Új privát üzeneted érkezett!

Emma,én is kértem volna,mert minek fájjon,ha nem muszáj...a fogorvosnál is kér az ember fájdalomcsillapítót!!!!

sutimano76
 
 


HE-he. Én most volta nemrég fogorvosnál és nem kértem fájdalomcsillapítót. :D Egyrészt nem volt idő rá, mennem kellett az oviba, meg Janka miatt sem mertem igazán. :D amúgy nem is igazán fájt, pedig tömtek.

De mint minden extra dolognak az EDA-nak is megvannak a kockázatai, így ha megy valakinek nélküle, akkor nem érdemes kérni és kockáztatni. :idea:
Vendég
 


Tisztára szar a gyomrom. Már reggel óta szurkál. Most aztán jól nem tudom eldönteni, hogy ez a szüléssel függ-e már össze, vagy csak simán elcsaptam valamivel kicsit. A család többi tagjának nincsen baja.
Vendég
 

 
 

én két véleményt halottam eddig a szülésről:
eda nélkül : qurvára fáj,de megéri
edával : csodálatos élmény volt a szülés!!!!
na melyik a biztatóbb?????
persze én senkit nem beszélek rá az érzéstelenítésre,aki bírja a fájdalmat,én akartam,de végül császár lett,így kérni se kellett!! :wink:

sutimano76
 
 


weronica,remélem inkább a szüléssel függ össze........és nem elcsaptad!!!!

sutimano76
 
 


én biztos, hogy hallgatnék arra, aki már szült...
de emmacsalád, sok sikert így előre... én is ezt mondtam amit te :)

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


milyen kockázatra gondoltok amugy az EDÁval kapcs?
nem a középkorban vagyunk, hogy lebénulunk tőle, hogy nem érezzük majd rendesen a tolófájást... ne aggódj, nem fognak több adagot adni, mint amennyit kell, ugyhogy a kitolásig kitisztulsz...
de nekem aztán olyan mindegy ki hogy szül. ez csak egy nagyon jó, és hasznos tanács volt tőlem. elnézést érte...

süti, a fogorvosos példa szuper :D

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyuszi,köszi.....de meglepő hogy mennyien nem kérnek fájdalomcsill.-t.......mondjuk én gyerekkorom óta féltem a szülés fájdalmától...mindig mondtam hogy mélyaltatásba szeretnék szülni......hát lehet így vonzottam be a császárt!!

sutimano76
 
 


süti, egy képen láttam csak Berni apuját...de hogy ez a kölök tiszta apja...:)

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok,

csak az EDA-val kapcsolatban:

http://www.tavam.hu/article.php?id=595&cid=56&print=1

Itt pedig érdemes az első kommentet elolvasni:

http://velvet.hu/poronty/2009/07/20/az_ ... a_szulest/


Én tavaly szültem az Uzsokiban. Nem terveztem, hogy kérek EDA-t. Nem is kértem, de hozzáteszem, idő se lett volna rá, hogy beadják. Szerintem NEM KELL arra hallgatni, aki már szült, arra se, aki nem, saját magadra kell figyelned, az ösztöneidre és a dokidra, szülésznődre! Amúgy is, ha eltervezed, hogy kérsz EDA-t, lehet, úgy hozza a sors, hogy nem lesz rá szükség/lehetőség.

EDA-val nem tudom, milyen szülni!
EDA nélkül (is) csodálatos dolog szülni!

Fáj-fáj, persze, de hát hogyne fájna! :roll:
Persze ha valaki órák óta vajúdik vagy nagyon nem bírja a fájdalmat, kimerült ... az más, de szerintem nem kell előre parázni, meg/túl kell élni!

Kitartást, szép szülést mindenkinek aki még hátravan, többieknek további jó babázást!

Nusildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Nyuszi na most figyuzd kire hasonlít....a topikomba más volt a vélemény!!
Apa:
Kép
Berni:
Kép
Én:
Kép
Berni: Kép

próbáltam hasonló arcokat találni.....
és egy kép apájáról..mondtam örökbefogadnám :lol: :lol:
Kép

és akkor egy újabb kép apájával:
Kép

BOCS KICSIT SOK LETTEM....DUGULOK!!!

sutimano76
 
 


ez az első edás komment hihetetlenül nagy baromság. az, hogy kb 10000 nőből előfurdul ilyen meg olyan szövődmény... na inkább nem is szólok már hozzá semmit. vajúdjatok fájdalmasan akkor. hajráá

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Ejtsük az EDA témát, mindenkinek joga úgy szűlni, ahogy szeretne, senkit sem kell leszólni a döntése miatt, nem vagyunk egyformák.

Nekünk 4 napunk van még, de nyoma sincs a készülődésnek. Most megyünk tonicot venni, hátha segít :)

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Emma,gondolom már tűkön ülsz?????

sutimano76
 
 


sutimano76 írta:Emma,gondolom már tűkön ülsz?????

Ne is mond, mindketten dumálunk a kiscsajnak, hogy jobb lesz neki idekint, de nem hatja meg :)

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Emma,pedig ma kettős front van...... :wink:

sutimano76
 
 


Sziasztok Kismamik!
Huhh... visszaolvastam a hozzászólásokat... Nem gondoltam, hogy az eda kérdéssel ilyen lavinát indítok el! De ezennel én is leszálltam a témáról, rágódom a hozzáaszólásokon és az érzéseimen. :)
Első babás lévén így is úgy is kissé be vagyok tojva. :? Az ismeretlen miatt. Igazából el sem tudom képzelni mi lesz, hogy lesz? Úgyhogy a hülyék bátorságával nézek elébe életem egyik legfantasztikusabb eseményének! :)
Szurkolok mindenkinek, akik már "mindennaposak/mindenórásak"! :)

Kép
Kép
rozinante
 
 


sutimano76 írta:Emma,pedig ma kettős front van...... :wink:

Este voltak is fájások, egész aprók, 6-20 perces időközönként szabálytalanul.
Reméljük, ez már a kezdet :)

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Emma család!
Szorítunk Nektek, csak ügyesen!

Én ma voltam ctg-n, kicsit aktívabb volt, mint szokott. A doki szerint lazulok, puhulok, jó úton haladok. Igaz, még van 10 napom, de azt mondták biztató, amit látnak.
symont
 
 


Emma,és más elsőbabások...ha fájások jönnek,akkor ha csak jóslók,akkor melegzuhanytól elmúlnak,ha nem múlnak akkor figyelni kell milyen rendszeres!!!!


Symont neked is drukkolok!!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok Lanyok!
Emma csalad! Szurkolok nektek,vagy mar lehet,hogy nem is vagytok otthon? :roll:
Rozinante! Nekem is elso babam lesz,en is nagyon izgulok.De szerintem ne ragodj ilyen dolgokon,ugyis majd hozza a szules a megoldast.Lehet ,hogy nem is lesz ra szugseged,vagy lehet,hogy annyira fajni fog,hogy konyorogni fogunk erte.Mindenesetre elvezd ki ezt a kis idot,amig meg a pocidban van es ficankol,ami ezutan jonni fog,azon mar ugysem tudunk valtoztatni.Remelem konnyu szulesed lesz.
Suti! Nagyon edes kis csaladod van.Gratulalok hozza!
Symont! En holnap megyek ctg-re,nekem meg tizennegy napom van!Remelem nekunk is hasonlo jo hireket mond a doki! :D

ole85
 
 


ole85 írta:Sziasztok Lanyok!
Emma csalad! Szurkolok nektek,vagy mar lehet,hogy nem is vagytok otthon? :roll:


De igen itthon vagyunk, sajnos csak apró fájások vannak és elég rendszertelenek.
Talán 1-2 napon belül sorra kerülünk. :lol:

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


köszi Ole

sutimano76
 
 


Ma egyikőtök sem volt ctg-n? Összefutottam egy-két tök aranyos kismamával. Nem Ti voltatok?

Én ma elkezdtem kreatívkodni, kicsit fel kell dobnom a Fososom szobáját, mert nagyon élettelen. Még soha nem alkottam semit, de most megerőltetem magam.

A szerelmem vett egy új fényképezőt és élvezkedik, pocakfotókat készít egyfolytában.
symont
 
 


Sziasztok!

Ezt most találtam, sírós, hasfájós babára megoldás :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=WkR_e1L6 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=G6KnVPUdEgQ

Sosem lehet tudni...
symont
 
 


Akik már közel vagytok a nagy eseményhez: Már minden cuccot megvettetek a babónak? Mikor kell ezt elkeztdeni? És mi az ami már az elejétől nagyon fontos, és mivel lehet még várni? Aztán pl. a babakocsiból melyik fajtát a legérdemesebb megvenni? A babó ruháit csak az utolsó napon kell bevinni?

ED-ról néhány szó: Nekem nyáron szült egy ismerős a Margitban. Ő kapott és nagyon meg volt elégedve, azt mondta nem vész el a szülési élmény csak nem fáradt ki a végére. Nekem Fábián doktor nem ajánlotta, és nekem sem szimpatikus ráadásul az Uzsokiban jó előre meg kell beszélni az altató orvossal és úgy emlékszem 20000 pénz. Én is amondó vagyok, hogy ed előtt is meg tudták szülni a nők a gyerekeket, majd a természet elrendezi.

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Symont,
megneztem a belinkelt videokat es meg nehanyat ebben a temaban... Erdekes, nekem majdnem bizarr az a susogas + razogatas, de hatasosnak latszik. Nem gondoltam volna...
Azt hallottam korabban is, hogy a polya hasznalata azert lehet jo, mert a baba szorosan korbe van bugyolalva, fogva, mint az anyamehben, de nem gondoltam, hogy siros babanal ez ennyire bejon! :)
Szoval igyekszem betarazni a bebugyolalas technikajat a fejembe, hatha az en Pockomnak is lesz hasonlo gondja. De inkabb ne legyen! ;)

Ashoka,
nem tudom ki hogyan csinalja, de vannak neten elerheto babakelengye listak, es korabban mar valaki itt is belinkelte, illetve kommentelte ezt. Javaslom, olvass vissza... Ha van idod...
Itt a babaneten is van lista:
http://www.babanet.hu/hol-mi/kelengye.php
Magam reszerol en meg most sem vagyok 100%-osan kesz, de egeszen sok dolog meg van mar. Leginkabb a babanak. A korhazas csomagodnak keszen kellene lenni a 36. heten, es azt hiszem a babaholmiknak sem artana. A pici ruhajat eleg ha apa akkor beviszi, amikor kijottok, de itt a tobbi kismamival abban egyetertunk, hogy egy vekony plusz takaro, vekony pamut sapi es kesztyu kell neki, amint megszuletik. A huzat es az onkarmolaszas miatt. :) Ezen felul popsitorlot es biztonsagi pelusokat ajanlanak a tapasztaltak. Utobbit en majd akkor vetetem meg apaval, ha tudjuk mekkora az ujszulott.
Persze tapasztaltabb anyukak meg gondolom irnak nehany jotanacsot Neked.

Mindenorasoknak a problemamentes, konnyu szulest kivanok! ...megint jon a melegfront... 8)
A tobbieknek kitartast es boldog babavarast! :)

Kép
Kép
rozinante
 
 


[quote="ahsoka"]Akik már közel vagytok a nagy eseményhez: Már minden cuccot megvettetek a babónak? Mikor kell ezt elkeztdeni? És mi az ami már az elejétől nagyon fontos, és mivel lehet még várni? Aztán pl. a babakocsiból melyik fajtát a legérdemesebb megvenni? A babó ruháit csak az utolsó napon kell bevinni?
quote]

Mi megvettünk már mindent, kimosva várja a szekrényben az összes cucc. Elkezdeni bármikor elkezdheted, mi az első trimesztert megvártuk, utána kezdtünk lassan vásárolgatni.
Babakocsi vásárlásznál csak a pénztárca szab határt, mi a www.babaszafari.hu oldalon lévő boltban vettük meg a kocsit, ár/érték arányban itt volt a legolcsóbb.

Még egy nap, az esti fájásokon kívül semmi jele a szülésnek. Emma fejjel lefelé fekszik, a feje még nincs a szülőcsatornában, és még van egy kis magzatvize.
Holnap megyünk a következő CTG-re...

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Szia Emma!

Van valami változás? Mert nagy a csend körülötted.

Kép
symont
 
 


symont írta:Szia Emma!

Van valami változás? Mert nagy a csend körülötted.


Kijött a nyákdugó, és 2 napja folyamatosan fájások vannak, de semmi több.
Ha ma nem lesz valami, akkor holnap megint CTG, ma reggel nagyon lusta volt a hercegnő belül.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Kijött a nyákdugó? És az milyen érzés?

Kép
symont
 
 


symont írta:Kijött a nyákdugó? És az milyen érzés?


Semmilyen érzés sincs, ha nem törlöm le a WC ülőkét magam után nem is tudok róla.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Akkor az enyém még lehet, hogy a helyén van, mert ilyet nem tapasztaltam. Még van 7 napom. A derekam fájdogál kicsit, amúgy isteni a közérzetem. Már csak a türelmetlenség kínoz. Olyan lassan telik az idő :x
symont
 
 


Sziasztok!
Én Emma család férfi tagja vagyok, ma 15.15-kor megszületett Emma. 3450 gramm és 53 cm. A világ legszebb kisbabája :D

Mindenkit megnyugtatok, hihetetlenül kedves és segítőkész volt mindenki, senkit nem érdekelt, hogy SZTK alapon vagyunk bent.
Véletlen szerencse, hogy a Lukács volt az ügyeletes, akihez járt Évi a Herminába.

Kitartást mindenkinek, ez minden várakozást megér!

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Gratulálok Emma apuka!!!!Hát igen,megéri,sőt még az átvirrasztott éjszakákat is!!!!!De majd megtudjátok.....sok boldogságot,egészséget és tejcit kívánok!!!!

sutimano76
 
 


Gratulálunk Emma papa! Sok örömet, boldogságot és tejet kívánok!

Lányok, azt hiszem most már én vagyok a soros :lol: Érzek is jeleket, éjjel pocakfájásra ébredtem. Ami kicsit váratlan volt számomra, hogy a pisilés nagyon sokáig tartott, mintha abba se akartam volna hagyni. Ez magzatvíz féleség? Volt valakinek hasonló?
symont
 
 


Gratulalok Emma csalad! Vegulis orulok,hogy mar nem talalkozunk tobb ctg-n,bar jo volt valaki ismerost latni :lol: Kivanok sok boldogsagot,oromet es minden jot,amit szeretnetek.Ha szombat,akkor lehet,hogy szerdan mar nem is lesztek benn a korhazba!!! :D Ki gondolta volna?

ole85
 
 


Symont! Ha jol emlekszem,akkor te oktober harmincadikara vagy kiirva!Mi pedig november negy!!! Mikor mesz ctg-re?Mi szerdan megyunk!Kisebb joslofajasok mar nekunk is vannak,de meg nemigen veszesek,bar mar nem bannank,ha komolyra fordulna a dolog,de bebi meg szereti odabenn.

ole85
 
 


Ole85!
Igen. Október 30-ra vagyok kiírva. Holnap reggel megyek ctg-re, ha addig nincs változás.
Szerintem egyébként a nyákdugó elhagyott bennünket is. Innentől szerintetek mennyi lehet még a produkcióig? 1-2 nap?

Kitartást mindenkinek!
symont
 
 


Sziasztok!
Hat azt olvastam a szakirodalomban,hogy a nyakdugo tavozhat szules elott egy-ket hettel is,de lehet hogy egy ket napod van hatra.Ez mindenkinel maskepp van.Peldaul az Emma csalad penteken irta hogy tavozott a nyakdugo es ugye szombaton mar meg is szuletett a kis tronorokos.Szerintem mar ti sem huzzatok sokaig,foleg ha a pocakfajas mar annyira eros,hogy felebredsz bele ejjel. :roll:
Addig is kitartast es keszulj fel a nagy napra,mert szerintem mar nem varat sokat magara!

ole85
 
 


symont írta:Ole85!
Igen. Október 30-ra vagyok kiírva. Holnap reggel megyek ctg-re, ha addig nincs változás.
Szerintem egyébként a nyákdugó elhagyott bennünket is. Innentől szerintetek mennyi lehet még a produkcióig? 1-2 nap?

Kitartást mindenkinek!


Évi mondta a pénteki CTG-n, hogy kijött a nyákdugó, ekkor mondták neki, hogy az semmit sem jelent, mert akár hetekkel korábban is kijöhet.
Neki csötörtökön kezdődtek a fájások, péntek délután jöttek a szülési fájások, ekkor már a dereka is fájt. Próbáltunk aludni egy kicsit, reggelre már 5 percesek voltak.
Bementünk fél nyolc körül, megvizsgálták, és kiderült, hogy 2 újnyira kitágult. Fél kettőkor repesztettek burkot, ezután kezdődött a nehéz menet, de Évi nagyon kemény volt, 15.12-kor a harmadik erős nyomáscsoporttal megszülte a kistündért.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Sziasztok!
Emmacsalád! Nagyon-nagyon gratulálok, és sok boldogságot. Kedves Emma Apuka, köszi, hogy ilyen kedvesen tájékoztatsz minket, aranyos vagy!

Symont! Én is ma megyek ctg-re + vizsgálatra, kíváncsi vagyok mit mond a doki.
Nekem szombat éjjel, vasárnap hajnalban 15-20 perces fájásaim voltak, aztán délelőtt 10-re lefújták a riadót :lol: pedig én nagyon szívesen szültem volna tegnap.
Én nem tudom elment-e a nyákdugó, mert annyira erős a folyásom, szerintem észre sem fogom venni...
A pisilést és a magzatvizet úgy tudod megkülönböztetni, hogy az előbbit vissza tudod tartani, a magzatvizet nem.

Kép
maricka
 
 


maricka írta:Sziasztok!
Emmacsalád! Nagyon-nagyon gratulálok, és sok boldogságot. Kedves Emma Apuka, köszi, hogy ilyen kedvesen tájékoztatsz minket, aranyos vagy!
.


Ez a legkevesebb :D

Mindenkinek a mienkhez hasonló problémamentes szülést kivánok, és apukákat ne hagyjátok ki a dologból, mert felejthetetlen élmény!

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Sziasztok! OKtóber 17-én megszülettünk :lol: Hajnal 3-kor kezdődtek a fájások itthon. Reggel 8-kor már szülőszobán voltam. 16.40-kor megszületett a kislányunk. Este 8-kor sikerült kikerülnöm a szülőszobából. Nem volt könnyű, de nagyon-nagyon boldogok vagyunk. Mindenkinek szurkolok aki hamarosan szül.

Kép

jbeby
 
 


Emma család, jbeby nagyon sok szeretettel gratulálok és jó egészséget kívánok! :)

Symont, marcika, ole 85 már nagyon közel vagytok a nagy naphoz! Kitartást és probléma mentes, könnyű szülést kívánok! :)

Nekünk még 17 napunk van hátra, de már nagyon várom, hogy láthassam a kis arcát és magamhoz ölelhessem! :) Nem tudom, hogy fogom a türelmetlenségem visszafogni, ha már nem dolgozom... Majd kitalalálok valamit - egy háztartásban úgyis mindig akad tennivaló. ;)

A legjobbakat Mindenkinek!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!

Jbaby! Gratulalok a kislanyodhoz es kivanok sok boldogsagot es oromet nektek!
Symont! Mar egy ideje nem jelentkeztel.Ha meg otthon vagy irj,hogy mi a helyzet. :D Bar mar lehet,hogy te is babazol!

ole85
 
 


jbeby írta:Sziasztok! OKtóber 17-én megszülettünk :lol: Hajnal 3-kor kezdődtek a fájások itthon. Reggel 8-kor már szülőszobán voltam. 16.40-kor megszületett a kislányunk. Este 8-kor sikerült kikerülnöm a szülőszobából. Nem volt könnyű, de nagyon-nagyon boldogok vagyunk. Mindenkinek szurkolok aki hamarosan szül.


Mi is gratulálunk, gondolom ti már otthon vagytok.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Emma csalad,ti meg nem tudjatok mikor mehettek haza?
Remeltem hogy negy-ot napnal nem kell tovabb benn lenni.
Rozinante! Koszi a jokivansagokat.Mar en is nagyon turelmetlen vagyok,bar meg van 8 napunk.Persze nem szeretnem siettetni a picit sem,de mar nagyon nem bannam ,ha meggondolna magat es megszuletne. :)
Te pedig csak ovatosan a hazimunkaval,ablakot mar ne nagyon puccolj,bar en is a multkor meg megprobalkoztam vele,aztan kaptam is egy jo fejmosast a ferjemtol.Inkabb csak pihenj,keszulj a nagy napra,nemsokara mar harman lesztek es aztan mar nem lesz tobbe nyugi.

ole85
 
 


Köszönöm a jókívánságokat! Én is gratulálok:) Mi már itthon vagyunk. Itthon minden jobb és szebb :))))

Kép

jbeby
 
 


ole85, köszönöm, igyekszem kibírni és nem nagytakarítani, de a polcokon lévő porban már lassan üzenetet lehet hagyni egymásnak... :( Ez zavar, csak a munka mellett/után nincs hozzá energiám. Majd ha már otthon maradok. Hétfőtől. :) Azért a gyerekszoba már legalább tiszta és rendben van. Csak Pocok hiányzik belőle! :)

Azt hiszem volt már kérdés/téma, de megkérdezem; van választott orvosom, de szülésznőt szoktak/ajánlott választani az Uzsokiban? Eddig nekem szimpatikus volt mindegyikük...

Kép
Kép
rozinante
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: