Új privát üzeneted érkezett!

Szia Márti!

Majd átnézek a friss kismamákhoz is. Szóval te is a Tidrenczelnél fogsz szülni? (ha nem akkor bocs, nem figyeltem) Én igen, elvileg június 6-ára vagyok kiírva, de szerintem 1-2 héttel késõbb. Most 28 hetes vagyok, de fogalmam sincs hány napos. Ez a babakor kicsit meghatározhatatlan. Te mikor? Neked is gond volt az AFP-del, vagy miért jártál abban a topicban. (Bocs, de már nem emlékszem, hogy ott kik voltak, szerencsére ha túl van rajta az ember, nem szívesen látogat vissza oda.)
Egyébkén holnap reggel megyek UH-ra, ezt mindíg nagyon izgatottan várom, mert olyan jó látni a babót. Nekem csajszi lesz, neked?

Pusszantyú!
Daleei
dale
 
 


SZia, Daleei! Kép

Aha, én is a Tidrenczelnél fogok szülni! Nála szültem 2001 novemberében a kisfiamat is és nagyon elégedett voltam a gondozással, meg mindennel, úgyhogy fel sem merült, hogy máshoz menjek! Én jún. 2-ra vagyok kiírva, de én is késõbbre (10-11-re) számolom magamnak a babát! És úgy tûnik, lány lesz õ is! Kép Az AFP-mmel nem volt gond, csak most febr-ban voltam 35 éves, ezért merült fel az amnio lehetõsége, de végül is nem csináltattuk meg, mert nagyobbnak találtuk a kocákzatot, mint annak az esélyét, hogy beteg legyen a baba (minden eredményem tökéletes lett) - remélem, minden rendben lesz4 KépKépKép Én is szeretem UH-n nézegetni a babát, épp most akarok bejelentkezni 4D-re is, mert nagyon-nagyon kíváncsi vagyok rá (és arra is, hogy tényleg minden rendben van-e vele) Ti a 4D-t nem akarjátok? Árminnal még nem voltunk, valahogy fel sem merült, de most nem bírok a kíváncsiságommal! Kép

Márti
28+6 (ezt a második UH alapján számolom, akkor azt mondták, 8+2 napos - hát, azóta azt veszem alapul! Kép)
márti
 
 


Márti!

Lehet, hogy szüléskor találkozunk? Jó lenne. Örülök, hogy neked is jó véleményed van a dokinkról. Szerintem nagyon jó fej. Én még örülök is, hogy nem 50-60 éves.
Nem tudom, hogy olvastad-e az AFP-s történetemet, de a lényeg az, hogy mikor megtudtam az szó szerint KO. volt. Ez egy csütörtöki napon volt és a MÁV-ban csak legkorábban hétfõn tudott volna velem foglalkozni a Tidrenczel, persze mondta, hogy nem kell nagyon megijedni. De akkor nekem bárki mondhatta volna ezt vizsgálat nélkül, én akkor is padlón lettem volna. Így aztán megmozgattam minden követ és eljutottam egy 4d-s rendelõbe egy genetikushoz szombat reggel. Így aztán már voltam ilyen UH-n. Ha megteheted anyagilag, csak ajánlani tudom. Fantasztikus volt. Pedig akkor még igen kicsi volt a babóm 17-18 hetes. Igazából most érdemes megcsináltatni, vagy még késõbb. Ha teheted ne hagyd ki. Azt hiszem, ha itt jelentkezel be a babaneten a Praxis rendelõbe, akkor még kedvezményt is kapsz.

Hali
dale
 
 

 
 

Mennyibe kerül a 4D UH és mit tartalmaz a szolgáltatás? Én most vagyok 24 hetes, gondolom 30 körül kéne elmenni vagy utána. Mit ajánlotok és hol?

Saci
charlottee
 
 


Saci,

pont most kellene elmenned 4D UH-ra, ez a TÖKÉLETES idõpont. Késõbb már egyre rosszabb lesz a kép. Mi a 26. héten voltunk, nagyon nagy élmény volt, ezért visszamentünk a 30. (?) héten is, de az már messze nem volt olyan jó.
Névtelen
 


Szia Saci!

Mi is voltunk 4D-n a Praxisban. Tavaly 8 ezer forint volt, ebbe beletartozott egy UH vizsgalat (megnezte a doktor ur, hogy minden rendben van-e a babaval), aztan kovetkezett a 'mozizas'. Videokazettat vigyetek, de ott is adnak, tehat ne panikoljatok, ha otthon marad! 1000 Ft a kinyomtatott szines kep, es egy ezresert lehet CD-t is csinaltatni. Szerintem megeri! Babaneteseknek kedvezmeny is van, szerintem hasznald ki!

Kedves Nevtelen/marcius 24, 20:51!

En osszesen 3x voltam 4D-n, a 11. a 19. es a 32. heten, es szerintem nem rosszabb lett a kep, hanem egyre kevesebb fert a monitorra egyszerre a bababol. Szoval nezopont kerdese, hogy rosszabb v. jobb. A 11. heten meg teljes egeszeben lathattuk egyszerre, utana mar 'csak' az arca, keze, laba stb. volt lathato. Nekunk a legjobb a 32. heti lett...
De ez nem is MAV-os tema Kép!

Kedves Nevtelen/Marcius 22, 22:57!

En is varom a tortenetedet. Dr. Herczeghnel szultem, nem a 'legjobb' szules volt (sztorit megtalalod a februari archivumban), de azert nem irogatnek nevtelenul ilyen kemeny szavakat! Remelem hamarosan minden kiderul!

Udv, Virag
virga
 
 


Szia Maci_2!

Mi van veletek, bírod még?
Curly
Névtelen
 


Curly!
Maci_2-nek 23-án császárral megszületett a kislánya, Veronika! KépKépKép Kb. 2700 gr és 50 cm (pontos méretek a Friss kismamáknál) Amennyire tudom, mindketten jól vannak (mégnincs teje, de Veronika szépen szopizik) KépKép, de még maradniuk kell a kórházban, míg Maci véreredményei stabilizálódnek.

Márti
márti
 
 


Szia Márti!

Nagyon köszi az információt, szóval ezért nem jelentkezett az utóbbi idõben, bár jelezte, hogy komplikációk vannak nála. Hála istennek akkor úgy néz ki minden rendben lesz.
Mégegyszer köszi, én remélem még kibirom azt a hátralévõ 2-3 hetet.

Curly
Névtelen
 


Curly,
Ma jöttünk haza. Csak azért ugrottam be, hogy leírjam már nem vagyunk egyben. De látom Márti informált benneteket. Kedves, hogy aggódtál miattunkKép. Úgy néz ki mindkettõnkkel minden rendben. Kitartás nektek!

Márti,
KösziKép.

Maci_2
Maci_2
 


Maci_2!
Gratula!
Ha valahova leírod a történeteteket, akkor másold be ide is, légyszi'!
Minden rendben van, már veled is? Mi okozta végül a bonyodalmakat? Kiderült?
Jó pihenést!
Csi
Névtelen
 


Maci_2!

Gratulalok kislanyod szuletesehez es egeszseget kivanok a babanak, a kismamanak es a kispapanak is! Es persze turelmet is Kép!
Ha lesz egy kis idod, oszd meg velunk a torteneteteket!
Udv, Virag + 14 hetes Levente
virga
 
 


Szombaton derült ki, hogy lányunk lesz. Kép Nagyon boldogok vagyunk. Ma meg voltam cukorterhelésen, úgyhogy benn idõztem a kórházban 2,5 órát, s a szünetben beültem a szülészeti folyósóra, ahol mindenhonnan csak édes babasírások hallatszottak. Olyan édesek voltak, hogy ott a folyósón elsírtam magam (túl érzékeny vagyok mostanság) és már várom, hogy én is ott tartsak.

... de félek a szüléstõl. És ez nagyon aggaszt. Tudom már, hogy milyen, visszaemlékezve nem egy katasztrofális dolog, de most mégis félek. Ti hogy álltok ezzel?

Saci
charlottee
 
 


Szia Saci,

De aranyos, hogy képes voltál felmenni a szülészetre a két vérvétel között.Kép És éljenek a kislányok, nekünk is az lesz, legalábbis eddig mindig úgy tünt, én már nem is tudnék fiút elképzelni. Érdekes, tavaly minden ismerõsömnek kisfia született, az idén meg mintha csak lányt várna mindenki, biztos a csillagok...
Nekem ez lesz az elsõ kisbabám, úgyhogy fogalmam sincs milyen érzésekre számítsak. Kb két hét múlva születik, de még mindig olyan valószínûtlen az egész. Néha az az érzésem
nem is fogok szülni... de ugye még gyerek bennt nem maradt. Én azt nem tudom elképzelni, hogy tud az a pici szûk szülõcsatorna kitágulni annyira, hogy kiférjen rajta egy egész baba. De hát a természet csodálatos, amióta terhes vagyok nem gyõzõk csodálkozni rajta, milyen hatalmas változásokra képes az emberi test. Én például massziv 9 órás alvó voltam, hónapok óta viszont elég 7 is és nem vagyok fáradt.
És azon is csodálkozom, hogy még nem nem álmodtam a szüléssel, pedig úgy tudom ilyenkor sok anyuka álmodik mindenféle jót vagy rosszat. Lehet, hogy éberen annyit foglalkoztat a dolog, hogy nincsenek tudatalatt elfojtott félelmeim, én azokat napközben kibeszélem fûvel-fával.
Mindenesetre egy kis félelem természetes, ki ne félne a fájdalomtól, meg a komplikációktól, de szerintem a tudat, hogy milyen boldog leszel ha végre ottlesz az a csodálatos pirinyó ajándék, amit az élettõl kapsz, mindent feledtet.

Curly
Névtelen
 


Ez olyan szép volt. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok lányok!

Én is a MÁV kórházban fogok szülni, szeptember végén. A Herczeg dokihoz járok (kétszer voltam még eddig nála 6 hetes és 12 hetes UH-n). Eddig még kedvesnek, segítõkésznek ismertük meg a férjemmel.
Tudtok segíteni nekem abban, hogy ilyen fiatal kismamaként (14 hetes) már el lehet menni a felkészítõre a kórházba, vagy várjam meg a 32. hetet, amit a doki mondott.
Köszönöm
Kata (14)
Névtelen
 


Kata!

Az elõadás teljesen nyitott, egy nagyteremben rendezik, kb. 60-80 ember szokott részt venni rajta - a kutya nem kérdezi, terhes vagy-e egyáltalán, a MÁV-ban akarsz-e szülni - egyszerûen oda kell menni és beülni! Kép SZóval, nyugodtan kezdd hamarabb! És a 32. hetet pedig semmiképp ne várd meg, mert havonta egyszer van ea. (minden hónap második szerdáján 18 órától), három különféle téma szerepel (tehát három ea-ra érdemes elmenni), ha a 32-diken mentek az elsõre, akkor a harmadikról könnyen lemaradhattok! SZülõszobalátogatásra valóban csak az utolsó idõben lévõket engedik be, hogy ne legyen nagy tumultus, de ott sem kérnek igazolást arról, hanyadik hetedet töltöd - és bizony, ha épp mind a négy szülõszoba foglalt, akkor errõl is könnyen lemaradhat, aki nem kezdett el idõben járni!
A babához gratulálok! Kép

Curly! Neked pedig nagy drukk a közeli babához! Kép Én nagyon féltem a szülés elõtt - most már kevésbé, illetve máshogy Kép -, szerintem senki nem tudja elképzelni, felfogni ésszel, hogy néhány hét múlva egy igazi, élõ babával lesz otthon, aki nem a hasában van! Nekem egyelõre az is felfoghatatlan és elképzelhetetlen, hogy három hónap múlva már tuti, hogy két gyerekkel leszek itthon! Kép De ha majd lesz idõd a babázás mellett, szívesen várom(juk) a szüléstörténetedet is!

Márti
márti
 
 


Kedves Márti!

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen gyorsan segítettél.
Akkor a jövõ héten szerdán mi is ott leszünk a hallgatóság között.
Kívánok neked további szép babavárást!
Ha van még kérdésem jövök!
Kata
Névtelen
 


Nekem ez a második babám lesz, a kisfiam most 4,5 éves. Õt a Herczeghnél szültem és totálisan meg voltam vele elégedve, szerintem jól döntöttél, hogy hozzá jársz, ... de szerintem most én is jól döntöttem, hogy TZS-hez járok.

Átéltem már egy szülést, ezen is túl leszek, de félek, hogy most nem leszek olyan kitartó mint múltkor. Már nem az ismeretlentõl félek, hanem magamtól. Talán nem bízom magamban. Szokott görcsölni a hasam (bélgörcsök) és igen fájdalmasak, ilyenkor mindig arra gondolok, hogy hogy fogom én kibírni a szülési fájásokat, ha már ettõl elalékok? De lehet, hogy ott akkor teljesen más tudatállapotban másképp fogom majd érzékelni és felfogni a fájdalmakat.

Puszi:

Saci
charlottee
 
 


Kedves Saci!

Sajnos tapasztalatom nincs a szülésrõl. Szerintem magadtól ne félj! Ha már ott leszel, akkor csak a baba fog számítani és a fájdalmat lehet, hogy észre se fogod venni. Én is sokat gondolok rá, hogy vajon milyen lesz. Van aki fájdalommal éli meg, van aki legyint, hogy semmiség volt. Most egyenlõre az is furcsa, hogy a szokásos havi hasfájás nincs, helyette hányinger van vagy talán volt (kopp,kopp). Még nem tudom mi vár rám a következõkben, de a babáért bármit kibírnék és szerintem te is bármit ki fogsz bírni. Szurkolok neked, hogy könnyû szülésed legyen és a tudat, hogy a baba mindjárt a karjaidban lesz segítse ezt.

Megkérdezhetem, hogy miért váltottál orvost, ha elégedett voltál a Herczeggel?
Kata
Névtelen
 


A pénz miatt. Túl drága lett, ami szerintem érthetõ, hiszen fenn kell tartania egy egész rendelõt. Ezért nem hibáztatom, magamat viszont egy kicsit igen, hogy miért nem keresek többet. Múltkor mikor voltam TZS-nél, találkoztam H-val, beszélgettünk, de egy szóval se utalt arra, hogy megbántódott volna. Aranyos volt és kedves, mint mindig. Örülök, hogy TZS-hez járok, mert õ is olyan mint a Herczegh. Aranyos, kedves és megnyugtató - no és jó szakember. Egy kaliberûek.

Saci
charlottee
 
 


Kedves Saci!

Egy kissé én is meglepõdtem, amikor meghallottam mennyit kell fizetni a kb. 15 perces bentlétünkért. De mivel elég ritkán találkozunk vele (remélem így is marad és nem lesz semmi gond). Hétfõn este amikor telefonon kerestem voltak nála, de este visszahívott és tudtam vele beszélni. Megnyugodtam.
A szülést még nem tudom mennyibe fog kerülni. Múlt héten elfelejtettük megkérdezni.

Örülök, hogy TZS is olyan, mint a Herczeg. És örülök, hogy te is jó kezekben vagy.
Kata
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem vagyok mar teljesen új köztetek,régebben mikor még nem voltam terhes jártam már itt és érdeklõdtem orvosok iránt.Azóta utolért engem is a csoda és mi is kisbabát várunk a párommal.Már lassan a vége felé közeledünk,már 29 hetes a babuci,aki minden bizonnyal kislány és ha ez tényleg így van Petrának hívják.Én is Dr. Herczegh-hez járok.Nagyon meg vagyok vele elégedve,de nem csak én a apárom is elégedett.Lenyûgöz a barátságos hangja,kedvessége és az a bánásmód,amivel minden egyes vizsgálat alkalmával találkozunk.Remélem soha nem kell csalódnom benne.Most teljes mértékben,100%-ig megbízom benne.

Kata!
A szülésfelkészítõ tanfolyamot én is minél elõbb ajánlom,soha sem lehet tudni mi jöhet közbe az ember életébe,ahogy telik múlik az idõ.Mi is akkor voltunk elõször,mikor még nem is látszott a pocim,de nem én voltam így ezzel egyedül.

Egyenlöre nem tudok többet írni,de mindenkinek nagyon jó babavárást és jó egészséget kívánok.

Ezek a babucik,akiket mi várunk szerintem az élet legcsodálatosabb dolgai.:-)
Sziasztok!

Évi_24év+Petra baba_29hét
Évi_24
 


d
Névtelen
 


Sziasztok!

Herczegh doktorról többszörolvastam,hogy nem szereti a problémás eseteket.Én öt hetesen kerestemfel elõször,lenyûgözõ volt a kedvessége,nyugalma.Pár nap múlva beteg lettem,segítõkész volt,mikor telefonon hívtam,mit szedhetek.3-4 nap múlva talán ennek a vírusos köhögésnek,vagy a 19 hónapos kislányom emelgetésének(babkocsival lépcsõn le-fel) betudhatóan este vérezgetni kezdtem.Felhívtam este 9-kor.Kedves,nyugodt volt,azt mondta,miután nem vészes,nem görcsölök,és este pihenek,reggel hívjam,hogy vagyok.Sajnos reggelre erõsebb lett a vérzés,mondta menjek most be a kórházba ultrahangra.
Az ultrahangon a baba már sajnos nem volt látható,a két perces vizsgálat alatt nagyon sokszor elmondta,hogy sajnálja,ill.két hét múlva menjek egy újabb ultrahangra,hogy minden rendben van -e.Röviden ennyi!
Sziasztok
Viki
Névtelen
 


Kedves Évi!

Gratulálok Petrához! Köszönöm szépen, hogy válaszoltál a hozzászólásomra. Örülök, hogy másnak is jó véleménye van a Herczeg dokiról. Az én férjem is nagyon elégedett volt, nagyon örült, hogy mindkét vizsgálaton elejétõl a végéig bent lehetett és már alig várja a következõ UH-ot. Szerintem ez nagyon fontos kapocs apa és gyermeke között. Több helyrõl is hallottam, hogy a papik nem mehetnek be az UH-ra. Szóval én is elégedett vagyok a dokinkkal.
Jövõ héten ott leszünk a felkészítõn. Kíváncsi vagyok mi lesz a téma.
Kívánok neked további jó pocakodást, jó egészséget és ha addig nem "találkozunk" könnyû szülést!

Kedves Viki!
Nagyon sajnálom ami veled történt, én is nagyon sokáig aggódtam, hogy valami gond lehet. Nagyon vigyáztam magamra, kerültem a tömegközlekedést, sokat pihentem, sok vitamint ettem, és a család is nagyon vigyázott rám. Nem tudom, hogy ennek köszönhetõ-e, de a jan. elején fogant kisbabánkkal semmi gond nem volt eddig (pedig nagyon sokan voltak körülöttünk betegek) és mégcsak betegek sem voltunk.
Szerintem a többi doki is azt mondta volna, hogy pihenj le és reggel menj el UH-ra.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nagyon vigyázz legközelebb magadra, az emelgetést próbáld meg valahogy elkerülni.

Mindenkinek kívánok jó babavárást!
Kata
Névtelen
 


Kedves Kata!

Köszi a hozzászólásodat,jól esett.A kislányom 2001.09.01-én született,és én is nagyon vigyáztam,féltem,hogy vmi gond lesz,de sajnos most éppen egy lakáscsere elején járunk,és a banki kölcsönnel kapcsolatos ügyintézéseket kellett végigjárni.Legközelebb nagyon fogok figyelni,az biztos.A mai UH-n történtekrõl majd beszámolok.
Sziasztok!
Viki
vick
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket és felerült bennem egy pár dolog. Mi a 15+6 idõben vagyunk és HÁLA ISTENNEK jól, ha minden jól megy szept. 25.-e körül szülni is fogunk a MÁV kórházban. Itt írtatok szülésfelkészítérõl.. hogy is zajlik ez?? Milyen témák vannak? Kik tartják? Voltatok már ilyenen?

mindenkinek egészséges babavárást kívánunk

Susie
15+6
susie
 
 


Susie!
Olvass kicsit vissza (az archívokba is), és minden kérdésedre választ kapsz! Kép

Márti
márti
 
 


Kedves Susie!

Én is most szeretnék elõször menni ilyen felkészítõre. Annyit tudok, hogy jövõ héten szerdán 18 órától lesz a Máv kórházban a II. emeleten. Minden hónap második szerdáján van. A lányok nekem azt tanácsolták, hogy menjek el rá. Szerintem te is gyere el.
Kívánok neked további jó babavárást!

Kata
14+3
Névtelen
 


Én voltam már pár elõadáson, amik mindegyikén Prof. Marton István tartott nagyon jó prezentációkat, illetve mellette még egy-egy orvos, a szülésznõk és a csecsemõs osztályos orvos. Mindegyik elmondja a maga szakmai mondandóját, majd meg lehet nézni a terhesség végén járó anyukáknak a szülõszobát - azért ilyen korlátozással, mert mindig teltházas az elõadás. Én ettõl függetlenül mindig bementem szülõszobát látogatni. Egyszerûen rabul ejt az a hely. És jó látni azt a szobát, azt az ágyat, ahol a kisfiam is világrajött.
Ajánlom mindenkinek, szerintem jövõ héten szerdán én is elmegyek - ismét. Kép

Saci
charlottee
 
 


Kata!

Hát én még korainak tartom. Annak ellenére, hogy a 16. hetet kezdtük meg nincs "látványos" pocim. 2 hét múlva megyek a Bolgárkerékben szülõ elõ-felkészítõre, Ott is hasonlóak lesznek.

Ha nem leszek megelégedve, akkor én is elmegyek majd a kórházba.

Saci!

Ez akkor úgymûködik, hogy elõadásonként más-más téma? Vagy a 3 elõadásonként ugyanaz a téma???


Köszi

Susie
susie
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem én is el fogok menni megint kispapával a szülésfelkészítõre.Már a múltkor is voltunk és azelõtt is.
Olvastam is Saci,hogy Te is voltál,de akkor még nem nagyon ismertem fénykép alapján az emberkéket.Most majd sasolni fogok,és lehet,hogy sikerül megismernem. Engem Te sajna biztos nem fogasz,mert nincs fent rólam kép,ami segítseget adhatna. A múltkorit a Harsányi Lehel tartotta,viccesen pózolva az asztal közepén.
Sajnos személyesen nem ismerek senkit sem innen a társalgóból,pedig jó lenne összebarátkozni kismamákkal.Nem tudom Ti hogy vagytok ezzel,mennyire ismeritek egymást,de biztosan vanank köztetet,akik itt ismerkedtek össze.
Látta valaki közületek tegnapelött a Fókuszt az RTL-en.Abban volt egy riport,ahol a kismamák a babucikkal együtt futottak háromkerekû babkocsiban.NEkem ez nagyon megtetszett,ha már majd babuci megszületett és annyi idõs lesz,hogy el lehet vele menni futni (azt hiszem 6 hónapos kortól ajánlották,nem emlékszem)én szívesen elmennék.Nem tudom ki tud errõl a témáról bõvebben.Elérhetõség,cím,ahol érdeklõdni lehet,stb.Esetleg érdekelne itt valakit közületek,vagy ez még nagyon messze van.
Vissza is fogom magam egy kicsit,mert kinevettek,hogy minek rohanok ennyire elõre az idõben.

Mindenkinek jó babavárást.Ha esetleg van valamilyen babanetes találkozó,ahova mindenkit szeretettel vártok,szóljatok nekem is légyszi,szívesen becsatlakoznék hozzátok!

Évi_24év + Petra baba_29hét
Évi_24
 


Kedves Susie!

A Bolgárkerék utcába két hét múlva én is megyek. Sajnos apuci nem tud velem jönni, mert tovább dolgozik. De a MÁV kórházba igen, legalább megismerjük az ott dolgozókat és egy kevés infót kapunk az ottani dolgokról. Jövõ héten szerdán ráérünk, így elmegyünk rá.
Utána pedig még ki tudja mi lesz!? És nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen a MÁV kórház. Még csak egyszer voltam egy újszülöttet meglátogatni, de még nagyon idegen. Kicsit barátkoznom kell a hellyel.

Kata
Névtelen
 


Szia, Évi!
Elég gyakran vannak topictalálkozók, de sajnos nem ennek a topicnak. Friss kismamák nem taliznak? Vagy nem jársz oda? Van nyáron egy közös babanetes tali, az nyitott, de szerintem máshol is szívesen fogadnak. És csinálhatnánk egy MÁVos talit is, mit szóltok hozzá? Kép

Virág
Virág (fiore)
 


MÁV-os találkozó szerintem is jó ötlet. Bár személyesen én sem ismerek senkit. Egyszer találkoztam egy lánnyal innen, Dalia volt a neve és a Herczeghnél szült. De azóta sem. Kép Szívesen megismerkednék veletek.

Saci
charlottee
 
 


Évi,

Miért nem mész el kismamatornára?
Én tavaly április 30-án szültem a MÁV-ban, és januártól jártam a tornára, és egy csomó lányt ismertem ott meg. Volt, akivel egy idõben szültünk. Így azért más befeküdni, hogy legalább egy-két arcot ismersz. Mi azt csináltuk, hogy ha valaki megszült, és fogadóképes volt, mindig meglátogattuk a torna után, meg kifaggattuk, hogy milyen volt.
Az elérhetõség:
Tavaly hétfõn és szerdán voltak foglalkozások, délutánonként. Forgách Kati tartja õket, õt pedig a 475-2600-n éred el, 18-26-os mellék. Ez a tornaterem száma, és itt kell kérni a Katit. Egy foglalkozás 200 Ft volt, nem egy iszonyú összeg.

Szerintem jó ismerkedési lehetõség, érdemes kipróbálni, azonkívül nem is tunyul úgy el az ember lánya...Kép

További jó babavárást:

Bodorka
bodorka
 
 


Bodorka!

A tornával nincs gond,mert járok kismama tornára,csak sajnos nem a MÁV-ba,mert nekem az ottani idõpontok,míg dolgozom,nem jók.Márpedig árilis végéig dolgozom.Így kerestem egy helyet,ahová 17-órára is el tudok menni,így most oda járok és nagyon jó.Szóval a mozgás megvan és MÁV-osok is járnak oda,csak az a terepbabkocsis futás úgy megtetszett.Egyedül nem hisezm,hogy elmennék így futni,de csapatostul már igen.Azért köszönöm az elérhetõséget,kedves vagy,lehet,hogy egyszer még hasznát is veszem.Fel is írom magamnak.

Virág!
A MÁV-os tali nagyon jó ötlet,én biztos benne lennék.Egyértelmûen támogatom a dolgot.

Mi lenne,ha babanetes nevünket kitûzve magunkon mennénk el a szülésfelkészítõkre és máris nagyobb az esélye annk,hogy megismerjük egymást.LEhet,hogy ott ülünk egymás mellett,csak fogalmunk sincs róla.Na jó ezt nem kell komolyan venni,ez csak egy ötlet volt.Én is nevetek rajta,bár komolyan is tudnám venni,ha ti is benne lennétek.
Mit szóltok hozzá?Ki jön jövõhéten szülésfelkészítõre?

üdv mindenkinek a pocaklakóknak is

Évi_24év + Petra baba_29hét
Évi_24
 


Évi!

Szerintem jelentkezz be a "Friss kismamák"-hoz is, mi szoktunk idõnként talizni - most is lóg a levegõben egy találkozó: vmikor a jövõ héten lesz(?) Kép. És ott is vagyunk (jó)néhányan MÁV-osok. Velem pld. jó eséllyel szülhetsz együtt, csakúgy, mint szintén a "frissektõl" Daleei-vel vagy Szilvivel! És szerintem mind ott leszünk a felkészítõn is! Kép Mikorra vagy kiírva?

Curly! Hogy vagytok? Mehetnek a drukkok? Kép


Márti
márti
 
 


Sziasztok Lányok!

De kár, hogy a találkozó szervezés ötlete csak most merült fel, én is szívesen mennék rá, ha jövõ héten tartanánk,de annál több idõt már nem szívesen adok a babának, bár még semmi jele, hogy ki akarna bújni, úgyhogy jöhetnek a drukkok. Ahogy közeledik az idõpont úgy kezdtem el parázni,eddig semmi bajom nem volt, most teljesen elbizonytalanodtam. Nem tudjátok tényleg nem lehet kontaktlencsében szülni, félek nem veszem észre ha elcserélik a gyereket Kép Bár erre a feladatra a kispapát már külön ráállítottam.
Egyébként jól vagyok, ma délután 2 óra volt, mig kocsival átszeltem a várost, eszembe is jutott a Erzsébet híd közepén ahogy ott dekkoltam (kispapa az ország másik végén közben), hogy mi lenne ha most kezdenének jönni a fájások..
A jövõ heti elõadáson még szeretnék ott lenni, bár már néha így is úgy érzem, hogy túl sok a fejemben az info.. már csak a gyakorlatba kéne átültetni. Bár voltam az utóbbi két elõadáson, és a Tidrenczel is nagyon kedves volt, hogy az egyik vizsgálat után megmutogatta dolgokat a szülõszobán, de azért szeretném mégegyszer látni, mert nagyon tetszett, és nem árt ha apuka is megnézni, talán kisebb az esélye, hogy ismerõs helyen elájul. Kép))
Szóval légyszi drukkoljatok, mert már nem tudok aludni egyik oldalamon se, legszívesebben fejenállnék egész éjszaka Kép

Curly
Névtelen
 


Sziasztok!
Köszönjük a gratulációkat.

Curly!
Ne aggódj, minden rendben lesz. A doki nagyon kedves, ahogy mindig.
Nem mondanám, hogy lelkileg felkészültem a szülésre, de nem volt más választásom. Persze lehet, hogy akkor sem lettem volna felkészültebb, ha idõre születik Roni baba. Már a kórházban feküdtem, amikor a szülõszobát láttam.
Még az elsõ napokban is olyan hihetetlen volt, hogy õ a mi kicsi lányunk és itt van velünk. (Néha sírhatnékom volt, magam sem tudtam pontosan miért. Pl: nem úgy szóltak hozzám... Biztosan a hormonváltozástól. Szóval ilyen is van.)
Drukkolok nektek! Minden jót!

Maci_2 + Roni
maci_2
 
 


Márti!
Ez a friss kismamam topic nem is olyan egyszerûen olvasható,mint gondoltam.Mindenkinek a neve ismeretlen,alig bírom követni,ki mit mond és kinek.Elég összeszokott csapatnak tûnik ott nekem mindenki.Daleei-t és Szilvit nem is találtam.Lehet,hogy már régen jelentkeztek és jobban vissza kellene olvasnom?!?
Mi június végére vagyunk kiírva,27.-e szerepel a a kiskönyvemben,de folymatosan változik,volt már 23.-a is.Szerintem és kispapap szerint is a korábbi dátum a valósabb,aztán majd meglátjuk,hogy Petra baba mennyire szeretne igyekezni.

Curly!
Gondolom Te már eléggé a vége fele járhatsz,sajnos nem tudom pontosan,de kitartás!!!!!!
Én már most a 29.héten nem tudom,hogy aludjak,csak forgolódom esténként.

üdv mindenkinek
Évi_24év + Petra baba_29hét(nemsokára 30 hét :-) )
Évi_24
 


Évi,
anno, mikor az utolsó babámat vártam, a 36. hét táján találtam rá a Frissekre, és pár nap alatt képbejöttem. Szóval tényleg sok név van, sok új ember, de ha írsz magatokról, és figyelmesen olvasod, mit írnak a többiek, néhány nap alatt a csapat tagja leszel, hidd el. És hallgass Mártira, és ha tudsz, menj el egy topictalira. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Virág!

Egy MAV-os talalkozoban mi is benne lennenk. Ugy nez ki tobbeknek tetszik az otlet Kép.
Azert benezek ujra a Friss Kismama topic-ba es talan en is beszallok. Mar jartam ott regebben is, de nekem is ugy tunt, hogy egy osszeszokott banda van ott es ez egy kicsit elriasztott.

Viki irta, hogy azt hallotta, hogy a Herczegh nem szereti a problemas eseteket. De vajon melyik orvos szereti Kép?
Egyebkent en is voltam "problemas" eset, az elso terhessegemet be kellett fejezni, mert meghalt a baba a kilencedik heten. Dr. H. nagyon kedves volt, biztatott, hogy nem kell elkeseredni es a mutet utan 6 hettel mar biztatott minket, hogy probalkozzunk ujra.
Valahol szo volt arrol is, hogy elegge 'penzkozpontu'. Ezzel nem ertek egyet, mert pl. amikor a maganrendelesen megallapitotta, hogy mar nem el a baba, mondta, hogy ezert a vizsgalatert nem kell fizetni.
Amikor Leventet vartuk, a 7. heten szinten vereztem, megint szukseg volt egy soron kivuli ultrahangra (szinten a maganrendelojeben!), amiert szinten O mondta, hogy nem kell fizetni.
Na, most megyek a Friss kismama-ba!
Udv, Virag
virga
 
 


Szisztok!

Dr.Herczegh most is nagyon kedves volt,szerencsére minden rendben,így mûszeres befejezésre nincs szükség.
Virághoz hasonlóan nekem is azt mondta,hogy akár azonnal lehet következõ baba.Egyelõre most várok,mert a költözés és lakásfelújítás nem egyszerû,és nem szeretnék még egyszer elveszíteni ezért egy babát.
Üdv mindenkinek:Viki
vick
 
 


Szerintem Herczegh kedvességét nem lehet elvitatni.

Saci
charlottee
 
 


És a gyönyörû hangját sem. Kép Mindenesetre csillagászati összegeket kér. (Már ami a pénzközpontúságát illeti, de mentségére: az elsõ két babámat nála szültem, mert éppen ügyeletben volt. Az elsõ után nem adtunk neki pénzt, a második alatt mégis olyan kedves volt, mint az elsõ szülés alatt. Ami ugye elemi érdeke, ha nem jön be a választott orvos, mert remélheti, hogy hozzá megy a kismama ezentúl. Na ezért lehet engem rosszmájúsággal vádolni. Kép)

Tali: Okesz, ha jó idõ lesz, mehetünk pocakokkal vagy gyerekekkel (vagy anélkül Kép). Városliget, Margitsziget, mi lenne jó mindenkinek? Ilyen úgyse lesz.

Curly,
majd jössz babával 4-5 hét múlva, jó? Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Kedves Mindenki!
Új hozzászóló vagyok. Egy ideje olvaslak benneteket. Érdeklõdnék, hogy van -e valaki, aki már szült, vagy szülni fog dr.Rétfalvi-nál. Érdekelne a véleményetek. Én egyenlõre még csak a tervezgetés idõszakában vagyok. Köszönöm!
Hajni2
 


Sziasztok csajok,Kép

Ha tényleg májusban jön össze a találkozó szerintem semmi akadálya, hogy már a párhetes babával menjek. Addigra már személyes tapasztalataim is lesznek... remélem jók.KépMa még semmi jele a szülésnek, hétfõre vagyok kiírva, remélem nem húzzuk tovább. A dokim viccesen azt mondta neki is jó a hétfõ, úgyhogy most szuggerálom a babócát.
Jöttök ma a szüléselõkészítõre?

Curly (39+2)Kép!!!
Névtelen
 


Hajrá Curly!!!

Lányok!
Kicsit off, de MÁV:
Milyen a rendelõ fogászata? Nem tudja valaki?
Csi
csii
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?