Új privát üzeneted érkezett!

Katlina! Szépséges Robcsi! Nagyon sok örömetek fog tellni benne! Köszönjük a szüléstörténetet is!

Balwin Judit! Neked is köszi a történetet! Hát aég sok mindenben hasonlít az enyémre. Viszont Annával is hasonlítunk, mert a felét én is elfelejtettem! :lol: Látogatni engem hál' Isten csak hárman jöttek a páromon kívül. Anyósóm kiborított. Azt mondta 9-re jön. Persze én pucba vágtam magam, nem mertem csinálni semmit, nehogy ne halljam meg a lenémitott mobilt... Aztán valamikor dél körül beesett... Nyomorék kocsi szerencsétlenkedett... Na mindegy. Nekem nem hiányoztak a látogatok, ennyi bőven sok volt! Az én családomnak kikötöttem, hogy még csak véletlenül se jöjjenek Szolnok környékére 2 hétig. :lol:

Nóri! Akkor pancsi-pancsi? Még fürdőruhát kell vennem, ugyanis a tavalyi nagy tapétázásban elveszett az összes zoknim, és ma reggel szembesültem vele, hogy a fürdőruháim is. :?

Ildi! A dulák segítségét nagyon jó dolognak tartom, azt viszont nem, hogy 4-5 nap alatt fel lehet erre készíteni bárkit is. Vagy hetet írtál csak elolvastam? Akkor bocsi...

Na a gyerkőc hisztizik.

Üdv mindenkinek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Jó estét Olga néni!!!

Én ma vettem fürdőrucit...pirosat, méghozzá!! Én, aki utálta a piros színt...pedig csak egy lányom született :lol: ...de ez szép piros, az ellen meg nincsen kifogásom...

Itt van az ítélet napja :shock:

Judit kedves!! Még mindig éjjeli bagoly vagyol?? Milyen csaj Luca? Eszik-alszik-ordít-nyugis?...valamit írjál már kedvenc Lucámról!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok :)

Bebeee, én láttam először a topicból Robikát :lol: :wink: Naon édes kissrác :D
Mosmán muszáj lesz még egyet szülnöm, naggyon irigylem Katlinát azért a köldökzsinóros képért 8)

Judit, a csecsemősök is haragudtak, ha a kismamákat óránként kirángatták a társalgóba. Aszonták határozzunk meg egy időintervallumot, amikor egyszerre jöhetnek a látogatók.

Ildi, én is úgy érzem, hogy közelebb kerültünk egymáshoz :) (De szerintem ez valahogy ebben a szituációban elkerülhetetlen.) Pl. itt a szép gyerekszoba, mégis a franciaágyban alszunk mindhárman :oops: Az első éjszakát Annalucival a gyerkőcszobában töltöttük, de utána kivándoroltunk Apához. Szükségem van a közelségére, nah :oops: :D

Rooming-in: hát nemtom... talán ha kötelezően be kellene adni éjszakára a babát :| Így viszont marhára lelkifurdancsom volt, amikor a második vagy harmadik éjszaka elvitte tőlem a nővér, hogy tudjak pihenni :( (nem akartam odaadni, és sem előtte, sem utána nem is hagytam, csak akkor egyszer)

Egyébként botrányosan kevés a tejem :cry: Most ott tartunk, hogy a tápszert egészítem ki az anyatejjel :? :( Namindegy, nem kesergek, kipróbálok minden fortélyt annak érdekében, hogy tejcsárda lehessek!

Nóri, hát dokink nem volt velünk végig, az tuti :) De hogy őszinte legyek, nem is vágytam rá. A vizsgálatokon kívül egyszer-kétszer odaült mellénk pár szó/kérdés erejéig. De a szülésznő sem volt ott túl gyakran. Leginkább kettesben voltunk :)
Hjaigen, és szerencsére nem csalódtam dokimban, szerintem tök korrektül levezényelte az egészet.

Anna, a memómról annyit, hogy amikor írtam a sztorit, kérdezgettem a páromat, hogy "ez mikor is volt?" "izé előtt, vagy izé után?" A nyomások számát is onnan tudom, hogy felvettük videóra :oops: :lol:
Hm, a segítséget Édesanyámnak köszönhetem, ő volt a nagy megvesztegető. Magamtól én sem adtam volna. De pont egy olyan nővérnek "szólt", aki egyébként is normálisan állt hozzánk. Szóval neki köszönhetem, hogy hétfőn végülis hazaengedtek minket. Egyszerűen azzal, hogy megmutatta, hogyan is kell helyesen (és főleg hatékonyan!) szopiztatni (szét voltak már trancsírozva a mellbimbóim), meg hogy igyam a teát, tuti hatni fog. Nameg tartotta bennem a lelket :) Annyit olvastam a szoptatásról, a gyakorlatban mégis megbuktam :( Szóval jól jött a segítsége.
Amúgy csak tanácsokat adnak, ami jó is lenne, de nem egyet beszélnek! Egyik nővérke azt mondta Annaluci nem szopik jól :shock: , egy másik meg azt, hogy kevés a tejem. Oszt döncsem el magam, hogy mostakkó mellik :?

Andi, még mi is jó babák vagyunk, nyűgi/ordítás csak kajahiány esetén van :) Mondjuk ez még esetünkben ugye változhat :|

Babaúszás majd minket is érdekel, szeptember közepén már pont elkezdhetjük :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 

 
 

Nóri, sajna eggen, még szokok későn feküdni, de már érzem, hogy ez baromira nem tesz jót nekem... :)
Lucmuc szerintem nagyon jó baba, tényleg csak akkor sír, ha éhes. Egyébként már nézelődik élénken, és ma végre (5 nap után) volt kaksi is :D De még mennyi! Nem győztem kimosdatni a gyereket a szarból, de olyan boldogan csináltam! :D

Nekem is volt tizenévesen ilyen frizurám, mint Lilcsinek a vonalzótok mellett!!! :lol: Csak nekem nem állt ilyen jól :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


JÓ REGGELT!!!KUKURÍKÚÚÚ!!!

Mindenki túlélte a vihart? Olyan Istenien aludtunk...Lilcsi meg sem rezdült, csak kiterülve aludt. A reggeli tejcsi után is visszaaludt, még 8-ig húzta a lóbőrt. Az erkélyünk kicsit érdekes, ahogy kinéz...iszapfürdőt lehetne rendezni.

Balwin, akkor majdcsak korábban fekszel te is...neked is pihenni kell még erőteljesen! Tényleg! Hány kiló ment le rólad?
Szerencsére Lilcsinél nem volt kakiproblem sose...sőt! Ici-picinek napi 5-6 kakis pelus volt, szinte minden kaja közben betrottyintott :shock: . De azt mondták, az a természetes. Még most is van, hogy napi 3 színeset produkál...irígylem érte :oops: .
Új kép esetleg az 1 hetesről....??? Naaaa...plííííz!!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!
Az én kakasom már 4:15-kor felkelt. :cry: :cry: Bezzeg a vihart végigszunyálta... :roll: a pocaklakó meg nem... Ez a két gyerek már most kifáraszt, mi lesz, ha már a második is kint lesz. :roll: :lol:
szilbee
 
 


Szegény Szilbee!! :lol: És mindig ilyen koránkelő volt Levente? Mert én is számítok lassan arra, hogy majd nem alszik vissza, hisz annyi tennivalója van mindig... :?
Lilcsi meg pocakban is olyan volt, hogy este csendes volt, reggel meg, mikor már felébredtem, akkor indult be. De akkor egész álló nap steppelt bennem :lol:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁ csak egy pár hete csinálja ezt... szerencsére úgy 5:15-ig jól elvolt az ágyában, miután betakargattam és elmagyaráztam neki, hogy a látszat csal és annak ellenére, hogy világos van, még sötét éjszaka van. Nem hülye a gyerek, naná hogy nem vette be. :lol: De azért jól elvolt. Kb. 5 percenként jelzett, hogy ő azért még ébren van. :roll: Aztán elkezdte kiabálni, hogy "tejíí" az a kakó akar lenni... és onntól már muszáj volt kivenni az ágyból. :? Szóval ma 11-kor ebédelünk, mert már most olyan, mint aki bolondgombát evett. Vihog mint a fakutya... nála ez a biztos jele a kimerültségnek. :lol:
Egyébként Levente is amolyan rendes pocaklakó volt, mert Ő is csak akkor kelt amikor én. Bezzeg most...
szilbee
 
 


Akkor most felvázoltad előttem a lehetséges sötét hövőt... :?
Erről a világos van, de mégis sötétről a Holló színház jutott eszembe, mikor a döglött papagájt akarja eladni Galla: "Nem halt meg, csak pihen.." :lol:

Ma visszakapom az emlékezetemet...megyek a fényképezőgépért :P . Csak akkor lesz pofáraesés, ha mégsem tudták megcsinálni :cry: .
Ildi, majd akkor megyek hozzátok is, most, hogy lesz gépem hozzá... :lol: Megfoghatom majd a legkisebbet :?:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Hát a vihart mi is végig aludtuk,rezzenés nélkül!


Szopival nekünk is vannak gondjaink és szerintem azért mert nem mutatják meg hogyan is kellene csak odaadják a babót és találd ki,kérni akartam poharat odabenn hogy fejni tudjak mert egyszerűen azt éreztem mindjárt szétszakadok,erre a főnővér lebaszott hogy minek az szoptatni kell!
Tegnap kijött a védőnő,ő meg közölte hogy minden szopi után a maradékot fejjem ki,na ő meg is fejt szó szerint,azóta én is próbálkozom de hiába,most apát bekültem szolnokra aventes mellszívóért hátha így jobban megy!



Balwin!
tőlem meg nem akarták elvinni legelső éjjszaka pedig hulla voltam,aztán csak kivittem igaz lelkiismeretfurdalásom volt,de muszály volt pihennem egy picit,utána hajnalban behozták és utána én nem vittem ki ha jöttek akkor is kivittem az ablakhoz és ha sírt akkor bementem,nem foglalkoztam a látógatókkal!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Katlina, Judit, na ilyen történetek után fordul meg mindig a fejemben, hogy nem dúlának, hanem szoptatási tanácsadónak kellene lenni itt Szolnokon.
Pedig az LLL-es barátnőm volt itt két napot a Hetényiben, állítólag nagyon lelkesek is voltak a nővérek, de úgy látom sok hatása nincs :(
Az egész szoptatást el tudják rontani odabenn, aztán szenvedj vele otthon, meg adjál tápot, azért mert nem képesek a kórházban normálisan megmutatni, tanácsot adni, brrrrr, de felhúztam magam!

Csongi lekerült anno a koraszülöttre, de a végén áldottam az eget érte. Nagyon rendesek voltak a nővérek, többször megmutatták a szoptatást, a fejést, és a dokinéni addig nem engedett haza, míg egy nap normális szopizást nem látott. Azt mondta, inkább egy nap benn, mint hogy két nap múlva meg sírva menjünk, hogy nem szopik a gyerek.

Annyira szívesen segítenék nektek, de így csak távtanácsot tudok adni. Jó lenne ilyenkor látni, hogy kapja be a cicit, hogy szívja, mennyit eszik, miből gondoljátok, hogy kevés a tejcsi stb.

Katlina, nekem hiába volt mellszívóm, én általában kézzel fejtem. Először jól megmasszíroztam körkörös mozdulatokkal, majd addig próbálkoztam, míg meg nem találtam azt a mozdulatot, amivel elindult a tej. Ha nem szívja ki Robika még teljesen érdemes fejni, be ne gyulladjon a cici! Sőt, ha csomót érzel, akkor mindenképpen maszírozás, fejés, megelőzve a bajt!
Szólj Te is nyugodtan, ha tanács, vagy csak egy kis vígasztalás kell!!! Ha kell a számom is megadom, néha egy pár jó szó is sokat segít!!!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


No, az én fiam is kukorékolt reggel fél 6-kor :( A vihar nagyját átaludtuk, még a szél megérkeztekor becsuktam az ablakokat, csak a kocsiért aggódtam egy kicsit a parkolóben. Reggel láttam, hogy esett rendesen, mert áll a víz mindenhol.

Nóri, de, lesz végre géped :) Készítheted a kis vörös hercegnőről a képeket :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Köszönöm a tanácsokat csongianya!
A mi szobánkban is feküdt egy anyuka akinek a babája a koraszülöttön volt,és mondta ő is hogy ott megmutatnak mindent ,a szopiztatást is és a fejést is!
Nem értem akkor nekünk mért nem!

A cicim folyamatosan maszírozom,próbálkozom de pár cseppnél több nem jön,pedig van tejem,biztosan nem jöttem még rá hogyan is kellene,ezt is a védőnőtől lestem el tegnap,de ha nem megy mondta hogy hívjam és addig fej velem amíg nekem nem sikerül,csak az a baj hogy kezdő anyukaként ez egy negatív élmény legfőképpen lelkileg

Kép

Kép
katlina
 
 


Figyu, Katlina, ne szégyelld a védőnőt hívni, ha ennyire lelkiismeretes, biztos segít!
Így nem tudom elmagyarázni a fejést, de azt azért biztatásképpen elárulom, hogy nekem 4. nap durrant be igazán a cicim, és fejni is kb. ekkortól tudtam. Csongi az 5. napon tanult meg cicizni és 6. napon engedtek haza.
Amikor már majd szétfeszített én otthon azt csináltam, hogy beültem a kádba, zuhanyoztattam jó forró vízzel, maszíroztam és a kádban fejtem :oops:
De ne aggódj, még pár naposak vagytok! Menni fog, higyj benne! A szopinál meg próbálgass különböző pózokat, ami neked is, Robikának is kényelmes, hidd rá fogtok találni, és minden menni fog!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


NEM TUDTÁK MEGJAVÍTANI A GÉPET Kép
Nem igaz, hogy mindig szarik az Isten valamit... :evil: Már hónapok óta odázgatom a számítógép felújítását is, mindig valami másra kell elkölteni a rá szánt pénzt :cry:

És akkor mi lenne, ha az anyuka lemenne a korára??? Vagy nem engedik be, akinek nincs ott a babója...? :shock: Kicsi kínai...nem ismerni szokás... :roll:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy beledumálok.. egy páran ismernek itt is. Én a másik szolnokiba szoktam írni.

szopi téma: ami még engem nagyon-nagyon felbosszantott a kórházban, hogy a korababáknak nem volt elég anyatejcsi, mi meg fejtünk és öntöttük a lefolyóba :cry: :cry:
úgy sajnáltam... tudom hogy a leadáshoz kellenek mindenféle papírok de akkor is.. valahogy meg kellene ezt oldani.

Katlina
Nekem se ment először a kézi fejés (a kórházban is csak valahogy préseltem a kőkemény cicből a tejcsit, mert miért is mutatták volna meg normálisan :? :evil: Pedig megkértem az egyik csecsemőst és nagy flegmán mondta hogy maszírozzam és nyomkodjam de csak a maszírozást mutatta meg.. mondogatta hogy fejjek, fejjek mert be fog gyulladni)
na arra akartam kijukadni az előbb, hogy csak mellszívóval tudtam fejni és kb 8 hós volt már Timi mire rájöttem hogy megy ez kézzel :oops: :P
Neked sok sikert a fejéshez és hívd a védőnődet ha nem sikerül! Nagy kincs lehet ez a nő! Az én védőnőm összeen 2x jött hozzánk bár nekem nem hiányzott

Csajok ha nem baj néha írok én is ide, amikor az időm engedi. Egy pár napja már olvasgatlak benneteket.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Nóri, egyáltalán nem tudják javítani???? A francba, de sajnálom!

Szia Petri :lol:

Hát nekem tényleg nagyon jó tapasztalataim vannak a koráról. Igaz, kivoltam mint a dög, 3 óránként szopi, de előtte minimum egy fél órával el kellett indulni, bemosakodni, beöltözni... aztán szopi után fejés, majd vissza az osztályra. Aztán jöttek a látogatók, hú, nagyon fárasztó volt. De nekik köszönhetem, hogy úgy mentünk haza, hogy a szopi egyáltalán nem okozott fejtörést, mert megtanultuk, hogyan kell.
Az is onnan jött, hogy én csak ülve tudtam szoptatni, pólya nélkül. Ott úgy kellett, székben ülve, így fekve nekem pl. soha nem sikerült. A fejés technikájára meg sajna tényleg rá kell jönni....

Évi és
Kép
csongianya
 
 


A koráról én is csak jókat hallottam! Még szerencse hogy legalább ott rendesek.
Mennyire nem vagyunk egyformák, én meg szinte csak fekve szoptattam :lol: nekünk /nekem úgy nagyon kényelmes volt.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Évi, nem lehet javítani, az optikájában vannak törött alkatrészek...így, többes számban :cry:
De most telefonálgattam ide meg oda, HP-hez. Ha visszaadom a rossz gépet, új vásárlása esetén 20-30% kedvezményt kapok. Korrekt...

Amúgy én is csak fekve tudtam szoptatni már itthon...meg így tudtam közben pihenni, kikapcsolni. Ülve csak a kórházban tudtam, nekem nagyon bejött az a szoptatós fotel. Itthon nem találtam olyan jó kis vackot :cry:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin

Szoptatós fotel :shock: a mi szobánban csak egy műanyag kempingszék volt. Fekveszopikor én is TV-tem :oops: éjszaka meg elbóbiskoltam :D

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Elin, most nincs friss fotó, épp nemrég akartam lekapni Apát a jányával, de betelt a gép memója :? Majd átpakolom a laptopra, aztán képfényezünk újra :wink:
Végre lemértem magam - olvasva a kérdésed :) -, mert eddig mindig csak akartam, de szépen el is felejtettem. Hát úgy tűnik lecsúszott egy tizes :shock:
Sajnálom a gépedet :( :?

Voltunk ma kardiológusnál, nincs veleszületett szívbetegség (hipp-hipp...! :D ), de 3 hónap múlva vissza kell menni.

Ami még a kórházzal kapcsolatban dühít: a cukros vizes itatás. Én nagyon hadakoztam ellene, többek közt ezért sem akartam kiadni a gyereket a kezemből (nehogy így nyugtassák le). Aztán bemagyarázták, hogy ilyen időben szüksége van rá, sőt, ha szopi után kapja, tágítja a gyomrát, jobban fog szopni. Na ez mondjuk már gyanús volt, dehát nem én vagyok a szakember, ugyebár... Úgy bánom már, hogy hagytam! :( Megkérdeztem a háziorvosunkat, szerinte nem kell (nem szabad) fölöslegesen teával, vízzel itatni, mert hígítja a kicsi gyomrában a tejet - ez meg ugye nem cél. Annalucust meg szopi után itatták vízzel :( És ami még rendkívül zavaró, hogy nincs egységes álláspontjuk, minden nővér mást és mást mond. Eeeeeeeh, hagyom is, csak felidegelem magam.

Hogy jót is mondjak: anélkül, hogy elkiabálnám - úgy tűnik, a melleim ma jól szolgálnak :D Már csak rá kellene jönnöm, hogy mit/miket tettem, amitől ma jó a termés :?

Írjátok a kézi fejést... Fontos ennek az ismerete? Úgy értem nekem spec. tök megfelel az Avent-es mellszívó, jól szuperál. Kell tudni a kézi fejés művészetét is? :roll:

Póz: hát nekem valahogy mindenhogy jó... :oops: :wink: :lol: Szopi szempontjából (is) asszem teljesen összecsiszolódtunk a lányommal :) Itthon fekve eszünk , de jól megy ülve is :) A bimbóim is teljesen rendbejöttek.

Petri, a mi szobánkban is csak kempingszék volt...nagyon propagálták, hogy használjuk, kényelmes. Egyszer ültem bele szoptatni, egyébként csak szimplán ülésre használtam :lol:

A szüléshez még annyit, hogy a labdát használtam (igaz, a végén már semmit nem tudtam élvezni), de a kádat nem sikerült :( Szerintem macerás nekik a használata, mert addig húztuk az időt, hogy már nem ülhettem bele. Először a szülésznő azzal "hárított" (lehet nem hárítás volt, de oan volt az íze...), hogy a dokit kell megkérdezni, meg a magzatvíz tisztasága is fontos (burokrepesztésnél ugye), aztán NST-re kötött, majd az infúzióval végleg kilőttük a kádas vajúdást (elektronyos, nem ülhetek be vele a kádba) :?
Szóval semmi nem úgy alakult, ahogy megálmodtam, de már nem érdekel. Most is itt szunyál a gyerkőc az ágyunkon, minden mondatnál odapillantok, próbálom felfogni, hogy én szültem ezt a csodát - a többi meg le van szarva :lol:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Üdv Petri!

Katlina! Meglásd, szeretni fogod az Aventes mellszívót! Csak arra figyelj, hogy merőlegesen álljon. Akkor könnyen működik.

Nálunk is csak fehér műanyag szék volt! :? Néhány hétig fekve szerettünk szopizni, de már elég rég ülve. Most az a legújabb, hogy Balázs is ül, és ő cuppan egyikről a másikra... :roll:
Bocsi, de nekem jó tapasztalataim vannak a csecsemős osztáyról. Többször is megmutatták, hogyan kell helyesen mellre tenni a babát, ennek ellenére kisebesedett a mellem rendesen. Aztán minden szopizáskor vagy jött valaki nézni, segíteni, vagy én mentem az őrzőbe hozzájuk, ha egy nővér volt. Volt ott egy másik anyuka, őt bimbővédővel tanították szoptatni. Bár az való igaz, hogy a kézzel fejést csak eméletben mondták el, de én egyszer sem próbáltam. Egyből az Aventes mellszívót használtam.

Nóri! Sajnálom, hogy nem tudják javítani a gépedet. :( Fürdőruha ügyben meg forrt az agyvízem! :evil: Most nem azért, de nem vehetek fel fürdőruhát mert nem 30 kilós vagyok és 15 éves? Ja, és bocs van cicim is, nem kell a push-up. Mert a mostani fürdőruhák ezt a korosztályt célozták meg. Igaz, csak 3 kínaiban néztem. Nem sok kedvem van 8-10 ezret kiadni egy fürdőruháért, mikor valahol négy is kallódik! :x

Stella! Irj pár sort! Ugye nincs semmi gond?

Na üdv mindenkinek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


sziasztok!!!

Én ugy tudom s mig gyakszin ott voltam egyszer sem láttam hogy cukros vizet itattak volna csak forralt víz volt a menü a piciknek, amit én itthon is adtam néha neki mármint Bettikének.

A bababarát kórház címéért van ez az egész 24 h-s rooming iin ami nekem sem nagyoon tetszik, én meg akkot szültem mikor átmenet volt a kettő között s az jó volt nappal kinn voltak velünk a picik, este meg azt hiszem 11 fele betolták reggel meg ihozhattuk már 5-kor. Nagyon jó volt minden reggel vártam már Bettikét.

Katlina!
Nekem is nagyons ebes volt a mellem mikor szopizott Bettike én bepanthen kenőcsöt használtam meg bimbóvédőt ami azért jó mert az anyatej gyógyító hatású persze ehhez hozzá kell szokni a picinek is, de mivel az megtartja a tejcsit igy benne "áll" a cici és igy gyógyítja. Nekem ez nagyon használt. Amiután persze begyógyult abbahagytam de jó.

Szopi én is fekve szoptattam nagyrészt, nekem ez volt a kényelmes s szerintem Bettikének is mert méga mai napig is cicizik :oops:


nem is tudom miről volt még téma. ...

Jah hát igen a képek azok valami gyönyörűek, ugy imádom ezeket a csöppeket olyan kis tündériek. Gratulálok mégegyszer nagyon szép babákat hoztatok össze. :-D


Kézi fejés? Hát én nekem ugye sokat kellett fejnem mikor suliból hazajöttem mert kőkemények voltak a melleim, nekem egy kis umpás melszívóm volt s avval fejtem , nem feltétlen muszály tudni csak a kórházban kérik igy dehát ez van... ezért nem a kórházban neveli fel senki a gyerekét mert mindenki érzi hogy mi a szíve szerint a legjobb...

Nos azt hiszem ennyi.
most zárom soaraimat sép napot mindenkinek:-D

Kép
kbernadett
 
 


Nóri! Bár engem spec nem kérdeztél, de képzeljétek úgy hízom, mint egy disznó! :evil: Lassan versenysúlyba leszek... a 9 hónapos terhes súlyomban... Pedig olyan szépen ment lefelé... :cry:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Betti! Biztos hülye kérdés, de még tejed is van, vagy csak komfortszopizik Bettike?

Bocs, hogy mondatokat írosgatok, de úgy látszik egyszerre olvasgatunk! :lol:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Bocs, már megint én... :oops:

bbj Judit! Vettünk Balázsnak bébitaxinak nevezett vízijárművet, de nagynak bizonyul. Megnéztem a képet újra amit feltettél a sonnentherme-i fürdésetekről és ott Gréti egy kicsi "járműben" ül. Hol vettétek?
Mi a Corában, bár máshol nem is láttam. Holnap megnézem kimondottan bababoltban hátha találok... Bezzeg mikor nem kellett akkor volt olyan is aminek "sátras" a teteje, hogy a kicsit ne égesse a nap! :evil:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Cső lányok!

Már megint olyan sokat írtatok!

Nóri, még gondolkodnom kell, hogy felveheted-e Petikét? :wink: :lol:

Kórházi tartózkodás: Én teljesen felvértezve mentem, mert Fanna, vagy Swen, már nem emlékszem nagyon panaszosan írt róla. Nekem is el akarták vinni a kicsinyemet, amikor levittek a gyerekágyra, de én nem engedtem, mondjuk nem is viselt meg annyira a szülés!
Nem akartam lezuhanyozni sem, mert arra már igazán nem volt lelki erőm, de aztán úgy hajnali egy órakor, csak betoltam az őrzőbe a gyerkőcöt, mire az egyik éjszakás nővér felhomályosított, hogy ilynekor már nincsen meleg víz. Én mondtam neki, hogy mindegy, de legalább egy kicsit lemosakszok. Hát.... elég hülyén nézett rám! Otthagytam aranyomat, úgy siettem, ahogy csak tudtam, és láss csodát még melegvíz is volt. Olyan jól esett. Én azon az éjszakán nem tudtam aludni, mert ahogy lecsuktam a szemem, egyből a szülést éltem át.
Amikor én szültem, olyan dög meleg volt, hogy csak pihegtünk egész nap. Én kivittem itatni a petikémet, de volt olyan csecsemős, aki nem engedte, hogy én itassam. Pipa is voltam, mert az egyik úgy beleöntötte a gyerekbe a vizet, hogy majdnem megfulladt. Én szépen kortyonként itattam, ő meg szinte beleöntött egy fél decit. Én is úgy tudom, nem cukrozzák már a vizet.
Szopizással kapcsolatban, azt is megfogadtam, nem hagyom bárki is beleszóljon. Az első nap még próbálkoztak tanácsot adni, de amikor mondtam, hogy harmadik, utánna már nem akart senki segíteni.
Mielőtt hazajöttünk, megvizsgálta a gyerekorvos és mivel még nem volt anyatejes kakija függőben tartottak minket, hozzáteszem, ha én nem kérem, hogy hőmérőzzék meg, akkor még most is ott lennénk!Na ez már így nem igaz, mert a kicsinyem minden hajnalban három pelust tesz tele egymás után! :lol: na szóval, a főnővér mondja a doktornő kérdésére válaszolva, hogy tudtam-e szoptatni a két gyerkőcöt, hogy a lányom koraszülött volt, és nem volt vele tejem..... nekem meg csak kerekedett a szemem, és mondtam is, hogy nem volt koraszülött, csak 36 hétre született.
Én amúgy nagyon jól éreztem magam benn, volt aki meg is kérdezte, hogy ott dolgozom? Hi hi hi. De már nagyon vártam, hogy hazajöhessünk!


Katlina, képzeld a Cseh Marcsi, egy nagyon jó ismerősöm, mondhatom, barátnőm. Majd megmondom neki, hogy ,meg voltál vele elégedve. Úgylátszik Gyorgyi és ő egy páros, mint nálam Zoboki és Komáromi Kati. Tudom, nem Gyorgyinál szültél, de csak azért, mert éppen műtötték. Az egyik csajnak, akivel egy szobában feküdtem ők vezették le a szülést.

Na azt hiszem, mostanában keveset írtam, hát most bepótoltam!

Ja, azt elfelejtettem, hogy amikor Imikét szültem, kérdőívet kellett kitölteni önkéntes, anoním alapon, a kórházi ellátásról, mármint a gyerekágyi ellátás színvonaláról. Amúgy meg tényleg nem tudom, miért nincsen egységes szoptatási stratégia, miért mond mindenki mást?

Na most már megyek..... Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Olga!
Igazából ez a dúla képzés, nem is képzés, csak egy előadás sorozat, ahol tulajdonképpen egy beszélgetés keretein belül zajlik a fejtágítás. Nyilván már egy, vagy töb gyerekes anyukák, nagymamák jelentkeznek, akik már étélték a szülést, és minden velejáróját. Ezért hívják őket segítőnek!Ők nem vezethetnek le szülést, csak jelenlétükkel segíthetnek!Mondjuk az árat egy kicsit én is magasnak tartom, mondjuk egész nap zajlanak az előadások!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Balwin, igazából tök mindegy mivel fejsz, ahogy neked jó! Látod, van akinek ez jön be, van akinek az! Ha a mellszívó jó, akkor ne strapáld magad a kézi fejéssel!

Szopi :lol: Nagyon örülök, csak így tovább! :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Hi!
Most azért ne nézzetek rám ilyen nagy csodálkozó szemekkel Kép !! Igenis volt a szobánkban egy viharvert, barna műbőrrel bevont fotel. Nagyon jó volt a háttámla dőlésszöge, a karfája pont olyan magasan volt, hogy kényelmesen rátehettem a kezem, és a bébi feje is a cicimnél volt. És jó kemény volt...Nem gémberedtem el benne, hosszú idő után sem...

Ildi! Lehet, mire lesz gépem és kijutok hozzátok, már odamászik hozzám Petike...? Nektek van gépetek, csak átjátszó-kábel nincsen hozzá, vagy gép sincsen?
Mostanában este bekapcsoltam a Skypet...de te sehol sem vagy...mégiscsak más dolgod is van... :lol: :lol: ?

A kórházi kérdőívet én is kitöltöttem, és aztán haza is hoztam :evil: . Pedig abban benne volt a 4 napom összes haragja...még majdnem pótlapot kértem...

A vizet valószínű nem cukrozzák...én megkérdeztem. Sőt, itatni is akartam én is, hagyták is volna, de béna voltam...ők itatták.

Olga! De jó vagy! Napokig alig írsz, aztán meg folytatásosat :lol:
Én az Interspárban vettem a fürdőrucit...azt nem tudom, egyberészes volt-e, de bikiniből is elég gyér volt a választék...
Szegény, akkor te is fordítva működsz, ha hízol...! Ki volt még az? BBJudit? Meg én is? :lol:

Balwin! Szerintem a fertőzésveszély miatt nem engedtek már a kádba...mert elfolyt a magzatvízed. Mert ha valakinek otthon megy el a víz, annak is azért kell azonnal kórházba menni, mert könnyebben felkúszik a csunyaság...ha jól tudom...de nem biztos...valaki erősítsen meg...vagy cáfoljon!!!
Lehet, csak mostanra indult be rendesen a tejed, nem? Csak nyugisabban vagy már otthon...
A kézi fejés meg azért jobb (nekem legalábbis), mert csak alaposabban kijön azzal...bár én nem használtam Aventes mellszívót, nem tudom, milyen erős. Kis pumpát használtam én is, de a végét mindig kézzel fejtem ki.

Az meg hogy csak nézed, hogy azt a csodát tényleg te szülted-e....ezzel még én is így vagyok...azt hiszem míg élek...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Nagyon sokat termeltetek! Szupi!

Olga!
Mi a Rossmannban vettük, egy akciókor. De mostanában is láttam a szórólapon. Ha nem kapnál neked tetszőt a gyerekboltba, hátha... Sajnos, hízás témában nem vagy egyedül... Én Grétivel is akkor híztam, amikor szoptattam, pedig figyelek, hogy ne egyek sokat, meg ebben a melegben nem is esik jól, de mégis. Azt szoktam mondani, hogy rám az is rám jön, amit a férjem eszik meg.

A vihart túléltük, bár Gréti egy kicsit be volt tojva, ma meg én leszek, mert nincs itthon a párom, ilyenkor úgy alszok, mint nyúl a bokorban, pláne, hogy ma is narancssárga jelzés van viharügyileg.

Szilbee!
nem irigyellek! Hála az égnek nálunk az én szavaimmal élve 9-ig csönd van, és hullaszag!

Petri!
Szia! Én is miklósi vagyok!

Katlina!
Bátran hívd a védőnődet, ha már egyszer ilyen lelkiismeretes! Ritka "példány", elhiheted! Aztán további sok sikert!

Szopizás, nálunk Grétivel pár hónaig fekve volt, majd ülve, most Letivel már ülve kezdtem, minden segédeszköz (szopispárna) nélkül. Kinek a pap, kinek a papné.
Friss anyukák próbálgassátok, aztán amelyik a legjobb mindkettőtöknek.
Mellszívás meg szerintem ha a gép ok, akkor nem kell kézzel is.

Betty!
Még mindig szoptatsz? Ez igen! Vagy csak komfort szopi már, ahogy Olga is kérdezte?

Elin!
Sajnálom a fényképezőt, tudom, milyen, mikor nincs, mert a mienket én is romlottnak hittem, az elemet rögtön lemerítette, most meg az akkuval minden ok. Nem értem, pedig nincs merítő funkcióra rakva. Lehet válogatós.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Elin!
Nagyon szép az utolsó mondatod, és örök életű igazság!!!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Betty
Te is még szoptatsz? Nem is tudtam. Jaj de jó :D Azt hiszem Timi az érettségi bulija előtt is kérni fog még cicit. Annyira nem akarja abbahagyni.

A kórházban nekem azt mondták csak forralt, lehűtött vizet adnak a bébiknek. Én 2x kértem az első napokban -amikor még nem indult be a tejem- mert Timi nagyon ordított az éhségtől. Alig akartak adni, én nem mertem megitatni a csecsemősre bíztam.
Nekem nagyon bejött a rooming, úgy örültem hogy ott lehet mellettem :P Igaz alvás az nem sok volt.. Én császárral szültem délelőtt és egy napig nem kelhettem fel, az első éjszaka nem is hozták oda Timit hiába mondtam hogy szoptatni akarok. Azt mondták majd nemsoká hozzák, ami reggelt jelentett. Olyan szomorú voltam alig aludtam valamit. A következő éjjel kb este 11-kor beadtam de már 3-kor mentem érte mert nem tudtam aludni. :roll: Ezután már sose toltam be.

BBj
helló földi :lol:

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Ezt meg elfelejtettem, már akit érint a dolog...

Ingyenesen buszozhatnak Szolnokon a kismamák 2007-06-22 13:23:06
A szolnoki közgyűlés döntött a kisgyermekes családok helyi tömegközlekedési támogatásáról. Szalay Ferenc polgármester sajtótájékoztatón számolt be arról, hogy hatályba lépett az a rendelet, amely alapján a 3 évesnél fiatalabb gyermeket nevelő szülők ingyen utazhatnak a Jászkun Volán buszjáratain.
Természetesen csak annak a kismamának, kispapának vagy nagyszülőnek jár a méltányosság, aki a családban a GYES vagy a GYED szolgáltatásaira jogosult és a kisgyermek szolnoki lakóhellyel rendelkezik. Az erre vonatkozó kérelmet a szociális támogatások osztályán lehet benyújtani. A nyomtatvány beszerezhető a polgármesteri hivatalban vagy letölthető a www.szolnok.hu honlapról.

A Jászkun Volán a jegypénztáraiban a jogosultságot megállapító határozat felmutatásával, egy darab igazolványkép és egyszeri kétezer forint befizetése ellenében egy speciális utazási igazolványt állít ki a jogosult szülő részére. Ezzel egyidőben kapja meg az érintett azt a bérletjegyet, melyet havonta térítésmentesen kell megváltania, amíg a gyermek be nem tölti a harmadik életévét. Azok a szülők, akikk már júliusban ingyenesen kívánnak utazni, még júniusban keressék fel ügyfélfogadási időben a hivatalt.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Most meg velem telik az oldal... :oops: Ha valaki megtalálná azt a letölthető dokumentumot, az árulja már el, merre van??!! Mert én valahogy el vagyok veszve a hivatalban... :cry:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


SZerintem még nincs fent a honlapon

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Azsta!
Ti nem alszotok???
Igaz mi úgy aludtunk mint az szülési görcsök,óránként felkeltünk!!!


Hát Ildi!
Cseh Máriát egy istennőnek tartom,annyira aranyos!Mondta hogy bármi gondom van telefonáljak,olyan ari!

Kép

Kép
katlina
 
 


Avent-es mellszívó nagyon bejött,még a végén tejcsárda leszek!

Nóri a bőrfotel megvan a császárosoknál volt,nálunk csak műanyag szék!

Képzeljétek amin teljesen kibuktam,hogy hétfőn átraktak egy másik szobába ami eredetileg 4ágyas volt ők betolták még az én ágyamat is a kézmósó mellé,persze a kuka is ott volt!!!Szóval ha közelebb húztam a gyerkőcöt akkor ott volt a kézmosó!A popsi krém elfogyott szóltunk és mondták hogy nem tudnak adni!!!!Na ragd tisztába a gyereket,így is saját pelust és hihi kendőt használtunk!

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina!
Akkor pelenkát, popsitörlőt és popsikrémet se kaptatok? :shock: Kisruhát is vinni kellet be a picinek?
szilbee
 
 


Katlina! :shock: Majd kiesett a szemem. Tavaly novemberben még minden volt dögivel. Popsitörlőből, krémből több darab is volt kirakva, az egyik anyuka meg olyan "ügyesen" pelenkázta a gyermekét, hogy egy fél szatyor pelust még vitt is haza... Ruci volt, angolpolya.

Bocs, csak ennyi, mert gyerkőc nyugtalan.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kati! Ma van az esküvőtök??? Ha igen, gondolom, nem ezt olvasgatod, de
nagyon sok boldogságot nektek!!!
Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


sziasztok!!!

Hát tejcsi az még van nekem ....és még elég sűrűn szopizik lehet van benne valami hogy ha a cici it van akkor anya is és akkor vele akarok lenni sokat merta kkor velem foglalkozik alapon....de nem tudom.

Hát most már szeretném lassan leszoktatni mert már rosssz hogy valamikor még mosogatni se birok végig mert jön és anya cici cici.
Jah egy kis gyerekbeszéd:

Kérdezzük Bettikét : Bettike hogy hívnak?
Bettike: Nem hívnak Durda Bettikének...
: Hát akkor hogy hívnak mi a neved?
Bettike: CICI......

De olyan édes:-D

Hát most mmegint a gyakorlatomat mondom: amikor most gyakszin voltam akkor még volt popsikrém popsitörlő pelenkát is raknunk kellett minden reggel hogy öt darab legyen a kocsikba. Ruhát meg az kapott aki kért ha hoztál magaddal otthonról akkor nem kaptál.
Szóval nem tudom hogy miért voltak most ilyen dolgok.

Még annyit valaki kérdezte hogy Csilla most nem rég szült ki a főnövér. Igen Csillának van egy 10 hós kisfia még nem régibben a néplapban s benne volt. Helyette van megbízott osztályvezető szülésznő a Kövesdiné Kőszegi Erika. Meg neki van még kétosztályvezető helyettese.Az egyik Ádámné Fejes Andrea a másik Lengyel Józsefné(de az ő nevét nem tudom 100%-ra)

Képzeljétek reggel korán keltünk: 3:30kor már fenn volt a drágám hát nagyon örültem neki. Vagy hatóráig fenn is volt én meg közben elmosogotattam ennyi haszan volt :-D Most viszont alszik már vagy hatóra óta.Most megyek meg reggelizek. Szép napot

Puszika

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok :)

Csak gyorsan, mert még asszem ciciznünk kell kicsit...

Először nekem is azt mondták a kórházban, hogy sima forralt-lehűtött víz. Aztán az utolsó napok egyikén az egyik nővér elszólta magát, van abban cukor is :shock: Sőt, még az arányokat is elmondta (csak nem jegyeztem meg, mert úgysem élnék vele), hogy itthon is tudjam csinálni :?
Lehet nem minden nővér tesz bele...vagy nemtommivan :|
Kézi fejésről a kórházban szó sem volt, nemhogy megmutatták volna... ezért kérdeztem, hogy kell-e ezt tudnom :oops:
Katlina, most azért olyan hülye a helyzet az ágyakkal, mert 2 kórtermet buzerálnak, szétszórták az ágyakat. Én egy 5 ágyasban feküdtem, amiben 6 ágy volt :) Nálunk is előfordult, hogy hiányzott ez-az a tisztábatevéshez :? Még jó, hogy adták azt az ajándékcsomagot, volt benne minden.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Nálunk sem volt minden a szobában, és mi csak napi 3 pelust kaptunk. Azt mondták, ha kell több, szólni kell a hozzátartozónak, hogy hozzon be. Popsitörlőt, kenőcsöt is az ajándékba adottat használta mindenki. Mondjuk én nem is szívesen használtam volna közöset... Gondolom értitek. :roll:

Petri!
Hol laktok? Ha nem akarod nyíltan, írd le priviben! Lehet, hogy a másik utcában? A képről sajnos nem vagy ismerős.

Na sziasztok! Megyek takarítani, szalad a ház, én meg szaladok utána.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hát igen elég fura volt hogy a sittett ott tolták a folyosón,kise mertem hozni a gyereket!

Adnak ruhát,de szerintem jobb a saját!
Én is az ajándék csomagot használtam meg hozzattam is be!
Mondjuk elég borzasztó hogy a fejetetején áll minden a csecsemő osztályon!
Amúgy voltak csecsemősők akik nagyon aranyosak voltak,de volt egy idősebb hölgy őt sokan nem szerették én őt is kedveltem de vele mindíg csak éjjszaka találkoztam nem tudom hogy hívják

Kép

Kép
katlina
 
 


Szilbe !
Ha jól néztem meg jól számoltam akkor november 12.-től leszünk december 14-ig gyakszin.

Jah meg tegnap kaptam osztálytársamtól júli 2.-án kzedek 6 órakor a nyárigyakszit. Hát mondjuk 12 órába akarnak beosztni de én nem tudok menni csak nyolc órában szóval ez még majd megbeszélésrekerül :x

nah puszika mindenkinek

Kép
kbernadett
 
 


Jah még a köldökzsínoros képről annyit:-D

Nekem is fura volt mikor a szülésznő a mostani gyakszin a kezmbe nyomta( szerencsére találtam a kezemre való gumikesztyűt mert olyan hatalmas kesztyűk vannk hogy leeseik a kezemről:-S) s mondta hogy vágjam el. Nagyon fura volt:-D Csúszott meg minden. De nagyon élveztem...:-D

Amugy mikor Bettike született én se láttam a köldökzsínórt de lehet hogy abban az állapotomban jobb is. Nah majd a kistesónál.
Persze ami majd olyan 4-5 év múlva lesz csak.
puszika

Kép
kbernadett
 
 


[b]Betti![/b]
Nálunk ugye a császár miatt hamrabb lesz a kiírtnál a szülés. Ha azt veszem alapul, hogy Leventével 38+5 napra volt 1 pentire nyitva a méhszáj, akkor a kb. nov. 9 és 13. között kell megszületnie. Remélem tudunk bent találkozni!! :)
szilbee
 
 


Kati!

Sok Boldogságot Kívánunk Nektek!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Betti Bettikéjének képei!! :)
Kép Kép
Kép
Kép
szilbee
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: