Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
A 234, 235 és 236-os szobák biztosan baba-mama szobák, ma megnéztem. A nem baba-mama szobák viszont legalább 6 ágyasak, legalábbis rengeteg ágyat lehetett látni a nyitott ajtón keresztül. A baba-mama szobák ajtaja mindegyiknek be volt természetesen csukva, oda nem láttam be.
Én nem szeretném, hogy idegen orvos megvizsgáljon holnap, még ha maga a fő-fő prof is az. Az én dokim is el tudja dönteni, hogy tényleg indításra szorulok-e vagy sem. Szerintem meg is lehet tagadni egy ilyen vizsgálatot, na nem mintha meg merném tenni, de azért előre fogom mondani a dokinak, hogy ne vizsgálgasson engem mindenki, aki arra jár, még a szülőszobán sem.
Beöntést én kimondottan szeretnék, szerintem jobban érzem úgy magam, ha nem zavarnak a bent lévő "dolgok". És borotválásról mit tudtok? Az előkészítőben rengeteg eldobható borotva van...... Bár nagy eséllyel azt inkább megcsinálom magamnak, már amennyire meg tudom, mert látni nem látok semmit :D
És ha pót doki vezeti le a szülést, a saját ott sincs, akkor a végén kinek "kell" adni a hálapénzt?!
Panndi, Neked az indítással együtt járt az EDA?
kertikiri
 
 


bocsi, újabb vonalzópróba, ne haragudjatok

Kép
nyulcsi
 
 


Lamme, láthattalak ma? Mikor voltál? Én ctg-n voltam 11 körül értem oda.
Az a nő az uh-n nekem is gyanús, és állítólag nem is orvos, bár ezt kétlem, hogy meg mernék kockáztatni. Ez mondta nekem a 38. hétben, hogy se keze se lába a gyereknek (mert ő már nem látja), és kicsi a feje és nagy a hasa. Aztán kiderült, hogy semmi gáz, de nagyon - nagyon mérges voltam rá, ide is írtam róla.
kertikiri
 
 

 
 

Nyulcsi, üdv itt, sikerült a vonalzód :-)
én már nem csinálok, mert nem tudok mit írjak "céldátumnak" :D
kertikiri
 
 



Lilly

nekem is Szabó a dokim, de nekem mondta, hogy vkivel párban vannak arra az estre, ha ő nem elérhető (mondjuk elutazik) Nem tuodm, hogy ki a párja, de szerintem beszéld meg vele. Akár el is mehetsz hozzá. Szerintem ebben a Csilla is szívesen segít. A választott szülésznők is így dolgoznak, hogy van váltótárs arra az esetre, ha nem tudnak bemenni szülésre. SZóval én a helyedben nem bíznám az ügyeletesre a dolgot.

Fizetni annak kell, aki lebonyolítja a szülést. A másik meg úgyis megkapta az egyes vizitekért a díjat.

Ermoni: gratula!!! jó nagy baba lett :D

A méhszájvizsgálat fájhat is??? nekem már 2,5 hónapja rendszeresen van ilyen vizsgálat, mert méhösszehúzódásaim vannak, így a doki mindig ellenőrzi, hogy zárt vagyok-e. Különben be kellett volna feküdnöm. Eddig sosem fájt, de nem is jutott eszembe, hogy fájhatna. Most jól beparáztam, holnap is megyek vizsgálatra :shock: :shock:


nem minden szobához tartozik fürdő+wc??? atyavilág!!! És ebben lehet protekciót szerezni a szülésznőtől vagy orvostól? a 6 ágyas rettenetesen hangzik!!! :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Hát, én is abban reménykedem, hogy az orvosom átad másnak, akivel még "megismerkedhetek". Egyébként nekem még Dr. Tiedrenczel is nagyon szimpi, csak nem tudom, elvállalna-e , ha csak úgy szólnék neki, hogy izé, 5 napig nincs dokim, találkozhatnánk egyszer addig és szülhetek Önnél??? :oops:

Méhszájtágítás kézzel?! Ki van zárva! Bárki is nyúl hozzám, kikötöm előre, hogy na arról tegyen le...! Ezek a barbár módszerek..! :evil:

Kertikiri, én a helyedben otthon megborotválkoznék... Én legalábbis ezt fogom tenni. Szép mutatvány lesz, a nagy pocaktól már semmit se látni, de tükörrel megoldható. Beöntést én is kérek, a szülésznőm is ajánlotta, érthető az oka, szerintem....

Akkor tuti, hogy te holnap befekszel?! Olyan izgi!!!

A hálapénz dolgon én is elgondolkodtam. Hm, ha ügyeletes orvosnál szülök, akit valószínűleg sose látok többet, akkor ... Valószínűleg attól teszem függővé, hogy mennyire leszek megelégedve vele (szülés alatt milyen lesz, szülés után rámnéz-e, varratszedésre mehetek-e hozzá, stb.) . Ha nagyon, akkor tényleg hálából azért kap egy borítékot varratszedéskor.

Kertikiri, még jelentkezz, kérlek! Annyira szorítok neked, legszívesebben mennék én is!!! :) Hátha holnap a vizsgálaton azt mondja nekem a doki, hogy úgy kinyíltam, hogy már szinte szülök is! :D Nagyon sajnálnám, ha nem lehetnék a szobatársad! :-)

Őszike, merre vagy? Csak nem elmentél szülni, beelőzve kertikirit???! :)

Én már halálba unom magam a semmittevésben, erre a hétre már nem terveztem semmit, babázáson kívül... :(

Puszi mindenkinek!!!

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


lamme írta:Panndi: Igazad van, a who nem ajánlja sem a beöntést, sem a borotválást, sőt még ugye a gátmetszést sem nagyon. Én ennek ellenére ezek mindegyikével ki vagyok békülve, nincs velük semmi gondom, sőt :D :oops: Viszont a méhszájtágításnak semmilyen indoka nincs tudtommal, max. annyi, hogy gyorsítja a szülést, ami normál lefolyásnál abszolút indokolatlan, sok doki csak azért csinálja, hogy nyerjén néhány órát, nem beszélve a fájdalomról......

Csim: Neked is szorítunk!!! :wink:


Jogos, ez is :)
Viszont nálam az oxicotin hatására sem indultak be a fájások, se nem tágultam, úgyhogy én megértem, hogy 7 óra után ezzel próbálkozott, sőt, örülök is neki, mert inkább kézzel tágítás mint császár. Bár nem mondom, hogy ez segített, de tény, hogy a kézzel tágítás után két órával megvolt a baba :D
Vendég
 


kertikiri írta:Sziasztok,
A 234, 235 és 236-os szobák biztosan baba-mama szobák, ma megnéztem. A nem baba-mama szobák viszont legalább 6 ágyasak, legalábbis rengeteg ágyat lehetett látni a nyitott ajtón keresztül. A baba-mama szobák ajtaja mindegyiknek be volt természetesen csukva, oda nem láttam be.
Én nem szeretném, hogy idegen orvos megvizsgáljon holnap, még ha maga a fő-fő prof is az. Az én dokim is el tudja dönteni, hogy tényleg indításra szorulok-e vagy sem. Szerintem meg is lehet tagadni egy ilyen vizsgálatot, na nem mintha meg merném tenni, de azért előre fogom mondani a dokinak, hogy ne vizsgálgasson engem mindenki, aki arra jár, még a szülőszobán sem.
Beöntést én kimondottan szeretnék, szerintem jobban érzem úgy magam, ha nem zavarnak a bent lévő "dolgok". És borotválásról mit tudtok? Az előkészítőben rengeteg eldobható borotva van...... Bár nagy eséllyel azt inkább megcsinálom magamnak, már amennyire meg tudom, mert látni nem látok semmit :D
És ha pót doki vezeti le a szülést, a saját ott sincs, akkor a végén kinek "kell" adni a hálapénzt?!
Panndi, Neked az indítással együtt járt az EDA?


Én megcsináltam magamnak a borotválást, igaz emlékezetből, mert bár nem volt nagy hasam, de pont eltakarta a lényeget :D
Nem, nem járt együtt, csak rettenetesen lassan alakult nálam minden, és délután háromkor feladtam a küzdelmet, mert akkor már ott feküdtem hat órája, és bár én úgy éreztem, húdefáj, semmit nem tágultam, és ezért a harmadik kérdésre már igent mondtam az EDA-ra. De nem bántam meg, utólag nem értem, miért nem kértem hamarabb. Ezt mondjuk a dokim sem értette :) Bár azt is hozzáteszem, hogy másfél óra múlva elmúlt a hatása, és kaptam utánpótlást, de abból már semmit nem éreztem, szerintem valamit elrontottak, mert kicsit sem tompultak a fájások, sőt! Mindenhol azt írják, hogy EDA alatt a tolófájások is gyengék, csak annyit érez az ember, hogy tudjon nyomni és segíteni a babájának. Na én mindent éreztem rendesen :? Végülis ezt nem bántam, mert jó volt átélni, de az jó lett volna, ha legalább a varrást nem érzem. :oops:

Az ultrahangos nő hülye, vele nem kell foglalkozni, engem is beparáztatott, kicsit fontosnak érzi magát...
Vendég
 


Szia waterlilly,

itt vagyok, próbáltunk rásegíteni pocaklakónak. Elmentünk lépcsőzni, meg sétálni egyet. Bár már szerintem ez sem ér semmit. A barátnőim közül kettőre is az IKEÁ-ban jött rá a szülés, nemrég küldték is az sms-t, hogy nézzek el oda. Még megvárom a holnap déli vizsgálatot, meglátjuk mit mond a dokim, aztán utána lehet, hogy nekiindulunk. Mit veszíthetünk? Bár a legjobban annak örülnék, ha már nem kerülne rá sor, beindulna mihamarabb a dolog.

Én is beöntés, borotvállás, gátmetszés párti vagyok. Inkább a beöntés során jöjjön ki a cuccos, a borotválást inkább itthon magamnak.... Inkább legyen gátmetszés, mint repedés. A repedés, állítólag sokkal nehezebben gyógyul. A kórházi csomagomba raktam masszázsolajat is, amit a MÁV Szülészeti honlapján ajánlottak. nem tudom a Szabolcsban a szülésznők fogják-e használni, de beviszem azért.

A tágításról nem tudok nyilatkozni. Engem a 35. héten, illetve mióta kiengedtek a kórházból a 38. hét óta minden héten vizsgál kézzel is a dokim, de nem fáj, és jó hallani, hogy hogyan haladunk. Most utoljára már legalább rövidült a méhnyak....
õszike
 
 


én azt hallottam, hogy akkor is borotválnak, ha előtte otthon már megcsinálja vki...
mondjuk ez attól függ gondolom, hogy mennyi ideig tart a szülés, mert ugye a borotválás eredménye nem sokáig...

én úgy tudom, hogy gátmasszás olajat kell bevinni mindenhova, vagy nem? nekem az orbáncűolajat javasolták, de holnap megkérdezem a szülésznőt...húúú már annyi mindent akarok kérdezni tőle...csak eszembe jusson ! :?
Vendég
 


őszike írta:Szia waterlilly,

itt vagyok, próbáltunk rásegíteni pocaklakónak. Elmentünk lépcsőzni, meg sétálni egyet. Bár már szerintem ez sem ér semmit. A barátnőim közül kettőre is az IKEÁ-ban jött rá a szülés, nemrég küldték is az sms-t, hogy nézzek el oda. Még megvárom a holnap déli vizsgálatot, meglátjuk mit mond a dokim, aztán utána lehet, hogy nekiindulunk. Mit veszíthetünk? Bár a legjobban annak örülnék, ha már nem kerülne rá sor, beindulna mihamarabb a dolog.

Én is beöntés, borotvállás, gátmetszés párti vagyok. Inkább a beöntés során jöjjön ki a cuccos, a borotválást inkább itthon magamnak.... Inkább legyen gátmetszés, mint repedés. A repedés, állítólag sokkal nehezebben gyógyul. A kórházi csomagomba raktam masszázsolajat is, amit a MÁV Szülészeti honlapján ajánlottak. nem tudom a Szabolcsban a szülésznők fogják-e használni, de beviszem azért.

A tágításról nem tudok nyilatkozni. Engem a 35. héten, illetve mióta kiengedtek a kórházból a 38. hét óta minden héten vizsgál kézzel is a dokim, de nem fáj, és jó hallani, hogy hogyan haladunk. Most utoljára már legalább rövidült a méhnyak....


Meg hát a repedést is varrni kell sokszor, akkor meg inkább legyen egyenes a vágás, a varrat meg így is úgy is fáj. Én nem bántam meg, hogy volt, volt egy rossz hetem, de már nem is fáj :)
Vendég
 


szbabett írta:én azt hallottam, hogy akkor is borotválnak, ha előtte otthon már megcsinálja vki...
mondjuk ez attól függ gondolom, hogy mennyi ideig tart a szülés, mert ugye a borotválás eredménye nem sokáig...

én úgy tudom, hogy gátmasszás olajat kell bevinni mindenhova, vagy nem? nekem az orbáncűolajat javasolták, de holnap megkérdezem a szülésznőt...húúú már annyi mindent akarok kérdezni tőle...csak eszembe jusson ! :?

Én vasárnap borotváltam, kedden este szültem, és nem nyúltak hozzám :)
Vendég
 


Sziasztok! voltam ma benn én is ctg-n. Nagyon kis aktiv pocaklakóm van :D nem tetszett neki az egyik tappancs, állandóan azt piszkálta..és már mutatott egy 40es fájást, bár igazából semmi különöset nem éreztem, csak annyit, h fesziti magát, de ennyi.
Viszont 2-3 napja már a kis fejecskéjét is érzem mocogni lenn :shock:
Húú, ezek a méhszáj vizsgálatok :D nekem utojára 29.héten nézte a doki, azóta sem..kérdezte is ma a szülésznő, h megvizsgált-e, mondtam, h nem..de mondta is, h nem szokta (Dr. Gulyás a dokim) Azért kicsit furi volt, h a szülőágyon kellett már feküdnöm a ctg-n :wink: legalább szoktam a helyet..
Bocs, hülyét fogok kérdezni, borotválásnál teljesen le mindent mindenhol? :oops:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


vicsok írta:Sziasztok! voltam ma benn én is ctg-n. Nagyon kis aktiv pocaklakóm van :D nem tetszett neki az egyik tappancs, állandóan azt piszkálta..és már mutatott egy 40es fájást, bár igazából semmi különöset nem éreztem, csak annyit, h fesziti magát, de ennyi.
Viszont 2-3 napja már a kis fejecskéjét is érzem mocogni lenn :shock:
Húú, ezek a méhszáj vizsgálatok :D nekem utojára 29.héten nézte a doki, azóta sem..kérdezte is ma a szülésznő, h megvizsgált-e, mondtam, h nem..de mondta is, h nem szokta (Dr. Gulyás a dokim) Azért kicsit furi volt, h a szülőágyon kellett már feküdnöm a ctg-n :wink: legalább szoktam a helyet..
Bocs, hülyét fogok kérdezni, borotválásnál teljesen le mindent mindenhol? :oops:


Én úgy szoktam alapból is, úgyhogy most is úgy volt :oops:
Vendég
 


Kertikiri: Sajnos nem láthattál, mi 11-kor már otthon voltunk :) Ez a nő szerintem nem normális. Emlékszem, nemrég írtad ezt az esetet. Nagyon bunkó!!! Amikor még csak 5 hetes terhes lehettem, a doki azért próba szerencse alapon elküldött uh-ra, hátha már látni valami egyértelmű dolgot. Na ez a nő volt bent akkor is. Már ott fura volt a dolog, hogy hasi uh-t csinált, holott még én laikus is tudom, hogy ilyenkor még az lótúrót sem ér, legalábbis a hüvelyihez képest..... Aztán látta a petezsákot, erre megkérdezi, hogy akarom-e tudni, hogy él-e? :o Hogy a fenébe ne akarnám????!!!! Na ekkor kénytelen kelletlen csinált egy hüvelyi uh-t, de sajnos nem volt még akkor szívhang. Volt még vele egy afférom, de nem untatlak titeket, de nagyon fura, hogy uh-t csinálhat..... Én pótdoki esetén a pótdokinak adnék, de nem annyit, mint a másiknak szántam volna.

Panndi: Persze, igazad van, ilyen esetben már van indoka a méhszájtágításnak :wink: , de pl. nálam nem volt semmi csak a lustaság (nehogy le kelljen menni az uh-ra) és a megszokás (állítólag ez a dokinő előszeretettel alkalmazza).

Vicsok: Engem két éve borotvált a szülésznő. Semmit nem éreztem belőle, és csak ott azon a pár centi helyen intézte, pillanatok alatt megvolt vele. Én ilyen lufi hassal nem merek magam nekiállni :oops: :D
lamme
 
 


lamme írta:Kertikiri: Sajnos nem láthattál, mi 11-kor már otthon voltunk :) Ez a nő szerintem nem normális. Emlékszem, nemrég írtad ezt az esetet. Nagyon bunkó!!! Amikor még csak 5 hetes terhes lehettem, a doki azért próba szerencse alapon elküldött uh-ra, hátha már látni valami egyértelmű dolgot. Na ez a nő volt bent akkor is. Már ott fura volt a dolog, hogy hasi uh-t csinált, holott még én laikus is tudom, hogy ilyenkor még az lótúrót sem ér, legalábbis a hüvelyihez képest..... Aztán látta a petezsákot, erre megkérdezi, hogy akarom-e tudni, hogy él-e? :o Hogy a fenébe ne akarnám????!!!! Na ekkor kénytelen kelletlen csinált egy hüvelyi uh-t, de sajnos nem volt még akkor szívhang. Volt még vele egy afférom, de nem untatlak titeket, de nagyon fura, hogy uh-t csinálhat..... Én pótdoki esetén a pótdokinak adnék, de nem annyit, mint a másiknak szántam volna.

Panndi: Persze, igazad van, ilyen esetben már van indoka a méhszájtágításnak :wink: , de pl. nálam nem volt semmi csak a lustaság (nehogy le kelljen menni az uh-ra) és a megszokás (állítólag ez a dokinő előszeretettel alkalmazza).

Vicsok: Engem két éve borotvált a szülésznő. Semmit nem éreztem belőle, és csak ott azon a pár centi helyen intézte, pillanatok alatt megvolt vele. Én ilyen lufi hassal nem merek magam nekiállni :oops: :D

Most a kórházi szobatársamnak is ez a doktornő volt az orvosa,én most láttam őt először :)

Én is a pótdokinak adtam volna, nem a rendesnek, de szerencsére erre nem került sor.

Kép
Vendég
 


Megyek, ébredezik a lánykám :)
Vendég
 


Hogy irigyellek Panndi, hogy már babázhatsz :roll: Köszi csajok az infot :wink: én a múltkor "emlékezetből" csináltam, majd félretéve mindent, apát kértem meg, hogy ahol ott maradt, szedje le.. :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


vicsok írta:Hogy irigyellek Panndi, hogy már babázhatsz :roll: Köszi csajok az infot :wink: én a múltkor "emlékezetből" csináltam, majd félretéve mindent, apát kértem meg, hogy ahol ott maradt, szedje le.. :wink:


Én meg úgy szeretnék megint babát várni... De gondolom a doki legalább fél év pihenést fog javasolni, ha nem többet. Pedig ha rajtunk múlna, a hat hetes kontroll után belevágnánk :oops: :lol:
Vendég
 


vicsok írta:Hogy irigyellek Panndi, hogy már babázhatsz :roll: Köszi csajok az infot :wink: én a múltkor "emlékezetből" csináltam, majd félretéve mindent, apát kértem meg, hogy ahol ott maradt, szedje le.. :wink:


Én meg úgy szeretnék megint babát várni... De gondolom a doki legalább fél év pihenést fog javasolni, ha nem többet. Pedig ha rajtunk múlna, a nhat hetes kontroll után belevágnánk :oops: :lol:
Vendég
 


panndi

jó hallani, hogy a szülés után is van élet és tervek.....és nem kell teljesen elzárkózni a külvilágtól :D
remélem Boti is majd ilyen rendes gyerek lesz, és hagyja anyát kicsit kikapcslódni.. :)
Vendég
 


:)
Azért a szülés napján még nem mondtam, hogy szülnék mégegyszer :oops:
Vendég
 


Azért a méhszájvizsgálattól ne féljetek, mert eléggé dokifüggő szerintem. Az én dokim nagyon ügyes, de amikor régebben bent voltam az ügyeletesnél, aki egy fiatal lány volt, nahát az katasztrófa volt... de nem tartott sokáig, szóval biztosan ki lehet bírni napjában többször is, akkor is ha fáj, mert muszáj.

A tágítás más tészta, abból én sem kérnék :cry:

Borotválás: szerintem is csupaszra le mindet, ha sikerül :o
Én úgy tudom, hogy a szabolcsos szülésznők gátvédelem pártiak, szóval ha választott szülésznőtök van, az biztosan megcsinálja, ha visztek olajat. Én is biztos örülnék, ha gátvédelemmel szülhetnék, de végülis nem félek a gátmetszéstől sem, ha kell hát kell. Szülésznőt nem választottam, múltkor kérdezték is fent, hogy megvan-e kérve valamelyik kolléganő, mondtam, hogy nem, mert nem ismerek senkit, meg egyébként is mindenki aranyos, és nagyon egyet értettek :)

Panndi, irígylésre méltó a lelkesedésed :lol:

Lilly, még bármi lehet, lehet, hogy Te is jössz holnap :-) Drukkolok, hogy hamar jöhess, és magadtól :D Én nem vagyok igazán boldog, hogy az indítás itt lebeg a fejem felett, remélem megembereli magát ez a gyerek, és teszi a dolgát magától is holnapig :D

Akkor én már valószínűleg nem jövök, de mindenkinek drukkolok, nekem is drukkoljatok légyszi, és ígérem hamar jelentkezem, hogy beszámolhassak azoknak, akik még info éhesek :D
kertikiri
 
 


kertikiri írta:Azért a méhszájvizsgálattól ne féljetek, mert eléggé dokifüggő szerintem. Az én dokim nagyon ügyes, de amikor régebben bent voltam az ügyeletesnél, aki egy fiatal lány volt, nahát az katasztrófa volt... de nem tartott sokáig, szóval biztosan ki lehet bírni napjában többször is, akkor is ha fáj, mert muszáj.

A tágítás más tészta, abból én sem kérnék :cry:

Borotválás: szerintem is csupaszra le mindet, ha sikerül :o
Én úgy tudom, hogy a szabolcsos szülésznők gátvédelem pártiak, szóval ha választott szülésznőtök van, az biztosan megcsinálja, ha visztek olajat. Én is biztos örülnék, ha gátvédelemmel szülhetnék, de végülis nem félek a gátmetszéstől sem, ha kell hát kell. Szülésznőt nem választottam, múltkor kérdezték is fent, hogy megvan-e kérve valamelyik kolléganő, mondtam, hogy nem, mert nem ismerek senkit, meg egyébként is mindenki aranyos, és nagyon egyet értettek :)

Panndi, irígylésre méltó a lelkesedésed :lol:

Lilly, még bármi lehet, lehet, hogy Te is jössz holnap :-) Drukkolok, hogy hamar jöhess, és magadtól :D Én nem vagyok igazán boldog, hogy az indítás itt lebeg a fejem felett, remélem megembereli magát ez a gyerek, és teszi a dolgát magától is holnapig :D

Akkor én már valószínűleg nem jövök, de mindenkinek drukkolok, nekem is drukkoljatok légyszi, és ígérem hamar jelentkezem, hogy beszámolhassak azoknak, akik még info éhesek :D


Gondolunk Rátok, ügyesek lesztek :) Jelentkezz majd, mert izgulunk :)
Vendég
 


kertikiri írta:Sziasztok,
A 234, 235 és 236-os szobák biztosan baba-mama szobák, ma megnéztem. A nem baba-mama szobák viszont legalább 6 ágyasak, legalábbis rengeteg ágyat lehetett látni a nyitott ajtón keresztül. A baba-mama szobák ajtaja mindegyiknek be volt természetesen csukva, oda nem láttam be.
Én nem szeretném, hogy idegen orvos megvizsgáljon holnap, még ha maga a fő-fő prof is az. Az én dokim is el tudja dönteni, hogy tényleg indításra szorulok-e vagy sem. Szerintem meg is lehet tagadni egy ilyen vizsgálatot, na nem mintha meg merném tenni, de azért előre fogom mondani a dokinak, hogy ne vizsgálgasson engem mindenki, aki arra jár, még a szülőszobán sem.
Beöntést én kimondottan szeretnék, szerintem jobban érzem úgy magam, ha nem zavarnak a bent lévő "dolgok". És borotválásról mit tudtok? Az előkészítőben rengeteg eldobható borotva van...... Bár nagy eséllyel azt inkább megcsinálom magamnak, már amennyire meg tudom, mert látni nem látok semmit :D
És ha pót doki vezeti le a szülést, a saját ott sincs, akkor a végén kinek "kell" adni a hálapénzt?!
Panndi, Neked az indítással együtt járt az EDA?

Kertikiri: van 2 ágyas nem baba-mama szoba is, én mind2x ilyenben feküdtem, és klassz volt :)

Én azt hittem, a beöntést mindenki megkapja, aki nem úgy megy be, hogy már kint a feje a babának....
És igen Kertikiri, leborotválnak, ha kell :) Engem is akartak, de aztán látta a csajszi, hogy "hát itt nincs is semmi" :D
agica123
 
 


vonalzó próba
agica123
 
 


megint megpróbálom a vonalzót

Kép
Kép
agica123
 
 


és most elvileg jó lesz :) bocsi lányok

Kép
Kép
agica123
 
 


Na, most már valami érdemit is írok :)
Kertikiri hajrá, nagyon szorítunk :):)

Panndi: a doki nekem is azt mondta, hogy ca. 2 év azért legyen köztük, de mi 6 hét után azonnal próbálkozni kezdtünk, illetve nem is védekeztünk egyáltalán. Rékus 10 hónapig szopizott, addig nekem meg sem jött, így gondolom ezért nem jött össze addig Bulcsú, viszont utána 1x mensiztem és elsőre összejött megint :):) Ez persze nagy szerencse, de pont ezért nem védekeztünk, mert mi van ha évekig kell várni??
Néha persze könnyebb lenne Rékussal pocak nélkül, de nem bánom egyáltalán, hogy így alakult :) Majd beletanulok ebbea feladatba is, és a kezdeti nehézségek után nekik lesz a legjobb a kicsi korkülönbség szerintem :):)

Kép
Kép
agica123
 
 


Ja, még egy kis segítség az önborotváláshoz :)
A tükör nagyon hasznos dolog ámám :) hihi
Én Rékusnál így kreáltam meg magam, mert oda nem mentem volna őserdővel :)
De ha a kozmetikusoddal olyan a viszonyod, ő is megcsinálja biztosan, vagy APA, ha van olyan bátor oroszlán :) :D
Na sziasztok Csajko, jóéjt Mindenkinek

Kép
Kép
agica123
 
 


Vicsok,
Gulyás egyáltalán soha nem néz méhszájat? Nekem a 28. héten sem nézett. Na, nem mintha hiányozna. A héten megyek hozzá, kiváncsi vagyok.

Ez a borotválás téma egészen meglep. Engem csak a császárnál borotváltak - akkor is bikini vonalban. Akkor beöntést is kaptam persze, és annyira jól esett, hogy a következőnél könyörögtem érte :oops: de nem a személyzet miatt.
Én most nem szeretnék gátmetszést (de aranyeret és farkcsonttörést még kevésbé).

Lilly,
neked is már tök izgi. Azért élvezd ki ezt a nyugalmat, ilyen már az életben soha többé nem lesz.
zs
zsuzsoo
 
 


zsuzsoo írta:Vicsok,
Gulyás egyáltalán soha nem néz méhszájat? Nekem a 28. héten sem nézett. Na, nem mintha hiányozna. A héten megyek hozzá, kiváncsi vagyok.

Ez a borotválás téma egészen meglep. Engem csak a császárnál borotváltak - akkor is bikini vonalban. Akkor beöntést is kaptam persze, és annyira jól esett, hogy a következőnél könyörögtem érte :oops: de nem a személyzet miatt.
Én most nem szeretnék gátmetszést (de aranyeret és farkcsonttörést még kevésbé).

Lilly,
neked is már tök izgi. Azért élvezd ki ezt a nyugalmat, ilyen már az életben soha többé nem lesz.
zs


Hogy ez az utolsó mondat mennyire igaz, és én mennyire nem hittem el :)
Vendég
 


Zsuszoo, akkor nézte, amikor mondtam, h van görcsöm (2x rámtört, de olyan, h könnybe lábadt a szemem, és levegőt se kaptam, de hát 29.hetesen ez még korán is lett volna)..de teljesen zárt voltam. Azóta nem nézett.. :shock: Pedig azt hittem, h amikor a streptot leveszi, akkor egyúttal azt is megejti.. :roll: Mondta is szülésznő, h nem szokta nézni..bár ez nem tudom jó vagy rossz..
Ágica, én is így vagyok, nem állitok oda "őserdővel". Remélem, még lesz időm gondoskodni róla... :wink:
Drukkolok mindenkinek!!! :D
Megyek csajok, vár a porszívó.. :evil:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!

Nyulcsi, üdv közöttünk :D !!!!!!

Vicsok, én elég sokat utánaolvastam a vizsgálatoknak az első babánk után és arra jutottam, hogy totál felesleges a végén már a méhszájvizsgálat, hiszen a baba már jöhet. Amikor a 28. héten görcsöltél akkor volt értelme, hiszen baj lett volna. Az első dokim is havonta nézte a méhszájat, majd a 37. héttől hetente kínzott, de szó szerint, aztán csóválta a fejét, hogy még mindig semmi, meg hogy nagy a baba, hát hiányzik ez a stresszelés meg fájdalom??? :wink: Majd jön, amikor jönnie kell :D .
emendora
 
 


emendora írta:
Vicsok, én elég sokat utánaolvastam a vizsgálatoknak az első babánk után és arra jutottam, hogy totál felesleges a végén már a méhszájvizsgálat, hiszen a baba már jöhet. Amikor a 28. héten görcsöltél akkor volt értelme, hiszen baj lett volna. Az első dokim is havonta nézte a méhszájat, majd a 37. héttől hetente kínzott, de szó szerint, aztán csóválta a fejét, hogy még mindig semmi, meg hogy nagy a baba, hát hiányzik ez a stresszelés meg fájdalom??? :wink: Majd jön, amikor jönnie kell :D .


Totál egyetértek! Attól, hogy nézegeti a méhszájamat, még nem fogok megszülni. Ha meg elkezdődnek a fájások, elfolyik a magzatvíz, tökmindegy, mennyire van nyitva a méhszáj, az már a szülés!

Bárcsak már ott tartanék...

Most már naponta kapok érdekődő sms-eket, telefonokat, hiába mondtam, hogy azonnal éretístek mindenkit, amint akció van! Legszívesebben visszaírnék, hogy "a hármasikrek megszülettek, egyenként hat kiló mindegyik, és a mama is a babák is jól vannak..." :?

Kép
waterlilly
 
 


zsuzsoo írta:
Lilly,
neked is már tök izgi. Azért élvezd ki ezt a nyugalmat, ilyen már az életben soha többé nem lesz.
zs


Na ja. Én is ezzel vigasztalom magam... Bár nehéz nyugodtnak lenni, amikor az ember tulajdonképpen tűkön ül...! :?

Kép
waterlilly
 
 


Kitartás csajszik, bár én is nagyon türelmetlen voltam, pedig tényleg olyan nyugodtan nem aludtam azóta, mint szülés előtt pár nappal, pedig akkor azt hittem, rosszul alszom :lol:

Kép
Vendég
 


Szegény Lilly, még igy is, h majdnem 3 hetem van, mindenki azt kérdezi, megszültem-e már.. :? hát még akkor tőled, te szegény..
Le kellene mennem a gyógyszertárba, de annyira nincs kedvem..majd később :wink:
Panndi, már 2 hetes Zsófi! Nálatok meg hogy telik az idő! Ha tudsz, rakj fel majd képet róla!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok Lányok!
Emendora, Lilly, Vicsok : én Rékusnál egyszerűen kikapcsoltam a telefonomat, illetve senkinek nem vettem fel, csak a páromnak :D
Utáltam a: Na? Egyben vagytok még? kérdést... :twisted:
KITARTÁS, hamarosan kibújnak a pocaklakók :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Hallllo, Sziasztok!!!
Kertikiri! NAgyon szorítok érted és sokat gondolok rátok! Remélem gyors és problémamentes lesz minden! Várunk vissza!

Lányok, gátvédelem ügyben: Ti nem csináltatok véletlenül gátmasszázst? MErt én nagyon lelkes vagyok (már 3szor csináltam és heti 1-2 gátizomtorna) Hátha.... VAgy csak azt hiszem?? NAív vagyok? Nincs valakinek tapasztalata véltlenül?

Emlékszem, mikor a legjobb barinőm szűlt 2 héttel túlhordta, de már azért akart annyira szülni, mert unta a napi 10-20 érdeklődést! És tudjátok mikor szült? Az esküvőm napján!!! (úgyhogy sajna nem tudott eljönni) Épp a kozmetikusnál voltam sminkelésen, amikor a szülőszobáról hívott, hogy megvan a bébi.... Újra kellett engem sminkelni, majdnem lekéstem a saját esküvőmet (úgy bőgtem : )

Holnaptól front lesz , Lányok! Kitartás!!!
Puszi,B
Ennek épp tegnapelőtt volt egy éve, de sose felejtem el : )

Kép
nyulcsi
 
 


vicsok írta:Szegény Lilly, még igy is, h majdnem 3 hetem van, mindenki azt kérdezi, megszültem-e már.. :? hát még akkor tőled, te szegény..
Le kellene mennem a gyógyszertárba, de annyira nincs kedvem..majd később :wink:
Panndi, már 2 hetes Zsófi! Nálatok meg hogy telik az idő! Ha tudsz, rakj fel majd képet róla!


Ez múlt heti kép, de tessék :) Kép
Vendég
 


Sziasztok,

most értem vissza a MÁV-ból. A ctg-gép továbbra is ok, van benne festék. A dokim csinált flow vizsgálatot is, szerencsére minden ok. A méhlepény elöregedése miatt is állítólag csak max. 1 hetet várnak a Szabolcsban, mert utána azonnali indítás lehet szükséges, mivel a gyereknél már keringési zavarok léphetnek fel. Hétvégén nem csinálnak indítást, úgyhogy Waterlilly fel a fejjel péntekre elméletileg babázni kéne Neked is. Bár gondolom már te örülnél a mai napnak is.

Rákérdeztem a borotválásra is: Csupaszra célszerű az egészet!!!

Azért, ha lassan is, de mi is alakulunk. A doki szerint ma már bő egy ujjnyira tágultam, ami nagyon jó. Anno a kisfiammal szüléskor ennyivel jelentkeztem, majd pikk-pakk kitágultam 2 ujjnyira. Jó lenne ez most is, fájások és más „tünetek” azonban még nincsenek, max. keményedések.
Holnap reggel fél 8-ra kell mennem újra vizsgálatra, aztán meg vérvételre. Orvosi vizsgálat minden nap, vérvétel 2-3 naponta.

Ultrahang szerint a kis pocaklakó most 2200 gramm, de a doki szerint a gép 10%-kal kevesebbet is mutathat, lehet, hogy ez valójában 2500 is van. Mindenesetre szerinte ha most szülnék, nem valószínű, hogy hazaengednének időben, mert számolni kell az újszülöttkori súlyvesztéssel is. A kisfiam is 2400 grammal született, és csak azért engedtek haza, mert hízott 80 grammot a fogyás helyett. Doki szerint itt 2500 gramm alatt nem engednek haza minket, úgyhogy 2500 grammig mindenki hízlalja!

Ma még bevetek minden tőlem telhetőt (extra adag málnalevéltea, lépcsőzés….)

Jó lenne, ha ma beindulna a dolog, mert ma ügyletes a dokim, aztán csak a jövő hét második felében. Természetesen bejön máskor is, de mondta, hogy az maszek szülésnek számít. Jövő hét végét semmiképp sem várjuk meg. Ha a flowmetria vizsgálat szerint túlságosan elöregszik a méhlepény akár azonnali szülésindítás mellett is dönthetnek. Most még ok a dolog, de nem szeretném ha ezzel a kicsi keringését veszélyeztetnék.

Waterlilly voltál ma dokinál, mizujs veled, veletek?

Panndi, gratulálok még egyszer tündéri a kis csöppség!
õszike
 
 


Panndi, nagyon tündér Zsófi !!!! :D
Őszike, köszönjük az infokat..elég fárasztó lehet mindennap dokihoz járni :? Szoritunk neked!!!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


KÖszi, én is imádom :) Olyan fura, hogy eddig nélküle éltünk, már el sem tudom képzelni :)
Vendég
 


őszike írta:Sziasztok,

most értem vissza a MÁV-ból. A ctg-gép továbbra is ok, van benne festék. A dokim csinált flow vizsgálatot is, szerencsére minden ok. A méhlepény elöregedése miatt is állítólag csak max. 1 hetet várnak a Szabolcsban, mert utána azonnali indítás lehet szükséges, mivel a gyereknél már keringési zavarok léphetnek fel. Hétvégén nem csinálnak indítást, úgyhogy Waterlilly fel a fejjel péntekre elméletileg babázni kéne Neked is. Bár gondolom már te örülnél a mai napnak is.

Rákérdeztem a borotválásra is: Csupaszra célszerű az egészet!!!

Azért, ha lassan is, de mi is alakulunk. A doki szerint ma már bő egy ujjnyira tágultam, ami nagyon jó. Anno a kisfiammal szüléskor ennyivel jelentkeztem, majd pikk-pakk kitágultam 2 ujjnyira. Jó lenne ez most is, fájások és más „tünetek” azonban még nincsenek, max. keményedések.
Holnap reggel fél 8-ra kell mennem újra vizsgálatra, aztán meg vérvételre. Orvosi vizsgálat minden nap, vérvétel 2-3 naponta.

Ultrahang szerint a kis pocaklakó most 2200 gramm, de a doki szerint a gép 10%-kal kevesebbet is mutathat, lehet, hogy ez valójában 2500 is van. Mindenesetre szerinte ha most szülnék, nem valószínű, hogy hazaengednének időben, mert számolni kell az újszülöttkori súlyvesztéssel is. A kisfiam is 2400 grammal született, és csak azért engedtek haza, mert hízott 80 grammot a fogyás helyett. Doki szerint itt 2500 gramm alatt nem engednek haza minket, úgyhogy 2500 grammig mindenki hízlalja!

Ma még bevetek minden tőlem telhetőt (extra adag málnalevéltea, lépcsőzés….)

Jó lenne, ha ma beindulna a dolog, mert ma ügyletes a dokim, aztán csak a jövő hét második felében. Természetesen bejön máskor is, de mondta, hogy az maszek szülésnek számít. Jövő hét végét semmiképp sem várjuk meg. Ha a flowmetria vizsgálat szerint túlságosan elöregszik a méhlepény akár azonnali szülésindítás mellett is dönthetnek. Most még ok a dolog, de nem szeretném ha ezzel a kicsi keringését veszélyeztetnék.

Waterlilly voltál ma dokinál, mizujs veled, veletek?

Panndi, gratulálok még egyszer tündéri a kis csöppség!


Sziasztok!

Most jöttem az orvostól, első utam ide vezetett hozzátok... :-)
Nagy kő gördült le a szívemről! Nem leszek itt elveszve...
Legelőször is: a baba feje startpozícióban van, és egész nap kemény a méhfalam, úgyhogy most már bármikor lehet bármi... A méhszájam bő egy ujjnyira nyitva, igaz, már 3 hete...
A baba ctg-je, flowmetriája jó lett, a magzatvíz mennyisége és a méhlepény állapota is megfelelő, úgyhogy egyelőre szülésindításról nincs szó.
Péntektől nem lesz az orvosom 5 napig, de erre az időre átad egy másik orvosnak, Dr. Kisfalvynak (esetleg hallott már róla valaki?).
Mindennap kell mennem ctg-re (hétvégén is), de a kórházba nem kell befeküdnöm, ha nem akarok. (Nem akarok.) Egészen addig, amíg a vizsgálatok eredményei jók, várhatunk, akár 10-12 napot is, az orvos szerint nem elképzelhetetlen, hogy amikor visszajön, akkor szüljünk.
Természetesen, ha felmerül az, hogy esetleg valamilyen gond lehet, akkor megindítják a szülést (ezzel én is tökéletesen egyetértek), de akkor is lesz választott orvos mellettem.
Úgyhogy most megnyugodtam: várhatok, ameddig akarok, és ameddig a baba jól van. De remélem, van olyan okos, hogy mielőtt baj lenne, kiugrik... :)

Üdv:

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Szia Waterlilly,

2 barátnőm is a Kisfalvynál szült, mindketten nagyon elégedettek voltak vele. Minden rendben lesz, szorítok Neked!
õszike
 
 


őszike írta:Szia Waterlilly,

2 barátnőm is a Kisfalvynál szült, mindketten nagyon elégedettek voltak vele. Minden rendben lesz, szorítok Neked!


Ó, ez megnyugtató! Köszönöm!

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van!!! :wink: A mindenórás kismamiknak drukkolok nagyon :wink:

Lenne nekem is egy körkérdésem. Ti milyen bimbóápoló krémet vettetek, ha vettetek? Én két éve a kislányomnál Aventet vettem, de ha a negyedét elhasználtam akkor sokat mondok, a többit oda adtam egy barátnőmnek, aki utánam 20 nappal szült. Szóval ehhez a kis mennyiséghez elég drága volt, úgyhogy nem szívesen venném ugyanezt a márkát. Viszont másfajtákat nem ismerek.
lamme
 
 


lamme írta:Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van!!! :wink: A mindenórás kismamiknak drukkolok nagyon :wink:

Lenne nekem is egy körkérdésem. Ti milyen bimbóápoló krémet vettetek, ha vettetek? Én két éve a kislányomnál Aventet vettem, de ha a negyedét elhasználtam akkor sokat mondok, a többit oda adtam egy barátnőmnek, aki utánam 20 nappal szült. Szóval ehhez a kis mennyiséghez elég drága volt, úgyhogy nem szívesen venném ugyanezt a márkát. Viszont másfajtákat nem ismerek.


Én DM saját termékes Baleát, és nagyon elégedett vagyok vele :)
Vendég
 


Sziasztok!

Még mindig nem találkozott senki Dr. Vajda Miklóssal?
joyceses
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: