Új privát üzeneted érkezett!

Nyuszi!
Nagyon örültek nekünk, a gyerkőcöket körbeadogatták. :lol:
Dokink úgy volt, hogy már nem lesz bent. Ugyanis telefonáltam, mielőtt mentünk és azt mondták, hogy még éppen ott van, de megy el. És hogy azért vigyük már ki a babákat. Aztán végül a dokink is ott volt.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Vanda! Jók a képek! Gyönyörűek a gyerekek!

Orsi!
Boldog születésnapot kívánunk!

Kép

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vanda
Nagyon édesek vagytok! :) És milyen nagyok a gyerekek!! Milyen súllyal rendelkeztek?? Látom sok az új arc és Harcikát nem látom. :(

Orsi
Boldog születésnapot!!! Milyen fiatal vagy!! :shock:

Kép
Kép
kiscsillag
 
 

 
 

Kiscsillag!
Mi a debrecenibe jártunk... 8)
vovanda
 
 


Till,
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =5&whid=25
ilyen pl. A lényege, hogy oldalt is van patent, és szét tudod nyitni, mint egy kardigánt, nem csak alulról tudod áthúzni a fején.

Vanda,
nagyon jó képek, én is megállapítottam nagy okosan, hogy mennyi új arc, és még a dokit se ismerem... 8) :lol:
20140901102739
 
 


Till :P Hajni :P
Én spec. utáltam az átlapolósokat :oops: :oops: Nekem sokkal nehezebb volt rátenni, meg patantolgatni, mint a sima bodykat :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Voltam reggel védőnéninél. Megnézte a leleteimet. Cukrom jó, csak a vérképem romlott egy picit. Csökkent a vörösvértestek száma. Azt mondta, a doki majd vasat fog felírni. Addig is elkezdjek pezsgőtablettát inni?

skrisz72
 
 


Skrisz!
A vérképedet mindenképpen lenyomja a terhesség.
Hemoglobin mennyi volt? Csak mert nekem az ikrekkel a béka segge alá mászott, szülés után még az is felmerült, hogy vért kapok. Pedig ment a vas. Egy baba mondjuk nem szív le ennyire, de biztos, hogy ront a vérképeden.
vovanda
 
 


Vanda, HGB: 116 g/l (120-155). Ez még nem olyan vészes, nem?

skrisz72
 
 


Krisz!
Ahogy írja Vanda, sajna romlik. :(
Nekem nem romlott, de a szülés után nehezen úsztam meg a transzfúziót. Nekem 68 volt. :cry:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Nekem más a ref. tartomány (12-16) és így lett 10.4. Szóval nem valami fényes, és a szedett vas sem javítja sajna :?

Hehe, én tudtam, hogy ez a debreceni Kaáli........jár némi plusz infóval, ha az ember lánya más topikokat kukkol :wink: Nagyon helyes képek :)

Sok szép, hordozó eszközt tettetek fel, bőség zavara, egyelőre maradok a meglévőeknél (chicco és kendő), hisz nem is biztos, hogy mi bármelyiket szeretni fogjuk. Majd a gyakorlat eldönti.

Orsi!
Boldog szülinapot kívánok!! :P

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Skrisz!
Én már vagy három hónapja szedek 2x1 vastablettát és nem javul az eredményem, bár nem is romlik. Nagyon utálom szedni. Dehát nincs más választás. Szerintem nyugodtan próbálkozhatsz a pezsgőtablettával, de abban nem sok vas van. Nekem amíg nem találkoztam a dokimmal, hogy felírja addig a gyógyszertárban kapható szirupot ajánlotta az aszisztens, de máár nem tudom a nevét. Valami német márka volt.

Én jövő héten kapom meg az újabb laboreredményem, úh. a mostani állapotot nem tudom. Viszont csináltattam toxoplazmát és szerencsére rendben, régebbi fertőzést túléltem. :D

Lois!
Remélem nem értetted félre amit múltkor írtam, mert persze hogy nagy öröm a 6.2 vc. eredmény. Mindenképpen.

Ma megrendeltem a babakocsit, nagyon tetszik nekem is páromnak is. És már megvettem egy légzésfigyelőt, Avent kezdőszettet, meg jó pár kisrucit Melikének. Olyan édik, már alig várom, hogy a helyükre kerüljenek, de csak tolódik a dolog. Az asztalosunknak elromlott két gépe is ( hm hm, nem tudom elhiggyem-e) lényeg a lényeg, babaszoba és nappali nem lesz kész május végére. :( Dehát majdcsak.

Anyucik!
Nagyon édesek a vonalzók és újabb fényképek!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam a dokimnál és panaszkodtam a gyakori fejfájásra. Szerinte a vérszegénység miatt fáj. Vasat kell szednem nekem is. Amit Katerina említ szerintem a : Salus krauterblut-s szirup

Kiszerelés: 500 ml Salus krauterblut-s szirup

Hatékonyan alkalmazható a rejtett vashiány megelőzésére, nagyfokú vérveszteségnél (pl. menstruáció), fokozott vasszükséglet esetén (terhesség és szoptatási idő alatt ), a fejlődés időszakában kisgyermekkortól az ifjúkorig. Betegségek után a lábadozás időszakában, általános erősítésre, valamint a sportolók teljesítményének növelésére.

Összetétel:

A készítmény tartalma: barna alga, csalán, tarackbúza gyöktörzs, cickafarkfű, édeskömény, karotta, búzacsíra, narancshéj, angelikagyökér, zsurlófű, borókabogyó kivonat, élesztő, vas II gluconat 75 mg kétértékű vassal, csipkebogyó szárított kivonat (4% C-vitamin), búzacsíra szárított kivonat, gyümölcslékeverék, B1-vitamin, B2-vitamin, B6-vitamin, B12-vitamin, C-vitamin, méz, természetes aroma.

A Floradix Kräuterblut-S-szirup elsősorban organikusan kötődő kétértékű vasat és gyógynövénykivonatokat tartalmaz, amelyek a vérképződést segítik, a B csoport vitaminjaival kiegészítve.

A készítmény tartalmazza a nyomelemekben gazdag barna alga kivonatát, a C-vitamin tartalmú csipkebogyó és csalán kivonatát, melyek a szervezet általános felépítéséhez és működéséhez szükségesek.

Már megvettem kb. 2 hónapja, de én marha nem ittam :oops:
Jelenleg még céklalével is turbózom a vasraktáraimat.

Kép
lona1
 
 


Köszi csajok!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Boldog szülinapot!

Csajok :P
Nekem a trombocitám volt 50 alatt, talán 46? (Ref. tartomány 180-400) Mindenesetre az altatós drnő császár utáni másnapon bejött és holt sápadtan közölte, hogy baj van, 48 a trombocitám. Erre mosolyogva mondtam, hogy az nagyon jó, mert 46-tal jöttem :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Kép

skrisz72
 
 


Skrisz!
Enyém szüléskor 90 volt, a 12. héten 108. Alapból alacsony, mindig az alsó határ környékén van. A 116 nem rossz, ne idegeskedj. Ha bírod a vasat, szedd, ha nem, hagyd a csodába. Én nem nagyon bírtam szedni, kikészítette a gyomrom és állandó szorulásom volt.
vovanda
 
 


Én sem bírom a vasat egyáltalán, de addig próbálgattam őket, míg találtam egy olyat, ami nem készítette ki az emésztésem.

Lona!
És ezt mennyi idő alatt iszod meg? Úgy értem mennyi vasat viszel be így naponta?

Katerina!
Dehogyis értettem félre :D Nagyon örülök, hogy ilyen szép lett nekem, azt gondolom ez a met-nek köszönhető :)

Jujj, de nagyon fenn vagyok a tábliban.....ez még mindig olyan fura.... :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


sziasztok csajok!

kezdem az elnézéskéréssel: nem jelentkeztem egy ideje, mert alig vagyok gépközelben, és sajnos így nem tudom követni a topicot sem :( DE szoktam gondolni rátok, ki hol tarthat, kivel mi lehet, és tényleg mindenkinek a legjobbakat! és természetesen köszönjük, ha gondoltok ránk!

rólunk: ma számomra "kissé" váratlanul átkerültünk a Péterfybe, a hízlaldába! 4-kor jött értünk a Cerny mentő és átvitt.
izgulok Dióka miatt, itt ugye már nincs intenzív... és más a napirend is, meg kell most szokni...
1150grammosak vagyunk!
kicsi drágánk nagyon ügyes, aranyos, vigyori kis babácska! ígérem lassan hozok róla egy képet is!
angel37
 
 


Angel!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
++++++++++++++++++++,csak igy tovább!!!!!!!!!

Kép
Kép
mereszt
 
 


Angel :D
üdv itt "nálunk" a Péterfyben! :D Jó kezekben lesztek!!!!!

Icsilya,
Isten éltessen! :P

Vovanda,
nagyon szépek vagytok!!!!! :D csodás élmény lehetett! :D

Hajni,
köszi, megnézem! :P ...még tényleg nem is láttam ilyen bodyt :roll:


Pusszancs, szép hétvégét, Lányok :D

tillidian
 
 


Angyalom!
Ne szabódj, szerintem minden kismami elnézi a "kimaradozást" Neked :wink:
Szívből örülök a jó híreknek, hízzatok szép hurkásra, és várom nagyon a képeket :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel!
Kitartás, szépen hízik a kicsi baba!
vovanda
 
 


Sziasztok!

Angel,bizony nem kell mentegetőznöd :wink: Szépen hízik Diána,csak így tovább!
Lona,megkaptam a javaslatot a nődokitól,a BNO kód nincs rajta,gondolom a háziorvos anélkül is tudja mit kell beírnia :roll:

Én is megkaptam a laboreredményt,terheléses cukrom 2.1 lett :roll:
Az Se Fe gondolom a vas,az 13.7(10-26),de a HGB 97.
Írt fel vasat a doki,de látom sokatoknak meggyűlt vele a baja. :?

Jajj,a múltkor Nikónál nem figyeltem eléggé,amikor a toxoplasmáról beszéltetek.
Valaki segít?Mert elfelejtettem tegnap megkérdezni mi mit jelent :oops:

Toxopl. IgG: 0.1 alatt (< 2)
Toxopl. IgM: 0.104 (<0.5)

CMV IgG:1.2 (<15)
CMV IgM:0.092 (<0.4)

Nekem jónak tűnik,de akkor ezek alapján nem estem még át a fertőzésen?
Vendég
 


Lois!
Az üvegen ez áll: Egyébb esetekben (terheség, szoptatás,vegetáriánus étrend) a napi adag legfeljebb 4x20ml. 60ml készítmény kb. 45mg jól értékesíthetô 2 értékû vasat tartalmaz. De nem tudok beszámolni arról, hogy mennyire hat, mert csak megvettem és nem használtam rendesen... Szeded a metet? Velem abbahagyadták. Volt korábban is cukorterhelésed, vagy babásan ez az elsô?


Angel!
Nagyon ügyes Dió (legjobb barátnômnek is ez a beceneve, ô is Dia egyébként)!!
Mi is a legjobbakat kívánjuk nektek! Jó gyarapodást!

Nyulasz!
Meg tudtad nézni a BNO kódot a javaslatodon?

Orsi!
Boldog szülinapot!

Kép
lona1
 
 


Nyulasz!
Már látom is a választ :lol:
A nôdokim kiakadt kissé, hogy mit kever a háziorvos mikor semmi köze a kódhoz. Talán az a gond, hogy a házidoki is szülész-nôgyógyász :roll:

Kép
lona1
 
 


Nyulasz (mégegyszer :D )
Teljesen negatív a toxoplasma eredményed. Tehát sem korábban sem mostanában nem fertôzôdtél meg. Nekem is mindkettô negatív amin kicsit csodálkoztam, mert gyerekkoromban falun laktam, ahol mosatlanul, nyersen ettük a sóskát. A sárgarépát meg csak megkapartuk :shock: és mindig rengeteg macska meg más jószág volt körülöttem. Szóval nem kevés földet ettem meg.
Mivel nem vagy védett ellene ( régebbi fertôzés sem volt) ezért jobb óvatosnak lenned azokkal az élelmiszerekkel amik földdel érintkeznek és nyersen eszed pl. retek, újhagyma. Ez az óvatosság, különös figyelemmel elkövetett alapos megmosást jelent.

Kép
lona1
 
 


Angel drága, nagyon örülök, hogy ilyen szépen fejlődik Diána. Remélem nem lesz okod panaszra a Péterfy-ben, mert ha igen, megyek és lecsapom a dokimat.

Köszi lányok, akkor addig, amíg nem lát a dokim, veszek pezsgőtablettát vagy szirupot.

skrisz72
 
 


Lona,érdekesek a dokijaid :lol:
...köszi a toxos választ,majd jól megmosok mindent :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Angel!

Nagyon szépen növögettek, már tényleg jó lenne látni róla képet. De biztos nagyon szép baba! Csak így tovább!

Nyulasz!

Toxo: Alaposan meg kell mosni minden olyan zöldséget és gyümölcsöt ami a földel érintkezik. Mivel a cica , kutya oda piszkíthat. A nem kellő képen hőkezelt húsféléket kerülni kell, én már megszoktam szinte nem is hiányzik a sonka a szalonna a kolbász. Sütve lehet csak nyersen nem. Ami még nem javasolt olyan lakásba menni ahol szoba kutya és cica van mert a leheletével is terjesztheti a bacit.

Vas nekem sem volt jó, elkezdtem szedni én is a vastablettát és vissza álltam a hipp natalra is, meg elkezdem megint inni a milupa instant teát, abba is van vas meg minden fontos vitamin.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Angel :lol:
Nagyon örülök nektek! Ez egy óriási lépés!
S mondanak valamit már, hogy kb. meddig kell bent maradni KókuszDiócskának?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Ez volt a ma délelőtt + játszótér, kicsit elfáradtunk...

[törölt kép]

[törölt kép]
vovanda
 
 


Vanda, gondolom elég meleg volt. El is hiszem, hogy elfáradtatok.

skrisz72
 
 


Skrisz!
Nagyon jó idő volt, nagyon élveztük. Jó volt így, MTbe kötve az ikrek, lehetett loholni a nagyok után. :lol:
vovanda
 
 


Én a teraszon hűsöltem, de aztán odaért a nap és inkább bejöttem a házba. Dög meleg volt délután. Kutyám is csak feküdt és lihegett. Belelógatta az orrát a vizestálba és buborékokat fújt. :lol:

skrisz72
 
 


Nyulasz!
Hűű, az igen alacsony...nem szoktál hipózni?? :shock:

Lona!
hűű, az jó nagy dózis...én csak 15 mg-ot szedek naponta. Igen az én dokim met-párti, a két korábbi eredményem (a zsömle-tej verzió) mindkettő közel volt a határértékhez, és az utolsó rendes terhelés, amit abban a ciklusban csináltam mikor terhes lettem, az nagyon magas lett. Így úgy döntöttünk szedem végig. Vagyis nem tudom, hogy szülés előtt mennyivel szokás abbahagyni, erről még nem beszéltünk. :)

Vanda!
Klasszak a képek, tök jó hogy már most ilyen mászkálósak vagytok a 4 gyerkőccel :D Van akkora verdátok amibe mind befértek??

Nálunk is igazi nyár van, én nagyon élvezem. Nagyon aktívan töltöttük az elmúlt napokat, de szerintem én a melegtől egy kissé punnyadt lettem........ legalábbis erre fogom :roll: Mi bekapcsoltunk tegnap pár órára a klímát is, mert a férjem egész nap főzött és így annyira sikerült még jól be is fűtenie, hogy kuka meleg lett.

.....és holnap hivatalosan leketyeg a túinván időnk háromnegyede......... :roll: Elég hihetetlen..... :shock:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Vanda,édesek a pacis képek :D
Lois,nem szoktam hipózni,vanish folttisztítót használok :lol: Najó,értem a kérdést,de nem tudom mik a tünetei :roll: Amikor Ir vizsgálatra mentem,akkor is alacsonyabb lett a terheléses cukrom,de még 3 fölött volt valamivel.

Hú,tényleg holnap betöltöd a 30.hetet :shock: Ez szuper :D
Vendég
 


Lois!
Opel Zafiránk van, az ikrek örömére lecseréltük az autót. Karácsonyi ajándék lett, akkor találtunk jót jó árban.
vovanda
 
 


Angel
ügyes kicsi Kókuszka! Mi a rend arrafelé? Mikortól próbálkozgathat szopival? Kengurúzást támogatják???

Kép
katica_75
 
 


És tátátátám........ eltelt 30 hét, 70 nap van vissza :wink: :lol:

Na most jön egy kis panaszkodás, hátha van valami ötlet:
Akkora lett a pocakom, hogy érintkezik a bőre a mellemmel (ami pedig tényleg nem óriási, és nem is van megereszkedve), és szerintem a melegtől ahogy a legminimálisabban a két bőrfelület "összeizzad" ég a bőröm, de nagyon. Ha állok, vagy fekszem nincs gond, de ahogy leülök, rögtön összeér. Hülye egy érzés, rém kellemetlen, valami ötlet?? Kenegettem már mindenfélével, talán ha elmúlik ez a nagy meleg jobb lesz, de mi lesz így az igazi nyárban?? vagy addigra lejjebb megy a pocakom és már nem irritálja ennyire??

Nyulasz!
Hehe, kis vicces :D Hipózás: Szédelgés, remegés, ilyenek.

Vanda!
Akkor jól emlékeztem, még képet is raktál fel róla anno'. Barátaink két picivel most cserélik le, "kinőttük" címszóval, néztem is bután, azért az jó nagy benga kocsi pedig.... Tiétek gondolom 3 üléssoros, nem?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


És ejnyebejnye, hogy nem írtok, tessék bejelentkezni minden nap Kismamik, legalább egy "velemmindenoké"-ra!!! :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Esetleg próbálkozz valami nagyon illatanyag-mentes hintőporral.
És igen, 7 üléses. De lehetne nagyobb...
vovanda
 
 


Lois :P
Melltartó... más ötletem nincs. Nekem is volt ilyen :?
Gratula a 30. héthez!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Köszönöm a gyors reagálást :)

Vanda!
No igen, olyan nincs ennyi gyerkőccel, hogy "elég nagy autó"... :) Hintőport lehet kipróbálom...

Szandra!
Melltartót eléggé rühellem, nekem a terhesség előtt nem kellett hordanom egyáltalán (csak ha olyan ruhát vettem fel, amihez muszáj volt a fazon miatt), és itthonra most sem szoktam... kényelmetlen, és így is annnyira melegem van, ahogy hazaérek szedem le magamról azonnal. Lehet megpróbálkozom valami nem merevítős nagyi-fazonnal :roll:
Vagy felveszem, az überronda frissen beszerzett szoptatósat...na azon röhögőgörcsöt kaptam, mikor felpróbáltam.... :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois :P
Korábban én sem nagyon hordtam. (Most sem kell, szerencsére 8) ) A Quellétől rendeltem olyan 2 db-osat (szoptatós), amiben nincs merevítő, egyszerű pamut. Már őrült nagy és még terhesen is nagy volt, de kényelmes. Nna szoptatósan azért teljesen jó volt :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Fül-orr gégészetre kell beutaló, vagy oda lehet menni csak úgy? :roll: Márkóm olykor sír, fáj neki valami. A fülét ütögeti olykor. Lehet, hogy csak a foga, de ez a fülütögetés gyanús :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


nem kell beutaló, de a fülét a gyerekorvos is meg tudja nézni, hogy reakciómentes-e

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi Orsi :D
Gyors voltál nagyon :lol: Nem is ide akartam írni :oops: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Lois,
én is hintőporoztam/om! Én se hordtam sose melltartót, most is csak ha muszáj. Sportmelltartót hordok, amiben nincs merevítő, csak azt szeretem! Én szopihoz is utáltam a szopis melltartót, kapcsolgatni ki-, be sokkal macerásabb volt, mint csak fölhúzni meg lehúzni. Ráadásul még azt az idióta tejfogó párnát vagy hogyhíjják igazgatni meg még rosszabb volt a szopisban.
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

Szandra,
nekünk mindig úgy nézi meg a gyerekorvos, hogy megnyomja a tövénél a fülét. Ha visítva felsír, akkor a füle fáj.
20140901102739
 
 


Lois!
velemmindenoké :D
Csak már megint fáj a fejem...(kb. két naponta).
Nem eszek ennyi vasat én sem, amit a tájékoztató ír, bár lehet kellene.
Sportmelltartót sem szereted? Abban semmi merevítés nincs, és elég nyúlós anyagból gyártják. 30 hét :)
Met nem szdés óta mintha híznék :roll: , majd védônônél kiderül. Az itthoni mérleg nem volt jó idáig, így nem tudom mennyit mért volna a nyolcadik héten.

Szandra, jobbulást Márknak!

Kép
lona1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: