Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt mindenkinek!
Mona:nagyon aranyos Dani,igazi kis kopé.
Petramama mégegyszer gratulálok:gyönyörű kislány Boróka Kincső,nen csak ő,hanem a neve is nagyon szép. Sok erőt,egészséget kivánok nektek és ha már picit összeszoktatok várom a beszámolotokat.
balla melinda
 
 


Petramama!
Kép
SOK SZERETETTEL GRATULÁLOK BORÓKÁHOZ!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Petramama!

Sok boldogságot Borókához. Gyönyörű baba. :D

Jók ezek a Telkis egyenrucik. :D

Judit

Judit
">
judit1974
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma megyünk Lilivel vissza az ortopédiai meg az uh vizsgálatokra a kórházba. Drukkoljatok, hogy minden rendben legyen! Kicsit izgulok, mert az itteni gyerekorvosunk szerint köldöksérve van, bár nem jelentős, de Ricz doktornő elvileg leragasztja ma neki és akkor nem lesz gáz vele... Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Nekem is volt babakoromban, de műteni kellett, remélem ő megússza... :? Este jövök maj, hogy mi volt.

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Bigike küldtem privit!

Kép

Edina
edied78
 
 


Petramama!

Gratulálok Borókához!
Nagyon szép baba és a neve is gyönyörű!
Ha tudsz gyere és írj nekünk beszámolót.

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!
Nagyon régen voltam... :oops: olvasni befutok néha, csak írni nincs energiám...
PandaMaci és Petramama gratulálok mindkettőtöknek, gyönyörűek a kicsik!!!!
Mi ma megyünk a 2 hónapos oltásra, kíváncsi leszek... Tegnap SZTK-ztunk, hallásvizsgálat, csípő-ellenőrzés, pocak-uh a ciszta miatt. Első kettő ok, de képzeljétek, a mostani uh szerint ott a ciszta, igaz, 2,5 cm-esből most csak 9 mm (mikor a kórházból hazaengedtek minket, akkor ugye nem láttak semmit). Majd ma a dokinénink megmondja, mi a teendő, remélhetőleg csak ellenőrizni kell időnként, meg is beszéltük Párommal, hogy tutira magnába visszük el majd, mert hogy többször nem álljuk végig az SZTK-t, az tuti...
Sheila, tartozol egy napirenddel...! :wink:
Itt egy kép még, mielőtt megyek etetni a kis bélpoklosomat :lol:
Kép

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty :D

Luca gyönyörűséges :) :) :)

nagyon nem kenyerem a dicsekvés, de Maya egy csodálatos mintagyerek :) (remélem, nem kiabálom el)

Patrik fiam is ritka jó gyerek volt, de maya lehet, hogy rajta is túltesz...

szóval, napirend:

5:30 - 6 óra között kaja (néha még nem teljesen ébred fel, mikor kiveszem, de így jobban járok tapasztalatom szerint, mert ilyenkor AZONNAL visszaalszik :wink: )

utána alvás

fél 10-10-ig

evés, majd kirakom a játszószőnyegre ahol nézeget, míg én elvégzek ezt-azt (fejés, mosógépbe pakolás, stb.)

utána alvás (szép idő esetén kiviszem a kertbe babakocsival)

fél 2-2 körül evés, majd játék (és alvás)

(ilyenkor is kimegyünk, jó idő esetén)

fél 6-6 evés, utána játék, nézelődés, babazene hallgatás, ill. mesélünk, mondókázunk stb....

ilyenkor vagy felváltva játszunk Vele (Apa, Melissa, Patrik) vagy visszük magunkkal babahordozóban, pihenőszékben ahol épp vagyunk...

20h után (Barátok közt előtt :D ) fürdés, majd vacsora, büfi
utána megy a kiságyba (csak ekkor használjuk a kiságyat),
ahol bekapcsolom a zenélő forgóját, azt nézegeti ill. az ágyra szerelt különböző plüss játékokat, majd egyetlen nyekk nélkül elalszik :) ...reggel fél 6-ig :)

hát ezt nem hittem volna pár hete, mikor panaszkodtam Nektek :wink:

Nálatok hogy néz ki a napirend?

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Hablaty!

hol vettétek azt a ketrec félét, amiben Luca látható az előző oldalon??

Pandamaci!

Gyönyörű hajasbaba a kisfiad!!!! :) :) :)

Mona!

Máté is nagyon aranyos, és milyen nagyfiú!!! :) :)

Jud!

A Te fiacskád is ennivalóan édes, imád hintázni, ugye? :) :wink:

Petramama!

Boróka tündéri kislány!! :) :)


azért várjuk ám majd a beszámolót :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila MILYEN KETREC????! :o (na majd mindjárt megnézem)
Képzeld, a mi napirendünk is kezd kialakulni, és nem fogod elhinni, de TÖK UGYANILYEN!! :lol: Kb az időpontok is stimmelnek, csak Luca picit többet alszik még, és az esti fürdés nekünk fél órával korábban van (de szintén a Barátok közt előtt :wink: ) .
Ma csupa rossz hírem van sajna.
Az oltásnál egyet felsírt, de aztán abba is hagyta és nézegetni kezdett Luca, meg amúgy az egész macerát jól viselte. 4910 g és 57 cm :-)
Viszont:
Ciszta-ügy: ki kell vizsgálni, milyen eredetű, így vagy keresünk dokit, aki megnézi, és folyamatosan ellenőrzi majd, vagy beutalnak a gyerekosztályra, ahonnan meg tovább irányítanak Miskolcra, Debrecenbe vagy Pestre, ahol jobb uh-gépek vannak. És ez még mind semmi :-( Picit össze van tapadva a kicsi hüvelynyílása. Hallottatok már ilyet? Nem teljesen, tehát váladék tud ürülni, de nem szabad megvárni, míg teljesen összetapad... Dokinéni azt mondta, az utóbbi időben egyre több ilyennel találkozik, és nem tudjék, miért van, lehet, valami gyógyszer (gondolom anyai) okozza, fogalmuk sincs. Ma hívjuk fel a nődokimat, mit mond rá... Van ötletetek?? Még nem is hallottam-olvastam ilyesmiről, így totál tudatlanul és tanácstalanul állunk itt...

Kép
hablaty
 
 


Sheila, megnéztem, a játszószőnyegre gondolsz? :lol: :lol: Párom tesójáék forgalmazzák, bolti ára vagy 47 ezer ft... Van hozzá méh két rúd (virágok amúgy), amit az oldalába lehet állítani, és a keresztbe lévőre meg játékokat aggatni. Már 3 éve kinéztem, és mindig mondogattam, hogy majd ha gyerekem lesz... így végül most ezt kaptuk karácsonyra. De nagyker áron mondhatjuk ismerősöknek, szóval ha esetleg szeretnél ilyet, szólj! :wink: A weboldaluk címe amúgy dione.hu, nézz körül, nagyon szuper dolgok vannak, csak rettentő drágák (legalábbis nekünk).

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Sheila! Ez a napirend elég ideálisan hangzik!!! Irigylésre méltó, de addig van még pár hónapunk, talán nálunk is összejön valami hasonló...

Hablaty! A napirend szupi, de sajnálom a többit, nem tudok mit mondani, ilyesmiről még én sem hallottam. :( :? Remélem minden rendben lesz!

Tegnap mindent rendben találtak a vizsgálatokon, leszámítva, hogy kicsi a kutacsa és remélhetjük, hogy nem nő be idő előtt... :? én ilyesmiről sem hallottam még korábban. :oops: Köldöksérv kisujjbegynyi, leragasztották, 5 naponta kell cserélni rajta a ragacsot, 2 hónapig! :shock: :? Bízzunk benne, hogy segít! Csípőjét tornáztatni kell, mert baloldalt kicsit kötött, de ez Titinél is így volt, ezen nem parázom... 4-6 hét múlva kell kontrollra mennünk vele. És képzeljétek, este fél 9-kor evett, 9-kor letettük és fél 5-kor ébredt csak fel. Már 2 napja kihagyja a köztes kaját, remélem, így is marad mostmár! :wink:

No pusza mindenkinek!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Hablaty, nagyon szép Luca :) , és hogy belenéz a kamerába :shock:

Igen, én egy ismerősömnek a picijének 8 hónapos korára összenőtt a hüvelynyílása :? . Már nem emlékszem mit csináltak vele, csak arra emlékszem mondta, hogy kegyetlenül sírt a pici. De nálatok még nincs ekkora baj, szóval járjatok minnél előbb útána.

bigike, Danusnak meg nagy a kutacsa :? . Már 5 hónapo kora óta 2 csepp vigantolt kap, és homeós bogyót, ami segíti vagy gyorsítja a csontosodást.

Kép
mona76
 
 


Jézus Mona, ne idegesíts :cry: :cry: :cry:
Én nem tudom, milyen a jó kutacs, a mienkre nem mondott semmit a dokinéni, gondolom akkor az rendben van...

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty!

Nagyon szorítok, hogy mihamarabb rendbejöjjön Lucácska :(
a ciszta biztosan felszívódik, hisz már csökkent is a mérete...

összenőtt hüvelynyílásról hallottam már, itt a B.neten, de már nem tudom, melyik topicban...tényleg egyre gyakoribb :?
remélem, Nálatok is minél kevesebb kellemetlenséggel megoldható lesz...

mergnéztem a honlapot, tényleg gyönyörű dolgok vannak, és igen, meglehetősen borsos áron...de a jó minőségű termékek nem olcsók :wink:

különösen a szőnyegek tetszenek nagyon, biztos, hogy onnan rendelek majd a lányok szobájába, ha végre elkészül az új házunk (még a terv sincs készen :roll: )
Mayácskának még saját szobája sincs, nálunk van elszállásolva, de ha lesz majd neki, akkor ott ilyen klassz szőnyeg lesz, az biztos :wink:

játszószőnyeget már nem érdemes vennem, mert épp most vásároltam a Tesz-Vesz-en egy műanyag "bébikarám" játszó-járókát (39.900 Ft) arra az esetre, ha majd forog már, és nem merem többet az ágyunkon hagyni...

akkor majd a nappaliban lesz napközben...

Bigike!

még Nektek is lehet ilyen napirendetek...nem is olyan sokára :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok lányok!

Lenne egy kérdésem, azoktól akik már szültek a Telkiben!
Ha megkötöm a szülésre a szerződést+köldökvér levétel, mi van akkor ha mégsem ott szülöm meg a babát! Ez a kérdés azért merült fel bennem mert messziről járunk fel.
Ja és szerintetek hányadik héten érdemes ezzel a szerződéssel foglakozni?
Igaz megyünk majd 18-án a dokihoz és tőle is megkérdezem, de addig is furdalja az oldalam a kérdés.

Bigike!
Neked is küldtem privit, nem érkezett meg? Mert még nem válaszoltál!

Kép

Edina
edied78
 
 


Edied, én pont így voltam. A köldökzsinórvér levételéhez a dobozt, előre kikértük, hogyha nem jutunk el a Telkiig, az azért ne vesszen el. Szülés után hívtuk a céget, ők meg küldték a futárt. Másnap szóltunk a Telkinek, hogy ez történt, ők jó bunkók voltak (keress vissza, február elején lesz), és ennyi. Ja, így az őssejtes dolog 342 ezer lett persze.

Kép
hablaty
 
 


Edied,én 36 hetes kismama vagyok és megbeszéltük az orvosnővel,hogy csak 1 hét mulva visszük vissza a szülés-őssejt szerzödést. Mivel már 3 hete nyitva van a méhszájam és bármikor elindulhat a baba a doktornő megnyugtatott,hogy elfogadja a szóbeli megegyezést is,és dobozuk meg mindig van készleten.Mi is 50 km re lakunk Telkitől és én igy nyugodtabb vagyok. Ha esetleg megindul a szülés és a párom dolgozik a Telkit ha hivom rögtön küldenek saját mentöt.
balla melinda
 
 


Sziasztok csajok!

Köszi az infókat!

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk ám, csakhát elég zűrős az életünk...

Sajnos, mint számítottam rá, nagyon kevés a tejem. Emiatt Boróka nagyon sokat szopizik és ezzel rengeteg időm megy el. Próbálok neki minél kevesebb tápszeres pótlást adni és inkább gyakrabban szoptatom, de olyan változó a tejem mennyisége. Van, hogy csak 20 gr-ot szopik, van, hogy 80-at, annál többet még nem sikerült. Általában napi 1-2-szer kap pótlást, 30-40 ml-t eszik meg ilyenkor.

De az éjszakák a legrosszabbak. Éjfél és 3 között egyfolytában cicin lenne. Alig lehet visszaaltatni. És alap esetben is 2-3 óránként eszik, tehát alig marad egy-egy órám alvásra. Úgy irigylem azokat, akiknek már 3-4 órát alszik egyfolytában éjszaka, nem is beszélve Sheiláról. Irigy-irigy... Nem tudom, hogy mi valaha elérjük-e ezt. Most egyelőre teljesen kilátástalannak tűnik a helyzetünk.

A szüléstörténetünk:
Húsvét hétfőn egy délutáni nagy séta után este elkezdett fájdogálni a pocim. Nem nagyon akartam beleélni magamat a szülésbe, mert tartottam tőle, hogy ismét csak jósló fájásaim vannak. De csak nem múltak el. Közben folyamatosan ettem a homeós bogyókat. Éjfélre már 2-3 percesek voltak afájások. Ekkor mondtam a férjemnek, hogy jó lenne átmenni Telkibe, legalább nézzen rám egy orvos, hogy hogyan áll a méhszáj. Fél egy körül értünk a kórházba. Fenyőházi dr. volt ügyeletben és Kati nevű szülésznő. Egyből CTG-t csináltak, ami mutatta a 2 perces fájásokat 70%- körül. Megállapították, hogy 2-3 cm a méhszáj. Ezután elfoglaltuk az egyik a szobát és lepihentünk. Párom szinte azonnal el is aludt.
3 órakor újabb CTG következett. Fájások erősödtek egy kicsit a gép szerint is, én viszont egyre jobban kivoltam tőlük. A méhszáj szinte semmit nem változott. :( Mondtam a szülésznőnek, hogy kérnék EDA-t, mert nagyon el fogok fáradni a szülés végére. Erre ő azt mondta, hogy ahhoz el kell érniük a saját orvosomat, mert az EDA úgy felgyorsíthatja az eseményeket, hogy akár 1 órán belül baba lehet. A dokimat nem lehetett elérni, ki volt kapcsolva a mobilja. :cry:
Így abban maradtunk, hogy próbáljak meg lazítani és a fájások között pihenni, ők folyamatosan hívogatják a dokit.
4 óráig egészen tűrhető volt, de aztán már nagyon fájt, főleg azt viseltem nehezen amikor a CTG-t rám tették és hanyatt kellett feküdni. Állva és ülve volt csak elviselhető. Férjem pedig folyamatosan masszírozta a hátamat. Fél 5-kor beülhettem a kádba. A meleg vízben sikerült ellazulnom és a tágulásnak is segített, már bő 4 ujjnyi volt. 3/4 6-kor aztán jött a megváltás, megkaptam az EDA-t. Nagyon profi volt az anesztezes doki, fájásokban nem csinált semmit, hagyta, hogy azok elmúljanak és csak a köztes időben dolgozott a hátamon. Az érzéstelenítés beadásából semmit sem éreztem. Ezután jó egy óra nyugalom következett számomra, ami nagyon jól esett és tudtam egy kicsit pihenni is. Közben szülésznő váltás következett és egy nagyon aranyos szülésznőt kaptunk, Kecskés Ildikót. Vele megbeszéltem, hogy megpróbálunk gátvédelemmel szülni. 7 órára kezdett elmúlni az érzéstelenítés hatása, és feszítő érzést éreztem lent a gátamnál. Ildikó megnézte a méhszájat és mondta teljesen eltűnt, úgyhogy hamarosan szülünk. Gyorsan összehívta a dokit, gyerekorvost, csecsemőst. A gátvédelemhez férjem adagolta Ildikó kezébe folyamatosan a masszázsolajat. Az EDA hatása miatt csak a feszítő érzést éreztem a méhösszehúzódásokat nem nagyon, ezért csak az 5. fájásban tudott pici lányunk megszületni. Akinek először a feje és a következő nyomásra már az egész teste kicsúszott. Ekkor 7 óra 15 volt. Borókát egyből rám fektetettek és abban a pillanatban én voltam a legboldogabb az egész világon és minden fájdalmam azonnal el is múlt. Ildikó lefogta a köldökzsinórt, levették a köldökzsinórvért és csak ezután vitték el Borókát megvizsgálni és felöltöztetni, amit apa végignézett. Közben engem is lemostak, a gátvédelem olyannyira jól sikerült, hogy még repedésem sem lett.
Ugyan nem sikerült a saját orvosomnál szülni, de Fenyőházi dr-ral és Kecskés Ildikó szülésznővel maximálisan elégedett voltam.
A kórházban töltött napok gyorsan elteltek. Csecsemősök és Ritz doktornő is nagyon kedves volt velünk. Mindenben segítettek, nem vették tehernek, ha kértem, kérdeztem valamit.

Nekünk megérte a pénzt, amit a szülésre áldoztunk!!!

Edied! Nekünk a szerződés leadását követő pár napon belül megjött a doboz. Egyébként van a kórházban doboz. Ami nekünk jól is jött, mert sérült volt a tű a mi dobozunkban.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Petramama!

én viszont ezért az ideális, gyors szülésért vagyok irigy-irigy :D

nekem az EDA nagyon lelassította a kitolás folyamatát, kb. a félezredik nyomásra született meg Maya, asszem jobban jártam volna, ha szülök úgy, mint a másik hármat, azaz érzéstelenítés nélkül :roll:

ja, és én a fájásokat is éreztem ezerrel :shock:
addigra már szűnt a hatás...de utólag már nagyon szép emlék nekem is a szülés :) :)

örülök, hogy Neked is bejött Fenyőházi, szerintem is irtó jó fej :)

ha még emlékszel, januárban és februárban zombi voltam én is a fáradtságtól :roll:
ha akkor valaki azt mondja, hogy Maya valaha hagyni fog 5-6 órát aludni egyhuzamban, el sem hiszem...Nálatok is így lesz majd, kitartás :) :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Judit!

Petra és Dorka mit szólnak a kistesóhoz??? :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk.
Boróka elaludt apa kezében, a nagyok pedig már megfürödve és megvacsizva.

Dorka nagyon jól veszi a kistesót, sokat dajkálgatja, ha sí egyből megy érte és vigasztalja.
Petra nehezebb eset. Nem mondja, de én látom, hogy az ő kisvilágába megérkezett a konkurencia. Próbálok vele minél többet foglalkozni, ennek ellenére vannak hisztijei, amit nem mindig tudok kezelni. Próbálom ilyenkor a figyelmét másra terelni. Nehéz az optimális útat megtalálni vele. Elkapatni sem akarom, hogy mindig az legyen, amit ő akar. De majd csak túljutunk ezen az időszakon.

Ma voltunk először sétálni Borókával. Ugyan még nincs két hetes, de olyan szép idő volt. Gondoltam kiviszük kb. 10 percre. A babakocsiban egyből elaludt és aludt 2 órát. Ennyit a fokozatos levegőzéshez szoktatásról.

Na, megyek, mert ébredezik a kisasszony.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Hablaty!

Te milyen homeós szert adtál Lucának a hasfájásra? És segített? Boróka olyan nagyokat pukizik. Nem tudom mitől. Már a szoptatós teát is hanyagolom, mert állítólag az is felfújja őket. Ma nem ittam, kiváncsi leszek, hogy jobb lesz-e a pocakja.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


petramama irigykedem a szülésedre. Engem vágtak is, és szakadtam is, és itthon ugye egésznap talpon voltam mert nem volt segítségem, ezért nagyon sokára és nehezen gyógyúltam :cry: .
Sajnálom, hogy nem értétek el a dokit :? , nem beszéltétek meg, hogy melyik számán hívd? Mi kaptunk tőle 3 tel.számot.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
egy igazán gyors visszaolvasás :)

bigike: sikeresen kicserélődött a kanapé? ó, két hónapig kell leragasztani? gyógypuszi neki is! nekünk is tornáztatni kell a lábát, hát nem is szereti, és még a szűrésen nem is voltunk, ezt a körzetes gyerekdoki mondta. :(
Petramama: Boróka csudaszép kislány :D neked sem akart sokáig változni a méhszáj? :( dettó. ctgnél miért kellett végig feküdnöd? én labdáztam közben. utólag irigy vagyok az eda-ért én nem kaphattam /lidokain allergia tesztet kell majd csináltatnom a szoptatás után/
jud: ó, de jó babakocsizás :) már én is úgy várom. egyelőre az udvaron tologáltuk a verdát, meg szar idő is van. bár ahogy írod, jó kis 1,5 óra lehetett :) jó ötlet a fagyasztás! :) előrelátó nagyi :)
mona: persze nem éhezteted mi? :D /nagyon jó a kép! :D / még náthásak vagytok? ha igen jobbulást a kislegénynek!
sheila: mi újság veletek? wow, napirend! szuper, én is ezt kérdeztem volna! és mennyi idő alatt áltatok be erre a napirendre?
hablaty: mekkora szemek :lol: uuhh, össze van tapadva? ilyet még nem is hallottam. ciszta ügy sem lehet egyszerű! Remélem minden tisztázódik, és meggyógyul! addig sok gyógypuszi!

játszószőnyeg: ki kimostátok használat előtt? vag ycsak túlparázom a témát? tegnap végre vettünk olyat ami tetszik, telefonos távirányításommal :) amit még szülés előtt kinéztünk,az a bolt megszünt :S
kutacs: én meg mindig attól félek, hogy be van esve Máté kutacsa, és ki van száradva :S /bár 700-akat eszik egy nap/
őssejt: az tuti, hogy van doboz "raktáron" az egyik szülőszobában van egy rakás, legalábbis amikor szültem akkor volt :)
kérdés: a napirend kb mikor áll majd be? magától alakul, vagy kis rásegítéssel. /pl. első kaja ideje fix stb./ most bölömbikát játszunk, de nagyon. semmi sem vígasztalja meg, és elaludni sem tud szegénykém, pedig álmos :( néha kiüti magát, mint most is. most ez megy pár napja :(
gát: nekem is sikeres volt a gátvédelem, de még ha megnyomódik érzékeny. ez normális, hogy fáj?
valamit még szerettem volna, de szita vagyok.
babakocsizás: ha elalszik benne, ti hogyan hámozzátok ki a gyerkőcöt a ruhából? eddig egyszer próbálkoztunk ezzel, de valszeg melege volt, de nem tudtam levenni róla a kiskabátot, és keserves sírás lett a vége.

Remélem mindenki jól van, azok is akiket kifelejtettem :)

Kép
panda_maci
 
 


Kedves Petramama. Nagyon köszönöm a szüléstörténetedet.Sajnálom,hogy nem érték utol a saját nőgyogyászodat,ez hihetelen számomra,hogy a Telkiben ilyen előfordulhat.Legalább utolag megkeresett? Végül is minden jó ha a vége jó és szép,könnyű szülésed volt.A masszázs olajat ti vittétek a gát védelemhez? És szedtél-e homeopátiás bogyókat a vajudás alatt? Minden jót és sok tejcsit nektek!
balla melinda
 
 


Sziasztok!
Petramama, valaki írt korábban itt egy oldalt, onnan választottam pocifájásra bogyót! Ki kell választani, melyik való a Te kicsidnek, pl hogy lábfelhúzásra javul-e vagy hátmasszírozásra, meg ilyenek. De nem nagyon használtuk, inkább a Gripe Water nevezetű, gyógynövényboltban vett löttyöt adjuk, ez kapormagolja, és ilyen bajokra van. Csak annyi még, hogy ez csak 1 hónapos kortól adható, úgyhogy Nektek még várni kell picit, ha jól látom.
Pandamaci, én nem mostam ki a játszószőnyeget... de igazából én úgy látom, "lazább" vagyok, mint a nagy átlag (lehet, a két, lakásban tartott kutya miatt?) - mindenesetre eddig még nem volt baja Lucusnak - pl nem mosom külön az ő ruháit, meg ilyenek... Napirend alapja szerintem a kicsi, mi írtuk (és írjuk) mikor, mit csinál, nekem ez sokat segít és megnyugtat, szóval figyelni kell őt, és persze ezen óvatosan, finoman lehet alakítani is. Nálunk az egyetlen "kőkemény" szabály, hogy nappal nappal van, éjjel meg éjjel :lol: Szóval éjjel nincs játék meg bazsalygás meg semmi, éjjel kaja van meg alvás. De nem is volt gond ezzel soha, Lucus nagyon ügyes. A fürdetés sem fix, fél 7 és fél 9 közé esik, attól függően hogy alakul a kajája és mennyire álmos a kicsi. Ha fix programunk van (pl doki), én akkor hozom előre vagy tolom picit az etetést, de csak amennyire tűri Luca, üvölteni nem hagyom soha. Hát mi így csináljuk :oops:
Képzeljétek, mi volt hajnalban. Luca már ritkán eszik éjjel, de most fél 4-kor már nagyon nyekegett, hát röhögőgörcsöt kaptunk Párommal, csak álltunk a kiságy mellett és fuldokoltunk, valahogy elkúszott az ágy közepéről a sarokba (!!!!), ahol ott ült a macija, és szopta ezerrel a maci mancsát :lol: Annyira aranyos volt!!! Amúgy mi még mindig orvost hajkurászunk, és a leletek összesítése közben érdekes dologra jöttem rá: pocakban a kicsi bal, most meg a jobb oldalán találták a cisztát!!! Szerintetek?? :o
Ezen kívül jól vagyunk, talán még annyi, hogy pár napja Lucának ömlik a nyál a szájából és tömködi ezerrel az öklét, még a védőnő is megjegyezte, hogy végülis hallott már olyanról, hogy valakinek korán jön a foga... :shock: de akkor lehidalok, az tuti...

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Edied! Bocsi, megkaptam a privit, írok is majd, csak be vagyok havazva kicsit... :oops:

Judit! A szüléstörténet nagyon szép, bár a saját dokid nem egyszerűsítette a dolgokat... :x viszont Fenyőházival szerintem tényleg jól jártál, nekem is nagyon szimpi volt és mindig kedvs, bár kicsit szórakozottnak tűnt időnként, de... :D :D :D A Gripe water vált be nekünk is, az Infacol lilinél sem ért nagyon semmit,de nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy nyugodtan adhatjuk neki, pedig még csak 3 hetes volt...de ráírva tényleg az van, hogy 1 hónapos kortól adható!

Panda! A kanapét sikerült kicserélni, bár pont olyan típus, amilyet nem akartunk eredetileg, a méretei is problémásak, kicsit keskeny, viszont feküdni kényelmes rajta, leszámítva, hogy világ életemben fal mellett aludtam, most meg ez lehetetlen. :? A színe tök jó, illik az egész lakáshoz. :( A tornáztatás szerintem sem gáz, a köldökragasztás kicsit körülményesebb, de túlleszünk rajta, 1 hét már eltelt! :)

Lili arca kipöttyösödött, de elég durván hétvégére, úgyhogy tegnap elvittük bőrgyógyászhoz, aki szerint nagyon enyhe ekcémája van, írt fel rá krémet, ha nagyon lángolna, alkalmanként kenhetjük vele, mert szteroidos és csak 3 hós kortól adható elvileg, meg Linola Milch testéápolót. Mivel mindkettőt csak rendelni tudták a gyógyszertárban, bekentük neki sudocremmel, és az is léehúzta egész jól a pirosságot, csak a rücsik maradtak szegénykémen... :? :) Viszont szerencsére máshol nincs rajta ilyesmi a testén, csak a kis arca...főleg az az oldal, amin alszik...remélem hamarosan rendbejön!

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Pandamaci!

A játszószőnyeget én sem mostam ki :wink:
a napirend nálunk kb. 7-8 hetesen állt be, viszont én mostanában nem fogom dicsérni Mayát a nagy nyilvánosság előtt, mert azonnal "elromlik" :roll:

a tegnapi éjszaka eredményeként ma megint zombik vagyunk :(

elaludt a szokásos időben, ahogy a nagykönyvben meg van írva, aztán kb. fél egytől nyekegett, szuszózott (nem folyamatosan, de nagyon gyakran, így állandóan felébredtünk) majd hajnali négykor nem bírtam tovább és megetettem (abban a reményben, hogy utána talán elalszik, egyébként több hete már fél hat-hat körül evett rendszeresen) de nem jött be, nyekegett tovább, aztán sírni kezdett a kiságyban-kivettem, közénk fektettem, simogattuk-dudóztattuk-, végül apa kiköltözött a nappaliba, Maya 5 óra után aludt el nagy nehezen :evil: , de még utána is nyugtalanul fészkelődött, pedig mozdulatlanul szokott aludni :roll:

negyed nyolckor keltem, mert Melissát Mayástól kellett vinnem oviba (persze az nem tetszett a kisasszonynak, hogy felkeltettük :wink: )

nagyon aggódom, nehogy az eddig ideális éjszakák ilyenek maradjanak :shock:

igaz, tegnap zűrös napja volt szegénynek, megkapta a három hós oltást+a rota vakcinát, rekedtre ordította magát :(

Hablaty!

Jajj, Luca tündéri lehetett!!! :D :D :D
remélem, lefotóztátok :wink:

szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


ja, őssejtes dobozokat én is láttam a vizsgálóban, meg az újszülött szobában is...én meg be voltam f@sva, hogy mi lesz, ha itthon felejtjük...hát valószínüleg nem lett volna nagy gáz :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


már megszült csajok, ki hányas szobában "lakott"??

(csak kíváncsiságból) :D

én 124-es...

az jutott eszembe még, hogy milyen kár, hogy a H. honlapjára nem tették fel az ott született babák fotóit :?

mi is vittünk Mayáról, mikor visszavittük a babaszűrésre, kíváncsi lennék, hova tették ki a képet :?:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Mona! A dokim nem adott meg más telefonszámot, csak a mobilját és azt mondta, ha szülés van, akkor majd a kórházból felhívják őt. Ja, csak a kórház is csak a mobilszámát tudta. :(
Egyébként semmi negatívumot sem éreztem, hogy nem saját dokinál szültem. Max. annyit, hogy egy órával korábban megkaphattam volna az EDA-t. Fenyőházi tök aranyos volt.

Egyébként még aznap kijött hozzám a kórházba és elnézést kért.

Melinda! A masszázsolajat a szülésznő adta. Homeós bogyót szedtem. Cimicifugát és caulophyllumot óránként 5-5 db-ot.

Hablaty: A homeós bogyókat még én írtam össze nektek, Csa arra lettem volna kiváncsi, hogy valamelyik használt-e.
Édes lehetett Luca a macival.

Sheila! Mi a 133-ban voltunk.
A tegnapi nap nálunk teljes káosz volt. Gondolom a szél miatt. Az éjszaka viszont türhető, csak kétszer ébredt a drága.

Lányok! Valahol olvastam, hogy aMecsek bébitea is jó hasfájásra. Nem próbáltátok?

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Judit! Mi adunk Lilinek ÍMecsek babateát, már amennyit hajéandó elkortyolgatni belőle, nem túl sok... :)

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!
Jó régen írtam, mentségemre szolgáljon , hogy annyit dolgozom, hogy meghalni sem lenne időm (nem mintha tervezném) :) , de esténként olvaslak benneteket!

Petramama: gratulálok a gyönyörű Borókádhoz. Remélem nagyon boldogok vagytok így együtt ötösben:-) Szép nagy családod van, klassz lehet!
Örülök, hogy a szülésed is jó volt Fenyőházi dokival...

Képzeljétek el,hogy ma az óvodai orvosi ellenőrzésen kiszűrte az ovi doki a fiamat, szerinte sérve van :roll: . Latinult kapart valamit a papírra elolvasni sem tudom........egyből bejelentettem csütörtök reggelre Ricz Zsuzsához.....kiviszem Telkibe ha ne adja isten tényleg sérve van ott egyből van sebész is aki rá tud nézni. Mondjuk remélem az ovi doki téved......
Lányok látott már valaki sérvet? Lehet ezt egyáltalán látni? HOgy néz ez ki? Én nem látok a kicsin semmit....néztem a pocóját, a fütyi környékét (hátha heresérvet lát) de én semmi furát nem látok..........HELP. Írjatok nekem legyetek kedvesek ha láttatok már ilyet!!!
Köszi és szép estét mindnyájatoknak!
PEni

KépKép
peni
 
 


Peni!
Tudomásom szerint a sérv egy dudor formájában jelentkezik, legalábbis a köldök és lágyéksérv mindenképp! Heresérvről nincs infóm...

Kép

Kép
bigike
 
 


Köszi Bigike.
Anyukámnak köldöksérve van......műtötték is vele de kiújult...neki tényelg egy ilyen dudor van a köldöke mellett.......a kicsit már átnéztem 5-ször amióta meghoztam az oviból, gondolhatjátok.....tiszta ideg vagyok de nem találok dudort.....
Na remélem a holnap hamar eltelik aztán csütörtökön már többet tudok........remélme téved az ovi doki :(

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Sheila! Sajnálom, hogy rossz volt az éjszakátok, de biztosan csak az oltás viselte meg Mayát. :cry: Nálunk Dani a 4 hós oltás után lázasodott be egy kicsit, de csak pár óráig tartott az egész. Amúgy nálunk is kb. a 8. héttől állt be a rend, már ami az éjszakákat illeti.
Én is a 133 -ban voltam! (Petramama :lol: )

Peni! Sajnos/ hál'Isten nem tudok segíteni a sérvvel kapcsolatban. Azért remélem csütörtökön minden rendben lesz és csak az ovis doki tévedett!

Petramama! Nekünk is csak a Gripewater jött be, Mecsek tea nem :( .

Lányok, képzeljétek nekem megjött! :shock: Hát én abban a hitben éltem, hogy szoptatás alatt még nem kell erre gondolnom. Hát ez nem jött be, pedig Dani még naponta 4-5 alkalommal szopik.

Kép
jud71
 
 


peni, sajna én sem tudok segíteni :?

jud, nekem december végén jött meg, pedig még akkor Dani is szopott naponta 5*. Aztán 3 hónap kimaradt, és tegnap jött meg megint :? . Pedig a héten akartam menni rákszűrésre, na de igy 16.-án megyek :roll: . Ha eszembe jut, már görcsbe áll a gyomrom, hogy a doki ott fog nyúnkálni, valahogy szülés óta a hátam közepére sem kívánom a nőgyógyászokat. Nem tudom miért érzek igy :roll: , pedig viszonylag könnyű szülésem volt.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Most tévedtem ide erre az oldalra, amikor információt kerestem a Telki kórház szülészetéről. Nem gondoltam volna, hogy ilyen szuper, "élő" fórumot találok róla! Gratulálok Nektek a sok szép, egészséges porontyhoz!!!! :)
Mi még csak a tervezgetési szakaszban vagyunk, de mivel a jelenlegi nőgyógyászommal nem vagyok megelégedve, előtérbe került a gondolat, hogy már most jó lenne orvost/szülészetet találni. A Telki kórházat jól ismerem, más okokból járt már ott a család több tagja is, a szüleim pár kilométerre laknak onnan. Szóval úgy gondolom, oda szeretnék járni majd terhesgondozásra és szülni is. Megnéztem a honlapot, és láttam, hogy 2 orvos van náluk - az a kérdésem, hogy Ti kit ismertek, ki szült ottani nőgyógyásznál (láttam, hogy lehet vinni "sajátot" is, már akinek van jó), mik a tapasztalataitok? Persze igyekszem visszaolvasni is!

Előre is köszönöm! :P
bécócica
 
 


Sheila!
Én 136-osban voltam, a bejárat fölött...:) Mindig lestem, mikor jönnek a család autói! :oops: :D

Bécócica!
Üdv itt! Én terhesgondozáson Fenyőházi doktornál jártam töbször, Varsányi doktornővel csak vizit alkalmával találkoztam. A doktorúr nagyon kedves, segítőkész, de szülni nem nála szültem, nekem saját dokim csinálta a császárt saját asszisztenciával. Szerintem mindketten nagyon jók, már csak azért is, mert itt dolgoznak és nagyon nagy tapasztalatuk van. :lol:

Lányok! Próbálok képet feltenni a csemetéimről, de kicsinyítenem kellene, amihez nem értek... :oops:

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Kép Kép Kép

Kép

Kép
bigike
 
 


Na, büszke lehetek magamra!!! 8) 8) 8) :D

Kép

Kép
bigike
 
 


Ügyi vagy Bigike!
Szuper helyesek vagytok a képen! Lilien milyen napsütötte színben pompázik:-)

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
gyors bekukk, remélem du. tudok majd rendesen is visszaolvasni. :)
képzeljétek pocifájósak lettünk :( tegnap nem volt rajta takaró, és láttam, hogy "görnyed" :( a homeo az bevált nektek, vagy csak próba cserkó kipróbálta mindenki? eddig infacoloztuk, de a dokinéni azt mondta, hogy ha neki nem hazsnál egy hónapos korától gripewater /ezt már olvastam máshol is, meg itt is használja valaki, ha jól emlékszem/ a kérdés az, az, hogy meddig hasfájósak a gyerkőcök? /természetesen átlagban, mert mindegyik gyerek más/
jaj,és mit is akartam még?
ja, igen, mi a 123-ban voltunk :D könnyen megjegyezhető, anno mi választottuk :)
és átaludta az éjszakát Máté! /bár lehet ez még csak véletlen volt, mert elfáradt a sok sírásban, a bicajozás a lábával, és a tigris a fán póz jön be/ persze mi meg keltünk órára, hogy na lassan eszik a ygermek, és ott álltunk a konyhában, és tanácskoztunk a férjemmel, na most akkor? :D

visszakeresem a homeós posztot :)

Kép
panda_maci
 
 


Sheila sajna nincs fotó, az éjszaka közepén nem akartunk rávakuzni :D De a maci mancsán látszik, hogy valami történt vele :lol: :lol:
PandaMaci bocs, elfelejtettem, hogy Te írtad, szita az agyam :oops: Én párszor adtam Lucának bogyót, de nem nagyon észleltem hatásá, de az is lehet, hogy ő annyira nem is hasfájós... nem tudom. Mi most a kakilással küzdtünk, két héttel ezelőttig semmi gond nem volt, most meg már harmadjára is csak kúppal kakilt. 3 napig vártunk, aztán beadtuk neki, megint 3 nap után megint. Most kivártuk a 6. napot, akkor már nem mertük halogatni... szerintetek miért van ez? És erre nincs más megoldás, csak a kúp? Félünk, hogy hozzászokik... de semmi más nem segített eddig.
Jud, Mona, remélem, ez nekem még várat magára egy kicsit... mikor kezdtetek mást is adni a kicsiknek anyatejen kívül?
Bigike, nagyon szépek vagytok!

Kép
hablaty
 
 


Peni!
Mi újság sérv ügyben? MIt látott Ricz doktornő?

Hablaty!
Elméletileg szopós csecsemőnek van, hogy csak nagyon ritkán van kakija. De ez a 6 nap azért már gáznak tűnik. Doki nem mond erre semmit sem, vagy csak felírta a kúpot?
Nálunk szinte minden pelenkában van kaki. Én már attól félek, hogy kicsipi a popsiját. Nem mindig veszem észre egyből, hogy bekakilt. Főleg, ha alvás közben történik. Egyébként meg állandóan morog a hasa. Főleg ma délután. Lehet hogy, ez a szeles idő is a gyomrán jön ki????

Bigike! Aranyosak vagytok. Majd én is csináltatok képet apával.

Panda! Miért álltatok a konyhában apával éjszaka? Pótlást adsz Máténak olyankor? Mi még mindig ébredünk 3 óránként éjszaka, hajnalban 5 után meg szinte óránként. :cry: :cry: Mikor fogok végre egy jót aludni????

Jud, MOna! Nem irigyellek benneteket. Remélem nálam még várat magára. Bár Petránál megjött 2 hónapos korában egyszer, aztán utána csak már akkor, amikor nem szoptattam.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Kedves Bécócica. Én 28 hetes terhesként kezdtem járni Varsányi Hajnalka doktornőhöz és nagyon kedvelem,pedig elötte én sem ismertem. Vele is fogok szülni,elméletileg május 2.án,de vég
ül is bármikor jöhet már a baba.
Bigike,gyönyörűek a csemetéid,minden jót kivánok nektek!
Peni,remélem minden rendben van a kisfiadal,jobbulást!
Engem nagyon megvisel ez a bolond áprilisi időjárás,keményedik a pocim és nyomi a hangulatom. Már többször azt hittem megyünk szülni,de még egybe vagyunk.
Jó hétvégét mindenkinek!
balla melinda
 
 


lányok valakinek iwiw meghívó? Kettő is van :lol:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Petramama: RIcz doktornő még midig szuper......átnézte a fiamat tetőtől talpig. Ő nem találta azt a sérvet vagy annak tűnő dolgot amit az ovi doki. Annyit mondott, hogy nem zárult le az a vezeték amin a kis heréi leszálltak a pocakból és ott van valóban 2 pici lyuk......de ez szerinte nem sérv. Mindenesetre azt mondta,hogy feltétlenül mutassam meg gyereksebésznek, hogy ki tudjuk zárni tényleg, hogy sérve lenne. Ma viszem ki Telkibe este fél 7-re a gyereksebészhez, Dr. Ignácz.......nem ismerem még. Remélem ő sem talál semmit és elfelejthetjük ezt a "sérv ügyet".

KépKép
peni
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: