Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Megjártuk a gyereksebészetet........Ricz doktornőnek igaza volt, valóban nem zárult le a herevezeték, ez egy tág sérvkapúvá vált....és ha köhög már lehet érezni, hogy domborodik a sérve :cry: .
Úgyhogy sajnos (vagy hál'istennek??) igaza lett az ovi dokinak, tényleg sérve van. Azt mondta a sebész doktornő, hogy mihamarabb meg kell műteni nehogy kizáródjon...
Na, hát nem vagyok boldogabb....meg kell beszélnem a műtéti időpontot...
Mindig történik valami!!!
Remélem nálatok nyugalmasabb napok vannak :?

KépKép
peni
 
 


Peni, sajnálom Somát, de még időben van, és meglátod minden rendben lesz. Telkin műtik? Gyors gyógyúlást kívánok!

Hűű csajok, de eltűntetek, dobjuk fel a topicot, írjatok, és sok-sok képet a gyerkőcökről.

Én holnap megyek rákszűrésre, ha már csak rágondolok, görcsbe áll a gyomrom :oops: :roll:

Képzeljétek, Dani mászik, ma kezdte, még elég lassan, és kicsit idétlenül, de ő is élvezi :D

Kép
mona76
 
 


Mona, tegyél fel egy fotót ahogy Dani mászik, édes lehet..........
Igen, Telkiben műtik. Utána nyugalomba kell lennie, pihenni, nem sírhat nem mászkálhat.......Telkiben ezt meg tudom oldani. Befekszünk szépen, beviszem a kedvenc meséit egész nap tévézünk az ágyból, eszünk-iszunk már amennyire majd lehet.......
Nem akarom kitenni egy másik korházban annak, hogy esetleg nemtudok vele maradni, ki tudja, hogy engedik-e, sír utánam........á inkább végig sem gondolom.
Szóval Telki igen. Rágondolok gyomorgörcsöm van :( .

KépKép
peni
 
 

 
 

Sziasztok!

Peni! Akkor végülis hála az ovidokinak, hogy észrevette. Persze egy műtét soha nem jön jókor, de az a lényeg, hogy utána rendben lesz minden. Főként, hogy itt Telkiben műtik Somát. Majd szorítunk nektek. Mikor mentek, tudod már? Mi 29-én megyünk újszülött szűrésre, ha akkor bent lesztek meglátogatunk titeket.

Mona! Édes lehet Dani. Én úgy szerettem, amikor már ekkorák voltak a gyerekek.

MI még mindig nyüglődünk éjszakánként. Elég nehezen bírom. Nagyon fáradt vagyok. Fürdés után alszik kb. 3-4 órát, utána meg kel 1,5-2 óránként. Persze ilyenkor alig eszik. Ma reggel 4-kor összekakilta magát, amit persze ki kellett vennem, a lámpára meg tökre felébredt. 1/2 6-ig ment az újraaltatás. Végül apa hasán aludt el. :cry: :cry: :cry:

Ti milyen oltásokat fogtok beadatni a gyerkőcöknek? Mindenki mást mond. A rotát szinte mindenki ajánlja, de a többiről már megoszlanak a vélemények.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Peni! Sajnálom, hogy így alakult, drukkolunk Nekltek!!!

Judit! Az éjszakákért nem irigyellek, nekünk is kel Lili 2x éjjelente, de általában szinte azonnal vissza is alszik szopizás után, így kb fél, de max 1 óra alatt letudjuk a dolgot. Viszont 4 óránál többet nagyon ritkán bír kaja nélkül, pedig rengeteget eszik, 160-180 grammokat. Azért irigyelni ne irigyelj véletlenül sem, mert elkurvult ám a kisasszony rendesen és napközben alig lehet lerázni fél órákra magunkról, mert mindig kézben lenne, ott is alszik el. Sajna ezt tuti mi rontottuk el, mert Titivel is így volt... :oops:

Gyerekorvos szerint az arcán mégsem ekcéma van, hanem az anyatejben lévő hormonok okozta kiütések, írt fel másik kencét, most sokkal szebb! :) A Rota ellenit mi is beadatjuk, már ki is váltottam, potom 18ezer ft. :shock: Vérlázító, hogy létezhet ilyen, hogy csecsemőknek való vakcinát nem támogat a tb!!! Ez kb olyan felfoghatatlan, mint a koraszülött mentős sztori... :twisted: :evil: :twisted: De a politikusok lakhatására meg kocsikáztatására havonta elmegy 6 millió / 2-3 képviselő, a napi 13-14 gyerekéletet mentő alapítvány támogatására nem futja! A travik átoperálását is fedezi a tb, ha indokoltnak tartják és bár előítéletektől mentes vagyok, de tényleg, ezt azért fel nem foghatom ép ésszel!!! :twisted:

Na bocsi, csak jólesett leírni!
Puszi mindenkinerk!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Peni!

Sajnálom, hogy műteni kell Somát, de vigasztaljon a gondolat, hogy Telkiben jó helyen, jó kezekben lesztek, így Ő is hamarabb átvészeli a dolgot :(
szorítok, hogy mielőbb rendbe jöjjön...

Petramama!

Őszintén sajnállak a kialvatlanság miatt...mert én ugyanezt éltem át :roll:
de hidd el, hamarosan változni fog a helyzet :wink:
Maya most már kb. fél 8-ig alszik este fél 10-től, így már kipihentek vagyunk :) (nehogy megint elkiabáljam)
azt viszont sajnálom, hogy a "hasonalvós" időszak már eltelt, Maya is így aludt rajtam sokáig, de már túl nehéz ahhoz (kb. 7 kg)
annyira gyorsan repül az idő :(

Bea!

Teljesen egyetértek Veled, nekem is nyílik a bicska a zsebemben a k..va képviselők pénzelésétől :evil: :evil:
rohadt ingyenélők :twisted:

képzeld, Maya nem szeret kézben (nem is nagyon bánom)
nálunk még mindig az autósülés a favorit, és a játszószőnyeget is kedveli :)

vasárnap elutazunk 5 napra Alsópáhokra a Kolpingba, babaúszó tábor lesz, kíváncsi leszek, hogy tetszik majd a kisasszonynak :)

( bár a csomagolástól már most a frász kerülget, Melissának is rengeteg cucca van mindig, de most Mayának :shock: )

azért várom, hogy kimozduljunk :)

Mona!

Dani nagyon édes lehet, tényleg tegyél fel képet!!!


szép napot Mindenkinek! (csak lenne már jó idő :evil: )

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kép Kép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Bigike, Balla Melinda, köszönöm a válaszotokat! Hááát, nagyon töprengek, még sosem voltam női nőgyógyásznál... Akhez eddig jártam, az egy elég népszerű orvos a Jánosban, én mindig a magánrendelésére mentem, de szülni ugye a kórházban kell, és a János kórház szülészetéről lehangoó dolgokat hallottam... De mivel ennél a dokinál nem érzem jól magam, nem is érdekes. Mindenképpen Telkibe szeretnék járni a terhesgondozásra is. Már ha aktuális lesz! :wink: Örülnék, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat úgy általában a szülészetről, nővérekről is!

Nagyon szépek a babáitok, öröm nézni őket!!! Ti zömében a környéken/Bp-en laktok, vagy távolabbról is ezt akórházat választottátok?
bécócica
 
 


Sheila, ezek a szemek!!!! Gyönyörű! :lol:

Te melyik dokit ismered? (Épp doki-keresésben vagyok...)
bécócica
 
 


Sheila, gyönyörű a kicsi Maya. És már 7 kilo? Ügyesek vagytok!!!!! Mennyi anyatejet tudsz neki még adni? MÉg mindig állandóan fejsz?
Jó pihenést nektek!

Bécócica!
Én Fenyőházi doktornál szültem (pár oldallal előbbre olvashatod, hogy miért) és teljesen meg voltam elégedve. Varsányi doktornőt mindössze egyszer láttam, egy vizit alkalmával.
Nekem két szülésznő volt a szülésemnél, mert váltás volt közben -mindketten kedvesek voltak. De a másodikkal, Kecskés Ildikóval én nagyon meg voltam elégedve. Mindent úgy csinált, mint egy közkórházban egy jól menő, felfogadott szülésznő.
A csecsemősök többsége is kedves. Talán egy hölgy volt (a nevét nem tudom), aki nekem nem volt túl szimpatikus, de ő csak egyszer volt ügyeletben a 4 nap alatt.

Bigike! Engem is felháborít, hogy ha normálisan akarod nevelni a gyerekedet mindenért fizetni kell. Kezdve a terhes gondozást, a szülést, az orvosokat, a bölcsit, ovit, stb. Nem is sorolom. A másik oldalon meg szórják a pénzt el nem végzett tanulmányokra, drága lakásokra, stb.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sheila: Maya gyönyörűűűűűűűűűű, egészen oda vagyok meg vissza........csodaszép baba:-)
Köszi Lányok a biztatást.....én is úgy gondolom, hogy jó kezekben leszünk, a gyereksebész doktornő is nagyon szimpatikus volt, Ricz doktornő fogja altatni SOmát, úgyhogy tudom nem lehetne jobb kezekben ........de azért mégis......
Jövő héten fogok megbeszélni műtéti időpontot, valószínüleg május első vagy második hete lesz belőle. AZt mondta a sebész dokinő, hogy a műtét után 1 napot kell csak a korházban maradni, utána haza is vihetem Somát, ebből arra gyanítok, hogy nem lehet ez nagy műtét, csak az aggódó szülőnek nagy beavatkozás, orvosi szempontból ezekszerint nem lehet az.......

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a Maya dicséreteket, nagyon jólesett :) :)

Bécócica!

Én is Fenyőházinál szültem, hozzá is jártam véégig terhesgondozásra, én is nagyon elégedett voltam :)

Petramama!

Igen, fejek még, de sajnos egyre kevesebb a tej :( :( :(
napi 1x tudok neki adni, és most már az sem tesz ki egy teljes adagot...de azért nem adom fel, fejek, amíg van értelme, és szedem a "tejcsináló" bogyókat, és iszom a teát :wink:

nekem is megjött már a múlt hónapban (Maya akkor volt 3 hós)
azóta csökken drasztikusan a tej mennyisége :(

Peni!

Én is így éreznék a helyedben, de ne felejtsd el, hogy ezek a kiskölykök milyen hamar felépülnek, könnyebben átvészelnek mindent, mint mi.
Persze azért megértem az aggodalmad...
hamarosan túllesztek rajta, és fellélegezhetsz.
majd gondolok Rátok! :wink:

Jó éjt Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így belekotty, de Sheilát olvasva eszembe jutott ez: http://www.boldogmama.hu . Elég drága, de a védőnőm tapasztalata szerint is nagyon jó tejelválasztást serkentő kapszula.
Sheila! Látom, hogy nagyon szeretnéd, ha Maya sokáig kapna anyatejet, esetleg olvasd el. Pici lányod tényleg csodaszép, gratulálok! Na persze a többi baba szintén, úgy látszik ezek a telkis babák mind gyönyörűek!

Én is ott szültem egyébként tavaly nyáron Varsányi doktörnőnél, maximálisan pozitív tapasztalatokkal, pedig aztán én meglehetősen egyedi igényekkel érkeztem a kórházba, de a doktornő maximálisan támogatott, amennyire az ésszerű keretek között megoldható volt. Végül nem úgy alakultak a dolgok ahogy szerettem/szerettük volna, de így is nagyon elégedett voltam. Anno még párszor írogattam is, mostanság csak nosztalgiából olvaslak benneteket.

Mindenkinek boldog babavárást és babázást!

nufi
nufi
 
 


Sziasztok!

Bigike! Nagyon szépek vagytok, gyönyörűek a gyerekek! :D

Petramama! Tényleg elég nehezek az éjszakák ezekben az első hetekben, na de szerintem Te már elég rutinos vagy két gyerek után. Tudod, pár hét és Boróka is végig fogja már aludni az éjszakát! :lol:

Mona! Nagyon aranyos lehet Dani, ahogy mászik. Tegyél majd fel képet! Dokinál minden ok volt? Hú nekem meg úgy néz ki mammográfiára kell mennem, nagyon remélem, hogy csak egy tejcsatorna van megduzzadva. :shock: Kicsit én is be vagyok tojva!

Sheila! Gyönyörű kisasszony Mayácska, és látom már fülbevalója is van. :lol: Kíváncsi vagyok milyen lesz majd a Kolpingos babaúszás, majd gyere mesélni az élményeitekről!
Mi is megyük május végén, igaz nem kifejezetten babaúszós hétre. Danim mostanában kissé félős a vízben, nem tudom, hogy fog majd az uszi tetszeni neki.

Peni! Sajnálom, hogy műteni kell Somát, megértem, hogy aggódsz, de Telkiben tényleg jó kezekben lesztek!!!

Nufi! Gyere gyakrabban, mesélj magatokról!

Mi jól vagyunk, Dani jókat alszik, eszik (imádja a sütőtököt), nevetgél, eljátszik magában is. Járunk Ringatóra, nagyon élvezi, nézelődik, nagyokat síkitózik.
Csajok, csak ne 24 órából állna egy nap! Úgy érzem, soha nem érem útol magam és annyi mindent szeretnék még csinálni. A kertbe még csak egyszer jutottam ki, pedig a növényekre is már nagyon ráférne a törődés. :roll: Ja és hétvégenként jön a férjem 13 éves nagyfia, hát vele mostanában nem túl egyszerű, annyira kamasz ... :shock:
Kép Dani hason
Na még dobok egy aktuális képet

Kép
jud71
 
 


Jud! Dani nagyon cuki baba........szuper ebben a kis csíkos cuccban!!!

KépKép
peni
 
 


jud, nagyon édes Dani :wink: nekünk is van ilyen harisnyánk :D
hova jártok ringatóra? Nekünk az már késő lenne? Hűű, nagyon tetszik ez a járóka :)
Igen, renben volt minden a dokinál, vagyis remélem, mert eredményt csak 2 hét múlva küldenek. A dokim hozta a formáját, azt mondta jöhet a következő baba, de én nagyon tiltakoztam :lol:
Sheila, gyönyörű kiscsajod van :wink:

Dani nagyon útál már a hordozóba, de úgy érzem az ülés meg még korai neki :roll: . Vélemények?

Kép
mona76
 
 


Mona! Küldtem privit. :D

Kép
jud71
 
 


Peni!
Szerintem jó kezekben lesz Soma Telkiben. Persze egy műtétet akkor sem lehet elbagatelizálni, még ha rutinműtét is. De csak optimistán álljatok a dologhoz, úgyis minden rendben lesz!!! Soma tud már róla, hogy műteni fogják? És hogyan reagál rá?

Sheila!
Sajnálom, hogy ennyire nincs már tejed. Félek, hogy én is így fogok járni, pedig minden szert bevetek már (More milk, Urtica, laktoherb, alkoholmentes sör). Most még minden evésnél szopizik, de van, hogy csak 60-80-at eszik. Két mellből max. 120-at tud enni. Ez most még elég neki, de mi lesz később? Tegnap óta ráadásul állandóan görcsöl a hasa szopi közben, emiatt tépi a mellem és rángatja magát. Azt veszem észre, hogy addig eszik, amig gyorsan jön a tej, utána meg már csak sír. A pótlást sem nagyon fogadja el. Érdekes éjszaka simán szopizott, akkor semmi baja nem volt. Nem értem.

Jud!
Édes pici fiad van.
Hova és mikortól jártok ringatóra? Mi anno Petrával Tücsökzenére jártunk, azt ő nagyon szerette. De oda csak 1 éves kor felett érdemes menni.

MOna!
Gasztonyinál voltál? Mert ő engem is mindig a következő gyerekkel szokott szekálni! Sőt, amikor kiderült, hogy Boróka is lány lesz, már mondta egyből, hogy majd a negyedik fiú lesz. :shock: :shock: :shock:
Mi Petránál 8 hónaposan kezdtük el a normál autósülést használni, mert a hordozóban állandóan felnyomta magát, meg a súlya miatt már képtelenség volt cipelni. Nekünk a Bebecomfort iseos ülésünk volt, nagyon szerettem!!!! Mondjuk nem volt olcsó. Most a húgomék használják és még mindig tök jó állapotban van.

Befejezésül dobok néhány képet:
Kép Boróka és Petra
Kép Boróka és Dorka
Kép Boróka 3 hetesen

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!
életjel :) csak hasfájunk frontolunk és így kicsit KO-k vagyunk a nap végére, bár este Máté igazán rendes kölök, szépen alszik majdnem reggel 5ig kb. este fél 11től
megnéztem gyorsan a képeket! hát ezekért már érdemes volt felkúsznom :D
Peni: sajnálom Somát, szegénykém. gyógypuszik a nevemben is! gondoltam rátok, hogy vajon sérv vagy nem sérv, én az ellenkezőjének drukkoltam.

voltam már kontrollon is /5 hetes lett belőle, de hál istennek nincsen baj / Mátét is vittük /nekünk 3 óra az út oda vissza, de kibírta kaja nélkül :)/ bemutatta, hogyan vagyok tündérvirágszál ha alszom műsort, bezzeg itthon 3000 decibel :D

Remélem Mindenki jól van :)

most sajna csak ennyire futotta :)

Kép
panda_maci
 
 


petramama, gyünyörűek a lányok, nagyon hasonlítanak egymásra :wink:
Igen a Gasztonyinál voltam :D .

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Petramama: nagyon szépek a lányaid!!! Tényleg nagyon hasonlítanak egymásra. Csoda helyes a legkissebb kicsid is:-)

Petramama, Pandamaci köszi a bíztatást, én is úgy hiszem, hogy jó kezekben lesz Somám. Próbálok a lehető legpozitívabban hozzá állni a sérvműtéthez, kicsit feszült vagyok, jobb lenne már túl lenni rajta....de majd eljön az is.
Soma nem tudja, hogy meg fogják műteni. Feküdt már bent a Telki korházban amikor szilveszterkor a Kolpingban összeszedett valami vírust........nagyon pozitív emlékként maradt meg benne. SZeretett ott lenni, pedig kapott infúziót, injekciót de olyan érdekes, hogy nem ez maradt meg benne, hál'istennek:-) Úgy örül amikor viszem valami vizsgálatra.....szerintem fel sem fogja hogy korházba megyünk orvosok közé, jó kis programnak tekinti aminek persze nagyon örülök. Bízom benne, hogy ez a kellemes kép a gyerekben nem fog megváltozni:-).

KépKép
peni
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyönyörűek a babák!!! :D
Majd én is teszek fel képeket, ha sikerül a gépre másolnom az újakat.

Petramama!
3, 6 stb hónapos korban fejlődési ugrásuk van a babáknak, biztos hallottál már róla, hisz neked nem Boróka az első.
Ilyenkor megnövekszik a baba tejigénye, szopóereje, (gyorsabban kiszívja a tekecskét), de ezzel sajnos nem növekszik egyenes arányban a tejecske mennyisége, s ezért a baba frusztrált, feszeng, reklamál. Minél többször kell szoptatni a babát, és kitartásra kell bíztatni, mert csak így növekedhet a tejed!
egy-másfél héten belül a melled veszi az adást, hogy több tej kell!
Én azt csináltam, hogy mivel az éjszakát már átaludta Anna ennyi idősen ( 8tól 7ig) ezért az utolsó szopi után beiktattam két fejést még 11kor, és éjjel 2kor (felkeltem :? ), és így napról napra nőtt a tejem mennyisége, 1 hét múlva újra elég volt Annának, pedig már megijedtem, hogy vége a szopinak.

A ejszaporítókkal kapcsolatban csak annyit, hogy vigyázz velük, mert ha többet használsz egyszerre, vagy túlzásba viszed, az ellenkező hatást is elérheted velük! el is apadhat a tejed! a legjobb tejszaporító, ha minél tovább, vagy többször tudod szoptatni Borókát! Váltogasd többször a melleid, mert amíg az egyikből szopizik, a tejleadó reflex hatására a másikból megint előrébb kerül a hátsó tej.

Szóval kitartást!

Jud!

Dani nagyon jóképű kisfiú!! :D
és ügyes is!
Én még sosem voltam mammográfián... :? biztos minden rendben lesz! :wink:

Sheila!
Kitartás neked is! Ez is szuper, hogy legalább ennyi tejecskét kaphat Maya!!!! Remélem nemsokára tényleg találkozunk már!
Jövő héten egy séta? :D

Peni!
Drukkolok Nektek!
Soma biztos nagyon ügyes lesz! :wink:

Na most megyek, mert Anna lassan ébredezik a délelőtti alvásból!

Szép napot mindenkinek! :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!
Nagyon régen voltam, már egy hete vacakol a netünk, most talán megorvosolták telefonon keresztül, hát, majd meglátjuk... :?
Gyönyörűek a babák-gyerekek!!! És tényleg, rettentő gyorsan megy az idő, Luca is csak hízik meg növi ki sorra a ruhákat :o Már alig várom, hogy betöltse a 3 hónapot és mehessünk babaúszni. Nálunk is valammi ugrása lehet, mert már 3 napja nem tudok fagyasztani, annyira kevés tejet tudok fejni etetés után, hogy nem érdemes, de egyenlőre elég... Macmam, nem értettem, amit írtál, mit jelent, hogy váltogatni a mellet? Egy etetésen belül? Mert én egyszerre egyből etetek (eddig az elég). Luca is végigalussza az éjszakát, kb este 8-9 felé eszik, aztán csak reggel 6-kor, ha úgy látom, kevés a tej, éjjel 2 fejés? (húúúúúúúúúúúú ez keményen hangzik) Még mindig küzdünk a kakilással, dokinéni nem mondott rá semmit, csak hogy hát igen, 3 nap után már adjunk neki. Amúgy a kúpot recept nélkül adták a gyógyszertárban. Nem tudom, nincs- erre valami homeopata bogyó?
Peni én is szurkolok a műtéthez, biztosan minden rendben lesz! Mi holnap hívjuk az ilyen-olyan ismeretségben szerzett dokit, remélem, hamar tud fogadni minket. Na megyek, mert szólít a főnök :lol:
Kép
Kép

Kép
hablaty
 
 


Hablaty!

Amit én leírtam, az nálunk vált be, de nem kötelező recept mindenkinek, csak leírtam egy példát.
Nem volt nehéz felkelnem, mert nagyon akartam, hogy legyen több tejem, akkor jöttem rá igazán, hogy milyen jó is szoptatni!!!
Nálunk Anna kezdettől fogva 2 ciciből evett, és amikor jött ez a fejlődési ugrás, akkor többször is váltogattuk egy szopi alatt.

Luca nagyon édes kislány!! Micsoda kis pofika! :D
Nagyon ügyesen alszik!
Homeós bogyóról érdemes lenne megkérdezni egy homeopátiás orvost, mert mindenkinek más az alkati szere, biztos van erre is!
A homeopata.hu-n fel vannak sorolva az ország homeós orvosai, ott találhatsz hozzátok közelit!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Ja értem akkor a váltogatást, köszi! Persze, tudom nem "kötelező", csak gyűjtögetem az ötleteket, tudod, nyugodtabb vagyok, ha van pár ilyen a tarsolyomban szükség esetére :wink:
Ismerem a homeopátiás oldalt, köszi, én is azt tervezem, hogy elmegyünk, csak arra gondoltam, hátha van valami gyors-segély addig is. A kúphoz azt mondták, hozzá lehet szokni, ezért nem akarom használni, csak ha muszáj.

Kép
hablaty
 
 


Az ötletgyűjtögetés jó!! :D jó, ha van mihez nyúlni!
nekünk van itthon egy homeós könyv, de kifejezetten a csecsemőkori ritka székletre nem ír semmit, de egyébként is én úgy tudom, hogy egy babánál akár még a 14 napos kakiszünet is előfordulhat.
de a gyakori kúphasználattal is vigyázni kell, mert csökkenhet tőle a székelési reflex, ahogy írod, hozzá lehet szokni!

Macmam

Kép
macmam
 
 


sziasztok,

Úgy olvastam, hogy a Telki kórházban alternatív módon is lehet vajúdni.
Kérdésem, hogy közületek valaki kipróbálta ezeket a módszereket illetve ilyenkor van-e valami plussz költség?

Előre is köszönöm a válaszokat!
cocochanel
 
 


Sziasztok!

Jud! Dani nagyon édi! :)
Judit, Hablaty! Ezek a csajok... :D :lol:
Hablaty, kakilásért :( ez a kúpos sztori elég borzasztóan hangzik, remélem hamarosan rendbejön! Nálunk Lili rengeteget termel a pelusba szerencsére!!! koppkoppkopp :)

A szopitémához csak annyit, hogy szerintem ez is gyerekenként változó, kinek milyen igényei vannak. Én a kisfiamat 3 és fél hós koráig tudtam csak anyatejjel etetni, utána + tápszert is kapott, de fél éves koráig húztuk azért a tejet, igaz neki nem nagyon volt türelme a ciczéshez, csak az első hónapokban, utána már túlságosan érdeklődő volt ahhoz, hogy befelé fordulva feküdjön órákat, mert ő nagyon el tudta húzni a kajálásokat. Nála egy etetés egyik cici, következő etetés másik cici, így ment a dolog. Lilinél max 20-30 perc a szopi+büfi, ő viszont 1 etetésen belül mindkét ciciből eszik, átlag 160 grammot összesen. Titi is jó evő volt, ebben nem különböznek. :lol: :D Most 2 napja Lili este fél 11-től reggel 6-negyed=-ig szunyál, így a cicim reggelre húúúúúúúúúú irtórta feszül, de bocsi, én képtelen lennék felkelni fejegetni, inkább szenvedek és alszom hanyatt, amíg a kisasszony nem riaszt!!! :oops: :D Szerintem azért akármennyire is fontos dolog a szoptatás, mert nagyon is az!!!, azért nem szabad túlparázni a dolgokat, mert épp ellenkező hatást érhetünk el, mint amit szeretnénk... :wink: Ennyit a bölcseletekről! :oops:

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Mielőtt bárki félreérti a bölcselkedést magamra értettem!!! :D

Kép

Kép
bigike
 
 


Bigike!

Én azért keltem fejni, mert nem volt elég tejem, és úgy gondoltam, ha több alkalommal ürül a mellem, akkor veszi az üzenetet, hogy több tej kell. Mivelhogy Annának nem tetszett, hogy kevesebb a tejci, és nem volt hajlandó csak azért komfortszopizni, hogy teljesítse az én kívánságomat (=tejnövelés). Ezért kb 4 napig keltem fel éjjel 1x, mert 11kor még fent voltam, és utána úgy megugrott a tejem, hogy csak na.... :D Részemről ez nem túlparázás volt, hanem ésszerű, tudatos lépés.
és sajnos ebben az időszakban nekem már nem feszült túl a mellem reggelre :(
Szóval én csak leírtam az én történetemet, de mindenkinek más. Viszont a fejlődési ugrás időszakai a legtöbb gyerekre igazak, és a legtöbb anyuka, aki a baba 3-4 hónapos korában abbahagyja a szoptatást, azért teszi, mert azt hiszi, hogy elfogyott a teje, vagy hogy a baba már nem akar szopizni ( mert sztrájkol a tej hiánya miatt). Ez az általános, de persze millió más ok is van, kevés a tejmirigy, elapad a tej számos sok miatt, vagy tényleg a baba hagyja el a szopit, stb.

Macmam

Kép
macmam
 
 


Mivel nálunk a kisasszony éjjel is 3 óránként kel, ezért nem nagyon tudok mikor fejni. Ráadásul éjszaka félálomban tök rendesen eszik. Akkor nem megy a rángatózás és sírás. Ez csak nappali műsor, de remélem hamarosan túl leszünk rajta. Tegnap megpróbáltam kifejni a tejet a hiszti műsor után, de csak 20 ml jött két mellből.
Én egyik gyerekemnél sem tudtam fejni. Általában 3 hónapos korukig volt elég kizárólag az anyatej, utána már mindkettőnél pótolnom kellett, de a nagy így is 8, a kicsi pedig 10 hónapig szopott.
Ráadásul a hasfájós szopik után sem anyatejet, sem tápszert nem fogad el cumisüvegből.

Egyébként kaki meg szinte minden pelusban van. Na de miből????

És hízik is rendesen...

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Petramama!

Az a lényeg, hogy hízik, nem? :) Biztos nagyon jó minőségű a tejed.
Egy ismerősömnek meg rengeteg teje volt, szopiztak is volna a babái, de olyan vizes volt a teje , hogy egyáltalán nem híztak tőle szegénykék, ezért tápit kellett kapniuk. :(

A fejésről annyit, hogy ha nem tudsz rendszeresen ugyanabban az időben fejni, akkor nem is lesz mit, mert a fejéssel fokozatosan lehet plusz tejet termelni, de nélküle csak annyi van, amennyit a baba igényel.

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!
Bigike, kb 1,5 hónapos koráig nálunk is így volt, minden pelus kakis is volt, ez a nyűglődés 4 hete megy. Tegnap is kakilt, de lábnál, hátánál is folyt, mindenfelé... és még a pelusban is lötyögött :shock: (és ez nappal volt, max 3 órája volt rajta a pelenka, nem éjszakai hosszú ideig)
Macmam, ha kevés a tej (tudod, csak ötletgyűjtök :lol: , csak mert Luca mindjárt 3 hónapos, ha ezzel szembesülök, nehogy frászt kapjak), akkor mondjuk egy etetés után, ne is adjak pótlást a faygasztottból, hanem hamarabb tegyem mellre? Nem fog akkor vajon üvölteni, hogy nem lakott jól? (tudom, majd kiderül :lol: ) Luca sem nyújtja el túlzottan az evést, teletömi a hasát, aztán elég is :lol: Mostanában napközben szokott bele egy szünetet tenni, szuszog nagyokat, ezerrel néz engem és beszélget :) Ja, és iszonyúan folyik a nyála, és általában mindkét kezét egyszerre próbálja a szájába gyömöszölni. A nyálfolyás már olyan szintű, hogy akárhol is fekszik, ha csak 2 percig is, tócsa van a feje alatt.
És végre, hétfőn megyünk Pestre dokihoz, megnéznek mindent, ami gond volt vele, már nagyon várom, hogy megnyugodhassunk.

Kép
hablaty
 
 


Hablaty!

A gyakoribb szoptatás is lehet megoldás, de ha van annyi félretett tejecskéd, akkor a baba igényét azzal ki tudod elégíteni, csak ebben az esetben a melled nem fogja megkapni a kellő mennyiségű ingerlést.
Talán a köztes megoldás, ha pótolsz is, de egy-két alkalommal többet szoptatsz, amíg újból meglódul a tejecske Azért nem jó túl sűrűn sem, mert idő kell a babának az emésztéshez is.
Mindenki maga tudja, érzi akkor, amikor ott a helyzet, ha pl. valaki olyannak ismerte meg a babáját, hogy könnyen rászokik dolgokra, akkor lehet, hogy úgy érzi, neki ez nem megfelelő, mert nem akarja később pl. 2 óránként szoktatni emiatt. Ilyenkor esetleg többször kell fejni nap közben ( ezt hosszabb ideig kell alakítani, hogy legyen mit fejni, mindig ugyanabban az időben, és akkor lesz plusz tej. Az anyatej folyamatosan termelődik, de kb. másfél óránként újra megtelik a mell annyira, amennyi elegendő egy szopihoz, vagy fejéshez.

Egy szó, mint száz: nagyon sokféle megoldás van, mindenkinek más felel meg, más jó.
szoptatással kapcsolatosan nagyon jó infókat találhatsz a
www.szoptatasert.hu oldalon. én is jó hasznát vettem. :)

Macmam

Kép
macmam
 
 


Értem, köszi a segítséget. Meg fogom nézni az oldalt is, csak nem akarom túlinformálni magam, amíg nincs is rá szükség. Tudom, azt is, hogy ezerféle megoldás lehet és mindenkinek más jön be, hiszen mindenki (és a babája is) másképp működik. Csak ha már itt olvasok ilyesmiről, akkor szeretem teljesen érteni, mert tényleg biztonságot ad, ha minden problémára van valami a tarsolyomban - vagyis azt hiszem, amíg nem szembesülök valami Luca-extrával :lol: :lol: Remélem, nem baj, hogy ennyit kérdezek :oops:

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 


Sziasztok!

Hűű de régen voltam :oops:
Jud, ma gondoltam rád, mert anyúval a Fiskális úti rendelőben voltunk :D
Dobok pár képet, ne haragúdjatok ha sok lenne!
már a lépcsőn is próbálkozom :lol:
Kép
és megvan a túró rúdi :lol:
Kép
a porszívóval is barátságban vagyok :lol:
Kép
http://videa.hu/play.php?v=UbqU9DGZsvpLeYDE

Kép
mona76
 
 


Mona!

Dani nagyon édes és ügyes, megnéztem a videókat is, a tükrös :D :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Mona, nagyon ügyes Danid! :D És milyen jól mászik! :lol:
Mi tényleg a Fiskális úti gyerekrendelőbe járunk! Ha ezt tudom, talizhattunk is volna! :) Én meg mindig gondolok Rád, amikor anyuhoz megyünk a 81-sen.

Cocochanel! Igen, van a H-ban fürdőkád, bordásfal, szülőszék, labda, kötél. Ezekért nem kell külön fizetni. Én a kádat próbáltam.

Peni! Tudjátok már mikor lesz a műtét? Milyen költsége van Telkiben egy befekvős gyerekbetegségnek? Akár priviben is érdekelne.

Panda, hasfájásra nem próbáltátok a Gripewatert?

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!
Mona milyen nagy a gyerkőcöd :o Olyan nehéz elképzelni, hogy pár hónap, és mi is pakolhatunk el Luca elől :lol:
Holnap megyünk Pestre, remélem, végre pontot tehetünk a ciszta-ügy végére!! És képzeljétek!!!! Tegnap szétnyílt teljesen az összetapadás a kicsim hüvelynyílásán!!! az én gátmasszázs-olajammal próbáltuk óvatosan tágítgatni, ahogy a nődokim mondta, és ezek szerint jól csináltuk és hatékonyan :) És meg sem nyekkent Luca, úgyhogy biztos nem is fájt neki, és én úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúgy örülök!!!! :) :) :) Holnap azért megmutatjuk ezt is Pesten, biztos, ami biztos, de nagyon úgy néz ki, hogy ez talán megoldódott.
Az alábbi kép tegnapelőtt este készült fürdetéskor, nem tudom, hogy sikerült így lekapni ezt a kis"angyalt"... :lol: :lol:
Kép

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Jud: Igen, tudjuk. A műtét május 19.-én lesz, hétfőn. Utólag megmondom hogy mennyibe került előre nagyon bizonytalan.
Feküdt már bent a fiam egyszer, két éjszakát, vírus, hányás-hasmenés-kiszáradást tünetetkkel. Januárban volt, percenként kellett valami, hol egy új infúzió, hol egy gyógyszer, hol ez hol az ami mind-mind változtat az áron. Szóval szerintem biztosat csak a végén lehet mondani. Ennek a 2 napos infúziós kúrának (vér, vizelet, széklet vizsgálattal, teljes gyerekorvosi kivizsgálással, x vitamin ijekcióval, 6 liter infúzióval, kajával gyereknek nekem és a férjem is bent kajált rendszeresen) meg tudom monani milyen összeg volt a vége ha érdekel.

KépKép
peni
 
 


hablaty, nagyon édes Luca :)
peni, a januári ár engem is érdekelne, köszi.

Kép
mona76
 
 


Peni, igen érdekel, köszi!

Hablaty, jó ez a kép, nagyon aranyos Luca. Reméljük minden rendben lesz a cisztával kapcsolatban.

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!
Jud: írtam privit.

Képzeljétek megvan a műtét időpontja: május 19. 13.-án kell vinnem kivizsgálásra, vérvételre...és 19.-én reggel kell bevinnünk a műtét reggelén. Ha rágondolok csomóba ugrik a gyomrom! :roll: , lányok, csak ezen legyünk túl..........

KépKép
peni
 
 


Szia Jud71,
Köszi a választ!
Még nem volt időnk kimenni megnézni a szülészetet, de jövőhétre sikerült időpontot egyeztetni.
Te Schwarczinger dr.-nál szültél?
cocochanel
 
 


Sziasztok,

Gratulálok a sok szép babához!

Nem tudjátok, hogy a Telki kórháznak melyik biztosítóval van szerződése?
gyöngyvirág77
 
 


gyöngyvirág: sokkal van szerződése. Nézd meg a honlapon fel van tünetetve...

KépKép
peni
 
 


Peni, nem kaptam meg a privit. :(

Cocochanel, igen nála szültem.

Kép
jud71
 
 


szia Peni,

Lehet, hogy béna vagyok, de én ott csak az egészségpéntárakat találtam meg.
gyöngyvirág77
 
 


Sziasztok lányok!

Már nagyon régen jártam erre, nagyon szépek a gyerkőcök!
A képeket nézetem meg, vissza olvasni nem volt időm.
Légyszíves segítsetek nekem!

Mit kell vinni a szülésre?Már nagyon foglalkoztat ez a téma, igaz még van 6 hetünk elvileg, de rakom össze a pakkomat, az alapvető dolgok megvannak: tisztálkodás,hálóing, köntös stb., de nem tudom milyen betétet vegyek! Illetve milyen egyszerhasználatos bugyit?
Ti akik már szültetek mi vált be?
Mennyi hálóing, bugyi kell?
A babának vigyek-e valamit ?Vagy mindent kapunk?
Hát ezek a bizonytalanságok vannak.
Igaz úgy tervezem, hogy ha megyünk május 15-én nst-re akkor megkérdezek ott egy nővért vagy szülésznőt nemtudom ki csinálja, hogy mit kell vinni.
De azért kiváncsi vagyok a ti véleméynetekre.

Még egy kérdés a házassági anyakönyvi kivonatból 300 napnál nem régebbi kell?

Ja és fogalkoznak-e olyannal a szülésznők, hogy gátvédelem, vagy esetleg homeopátia?

Ezekre ha tudna valaki válaszólni, nagyon megköszönném.

Kép

Edina
edied78
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: