Új privát üzeneted érkezett!

De ha beszéltem vele, mindenképpen jelzek Neked Lamme :)
agica123
 
 


Sziasztok!

Lehetne egy buta kérdésem? :oops:
(orvost váltottam és az "új" a Szabolcs utcával van kapcsolatban).
Nem sokat tudok erről a kórházról, de igyekeztem utánaolvasni.
Jól értettem, hogy a Szabolcsot be fogják zárni, ha elkészül a MÁV ás oda kerül át a komplett szülészet? Vagy csak a MÁV költözik vissza?

Köszi az infókat előre is!

KépKép
kutyfül
 
 


kertikiri írta:Sziasztok!
Úgyhogy kedves Vicsok és Lilly, húzzatok bele, és jövő hét elején mindannyian szüljünk!


Jaj, Kertikiri, én sem vágyom másra!!!
waterlilly
 
 

 
 

kutyfül írta:Sziasztok!

Lehetne egy buta kérdésem? :oops:
(orvost váltottam és az "új" a Szabolcs utcával van kapcsolatban).
Nem sokat tudok erről a kórházról, de igyekeztem utánaolvasni.
Jól értettem, hogy a Szabolcsot be fogják zárni, ha elkészül a MÁV ás oda kerül át a komplett szülészet? Vagy csak a MÁV költözik vissza?

Köszi az infókat előre is!


Az egész átkerül, Állami Egészségügyi Központ néven. Csak már látnánk...!
waterlilly
 
 


Waterlilly, köszi a felvilágosítást!
Olvastam, hogy talán okt. végén lesz belőle valami...ez reális?

KépKép
kutyfül
 
 


Április óta húzódik a költözés, szóval, hogy reális-e.....hát nemtom :)
MIndenesetre amíg nincs kész teljesen a koraszülött intenzív részleg a MÁV épületében addig a szülészet marad a Szabolcs utcában és a MÁV-osok is ott lesznek addig :)
agica123
 
 


Szia kertikiri,

mi még egyben vagyunk, bár már lennénk kettőben ..... Úgy tűnik a leírtak alapján azonban jobb hogy kihagytuk a nyüzsit. A dokim szerint vékonyodott a méhnyak, de még nem tágultam. Ennek örömére tegnap egy kicsit lépcsőztem, meg ettem egy jó kis kínai csípős-savanyú levest. Ma délelőtt jól be is keményedtem, szerintem rá segítettem az összehúzódásokra, voltak némi nemű fájások (szerintem csak jósló), de azóta csönd van. Azt hiszem talán jobb, ha megvárjuk a front végét, menjen csak le a tömeg a Szabolcsban, és szépen nyugodtan szüljünk meg... Most ment el a barátnőm, szerinte is be van vizesedve az arcom, ő se jósolt túl sok időt nekem. A jósnő szóljon belőle!
Ami a szülést illeti, én természeteset szeretnék. A baba biztos nem lesz túl nagy. Én 2700 g-mal születtem, a fiam is 2400 grammal született, 2 hete a kislányunkra a Szabolcsban az UH-n 2-2,5 kg-t tippeltek. A 26 hetes 4D-s UH-n azt mondták valószínűleg ütjük a 2,5 kg-s határt, de most se számítsunk nagy babára.
Mi Vivient várunk, hátha így ránk ismersz majd.

Szorítok mindenkinek!
õszike
 
 


őszike írta:Szia kertikiri,

mi még egyben vagyunk, bár már lennénk kettőben ..... Úgy tűnik a leírtak alapján azonban jobb hogy kihagytuk a nyüzsit. A dokim szerint vékonyodott a méhnyak, de még nem tágultam. Ennek örömére tegnap egy kicsit lépcsőztem, meg ettem egy jó kis kínai csípős-savanyú levest. Ma délelőtt jól be is keményedtem, szerintem rá segítettem az összehúzódásokra, voltak némi nemű fájások (szerintem csak jósló), de azóta csönd van. Azt hiszem talán jobb, ha megvárjuk a front végét, menjen csak le a tömeg a Szabolcsban, és szépen nyugodtan szüljünk meg... Most ment el a barátnőm, szerinte is be van vizesedve az arcom, ő se jósolt túl sok időt nekem. A jósnő szóljon belőle!
Ami a szülést illeti, én természeteset szeretnék. A baba biztos nem lesz túl nagy. Én 2700 g-mal születtem, a fiam is 2400 grammal született, 2 hete a kislányunkra a Szabolcsban az UH-n 2-2,5 kg-t tippeltek. A 26 hetes 4D-s UH-n azt mondták valószínűleg ütjük a 2,5 kg-s határt, de most se számítsunk nagy babára.
Mi Vivient várunk, hátha így ránk ismersz majd.

Szorítok mindenkinek!


Őszike,

Én is már kettőben szeretnék lenni! 30-ra vagyunk kiírva, és Te mikorra is pontosan? (Október 1. rémlik.) Én Esztert várok, hátha így beazonosíthatóak leszünk... :wink:

Drukkoljunk egymásnak, hogy beinduljanak a dolgok a héten mindhármunknak (mert hát kertikiri is sorstárs...)!!!

Puszi nektek:

Lilly
waterlilly
 
 


Én meg megint egyben szeretnék lenni valakivel... :oops: :P
Vendég
 


Hát akkor mindhárman "lányos" mamik leszünk :-) Én Nadint várom, de már nagyon :D
kertikiri
 
 


már teljesen bekavarodtam én is, hogy ki fog most szülni, és ki később.... :shock:
ki szül velem hasonló időben? nekem okt 29. a naptár szerint!

többieknek jó szülést!

A leírtak szerint úgy látom, hogy 20 eftnál többet akkor sem kell adni, ha előre felfogadott a szülésznő, ugye? Nekem sem mondott semmit a dokim (Szabó), de 50 eftra gondoltam.
Vendég
 


Sziasztok!

Ágica: Képzeld, úgy alakult, hogy mégis van keret megkérni Gabriellát, hogy legyen ott a szülésnél :D Olyan boldog vagyok :D Én nem mernék rákérdezni pontosan az összegre :oops: , úgyhogy nagyon örülnék, ha elmondanád majd, hogy mit mondott.

Babett: Mi is 50 ezret szánunk a dokinak. Én a Szabolcsba is járok terhesgondozásra hozzá, nem kért soha pénzt (én sem kérdeztem), de eddig két alkalommal adtunk neki 3-4 ezret. Szerintem 50 e pont elég.... Függetlenül, hogy természetes vagy császáros a szülés... Ja, én utánad vagyok egy hónappal, nov. 27. a céldátum. :)

Őszike: A "nagy" lányom is Vivien :lol:
lamme
 
 


Háát, én sem nagyon tudom már követni :):)
mindenesetre mindenkinek nagyon drukkolok, hogy akkor és úgy szüljön, amikor és ahogyan szeretne :)
Azért, ha megengeditek elárulom, hogy Rékus teljesen máshogy és máskor jött mint ahogy terveztem, de így is csodálatos volt, és a gátvarrás közben már azt ecseteltem a szülésznőnek, hogy 4 babát szeretnénk :):)
És nagyon boldog vagyok, hogy nemsokára megint átélhetem ezt :):)
Kívánom, hogy Mindenki így érezzen majd, ha már kezében tartja a kis POcaklakót :)
agica123
 
 


Hát ez a pénz téma nálam is kényes.
Én magánrendelésre jártam, mert így éreztem kényelmesebbnek, mintha borítékokat dugdosnék. Tudtam mennyi az annyi, és kész. De a szülésre direkt nem kérdeztem rá, az már kórházi ellátás, és nekem ne mondjon fix tarifát előre, itt már valóban csak hálapénzről lehet szó, amit utólag ad az ember, attól függően, hogy mennyire volt "elégedett". A szülésznőnek is nyilván fogok adni, ha kedves lesz (de eddig mindenki az volt, akivel ott találkoztam szerencsére), de azért nem fogadtam direkt senkit, mert nem is ismerem egyiket sem, és ha megfogadom, az már olyan kényszerű, adni kell, akár tetszett akár nem. A csecsemősöknek pedig max csokival-kávéval készülök.
Akkor képedtem el, amikor régebben egy lánnyal a máv folyósón beszélgetve kiderült, hogy neki is ugyanaz az orvosa, mint nekem, és nem tudja mi a szokás, ezért 200eFt-ot akar neki adni. Nahát gondoltam magamban, csak nehogy egy időben szüljünk :-) Én nem értem ezeket a dolgokat, ennyiért már mehetne a Telki magánkórházba is. De hát ő tudja, csak hát ha gondolom így alakul "elvárássá" a hálapénz. De az orvosommal természetesen nagyon elégedett vagyok. Tudom, hogy valaki úgy érzi korrektnek, ha megkérdezi a dokit a szülés áráról, de én meg nem úgy gondolom. Ha előre fixált tarifa alapján akarnék, akkor ahogy mondtam, vagy magánkórházban, vagy számla ellenében, amit egyébként el tudnék számolni, ahogy a magánrendelésre eddig kifizetett közel 100e Ft-ot is el tudtam volna - de természetesen számlának ebben a rendszerben sehol se híre se hamva...
kertikiri
 
 


Hát Kertikiri, nagyon mázlid van a dokiddal, én nem egy orvosnál fordultam meg magánrendelésen, és mindenhol megvolt a fix tarifa a szülésre. A várótermekben ott volt egy mappában az árlista, melyen szerepelt minden szolgáltatás és ár, mint egy kozmetikában pl....:(

Nem túl jó ez az egész hálapénzesdi, igazából pont azok nincsenek megfizetve, akiknek a legjobban kéne, akiknek az emberiség és a társadalom jövője múlik: az orvosok és a pedagógusok :(

De egyébként a Szabolcs utcai orvosok közül volt szerencsém sokakhoz az ambulancián és a szülőszobán is 24 órán keresztül, mert Rékusnál azt hittük baj lesz, így megfigyelésen voltam ott, és mindenki nagyon rendes volt, én bárkinél szültem volna, ha a prof. valamiért nem tudott volna jönni pont akkor.
agica123
 
 


Beírtam ide, amit ki tudtam hámozni a visszaolvasások alapján. Elnézést, ha kihagytam valakit, vagy ha nem találtam az adatokat.

Kishusi szeptember 12. / nem tudunk róla semmit
Panndi szeptember 18. - Zsófi
Ermoni szeptember 27. - Janka / még nem tudunk semmit


Kertikiri szeptember 25.
Waterlilly szeptember 30.
Őszike október 1.
Vicsok október 14.
Csim október 14.
SzBabett október 29.
Lamme november 27.
Emendora ?
Agica123 ?
Kissani ?
kertikiri
 
 


ááá, nekem valami van a géppel, összevissza adja ki a hozzászólásokat :(
most olvasom csak Lamme mit írtál :)
Tök jó, ne aggódj, én megkérdezem, bár utálom az ilyen beszélgetéseket, főleg, hogy szerintem Gabi sem az az anyagias típus...de inkább rákérdezek és akkor nyugodt leszek, meg legalább tudni fogom, mi a helyzet :)
Mondom, ca. 3 hét múlva megyek, és ha nincs bent, akkor szépen telefonon fogom keresni. Te ugye novemberben szülsz? Csak, hogy tudjam, mennyi időm van nyomozni..:):)
agica123
 
 


Húú kertikiri, ez nem semmi :):) :D
nekem január 5. az időpontom, úhygogy a végén már mindenki csak nekem fog drukkolni :):) hihi
agica123
 
 


Azt mondják, hogy a magánrendelés díjának tízszeresét "illik" adni. De én a szülésznővel együtt szánok ennyit a szülésre. Meg nála valóban nincs kiírva semmi, és én nem is fogom ugye megkérdezni. De minden tiszteletem azoké, akik bele mernek vágni egy ilyen beszélgetésbe a dokival :-) Nálunk a boríték átadása is a férjem feladata lesz, én nagyon nem bírom az ilyen helyzeteket. Mondjuk ő sem :-)
És egyébként szerintetek mikor kell odaadni? Még mielőtt hazamennénk?
kertikiri
 
 


hát, én úgy félidőnél egyszerűen megkérdeztem, hogy nála ez hogyan szokás :shock: :)
Én akkor adtam oda neki, amikor a hazamenetel előtt utoljára megvizsgált, és elmondta a gyermekágyas időszakot. Akkor odaadtam neki. Nem mondom, hogy kellemes volt, de szerintem ő még jobban zavarban volt mint én :) :D
agica123
 
 


Én varratszedésnél adtam oda :) Még az elején megkérdeztük, mennyivel tartozunk, azt mondta, amennyit gondolunk, ő nem mond semmit. Akárhányszor adtam neki pénzt, mindig megköszönte, eltette, és ennyi. De én szívesen adtam neki, mert magánrendelésre kezdtem el járni, onnan irányított át a kórházba, és így nem ötezret fizettem alkalmanként, hanem mi kétezret adtunk.
Vendég
 


Ágica: Köszi, aranyos vagy :wink: Igen, novemberben szülök elvileg. Én nem tudom a Gabriella telefonszámát, viszont megtaláltam őt iwiw-en és írtam neki. Remélem nem tart majd bunkónak emiatt...

Kertikiri: Mi két részletben adtuk a pénzt két éve. Szülés után egy vagy két nappal 20 ezret, majd a hathetes kontrollon ugyanennyit, plusz egy díszdobozos whiskey-t, mert pont karácsony jött :D Mi nem kényeztetjük el a dokit, tényleg csak "munka" után kap tőlünk....
lamme
 
 


Sziasztok!

Kertikiri, köszi az összefoglalót!!!! A mi céldátumunk október 30., kislány és Blanka.

Az előző dokimnál is fix tarifa volt, már a 12. héten közölte az összeget (akkor voltam nála először), ez 2004-ben 50e Ft volt. A varratszedéskor kapta meg. Szülésznőt is fogadtunk, azt hiszem 15e-ret adott a párom, annyira örült a babának, hogy rögtön a műtét után odaadta, pedig szerintem nem kellett volna és nem ennyit, szinte semmit nem csinált a szülésznő, még csak be sem kellett jönnie, mert ügyelt én meg császáros voltam :shock: .
emendora
 
 


"De most nagyon nagy üzem van ám, állítólag reggel 6 óta folyamatosan császároznak, aneszteziológus meg nincs, "


Kertikiri hogyhogy nincs anesztes a császárhoz? :shock:
emendora
 
 


Sziasztok!

Én is Kertikirivel értek egyet (már megint... :D ) A terhesgondozásért már kifizettem egy hatjegyű összeget "zsebbe", csak a laborvizsgálatok történtek a szakrendelőben. A boríték vastagsága meg attól függ, hogy a szülés közben milyen tapasztalataink lesznek. Az orvosnak 50 000-t, a szülésznőnek 25 000-t szánunk, de ha nem leszünk elégedettek, simán csökkentjük az összeget. Gondolom, nem dobják vissza, hogy "ez kevés, vissza kell csinálni az egészet!"... :D
Én a kórházból való távozáskor a férjemre bízom ezt a nemes feladatot.

De van olyan ismerősöm is, aki mindig a hathetes kontrollon ad borítékot az orvosának, amikorra már a kb. 60 ezer ft-os anyasági támogatás megérkezik.

Lilly
waterlilly
 
 


Mikor csütörtökön fent voltam, pont azt ecsetelte egy doki a függönyöm előtt, hogy milyen kevés az anesztes, és a mostani is 24 órát volt már bent, haza kell engedni, de reggel 6 óta folyamatosak a császárok, és nem csak a tervezettek vannak ugye, hanem amikor ott voltam, akkor is épp egy normál szülésnek induló lányt kellett áttolni.
Én tartok is attól kicsit, hogy ha megindítják majd a szülésemet, de mégsem tágulok, és császár kéne, akkor meg nem férek majd be a műtéti rendbe, mert ha minden igaz csak egy műtő van, és majd ezért kell 1-2 órával tovább szenvednem, ami ugye a bébinek sem jó..... Viszont szülészből meg 3x annyi van, mint szükséges, mert ugye több kórházból is jöttek. Nekik persze megéri, de annak aki csak a fizetéséért csinálja nem nagy öröm a dupla műszak (lásd nővérek, anesztesek..... a nővéreknél áll. a mávosok-honvédesek-bm-esek egyből táppénzre mentek ahogy az összevonás megtörtént, és a szabolcsosok maradtak ugyanannyian a jóval több betegre :cry:
kertikiri
 
 


Jajj, sajnálom, még egy rossz hír :cry:
Engem a "vajúdóban" ctg-ztek. Hát lányok, az minden, csak nem vajúdó. Az egy átjáró. Nem csak elöl van függöny, ahogy a többi luknál, hanem tulképp az egész ágyat körbefüggönyözik (amennyire ez lehetséges, mert teljesen természetesen nem ) Láttam a 3 labdát, de mivel az egész ágy körbe volt pakolva kartondobozokkal, ott senki nem fog labdázni. És apa sem fér nagyon el, leülni legalábbis nem tud, hacsak nem élelmes, és szerez magának valahonnan egy széket. Azért ha 10 órákat kell ott tölteni, akkor az neki is megterhelő lesz. Akiket a szülőlukakban láttam, azok mellett mind álldogált a párjuk.
Egyedül talán az előkészítő szoba a normális, annak van ajtaja, van bent wc, ágy, szóval én lehet, hogy bekéredzkedek oda vajúdni, ha úgy alakul.... mert a vajúdást én eddig úgy képzeltem, hogy kvázi magamban lehetek valahol (a párommal), ahova benéz időnként a szülésznő, és van annyira intim, hogy csak magamra és befelé tudjak figyelni, hogy ne akaszthassa meg semmi a folyamatot, és ne kelljen visszatartanom semmit azért, mert az ágyam előtt egész végig megy a le-föl mászkálás.. :oops:
kertikiri
 
 


Kertikiri, ez valóban rémes!!!! :cry: :cry: :cry:
én sem tudom elképzelni "átjáróházban" a vajúdást...
emendora
 
 


Hát Lányok, ha ilyen vajúdásról álmodtok, akkor olyan kórházat kell keresni, ahol van alternatív szülő- és vajúdószoba, meg amit nem zárnak be....:(:(
Rékusnál ugyan nem volt telt ház a Szabolcsban, de 3-4 szülőszobában biztos voltak. Ágyhoz voltam kötve, illetve felállhattam, de az infúzió miatt sétálni nem tudtam. A függönyt elhúzták, és néha rámnézett a szülésznő vagy a doki, megkérdezték minden oké-e, hogy vagyok. Amúgy kettesben voltunk apával, így vajúdtam. Átjáróház a mi kis fülkékben nem volt! És szerintem sehol sincs :) Megmondom őszintén, gőzöm sincs, mi zajlott a többi helyiségben, pedig ugye elég közel vannak :):)
Próbáljatok majd meg csak magatokra meg a babára figyelni, a lényeg, hogy Rádnézzen a szakember és ott legyen, ha kell! :)
Legyetek kreatívak, nem olyan kicsi az a szülőágy, én a végén asszem volt, hogy guggoltam rajta :):)
agica123
 
 


Lamme: én is rákerestem Gabira :) köszi a tippet![/b]
agica123
 
 


Kertikiri ne félj!!! Ha ilyen hirtelen császár lesz, megoldják majd! Nem fognak felvágni a folyosón, ne izgulj! A műtéti rend egy tervezet, biztos, hogy kalkulálnak a "beesőkkel" is!!
:)
agica123
 
 


Ágica, hogyan másztál fel a szülőágyra? :shock:
hát bevallom én most már kezdek bepánikolni :cry: .
emendora
 
 


a szülőágyak mellett vannak kislétrák :)
Csajok, ne pánikoljatok!!! Nem lesz semmi baj!!
Engem mindig kiengedtek pisilni, ha kellett, és mondom, volt, hogy lemásztam az ágyról és mellette álldogáltam, vagy amíg a zsinór engedte, mentem, vagy guggoltam vagy térdeltem a szülőágyon!
Higyjétek el, nem olyan szörnyű hagyományos kórházban szülni!
A szülőágyat pedig totál ülőpozícióba rakják, mikor nyomod ki a babát, és segítenek a felülésben is, tartják a hátadat és segítenek felhúzni a lábadat is, hogy könnyebben nyomj!
Rékusnál plussz 2 szülésznő jött és segített, mivel Apa felborított egy vizes ballont és éppen felmosott, majd pedig premier plánból nézte ahogy Rékus kicsusszan :):) :lol:
Ne féljetek minden oké lesz :):):)
agica123
 
 


Fájni fog, rohadtul, és lehet, hogy hosszú lesz, és egyáltalán nem olyan, amilyennek elképzelted, de higyjétek el, amikor majd a kezetekben tartjátok azt a kis csúszós, síró, kék ficánkát, annyira boldogok lesztek, hogy tökmindegy lesz, mik voltak a körülmények, és mekkora fájdalmat éltetek át :):):):)
agica123
 
 


Ágica, ez így jól hangzik... biztosan mindegyik ágy ülőpozícióba rakható, nem háton fekve kikötött lábbal kell szülni??? valaki írta régebben, hogy nagyon régi vacak, hagyományos szülőágyak vannak.
emendora
 
 


Igen, régi, de az "enyém" ugyanúgy átalakítható volt, ami annyit jelent, hogy kábé deréknál szétnyitották, és olyan lett mint egy vizsgálóágy, szóval a doki is hozzáfért az alsó fertájhoz, és a lábat is fel tudtam rakni :)
Kikötött lábbal????? Hol hallottad ezt????????
A hanyatt fekvés meg lehetetlen, mert a tolóinger olyan erős, hogy azzonal felülésre késztet :)
Biztos, hogy nem kell majd feküdnöd, és kizártnak tartom, hogy lekössenek!
agica123
 
 


Ne hagyjátok Csajok, hogy paráztassanak Titeket!
erre most pont nincsen szükségetek!
Most csak magatokra és a babára szabad koncentrálni, és arra, hogy minden rendben lesz!
az a baj, hogy totál leócsárolták már ezt az egész kórházi szülést. Nem mondom, lehet, hogy vannak sokkal jobb és meghittebb körülmények, de bakker évszázadok óta így születtek a babák (legalábbis amióta bejöttek az intézmények), én is így születtem, a tesóm is, és nem lettem lelki sérült, sem degenerált, pedig akkor még asszem oda se raktak minket anyuhoz....
Higyjétek el, akik ott dolgoznak, azért vannak ott, hogy Nektek segítsenek! Lehet, hogy a jelenlegi körülmények miatt idegesebbek az emberek, de szemétkedni senki nem fog. A szabolcsban mindenki elhivatott a szülészeten, ezt komolyan mondom!
Egy-két várakozási idő alatt volt szerencsém néhány, hogy úgymondjam problémásabb pacienshez, aki a folyosón "támadta le" a dokit, és mindeki nagyon türelmes volt mindenkivel!
agica123
 
 


Az én szülőágyamon voltak gombok, és külön lehetett állítani rajta mindenfélét, a férjem élvezte is ezerrel, hogy nyomogathatja :lol:
De tényleg nagyon modern volt :)
A végén meg átalakították ilyen vizsgálószerűvé, volt a lábamnak is olyan tartó, vagy hogy hívják, és nekem bele kellett tenni a lábam, de ennek csak az volt az oka, hogy ha jött egy tolófájás, én összeszorítottam a lábaimat, és a dokim szerint így nehéz lett volna megszülni Zsófit :D De semmi rossz nem volt ebben, inkább jó volt, hogy szoríthattam a lábamat össze, tudtam, hogy az a bigyó úgysem engedi tovább, és nem akadályozom Zsófit :)
Vendég
 


Ah Panndi, köszi a segítséget :):)
Már tisztára kétségbe vagyok esve, hogy mit mondjak még ezeknek a csajoknak, hogy ne parázzanak annyira :):)
agica123
 
 


Ágica, Panndi, köszi, jöbban vagyok kicsit... azt más, vidéki kórházról hallottam, hogy csak hanyatt fekve lehet szülni, a Szabolcsról csak annyit olvastam, hogy régi szülőágyak vannak és csak hozzá gondoltam, hogyha régi, akkor nem állítható :oops: . Ez így tényleg jól hangzik. Az meg szuper, hogy úgy érzitek mindenki elhivatott a szülészeten!!!!!
emendora
 
 


Sziasztok!
Hű, annyit írtok, alig győzöm nézni.
Szóval, én még soká, márc.20-ra vagyok kiírva, de nekem látni a vonalzómon is. Amúgy az Uzsokiba megyek.
Ha az alacsony Gabikáról beszéltek, akkor én is nála szültem a kettőt.
Minket sem zavartak, csak időnként "mi újság" kérdéssel. Mivel mindkettő indítás volt, így a férjem már reggel tudott jönni, biztosra mehettünk.
Én is felkelhettem, amikor csak akartam, de az infúziót alapjában nem volt szabad megszakítani. Nekem nem is esett jól felkelni.
Kaptam labdát is, amiről legurultam, mert elég alacsony vagyok, és nem ért le a lábam, ha meg föntebb akartam csúszni, akkor a ctg nem maradt a helyén, úgyhogy hamar eluntam.
Ja, és az ülést még a férjemnek is segítenie kellett, megkérték tartsa a hátam, tehát tényleg nem szószerinti hátonfekvés volt.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


emendora írta:Ágica, Panndi, köszi, jöbban vagyok kicsit... azt más, vidéki kórházról hallottam, hogy csak hanyatt fekve lehet szülni, a Szabolcsról csak annyit olvastam, hogy régi szülőágyak vannak és csak hozzá gondoltam, hogyha régi, akkor nem állítható :oops: . Ez így tényleg jól hangzik. Az meg szuper, hogy úgy érzitek mindenki elhivatott a szülészeten!!!!!

Tényleg azok, sőt nekem a gyermekágyas osztályon is jó tapasztalataim voltak. Ne izguljatok, minden rendben lesz! :) Én egy egész műszakot ott töltöttem a szülőszobán, úgyhogy jó sok mindenkit láttam, és midnenki nagyon aranyos volt, komolyan! A dokim hozzám jött óránként, a szülésznő meg nagyon sokat volt ott, amikor nem voltak fájások, akkor is beült hozzánk beszélgetni, de nem csak ő, hanem másik szülésznők is :)
Amúgy tényleg nem lehet fekve szülni szerintem, nekem a dokim mondta is, hogy hova kapaszkodjak, és hogy hajoljak előre nyomás közben. Sőt, ő azt is mondta, hogy mikor van fájásom, mert én folyamatosan nyomtam volna, de a keze a hasamon volt, és szólt, hogy mikor van tényleg fájásom :lol:
Vendég
 


agica123 írta:Ah Panndi, köszi a segítséget :):)
Már tisztára kétségbe vagyok esve, hogy mit mondjak még ezeknek a csajoknak, hogy ne parázzanak annyira :):)

Semmit, én is paráztam, bárki bármit is mondott :)
Vendég
 


Sziasztok,

a bentlétem alatt én is többször jártam a szülőszobán. Amikor a mentő bevitt, engem is abba a kartondobozos, 3 labdás kuckóba vittek, hoztak a páromnak is széket. Valóban nem a legotthonosabb rész, de szülészeten voltam, és akkor éppen nem is érdeklt, hogy milyen a hely, csak azon izgultam, hogy a gyerekkel minden ok legyen. Én a szülés előtt igyekszem még minél többet otthon lenni, de ki tudja mit hoz a sors, hogy alakul. Igazából csak az izgat, hogy jó kezekben legyek, azt a pár órát kihúzzuk odafönt. Tudták, hogy én ájulós vagyok, nem is tudok háton feküdni, még hátradőlni is alig, mert akkor nem kapok normálisan levegőt. A ctg vizsgálatokatl a szülőszobán is úgy csinálták, hogy oldalt fekve voltam. Én úgy érzem tőlük telhetően 100%-osan odafigyeltek arra, hogy neked minél könnyebb, jobb legyen. Hanyatt fekvésről, meg lekötözött lábakról én sem tudok. A partner mindenütt bent lehetett, és mindenki boldogan megszülte a babáját.
Fel a fejjel, minden rendben lesz. A szülőágyra is fel lehet "mászni", még külön kis fellépő is van.

Ne izguljatok, a leggyönyörűbb élmény vár rátok, ilyenkor már amúgyis szerintem csak a babára fogunk koncentrálni!
õszike
 
 


Kissani: igen az alacsony Gabiról van szó :):)
Panndi: dettó a véleményem a csecsemőosztályról nekem is :)

Rékussal a 30. héten 24 órát voltam a szülőszobán, és 1 hetet aaz osztályon, szerintem minden szülésznővel és nővérrel taliztam :) Képzeljétek, 3an is szültek azalatt a 24 óra alatt, nekem meg még 10 hetem hátra volt!!!! :)))

De nekem nagyon pozitív élmény volt végighallgatni őket :)
agica123
 
 


nagyon jó olvasni benneteket, köszi a megnyugtatást!!!!! :) :) :)

Esetleg valakinek nincs listája - Szabolcs utcai - hogy mit csomagoljak a kórházas pakkomba?
emendora
 
 


emendora írta:nagyon jó olvasni benneteket, köszi a megnyugtatást!!!!! :) :) :)

Esetleg valakinek nincs listája - Szabolcs utcai - hogy mit csomagoljak a kórházas pakkomba?

Én sima netes lista alapján csomagoltam, viszont hálóingből sokat fogyasztottam, betétből is sokat, és törölközőből is. Ezekből pakoltam én, de a férjem hozta mindig az utánpótlást, mert a kórházban nagyon meleg volt, éjjel mindig izzadtam, és a sebek miatt sokat zuhanyoztam.
Vendég
 


Jaa, meg z ötnapos bennlétem alatt összvisz egy azaz egy darab zsemlét tudtam megenni a benti kajából :oops: Hozzáteszem, én válogatós vagyok, a szülés után meg nem volt étvágyam, de hát az ebédek nem voltak túl bizalomgerjesztőek :?
Vendég
 


Hú, ne haragudjatok, nem lavinát akartam elindítani, csak leírtam mit láttam. Igaz én valóban nem ílyen körülmények között terveztem a szülést-vajúdást-bentlétet, ezért is választottam a Mávot eredetileg, de hát tudjuk mi lett a vége. Mostmár örülök, hogy a Szabolcsba végülis "hazajárok", ismerem a helyet, látásból sok szülésznőt, nővért, és tényleg mindenki nagyon-nagyon kedves, és ez a legfontosabb.

Emendora, feltöltöm mellékletként az én listámat. Ez lehet, hogy nagyon óvatos lista, de úgy voltam vele, hogy inkább több minden legyen nálam, mint valami hiányozzon.
A szabolcsos "spcecialitás" egyébként csak a pelus, popsitörlő, kissapka, kiszokni és a takaró. lista
kertikiri
 
 


Panndi, a kaja nekem a Mávban sem ízlett, meg valami speciális ehetetlent kaptam, kímélőt a császár után. És ez kb. a második nap derült ki, amikor már hazait ettem :lol: .

Elérhető közelségben van büfé a Szabolcsban? ugyanis most nem nagyon lesz aki kaját hozzon be nekem, párom a nagytesóra vigyáz majd, örülök, ha ezt meg tudjuk oldani.

Kertikiri, örülnék nagyon az óvatos listának, én is így szeretnék pakolni, mivel nem lesz könnyű utánpótlást kérnem.
emendora
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: