Új privát üzeneted érkezett!

Lini, szerintem egyaltalan nem aztatjuk el a dokikat. Legalabbis nekem nem tunt fel ilyesmi.

Maganrendeloben rendelo dokikrol szo sem volt. Bar most itt eszembe jut, h amikor Agi megvizsgalt, egyik alkalommal sem kert erte penzt, a sajat cuccait hasznalta, es meg mikor telefonon hivtam, akkor is azt mondta, h inkabb visszahiv, ne a draga mobilrol hivjam... De ezzel most nem akarom azt mondani, h a maganrendeloben rendelo dokiknak is ezt kene tenniuk:)

Itt egy doki lett leszolva, aki ide beirt, es o is csak azert, h azt nem irta le, h a mentok nem indultak el idoben, mert elo van nekik irva, hogy...

Biobaba
biobaba
 
 


arizona írta:Sziasztok,

Ez tényleg elég gáz. Megint valami igazi "magyaros" nesze semmi fogd meg jól megoldás születik. Én spec. azért szeretnék otthon szülni, mert úúútáltam, ami 4 napig a kórházban volt. Na oda kéne ÁNTSZ.
Privát véleményem, hogy azért ragaszkodnak az orvosok ennyire a kórházi szülésekhez, mert nem kevés pénzt kapnak érte és ugye abból nem adóznak, ahogy a magánrendelésen sincs számla...Na de nem az én tisztem mások zsebében túrkálni

De egy kis jó hír (legalábbis nekem), hogy a Párom legalább eljön a novemberi infó estre, aztán majd onnan szépen meg minden magától :lol:

Kép
lini
 
 


ilkamama írta:Még nem olvastam, meghagyom ezek után későbbre.
Indi, bár velünk semmi negatív nem történt (eddig) bármiben állok rendelkezésre. Nagyon támogatom az ötletet. Kellenek a nagyon mérges és tettrekész asszonyok, mert erősebbek, mint a pénztárcáikat markoló orvosok. (Tisztelet a kivételnek.) :mrgreen:
Nálunk a főorvos azt mondta, mit képzelnek ezek a születésházakkal, el akarják venni az orvosok pénzét, ezen akarnak meggazdagodni!!! (Legalább őszinte volt...) Mert ugye meggazdagodni csak nekik lehet..
Na jó, nem boncolom tovább.
Ildikó

Kép
lini
 
 

 
 

Biobaba

Ime az idézetek amikre reflektáltam

Lini

Kép
lini
 
 


OFF
Lini,
Ez így van, vállalom a véleményem. Az első babát kórházban szültem, ahol nem cseréltek 4 napig lepedőt, a csecsmősnővér úgy gondolta, hogy a mellszívót ne vigyem be a szobába, hanem fejjek nyugaodtan a folyosón, vagy menjek be este 10-kor az 5 ágyas kórterembe, ahol mások esetleg pihennének...és még sorolhatnám. És igen, az orvosok sok kapak pénzt nem is keveset, annyit, amennyit az anyuka gondol, hogy megér neki az, hogy feláldozza a szabadidejét stb.
Természetes, hogy Ágiék is pénzt kérnek (mondom én teljesen laikusan, és nem istenítem Ágit, mert nem is ismerem), mert nekik is vannak költségeik, de ezt a többiek sokkal precízebben leírták nálam. Mivel az én pénzemről van szó, majd eldöntöm, hogy melyik "szolgáltatásért" fizetek, számlára vagy anélkül. Ha megszűnne a hálapénz, akkor talán az orvosoknak sem lenne olyan kecsegtető felállni a vasárnapi ebéd mellől.
Nem hiszem, hogy ez lehúzás, speciel én nagyon bízom az orvosomban, de vannak dolgok, amikre nincs ráhatása (lsd fentebb) és ezért nem tartom a kórházat prioritásnak.
Remélem sikerült érthetően kifejeznem magam és nem csak azt látod belőle, hogy szemét orvosok.

Bocsánat mindenkitől, ha radikálisnak tűntem, nem volt szándékom...

A.
arizona
 
 


Arizona Értem amit mondasz és szerintem nagyából ugyanarról beszélünk. Hálapénz márpedig van tetszik, nem tetszik. G. Á-nál is számlára, alpitványra stb, de van. A dokiknál is van, hogy álljanak fel a vasárnapi ebédtől és szerintem midaddig lesz is amíg az állam nem rendezi a fizetéseket és nem csak a dokikét ha nem a pedagógusokét stb......

Lini

Kép
lini
 
 


a pénzt mindig mindenhol el fogják fogadni, a fizetéstől függetlenül, hiszen az emberi ternészetből adódóan mindig, mindenki többet, jobbat, nagyobbat akar. Ez jön a médiából. Sajna. Itt nem csak a fizetésükről van szó, hanem az erkölcsi hozzáállásról is.
Ez nem idevágó téma, nincs kedvem erről vitatkozni.
arizona
 
 


Off:

Indianyó!

ááááá, talált, süllyedt!!!! :D Nem, még nem olvastam a blogodat (de szívesen megtenném,ha megírnád a címét - mindig érdekelt ez az emberfajta, már-már a kutatási területem :D) Csak az itteni hozzászólásaid alapján vontam le a következtetést, és ezek szerint nem alaptalanul! Ez az empatikus hangnem, az ellenkező oldal meghallgatása, ellenérvek figyelembevétele ("ha a mocskolódók figyelmet kapnak...", "uncsi vagy" stb.) ami annyira jellmező rátok úgynevezett liberálisokra! :?
Vendég
 


Lini,
hm, nem is tudom, hogy mondjam. Ha TB-rendszeren kívül választok orvost, pl. magán fogorvost, annak fizetnem kell. Akár számlára, akár anélkül. De amikor azt hallom a játszótéren(!), hogy a körzeti orvosnak adnak ajándékot alkalmakra, hogy soron kívül behívja őket rendelésen, akkor egy kicsit csóválnám a fejemet. Magán gyerekorvoshoz járunk, természetesen minden alkalommal fizetek neki. De még friss anyuka koromban jártunk egy kórházi gyerekorvoshoz (mert a rokonaim barátja), és ő bizony elvárta a borítok, pedig bevittem a gyereket a kh.-ba, ott adta be az oltást, amit simán kihozott az osztályról... Oké, ez 8-11 éve volt, azóta biztos ott is más.
Legyen a szülészet "jó üzlet", hajrá. Kapjanak a szülésznők és bábák jó pénzt érte, mert ők kísérik a szülő nőt a kh.-ban is, nagyrészt. Amit mi kifogásolunk, ha szabad többes számban beszélnem, az az orvosoknak az az, hogy úgy godnoljuk, az orvosok többek között azért is nem szeretnék kiadni a kezükből a szüléseket, mert inkább ők maguk állnak fel a vasárnapi ebédtől ennyi pénzért, mint hogy átengedjék ezt a (pénzt a) szülésznőknek. Az, hogy milyen a fizetésük, most egy teljesen más tészta. Arról van szó, hogy szakmai burokba csomagolják azt, ami nem is az. A kh.-i orvosok is sokszor nyilatkozzák, hoyga kh.-i szülések nagy %-a is telejsen komplikációmentesen zajlik, valamint, hofgy "ha a képzés megfelelő lenne", szülésznők is vezethetnének szülést (ahogy a Dél-Pestiben már lehet is). Tehát NEM szakmai indokok állnak a tiltakozás és ellenállás mögött. Én személy szerint ezt kifogásolom.

Igen, Ági férje kereső tevékenységet folytat. Amikor ez rövid ideig nem így volt (kb. 6 éve), nagyon durva helyzetben voltak, amit nagyon közelről láttam és nem fogom itt részletezni. Akármit számolt ki a Blikk újságírója, nem a szülésekből élnek.

Az iskola meg, magamból kiindulva, nem jólét kérdése. Én nagyon sok áldozatot vagyok hajlandó vállalni azért, hogy waldorfba járjanak a gyerekeim. Nem tudom, mikor vettem magamnak ruhát, például. Ez prioritás kérdése. Inkább nem megyünk külföldre nyaralni (vagy tavaly pl. egyáltalán nem nyaraltunk), nem járunk moziba/strandra, de az iskola nekünk mindennél fontosabb. Ezen lovagolni teljesen fölösleges.
h_szilvi
 
 


pöttyös_panni írta: úgynevezett liberálisokra!



:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :(
h_szilvi
 
 


Szilvi, egyetértek.
Én még mindig nem értem, hogy az miért hálapénz, ha részt veszek egy tanfolyamon (vonatkoztassunk el attól, hogy a szülésről szól) amiért fizetek egy összeget, amiről ÁFÁ-s!! számlát kapok. Ha olyan a tevékenységi köröm, akár el is tudom számolni. Mitől más ez, mint egy nyelvtanfolyam, vagy bármi más? Akkor az is hálapénz?? Mellesleg jegyzem meg, a választott orvosnál tett látogatások alkalmával kifizetett összegekről nem kaptam nyugtát..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter

Ha kérsz kapsz a magánrendelőben is nyugtát. Nem automatikusan de pl: a barátnőm magánnyugdíj péztárra kért és kapott minden alkalommal számlát. Bocsi lehet, hogy nem nyugdíj de az tuti hogy valami magán pénztár. Ha valakit érdekel szívesen megkérdezem.
A tanfolyam szolgáltatás ami persze hogy pénzbe kerül. Ezt nem vitatja senki, ahogy a magánrendelés is egy szolgáltatás amit nem fedez a Tb és ez ugyanugy pénzbe kerül. Nem kötelező!!!!!
De ez is az orvos szabadidejében a saját felszerelésével történik és ha kérsz számlát kapsz.

L

Kép
lini
 
 


Lini - hát ilyen érveket előhozni, most komolyan, :shock:

Na akkor msot leirom, hgoy volt - nem neked, mert nyilván már széleskörűen tájékozűdtál az ügyről, erről is meg "a mi Ágnesünk" anyagi ügyeiről is. :evil: :evil: :shock:

Az, hgoy császárral szültem a saját és gyermekem sorsán kivül kizárólag az egészségügynek, az érintett kórházaknak, a nővéreknek és orvosoknak köszönhető. Annak, hogy pénz és támogatás hiján (nem volt pénzem saját orvosra, nem, nem kevés pénzem volt, hanem semennyi se)kihajitottak az egyik kórházból, mert körzeten kivüli és problémás voltam (azt gondoltam, én majd a babámmal együtt szülök, nem kell ehhez semmi más, csak egy nyugodt, békés hely egy nyugodt, békés kórhézban, ahol békén hagynak. Tudtam, hogy nem szülhetek otthon, már az elején, nem berzenkedtem, problémás terhesség lévén) és átirányitottak oda, ahova tartozom. Hogy egy hétig feküdtem a terhespatológián ahol életreszóló rettenetes élményeket szereztem. Hogy végig riogattak, baj van a gyerekemmel - ja, hgoy mi, azt persze nem mondták meg, mert csak annyit tudtak: nem jó a cétégéje, anyuka! És ezt naponta háromszor plusz a kórház összes gyakorló és ügyeletes orvosa végigvizsgált - hüvelyi úton hogy másképp. Persze semmi baj nem volt a gyerekemmel.

Végül valóban az ügyeletesnél született a ksifiam - ő egy ismerősöm ismerőse, tehát mégiscsak "választott orvos", aki egy rezidenst oktatott épp: rajtam tanulta a fiatal lány a császármetszést. (nem bántam, mert anyira megbiztam az orovsban, hgoy tudtam, vigyáz rám és a babámra. De ő mint mondtam, válkasztott orvos volt, Ingyen) Az hogy császár lett, végül annak köszönhető, hgoy ő, az orvos és én az anya úgy éreztük, lelkileg annyira meg vagyok már viselve, hgoy nem hagyhat engem magamra, inkább igy, mint ki tudja ki hogyan milyen módon később, amikor a kisfiú már jönne. Abban a pillanatban ez a legjobb döntés volt, ő emberileg hatalmasan kitúnőre vizsgázott és midnig is áldani fogom a nevét. CSodálatos ember és orvos. Életet nem kelleett mentenie, mert egyikünk sem volt veszélyben, de én egy kicsit mégis annak tekintem, mert igy emberi módon, nem túl sok sérüléssel megúsztuk az esetet. És egy másik nagyszerú embernek köszönhetően aktiv részese voltam a szülésnek, úgy adagolták a fájdalomcsillapitőt, hgoy mindent éreztem, fájt és szakadt és hallottam és láttam. Hát ennyi az én kis történetem.
Elég szomorú, hgoy ezt valaki érvként felhasználja az otthonszülés ellen.
indianyo
 
 


Indi

Csak azért mertem erről írni mert ugyanannál a dokinál szültünk. Én hüvelyi uton hábórítatlanul. És nem éreztem, hogy a markát tartaná. Emberileg meg ugyanugy gondolok rá ahogy te is. Azért bánt, hogy itt az orvosokról mindenki úgy nyilatkozik mntha egy pénzéhes, semmirekellő, véresszájú valaki lenne. És csak Ágnesbe lehet bízni aki teljesen ingyen csinál mindent és tulajdonképpen ő az anyák megmentője és Teréz anya is egyben :( :( :roll:

Lini

Kép
lini
 
 


Ja és még valami Indi a bizonyíték, hogy igenis van választott orvos is ingyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
lini
 
 


Lini kérlek szépen ne példálózz velem, igazságtalannak érzem. Azt, hogy nekem igy sikerült, a sorsom, a babám sorsa és számos egyéb tényező okozta. Benne volt ebben minden. De ettől még az otthonszülők ellen ezt igy felhozni nem helyes és most keményebb jelnzőket nem akarok már használni, reggel dühömben már ellőttem őket.

Én továbbra is azt gondolom: midnenki ott és úgy szülhessen, ahogy ő jónak érzi. Ha egy politikusra ikszelni jogom van, ha ahhoz elég felnőtt vagyok 8ezzelk egy egész ország sorsát befolyásolni ) akkor egy szülésről is dönthetek. Ez egy olyan jog, ami mindenkinek jár és senki sem vonhatja ezt kétségbe - legalábbis mi, liberálisok (:wink:) ezt igy tartjuk. Ha baj van,a kkor pedig az általam is jelentős összeggel növelt tb fizesse ki a kürhéázi segitséget. HA nincs,a kkor meg hagyjon békén.
indianyo
 
 


Lini,

szerintem az orvosok nagy része, igenis tartja a markát. De legalábbis "azt szeretik" ha a magánrendelésre jársz. (ahol jééé, kérésre adnak nyugtát, wow)
Személy szerint, engem az háborít fel, hogy pl voltam olyan orvosnál is, aki kórházban, a kórházi munkaidejében vizsgált az általam is finanszírozott eszközökkel, és ezért "csak" ötven százalékát kérte el a privát rendelése árának. ami ötezer forint volt......
És kb három dokinál voltam a szülés előtt és mindegyik kért pénzt a szülésért.
És bizony oltári nagy különbség van az alapítvány, és a fehér zseb között, ha ezt nem tudnád!!!!! (mert abban ugye, egyetértünk, hogy egy doki sincs, aki a szülés után adott pénzről nyugtát adna, mégha kérnénk sem, hmmm?)

Szerinted egyébként Teréz anya miből tudott ételt, kötszert és gyógyszert adni a rászorulóknak?
sz_kata
 
 


Annyit szeretnék még hozzáfűzni az előzőekhez, hogy szerintem, mindig is voltak, (és remélem, lesznek) lelkes, emberséges, szakmájukat szerető orvosok és mindig is voltak (és sajnos lesznek) pénzéhes kóklerek dokik is, akiknek az anyagiak fontosabbak, mint az EMBER.
De hogy Ágit a pénzéhes kategóriába sorolja valaki, na, azt sosem gondoltam volna. :shock:
sz_kata
 
 


Csendben kérdezem: ha a vállelakadásnál a kamarai álláspont szerint minden esetben kötelező gátmetszést végezni, nem lett volna kötelessége a mentőorvosnak megcsinálnia, ha a helyszínen be akarta fejezni a szülést? Neki nem róható fel, ha nem végzi el?
lszg
 
 


Kedves Lini,
érted is , amit beidéztél tőlem?????
Egy szombathelyi főorvos szavait írtam le, aki kimondta, hogy számára ez a pénzről szól. Nem az anyáról, nem a babáról, nem a szakmáról nem a hivatásról, hanem valami egészen másról, ami a PÉNZ. Vitatkozhatunk mi arról, mit akar a "szakma" (erről szólt a vita éppen) az otthonszülésekkel kapcsolatban, ha nekik nem a szülésről szól a "dolog", hanem a pénzről. Ez az idézet erről szólt. Itt Szombathelyen ma azért nem választhatnak szülészorvost a nők (ami ugye bizonyítottan csökkentené a komplikációk számát, ezzel a császármetszések számát és sokkal kevesebbe kerülne az államnak), mert az orvosok nemcsak a hálapénzt fogadták el az anyáktól, hanem a túlórapénzt is követelték a kórháztól, ha ügyeleti időn kívül mentek be szüléshez. No, erre varrjál gombot!!!
Akkor hol a hunyó???
Tisztelet a kivételnek, aki nem a szombathelyihez hasonló módon gondolkodik erről a kérdésről. Az én látókörömben egyetlen ilyen orvos van, akihez járok, jártam.

Egyébként az eléggé nagy baj, ha csak kérésre ad egy magánpraxisban számlát az orvos. Kérés nélkül köteles lenne adni...........

Ildikó
ilkamama
 
 


Kedves Lini!

A várandósságom alatt jártam "világi" orvoshoz is, és jártam dr. Geréb Ágneshez is.
Férjemmel együtt csináltuk végig a tanfolyamot. Utánaszámoltam így, hogy olvastalak: a kórházi és magánpraxisos vizsgálatok összesen kb. dupla annyiba kerültek, mint a tanfolyam.

Nomost a tanfolyam előtti info esten a következő hangzott el: a tanfolyam egy szolgáltatás, a szülés nem. A tanfolyamért kifizetünk egy egyszeri, és (szerintem, aki csakély anyagiakban bővelkedem) igencsak kicsi összeget. Ez az egyszeri befizetés följogosít arra, hoyg a tanfolyamra bárki, akit én gondolok, eljöhessen velem. Mi pl. konkrétan 4en akartunk menni, de aztán 2en mentünk.

A szülés ingyenes a dr. Gerébnél.
Igen, én próbálkoztam ajándékkal, de nem fogadta el. A barátnőmtől se fogadta el.

Valahogyan úgy mondta az info esten: a tanfolyamot ők adják, a szülést pedig: ÉN, a vajúdó, kínlódó nő.

Mért kéne ezért nekem fizetnem. Hiszen a szülés nem róluk, a kísérőkről szól. Nálam volt még rajta kívül is bába, meg dúla, és ők is így voltak itt, ingyen.
De hogy félre értés ne essék, nem azért szültem itthon, mert ez a leges-legolcsóbb szülési lehetőség. Hanem, mert erre volt teljes meggyőződésem és belső késztetésem, és így tudtam bízni magamban és a babámban. Igen, bitos voltam ebnne, hoyg sikerülni fog. Jártam előtte a Lelki köldökzsinór-módsezrre is, és ismerrtem már a babámat, ismertük egymást, ismerrtem a méhem "gondolatait", érzéseit, és kaptam segítséget a hosszan húzódó vajúdás alatt is dr. Raffaitól.

Még mi került pénzbe? Mindaz, ami itthon kellett a szüléshez, és az utána következő gyermekágyi időszakban.

Lini, nekem volt itt olyan véleményem, hogy az egész szülés téma a kórházakban egy nagy biznisz. Ugyanakkor elismerem, hogy találkoztam klassz, lelkiismeretes orvossal is.
Sajnálom, ha érintve érzed magad, amikor ez a téma fölmerül. Ugyanakkor én is érintve érzem magam, amikor dr. Geréb anyagi dolgairól írsz. A továbbiakban megpróbálok úgy fogalmazni, hogy az ne sértsen téged, és az esetleges nem-otthonszülős érdeklődőket. Ugyanakkor azt kérem szépen: tartsátok tiszteletben dr. Geréb Ágnes személyét. Ő az egytlen orvos, aki jelenleg kísér otthon szülést. Nincs más. Igen, ő az én anyám, mert a valódit elveszítettem pár éve. Kérlek. Ne bántsd őt. Hiszen ahogy én nem ismerem a te rokonodat, te se ismered Ágit. Nem tudod, milyen ember, és milyen orvos. Bár, szívemből kívánnám, hogy megismerhesd...ha szeretnéd egyszer netán.
márti_23
 
 


Kedves Mérti és többiek!

Minden tiszetelet fenntartva G. Ágnes iránt, azért szerényen mint az ibolya hadd mutassak rá G. Ágnes jelenlegi státuszára.

Ő ugyanis jelenleg független bába, pillanatnyilag JOGOSAN olyanféle szüléseket vezethet (oh bocsánat kisérhet ), amik mondjuk alkalomszerűek, azaz a vonatban valakire rátör a szülés, vagy a repülgépen ahol ő is utas, meg ilyesmi. Itt és ilyen helyzetekben későb büszkén bevallhatja, hogy ő volt ott a gáton és senki más, és milyen jól megoldotta a helyzetet.

Pillanatnyilag neki előre tervezett otthonszülést nem szabad levezetnie, kisérnie stb. Mindezt illegálisan csinálja, és ebből kifolyólag ezért pénzt nem is kérhet.

Viszont kérhet pénzt szülésfelkészitésre, és kérhet pénzt az alapítvány nevében "rátok bízom mennyit, aki akar ad, aki akar nem"

Szóval könyörgöm csak egy icipicit hagyjuk abba Geréb Ágnes hozsannázását az anyagiak szempontjából!!! Neki erre van lehetősége pénzt kérni és így könyveli, egyszerűen erről van szó.

Mert ilyen az adótörvény és kész ennyi.

(Félreértés ne essék, nekem semmi kifogásom nem lenne, hogy pénzt kérjen szülsékisérésre, ha valaki erre felkéri, abban az esetben, ha ez már szabályozva lenne. DE addig kismamák, könyörgöm ebből a szempontból még ne... még ne avassátok szentté!!!)

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Kedves Eszter!

Azt hiszem, rám gondoltál, amikor Mértit írtál, de semmi gond.
Azt hiszem, irritáló lehet, ahogyan mi, otthon szültek nyilatkozunk dr. Geréb Ágnessel kapcsolatban. Irritáló, mert több ráció, logika és érthetőség is lehetne a szavainkban talán. Ehelyett több érzelem, odaadás, és a szolidaritás sugárzik... Szavainkat nem a racionális embernek szánjuk, hanem egymásnak, otthonszülős társaknak. Az élmény, ahoyg megéltük, összeköt bennünket, ezért úgy vesszük, hogy "értjük egymást". Én így látom.

Ugyanakkor nem tartom rossznak, hogy intézetben szült édesanya is hozzá szól a témához. És boldoggá tenne, ha egy ilyen édes Anya, mint te is, Eszter, kiemelné, hogy miért figyelt föl az otthon szülős témára; és ha talál egy pici pozitívumot, azt is megosztaná velünk.

Egyet értek amúgy a meglátásoddal, hoyg így lehet ma itt otthon szülni. Szerinted mi lehet a jó megoldás? És miért nincs több intézeten kívüli szülést kísérő doki Magyarországon?
márti_23
 
 


Szeretném csendben megjegyezni, hogy az illegális itt azt jelenti ugye, hogy nem szabályozott. Mert én nem tudok olyan törvényt, ami tiltaná az otthonszülést. És úgy tudom, a római jog szerint illegális az amit törvény tilt, tehát törvénytelen. Itt viszont egy joghézagról van szó, ami még nincs szabályozva..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


lszg írta:Csendben kérdezem: ha a vállelakadásnál a kamarai álláspont szerint minden esetben kötelező gátmetszést végezni, nem lett volna kötelessége a mentőorvosnak megcsinálnia, ha a helyszínen be akarta fejezni a szülést? Neki nem róható fel, ha nem végzi el?
Na, már meg a mentős a hibás??? :twisted:
A mentőben nagy valószínűség szerint nem szülész-nőgyógyász ül. Ezzel az erővel a házi orvos is végezhetne otthoni szüléslevezetést, épp annyi a sansz rá, hogy ért a gátmetszéshez.
Viszont GÁ -elvileg :wink: - szülész-nőgyógyász. Ő meg tudta volna tenni.
jamina
 
 


Pillanatnyilag neki előre tervezett otthonszülést nem szabad levezetnie, kisérnie stb. Mindezt illegálisan csinálja, és ebből kifolyólag ezért pénzt nem is kérhet.


Eszter reagalt az illegalis kifejezesre. En meg arra szeretnek rakerdezni, h miert ne kerhetne penzt erte? Hanyan kernek illegalisan penzt. Szoval szerintem ez nem logikus. Ha nem torvenyesen vezet le szuleseket, akkor nem torvenyesen a penzt is eltehetne...

De dobbenet, h allandoan csak a penz temanal lyukadunk ki. Elveszik mogotte a szules. Valoszinuleg a korhazban is ez a baj a szulesekkel, meg a tobbi, mert nemcsak a szuleszeten csuszik a boritek. Ott legalisan tesz el orvos penzt? "Nyugatrol" hazakoltozott xy mondta, h amikor itt korhazba kerult valamiert, teljesen ledobbent, h itt az orvos elvarja a penzt a korhazban. Neki eszebe sem jutott, h amiatt kedves vele az orvos, mert busas halat vart a nagy nyugatitol. Csak epp annak nem nezett utana, h abban az orszagban, ahonnan a nagy nyugati jott, nem szokas a halapenz. Azon a listan, ahol egy-egy orszag korrupcios fokat merik, tudtommal a halapenz is szerepel, mint a korrupcio egyik ismerve...
Hozzateszem, h nem minden orvos keri/teszi el a boritekot...

Szoval ez az egesz teljesen mas tema, mint ami ennek a topiknak a cime. Esetleg lehetne nyitni egy masikat a temarol. En itt szivesebben olvasnek arrol, h otthon szultunk...

Biobaba
biobaba
 
 


Jamina

Szívemből szóltál. :)
És úgye azt se felejtsük már el könyörgöm hogy miért is kellett mentőt hívni. Ja már emlékszem mert az anyuka otthon szült tervezetten.Szerintem hagyjuk a mentösöket.

Márti

Értem amit mondasz , és abban igazad van hogy kérés nélkül kellene számlát adni, de lássuk be Ágnes se legálisan dolgozik, mint ahogy ezt Eszter megis fogalmazta. Ilyen világban élünk. Amúgy ha már a számláknál tartunk se a magán angoltanár nem ad, se aki az öcsémet matekból korrepetálja.
Ez van :x

Lini

Kép
lini
 
 


Márti

Mégegy gondolat. Én személyszerint azért kerültem ide ebbe a topikba mert meghalt egy kislány. Ez nem csak a ti gyászotok ez egy ország gyásza. Még most is összeszorul a gyomrom az értelmetlen halál miatt. Probállak megérteni titeket, hogy miért vállaljátok ezt a kockázatot, de öszintén mondom még nem értem.
Most tudom nagyon sokan fogtok utálni ezért a hozzászólásért de ez az igazság.


Lini

Kép
lini
 
 


Csak egy kérdés: a kórházban meghalt babák is az ország gyászához tartoznak?? Mert azokról nem tudunk... Avagy azon szerencsétlenek halála nem értelmetlen?

Ha meg akarod érteni, miért választjuk az otthonszülést, akkor először az iránta érzett előítéleteidet kellene megszüntetni. Pl. sok-sok olvasással, informálódással...

Az anyagiakhoz: párom eleinte úgygondolta, luxus az otthonszülés, s csak az anyagiakban tehetősek választhatják. Csakis emiatt viszolygott az otthonszüléstől. Majd eljött velem a tanfolyamra, s két napon belül már tudta, ez a lehetőség NEM a pénzről szól!!!!! nagyon hihetetlen volt eleinte, hogy a mai elanyagiasodott világban vannak még emberek, akik nyereségvágy nélkül, hivatástudatból, szolgálnak alázattal, s végképp nem számít nekik, tudsz-e adni cserébe pénzt, vagy nem! SENKIT, hangsúlyozom senkit se zárnak ki az otthonszülés lehetőségéből anyagi okok miatt!!!!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Lini, Jamina: egy szóval sem írtam, hogy a mentősök a hibásak. De a nyilatkozataikkal már bekerültek a 22-es csapdájába. Még nem tudok arról, hogy megszületett volna a szakértői vélemény az eseményekről. Abban viszont biztos vagyok, hogy ha a kamara GÁ-t a gátmetszés elmaradásával vádolja, akkor a bíróságon megkérdezik a mentőorvost, hogy ő miért nem végezte el. A gátmetszés pedig nem feltétlenül szülészorvosi tevékenység, sokszor a szülésznő csinálja magyar kórházakban is!! (Akkor meg miért ne végezehtné el egy mentőorvosi szakvizsgával rendelkező orvos?)
lszg
 
 


Ja, legközelebb meg majd a tűzoltókat citáljuk a bíróság elé, mert nem oltották el időben a gyujtogató által okozott tüzet! Vegyétek már elő az agyatokat!

(Bár szerintem sem G.Á. a felelős, sokkal inkább az az anya, aki így döntött, neki tudnia kellett, h ez is benne van a pakliban. Tartok tőle, hogy nem tudta. Neki nem lesz könnyebb viselni ezt a terhet, akár G.Á.t teszik meg bűnbaknak, akár mást.)
Vendég
 


Panni, ezt kikérem magamnak! Szerintem te vedd elő az agyadat, és gondold végig az egészet!! Indulatokkal nem vagyok hajlandó vitatkozni!
lszg
 
 


lszg,
megelőztél! :wink: :)

Kedves Panni, szerintem is neked kéne elővenni az agyad! A sértegetés helyett.

Felelős, felelős.... Muszáj mindenáron találni??? Nem lehet elképzelni, hogy a természet rendjében bekövetkezett eseményekben nincs hibáztatható személy?
Azok, akik otthon szülnek, tudnak arról, hogy a halál szele minden szülésnél kísért! Nekik elmondják. Őket erre isfelkészítik!
Úgyhogy ne mondja senki, hogy a szülők nem tudtak róla és be lettek palizva! Mert egész egyszerűen nem igaz!

Mindemellett én nem hibáztatom őket. Se mást.

Vannak olyan esetek, amikor senki emberfia se tehet semmit. :(

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


:(

A PENZrol meg csak annyit, hogy szerintem Gereb Agnes ott maradt volna a korhazban, ahol dolgozott, ha tenyleg a PENZre hajtana. Ott sokkal-sokkal tobbet keresne es nem is kellene egy nem szabalyozott homalyban tevekenykednie....

Nem lehetne ezt az egesz egymasnakugrosdit abbahagyni? Azt hiszem mindenki elmondta mar a velemenyet, ugy latom teljesen steril a vita.
Mivel egyelore eldontheti meg mindenki, hol akar szulni menjen mindegyikunk oda, ahova akar es hagyjuk beken egymast! :)
_kishangya
 
 


lszg írta:Lini, Jamina: egy szóval sem írtam, hogy a mentősök a hibásak. De a nyilatkozataikkal már bekerültek a 22-es csapdájába. Még nem tudok arról, hogy megszületett volna a szakértői vélemény az eseményekről. Abban viszont biztos vagyok, hogy ha a kamara GÁ-t a gátmetszés elmaradásával vádolja, akkor a bíróságon megkérdezik a mentőorvost, hogy ő miért nem végezte el. A gátmetszés pedig nem feltétlenül szülészorvosi tevékenység, sokszor a szülésznő csinálja magyar kórházakban is!! (Akkor meg miért ne végezehtné el egy mentőorvosi szakvizsgával rendelkező orvos?)
Egyáltalán nem értem, mit is akarsz mondani.
Megkérded _csendben_ :wink: , hogy a mentősök miért nem végeznek gátmetszést, aztán meg azt írod, a mentősöket te nem hibáztatod. Akkor mit is mondasz?
A mentőorvos -még egyszer hangsúlyozom- nem szülész. Biztosan látott már közelről gátmetszést, de mivel problémás esetről és nem sima gátmetszésről, rutinról van szó, neki nem más a feladata, mint stabilizálni és szállíthatóvá tenni a szülő nőt. Ez meg is történt.
Csatlakozom Pannihoz: gondolkozz.
jamina
 
 


Lini, meg valami: Azt mondod, hogy nem erted, hogy egy anya vagy leendo anya miert akar otthon szulni.

Olvass!! Komolyan! ezt most szivbol "mondom". Itt leirtak mar jo nehany cimet a lanyok. Pl. Ina May Gaskin: utmutato szuleshez. Frederic Leboyer: Szules gyengeden, vagy Gyenged szuletes (a kedvencem).
Akkor talan lesznek elemeid es megerted (egy kicsit legalabb :wink:). Szerintem a legtobb no, aki otthon szul elotte rengeteget tajekozodik, nem egyik naprol a masikra hozza meg donteset, ez egy hosszu folyamat.
Megjegyzem, ezek nem veres konyvek a korhazi szules ellen! Kerlek nezz bele legalabb az egyikbe!
_kishangya
 
 


A mentősök szülési protokollja szerintem a véletlen otthonszülésekre van kitalálva (évi 2-300 eset), nem hiszem, hogy fel vannak készülve rá, hogy az elakadt, problémássá váló tervezett otthonszüléseket megoldják (évi 20-30 kórházbaszállítás, aminek egy része kocsival vagy taxival megy be).

Azt sem hiszem, hogy egy mentőorvos elég vállelakadást látott életében ahhoz, hogy tapasztalata volna a megoldásában. Pláne olyan esetben, aminek a megoldásához 2 szülész meg egy szülésznő kell.
Ezért nem hibáztathatóak a mentősök, és szerintem Ági sem azért jött elő evvel a konferencián, hogy őket sározza. (Azt a rengeteg korábbi nyilatkozatában megtehette volna.) Hanem hogy felhívja a figyelmet, hogyha szabályozott lesz az otthonszülés, a mentős protokollt kicsit át kell alakítani. Egy otthonszülés-szabályozásról szóló konferenciának az a célja, hogy ilyesmiket átrágjanak nem?

Áginak (mivel ez egy előre nem jelezhető komplikáció), a statisztika szerint évente átlag 2 vállelakadásba kellett belefutnia az utóbbi 18 évben, és azokat megoldotta (csak az nem hír a médiában, hogy G. Á. megoldott egy komplikációt, max a szülők hálásak). Emiatt feltételezem róla hogy azt is meg tudja állapítani, ha valamin nem tud segíteni. (jaajj, nehogy avval gyertek, hogy hiúsági kérdést csinálna belőle, hogy próbálkozik megoldani, és ezért későn hívja a mentőket) Csak ugye ő illegális, ezért a mentősök nem hagyatkozhatnak arra, amit mond.

Ugyanazt mondtam, mint Jamina, csak ugy én elfogult vagyok, ő meg persze tisztán látja, hogy Ági egy ámokfutó kókler :? :? :?

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Pénz-ügy: szerintem mármindent leírtunk többször, amit lehet, ezek után mindenki azt gondol, amit akar, de azért aranyosak vagytok, hogy próbálkoztok.

Úgyis lehet nézni, hogy Ági ugye orvosból átment bábaasszonyba (a konferencián is beszélt erről, ahogy Esztercica mesélte). Mi vagyunk az ő faluja, és a falu nem hagyja éhenhalni a bábaasszonyt és családját. És bizony van, aki nemcsak a fiziológiás ismereteit becsüli a bábaasszonyban, hanem lelki téren is támaszkodik rá. Mert a bábaság nem szülészet-nőgyógyászat, nemcsak fiziológiáról, grammokról, centikről meg stopperóráról szól.
Tessék, ezen lehet nevetni, meg azt mondani, hogy a 21. szdban ez egy csökevény. Mint a kendő meg a textilpelenka és társai.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Amiket nem mellesleg igen sokan használunk ebből a topikból.. :lol:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Én azt gondolom, hogy ma Magyarországon nagyon veszélyes otthon szülni. Nincs még kiépítve a rendszer , a mentősők a kórházak stb... Nincs szabályozva hogy ki szülhet otthon és ki PL:azt sem értem , hogy ikerterhességet miért válalt Ágnes otthon, de hagyjuk :roll: Lényeg hogy ez még ma magyarországon veszélyes. Lehet, hogy később ha ez szabályozzá nem lesz az de ma még az. És sajna mi még nem vagyuk Hollandia szintjén semmibe sem. Bár lennénk.

Ja és az az anyuka akinek meghalt a kislánya beperelte Ágnest. Én nem tudom, hogy mit tudott vagy mit nem az otthon szülésről, de azért a feljelentést megtette.

L

Kép
lini
 
 


Ez még mindig az "otthon szültünk" topik és nem a "miért veszélyes otthon szülni" topik, de lehet, hogy eltévedtem.. :roll: Már nincs kedvem magyarázni, hogy a biztonság egy szubjektív fogalom, ami mindenkinek mást jelent..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


OFF

Hat nem tudom, h tenyleg bepereltek-e a szulok Agit. A mediaban hol ez jelenik meg, hol az, h nem. Ugyh nem lehetunk tuti biztosak benne. Esetleg utana lehetne jarni. Mondjuk megkerdezni valami illetekest, aki tenyleg tudja... Addig ezen folosleges agyalni.

Biobaba
biobaba
 
 


Lini, kedves,

kérlek, vedd úgy, hogy minden sértési szándék nélkül írom:
Nem ugyananazt értjük te meg én /mi az "otthonszülés", vagy intézeten kívüli szülés alatt.

Ahogy én ismerem ezeket az asszonytársakat, sok-sok évi nem materiális beállítottság, természet-közeliség, holisztikus szemlélet, homeopátiás ismeretek, sok-sok évi önfejlesztés, egészségmegőrzést segítő praktikák, ima, meditáció, böjt, zenélés, éneklés, tánc, színházművészet, spirituális beállítottság, ...ésmégsorolhatnám, mi minden előzte meg azon vágyunkat, döntésünket, hogy nem intézetben szüljünk. Félre ne értsd, ettől függetlenül mindenkinek volt, van tisztes polgári foglalkozása, és ezt a beállítottságot egyikünk se lobogtatja.

Most mondok neked egy példát: mit tennél, ha azt mondaná az orvosod, hogy fejletlen a méhed, és sohase lehet gyermeked? Nem provokatív kérdés, tényleg párbeszédet szeretnék, mert azt hiszem, nem kérhetem, hogy olvasgass olyasmit, amitől idegenkedsz, és amivel kapcsolatban sok az aggodalmad és érteni szeretnéd ugyanakkor a motivációt.
Köszönöm, hogy válaszolsz, mert én szívesen folytanám a párbeszédet veled. :)
márti_23
 
 


Kedves Márti :D

Elmennék egy másik orvoshoz is és vele is átbeszélném a problémát. És probálkoznék tovább.

L

Kép
lini
 
 


Lini, itt vagyok :)

Én is ezt csináltam. Illetve csináltuk, 16 éves voltam, és anyu totál kétségbe esett, én akkor annyira nem... Aztán már az 5.-ik orvosnál tartottunk, egyre jobb és jobb szakembert próbáltunk keresni, de nem igazán használt semmi. A méhem akkora volt, mint egy 14 évesé (cseresznye nagyságú). Nem nőtt, pont.

Eltelt 2 év. Akkor mintegy véletlenül előkerült egy 14 éves kori naplóbejegyzésem, hogy "És nem akarok szülni soha".
Ezt elmondtam egy akkori tanítómnak, aki jógára és egészségmegőrzésre okított. Megkérdezte: És, akarsz majd gyereket? Igen. Akkor ajánlom, oldd föl ezt a blokkoló mondatot, mert a szónak ereje van, hát még, ha hittel is megspékeled; majd keress képet egy szép, egészséges méhről, és minden este nézd meg, majd képzeld el a saját ép, egészséges méhed. "Beszélgess vele, kérj tőle bocsánatot."

Eltelt 3 év, és valami rutin hólyag-UH kapcsán mondtam az orvosnak, hogy ne lepődjön meg, ha a méhemet picinek és jelntéktelennek látja, mert ez és ez van.
Aszongya, nem értem, hölgyem. Megismételtem, ő meg: Ne haragudjon, de magának szép, egészséges, fejlett méhe van! Mért, mi volt a probléma? És alig hitte el, hogy x és y prof kezelt engem...

Mindezt azért írtam le, mert meggyőződésem, hogy egy adott cél beteljesüléséhez több megfelelő út is vezethet. És mert az a tapasztalatom, hogy minden szervi és fizikális bajom (még a baleset) hátterében is egy felszín alatti ok, félelem, görcs, stb. rejlik. Ha erre a felszín alatti rétegre is figyelek (napi rendszerességgel), akkor megelőzöm a probléma kialakulását.

Nomost a szülés, ami ugye világunkban általában egzakt megközelítésű, kontrollált folyamat. Igen, így is lehet. És úgy is, hogy a felszín alatti rétegből figyelem és élem át az egész várandósságot, szülést, és a következő időket. Ilyesmikre alapozok, amikor döntök. Tehát NEM az egzakt dolgokra első sorban, hiszen nagyobb erőt és hitet és bizalmat viszek a felszín alattiba, ami bizony nagy erő, és megtart.
Nem akarok bőbeszédűbb lenni, bocsi, hogy sokat írtam. Kérdezz, légyszi még, ha gondolod. Ja, és van egy édes kicsi lányom amúgy :)
márti_23
 
 


Van egy reklám a tévében, amikor a kissrácot a strandon felkészítik a fürdéshez: kalap, centivastagon a naptej, karúszó, úszógumi, feje fölött mentőhelikopter... anyuci elégedett.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Márti!

Nagyon klassz, hogy ezt leírtad! De jó volt olvasni! Lehetnél bőbeszédűbb!!!!

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Gratulálok a kislányodhoz :D Ez az életben a legfontosabb :D

Szép történet, tényleg.
Én mégis azt gondolom, hogy a biztonság másban keresendö.

A szülés nem (hu de nehéz leírni amit gondolok)egy holisztikus élmény hanem egy fiziológiás folyamt. Ami igaz nagyban rajtunk múlik de egy kis %ban nem. És sajnos emiatt a kis %miatt szerintem fontos a műtő közelsége.
Egy teljesen normális terhesség végén szülés közben is történhet bármi. Amikor arra sincs idő hogy a mentőt, taxit megvárd nemhogy még azon felül is. És ezt senki sem tudhatja előre, hogy közülünk ki az az 1 akinek a gyerekének elakad a válla vagy bármilyen más okból fontos lett volna a kórház közelsége. Én azt látom problémának, hogy a szülést Ti ugy fogjátok fel, hogy egy spirituális zenés táncos valami ami nagyon jó lehet. És kérdem én ki kérdezi meg az újszöltet erről. Ő valyon mit választana? A nyugalmat ami nagyon fontos vagy a biztonságot ami lehet, hogy nem lelki alapon minösül meg de akkor is ott van.

A szülés kockázatos folyamta. Középkorban az anyák és a csecsemők nagy része otthon bele is halt.

És mégegy fontos ami eszembe jutott. Az otthon szült babák közül a hosszu vajúdás miatt hány oxigénhiányos van. Mert erről nem szól az média. Ez még most nem derül ki csak 7-8 év múlva. Képzeld el G.Á szülései közül ami nem megy otthon mentőt, vagy taxit hiv, bekerül a kórházba magyarázkodás, beteg felvétel stb, stb... mire anyuka műtőasztalra kerül súlyos percek telhetnek el. Erre mondom hogy ma Magyarországon ahol ezt nem támogatják nagyon kockázatos ezt az utat járni.

De ez az én véleménye. Márti neked ettől függetlenül mégegyszer gratulálok a kislányodhoz és remélem érted az én áláspontomat is , ahogy én is probálom megérteni a tiédet is.

Lini

Kép
lini
 
 


Totzsu

Igen ez az egyik vélet.

A másik meg amikor bedobod a mélyvizbe a gyereket, hogy megnézd tud e uszni.

Ha szerencséd van tud.

Kép
lini
 
 


vélet helyett véglet

bocsi

Kép
lini
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: