Új privát üzeneted érkezett!

én is csak visszamenőleg 3 hónapról tudok.
Dobok majd pancsis képet,megígérem :wink:
El hiszem,hogy szenvedsz 28 fokban. Nálunk is annyi van az emeleten,de szerencsére a szobákba tetettünk klímát,így már legalább aludni lehet. A gyerekszobában nincs még,de úgyis az éjszaka nagy részét Kristóf is velünk tölti,meg persze Eliza is :?
Gyakran van,hogy 4-en 1 ágyban :oops:
Viszont nuncili arra figyelj,hogy járulékot is vonnak,és én véletlenül azt x-eltem,hogy nem kérek,így az első hónapban majdnem egy 10-essel kevesebb gyedet kaptam. Aztán írtam nekik,mostmár jól kapom. Bár,ha te munkanélküliről mentél,akkor nem tudom,mi a helyzet,ott hogy-s mint kell kitölteni...
Vendég
 


Hát igen, nálunk szerencsére apa el tudta intézni, kétszer ment sorbaállni a MÁKhoz, mert elsőre nem volt mákja :lol:
Erkélyünk az van, de be van építve, mert akkora por volt mindig, a fene sem akarta naponta takarítani a centi vastag koszt. Most meg tele van a szobanövényeimmel, meg egy nagy pelenkaszárítóval, kilépni is alig lehet. Azért ha még ennél is rosszabb lesz a helyzet, kimegyünk pancsolni a kiskádban :) Ja, tegnap voltunk méretőzni, 7500g, 66cm :)

Ez a legkeményebb döntés, ami a hugodra vár, és nem hiszem, tehetsz bármit is azon kívül, hogy mellette álsz, bárhogy is dönt. Nem ez a természet rendje, hogy a szülő túlélje a gyerekét. Ugyanakkor az sem, hogy nézze szenvedni... nem tudom, én mit tennék, illetve nem igazi, ha csak úgy elméletben gondolkozik rajta az ember. Az egyik megoldás lerövidíti a szenvedéseit, de olyan, mintha feladtad volna, és örökre ott marad a kérdés, mi lett volna, ha megpróbáljuk még egyszer, ugyanakkor ha a doki nem lát lehetőséget, akkor meg valőszínű tényleg csak feleslegesen kínoznák... egyik sem elfogadható egy anya számára...
danann
 
 


Igen,ezt így látom én is.
Most az őssejt alatt volt egy állandó katéter a szívéhez beültetve.
Össze-vissza hányt a kemótól, lefogyott, nem volt kedve semmihez.
A hugom úgy döntött, hogy nem kínoztatja tovább. Anyunál ezt a döntést már meg kellett hozznunk, néha felvetődik még a kérdés, hogy mi lett volna, ha...?
De a válasz mindig az, hogy jól döntöttünk azzal, hogy otthon hallhatott meg szerettei körében.
Szerintem mindig ott lesz a kérdés a fejünkben, hogy mi lett volna, ha?????

Téma OFF.
váltsunk vidámra

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

 
 

Kriszta egyszerűen nem jutok szóhoz,amit írtál,a húgodékról :cry:
Döntse el szegény,hogy mi a jobb? Ez szörnyű. Persze,hogy egy anya tüzön-vizen át ragaszkodik a gyermekéhez,és mindig ott lesz a fejében a reménysugár,hogy hátha meggyógyulhat...így nagyon nehéz bármiféle döntést is hozni. Szörnyű. Szerintem is csak azt teheted,hogy maximálisan támogatod őket a döntésükben,bárhogy is döntenek...és most ne haragudjon meg rám senki,de lehet jobb lenne a kisfiúnak,ha nem szenvedne tovább,nem? Tudom,én sem így gondolkodnék,ha...de ilyen ne legyen egyikünkel sem!!!
Vendég
 


Cseriani!

A döntés jelenleg az, amit te is döntenél.
Csak a kérdés még mindig az, hogy hogyan mondja el a kisfiának?
Okos gyerek, sokmindent tud már, múltkor is megkérdezte az anyját, hogy ő ugye meghal nemsokára?És akkor találkozik a mamával?
Én azt mondtam, hogy ne mondja meg neki, Félek, hogy nagyon megijedne az ismeretlentől.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jó reggelt, bár most enged a gép írni, mert tegnap nem engedett.
Domi, nagyon sajnálom, ami a hugodékkal történt.
Most is pereg a könnyem, úgy meghatódtam.
A férjem csak les, mit sírok itt a gép előtt.
szörnyű,még mi a fogakkal küzdünk, és azt hisszük, ha nem alszunk, az milyen rossz, de ennél van rosszabb is....

Kép
fridus
 
 


Kép

Pancsizgatok

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Én se tudok a babanetre sokszor fellépni. Vagy fogja magát és elszáll...

Balu hapsi aztán tud ám élni!!!!!Micsoda hawaii!
ha tudna beszélni, kérné a sört, a távirányítót, és a grilles husit..... :?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Krisz!
minden tiszteletem a Hugodé! én lehet,h összeroppannék... nem könnyű ezt eldönteni! bárcsak tudnánk vhogy segíteni...

Larának mostanában csak két naponta van kakis pelus,de akkor sok és híg... nem tudom miért... :? ugyanazokat eszem,mint azelőtt... de nem zavarja, a hasa sem fáj :shock: szerintetek?

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok itt, és tanácsotokat szeretném kérni.
Nem tud valaki valami megoldást a könnycsatorna elzárodásra?
Kislányom 3 hónapos a doktornőnk el akar küldeni átmosatni, de még a gondolattól is irtózom. Esetleg tudtok homeopátás cseppeket vagy bármilyen megoldást, amivel elkerülhetnénk az átmosást?
A masszírozást minden nap csinálom nála, de nem látok javulást.

Segítségetek előre is köszönöm :)

szép napot mindenkinek.

Tia
tia01
 
 


Tia!

Egy ismerősömnek a kisfiánál volt átmosás. Teljesen fájdalommentes, csak macerás.
Sajna homeos bogyeszt nem tudok rá.
Ha nincs más megoldás, muszáj lesz megcsináltatni, bár tényleg macerás, de az vígasztaljon, hogy nem fog fájni neki.

Sajnálom, hogy többet nem tudok segíteni, Nadimo biztosan ír ettől értelmesebbet. :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Mesi!

Neked is köszike. Hígabb kaki? Megváltozott az anyatej összetétele bizti. Nem cicizett többet Lara, hogy csillapítsa a szomját?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta!

Köszi a biztazást! Meglátjuk, még azért próbálkozom, mert sok rosszat olvastam erről más fórumokon :(


üdv:
Tia
tia01
 
 


De,többet szopizik... azt akkor értem,hogy miért híg.....de miért ilyen ritkán??

Domiról rég dobtál képet! hogy van a kiscsaj??

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Mesi!

Jól van köszike, épp ma mázsálták és 7215 gramm.
Hogy hány centi azt nem tudom, mert a védőnőnek nem volt kedve megmérni. :?

Ritka kaki: ne aggódj, a szervezete tökéletesen tudja hasznosítani a tejcikét.
Talán azért ritkán, mert kevesebbet szopizik, akkor iszik. A szomjoltóban meg nincs annyi tápanyag.
De ne aggódj, valószínűleg nem fog ettől éhenhalni, vagy megállni a fejlődésben. :lol: :lol: :lol:
de ilyen nagy melegben lelassul mindig a tápanyagfelvétel

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


képet igyekszem tölteni minnyáááá

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok! Nem tüntem én sem el, csak 8 napig kórházban feküdtem trombózissal, ma jöttem haza. Nagyon fájt a bal lábam, megduzzadt, forró volt, elmentem a háziorvoshoz, ő meg azonnal beküldött a kórházba, még azt sem engedte meg hogy hazamenjek összepakolni, nehogy embólia legyen a vége!!! 6 napig fel sem kelhettem (még WC-re se), most meg fásliznom kell - ilyen melegben. Valószínű hajlam is van bennem rá, de összeadódtak a dolgok: terhesség, daganat, műtétek + az a hormonpótló gyógyszer amit szedek. Szerencsére mindennap behozhatták hozzám az Olivért, különben megőrültem volna.


Kriszta! Nagyon sajnálom a kisfiút, ez iszonyatosan nehéz lehet a nővérednek, de szerintem is helyesen döntött.... :cry: :cry: mégha nehéz is........ Ez az egy gyereke van???

Kép
timesz
 
 


Timesz!!!

Döbbenet amikről Te is írsz!!!! :shock: :shock:
Remélem nem az volt....Jobbulást Neked!

Olivér pasinak meg boldog hófordulót!!!!!

Igen, ez az egy gyereke van. Sajna neki az élet mindig hülyén alakult. Sose volt rendes pasija, jó munkája, saját egzisztenciája sincs.... :cry:
Most végre van egy jó pasija, mellette áll a bajban is, remélem nem unja meg 3 hónap múlva őt is....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na itt egy pár kép, szilvaimádó malackáról:

Kép

Kép

és mostanság ilyen pózokban alszik:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta! Köszi szépen a köszöntést is!

Édesek a képek Dominikáról, úgy látszik már nem jó neki hosszában az ágy ,kereszbe érdekesebb aludni!

Nekünk már le kellett rakni a kiságyat, mert felkapaszkodott , felállt és majdnem kiesett belőle, ugyanígy a járókát is. 2 hete mászunk ezerrel, de mint a villám és ugrunk, mint a kisbéka! Imádom, szegényke mikor behozták a kórházba csak nézett hogy mit csinálok én itt, nem értette miért nem jövök vele haza, de otthon egyből vigyorgott ahogy meglátott!!!

Kép
timesz
 
 


folyton lefagy a babanet!
De csak ez!!!

A többi internetes dologgal minden ok.... :?

én is gondoltam, hogy letenném a rácsot.Már forog ezerrel.
Hamarosan felül a boszorka

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz!
köszi...azért nem gondoltam,h éhen halna :wink:
Domi nagyon-nagyon édes,majszos arccal is :lol:
Lara is ezzel szórakozik,h keresztbe fekszik,de lassan már nem fér el.....most is csak úgy,h felhúzott lábbal alszik :lol:

Timesz!
Boldog Hófordulót Olinak!
Neked pedig jobbulást!!

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


tia01 írta:Sziasztok!

Még új vagyok itt, és tanácsotokat szeretném kérni.
Nem tud valaki valami megoldást a könnycsatorna elzárodásra?
Kislányom 3 hónapos a doktornőnk el akar küldeni átmosatni, de még a gondolattól is irtózom. Esetleg tudtok homeopátás cseppeket vagy bármilyen megoldást, amivel elkerülhetnénk az átmosást?
A masszírozást minden nap csinálom nála, de nem látok javulást.

Segítségetek előre is köszönöm :)

szép napot mindenkinek.

Tia


Szia Tia01!

Én is csak bíztatni szeretnélek a könnycsatorna-átmosással kapcsolatban: a kisfiamnál el kellett végezni ezt a beavatkozást, 1 perc, és tényleg nem éreztem, hogy megrázta volna, ahogy felvettem megnyugodott. Mondjuk egy nagyon szimpatikus doki-néni csinálta, ez azért nem mindegy. Ennek már több hónapja, azóta semmi problémánk, hál'Istennek végleges megoldásnak tűnik (előtte sokáig próbálkoztunk kamillától kezdve masszírozáson át az antibiotikumos szemmcseppekig mindennel, állandóan kiújult). Remélem, gyorsan megoldódik a problámátok, üdv, A.
Vendég
 


Csajok, 20-szor nyitom meg, mire tudok írni.
Balázs elég jól alszik,mi még nem járunk, viszont nagyon szépen üldögélünk szombat óta.
Már nem kell támaszték neki.
Egyébként jól van, már annyira nem köhécsel, de még adom neki pár napig a bogyót, mert az orra szörcsög. Érdekes,pedig száraz fikkancs van az orrában. Tegnap nagy hisztivel szedtem ki neki.
De utána kacarászott. Imádom...
Ma 38 hetes...
A barátnőm hugának a kislányánál is meg kellett nyitni a könnycsatornát.
Nem fáj, azt mondta...

Kép
fridus
 
 


agard75!

Szia,

Megkérdezhetem melyik kórházban csinálták Nektek és kinél?

Köszönöm:
Tia
tia01
 
 


Szia Tia!

Persze, persze! Tavaly ősszel, a Heim Pálban, dr. Gottlieb Erzsébet volt a gyerekszemész. Tényleg nagyon kedves, türelmes. Időpontra mentünk, többé-kevésbé tarották is, csak lenn a recepción volt hosszabb sor , de kibírható. Ha úgy döntesz, hogy megcsináltatod az átmosást, és itt, szerintem érdemes hozzá kérni a kislányod (persze nem rábeszélni akarlak, csak a mienk szerencsére sikertörténet, ezért bíztatok mindenkit :) Remélem, hasznát veszed a beszámolómnak, jobbulást a babcókodnak, A.
Vendég
 


Bocs, még valami lemaradt: nem tudom, miket próbáltatok már ki, de a barátnőm kislányának teljesen rendbe hozta a szemét a napi 3x-i kammillás lemosás, (pont ez a H.P-s doki néni mondta, hogy azért lehetett, mert vannak babák, akiknek viszonylag hamar magától is megnyílik ez a kis csatorna) ami azért nem egy nagy szadi a babának és káros hatásai sincsenek, esetleg érdemes megpróbálni (bár sajna nekünk kevés volt). Szia, A.
Vendég
 


Alig bírtam elaltatni a Balut.
Most meg várom, hogy felkeljen, mennék le sétálni már nekem is hiányzik,napi kétszer sétálok, reggel boltot intézzük el, délután meg fagyizom egyet. :-)
Mi is rákaptunk a szilvára, olyan édes, amikor összekeni magát.

Kép
fridus
 
 


Köszi szépen, ha nem sikerül akkor ehhez a dokinőhöz megyünk.
Kamillázást próbáltam, kicsit szárítja a szem körül a bőrét, azért nem mertem tovább, de most lehet visszatérünk rá :)
ajánlották az isomar cseppet még, attól pedig bedagadt a szeme. Mégis úgy vagyok vele, hogy érdemes próbálni mindennel. Most abban maradtunk a gyerekorvossal, hogy még egy hónapot várunk, ha nincs javulás, akkor irány a szemészet...
Nektek hány hónapos korban csinálták? Hány hónapos most a kisfiad?


üdv:T
tia01
 
 


Szia Tia!

Most, hogy így visszakerestem, nem is ősszel voltunk, hanem télen, idén: 3 hónapos volt akkor, és most nyolc - azaz majdnem fél éve történt. Nálatok is eleve adott volt ez a gond? Nekünk már a szülészeten elkezdték a csecsemős nővérkék nyomatni a kamillát - utána otthon a védőnő letolt, hogy ez egy idejétmúlt dolog. Aztán a gyermekorvos azt mondta, hogy a kamilla jó - nagy volt az egyetértés köztük :) . Mindegy, végül megoldódott. Egyébként az isomarral kapcsolatban nekünk azt tanácsolták, hogy kisbaba szemére ne hasznájam, mert mégiscsak egy sóoldat. REmélem, nem kövez meg senki, hogy konkurens oldalakat ajánlgatok :D , de a babaszobán van egy olyan menüpont, hogy "orvosok", és ott egy gyermekszemésztől e-mailban lehet kérdezni - hátha van még lightosabb tippje, ami redbehozzza a kislányod szemét és kihagyhatjátok a rendelőt. Üdv, A.
Vendég
 


bocs, rendbehozza
Vendég
 


Szia Tia, még mindig én és még mindig könnycsatornáról :). Most láttam, hogy itt a babaneten is van ilyen szolgáltatás, a rendelő-rovatban. Azt nézted már ? Jó éjt!
Vendég
 


Nekünk a tobrex szemcsepp használt a könnycsatornánál!!!!!
Ezt elfelejtettem leírni

Fridus!

Nekem is mindig elszáll a bnet!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kib... babanet.. Mindig kivág.
Most vártam egy kis időt, hogy tudjak írni.
Csajok, nekünk 3 fogunk van alul, felül semmi.

Kép
fridus
 
 


Fogügyileg mi is haladunk: alul 2, felül már a 4.-ik jön!!!!!

Kép
timesz
 
 


Olivérnek akkor sok foga van...
Elaludt a drágám, új cumit kapott, majd feltöltöm valamelyik nap, hogy milyet. :-)
Füvet nyírnak mindenhol, nem tudok már mit bezárni, hogy ne hallatszon.

Kép
fridus
 
 


Bibibeee nekünk nincs fogunk!

Hűű csajok ma kemény sztorim volt. Életet mentettem!!!!
De tényleg!
Lényeg: horgásztanya halászlépartival. Egy részeg állat leütött egy normális manuszt sörösüveggel. Majd az üveggel összekaszabolta az embert. Artériás vérzés ezerrel.
Én egy nővel szorítókötés, fektetés, sérült végtag szív fölé emelése.
Mentő cirka 20 !!!!!perc alatt ért ki, úgy, hogy hangsúlyoztuk, hogy artériás vérzése van!!!!
Szerencsére megúszta, de én csurom vér lettem.
És az emberekről a hozzáállásukról is sok negatív véleményem van. Észt mindenki osztotta, de érdemben senki sem segített a sérült emberen. :cry:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika, te milyen helyekre jársz?
Elég jól aludt a drágám, 6 óra 30 percet egyben, majd 1.55-től 3.15-ig dorbézolt, és mikor elaludt 6.15-kor kelt.
Az a több, mint egy órás műbalhé nem kellett volna, 5-ször dobta ki az ágyból a cumiját.
Itattam teával, cicizett is...
Amióta a párom itthon volt vagy 3 hétig, a kisfiam átszokott rá...
Már velem alig foglalkozik, sír, ha nem az apja veszi fel. Etetni megetethetem, de azt sem mindig engedi...
Létezik ilyen, hogy a végén még őt fogja szeretni? Nem azt, akitől a cicimicit kapja?
Ül szépen az ágyon és játszik a drágám, tegnap tökfőzeléket csináltam, két evőkanállal neki is daráltam,megette...
Remélem mást is fog már enni, mert már jó lenne...

Kép
fridus
 
 


nyugi Kriszta,Elizának is még csak 2 van kinnt teljesen,és már vagy másfél hónapja mondja a védőnéni,hogy 6 jön folyamatosan,és hétvégére kint lesznek...csakhát melyik hétvégére?
azért nem semmi,amit véghezvittél,hallod-e...
Én utálom a vér látványát is,de egyszer én is voltam hasonló helyzetben,mint te(de azért nem ennyire durvában),és ott szinte fel sem fogtam,hogy mindenhol minden tiszta vér :?
Vendég
 


Sziasztok !

Már megint régen nem voltam, ne haragudjatok.

Gyorsan visszaolvasgattam , és nagyon elszomorodtam .

krisz : ez nagyon nehéz , én nem is tudom mit tennék.
Az viszont biztos , hogy nincs attól rosszabb, minthogy szenvedni látod a saját gyermekedet, és segiteni nem tudsz rajta .
A tesód bárhogy is dönt.... ÁÁÁ belegondolni is szörnyü.
Mindannyiotoknak kitartást és sok erőt kivánok.


Ez a véres sztori nem semmi. Nagyon jó cselekedtél, minden elismerésem a tied !
A mentősök mit mondtak ?

Egyszer nekem is volt egy ilyen jó cselekedetem , egy idős néni elesett és eltörött a lába. ( nyilt törés ... nem volt valami szép látvány )
Akkoriban még szakközepesek voltunk , és pont a suliból mentnk haza. A barátnőmmel tettük rendbe amig a mentő odaért. Minket nagyon megdicsértek, mi pedig olyan büszkék voltunk magunkra.
Ez az érzés azóta is olyan jó érzéssel tölt el ha rá gondolok.

timesz : te sem vagy semmi, jézusom.
A trombózis nagyon veszélyes, vigyázz magadra és tényleg feküdj.
Remélem már jobban vagy.


tia : a könnycsatorna elzáródásnak gyakran már újszülött korban is jele van ( csipás szem, gyulladt szem, a szemben megreked a könny )
Mi is mindig kamilláztuk , szükség esetén pedig szemcseppet adtunk.
Általában a könnycsatorna elzáródásnál a beavatkozás ( átmososás ) 3 hós kor körül szokott megtörténni ha addig a különböző módszerek nem vezetnek eredményre.
De ez az orvos döntése hogy pontosan mikor végzik el.
Nálunk elöször a szemcseppen kivül a maszirozást javasolták és a kamillázást.
A tünetek elmúltak , de ahogy a kezelés abbamaradt gyakran vissza is tértek.
Ha nem rendeződtek a dolgok akkor átmosták , megnyitoták a könnycsatornát ami nem fájdalmas és elég gyorsan megvan.

Szerintem is jó ötlet ha egy ilyen internetes dokit megkérdezel , én is többször "igénybevettem " az ilyen szolgáltatást és elég hamar válaszolnak, nagyon rendesek.


:lol:



Rólam : a család jól van, a papa is renbe jön lassacskán.
Apám állapota stabilizálódott, de sokat kell járkálni hozzá.

Az irábelim 80 %-on felüli lett , az iskolai szóbeli záróvizsgán kiváló eredménnyel végeztem. A nagyvizsga 7 -én ( irásbeli ) és 10 -én ( szóbeli ) lesznek , úgyhogy még mindig tanulok és idegeskedek.
Az angolos csapattal voltunk bulizni pénteken, a padtársam pilóta igy elvitt minket egy kis körre, szuper volt, élveztem / tük nagyon.
Utánna kaja egy szupi étteremben , majd levezetésként cukrászda.

Isteni nap volt !

puszi mindenkinek.

nekem is sokszor kilép a rendszer , főleg amikor sokat irok.
Nekem az vált be, hogy a kis visszalépő zöld nyilat megnyomom , akkor beadja a belépési oldalt , ott belépek és újra megnyomom a zöld nyilat. Ilyenkor visszaadja amit irtam és másodjára már elküldi rendesen.
De igy legalább nem kell újra irni mindent.

Puszi nadimo
nadimo
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítségét, remélem hamarosan arról számolhatok be, hogy rendbe van a kis szeme :)

üdv:
Tia
tia01
 
 


Nadimo, tavaly és tavaly előtt mi is sokat repültünk. Dunakeszin a repülős napon, meg Budapest-Párizs, Párizs-Mauricius szakaszon...
Jó volt, 5 hónapos terhes voltam, akkor még alig volt pocakom.
Csak aki nagyon megnézte, az kérdezett rá. Jó is volt az...
De azért most sem panaszkodhatom, imádom ezt a kis betyárt.
Kimarad az éven a repülés, de talán majd jövőre, ha lesz rá módunk, férjem mondja, hogy Mauriciusra visszamehetnénk, mondom ja... Télen is +14 fok van...

Kép
fridus
 
 


Csajok, ehet már karfiolt egy közel 9 hónapos baba?

Kép
fridus
 
 


fridus ehet,Eliza is kapott már. Először csak kicsit,hogy megtudd,bántja-e. Sőt,Kristóf tegnap rántottkarfiolt evett,leszedtem róla a panírt,és Eliza úgy ette. Ne tudd meg,hogy habzsolta. És ő tömte a kicsi kezével a hatalmas szájába :P
Vendég
 


sziasztok!
Látom a hozzátáplálás is szóba került itt, tudnátok esetleg segíteni nekünk is? Most kezdenénk a tejtermékek bevezetését (natúr joghurt), de kicsit aggódom - milyen tempóban lehet elkezdeni, hogy ne legyen hasmenés, érzékenység, egyebek? Mondjuk fél pohár/nap, vagy csak kiskanalanként? (védőnéni nem túl aktív, hiába érdeklődtem) Azért vagyok ilyen parás, mert sajna csak két hónapig volt tejem, utána táp és több helyen olvastam, hogy a tápos babáknál sajna gyakrabban alakul ki ételallergia (egyébként nem volt a családban). 8 hónapos a kisfiam, lehet, hogy a tápos dolog miatt várni kellene még? Van valakinek ilyen tapasztalata? Minden segítséget köszönök, A.
Vendég
 


Szia Agard!
Szerintem ahány orvos, annyiféle vélemény, hogy mikortól lehet a tejtermékeket adni a babáknak. Ebben a táblázatban az van, hogy már adhatod. Általában én azt olvastam, hogy a fermentált tejtermékek mehetnek már ilyenkor (kefír, joghurt, tejföl, túró, sajt, tehát élőflórás cucc), de maga a tej csak jóval később. Szerintem ami a mennyiséget illeti, ugyan úgy csináld, ahogy a többi kajával, csak figyelj jobban a reakcióira!
danann
 
 


Szia Agard!

Szerintem is orvos/védőnő függő a dolog. A legtöbb helyen azt írják, hogy főzelékben maximum 1/3-ad mennyiségben tehéntej adható már 8 hónapos kortól. Kipróbálható a gyümölcsjoghurt is, azonban tej, tejtermék általában egy éves kortól ajánlott. Gondolom lassan kell bevezetni kanalanként, és, ha nem bántja a pociját, akkor nincs gond. Sajna én is csak olvasgattam erről, személyes tapasztalatom nincs még erről.

majd írj, hogy sikerült a bevezetés :D

üdv:
Tia
tia01
 
 


Agard én még nem adnék 8 hónapos csöppnek tejterméket. Sztem várj még vele picit. Tudom,hogy tápos babának lehet mindnt kicsit elöbb,de sztem akkor is várj. De ez csak az én véleményem :shock:
Vendég
 


Na, majd holnap panír nélkül kipróbálom a karfiolt...
Ma lett kész, de mire olvasgattam benneteket, nem hagytam neki egy kis rózsát sem.
Nálunk most a túró rudi szoktatása megy...
Hát, a csokis részét először lerágcsálom, aztán irány a pici szájába.
Ja, valamelyik nap sport szeletet evett, persze csak nyalogatta.
Egyébként, én már vettem Balunak müller típusú babajoghurtot, gyümölcsöset.
Holnap túrót akarok neki venni, van narancsom, azt beledobom, meg veszek még neki valami gyümit, aztán irány a próba cseresznye.
Az a baj, hogy megy ki a fele kaja, mert mindig csak egyfélét akar enni.
Vettem céklát is, meg akarom neki azt is csinálni, remélem ízlik majd neki, esetleg tudtok valami jó céklás receptet?
Amit a nadimo küldött múltkor, abban volt a májkrém, tegnap megcsináltam, de ma nem ettünk májat... Remélem holnap megesszük, mert aztán megint dobjuk ki. Ezt meg lassan nem engedhetjük meg magunkat, más éhezik,mi meg kajákat dobálunk ki...

Kép
fridus
 
 


Fridus, miért nem eszed meg, amit meghagy? Nem finom? :D
Sajna céklával nem tudok recepteket :-(
danann
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: