Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi, köszi,

én fontosnak tartom, hogy : rendben van az is, ha a fizikai szintet próbáljuk kontrollálni. Ez a ma világának alap hozzaállása, amit én megpróbálok elfogadni. Különben hogyan kérhetnék magam is elfogadást, hiszen ezzel ellentétesen élek.

Ami fontos szerintem az intézeten kívüli szülésben: ezzel a fizikai megközelítéssel ugyanakkor NEM lehet megérteni, hogy mi hogyan is gondoljuk, és miért lehetünk 100 %-ban biztosak abban, hogy Minden jól alakul.
márti_23
 
 


Sziasztok!

Nem otthon szültem a gyermekeimet, de néha benéztem hozzátok mert érdekel a téma. A legutóbbi hírek miatt újra olvasgattam, mert a sajtó borzalmas torzításai felháborítottak. Megdöbbentett hogy mennyire feketén-fehéren látják sokan a problémát! Igenis gyönyörű dolog lehet otthon szülni, ez nem betegség hogy mindenáron kórházba paszírozzuk a szülőnőket. Vmint nem pénzkérdés, hanem szemlélet!
Sajnálom hogy a sok támadás miatt, állandóan támadni kényszerültök, ez senkinek sem jó. Tudom nehéz amit írok, de nem figyelnék a támadókra, hiszen ők csak magukat minősítik bántó viselkedésükkel.
Kívánom hogy mindenki úgy élje át a születés csodáját ahogyan szeretné!

Fabrika
fabrika
 
 


Sziasztok,

nem akarok belefolyni a beszélgetésbe, mert nem olyan a hangnem és az elfogadás, mint szeretném.
A pénteki kerekasztalon én is ott voltam, az első részen nem, mert az előadások nagy részét már hallottam itt-ott és az álláspontokat is. A világhy érdekelt, bár az adatait és a cikkét elkértem a bábák, szülésznőkbe, úgyhogy ismertem már. A személye érdekelt volna, azt meg is ismertem a kerekasztalon.
Tulahjdonképpen mindkét "oldal" a saját gondolati és beszédpaneljeit adta, néhány hozzászóló saját magáról adott bizonyítványt a hozzászólásában. Nem volt semmi rendkívüli, szinte minden a megszokott forgatókönyv szerint zajlott. A dolog sem ment előre egy centit sem.
A holland ember egy bába, nem orvos.
Szeretettel
nováky_rita
 
 

 
 

Rita, köszi a kiigazítást, jogos.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


nováky_rita írta:A dolog sem ment előre egy centit sem.

:( :(
ki a holland ember?

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Jad,
Bert Vargá-nak hívják és hollandiában független bábaként dolgozik, és elmondta az ottani rendszert. Érdekes, mert állandóan az európai felhozatalból mindig Hollandiával példálóznak, de a holland minta sem elég jó a tárgyaló feleknek. Egyik oldalról sem. Így értettem, hogy nem ment előre a dolgo egy centit sem.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Gondolom, ez valami kulturális dolog, a fórumokon is ugyanez folyik, csak kicsiben, mit várunk mást (vagy lsd politika). Csodálom hogy halad egyáltalán valamerre ez az ország.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Lini,
szerintem hagyjuk az oxigénhiányos állapotot, ugyanis Rákóczi professzor elmondta már nem egy helyen, hogy a császármetszés nam javított az oxigénhiányos állapot kialakulásán, ugyanis az 95%-ban nem a szülés, hanem a várandósság során alakul ki.
Egy nagyon tapasztalt dúla, bába mondta egyszer, hogy a szülés fejben dől el. A jobbik eset, ha a szülő nő fejében, a rosszabbik, ha az orvoséban, a legrosszabb, ha egy gépben. Aki otthon szül, felkészül arra, hogy igenis döntéseket hoz, a segítői abban is segítik, hogy ezeket meghozza.

Ha mindig a veszélyeket hangsúlyozzuk valóban veszélyessé is válik a szülés.

Csak egyetlen gondolatot szeretnék felvetni, ami otthonszülő társaimnak biztosan eszébe jutott már. Miért van az, hogy az élet kezdetét és végét idegenekre bízzuk, mikor egész életünket a család körében éljük, ott érezzük magunkat biztonságban. Kivéve ezt a két napot! Hogy is van ez? Miért ezt tekintjük természetesnek, miért nem azt, hogy ezeknek a történéseknek otthon a helye.

Az én kislányom nem sírt mikor megszületett, csak kettőt tüsszentett és boldogan belépett a világba. A nagypapája három héttel később ment el. Egyet tüsszentett és elhagyta ezt a világot. Remélem békében, magával és az életével békességben.
I.
ilkamama
 
 


Lini,
a szülés egy holisztikus is folyamat. Szerencsénkre ez ma egyre több szülésznő és orvos számára sem vita tárgya. Egy pár év(tized?) múlva itt is közhelynek fog számítani. Nem akarom ismételni magam, meg jónéhányótokat itt, más összefüggésben volt már szó erről.


Márti, :) .

Jad, te úgy látod, hogy halad valamerre? :) Vagy ha igen, merre? :wink:
Tudom, gyenge poén volt.

Viszont kérdezném, hogy a pocakosok jól vannak?

További szép napot mindenkinek!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Lini,

biztonság másban keresendö.


Nekedi is másban, nekünk is másban. nem érted?

Amúgy én nem tudok olyan diplomatikus és türelmes lenni, mint a többiek. (és valószínűleg liberális sem vagyok, mert ici-picit sem tolerálom az ostobaságot) (tényleg, lányok, le a kalappal!!!)

.
Én azt látom problémának, hogy a szülést Ti ugy fogjátok fel, hogy egy spirituális zenés táncos valami ami nagyon jó lehet


hát rosszul látod, és ennek ellenére, még mindig nem voltál képes TÁJÉKOZÓDNI.

következő "okoskodás" ami szintén elképesztő tájékozatlanságra vall:
A szülés kockázatos folyamta. Középkorban az anyák és a csecsemők nagy része otthon bele is halt.


hallottál már arról, hogy a világ a középkor, sőt, a húszas évek óta is fejlődött mind szociálisan, mind orvosi, mind társadalmi téren? Tudtad, hogy régen nem volt családtervezés? hogy a szülésbe belehalt asszonyok nagy része 14 éves volt, vagy negyvennégy? (vagy akármennyi, de valószínszeg, nem ők döntötték el, mikor és hány gyereket szülnek)
hogy akkor is szültek, ha az előző szülésnél már komoly komplikációk adódtak, mert nem volt lehetőségük másra? Tudod, ezek mind nagyban rontották az akkori statisztikákat. És tudod, ma már más a helyzet. Van pl családtervezés, van orvosi szűrővizsgálat, és azóta Semmelweiss Ignác is megszületett...

most én mondom, gondolkozz már, ne csak írj!!!
sz_kata
 
 


Lini!


Együttérzésem... Én ugyanezeket a köröket már lefutottam, no meg még egy-két hozzám hasonló elvetemült. Itt az észérvek teljesen feleslegesek, ez tényleg egy más világ.

Talán annyi értelme van a magunkfajták hozzászólásainak, hogy azok, akik akár divatból -mert igenis vannak ilyenek is!-, akár egyéb indíttatásból érdeklődnek a téma iránt, azok esetleg elgondolkoznak az ellenérveken is, aztán annál tudatosabban hozzák meg a döntésüket, nem úgy mint a szerencsétlen házaspár a legutóbbi esetnél.

Off: csak egy praktikus kérdés: nem lehetne az off témákat is akkora betűkkel írni mint a többit? Esetleg más színnel vagy "off" jelöléssel? Nyilván az én kedvemért nem, de hátha a "holisztikusak" is jobban szeretik nagyító nélkül nézni a monitort :wink:
on.
Vendég
 


Köszi Panni :D

Én azt gondolom, hogy a stilus az ember és ha Kata ilyen stílusban ír az az ő szégyene és nem az enyém.

És én is úgy gondolom ahogy Te, hogy ezt a forumot sokkal többen olvassák mint akik hozzászolnak és joguk van tudni mintkét áláspontot, mégha ez nem is tetszik mindenkinek. Aztán mindenki dönt saját belátása szerint.

Lini

Kép
lini
 
 


Ppanni, Lini,

ha az ún. észérveitek kimerülnek annak mantrázásában, hogy "a kórház biztonságosabb", meg "itthon nincsenek meg a feltételek", akkor nem sok fogódzót adtok szegény bizonytalankodóknak.

De ha már felvállaltátok e nemes feladatot, hát hajrá... (csak nem tom, mennyire off ez itt, mert télleg az a címe, hogy otthon szültünk, és nem az, hogy bizonytalan vagy? gyere otthon szülni!

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Lini, Panni, ha komolyan azt gondoljatok, hogy sokaknak /ide irogato vagy csak olvaso/ nem jut eszebe, amit leirtok akkor tenyleg nagy a gond....!
Mert szerintem ezek az ervek folynak a csapbol is, ha szoba kerul a tema!

Komolyan azt gondoljatok, hogy a csalad, a baratok, az ismerosok, munkatarsak, orvosok, vedonok, anyukak a jatszoteren (es meg sorolhatnam) nem ezeket mondjak, mikor kiderul, h tervezett (!) otthonszules lesz??
Azt gondoljatok, h aki igy dont csak ugy kitalalja az egeszet es nem gondolja at? (es itt legyszi ne hozzatok fel annak a kislanynak az anyukajat, mert NEM tudjuk mi van/volt a fejeben, velemenyem szerint a Blikk sem tudja jobban ugyhogy hagyjuk beken szegenyt).

Nagyon orulnek, ha a topik megint a regi lenne es nem kellene ezt a teljesen steril vitat folytatni, mert lassuk be, semmi, de semmi ertelme... Mindenki leirta mar a velemenyet. Maskepp latjuk a vilagot, na es? Ettol szep a vilag :)! Nem fogjuk egymast meggyozni, de nem is kell! Mindenki a sajat utjat jarja.

Ez itt az "otthon szultunk" c. topik ugyhogy legyszi, ha mas temarol kivantok vitazni nyissatok egy uj topikot.
_kishangya
 
 


Ajánlom figyelmetekbe ezt a topikot:
http://babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.ph ... sc&start=0

mivel ez a fórum "otthon szültünk" címet viseli, az ellenérveiteket vagy ahogy nektek jobban tetszik, az észérveiteket inkább ebbe a másik topikba írjátok.
sz_kata
 
 


Kata

elolvastam az első oldalt abból amit ajánlottál. Hát ott is vita folyik. Érvek és ellenérvek otthon szülés támogatok és nem támogatok között.
Még eddig egyik tábor sem küldte ki a topikból a másikat. Igaz még csak az első oldalt olvastam.

L

Kép
lini
 
 


Szia Lini,

most tudok válaszolni. Engedd meg, hogy idézzek:

Én mégis azt gondolom, hogy a biztonság másban keresendö.

A szülés fiziológiás folyamt

Ez nekem úgy kerek, ha oda hallhatom mellé, ahogy kimondod: "számomra, Márti".
Ekkor érzem, hogy nem akarsz meggyőzni engem semmiről.

Mert VAn más út, mégha a mostani, jelen világ leginkább a fizikális szintet is helyezi előtérbe. Ez az én meglátásom.
A nyugati orvostudomány nem olyan nagyon régi dolog. Sok csodát tett, és tesz is, ahol szükség van rá, biztos vagyok benne, nemes módon akár, és heroikusan is akár. Egy-egy műtős orvos bizony van olyan szent, mint az, akiben pl. én bízok.
DE: van más út, ami ugyanolyan létjogosult, mint a nyugati orvoslás. Nem tudom, mennyi tapaszatalatod van az akupunktúrával, én 10 éve egy szerencsétlen helyzetből, műtét elől menekültem meg úgy, hogy kaptam egy sor akupunktúrás kezelést. Nem tudom, mennyire ismerős, hogy a kínai orvostudmány Kr. u. 1000-ben komplett orvosi könyvvel állt elő, amiben többek között a cukorbetegség (!), a dobhártya létezése és működése, a pajzsmirigy elégtelenés és kezelése és stb., stb. á-tól z-ig szerepelt. Úgy, hogy mindeközben a kínai kultúrában, orvosok SOHA nem boncoltak emberi testet. És vadul csodálkoztak, és nevettek, hogy miért kell összevagdosni a testet, ha kutatnak, hiszen a testben lévő életerő és annak hatásai, viselkedése mindent elárulnak.

Ezt azért mondom, hogy újra megerősítsem: van más út, és ha valaki azt választja, megteheti. Bizony, akár végig is táncolhatja az egész szülést, bár amikor erről írsz, úgy érzem, nem egész pontosak az infoid.
Nem tudod, miért szültünk otthon. Nem tudod, melyikünk hogyan készült rá, és azt se, hogy kötelező a kórházi csomagot összeállítanunk, pontosan amiatt, mert ember tervez...

Ó, Lini, annyira fárasztó ez az egész számomra. Nem nagyon fogok már írni, csak még valamit a könyvekről. Egyetlen dologra vágyom, toleranciára felőled, hogy képzeletben üljünk a tó partján, a két tábor, ti, meg mi, és nézzük, ahogy a gyerekeink úszkálnak a vízben, és fröcskölik egymást, és boldogok.
márti_23
 
 


Basszus, napok óta mindig írok, és mindig kitörlöm, van ennek értelme? :roll: Inkább elmegyek aludni. :P

Még azért annyit leírok (ha már fél órája itt fogalmazgatok valami hozzászólást), hogy szerintem is ez a lényeg: a tudatos döntés, amit megelőz a nagyon alapos tájékozódás. Szerintem ezt mindenki (otthon és kórházban szültek egyaránt) megtette, és így döntötte el, hol szüljön. Egyszer régen írtam volt, hogy Ági az info esten azt mondta, ő örül annak, hogy ennyire nehéz az anyakönyveztetés, mert így tényleg csak az szül otthon, aki még ezt is bevállalja, annyira nem lát más utat maga előtt. Szóval távol álljon tőlünk bárkit is meggyőzni, hogy szüljön otthon, én arra bátorítok mindenkit, hogy keresse meg a saját útját, és azon járjon! :) Viszont hagyjon mindenki mást is a saját útján járni! :wink:

Köszi! :)

Fringilla
fringilla
 
 


de hát Fringi, Te a gyereked életével szórakozol, nem érted? :D :D :D

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Sziasztok!
Elnézést kérek a topiklakóktól, kívülálló vagyok én is. Saját kórházi szüléseimet próbálom feldolgozni, ezért egy ideje olvaslak Benneteket. A jelenlegi vita hatására nem bírtam megállni, csináltam egy kis tesztet. (Nem vagyok igazán járatos az otthonszülés témában, csak a neten olvasgattam, ezért elnézést, ha pontatlan a fogalmazásom.)


Jad, a teszt előtt még egy kérdés: Bocs, nem értem, amit Fringillának írtál, az vicc? Vagy miért a sok vigyori jel?


Íme a teszt:


Mi a háborítatlan szülés?
a) Alternatív szülés, amikor nem kötelező fekve vajúdni, lehet ülve szülni, esetleg vízben, sőt zenére.
b) Amikor az anya és a magzat a saját ütemében és késztetései szerint, külső zavaró tényezők nélkül jut egyik fázisból a másikba, a születésig.

Jó-e a háborítatlan szülés?
a) Az anya jobban érzi magát. Esetleg a baba is.
b) A jobb közérzet mellett a háborítatlanság azért is fontos, mert így zajlik le optimálisan a szülés, amely az anya és a baba szervezetébe "be van programozva".

Kórházban lehet-e háborítatlanul szülni?
a) Igen, ld. alternatív szülés, amikor nem kötelező fekve vajúdni, lehet ülve szülni, esetleg vízben, sőt zenére.
b) Igen, ha elég gyors vagy. Ha nem vagy elég gyors, akkor segítenek, burokrepesztéssel, oxitocinnal, méhszájlazító injekcióval. Majd ellátják a gyorsítás okozta sérüléseket.

Okoznak-e sérüléseket a szülés közbeni orvosi beavatkozások?
a) Igen, de ezekre szükség van.
b) Igen, és ezek a beavatkozások részben elkerülhetőek.

Kiszűrhetők-e előre a szülés közbeni komplikációk?
a) A komplikációk egy része nem szűrhető ki időben, otthonszülés esetén nem érnek be időben a kórházba.
b) A komplikációk részben a szülés előtt kiszűrhetők, részben a szülés folyamán. Ilyenkor van még idő kórházba menni.

Az otthonszülésekből több baj származik-e, mint a kórháziakból?
a) Igen. Volt néhány újszülött, aki meghalt az otthonszülés során. Lehet, hogy kórházban nem haltak volna meg. Az is lehet, hogy igen. Vannak, akiket be kell szállítani otthonszülés közben a kórházba. Ez stressz a szülő nőnek, a babának és a kórházi személyzetnek is. Előfordulhat, hogy a szállítás okozta késedelem okoz sérülést a babának. Jó lenne, ha lenne megbízható statisztika.
b) Nem. Az újszülöttek kis százaléka a kórházi szülés során meghalt. Lehet, hogy otthonszülésnél nem haltak volna meg, mert a felesleges orvosi beavatkozás okozott gondot. Az is lehet, hogy otthonszülésnél is meghaltak volna. Jó lenne, ha lenne megbízható statisztika.

A szülésznők miért nem vezethetnek/kísérhetnek szülést a kórházakban?
a) Az orvos részvétele szükséges a problémamentes szülésnél is.
b) A szülésznők jelenleg nincsenek felkészülve az önálló szüléskísérésre a jelenlegi gyakorlat miatt, de azt hamar tudnák teljesíteni. A szülésorvosoknak szükségük van a hálapénzre, mert a fizetésük elképesztően alacsony. (A hálapénz egyébként jár is annak, aki szabadidejében bejön a szüléshez, hogy a szülő nő biztonságérzetét növelje.)

Értékelés:
Több a) válasz: kórházi szülés párti vagy! :)
Több b) válasz: otthonszülés párti vagy! :)
(Ha eddig nem tudtad volna. :) )

Sziasztok,
Habu
(nekem a b) válaszok jönnek be :) )
habu
 
 


elolvastam az első oldalt abból amit ajánlottál. Hát ott is vita folyik. Érvek és ellenérvek otthon szülés támogatok és nem támogatok között.
Még eddig egyik tábor sem küldte ki a topikból a másikat. Igaz még csak az első oldalt olvastam.


ez nagyon jo meglatas, Lini. Kata epp azert tette ide a linket, mert ezt probaljuk mar itt megertetni egy jo ideje, h aki vitazni akar az otthonszulesrol, oda irjon, ne ide. Ez az otthon szultunk topik.

En, reszemrol, azert olvasnam ezt a topikot, mert itt vannak olyanok, akik erthetik, h miert szultem itthon, akiknek leirhatnam az esetleges oromeimet/gondjaimat a temaban, de sajnos ezt nem tehetem egy jo ideje... Sajnalom, es nem ertem... Na mindegy, kezd elfogyni a remenysegem, kar ide gepelgetni.

Biobaba
biobaba
 
 


Lini,

kicsit lassú a felfogásod :shock: :?

de akkor pontosabban írom körül a problémát:
Adott mondjuk az Együttalvós topik. Egyszer csak, ebbe a topikba kezd el írogatni néhány olyan anyuka, aki megrögzött "a gyerek az első pillanattól aludjon a saját szobájában" elmélet híve, és elkezdi kioktatni az együttalvás pártiakat arról, hogy milyen rossz dolog amit csinálnak, mennyit ártanak vele a gyereknek, különben is, álmukban agyonnyomhatják, meg egyébként is, mire jó ez, majd húsz évesen is a ggyerek az anyjával akar aludni......
Az együttalvás pártiak egy darabig tűrik az oktondi kiokktatást, próbálják elmondani az ő érveiket, de hiába, saját kkiságy párti anyuka semmit sem ért, de szidja DR Sears-et, pedig egy könyvét sem oolvasta. Egy idő után ugye jogos, hogy az együttalvás ppárti anyukák azt szeretnék, hogy saját kiságypárti anyuka irjon egy olyan topikba, aminek a címe. együtt vagy külön aludjunk?

ÉRTED????
sz_kata
 
 


Sz_kata!

A soraidból áradó végtelen tolerancia alapján mégiscsak Indianyóhoz hasonló liberális lehetsz! :)

Vannak zárt topicok is, ez nem az. Itt -tetszik, nem tetszik- néha el kell tűrni az ellenkező véleményeket is (különösen, ha az tényleg jószándékú). Mint ahogy a különböző reklám-jellegű beírásokat is, akik használt ruhát, falfestést stb. ajánanak minden topicba, függetlenül a témától. Ez a fórumozás...

Ha nem tetszik, gyűljetek össze valamelyikőtök lakásán és élvezzétek ott a közös akolmeleget, ez nem erről szól.

ÉRTED?
Vendég
 


Jad,
:D

Habu,
mi régi barátok vagyunk Jaddal, az utolsó babánkat mindketten otthon szültük (én ugye a harmadikat, ő a másodikat). :)

F.
fringilla
 
 


Kata

Ha nem vagy kiváncsi a véleményemre nyugodtan ugord át a hozzászólásomat. Hidd el ezt a traumát még tul fogom élni valahogy. ÉRTED????

Márti
Én is örülnék ha a gyerekeid együtt pancsolhatnának az enyémeimmel. És ennek nem is látom akadályát.
Biztos tök jó anya vagy sugárzik a soraidból a melegség :D

Panni :D :D :D

Lini

Kép
lini
 
 


Egy viszonylag friss kutatás, csak az észérvek kedvéért. :)

http://holdudvar.babahaz.hu/CPM2000.htm

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


:(
http://www.mno.hu/portal/524618[url]

Akkor most mi van?? bocsi, hogy én hoztam, régen mindig a hírvivőt lőtték le

arizona
 
 


Eltiltották szakmájától Geréb Ágnest
Index/MTI - ugyelet@mail.index..hu
| 2007. 10. 26., 13:05 | Frissítve: 3 perce
Mivel a bíróság első és másodfokon ellentmondó ítéletet hozott egy Geréb Ágnes, az otthon szülést pártoló orvos ellen indított perben, a harmadfokú ítélet vált jogerőssé. A vád az volt ellene, hogy megsértette a foglalkozási szabályokat egy 2000 márciusában lezajlott otthon szülésnél. Szeptemberben egy másik ügyben indult nyomozás, amiben ő is érintett.

A foglalkozási szabályok megsértése miatt jogerősen három évre eltiltotta a szülész-nőgyógyász szakma gyakorlásától a Fővárosi Ítélőtábla pénteken hozott határozatában Geréb Ágnest, az otthon szülést pártoló orvost.

Geréb Ágnes ellen az volt a vád, hogy megsértette a foglalkozási szabályokat egy 2000 márciusában lezajlott otthon szülésnél, ahol szakorvosi segítséget nyújtott. A vád alól az első fokon eljáró bíróság felmentette, a másodfokon eljáró viszont bűnösnek mondta ki.

A jog szerint ha a két bíróság ellentétes ítéletet hoz, lehetőség van a harmadfokú tárgyalásra, amelyet a Fővárosi Ítélőtábla folytatott le pénteken. A bíróság jogerős végzésében helybenhagyta a másodfokon született ítéletet, amelyben foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt három évre eltiltották a szülész-nőgyógyász szakma gyakorlásától a vádlottat.

A cikk a hirdetés után folytatódik h i r d e t é s
Legutóbb szeptember közepén halt meg egy csecsemő otthon szülés közben, a BRFK foglalkozás körében elkövetett halált okozó veszélyeztetés miatt indított nyomozást. Geréb Ágnes, a Napvilág Születésház alapítója, aki jelen volt a tragikus szülésnél, azt mondta, a kisbaba ugyanúgy elveszthette volna az életét, ha a kórházban próbálják a világra segíteni.

Az ügyben szakmai vita bontakozott ki, ugyanis a vállelakadás, ami a komplikációt okozta, kórházi körülmények között többféleképpen orvosolható, így a csecsemőt meg is lehetett volna menteni, vélekedett a János Kórház szülész-nőgyógyász főorvosa.

Az Egészségügyi Minisztérium közleményben tudatta, hogy a közeljövőben szabályozni fogja az otthon szülések szakmai és finanszírozási kérdéseit, mivel Magyarországon jelenleg teljesen szabályozatlan körülmények között hozzák világra gyermeküket az otthonszülő anyák.

A szaktárca közleménye szerint az otthon szülés ma Magyarországon féllegális tevékenység, amit az európai országokhoz hasonlóan ugyan nem tiltanak, de az európai országoktól eltérően nem is szabályoztak még.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


"Geréb Ágnes tagadta bűnösségét, a pénteki tárgyaláson nem akart élni az utolsó szó jogával.

A bíróság helybenhagyta a másodfokú bíróság tényállását, mely szerint 2000. március 4-én Geréb Ágnes szakorvosi segítséget nyújtott egy otthonszülő nőnek. A szülés gyors és komplikációmentes volt, és a gyermek a szülés után felsírt, a vádlott megvizsgálta és megállapította, hogy jól van. Ezután az anya karjaiba adta, a méhlepény ekkor még nem vált le, és a köldökzsinórt sem vágta el Geréb Ágnes.

A vádlott utána a szülés dokumentációjával foglalkozott, és csak a szülés után egy órával ment az anyához megvizsgálni a méhlepény leválását. Ekkor észlelte, hogy a gyermek a klinikai halál állapotában van. A mentők kiérkezéséig megpróbálta lélegeztetni a gyermeket, a mentőorvos pedig azt állapította meg, hogy a gyermek egyik orrjárata egyáltalán nem, a másik csak a legkisebb szondával volt átjárható. Az újszülöttet kórházba szállították, de az oxigénhiány miatt súlyos és maradandó agykárosodást szenvedett, majd egy évvel később meghalt.

Nem tartotta be a szakmai szabályokat
A bíróság kimondta, az orvosi tevékenységnek megvannak a szakmai szabályai, amelyeket többek között a protokollok foglalnak össze. Ezek leírják az orvos által követendő eljárásokat, és a szülési protokoll vonatkozott Geréb Ágnesre is, amikor a szülés levezetésére vállalkozott. Czine Ágnes, a tanács elnöke az ítélet indoklásában hangsúlyozta, a pernek nem tárgya az otthonszülés helyessége.

Az ítélőtábla úgy ítélte meg, Geréb Ágnes nem fordított kellő figyelmet a szülés után az anyára és az újszülöttre. Emellett a szakmai szabályokkal ellentétben 20 perc helyett egy órát várt a méhlepény leválására, nem vágta el időben a köldökzsinórt és elmaradt az úgynevezett Apgar-féle szondázás. Az orvosnő korábban azt állította, tudatosan nem tisztította meg a gyermek orrnyílását és garatját, mert nem tartotta szükségesnek. A bíróság szerint tehát a vádlott tudatosan nem tett eleget a szakmai szabályoknak, több foglalkozási szabályt megszegett és ezzel közvetlen veszélynek tette ki a csecsemőt. "

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Aki sajnálná az időt arra, hogy elolvassa a topicindító hsz-t, annak ezennel tisztelettel lemásolom ide:

Sziasztok!

Ezt a topicot azért hoztam létre, mert aki nem szült háborítatlanul, az el sem hiszi nekem, amiket mesélek a szülésemről (2005.nov. 1 fiú).

Főleg az érdelekne, hogy Ti hogyan éltétek meg a tiéteket, milyen érzelmekkel.

És azokat is várom ide, akik bár korházban szültek, de osztják véleményemet, hogy szülni elejétől végéig - a vajúdást is beleértve - igenis JÓ!
Zsuzsi

itt vitáról szó sincs. Sőt eredeti szándékom pont az volt, hogy megtaláljam azokat az embereket, akikkel - számomra triviális dolgokról legalább - nem kell vitázni. És ezt megtaláltam itt. Nagyon jó volt. elhihetitek, bizony az ember belefárad a sok vitatkozásba. Nincs is rá szükség. többen egész elfogadhatóan érvelnek az otthonszülés ellen és egy darabig ez érdekes és inspiráló, de már a topic régi lakói régen belefáradtak. Sokan tényleg nem írnak már ide, akik miatt korábban szívesen olvastam, írtam. ennek a topic-nak a háborítatlanság volt a légköre. Rita pedig eszméletlenül belefért a kórházias álláspontjával és soha nem sértette meg az érzéseinket.

Amikről általában írtok, azt úgyis mindenki megtudja, ha máshonnan nem, akkor a médiából, rokontól, ismerőstől. Ezeket úgyis az orrunk alá dörgölik egyéb úton. Missziótok e helyen dupla munka.

Úgyhogy tisztelettel elköszönök azoktól, akik látva nyilvánvaló meggyőződésünket az otthonszülés biztonságos voltáról meggyőzési és ellenérvelési kényszert éreznek.

Fenntartom továbbá, hogy vannak köztünk olyanok, akik néha, vagy általában szívesen vitatkoznak veletek a fenti témákról, úgyhogy, amennyiben a rendszer engedi, e mellett nyitok egy vitatopic-ot, bár van már erre másik fórum.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsuzsi,

:D :D :D :D
h_szilvi
 
 


Zuzsi, en is gondoltam, h idemasolom:)

OFF
Ugyh en csak annyit tennek hozza, h iszonyat erdekes, h a Critical Mass topikjain is tapasztaltam pont ezt a jelenseget. Neha az az erzesem, h Zapkorte es Kisjozsi ide is betette a labat. Ugyanazoknak a paneleknek az ismetelgetese, a masik altal felhozott indokok figyelembe nem vetele, a "messiasi" szandek, h megmentsenek meg gondolkodokat, akiket felre akarnak vezetni ezek az akolban elok... Itt az otthonszulestol akarnak megmenteni, ott meg attol akartak megmenteni a gyengeket, h nehogy mar kiszalljanak az autobol es bicajozni kezdjenek. Nagyon durva, h mennyire hasonlit. "Sajnos" nem lehet megtekinteni a CM honlapon Zapkorte es Kisjozsi hozzaszolasait, ugyanis miutan tobb mint fel even at szitottak az indulatokat, diaboloszkent viselkedtek, a moderator kimoderalta oket... Szoval van egy ilyen emberfaj, avagy az is lehet, h tenyleg Zapkorte es Kissjozsi nonek alcazza magat...

Egyebkent en pont emiatt mereszkedtem erre a topikra, ami miatt inditottad ezt az egeszet, es tok feszit, h egyszeruen nem lehet arrol irni. Nem ertem, h aki utalja dr. Kiss Jolant, mi a fenenek kopog orokke az ajtajan, amikor ott van mellette Kovacs Eva ajtaja es kopogtathatna ott is, mert hozza akar menni. Igaz, szabad neki, hiszen mindket ajto ugyanott van, es kijonnek a kopogtatasra, de miert kell csodalkozni, ha raunnak. Szoval csajok, en csak azt tudom javasolni, h ahogy javasoltak, nem kell elolvasni a hozzaszolasaikat, nem kell ra reagalni, akarmilyen is, aztan majd megunjak...

Biobaba
biobaba
 
 


Lehet, hogy félreérthető volt, hogy betettem a linket. Én szeretnék otthon szülni, ezért is bátorkodtam ide írni. Pusztán arra akartam kilyukadni, hogy tudjátok-e, hogy akkor most hogyan tovább? Ez azt jelenti, hogy nem lesz már tanfolyam sem, vagy lesz, de más jön ki a szüléshez?

Bocsánat, ha megbántottam valaki, tényleg nem ez volt a célom, akkor nagyon szerencsétlenül jött ki. Még1x elnézést

arizona
 
 


Zsuzsi, Biobaba,

igazatok van. Én is sárosnak érzem magam, ígérem, ezek után, nem "veszem fel a kesztyűt".

Arizona,

pontosan én sem tudom, hogy a bírósági döntés mit jelent a mostanában szülni készülőkre nézve, de én úgy tudom, Ági volt már eltiltva, és a nők ettől függetlenül szültek otthon.
Gondolom, a születésház üzenetrögzítőjén rajta van, hogy lesz-e tanfolyam vagy sem. Az infoesten meg erre is rá lehet kérdezni.
sz_kata
 
 


Igen, Arizona, Ági mindenre válaszol, írhatsz neki mailt is. :D
h_szilvi
 
 


Kedves Zsuzsi, és otthonszülős társak, és leendő otthonszülős asszonyok,

pont én is azon gondolkodtam, hogy amennyi erőm, időm elment arra, hogy diplomáciát szem előtt tartva válaszoljak, hát az már sok, pont.

Többet nem fogok válaszoni, és reagálni sem azoknak, akik ebben a topicban a toleranciát mellőzve, vagy félelmeiket szajkózva, vagy aggodalmaikat megfogalmazva, vagy az otthonszülést elítélgetve, vagy bennünket lehurrogva írnak.
Ez nem jelenti, hogy elutasítom őket, hanem, hogy sokkal jobban érzem magam, ha örömet ad az írott párbeszéd, mert kapcsolódhatok az írójához lélekben.
Azt a szeretet akarom, szeretném érezni, ami mindig átjárt, valahányszor ezzel a körrel találkozom, akár élőben, akár itt olvasgatva.
márti_23
 
 


Egyébként meg aki sokat foglalkozik az otthonszülős témával, még akkor is, ha kontra, szerintem tutira megpróbálná maga is, csak nem tudja, hogyan kezdjen neki :)
márti_23
 
 


Arizona, nem rad ertettem:) A te kerdesed szerintem eleg vilagos volt. Es Agi biztosan valaszol, ha megkerdezed.
biobaba
 
 


Má megin én! :P

Zsuzsi,

értem, amit írsz, csak tudod, ezt ki kellene tenni minden oldal tetejére, mert azok közül akik csak hébe-hóba olvassák a topicot (és ezt ugye megtiltani nem lehet), lehet, hogy valaki két hónap múlva néz bele először, és felteszi a bugyuta vagy okoskodó, jószándékú vagy kioktató kéréseit, és nem fogja visszaolvasni az egész topicot, hogy ez miről is szól, és hogy ezeket a köröket már mind lefutottátok - talán ezért jobb a zárt fórum.

Most volt egy tragikus eset, persze, hogy megnőtt az érdeklődés - és nem hiszem, hogy a "bepofátlankodók" ettől kedvet kaptak volna, Márti.

De ha egy nyilt fórumon leírtok valamit, (pl. "véresszájú doki", ugye Biobaba? ki is szítja az indulatokat?), akkor arra más is reagálhat. Lehet, hogy unalmasak vagyunk az ellenérveinkkel - ezt elfogadom, de ha bárki visszaolvas, itt nem a ellentábor szítja az indulatokat, és nincs az a moderátor aki a hozzászólásokban kifogást találna. Ha unjátok a nem tetsző, beírásokat, ugorjátok át, ahogy máskor is tettétek, de annyi energiát fektettek a siránkozásba, meg a "minket nem ért meg senki" hangulat gerjeszésébe, hogy néha már az az érzésem, milyen jót is teszünk nektek, csak fokozzuk az összetartozás-érzeteteket! :D
Vendég
 


:?: :!: :roll:

Sziasztok!

Arizona, ha szerzel infot be irod ide legyszi? Tudod, mi is mennenk a novemberi tanfolyamra...

Koszi :)!
_kishangya
 
 


OFF
A veresszaju doki kifejezest nem en hasznaltam, aki pedig hasznalta, utana bocsanatot kert.
biobaba
 
 


Kishangya!

Persze szólok. Hétfőn megpróbálom elérni őket. Nekünk egyelőre csak az infó est biztos, mert a Párom még hezitál, de akkor ott találkozunk.

Szép estét mindenkinek!

arizona
 
 


Életveszélyes állapotban vittek kórházba egy otthonszülő anyát és csecsemőjét péntekről szombatra virradó éjszaka Budapesten - hangzott el a TV2 hírműsorában. Az anya az orvosoknak azt mondta, hogy tervezett otthonszülés volt. Orvost vagy bábát nem találtak a lakásban a helyszínre érkező mentősök. Ezt az Országos Mentőszolgálat szóvivője is megerősítette a hírműsornak.

A Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház ügyeletes orvosa elmondta, hogy a köldökzsinór még nem volt elvágva, a méhlepény pedig még az anyában volt. Az orvosok úgy tudják, hogy az anya már a második gyermekét akarta otthon szülni és már az első szülésnél is hasonló komplikáció miatt kórházba került, írja az MTI. Az anya már jobban van, ugyanakkor az orvosok szerint, ha nem kerül kórházba, a vérveszteség miatt meghalhatott volna.

Győrfi Pál megerősítette az információt, hogy az éjszaka otthonszüléshez riasztották a mentősöket. Mint mondta, szakszemélyzet a mentők kiérkezésekor nem volt a helyszínen. A szóvivő azonban nem közölt részleteket az esetről a betegjogokra hivatkozva.

Mivel az orvos vagy bába, aki a szülést vezette, nem várta meg a mentőket a vérző nő mellett, a kórház hivatalból feljelentést tesz segítségnyújtás elmulasztása miatt - hangzott el a híradóban.

Korábban szeptember közepén meghalt egy újszülött Budapesten, akit otthon akart világra hozni édesanyja egy XII. kerületi születésházban, de a szülés során komplikációk merültek fel. A rendőrség az ügyben közigazgatási eljárást indított.

Az eset kapcsán szakmai vita bontakozott ki, miközben az Egészségügyi Minisztérium közleményben tudatta, hogy a közeljövőben szabályozni fogja az otthonszülések szakmai és finanszírozási kérdéseit, mivel Magyarországon jelenleg teljesen szabályozatlan körülmények között hozzák világra gyermeküket az otthon szülő anyák.


Velvet-poronty

Kép
lini
 
 


sz_kata írta:Ajánlom figyelmetekbe ezt a topikot:
http://babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.ph ... sc&start=0

mivel ez a fórum "otthon szültünk" címet viseli, az ellenérveiteket vagy ahogy nektek jobban tetszik, az észérveiteket inkább ebbe a másik topikba írjátok.


Ez nagyon aranyos.
Idézném fenti topik utolsó előtti hsz-ét,



h_szilvi írta:van egy topik a Kórjázak alatt, Otthon szültünk címmel, oda írogatunk.


Nem is értem, miért nem amoda írogatnak a többiek? :lol: :lol: :lol:

Ildi
pildi
 
 


Eszterlánc, egy hónapja írtam neked egy püt, még mindig a kimenő fiókomban van, látom jártál erre mostanában, azért írom ide, nézd meg a privijeidet!

Ildi
pildi
 
 


A legfrissebb búlvár-botránnyal ( http://www.mno.hu/portal/524818 , vagy http://www.hirado.hu/cikk.php?id=239606) kapcsolatban, rizikó faktor szerintetek, ha már volt előzőleg sikertelenül zajlott otthonszülés?

"Jobban van az az otthonában szülő anya, akit életveszélyes állapotban vittek kórházba, a csecsemő pedig egészséges - mondta a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház ügyeletes orvosa.

Szinte András megerősítette, hogy az anya már második alkalommal került hozzájuk ugyanezzel a problémával. A mentősök beszámolója szerint a köldökzsinór még nem volt elvágva, amikor érkeztek, a méhlepény pedig még az anyában volt. Az anya már a második gyermekét akarta otthon szülni és már az első szülésnél is hasonló komplikációk merültek fel.

A orvosok szerint a nő a vérveszteség miatt meghalhatott volna, ha nem kerül kórházba."

Ildi
pildi
 
 


Micsoda lelkiismeretes ember lehetett aki a szülést végigkisérte,aztán "mosom kezeim" cim alatt a mentöket hivta és laposan távozott a helyszínröl.Hátrahagyva egy kivérzett halálra rémült anyát a gyermekével.
demike
 
 


Vitára okot adó kérdésemet átvittem a másikba, jó lenne ide is belinkelgetni, már persze ha nem fog 3 oldalon belül örökre elnémulni.

Ildi
pildi
 
 


Javasolni fogom hogy a TV2t pereljék be ezerrel rágalmazásért.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Micsoda lelkiismeretes ember lehetett aki a szülést végigkisérte,aztán "mosom kezeim" cim alatt a mentöket hivta és laposan távozott a helyszínröl.Hátrahagyva egy kivérzett halálra rémült anyát a gyermekével.



Valóban
indianyo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: