Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Katlina! Gartulálok! Nagyon sok boldogságot, jó egészséget nektek! :-)


Voltunk babaúszni, sajnos nyári szünet lesz, így egy darabig nincs hova. Bezárják az úszodát, nincs elég úsznitanulni vágyó baba, bölcsis, ovis.
Igaz csak az ajtóra írták ki állítólag a hirdetményt.
Véda nagyon élvezte, addig a 10-15 percig amíg vízben volt kedve lenni. Igazán én bizonytalanodtam el az egyik fogásnál, és ezt érezhette meg, mert elmúlt a lelkesedése...
Tanultunk néhány alapfogást háton is hason is...azóta a fürdőkádban nagyokat vigyorog ha így húzgáljuk.
A csapat kb. ugyanaz volt, mint 3 hete, gondolom akkor nem járnának ha gyakori lenne a mellékhatás.
A foglalkozást tartók természetes vizeket pl. Balaton javasoltak nyárra ilyen pindurokkal, strandot csak ha mi vagyunk az elsők reggel :-)

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


Kép

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


Nóri!
Szerintem csak jó, ha megosztod velünk a negatív tapasztalatokat. Én legalábbis igényt tartok rá! :)
Volt a listán egyébként egy Avon-os krém is, de azt nem javaslom, mert nekem alapból nincs pozitív véleményem az Avonos arckrémekről, miután felhójagzott az egyiktől a bőröm. Anyum, aki gyógyszertárban dolgozik, ő is mindenkit óva int tőle. Van akinek kutya baja sincs tőle, de a hormonálisan megzakkant szervezet (változókor, várandósság ...stb.) nem veszi mindig jó néven eme márka arcra készült termékeit.
szilbee
 
 

 
 

Sziasztok!

Andi!
Tetszik a kép Védáról,látszik hogy nagyon figyel :D
Háát ha úgy ítéled meg hogy szerinted megbízható a medence és a csoport.....Nimi már akkor szeptemberben fél éves lesz szerintem kipróbáljuk.(addig hátha én is ledobok pár kilót :shock: )
Kérdésem: Mi délelőtt még javában visszaalsszunk úgy 11ig,Véda hogy van ezzel. Szóval ha már megszokta nem tudom hogy reagálna rá ha reggel 8 kor úszni mennénk...borulna a megszokott rendje.Nem szeretném ha a zavar miaatt nyűgös lenne. Persze szeptemberig még változhat,eddig így volt.

Ildi!
Igen eltünt a képem....akartam felrakni normálisat....Nóri is próbált segíteni de nem tudtuk lekicsinyíteni :(

Kati!
Izgulsz már? Milyen lesz a ruhád? Erről még nem is beszéltél.

BBJudit!
Hogy vagytok? Lányok rendbejöttek már?

fanna3
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy megijedtek a foltjaim, de mintha halványabbnak látnám őket. Van itthon kövirózsa cseppünk, amit majd elkeverek fürdetőkrémben, és azt majd kipróbálom. Hátha...

Még mindig götisek vagyunk, ma megyünk fülészetre megin,t mert kétnaponta meg kell mutatni, hogy hogyan alakul. Grétinek már a szeme, és az orra is ok, viszont ma meg a hasa ment, és hát Letinek is! Letinek még a szemébe csöpögtetni kell, meg még szívom az orrát is, de már azért sokat javult a helyzet. Remélem már a füle is, tegnap, mintha viszketett volna neki, kaparászta, és nem sírt.

Andi!
Nagyon jó a kép Védáról. Mi is terveztük annak idején, hogy megyünk úszni, de sajnos grétinek a bőre miatt nem lehetett, most meg Letinek a füle..., szóval lemondtunk róla. De írod, hogy bölcsis, ovis. Akkor is lehet csatlakozni? Mert azért az úszásoktatást még mindig nagyon fontosnak tartom!

Más. Ismeri valaki a Helen Doron módszert? Hallottatok róla valamit? Esetleg jár valaki? Mennyibe kerül, stb...
Mi már Grétivel tanuljuk az angolt, csak olyan "házi módszerekkel" de szívesen elvinném szaktanárhoz is. Ott azért mégis szakszerűbben foglalkoznának vele! Aztán talán nagyobb haszna is lenne, mintha én bohóckodok vele.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Helen Doront Szilbee biztos ismeri..szerintem, hisz angol tanár, biztosan hallott róla. Én csak annyit, hogy egy vagyon :? .

Judit, örülök, hogy jobban vannak a lányok. Mi jövő héten megyünk a 15 hósra, eléggé rettegek tőle.

De lányok! Én úgy mennék strandra!! Csak az a bibi, hogy nem merek elindulni így ketten, Lilcsivel. Ígéretet már kaptam innen-onnan, hogy majd megyünk együtt ezzel-azzal, de még semmi :evil: . Már ide az erkélyre sem teszem ki a pancsolót, mert délelőtt még hűvös, délután meg már nagyon beszorul a meleg, meg idetűz a nap, dől be a szobába.
Abonyban volt már valaki a strandon? Most olvastam a Néplapban, hogy fel van újítva az is. Lehet, oda még érdemesebb lenne menni, mint a Ligetibe, mivel nem lennének annyian..? Én még sose voltam...

Szilbee. Nekem az Avonnak az egyik samponja/balzsamja tette nagyon zsírossá a hajamat. Én sem szoktam rendelni már semmit.
De ha anyukád patikus, biztosan tud ajánlani. A Vichi biztosan jó, csak az is elég húzós....
Amúgy te milyen programot használsz képszerkesztéshez? Őrület volt, hogy amit Fanna küldött képet, lekicsinyítettem 80x80 pixelesre, és mégis 15 kb lett. Még így nem jártam... :cry: Én az ACDSeevel és a fényképezőgép progijával próbáltam.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Mejöttem uh-ról. Úgy tűnik a fiúk lesznek uralmon továbbra is. :mrgreen: Egyébként minden rendben. Egészséges babóca van bennem. :D

Nóri!
Nem igazából a képszerkesztő a lényeg (bár tudok párat ajánlani, ha mégis kell). A titka az egésznek, hogy me JPEG-ben, hanem GIF-ben mentsd el. Ilyen kicsi avatarnal nem látszik a minőségbeli különbség, mivel a JPEG-ben csak úgy tudsz minnél kevesebb kb-ú képet csinálni, ha az opcióknál rontasz mentéskor a minőségen, tehtát ugyan ott vagy.
Anyum szakaszisztens a gyógyszertárban és mivel nem ismeri a bőrtípusomat (mellesleg én se nagyon tudom, de az tuti, hogy nagyon vacak minőségű a bőröm) ezért nem is kérek tőle tanácsot.
szilbee
 
 


Sziasztok :)

Még ismerkedünk egymással, de majd igyekszem újra belefolyni az itteni dolgokba :wink: Ma volt nálunk dokibácsi, Annalucussal minden rendben :D Bár kaki nem volt 4 napja...anyatejes még abszolut nem :( Puki viszont dögivel :mrgreen: Kaptunk még 2 napot, hogy csomagot produkáljunk. Pénteken meg kardiológushoz megyünk, szívzöreje van a drágámnak - állítólag nem kell vele foglalkozni, gyakori dolog, de muszáj megnézetni.
Tejemmel vagyok gondban, szerintem kevés neki :( Vagy nem elég "tápláló" :roll: Pedig szedtem a homeós bogyót, most meg kipróbáltam a tejszaporítós teát; mindkettő működik (eddig), valami miatt mégsem klappolnak a dolgok. Egy órán keresztül is elvan a cicin, mégis éhes utána :( Cumizni se nagyon hagyom rajta. Szóval csak találgatok, mi van...addig is kap néha tápszert - legalább jóllakik a drága.
Ha ezek alapján van ötlet, mit csinálok rosszul, szívesen meghallgatom... :D

Friss fotó:

Kép

Vonalzót is cserélni kőne...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin, egyszerűen gyönyörűséges ez a kis nőci! :lol:

Csak azt tudom kérdezni mint Ilditől. Miből gondolod, hogy éhes miután cicizett? Lemérted mennyit eszik? Hízott, fogyott? Mindkét cicit kiszívja rendesen? Szopi közben érzed amikor jön a tejleadó reflex? (beleszúr a cicidbe?) Próbálj esetleg pózt váltani, fekve, ülve, oldalt stb.
Ja, és még egy kérdés. A kórházban mi volt? Megmutatta valaki, mit kell csinálni? Adtak neki cumisüvegből valamit?

Ha úgy érzed, rakd nyugodtan akár óránként cicire, nem muszáj 3 órát várni. Minél több inger éri a cicit, annál több tej termelődik!!!! A tápszerrel vigyázz, könnyen hozzászoknak a picik a cumisüveghez!

Ne parázz, bízz magadban és a természetben!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


sziasztok,gyors bekukk,ma érkeztünk haza,majd még írok!
Elin küldök képet!!!!!(az én kis hercegemről)

Kép

Kép
katlina
 
 


Szia Katlina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Nagyon várjuk a fotókat! Hát egy biztos, megfázni nem fog a Robika. Jól vagytok?

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


Sziasztok!

Katlina!
Örülünk hogy egészségesen otthon vagytok!
Várunk mindent tőled!

Balwin!
Írtam privit....és tőled is nagyon várjuk az élményeket!

fanna3
 
 


Katlina!
De jó hogy vagy! :D Én is kíváncsi vagyok nagyon!
Remélem nem haragszol, hogy nem hívattalak ki Dorkával, de emléxem égről milyen fárasztó is volt folyton a látogatókhoz rohangálni. PEdig olyan kíváncsi voltam akkor is a kis Robikára!
szilbee
 
 


Sziasztok!

Balwin!
Fantasztikus Lucus baba! Nagyon édi! Sötétedett máris a haja, most már én inkább barnának látom!
A teát próbáld meg, nekem az bevált, én a laktoherbet iszom, 3l vízbe van 3-4 filter belelógatva, aztán lehül szobahőmérsékletre. Így legalább a napi folyadékbevitelem is megvan, meg a tejem is termelődik. Nem baj, ha sokat van cicin, annál több fog termelődni! Nyugi, olyan nincs, hogy rossz tej, jó tej. Egyél rendesen, sok gyümit, igyál sokat, és szoptass, minden rendben lesz, ne aggódj! Ha jól tudom, akkor a Mária úton lehet kölcsönözni bébimérleget, vagy egyszerű konyhai mérleg is jó, vagy, ha van digitálisod, fürdőszobai, akkor állj rá vele, majd magad, és vond ki. Mindenképpen mérjed, hogy tudd mennyit eszik, emlékszem én is milyen bizonytalan voltam Grétinél, hogy eszik-e egyáltalán.
Nekem nem szúrt a mellem szopi közben, pedig a másikból még most is folyik a tej.

Szilbee!
Már látják, hogy fiú? Milyen nevetek van?

Elin!
Mitől félsz? Attól, hogy Lilcsi sírni fog, vagy a mellékhatásoktól. Már Grétivel mi is az új szerint kaptuk a szurit, mellékhatás ohne. Szerintem beszélgess vele a szuriról, már olyan nagy, biztos megérti. Én még Letinek is szoktam mondani, hogy mi vár rá, bár nem sokat ért még belőle sztem.
Ja, már régen akartam kérdezni, hogy mondogat már szavakat Lilcsi?
Milyen drága a Helen Doron?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Judit! Olyan nőcis máris a kis Luca! Na majd később jól bemutatjuk a fiamnak! :lol: Tejcsi ügyben egyetértek az előttem szólókkal. Mindenkép minnél többször tedd mellre, viszont lehet max. félórát kellene rajtahagyni... Majd meglátod, remélem minden rendbe jön. Egyébként nálunk is volt egy ilyen időszak, hogy állandóan cicizett volna Balázs, azt hittem kevés a tejcsi, aztán doki felhomályosított, hogy ellenkezőleg, túleszi magát, és a cicin próbálja nyugtatni magát, mert fáj a pocakja. Igaz, ekkor már 4 hónaposak voltunk és mondta, hogy álljunk át a 4 óránkénti evésre. Azóta sincs semmi gond. Na, de ez nálatok még kicsit odébb van.

Szilbee! Akkor lehet gratulálni egy újabb szívtipróhoz? :D

Nóri! Mi is mennénk strandra a fiammal! Csak nekünk söförünk nincs! :lol:

Katlina! Örülök, hogy már otthon vagytok! Reméljük Nóri még idén felteszi a képeket!

Na üdv mindenkinek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Még nem kaptam Ketlinától mms-t!! :cry: :cry: :shock: :shock: .
Mit csináljak?? Felhívjam? Nem zavarnám? Még a szombati sms-t is most kapta mer délután

Megyek, mert Lilcsi szirénázik a kédban...

folyt.köv.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Balwin!!!!!!!

De jó, hogy írtál!!!!!!

Nekem sincsen elég tejem, pótoljuk mi is, és már egy hete eszem a homeos bogyókat. A teát majd jövő héten kezdem újra, mert a kettőt nem lehet egyszerre. Amúgy észrevettem, hogy sokkal több a tejem a bogyótol, de azt csak két hétig lehet folyamatosan szedni, aztán szüneteltetni kell. Szoktam fejni is két szopi között, de nem mindig mert akkor egész nap másból sem állnék. Amúgy nekem is azt mondta a védőnő, hogy azért cicizik olyan sűrűn, mert mi is átestünk ezen, mert fáj a hasa, és ezzel nyugtatja magát, csak hát így meg a szopival túleszi magát, és akkor meg azért nyugtalan. / Hú ez lehet nagyon zavaros volt/ Szóval próbáld meg a cumit, mert akkor nem eszik, csak az inger van meg, és a bélműködés is jobban beindul. A kaki nálunk is nehezen jött meg, háromnaponta hőmérőztem, de amikortól elkezdtük adni a tápit, attól kb. három napra már magától kakilt. Rászokott arra, hogy hajnalban kakil, de vagy háromszor!
Na elég a sz@r témából, ne parázz a tej miatt, sok gyerek felnőtt tápon, köztük az én gyerekeim is. Amennyit tudsz fejjél és add neki üvegből. Nem fog leszokni a ciciről úgy tudom nektek is AVENT cumisüvegetek van.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szóval Judit: valami világszép lányod van! Gyönyörű leányzó, de tényleg!!! Annyira szép rózsaszín a bőre, hogy nagyon! Nem is sárgult be?
Várjuk a beszámolót!!
A szívzörej tényleg gyakori, szerintem ne aggódjál.
Tejcsin még dolgozzál, bár biztos vagyok benne, hogy nem adod fel egykönnyen. Még egy hetes...bármi lehet, fordulhat még jobbra is. CSAK NE GÖRCSÖLJ!!!
Én is küszködtem hónapokig mindenféle praktikákkal, aztán mégis végig mellé kellett pótolni. De azért szoptattam sokáig. Bár lehet, az inkább komfort szopi volt... :? ?

Fanna! Látom ügyeskedtél az avatarodon!! :lol:

Judit! Nem attól félek, hogy sírni fog...sírjon, én is sírnék :oops: . Inkább az utóhatásától. Ez a leghúzósabb oltás. De tudod, született pesszimista vagyok, mindig a legrosszabbra számítok, így akár még kellemes meglepetés is érhet, hogy kutya baja sem lesz.. :lol: :lol: :lol:
Helenre rákérdeztem! Fent vannak az iwiwen, HELEN DORON OKTATÁSI KÖZPONT néven. Ott vannak elérhetőségek.
Nem mond még semmit Lilcsi! Vagyis semmi érthetőt, de azt viszont hadarva. Úgy pörög a nyelve, hogy csak na! Nem tudom úgy utánamondani a halandzsa-szövegét, beletörik a nyelvem. Annyikat szól, hogy: hinta, tatta-labda, gye-gyere, me-menjünk, ú-ú-ú a kutya. Ma reggel bekapcsolta a tv-t, de én még félálomban voltam. Erre ébredtem, hogy ú-ú-ú, meg ugrált az ágyon. Mondom, mi a fenét lát ? Hát valami vadkutyás film volt a National Geon. :lol:

Olga! Ha beültök mellénk, én leszek a sofőrötök!!

Szilbee! Hozzám az összes látogató 1 napon csődült be a kórházba, mintha legalábbis megbeszélték volna...Le sem tettem a fenekem, máris hívtak. Szegény Lilcsi meg csak tátotta a száját. A főnökömet meg is várattam, mert akkor már inkább szopiztattam, csak ne a gyerek éhezzen már miattam. Borzasztó egy nap volt...

Balwin! Csak gyönyörködni tudok Lucusban!! Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Csajok, érdekelne valakit közületek a dúla képzés,
A dúla, vagyis Doula az a személy, aki a terhesség alatt, majd a szülésnél és a gyermekápolásban segítő szerepet tölt be. A lényeg a segítőn van, aki támogatja az anyukát lelkileg és jelenlétével állandó biztonságot nyújt.
Van egy négy -öt napos felkészítő tanfolyam, amin részt kell venni, majd a résztvevők kapnak egy oklevelet, hogy elvégezték a doula tanfolyamot. Utánna már lehet tevékenykedni.
Ezt szeretném megszervezni Szolnokon, ha lenne rá jelentkező. A minimális létszám 8 fő, de max. 15 fő jelentkezhet . A költsége kb. 25.000.-

Akit érdekel, jelezze szándékát, ugyanis ennek függvényében lehet elkezdeni a tanfolyam szervezését.

Köszi, hogy elolvastátok!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Na én milyen tirpák vagyok!


Kép Balwin, Lucus egy tündérke!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Köszönöm a bókokat lányom nevében is :oops: Meg persze a tejcsis javaslatokat/tapasztalatokat :) Szar, ha az ember úgy érzi, egyedül van a dologgal.

Judit, valóban barnult a csajszi, most már szőkésbarna fürtjei vannak :)

Nóri, de igen, kicsit besárgult, de tényleg minimálisan. A kórházban észre sem vették, csak a dokibácsink jegyezte meg ma :) Ezekszerint mégiscsak jó a szemem, mert amikor a kórházban közöltem egy csecsemős nővérrel, hogy kissé besárgult a gyermek, azt válaszolta, hogy "Ez?! Semmi baja!"

Ha már kórház: igazából közömbösen érint a dolog. Igaz, hogy majdnem az egész ott tartózkodást végigbőgtem, de most, hogy kiszabadultunk, nem vagyok hajlandó visszagondolni az ott töltött időre. Talán csak annyit, hogy azután kaptam hathatós segítséget tejcsi ügyben (legalább annyi legyen, hogy hazaengedjenek a kicsi gyarapodása okán), miután pénz került a képbe. Az utolsó napon.

És akkor a "rövidke" születéstörténetünk :)

Azt ugye még írtam, hogy csütörtök reggel amnióra voltunk "előjegyezve". Csütörtök reggel meg is indultunk (éjjel is voltak fájásaim, hajnalban már rendszeresnek mondható), és bár vittük a kis motyómat is, biztos voltam benne, hogy aznap még nem szülünk. Vagy legalábbis amnió után nem kell ottmaradnom (nyugodt szívvel hagytam kupit otthon :oops:). Dokim megvizsgált (a magzatvíz tiszta volt), és kiderült, hogy az éjjel 2 ujjnyira kitágultam (cx: 2111); ott is fogott, mondván, ma valamikor szülünk! Felballagtunk a 7. emeletre, átadott egy szülésznőnek, átestem a szokásos formaságokon: papírkitöltés, medencemérés, átöltözés hálóingbe, borotválás, beöntés. Ez utóbbival kapcsolatban rosszabbra számítottam. Nem volt olyan szörnyű :wink: Ezek után elfoglalhattam helyemet az apás szüléses szülőágyon, rámkötöttek egy NST gépet és vártam. 9 előtt pár perccel jött a dokim ismét és burkot repesztett. Nem volt kellemes... Majd végre Attit is beengedték, de előtte még át kellett öltöznie az előzőleg már megvásárolt zsilipruhájába. Innentől megkezdődött a “tényleges” vajúdásunk. Együtt voltunk mindhárman.
A burokrepesztés után pár perccel jöttek is a jóval erősebb fájások. Mint egy hiperugrás: időm sem volt megszokni a hosszabb, erősebb fájdalmat, jöttek egyből minden átmenet nélkül. A következő ilyen ugrás az oxitocin infúzió bekötése után jött (tágultam ugyan, de a méhnyak nem rövidült, rá kellett segíteni), kb. 13 óra magasságában. 1 perc múlva megtriplázott erősségű fájások törtek rám, ekkor már eszembe jutott, hogy jó lenne, ha most nem éreznék SEMMIT, és ha ezen valaha is túlleszek, akkor nincs az az isten, amiért újra átélném. Egyre sűrűsödtek a fájások, és kb. 14 óra körül megjelentek a tolófájások is. Mint tudjuk, szőke vagyok; meg voltam győződve arról, hogy a tolófájások alatt már nem érzi az ember azt a pokoli kínt, amit a vajúdás előző szakában. Hát de! Ráadásul nem székelési (amit annyira hangoztatnak), hanem vizelési ingerem volt, de a dokimat azért nem tudtam félrevezetni. Közölte, hogy ha úgy érzem, hogy nyomnom kell, nyomjak nyugodtan (leginkább állva, de legalábbis felváltva állva-ülve), mert így a baba feje/súlya segít a méhnyak rövidülésében. A legdurvább a vége volt: felfektettek a szülőágyra tolófájásostul, NST-stül. Ott már nem érdekelt semmi. Még az sem, hogy párom szeme láttára kiengedtem a maradék beöntést. Az sem, hogy a fájások elején lihegtem, kapkodtam a levegőt. Fogalmam sincs, párom hogy csinálta, de mindig akkor szólt rám egy-egy fájás alatt, hogy lassabban vegyem a levegőt, amikor már fel is fogtam a szavait. Mert a fájás elején külvilág kicsuk.
Amikor már úgy éreztem, hogy szétszakad a hasam a nyomásoktól, és hogy a “valami”, amit nyomtam, már nem húzódik vissza, hanem folyamatosan nyomja alul mindenemet, kértem Attit, hogy gyorsan szóljon már valakinek. Jött is a szülésznő, és csupa képtelenséget kért tőlem: meg akarta nézni, hol tart a baba feje nyomás közben, majd azt is, hogy nyomás nélkül (tolófájás alatt :shock: )mennyire jön kifelé. Nos, jött rendesen. A szülésznő közölte is izgatott hangon, hogy szülni fogunk! Gyorsan beöltözött, szólt a dokimnak is (nah, ő is fájás közben vizsgált meg...), ő is megerősítette: szülünk Juditka! Újabb képtelen kérés: csússzunk le a szülőágy végébe... Hát valahogy összehoztuk. Innentől kezdve kb. 5-6 perc és 2 fájás telt el, míg megszületett végre a kislányunk! Az első fájással 3-at nyomtam, félig kijött a kobak – iszonyat szar érzés volt, csípett, égett, fájt, és a szülésznő is matatott valamit a baba fejecskéje illetve a hüvelyem/gátam körül. A második fájással kijött a kobak és utána (micsoda megkönnyebbülés volt a fej után!!!) kicuppant a testecskéje is. Ez történt 2007. június 14-én (a kiírt időpontban!), 15:27 perckor. Miután végleg leválasztották rólam édes terhemet, megmutatták (el is vitték sajna, nem vehettem a mellkasomra – bár őszintén szólva eszembe sem jutott ott akkor reklamálni, mert azonnal elbőgtem magam a kipottyanáskor. De az apja ment vele.), levették a köldökzsinórvért, dokim összevarrt (gátvédelemmel szültem, de összeszedtem némi sérülést) a lidokain injekció után - aminek nem látom értelmét, mert az is fájt, meg a varrást is fajinul éreztem. Végül visszahozták a kicsikémet, adhattam neki puszit, és már vitték is el újra megfigyelésre. Nem tudom mennyi ideig voltunk távol egymástól, de később – talán 10 perc múlva – visszakaptam, és újra hármasban lehettünk. Nagyjából másfél óra hosszat. Atti hazajött, később picurt levitték a gyermekágyas osztályra, engem meg “ottfelejtettek” a szülőágyon. Nem volt hely, így ott dekkoltam pár órát gyerek nélkül, üresjáratban. 8-kor kerültem le a gyermekágyasra. Letusoltam, majd mentem a gyerekemért.
Ekkora már nem gondoltam úgy, hogy nem csinálnám újra végig... :lol: Azonnal csitultak a kellemetlen emlékek. Azóta sem tudunk betelni a kis csodánkkal :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Jaigen, megnéztem a méhlepényt is, amit kicsi lányunk annyira sívesen szorongatott az uh-ok alkalmával...szinte szégyelltem, hogy így végzi :oops: Egyébként előző nap l-es fokozatúnak mondták, amikor meg meglátták, aszonták, hogy elég öregecske...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Húúúú Judit!
Ez nem semmi! :shock: Viszont Lucus tényleg gyönyörűséges!!! :D
szilbee
 
 


Nóri!
Nálunk napokig tartott ez a látogatós dömping. párom próbálta összeszervezni őket, hogy legalább egyszerre jöjjenek, de mindig volt valaki aki, úgy jött, hogy nem egyeztett vele és mivel nem mondták meg hogy ki keres, muszály voltam kimenni. Most okosabban fogom csinálni, aki nem küld sms-t 1 nappal előtte, hogy megdumáljuk mikor jön és nem is megyek ki hozzá.
szilbee
 
 


Nóri pedig küldtem!!!!!
katlina
 
 


Katlina!
Tudsz a telefonoddal mms-t küldeni mail címre??? Mert akkor én is megpróbálhatom feltenni.
A címem: szilbee@freemail.hu
szilbee
 
 


Még most várnotok kell a szüléstörténetemre,de az biztos hogy csodálatos volt,és gyors!
Örök hála kedves szülésznőmnek,sajnos Georgevics nem tudott ott lenni így Tóthnál szültem


Szilbee!
Kár hogy nem szóltál olyan szivesen találkoztam volna veled,a sógórnőd nagyon aranyos mondtam neki hogy írjon ő is!!!!!!Nekik is nagyon szép babájuk van!
katlina
 
 


Na, itt vannak a képek Robikáról!!! Ma reggel kaptam meg.
Kép Kép

NAGYON FAIN KIS KÖLYÖK!! GRATULÁLOK!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


De aranyos!!! Kép
szilbee
 
 


Nóri!
Annyira jó ez a pancsolós kép Lilcsiről a vonalzón. :lol: Nagyon csibész tekintete van. :lol:
szilbee
 
 


Köszi Szilbee! Az is... :lol:

Na, megyek, mert ahogy megkaptam az mms-t, hagytam csapot-papot...fejemen törölköző, gyerek még 1 szál semmibe.... :oops:

Judit! Sajnálom, hogy nem az elképzeléseid szerint zajlottak a dolgok :cry: . De örülök, hogy kistesó project nem lett lefújva.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Balwin, köszönjük a történetet, valahogy átéltem a saját szülésem...sok hasonlóság van :lol:
Megszenvedted, de gondolom tényleg mindent megér ez a kis gyönyörűség!

Katlina, üdv újra otthon! De kis formás fickó Robika :lol: Pihenj, aklimatizálódj, aztán kíváncsian várjuk, hogy volt és mi van most veletek4 :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Ildi!

A dúla tanfolyammal kapcsolatban... Kicsit tudatlan vagyok, a dúlák nem az otthonszülésnél tevékenykednek???
És ha nem vagyok indiszkrét, honnan indult ez a dolog? Mert van egy nagyon régi babanetes "ismerősöm", aki már mindenbe belevágott, tudom, hogy ebbe a dúlaságba is....

Egyébként jó ötletnek tartom, szerintem Szolnok sajnos nagyon elmaradott ezen a téren. Néha hallok védőnőktől is olyan dolgokat, hogy égnek áll a hajam.

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Nagyon jönnek már meg a képek... :lol: :lol:
Kép
Ez mostz klassz nagy

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Balwin!

Elég fogcsikorgatva olvastam a történetedet!Az meg, hogy csak akkor voltak hajlandóak segíteni a szopizásban, amikor pénzt adtál maximálisan felháborító!!!!!
Amúgy a szülésre nem lehet felkészülni teljesen, mert hiába hallod mások szüléstörténeteit, az egészen más, mint amit te akkor, ott érzel.
A lényeg az, hogy apa ott volt veled, és átérezhette, hogy min mész keresztül. Szerintem közelebb is kerültetek egymáshoz. Amúgy mindent leszámítva az eredmény a fontos, a gyönyörűséges Luca baba.

Katlina, másik ex pocakos társam!

Hát Robika egy stramm kis kölök.
Ugye milyen fontos, hogy ha jó és fogadott szülésznője van az embernek?Miért nem volt ott Georgievics? Még mindig a szeme?

Nóri, csúúúcs a kép Lilcsiről. Mikor jöttök el hozzánk?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ez tök jó kép!!! 8)
szilbee
 
 


Katlina!
És Dóra mit mondot? Fog írni? vagy majd még meglátja?
Milyen volt otthon az első éjszaka?? :D
szilbee
 
 


Katlina, még nem is láttam élőben köldökzsinórt. Köszi az élményt!

Évi, a dúla nem csak otthoni szülésnél segítkezik, hanema kórházi szülésnél is, főleg azért mert itt Magyarországon még nem elfogadott az otthon szülés. Tulajdonképpen idegenként, vagyis nem családtagként lehet jelen a szülésnél, ha valakinek van rá igénye. És nem csak a szülésnél, hanem az otthoni babaápolásban is segít, és az anyuka lelkét is ápolja.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Balwin!
Köszi a szüléstörténetet! Nagyon szupi, sztem tipikus első szülő anyukás-apukás. Nagyon jókat rötyögtem azon, hogy írod képtelenségeket kértek! Eddig ez a szó eszembe sem jutott, de milyen találó! Meg, hogy fájás közben vizsgált! Akkor kell, állítólag, én is csak értetlenkedtem, mikor rászóltam a dokimra, hogy pont most fáj (ugyan hagyjál már békén), közölte velem, hogy szupi! :roll:

Szilbee!
én is utáltam, mikor jöttek, kivéve a férjem és Gréti, de azért mindig bennem motoszkált a büszke anyuka is, hogy megmutassam az én kis gyönyörűségeimet! Így kibaktattam, de volt olyan is, hogy 2 percnél tovább nem voltam kint, mert éhségriadót fújt a gyerkőc. Sztem nem szerencsés az egész napos jövés-menés. Mert egyrészről szoptatni kellene, hogy minél hamarabb beinduljon a tej, és termelődjön, amikor meg alszik a baba, akkor meg pihizni, meg csodálni.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Katlina!
még most látom a képeket! Köldökzsinórt még én sem láttam! Stramm kiskölyök, igazi pasi, legalábbis sztem nem fognak értetlenkedni amikor sétáltok!

Balwin!
A pénzről teljesen elfelejtkeztem, mi az, hogy csak akkor... Szörnyű!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


bbJudit! Egyetértek veled, a látogatási időt korlátok közé kéne tenni.
Én személy szerint a 24 órás rooming-in-t is mellőztem volna. Nagy csalódás volt, mikor kiderült, hogy este is velem lesz babu...nem csak a saját nyugalmam miatt, hanem a szobatársaké miatt is. Gondolom, hová kívántak, amikor egész éjjel ordított a lányom...állandó jelleggel. Egyetlen egyszer volt az (második éjjelen), hogy hajnalban bejött az egyik csecsemős és elvitte, hogy én is tudjak pihenni. De 3 óra múlva visszahozta, hogy nem tudnak vele mit csinálni. Ez a szép. Mert azt tudták mondani, hogy nincs még elég tejem, meg ne is legyen állandóan cicin, de normális tanáccsal nem szolgáltak. Ennyi erővel mehettem volna az urológiára is.

Balwin! Ezeken a képtelenségeken jókat derültem én is! Mikor rám akarták húzni a "zoknit", mondták, hogy emeljem fel a lábamat...ha-ha-ha. Meg tegyem fel a kengyelbe...mondtam, tegyék fel...Meg lepedőt cseréltek alattam, emeljem fel a csípőmet. Szóval nem tudom...Mikor fel kellett húzni a lábamat már tolásnál, azt is az orvos adta a kezembe :oops:
De ahogy így elnézem a szülésedet, Jakab nem sokat volt veletek :shock: ...vagy igen? Mert én is kb. ennyiszer láttam Svédet, aki ügyeletes volt...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Nahát akkor kezdem!


Péntek hajnalban,volt egy kissebb görcsöm ami után nagyon vártam a következőt de nem jött,de amikor már felkeltem szombaton óránkénti görcseim voltak amin végig röhögtem,és ezek a nap folyamán szépen keztek rövidülni,egész nap csavarogtam,jöttem mentem nem tudtam egy helyben megmaradni.Még este nyolckor a kocsmánkba is elmentem,elmondani a lányoknak hogy megyek szülni és mit hogy kell csinálni,és még bekortyoltam egy meggyes cappy-t is,utána hazajöttem megfürödtem mondtam a páromnak hogy egyen fürödjön és induljunk ekkor már 10perces fájásaim voltak!Olyan 10:15-re értünk be a kórházba ott már csak 7perces fájásaim voltak még akkor is vigyorogtam a szülésznővel,megtörténtek a kötelező dolgok,Tóth megvizsgált mondta hogy 3újnyira kivagyok tágúlva,átvittek a szülőágyhoz,és a szülésznő burkot repesztett,beengette a páromat,akkor már nem tudom hányperces fájásaim voltak mert már szinte jöttek egymás után,megvizsgált az orvos 4újnyi közölte 50percen belül baba lesz!A labdán vajúdtam végig egyenes háttal hogy babó had tudjon lefelé haladni,szóltam a szülésznőnek de akkor már észen kivül voltam a fájdalomtól hogy nyomnom kell,Fölmásztam a szülőágyra megnézett a szülésznő és az orvos is,mondták hogy gyönyörű hosszú haja van,"biztos hogy kisfiú??"mit bántam én már akkor,és talán három nyomásból kinn is volt a kis drágám,amiíg a feje nem jött ki piszkosul fájt de utána éreztem hogy kibújik a kis teste és azt hiszem ezt az érzést soha nem fogom elfeljteni,utána elvitték persze apa ment vele,Tóth meg összevarta a két pici belsősebem,amit eléggé fájdalmasnak véltem,ja és én is megnéztem a méhlepényt!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Ja és az orvosomat eközben Pécsett lézerrel műtötték,és szegény nagyon szégyelte magát előttem ami tényleg látszott is rajta,de Cseh Máriának örök hálám,azt hiszem nélküle nem lett volna ilyen szép!



A kórházról is mesélek majd voltak jó és rossz pillanataim,de a rooming rendszerrel én sem értek eggyett

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina! Ez tényleg klassz volt!! Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Ja, Olga!! Voltunk a kínaiban! Tünemény ruhát, 1 vékony nacit, 1 farmernacit, 1 pizsit vettem Lilcsinek, össz. 2300-ért :lol: . Anya megint kimaradt a gyereknapból, naci meg papucs nem volt... :cry: . Szalmakalapot is próbálgattam Lilcsire, de szedte le magáról :cry: . Pedig tünemény lenne benne. Lehet, hogy még majd megyünk...

Most meg kreatív vagyok...varrok egy blúzt meg egy sortot :lol:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
De csodaszép Robika, kis formás! Tényleg jó nagy haja van! Gratulálok még egyszer!

Nekem volt bent dúla a szülésemen. Már a terhesség alatt is figyelemmel kíséri a dolgaidat, és szülés után is. Inkább a lelki oldalát. Hozzád javasol dokit, szülésznőt. Ő az aki ismer, és meg tud lökni lelkileg, bármiben elbizonytalanodsz a 9 hónap alatt, vagy az után. Összeköt a kórházzal, ismeri a helyi szokásokat és kihozza a legtöbbet belőle :-)
Csinálja amire nincs ideje a szülésznőnek hátmasszázs, kádtöltés, törölgetés... Segít a kispapának, bíztat, beszélget, nekem a homeo bogyókat is adagolta, és mivel szülésznőnek tanul kezelt pár dolgot. Ez főleg olyankor érdekes nagyon, ha beavatkozás nélkülinek tervezi valaki a szülést, természetes fájdalomcsillapítókkal. A mi 25 óránkban volt mit csinálnia :-)
Fantasztikus élmény volt, és ez nagyon sokban a "csapatnak" köszönhető, akik segítettek, hogy az legyen.

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


A Helen Doron és az Okosbaba módszerek hasonlóak? Valahol olvastam, hogy a kettővel együtt tanította otthon a gyerekét angolra.
A http://www.helendoron.com/hu_index.htm oldalon az van egyszerű angolnyelvű hanganyag háttérzajként való bepakolásával kezdődött.
Gondolom ezt aztán továbbfejlesztették, hogy minél jobban eladható legyen...
Nem értek a nyelvtanításhoz :-(

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


Úszás: gondolom ha lennének jelentkezők oktatásra minden korosztályból nem zárna be az uszoda, vagy szeptemberben indulna több csoport...
Valahol hírdetni kellene az illetékeseknek szolnokinaplo.hu vagy Néplap? Vagy másik szolnoki kisbabák fórumon?

A reggeli nálunk is visszaalvásos, általában 6-7 körül kel Véda, és fél8-kor még nem alszik, akkor a legvirgoncabb. Kivéve ha éjjel felkelt enni. Ha a kocsiban elalszik és felkel hogy megérkeztünk, nem túl nyüszi.
Nagy mázlink van ezzel a lánnyal, csak akkor nyűgös, ha éhes, meg fürdés előtt, de mióta ilyen meleg van akkor sétálunk és jól bealszik... Ha sír kétváltozós a dolog éhes vagy nagyon éhes. :-)

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


Sziasztok!

Judit!BalwinJudit! :D
Mennyire pontosan emlékszel mindenre,nagyon jó a memód:)
Én már mikor toltak kifele a felét elfelejtettem.....
Hát ha már úgyis beszélünk mindenről....és nem a mi szégyenünk.....kérlek írd már le pontosan hogy is volt ez a segítséges pénzes dolog! (enni adott valamit,vagy mást segített?) Nagyon érdekel,hg hogy is kellett volna akkor csinálnom. De ez a csecsemős osztályon meg sem fordult a fejemben! Milyen naív vagyok :? Egyébként meg eszméletlen ami itt (mindenhol) folyik! :twisted:

Katlina!
Gyönyörű a kisfiad!! :)) Végre!! itt mostanában "csak" lányok születtek..... :roll: Mekkora a tappancsa és a zacsija :lol: hehehe....a miénk is ekkora......csajok...!

KreatívNóri!
Édes Lilcsid van,na!

Andi!
én azt hiszem akkor szeptemberre tervezzük az úszást...csak nő addig Nimi is egy kicsit!

BBJudit!
Nálatok minden rendben,meggyógyultak a lányok?

fanna3
 
 


Kisherczeg szülésznőnek tanuln a dúlád? vagy már annak tanult?

Hát én gondolkodom rajta de nem fura ez a kettő együtt vagy én számomra fura? én szeretnék minden babás dolgot csinálni majd amit még szeretnék az a védőnő mert ha minden igaz az a szülésznői képzés után már csak 2 év mert felmentést lehet kérni a tárgyakból. Ugy örülök hogy pihenhetek, de sajna ez már csak egy hétog tart:-(

puszilok mindenkit, Katlina örlük hogy haztértetek:-D
sok puszi

Kép
kbernadett
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: