Új privát üzeneted érkezett!

köszi Szilbee!!!


Gondoltam megmutattom az én is szemem fényét :-D

Kép
kbernadett
 
 


nagyon szépek vagytok Betti!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Betti, nagyon édes lánykád van! És hogy megnőtt az első kép óta :lol:

Nekem ma olyan semmihez semmi kedvem napom volt, most meg már a fejem is fáj, úgyhogy elteszem magam holnapra. Megyünk Csongival a Shrek 3-ra, már nagyon várja :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 

 
 

Ja, Balwin kérdezni akartam, hogy álltok a szopival? Minden rendben?

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok ha lehetséges, már 1-2 hete olvasgatlak benneteket és kedvet kaptam a veletek való beszélgetéshez.Röviden magamról: férjezett vagyok, 8 éves fiam és 3,5 éves lányom van. Cibakházán lakom.Jelezzetek ha befogadtok.
bmárti75
 
 


Hú, Márti de egyszerre írtunk :lol: Én viszonylag újnak számítok, de én szívesen látlak, olvaslak! És nagyon befogadó a társaság, borítékolom hogy a lányok mit fognak rá válaszolni :lol: Úgyhogy kezdheted összeszedni a gondolataid és egy kicsit többet írni magatokról! Ja, és látom egyidősek lehetünk :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Akkorkezdem az írást.31 éves múltam, 9 éve vagyok férjnél, 10 éve dolgozom kisebb-nagyobb megszakításokkal itt Cibakházán a Gondozási Központban. Jelenleg munka mellett egy emelt szintű képzésre is járok, ja és most járok autós suliba is. A férjem már szintén 10 éve tűzoltó.
bmárti75
 
 


Egyébként gratulálok a nemrég született kisbakához a szülőknek.Itt izgultam a gép előtt és olvastalak titeket igy ismeretlenül. Nagyon aranyosak a babák. Jó egészséget kívánok nekik és az anyukájuknak is.
bmárti75
 
 


Márti! Isten hozott köztünk! Nagyon örülünk ám a tapasztalt anyukáknak is!

Na és itt be is fejezem, mert alig bírta ki Balázs, hogy végigolvassalak benneteket.

Kati! Sok boldogságot!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Köszönöm hogy befogadtok.Egyébként mind akettő szülésem császáros volt, és mind a 2-szer terhességi cukorbetegségem volt.Angéla 43 hónapos koráig cicizett.
bmárti75
 
 


Na most már megyek aludni és remélem holnap majd többet fogunk "beszélgetni". Márti
bmárti75
 
 


Sziasztok!

Szia Márti!
Örülünk Neked! Hogy bírtad ki eddig hogy nem szóltál hozzánk...közbe??? :lol: :lol: :lol: én biztos beledumáltam volna......
CSinálj te is vonalzót,hogy képben legyünk rólatok! (vmelyikünkére rákatt és ott megtalálod hogy hogy kell..)

Terveztek-e még babát?


Olvasósok! Hahó! :roll: :D :roll:

Kati!
Írj milyen volt a szertertás? Hogy érezted magatokat?

Betti!
Igaza van Évinek,hooooogy megnőttetek?
Te suli mellett? közben? szültél? Mert hg írtad este tudtál fejni,napközben nem. Kíváncsi vagyok! Nem soká az a 4-5 év? :shock: a következő babucihoz?

Jóéjt

fanna3
 
 


Betty
Aranyos lehet a Bettike csevegés :lol: ha jól gondolom neki is minden a cici körül forog :wink:
Nagyon aranyos a képeken, nekem piros gatyós tetszik, olyan vageszul áll ott :D

BBj
Mi a főúton lakunk a szalagházban, és ti? Te sem vagy ismerős.

Márti
szia! Ide én is csak egy pár napja írok.
Jó sokáig szopizott Angéla, hogy sikerült abbahagyni?

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Márti!

Én is üdvözöllek:-D

Fanna igen suli közben szültem 11.es voltam ahogy teherbeestem vagyis 10 végén (hát jó korán, de már nem csinálnám vissza)
11.első félévébenmagántanuló voltam, amugy a Hajnóczy József Gimnáziumba jártam T.földvárra.
Aztán második félévtől meg rendszeresen jártam mindennap. Anyukám volt vele itthon mert hogy kiskorú mivoltom miatt ő kapta a gyes mert ő volt a gyámja Bettikémnek.

Hát kell az az 4-5 év hogy össze tudjuk szedni magunkat a párommal, mert hogy addig semmi féleképpen nem szeretnék szülni még nincs szakmám s nincs külön házunk mert most a szüleinknél lakunk.

Szóval ezért.
De msot gondolkzom hogy akkor itt nem is nagyon meséltem eddig arról hogy hogy érettségiztem meg ilyenek? meg hogy a szülésem milyen volt? Hát én azt hittem hogy rég leírtam.

nah szép éjszakát

Kép
kbernadett
 
 


Na sziasztok!

Csak egy gyors bekukk!
Szia Márti!
Üdv köztünk! Nem semmi az a 43 hónap! Ez igen!
A férjed munkája miatt, meg nem irigyellek, de gondolom Te már hozzászoktál! Elég veszélyes műfaj az is! Ha tudsz, rakjál fel képeket a gyerkőcökről, na meg magadról is.

Szilbee!
Tudsz valamit a Helen Doronról módszerről? mi a véleményed róla, mint szakmabeli, és persze kérdésem, hogy Te a gyerekeknek akarod-e tanítani az angolt, már kicsi koruktól, és hogyan. Én a Tesz-vesz szótárt használom, abból veszünk csak szavakat. Azért majd szét kellene nézni a piacon, hogy mi kapható. Esetleg jó tanácsot, könyv ötletet szívesen veszek!

Jó éjt Mindenkinek!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Na megint én, mert megelőztetek.

Betty!
Látom pancsizni Ti is szerettek! Jó nagy medencétek van! Hát neked sem lehetett könnyű.

Petri!
Mi a Mária utcában lakunk. Ki volt/van a védőnőd?

Kati!
Majdnem elfelejtettem! SOK BOLDOGSÁGOT! Képet kérünk!!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


BBj
Jelenleg Sósné Katika a védőnőnk aki itt nálunk még sose volt. A 15 hós tanácsadáskor megkérdezte ki a védőnőnk :?
Igaz hogy tavaly decemberben költöztünk az ő körzetébe előtte Kardosné Évi volt, előtte Fórizs Alíz mert akkor még Évi Gyeden volt. Amokor meg pont szültem és először jött a védőnő akkor Alíz szabin volt és egy fiatal új csajszi jött valamilyen Ági.
Jó zavaros mi?

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Szép estét mindenkinek!
Szeretnék csatlakozni hozzátok.

Pár sort magamról: 3 éves kislányom van már, és várjuk a kistesó érkezését. Ő ha a tervezett szerint fog érkezni, akkor Júl.28.-án lesz a nagy nap. Ha pedig időben érkezünk, akkor Szolnokon fog világra jönni a kisbabám. Már nagyon várjuk. :)

Már itt csücsülök egy ideje, olvasgatom üzeneteket, (régebbieket is). Olyan gyönyörűek ezek a kisbabák. Csak gratulálni tudok hozzájuk.

Lenne néhány kérdésem: Ismeritek az Altorjai doktort? Szült nála valaki? Miélyen tapasztalatai voltak?
Kádat mikor érdemes használni. Vajudás időszakot röviditi meg? Vagy mire jó? (ahol a kislányomat szültem, ott nem volt semmilyen ,,segéd eszköz", viszont Jó csapat dolgozott ott, de sajnos a szülő otthonból ,,öregek otthona" lett). Abba meleg vizet szoktak engedni, vagy langyosat? Milyet érdemes? Meleget hogy lazítson, vagy langyosat, hogy a nagy meleget könnyebb legyen elviselni, már ha akkor is lesz 36°C Nekem, vagy páromnak kell megcsinálni a fürdő vizet, vagy segítenek?
Szolnokon van mód ,,apás szülésre"?
Olvasva benneteket, magamtól eszembe sem jutott volna pelus, popsitörlő. Még most beraktam a csomagba, ne hogy elfeledjem. Írtam egy listát, arról mit kell a kórházba vinnem, de mindennap kerül még rá valami :)
Ha a picibaba éjjel-nappal mellettetek volt, kifürdette? Engedték hogy magatok fürdessétek? Vagy a kimerültségtől nem is próbáltátok ezt kérni? Hol fürdették, csap alatt, vagy van megfelelő kiskád?
Nyáron ragaszkodnak a Pólya használatához? Vagy az már kiment a ,,divatból" ?(kislányomnak nem volt anno, a szülőotthonban sem).
TAJ kártyát születési ak. kivonatot ott helyben intézték, vagy nektek kellett utána ,,szaladgálni"?

Most hirtelen ennyi kérdés juttot eszembe. Lehet hogy némelyik bután hangzik, de semmilyen információm nincs még erről a kórházról.

Köszönöm aki válaszol.

Válaszokat holnap fogom elolvasni, mert már nagyon álmos vagyok.

Békés, nyugodt éjszakát kívánok mindenkinek!

Erika
kné erika
 
 


Hát én is álmos voltam eddig, de most meg csak kapkodom a fejem...

Szia Márti, szia Erika!!!
Szégyelljétek magatokat, hogy csak úgy sutyiba itt olvasgattok (én is szoktam ám másik 2 topikot is olvsani :wink: , olyan jó...)!!

Betti! A szülésedet már beszéltük msn-en, lehet, arra emlékszel? De a sulit meg miegymást nem. Időben kezdd majd el szedni a Cavintont :lol: !

Márti! Nem volt rossz, hogy olyan sokáig szopizott a lányod? Van egy barátnőm, neki 1,5 éves a lánya, de nagyon szeretné már leszoktatni a ciciről.
Tipp valakinek, hogy lehetne?
Vezetéssel hol tartasz? Szereted? vagy vezetni tudsz már, csak papír is kéne róla :wink: :lol: ?
Mesélj a gyerekekről is!! Volt-e fogadott dokid?

Erika! És ha hamarabb születik, hol fog születni? Nem Szolnokon? Altorjait nem ismerem, de már valaki kérdezte itt....nem ő a kecskeméti? Vagy keverem?
"Kisbabám"at írtál...nem tudjátok a nemét? Kati is akörül fog szülni, ahogy te....de jó, megint lesz kikért drukkolni!!!
A szülőkádról majd ír, aki tudja....én csak 1 nst alkalmával láttam. De látod, Balwinnak burokrepesztés után már nem engedték. A vizet nem hiszem, hogy nektek kéne megcsinálni. Bár ebben a zűrzavarban... :?
Apás szülés hogyne volna...hisz sorban mindenki úgy szült..kivéve a csaszisokat és engem... :lol:
A babákkal este be kellett mindenkinek vonulni szép sorban, ahol megőrzésre is le lehet adni, és ott csap alatt fürdették őket. Én vetkőztettem, megfürdették, mérlegelték, felöltöztették, és vihettem vissza.
Még tavaly, amikor én szültem, sem volt ilyen "anyaghiány" Mindig 5 pelus volt a kocsiban, papírtörlő dögivel volt, kenőcs is...a köldökápoló cumóból fogyott el hol ez, hol az 1x-2x, de kiballagtunk és kértünk.
Rendes pólya Lilcsin csak első nap volt, utána angolpólyát kapott. A kisebb, gyengébb babák tovább lehetnek benne....állítólag. Úgyhogy nem ragaszkodnak hozzá.
TAJ-kártyát ott intézik...Mi pénteken jöhettünk haza, hétfőn hozta a postás ajánlottan a kártyát.

Hát információd a kórházról az lesz...hamarosan...nst-t is kezded hamarosan, majd megtudod :? :wink:

Balwin!! Mizu?
Na, én is megyek a lányom mellé...



Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Erika! Téged is örömmel látunk, hagy bővüljön csak a csapat! Nagyon a végefelé jársz már a várandóságnak! És engem is érdekelne a kicsike neme, neve, minden! :lol:

Sajna többre megint nem futja.

Üdv mindenkinek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kép

Kati, dok boldogságot kívánok nektek!

Kép

Márti, Erika üdv a csapatban!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kati, bocsi "sok" boldogságot!

Nóri, sajna nincsen digi gépün, és most már fényképészünk sincsen, vagyis így hogy rossza géped.... de azért remélem Petikét még látni fogod mielőtt elkezd mászni!

Hú, olyan sokat írtatok, hogy már nem is tudom mit akartam írni.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Na, csak kapkodom itt a fejem. Hogy mennyit írtatok még este :lol: Én lefeküdtem, nem tudom mostanában mi van velem, de annyira fáradt vagyok, hogy fél 10 körül már ragad le a szemem. Lehet, hogy valami vitamint kellene szednem?

Erika, üdvözöllek én is! De jó, lesz még valaki akiért hamarosan izgulhatunk!

Kati, gratulálok én is, mesélj majd, hogy sikerült az esküvő!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Csak kapkodtam a fejem,hogy ti mennyit írtok!!!!!

Márti,Erika Üdv minállunk!!!!



Erika! szerintem,Nóri leírt neked mindent amire kíváncsi voltál,a kádra viszont én sem tudok semmit sem mondani mert én a labdát használtam ami nagyon jó volt,igazság szerint a kád eszembe sem volt!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok :)

Megint csak gyorsan, menünk korázni.

Üdv az újaknak! :D

Elin, nem a burokrepesztés miatt nem ülhettem a kádba, hanem az infúzió miatt. Dokim szerint ha tiszta a magzatvíz, repesztés után is bele lehet ülni a kádba. Csak nálam valahogy elhúzódott az idő, a szülésznő nem iparkodott beleültetni a kádba :? Mondjuk nagyon nem is hajtottam (2x-3x említettem meg neki), örültem, hogy a fájásokat túlélem :oops: Egyébként azt mondta a szülésznő (félreértés ne essék, vele is nagyon meg voltam elégedve, aranyos volt nagyon :) Valamilyen Réka :oops: ), hogy nagyon kevesen veszik igénybe a kádas vajúdást.

Katlina, én is labdáztam, de a végén már tökmindegy volt :mrgreen:

Szopi: hát úgy tűnik javul a tejtermelésem (már csorog is időnként :D bár nemtom ez számít-e...), most a szopi nem klappol :? Imád cicizni a drágám, egyelőre nem tudom rávenni, hogy előbb szívja tele magát, aztán szórakozzon rajta :oops: Így előfordul, hogy 1 órán keresztül is mellen van, és éhes marad utána (gondolom én, mert gyűri az öklét, rosszabb esetben bömböl is), meg a mellemben is marad tej :|
Ma reggel mértem a gyermeket, mert naon hurkásnak látom már... 3690g :shock: :D (az előzőleg beszipkázott 75ml táp is benne van, nadeakkor is...3280-al jöttünk haza hétfőn) Nem gyors ez így?... Feneketlen bendője van...

Megszabadultunk a köldökcsonktól! :lol: Kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: maradt egy nagy kráter utána valami barnás cuccal a mélyén :oops: Azt nem kellene kipucolni, hogy ne nőljön bele a kráterbe? Meg mostantól hogyan tisztítsam, amíg be nem "forr"?...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Szia Erika!
üdv köztünk! Úgy örülök, hogy bővül a csapat! Elin mindent leírt, csak még annyit, hogy a szül. anyakönyvi kivonatot is bent csinálják. Én is csak annyit tudok a dokidról, hogy kecskeméti, és állítólag rendes is, a barátnőm is majd őt szeretné. Még annyit, hogy "pancsi" után is nekünk kellett öltöztetni, ha csak egy csecsemős volt. Nagyüzem. Ripsz-ropsz kellett mindent csinálni. A kérdéseim nekem is ugyanazok, mint Elinnek. Rakjál fel képeket, és vonalzót. Hogy hívják, a gyerkőcöket?

Petri!
Hát nem semmi!
Nekünk is Soósné Katika a védőnénink. Grétinél még 6 hetes koráig hetente jött, majd havonta, most Letihez mindössze 3-szor. Gondolom úgy volt vele, hogy már a másodiknál úgy is tudja az anyuka, hogy mit kell csinálni. Teljesen ledöbbentem amikor mondta, hogy már 8 éve nyugdíjas. Látszik, hogy idősebb már, de ennyinek nem gondoltam volna! Amúgy semmi bajom igazán nem volt vele, ha kérdeztem válaszolt, magától azért nem mondott semmit sem.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Balwin!
Én ami maradt benne, azt is alkohollal törölgettem, míg tiszta nem lett, aztán hintőpor, mint a köldökcsonknál

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!
Balwin! De korán... :lol: !
Majd csak választ kapok a kérdéseimre.... :lol: :lol:
Hát a köldökhöz nem igazán szólok hozzá...én rendesen túlápoltam Lilcsiét :cry: még vérzett is neki, annyit pucováltam. Az alkoholt vittem túlzásba :oops: , az szárította ki neki nagyon. De a védőnőt kérdezd meg, ha megy, vagy hívd fel a dokit, ilyenkor mi a teendő? Biztosan nem haragudna érte! Ki a dokitok?
Lilcsi is rohamos hízásnak indult, amikor elkezdtem pótolni tápival :cry:
Szopival meg pont így voltam én is....csöpögött is, fejni is tudtam, csak a kisasszony volt lusta rendesen kiszívni. Az elejét, amíg könnyen jött..boldogan, utána meg szundi :evil: Úgyhogy tehettem én mellre igény szerint is, meg akárhogy is, egész nap mást sem csináltam, csak szopiztattam, büfiztettem, mosakodtam, altattam, és 2 hét után mégsem mutatott gyarapodást. Akkor lépett képbe a tápi, ami már megváltás volt, mert akkor legalább mást is tudtam csinálni. Ja! Masszírozni a hasát, mert majd 5 hónapos koráig iszonyú hasfájós volt.... :cry:
De azért 9 hónapig küszködtem a cicizéssel is....

Többiek! Újak! Ébresztő!!!

Itt egy lis Lilcsi táncshow :lol: : http://www.freevlog.hu/play?v=u467e440a03f1d

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


szaisztok!!

Elin!

Nagyon cuki ahogy táncol Lilcsi. Kis aranyos:-D

Erika
látom megfogadtad a tanácsom, ugye hogy jó kis csapat van itt?
Jah és ha egy picit korábban szülsz lehet még én is benn leszek:-D a szülőszobán

Köszi mindenkitől a dicséreteket:-D

Márti!

Téged is üdvözöllek a csapatban:-D

puszika mindenkinek

jah és ha érdekel akkor leírom, hogy nekem milyen volt a szülésem :-D

puszi

Kép
kbernadett
 
 


Elin
Nekem több ismerősöm is bekente a cicijét olyan keserű lötyivel/krémmel amit patikában lehet kapni ujjszopás leszoktatására. 100%-ék hogy utána nem kell neki állítólag nagyon rossz. max 1x 2x próbálkozik még és ha be van kenve akkor nem kér belőle.
Én is ezzel akarom majd leszoktatni ha ő nem akar majd de csak akkor amikor úgy érzem már teher a számomra. Én nagyon szeretek szoptatni... csak azt nem csípem ha nagyon követeli csak úgy sokszor egymás után és bárhol..

Erika
Én császárral szültem, a kádas vajúdásról fogalmam sincs.
Timi ha jól emlékszem 3 napig volt rendes pólyában. Én kértem hogy hagy legyen már abban mert a sebem és a tapasztalatlanságom miatt könnyebb volt úgy fogni. Az utolsó napokban már nem engedték :shock: :? így az angolpólyában volt. Annyira utáltam.
Ezt sem értettem miért nem lehet abban. Régen hetekig csak olyanban volt a gyerek, most állítólag nem tesz jót nekik. Ha én viszem a ruhát akkor lehet abban... nem tudom ha vittem volna be sima pólyát ahhoz mit szóltak volna.

Évi
vitamin helyett egyél sok-sok gyümit és zöldséget. Most van sokféle.

Balwin
Ti már coráztok? A kicsivel?
Jó súlyban van Anna. :D Timi az első hónapokban több mint egy kilót majdnem másfelet hízott havonta.
Nem azért sír mert túl sokat eszik és fáj a pocija? Ha ilyen nagyon hízik én nem adnék neki tápot. Védőnő mit mond?
Köldök: passz. nálunk nem emlékszem hogy maradt volna benne valami bár Timinek köldöksérve van :cry:

Betty
Várom a szülés történetet.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Sziasztok Lányok! Köszönöm a befogadó szavakat.Ma tartjuk Kristóf születésnapját és egy csomó sütit sütöttem, mert jönnek a nagyszülők köszönteni.Egy-két kérdésre válaszolva, talán jó lenne egy harmadik is de sajnos acukorbetegség visszatart.Kristófnál nem volt fogadott orvosom, de Angélával már végig Dr. Dinyához jártam és maximálisan megvoltam vele elégedve.[/img]
bmárti75
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT KRISTÓFNAK!!!

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Márti
Inzulinozni is kellett magadat?

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Márti nekem is Dinya volt az orvosom én is nála szültem s teljesen meg vagyok vele elégedve.


Jó szülinapozást. Az ünnepeltnek pedig a nevemben húzd meg a fülét :-D
puszika

Kép
kbernadett
 
 


Az én történetem egy éve kezdődött. Tavaly májusban nem jött meg a
menstruációm. Azt hittem, hogy biztos az idegeskedés miatt mert akkor
halt meg a keresztapám. Csak nem akart megjöni s így mondtam a
barétom nak,hogy vagyen egy tesztett.Mikor megcsináltuk pozitív lett,
hát nagyon megijjedtünk én is és ő is. Miután felfogtam először
elmondtam anyának, nagyon meglepődött az egészen. Apának ő
mondta el nagyon mérgesek voltak rám, de már megtörtént.Mivel még
a tizenhatot se töltöttem be úgy döntöttünk,hogy nem maradhat a
baba, ki is számoltuk max. 8-10 hetes terhes lettem. El is mentünk
nőgyógyászhoz megírta a beutalokat és mondta hogy másnap menjek
el ultrahangra ugyis ő lesz.Be is mentünk, mikor azonban elkezdte
nézni mondta hogy hát nem 8-10 hetes ez a baba hanem 17, meg
nézte a szívhangját(mikor meghallottam összeszorult a szívem) minden
rendben volt. Na hát ezen és is és a család is meglepődött ugyanis
nem volt semmi bajom,nem voltam rosszul, a hasamon se látszott.De
mikor otthon ültem és néztem, hogy van bennem egy élet akkor
észrevettem hogy valami nincs renben,furcsán éreztem a hasam,
megkérdeztem anyát,hogy milyen mikor mozog a baba. Ahogy
elmondta rájöttem hogy az a fura érzés a baba volt.Ahogy mondtam
apának hogy mi történt azt mondta hogy ez már gyilkosság lenne. A
döntést teljes mértékben rám bízták,de mikor a szívhangjára
gondoltam, és éreztem,hogy mozog nem tudtam másra gondolni csak
arra,hogy ő az enyém és bennem él.A 10 évet be tudtam fejezni nem
volt semmi baj lezártak szó nélkül évvégén.Az osztálytársaim nagyon
oda voltak a babáért a hasamban.Nyáron többször is meg
látogattam.júniusban elmentem a helyi védőnőhöz megcsinálta a
kiskönyvet stb.Minden rendben telt jártam tanácsadásra stb.A 24. heti
terheléses cukor vizsgálatomnál volt baj magas volt a vércukorszintem.
Az orvosom beküldött egy 24 órás vércukorszint mérésem, aránylag jól
sikerült. 180g széhidrát diétára fogtak. Szednem kellett vasat és
magnézioumot.Boldog kiegyensulyozott voltam. Ráadásul
szeptembertől iskolába jártam egy hónapig(az igazgatóval ugy
beszéltük meg, hogy magán tanuló leszek az első félévben.).Az
iskolaban az osztálytársaim állandóan pocakomon lógtak mindig várták
mikor mozog.36. héttől járnom kellett NST-re a pici nagyon szerette
mert mindig akkor mozgott amikor ott voltam.A 38.héten tudtuk meg,
hogy a pici kislány lesz.November 2.-ára voltam kiírva de mivel még
október 27 sehol nem volt így az orvosom azt mondta ,hogy nov.1-jén
menjek be magzatvíz vételre.Féltem tőle de nem is volt vészes. Ám
amikor mentünk haza a derekam nagyon beszúrt, de nem
tulajdonítottam nagy jelentőséget neki.Délután 4-5 óra elkezdett
keményedni a hasam úgy 20-30 percenként.Nem mondtam senkinek
nehogy abba hagyja a picike, estére egyre töbször s egyre jobban
keményedett.Este két óra fele szóltam anyának,hogy keljen már fel
mert unoka lesz 5 percenként voltak fájásaim.Na ezek reggel hatra
kitolódtak 10 percekre csak sokkal erősebbek voltak mint eddig.7
Órakor bementünk a kórházban az orvosom ügyeletes volt és pont
akkor ment fel a lifttel amikor mi. Felvették az adataimat a szülésznők
és szóltak az orvosomnak,megvizsgált és burkott repesztett. Anya volt
bennt velem de nagyon jól esett. A picike elég gyorsan meg születtem
bár 11 óra előtt lelassult a szíve és segíteni kellett vacuummal, mellette
infuziót is kaptam.Kiderült.hogy azért lassult a szíve mert a
köldökzsinór kétszer a nyakán volt. De 2004.november.02-án 11 órakor
1/9 illetve5/10-es apgarral megszületett Durda Bernadett Elizabet
3kg70dkg és 55 cm-vel.

Kép
kbernadett
 
 


ne lepődjetek meg hogyha kicsit furán van fogalmazva mert ezt már régen írtam egyik akkori ismerősőmnek kb 1,5 éve

Kép
kbernadett
 
 


Szép vasárnapot mindenkinek!

Köszönöm a válaszokat! És a kedves üdvözlést.

Kisbaba neme meglepetés lesz. Minden UH alkalmával kértem, hogy ne mondják meg. Volt olyan aranyos a doktor bácsi, :) hogy úgy mutatta a felvételt, hogy én se lássam a nemét. Kiváncsiság nagy, de azért fontosabb, hogy egészséges legyen. Élvezem fantáziálást a neméről. Van aki azt mondja:,, olyan a pocakom formája, hogy ez csak kisfiú lehet, más meg, hogy olyan a csipőm formája, hogy ez csak kislány lehet". :) Kislányomnál 2 ember mondta csak, hogy lány lesz. Ők most azt mondják, hogy kisfiú növekszik a pocakban. Majd ha eljön az ideje, akkor úgyis kiderül. :)

Ha nem érünk Szolnokra időben, akkor Kecskemét és Szolnok közt fog világra jönni "félútón". Altorjai doktor azt mondja ne aggódjak ezen. Igen, neki itt van rendelője Kméten. Brigittámat is nála szültem. Semmi problémám nem volt vele. Tetszik a közvetlensége, néha viccelődik. Brigitta születéséről is szép emlékem van, csak a varrás volt iszonyú. Rosszabb volt, mint a vajudás. Pedig adott érzéstelenítőt, várt is kicsit, hogy hasson, de minden öltést éreztem. Nagyon fájt.
Csak érdekelt volna másoknak milyen tapasztalata volt dokival kapcsolatban. Másnak is fájt a varrás? Semmi mástól nem félek a szüléssel kapcsolatban, csak a varrástól. De attól, nagyon.

Ma vásárlás közben, szúró fájdalmat éreztem alhas tájékon. Muszáj volt megállni, és kicsit egyhelyben állva nézelődni. Egyidő után enyhült. Pedig én csak sétáltam, párom tolta a bevásárlókocsit. Lepihentem, utána lényegesen jobb volt, de nem szünt teljesen. Ha jövök-megyek a lakásban, akkor is van tompa fájdalom. Ha mozdulatlanul ülők/fekszem akkor semmi tünet. Vajon mi lehet ez. Nagyon remélem, hogy nem akar még kibújni. Nagyon aktívan mocorog ma egésznap, a kis pocilakó.

Köldök ápoláshoz nrem tudok hozzá szólni, nekünk azzal nem volt problémánk.

....
kné erika
 
 


Szia Bernadett!

Igen. itt vagyok! :)

Történeted aranyos. És tényleg nem volt semmi tüneted az első időszakban. Így útólag átértékelve a dolgokat? Nem mintha a lényegen változtatna valamit. Gyönyörű kislányod van! Apuka is veletek van? Jársz még iskolába? /gondolom nektek is szünet van már. Tudtál tanulni a kisbaba mellett?
Én is szeretnék még tanulni, valamilyen tanfolyamot elvégezni, mert ahol eddig dolgoztam, váltó műszak volt. 2 gyermek mellett, meg nem biztos hogy vissza tudok majd menni. Bár még van időm eldönteni...

Most megyek, mert kislányom kezd türelmetlen lenni, megígértem, hogy ha kicsit hagy netezni, akkor utána játszunk valamit.
Este későn jövök

Addig is további szép napot.

Erika
kné erika
 
 


Sziasztok!

Betti, teljesen elámultam a történeteden. Ilyenkor mondom, hogy sosem tudni, mit hoz az élet! Ez a csajszi nagyon meg akart születni hozzátok :lol:

Erika, bocsi, de nem értem. Most akkor Te Kecskeméten laksz, de Szolnokon fogsz szülni??? Én annyira kíváncsi fajzat vagyok, hogy nem bírnám ki 9 hónapig, hogy nem tudom meg a baba nemét. De egyébként meg mekkora nagy élmény lehet így, ha majd kibújik a pici :lol:
Hát a szúró fájdalom nem hangzik túl jól, de bármitől lehet. Van otthon esetleg magnéziumod? És pihenj sokat, ne erőltesd meg magad!

Márti, isten éltesse Kristófot!

Balwin, én Petrivel értek egyet. Ha ilyen szépen gyarapszik akkor nem biztos, hogy tápot adnék neki! Nem fog éhen halni az a gyerek, ha ennyi tejed van! :wink:
Esetleg próbáld meg úgy, hogy kiszívja az egyik cicit, adsz neki még a másikból, aztán ha csak cumizgat, akkor elveszed tőle. Helyette becézgeted, sétálsz vele, énekelgetsz neki.
Hú, a köldökre én már nem is emlékszem. :oops: Mi úgy jöttünk haza, hogy a köldökcsonk leesett, valamivel kenegettem (alkohol?) hintőpor?

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Név szerint nem irok válaszokat csak ömlesztve ha nem baj.

Hát a párom velünk van még most a szüleimnél élünk, mivel az ő szülei már meghaltak :-S

Hát nem igazán csak egy két dolog ami arra utal de akkor még ugye nem voltam annyira tudatában hogy mivel jár egy terhesség vagyis nem tudtam ennyire aprólékosan, mint most ugye ami a szakmám lesz.
Tehát igy utólag lehet hogy egy két dolog(pl.: puffadás amire most emlékszem) hogy akkor nem tulajdonítottam másnak csak hogy jól bekajoltam. Meg mint írtam ideges is voltam abban az időszakban mert a fogam is be volt gyulladva nagyon, gyógyszert is kaptam rá. alapvizsgám is volt keresztapukám is meghalt szóval volt idegeskedés bőven :-(


A többiek már ugye ismernek igen járok még suliba most fejeztem be sikeresen az első évet még van kettő, szülésznőnek tanulok, ezért van az hogy ha hamarabb szülsz még talizhatunk is a kórházban.

Igen nekünk is a cici körül forog minden :-D de már ezen a nyáron mindenféleképpen le szeretném szoktatni mert hát ovis. :-D

Kép
kbernadett
 
 


majd még írok csak Bettike álmos

aki kimaradt azt akkor pótlom

sok puszi

Kép
kbernadett
 
 


nem kell valakinek furott kút, tiszta vízzel?

páromék csinálják a kútat, ajánljátok már másnak akinek gondoljátok hogy kell

köszike

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!

Csongianya! Igen, illetve majdnem. Városföldön lakom (Kméttől kb 10km-re van) és Szolnokon fogok szülni. Van Mg tablettám, iszogatom néha, amikor eszembe jut. Igyekszem sokat pihenni, de néha nehéz. Kislányomnak nem akarok a kistesóra hivtkozni, "hogy azért nem fogocskázok, focizok veled, mert a kistesó miatt nem tudok" Igyekszem olyan játékot játszani, ami kevés mozgást igényel. Tornázunk együtt, illetve a mozgás igényét uszodában próbáljuk kielégíteni. Kisebb-nagyobb sikerrel.

Márti! BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK ÉN IS KRISTÓFNAK!!!
Bár már biztosan alszik. Jól sikerült az ünneplés? Örült az ajándékoknak? Hogy megy az autós iskola? Vezetsz már, vagy még elméleti oktatás van?

Betti! Az jó lenne ha találkoznánk. Meddig vagy gyakszin? Gondolom csak délelőtti órákban vagy.
Milyen élmény volt az első szülésed? Mármint amit láttál.

Vonalzót sikerült megcsinálni, el is küldték a címemre, de hogy hozom át ide, hogy ti is lássátok?
"HTML" nálam ki van kapcsolva. Hogy tudom visszakapcsolni?

Erika

Kép
kné erika
 
 


Sziasztok :)

Elin, izé...kimaradt válaszom? Ha igen, bocsi :oops: Mostanában csak hirtelen felindulásból tudok írni, vagy Csöppem foglal le, vagy párom csücsül a gép előtt :)
Lilcsinél a csípőmozgás nagykirály :lol: Fúh, nemrég írtad, hogy "lábraállt", most meg hogy rohangál :shock:
Hitelesen leírtad, mi történik, ha csak cicivel próbálom kielégíteni egyszem porontyomat...
Köldököt sztem én is túlpucoltam, az utolsó pár napban volt pici vérezgetés, valszínű ezért maradt barnás izé utána... ma este már belemártottuk a gyereket a fürdetővödörbe (belealudt :D ), a köldök is kiázott valamennyire... de már nem alkoholoztamhintőporoztam (Judit, ugye nem lesz baj? :oops: ) Védőnőnk holnap hív, kedden meg jön. Csak nem lesz késő megkérdezni :roll: A súlygyarapodást is...

Petri, igen, visszük a picit Szolnokon belül akárhova. Jól tűri :) Jókat szunyál közben.
Nem hasfájós, abban biztos vagyok. És anyatejből nem is eszik sokat - sajna ebben is biztos vagyok :( Tápszer után meg nem sír, sőt! Tipikusan, mint egy jóllakott csecsemő :)

Erika, én 2 anyukával feküdtem egy szobában, akik Altorjainál szültek, és csak miatta jöttek Szolnokra. A dokira nem panaszkodtak, csak a kórházra :|
Varrás: nekem fájt. Nem is értettem, miért kaptam lidokaint - az is fájt :) Viszont gyorsan túlvoltunk rajta (kb. 5 perc, vagy még annyi sem). Hallottam már olyat is, hogy 1 órán keresztül varrták az anyát :shock: Ezt mondjuk nem értem...

Évi, ha ez úgy menne, hogy kiszívja az egyik cicit...semmi gondom nem lenne :) De egyszerűen semmivel sem tudom rávenni, hogy legalább az egyiket kiszívja rendesen. Tulképp a "hasznos mellen levés" az csak kb. 2-3 perc :(

Bocsánat, ha nem reagáltam mindenre...egyszer majdcsak utolérem magam :oops:

Jó éjt

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Megint rövid leszek.

Balwin Judit! Kb. ennyiidős volt Balázs is, és a védőnő hozott egy kúpszerű sötétbarna fertőtlenítő valamit, amit papírzsebkendővel fogott meg, mert iszonyúan szárít is, és azzal dörzsölte be a köldököt. Utánna már olajos vattával tisztítottam neki, szépen kifehéredett.

Varrás kibírható volt, én az injekciót észre sem vettem. Engem vágtak, előtte adták, de ezt már csak párom mondta, én nagyon kész voltam már akkor. Nekem a kiszedés volt a kellemetlenebb. Percre pontosan nem tudom meddig vartak, de a gyermekem és a párom még függönyön kívül várakozott rám, mire összevartak. :?

Na üdv!

Tegnap voltunk fürdőben, nagyon ügyes volt a bébi, nem félt a medencében!

Kristófnak útólag nagyon boldog születésnapot kívánok! Kérünk képeket!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Kristófnak mi is nagyon sok boldog szülinapot kívánunk!
Képet kérünk!

Kati!
Képet rakjál fel Te is!

Olga!
Hol voltatok?

Judit!
Fürdető vödrötök van? De jó! Tetszik Lucának? Bár, ha elaludt benne, akkor nagy kifogása nem lehet :lol:

Elin!
Dancing queen? Nagyon szexi csipőmozgás! És már megint, mi az, hogy videót is fel tudsz rakni! Fantasztikus vagy. Gondolom nem bonyolult, csak én hozzá sem mernék fogni!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Levagyok maradva mint a borravló!
Hasfájósak vagyunk igaz nem olyan vészesen,de a jelenség él!
Szopival nincs gond nem kell még hozzáeteni!
Mikor lehet kivinni levegőre???????????????????????????

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Elin, most néztem meg a videót, mert otthon nem tudtam. Isteni mozgása van a csajszinak, annyira édes :lol:

Balwin Judit, 2-3 perc szopi, de egy óráig cicin lenne? Ez nem hangzik túl jól. Ha nem szívja ki rendesen a cicit, akkor szinte csak az előtejet szopizza ki ami úgymond szomjoltó. Akkor jönne a tápláló tej (így furcsán leírva), ha tényleg tovább szopizna. Így elhiszem, hogy éhes marad. Nem akarok vészmadár lenni, de ha cumisüvegezteted, akkor még kevésbé fog szopizni, mert ugye az üveggel nem kell neki annyit bajlódni, jobban jön belőle... Fejni tudsz? Mennyit sikerül?

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Katlina, szerintem most tök jó idő van reggel- délelőtt már nyugodtan viheted egy kicsit a levegőre :lol:

Látod, Balwinék már Coráznak :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Hát nem tudom ők előbb születtek!
Mi még csak tegnap voltunk egy hetesek!


Ildi!
Köszi a nevét már ha ezt annak lehet mondani! :D
Nembaj ha néha zargatlak telefonon????? :oops: :oops:

Kép

Kép
katlina
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: