Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm a sok jó tanácsot mindnekinek! Én csak jegyzetelgetek szorgalmasan mint egy kisiskolás!!!

Beyuska! Nem nem csomagolok, de hamarosan neki kell állnom, hisz mi most fogunk nekiállni a tető bontásának és hát nehogy izé meg bigyó!! Meg jó, ha mindent megveszek, mert akkor még egy kilo kenyérért is nehéz lesz eljutnom! Na jó annyira nem, de én nem akarom az uccsó pillre hagyni az egészet! Szal még azért van mit csinálni! Meg ahogy minnél többet kérdezek annál több dolog jut az eszembe, hogy még ez sincs meg az sincs!

Ti mikor pakoltok?? Vagy azért már az utra készen álltok???
A babának miket visztek?? ucira meg pelusra meg ilyenekre gondolok! Tényleg a babákat ki fogja a korházban fürdetni?? mi vagy a csecsemösök?? Épp tegnap mondtam apának, hogy tuti lesz amit majd utánunk kell hozzon, mert bizti lesz amit kihagyok! Mert eddig akárhova is mentem mindig maradt itthon valami ugyhogy ez nem is érte váratlanul!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tabati! Az az eldobható bugyi az milyen?? Vettél már??? Mennyi van egy csomagban??? meg mennyibe kerül??? És a patikában vetted ugye?? A jessa betétet meg a DM-ben ugye,??

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Csak egy-két kéretlen jótanács a pocakosoknak:

Betét: én nagyon ódzkodtam attól a nyavalyás óriásbetéttől amit a dm-ben lehet kapni, ha jól emléxem "jessa" a neve. Végül csak megvettem és milyen jól tettem!!! Én nem hiszem, h szülés után elég lenne egy kis éjszakai always betét, vagy az mindenképpen átázik majd. Nem volt a legkényelmesebb ez az óriáscucc, de annál praktikusabb és hasznosabb volt, mert sohasem kerültem olyan helyzetbe h átáztam volna és akár lepedőt kellett volna cserélni, akár elsóneműt v hálóinget mosni.
Az utolsó napon, mikor hazaengedtek a khból, akkor már elég volt a normál always betét (3-4. nap körül).
Nócika: a jessát a dmben lehet kapni, 10 dbos egy csomag és bőven elég, kb. 500 Ft volt.
Babának vigyél: 1 kis csomag pelust (néhányat adnak, de saját kell), törlőkendőt 1 csomaggal és a ruhát amiben hazaviszed. Hintőport, popsikenőcsöt és gézlapot kapsz sajátot.

Hálós bugyi: na az nekem nagyon nem jött be, mert totál laza és teljesen elmozog benne a betét. Kínaiben vettem nagyon kényelmes pamut bugyikat, rendes slipeket, baromi jó volt. Nagyon kényelmes, puha anyagú bugyik, és rendesen fogják a betétet is. Nem utolsó sorban pedig még most is tudom használni őket!!!

Fürdetés: a khban a babákat a csecsemősök fürdetik, folyó víz alatt. Én egyszer ott maradtam megnézni, h megy ez. Persze otthon van kiskád meg ilyenek, szal teljesen más lesz.

Na csak ennyit gondoltam. Aki még nem vett, nem muszáj ilyen spéci hálós bugyit venni, ami - az én véleményem szerint - semmire nem jó :(

De ha van vkinek kérdése, szívesen válaszolok!!!

KépKép
hugic
 
 


Nócika - igen, már akkor is tilalom volt, mikor megindult a szülés. De mentünk apával határozottan befelé, a pocakom, meg én, meg apa meg a bőröndök :lol: senki nem állított meg minket, és egyenest az 5ödikre mentünk. Onnan irány a szülőszoba apástól, bőröndöstől :)
Talán Te mondtad h szeretnéd a gravitációt kihasználni! Nyugi! Arra a szülöszobán is lesz lehetőséged, nem kell ezért felmászni az 5ödikre :lol: Én egy csomót mászkáltam, szinte csak sétáltam a szobában! Feküdni csak onnantól feküdtem, mikor jött ez első tolófájás (persze nekem semmi infúzió, semmi nem volt).

KépKép
hugic
 
 

 
 

Popsikenőcsöt se árt vinni, attól függ, mennyire lesz érzékeny a bébi bőre. Amit ott adnak (lehet, hogy az a gyógyszertári? :? sose használtam) az szerintem borzasztó vazelines, elég gusztustalanul nézett ki még akkor is, mikor már pelenkacsere volt. Nekünk nagyon bejött a Sudocrem. Mondjuk nem túl olcsó, de így fél évesen a 2. tégelyt használjuk (és nem is a legnagyobból), és még jócskán van benne. És sose volt még csak piros se a popsija, és nem maradt olyan nedves-féle, mint a kórházitól, hanem nagyon gyorsan felszívódott.

Babának még: esetleg cumit, az jól jöhet, meg pluszban textilpelust (nekünk kellett :oops:)

Fürdetés: barátnőm is ott szült, ő asszem egyszer ragaszkodott hozzá, hogy ő fürdethesse a babát, de sztem nincs sok értelme. Meg annak se, hogy nézze az ember, ahogy a csecsemősök csinálják (ettől függetlenül én is megnéztem egyszer :oops: :)). Belógatják szerencsétlent a csap alá és pikk-pakk két perc alatt megvan.

Ja, és ne nézzetek hülyének lécci, de akinek gátsebe lesz, annak nagyon-nagyon hasznos, ha visz be magával kisméretű úszógumit (amibe nem csúszik bele a feneke). Ugyanúgy funkcionál, mint a szülés utáni párna, csak sokkal olcsóbb (én párszáz pénzért vettem, és most még szezonja is van :)) és idővel jó lesz a babának is :lol:
Komolyan mondom, megváltás volt rajta ülni...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!!!

Jaj csajok komolyan mondom nem gyözők jegyzetelni!!! Olyan jó, hogy vagytok tapasztalt kis mamik! minjá írom a kis jegyzet füzetembe a dolgokat!
Egyébként ami gyogyszertári posikenőcs amit majd a gyerek dokker ír fel az jó fajta?? Probáltátok már??? mert mikor ezt kérdeztem a védőnőtől majd leharapta a fejem, hhogy ne merjek venni semmilyet mert azok nem jók! Nos akkor kérdem én, hogy pölö9 van a Gabynak ujszülött krémje akkor az se jó??? No mindegy viszek valami9lyet azt kész! meg van ugye a neogranormon az vajon milyen?? Isemri valaki??

Elöre kérek elnézést, de lehet még lesz kérdésem meg lehet amilyen hüle vagyok mostanában így lehet lesz amit késöbb vissza kérdezek! ezt nézzétek el nekem! De már kezdek teljes kép zavarban lenni, hogy tuttkora minden meglegyen és időben a helyén legyen!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Én tartom magam az előző hozzászólásomhoz, és még mindig azt mondom, hogy a Sudocrem a legjobb :wink: :lol:. Ráadásul nem csak popsira jó, hanem bármilyen kiütésre (tejkiütés, melegtől kiütés, ha kidörzsöli valamijét valami). Leheletvékonyan elég felkenni, szóval gazdaságos is.
De senkit nem akarok rábeszélni, viszont az a fontos, hogy az első időkben minden higiénés cucca illatanyag és egyéb (pölö paraffin) mentes legyen (ráérünk még kemikáliázni a gyerkőcöt :wink:). Mi a mai napig gyógyszertári fürdetővel fürdetjük Kristófot (persze ott sorakoznak az ajándék Johnsonok a polcán és várják a sorukat). Babaolaj helyett meg gyógyszertári napraforgóolaj volt pölö a koszmóra vagy ha száraz volt a bőre.
De ki fogod majd tapasztalni, hogy mi nem irritálja a bőrét.
Amúgy se ezektől a szagos bizbaszoktól lesz olyan fincsi babaillata :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Gabilány! Nagyon egyetértek, én is ásványiolaj-ellenes vagyok. A mandulaolajat meg az avokádóolajat is hallottam a napraforgó és olívaolaj mellett, babamasszírozáshoz is ajánlják. Hallottam még a bioboltos körömvirág, meg a méhviaszos krémről is, hogy van akinek bevált. De a Sudocremről is hallottam jókat, kinek mi..

Tabati! Én tulajdonképpen meg voltam elégedve eddig a doktornővel, lehet, hogy nem jópofizós, de nagyon korrekt és figyelmes volt, persze a magánrendelős környezet neki is biztosan sokkal nyugisabb, mint a kórház, ott mindig olyan nyüzsgés volt. A szülésznő pedig nagyon tüneményes, szerintem rá is lehet számítani.

Tegnap voltunk párommal szülőszobát nézni és tetszett, amit láttunk. Tényleg nagyon kultúrált, jól felszerelt mindegyik. Kipróbáltam a szülőkereket, hát nem tudom... elsőre kicsit meredeknek tűnt, de biztos van benne fantázia. Kicsit olyan levegőbe lógós érzés volt :) Mostmár csak az kell, hogy ne legyen tömeges szülés...

Nócika! Nem irigyellek! Mi túlvagyunk a festésen, de a könyveim nagyrésze még bedobozolva pihen a garázsban meg a teraszon. Egyelőre ott is maradnak. A ház egyben van, lassan minden visszakerül, más nem is érdekel. De nem kívánom vissza az elmúlt hetek káotikus hangulatát.. Az biztos, hogy nem kismamabarát a dolog.

A bőröndöm a héten áll össze, és a babatatyót is így tervezem. Tök jó, hogy itt kap az ember ötleteket a tapasztaltaktól.

Kép
beyuska
 
 


Sziasztok!

No, jól elmaradtam! :oops: :lol:

Tegnap voltam nst-n, amolyan vihar előtti csend volt a szülőszobán. :lol:

Úgy néz ki, megfordult a babám, alul volt ugyanis a szívhang, és nagyon jó görbét produkált, mocizott rendesen. Fájások még egyáltalán nincsenek, de rá is érek még asszem.

Hugic!

Az eldobhatós bugyiról én is hallottam már (meg tapasztaltam is), hogy semmit nem tart, de a tena féle hálósról mindenki csak jókat írt. Már fel is próbáltam és elég feszesen tart tényleg. A Jessa betétről meg barátnőm áradozott amikor kibontottunk egyet, hogy teljesen olyan, mint a tena, csak sokkal olcsóbb, s ha tudja, hogy ilyen van a dm-ben akkor tuti ő is ilyet vett volna. (én is 10 darabosat vettem, meg egy csomag éjszakait, és még itthon van egy csomag sima betét is. ) De jó, hogy mondod, veszek azért a kínaiban én is sima bugyit, aztán meglátom melyik válik be... szoptatós melltartó gondban vagyok még, hogy vajon megnő e még a mellem, ha beindul a tej, vagy nem, de lehet, hogy azt majd kórház után veszem meg...

nekem Évike azt mondta, hogy popsitörlő, textilpelus, kissapka mindenképp kell. Eldobható pelenka sem árt, mert nem lehet tudni mennyit tudnak adni. Popsikrémre meg azt mondta, hogy adnak, de sokan nem szeretik, hát majd mindenki úgyis kitapasztalja az ő babájának mi válik be. De akkor szerintem viszek sudokrémet, biztos ami biztos. Sokat nem dob már a kórházi cuccoson. :lol:

Gabilány!

:lol: Úszógumi! :lol: Nem hangzik hülyeségnek egyáltalán, csak olyan vicces volt ahogy írtad, hogy úgyis szezonja van. :lol: :lol:

Beyuska!

Komolyan kipróbáltad a szülőkereket? :shock: :lol: Én azért nem... :lol: Évike azt mondta, hogy nem sokan használják, valahogy nem válik be senkinek. nekem a kádban vajúdás szimpi, de majd meglátjuk mire lesz idő és hely...
Homeós bogyókat neked is ajánlott Évike? Képzeld, én már szedem is felváltva, meg iszom a málnalevél teát. Te hogy állsz ezekhez a dolgokhoz? mert nekem mondta, hogy nem erőlteti, csak ha hiszek benne. Meg a gátmasszázst is megkezdem a héten.

Bőröndöm már nekem is készenáll, amúgy nálunk meg építkezés van, úgyhogy sejthetitek. :lol: Anyósoméknál lakunk, közben a kert végében épül a házunk. Szóval a kert egy romhalmaz. :lol: De jó érzés mégis, hogy haladunk! Bár babi még nem oda születik, és még talán jövő nyáron sem lesz költözés, de amikor már érteni fogja mi zajlik körülötte, biztos ő is nagyon várja majd, hogy beköltözhessen a saját szobájába. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Na most aztán már tényleg kapkodom a fejem! Mindenkinek más válik be mindenki másra esküszik! De majd én is kitapasztalom mit is szeretnék valójában!!!
Nos még van egy kérdésem! Olvastam egy másik topikban, hogy van olyan korház ahol kérnek minimum egy cumis üveget a babának! Itt is kell vinni?? Mert én nem igazán szeretnék!!! vagy egy sima kis cumit vagy valamit!!

Tabati! De jó ti épp épitkezdtek! Mi is most állunk majd neki, de mi nem ugy mint szerintem ti! mi csak uj kéményt kell épitsünk! Azért az sem lesz könnyü menet, de muszály!!! Ugyhogy pont ma megyünk a téglákért!!!!
Homeos bogyokat miket ajánoltt neketek a szülésznötök??? Leírnád nekem?? Mert én is szeretnék szedni majd csak az a baj, hogy az én szülésznöm mondta, hogy Ő osem foglalkozott vele! DE aki hisz benne annak biztos segit! Én hiszek benne csak nem ismerem öket!!! leírnád, hogy mit mikor szedsz meg iszol??? A gát masszáshoz milyen krémet használsz???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Caulophyllum 5ch, cimicifuga 5ch :arrow: ebből kell felváltva naponta öt bogyót beszedni (az egy adag) Egyik nap az egyik, másik nap a másik. Előtte utána fél óráig semmit nem lehet enni, inni, esetleg vizet. És mentolosat sem, szóval rágó, fogkrém is kizárt.

Gátmasszázsolaj: Weleda márkájú, dm-ben is lehet kapni, 2000 ft. Biztos van más márka is, talán mindegy, csak nekem ezt mondta, ezt vettem. Bioboltokban kérdezz rá.

Málnalevél teát meg naponta egy csészével iszom. Mindezt most kezdtem el ezen a héten. Úgy a 36 hét környékétől lehet.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! Köszi az infot!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Szívesen! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Még valami:

Az építész kitalálta, hogy holnapra döntsük el, hova szeretnénk konnektorokat az épülő házunkba. Na ez váratlanul ért, és nagyon nehéz kitalálni, hisz honnan tudjam még most, hogy hogy akarom majd berendezni a házat? :shock: Persze konyhapultot tudom, meg hogy hűtő mosógép ilyesmi hol lesz, de pl. a gyerekszobába fogalmam sincs hogy kerülmek a bútorok majd, később meg nem nagyon akarok hosszabbítókat látni a lakásban, úgyhogy jól meg kell fontolni. Úgyhogy ha valakinek valami jó tanácsa van, vagy amit ő már megbánt anno, én ne úgy csináljam, írja le bátran, nehogy magában tartsa! :wink: (talán még jövőhétig kérek gondolkozási időt...)

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati:

építész alatt az építőt vagy a tervezőt érted?
szerintem egyiknek sem kell tudni, hogy mit hol akartok? mi anno a villanyszerelővel mentünk végig mikor a falak álltak, hogy mit hova szeretnénk és ő,mint szakember adta a tanácsokat mit milyen megoldással kéne csinálni....szerintem ő ért hozzá nem az építész
még az előkészítést /bontás stb/ a villanyszerelő végzi
becsi
Iklad
 
 


közben visszaolvastam, látom a tervezésen már túl vagytok
becsi
Iklad
 
 


Becsi!

Igen, már állnak a falak, meg a belső falak is, az építészen azt az embert értem, aki a kivitelezőknek a vezetője, vele kommunikálunk mindenről, ő hozza a szakembereket is. gondolom ő is ért hozzá, mindjárt ki is megyek, aztán kikérem az ő véleményét is, már nagyjából körvonalazódnak azért a dolgok... :wink: Mindenki eddig azt mondta, hogy minél többet kérjek minden helyiségbe, konnektorból sosem elég! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! Az én meglátásom, hogy én tuti minden falra kérnék! Mert igen sajna az az ami nem elég! Meg mi van, ha most pont eleget csináltatsz egyszer átrendezkedtek és utána már nem is jó semmi sehova!!! Szal szerintem minden falra egyet!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Tabati! És látom ma töltöttétek a 36. hetet! Gratulálok! Már csak 1 hét és ha megszületik már nem lesz koraszülött!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


No, már nagyjából megbeszéltük hogy legyenek a konnektorok, elég sokat kértem, úgyhogy remélem elég lesz. MÉg a fürdőszoba lóg a levegőben, mert nem tudjuk még hova kerül a kád meg a mosdó, és a konnektor meg a mosdóhoz kell majd, úgyhogy azt még át kell mérni, hogy mi hova fér. Konyhában is vannak ilyen gondok, hogy a mosogatógép, meg mosógép hol lesz, de haladunk az a lényeg. :wink:

Nócika!

Hát remélem is hogy nem lesz már koraszülött, jövőhéten megyek dokihoz, kíváncsi vagyok a méreteire. Azért még a jövőhetet szeretném egyben megvárni, de utána ha a méretei is engedik, szívem szerint már mennék szülni. :roll:

A júliusi topicban már 4 baba megvan! :shock: Azért ez durva nem? Én meg azt gondoltam, hogy a júl. 2-ai dátumommal dobogós helyre kerülök :lol: , de arról már lecsúsztam. :shock:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! Igen halllotam én is, hogy ott már 4 babó van! Igen elég gáz! De talán így is a dobogóra kerülsz! Nézz engem! Nekem esélyem sincs rá! Ha csak nem lesz sietős a kisasszonynak!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Bár már én is a karomban tartanám tudom, hogy neki még bennt kell maradnia!
Örülök, hogy a konektorokkal kezdetek egyenesbe jönni! És igen pont a fürdő és a konyha a legnehezebb!!! :? :roll: De ügyesek vagytok és kiszámoljátok nagyjából!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Tabati:
hű, konnektorok, azt tényleg jól át kell rágni. mi tavaly költöztünk, és ezt a részt kicsit (nagyon) elcsesztük, és most szívunk is rendesen. Konyhában legyen többlukú (2-3) konnektor is, az a biztos, és minél több (nem csak az állandó gépeket kell belekalkulálni, hanem bormixer, szendvicssütő, ilyenek).
Meg a berendezésnél legyen több varitok, és a konnektorok mindhez passzoljanak. Mi a nappalit is megszívtuk, mert akkor derült ki, hogy nem lehet úgy berendezni, ahogy terveztük (elmértük), amikor már pakoltunk. És az internet, kábeltv + a hozzá tartózó konnektorok így a szoba egyik végében vannak, az apparátus meg a másikban :oops: :oops:
Bár mondjuk nekünk a villanyászunk is egy idióta volt.
Na, szóval csak gondoltam, hogy elmesélem a mi bénaságunkat okulásképp.

Hát, a decemberi topikban 10 szülés (11 baba) jött hamarabb, mint december (egy ikerpár még szeptemberben), beleértve Kristófomat is...
Most még csak csodálkozni se lehet, ahogy jönnek-mennek a frontok... :twisted:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi! Ezt a fránya frontot ne is mond! Rettenetesen fáj a fejem!!! De ma egész nap! MJióta babás vagyok azóta ma ittam meg a 2. kávém! Eddig mindig bevált, de ma nem!!! :? :? :? :? :?

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Tabati
A konyhával ne aggódj, ha vmihez nem lenne elérhető konnektor akkor íme egy 5let, csak egy jó villanászos kell hozzá:

A konyhaszekrény felső elemeinek az aljába lehet beépíteni konnektort. És így utólag minden oda kerülhet, ahová csak Te akarod és nem lógnak összevissza a zsinórok mindenhol. Tesóméknál így van és marha praktikus!!! (remélem érthetően írtam le).

Gabi, esetleg ha nálad nem jó a konyha ebből a szempontból, akkor ezen esetleg gondolkodj el :) pár elosztó és néhány vezeték, na meg egy jó villanyász :)

KépKép
hugic
 
 


Gabilány: az a bormixer, az jól hangzik. Olyat ÉnisÉnisÉnis akarok :wink:

KépKép
hugic
 
 


Hugic: hű, tetszik az ötlet, felvázolom a páromnak. Tényleg nagyon hiányzik pár konnektor a konyhából :oops: :)
"bormixer": höhö, jó kis elszólás volt :oops: :oops: :lol: vajon mennyire várom már, hogy véget érjen a szopi? Na jó, csak egy kicsit, mert imádok szoptatni, annyira meghitt
Ti amúgy hogy vagytok? Hihetetlen, hogy repül az idő, Marcid is már elmúlt 3 hónapos!

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Köszi lányok a jótanácsokat!

Hugic!

erre a konyhai megoldásra még én sem gondoltam, pedig láttam már ilyet. Mondjuk pont a beépített gépekkel van a gond, hogy nem nagyon tudjuk hova lesznek beépítve, de azért lassan alakul...

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Ez tiszta ciki! Nekünk is így van megoldva, hogy a pultba van beépitve a konektor és ez eszembe se jutott, hogy mondjam! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Sorry, de valahogy az agyam nem ugy fog mostanában mint kéne!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nosztalgiáztam ma reggel és a kiskönyvemet nézegettem :oops: :) Volt múltkor szó arról ,hogy ha nem otthon jön rá az ember lányára a szülés, akkor mi van kórház ügyben. Hát, a kiskönyvbe elméletileg bele van írva, hogy előreláthatólag hol fogsz szülni, az gondolom azért számít :? :roll:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Na akkor én is átlapozom a kiskönyvem!!! Bár nekem aszonta a védőnő, hogy ha itthon jön rám és mentő akkor alapból oda visznek, mert oda tartozom!!! DE lehet rákérdezek majd még 1x!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Szerintem is alapból oda visznek, én is oda tartozom. Ha meg épp nem itthon leledzem, akkor már kitaláltuk, hogy marad a taxi. Egyszer kibírjuk, és van valami kedvezményes kártyánk az egyik céghez... :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! Neked mondjuk már hamarosan esedékes lesz a dolog!!! Úgye utána majd mikor már felocsudtatok akkor jössz egy jó kis szülés beszámoloval!! Nagyon kivi vagyok ám!!!! Bárcsak már én is ennyire a finisben járnék!!!! :roll: :wink: :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Persze jövök, ahogy tudok persze, ki tudja mennyi szabadidőm lesz :roll: , de csak belerázódom... :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! Hát persze, hogy belejössz! Meg ott lesznek a kedves anyosodék és hát hiába idősek nagyon fognak majd neked segíteni!! Olyan izgi, hogy már ennyire a finisben vagy!!! Én ugy izgulok, hogy mikor jön el a ti időtök!!!! Nagyon szurkolok!! És tudom, hogy így már nekem sincs sok hátra!!!! :D :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Tabati!
Én is nagyon szorítok neked, és remélem, hogy lesz segítséged, mert baba ide vagy oda, az embernek kell néha egy kis kikapcsolódás és pihenés, mert másképp nagyon nehéz. Lényeg, hogy meglegyen az egyensúly a babára és a magadra fordított idő közt. Ja, és emiatt SOSE legyen lekiismeretfurdalásod (nekem néha volt :oops:), mert ha fel tudsz töltődni, akkor a gyerkőccel is kiegyensúlyozottabb meg türelmesebb leszel, és így sokkal könnyebb lesz vele, ő is vidámabb lesz.

Na, eldugulok, észosztás vége 8) :oops: :P :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi! Azért jó, hogy ezt leírtad!! Erre azért én is megprobálok felkészülni! Mondjuk van még időm, de valahogy felgyorsult az óra járása!! Lehet ezt most csak én érzem így, de most ez van!!! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Lányok, köszi a bíztatásokat! :D

örülök, hogy lesz segítségem, de azért megvan bennem az a kettősség, hogy hagyjanak majd egyedül is babázni, meg hogy én szeretnék megtanulni babázni...szóval anyósom nem tolakodó, de azért remélem nem fog megsértődni ha néha majd megmondom neki őszintén, hogy ezt, vagy azt én szeretném eldönteni. Még attól is félek, hogy jön a védőnő és ott fogunk hárman lebzselni a baba körül, és én nem feltétlenül fogok egyetérteni mondjuk a védőnővel (persze nagyon kedves és már most is sokat segít, de ki tudja, lehet, hogy egyes dolgokról másként fogok vélekedni) akkor anyósom ne jöjjön azzal, hogy a védőnő ezt mondta. Szóval legrosszabb tulajdonságom a türelmetlenség, úgyhogy erre azért oda kell majd figyeljek, hogy türelmesen válaszolgatni mindenkinek, aztán úgy csinálni ahogy én szeretném. :lol:

Másik félelmem a kutyák (még mindig gáz van velük) most el vannak zárva, de ahogy valaki kilép a házból veszettül ugatnak. Már most is meg lehet néha őrülni tőlük. Főleg ugyebár, hogy nyár van, apósom is mászkál össze- vissza, tesz-vesz a kertben, munkások is dolgoznak a házon, jönnek az idegenek, ki-be járkálnak a kapun, a kutyák meg üvöltenek. Vagyis mindig csak az amelyik el van zárva (mert felváltva vannak elzárva), mert féltékeny a másikra, hogy neki mindent lehet, ő kíváncsiskodhat az építkezésen, ő meg van simogatva ilyesmi. Már szóltunk pár embernek, hogy elajándékozzuk az egyiket, amelyiket szeretnék, jöjjenek és vigyék, úgyis megszakad a szívünk bármelyiket viszik, de első a baba nyugalma. És amit írsz Gabi, hogy mégha a baba tudna is aludni a folytonos kutyaugatástól, én tuti idegbeteg lennék tőle és az sem jó. És be fogunk szerezni (minél hamarabb, már néztük is a honlapot) egy ugatásgátló nyakörvet, ami ultrahangot ad ki, és ha attól sem hagyja abba az ugatást, akkor kicsit megrázza a kutyát, (csak picit kellemetlen, nem kínzó eszköz) és ettől állítólag megtanulja, hogy ne ugasson egyfolytában. Persze ez is csak még egy plusz gát szegény kutyáknak, nem elég, hogy el vannak zárva még nem is ugathatnak, de nem tudunk mit kitalálni már. Korántsem biztos, hogy találunk olyasvalakit, aki szívesen elvinné az egyik kutyit, pedig nagyon jó házőrző mindkettő. Sajnos még az újszülött kutyik is néha az utcán kötnek ki...menhelyre meg tuti nem adnánk be.

Bocsi a litániáért, de ilyen gondok vannak...

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! Én totálisan egyet értek veled, hog majd hagynak e ugy babázni ahogy én akarom meg hasonló! Jó, hogy ezzel a gondolattal nem csak én vagyok egyedül! Nos nekem anyukám valaha csecsemös volt, de mivel megszülettünk így anyum ott hagyta az eüt mert ugye akkor se karácsony se semmilyen ünnep! mikor menni kell akkor menni kell! Én anyuékkal lakom ikercsaládiban és már szólt, hogy az első iithoni fürcsit Ő szeretné én meg szóltam, hogy az az apáé lesz, ha bevűllalja! Szal én is olyan vagyok ezek szerint sok mindenben mint te! DE tudom, hogy anyummal sok mindent meg tudok beszélni meg sok mindenben majd számithatok rá, de ott van a de....! Meg a mindenkitől kapott jó tanács amiből már most is tele a padlás!!! Szóval teljesen értem, hogy mire gondolsz!!! A védőnőnél nekem sokan azt mondták, hogy mindenre bologatni kell és majd a én csináljam ugy ahogy én szeretném!!! Az a legjobb!!! És meg kell tanulni mindent a saját megérzéseinkre hagyatkozva csinálni és azt is meg kell tanulni, hogy nem szabad mindent a védő nő orra alá mondani! mert az ugy se jó csak amit Ő mond!

A kutyikat rettentő mod sajnálom!! Én aztán nagy állatbarát vagyok!! Egyébként milyen kutyik?? És mennyi idősek! És nekem is a szívem szakadna meg, ha el vinnék tőlem bármelyiket is! Nem lakik tanyán valami ismi?? mert ida kéne adni ott bizti pedig jó dolga lenne!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Tabati!
Sajnálom a kutyusokat :(, de ha jó gazdihoz kerül vagy kerülnek, az kicsit megnyugtató :)

Csajok!
Ami szerintem az egészben a legnehezebb, az az, hogy elhiggye az ember, hogy igenis tudja, mit kell csinálni és igenis érzi, hogy mi a jó a bébinek. Én már terhesen tudatosan erre hangoltam magam, mégis voltak dolgok, amikben nagyon elbizonytalanodtam, és persze az sem lendített túl sokat a dolgon, hogy tízen tízfélét javasoltak. Ez főleg az evés/ivás témakörben (babáé és mamáé is) kiborító. Ilyenkor baromi fontos, hogy a párotok mellettetek álljon, és MINDENBEN támogasson, de főleg lelkileg (emlékszem, hogy párom 3 nap után hazazavarta anyósomat, mert inkább nyűg volt, mint segítség). Ahogy anyukám csinálta, mikor itt volt, az nekem nagyon jó volt. Nem mondott és csinált semmit, csak ha kérdeztem/kértem, és akkor sem úgy, hogy márpedig ezt így KELL, hanem hogy így is lehet. Mert ő ismer, és tudta, hogy én is türelmetlen vagyok, mint te, Tabati, és sokkal jobban szeretem ha egyedül kell rájönnöm a dolgokra.
És nagyon sok mindent hármasban csináltunk a babával, próbáltam mindenbe belevonni a páromat, pölö a fürdetést mai napig közösen eszközöljük :)
És hát asszem, hogy nem lehetek elég hálás neki, amiért egyszer-kétszer finoman ugyan, de helyrerakott, amikor tényleg szükség volt rá, különben tutira depressziós lettem volna. Meg sógornőmnek is (ő lakik legközelebb hozzánk), amiért már az elején vigyázott a bébire, hogy még ha csak 1-2 órára is, de kettesben ki tudtunk mozdulni a párommal.
Abban viszont szerintem hatalmas szerencsétek van, hogy nem téli a baba. A szülés utáni hormondúlást nálam iszonyatosan negatívan befolyásolta, hogy még fel se kelt a nap, máris lement :twisted: Bár vannak,akik meg tök boldogok, hogy télen szültek...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Hát én is nagyon örülök, hogy az első baba nyári baba. Azért is amiért Gabi írod, meg akkor plusz gondok, hogy hogyan öltöztesd (mármint plusz beleszólások, hogy túlöltözteted, vagy épp lazán )

Majd meglátjuk mi lesz, próbálok magamra hagyatkozni a sok jótanács közt, amit nálam még az is nehezít, hogy eléggé döntésképtelen vagyok. :oops: (hát ha valaki hisz a horoszkópokban mérleg az aszcendensem, és nagyon is illik rám, általában nehéz a döntés) Ha számomra hiteles ember mond valamit én elhiszem neki, és egy másik ilyen ember pont az ellentettjét mondja, akkor meg vagyok lőve, hogy most mit csináljak. Még ha nem erőszakosak, csak úgy elmondják az ő tapasztalataikat, vélemyényüket, akkor is... De fejlődtem már a várandósságom alatt is, mert ugyebár már itt elkezdődnek a teljesen ellentétes vélemények, hogy mit hogyan csinálj. :evil: Remélem a babával is ugyanígy végig bírom csinálni, mert végülis nem idegeskedtem sokat a várandósságom alatt, reménykedjünk...

Kutyák meg...ezt is már úgy szemlélem, hogy nem akarom idegesíteni magam rajta, jön a nyakörv, aztán lesz ami lesz. Ha nem válik be, akkor nem alszunk a teraszon, kimegyünk a parkba. Úgyse adatik meg mindenkinek, hogy kertje legyen, persze én örülök neki, de ha úgy alakul, akkor nem tudjuk kihasználni, nem idegesítem magam rajta. Még mindig jobb, mint panel albérletben tengődni egyedül napközben a babuval, senki nem segít, párom dolgozik...Szóval megpróbálom mindennek a jó oldalát nézni! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Kedves Tabati!

Először is drukkolok nektek a könnyű születéshez! Nekünk augusztus második felében lesz a nagy nap. :-)

Olvastam amit a kutyákról írtál, ez késztetett írásra. Mivel párommal mindketten nagyon állatbarátok vagyunk, örökbe fogadtunk egy kölyök németjuhászt év elején. Nálunk is felmerült, hogy hogyan lesz majd meg a kisbaba és a kutya együtt. Nyilvánvalóan nevelés kérdése mindkét részről, hogy békében, szeretetben meglegyenek együtt. Utána nézve a dolognak, találtam egy nagyon figyelemre méltó könyvet: "Jan Fennell: Kutyapszichológia vagy Tanuljunk meg kutyául". Az általánosan elfogadott kutyanevelési módszerekkel szemben arra épít, hogy a kutya ösztönösen álljon be a falkában az alfa vezérek mögé és így önként legyen szófogadó társ. A falka a család és a kutyák együtt, az alfa vezérek pedig természetesen az emberek. :-) Ez a módszer abszolút erőszakmentes! Türelemre, jutalmazásra épít. És ami meglepő: működik!
Nálunk gond volt, hogy fel-felugrált a párom pocakjára a kutyus. Ezt az amúgy ösztönös, de nekünk kellemetlen tulajdonságát pár hét alatt teljesen elhagyta. Semmi erőszak nem kellett hozzá. Egyszerűen tudatosítani kellett a kutyában különféle trükkökkel, hogy nem ő a falka vezére. A Ti kutyáitok is azért ugatnak annyit, mert meg vannak róla győződve, hogy ők a falka vezérei és az ő dolguk megvédeni a házat. De ha levesszük a válukról a terhet, akkor az idegesítően felesleges ugatásokat is el fogják hagyni.
Tudom, hogy most nincs sok időd olvasni, de elég pár fejezetet átnézni (max. 100 oldal), hogy megértsd és alkalmazni is tudd a módszert. Ennyit pedig megér, hogy együtt maradhasson a család a kutyusokkal, azaz a "falka". :-)
A könyv nem csak könyvesboltban olvasható. :wink:


Minden szépet és jót kívánok!
gorkmc
 
 


Gorkmc!

Köszi a jótanácsokat, csak annyi a probléma, hogy van egy csökönyös apósom, aki kedves meg imádnibvaló, csak épp 70 éves, és nem hajlandó (nem tud) már változtatni a szokásain. Kutyák is napi ötször kapnak enni, mert szegények ne éhezzenek, hiába mondja neki még az állatorvos is, hogy öregkorukra betegek lesznek e miatt, nem hisz neki. Nálunk is megy a felugrálás, de csak apósra, mert ő még élvezi is, hogy így imádják a kutyák, anyós meg ideges e miatt, mert minden ruháján ott vannak a tappancsnyomok, még ha öltönybe megy valahova azon is, mert ugyebár a kutya nem válogat, hogy itthoni játszós ruha vagy alkalmi. Szóval minden családtagot szeretnek a kutyák, minket is, csak az a különbség, hogy mi tudunk nekik parancsolni (nem azért mondom, de főleg én, mert ebben nagyon következetes vagyok) apósom meg meghajol az akaratuk előtt. Pl. már a szomszédok is szóltak, hogy ne engedjük már ki a kutyákat a kapun, mert félnek a gyerekek tőlük (ugatósak és harapósnak néznek ki, de amúgy nem bántanának senkit, csak aki nálkülünk jön be a kapun,vagy a kerítésen mászna át). Na most ez úgy néz ki, hogy apósom amikor megy valahova, akkor kiszöknek a kutyák az utcára, mert nem tud nekik parancsolni. Amikor mi megyünk ki, akkor csak a ház sarkáig kísérnek és ott leülnek, tudják, hogy nem lehet kimenniük. És még ezer ilyen esetet fel tudnék sorolni. Az ugatás is akkor van főleg, ha apósom kilép a házból. Szóval hidd el, így nem lehet megnevelni a kutyákat, hogy van egy valaki aki mindig "keresztbetesz" Amúgy meg lehetne őket, mert nagyon is okosak!
De azért tényleg köszi, ha lesz időm elolvasom a könyvet. Ja! És még annyit, hogy a babával olyan szempontból nem lesz gond, hogy bántani fogják vagy sem, mert én mindig ott leszek, hozzá lesznek szoktatva, de nyalogatni nem engedem vagy ilyesmi. Viszont azt már most kikötöttem, hogy apósom csak a házban hurcolászhatja a babut, ki nem viheti a kertbe, mert azt nem akarom, hogy felugráljanak a gyerekhez, márpedig apósom tuti nem tud parancsolni akkor sem majd a kutyáknak.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Látom nem csak nálunk megy a pörgés, eddig azt hittem, hogy csak mi nem tudunk nyugton maradni :roll:
Ti tudtok még aludni éjszaka? A tegnap volt nekem a mélypont, csak forgolódtam, pedig ha valaki, én aztán mindig tudtam aludni.
Ti mikor mentek uccsó ultrahangra?

Tabati!
Igen Évikével beszéltem,a különböző egyéb ajánlott dolgokról is, de a málnalevél teát meg a bogyókat már tőle függetlenül is tudtam. A homeós szerek közül én az Arnica 9CH-t és a Caulophyllum 5 CH-t szedem, a Cimicifuga-t a szülés alattra tartogatom, akkor fogom felváltva szedni. A gátmasszázshoz én sima búzacsíraolaj és orbáncfűolaj keverékét használom, azt javasolják, hogy szülés alatt már lehet csak orbáncfüvet, mert az gyorsabban lazít. A Weledás olajat olyan drágának találtam, és állítólag a hatása ennek is ugyanaz. A teát igazából én már korábban elkezdtem, igaz bevallom volt olyan nap, amikor kihagytam, illetve én egy kicsit mást ittam. Íme a recept: ha nem haragszotok meg kimásoltam az egészet, a magyarázattal együtt, egyszerűbb..
A málnalevél "az" igazi osi kismama-gyógynövény, a méh izomtónusának javításával hozzájárul a könnyebb, hatékonyabb szülés elosegítéséhez, a csalán a szervezet vasháztartását hivatott karban tartani, a csipkebogyó C-vitaminban gazdag, a zsúrló karbantartja a vízháztartást és csökkenti az ödémát (bokadagadás), a többi összetevo pedig kellemes ízével, "kisimító" hatásával a reggeli hányingert enyhítheti ill. általános jó közérzetet biztosít. Ebből napi 3-5 csészével állítólag simán meg lehet inni. -én azért inkább a 3-mal kezdtem.
Összetétele: 5 rész málnalevél (Rubus idaeus), 2 rész borsmenta (Mentha piperita), 3 rész csalán (Urtica), 1-1 rész csipkebogyó (Rosa canina), ánizskapor ill. édeskömény (Foeniculum vulgare ill. Foeniculum dulce), citromfu (Melissa officinalis) és mezei zsúrló (Equisetum)

Kép
beyuska
 
 


Beyuska - atyavilág!!! Ezt mind megiszod??? :shock:
Nekem a málnalevél tea semmit, de semmit nem hatott. Még a szülés előtti este is betonkemény volt a méhszájam a doki elmondása szerint. A málnalevél tea elvileg arra hivatott h felpuhítsa a méhszájat. Persze bizonyára minden szervezet másképp reagál. Sztem Andusnak sem nagyon használhatott, mert ő is túlment a 40. héten (bocs ha nevedben nyilatkozok Andus, de végül is így volt, nem?). Viszont viszonylag gyors volt a szülésünk (neki is) és mind a ketten caulophyllumot szedtünk. Én 30 percenként adagoltattam a párommal.

Jól a finishben vagy már Te is. Húúú de izgi. Meg Tabati is :) ÉjjáÉjjáóóóó :)

Nekem az alvás ebben az időszakban már egyáltalán nem ment. A homeos sedatifot próbáltad már? Nekem bevált. Ha nem is egy egész éjszakát, de 3 órákat tudtam aludni egy huzamban és a visszaalvás sem volt problémás, akkor ha bevettem este a sedatif pct.

Ébredésmentes jó éjt a pocakosoknak, az anyukáknak és a babáknak is :)

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok!!

Lányok az én szülésznöm nem ismeri a homeos bogyokat tehát én a védőnőmtől kértem a tanácsot! Nos! Azért ha valaki leírná nekem, hogy pontosan mit hogyan szedett azt nagyon megköszönném!! Én sossem szedtem homeos bogyokat így nem ismerem egyáltalán csak hiszek benne, hogy segit!!!
Meg egy kérdés! A gátmasszást tudjátok még magatok csinálni vagy azt már apácska segitségével csináltátok csináljkátojk??
Meg még egy kérdés nem igazán ez a téma, de van egy fontos kérdésem! Nos mindennap elöfordul minimum 1x max 2x, hogy olyan mensis görcsösen fáj a hasim, de csak max 1-2 pecig tart! Kb 1 hete nagyon fáj a szemérem csontom! MIntha egész éjszaka apácskán lóvagoltam volna! Már bocsi, hoghy ezt így leírom, de nem tudom másként! Ma meg nagyon szur a hüvelyem! Van erre valami ötlet, hogy mitől lehet??? vagy jobban járok, ha bemegyek a dokihoz!!! MIt javasoltok??
Köszönöm, ha tudtok segiteni!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!
Doki!!!!!!! Minél hamarabb. Lehet, hogy semmi baj nincs, de legalább megnyugtat.
Gátmasszázst én nem csináltam, apát meg nem kértem meg rá. :oops: Inkább gátizom-tornáztam helyette.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Nócika!
Ilyen szeméremcsont fájdalom nekem is volt. Nyillalt és olyan volt mintha beütöttem volna valahová és nagyon fájna a helye, meg feszített. Említettem a dokinak, de nem tulajdonított neki nagy jelentőséget. Nekem is ugyanebben az időszakban volt kb. Egyszer csak hipp-hopp elmúlt egyik napról a másikra.
De ha megnyugtat akkor tényleg menj dokihoz (mondjuk sztem a szeméremcsont fájdalom lehet egyféle "tágulástól" is. úgy értem, h a szervezet kezd felkészülni a szülésre, a csípőcsontok kezdenek kiszélesedni, nem?).

Jó Éjt

KépKép
hugic
 
 


Homeos bogyóból én csak a caulophyllumot szedtem és csak a vajúdás alatt, fél óránként 5 bogyót szopogattam el. Szülés előtt semmit.

KépKép
hugic
 
 


Nócika!

Én már leírtam a múltkor , hogy szedem a homeós bogyókat asszem....vagy nem ide írtam... :roll:

Gátmasszázst csinálom magamnak, szerintem el lehet érni. Nem túl kellemes, de szerintem alapból sem az egy gátmasszázs... No meg úgy néz ki hiába csinálom...kicsit elkeseredtem...kiderült, hogy mégsem fordult meg babóm, faros, úgyhogy valószínűleg császár lesz... :( Valaki tud valamit a császárról? Hogy működik ez a Flórban? Dokit kérdeztem, mondta, hogy be kell indulni a szülésnek. Ha a 40. hétig nem indul be, akkor be kell feküdni és kiveszik a babut. Naggyon félek a császártól, és úgy szerettem volna normál úton szülni... :( Ma megyek nstre, beszélek erről is Évikével, biztos meg fog nyugtatni, de azért most nem felhőtlen az örömöm... :roll:

Ja! És nem tudom, hogy kit érint, de megkérdeztem, és jó az eredeti házassági anyakönyvi kivonat, bármikor is volt az az esküvő, nem kell frisset kikérni. :wink:

Nócika!

Nekem is voltak különféle fájdalmaim, most meg már főleg vannak, de szerintem nem kell aggódni. míg nem folyik a víz, vagy nem vérzel a babu is mocorog, szerintem addig semmi baj nem lehet. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!!

Köszi az infot!!! Mikor fekszem egyáltalán nem fáj meg semmi! Szerdán megyek uhura, mert miota van az inzulin azóta 3 hetente megyek!!! Már alig várom!!! És akkor minden képpen megemlitem neki!!! De remélem nincs semmi bej, csak valóban készülödik a testem!!

Tabati! Azért még van ideje megfordulni a kicsi babónak!! Majdnem azt írtam, hogy a kicsi lánynak!! :oops: :oops: :lol: :lol: Szal anuym szerint még 1 éjszaka alatt is megfordulhat!! Szóval fel a fejjel és még addig sok minden változhat!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nóci!

Köszi a bíztatást, de én inkább most már császárban gondolkodom, rá kell készülnöm lelkiekben...persze azért homeós bogyókat szedem, meg gátmasszázst is csinálom, mert hátha igaza lesz anyudnak. :wink: Olllyan jó lenne! :)

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: