Új privát üzeneted érkezett!

Nikike! Nekem még nincs tapasztalatom, de én inkább kiönteném ezt a tejet...

Írhatok neked a privibe? Nekem lenne néhány kérdésem az anyagiakkal kapcsolatban.

Kép
katya
 
 


Sziasztok!

Nikike: szerintem is jobb, ha kiöntöd :wink: Különben nagyon jó volt a beszámolód :lol:

Voltam ma a dokinál, mindent rendbe talált :lol: annak ellenére, én azért szóltam ,hogy néha kemény a pocim. :cry: A vizsgálatnál, ő is érezte, kicsit :roll: Azt mondta , hogy a pezsgőtabletta /magnézium / az nem nagyon ér semmit. Ha továbbra is érzem, akkor szedjek magne b6-ot. Na gondoltam én nem várok vele, inkább gyorsan vettem is a patikába. :wink: Aug.2.-án kell vissza menni, a terheléses cukor eredményemmel. Épp betöltöm a 24hetet...nem korai még ez a vizsgálat??

Kati: Téged mikor küldött a terheléses vizsgálatra?? Te is még csak most leszel 24 hetes! Tulajdonképpen most nézem azt a papírt, amit az Őrsön kaptam /’menetrend’/ a védőnőknél, hogy 24-28 hétig :wink: van ez a vizsgálat, akkor meg mit parázok már megint….. :roll: :oops: :roll:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!
Már olyan régen irtam, hogy talán nem is emlékeztek rám... Remélem azért néhányan igen! Szorgalmasan olvaslak Benneteket, nagyon gratulálok a friss babásoknak! Sziszike, remélem Anna már jobban van! Tündi, biztosan szép meghitt esküvötök lesz! Kitartás az utolso idösöknek!
Mi közben a férjemmel Horvátországban nyaraltunk 9 napot, szuper volt! Mivel most vagyok a 4.honap végén, külön jol jött ki, hogy nem augusztusban van idönk elmenni, hanem már tul vagyunk rajta, addigra lehet hogy már nehezebben fogom viselni a kánikulát. Még épp hogy kezd látszani a pocim, de amikor hason napoztam, hamar éreztem, hogy nem tul kényelmes az a poz. Elöször izgultam, hogy milyen lesz ez a nagy meleg, nap, viz, stb, de láttam csomo kismamát nagy hassal, volt akit már a nagyobb gyerekei is körbevettek, és senki nem tünt szivbajosnak, ugyhogy én is azt tettem, ahogy jol éreztem magam. Émelygés ellen a hüs tenger csodát tett!
Holnap megyek a dokihoz, remélem mindent rendben talál, kb 2 hét mulva megyek a 18 hetes UH-ra, akkor talán biztosabbat tudunk, ki lakik odabent... De nem vagyok olyan türelmetlen, az a lényeg, hogy jol legyen!
Puszi Nektek Emese
hiuzka
 
 

 
 

Sziasztok!

Gratulálok az újdonsült anyukáknak és a gyerekeknek. Nagyon tetszik, hogy nikike ennyire feldobott, valahogy erőt ad a jövőre nézve.

Tündi: most olvasom, hogy megvan az öltöny, de nekem most jutott eszembe az üzlet neve: Walter. :cry:
Az ázsia centert én is ajánlom, van egy két bolt ahol tök jó alkalmi ruhákat lehet kapni jó áron, én sokszor vásárolok ott.

Ildi: hogy vagy? Hogy birod? Én hetente háromszor találkozok mostanság a Tibával. Nagyon nem tetszik neki a baba ctg-je,többször visszarendel, bár azt mondja hogy nincs gond, de akkor meg miért mondja? Akármit teszek akkor se hajlandó délig megmoccani, csak délután és este. Éjszaka is hagy aludni, van hogy fel sem ébredek reggelig. De amikor érzem akkor rendesen belehúz.
A ctg-re be kell jelentkezni ha az uzsokiba mész.1299 melléken.
A málna levél tea mellett én homeopátiás bigyót szedek amit a háziorvos irt fel, az a lényege hogy a 36. héttől kell szedni, és segít felkészülni a méhnek a ráváró feladatra, illetve a tágulást segíti majd elő. Kaptam egy másikat is, azt meg akkor kell, ha megindulnak a fájások, és a szülés után 1-2 hétig kell szedni, az pedig a kivérzéstől véd, illetve elősegíti a gyorsabb regenerálódást is. Tiba azt mondta, szedjem nyugodtan, őt nem zavarja, támogatja, csak ő nem tudja melyek ezek, de azt tudja, hogy vagy használ, vagy nem csinál semmit, ez a két lehetőség van. Ha érdekel megirom priviben mi az. Majd ird meg mi volt a dokinál holnap. Én csütörtökön megyek UH-ra.

Én jól vagyok, leszámítva azt hogy a séta, menetelést, hajolgatást már egyáltalán nembírom, ja és most már én is michlein baba lettem a sok víztől, de az éjszakákat legalább végig alszom. :P

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az új babákhoz!

Üdv mindenkinek
Kinga&Ádi

Kép
kinga75
 
 


Sziasztok!

Persela, meg mindenki! Mindent ugy csinaltam, ahogy mondtatok! Osztonosen is! koszi a tanacsokat!

katya! persze hogy irhatsz!

Es kismamak! aludjatok amennyit csak birtok! Tegnap en nagyon megjartam! Annyira kimerultem, hogy hidegrazast kaptam szo szerint! Ferjem kitalalta, hogy ugy fogok tudni pihenni ha mellem fekszik az agyban, kaptam meleg teat, biztonsagba helyeztuk bebit, agy melle toltunk egy fotelt, hogy ne tudjon leesni es vegre aludtunk egyhuzamban 3 orat. Mar 3 napja nem sikerult! Kicsit meleg volt a helyzet. Nagyon panikba estem, meg jo hogy apa segitett!

csok

privit varom!

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Kitartást Nikike! Ez a korszak gyorsan elmúlik és majd beálltok.
Nálunk pár napig volt ez, aztán jött a 2x kelünk egy éjszaka, aztán olyan 5 hetesen már csak 1x, és akkor is világosban. :)
Nekem egy dolog jött be a fekve szoptatást, amibe jórészt belealudtunk. Én így bírtam ezt a korszakot túlélni.

Ma viszont valami volt a fiammal. Nem nyugodott meg etetés után, nem kért többet. Kénytelen voltam mászkálni vele (hajnali negyed 7-kor), majd a mellkasomon aludt. F9-kor kértem apát, hogy vegye le rólam, mert felkelnék. A gyerek azóta is alszik az ágyunk közepén. Szépen kitúrt minket. :)

Lmarie: Nekem is ilyen volt a fiam. Amíg bent feküdtem a 37. héten toxémia kivizsgálással, akkor rendszeresen hajnali 3/4 6-kor!!! CTG-ztek minket. Nekem mindig rossz lett, aludt a gyerek. Aztán csináltak 1 után másikat és az jó lett. Szóval a gyereknek semmi baja nem volt, csak neki ilyen volt a bioritmusa.

Vera

Kép
Vendég
 


Sziasztok lányok,

Nikike, nagyon gratulálok a babádhoz és hogy ennyire ügyesek voltatok. Szerintem sem volt túl személyes vagy zavaró, ahogy meséltél. Szerintem is mindenki szívesen olvasta, hiszen vagy tudja már, hogy mi történik ilyenkor, én meg a magam részéről nagyon kíváncsi vagyok mindenre, hiszen még sosem szültem. :) Úgy ltűnik, ezen a fórumon mindenki nagyon ügyesen és gyorsan
megszüli a babáját és mindenki olyan optimista, olyan jó, hogy így biztattok minket, akik izgulunk még pár hétig. Úgyhogy köszi neked is Nikike. És gyönyörű Zsombor, látszik, hogy milyen nyugodt!

Tündi: ez a magnézium pezsgőtabletta tényleg nem sokat ér. Én is először azt ittam mert úgy az 5-6 hónaptól már keményedgetett a hasam, és elég kellemetlevn volt (ahogy már azt korábban írtam), most egy hete szedem a magne+b6-ot és sokkal jobban vagyok. Most már csak este keményedik, főleg, ha fekszem és pozíciót váltok, és most már a kellemetlenségek is elmaradnak.
Ja, és a cukorterhelés miatt ne aggódj. Mert én voltam a 24. héten is zsömle+tejes vizsgálaton és a 28. héten is glükozinoson is. MInd a kettő jó lett. Szerintem nem lesz túl korai, biztos hogy jókor mész! :wink:

Emese: Szerinem ne aggódja a kánikula miatt, a középidőben meg sem fogod érezni. Mire már kicsit nyűgösebb lennél, addigra ősz lesz! :)

Katya: képzeld tegnapelőtt az én babám is rettentően ficánkolt, szinte meg lehetett fogni a kis tappancsát, de lefelé is, ahol csak a kiskeze van, mindenfelé annyira ficánkolt, egyszerre több irányba is húzodott a pocakom. De azért annyira nem volt kellemetlen mint ahogyan te érezted. Mutattam is az apukájának is, hogy ugrándozik Barnabás, és érdekes módon az apukája kezétől ő is nagyon megnyugszik! Lehet, hogy megint valami front volt...
:roll:

Tegnap kimostam az összes baby-ruhát, most már szinte minden szükséges ruhácska megvan. Egy kérdésem lehetne a tapasztalt babásokhoz? Hogy lehet majd a ruhákból a pelusból kifolyt "dolgokat" eltüntetni? Ja, és még valami: a babának a kórházból hazahozáshoz a mózeskosarat ajánljátok vagy a baby-hordozó is jó? Mert nagyon vegyesen vélekednek a barátnőim. Szerintetek? Hétvégén ugyanis megvesszük a kiságyat és a hordozót is. Mózesünk meg már van a babakocsiból.

Vidám napot mindenkinek:
Szilvi és
Kép
szilvij
 
 


Szilvi! Szerintem is lehet, hogy a baba így reagál az időjárás változásokra. :? Mondjuk tegnap is élénken mozgott, de nem fájdalmasan, hala istennek! :)

Kép
katya
 
 


Lányok! Nem tudjatok, hogy mi van Bmszsz-Andreaval?

Kép
katya
 
 


Sziasztok!


Van olyan 4D-Uh, ahol orvos nézi a babát?
Szonográfus az nem doki?

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok, :lol:

Tündi, szerintem a Kárpát u-ban dokinéni vizsgálgat. De ha rákérdezel telcsin, szerintem megmondják. :D

Nem tudom, mi volt tegnap este, de Törpilla olyan élénken mocorgott, hogy ihajj!!! Lehet, hogy szurkolt az olaszoknak?? :D :D

Igyekszek én is sokat aludni, ami nem is megy nehezen, mert annyira de annyira kába vagyok!! :shock: :shock: Már napok óta! Bár az alvást sajnos nem lehet előre raktározni, hogy most kialszom magam, és akkor majd a picurnál jobban fogom bírni... :wink: De azért talán csak számít, ha kipihentebb vagyok... :D

Kép
frusi
 
 


Tündi: A Kárpát utcában is szonográfus csinálja az UH-t. Mi is direkt rákérdeztünk mielőtt mentünk, megnyugtattak, hogy a doktorúr csinálja, aki genetikus szakember is ráadásul, de végül szonográfus néni csinálta. A szonográfus nem doki. Persze nagyon meg voltunk elégedve így is, mert nagyon kedves volt és részletesen mindent elmagyarázott, nyugodtan, kapkodás nélkül mindent megnézett a babócán.

Katya: Igen, nekünk is nagyon élénk volt tegnap is a baba, sőt még ma is! Még séta közben is izeg-mozog, pedig akkor aluszkálni szokott...

Frusi: A Te lányod is ilyen aktív? Akkor lehet, hogy tényleg a foci vb-t szeretik ennyire ezek a babócák? :lol:

Szilvi és
Kép
szilvij
 
 


Méri: köszi az infót :) Örülök, hogy jól vagy :lol: vigyázz magadra nagyon :wink:

Szivi: tényleg a tabletta sokkal jobb, már most érzem a különbséget :lol: Szerintem mindkettő jó haza hozni a babát. :wink:

Szerintem Andi bizti megszült, már különben jelentkezett volna , nem?:lol:

Ildi, Frusi, Andi ???? nagyon csendbe vagytok :lol:
remélem mindenki jól van :lol:

holnap reggel védőnő :wink:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


HOPPÁ :lol: közbe frusi írt :lol:

köszike az infót, gondoltam elkéne menni nekünk is 1x. :wink:
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!

Mi a Schöpf-Mereiben voltunk 4D-n, ott egy olyan nő csinálta, aki épp akkor államvizsgázott, úgyhogy azóta már biztos doki. :lol: De amúgy nagyon szakszerűen elmagyarázott mindent, ha kérdeztünk vmit, egyből mutatta és magyarázta, lemért mindent, pl. koponya, végtagok, megkereste a gyomrot, veséket, szóval szerintem tényleg tudta, mit csinál, nem csak találgatott.
Magnézium: én azért iszom, mert éjjelente begörcsöl a lábam. Nem tudom, tényleg használ-e, de az biztos, h ha minden nap iszom egyet, nincs gond, amikor meg kihagyom napokig, másnap egyből görcsöl a vádlim. Szóval nekem bejön, keményedni meg nem keményedik a pocakom.
A foci vb:ó, Kamilla is nagy focirajongó, bár még nem derült ki, melyik csapatnak drukkol. A tegnapi meccs nem nagyon érdekelte, de előtte minden este, ha néztük, ugrabugrált. :D
Már gondoltam is arra, hogy akkor biztos nem is kislány, hanem fiú, de most, h a ti lányaitok is ilyen fociőrültek.... :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Még valami: ha még nem vásároltatok meg minden babacuccot, én is csak ajánlani tudom a Lehel utcai babadiszkontot. Én tegnap nézelődtem, mert baldachinvasat akartam venni - volt is, csak nem lehetett kártyával fizetni - és elámultam, h milyen sok mindent tartanak, és szerintem jó áron. Valaki már dícsérte, és tényleg csak ajánlani tudom, igényes dolgokat láttam és bármire rákérdeztem, h van-e, egyből mutatta, h mennyiért, milyen fajta. Nem sok színben, de azért bőven van választék.
Tünde, tegnap írtam pü-t, azt hiszem, nem nézted meg...vagy mégis?

Adri és

Kép
adri29
 
 


Adri: nem kaptam semmit :cry: :cry: talán nem ért ide :cry:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!

Én az Istenhegyi Magánklinikra jártam 4D-re. Ott doki vizsgál és DVD is benne van az árban és így "csak" 8000 Ft. Mindenhol csak drágábban tudtam DVD-vel.

Simán a mosógéppel kijönnek a "kis balesetek", nekem nem kellett ezzel trükköznöm. :)

Mindenki másra esküszik a hazavitellel kapcsolatban: mózes vagy hordozó. Mi hordozóban hoztuk haza, mert a Szentenderi úton nem mertem volna "csak" egy mózesban vinni. Ki tudja mikor jön valami őrült az ember autójába...:(
Egy pelenkával a derekát kipránáztuk, mert olyan kicsi volt, hogy nem támaszkodott volna meg benne rendesen.

Nikike, hogy vagy a fáradsággal? Te hogyan adod oda Zsombornak a lefejt tejet? Tejszaporítás miatt vagy más miatt fejsz?

Vera & Marci
Vendég
 


[quote="szilvij"]F írta:szilvijrusi: A Te lányod is ilyen aktív? Akkor lehet, hogy tényleg a foci vb-t szeretik ennyire ezek a babócák? :lol:


Tegnap este olyan szinten volt aktív, hogy magam is meglepődtem, mert ennyire azért sose szokott ugrándozni. :lol: Na kíváncsi vagyok, mit csinál majd a döntő alatt. :D :D

De nagyon édes, néhány kismama mondja, hogy olyanokat rúg a picije, hogy már fáj neki, de nálunk Lillus még sose csinált ilyet. Ő csak olyan kislányosan... :D :D Cukorfalatka. :D

Kép
frusi
 
 


Hazavitel: nekem azt mondta a védőcsajszi, hogy legelső alkalommal azért még nem tegyük a hordozóba, csak a mózesbe, mert még ugye annyira pici, meg minden... és hogy reménykedjünk benne, hogy hazafelé nem kap el a rendőr... :roll: Háááát, most akkor nem is tudom.

Mondjuk mi mindig a "kertek" alatt szoktunk jönni-menni a kórházból /-ba, de sose lehet tudni... mondjuk nálunk Apa biztos kimagyarázná magát, de inkább azért elkerülném az ilyen szitut...

Kép
frusi
 
 


Ja, ugyanakkor nekünk csak cca. 15 perc az út (férjem tempójával) :D innen Újpestről, tehát annyi időt valószínűleg gond nélkül eltölthetne a hordozóban is..... Hát majd meglátjuk.

Kép
frusi
 
 


Frusi: Barnabás se csinált még semmi kellemetlent, a legelső napoktól olyan jófiú: nem is voltam rosszul vele és most sem fájdalmas, ahogy mocorog... (egyelőre). Remélem szülésnél is ilyen okos lesz - már beszélgettem vele róla... :lol:

Vera: Köszi a jótanácsot, akkor nem aggódom a babaruha-mosás miatt.

A Kárpát utcában 12.000 Ft az 4D Uh. De tudnak adni egészségpénztáras számlát. És minimum 20 percig nézegetik a babát - pont úgy, ahogy Adri is írta.

Adri: Ez a Lehel utcai diszkont hol van pontosan? Mert ahogy írtam, mi épp a héten akarunk menni vásárolni.

Szilvi és Kép
szilvij
 
 


Ja igen, mózesben valóban kicsit picike a baba, az egyik barátnőm szerint viszont jobb neki, ha vízszintesben fekszik, csak jól ki kell mellette "bélelni" a helyet... A rendőr meg csak nem lesz olyan szívtelen, hogy egy újszülött babát útban hazafelé megállít... :D Viszont nekünk csak a babakocsi mózese van, az meg olyan nagy... Hát, majd meglátjuk. Ja, és kaptunk pólyát is, mert hogy én is, aztán az öcsém is, aztán a nővérem kislánya majd a kisfia is abban bebugyelálva hagyta el a kórházat... Hát, nem tudom mit fog hozzá szólni Barnabás, de majd meglátjuk. Minden esetre az biztos, hogy jól tartja a babát. És nekünk is csak 10 perc az út hazáig.
szilvij
 
 


Tényleg, én is azt néztem, hogy a mi mózesünk is olyan nagy (főleg hosszában), hogy egy picit véletlenül megdöntöm majd, és lent kell keresgélnem a babát! :D :D :D Na de majd megoldjuk valahogy! :D

Kép
frusi
 
 


Bár én még nem voltam a Lehel u-i boltban, de úgy tudom, hogy a Lehel útnak egészen a legelején, tehát a Nyugati felőli végén, talán a templom mögött? :roll:

Kép
frusi
 
 


A Lehel téri templom oldalánál, nem nehéz megtalálni, Lehel utca eleje, és sárga piros betűs felirat van, motorbolt meg mellette.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Szerintem a pólya jó ötlet, kit érdekel, hogy elavult, de szerintem jól tartja a babát.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Tünde, mivel nem ment át a privi, ide írom, úgysem titkos. Csak azt írtam, hogy én minden nap fél 4-ig dolgozom a belvárosban, és tudod, h az Uzsoki mellett lakom, tehát írj egy helyet és időt, h hol találkozzunk és akkor odaadom a csatokat. 16 db van, inkább ekrü színűek, mint fehérek:-)

Adri és

Kép
adri29
 
 


Szia Adri!

Előre is köszönöm! :lol: Aranyos vagy :lol:

Én oda tudok menni az uzsokihoz a 82-es trolival, vagy akár villamos is jó az elöttetek áll meg? Vagy nem tudom, te bkv-val jösz haza? akkor megirod melyikkel, melyik megállóba, hány kor és én oda megyek. Ahogy neked kényelmesebb! Jó lenne a holnap esetleg? :wink:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Hopp, lemaradt a telefonszámom esetleg hátha kell:20/430-8160 :lol:
ccuncogó67
 
 


Sziasztok!

Vera: a lefejt tejet inkabb melyhutobe teszem, ha gond lenne, ma csak azert cumisuvegbol, hogy apanak is legyen etetos elmenye. A gyerekorvos azt mondta, hogy szaporitast csak a baba szopija segiti alapvetoen. Nekem muszaj neha kiuritenem a melleimet mert felrobbannak es fajdalmas lenne egyebekent (begyulladna), tehat eleg jo talalmany ez a fejos cucc.
Mi is ugyanugy hoztuk el hordozoban Bocit, mint Ti, kiparnazott fenekkel!
CSak rovid uton!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Ha valakit érdekel megvan a BAba-Zene 4 és Rubint Réka intim tornája..nagyon tetszik.:)
Kálai Ildikó féle Kismama torna, de csak videokazin.

Akinek kell átvetetem a DVd-t írjon privit.:)

Jobban vagyunk, de szopi még nem megy, csak azért meg nem fogom befájdalomcsillapítózni..remélem ez is megoldódik.

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


[quote="nikike"]S írta:nikikeziasztok!

Vera: a lefejt tejet inkabb melyhutobe teszem, ha gond lenne, ma csak azert cumisuvegbol, hogy apanak is legyen etetos elmenye.


Amikor úgy nézett ki a kórházban, hogy Marci egyáltalán nem fog szopni, akkor apa azzal vígasztalt, hogy akkor legalább ő is etetheti. :) Ő is erre vágyott. Hát most mindennap 5x lehet etetni apának is.

Akkor ennyit a cumizavar című őrületről. Az Uszokiban minden kisbaba találkozik cicivel és cumival is, mégsem "zavarosak". Engem ezzel riogattak, hogy tuti ezért nem szopik rendesen a gyerekem. De hiába mondtam, hogy már az első alkalommal sem tudott egyáltalám szívni. Ti ismertek valakit, aki tényleg cumizavaros lenne? Vagy ez is csak egy dolog, amire megpróbálnak ráfogni mindent, mint egy nagy mumusra.
Vendég
 


[quote="weronica"]T írta:weronicai ismertek valakit, aki tényleg cumizavaros lenne? Vagy ez is csak egy dolog, amire megpróbálnak ráfogni mindent, mint egy nagy mumusra.


Vera, el tudom képzelni ezt is amit Te írtál, mármint hogy ez a cumizavar is csak olyan "kitalálmány": bár személyes tapasztalatom még nincs, ma már annyira kezdünk átesni a ló túlsó oldalára ebben a természetesség-dologban... Persze nyilván sok előnye van a természetes megközelítésnek is, de szerintem manapság ezt már túlzásba viszik... lásd Kismama magazin. Se cumi, se cumisüveg, és lehetőleg szoptasd a babát, amíg le nem érettségizik... legalábbis nekem kb. ez jön le...

Kép
frusi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Én nem vagyok cumisüveg ellenes, szerintem is remek találmány, h az apuka kivegye a részét az etetésből és én úgy gondolom, nem okoz zavart a kicsinél, és nem fog leszokni ettől a ciciről...legalábbis most így gondolom. Én nem az a fajta vagyok, aki lazán nyilvános helyen, haverok között is előveszi a mellét és megszoptatja a kicsit...nem zavarna, ha más csinálná ezt, de én nem vagyok ilyen. Tehát akkor hosszú hónapokig ne menjek sehová otthonról?

Szilvi: ha esetleg még időben írom, a Mini Manóban meg tegnap voltunk. Nagyobb a választék, mint a Lehel útiban, ez előnye, hátránya, h amolyan divatos, modern cuccokat lehet venni, és így kicsit drágábbak is.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Tökre osztom a véleményedet Frusi. :)
Egyébként, amikor nem sikerült Marcit rendesen szoptatni, akkor pont ezen "nyomás" miatt eléggé ki voltam. :(

A kórházban mikor megláttam, hogy cumisüveg van, akkor először elkeseredtem hasonlóan mint a többi "tudományos kismama" (Igy hívom magunkat, akik már mindent elolvasnak előre könyvből.. :)). De, amikor valakinek nem evett a gyereke és kellett a pótlás vagy itatni kellett (a csecsemősök szerint mi azért sárgultunk, mert nem itattam a cukros vizzel) akkor senki nem habozott odaadni neki.

Itthon kipróbáltam a pohárból itatást és a kiskanalas módszert is, de ha azzal csinálnám, akkor beleőrülnék. Lassú és kifolyik. Márpedig, ha valaki cseppenként összefeji a tejecskét, akkor nem a kis body-n akarja látni.
Vendég
 


Sziasztok!

Megvagyok, csak azért nem jelentkeztem, mert 2 napja mindenféle ügyeket intézek és "rohangálok" már amennyire még kitelik tőlem. Egészen jól vagyok, bár pont ma reggelre úgy tűnik becsípődött a derekamban egy ideg, mert alig bírok menni. Volt már ilyen, azért remélem hamar elmúlik. De az is lehet, hogy csak megrántottam a derekam, mert képzeljétek tegnap a Tesco-ban vásároltunk, amikor sikerült egy eldobott fémhuzalra rálépnem és majdnem hanyattvágódtam. Párom mondta is, ha elestem volna az tuti, hogy kiveri a balhét az üzletben. Így csak megrántottam a térdemet és ezek szerint lehet, hogy a derekamat, de kenegetem, ha ülök nem fáj, ma nem is csinálok semmit, azt hiszem.

Méri voltam tegnap Tiba-nál. Egyelőre mindent rendben talált, nagyon elégedettnek tűnt az állapotommal és a súlyommal is. Mondtam neki, hogy vannak fájásaim, azt mondta, hogy ez már ilyenkor természetes, na meg azt is, hogy tulajdonképpen most már akármikor szülhetek?! Na azért én szeretném ha még ezt a 4 hetet kihúznánk, de legalább még kettőt. Jövő héten megyek CTG-re és meglátjuk mit mondanak. Délelőtt az én bébim se szokott mocorogni, úgyhogy lehet, hogy nem lesz jó a mi eredményünk se? Nálunk a hajnal 5 óra és az este fél 8-tól fél 11-ig a favorit időszak, de hát ilyenkor ugye nem lehet CTG-re menni :lol: :lol: :lol: Hála az égnek én még mindig alig vizesedem, így elég jól közlekedem, csak a felállás és leülés megy nehezen, meg a hangulatom tud rettentő hirtelen megváltozni. Hiába ezek a hormonok :) Azért ez a heti 3-szori találkozó nem hangzik túl jól, de biztosan minden rendben van, ha ő mondja, csak gondolom jobban figyelemmel akarja kísérni a dolgokat. Kitartás! Már nincs is sok Neked hátra :) jó lenne még összefutni előtte.

Hazahozatalt amúgy mi is hordozóban tervezzük, mondjuk a mi utunk legalább fél óra az Uzsokiból és elég forgalmas is, meg nem is vettünk mózest. Nekem azt ajánlotta egy védőnő - nem a sajátom :) - hogy állítólag van valamilyen derékkiemelő, amit a piciknek be lehet tenni a hordozóba és az már úgy jó, de én még nem kérdeztem utána sehol. Nekünk még nincsen meg minden ruci, és a pakkomat sem tettem össze, de azért lassan csak elkészülök. Lányok kapott valaki olyan mell lemosó kendőt, amit a múltkor Csombó Szilvi ajánlott az előadáson?

Szép napot mindenkinek!
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Sziasztok!

kepzeljetek ejszaka csak ketszer keltunk. 11-fel4 ig aludtunk, aztan csak fel 6kor ujra. tok jol kipihentem magam!Mondjuk a gyerek velem alszik az agyamban, gondolom ez hulyeseg, de igy mindketten nyugodtan alszunk. Napkozben tok jol el van a kisagyaban! MAjd megprobalom ejszakara is betenni!

Cumisuveg-cici kerdes: nekem szerencsere van bosegesen tejem, a gyerek rendes mert sziv mint eg V8-as motor, de apa orult a tegnap esti cumisuveges mokanak. Rendszert nem csinalunk belole, de neha siman elmegy, nem zavarodnak ossze. Boci mar most nagyon jol tudja, hogy hiaba szipokazza a jatekcumit, abbol aztan nem jon semmi, szoval, ha ehes dugdoshatom en a szajaba, ugy kopi ki ahogy kell!

Mas: Ti hogy vagytok az otthon lettel? Van idotok mindenre? En ugy erzem, hogy sok is, meg mar mennek baboval mindenfele. Tudam azert meg korai, de alig varom, hogy jojjon jovohet penteken a gyerekorvos es ament mondjon a kimenesre.

Tegnap vendegsereg volt nalunk, kepzeljetek olyan rucit kaptunk, hogy meg kell zabalni!

Imadom ezt a kis eletet, pedig en nem voltam egy tipikus anyajelolt. Neha kicsit kenyelmetlenul is ereztem magam, hogy meg mindig a bulizasokon jar az agyam! De most, semmiert sem cserelnek magammal! Ti hogy vagytok ezzel?

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Én is cumisüveg párti vagyok, apának is legyen némi élménye az etetéssel, illetve tényleg jól jöhet ha én már annyira kidöglök, és van lefejt tecsi és eltud vonulni a másik szobába vele én meg pihenhetek. Annyira sulykolják belénk a csak szoptatást, hogy már elegem van. Amikor sielni voltunk idén három 6 hónapos babával voltak a barátaink, és volt egy aki megrögzött szoptatáspárti volt, és kiakasztott mindenkit, főleg a másik két anyukát. Már akkor elkezdte nekem is sulykolni, én meg finoman leállíottam, na azóta se kedvel. :P
Megjegyzem a kislánya most 1 lesz, de még semmilyen kiegészítést nem kapott(se tea, se bébiétel, gyümiv vagy hasonló), pedig már az orvos is veszekszik vele. Na ez se normális.

Voltunk ma 38 hetes uh-n és kiderült hogy ő urasága startpozicióba helyezkedett, :D és a méhlepény is azt mutatja, hogy készenáll a baba a megszületésre. (elkezdett rendesen meszesedni a lepényem, de minden oké vele, csak már nem nagyon fog hízni a picur valószínűleg.). Most 2800-2900 g között van, így nem lesz nagy baba remélhetőleg. Szóval lehet hogy meglesz időre a bébi. :P
Igaz most már elég gyakran vannak összehúzódásaim, de nem is tudtam biztosan hogy ezek azok. Kezd izgi lenni a dolog.

Ildi: tök jó hogy a doki mindent rendben talált. Ne aggódj, fogsz még vizesedni :twisted: én is azt hittem hogy megúszom, dicsekedtem is vele, erre bumm.
Kaptam melltörlő kendőt, a Baby Planetben, 1690 FT, 80 darabos, és nem kell lemosni. A Chicco nak van egyedül ez a terméke, ők is most vezették be. Patikákban sehol nem volt. Illetve én vettem garmostan kenőcsöt, azt javasolták.

Amúgy végre sikerült leparkettáznunk, kitakaritottuk a szobát, összállíottunk a kiságyat, pelenkázó komódott, kipróbáltuk a műszaki ketyeréket, és kimostam a bébi cuccokat. Most már csak vasalnom kell és kész vagyunk. :P :P :P
Ja és végre a kórházi cumómat is összepakoltam tegnap.Szóval remekül vagyok. :P

KépKép
lmarie
 
 


Szia Nikike!

Örülök, hogy ilyen jól telnek az első otthon töltött napok, hetek. Én ugyan nem vagyok még kompetens a témában, de szerintem teljesen normális reakció volt az is, amikor azon gondolkoztál, h jó lenne bulizni, és ez is, hogy a kis csöppséggel ilyen jól lefoglalod magad.
Most még sok új élmény ér.
Személy szerint én már tök jól ellennék otthon, még a mosás, etetés, alváshiány is jobban lekötne, mint a munka. A bulizással úgy vagyok, h jó haverok között lenni, beszélgetni, de a táncolós bulik már rég nem hiányoznak.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Ildi, úgy látszik, mi Mérivel egy helyen vásárolunk (újpesti Baby Planet?) :D , mert én is ott láttam ezt a mell-lemosó vagy milyen kendőcskét, Chicco, és én is vettem rögtön. :D :D

Nikie, meg tudlak érteni, szerintem az anyaság nem azt jelenti, hogy 100%-ig fel tudja adni az ember a régi életét, de nem is erre van szükség szerintem. Én viszonylag hamar befejeztem a munkát (27 hetesen), mert nem akartam magam hülyére stresszelni. Most (tegnap konkrétan) kezdtem el azt érezni, hogy úúúristen, mit fogok én itthon baba nélkül csinálni még 1 hónapig... El is kenődtem rendesen, persze biztos hormon-hatás is van benne, ahogy valamelyikőtök írta. 8) :shock: :lol: Azért mára már összeszedtem magam, most pl. sül a máglyarakás a sütőben, névnapi ebéd kell mára férjuramnak!! :D :D :D

Pl. én lennék nagyon aktív, mennék ide-oda, de egyedül már nem merek, mert néhány perc sétától vagy állva végzett házimunkától is elkezd szurkálni a hasam!! (Azért sétálni ennek ellenére szoktunk, hogy ne tunyuljak el, persze csak nagyon lájtosan).

Úgyhogy hasonló a szitu, mint amikor mondjuk meglesz már a baba, és az első napokban nem lehet kivinni... attól én is nagyon szenvedek már előre, de úgy gondolom, hogy mi azért szerencsések is vagyunk ilyen szempontból, hogy nyári babáink vannak!! :lol: :lol:

A tegnapi depim még amiatt is volt, hogy én is már annnnnyira szülnék, na jó, Apa kedvéért várjuk meg a vb-döntőt, meg azért a 37. hetet mégiscsak illene kivárni, de aztán... talán azért is voltam türelmetlenebb kedvemben tegnap, mert egy nagyon kedves barátnőmnek megszületett a babája, nagyon örültem nekik, és annyira hihetetlen, mert együtt voltunk / vagyunk kismamák, :D persze nem szólhatok egy szót se, mert ő 3 héttel előttem jár, de azért elfogott egy kicsit a pozitív értelemben vett irigység. (De persze dilis vagyok!! mintha bármiről is lemaradnék, pedig nem, az eszemmel nagyon jól tudom!!) Ja, neki egyébként indították a szülését, irigyeltem is, hogy nem kellett gondolkodnia, hogy mikor induljanak kórházba!! :D :D :D

Kép
frusi
 
 


Sziasztok lányok,

cumisüveg: én nem vagyok nagyon megijedve, hogy már a kórházban is előkerül a cumisüveg. Nyilván a baba érdekében próbálják cumiztatni. Egyébként mi megbeszéltük a férjemmel, hogy a lefejt tejből ő is fogja cumiztatni a babát esténkt. Mivel ő "éjjeli bagoly", 1 óráig nem tud aludni, úgyhogy az utolsó tejcsi-adagot ő fogja a cumisüvegből adni a babának, amíg én próbálok aludni a következő hajnali szopizásig. Legalábbis most így képzeljük. Én sem hiszem, hogy "cumizavaros" lenne a baba, őszintén szólva én még ilyen babát nem láttam az ismerőseim között... :)

melltörlő kendő: én is kerestem több patikában, de úgy néztek rám, mint aki megőrült. Mondták a patikusok, hogy ezt meg honnan veszem, hogy ilyen kell, és egyáltalán mi szükség rá, miért nem jó nekem a langyos vizes lemosás, stb... :roll:

Nikike: Olyan jó olvasni, hogy ilyen pozitív vagy, hogy már sétálnátok és ilyen jókedvűek vagytok a babával. Én mostanában érzem, hogy tök jó lenne már végre egyet bulizni, hogy jókat táncolni, koktélozni, reggel ágyba kerülni... De végül is már több mint fél éve nem voltam ilyen buliban, mostanában természetesen csak csendesebb kerti partikon voltunk...

Adri: köszi a Minimanós ötletet. Még ott úgy sem jártam, akkor inkább oda megyünk előbb, ráadásul az közelebb is van hozzánk. Remélem mindent megkapunk egy helyen.

Lmarie: nagyon izgi, ti már tényleg a finisben vagytok. Nagyon drukkolok nektek, hogy minden a legjobban menjen!

Szilvi és
Kép
szilvij
 
 


Méri, örülök, hogy startpozícióba helyezkedett a fiatalúr!!! Egyre izgibb!! :D :D :D Tényleg, fogunk rólatok majd tudni valahogyan? :lol: pl. férjedet izzítsd be, hogy írjon majd be ide, vagy vkinek tudod a számát?... Hogy ne kelljen sokáig izgulnunk, ha egyszercsak eltűnsz! :D

Kép
frusi
 
 


Nem tudom, jó ötlet-e, mert van olyan, aki nem szívesen adja ki az adatait, de pl. a táblázatba bekerülhetnének a tel.számaink is. Így ha vki szeretne vmit kérdezni a másiktól, akár fel is hívhatja, nem kell kivárni, míg belép a fórumba. Szerintetek?

Adri és

Kép
adri29
 
 


Nekem amúgy nem a bulizás hiányzik, csak hogy emberek között legyek. Szerintem én azt fogom rosszul viselni, ha az első időben, amikor mi nem mozdulhatunk ki, napokig nem jönnek hozzánk a látogatók, apa meg csak este ér haza. Mert ok, h lehet a babához is beszélni, meg a híradót fennhangon kommentálni, de effektíve nincs kivel beszélgetned. Persze az sem megoldás, hogy a nagyik, barátok folyton a nyakunkon ülnek és segítőkészen a lakásban lófrálnak, mert biztos attól is idegbeteg lennék...na majd meglátjuk :lol:
Akik már 30 hét után vagytok vagy már babáztok, milyen mellszívót vettetek? Tényleg elég a kézi ugye? És jó a Medela, amit a védőnő is ajánlott, vagy tényleg jobbak az Avensis és Chicco, ahogy a bolti eladók is ajánlják? Amúgy a Minimanóban jó fej eladók is vannak, néhány drága termékre kijelentették, h nem kell, nem jó, nem ajánlják, lehet, h nem kapnak jutalékot az eladások után? :lol:
Mérleg mennyibe kerül újonnan? mert amennyiért én bérlésre felkínáltat láttam, annyiért már lehet, h venni is lehet. És hány hónapig szükséges?
Más kérdésem most nincs :?

Adri és

Kép
adri29
 
 


Termeltetek rendesen, amíg én a C and A-ban vásároltam. Nagyon jók a bodyk. Egy csomag 3 db 1200 Ft. Csomó édes rucival tértem haza. :)

Mellszívó: Én ipari felhasználó vagyok a napi 5x fejéssel. :) Medela van, elektromos változatban. De, akinek nem Medela-ja volt a kórházban azok mind megirigyelték...

Majd jövök még, csak valaki enni kér. :)
Vendég
 


Na szóval.
Mérleg 20e Ft újonnan. Én 2300 Ft-ért bérlem havonta. De szerintem csak akkor érdemes, ha nem hízik a babád rendesen. Különben csak "belehülyül az ember."

Nagyon durva, ha 1 évesen nincsen hozzátáplálás egyn gyereknél. Az már inkább a rossz, mint a jó kategória.

Nikike, nem hülyeség az együttalvás. Eleinte nekünk is így ment, aztán úgy a 6. hét körül tudtam a kiságyába este letenni. Persze elinte aggódtam, hogy ez így marad, de felesleges volt. :)

Nekem is hiányzott a buli, de mióta Marci megvan szinte eszembe se jut. Jó így. Az untakozós időszaknak hamar vége lesz, és alig lesz időd bármire is. :) Én ma már pl nem főzök, hanem rendelek. A kis időt meg inkább szomszédolásra használom, mert a társaság nagyon kell.

Az én fiam 11 napos volt, amikor mondta a gyerekorvos, hogy vigyem már ki. 20 fok volt akkor. Nyáron ez nem olyan szigorú dolog.
Vendég
 


Hopp, akkor mégiscsak olcsóbb bérelni mérleget. Köszi az infót.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Adri, mellszívó-ügyben: az én környezetemben mindenki az Avent kézi mellszívót dícséri. (ezen kívül még a kórházas előadáson hallottam a Medelát, ennyi.) Én Aventet vettem, ha ilyet szeretnétek, érdemes 1-2 helyen megnézni, pl. a DM-ben is lehet kapni, és cca. egy ezressel olcsóbb volt, mint az összes bababoltban. OK, nem egy egetverő összeg, de azért már plusz 1 babarucit is kap akár az ember. :D

Kép
frusi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?