Új privát üzeneted érkezett!

Racy,

A Zsoldosné Etus a válaszott szülésznő, azt mondta mielőtt elkezdenék a terheléses vizsgálatot mindenképp telefonáljak neki, mert jön, és ő szeretné megcsinálni. Ugyan ő azt mondta, hogy apukának addig kár ott ücsörögnie, mert hiába kell reggel 7-kor megjelennem, ki tudja mikor tudják elkezdeni a vizsgálatot, pláne, hogy közben kiderült, holnapra van 3 programozott császár, tehát amig azzal nem végeznek elvele el sem kezdik az enyémet. A dokim tuti nem lesz bent, mert külsős, és csak szülést levezetni jár be, ezért is tartok nagyon az ellátástól és az odafigyeléstől, de remélem a szülésznő rámnéz néha és rá számíthatok majd, ha bármi bajom van, róla csak jókat hallottam tényleg.
A dokim mindenesetre próbálkozik az erősebb vizsgálatokkal, hátha beindul rá, ma este vissza is kell mennem hozzá mégegyszer, hiába vizsgált már meg délután, hátha ha mégegyszer megpiszkál, akkor éjszaka történik valami, pláne, hogy a nyákdugót ma reggel elhagytam már. Ez is valami.:))
Mindenesetre holnap reggel kórház ahonnan már babával a kezemben jövök ki, valahogy majd csak túlleszünk rajta. Próbálok nem idegeskedni, de elég nehéz :(

Kriszta
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!

Olyan rég jártam itt, hogy igazán ideje visszaolvasnom. Láttam, hogy sokan babáztok már, ÓRIÁSI GRATULÁCIÓ A KISBABÁKHOZ AZ ANYUKÁKNAK ÉS CSALÁDJAIKNAK.

Este visszaolvasok és írok.

Bánhidy doki nagyon bejött lányok, köszönöm, hogy sokan megerősítettétek a választásomat.

Jövök, puszik, addig is mindenkinek sok puszi

maccs01
 
 


gabika:
Az első harmadban és az utolsóban szonte törzsvendég voltam a pt.-on, akkor Sobel doki sokat volt vizitelni. Nekem nagyon szimpatikus volt, bármi hülye kérdésem volt, ő elmagyarázta, és mindig jókedvű volt, így minket is jókedvre derített :) Sztem jó választás

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Gabika79: Én néhányszor találkoztam Szobel Gáborral az ambulancián. Bár én a Paragi dokihoz járok, a Szobel doki is nagyon szimpatikus volt, mindig mosolyog, köszön, többször megkérdezte, hgoy segíthet-e kire várok............szóval nekem szimpi, bár sosem vizsgált.
ÉN szeretem a fiatal orvosokat, háziorvosban is, másban is....szóval nekem így első blikkre lenne hozzá bizalmam.
Sok sikert hozzá!
Peni

KépKép
peni
 
 


Kriszti,
nem tudom, olvasod-e még, és hasznát veheted-e még, elég késő van, bár a közlendő inkább erre az időpontra való...szóval nekem végül is az "eszkimó" módszerre indult be a szülés, esetleg, ha nem lenne egyértelmű, szóval Te és a párod (kellemesebb, mintha az orvos "piszkál")...de persze szigorúan csak akkor, ha még zárt a méhszáj, egyébként fertőzésveszély van, illetve nem tudom, hogy az elment nyákdugó ezt mennyire befolyásolja, tehát, hogy ilyenkor szabad-e.
Ha a szülésznőd ott lesz, a terheléses rendben lesz szerintem. És elment nyákdugónál, szerintem több az esély arra is, hogy tényleg meginduljon a szülés (egyszer azt hallottam, hogy megfelelő adag oxitocinnál egyébként is kizárt, hogy ne induljon be).
Jó éjszakát, pihenj sokat (már nem sokáig lesz rá lehetőséged)!
Racy[/quote]
racy
 
 


Racy,

Köszönöm a tanácsot, ezt hallom mindenkitől, hogy ez egy jó módszer lehet. :) A méhszáj szűk egy újjnyira van nyitva, de a doki asszisztense szerint is tegyük azt, ami mindkettőnknek a párommal a legjobb.:)
Oxitocinra valóban beindul a szülés, de nem mindegy állítólag, hogy a baba hogyan reagál rá, merthogy ezzel a terheléses teszttel elvileg őt nézik, ha bírja, akkor kapom tovább, hátha beindítja a szülést is. Hááát kiváncsi leszek.
Az utolsó éjszakám lesz ez itthon, aztán már csak külön jövünk haza a fiammal, jaj nekem.:)
Kriszta
k.krisztina78
 
 


Kriszta!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Drukkkkkkkkkkkkkkkkkkkk!!!! :wink: :wink: :wink:
Gondolunk rátok :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kriszta! Már nem olvasol, de ha kijöttök, valószínűleg benézel ide. Szóval drukkok innen is mennek :) Ügyesek legyetek és mihamarabb összerázódjatok! Üdv, Timi

maccs01
 
 


Sziasztok,

Timi (Maccs): Örülök, hogy "bejött" Bánhidy doktor, én most a második babámat várom nála, az első gyermekemnél is nagyon meg voltam vele elégedve, és ezúttal sincs másként. Bár még nagyon az elején járok, és már nem indult probléma mentesen a dolog, de megint nem kellett benne csalódnom, mert nagyon lelkiismeretesen segített nekünk. Én úgy gondolom, hogy nemcsak mint orvos, hanem mint ember is nagyon klassz. :wink:
Meglátod a szülésznél is minden oké lesz, úgy látom már nincs messze! Ügyesek legyetek! Szép és gyors szülést kívánok!

Lilla

lilló
 
 


Kriszta? Otthon vagytok már? Ha igen, és van erőd hozzá írj egy pár sort! Remélem jól vagytok! :-)

Bianka? Veletek mi a helyzet? Egyben vagytok még?

Többiek? Remélem mindenki jól van... :-)

Mi már nagyon izgulunk! :-)

mpuma
 
 


Sziasztok

Mpuma

Szorítok Nektek,most már tényleg egyre izgibb! :lol:
Kép

Aztán várjuk a híreket!
Vendég
 


Rita!

Látom ti még 2 IN 1 ?!:wink:
Drukk nektek!!! :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


SZiasztok!!!

Igen MPUMA egyben vagyunk még :D bár már egyre türelmetlenebbül...már nagyon várom a szülést...és minél közelebb van egyre kevesebb félsz van bennem.mostmár csak az számít hogy minél hamarabb a kezembe foghassam a mi kis Dorinánkat :D :D
Van közöttetek valaki aki használt vagy használni akar homeopátiás szereket szülés aatt vagy előtte? Én tervezem de még nem tudom mi lesz belőle...
Sok sikert mindenkinek
bianka0530
 
 


Bianka!

Én használom már most és használni is fogom a vajúdás-szülés alatt a homeos cuccot.
CAULOFYLLUM 5ch szedek napi 5 golyócskát,ugyanezt a vajúdás alatt félóránként+CIMICIFIGA 30ch szintén félóránként.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


szia!

Közben én is kiváltottam...de úgy tudom a CAULOFYLLUM 5ch-t csak vajudáskor szokták szedni..de akkor ezek szerint rosszul tudtam... :( így akkor kár hogy nem szedtem eddig is. ha jól tudom vajudáskor félóránként 5 szemet kel bevenni belőle..egyébként nem olt drága.540 ft-ért vettem. ennyit szerintem bőven megér mert eddig mindenkitől csak jót hallottam róla...majd megírom a tapasztalataimat..remélem már minél hamarabb... :D
bianka0530
 
 


Szia Bianka!

Nem csak vajúdáskor jó,hanem már a 36.héttől el lehet kezdeni szedni napi 5 golyócskát,és a vajúdáskor ahogy te is írtad félóránként 5 golyó.De így is nagyon jó lesz neked hidd el!Egyébként a szülésig nyugodtan kezd el.Méhlazító hatása van és felkészíti a méhet a szülésre ,a "nagy munkára" :wink:
Nagyon fontos,hogy HIGYJ BENNE!!! :wink:
Nálunk nagyon bejött eddig a homeopátia,az egész család használja :wink:

Nem tudom tudod-e,de azt fontos betartani bármilyen homeos szerrel kapcsolatban,hogy nem szabad mentolos fogkrémet használni együtt(direkt lehet kapni homeos fogkrémet erre a célra),nem szabad mentolos rágót rágni és a szer bevétele előtt és után minimum fél óráig nem szabad enni-inni,és a golyócskákat a nyelv alatt kell elszopogatni.

Sok sikert hozzá és szép ,gyors szülést :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Lilló asszony!

Pénteken (bagy lehet még csüt este) volt a tv-ben is Bánhidy doki!!!

Nagyon jóóó volt :D
fnora82
 
 


Sziasztok!

Még mindig nem volt időm megirni a szüléstörténetemet, de ami késik az ......

Nagyon jó baba Regi (kopp kopp kopp), eszünk, alszunk. Kicsit a kakilás az nehezen megy, és sokszor bántja a pocinkat, de az sem tragikus.

Éjszaka csak kétszer kelünk fel enni. 100-110 gr-at eszünk. Két hete jöttünk haza a kórházból és már 500gr-ot híztunk, kezdünk hurkásodni. :)

Már két alkalommal voltunk kint a levegön is, nagyon jól érezte magát, azután hatalmasat alszunk (épp egy ilyen időszakot használok ki, h irjak).

Nekem is a Bánhidy a dokim. Láttam vki kérdezett róla. Szivesen válaszolok ha van még kérdés.
Én nagyon meg voltam vele elégedve. Pénteken szültünk és hétvégén nem volt ügyeletes, de szombat reggel bejött hozzám megnézni. Hétfőn és kedden is megnézett.

Most hirtelen ennyi. amint befejeztem a történet irását közzéteszem.

Kriszti és Regi

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Sziasztok,

Bchris: Gratulálok a babához! És örülök, hogy jól sikerült a szülés is!

Nóri asszony: Milyen műsor volt az és melyik adón??? Mesélj csak! Írjál mailt, aztán részleteket akarok tudni! :)

Üdv.
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok
Ma voltam ctg-n és végre újra a baba is akarta hogy jó eredmény legyen.Persze előtte befaltam egy milka csokit :D és tényleg használt,így most elkerültük az áramlásvizsgálatot. :D sőt az orvosom azt mondta hogy tankönyvbe illő lett a ctg eredmény...szóval büszke vagyok a babucimra. :D
Mpuma:
Ti hogy álltok? Az én orvosom azt mondta hogy 1 ujjnyira nyitva van a méhszáj úgyhogy most már egy kisebb front is megindíthatja szülést és most már csak a babával egyezkedjek mikor akar kibújni :D 2 napja folyamatosan görcsölget a pocim és fáj a derekam.meg a csípőm.olyan mintha a csontjaim fájnának úgyhogy szerintem ma vagy holnap meglesz a baba...az orvosom hétfőig adott határidőt,utána majd megbeszéljük mi legyen azt mondta...remélem ha mégse lenne addig baba nem kell rögtön befeküdnöm bár úgy hallottam hogy itt az a szokás... :cry: téged mivel kecsegtet az orvosod? remélem benn majd összefutunk... :D ha meg időközben megszültél várjuk az élménybeszámolót!!!! :lol:
bianka0530
 
 


Kriszti! Örülök, hogy Regi baba ilyen tündéri kislány, és hogy minden rendben megy! Ügyesek vagytok! :D
Várjuk ám a szüléstörténetet!!! :D

Bianka! Megy a drukk Neked is Ritával együtt, hogy minél előbb karjaitokban tarthassátok a babátokat!! Te mikorra vagy kiírva?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Kriszti!

Látszik az írásodból,hogy kiegyensúlyozott,boldog mami vagy :wink: ez köszönhető ,hogy Regi baba ilyen jó baba :wink:

És amúgy magáról a kórházról,szülésznőkről,csecsemősökről mi a benyomásod??
Ha lesz egy szusszanásnyi időd várjuk az infókat meg a szüléstörténetet! :wink:

Bianka és Rita!
Drukkkkkkkkkkkkkkkkkk!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gabcika

Ritával egy napra vagyunk kiírva.Mind a ketten 29.-re

bianka0530
 
 


Szia Bianka!

Mi is még mindig egyben vagyunk. Én holnap megyek CTG-re, meg a dokihoz, meglátjuk mit mond. Múlt héten azt mondta, hogy szűk 1 újnyi a méhszáj, meglátjuk, hogy azóta mi változott.

Nekem fájni nem fáj semmi, csak egyre többet keményedik a pocim. Meglátjuk mi lesz holnap!

Drukkolok nektek is!

Rita

mpuma
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2008. május 5. Millenáris Park

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
nováky_rita
 
 


Sziasztok :P
Bocs, hogy csak úgy betoppantam, egy kérésem lenne.
Meg tudná adni nekem valaki a II-es nőin azt a telefonszámot, amelyen UH-ra be lehet jelentkezni? (Nem genetikai, sima)
Nagyon köszönöm!
Szép napot mindenkinek.
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szisztok!

Picurka elaludt, gondoltam gyorsan irok nektek.

Kórházról vélemények:
- a csecsemösök közül mindenki nagyon rendes, ha kérdezel segitenek, csak kérdezz, mert ők nem tudják ha az ember nem tud vmit.
- én kétszer is kértem segitséget a cicire tevéshez (azért, mert adtak nekem bimbókiemelőt, és csak magamat szerettem volna megnyugtatni, hogy két véleményt hallok arról, hogy anélkül tényleg nem fog menni)-ezt jól megmondta, de remélem érthető
- a csecsemős főnövér egy tündér, kértem krémet, mert a lábacskánk ki volt száradva és azonnal hozta, nagyon segitőkész, barátságos aranyos volt (középkorú vörös rövid hajú)

Sajnos a neveket nem tudom.

- Nekem egy tündéri szülésznőm volt (Éberling Kata). Ezuton is köszönök neki mindent. Végig ott volt mellettem, segitett biztatott. Pénteken szültem, szombattól szabadságon volt, és bejött meglátogatni minket, hogy hogy vagyunk. És ha bármi kell csak szóljak neki nyugodtan. Én maximálisan meg voltam vele elégedve.

- A dokimmal is meg voltam elégedve.

- Férjecském végig velem volt a szülésnél, meg is dicsérték, hogy milyen jól "segédkezett" nekem. Nagyon nagy segitség volt a számomra h ott lehetett.

- kórházi szobák nem egy full extrásak, nem túl tiszták, kicsit "lelakottak", de nem vészes. Én 5 ágyas szobában voltam, mert igy közelebb volt a babucim, nem kellett liftezni, és volt társaság is a szobában. Tudtuk egymást segiteni, kérdezni ha vmit nem tudtunk.
Ja és nem utolsó sorban tudtam pihizni. Azt hittem, hogy majd milyen rossz lesz ott bent feküdni, hogy intéztem minden napra látógatót, meg persze kajcsit, dehát egyiket sem kívántam. Második nap után már mindenkinek mondtam, h pihenni akarok ne jöjjön senki.
Ha hiszitek ha nem nagyon lefárasztott a sok látógató.
A kaja tűrhető volt, de azért egy kis kiegészítés nem árt. Reggeli, vacsora 1 zsömle vmivel, ebéd leves és vmi főétel. A mennyiség nem volt sok (pedig én nem vagyok egy nagyigényű)

A szülőszobák és a vajudók csoda szépek, modernek, felszereltek tiszták stb.

A gyermekosztályon a növérkék rendesek, a fő növér egy tünemény, kedves, aranyos, segítőkész volt. Volt még egy szőkés idősebb növérke ő hasonlóan aranyos, kedves, segtőkész volt, és volt még egy fiatal lány, hosszú hullámos fekete hajú, ő is egy tűnemény volt.


Azt hiszem mindent leirtam, ha van kérdésetek irjatok.

Kriszti és Regi

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Szia Kriszti!

Nagyon örülök, hogy ilyen jó tapasztalataid vannak!
Én is voltam a héten szülőszobalátogatáson, arról hasonló jó a véleményem, mint Neked!

Várjuk ám a szüléstörténetedet!

És képeket a pici lányról!!! :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Fanni: 459-1500/ 3216-os mellék. ha nem veszik fel órákig, az nem a hibás telefonszám miatt van.. kitartás!!

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

bchris gratulálok én is a babádhoz nagyon!

gabcika:hogyan működik a szülőszobalátogatás?időpont van ahhoz is?lehet hogy butaságot kérdeztem,de nem tudom,és én is szeretnék menni megnézni.Előre is köszi a választ!

Eda
eda2
 
 


Eda!
Nekem a dokim ajánlotta fel, hogy körbevisz...
Megbeszéltünk egy időpontot, amikor úgyis bent volt a kórházban, akkor bementünk apával, és mindent megmutatott, elmagyarázott.

Szerintem kérdezz rá a dokidnál, vagy ha van válsztott szülésznőd...

Gabi

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a drukkot, túléltük az elmúlt 1 hetet a kórházban. Elég megdöbbentő volt a terhes pathologia, jól le van pukkanva, de a dolgozók nagy része legalább segítőkész és kedves. Végül szerencsére nem kellett sokat eltöltenem az osztályon, mert pénteken megcsinálták ezt az oxitocinos terhelést, aminek jó lett az eredménye, a dokim délután megvizsgált és kiderült szépen nyílik a méhszáj, és hogy hétvégre még baba is lehet belőle. És igaza is lett, mert péntek délután már elindultak a fájásaim, és szombaton 00:54-kor megszületett a fiunk, Kristóf 4400 gr és 60 cm. Nem volt egyszerű, mindketten megszenvedtük a dolgot, mert neki a szeme meg a fejecskéje vérzett be az erőlködéstől, én meg olyan fokú vérszegény lettem, hogy haza sem engedtek a kórházból csak tegnap.
Nekem a Zsoldosné Eta volt a szülésznőm, és én teljes mértékben meg voltam elégedve vele. Sőőőőt, nagyon kedves, segítőkész, és mindent megpróbál elintézni amit szeretnél. Nekem elvileg feküdni kellett volna a vajúdás alatt, mert nagyon szenyezett volt a magzatvíz, ő mégis megengedte, hgy labdára üljek, sőt még fél órára a zuhany alá is bemehettem, ami annyira jó volt és olyan sokat segített, hogy ki sem akartam mászni onnan.:)
A csecsemősökre valóban igaz, hogy kérdezni kell, mert akkor segítenek, különben nem jönnek oda hozzád, hgy mit nem tudsz esetleg. Mig én bent voltam 2x lecserélődött a szoba anyukái, és mindig voltak többgyermekes anyukák,akik szintés segítettek ha arra volt szükség. Szóval ki lehet bírni az a pár napot.:)

Szükségem lenne a tapaszalataitokra és segítségetekre, mert kicsit kezdek összezuhanni. Szerencsére a tejci beindult, igy Kristóf megeszik 1 hetesen 60-80 gr-ot, de érdekes módon ezzel is úgy 2-2,5 órát van el, aztán felébred és szinte semmivel nem lehet megnyugtatni. Hiába a cumi, a tiszta pelus a ringatás. Elkapatni sem szereteném, hgy kézben legyen, meg ott is úgy 5-10 percet van el. Többet enni adni neki meg a csecsemősök sem engedtek,igy is azt mondják sok ez neki, mivel nagy súllyú neki 4 órát is ki kellene bírnia. Igy inkább stresszelem magam mint babázok, ami meg ugye egyikünknek sem jó. Valakinek esetelg hasonló tapasztalata, mit lehet ilyenkor kezdeni vele?

Köszönöm
Kriszta
k.krisztina78
 
 


Kriszta!

Gratulálok a kisfiadhoz!!!

Szerintem ne hallgass a csecsemősökre, ha sír Kristóf tedd mellre!! Lehet, hogy tényleg nem éhes, de a cici megnyugtatja!

Lili ugyanilyen volt, volt hogy óránként cicizett, cumi nem kellett neki. Nekem is mondta a gyerekorvos meg a védőnő, hogy 3 óránként adjak neki csak enni, de én nem hallgattam rájuk, csak az anyai megérzésekre. És ez bevált. (Amúgy Lili is már 3-4 naposan 60-80 grammokat bekajált, és nem lett kövér gyerek.... jó, amíg szopizott, elég duci volt, de most olyan rossz evő... :roll:)

És ne stresszeld magad, az a kisfiadnak sem jó!!! Tedd azt amit jónak látsz! Szerintem egy ilyen pici babát nem lehet még elkapatni!

Jó babázást Neked!!! :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Kriszta!

Teljesen egyet értek Gabcikával!!
Ezt nem is értem hogy a mai világban vannak még olyan csecsemősök,védőnők akik nem az igény szerinti szoptatást mondják egy újszülött csecsemő számára.Tök mindegy hogy mekkora az a baba,nekik a legideálisabb ebben az idősazkban az igény szerinti szopi.És az is igaz amit Gabcika írt,hogy néha pedig igenis szükségük van egy kis komfort szopira is,amikor csak érezni akarják az anyukájuk testközelségét.

És azzal ha felveszed nem fogod elkapatni....ez egy másik agyrém(már bocs :oops: )egy csecsemőt nem lehet elkapatni,mert egy újszülött csecsemő még nem gondolkozik csak az ösztönei szerint igényli a testközelséget.Kibújik erre a számára ismeretlen,idegen világra...ez már elég nagy változás és sokszor megrázkódtatás neki,ezért sztem az a leges legjobb ha minél többet kézben van és szeretgetik.Bizonyított tény hogy azok a gyermekek aki sokat vannak ölben ,sok szeretetet kapnak,testközelben vannak,később jobban teljesítenek az iskolában és kiegyensúlyozotabbak lesznek.

És tényleg hallgass az ösztöneidre,ne stresszeld magad!!Nem kell szentírásnak venni amiket egy esetlegesen gyermektelen csecsemősnővér vagy védőnő mond...sőt!!

Sok sikert!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Krisztina!

Először is NYUGI! Szuper jó anyu vagy és biztosan mindent nagyon jól csinálsz!!!
2 emberre figyelj: a picidre és magadra!!! HOgy a csecsemős nővér mit mond, az egyáltalán nem fontos! Ne vele törődj hanem a babáddal. AZ én fiam 4650 grammal született és 2 óránként szoptattam mert ő úgy volt éhes.......ez hülyeség hogy ki kellene bírnia 4 órát. Ha sír, tedd mellre........szerintem :) .
Egyetértek Pannival, azzal nem kapatod el ha kézbe veszed, szüksége van a testmelegre, a közelségre.....képzeld el szegényt, a jó meleg nyugott kis kuckójából ahol hallotta a szívverésed, kijött egy hideg, zajos, fura új viágba........kell neki a menyugtatás, azért sír mert csak így tud jelezni, hogy anyára vágyik :) .
Ne stresszelj, bújjatok össze, pihenjetek együtt és szeressétek egymást nagyon!!
Azzal meg, hogy mit beszél a védőnő, a nővér meg nem tudom én ki ne törődj!! Magatokkal törődj.
Nekünk volt egy dokinénink akinek nem volt gyereke és mondott olyan baromságokat, hgoy majdnem elájultam..........szóval hallgass az ösztöneidre meg a picúrra aki úgyis jelez ha szeretne valamit.

Boldog babázást!
Peni

KépKép
peni
 
 


Kriszta!

Nem akarom hogy okoskodásnak tűnjön :wink: de csak jót szeretnék neked és a babádnak :wink:remélem nem is veszed rossz néven és nem tűnik "okításnak"... :wink:
Szal a szívemből szólt Peni :wink: Teljesen jól megfogalmazta a lényeget!!!
Az hogy a kisfiad 2-2,5 óránként eszik hidd el több mint jó!!!
Az én nagyfiam(pedig közel 4 kg-mal született)óránként kért enni és volt hogy alkalmanként 100gr-ot is evett és akkor is előfordult hogy másfél óra múlva megint kért.Aztán volt hogy csak 3 óra múlva,szal én teljesen rábíztam ,az ő kis szervezete tudta hogy mikor éhes...Nem lehet elvárni egy újszülött csecsemőtől,hogy mindig 4 óránként legyen éhes :shock: ahogy ezt egy felnőttől sem lehetne elvárni..Szal bízd rá a kicsikédre hogy mikor kér enni és ne foszd meg tőle a szopit ha ő történetesen 2-2,5 óránként érzi igényét a tejcsinek :wink: Teljesen jól "működik" a kisfiad :wink: :wink:

Csak a babádra figyelj,nem kell törődni a sok "okos" elvekkel(főleg olyanoktól akiknek még gyerekük sincs,csak könyvekből okosak... :shock: )
És akkor nem fogsz stresszelni figyeld meg!!!

Sok sikert!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ma pl reggel 7-től 2-ig tök jó gyerek volt, 2,5-3 óránként ébredt evett, aludt, erre a 2 órai evés után most 5 óráig ordított. 1 órakor evett 80-at, valamiért arra nem aludt be, igy 2-től üvöltött, megnyugtatni semmivel nem lehetett. Hiába vettem kézbe, énekeltem neki, apa is próbálta nyugtatni semmi. 1/2 4-ig bírtuk, akkor cicire tettem, akkor megint evett 90-et. És 15 perc után folytatta az ordítást. Most épp elaludt a kezemben, nem tudom most meddig fog ez tartani nála, lehet nem sokáig mert valamiért nagyon éberen alszik.
Igény szerinti szopizás jó dolog, de a kórházban mikor ezzel próbálkoztam, akkor 2x olyan sugárban hányt le a gyerek,hogy öröm volt nézni.
Már arra is gondoltam, hogy nem elég tápláló neki a tejem? Nem tudom tanácstalan vagyok és megint ébren van, 10 percet aludt.:( Elkeseredtem:(
k.krisztina78
 
 


Kriszta: Jelszó: SEMMI PÁNIK.
A kicsinek teljesen új ez a világ, neki is szokni kell és tanulni........
Annyi minden lehet ám ami miatt ordít.....lehet, hogy megviseli ez a hülye szeles idő, lehet, hogy fáj a hasa, lehet, hgoy valami olyat ettél ami esetleg görcsöket csinál neki, lehet, hogy melege van, lehet, hogy fázik...........nyugi! AHogy egyre jobban megismeritek egymást, egyre kevésbé lesznek ilyen nehéz napok!

Szerinem ha kaja után sugárba hány az nem az elmaradt büfi számlájára írható? AZ én fiamnál az volt, hogy ha nem jött a büfi kaja után akkor egy idő után visszanyomta ő is sugárba a tejet.

Egyébként az , hogy a tejed nem elég tápláló az sajnos elképzelhető. Én is így voltam, nagyon híg, vacak tejem volt, az én fiam is folyton ordított.....éhes volt. 2 óránként kajált......de így is éhes volt. Én 4 hónaposan kezdtem neki tápszert adni este, hogy aludni tudjon rendesen éjjel. De ezt úgyis meglátjátok........csak hagyj időt magatoknak és ne aggódj:-)

KépKép
peni
 
 


Kriszta!

Megint csak egyet tudok érteni Penivel :wink: tényleg annyi ok lehet hogy most épp nyügisebb a babád.
Hát nem is csodálkoznék ha épp emiatt a nagyon szeles idő miatt nyűglődik...sokaktól hallom hogy megviseli a piciket.

Azt ki mondta hogy az igény szerinti szoptatástól hányt sugárba a kisfiad?????Ez valahogy nekem új,pedig sokat foglalkozom a szoptatás témájával,olvasok róla,járok előadásra,meg van saját tapsztalatom is.....stb...
Sztem is inkább a büfi hiánya lehetett,nem??!!

Hidd el nem hiába találták ki az igény szerinti szopit és nem csak afféle"hóbort" :wink:

És tényleg ne pánikolj hisz mind így kezdtük,senkinek nincs azonnal "álomevő,alvó..stb"gyereke...össze kell szokni,ahogy Peni is írta.Ne keseredj el,napról napra jobban fogod ismerni a kisfiad jelzéseit,rezdüléseit és minden menni fog mint a karikacsapás(tudom ezt most furcsa elképzelni :wink: )de biztos vagyok benne hogy menni fog!!Az nagyon jó hogy van tejed bőven,ez már sokat számít!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Kriszta, Gratula a "kis"fiadhoz! :)
Zsoldosne Eta szerintem is nagyon rendes!

Nyugi! :) Bizz magadban es az anyai osztoneidben!
A szeles ido elegge ki szokta kesziteni a kisbabakat. Es ahogy Peni is irta sok mindentol lehet baja, foleg az, h teljesen uj vilagba kerult, gondolj bele mekkora valtozas ez hirtelen 9 honap nyugi utan! A szules is nagy trauma, ezt mind fel kell dolgoznia, a cici es a te kozelseged az, ami meg tudja nyugtatni es segit neki megszokni a kulvilagot.
Az elejen minden baba nyugosebb am!

A "nagy" fiamat nem szoptattam teljesen igeny szerint az elejen, a vedono mondta, h legalabb 2 orat kell varni 2 etetes kozott. Ha eppen ehes volt sirt szegeny. ezt egy ideig csinaltam es utana igeny szerint szoptattam. igy utolag baromira sajnalom, h nem az elejetol kezdve, komolyan, ugy erzem feleslegesen "kinoztam" szegenyket!
friss tapasztalatok: A lanyomat most csak igy szoptatom, szuper!
Az elejen volt amikor 20 percenkent szopott vagy mellre kereckedett, tobbszor egymas utan aztan szepen beallt a 3-4-5 ora, napszaktol fugg. A rekord asszem 17 szopi volt 1 nap :lol:
Azt sem szabad elfelejteni, h az elejen meg gyenge a legtobb baba es nem mindig sikerul egyserre lekuldeni a megfelelo adagot, mert elfarad mielott a vegere erne... De ez elmulik! nalunk most kb 3 hetig tartott.
En abban hiszek, h a termeszet nagyon tudja mit csinal, jol ki van ez talalva! A baba tudja mi kell neki :wink:

A szakirodalom (LLL, IBCLC tanacsadok, stb.) szerint olyan nincs, h a tej nem eleg taplalo. Ezt kb havonta lehet olvasni a kismamaban... Az lehet, h keves (az elejen nagyon ritka ilyesmi), de a tapertekevel elvileg nem lehet gond. Az elejen higabb tejcsi jon, utana a zsirosabb, laktatobb tej. Ezert erdemes 1 mellbol szoptatni, ha van annyi tejed, mert igy valoszinubb, h jol is tud lakni a kisbabad, nem csak a szomjolto tej jut neki.
Peni, mibol gondolod, h nem volt eleg taplalo a tejed?

na jo, mostmar dugulok! :oops:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Saara! :wink:

Örülök hogy egyre többen vagyunk ezen a véleményen!!!
:wink: :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Saara: igazából azért gondoltam erre, mert az én kisfiam 4 hónapos koráig gyakorlatilag folyton üvöltött. Császárral szültem, a 3. naptól volt tejem a szülés után....a kisfiam jó nagy súllyal született, nagy baba volt és folyton cici után ordított. Az első 2 hónapban állandóan cicin volt......éjjel nappal mert nagyon sírt. Szopizott többször egymás után, tehát akkor úgy gondoltam, hogy a megfelelő adagot sikerült neki megenni mégis ordított már 20 perccel a szopi után. 4 hónapig bírtam ezt az állandó ordítást (borzasztóan megviselt, hogy folyton sír szegény) és mondtam a háziorvosnak hogy írjon fel tápszert! Másnaptól olyan volt mintha új gyerekem lett volna, szinte nem sírt. Kétszer adtam neki tápszer pótlást szopizás után, egyszer délelőtt egyszer pedig az esti utolsó szopinál........ezek után aludt egyhuzamban 5-6 órákat amit előtte soha.......
Gyakorlatilag ezért gondolom azt, hogy valahogy a tejemtől mégsem lakott jól és úgy hiszem, hogy mennyiségi probléma nem volt vele, legalábbis az elején.
NEked más a véleményed? ÉRdekelne ha megírnád, úgyis már előre aggaszt ez a dolog, hogy mi lesz a másodikkal....vajon ott sem lesz "elég" a tejcsi?? :(

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Annyira hálás vagyok nektek, hogy ennyien segítetek rajtunk, próbálok nyugodt lenni, nem idegeskedni, csakhát nehéz lenyugtatni magam ha képtelen vagyok megnyugtatni a gyereket.
Végül tegnap este 8-ig bírtuk a sétálgatást meg a dajkálást, akkor megfürdettük, érdekes módon attól megnyugodott, majd onnantól kezdve 3 óránként ébredt enni. Ez egészen a 11 órás evésig ment is, de most nem aludt be, nézelődik az ágyában, de egyenlőre csendben van.:)
Annyiban segítetek még nekem, nektek mi a tapasztalat, mert minden könyv és okos ember azt mondja, hogy egy újszülöttnek ennie és aludni kell, éber időszaka nem igazán van. Szóval, hogy azért nem lehet elvárni egy újszülöttől sem, hogy aludjon aztán egyen, aztán megint aludjon, valamikor nekik is kell hogy legyen éber időszakuk, nem?

Ja és közben kiderült, hogy a jobb mellemet hiába szívja, a mérleg szerint abból jó ha 20-at tud szopizni. A másik mellemből pedig megeszi a 70-80-at, de vajon a bal mellem meddig fogja bírni? Iszom a tejserkentő teát, kapkodom a homeopátiás bogyókat, remélem beindul a dolog, de a tejcsim már elvesztette azt a jó kis sárgás szinét amilyen a kórházban volt. Mostmár fehér tej szine van.
Szerintetek megynugvás képpen a körzeti orvos ír fel tápszert idehazára, csak hogy legyen itthon, biztos ami biztos alapon? Vagy lehet azt recept nélkül is kapni?
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a gratulációkat és a Tigyi Zsuzsás válaszokat! Nem sok időm volt benézni, és közben az iwiw-en én is megtaláltam. :)

Többen kérdeztétek, írok hát pár sort arról, amit tapasztaltam, bár ahogy látom, lehet hogy Ritának nem is lesz már szüksége rá. Megszült már? Tudtok róla valamit?

Nekem nem volt választott szülésznőm, mert azt hallottam, hogy mindenki jó (amúgy a dokim Dömötör Margitot javasolta). Éppen Zsuzsa volt ügyeletben, és én nagyon meg voltam elégedve vele. Annak ellenére hogy előtte soha nem találkoztunk, nagyon kedves volt. Többször is megvizsgált, amikor pedig a szülőszobára kerültem, megkérdezte, hogy szeretnénk -e zenét hallgatni, és hozott egy csomó cd-t. Nekem nem tartott túl sokáig maga a vajúdás, elég hamar elértünk a tolófájásokig, de Zsuzsa végig nagyon rendes volt. Igazából az tetszett benne, hogy kedves volt, amikor kedvenek kellett lenni (pl. amikor az egyik vizsgálatnál már elsírtam magam annyira fájt, akkor elkezdett vígasztalni, hogy nem sírjak, mert mindjárt babázunk... :D ), de amikor arra volt szükség hogy kemény legyen, akkor kemény volt (az utolsó néhány tolófájásnál annyira szenvedtem, hogy nem bírtam egyenesen tartani a csípőmet, és forgolódtam össze-vissza, na, akkor jól rámkiabált, hogy ne így tartsam a lábam, hanem úgy.... és rögtön magamhoz tértem... :) ). Amikor Zsófi megszületett, csomószor megdícsérte, hogy milyen szép, meg milyen nagy, és mennyire ügyesek voltunk, aztán segített mellre tenni. Összességében azt mondom, hogy így, hogy ügyeletes szülésznőnél szültem, nem is kívánhattam volna jobbat!


A dokim egyébként Gimes doki volt, és vele is maximálisan meg voltam elégedve! :wink: Most már csak azt nem tudom (akinek szintén ő az orvosa, légyszi segítsen), hogy a 6 hetes kontrollra a magánrendelőjébe kell menni, vagy a klinikára? Ezt elfelejtettem megkérdezni tőle...

Mamm

Kép

Kép
mamm
 
 


Kriszta!
Ha nyugodt akarsz maradni kezd azzal, hogy az okos könyveket bedobozolod és feltszed a padlásra és elő sem veszed többé:-)
Minden kisbaba más, minden ember más........biztosan van olyan baba akinek nagyobb az alvásigénye, van akinek nem annyira. Ha fent van a picid és nyugodtan nézelődik szerintm az teljesen normális. AZ én fiam sem volt egy nagy alvós ami azt illeti. A baba egy kis ösztönlény, úgy csinál mindent ahogy jó neki... :) .
Ne aggódj, minden rendben lesz:-).
A tápszerfeliratás (receptre lehet venni, vagyis 4 éve úgy vettem én) kétélű fegyver. Ha van akkor könnyen hozzányúlsz talán indokolatlanul is.........viszont el tudom képzelni hogy megnyugtatna ha lenne . Talán várj vele még egy pár napot hátha változik a helyzet..........

KépKép
peni
 
 


Mamm: Gratulálok a Kislányodhoz!!! Örülök, hogy kellemes élvény volt a szülés, boldog babázást kívánok!
Üdv
Peni

KépKép
peni
 
 


Peni, elhiszem, h nehez volt! :( 4 honapig, nem semmi, en is kikeszultem volna.
nem lehet, h megis keves volt a tejed egy picit? Este pl. nekem altalaban kevesebb van.
Az elejen az is lehet, h erzekeny volt valamire, amit ettel :?: Tejtermekek pl.? Ettel?

Uton van mar a masodik baba? :)
Sztem beszelj egy szoptatasi tanacsadoval, ok annyi mindent latnak, biztos tudna segiteni!
Nalam most az elejen nagyon brutalis volt a tejbelovelles, hivtam egyet, tok megnyugtatott olyan jo volt! Meg pocakosan beszeltem egy masikkal, mert a fiamat csak bimbovedovel tudtam megszoptatni, adott tanacsokat most profin szopizunk minden nelkul :D
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak
Ha kaptal zold szoptatos fuzetet abban is talasz elerhetosegeket.

Kriszta, a konyveket tenyleg nem art elasni a kert vegebe! :wink:
Emlekszem, nekem is ugyanilyen paraim voltak az elejen, en is kerestem kezelesi utmutatot a gyerkochoz :lol: ...
Sztem probald gyakrabban a jobb melledre tenni, talan beindul... (aztan az is lehet, h csal a merleg :?: ).
A tejszerkento tearol annyi, h kuraszeruen erdemes inni, mert raszokik a szervezeted en utana literszamra kell inni...
Nekem a homeos bogyok bevalltak. Ha gyakran szoptatatod lesz tejed ne izgulj, tudod, ez a kereslet-kinalat elv alapjan mukodik, minel tobbet szopizik annal tobb tejed lesz, szoval hajra :)! a tapszerrel en meg varnek egy picit (megjegyzem, mikor eljottem a kh-bol en is fel akartam iratni tapszert, mert megnyugtatott volna, aztan vegul lebeszelt a gyermekorvos). ugyes vagy, menni fog! Pihenj sokat, igyal (de ne tul sokat, mert az inkabb art) es ne sztresszelj, az sem tesz jot.
ja es normalis, h megvaltozik a tejed szine, ez igy van rendjen. es az is normalis, h ebren van a fiad es nezelodik, jol csinalja :)

huh, elteszem magam es bocsi a sok okoskodasert :oops:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Saara: nincs még úton a második baba, de tervezzük .....nagyon :) . Úgy szeretnénk ha még idén megfoganna.....valamikor. Mindenképpen fogok beszélni szakemberrel szopi ügyben, köszi a honlapcímet elmentettem magamnak.
Egyébként így utólag néha én is gondolok erre, hogy talán kevés volt a tejem......de megmondom őszintén hgoy amikor megszületett a pici egy darabig állati pánikban voltam és kapkodtam, paráztam.....minden problémám volt. EZek a második babánál eleve nem lesznek...szóval azt gondolom,hogy talán nyugodtabb is, rutinosabb is leszek.......ügyesebb is kicsit. De tuti hogy még a baba érkezése előtt beszélni fogok szakemberrel és fogok keresni valami megynyugtató megoldást:-) Én akkor még nem ismertem ezeket a homos bogyókat, lehet, hogy sokat segítettek volna. Most már ez is jó, hogy erről is van sok-sok infóm. Jó, hogy nektek ilyen jól megy a szopi, nagyon ügyik vagytok!!!

Kriszta: ha a könyveket már Saara tanácsára elástátok, akkor szólj a párodnak, hogy ásson még egy gödröt és ássátok el a mérleget is!!! Csak stresszeled magad a mérleggel, hagyd a francba, a picid úgyis jelzi ha éhes és úgyis enni fog annyit amennyire szüksége van. A védőnő dilije ez a mérleg........én vettem amikor a fiam születtt. Két hétig mértem és tök ideg voltam folyton hogy nem azt mutatta amit a védőnő várt és az okos könyvek írtak. Utána betettem a dobozába és elraktam, azóta sem vettem elő........nem hiányzott :) .

KépKép
peni
 
 


Mamm!

Gartulálok!!
Örülök hogy jók a tapasztalatid a Zsusiról :wink: nekem is ő a fogadott szülésznőm.

Kriszta!

Én is csak azt akartam még írni hogy ne törődj a könyvekkel!!Sokszor olyanok írják a könyvetket akik csak messziről láttak csecsemőt... :? :shock:

És sztem a mérleggel se kéne magad stresszelni!!Legalábbis ez a tapasztalat,hogy a mérleg nagyon mumus tud lenni...
A tejed színe teljesen normális hogy már nem sárga.Az első napokban azért sárga mert a pár napos újszülöttnek zsírosabb tej kell,míg később nem olyan zsíros.Sztem is többet szopztass abból a melledből amiben azt érzed hogy nincs annyi,és a sok tejnek tényleg az a nyitja hogy minél többször szoptatni!!Szal nem akarom az előttem szólókat ismételni....hidd el előbb utóbb pedig beáll a kereslet-kínálat.Tápszer ügyben pedig ,van akinek biztonságot ad ha ott van a polcon és ki se nyitja soha(pl.a nővérem is így volt)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Gratula a kisbabákhoz!
Egy könyvet nem érdemes elásni: Márta Guóth-Gumberger, Elizabeth Hormann: Szoptatás

annyi okosat írtak már a lányok, csak megerősíteni és kiegészíteni tudom (félkézzel már, mert közben csatlakozott - rám - a lányom is)

hagyd a mérleget és az órát másra ( :) ) és etesd és babusgasd a babát, sem elhízni, sem elromlani nem fog, ha nincs krónikus betegség, nagyon pici súly, akkor hetente egyszer bőven elég mázsálni

ha van elég pisi-kaki, szép világos és nem sárga a pisi, nem cserepes a szája, nincs beesve a kutacsa, akkor van elég tej (ami kékes fehér, az a zsíros sárga az előtej)

másodikra jobban megy a szoptatás általában, hamarabb be is indul a tej

nálunk két császár volt (ezen nem múlik semmi), nagynál nem igény szerint szoptattam, részben tápszeres lett, de kétéves kora után hagyta abba a szopit; felnőtt így is, de a kicsivel az igény szerinti szoptatás sokkal egyszerűbb és olcsóbb is (és jobb is)

esetleg folytasd a magzatvédő vitamin szedését, az jó neked is babának is, egyél-igyál eleget de a túl sok folyadék is káros, a tej attól termelődik, hogy kiürül a mell (etetsz, esetleg fejsz), minden egyéb kisebb mértékben befolyásolja a mennyiséget

a tej összetétele folyamatosan változik baba igényével együtt

tápszert adnak a patikában, de kétélű fegyver, ahogy Peni írta, én most azért tartottam itthon egyet, hogy ha bármi katasztrófa van, legyen (én rosszul lennék, kórházba kerülnék - volt ilyen naggyal)

most kellett, mert a picim nem akart enni, de a tápszert még annyira sem hajlandó enni :roll:

de ha vmiért tápszer kell, akkor jobb orvossal hipoallergén (HA) tápszert feliratni, későbbi allergiák megelőzéséhez, ez utóbbi vényköteles, bár most fogják leszedni a támogatást a tápszerekről, tehát lehet, hogy lehet majd simán venni (egyébként ilyen picinek mindig rém nehéz tápszert venni, nem sokat tartanak a patikák)

és ez az idő nagyon megvisel mindenkit, én is abban reménykedek, hogy picimet legfőképp ez viselte meg, nem a krónikus betegsége durvult el

hányás: vsz csak nagy bukás volt, böfiztetni próbáld többet, nálunk is rém nehezen ment (mindkettővel, a nagy kifejezetten bukós volt), infacol kicsit segít, de a legtöbbet az idő segít

sírás lehet idegrendszer fejletlensége miatt, ha fürdetés beválik, csináld, esetleg próbáld ki: törcsi ágyra leterít, rá a baba, és a törcsi sarkát felemelve pörgesd lassan a babát, ha átért a törcsi másik végére, akkor vissza, oda-vissza néhányszor

na befejeztem, kitartás, pár hétig mindig nehéz a picikkel, de 1 hónap, 6 hét után jobb lesz
20150827140659
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: