Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok :D

Köszönöm a véleményeket a tpénzzel kapcsolatban!! És itt most következik kicsi szívem kiöntése egy kisebb panaszáradat formájában:
Erôs a gyanum, hogy a hdoki aszisztense tudja rosszul a dolgokat. Mert már a kaális papírt sem akarták elfogadni. Az a véleménye, hogy a 2-vel kezdôdô BNO kóddal csak 4hétre írható ki a páciens, a 3-mal kezdôdôvel folyamatosan. De a 3-mal kezdôdôk közül egyik sem lehet igaz rám, mert késô terhességi problémákhoz tartozik ( ez így igaz! végigböngéztem a BNO kódokat).
Áhhh, úgy útálom az ilyen helyzeteket. Szeretem ész érvekkel meggyôzni az embereket, de most nem tudom, mert nem ismerem a jogszabályokat. A neten sem találtam semmi idevágót.
Legszívesebben dolgoznék, de baromi messze van a magyarországi viszonyok között: az oda út 200km=4óra! Egy olyan vonaton ami Kassáról érkezik Budapestre és Szarajevóba megy. Természetesen át is kell szállni. 15 éve járom ezt a vonalat minden héten, de soha ilyen lassú és kényelmetlen nem volt, mint most... Ja és az utiköltség 35%-át nekem kell állnom, ez havi 15 ezer ft. Szóval ha dolgozok: kényelmetlenül, sokáig utazom, ocsmány mellékhelységre kell kimennem, és 15 ezerrel kevesebb marad nálam.


Till, örülök a négyes teszt eredményednek! Akkor most már teljesen nyugodt vagy, ugye?

Lois, jobbulást! Én éjszakára ilyenkor vízesruhával (+ kívûlrôl szárazzal) betekerem a torkom és reggelre jobb lesz. Panadolt sok doki ellenzi, de ez országonként változik :roll:

Kép
lona1
 
 


Till, jaj de jó! Most már tényleg nyugi!!! :wink:

Lois, még nem tudom lefotózni a babakocsit, mert nem hoztuk el. Csak kivettem belőle a huzatot és kimostam. ABC desing a huzat. A babakocsit nem tudom, milyen márka. Pedig megnéztem, de már elfelejtettem.

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Lona!

Engem is a háziorvos tart táppénzen, 8-as kóddal és kb havonta vagy 2 havonta viszek neki igazolást a nőgyógyásztól a terhesség meglétéről. Soha nem problémáznak rajta. :)

Lois!

Én is szenvedek a torkommal nem is kicsit amit én használok és bevált: Tantumverde szopogatós tabletta meg spry amivel befújni is lehet a torkot meg öblögetni is lehet vele. Meg szedem az oscillococcinum nevezetű homeopátiás golyót. Ezekre rá van írva lehet terhesség alatt is. Ma reggel voltam az ügyeleten semmit nem lehet szedni sajnos ami gyógyszer. Ráadásúl apa is beteg lett neki a hasa fáj egész éjjel nem aludtunk ő kapott egy szurit na az kipucolta a gyomrát de szegény olyan gyenge, még hőemelkedése van de alszik egész nap. Remélem ezt a bacit nem kapom el bár már nekem sem 100-as a gyomrom. Diétázok is nehogy baj legyen meg normaflort iszok.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 

 
 

Sziasztok,köszi az ágyas hsz-eket,akkor 60x120-as lesz.

Lona,a kódra nem emlékszem,de nekem is havonta kell vinnem a nőgyogyitól a házidokinak.Majd pénteken kapok újat,akkor megnézem.
Till,örülök,hogy rendben volt minden.
Lois,csúnya torokfájás :evil:
Vendég
 


Nikó, Nyulasz! Köszi nektek is a tpénzes infót! Majd beszámolok a fejleményekrôl.

Kép
lona1
 
 


Boldog anyák napját mindenkinek! :D

skrisz72
 
 


Hello Kismamik!
Boldog "Anyák Napját!" :D Én ébredéskor rögtön kaptam pár ünnepi simit és rugdosást, szóval a Kiskrapek nem felejtkezett el róla :D

Köszönöm a tippeket a torkomat illetően, végül oscillococcinum-ot, meg Algopyrint vettem be, és glycosepttel öblögetek, ma már sokkal jobb, tegnap eléggé dögrováson voltam :?

Lona!
Jó messze dolgozol az otthontól.... :shock: Ingázást máshogy nem lehet megoldani, csak vonattal??

Till!
Gratula a négyes teszthez :P

Skrisz!
Nem tudom, hogy milyen kocsit kaptok végül, de sajna ha nem lehet vízszintesbe dönteni, akkor mindenképpen kell egy B variáns. Tegnap jártam a teszveszen meg a vaterán, jó áron láttam szimpatikus mélykocsikat. Mélykocsit nagyobb bizalommal vennék, mint sportot, hisz legtöbben elég rövid ideig használják, így teljesen újszerűeket lehet találni :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Bizony nincs a szomszédban. Sajnos csak a vonatot térítik, annak is csak a 65%-át. Autónk amúgy sincs, de ha lenne, a közalkalmazotti fizetésbôl akkor sem érné meg azzal lemenni és bevállalni a teljes költséget. De nem gond, végülis kilenc évig ingáztam minden zokszó nélkül és nem volt kibírhatatlan különben váltottam volna. Szerettem ott lenni és ezért hajlandó voltam ennyit utazni.

Kép
lona1
 
 


Lona!
Szememben egy hős vagy. Nem hinném, hogy lenne annyira szuper meló, amiért hajlandó lenék ennyit utazni naponta... :shock:
Ezt a 65 %-os térítést meg elég felháborítónak találom.... :shock:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Mielött én lennék a topik hôse :oops: :
nem naponta, hanem hetente kellett leutazni pár napra és akkor ott is aludtam. Mikor kezdtem 100%-ot térítettek aztán 80-at, végül 65-öt...
Azért vannak olyan országok, ahol simán naponta utaznak az emberek ennyit a mhelyükre, csak ott nem 4óra a 200km. A kollégákkal csak szafari járatnak hívjuk ezt a vonalat, mert a lassúsága miatt rengeteg ôzet , nyulat, rókát lehet látni utazás közben.
:D

Angel, hogy vagytok?

Kép
lona1
 
 


Lona, ez jó! Szafari járat. :mrgreen:

Pocaksimi minden kismaminak! :D

skrisz72
 
 


Lona,
jaaaaaaaaa, értem, azért az így is jó sok utazgatás.......... de legalább zoo-túra is :wink:
Persze tudom, hogy sokak kényszerülnek ingázásra, de attól még kizsigerelő létforma ha naponta kell csinálni :?
De azért ha neked megterhelő, akkor ne csináld, hosszú az a 4 óra zötykölődés :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Hű, hol vagytok lányok??? Mindenki lelépett?? :cry:
Na akkor majd én jól elszórakoztatom magamat......... :wink:
Pár szerzemény:

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


csaxólok :)
a ca-s 56os body simán 62es méret, egy normál 3 kgs újszülött elveszik benne :)
annál kisebb ruha is kelleni fog, ha nem 4.5 kgs babád születik :)

nagyon aranyos rucikat vettél!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Igen, mikor megvettem a nővérem mondta, hogy ezek óriásiak :roll: Majd szerzek be kisebbeket is. A Brendonos 56-os a mekkora? Teljesen elhűltem, mert a C & A-ban még 44-es méretet is találtam :shock:
....ha rajtam múlna tuti nem 4.5 kilós lenne ........ :roll: Remélem követem a családi hagyományokat egy 3 kilós babával :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára loislane 2009.05.05 12:54-kor.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, nagyon helyes kis ruhácskák. Lehet, hogy holnap én is kinézek a CA-ba. Már sárgulok az irigységtől. :oops: :lol:

skrisz72
 
 


Skrisz!
Érdemes kimenni, ezek a body pl. nagyon jó áron voltak 790.-ért :) És akkora halom volt hogy csak na. Csajosban is rengeteg féle van, nagy édesek.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


A ca 44ese kb 50esnek felel meg (van 42es is amúgy, épp 2 napja vettem 2 csomaggal). A brendon 56osa az teljesen méret, legalábbis Lilinek volt onnan 2 bodyja és szinte azonnal tudta hordani.
(3 kgval még 50es szerkót is hordott, mert Lili rövid volt - csak 49 cm -)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lois!
Micsoda szerzemények! Nekem az átlapolós a kedvencem!! Nagyon megörültem, mikor megláttam, mert ilyen átlapolósat szeretnék többet, de olyan ritkán látni. Khhhhmm. komoly önuralom gyakorlat lesz, hogy ne rohanjak el most venni párat :D

Kép
lona1
 
 


Lona :D
az átlapolós nagyon praktikus, nálam is nagy kedvenc.
ilyet lehet venni:
- ca-ban időszakosan 68as méretig
- hm-ben az újszülött cuccoknál ugyanúgy 2es csomagolásban 62es méretig (de az valami óriási, simán 68as szerintem)
- auchanban és corában is szokott lenni. (legalábbis a koraszülöttrucik között sok van onnan)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Lois! Nagyon szuperek a szerzemények!!!!

Örülök, hogy mindenki jól van!

Csajok! Ha megszületik a baba, a DM-ben kaptok kuponfüzetet.
Abban van 2 db C&A kupon, ami 50% engedményre jogosít.

Orsi! Kb meddig tart a fejlődési ugrás? Eddig O. este 8-6-ig aludt, most 2 órától 2 óránként eszik. Nappal is 2 óránként.
Tejcsi van.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna :D
1-2 hét simán lehet, az 1 hét teljesen átlagosnak számít még.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Köszi szépen.
Remélem, akkor legalább majd lassan többet alszik nappal is, mert most az sem nagyon megy. Csak dumál és dumál.

Bocs Csajok, a kérdésért. :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Orsi!
Akkor csak jól emlékeztem, mert először 42-eset írtam, utána szerkesztettem át... :oops:
Ezekből a rövid ujjasakból a CA-ban 56-os a legkisebb, de átlapolósból volt 50-es is. Szerintem az is tök jó áron van, 2 db. 2000, csak az hosszú ujjú. Vékony minizoknit nem kaptam, rendeset vettem, majd még vadászok cérnazoknira.

Hanna!

Köszi a tippet a Dm-es kuponra :wink:
Már miért ne értekezhetnétek itt Olivérről?? Engem nagyon is érdekel :) Nehogymá' szabódjál miatta te lány!!!
Küldök privit!

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Köszi!
Válaszoltam. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Ezt ismeritek? : http://www.chinookdesign.hu/index.php?inc=nyitolap
Olyan szépek vannak.

skrisz72
 
 


Skrisz!
Nagggyon gyönyörűek....nem is tudnék választani........nagyon tetszik :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois :)
szerintem nyugodtan megveheted a hosszúujjút is, 1-2 db jó ha van, éjjelre pl.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Nagyon köszi az infót :D
Akkor lesz hol összevadásznom az átlapolós darabokat.

Skrisz!
Szépek és jó az áruk! Textiltervezô vagyok, tudom mekkora meló van egy egy ilyen darab mögött.

Kép
lona1
 
 


Orsi!
Persze vettem olyat is :) 3 darabot egész pontosan :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois,
szuper cuccok! :D Itt csorgatom a nyálam :oops: :D
(nálunk vásárlás egyenlőre nincs, majd nyáron...úgy néz ki, minden kell majd, kivéve babamérleg és mózeskosár, minden mást eladtunk vagy ajándékoztunk - mikor az első stimu gallyra ment :oops: , akkor még nem bíztam benne, hogy valaha sikerülhet :roll:
De ez elmúlt :wink: )

Hanna,
kitartás a virrasztáshoz :roll: :P

Nálunk minden ok, szépen gömbölyödöm :lol:
jövő szerdán megyünk Hajdu Drnőhöz, talán megtudjuk, milyen nemű a Kiscsibe :lol:

tillidian
 
 


Sziasztok!
Lois,nagyon szépeket vettél :D lassan nekem is kéne vásárolgatni :roll:

Angel,remélem szépen gyarapodtok!
Vendég
 


Csajok!
Bárki találta fel, legszívesebben megcsókolnám!
http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... t&catId=14
Sokkal jobb, mint a kenguru (Baluval az volt). Az éjjel pedig életmentőnek bizonyult, mert a csajszikám este 10től hajnal 5ig bömbölt egy darab 2 és fél órás szünettel. Ebben aludt el végül...
vovanda
 
 


Lányok, lányok, hol vagytok??? :shock:

Till!
nálam is ezek az első ruhácskák, nagy kapkodást én sem rendeztem, eddig konkrétan még egy árva zoknink sem volt :roll:

Nyulasz!
No igen, ikres mamiként ki tudja meddig leszel mobil. na mondjuk én sem tervezem hetekig róni az üzleteket, megyek még 1-2 kört és így meglesz minden KisZé első heteire mindenképp.

Vanda!
És ez miért jobb mint a kenguru? Nekünk az van, (olyan amit fentebb beszúrtam képen), de tudatlanka vagyok e téren :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sőt úgy fest kapok egy kendőt is...

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Ma kimentem egy babaruha boltba a Duna Plázában. Bazi drága. Aztán átmentem a játékboltba. Az is bazi drága. Asszem plázában nem vásárolok semmit.
Eszter nagyon aktív lett. Egész nap hancúrozik a pocimban. :lol:

skrisz72
 
 


Sziasztok! :P

Vovanda, Skrisz,
köszi a linket! :D épp ezen tanakodtam: mi lenne, ha az elején csak hordozókendőt vagy ilyesmit vennék? :roll: Így első körben elég lenne csak a kiságy, autósülés, ágynemű, rucik, stbstb...babakocsit ráérnék később...
Manónál pont ezt hagytuk ki: soha nem kötöttem magamra, mindig babakocsiztunk :roll: azóta olvastam erről, mennyire fontos a testi közelség a piciknek...27 évesen olyan antitalentum voltam :oops:

Skrisz
:lol: akkor máshol vásárolunk :P

tillidian
 
 


Lois!
A gerincüknek egészségesebb tartást biztosít, kötöttebb csípőjű babáknak is javasolják, jobb, mint a terpeszpelenka. Meg szerintem felkötni is könnyebb. Szélesebb a pánt, kenguruban Balut egy idő után zért nem bírtam, mert vágott a pántja. Ebben meg a 6 kilós Danibabát is simán cipelem.
vovanda
 
 


ANGEL BABÁJÁRÓL VAN VALAMI HÍR?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babim, most nincs, már jó pár napja nem írt. Egyenlőre szépen gyarapodik a kicsi, a 2 kg-ot kell elérnie, hogy hazaengedjék. Most már szerintem 1 kg fölött járhat.+++++++++++++++++++++++

skrisz72
 
 


nekem volt kenguru is meg ez a másik is.
én nem mondanám, hogy bármelyik jobb, más a kettő.
DE :) Az, hogy a kenguruzás bejön-e egy babának baromira babafüggő. Levi imádta, 1 éves koráig úgy jártunk gyógytornára, Lili utálta, ugyanis nála annyira erős volt a szopóreflex, hogy a rajtam érzett tejszag miatt állandóan kereste a cicit és 3 perc után visítva ordított, mert nem találta. Vele akkortól tudtunk kenguruzni, amikortól már kifele lehetett fordítani és nem zavarta a tejszag.
Amim még van (és a mai napig használjuk) az a babaerszény, csípőhordozásra használom Lilivel pl. ha elfárad, vagy ha valami miatt nagyon anyás napja van.
http://www.babakozelben.hu/bolt/bolt_erszeny.htm

jah még a kenguruhoz: ha bevág a pántja, akkor szerintem ott a kialakítás nem jó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lois :P
Nekem pont ilyen kengurum volt, 4 hós koruktól tudtam használni. Nem sokat, mert nem bírtam el őket :oops:
A ruginál jobb, ha van alul végig patent, mert az ilyen piciket 2-3 óránként tisztába kell tenni, nincs még tartásuk, így levenni róluk macerás a rucit :wink:

Lona :P
Átlapolós body elég jó áron itt:
http://www.scamp.hu/index.php?action=leaf&id=25
Ha regisztrálsz és vásárolsz, lécci add meg az e-mailcímem, hogy tőlem kaptad a linket, jó? Köszi.
xandra73@gmail.com

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Szandra (furcsa még nekem ez a név :) )

Nagyon köszi!!! Címedet feljegyeztem. Igazán szemrevalóak :D

Kép
lona1
 
 


Kenguru: ugyanolyan van nekünk is, mint amit Lois belinkelt, meg van egy liliputis Mei-tai-unk is. A Chicco kengurut vmiért mi se nagyon használtuk, Olivér nem nagyon szerette. Pedig szerintem egy tökjó kenguru, ráadásul újszülött kortól lehet használni, ha fektetve kötöd magadra. A mei-taiban akkor hurcoltam, mikor menni még nem nagyon bírt és csak a közelbe mentünk, akkor nagyon szerettem. Bár én csak előre voltam képes belekötni, a hátamra sehogy se sikerült. :oops:

Skrisz: ha bemész egy h&m-be, túlzás nélkül állítom, hogy a legszebb és legjobb minőségű ruhákat kapod! A kettő az egyben darabok különösen megérik, magasan itt van a legjobb ár-érték arány! (Kár, hogy ezért nekem nem fizetnek, de komolyan így van! :D )

Az átlapolós bodykra esküszöm én is, ugyanis az anyatejes kaki annyira folyós, hogy állandóan kifolyik a pelusból. És sokkal jobb úgy levenni a háta közepéig sz*ros bodyt a gyerekről, hogy azt nem kell végighúzni még a fején is... :D

Gratula az új kismamiknak!
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Az átlapolós bodykra esküszöm én is, ugyanis az anyatejes kaki annyira folyós, hogy állandóan kifolyik a pelusból. És sokkal jobb úgy levenni a háta közepéig sz*ros bodyt a gyerekről, hogy azt nem kell végighúzni még a fején is... :D

nem kis igazságod vagyon! :wink:

bár nálunk elég kevés baleset volt, ha a 3 gyereket összeadom, akkor is :)
de ez hihetetlen előny, hogy hajat nem kell mosni, elég csak nyakig :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


én a chicco kengurura és/vagy a mt-re szavazok :oops: az mt-t pl ma is használtak, autó híján babausziba is azzal megyünk, hátra kötöm és kész.
Vendég
 


Ha már hordozás, az én/mi nagy kedvencünk ez: http://www.babaslings.hu/
Ha már semmiben nem sikerül(t) :) elaludni, ebben max. 3 perc és órákig. még jópár féleképpen beletehető a baba pl. így, és szétcsatolható! : Kép

Kép
katica_75
 
 


Lányok,

köszi a sok hordozós linket!!! :D Itt böngészgetek és már alig várom a jövő szerdát, hátha kiderülne végre, milyen színű cuccok kellenek :wink: uuuuúgy vennék már valamit :oops: :lol:

Katica,
a te linked nálam nem nyílik meg! :roll:

Hajni,
mi az az átlapolós body :oops: :roll:
(nem ismerem :roll: )

Holnap megyünk dokibácsihoz, szokásos 4 hetenkénti látogatás :)

tillidian
 
 


Tegnap a Kaáliban jártunk:

[törölt kép]

[törölt kép]

[törölt kép]

[törölt kép]
vovanda
 
 


Sziasztok!
Vanda,de jó képek :D Gondolom milyen öröm,amikor visszalátogatnak a babák :D
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: