Új privát üzeneted érkezett!

megjöttem hollandról, hiányoztam, ugye?

Gabus, csaa mert 3 pohár 2 felé áll a konyhádban, most nem sírom el magam szörnyülködve, jó?

Antivagy, te lenni irodalmi gyöngyszem. Eleddig hol bújkáltál??

Kép Kép
coolasa
 
 


Cool,
ha hiszed, ha nem, épp akartam írni, hogy hun a csudában van Coolasa! :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Anti,
gombapörihez én szarvacskát szoktam. Vagyis anno, amikor még volt időm főzicskézni. Mi az a patent-ív???????

Mamacka :!: :!: :!:
én elküldöm szívesen a belépőt, csak írd meg a címed priviben vagy e-mailben! De gyorsan ám, hogy fel tudjam adni! Ha még ma megírod, holnap feladja Mbá és a héten még megkapod. Szombaton lesz a börze asszem. :roll:

Eszti,
büszke vagyok a fiamra és magamra is, hogy Benyófi tőlünk tanult valamit! Vagyishogy a tőlünk látottakon fellelkesültél :wink:

Holnap megyünk tanácsadásra. Kíváncsi vagyok. Olyan vaskos hurkás lábai lettek őfelségének... :lol:

Kép
mancs
 
 

 
 

Gabuska,

Csak a számolásos módszer létezik, nem tudok jobbat. Amúgy (tudtommal, állítólag, nem számoltam utána) 40 hsz van minden oldalon.

Nokelli ????????????????

Ezt Coolasa nevében... hát szóval... én kérek elnézést. :lol:

Hétfő este (MUNKA UTÁN) főzzön nokedlit, akinek két anyja van. :shock: Tészta lesz. Uff.


U.i.: Petra most van túl két orrszíváson, meg orrbacsepegtetésen. :cry:

Üdv.
Antivagyok

Kép
Kép
antivagyok
 
 


Én már ezt meg se kérdezem, tudom a heti beosztása egy részét, azaz ha hétfő, akkor hollandusul tanul :lol: Apropó Coolasa, ez neked hobbiszinten megy, vagy a munkád során hasznát veszed (fogod venni)?

Örülök, hogy most is megy az írogatás. Legalább tudom, hogy nem Győzikét nézitek :lol: 8 hétig (Gabi, KARÁCSONYIG!!!!) ez lesz a hétfő esti főműsor :evil:

Kép
mancs
 
 


Gabuska, Mancs (meg a többiek, akik nem értettek):

akinek van körében ezermester ill. ví-gáz-szerelő (kollégám szerint Whiskas szerelő), az biztosan tudja, hogy a patent-ív egy olyan csődarab, mely 90°-ot fordul.

Magyarán: patent-ív = SZARVACSKA

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Egyébként orsótésztát főztem, az régen volt (ezt nem tudhattátok)

Üdv.
Antivagyok

Kép
Kép
antivagyok
 
 


off
(Bujka=Melinda, ha nem kaptad meg a privi üzenetemet, küldj emaicímet privátban....)

Kép Kép
coolasa
 
 


Sejtettem, hogy a szarvacska a patent-ív :lol:

Kép
mancs
 
 


Antivagy,
nem akarok felvágni, de kb. 3 perc alatt előállítok egy nokedlialapot. :wink: Utána, mint tudjuk, 1 perc alatt megfől. Ha összehasonlítjuk a tészta 10 perces főzési idejével, a nokedli nyer!!!!

L csak 1 orrszívást nyert ma estére.

Mancsi,
akkor már inkább a karácsony...

Ja, Livi pelenkával együtt 8,71 (doki megmérte), ami azt jelenti, hogy 40 dekát hízott múlt hónapban. 1 éves korban az nem is rossz. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szép estét!

Enyém gyönyörű egy ilyen evős nap után … :D
Lemértük Benit. 83cm. :shock: És ma ment 1 lépést egyedül. :lol:

Sasha,
Elolvastam, nagyon durva. :evil: Sajnos hallottam már hasonlót. Szerintem is tegyél panaszt.

Jumam,
Szuperek a viharos képek, én is csináltam, de nem lettek ilyen jók.
Julcsi annyira édes!

Natasa,
Kormi írta azt a játékboltot.

Tücsi,
Te hol voltál tegnap? Ott nem volt vihar? :roll: Apuéknál volt pedig.
Görgőke is gyógyulgasson!

Mamac,
Mi minden évben ott vesszük az adventi koszorút. És van trükkünk is ám! Vasárnap délután már sok árus nagy kedvezményeket ad. :wink:

Natasa,
Szonja arcok tök jók! A középső a legjobb!
Nekünk is van hasonló harink, annyira jó fenekük van benne! :lol:
Én is kérek szépen majd képeket!

És Cooltól is és Tücsitől is!!!!

Antivagy,
Te ilyenkor főzől??? Szerencsés Asszonka ez a Vuka! :D

Off!
Nem tudjátok, hogy kihez kell fordulni, ha az ablak előtti fa a szélben hozzáér a ház falához? Pedig A. már megnyirbálta.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Antivagy,
úgy látom, határozott elképzelésed volt, hogy mit akarsz főzni. Akkkkkóminekkérdezed??????????????????? :evil: :lol:

Coolasa off-járól jut eszembe: Gelcsó volt, akinek a szüléstöriket küldtétek? Hogy eltűnt. :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,

nem a KI MOND MA OKOSABBAT játék kedvéért, de tapasztalatom a következő:

Nokedli készítés

Kell hozzá:

Liszt, tojás, víz, só (ezeket ki kell mérnem)
Robotgép (tiszta dzsuva lesz), majd
Víz, só, nokedli szaggató (tiszta dzsuva lesz, és nagyon macera)
Szűrő
És ez alatt végig a konyhában állok!!!


Tétta:

Kell hozzá:

Tétta, víz, só
Odarakom, lefedem, órát 10 percre állítom, tűzhelyet kikapcsolom, majd behuppanok kedven TV néző fotelembe. Óra csörög, leszűröm. Ennyi.


Én a téttára szavazok.

De hát nem vagyunk egyformák. :roll:

Üdv.
Antivagyok

Kép
Kép
antivagyok
 
 


Ilba,
gondnok. :wink: (Vagy A nyirbálja meg jobban :twisted: )

Sasha,
és eközben Geri és Gabi is veled volt?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ilba,
kerületi polgárjenő hivatal :lol: Vagy nem is, inkább a FŐKEFE. A szomszéd előtt is ők vágták ki a fát.

Gabus,
én nem küldtem el a történetet!!! De téééélleg, hogy eltűnt... :roll: :shock:

Kép
mancs
 
 


Coolasa,

Még egyszer sorry a Nokedli-készítés horrorisztikus ábrázolásáról.

Üdv.
Antivagyok

Kép
Kép
antivagyok
 
 


Antivagy patentos hsz-éről most csak annyi jut eszembe, hogy a férfiak humora....öööö.... sajátságos.

Mancs, a holland hobbi, nem fogom használni, munkanyelv az angol, ha külföldiekkel érintkezünk.

Gabus, Mancs: hollandon nem csak hétfőn vagyok ám, hanem szerdán is!

Ilba, még nincs mit fotóznom, de majd elárasztalak képekkel.

Kép Kép
coolasa
 
 


Nokedlihez méricskélni???? Robotgép???????

Szegény Noki.... Biztos csuklik....

Kép
mancs
 
 


Ilba, közös képviselő, ha olyan házban éltek.

Kép Kép
coolasa
 
 


Igen Mancs, robotgép.

Majd a munkában megfáradt szegény csuklómmal fogok nokedlit kutyulni. :evil:

Üdv.
Antivagyok

Kép
Kép
antivagyok
 
 


A Nokedli szót levédetem, mostmár biztos.

Kép Kép
coolasa
 
 


Hű köszi, szóval gondnol, közös képviselő, FŐKEFE. :lol:
Asszem felhívom a lakásfentartó szövetkezetet, vagy mi a szöszünk van. :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Anti,
Neked mindent elnézek a csodálatos "10 éves szolgálati jel" miatt. Ugye emlékszel?

Kép
mancs
 
 


Antivagy,
én nem méregetem a lisztet, meg a sót, meg a vizet, meg a tojást. A profik szemre csinájjjják! :twisted: Robotgép??????? Kézzel is össze lehet keverni. Én ettől izmosodtam meg, ugye lányok? :lol:

Elmosogatni lehet holnap is. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Bár abban egyetértek, hogy a -Coolasa, a következő szót NE olvasd el!!!- nokedliszaggató tényleg iszonyat dzsuva lesz.

Kép
mancs
 
 


Látod, nem csak én akadtam fenn a méricskén meg a robotkán. wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Halihó!

Férjecskémnek arany keze van (amit már Mancs is megállapított), szóval kímélni kell. Amúgy meg pocsék napom volt és a tészta kifőzésével megkímélt engem egy kis mosogatástól. Szóval most kivételesen megvédem az uracskámat, mert próbál kímélni. (A kedvencemet csinálta egyébként)
Bezzeg a kiscsaj nem kímél, ma rettentően kiakadtam, tiszta depis vagyok. Egyfolytában csak sír, vagy ordít, annyira szeretnék már egy orácskát csendben eltölteni. Nagyon sajnálom szegényt, olyan rossz, hogy semmit nem tehetek, csak nézhetem ahogy szenved és ebben kikészülök. Valószínűleg a foga áll a dolog mögött, a nátha és a többi nyavaja is ezért van a doki néni miatt.
Azért ma olvastalak Titeket, hiszen nekem a Ti párbeszédeitek jelentik az orvosságot. Kíváncsi leszek milyen éjszakánk lesz, úgy szeretnék már egy jót aludni.
Na megyek is, mert semmi normálisat nem tudok úgysem mondani.

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Én úgy szoktam, hogy hagyom rászáradni a tésztát, mert úgy baromi könnyen lepattogzik. Nem kell áztatgatni meg vakarászni a nyúlós izét. Úgy jöttem rá, hogy egyszer nekem sem vot kanalam szarakodni vele, viszont a mosogatóba sem tettem bele, így rászáradt.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ma a Földes család megbukott magyar nyelvtanból.
(nem dokinéni miatt, hanem szerint, orácskát=órácskát) és még sorolhatnám...

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Vuka,
szeretnék segíteni, de nemtok. :cry: Kitartás!!!!!

Igen, igen! Nagyon szép Antivagytól, hogy főzött kaját! Nokedli ide vagy oda... :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jó éjt mindenkinek!

Petrababa, igazán szunyálhatnál éjjel egy nagyot! :wink: És Petike is... :shock:

Kép
mancs
 
 


Gabuska nekem még nem jött be ez a rászáradós módszer sem és sajnos ezt a szerszámot (Coolasára való tekintettel nem írom ki) még a mosogatógépbe se tudom betenni.

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Vuka, együttérzek. (Többiek, lécci ne feszegessétek most, hogy már mégis mitől tudnám beleélni magam a siró gyermek anyukája nemes szerepébe, mert ez most a Vuka családon nem segítene.)

Natasa, nekem az elsősoros Szonja képek az igaziak!

Kép Kép
coolasa
 
 


Na megyek végrehajtani az esti hadműveletet, az alvó Petrát át kell csempésznem a franciaágyunkról (most csak ott tud bealudni) az Ő kiságyába. Drukkoljatok.
Egyébként köszönöm az együttérzéseket. (sajna rám fér)

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Mi ma az esti nagy ordítás miatt el is felejtettük lemérni (hosszra és súlyra) a kisasszonyt, csak a holnapi adatokat tudom majd rögzíteni a babanaplóba. :(
A hadművelet fél sikerrel járt, az ágyában a kisasszony, csak kezdett felkelni, így gyorsan bedobtam és a takarójára került, azt még ki kell varázsolnom alóla.

Ja Natasa köszi szépen a rácsvédőt, beüzemeltük Pátyon, nagyon jól néz ki, a rózsaszín lepedőjéhez szuperül megy, de a lényeg, hogy végre nem veri be a buksiját a rácsba.

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Hahó! Mi is kérünk éjszakai drukkokat, előző éjjel megint vagy 6x keltem. :evil:

Cserébe egy link. Minden gyerekkönyv 1000Ft november 1-ig.
http://www.arena2000.hu/

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba, vannak nagyon klassz könyvek itt!

Kép Kép
coolasa
 
 


Petra hapcizott egyet, így sikerült felkeltenie magát, most újra indul a bealtatási hadművelet. :?

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Halihó,

kivasaltam egy csomó mindent, de azért maradt holnapra is.
Az ember lánya kimos, kivasal mindent, épphogy befejezi, kezdheti elöről. :twisted:

Ma rossz feleség voltam, nem főztem :twisted:
csak Zofinak :lol:
Férjemnek van tartaléka :lol: :lol: :lol:

Vuka,
nagyon együtt érzek veled :cry:
Zsófi is ma tök hiszti-pisti volt.
Neki is a foga a baja szerintem.
Este az apja altatta 1 órán keresztül.

Ez a rakéta amit tőlünk kapott zenél és bele kell rakni a formákat.
Be lehet állítani, hogy amikor a formákat beletesszük, a nevét vagy a szinét, vagy a számát mondja. Ha mind az 5 belekerült akkor visszaszámol és kinyílik és megtapsol, nagy hangzavar.
persze angolul
Azért választottuk ezt, mert Zsófi nagyon szereti az ilyeneket.
Nagyon szépen bele illeszti a formákat.
Amikor elöszőr játszott ilyennel,a ddig próbálta míg nem sikerült neki beletenni.
Nagyon kitartó volt.
Tiszta apja, ő sem ad fel semmit.

autós ülésünk
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
sajtine
 
 


bocs a rossz felvételért, de itt félhomályban csináltam

kesztyű
Kép

sál
Kép

látod Mancsi, nálunk ruhaszárítót eszik a gyermek :lol:
másra nem fuccsa :lol:
Kép

küldetés teljesítve Ilba :lol:

jó éccakát

Kép

Kép
sajtine
 
 


gondolom már mindenki alszik, most tudtam jönni.
Holnap szurit kap J. (még a 4 hónapos, csak betegség miatt 2x elmaradt). előre cidrizek és sajnálom szegényt!!

Még 1 kép tegnapról, ilyen körtefát találtam az utcánkban (még a szél előtt, mára már biztos nincs rajta semmi :( ) Telefonnal készültek különben! Ha jó a fény, jó a kép (köhöm, nem mindenkinél, jajjjj, aúú...!) Kép Kép
Nálunk meg pelenkát eszeik a gyerök, kénytelen, hisz nem kap mást :oops:
Kép Kép
jumam
 
 


Na sziasztok!

Az állandó orrfújás miatt nemtok aludni. :evil:

Vuka,
ilyenkor hagyd alatta a takaróját, tegyél rá egy másikat. :wink:

Sajtiné,
nagyon édi a hajasbabád! :)

A sálak végén lévő bojtoktól hülyét kapok... Pedig Livién csak 2×1 van, nem 2×2, mint Zsófién. Akárhogy kötöm a nyakába, mindig útban vannak. :evil:

JA!!!
Timiék megvannak, csak nincs netük.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


[quote="antivagyok"]C írta:antivagyokoolasa,

Még egyszer sorry a Nokedli-készítés horrorisztikus ábrázolásáról.


Sztem Coolasának nem volt horrorisztikus a Nokedli-készítés. :wink: :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok,

Vuka, na milyen éjszakátok volt? Ilba?
Vuka, Bencének akkor volt egy ilyen napja, amikor két napra rá kijött a fogacskája, lehet, hogy nálatok is ez a bibi. Szegényke. :(

Ilba, köszi a linket, én ráadásul dolgoztam ezzel a kiadóval, iszonyú jó könyveket szoktak kiadni. Ma fel is hívom a lányt, akivel dolgoztam, és lehet, hogy személyesen bemegyek hozzájuk, amúgy is akarok még válogatni más könyveket is. Egy csomó angol könyvet szoktak kiadni itthon, szuper jók. :)
Kaptam tőlük egyszer ajándékba egy gyerekkönyvet, mozgatható, meg lóg belőle mindenféle, azt akkor félretettem, hátha egyszer lesz gyerekem. Most várom, hogy Bence felnőjön hozzá. :)

Mancsi, azóta is iszik a fiam, tegnap délután végül 3 dl-vel zártuk a napot, örülök, mert igazából már nagyon zavart, hogy nem tudom megitatni rendesen, és amennyit eszik (tegnap vacsira 3 dl főzi :shock: ), ahhoz azért csak kéne a folyadék, ahhoz meg állandóan ciciznie kéne. De így megoldódott. :)

Coolasa, én meg most egy finn-nel keveredtem levelezőkapcsolatba, persze csak angolul, de bírom az északi nevét: Arvo Jants. (a második a betűn két pötty van - vajon hogy kell kiejteni?)

Sajti, nálatok szárító, nálunk a székláb a favorit. :roll:

Holnap utazunk Peti szüleihez. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nagyon szeretem, amikor nov. 1. körül utazunk át a falvakon, és olyan gyönyörűek a temetők a sok gyertyával. Talán ez abszurd, de szerintem akkor is nagyon megható.
Vendég
 


Jó reggelt!

Éjszaka pocsék volt. Tudom hihetetlen, de Beni jobb, mint a kakukkosóra. Minden órában 58 és egész közt ébredt. :shock: Ez komoly!

Én is rendeltem 5db könyvet gyorsan, még a postaköltséggel is megéri. 4 Beninek, 1 a nagyobbik fiamnak. :lol:

Sajti,
hogy Zsófinak is mekkora haja lett! Olyan csajok már, hihetetlen!
A kesztyű beszarás!

Jumam,
Julcsin meg mindig mosolygok, olyan "julcsis" minden képen! :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Jumam a jófény-jókép megjegyzésedre nem is reagálok, oly mértékben csúnyán provokatívnak találom.

Gabus, mit értesz Nokielkészítésen? Ja, a gólyát? Igen, nem panaszkodott.

Peszti, és hogy sodródtatok össze a finn csákóval? És milyen angol nyelvű könyvek vannak az Ilbakiadónál? Gyerekkönyvek is? Mert azt pont nem láttam a felhozatalban, de amúgy ötletesek, rendelek is tőlük ajándékba a ruhadílereimnek. (Ilba, honnan tudod, hogy nov 1-ig 1000ft-osak? Sehol sem láttam ezt feltüntetve, csak hogy az internetes ár ennyi...)... Jó utat, meddig maradtok? Remélem, visztek laptopot bnet elérhetőséggel..

Tegnap vettem pici tűzzománképeket egy antikboltba a leendő falunkra, de nem merem feltenni ide a képüket, mert Mamac biztos szörnyethalna ilyen kontár munkán...

Sasha, ha erre jársz, bár mostanság nem, és ennek kapcsán jobbulást is mindannyiótoknak, szóval ha mégis benézel, érdekel ám a babakocsi-saga folytatása. Lett új a 473775 db nemúj helyett?

Kép Kép
coolasa
 
 


Cool,
bal oldali menüben találtam valahol. Talán friss hírek? De tegnap este volt, ki emlékszik? :D
Gyerekkönyvek meg fent középen. Szerintem pont Beninek való majdnem mind.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Peszti, egyszerűen nem enged rendelni az ilbakönyves oldal, pedig szépen kiválogatom, most már mintegy 20adszorra azt az 5-6 könyvet, és aztán kapok egy csúnya piros hibaüzenetet. Ha te amúgy is rendelsz ma tőlük nem tennéd meg hogy....izé....szóval....vagyis..... tehát hogy esetleg az én rendelésem is felveteted velük? Hálámat számos módon le tudom róni, pl következő talin nem fényképezlek le. :wink:

Kép Kép
coolasa
 
 


Cool,
bal oldalt hírek :arrow: aktuális katalógus

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Cool,
regisztráltál?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Képzeljétek ma kimenőt kaptam magamtól. :lol:
Mindjárt kap egy kis tejcit Beni és én pá-pá, ebédre jövök. Azt csinál vele Apja, amit akar. :lol:
Én meg beszabadulok a Stop-Shopba és az Eurocenterbe a kártyámmal. :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?