Új privát üzeneted érkezett!

fura, mert az elkuldott levelek mappaban van nalam, el kellett mennie
megprobalom ujra elkuldeni

Biobaba
biobaba
 
 


Grrrr, még mindig nem. :cry: Pedig jó a cím itt alul, megnéztem.
h_szilvi
 
 


Szilvi, nem tudom, ha őszinte akarok lenni, hogy hol az igazság. Azért nem, mert magam nemrég óta vezetek gátvédelmes szüléseket, erről régebben írtam, mármint a szakmai szocializációmról. Tehát igazán nincsen összehasonlítási alapom, nomeg kevés kismamával maradok olyan kapcsolatban-viszonyban, hogy ilyen, a szülésnél is intimebb krédésre rákérdezzek.
Nekünk azt tanították, hogy a gát túlfeszülésekor, már ami a fej kigördülését jelenti, olyan mikroszkópikus sérülések alakulnak ki a gár háromrétegű izmai közt, ami hegesen gyógyulhat és a hüvely tágasságát és rugalmasságát befolyásolják, konkréten rontják. Fogalmam sincs. Az biztos, hogy az az anya, aki a kitolásban teljesen inkooperábilis, fél, megijed, amúgy sem volt teljesen tisztában a szülés várható eseményeivel, azh nehezen engedi át a hüvelyén, nehezen engedi át a nagy úton a babájhát, és szinte "beszorítja". persze lehet, hogy ez nem igaz, de sokszor látom, hogy a dolog a kitolásnál nagyon akad, és ez már régen nem a szülés alatti történet, hanem régi szorongások, félelmek, a családi legendárium belejátszik. És persze az orvos utasítja az embert a gátmetszés megejtésére.
Szóval, azt hiszem nem válaszoltam meg a kérdésedre, de ennyit tudok felőle.
A kitolásnál a Borisomnál én is úgy éreztem, hogy széttép a nagy fejével és többször is mondtam, hogy ez olyan, mint a nászéjszaka...Fel van véve videóra a szülés és annyi év után visszanézve nem látszik, hogy különösebben nehéz kitolás lett volna. De az akkori érzés mégiscsak az enyém. A Boris meg nagyon büszke volt, hogy láthatta a saját koponyáját előbukkanni erre a világra.
Szeretettel
nováky_rita
 
 

 
 

Köszönöm, Rita, hogy őszintén válaszoltál. Tehát nem tudjuk, ezt elfogadom. :D
h_szilvi
 
 


Azért ez durva, én úgy tudom, hgoy hamisan tanúzni csak bűnvádi eljárásban, nyomozati szakaszban (tehát ügyészség, biróság) lehet, az ANTSZ ilyen komoly jogkört kapott? ajjaj... hát akkor bármit megtehetnek elméletileg. Persze, msot "végre fogást találtak" Ágin, ugye...

Szeretnék én is emailt kapni a dologról, ha szabad. köszönöm.
indianyo
 
 


Jó tudni,

hogy mások-ti is emlékeztek :) Olyan szívmelengető :)

Ez az Antéesz ügy nem szívmelengető, de nem parázok, míg nem tudok semmit erről.
Biobaba, szeretnék én is privit kapni, ha lehet, köszi szépen.
márti_23
 
 


Szilvi,
nekem se fájt a toló rész. Igaz, az addigi mindvégig intenzív volt, és hosszas (43 óra). Kházban szerintünk császár lett volna belőle.

Én igazából a tolós részben (bocs, Rita, hogy szakszerűtlenül fogalmazok) éreztem AZT az erőt, amiről A születés művészete ír. Annyira szelíd, és nagy erő volt, vitt, sodort, már én ott nem voltam, csak általam történt már minden.
márti_23
 
 


Meg egy "technikai" kerdes.

A vedononek szoltatok elore, h otthonszules lesz?
Elotte tehet barmit ellenunk, ha eppen olyan? Ugy ertem megakadalyozhatja vhogy az otthonszulest?

Vagy ha szoltatok csak azert tettetek, mert ezt diktalta a lelkiismeretetek?
_kishangya
 
 


Kishangya,
nálunk úgy volt, hogy a védőnő 3 otthonszülés után tudta, hogy most is ezt tervezem. És sztem kedvelt engem, mert az évek során nem sok vizet zavartam a praxisában, főleg telefonon érintkeztünk (bediktáltam az oltások dátumát). De mondta, hog yő akkor ezt most NEM jelenti az ÉNTSZ-nek, pedig kéne. Viszont 7 hónapos várandósan elköltöztünk, és mondta, hogy köteles "átadni" az új védőnőnek, azaz tájékoztatni őt. Azt is elmondta, hogy otthon fogok szülni, és hogy késve oltatunk. Az új védőnő is csak a késve oltatás miatt kezdett a nyakamra járni és kekeckedni (bár most az is "leült" egy kicsit.)

Meg nem akadályozhatják, de hallottam már olyat, hogy váratlanul megjelennek a lakásodon szemlét tartani. Fogalmam sincs, mire kíváncsiak.
h_szilvi
 
 


Nem tehetnek semmit, ,csak ijesztgetnek, es ez szerintem akkora szemetseg. Bocs a kifejezesert, de semmi finomkodobb nem jut eszembe. Egyik videki varosban pl a rendorseget kuldtek a csalad nyakaba a varandossag idejen. Biztos ez hianyzik egy varandos nonek...:(

Biobaba
biobaba
 
 


Szilvi, Biobaba, koszi.

Ez a rendorseg ugy.... :roll:

Ha nincs kedvem elore szolni (pont, mert az ilyenektol tartok) akkor mi van?
... lehet, hogy megsertodnek es emiatt feljelentenek :( :?:
_kishangya
 
 


Márti, Kishangya

köszi az infót. Sajna novemberben nem fogunk eljutni, mert Prágában leszünk, de majd a következőre! :)

Pont ma voltam vérvételen a kórházban, ahol szültem. Bár mégis csak kórház, olyan jó volt belegondolni, hogy ott született a Babó. Azokhoz a történetekhez viszonyítva, amikent olvastam kórházi szülésről, szép szülés volt, de másodszor nem ezt választom/választanám.

Gátmetszésre a dokim csak annyit mondtott, hogy szokás....Nem volt meggyőző az biztos, de igaz az én hibám is, mert elsőre nem gondoltam bele mit szeretmék, vagy legalábbis mit NEM. Most, hogy beszéltem vele erről, kiderült, hogy partner az ilyen kérdésekben is
arizona
 
 


Arizona, szívesen :)
Szorítunk érted. Szólj, bármi van.
márti_23
 
 


Kishangya,

semmi nem kötelez, hogy elmond a védőnőnek, mit szeretnél valójában. Én erre gondoltam, és "megadtam a császárnak, ami a császáré", vagyis vittem neki szorgalmsan az összes kötelező kórházi kivizsgálásos papírt (pedig nem szívesen mentem, mert 3 hónapig rókáztam vadul, és alig jutottam el a-ból b-be), abszolút pontosan jelentem meg, mindig én vártam rá, ő rám sose, csekély ajándékot is adtam. Aztán a 9. hónapban, a legvégén említettem meg, hogy lehetséges, hogy megpróbálkoznánk az intézeten kívüli, szaksegítséggel történő szüléssel. Ó, van ilyen? Igen, van. Hol? Hát, egy bizonyos szülőotthon-féleségben. (Neveket, címet sose adtam meg se neki, se az orvosnak!)
Dehát a kórházi különszoba, az nem elég komfortos?(Hihihi.) Dehogynem, eléggé az, de nekem anyukám segédszülésznő volt, kaptam eleget ebből az élményből, úgyhogy enyhe fóbiám van a kórháztól... Jó, és lesz ott orvos? Igen, lesz, s ha úgy alakulna, hogy be kell vonulni a kházba, be fogok. Öööö, jó. De ugye nem otthon akarsz szülni, mer' itt kötöm föl magam az első fára....Á, á. (Nem mondtam, hogy "nem".)

Volt kórházi orvosom is, akihez szintén pontosan (és persze tök fölöslegesen) eljártam.
Ezeknek mind az volt az előnye, hoyg sem avédőnő, sem az orvos nem szóltak bele a dolgaimba, tiszteltük úgymond egymás köreit, és ...másságát is.
A szülést követően is abszolút rendesek voltak velem.
Szóval szerintem ne szólj előre, s ha szólsz, akkor is csak így, diplomatikusan, hoyg nem tudod, gondolkdsz, stb. Semmi köze, hyg hol és hoygan szülsz, de az enm hiányzik, hoyg netán zargasson a szülés előtt.
Figyelmes légy vele, de természetes módon. Ismerd ki, és soha ne feledd, hogy ő más iskolán nevelkedett, és nem osztozik a te nézeteiden, mert akkor a sajátjaihoz lenne hűtlen. Ez nem baj, ez tény.
márti_23
 
 


Nem értek valamit: miért kellene megmondani a védőnőnek, hogy hogyan akarod a szülést. Ha azt mondod neki, hogy nincs választott orvosod és a körzeti kórházba majd bemégí, ha itt az ideje, akkor miért küldene rád bárkit is. Nem igazán értem.
De márti, csak kérdem: mi az a segédszülésznő? Jaj, nem bántásból, csak szeretném tudni, hogy mit csinált az anyukád.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Kishangya, én nem szóltam. Annyit mondtam ,amennyit muszáj volt. Az első találkozáskor szóba került, hogy hol fogok szülni (Rita: nekem konkrétan rákérdeztek, mert a választott orvosom sem a helyi "felhozatalból" volt) akkor azt mondtam, hogy otthon és ezen totál kiakadtak. Akkor még nem tudtam, hogy a védőnőnek "hivatali kötelessége" eltéríteni ezen szándékodtól. Ezután mélyen hallgattam. Ha kérdezték, akkor megmondtam, hogy a választott orvosom melyik kórházban van. És ezzel igazat mondtam, mert tényleg abban a kórházban van..
Aztán megszületett Nándi és amikor kijött a védőnő megnézni minket, akkor megkérdezte, hogy miért volt ez így jó nekem. És elmondtam, őszíntén. Elfogadta.Feltételezem, hogy az is eléggé megnyugtatta amit látott, mert azóta nem hozta szóba és jó a viszonyunk. Ma tartottam "előadást" (beszélgettünk) a védőnői tanácsadóban a szoptatásról az induló baba-mama klubban, az ő felkérésükre. :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Rita, szivem szerint semmit nem mondanek a vedononek, mindenki ott szuljon, ahol jol erzi magat, szerintem senkinek nem tartozom magyarazattal. de mivel itthon eleg sajatosan fogjak fel az otthonszulest szeretnek mindent megtenni, hogy zokkenomentes legyen az "ugy". Az antsz-el valo talalkozas nem igazan vonz :(

A vedono szemelyetol is fugg, ugy erzem. Nem lenne jo, ha ugy erezne, "atvertem" ot, "hazudtam", hisz nagyon jol tudtam, hogy otthonszules lesz, terveztuk, jartunk tanfolyamra, stb, de nem szoltam neki, mert.....mittudomen mit kepzelne. Aztan az is lehet, hogy tudomasul veszi es kesz.
Azt sem tudom, ez mit jelent a munkajara nezve. nem szeretnem kellemetlen helyzetbe hozni, bar nem hiszem, hogy ot letolna barki is, mert az egyik kismamaja otthon szult. :?:
_kishangya
 
 


Én abból a nyilatkozatból, amit velem aláíratott a védőnő arra következtetek, hogy csak akkor tolják le, ha tudott róla és nem tett semmit azért, hogy ne tedd. Legalábbis a papírban az volt, hogy jártam várandósgondozásra rendszeresen és ő nem tudta mire készülök..Én ezt elfogadhatónak találtam, hogy aláírjam ,mert semmi olyasmi nemvolt benne, ami nem volt igaz és én sem akartam, hogy kellemetlensége legyen.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Marti, Eszter, koszi a valaszokat - ez kimaradt :)
Eddig en is "jo tanulo voltam", rendszeresen jarok dokihoz, vedonenihez is probalok, aztan meglatjuk mi lesz a vegen, az is lehet, hogy korhazban szulok :?
_kishangya
 
 


Védőnő: én el akartam mondani neki, de a gyerekdokinktól már előbb megtudta. Kicsit beszélt csak a lelkemre, hogy végiggondoltuk-e, mondtam igen, és ennyiben maradt.
Utólag kiderült, nagyon aggódott, hogy valami gond lesz, és mondta, hogy nagyon megkönnyebbült, hogy minden ilyen szépen lezajlott. Elején viszonylag gyakran jött (második napon szóltam neki, hogy megszületett), utána, ahogy máshoz.
Utólag mondta azt is, hogy később hallotta egy kolleganőjétől, hogy alá kellett volna íratnia velem, hogyismerem a Kollégiumi Állásfoglalást az otthonszülésről (2002, Papp prof féle).

Egyébként amikor a gyerekdoki először kijön, akkor is alá kel írni, hogy ő bizony kötelezően intézménybe utalná a gyereket, de mi saját felelősségünkre ezt inkább kihagyjuk. :D

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Hát tényleg ahány ház annyi szokás, nálunk ilyenről szó sem volt. Sőt kitöltötte az élveszületési nyomtatványt is (azt hiszem ez a neve) amivel aztán szó nélkül anyakönyvezték Nándit :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


OFF
rita, nem bántás, mert tény. Régen volt ez, amikor még létezett olyan, hogy szülőotthon. És nem itt, hanem más országban, ahol az én mamám született és élt. A segédszülésznő, vagy bábasegéd a szülésznő jobb keze volt. A szülésznő vezette a szülést, de nem volt jelen folyamatosan, ahnem a segédszülésznőre, bábasegédre hagyta a vajúdó mamát. Orvos csak végszükség esetén jelent meg. Kérdezz még, ha nem világos.
ON
márti_23
 
 


Sziasztok,
én senkinek nem szóltam, se védőnő, se gyerekorvos, és nem kellett semmilyen papírt aláírni, a gyerekorvos is nagyon kedves volt, úgy tűnt nagyon egyetért. Azt viszont most hallottam egy otthonszülésre készülőtől, hogy a védőnő aláiratott vele egy papírt miszerint ő tájékoztatta a veszélyekről stb, stb. Nagyon felzaklatta, mert olyan mint egy hatóság.
ANTSZ: közegészségügyi hatóság, olyan mint a rendőrség, kötelesek vagyunk megjelenni, ha beidéznek "tanunak". Muszáj válaszolni, azt nem tudom nem emlékezni lehet-e?
Biobaba, ha nem túl személyes kaphatnék én is egy privit? Nagyon érdekel, hogy hogyan zajlik és mit akarhatnak, erre mifelénk nagyon vaskalapos mindenki, eléggé tartok tőlük. :(
Ildikó
ilkamama
 
 


Én már csak azt nem értem, hogy mit akar az ANTSZ? Ellenőrzik, hogy elég tiszta-e a lakás vagy az volt-e a szülés előtt/utnán? Akkor azért a kórházakba is elnézhetnének. Nekem spec. lepedőt nem cseréltek 4 napig....
arizona
 
 


Sziasztok!

Rég jártam itt :)
Április közepére várjuk a babát, és mennék majd tanfolyamra, de tulajdonképpen 1 éve voltam :)

Én előzőleg nem szóltam a védőnőnek, utólag lejelentett az ántsz-nek, nem volt semmi. Most vélelmezte, hogy ismét otthon tervezek szülni, kérdeztem, hogy előre le kell jelentenie? Azt válaszolta, hogy nem , de utólag igen.

Én ezt nem értem... :roll:

Majd írok a szülésről is, addig is sziasztok!
Orsi
osoa75
 
 


Arizona, nem teged ellenoriz az ANTSZ, nincs joga hozza, hanem a szuleszeti szakkolegium allasfoglalasa alapjan jar el szabalysertes miatt az ellen, aki szaksegitsegkent kimegy. Tanunak ideznek be, mert amig nem tudjak, ki volt ott a szulesnel, addg ismeretlen elkoveto ellen szol a vad... no komment az egeszhez:(

Korhazban nekem se csereltek lepedot, a veres lepedon fekudtem vegig. A mosdorol nem is beszelek...

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Arra leszek kíváncsi, hogy hogyan fog reagálni a védőnők egy - az otthonszülésért nem rajongó - része, ha végre meg lesz a törvényi szabályozás. Mert a törvény az ő ezzel kapcsolatos teendőiket is leszabályozza, és ezzel akár fel is lélegezhetnének. És a gyerekorvosok pl.?

Bocsánat ha kisördög-ízű volt a kérdés, azt hiszem, nem is azért tettem fel, hogy választ kapjak rá.

Mindenkinek szép napot, a pocakosoknak további jó pocakosodást!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


biobaba
 
 


Nemcsak az az agybaj, hogy ilyet mond a Szhabó István, hanem az is, hogy ez az összes méádiában megjelenik, bár mindenki saját magát teszi nevetségessé...
Az is rossz, hogy sokan, civilek az ilyenek alapján mondanak véleményt az intézeten kívüli szülésről.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Biobaba,

Non sense. ennyit tudok csak mondani.... :cry:
sz_kata
 
 


Hát ez nagyon gáz..
Rita, csak egy kérdés..Tényleg 5 percen belül a műtőben van az anyuka?? Pl. Nálatok? Mert én tudok olyan kórházat, ahol az utca túloldalán álló épületből hívják az aneszteziológust, mire a műtő előkészül, stb. kb 20 perc. Annyi idő alatt otthonról is be lehetne érni, ha komolyan vennék azt, hogy mondjuk az otthonszülés tkísérő bába betelefonál, hogy készítsenek műtőt. Vagy rosszul látom?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Már nem képedek el, ez megy tizenegynéhány éve.
Semmit nem tudnak az otthonszülésről, semmit. Aki ilyet nem élt át se kísőrőként, se saját bőrében, az hogyan hozhat erre törvényt? Hogyan hiheti, hogy tud valamit erről?
Totál intellektuális megközelítés. Pedig a szülés nem intellektuális folyamat, s minél inkább nem az, annál inkább "sima" ügy.

Nem elkeseredni, maradni kedélyesnek, majd erdőben fogok szülni, ha nem lesz túl nagy hideg :)
márti_23
 
 


Kedves otthonszülők! Engem nem hagyott ez az ANTSZ dolog nyugodni és beszélgettem az újságiró barátnőmmel arról, hogy egy-egy konkrét esetet részletezve vagy akár egy összefoglalást a történtekről ő szivesen irna - ez egy országos hetilap, semmi bulvár, nincs fröcsögés, ő egy érzékeny, értelmes ember, már többször irt kollégáival otthonszülésről, alternativ módszerekről, hordozásról, szóval nagyon nyitott ő is és az egész csapat. Ők komoly jogi háttérrel és hozzáértéssel is rendelkeznek, igy egyrészt a már megtörtént gyalázatos támadásokat feldolgozni és a közeljövőben sajnos joggal várhatőkat megelőzendő árdemes lenne a tettek mezejére lépni. Ha más haszna nem lenne, legalább a leendő otthonszülőket segithetnénk egy ilyen cikkel abban, hogyan fogadják a "hivatali packázásokat"

Amennyiben úgy érzitek, hgoy ennek a dolognak van értelme és szivesen megosztanátok tapasztalataitokat (természetesen név nélkül is akár), én összehozlak benneteket vele. Nekem ez egyre inkább szivügyem, összeszorul a gyomrom, ha rágondolok, mik történhetnek meg manapság.

Ez a cikk meg :evil:
indianyo
 
 


Indi,
bármit szívesen megosztok :)

Leginkább az birizgálja a csőröm, amit szajkózni szoktak, hogy a magam élete felett dönthetek (pl visszautasíthatom a gyógykezelést), de a 24 héten túli magzatom felől nem - "ők" majd jól megvédik az érdekeit velem szemben.
Egyrészt, a gyerekem gyógykezelése felől nem dönthetek (pl injekció história, bár abba a "többi" gyereket is belekeverik)?
Másrészt, készpénz az, hogy az otthonszüléssel veszélyeztetem a babát? Higgyem el, mert a Kollégium azt mondja? Akkor bárkit be lehet perelni, aki otthon szül - szóval ez az érvelés bíróság előtt is megállná helyét? Nem kéne ehhez bizonyítékokat is odatenni, nemcsak evidenciának tekinteni, hogy ott vagyunk biztonságban, ahol a szomszéd szobában ugrásra kész a császárműtős team?

Na de ezt nem tőletek kéne kérdeznem.

Cikkben a legfurcsább: nem szülhet majd otthon, akinek előző szülésénél komplikációk léptek fel. Hát, aki másodjára szül otthon, általában azért teszi, mert előző kórházi szülésénél komplikációk léptek fel. Ezen túl, ezt bármire rá lehet húzni (oxitoncint pl a nők nagy része szokott kapni, vagy "köldökzsinór a nyakon" című "komplikáció"), szóval ott vagyunk, ahol a part szakad.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Na, nem kellett volna ezt elovasnom. :(

Magamból kiindulva: ha ez lesz, akkor én "véletlenül" nem érnék be a kórházba, és azt mondanám, hoyg szaksegítség NÉLKÜL szültem. Hurrá. Ezt akarják?
Mert hogy nem engedném be a fehér kesztyűs ÁNTSZ-banyát pormennyiséget mérni magamhoz, az száz! Mit képzelnek ezek magukról?! És a kórházi málló vakolat meg a százéves ronggyal történő nem-is-felmosás, hanem baci-szétkenés, meg a WC-k, zuhanyzók állapota, AZ RENDBEN VAN?!
Hogy én többek között azért szültem otthon, mert a férjem meglátta az itteni kórházak (3 darab) belsejét és halálra rémült? (Pedig az ellátásról nem is tudott akkor még semmit!!!!) Ez senki illetékest nem zavar? Csak az, hogy nálam esetleg nincsenek mega higiénés feltételek?! Dugják föl maguknak, hátulról és keresztbe!

Ezekben a percekben műtik a barátnőm köldöksérvét, és rá kéne koncentrálnom, ehelyett felhúzom itt magam, én hülye!
h_szilvi
 
 


Bocsánat az indulatokért. :(
h_szilvi
 
 


En is akartam itt kiakadasomban mindenfelet irni, de aztan kitoroltem...

De benne van ebben az altalanos felfogas szulesrol. Egy tortenet: amikor szultem elso gyerekemet, a korhazban mondtak nekem, h az egyik csajnak a sogornoje orokbe fogadott egy kisbabat. A kisbaba tortenete: anyukajat 16 evesen ejtettek teherbe. Az ujgazdag csalad (10 ujjan 13 aranygyuru), nem birta elviselni, h ilyen esett meg a csaladban. A 16 eves anyukat bezartak a lakasba, h ne tudjon korhazba menni szulni. Es itt a torz felfogas: ha nem megy korhazba, meghal a baba... De a lenyeg. Az ifju anyuka egy csomo mindent elolvasott a szulesrol, es egyedul megszulte a babat. Csak aztan nem tarthatta meg...

Biobaba
biobaba
 
 


Az egész szülés körül kiépített rendszer miondenestől, ahogy van, egy ménkű nagy biznísz. Hihetjük, hgy ezt a biztos egzisztenciát adó bizniszt valaha is megbontja a Tisztelt Testület, és az igen tisztelt dr. urak?

Hihetjük, hogy valaha is lesz annyi önbizalma egy asszonynak, hogy kimondja, tűzz innen a szemérem testemtől, te idegen. És hagyj, míg én nem kérem.

Erdőben fogok szülni, ha nem lesz túl nagy hideg. Ha nagy hideg lesz, akkor kaparok egy földvackot magam köré.
márti_23
 
 


Még nem olvastam, meghagyom ezek után későbbre.
Indi, bár velünk semmi negatív nem történt (eddig) bármiben állok rendelkezésre. Nagyon támogatom az ötletet. Kellenek a nagyon mérges és tettrekész asszonyok, mert erősebbek, mint a pénztárcáikat markoló orvosok. (Tisztelet a kivételnek.) :mrgreen:
Nálunk a főorvos azt mondta, mit képzelnek ezek a születésházakkal, el akarják venni az orvosok pénzét, ezen akarnak meggazdagodni!!! (Legalább őszinte volt...) Mert ugye meggazdagodni csak nekik lehet..
Na jó, nem boncolom tovább.
Ildikó
ilkamama
 
 


Szilvi :D Hasonlókat mondtam én is. itthon, a férjemnek panaszkodom. Aki már nagyon unja az egészet......

Én viszont nagyon is egyetértek Indi felvetésével, nem lehet, nem szabad a csigabiga-házunkba bebújva magunkban emészteni ezeket a dolgokat, igenis kell a média segítsége, hogy néhány faramuci dologra felhívjuk a figyelmet.
Nekem pl nagyon nem fér a kis buksimba, hogy hogyan lehetséges az, hogy jogilag szülhetünk otthon, DE nem vehetünk igénybe szaksegítséget. Mert az már szabálysértés, és aki ezt megszegi, megbüntetik, megalázzák, meghurcolják. Nem értem, komolyan, nem értem. Miért nincs jogom SZAKSEGíTSÉGGEL otthon szülni??

A fentebb belinkelt cikkről, meg azt gondolom, nem lehet komoly. Mert röhej, úgy ahogy van. A Tisztelt Doktor úÚ meg csak nagyon lejáratja magát. Méghogy ÁNTSZ vizsgálat, hehehe. méghogy orvos és szülésznő, hahaha. Nekem egyébként, az, hogy az otthon szülésnél orvos és szülésznő jelenléte lenne kötelező, kissé biznisz szagú......vagy csak rosszmájú vagyok?

Miért van az, hogy a világon oly sok országban elismerik, hogy az otthonszülés a bábák felségterülete, és nem az orvosoké, itthon pedig még a bábaság intézményét sem ismerik, fogadják el??????
sz_kata
 
 


Szilvi, nem csodálom az indulataidat.
De Szabó doktor tényleg nevetségessé tette magát, bár még nem elég sokak szemében.
Tényleg az a gáz, hogy tizen-akárhány (bocsánat, nem tudom pontosan, mióta zajlik a vita) év után még mindig ilyen vélemény befolyásolhatja az ún. közvéleményt.
De az is őrület, amit a kórházakról mond a másik úr. Én úgy érzékelem legalábbis, hogy csak kivételek vannak, A kórházakban általában igenis rossz az infrastruktúra a szülészeteken, arról meg végképp nem szól a fáma, hogy ez korántsem csak a különálló, jól felszerelt szülőszobák létéről -nemlétéről szól. Kétlem, hogy az az orvos, aki az egyik megyei, most kiemelt kórház szülészetén cigit szívogatva sétált el előttem a kollégájával meggyőzhető volna pl. arról, hogy a gátmetszésnek pl. nem kéne kötelezően ajánlottnak lennie ott, ahol ő dolgozik. Ezt egy régen ott dolgozó szülésznőtől hallottam, akinek nemrég mesélte ezt egy most is ott dolgozó orvos. És ahol egy kollégájuk letolt egy kismamát, aki a gátmasszázsról beszélt neki, mondván, hogy "attól, hogy megolajozzák, nem fog könyebben kibújni".
Persze lehet, hogy most itt megint összekevertem a szezont a fazonnal, de amíg ez a szemlélet dívik sok helyen, addig nagyon nagyon szükségetek lenne egy jó és hathatós érdekképviseletre. Csak hát aki épp szül, vagy szülést kísér a mindennnapjaiban, annak egyszerűen nem ez a dolga, gondja. De valahogy jobban kéne exponálni a nyilvánosság előtt, nem tudom hogy, nem a győzködésre gondolok, hanem arra, hogy valahogy beszivárogjon a köztudatba valami.

Esterházy Péter mondta egyszer, (más összefüggésben és sarkítva ugyan) hogy "Ez egy kellemetlen ország". Ilyenkor mindig ez jut eszembe.

Bocsánat a puffogásért.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Indi, én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, miszerint nagyon szívesen megosztok bármit az újságíró ismerősöddel, ha ez előre tudja mozdítani az ügyet. Holnap megyek az otthonszülős szimpóziumra, hát kíváncsi vagyok..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Sziasztok,

Ez tényleg elég gáz. Megint valami igazi "magyaros" nesze semmi fogd meg jól megoldás születik. Én spec. azért szeretnék otthon szülni, mert úúútáltam, ami 4 napig a kórházban volt. Na oda kéne ÁNTSZ.
Privát véleményem, hogy azért ragaszkodnak az orvosok ennyire a kórházi szülésekhez, mert nem kevés pénzt kapnak érte és ugye abból nem adóznak, ahogy a magánrendelésen sincs számla...Na de nem az én tisztem mások zsebében túrkálni

De egy kis jó hír (legalábbis nekem), hogy a Párom legalább eljön a novemberi infó estre, aztán majd onnan szépen meg minden magától :lol:
arizona
 
 


ANTSZ enterior: a fal tele plakatokkal a dohanyzas karos hatasairol. Az udvar tele ott dolgozo cigarettazokkal...

18 eve van ez a vacakolas, ha jol tudom.

Szerintem azert van az, h szaksegitseggel nem lehet otthon szulni, mert azt gondoljak, h akkor nem mernek a nok otthon szulni, es h ezzel el lehet nyomni ezt az igenyt.

Igazabol en azt se ertem, h miert csak a 24. honaptol szamit vedendonek a magzat.

Tulsagosan gepesitve van ez a vilag. Es annyi mindent elfelejtettunk. Nem is tudunk gepek nelkul elni. Miert lenne kivetel a szules? Egy csomo regi bolcsesseg, ami segiti az embert az eletben, elveszik a gepek miatt. Aztan ha a gepekkel tortenik valami csak allunk ott, es bamulunk butan. Pl a pelenkazas... A tartositas regi modszerei... Na de jol elkalandoztam az otthonszulestol. De valahogy igy veszik el a tudas. En tenyleg el tudom kepzelni, h tenyleg azt hiszik, h veszelyben van , aki otthon szul. Szoval lehet, h nem a rossz szandek vezerli oket. Egyszeruen csak a nem-tudas... Ugyanakkor ha arra gondolok, h nemelyik orvos szaklapokbol kitepi az ujabb kutatasi eredmenyeket, h masok ne olvashassak...


Biobaba
biobaba
 
 


Arizona,ez jó hír:)) Hála az égnek :)

Igen, 18.-ik éve van ez. És nem ez az első vihar. Érzem azt is, hogy most tenni kéne valamit.
Biobaba, egyet értek az apróbetűs véleményeddel.

Memme, ez az idézet nekem is eszembe jutott, nahát, minő véletlen :)
márti_23
 
 


Eszter, majd beszamolsz a konferenciarol, ha lesz egy kis idod legysziii?!
El akartam menni, de lekestem a regisztracios hataridot :x

Rita, te is voltal?

Milyen volt szerintetek?

Nagyon kivancsi vagyok!!
_kishangya
 
 


Sziasztok,

az előadásokon nem voltam, mert a zömét már itt-ott hallottam. A világhy dr-t még nem, nem is ismertem, hát őtt meghallottam a kerekasztalon.
A kerekasztalt én is végighallgattam és csk ugyanazokat a paneleket hallottam, amiket már ezerszer. Sokadszor, mindig mindkét táborból ugyanúgy. Persze nem mindenkitől, de zömmel. Tulajdonképpen untam az egészet és azt gondoltam, ennek semmi, de semmi értelme nincsen. Nem is nagyon volt. Talán annyi, hogy az előadásokat most meghallgathatták azok, akik idáig nem. Jaj, volt egy nagyszerű hozzászóló, akit idáig is nagyon szeretettem, ő a Molnár Judit. Nagyon jókat mondott, és talán őérte, illetve a hozzászólásáért volt jó elmenni. meg egy kicsit tudtam dumálni azokkal a szülésznőkkel, akikkel ritkán találkozunk.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Kéretik a gépelési hibákat elnézni
nováky_rita
 
 


Hát akkor egy kis érdekesség:

http://www.hirado.hu/cikk.php?id=238266
indianyo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?