Új privát üzeneted érkezett!

Szia Edina!

Én vettem always éjszakait, de a kórházban nem használtam, mert ott adtak óriási méretűt, talán tena ladyt, nagyon jó volt!
Egyszer használatos bugyit a DMben vettem, ötös csomagban lehet kapni, egyméretű, nagyon kényelmes volt az is, két csomaggal vettem.
Hálóingből 4et vittem ,aztán csak egyet használtam, amikor látogatók jöttek, egyébként a kórháziban voltam, mert úgyis bimbóvédőkrémes, tejcis, maszatos lesz, és annyiszor adtak, ahányszor kértem.
A babának csak hazamenős ruha kell, egyébként ott kap ruhát, pelenkát, alkoholt, krémet, popsitörlőt, és minden mást amit kell.
Egyéb igényeket is kiszolgálnak, ha felmerülnek: bimbóvédő, mellszívó, cumi...
A házassági anyakönyvi kivonatból ha jól emlékszem úgy kell, ahogy írod, de ezt azért kérdezd meg!

Bár Anna végül császárral született meg, így éne nem tapasztaltam, de ha jól tudom gátvédelem van, homeopátiáról nem tudok, de ezt talán egy homeós orvossal lenne érdemes megbeszélned, aki megmondja az alkati szereidet, és az adagolásukat, hogy valóban hassanak, amikor kell!!

Viszont ha jól tudom illóolajokat használnak.

További szép pocakos heteket kívánok:

Macmam

Kép
macmam
 
 


Szia Macmam!

Köszi a választ, nagyon sokat segítettél! :lol:

Kép

Edina
edied78
 
 


Edina!

Eldobhatós bugyit és betétet is adnak annyit amennyire szükséged van. Felesleges venni. Sajátomból egyet sem használtam. A bugyik mind megvannak, a betétet (Tena Ladyt vettem) meg itthon elhasználtam, de már nem kellett volna olyan vastag.
Hálóinget és törölközőt is adnak korlátlanul. Én is csak egy sajátot használtam, amikor már untam a kórházit.

Babának tényleg mindent adnak, semmi sem kell. Sőt a maradék pelust, popsitörlőt, alkoholt, hintőport, gézt haza is lehetett hozni.
Cumi, mellszívó minden van a csecsemősöknél.

Nekem volt gátvédelem, egyáltalán nem repedtem.

Homeós bogyókat magamtól szedtem. Úgy tudom azzal nem foglalkoznak.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 

 
 

Mona!
Hű mekkora már Dani. Nagyon ügyes!!!!

Hablaty!
Luca is csodaszép!

Peni!
Engem is érdekel az ár, csak kiváncsiságból...

Cocochanel!
Az alternatív dolgok mind bent vannak az árban. Külön fizetni csak a fájdalomcsillapításért kell.

Gyönygvirág!
Hívd fel a kórházat, ott megmondják neked.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Hű, csajok nagyon köszi a felvilágosítást! :lol:

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!
Petramama, Jud: valamiért nem mennek el a privát levelek....úgyhogy úgy gondoltam felírom ide hogy mennyibe került a gyerek gyógyítása és mit tartalmazott az ár. Jártatok már mindannyian Telkiben tehát körülbelül úgyis tudjátok mi mennyit kóstál....
Szóval...január elsején rohantunk vele a korházba, útközben kétszer beszéltem orvossal (mindkétszer a recepciót hívtam és a doki hívott vissza), rendkívül készségesek voltak, roha210.ntunk a kicsivel montam hogy vészhelyzet van....
Odaértünk, vártak minket. Egyből vettek vért, kb 5 perc múlva már volt szúrt vénája, kapta sorra a c és egyéb vitaminijakciókat számolatlanul. Infúziót összesen 6 litert. Injekciót....nagyon sokat. 2 éjszakát töltöttünk bent, 3 napot. MIndennap többször megvizsgálta orvos, csináltak vizelet, székletvizsgálatot, és mégegy vérvizsgálatot (mindennek volt 1 órán belül eredménye). Én végig ott voltam vele 3 napig reggeliztem, ebédeltem, vacsoráztam. A férjem is ott evett minden nap ebédet és vacsorát.
210.000 ft volt a számla vége. Nem volt olcsó.......de maximálisan (sőt annál még jobban is) meg voltunk elégedve. És a kicsit gyakorlatilag 2 óra alatt úgy "összekapták" hogy onnantól semmi baja nem volt...........nagyon megnyugtató volt.

KépKép
peni
 
 


Ja azt elfeljtettem, hogy csináltak a gyereknek egy élelmiszer allergia vizsgálatot is vérből. Ezt azért írom mert csak ez az allergiavizsgálat 45.000 ezer vagy valami ilyesmi ára van, szóval húzós és ez is benne foglaltatik a végösszegben.

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Edina! Eldobható bugyit szerintem felesleges vinned, mert annyit adnak, amennyire szükséged va, én második nap már rendes bugyit vettem, mert jobban éreztem magam benne, mint ahogy a kórházi bertétet is csak másaodik nap délutánig használtam, utánma nekem kényelmersebb volt az always éjszakai. Törcsit adnak, de én vittem 1 sajátot, hálóinget is vittem, de végül inkább a kórháziban voltam, amikor meg a folyosóra kimentem, köntösbe bújtam. Én bevittem az itthoni kispárnát, ennek hasznát vettem alvásnál és szoptatásnál is, de ez az én dilim... :oops: :wink: melltartót, melltartóbetétet vittem, de elég nehezen indult be a tej, így végül nem kellett a melltartübetét. BNabának tényleg csak hazamenős cucc kellett, adtak mindent, cumit is, szép rucikat, takarót, cumisüveget vízzel, és a maradék pelenkázós cuccokat mi is hazahozhattuk. Mellszívót is adnak, bár nekem a kórházban nem volt rá szükségem, de mondom, lassan indult be a tejem... Olvasnivalót azért vigyél szerintem, mert tv ide vagy oda, meg babázás, stb., azért jó ha van nálad. Fürdőszobai cuccokat is, tusfürdőt, fogkefét, stb. vittem, papucsot, de más tényleg nem nagyon kell. Ha meg bent eszedbe jut valami, valamelyik látogatóddal bevitetheted! :wink: :D Hihetetlen, hogy mindjárt meglesz Nálatok is a picur! Nagyon drukkolunk, addig is pihenj, amennyit tudsz!

Peni!
Azt hiszem, az, hogy Somának a sok szurklálás és a betegség kellemetlenséghe ellenére is jó emlékei vannak a kórházról, megfizethetetlen!!! Remélem a műtétnél is hasonlóan jól átvészeli majd a dolgot! Mindenesetre borzasztó, hogy kiváltság az, hogy a gyermekeinknek ilyen ellátást tudunk biztosítani, mert sokan vannak, akik nem engedhetnék meg maguknak és a gyerek róvására megy a közkórházi helyzet! :twisted:

Puszi mindenkinek!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Peni, köszi az infót! Valóban húzós ára volt, de ha lehetőség van rá, főleg egy betegség esetén, én is mindent megadnék a gyerekemnek, hogy a legjobb kezekben és emberi körülmények között lehessen.

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!
Egyetértek Lányok, az a baj, hogy ez kiváltság, pedig egy gyereknek ezek olyan meghatározó élmények -ami lehetne negatív is és lehet ilyen pozitív is- egy életre meghatározhathja az orvosokhoz, korházakhoz való viszonyát.
Én is bízom benne, hogy ezen a műtéten is hasonlóan jól túlleszünk. Afelől nincsen kétségem, hogy a kórház illetve az orvosok meg fogják tenni a magukét azért, hogy a lehető leghamarabb és a lehető legkevesebb kellemetlenséggel túllegyünk a műtéten. Anyagilag.....mondanom sem kell,hogy nem hiányzik egy ilyen kiadás.......dehát osztottunk, szoroztunk, nekiduráltunk magunkat......csak már mennének a napok és túllennénk rajta. :roll:

KépKép
peni
 
 


Peni!
Sajnos nem olcsó a magánkórház. De én is úgy gondolom, hogy a gyerekeink mindennél többet érnek és inkább más valamiről mondok le azért, hogy neki ne legyen örök életre rossz élménye az orvosokról, kórházakról, főleg a jelenlegi magyar eü-i viszonyok között. Mi is visszük Borókát kedden újszülött szűrésre, remélem minden rendben lesz vele. Sőt valószínűleg Petrát is el fogom vinni még ebben az évben, valamikor ősszel kisgyerek szűrésre, még mielőtt elkezdjük vele az iskolát jó ha valaki tüzetesen átnézi. Vihetném rendelőkbe is, de belegondoltam, hogy mire azt az 5-6 szűrést megcsinálják hány órát várakozhatunk.... És örüljünk, hogy megtehetjük....

Sheila! Veletk mi van? Hogy telt az alsópáhoki pihenés?

Panda! Nagyon régen voltál....

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Minden anyukának így utólag is boldog anyák napját kívánok!!!!

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Szép napot mindenkinek!
Nagy,nagy örömel értesitek mindenkit,hogy április 23.án megszületett kisfiam, Máthé Bendegúz 3150gr-al és 55cm-rel .Csodálatos kisbaba,sokat szopizik és alszik. Minden elismerésem a Telki korháznak,Varsányi Hajnalka orvosnőnek,Kecskés Ildiko szülésnőnek és az összes csecsemös növérnek. Igazi profi csapat,akik szivüket-lelküket kitették értünk.
balla melinda
 
 


Kedves Melinda!

Szívből gratulálok Máthé Bendegúzhoz! Legyen egymásban rengeteg örömetek!!
Üdv
Peni

KépKép
peni
 
 


Melinda!
Ismeretlenül is fogadd Gratulációmat kisfiadhoz Bendegúzhoz!
Hosszú, boldog, egészséges életet kívánok Neki!!!

Látom, hogy Te is a telkiben szültél... én is oda járok terhesgondozásra..Varsányi doktornőhöz!
Remélem Adél babám nem kíváncsi a 36. hétig erre a világra..és sikerül ott Világra jönnie!!
Gondolom, hogy leírod majd a szüléstörténeted, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen volt!
Kíváncsi vagyok a tapasztalatodra a doktornővel kapcsolatban- bár ódákat zengenek róla- de ugye nekem még nem volt vele kapcsolatban ilyen jellegű élményem... no de pár hét... és én is gazdagabb leszek az élménnyel.. :)

szeder74
 
 


Szia Melinda!

Gondóltam rád a napokban, hogy biztos azért nem jelentezel, mert már babázól!
Gratulálok Bendegúzhoz,egészséget és boldogságot kívánok nektek.

Ha tudsz akkor gyere mesélj el mindent a szülésről, tudod én még előtte vagyok! :lol:

Kép

Edina
edied78
 
 


Melinda!

Nagy gratula kisfiadhoz, Bendegúzhoz. Nagyon jó egészséget és sok-sok tejcit kívánok nektek.

Én is Ildikóval szültem és teljesen elégedett voltam vele. :D

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Melinda!

Sok szeretettel gratulálok a Kisfiadhoz, boldog babázást kívánok! :) :) :)

Petramama!

Alsópáhokról úgy jöttünk haza, hogy Melissa 15x hányt útközben,mint kiderült, rotavírust kapott :cry:
4 napot töltött a rettenetes győri kórházban, nem mertem megkockáztatni, hogy elvigyem Telkibe a hányás-és az infúziók miatt (pedig beszéltem Ricz dr-nővel), de alapból is rosszul bírja az utazást :roll:

mi pedig felsőlégúti nyavalyát szedtünk össze a párommal (valószínüleg a kh-ban :evil: )
nekem kis híján tüdőgyulladásom lett, fogytam 4kg-t 1 hét alatt, olyan erős gyógyszert kaptam, amitől folyton rosszul voltam, és az amúgy is csökkenő tendenciát mutató tejem is elapadt :( :(
igaz, nem is adhattam volna Mayának a gyógyszerek miatt...szóval szét vagyok esve, egyébként a picinek nagyon bejött a babaúszás...


majd jövök, ha összeszedtem magam lelkileg... :(

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Melinda, szívből gratulálok kisfiad megszületéséhez! Jó egészséget és sok tejecskét kívánok! :lol: :lol: :lol:

Sheila, ez nagyon durva! Mindenki betegen jön haza Alsópáhokról? :roll: Mi két hét múlva megyünk oda!
Durva lehet ez a győri kórház is, kívánom, hogy gyorsan erősödj meg és felejtsétek el a borzalmakat.

Képzeljétek, mi tegnap voltunk először babaúsziban és nagyon jól sikerült. Olyan ügyes volt Dani, semmi sírás, nyekergés, olyan jól el volt a vízben. Nagyon büszke vagyok rá!

Jud

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!

SHEILA: mi ugyanezt csináltuk végig Alsópáhokon januárban..........a fiam rota vírust kapott és január elsején hajnalban jöttünk vele a Telkibe...........akkoriban meséltem nektek. Bent voltunk 3 napot..........AZóta ahányszor szóba kerül Alsópáhok a víz kiver..........

Remélem jobban vagytok:-)

KépKép
peni
 
 


Sheila!

Ez szörnyű! Nagyon gyors gyógyulást kívánok nektek! A tejci miatt pedig ne aggódj, te mindent megtettél, amit lehetett. Szerintem Maya nem lesz betegesebb attól, hogy csak tápszert kap. A legfontosabb időszakban kapott anyatejet.

Jud!
Hova jártok babaúszásra?

Képzeljétek mi ott tartunk, hogy Boróka nem fogadja el sem a cumisüveget, sem a cumit. Így esélyem sincs neki pótlást adni, így úgy látszik elég neki az anyatej. Inkább a cicit csócsálja agyon, ha még éhes. Bár szerintem még mindig keveset eszik, hízik rendesen.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

köszönöm szépen az együttérző szavakat.


Jud!

remélem, Ti nem jártok így, és minden OK lesz.
mi most voltunk ott kb. 15. alkalommal, de soha ilyen még nem történt velünk, betegséget még ott nem kapott Melissa...eddig :roll:

de töretlen optimizmussal máris foglaltam a következő babaúszó táborra (szept 28-okt. 3.), mert Mayának nagyon bejött a babaúszás, az oktató is csúcsszuper volt (majd teszek fel képeket)

igaz, most én is úgy vagyok Alsópáhokkal mint Peni, a hideg is kiráz tőle :shock: (milyen jó, hogy Mayát beoltattam rota ellen)

Peni!

olvastam a rotás sztoritokat , de azt nem tudtam, hogy Soma is ott kapta el :shock:
én a játszóházra gyanakszom, hogy esetleg ott kapta el Melissa, esetleg a bébipancsolóban, mert a víziszonya miatt a nagymedencébe nem mer menni :roll:
a babaúszás a nagymedencében zajlott, az nagyon erősen fertőtlenítve volt, az biztos...

az a baj, hogy iszonyú mennyiségű gyerek van ott, főleg az ilyen programhetek keretén belül, és biztos van olyan szülő, aki betegen viszi oda a gyerekét :twisted:
csütörtökön hányt egy hét év körüli kislány az uszodában (nem a vízben), és péntek reggel (elutazásunk napján) kezdett hányni Melissa :( :(
az utolsó babaúszást meg se vártuk, azonnal elindultunk haza :(


most Mayácska miatt aggódom, lehet, hogy valami bújkál benne, hőemelkése van, néha köhög, és olyan rosszkedvű :( :(
éjjel is nyugtalan volt, többször felsírt...igaz, tegnap kapta meg a négy hós oltást, és a védőnő szerint ez a kis hőemelkedés még belefér, de az anyai ösztönöm azt súgja, hogy többről van szó...remélem nem lesz igazam.

Nálatok volt ilyen az oltások után??

Petramama!

nagyon köszönöm a vigasztaló szavakat tejci ügyben...van ám lelkifurdalásom rendesen, de sajnos az utóbbi hetek történései nagyon megviseltek...most is azt mondtam magamban, hogy: "lám, nem kapja már azt a kevés tejet sem, máris beteg lesz"

hiába negyedik baba, én teljesen pánikba tudok esni már a hőemelkedéstől is :(

Boróka nagyon ügyes, biztosan elég Neki a tej, azért nem fogadja el az üveget :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Melinda! Gratulálok a kisfiadhoz! Sok boldogságot Nektek!!!

Sheila! Sajnálom a történteket :( Jobbulást az egész családnak!!!

Lili ma kapja a 2 hós oltást, meg a rota ellenit. Remélem megússzuk lázasodás nélkül! :roll: Tegnap voltunk a csípőjével kontrollon Telkiben, és hála az égnek mindent rendben találtak!!! :D 8) (koppkoppkopp) Képzeljétek, mintha nem lenne elég teendőnk, hétfőn hazahoztuk a legújabb családtagunkat, egy ma 2 hónapos retriever kiskutyát. Irtó cuki, de nem vagyok benne biztos, hogy tudtam mire vállalkozok, mert a beagle kutyink egyenlőre nem csípi, így az egyik a kert első, a másik a hátsó részében van... És milyen nyegle tud lenni egy ilyen kis nyavalyás... :D el is felejtettem, mikor Bigi ekkora volt. Titi mindenesetre nagyon élvezi! :D :D :D

Puszi mindenkinek!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Sheila: persze velünk is Alsópáhokon történt a Kolpingban. Az én fiam is sokat volt a gyerekjátszóban a kis medencében is de ő a nagyban fürdött többet. Marha beteg lett.........borzasztó volt. Telkiben akkor azt mondta Ricz Zsuzsa, hogy minden kiemelt hétvég után landol náluk 1-2 gyerek a Kolpingból....... :( . Kár, hogy mi voltunk azok, persze másnak sem kívánom.
Lényeg, hogy túl vagytok rajta.
Mi azóta voltunk már a MenDánban és most Debrecenben az Aquaticumban is végig izgultam mindkettőt, hogy nehogy megint úgy járjunk de szerencsére semmi gond nem volt!
Remélem Melissának nem volt nagy sokk a korház............

KépKép
peni
 
 


Bigike!
Akkor titeket láttalak Telkiben. Ott vártunk a folyosón, amikor kijöttetek az ultrahangról. Nagyon ismerős voltál, de úgy gondoltam, hogy ti most miért is lennétek ott. :roll:

Peni!
A Mendan-ban és az Aquaticumban mi is voltunk már, meg sok más helyen is és még soha semmit nem kaptunk el. A Kolpingba ezek szerint nem hosszú hétvégén kell menni, bár Sheila-ék sem akkor voltak...

A 6 hetes szűrésen nálunk is mindent rendben találtak. Szőke doki szerint egy kicsit kötött a csipője, de az UH szerint minden ok. Tornáztatnunk kell. Hála Istennek a terpeszpelenkát megúsztuk, mert Petránál azt nagyon utáltam. Na meg ő is. 4 hónaposan vissza kell vinnünk kontrollra.

Judit

És egy tegnapi és egy mai kép :D

Kép Kép

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!
Nagyon rég voltam én is, de annyi mászkálnivalónk volt, ráadásul Párom vasárnap reggeltől tegnap estig Németországban volt, így én egyedül voltam a kicsivel és a kutyámmal, ami igényelt némi szervezést... :lol:
Múlt hét hétfőn voltunk Pesten a Heim Pálban, és egyenlőre úgy tűnik, nincs ciszta! A kicsi bal petefészkét sem látták, merthogy úgy "eldugta", mire én kérdeztem, hogy DE UGYE VAN???! Mondták, hogy tökéletes ultrahang-lelet ez, és ne aggódjak, de persze beletették a bogarat a fülembe, úgyhogy alig várom a május 28-at, mikor megyünk egy kontrollra. Egy hete szerdán megkapta Luca a 3. hós oltást, így szombaton már mi is voltunk babaúszáson :)
Melinda, én is nagyon gratulálok a kicsihez, jó egészséget és sok boldogságot!!!!
Sheila ez szörnyű lehetett, de szerencsére túl vagytok rajta, reméljük, hamar elfelejtitek!!
Bigike, milyen retriever? Labrador vagy golden? Nekem az előbbi van :) Össze fognak barátkozni a kuttyok, ne aggódj, de ez időbe telik, tudod, mint a testvéreknél :lol:
Na mennem kell, mert ma valamiért nagyon nyűgös a kiscsajszi, egész nap kiabál és semmit nem aludt. Most biztos volt egy ugrása, mert 2 napja fagyasztani sem tudok, és hosszabban is eszik. Tegnap már este fejtem, hogy a kínálat beérje a keresletet... :lol: Szerintetek lehet, hogy hirtelen az egyik mellben kevesebb lesz a tej? Nekem mindig a balban volt több, most meg 2 órával az etetés után egy cseppet sem tudtam fejni belőle (a jobból igen) :( És ebből evett a kicsi akkor is, mikor sokkal hamarabb kiabálni kezdett kajáért, mint szokott... nem értem :?

Kép
hablaty
 
 


Petramama, Boróka már milyen nagy baba!!!!! :)

Kép
hablaty
 
 


Petramama: BOróka nagyon szép baba, milyen komoly frizurája van, elájulok... :D . Csoda helyes.......

KépKép
peni
 
 


Lányok!
Mindenkinek köszönjük a dicséreteket. Igyekszünk. :D

Bár ma délután nem nagyon aludtunk, nyüglődés ment.

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Judit!
Boróka tényleg nagyon SZÉP!!!

Hablaty!
Apukája fekete labrador, anyukája gyönyörű golden retriever... :D Nagyon szép kiskutya, majd teszek fdel képet. Már teljesen összehaverkodtak Bigivel szerencsére.

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!
elveszett bárányka újra itt :D csak amióta volt egy klassz kis sokadik tejzutty+Máté is jó sokat van ébren kevesebb idő jut mindenre, főleg magamra :S értem itt az olyan apróságokat, mint a testápolózás. nekem még mindig rettenetesen száraz a bőröm, az arcom meg "tocsog" hát már megtalálhatnák a helyüket a hormonok. most megint kis kamasz lett a gyerkőc is, tök pötyi.
holnap megyünk oltásra, 2 hós+rota. jaj, igen, ha ez az Alsópáhok ilyen bacitelep asszem kihagyjuk :)
Máté borsó nagyon ügyes kis karpek, már jó pár napja próbálkozik a nevetéssel, olyan tündér, megfeszül, hogy válaszolhasson, az a gurgulázás meg, hát ... :D mindig mondom neki, ha anya elolvad nehéz lesz felkaparni a padlószőnyegről :D lábát tornáztatjuk szorgosan, majd lassan megyünk vissza a Telkibe kontrollra, az ortopéd doki szeretné még látni. 5 fok a különbség a két lába között az egyik 80, a másik 85 fok volt. jaj, mit is akartam még, csak olvasás közben rohangáltam, mint pók a falon, és elfelejtettem... ehh a memóriám eléggé minimál egy ideje :D
most megyünk kifelé az első hőemelkedéses náthából. az összes babás barátnőmnél ugyan ez van, pedig nem is találkoztunk személyesen. na hát gondolom mesélni nem kell, hogy full pánik telefon a körzetes dokinéninek /höhö a kölöknek két dokinénije van, Ritz és Rácz :D / mondja el újra mikor kell lázcsillapítani stb. de azért a barátnőket is kikérdeztük :D és bevetettük az orrszívót is, banyek olyan grimaszokat tud rá vágni a kölök :D

:D megcsodáltam a képeket, és hűű mennyit nőtt minden gyerkőc! :D és azok a szemek mindenkinél, ááá tavaszi olvadás :D

kérdés: tegnap is jó nagyon levegőztünk, de abból egy órát végig ordított a gyerek, én nem tudom, de valahogy a babakocsi nem haver neki, ha kivettük és úgy séta megnyugodott /naná, apa és anyapárna/ vissza üvöltés. mikor fogja "szeretni" a babakocsit? vagy csak azt utálja, hogy nem lát ki? de a sport ülésébe még kicsi, a hordozóban meg nem lehet olyan sokat /elég ha autózás közben van abban/ van valami ötlet, hogy mit lehet csinálni? vagy majd megszokja?

edied: a többiek is írták, de tényleg mindent adnak, én is felpakoltam mindent sajátból is, na most itt vannak a "nyakamon", mert nem kellett. homeot magadnak kell vinni.

na robogok tovább :D

mindenkinek szép napot!

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, úgy néz ki, hogy kistesónk lesz.............nem így terveztük (nem mostanra).....dehát így alakult :) .
A hétvégén csináltam egy tesztet.....pozitív lett, aztán másnap csináltam mégegyet...az is pozitív lett. JÖvő hétre van időpontom FEnyőházihoz.
Viszont van egy kis gáz, érdekelne a véleményetek. A múlt héten elmentem a dokihoz (fül -orr-gégész) mert borzasztóan fájt a fülem....azt mondta középfülgyulladás torokgyulladással együtt. Írt fel augmentint amit én be is szedtem (ma szedem be az utolsót), akkor azt mondta, hogy lehet hogy nem lesz elég egy adag gyógyszer kellhet kettő mert ezek a bacik már tök ellenállóak az antibiotikummal szemben.
Persze egyből megkérdeztem Fenyőházi dokit, hogy mennyire nagy gáz ez hogy éppen augmentint szedek, azt mondta nem az mert penicilin származékot lehet, az nem árt.
TEhát ahogy írtam ma veszem be az utolsó gyógyszert de a torkom még mindig marhára fáj... :cry: . De igazság szerint nem akarnék beszedni mégegy levél gyógyszert...........
Mit csináljak???
Eszem a mézet kanálszámra....ajánlották a Forever aloe firstot torokba fújni...én fújom de nem lesz jobb a helyzet.
Szerintetek??? ÚGy be vagyok tojva, hogy bajt csinálok....és szeretnék mielőtt rendbejönni.

Van valami ezirányú tapasztalatotok?
köszi előre is....
Peni

KépKép
peni
 
 


Peni!!!!!

:D :D :D

De szuper!!!!!! :D

Anyósom nagyon hisz a színek gyógyító erejében, és ha fáj a torka, mindig kék kendőt köt a nyakára!!!! tedd ezt!

Aztán valami homeopátiás szer kellene szerintem!

kamillatea mézzel, gyulladáscsökkentő!

Forever jóóó!

Ezekkel biztos nem csinálhatsz bajt!

és ha Fenyőházi doki azt mondta, hogy szedheted, akkor biztos minden rendben lesz!

Bioptron lámpa nincs a közeletekben, családban?
Még az is nagyon jó!

Gyógyulj meg gyorsan!!!!!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!
Macmam: kék kendő? van is olyanom. Keresem és kötöm a nyakamba.....holnap kereseka környéken egy homeopatát....eljött az ideje:-)
Köszi a kendő tippet! MIndent kipróbálok!!
Peni

KépKép
peni
 
 


peni, aztamindenit, nagyon gratúlálok! Vigyázz magatokra!
Kép

Kép
mona76
 
 


Peni! De jó hír! Gratulálok!!! :lol: :lol: :lol:
Fülgyulladásban sajnos nem tudok segíteni, de Bioptron lámpa biztos jót tenne, anyu is mindig azt használja, még fejfájásra is.

Jud

Kép
jud71
 
 


Köszi Lányok:-)
Kerestem egy homopátiás dokit...ma délután megyek hozzá. Nem szívesen szednék be több antibiotikumot (akkor sem ha az orvosok szerint nem árt). Remélem tud adni valamit amitől megszűnik ez a torok-fül gond és nem is ártok vele.....
Bioptron lámpán sajnos nincsen.....de körbekérdezek baráti körben, valakinek tuti van.
Majd elmesélem milyen volt a homeós nőci...
Szép napot mindenkinek!
Peni

KépKép
peni
 
 


Peni! Hatalmas gratula. Remélem Fenyőházi mndent rendben talál.

Penicillint tényleg lehet szedni terhesség alatt, de inkább a homeós bogyókra voksolnék. Egyébként én is torokfájással küszködöm és eszem a Homeogenet. Úgy néz ki segít.

A hétvégén szüleimnél voltunk Sopronban. Borókát és ezáltal engem is nagyon megviselt a kiruccanás. A kiscsaj két napot gyakorlailag a kezemben töltött, mert amint letettem aludni 5 perc múlva ébredt. Úgy néz ki túl sok inger érte, mert persze minden rokon egyből látni akarta. Meg az alapzaj is nagyobb volt, mint itthon. Így most egy darabig nem teszünk nagyobb kiruccanást, amit nagyon sajnálok, mert mi alapban nagy utazók vagyunk. :( :( :(
Remélem augusztusra összeszedi magát, mert akkora tervezzük a családi nyaralást.
Még szerencse, hogy itthon visszatalált önmagához és tegnap is, meg ma is nagyon rendesen alszik.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Voltam a homeós dokinál. Adott két féle golyócskát....az egyiket ma kell bevennem (5-öt) a másikat három nap múlva ha nem leszek jobban.....állati kíváncsi vagyok!!! ANnyira bizakodom hogy használni fog!
Nektek jók a tapasztalataitok a homeós cuccokkal?? Én most próbálom először....
Peni

KépKép
peni
 
 


A nagy örömködésben el is felejtettem írni, SOmáma hétfőn műtik...lágyéksérv :roll: . Ha rágondolok elkap a hányinger olyan gyomoridegem van úgyhogy egyenlőre próbálok legalább vasárnapig nem rágondolni....
Szorítsatok nekünk, légyszííííí
Szép estét!
Peni

KépKép
peni
 
 


Peni!

GRATULÁLOK!!!!! Szuper hír :) :) :)

Augmentint lehet szedni nyugodtan, nekem anno. Czeizel mondta, hogy nem ártalmas a babának.
esetleg Bioparox sprayt is lehet használni, az egész terhesség alatt...én Tantum Verde pasztillát szopogattam torokfájásra, nekem bevált.

Szorítok Somának nagyon!!!

Petramama!

Boróka gyönyörű, és félelmetes iramban nő Ő is :) :) :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Köszi Sheila!
ÚGy örülök, hogy te is azt mondod nem lesz baj, hogy beszedtem az augmentint. Persze elhittem Fenyőházi dokinak csak hát elég parás vagyok.....és minden ilyen megerősítés olyan jó érzés. Tantum verdét is lehet ezek szeirnt szopogatni? MOst rámentem a homeós témára, azért az csak jobb mint az antibiotikumok.

SHeila: orvos ismerőseim 3 gyerekkel a Pünkösdöt Alsópáhokon töltötték......azóta a napokat otthon és a korház között töltik...mindhárom gyerek hányós-fosós vírussal dől jobbra-balra........csak gonodltam megosztom az infó mivel mindketten érintve voltunk (szerencsére múltidő)...
HOgy vagytok? Melissád helyre jött? Mayácska hogy bírja a kinti világot? Miden okés?
Puszi nektek
Peni

KépKép
peni
 
 


Peni!
aztaaa! gratulálok! :D :D


torok: szintén zenész. forever nekem kakit nem használt anno. én most tantum verde pasztillát nyalogatok, elvileg öblögetőt kellett volna venni, de mire férjuram a patikába ért, erre már nem emlékezett :) homeogene 9 /nekem az arnica miatt nem jó, attól fulladok :S /
jaj, írod, hogy mész homeós dokihoz. mit mondott?
bioptronlámpa: mi tegnap vettünk /már megint szeleteltek, a tököm tele van már...most épp kórosan elváltozott anyajegy, és a mellbimbótól 1 centire van a sebszél, hát "izgi" így szoptatni.../ szóval megfázásos torokgyulladásra is jó? és hová tegyem a lámpát? még nem olvastam el a kis használati útmutatót.
kék szín: én is úgy tudom, hogy az gyulladáscsökkentő, és még a sárga, vagy a zöld, na erre most nem emlékszem. :)

Kép
panda_maci
 
 


höhö, elfelejtettem továbbgörgetni az oldalt :) a topikot még tegnap megnyitottam, csak nem sikerült olvasni /az én gépem mindig megy/
peni: milyen szert adott a homeós doki?

mindenkinek ilyen torokfájós gyíkja van? a baráti körünk is tele van ezzel :( Máté is kicsit taknyos, mi is kehesek vagyunk. hát mi van a levegőben?

kérdés: asszem nálunk van egy kis kajasztrájk. éhes üvölt, mint a sakál, és a cicin sír, nem akar enni, vagy csak nyammog, és nem szívja, így meg nem indul meg a tejleadás :( most monstre kajázunk, és alig eszik. mit lehet tenni? ezelőtt a "sztrájk" előtt olyan jó aktívan evett. gyanakodtam arra, hogy nagylány leszek, mert tele lettem pattanással, de nem jött meg, és a táplálkozása sem állt vissza. nektek volt haszonló problémátok?
na go, felébredt :)

Kép
panda_maci
 
 


Egy pólyás meséli...

Amikor megszülettem, mindenki nagyon örült, csak én nem, mert régebben jó helyem volt anyukámnál. Egy burokban laktam anyukám hasában, a szíve közelében. Az egészben az volt a legjobb, hogy mindíg hallottam a szíve dobogását. Mindent együtt csináltunk: anyukám evett, és én is jóllaktam; ő szívta a friss levegőt, és nekem is jutott belőle. Csak kuporogtam ott a burokban, mint egy kifli és szunyókáltam, vagy éppen rugdalóztam, nyújtózkodtam. Ha kedvem támadt, akár fejre is állhattam, mert a burokban folyadék volt, így sohasem üthettem meg magam. Anyukám meg csak símogatta a hasát, annyira örült, ha én tornáztam.
Telt, múlt az idő, egyre nőttem, növekedtem; egyszer csak szűknek éreztem a rejtekhelyemet. Előbújtam.
De a világ, ahová megérkeztem, nagyon furcsa volt! Zajos, fényes és hideg. Meglepődtem, megijedtem: ordítottam, ahogy a torkomon kifért. És csodálkoztam, mert addíg sose sírtam, akkor meg egyszerre egészen jól tudtam sírni. Anyukám megdícsérte a hangomat, úgyhogy bőgtem tovább az ő kedvéért. De még azért is, mert az idegenek gorombáskodtak velem. Megfürdettek, bepólyáztak. Méricskéltek. Mondták, hogy erős, fejlett gyerek vagyok, de én nem törődtem velük. Hiányzott valami és félni kezdtem. Féltem, egyre csak féltem...
Aztán így, pólyástól odatettek anyukám mellé. Újra hallottam a szívdobogását, megnyugodtam. És akkor történt valami, ami eddig még soha... anyukám megpuszilt.

Azóta én is örülök, hogy megszülettem.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
Panda maci: Köszi:-) hát akkor te sem unatkozol van nyavalya elég...
A homeós doki tök jó fej volt. Kikérdezett, m egvizsgált, adott ő gyógyszert abból tegnap bevettem 5 darabot, azóta semmi bajom (kop-kop-kop). A szer neve: Sepia C 30. Hát mond ez nektek valamit?:-) Nekem semmit...kis fehér bogyeszok...de úgy tűnik bevállt.
A forever nekem sem használt most nagyon....amúgy szokott. Segített annyiban hogy ahelyzetem illetve a torkom helyzete nem romlott....de nem is javult.
SZép napot nektek!
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Peni! Szívből gratulálok a pocaklakóhoz!!! :D Soménak sok sikert hétfőre!!! Megy a drukk!!!

Panda!
Lili is keveseket (120 gramm körül) eszik újabban, ráadásul folyton éhes, szerintem nagyon híg a tejem. Mi elkezdtünk neki tegnap tápszert adni, egyenlőre 2x egy nap, ebből az egyik este, mert az elmúlt napokban újra felkelt éjjel 1x, pedig 6 hetes kora óta átaludta az éjszakát. Hasfájást hála az égnek nem okozott neki, kakil is rendesen, sőt többet is, mert újabban rengeteget pisilt és kevesebbet kakilt, gondolom ez is a felhigult tej miatt. Sok tejet is bukik vissza, tápit meg abszolút nem. Mpst pár napig így folytatjuk, aztán meglátjuk a továbbiakat. Amúgy 5660 gramm, szóval nem sovány, de a kezdeti súlygyarapodása is visszaesett 160-200 grammra hetente.

Puszi mindenkinek! Ha van kajaügyben ilyesmi tapasztalat, jöhet, mert Titinél nem volt ilyen...

Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Szopi ügyben nálunk is hasonló a helyzet. Vegetál a kiscsaj, de szerencsére a súlya azért, ha egy kicsit lassabban is, de folyamatosan nő. Már nem mérem mennyit eszik már depis lettem a számoktól annyira kevés volt. Csak esténként mérem a pucér súlyát. :) :) :)
Mondjuk én többet nem tudok beletömni, mertha ő úgy dönt, hogy nem eszik tovább, akkor nem eszik, csak vigyorog rám, vagy elkezd hisztizni és feszíti magát.

Peni! Megy a drukk Somának hétfőre.

Mona! Nagyon tetszett az írásod!!!

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Szeretnék kérdezni tőletek valamit, hátha van valakinek valami jól bevált módszere.....Van egy kis gondom, ami már az első terhességemnél is gond volt és akkor sem találtam megoldást. A gond már most (3-4 hetes lehetek) is jelentkezik és hát elég kényes a téma........de mégis, hátha tudtok valamit tanácsolni.
Ahogy pozitív tesztet produkáltam elkezdtem szedni az elevitet (előtte sajnos nem szedtem mert ezt a kis pocaklakót nem pont mostanra terveztük). Ettől az elevittől (gondolom a vastartalmától) olyan székrekedésem van, hogy valami iszonyú......eltelik úgy 3-4-5!! nap, hogy nem megyek wc-re....
EZ probléma volt 5 éve is amikor SOmát vártam akkor is szenvedtem ezzel. LÁnyok nincsen valami jól bevált praktikátok???
Köszi előre is és bocs a témafelvetés miatt.......
PEni

KépKép
peni
 
 


Peni: búzafűlé, joghurtba áztatott lenmag, és vannak jógapózok, csak egy kézzel sokáig tartana leírni most a másikon egy cuppogó Máté csücsül :) de majd megpróbálom leírni őket.
Somának mennek a drukkok hétfőre!

Kép
panda_maci
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: