Új privát üzeneted érkezett!

Képzeljétek el lehet hogy én túl maradi vagyok de amit ma láttam teljesen kiakasztott. Kora reggel kikisértük tesómat a sulijához , mert ma ment táborba, és amint ott álltunk megjött egy friss anyuka egy 4 hetes babával ( hozzáteszem 3. babája, főleg ezért nem értem). Nos én polóba voltam és fáztam kicsit mert még akkor elég hüvös volt, erre jön a pici babával, a babón egy body volt rövid újjú ennyi se egy sapi se egy nadrág semmi azt mondja azért nem ad neki sapit mert a kicsi folyton leveszi a fejéről, ja ersze egy 4 hetes baba megfogja és leveszi mi , majd közli hogy teljesen ki van akadva mert a reggel rátólta a szék lábát a pici lábára??? Gondoltam mi van miit kereset a földön?? ha meg ott volt nem vette észre :?:

Na mindegy :( !!! Ne haragudjatok :oops: , de én még mindig nem tudom túl tenni magam ezen hgy lehet valaki ilyen felelőtlen, anyum is mondta hogy múltkor látta őt ki volt rittyentve a kislánya a nagyobbik meg koszos szakadt rhába volt.

Szóval ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Én nem tudom de nagyon kiakadtam.

Kép
trimi2003
 
 


Ja már csupa lila volt a baba annyira fázhatott, egyik nagyobb szájú annyuka jól hazaküldte hogy szoptassa meg a picit mert mindjárt megfagy.

Kép
trimi2003
 
 


a hülye pi...csa
már bocsánat!

bkriszti
Kép
brinza
 
 

 
 

Trimi!

Hát igen, tényleg látszik, hogy nagyon együtt fejlődnek!:)
Hasról hanyatt nekünk már sikerült 1-2-szer véletlenül, meg is lepődött Marci. Úgy is próbálkozik, de úgy kevésbé, mint hátról hasra.

Jézus! Én biztos elküldtem volna a nőcit messzire... Annyira fel tudnak bosszantani az ilyen p...ák!!!!

Kép
makkmarci
 
 


brinza és mikornem evett pár napig mit adtál neki???????????

Kép
nyafi
 
 


nyafi

én akkor cumit adtam neki tápszerrel, tejpéppel..aztán megoldódott a dolog.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


jó akkor azt adok köszi!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok csajok!

Légyszi szavazzatok Marcira a Pampers "Minden baba csodaszép" című játékán az alábbi linken:
http://www.pampers.hu/hu_HU/baba_klub/g ... hp?id=2791

Egy héten egy emailről, sőt egy IP címről egyetlen szavazatot lehet leadni. :( A játék július 10-ig tart, addig lehet szavazni!

Köszi előre is!! :)

Kép
makkmarci
 
 


Szavaztam.

Trimi, ez szörnyű, amit írtál.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Köszi Anikó!!:)

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Nyafi veled érzek, én is ezzel küzdök. Egyszer már eljutottunk odáig, hogy evett kanállal /műanyag/ bébikaját és még tudtam délután mellé adni gyümölcsöt. Aztán jött a nagy meleg meg a fogzás és most semmi, csak szopizni akar, a kanalat ellöki magától, hiába próbálkoztam a kedvenceivel /s.répa, sütőtök/. Én se tudom, mit csináljak, hiszen lassan 11 hónapos és csak szopizni akar állandóan. Kiflin meg ilyesmin elnyammog, de azt keveslem, én se tudom, mit kéne tenni.... :?

Trimi: Ez borzasztó! Én még a nagy melegben is adok rá vékony sapit, főleg ha szél van, a füle miatt. Én is láttam pár hetes babát és semmi nem volt a fején! Meg múltkor volt egy anyuka, állt a babakocsi mellett, nézte a babáját. A baba hanyatt!!! feküdt, még kicsi volt, cumisüveg a szájában, valahogy oldalról megtámasztva és nézte ahogy iszik. Letörik a keze, ha tartja neki a cumisüveget és esetleg megtámasztja a baba fejét? Kiakadtam én is! Nehéz ez, az ember szóljon vagy ne, ilyenkor úgy sajnálom ezeket a babákat! :?

Lányok akkor senkinek nem kell a Tesco-s pelenka, mert akkor megkérdezek másokat?

Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Én nem kérem a tescos pelust köszi!!!

Kép
nyafi
 
 


Barbi!

Mi használunk tescos pelust, csak még a 4-9 kg-sat. Nekünk az bejött. Ha nem tudod másnak adni, én szívesen átveszem, legfeljebb elteszem későbbre. De ha van ebben a súlycsoportban, akinek kell, akkor ad neki nyugodtan! :)

Kép
makkmarci
 
 


Lányok!

A Ti srácaitok nincsenek napközben megbolondulva? Marci megint kezdi a napközbeni nem alvást. Illetve nem hajlandó napközben az ágyában aludni... Nem tudom mit csináljak!!!

Eddig az volt, hogy a reggeli és a tízórai között aludt a mi ágyunkban egy fél órát, aztán tízórai után, amikor elálmosodott, ment a kiságyba és ott aludt 2-3 órát. Vasárnap óta nem hajlandó erre, sőt teljesen "felborult".
Ma a reggeli és a tízórai között 2,5 órát aludt az ágyunkon!!! Ha tudtam volna, hogy ennyit alszik, nem hagytam volna hogy ott aludjon el.
Aztán el kellett mennünk postára, akkor elaludt a babakocsiban, most meg délután nem volt hajlandó egyszerűen elaludni az ágyikójában.
Az előző napokban, ha hisztivel is, de elaludt, nem aludt többet egy 3/4 óránál.

Kép
makkmarci
 
 


Szavaztam

Kép
trimi2003
 
 


makkmarci : marci még nagyon pici, tök természetes ,hogy ha nem akar csak úgy elaludni: próbálgatja rajtad,hogy mit lehet, és mit nem...nálunk is sokáig ez volt, és rosszabb napokon még most is van,hogy hisztizik kicsit ,ha berakom az ágyba napközben ,pedig akkor már nagyon fáradt szokott lenni.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Köszi Trimi!!

És Te Kriszti mit tanácsolsz? Mi a megoldás ilyenkor?
Én is attól tartok, hogy próbálgat, és ha hagyom magam, és kiveszem olyankor az ágyból, akkor nézhetek majd később...
Csak az a baj, hogy annyira felhergeli magát, hogy nem alszik el, csak hisztizik. Ez sem jó, de én nem akarom hozzászoktatni az ágyon kívüli alváshoz. Mégha ezért egy picit kegyetlennek is kell lenni egy darabig...

Kép
makkmarci
 
 


Hát mi már elég pici korától kezdtük az ágyhoz szoktatást, és elég nehéz volt, én mindig megvígasztaltam, utánna visszatettem, nagyon nehéz ,amikor sír ,de így nem lesz később se gond vele.meg kell ,hogy szeresse a saját ágyát is. sajnos ez egy nehéz időszak: én azt tanácsolom,hogy mindig vígasztald meg,de ne hagyd magad, és várd meg míg elalszik a saját ágyában. max 2-hét sírás és megszokja. nálunk már megy a dolog, néha van hiszti,de meg tudja már nyugtatni magát.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kriszti!

Marci mindig az ágyában aludt!!! Soha nem hagytuk máshol. És eddig nem is volt probléma. Ezért is vagyok tanácstalan. De ma sikerült egy kisebb sírás után az ágyban elaludnia! :)
Már egy órája alszik!

Kép
makkmarci
 
 


az jó, szerintem ettől ne is térjetek el: vanak ilyen időszakok, nálunk is volt sokszor,hogy nehezen aludt el: nyilván egyre érdekesebb a világ számára és nem akarja alvásra pazarolni az idejét :lol: kitartás

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok csak pár képpel jövök:
Kép Kép Kép Kép Kép

Heni
KépKép
heni81
 
 


Nagyon aranyos!

Kép
trimi2003
 
 


nagyon cuki péter :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


sziasztok

hát képzeljétek: rebeka új szokásokat akar bevezetni: jó,hogy pár nappal ezelőtt olyan nagy volt az arcom,hogy a gyerek aludjon a kiságyban meg stb...erre ma rebeka az istennek sem akart elaludni, délelőtt nem aludt,ami nála eddig szokás volt, és ezután délután is már 3* leraktam,de nem akart, kezdtem feladni, mire elaludt az én ágyamon. hát most nem tudom mi van, ez lesz a szokás? már két napja este is nyomja kicsit a cirkuszt,de abból nem engedek, csak max, később fogom letenni. :lol: lehet,hogy a melegtől elment az esze a gyerekemnek? :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kriszti! Meleg van...Mindenki nyűgösebb, kevésbé alvós. még a felnőttek is. Hát még ezek a pincurok!

Kép
nyafi
 
 


Kriszti!

Sztem múltkor Marcinak is az időjárásváltozás volt a nyűglődésének az oka. Nem akarom elszólni magam (le is kopogom), de Marci ebben a nagy melegben leginkább aludni szeret. Tegnap 3 órát aludt az ágyikójában napközben, előtte és utána is szunyókált a babakocsiban. (tegnap menős napunk volt)
Most is alszik, igaz, csak egy fél órája, de ennek is nagyon örülök, legfeljebb délután is alszik majd, ha most nem aludna olyan nagyot. (megjegyzem, lehet, hogy az jobb is lenne...)

Heni!
Tényleg nagyon cuki Péterke!! Milyen nagy fiú már! :)
Marci is tegnap volt 4 hónapos! :)

Kép
makkmarci
 
 


sziasztok! behalt a fórum? mindenki nyaral?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


képzeljétek el fogok utazni 4 napra csütörtökön, és a manó itt marad az apjával: nem tudom, hogy bírja majd...volt valakinek már ilyen tapasztalata? (az van ,hogy esküvőre megyek Athénba,az egyik legjobb barátnőmére, és hát...remélem minden oké lesz majd) amúgy nagyon elvan az apjával is, de nyilván azért megviseli egy kicsit ,ha nem leszek itt...

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kép tavazunk

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kép és még mindig Kép

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Én is pont kérdezni akartam, hogy mindenki eltűnt?
Marci ma iszonyatosan nyűgös volt. Nem tudom mitől. Egész nap csak sírt, ilyen napunk még sosem volt. Pedig reggel nagyon jól keltünk, mert 8-ig aludt este 9-től. De aztán napközben kétszer fél órát volt hajlandó aludni.
Az időre tippelek, de nagyon jön a foga. Az egyik sztem hamarosan ki is bújik. Legalábbis már nagyon remélem.
Erre még én is rátettem egy lapáttal, mert du elvittem a 4 hónapos oltásra. :(
Marci a mai napon 6950 gramm és 69(!!!) centi. 4 centit nőtt megint egy hónap alatt, már remélem, lassan leáll ez a mértékű növekedés.
Viszont képzeljétek, egyik napról a másikra vészesen lecsökkent a tejcim... Remélem, azért ez még nem a vége...

Kép
makkmarci
 
 


Szia Marci! Sajna hogy ha hozzápótolsz, akkor nem fog sokáig szopizni. Max 6 hó. Fogzásra van borostyánláncotok? Nekünk bevált nagyon...
Brinza fogalmam nincs, hogy hogy bírja ki nélküled, de hát az apujával lesz nem? Ideje összeszokniuk úgy rendesen!!!Nem hiszem, hogy komoly probléma lenne. Én is mennék a helyedben.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!
Nálunk a hozzátáplálás nem a szopi rovására megy. Annál is inkább, mivel Marci 2 hónapos kora óta nem hajlandó cicizni, csak cumisüvegből eszik, úgyhogy én tehenet játszom, és addig fejek, amíg van valami a cicikben, ez volt, hogy egy fejésre a 2 ciciből 6 dl-t jelentett, az elmúlt napokban, jó ha 2 dl volt. :(
Nincs láncunk, de gondolkodom a beszerzésén.
Belinkelitek nekem még egyszer a lánc beszerzéséhez szükséges linket?
Köszi

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Makkmarci: szívesen neked adom a pelust :D Szombaton elutazunk anyósomékhoz 1 hétre, utána itthon vagyunk. Írd meg, neked hol lenne jó, hogy odaadjam. Merre laksz? Esetleg az Örs vezér tere jó lenne?

Heni: Gyönyörű a babád! :D

Brinza: Nagyon édes Rebeka! :D Ha jól el van a papával, akkor próbálj ne aggódni - bár ez nehéz. Szerintem téged sokkal jobban meg fog viselni a távollét, mint őt. Gondolj arra, hogy kikapcsolódsz egy kicsit, feltöltődsz. Mikor újra találkoztok, az valami fantasztikus örömmámor lesz :)

Borostyán lánc nekünk is van, nem igazán vált be. HIába fertőtlenítettem, csinálhattam bármit, kikezdte a bőrét. Meg mire rájöttem, hogy ettől vannak a foltok a nyakán, az beletelt pár hétbe. MIndig másra gyanakodtam. Remélem nektek beválik. Mikor levettem róla, semmi különbséget nem tapasztaltam a viselkedésén, remélem ti nem így jártok.
Nekem is nyűgös Veronika, össze-vissza alszik napközben....tegnap is olyan tehetetlen voltam, már mindent kipróbáltam, hogy jobb legyen neki, de semmi sem használt. Remélem ma jobb napunk lesz.

Barbi

Kép
barbara_75
 
 


www.borostyanlanc.hu
hát ha fejsz akkor az elég durva, hogy még most is van...

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!

Köszi a linket!
Mindent meg is teszek, hogy még legyen is! Amúgy azt mondják, ha teljesen kifejed, akkor nincs különbség aközött, hogy szopizik, vagy sem, mivel nekem mindig is annyi volt, hogy Marci sosem szívta ki teljesen, a végét mindig kifejtem, szóval, nincs sok különbség, csak kicsit macerásabb most.

Kép
makkmarci
 
 


Barbi!
Írtam privit!

Kép
makkmarci
 
 


sziasztok

megjöttem a nagy utazásból: tényleg engem viselt meg jobban, Rebeka jól bírta: apukája azt mondta,hogy csak egyik este görbült le a szája amikor meglátta a fényképemet a falon. De apja következetesen nem mondta ki előtte az a szót,hogy Anya,mert akkor baj volt...nagyon örült nekem,én is neki :lol: többet nem megyek nélküle sehova :lol: holnaptól minden a régi kerékvágásban megy tovább...

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy ilyen sokáig elmaradtam, de szinte nulla időm van gépnél ülni. Persze hálistennek, mert klassz idők vannak, és állandóan csavargunk. :)

Majd próbálok kicsit visszaolvasni, kinél mi a helyzet. :)

Brinza, nem csodálom, hogy nem volt egyszerű ez a távollét. Én el sem tudom képzelni. Gondolom vívódtál rajta így is eleget. De örülök, hogy minden rendben volt, apájával meg szerintem ezáltal még erősebb lett a kapocs. :)
Legalábbis nálunk most az a helyzet, hogy férjem két hétig éjjel-nappal velünk volt, és nagyon sokat változott Gézu hozzáállása apukájához, aminek tökre örülök, mostmár nem csak mindig rajtam csüng a drága. :)
Hja, és le a kalappal az apuka előtt!!! :)
Nagyon édik vagytok Rebekával! :)

Makkmarci! De szép méretei vannak Marcibabának. :) Azt hiszem, hosszban übereltek minket, pedig mi is nagyon gyorsan nyúltunk. :)
Tajci! Én úgy tudom, hogy más azért a szopi és a fejés, de Te nagyon ügyes és kitartó vagy, hogy még mindig tudod anyatejjel táplálni a babádat. Ha pedig esetleg eljön a vége (nem most lesz, remélem), akkor pedig légy büszke arra, hogy ilyen körülmények közt is milyen sokáig tudtad biztosítani neki a tejet. Azért nem semmi! Szerintem nagyon sok anyuka feladta volna már, mert tényleg iszonyat macera és fárasztó lehet! Szóval Hajrá! :)
Szavaztam! :)

Evésprobléma nálunk nem nagyon van, max hogy egy üveg helyett esetenként "csak" 3/4-ét eszi meg, ha nagy meleg van, vagy fontos dolga akad. :lol:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Rakok pár nyaralós fotót! :)

Kép Kép Kép

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Dolli! Nagyon nagyfiú lett Géza baba!! :) És milyen cuki a két alsó foga. :)

Mi is fogzunk ezerrel, sztem az alsó nemsokára kibújik, nagyon látszik már.
Sajnos a tejem már nem mindig elég, pláne mert farkas étvágya lett Marcinak az utóbbi napokban.
Viszont semmi mást nem fogad el kajaként, hiába próbálom tízóraira, uzsonnára a gyümölcsöt, tejpépet. Neki az csak nasi, kell a tejecske. Nem tudom mit csináljak, a tejpépet nem is igazán szereti, pedig abban bíztam, hátha az a tejci helyett azért megteszi, de nem...:(
Elromlott a mosógépünk. A 1,5 éves mosógép, már másodszor. Ki is vagyok akadva rendesen. Ma jön a szerelő, kivi vagyok mit fog mondani. Persze dél és kettő között jön, amikor Marci aludna, pont el fog aludni, amikor csöngetni fog, bármibe lefogadom.

Kép
makkmarci
 
 


dolli: nagyon nagy fiú már géza :lol: arik vagytok!
makkmarci: ez mindig így van, nálunk a kaputelefon már ki is van kapcsolva :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kriszti!

Alapvetően nálunk is, de mivel vártam a szerelőt, ezért muszáj volt úgy hagyni. Persze, jól felébresztette Marcit.
Nem is tudta megcsinálni a gépet, majd hétfőn visszajön. Ugyanaz a hibája, mint októberben volt. Éljenek az Indesit mosó-szárítógépek!!!!

Kép
makkmarci
 
 


De eltűnt mindenki!!

Annyira szar az idő!! Úgy utálom!!! Be vagyunk zárva a lakásba...

Kép
makkmarci
 
 


Ejnye Marci! Elő a kengurut, meg az esernyőt, aztán hajrá! Mi ma megyünk a westendbe. Találkozik prüntyő a nagyival! Teki nem semmi a kicccsi! Már tök nagy...Mi is megjöttünk a nyaralásból, aki kisgyerekkel apartmanházat keres a Balcsin, annak ezt melegen ajánlom! Nagyon jó volt és nem is volt drága! Kép Kép

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!

múlt héten annyit kengurúztunk, hogy most azt heverem ki. :)
Hol voltatok a Balcsin? Mennyi volt egy éjszaka?

Kép
makkmarci
 
 


nagyon szépek a gyerekek :lol: jobbnál jobb képeket raktok fel :lol:
egyszer kellene csinálni egy babatalálkozót valahol.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kriszti!
Nem rossz ötlet! :)

Kép
makkmarci
 
 


Babatali ok! Nálam? 21-25ig? Szerda kivételével jó mindegyik nap!
Fonyódon voltunk, 8 személyes házban, anyósékkal négyen, meg Gigi, meg kutya és 70000 volt egy hét! Nem volt sok! Nekünk az csak 35e. úh. 120-at költöttünk, úgy hogy voltunk ebédelni vacsorázni, rengeteg helyre mentünk kocsival...

Kép
nyafi
 
 


nyafi hol laksz? várjuk meg a többiek mit reagálnak, de jó lenne...

amúgy van valakinek ötlete, mit egyen egy 1 éves gyerek? mármint nincs valakinek erre valami napi séma-receptje? reggelire? tejpép, vagy kenyér felvágottal? mert rebeka már nagyon szeretne olyat enni,mint mi, és nem érdeklik a pépesített dolgok...tapasztalt anyukák! ötleteket kérek!

bkriszti
Kép
brinza
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: