Új privát üzeneted érkezett!

A szules pedig nagyon-nagyon hirtelen jott es gyorsan lezajlott!
A nyakdugo tavozasa utan meg ket napig vart a kis csoppsegem,hogy megmutassa magat nekunk.Pentek delben meg voltam ctg-n ,ultrahangon es orvosi vizsgalaton.Mindent rendben talaltak,ezert szepen hazamentem.Fel ketto fele eszrevettem ,hogy vannak valami fura fajasaim,de mivel nemreg a korhazban meg nem volt semmi gondoltam csak joslofajasok.Azert elkezdtem meregetni az idot es negyperces fajasokat mertem,de nem ereztem oket tul fajdalamasnak.Gondoltam lefurdok es akkor tuti el fognak mulni.Ezt is tettem!!!De mire kikaszalodtam a furdobol mar 2 perceseket ereztem.Akkor telefonaltam a ferjemnek hogy azonnal jojjon haza,mert valoszinuleg szulni fogunk.Meg mindig nem fajtak nagyon ,ezert lefekudtem egy kicsit es neztem a tevet,mikozben vartam a ferjem.Es erre mi tortent? :?: Tevezes kozben egy pukkanas utan elfolyta a magzatviz.Na akkor kezdtem el beparazni,hogy itt most mar tuti szulni fogunk.Epp akkor erkezett meg a ferjecskem,aki azt sem tudta hogy oltozzon at es elindultunk a korhaz :?: ba.

Megtalaltuk a szuloszobat,mondtam hogy mi tortent es mondtak hogy akkor menjek be es megvizsgalnak,es ha kell hivjak az orvosomat.Felultem a vizsgaloasztalra es jott a szuleszno,hogy megvizsgaljon.Na innen kezdett el surusodni a dolog.Megallapitotta,hogy eltunt a mehszaj es hogy mar ne szoljanak az orvosomnak,csak az ugyeletesnek mert azonnal szulni fogok.Gyors borotvalas,fel a szuloszekre es nyomtam ahogy csak birtam.Fel otkor erkeztunk a korhazba es 5 ora ot perckor a mellemre fektettek az en kis lanyomat!
Csodalatos elmeny volt!!!

ole85
 
 


Rozinante es Emoncsi is a korhazban vannak meg,nem sokara ok is jelentkezni fognak,anyukak es babaik is jol vannak! :D

ole85
 
 


Kedves Ole85!

Gratulálok, nagyon ügyesek voltatok. Sok örömet és boldogságot kívánok Nektek!
symont
 
 

 
 

Ole ez tök jó:) GRATUUU!!!!

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok!
Láton fentebb Ole értesített Titeket is az örömhírről: nálunk is előbújt a kis palánta! :) Tervezett időpontnál hamarabb, 13. helyett 8-án, vasárnap, 17 óra 8 perckor 4 kg-al és 57 cm-el megszületett Ágoston fiunk! :)
Nem mondhatom, hogy könnyű volt, de panaszra sincsen okom. :)
Gyermekünk, a papára való tekintettel, nem éjaszaka, hanem vasárnap delelőtt 9-kor kezdett fájásokat produkálni, miután már egy hete távozott a nyákdugó és már ugyancsak egy hete 2 ujjniyra nyitva volt a méhszáj. Talán éppen ezért, már 11 órára rendszeres, 5 perces fájáasaim voltak. Del körül mentünk át a kórházba, ahol megvizsgáltak és éretsítették az orvosom, hogy itt bizony szülés lesz. Az előkészítés közben (beöntés, majd tisztulás után tusolás :o ) egyre sűrűbbek lettek a fájások, s mire a szülőágyon rámtették a ctg-t, már 2 perces fájásaim voltak. Amikor felkelhettem próbáltam sétálgatni, labdán ücsörögni, miközben kapaszkodtam a férjembe, de nagyon elfogyott ez erőm. Sajnos a baba még akkor is túlságosan fent volt, amikor már a méhszáj teljesen eltűnt. Ekkor még felálltam és próbáltuk a gravitációt is segítségül hívni az egymást érő fájásokban, hogy Ágostonom lejjebb csusszon. Ezen a szakaszon a férjem csak ilyedt szemmel állt oldalt és hagyta, hogy a szülésznő segítsen. Szegénykém, rá volt írva az arcára, hogy ezt ő nem így képzelte. :) Amikor már úgy éreztem semmi erőm nincs tovább, felfeküdtem az ágyra és ekkor jött a számomra könnyebb, kevésbé fájos rész; nyomni, préselni, mint a gép. :shock: 6 ilyen nyomásból, a kis csöppség meg is született. :) El sem hittem, hogy ilyen gyorsan megszületett! Igaz, a szülésznő és az orvos is segített, amiben csak tudott, a férjem pedig, mikozben az oxigént tartotta az orrom elé, tudósított, hogy mikor van kint a feje, és hogy már csak egy nyomás és meglesz a kis Pocok. :) No, innentől kezdve virult a feje életem párjának és boldogan követte az ordító kis csomagot. :) A kicsi első tevékenysege volt megcélozni a szülésznőt, de nem sikerült lepisilnie. ;)
Teljesen egészségesen, hiánytalan alkatrészekkel született, de valamiért kapott antibiotikum kúrát, mert valami értéke magas volt. Aztán sajnos csütörtökön betették 24 órára kék fénybe is, mert besárgult kissé... Ezen én nagyon kiborultam, de szerencsére már szerda reggltől volt tejem, így meg tudtam etetni üvegből, saját tejecskével az inkubátorban is. Aztán pénteken megkaptam a drága kis csomagom és haza jöttünk! :D
Ami az ordítást illeti, ezt a tulajdonságát megtartotta a drágám. Erről Ole is mesélhet... Igen hangos kis emberke. Bármi gondja van, olyan erővel ordít, hogy meg lehet süketülni tőle. Mondhatni, ha akar valamit, azonnal sírni kezd.
Sajnos még nem tudtunk kialakítani semmilyen napirendet, pedig nagyon kellene...
Ti hogy boldogultatok a csöppségekkel? Hogy tudtátok megoldani hogy az evések ugyanakkorra essenek?
Az én kisfiam még nagyon változatosan eszik, és mivel minden gondját nagyon hangosan jelzi, szó sem lehet arról, hogy ne teljesítsem az óhaját....
Huuu... Bocsánat! Nagyon hosszú lettem! :oops:
Mindenkinek a LEGJOBBAKAT és jó egészséget kívánok!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Hát csajok,betojok rajtatok.Sikerült egyszerre :lol:
Nagy szeretettel gratulálok a csöppségekhez.
Mielőbbi felépülést,összeszokást és sok sok tejcsit kívánok.

Rozi,ne akarj napirendet,mert nem lesz.Én azt tanácsolom,hogy az a jó,ha a pici diktál.Be fog állni magától az ő ritmusa szerint,a fontos most az,hogy megismerjétek egymást.Milyen érdekes,hogy neked a nyomás volt kevésbé fájdalmas.

Ole,nem vagy semmi,jó gyorsak voltatok.Örülök,hogy ilyen szép élményként élted meg.

Nálunk múlóban a hasfájás,csak pukiknál van kicsi tekeredés.Ma messze a legjobb volt Barni,amióta megszületett.Remélem a napközbeni teljesítménye éjszakára is megmarad,mert jó lenne végre kicsit aludni :wink:

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok!

Nagy örömmel gratulálok az ujszülöttekhez, sok boldogságot és jó egészséget!

Ole: nagyon gyors voltál gratula és szép élmény volt ez különösen jó.

Ha kételkedtek, hogy menni kell-e a korházba - hát inkább menjetek 2x feleslegesen mint valami baj legyen.

Én hasonlóan voltam anno: reggel magzatvizvizsgálat. Alig tudtam haza jönni. Itthon töltöttem 1 órát, mire össze-vissza fájt kicsit majd nagyon. Kérdeztem magamban - bemenjek, de mit szólnak, hiszen most jöttem el. De milyen jól tettem! Fél 1-kor ujabb magzatvízvizsgálat, amire megállapították, hogy kialakult az ox. hiány a babánál. Innentől nálam is besürösödött minden. Burokrepi, infuzió, kézzel tágítás, kipréselés majd a végén egy kis altatás is. De hála semmi baj nem történt, császár elkerülve gyerek egészségesen 3 óra alatt meglett. Teját bármi kétséges, indulni kell.

Sok tejet és minden jót

kispatak
Vendég
 


Rozi, én tudom neked tanácsolni, hogy csinálj napirendet. Bár az a baj ezzel, hogy minden gyerek más. A napirend annyiból rossz, hogy iszonyatosan nehéz, és sok odafigyelést igényel, meg türelmet. Én betartottam, egy hét alatt teljesen beálltunk, azóta Lilinek egy hangos szó nem hagyja el a torkát, sosem hisztizik, mert tudja, hogy mikor mi következik. Volt olyan, hogy elfelejtettem, hogy ennie kell, és ő szólt, percre pontosan. Én semmiképp sem tanácsolnám, hogy a baba diktáljon. Elvégre a szülők mi vagyunk, később sem ő fogja megmondani, hogy megy e suliba vagy sem. Nyilván ez a napirend nem úgy értendő, hogy mindent mindig 100%osan be kell tartani, de a sorrend is nagyon fontos. Pl etetés előtt tisztába tevés, fürdés után az utolsó evés, ilyesmi. Mostmár 2 hónapos a csöppem, de sosem sír, és nem mellékes, hogy így nehezebben fordul elő a hasfájás probléma is, ha megvan az evések közti megfelelő idő. És ugyebár neked is jobb, ha tudod, hogy reggel fent van, déltől alszik 3ig, és akkor tutira van időd kicsit neked is kikapcsolni. Nem össze vissza.

Bocsi annak, aki ezzel nem ért egyet, de Lilin nagyon látom, hogy emiatt iszonyatosan kiegyensúlyozott, ezért merem tanácsolni a napirendet. Szerintem nem butaság.

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Jah, és amugy gratu a szüléshez, ahogy olvastam nem kértél EDÁ-t, le a kalappal! Nekem ugyan 5 óra alatt meg volt, de én nem bírtam:) Lehet papírból vagyok:) Ja, és nekem is a fájások rész sokkal gázabb volt mint a kitolás, nekem 3 nyomásra csak ugy kirepült a lelkem:) A fájások viszont...Nekem infúzió is kellett, meg valami gyógyszert is tömtek belém, mert kicsit sokkos állapotba kerültem a fájdalomtól, egyik pillanatról a másikra leesett a vérnyomásom 150ről 70re... Ugyhogy tényleg nagyon fájt:(

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Symont elnézésed a kéretlen tanácsért, de szeretnék szólni, hogy semmi baj azzal, hogy nincs már bedurranva a cickód. Igyál jó sokat, nekem a tejes lisztes rántásos cuccok a 100%-os alma, a kubu és az alkoholmentes sör sokat segített, na meg a madártej. én is ittam tejserkentő teát, és szedtem a moremilk-et, de érdemes őket felváltva szedni, egyik héten ezt, másik héten azt, mert felváltva jobb a hatásuk és ha egyszerre szeded, pont az ellenkező hatást éritek el.
Nagyon szép szüléseket írtatok le, meg is pityogtam egy kicsit.
Nálunk is volt napirend, rém fontosnak tartom. én a suttogóból tanultam.

Kép
nyafi
 
 


Nyuszimusz, Andi!
Nekem nagyon fontos lenne a napirend - hogy miert, annak tobb oka van.
Most ugy teszek, ahogy a picinek jo, de ez sem valik be. Igaz, penteken jottunk ki a korhazbol. Ugy folytattam, ahogyan ott kezdtuk. Pelenkacsere, eves, bufi - 3 ornakent. Persze nem volt 3 ornakent... No, de az en Agostonom ugy uvoltott minden pelus cserenel, mint akit olnek. Gyakorlatolig akkor van csendben, ha szopik, vagy alszik.
Szombaton megcsereltem; elobb eves, aztan pelus csere, utana elotte meg bufi. No, ez bevalt, ami a kevesebb orditast illeti, viszont nincs se 3 ora, se 2 ora az evesek kozott... Probaltam hagyni, de annyira sir, hogy nem lehet. Raadasul hajnalban, ejfel es 2-3 ora kozott egyszeruen nem lehet megvigasztalni. Altalaban is igaz, hogy hasfajos szegenykem, igy keri magat kezbe, ahol kevesbe sir, de nem hagyja abba.
No, akkor most mit csinaljak?! Hagyjam uvolteni akar egy oran at, hogy meg legyan a 3 ora szunet? Es ha pl, mint ma reggel, masfel ora mire vegre viasszaalszik es le tudom tenni?
En nem banom, ha ebren van, de akkor sir es kesz.
Van erre valami segitseg? Annyira szeretnek segiteni neki, de jo lenne nekem is, mivel nincs segitsegem, ha tudnam hogy kb mire szamithatok.
Legalabb hasfajasra lenne ellenszer... :(

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok Lanyok! :D
Mindenkinek koszonom a jokivansagokat,nagyon aranyosak vagytok.
Rozinante!Hat nem irigyellek...Az elso par nap nalunk is nehezebb volt,de mostmar kezdjuk megszokni az uj kornyezetet es egymast is.Meg nalunk sem allt be teljesen a rend,bar jo uton haladunk fele.Egyre inkabb kivarjuk a harom orat evesek kozott,ha pedig kezd nyugos lenni egy kis hatsimogatassal meg egy fel orat tudok nyerni.Szerencsere tejcsi van boven,ugyhogy eszik is a kincsem eleg szepen,alkalmankent 50-70 grammot.
Nagyon jo baba Vivi,sirni meg alig hallottam ot,bar ez meg boven valtozhat.

ole85
 
 


Rozi!

Én azért mondtam, hogy mindenképp meg kéne várni a 3 órát, mert ugye kb. fél óra mire megeszi, utána is minimum 2 óra kell a kis gyomrának hogy megemésszen. Ha előbb adsz neki, pont rosszat teszel vele, mert a még félig teli gyomrára jön a többi kaja. Ez hasfájást okoz, ami miatt szintén sír, és ebből a mókuskerékből ember legyen a talpán, aki kiláball.
Mi Lilivel annyira pontosak vagyunk, hogy azt is meg tudom mondani, hogy minden nap pontosan 4 és fél 5 között kakil. Ez minden nap így van, ami azt jelzi, hogy az evése is, és az emésztése is szabályos.
Sokszor hidd el nem azért ordít, mert éhes, csak ha ilyenkor adsz neki, megeszi akkor is ha kellene neki épp vagy nem. És te emiatt azt hiszed, hogy jaa csak éhes volt...
Jah és rájöttem amugy, hogy az időjárás és társai is rettentően befolyásolják a tökmagok kedvét.
Van egy ismim, az ő babája 2800g-al született, 2 hónapos korára a duplája lett a pöttöm, mert akkor kapott enni amikor akart. Ez nem csak azért baj, mert szegénykémre nem lehet kedvesen mondani, hogy igen, egy picit dagi, hanem mert a gyomra és az emésztése...K.O

Én így látom.

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Jah és Lili néha amikor ugy láttam, hogy talán a hasa fáj, akkor vettem GRIPE WATERT. szerintem nagyon jó. meghajtotta kicsit, jött sok puki, és egy fél óra mulva jobban lett.

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyuszi,
próbálom kitolni az evéseket és kitapasztalni, hogy mikor mi lehet a baj. Az egyik kulcs, hogy nagyon hasfájós. Most úgy tudtam altatni és betartani a 3 órát, hogy hordozó erszénybe tettem és abban kómázott, majd elaludt, és le tudtam tenni nyugalomban.
Az emésztése elég fura, mert nem csak puki van, meg béltekergés, amitől ő is sír, hanem többször kakil egy nap, elég sokat pisil is és persze ezt is hangosan jelzi. Azt már többnyire tudom, mikor van csak szociális sírás, és mikor a hasa a baj.
Én Infacolt vettem hasija miatt, mert a Gripe Water 1 hónapos kortól ajánlott, mi pedig még csak egy hetesek vagyunk.
Az mindenesetre segített, hogy pont fordítva van a sorrend: előbb eszünk kicsit, majd büfi és utána pelus csere. Leggyakrabban evés közben betojik úgyis. Próbálgatom még, hogy pelus csere után picit tornázzunk...
Hát ennyire jutottam... Az én gyerekem egészen egyszrűen nagyon hasfájós és a természetéből adódóan nagyon akaratos. 8) Nem véletlen, hogy az egész kórházban nem volt hozzá fogható babóca... :? De minden ötletet szívesen látok. :)

Kép
Kép
rozinante
 
 


Tejed elég neki? Vagy elég tápláló?

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyusz,nem tudom írtam e már,de van egy 15 éves kamaszom,van tapasztalat :wink:
én sem úgy gondoltam,hogy a gyerek irányít,de az első 2 hónap szerintem kell arra,hogy megismerd a gyerek jelzéseid.Amúgy nekünk is szigorú rendszerünk volt anno,de néhány hónap kellett,hogy kialakuljon.

A hasfájás nem azért van,mert egy baba nem kiegyensúlyozott,vagy nincs rendszer az életében.Te sem időre eszel,és a babának ilyen pici korban az anyjára van szüksége.Ha épp cici kell neki,hogy megnyugodjon,akkor mindegy mikor evett!!!Az anyatejtől nem lesz a baba gyomra K.O.Nem eszi túl magát a baba,mert a felesleget kibüfögi,ha van.Sőt,épp az ellenkezője,könnyen emészti a baba gyomra,nem vétlenül kell szoptatni a babát. http://www.lll.hu/main
Heti 200 g hízás egy hónapban anyatejtől tök rendben van,de átlagban 160-200 között jó az első 2 hónapban.Szóval nyugodtan ehet a baba akkor,amikor csak akar.Barni is akkor eszik,amikor akar,és egyáltalán nem K.O a gyomra.

Rozi,nekünk is a GW segített,de kivártam,hogy majdnem 4 hetes legyen Barni.Azóta napi 1 max 2 alkalommal kap,de vagy,hogy nincs rá szükség.

Kép
v.andi
 
 


ok. én tapasztalatlan vagyok. elnézést andi mama. máskor nem írok véleményt. bocsánat azért, mert azt írtam le ami nekem bevált. Azt hittem ez a lényeg, hogy átadjuk a tapasztalatokat. De végülis igaz. Mi az én tapasztalatom a tiédhez képest.
Jah, és akkor a védőnőmnek meg az orvosomnak szólok, hogy adják vissza a diplomájukat. Ugyanis mindezt ők magyarázták el. Végülis a védőnő mögött csak kb. 20 év, és több száz gyerek tapasztalat van.

nem is zavarok tovább, nem akarok butaságokat írni.

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Symont,sok cicire tétel,sok folyadék,napi 3-4 liter,és rendeződik a tejci...manócska pedig nem éhezik,főleg ha éjjel csak 1-2×kell!!!

Ole ,gratulálok!!!Én is ilyenről álmodtam...neked összejött!!!!!

Rozi,gratulálok neketek is....napirend...nekünk még most sincs,hagyd hadd állítsa be a kisfiad!!!!!!!!!Pocifájásra,infacol!!!!Próbáld meg a laktózmentes tejet,és ne egyél fehérkenyret....nekem ezek váltak be!!!

Nyuszi,nekem nem jött be hogy én akartam napirendet kialakítani.....túl akaratos a kiscsajom,mint az anyja...ráadásul mikor nyammog a cicin,vagy két korty után szó szerint lecuppan róla(ami nekem fáj),én úgy gondolom,hogy nem tud eleget enni,és akkor jön hogy 1.5-2 óra múlva hatalmas könnycseppekkel sír,még jó hogy cicire teszem,mert tuti éhes....Mivel nálunk ha minden igaz már nincs pocifájás,így könnyel sírni nálam egyenlő a nagyon éhes vagyokkal...és cici után nincs sírás,tehát nem fáj semmilye!!!!
Rozi!

Én azért mondtam, hogy mindenképp meg kéne várni a 3 órát, mert ugye kb. fél óra mire megeszi, utána is minimum 2 óra kell a kis gyomrának hogy megemésszen. Ha előbb adsz neki, pont rosszat teszel vele, mert a még félig teli gyomrára jön a többi kaja. Ez hasfájást okoz, ami miatt szintén sír, és ebből a mókuskerékből ember legyen a talpán, aki kiláball.
Mi Lilivel annyira pontosak vagyunk, hogy azt is meg tudom mondani, hogy minden nap pontosan 4 és fél 5 között kakil. Ez minden nap így van, ami azt jelzi, hogy az evése is, és az emésztése is szabályos.
Sokszor hidd el nem azért ordít, mert éhes, csak ha ilyenkor adsz neki, megeszi akkor is ha kellene neki épp vagy nem. És te emiatt azt hiszed, hogy jaa csak éhes volt...
Jah és rájöttem amugy, hogy az időjárás és társai is rettentően befolyásolják a tökmagok kedvét.
Van egy ismim, az ő babája 2800g-al született, 2 hónapos korára a duplája lett a pöttöm, mert akkor kapott enni amikor akart. Ez nem csak azért baj, mert szegénykémre nem lehet kedvesen mondani, hogy igen, egy picit dagi, hanem mert a gyomra és az emésztése...K.O

Én így látom.


A gyomros dologgal kapcsolatban,sokan így hiszik mások meg nem....enyim babó még mindig minden pelusba produkál,hol keveset,hol többet,szerintem majd a főzelékek vagy méginkább a darabos kajáknál lesz fontos,hogy napi 1 kaki legyen.........az ismid babója meg nem gond sztem hogy ennyit hízott,jó a mami tejcije.....

Jajjjjjjjjjj,Nyuszi most olvasom,hogy megsértődtél.....ne tedd...neked marha szerencséd van,hogy ilyen hamar sikerült napirendet csinálni......

Khmmmmm...védőnő......enyimnek-aki kb 45-50 éves,tehát neki is van nem kevés tapasztalata-elvileg- olyan viselkedési dolgokat meséltem lánykámról,hogy csak nézett,hogy ő még ilyet nem látott/hallott........

Én egy dolgot igyekszem betartani...este 7-9 között torna-fürdés-kaja-és alvás.....az utóbbi sokszor nem jön össze......és azért ilyen nagy az intervallum,mert ha alszik én felc nem keltem a fürdés miatt!!!

Rozinante....még egy ....enyim babó,fel szokott ébredni a pukira/kakira...szóval ilyen is van :( ,ilyenkor úgy sajnálom,mert alig tudom visszaaltatni......

hordozóerszényed milyen?????????

sutimano76
 
 


És ANDI,te vagy az egyetlen aki egyedül volt bent,másoknak sikerült együtt babázni,pedig én úúúúúúgy vártalak!!! :(

sutimano76
 
 


Megvan, hogy mi lehet az alapevtő különbség pl most a mi babáink között. Lili 1 hetes kora óta tápszeres, mert nekem nincs tejem. Így lehet minden könnyebb.
Minden baba más. Én sosem altattam, ahogy leteszem alszik. És nagyon jól elvan egyedül is a játékaival, nézegeti őket. És egyáltalán nem akaratos.
Nekünk napi 1 kaki van, ugyhogy ebben is eltérünk.
Ergo mindenki csináljon ugy mindent ahogy jónak látja. Csak nem kell a másikat leszólni, és megmutatni, h "én már felneveltem egy gyereket, én jobban tudom"...
Mások a babák most, és mások voltak régen. Más a világ most, és más volt régen.
De bocs, biztos ebben is tévedek.

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok!
Még új vagyok ezen a fórumon, de örülök, hogy rátaláltam.
28 hetes pocakos vagyok és az Uzsokiban fogok szülni Dr. Gyarmati Bélánál. (Már évek óta ő a nőgyógyászom, megvagyok vele elégedve nagyon)
Milyen tapasztalataitok vannak a kórházzal kapcsolatban?
Még nem kérdeztem az orvosomat, hogy fix. tarifája van-e vagy annyit adok amennyit gondolok. Mennyibe kerül a szülés ebben a kórházban?
Előre is köszönöm, ha valaki tud infókkal szolgálni.
buba*
 
 


Nyuszi, Andi, Suti!
Halas vagyok a velemenyekert, tanacsert! Az tuti nagyon mas, ha a baba tapszeres! Plusz a pici termeszete is mas, igy lehet, hogy konyebb neked, Nyuszi, a rend kialakitasa, amire alapvetoen en is hajtok. Viszont be kell latnom, hogy az elveim mehetnek a kukaba, ha a gyerekem ilyen hasfajos. Felkel, ha puki, vagy kaki keszul es ugy tekereg, hogy meg a homloka is beleizzad. Infacolt tegnap ota kap, es talan kevesebb a siras.
Suti, a hordozierszenyt en hivom csak annak, amugy BabaSling a neve. Annyiban kulonbozik a kengurutol, hogy ebben, mint erszenyben vagy fuggoagyban tud fekudni a pici, nem kell a gerincet felteni, hogy feleslegesen terhelnem:
http://www.babaslings.hu/
Egyebkent meg ha letennem max egy ora es sir. Azt meg nem lehet elviselni.
Ejjel most is csak 4 orat aludtam, 3 reszletben, ugyhogy elegge faradt vagyok. Hajnal 2-3 ora az a nagyon kritikus idoszak, amikor barmit teszek, nem jo. Nagyon csikar a hasa.
Az en vedonom talan ma jon eloszor hozzank, miota meg van a baba. Roluk szolva, meg ha egyforma hosszu ideje is dolgoznak a szakmban lehet nagyon eltero a tanacsuk, velemenyuk, mert mas-mas emberek, igy mas-mas iranyzatnak vannak elkotelezve. Es neked kell dontened, szelektalnod, hogy mit fogadsz el belole, es pont ezert szoktak orvost, vedonot valtani az anyukak... Ugy gondolom eppen ezert, hogy nekem hasznos volt mindharmotok velemenye, hozzaszolasa, mert ki tudom mazsolazni belole azt, ami rank is passzol - talan.
Andi, tudom hogy meg csaladon belul is masok a gyerekek... Noveremnek harom gyereke van, egy sem volt ilyen hasfajos, es tudom, hogy akar 2 orankent is etette a fiait, akik hasonloan nagyobb sulyuak voltak, mint az enyem. A ksilanya, aki kisebb suluy volt, nem igenyelt ilyesmit. De meg ezzel egyutt is, az enyem tok mas, mint az ovei... A lanya lassabban hizott, a fia sokkal jobban, es nem lett dagi gyerek, a lanyka pedig kivaloan sprotol es kituno tanulo... A kozepso visszahuzodo, a legkisebb az elo tuz... Hat, johet a gombvarras! :)
Igaz, ettol meg mindig nincs meg a megoldas... :( Pedig nagyon hamar ujra kell inditanom az itthoni munkam, kulonben olyan anyagi zurbe kerulunk, hogy bele sem merek gondolni! :evil: Es akkor az en Dragamnak meg rosszabb lesz... Mert ha a mama nincs jol, a baba sem lesz jol... :oops:
Egyebkent most ugy tudok netezni, hogy a hordozoban, a vallamon alszik. Megprobalom letenni, hatha lenne egy kis idom 11-ig tusolni, fozni.
Szoval emgegyszer koszonet Nektek, es szerintem senki nem dorongolt le senkit, es nem szabad megsertodeni senkinek, hiszen csak velemenyek hangazanak el es segiteni akarunk egymasnak! :)
A tejemrol csak annyit, hogy van eleg, leggyakrabban szivnia sem kell, csorog a szajaba. Szinre meg inkabb sarga mint feher, gonodolom, hogy eleg taplalo, de nem elemeztem. ;)
No, lepek, majd meg jovok olvasni Titeket! Megegyszer koszonok minden velemenyt! A legjobbakat Mindenkinek!!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Nyuszi,na meg is van...tápszer..a másik topikba i svan olyan tápszeres baba aki eszik,játszik és éjjel alszik,de van olyan tápszeres is aki nem.....ez alapján csak is a személyiség lehet a különbség.tudom nem szép dolog,de kicsit irigyellek a babód természete miatt.
Rozi,
Viszont be kell latnom, hogy az elveim mehetnek a kukaba, ha a gyerekem ilyen hasfajos. Felkel, ha puki, vagy kaki keszul es ugy tekereg, hogy meg a homloka is beleizzad. Infacolt tegnap ota kap, es talan kevesebb a siras.
,mintha rólunk írtál vona csak pár héttel ezelőtt.sajna a puki,kaki ébresztő még most is bejátszik,de hascsikarás nincs.

Babasling,igen én is vettem olyat,de csak most nemrég néztem meg a neten a helyes belehelyezést,és még babaóval nem próbáltam,mert ha nyűgös akkor nem partner a próbálkozásokba,nagy plüss meg olyan nincs amivel gyakorolhatnék :(

Buba,üdv itt......kórház infok ,pár oldallal előrébb volt sok,de ezek rád már nem vonatkoznak,mert elvileg mire szülsz kész lesz a vadonatúj újszülött osztály,gondolom nagyon jó körülmények,stb.mi nem tapasztalhattunk ilyet,a személyzet meg igen segítőkész és rendes..én például volt hogy hajnali fél4-kor mentem a csecsemősökhöz hogy kérjek vizet vagy tápszert,mert babó annyira sírt,és tök kedvesek voltak.itt a topikon a szülésznőket is mindenki dícsérte...szóval sztem tök szupi lesz minden.
a kórházban a szülés ingyenes,azért kell fizetned,ha választott dokid,vagy szülésznőd van,azt meg ők mondják,(vagy nem ,mert olyan is van),hogy mennyi.Ha az ügyeletesnél szülsz,akkor nem kell fizetni.

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Vegigolvastam,amit irtatok es sok mindent lehet tanulni belole es teny es valo,hogy nagyon nehez kialakitani egy rendet a babaval.Nalunk az a baj,hogy felkelunk enni,aztan eszunk,pelust cserelunk es egyre inkabb faj a hasunk,aminek kovetkezteben egy orat meg tuti nem alszunk,aztan vegre elalszik a kis kincsem es mar kelthetem is fel ujra enni.De nalunk is a vedono ragaszkodik a harom orankenti eveshez,ezert amennyire lehet probalom betartani,de ha minden cerna szakad,akkor tulhagjuk a szabalyokat es beiktatunk egy nem tul laktatos cicizest.

Azt szeretnem meg kerdezni toletek lanyok,hogy nalatok mikor esett le a koldokcsonk,mert en teljesen beparaztam a mienktol,mert a koldokcsonk alatt vagy o maga,mintha sebes lenne vagy nem is tudom,de nem levezik,nem verzik es szagot sem erzek korulotte.Nektek hogy esett le?Teljesen szaraz volt vagy nem? Viz nem erte tuti,fertotlenitettem is,ahogy a korhazba mutattak.Remelem jon ma az orvos es megnezi.

ole85
 
 


Ole, ne aggodj, a mienk is ilyen, de tisztitsd ki az alkohollal egy fulpiszkalo segitsegevel naponta 3-szor, ha elparolog az alkohol mehet ra a hintopor.
Most volt a vedono es azt mondta szepen gyogyul es igy kezeljem.
Hsfajasra azt mondta, hogy akar orditva is de varjamn ki a 3 orat, ne egyen ra a tejre 2 orankent, inkabb egyen mindket cicirol, es uritsem azt fejessel, ahol kezd. Igy lesz utanpotlas mindig es tuti tele eszi magat. No es persze merjem mindig. Tegyem felre az Infacolt, hogy tudjuk, mi valik be - egyszerre csak egy dolgot nezzunk meg. Alvasra pedig, hogy probaljunk kuckositani a kisagyban, pl. szopiparna segitsegevel.
Hat ennyi. Majd beszamolok, mire jutunk.

Kép
Kép
rozinante
 
 


Rozinante! én mondom a suttogóból tanultam, röviden átadom, hogy hogy lehet a napirendnél 3 órára kihúzni az etetést. Érdemes az etetés elött pelusozni, azzal is telik az idő. Legyen onnan kézben, vagy ágyon, te meg mellette, ha már nyűgösödik. énekelj neki, mutogass képeket, vágj különböző érdekes arcokat... Ezzel minden etetésnél nyújthatod, két három perccel és egy hét alatt kinyújtod 3 órára. Nekem az infacol nem jött be, de amit te írsz, arra az infacol tökéletes. Meggymagzsák dm-ben érdemes beszerezni!!!

Kép
nyafi
 
 


Volt ma a doktorneni bebilatogatoba es azt mondta,hogy teljesen rendben van a koldokcsonk es nincs semmi baja.Csak fertotleniteni es porozni kell tovabbra is ahogy eddig.
A harom oras etrendet o is ajanlotta,bar en mondtam hogy ejszaka van hogy negy ot orankent kelunk csak fel,es mivel napkozben van hogy 100 grammot is eszunk,ezert azt mondta hogy ejszaka nem muszaj felebresszem harom ora utan.

ole85
 
 


Azt pedig hogy mitol faj a pocakjuk,sajnos csak kello tapasztalat utan fogjuk tudni.Nalunk peldaul a tegnap a paradicsom leves volt a hunyo,pedig almomban sem gondoltam hogy az neki nem jo.Hat mostmar tudom,hogy azt nem fogok egy ideig enni.

ole85
 
 


Nos hát ahány védőnő,annyiféle,az enyém megtiltotta hogy az etetéseket mérjem,elég hetente egy pucér mérés,és ha 100 fölött hízott a baba az jó!!!
Miért kéne felébreszteni enni??????????????te sem mindig ugyanakkor vagy éhes!!!!!!!5 óra még tök oké!!!!
én igény szreint szoptatok és van hogy óránként van cicin és nem fáj a pocija!!!!!

Minden pelenkázásnál kezeljétek a köldökcsonkot,annál hamarabb leesik!!!

na de ez csak az én véleményem....

egy biztos én nem keltegetném a babát,és nem stresszelném magam a folytonos méregetéssel.....Moncsie,már rég írt ide de együtt szültünk,gondolom emlékeztek,na neki is azt mondta a védőnénije,hogy keltse/mérje...annyi lett az eredménye hogy saját magát stresszelte és csinálta ki......

sutimano76
 
 


Nalunk mar ket napja leesett a koldokcsonk, azota csak a megmaradt kis sebet kezeljuk.
Koszi, Nyafi, en is ezen vagyok, hogy nyuljon az ido, adok magunknak egy hetet, ha kell tobbet... ;)
Nekem ajanlotta, sot kerte a vedono a merest, hogy tudjam, hanyadan allok Agostonommal. 100-80 grammokat mertem eddig. Az eleg jo egy 8 napos babanal.
Jo Neked Ole, hogy ejjel alszik 4-5 orat! Mit nem adnek erte! Felkelteni?! Soha! Majd ha o ehes ejjel, felkel. :)
De sajnos nalunk az ejszaka nagyon zuros. Megprobalom visszacserelni a pelusozast kaja elottre, bar ezt mar probaltuk es nem mukodott, ellenben eves kozben rendszeresen bereccsent.
Na, majd meglatjuk.
Feher kenyeret nem eszem es tejet sem ittam mult csutortok reggel ota, akkor is csak kb 2 dl-t a muzlimmel.
Amugy meddig kell inni tejserkento teat?

Kép
Kép
rozinante
 
 


És a napirend. Én is szeretnék majd, de egyelőre nem tudom, hogy fogjak hozzá, mert néha elcsúszunk a szopizás miatt. Persze, nagyon jó lenne teljesen kiszámítható menetrend szerint megélni a napokat, de amikor már felfalja a kezét és kegyetlenül sír, akkor csak kicsit tudom húzni az időt és tolni az evést, de azért 1 órát nem lehet kitolni.
symont
 
 


Nyusz,akkor meg is van az ok,amitől a félreértés történt.Én anyatejes táplálásról beszéltem,a tápszereshez nem tudok hozzászólni.

Én sem keltem,és kelteném.Egyen amikor jól esik neki.Nem is értem miért kell időre etetni egy ilyen pici babát :shock: :shock: :shock:

Ole,nekünk 16 naposan esett le,alig vártam,és még nyitva volt picit,így még pár napig alkoholoztam és hintőporoztam utána.A hintőpor szárítja le,így azt mindig.Minden pelenkázásnál.

Nekünk sincs mérleg,felesleges stressz.2-3 hetente sétaképpen leballagunk egészséges rendelésre,és ott megmérik.

Kép
v.andi
 
 


ha valaki 80 100-akat mér etetésnél, akkor tényleg tök fölösleges a méricske. A napirendre nem kell úgy gondolni, mint egy szentírásra...Szépen lassan beáll. és ha evés közben kakál jókat, és neked úgy jó, hogy utána pelusoztok, akkor csináld úgy. én azt csak amiatt ajánlom, mert azzal is kinyújtod az időt. Nálunk cicis és tápis volt egyszerre, de egész soká kinyújtottuk így is a cicizést. Majd úgyis jön a jó kis 6 hetes nem elég a tej, jaj istenem...ha elötte elég most a tejcsi én nem innék semmit, majd 6 hetesen fog kelleni megint.

Kép
nyafi
 
 


Szaisztok!
azt hiszem hogy maximum nagyon higan iszom tejserkentot, aztan belehuzok, ha 6 hetes lesz...
Tegnap del ota 3-4 orankent eszunk! :) De peluscserenek muszaj utana lenni, ez mar igy marad. Legfeljebb furdetesnel lehet utoljara hagyni az evest, de tudom elore, hogy bombolni fog a KisSzivem... :(
A mericsket csak egy darabig csinalom, nem akarom magam ezen huzni, de ejjel pl 70 g-t eszik kb. Iranyadonak jo, amugy meg nem kell szerintem sem, csak pl en abba a hibaba estem, hogy nem eroltettem az evest, mert annyi tejem volt, hogy csepegett bele a szajaba magatol es azt hittem eleget evett. Hat nem. Ezert volt joreszt az orditas. A hascsikaras, pukizas a masik.
Egyebkent most ejjel is a 2-3 kozotti ido volt nehez. O kelt fel, de nehezen aludt vissza.
No, megyek, mert ebredezik! :)
Minden jot Nektek!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!

Ole és Rozi! Gratula!!!!

Nálunk a doktornéni mérés-hívő, a védőnéni nem. És mivel az éjszakáink nagyon nehezen telnek, beparáztam, hogy biztosan keveset eszik, így most van mérleg. De mivel 90-100-akat eszik Piroska is, így látom, tök fölösleges. Mindegy, most egy hónapig mérem, de éjjel nem foglalkozom ezzel is, örülök, ha végre sikerül nagy nehezen elaltatni. A napközbeni szopi-alvás ritmussal nincs semmi baj, de éjjel :( nem tudom mit csináljak, egyszerűen nem tudom az ágyában altatni, gyakran van, hogy csak rajtam, a mellkasomon alszik el. Nappal ha nem is alszik el egyedül, pár perc, max. negyedóra ringatás, és le tudom tenni. Éjjel annyira felhergeli magát... vagy a hasa fáj? én nem tudom, de egyszerűen, alig tudom elaltatni. Tegnap óta kap infacolt, nem iszom tejet, maximálisan betartom az ajánlott étrendet. Tanácstalan vagyok.

Kép
maricka
 
 


hátha segít...mi úgy aludtunk az elején, hogy mellettem aludt a kiságyában, benyúltam hozzá és érezte a kezem. mikortól átaludta az éjszakát, 4 hónapos korában, rá egy hétre, akkor áttettem a saját szobájába. És nálunk nagy segítség volt egy kicsi nyálkendő, macis, amire pár csepp anyatejet csöpögtettem és akkor érezte az illatom, könnyebb volt elaludnia.

Kép
nyafi
 
 


Az én Csengémnek nem sikerült leszárítani a köldökcsonkját, ma voltunk sebészeten, elkötötték és remélhetőleg 5-7 napon belül leesik. Jövő hétfőn megyünk kontrollra. Egyben "megvigasztaltak", hogy sérv látszódik a köldöke fölött, amivel 3 éves koráig várni kell, aztán valószínű műtét vár ránk. Csupa jó hír...

Nov.27-én ortopédiára megyünk, mert lazának találták a csípő izületeit. Az elvileg speckó pelussal helyreáll majd.

Hát, így jártunk.
symont
 
 


Sziasztok!

Ejjel en sem keltem mostmar fel a picit enni,igy nem is ettunk az este se csak 12 fele es a kovetkezo hami mar csak reggel 5-6 ora fele volt.Nappal azert megprobaljuk tartani a harom orat.A merleget a vedoneni ajanlotta nekunk is es azert bereltunk egyet,de igazabol szerintem tobbet nem fogok ilyesmivel foglalkozni,mert Vivi is megeszik alkalmankent 80-100 grammot.
Symont!Sajnalom a kislanyodat,en is elegge felek a koldokcsonktol,bar tegnap megnezte doktorneni es azt mondta minden okes vele. :roll: De csak akkor leszek nyugodt,ha mar vegre leesik.
Koszi a tanacsokat! :D

ole85
 
 


Lányok,etteséteka babókat igény szerint!!!!!!!!!!!!!Én ha óránként eszik,akkor óránként eszik,ha 5 óra hát 5 óra.............
Rozi,a hasfájás nem szűnik meg attól,ha te semmit nem eszel amit nem "szabad"..én az első hetekben szinte semmit nem ettem,mert puffaszt,mert "k" betűs,a végén már kezdtem éhezmni,mert untam az étrendet...aztán jött a védőnő és felvilágosított,hogy mondjuk a csoki nem túl jó,de például zöldborsó mehet csak mértékkel!!így én a 4. héttől kezdve minden eszek.

Laktoherbet ittam én is,de rapszódikusan,ha eszembe jutott,vagy ha úgy éreztem hogy puha a cicim,most már nem iszom most kaptam Anditól pár homeos bogyót,egyszer 5 golyót vettem be,de nem merek többet,mert tényleg megdobta a tejtermelést,és mellgyuszit nem akarok,bár fejek mint güzü.....én is csak azért szedem,mert lefagyasztom,hogy ha már a főzelékeknél tartunk akkor azzal habarjam,ne tehéntejjel,ami ugye 1 éves korig nem ajánlott.

sutimano76
 
 


Jaj symont! Ugy sajnálom. Én is minden nap félek, hogy egyszer majd mondanak a dokik egy olyat, amire szörnyethalok... Mondjuk engem a terhesség alatt paráztattak minden félével, hogy degenerált meg retardált a kis pötty... Érdekes...Eddig még minden rendben volt. Remélem én ezt a para részt a terhességgel le is tudtam. :(

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Ja de a szemével volt gáz, nem is kevés...1 hete átestünk a könnycsatorna-átmosáson. Remélem ez volt a legkomolyabb...

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok lányok végre sikerült eljutnom idáig hogy írjak egy picit én is!Hát nálunk is megszületett Gréta babám 10-én hajnalba 5.17 perckor 2750 g és 53 cm!Hát nekem se volt egyszerű mivel hétfö délbeelkezdödtek a fájások de csak 10-12 percesek este 17 órára lettek 6 percesek akkor bementünk a korházba.Megvizsgáltak és nem voltam még egyáltalán kitágulva és akkor adtak egy fájdalomcsíllapítot hogy ne legyenek fájásaim de nem szüntek meg hanem 4 percesre rövidült és csak 1 ujnyira tágultam!Éjszaka 2 orára sikerült 2 ujnyira kitágulni és akkor elment a nyákdugó és szivárogni kezdett a magzatt vizem.Hát tovább nem tágultam és a fájások már 1 percesek voltak így a szülésznő segített rajtam és egy kis szenvedéssel de kitágítot 4 ujnyira és ezután sikerült hogy 5.17 perckor megszületett Gréta :D .
Nagyon jó kis baba eszik és alszik de én se tudtam még rendszert kialakítani nála!
OLE mi van veletek ti jól vagytok?

Kép
emoncsi
 
 


Hát, nem modom, hogy öröm, de talán nem lesz vészes. A csípő miatt egyelőre megpróbálok nem izgulni, a köldökcsont talán jövő héten ez megoldódik. A sért? Hát, Isten tudja. Meglátjuk.
A szülőség egy örök izgalom.

Emoncsi, gratulálok. minden jót kívánok Nektek, sok tejcsit és vigyázzatok magatokra.
symont
 
 


Sziasztok!

Még egyszer gratula minden uj maminak.

Ha nem eszik babó éjjel - hát ennek csak örülni kell, mert éjjel aludni kell!

Napközbeni napirend, majd kialakul és nem kell ébreszteni enni! Felébred magától is ha éhes. Különben is idővel át kell állni a kb 4 óránkénti evésre. Közben emészteni és pihenni kell - eszik, alszik - szokták mondani ez a dolguk ez igy igaz.

Sok szép napot és tejet, jó egészséget

üdv

kispatak
Vendég
 


Emoncsi gratulálok!!!!!Képet kérünk!!!!!!!!!!

Symont,csípő rendbe lesz!!!!erre meg csak te fogsz emlékezni.....én is csípőficamos voltam,de nem emlékszem semmire.......sérv,ha a műtétig nem zavarja,akkor most nyugi...tudom nem könnyű,és ha a helyedbe lennék én is aggódnék,de sajnos most csak ennyit tehetek :roll: :)

sutimano76
 
 


Sziasztok!
Emoncsi!Orulok,hogy ti is haza kerultetek,annak pedig kulon,hogy ilyen ugyes babod van es hagy teged pihenni,hiszen rad is fer. Mi is jol vagyunk,koszonjuk,szepen eszunk es bar egyre tobbet van fenn a baba,nem sir csak nezelodik.

ole85
 
 


Sziasztok!
Egy nagyon érdekes interjúra bukkantam a neten. Komment nélkül, akit érdekel olvassa el.

http://www.lakatospal.hu/index.php?page ... es-kitalal

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
limi
 
 


Sziasztok!
Nyuszi! kérdezni akartam, hogy mi lett a kislányod szemével, és most látom, hogy voltatok könnycsatorna átmosáson.
Nektek hol csinálták? Hogy viselte Lili?
sajnos nekünk is át kellett mosatni a könnycsatornáját az én Lilimnek, de én buta módon húztam-halasztottam a dolgot, mert mindenki azzal riogatott, hogy milyen drasztikus dolog ez. Az én kislányomnak nem vált le egy kis hártya születés után, úgyhogy várhattam volta akármeddig, az magától nem vált volna le.
Nekem akkor azt mondta a doki, hogy kb egy hét múlva lehet, hogy megint el kezd majd váladékozni a szeme, és lehet, hogy menni kell újból. Így is lett, de ekkor már szerencsére magától elmúlt a váladékozás...

A köldökcsonk miatt anno én is nagyon aggódtam, mert nekünk majdnem 3 hét után esett le, pedig becsülettel kezelgettem minden pelenkacserénél (annak ellenére, hogy eleinte Lili minden peluscserét végig üvöltött :shock: ) A védőnő nekem anno azt mondta, hogy minél később esik le, annál jobb, mert annál jobban begyógyul alatta (mint egy sebnél pl. )

Symont, ne aggódj a csípő miatt, ezek a picikék még olyan rugalmasak, hogy időben elkezdve nagyon sokmindent lehet alakítani rajtuk! Anyum elmesélése alapján nekem is kellett ilyen spéci pelenkát hordanom, és lám minden rendben :lol:

Ami az etetést és a napirendet illeti, mi rengetegféle tanácsot kapunk - kérve és kéretlenül - de egy dologban mindenki egyetértett: éjjel nem kell kelteni a kicsit, ha éhes, úgyis kel, és így fogja megtanulni, hogy éjjel alvás van.

Nálunk a napirend jött be, bár hozzáteszem, hogy nekem annyira nem kellett erőltetnem, hiszen Lili majdnem óramű pontossággal jelentkezett háromóránként egy kis tejcsiért :lol: Engem a gyerekorvos első látogatása alkalmával kellően besz@ratott, hogy ha hasfájós gyereket akarok, akkor csak etessem óránként, mert akkor a friss tejecske szépen összeveszik a már félig megemésztett táplálékkal. Hogy ezért, vagy sem, ki tudja: nekünk soha, semmi bajunk nem volt a pocakkal, nem volt hasfájós, bár az első pér hétben még a puki és a kaki gyakran felébresztette - bár utána szépen vissza is aludt.
Szóval nekünk bejött, hogy kialakítottunk viszonylag állandó napirendet, de meggyőződésem, hogy minden gyerek más, és ami egyik babánál működik, az másnál nem biztos. Úgy látszik, az én babám a kiszámíthatóságban érzi magát biztonságban, mert a mai napig szinte +/- 15 perc eltéréssel mindig ugyanakkor eszik és alszik, és szerintem elég rosszul viseli, ha valami miatt borul a rend...
A babáknál - közhely ugyan, de tényleg csak a változás állandó :-)

Jó babázást mindenkinek!
Edina

KépKép
r.edi
 
 


Rozinante!
Írtad valamikor a kiságyban kuckósítást. Annak hogy kell kinéznie? Mert Csenge is olyan kicsinek tűnik az ágyában, nem tudom mivel tehetném még szerethetőbbé számára.
symont
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: