Új privát üzeneted érkezett!

Andus! Én klikkeltem rá! DE biztos, hogy ezt egy kislány tette fel?? Kocsmai verekedés??? Fog kiütés??? Nekem 8 én klikkeltem aztán sok sikert a kislánynak hozzá!!!!!!!! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika köszi!
Egy szóval sem mondtam, hogy kislány, nagylány már, férjnél van, és 30 körüli :lol: :lol:

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok!

Andus! Igazad van nem mondtad!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops: :oops: DE akkor is szólj, ha sikerült bekerülnie!!!! vagy tovább jutnia!! Sok sikert!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 

 
 

Ok, és köszi!

Lányok, hol vagytok??? Teljesen behalt ez a topic :( :(

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Én vagyok, de semmi különös nem történik velünk... :roll: szerencsére :D De engem Kismukk érdekelne, már ezer éve megszült és még mindig nem adott hírt magáról...no, mindjárt rákeresek, lehet, hogy nincs ideje, s máshova tud csak írkálni... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát semmi sajnos, ide írt utoljára, azóta nem volt fent... :(

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Én is élek itt vagyok! De az én beírásom óta csak most írtatok! Egymagamnak meg nem igen szeretek írkálni!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Velünk minden rendben leszámitva azt, hogy minden héten kedden megyek terheléses vérvételre és lehet holnaptól inzulinozok!
A drágám nagyon sokat mocizik!!! Olyan jó ez az érzés!!!!

Ti hogy vagytok??????

Tabati! Tudom, hogy te nem akarod tudni fiúcska lesz e vagy lány, de egyébként érzel valamit, hogy mi lesz?? Van megérzésed????

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Inzulinozni? :shock: na ne már!! Nem segít a diéta?

Megérzés....hát az nincs...mondanám, hogy lány, de szerintem csak azért, mert a családban mindenki arra vágyik és ha nekünk a férjemmel nagyon meg kéne mondani mit szeretnénk, akkor nálunk is a lány vezet. De persze nekünk teljesen mindegy. Ja! És találgatnak ezerrel az ismerősök hasforma meg miegymás alapján, és a többség itt is lányt mond. Ők nem elfogultak, mert kollégák ilyesmi, de igazából ebben sem hiszek. Hasforma....szerintem alkati dolog. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Tabati! Hát sajna a diéta már nem elég! Tudod én eleve ugy kezdtem a terhességem, hogy diétáznom kellet, mert magasabb volt a cukrom! És mostanra már elért egy olyan pontot, hogy a diéta sajna már nem elég! Ma délután meg lesz az eredmény és majd ma minden kiderül!!! Meg bevallom nekem nincs annyi tartásom, hogy pontosan be tudjam tartani a diétát! Nincs annyi akarast erőm! Ez az én hibám tudom, de vannak dolgok amiket nem tudok kihagyni!!! Most nem azt kell elképzelni, hogy csokival tömöm magam csak egyszerüen én imádom a pörit tésztával! Na és ha azut csinálok apának akkor én is eszek belöle! Sajna! Nem birom megállni, hogy ne egyek belöle! Meg reggelire fél zsömit ehetnék a diéta szerint! Nos az nem elég! Probáld csak ki!!! Ezek most nem mentegetözésnek akarom, hogy tünjenek, hanem ez a valóság!
Mondjuk én hiszek ebben a hasformás dologban! Bár lehet, hogy valakinél valóban alkati kérdés! De végül is tök mindegy ki lakik ott bent csak egészséges legyen z a fő! Nem raksz fel képet magadról??? Vagy küldj privit!! Olyan kis kivi lennék rád!!! Persze, ha nem vagyok túl tolakvó!!! :roll: :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Én is vagyok, de én már semmi érdekeset nem tudok mondani :wink: :), max. válaszolok a kérdésekre :lol:
Mi jól vagyunk, fogacska még sehol, csak a nyáltenger, elkezdtük a hozzátápit, Kristóf egyre több hangot tud kiadni (a legújabb a berregés, imádom, főleg mikor tele a szája almapürével :lol:) Forgásban kicsit lusta, de még nem vagyunk elkésve :)

Nócika: sajnálom az inzulinos dolgot, de elhiszem, hogy nincs akaraterőd ilyenkor. Nekem sem volt :). Mondjuk én amennyire féltem a terhességi cukortól, annyira nem volt vele semmi gond, sőt! A terheléses alacsonyabb lett, mint az éhgyomri, pedig az is az alsó határ körül mozgott.
Mi lett végül a te eredményed?

Andus: és te hogy vagy? Hihetetlen, hogy megy az idő, már Zétény is elmúlt két hónapos :shock: :) Amúgy jó baba? Száva hogy fogadta? Szokott segíteni?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Hála a jó égnek nekem sem kellett mégsem az inzulin legalább is egyenlöre! Mivel most olyan jól sikerült hamikáznom, hogy csak na! De most, hogy nem legyen fenékig tejföl az életem most a vérnyomásom cseszekszik! Azaz tegnap a védőnő 144-et mért és utána kb fél órára rá a diabetológián meg 157-et mértek! Most 2 hétig itthon mérnem kell reggel és este és írnom kell! tegnap este mikor anyum mérte akkor tökéletes volt meg a ma reggelmi is! Lehet csak fusztrál engem a dolog, hogy dokinál vagyok! Nálam lehet, hogy az a baj! Én már amugy 7 kilot hiztam a 6 hónap alatt! Ez sok a védőnő szerint is meg szerintem is! DE nem tudok mit tenni!!! Majd szülés után vissza megy!

Gabi! Nekem lenne egy kérdésem! Nos te alapitványi szobában voltál??? mIt tudsz róla?? mennyibe kerül???? És milyen???? Vagy ha sima korterembe voltál azok hány ágyasak???? És te hány napot voltál szülés után a korházban?? Mert már mindenki mást mond!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika: igen, én alapítványi szobában voltam, kétágyasban. Hát, abból a szempontból mindenképp jobb, hogy 2 kétágyasra jut egy WC és zuhanyzó, amit naponta takarítanak, de magától a szobától nem voltam elájulva. Én alacsony vagyok, és az ottani ágyak baromi magasak (bár lehet, hogy a kórtermiek is :roll: ), szóval nekem gyakorlatilag fel kellett rá másznom, nem tudtam csak úgy simán leülni rá, ami gátsebbel nem egy leányálom... Mondjuk van minden szobában külön hűtő meg tévé, de ez utóbbi nekem pont mindegy volt (a szomszédban meg folyamatosan ment...).
Az egyágyasak is jók állítólag és ott bent lehet veled a párod éjszaka is. A kétágyasba szinte be se akarták engedni a pasikat, mert állítólag tiltja a protokol.
Ami mondjuk nekem általánosságban nagyon negatív volt, az a kosz, szobától függetlenül. Bár naponta takarították, de nekem a tél miatt ilyen szőrös papucsom volt, és mikor hazajöttünk, azonnal dobtam a mosógépbe, mert iszonyat vastagon bele voltak épülve a porcicák az aljába :evil:

Az árak:
kétágyas: 3000 Ft/24 óra
egyágyas: 9 v. 10000 Ft/24 óra (ezt nem tudom pontosan)

De a fizetés úgy működik, hogy hazamenetelkor kapsz egy üres sárga csekket, és azt mondják, hogy annyit fizess be az alapítvány javára, amennyit gondolsz, általában ennyit szoktak.

Hát, én ugye kedd hajnalban szültem és péntek délután engedtek haza. Szobatársamat pölö csak másnap, mert ő sajna belázasodott. Meg akkor szoktak még ott tartani, ha nagyon sárga a gyerkőc. Ami vicces, mert Kristóf pl. már itthon kezdett sárgulni. A korababáknál ez állítólag később jelentkezik és tovább tart, ami igaz is, mert január elején még elküldte a gyerekorvos bilirubin szint mérésre, mert még akkor is látszott rajta.

A sima kórterem meg asszem, hogy 6 v. 8 ágyas :roll: :? Én mondjuk nem bánom, hogy sikerült alapítványi szobába kerülnöm, mert nagyon jó szobatársam volt, a mai napig tartjuk a kapcsolatot, és hát eléggé nagy szerencse kell ahhoz, hogy a kórteremben mindenki normális legyen... Bár vannak, akik szerint nem olyan gáz...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi! Köszönöm a felvilágosítást!!!! Asszem, ha lesz hely akkor olyan 2 ágyasba szívesen mennék! Az lenne a legjobb pláne, ha egyedül lennék a két ágyasba! Na de majd meglátjuk, bár lehet örülni fogok, hogy van lukam ami szelel varrás nélkül!! :lol: :lol: :lol: :lol: És asszem az a napi 3000FT meg nem pénz! Pláne, ha valóban ráér akkor kifizetni mikor megkapja az ember azt az 1xeri anyaságit! Nos bár szerintem elöbb is kitudom, de majd meglátjuk! Te mit is mondtál ki is volt a szülésznőd?? És volt fogadott dokid is???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

A rendes kórtermi 6 ágyas. Tuti! :wink:

Gabi!

Azok is nagyon magasak sajna...szerintem azért, hogy könnyebben ki tudjanak takarítani alatta. Úgy hallottam, ez minden kórházban így van.
Az viszont nekem pozitív, hogy csak az előtérbe jöhet a látogató. Gondolj bele, ha épp nem egy ilyen jófej szobatársad lett volna, hanem mondjuk egy tehetősebb kisebbségi, aki ki tudja fizetni az alapítványi szobát. Mondjuk ettől még lehet jófej ő is, csak náluk ugyebár a család a minden, tuti állandóan ott lettek volna, az neked meg tuti kellemetlen lett volna.

Nócika!

Teljesen együttérzek veled abba, hogy nem tudodo megállni, hogy bizonyos dolgokat ne egyél. Én is nagy kajás vagyok és eddig a mozgással tartottam karban a testem. Inkább sokat mozogtam (mondjuk ez nekem csak szórakozás, úgyhogy nem önsanyargatás) és azt ehettem ami jól esik. Most ugye nem mozgok annyit, tuti feljött pluszban is. Én 12 kilónál tartok. Cukrommal nem volt gond, de nem is féltem tőle, mert eddig is inkább alacsony volt annak ellenére, hogy nagyon édesszájú vagyok...nem is értem hogy van ez.... Szóval lesz ami lesz, majd lefogyok szülés után, nem izgatom magam. Ahogy lesz lehetőségem, megyek újra mozogni. :wink: Majd rakok fel képet, meglátod, mennyire elbálnásodtam, csinálunk egy montázst majd a kezdetektől (mondjuk nem készült sok kép, de azért látszik a változás) A fejem is meghízott... :roll: De boldog bálna vagyok! :lol:

Vérnyomimmal viszont régebben is volt gondom, mostanság is néha felmegy, de nem gáz, viszont azért oda kell figyelnem nekem is.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Tabati! Hát ha mondhatjuk akkor én is boldog bálna vagyok a sok hüleséget leszámitva! Nekem egészséges babám lesz azért, mert egy kicsit magasabb a cukrom! És azért is mert magasabb a vérnyomim is! Tudom, hogy minden rendben lesz! Én régen sokat mozogtam, de mára már feledébe merült és most már kihívás számomra! Pláne, ha megkivánok valamit és nem ehetem meg! na az egy nagyon szemét dolog! Most nem azt mondom, hogy töltöm mgamaba a sok nasit, de azért amit megkivánok azt igen is megeszem!
Nos remélem majd tudok menni privi szobába! és remélem sikerül kifognom egy szupi kis szobatársat!!! Komolyan mondom én töbre nem vágyok ezzel a dologgal többet!

Tényleg és milyen a koszt?? Szörnyű nagyon???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Én nem vagyok olyan kényes az ilyen dolgokra, ha éhes vagyok bármit megeszek... :oops: Szóval szerintem nem volt gáz, még kaptunk is ebédre mindig valami gyümit, vagy nasit. De azt ne felejtsd el (ha még nem írták volna), hogy evőeszközt vigyél, mert azt nem adnak! És nekünk tea mindig volt kirakva a váróba, amiből bármikor ihattunk, még arra is figyeltek, hogy kétfajta legyen, egy ízesített és egy anélkül. Ja! Reggeli, meg a vacsi általában két zsömle, valami felvágottal, vagy ömlesztett sajttal.

Kép
Kép
tabati
 
 


Nócika: a szülésznőm Sárközi Anikó volt, a dokim meg Surányi doki.

Tabati: a látogatós dologban tökéletesen igazad van. Csak néha olyan jól esett, hogy bejött a párom (kapott zöld köpenyt :)). Gátsebbel nem túl nagy élmény az előtérben "ücsörögni", ácsorogni meg a fáradtságtól nem tudsz. Meg télen ott elég hűvös is volt a kórteremhez képest...

Kaja: én se vagyok finnyás, de szerintem kifejezetten sz*r volt a kaja :oops: :roll: (mondjuk előtte sose voltam kórházban, szóval lehet, hogy ez a normális kórházi koszt...). Egyébként arra érdemes odafigyelni, hogy miből mit eszel meg, mert nem mindig babapoci-barát dolgokat kapsz, és azért az így az első időkben még baromi sokat számít, mert tejbe sokkal jobban átmegy, mint terhesen a placentán keresztül. (élesztős, tejes, csokis, K-s zöldséges, borsós dolgok, citrusfélék tudnak kellemetlen perceket szerezni a babának és így az anyának is). Nekem szobatársam mondogatta, hogy mit ne "erőltessek".

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Hát lányok bevallom én sem vagyok finnyás és ez sajna látszik is rajtam! És még sosem voltam korházban csak látogatoban, de egyszer sikerült kifogni, hogy akkor hozták az ebédet mikor ott voltunk és valahogy a leves neve nem egyezett meg a szinével ezért tartok kicsit tőle! Nos egyébként én vendéglátos vagyok méghozzá egy gyár területén vagyunk a gyár dolgozoi számára fenntartott üzemi konyha! Tehát ott mindig jókat főztek szinte olyat mint otton! Ez nálunk alapszabály! Nos ez miatt kicsit artok tőle, de tudom, hogy a szüleim és a párom mindig hoznak, majd be nyamit! Igen valahol már olvastam, hogy ekcájgott kell vigyek, és jó hogy azért emlékeztettetek rá, mert sajna képes vagyok mindent elfelejteni! Hát én roppant kiváncsi vagyok és már nagyon várom, hogy mi lesz, hogy lesz! Már ugy pakolnám a korházi pakkom!

Tudjátok mit nem kapok sehol?? Olyan kismami háloinget ami hosszan kigombolható! Olyat ti hol vettetek??? Mert ami nekem van azaz amit vettem az szerintem nem lesz az igazi! Bár még ki sem nyitottam, de azért vennék egy olyan igazi kismamis hálóinget!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


sziasztok

ágymagasság: a normál kórtermekben is baromi magas!!! alig bírtam levánszorogni róla, pedig nekem szinte egyáltalán nem fájt a gátam! :shock: viszont volt a szemben lévő soron 3 másik ágy, amik nem voltak olyan magasak, csak hát nekem sajna magas jutott.
nem hiszem, h a takarítás miatt magasak, mert az összes ágy alatt akkora, de akkora kosz volt, h kedvet kaptam volna kitakarítani :shock: :roll: a bőröndömet rendesen szivaccsal, mosogatószerrel mostam itthon! extra - mega - überbrutál kosz volt! a takinéni az ágyak között törölt csak fel, azt ugyan minden nap, de a többit... hjaaajjjj :shock:

kaja! én elég finnyás vagyok, de ha éhes vagyok akkor azért megeszek nagyjából mindent. amíg bent voltam, csak olyan kaják voltak, amiket alapból nagyon szeretek, na de ahogy azok el voltak készítve!!!! sztem nagyon gáz, se íze, se bűze nem volt. persze a hazai húsleves kárpótolt mindenért :lol: a reggeli, vacsi általában 2 zsömle, ujjnyi vastag párizsi, vagy kocka sajt. egyik reggel viszont briós volt, imádtam! ezer éve nem ettem brióst és akkor nagyon jól esett!

nócika: a hálóingeket a kínaiban vettem, elég mélyen lehetett kigombolni, így kényelmesek voltak. én biza sajnáltam több ezer pénzt elkölteni egy rendes kismama pizsire / hálóingre. totál jók voltak a kínaiak, ami meg nem annyira, azt anyukámmal átalakíttattam, h jó legyen (csináltunk kivágást rá, és varrt rá gombokat, meg gomblyukat, azóta is használom, mondjuk már éjszaka nem eszik :))

látogatáshoz azért nem tudok hozzászólni, mert mikor Marcikám született látogatási tilalom volt a khban! Ja De! hozzátudok! volt mellettem egy kisebbségi hölgy, na az ő urát beengedte a nővérke, miközben a fél szoba szoptatott! :shock: és ő ott állt és beszélgetett a kedves nejével (hazamenős cuccot hozott neki, mert aznap mentek el! :shock: )
na jó hozzátudok, mert "titokban" a lifthez bejött a párom, meg anyáék és tesómék is, és az utolsó estére feloldották a tilalmat is, és sztem totál jó volt, ott az előtérben! hát ha mindenki hozzátartozója jönne-menne a kórtermekben elég gáz lenne!!! mondjuk nekem nem fájt a gátam, szal jól elücsörögtem ott, de egy 6 ágyas kórterem, ha állandóan tele lenne látogatókkal... sztem gáz! nagyon szerettem volna alapítványi szobát, de csak az utolsó éjszakára lehetett volna, és azt meg már totál fölöslegesnek tartottam. azért kibírtuk :)

na, eldugulok :)

KépKép
hugic
 
 


Hálóing: Ázsia centerben van egy bolt (nem kínai), ahol árulnak takarókat, türcsiket, hálóingeket, ágyneműt (a jobb oldali épületben a földszinten elmegy jobbra az ember, és hátul van az üzlet, ki vannak téve elé fellógatva takarók). Na, mi ott vettük a hálóingeket 1000párszáz pénzért és tiszta pamut. Van rövid és hosszú ujjú is. Először nem akartam megvenni, mert ránézésre azt hittem, nem jó, de a néni mondta, hogy ha 5 gombos, azt gyakorlatilag köldökig ki lehet gombolni és tényleg úgy volt, kettőt vettem és nagyon szuperek olcsón.
Onnan van Kristófnak még két babatürcsije is, azok is kb. 1400 pénzbe kerültek és hihetetlenül jók. Sok mosás után is puha, nagyon jó nedvszívó (szinte alig kell törölni a gyereket), meg egy Micimacis polár plédet a járókába szintén fillérekért.
És ez volt itt a reklám helye :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


gabilány: jól tetted, h elárultad, úgyis szeretnék már venni valami cép türcsit Marcikámnak :)

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a jó tippeket! pláne a háloingre és a türcsire meg a plédre is! na szóval mindre! Asszem el fogunk menni oda mi is! Már rég nem jártunk arra! De majd most ezek után!

Nos tudjátok még mit szeretnék venni?? Valakitől tényleg nem tudom kitől és hol olvastam, de azt írta, hogy bevitt a korházba egy bordó plédet, hogy születése után abba csomizzák a cseppjét, mert az a szin hasonlit a benti lakhelyéhez és a fehér bántaná a kicsi szemét! Nos azota én bordó takcsit keresek reménytelenül! Ha netán tudna valaki jó tippet arra, hogy hol találok nagyon megköszönném!!!!

Olyan jó, hogy ti már babáztok én is nagyon szeretnék már! De már nekem sincs sok hátra! Több van vissza mint elöre! Bár, ha jobban belegondolok akkor valószinű, hogy majd hiányozni fog a pociból a kislányom, de apa azt mondta 2 év mulva jöhet a kistesó!! Na mondom majd azt még meglátjuk!!!!

Ti apás szülésen voltatok???
Hugis! Bár nálad tilalom volt, de már akkor is mikor felmentetek a szülöszobára??

Ment valaki tőletek mentővel?? Na én még ettől parázok, hogy pont nem lesz senki aki be tudna vinni! Félek, ha mentővel megyek akkor Ágyhoz leszek kötve na márpedig én szeretnék a gravitácionak segíteni és lépcsön menni fel az 5.-re! Na ez egyenlöre csak terv, de majd meglátjuk!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Nem hiszem hogy ha mentővel mennél, akkor ágyhoz lennél kötve! Én több, mint valószínű, hogy mentővel megyek. Kocsink nincs, szomszédunkat megkérhetnénk, de jó a mentő is. Én egyedül attól parázok, hogy párom nem lesz itthon és valamiért gyorsan el kell indulni, nem ér haza. Nem baj, jön a kórházba, de akkor a mentőtől föl az ötödikig mégis ki fogja cipelni a cuccaim?? :shock: Persze itt vannak anyósomék, de ők meg idősek, utána meg egyedül hazajönniük...o mindegy, úgy gondoltuk, hogy végül az lesz, hogy párom abban az időszakban hamarabb jár majd haza, és ha mégis délelőtt indul be a szülés, akkor anyósom bekísér, utána még mindig kényelmesen hazajön a távolsági busszal, nekem meg nem gáz bent addig egyedül megvárni párom. Persze a legjobban éjjel szeretnék szülni, vagy úgy, hogy pont megyek be kontrollra vagy nstre, és akkor mondják azt, hogy már ne is induljak haza. :wink: Jó kis kívánságlista ugye? :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Nos írtam egy csomot és elszállt!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Tabati! Nos ezek nem nagy kérések, de sajna nem kivánság müsor! DE kívánom, hogy minden ugy alakuljon ahogy eltervezted!! És ahogy szeretnéd! Én azt az ágyhoz kötözös dolgot úgy értettem, hogy a mentőben is feküdni meg mig felkerülök az 5.-re addig is mivel fel kell kisérjenek elvileg! Na én ezt nem akarom! Én az 5.-re is gyalog szeretnék felmenni saját erömből!!!! De majd meglátjuk! Nekem a szülésznőm azt mondta, hogy fejben ha mindent jól eltervezek akkor ugyesen végig is tudom csinálni! Szal fejben már én elég felkészült vagyok, de bárcsak már ott tartanék!
Neked meg már csak 45 nap van hátra! Ez olyan izgi!!!!! Ha gondolod cserélhetünk számot és dobhatsz egy smst-t hogy mikor hogy meg mint született a kicsinyetek! Én szívesen kiirom majd ide és továbbitom az üzidet!!! Persze, csak ha nem veszed tolakodásnak!!!! :shock: :shock: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Mi még régebben a Jyskben vettünk mélybordó fürdőtörölközőket, és azok nagyon pihe-puhák. Igaz, hogy nem takaró, de szerintem elég puha, hogy jó legyen, érdemes megnézni, hogy van-e még náluk olyan. :)
Jó az új vonalzód :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szia Gabi!
Köszi a vonalzó diccset és az ötletet is! Lehet akkor nálad olvashattam????? :oops: :oops: :oops: Pech, de tényleg nem emlékszem már!!!! :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: DE mondjuk bármi jobb lehet mint a vakító fehér!!! vagy tévedek???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nem nálam olvastad, hanem asszem, hogy talán Kismukknál, de megesküdni nem mernék rá :roll: :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Nem baj! De nagyon bejött ez a döntés és azért nagyon szeretném hisz biztos sok az igazság benne!!!! Akár ki is találta kis nagyon okos volt!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok! Időnként benézek a fórumra, mert én is a kórházban szülők, ráadásul nem is sokára..

Tabati! olvastam, hogy választottál szülésznőt, és én is őt szeretném. Egy nagyon kedves ismerősöm minhárom kislányát nála szülte és csak jókat mondott. Ideadta az összes elérhetőségét még a múlt héten, de időközben elromlott a telefonom bekapcsológombja, az ismerősöm meg elutazott külföldre és nem akarom zavarni. Viszont most ráérek, és szeretném megkeresni a szülésznőt. Meg tudnád adni esetleg a telefonszámát? Privibe is jó lesz, vagy e-mailen: beyuska@t-online.hu

Kép
beyuska
 
 


Kép

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Tabati! Te rendkivűl kis csinos kimami vagy! Köszönjük a képeket!

Én tegnap voltam az első szülésfelkészitön! Jó sok kismami volt! nem is gondoltam, hogy ennyi mindenkit érdekel! Jó volt meghalgatni amit elmondtak! 2 hét mulva lesz a következő arra is tuti megyek!!!

Innen járt valaki egyébként????

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!
Nócika: Én voltam egy kismamaklubon, ha ugyanarról van szó, azt hiszem a második előadás volt, valamikor áprilisban. Az étkezésről dietetikusok, a vajúdásról a szülésznők tartottak előadást, illetve egy orvos is beszélt magáról a szülésről. Tegnap felmentetek a szülőszobát megnézni?
Tabati: időközben sikerült az ismerőstől mégis elkérni a telefonszámot smsben, tárgytalan a dolog! Bocsi, hogy így ismeretlenül zavartalak ilyesmivel.

Kép
beyuska
 
 


Beyuska!

Pedig most akartam megírni priviben, de akkor ezek szerint már tudod. Majd írd meg, hogy elvállalt e (bár biztos ha van még szabad kapacitása :wink: ) Ha jól látom, te csak egy héttel vagy előttem!! :D De jó!! Nagyon kíváncsi leszek majd, milyen élmény lesz neked a szülés, remélem megírod! :wink:

Nócika!

Köszi a dicséretet! :) Én nem tudtam járni szülésfelkészítőre, mert dolgoztam. Most már tudnék, de megnéztem mi lesz még, és a további előadás témái nem érdekelnek annyira... :oops: Vagy azért, mert már kiolvastam minden könyvet a témáról, vagy azért nem, mert már túl vagyok azon a terhességi időszakon... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


sziasztok

véletlenül olvastam bele a topicba /éppen nosztalgiázok, holnap megyek Surihoz rákszűrésre/...
csak a mentő témához szólnék...én 11 éve mentővel mentem /azaz mi, párom is /, nem kellett lefeküdnöm, a szülészetre is saját lábamon mentem fel, ha nincs különösebb gond, nem hiszem, hogy fektetnek és feltolnak...

szép szülést mindenkinek!
becsi
Iklad
 
 


Tabati!

Köszi még egyszer! Ma nem sikerült felhívnom, mert öreg este lett mire hazaértem, de holnap már tényleg. Amit eddig hallottam róla, az egybevág azzal, amit én is szeretnék. Az, hogy mikor is szülünk, az majd kiderül, mert sajna elég rendesen vizesedek..

Kép
beyuska
 
 


Sziasztok!

Beyuska! Én azon voltam ami most kedden volt de elvileg ez az első elöadás volt mert most következett a következő turnus!

Tabati! Igen mi már régen beszéltük ezt a dolgot a szülésfelkészitővel kapcsiban, hogy te dolgoztál és azért nem mentél! Én bevallom nem sokat olvastam a dolgoról engem inkább a gyakorlatiasság érdekel! Szal 2 hét mulva van a következő és valószinű arra is megyek!!

Becsi! Örülök, hogy neked jók a tapasztalataid és megosztottad, mert én voltam kételyek között! Nos remélem azért nem lesz szükségem a mentőre, mert lesz itthon valaki!!! És bármikor gyere csak nosztalgiázni és ozd meg velünk a tapasztalataidat!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Arról tudtok valamit, hogy ha nem itthon ér a "szülhetnék" hanem mondjuk Pesten valahol messzebb, akkor ha odas hívjuk ki a mentőt, akkor is Tarcsára hoz? mert olyanról már hallottam, hogy aki nem a körzete szerinti kórházban szül, annak igazolás kell a dokijától, hogy a mentő oda vigye ahol szülni szeretne. De fordított esetben mi a helyzet? Amikor én nem tartozkodom éppen a körzetemben...?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! Én ezt ugy hallottam, hogy nem árt, ha mindenképp belevan pecsételve, hogy hova vigyenek, mert külkönben oda visznek ahol épp ügyelet van!!!! Szal egy pecsétet kérj mindenképp!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Én erről nem is tudtam, hogy máshova is vihetik az embert, mint a választott kórházba, de gondolom, az orvos áltak kiadott papírok is számítanak. Meg is nézem a pecsétet.. Bár nyilván, ha baj van, akkor a leggyorsabb megoldást választják, de az egy másik eset..

Tabati! Elvállalt a szülésznő, nagyon kedves volt, nemsokára találkozom vele. Kicsit aggódtam, hogy késő lesz, de szerencsém volt..

Kép
beyuska
 
 


Sziasztok!

Beyuska! Örülök, hogy a szülésznő még elvállalt! Neked van a korházban fogadott dokid is???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Hű, csajok, hogy bírjátok ebben a melegben? Főleg Tabati és Beyuska... de Nócika neked sem lehet már egyszerű :roll:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Gabilány! Én marha egyszerüen birom! Vettünk a tescoba olyan kis medencét 15000Ft-ért és még a mult héten felengedte apa vízzel így már fürdünk benne! Nos azt hiszem így totál kibirható!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
És a Kimanod, hogy birja?? nem túl nyügös???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Anyucik! Lenne egy olyan kérédsem, hogy szülés utánra vittetek be valamilyen betétet magatokkal??? Ha igen milyet csomagoljak?? Milyen lesz a legjobb?? Mert azért a vattát nem szeretném!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Egyelőre jól bírja, ki se dugjuk az orrunkat délutánig, csak ha muszáj. Néha mondjuk menni kell kocsival ide-oda, az annyira nem jó, mert légkondizni csak módjával merek miatta, de így is beleizzad az ülésbe szerencsétlen.

Hát, én eldobható bugyit vittem (dm-ből) meg Jessa betétet (szintén dm), abból is az extra plus-t, ami 33 cm hosszú és vastag is. Nekem jó volt, de mondták még pölö a Tenanak az inkontinencia betétjét is, hogy jó.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi! és ezek olyan mint egy rendes betét?? Vagy csak valami tisztasági féle???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Csajok! rettenetesen nagy szükségem lenne a segitségetekre!!!
Meghalt egy távoli ismim! van egy csodaszép fajtiszta magyar vizslája!!
Nem szeretném, ha el lenne altatva! Ha valaki bármit tud segiteni,
éves kan kutyus!
legalább csak idéglenesen elhelyezni őT! Én befogadnám, de nekem van
kutyusom is cicám is meg görényem is!
Ha valaki tud az kérlek írjon privit! Szállitását megoldjuk!
itt bögök, ha valaki tud bármit légyszi segits! Iszonyú állalt barát vagyok!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Gabi!

meleget már kezdem nem bírni, a keddi nap elég gáz volt, lábam is jól feldagadt. Ma szerencsére hüvi volt, voltam úszni is, járok rendszeresen, míg a doki el nem tilt lassan, mert talán nyílik majd a méhszáj...

Nócika!

Én tena hálós bugyit vettem, sokan arra esküsznek, hogy nagyon jól tartja a betétet, és jessa inkontinencia betétet, meg egy éjszakait, plusz viszek még szimpla betétet amit mensikor szoktam használni. Mindenki azt mondja, hogy kell a pelenka nagyságú inkontinencia betét, mert nagyon fogok vérezni. De védőnő szerint max. az északai kell, de elég lesz az is amit mensinél szoktam használni. Dönteni nem tudok, láván első terhességem, így inkább viszek be mindegyikből valamennyit, ha nagyon vérzek, az sem tarthat sokáig, szerintem egyre kisebb nedvszívású kell majd.

Beyuska!

Na, örülök, hogy elvállalt, majd írj, hogy milyen volt személyesen, bár nagyon kedves egyébként. :wink:

Mikor hova visz a mentő...már nem aggódom. Ha itthon ér a szülhetnék akkor úgyis a Flórba, mert oda tartozunk. Ha meg nem itthon, akkor inkább taxit hívok és kész. Egyszer kibírjuk... Nekem nincs fogadott dokim, úgyhogy nem kérnék senkitől ilyen extrát, hogy pecsételjen be nekem ilyesmit, de azért szülésznőtől megkérdem majd, hogy mit szoktak ilyenkor csinálni, de ha bonyi, akkor marad a taxi, ha épp nem tartózkodom a körzetben. :wink:

Nócika!

Sajnálom a kutyit, mi nem nagyon tudunk segíteni. nekünk is van kettő, ők pár hónapja nagyon összevesztek, azóta csak a gond van velük, nem békülnek, úgyhogy nemsokára visszük az egyiket ivartalanítani, hogy ne kellljen mindig elzárni őket. Ha nem zárjuk el, egymásnak mennek, félő, hogy valamelyik megöli a másikat. :(
Ha meg ki vannak kötve egyfolytában ugatnak, vonyítanak, úgyhogy elég idegőrlő. Ennek vetünk most véget. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy úgy eltűntem, de nagyon zajlik az élet. Lassan a végére érünk a teljes ház kifestésnek (a lehető legmegfelelőbb időben :lol: számomra) és próbálok lépést tartani a festés utáni őrülettel meg takarítással, már amennyire erőmből telik. Közben lassan összeáll a babaszoba, babaruha meg a bőröndöm..
Eredetileg szerettem volna egy kicsit jobban ráhangolódni a babavárásra, de ez most így sikerült..

Tabati!
Van választott orvosom, Dr. Kovács Réka, én hozzá jártam az elejétől kezdve magánrendelésre. Eddig nincs okom panaszra, és jókat is hallottam róla, bízom benne, hogy így is marad. Igyekszem felkészülni "szülésből" amennyire lehet, szeretnék minél nyugisabb körülmények között. Én azért is választottam a kórházat, mert elvileg támogatja ezt, az orvos és a szülésznő is bízom benne legalábbis. Mostmár csak a kiscsajszinak kell jó irányba fordulni.. Pénteken kiderül az is.

Nócika!
Te már csomagolsz? Barátnőm márciusban szült és éppen tegnap adott át egy csomag egmaradt Tena Lady extra betétet. Hát mit mondjak, nem gyenge... Minden esetre nem az a tisztasági betét méret.. Ez egy 30 darabos csomag, azt ajánlotta, hogy még egyet nyugodtan vehetek mellé... ( nyilván nem kell mindet bevinni a kórházba..) Állítólag az eldobhatós bugyi is okos dolog, és azt is hallottam, hogy praktikus minden napra egy hálóinget vinni.

Kép
beyuska
 
 


Nócika!

Érdekes, ezek szerint itt mindenki nagy kutyás, mert nekem is van kettő egy labrador, meg egy golden. Volt már átutazóban kutya nálunk, pár napig és nem volt semmi gond, de megmondom őszintén nekünk nagyjából betelt a kutyakapacitásunk. ( Jövő héten megyünk oltásra, hajaj..) Szóval azért remélem sikerül gazdit találni!

Kép
beyuska
 
 


Beyuska!

Kovács Réka a magas barna hajú doktornő igaz? Nekem is volt már vele dolgom, kicsit fura volt először, mert picit vérezgettem és megkérdezte, hogy mióta, de nem tudtam megmondani neki. Erre felháborodva kérdezte, hogy miért nem tudom. Mondtam, hogy azért, mert annyira pici volt a vérzés, hogy csak a wc papíron látszódott és nem nézegettem meg a wc papírt, csak egyszer véletlenül vettem észre. Persze azóta már mindig nézegetem... :oops: , de ez biztos mindenkinél így van aki babát vár... :lol: Utána viszont nagyon kedves volt, amikor uh-t csinált, és egy kolléganőm is őt fogta ki, amikor szült, ő volt az ügyeletes. Teljesen meg volt vele elégedve. Bár férje szerint kicsit fura volt a stílusa, mert mondta kolléganőmnek, hogy most akar e egészséges gyereket, vagy sem, mert akkor nyomjon már. :lol: Kolléganőm, meg mondta, hogy ez neki egyáltalán nem volt bántó, sőt tényleg ösztönözte őt, segítette. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?