Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok

Jülius 16án megyünk Czeizel prfhoz 11-re . Addig ki kell kérnem az összes eddigi leletemet a klinikáról . Meg tudjátok nekem mondani hogy mikor érdemes bemenni . Vagy ha nincs doki a lányok akkor is bent vannak és oda adják? Köszönöm előre is a segítséget.

Nagy ölelés pocakosoknak és leendő pocakosoknak is .
edina71
Budapest
 
 


@edina71:


Szia Edina!
Múlt csütörtöki beültetés után jövő hétfőn és szerdán kell mennem a klinikára vérvételre, szerdán lesz eredmény. Ez alapján nagyon remélem, hogy lesz is bent akkor valaki, aki elmondja. :)
macska77
 
 


@vkcs:

Valószínű igen, hogy akkor a myoma eltáv. miatt az a tuti ha még1x megcsinálják az átjárhatóságit.
Nagyon szorítok hogy az inszemmel öszejöjjön!

paurora81
 
 

 
 

Edinám,

Én mikor terhes lettem, és utólag kellett 1 papír, akkor időpont nélkül bementem és ott volt Andi, ő mindent kiadott, igaz volt amit csak fénymásolatban, mert az eredetit nem adhatták ki.
paurora81
 
 


Sziasztok Lányok!

Leszezjobb: Én a Kleopátraházban voltam a Hepinet rendelőjéban az integrált teszten és 29 e Ft-be került. Kaphatsz róla egészségpénztári számlát. Nekem őket egy szonográfus ismerősünk ajánlotta, mert ott egy nagyon jó gép van..ami igaz is, és mi 15 percen keresztül voltunk vizsgálva és mindent többször is lemért az ottani hölgy, kaptunk képet és dvd-t is a babáról. Én most oda jelentkeztem be a 18.-heti uh-ra is.

Ha jól értem, akkor te már végig otthon leszel és vigyázol a Manóra? Infóid szerint van valami kritérium rendszer a veszélyeztetettséghez? Csak azért kérdezem, mert nálunk  a munkahelyemen kezd hülyülni a rendszer, mert sorra mennek el a kollegák, és a vezér nem enged felvenni újakat..14ből 6 fő van most, és én nem szeretnék úgy járni, mint tavaly, amikor volt, hog17 órát voltam bent az irodában annyi munka volt..viszont a táppénz elég karcsú Ha legalább addig a fizú megmaradna..Bár a dokim bármikor kiírna..

Janula: Bár más kaptál választ a kérdésedre, de én is bogarásztam a neten, és a down szűrés kapcsán ma Mo-n a Nifty és a Prena teszt van..Nekem a dokim azt mondta, hogy előbb várjuk meg, hogy mit mutat a többi vizsgálat, így jövő héten megyek genetikai tanácsadásra, és 2 hét múlva magzati szívuh-ra. Addigra meg lesz az integrált eredménye is és a 18.-het uh is. És ha aggódalomra van ok, akkor kell csak tovább menni. ebben az esteben azt gondolom nem a pénz fog dönteni, hanem a kockázatot szeretném minimálisra csökkenteni!! De nem lesz gond, mert Cseresznye szépen növögett.. és a pocakom is..

Macska77: akkor nagyon szurkolunk neked a jövő héten, hogy jó híreket kapj!!!!

Paurora: miért is lenne gáz, hogy használt egy két dolog..nekem is gyüjtenek már a barátnőim..csak arra várnak, hogy a rózssszínt vagy a kéket adják:) És inkább a szekrénylegyen a vateráról, mindsem, hogy ne legyen meg egy tesztem..

Puszi
magdipeti
 
 


Leszezjobb,

te hogy hogy 100% táppénzen vagy?
Elvileg ha 8-as kóddal (egyéb kereső képtelenség), akkor az elő 15 napot a munkáltató 100% -al fizeti, azután az OEP 70%-kal.
9-es kóddal(veszélyeztettet terhesség) esetén tuti 70% ma amit kaphatunk.Olvastam kivételeket, de azok a BM dolgozókta vonatkoztak ha jól tudom (a hivatásos állomány tagjai számára 100%).
paurora81
 
 


Paurora, szerintem az égvilágon semmi gáz nincs a használt cuccokban. Nővéremék is csomómindent félretettek nekünk, meg szerintem vaterán is tökjó dolgokat lehet találni jó áron :).

Edina, de jó, hogy mentek, nagyon kíváncsi vagyok mit fog majd mondani Nektek.

Leszezjobb, örülök, hogy felszívódott a hematómád, ez jó hír :).

Maci, remélem most minden jól fog alakulni és kezdhetsz, nagyon szurkolok Neked. Jó pihenést Egerben :)!

Fnemesike, üdv itt :). Elhiszem, hogy idegőrlő a várakozás, ez tényleg a legrosszabb része, de addig tényleg használd ki és élvezd ki a nyarat, hidd el hamar el fog repülni ez a pár hét :).

Én közben úgy döntöttem végül, hogy nem megyek el másik dokihoz, mert sajnos voltak már elég rossz tapasztalataim, mikor így random elmentem rendelőbe, és most nem hiányzik még egy ilyen... 14-én addig hívom Bokor dokit míg fel nem veszi, és nagyon remélem, hogy tudok hozzá menni a SOTE-ra, akkor leszek 11 hetes, mert a magánjába aug.4-re kaptam időpontot végül, amikor is 14. hetes leszek...
A védőnőt sem sikerült elérnem, akihez területileg tartozom, mert ő is szabin van, és leghamarabb jövő héten tudom hívni... szóval most elég hülyén jönnek ki ezek a dolgok.
Viszont tudtam időpontot foglalni kombinált tesztre július 24-re, legalább ennyit tudtam intézni, ha mást nem is...
lexi01
Budapest
 
 


Edina, de jó hogy ilyen hamar tudtok menni Ceizel doktor úrhoz!! Andiék szerintem vannak most is, csak az orvosok nem. Hívd fel őket azért, mielőtt mész (mikor nekem augusztusban volt átjárjatóságim, akkor is Andi tartotta a frontot az aron)
Magdipeti, mi volt uh-n? Vagy most nem volt, csak orvoslátogatás? A barátnőm is a Hepinetbe jár kombináltra ;-) Sajnálom a melóhely problémát :-( kismamaként szerintem nem kötelezhetnek túlórára (pláne nem 17 órára) ;-)
Leszezjobb, pont ezt akartam kérdezni én is, hogy hogyhogy 100% táppénzt kapsz?
Lexi, semmiről nem vagy lemaradva! Egy barátnőm szinte napra pontosan egyidős várandós Veled, ő sem volt még a nőgyógyászánál (inszemes-másik intézetben), majd 10-én megy csak és védőnőnél is csak ma volt. Szóval nyugi, pocaksimi, relax!
Macska, mennek a drukkok!! Azért majd beszámolsz az eredményről?
maci80
 
 


Sziasztok!
Magdipeti, köszi az infókat, majd jól megtömöm a pénztárcámat, amikor megyek a dokihoz 
A 100 %-os táppénzt, pedig annak köszönhetem, ahogy Paurora rájött, belügyben dolgozom , de nekem akkor is jobban megérné anyagilag, ha nem dolgoznék,mert vidékről járok bp-re és az üzemanyagköltségeim sokkal magasabbak, mint a fizetésem 30 %-a, amit rendes táppénznél elvennének. Szerintem a nyugalom többet ér, főleg, hogy egy kis kompliációval kezdődött a várandósságom
Kellemes hétvégét mindenkinek és készüljetek fel, mert kánikulát ígérnek.
leszezjobb
 
 


Sziasztok,

Maci: köszi a kérdésed, de most csak vv volt és 14.én lesz az uh. a Vv-k eredményét kb a hét közepén fogom megkapni..addig izgulok, hogy minden rendben legyen! A munkahelymen én sem szándékozk túlórázni..de a főnököm nem a szociálisan érzékeny fajtából valóHa minden kötél szakad, akkor marad a táppénz..
Szurkolok, hogy jó időben jöjjön meg neked..mikor kellene?

Leszezjobb: már kezdtem reménykedni, hogy te tudsz valamit, amit mi még nem a táppénz kapcsán..


Szép hétvégét mindenkinek!! Én most elmegyek a Balcsira, de vasárnap jövök.
Vigyázzatok magatokra, puszi!!
magdipeti
 
 


leszezjobb
 
 


Magdipeti
Igen én majd szeptemberben megyek újra és sikerült végre elérnem, hogy lombik legyen. Szerintem ha nem szólok megcsinálták volna a 6. inszemet is. Jó pihit a Balcsin

Edina
Majd szorítok neked július 16-án kiváncsi leszek mit mondanak majd.

Puszi
mira08
Budapest
 
 


Sziasztok lányok

Kismamik hogy vagytok hogy bírjátok ezt a meleget? Remélem otthon vagy a vízparton pihengettek.

Szeptemberben úgy látom elég sokan fognak kezdeni szerintem minden napra lesz kiért izgulni majd.
Én a héten azt hiszen szerdán bemegyek a klinikára a papírokért remélem kiadják majd.
Macska77 lehet találkozunk? Én 11 körül leszek ott. Együtt örülünk majd a jó hírnek .

Mindenkinek kellemes nyaralást és jó pihenést kívánok.

Ha megjöttem Czeizel drúrtól jelentkezem 16-án.

Echo neked mennek a drukkok ...
edina71
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Edina köszi a kérdésed..hát azt gondolom Balcsin tényleg jobb volt a hétvégén, mint ma az irodában Bár csak a gyerekmedencében üldögéltem a kertben, de apa azt is felmelegítette
Ráadásul a főnököm is megjött a nyaralásból újjult erővel Lehet, hogy nem sokáig fogom tűrni, ha olyan lesz, mint tegnap volt..Szóltam neki, hogy egy csomó vizsgálat aktuális most, és hogy egy párszor el kell mennem előbb, vagy később érek be..hát nem tetszett neki...nem a szociális oldal az erőőssége

Neked nagyon szurkolok, hogy Czeizel doki találjon valami megoldást neked!!! Várom a híreket majd rólatok!!!


Paurora: Hogy vagy?? Lábad? Én a hétvégén már fordítva feküdtem a nyugszékbe, és úgy tök jól lement a dagadás a lábamról..egy óra alatt 3x keleltt pisilni közben Persze Péter le is fényképezte ezt a lehetetlen pózt

Mi ma megyünk a genetikai tanácsadásra, és a napokban meg lesz az integrált eredménye is.

Vigyázzatok magatokra, sok folyadék és hűvös!! A nyaralóknak jó nyaralást!!! Puszi Mindenkinek!
magdipeti
 
 


Sziasztok csajok,

Edina,
feltétlen jelentkezz Czeizel doki után, várjuk majd!

Magdi drága,
de jó is volt neked...pancsi!Hát ilyen bolond egy munkahellyel, és hajtással rád fért a lazulás. Ha  a melóhelyen  a főnök így áll hozzád, akkor inkább menj táppénzre. Nem ér annyit hogy ezen idegeskedj, h beérsz -e a munkahelyre...stb.
Biztos minden rendben lesz az integrált tesztel, hisz Cseresznye egy szupi stramm kismanó!
Tényleg és a szív UH volt már, vagy lesz?

Én most nehezen viseltem a meleget nagyon, néha már a felpócolás se segít :(. Tényleg te szedet azt a sót amit mondtál? Használ?
Nekem egy mázlis van, hogy a melóhelyen nagyon rendesek. Azt mondták bárhova , bármikor mehetek, sőt ha nagy meleg van ne menjek be, dolgozzak otthonról. Annyira jó hogy legalább ebben nagy mázlim van!

Leszezjobb:
Hát a BM dolgozó lennék, én is kihasználnám a 100% táppénz, amúgy meg nálad ez nagyon idokolt is. Még szép hogy ezek után elmentél táppénzre. A babaóca a legfontosabb!! Hogy viselted a meleget?

Lexi,
te hogy vagy?

Maci,
Mikor kéne megjönni időben?Szorítok!!

Echo,
nálatok mikor indul a stimu?

Nálunk minden ok, Anasztázia egyre dúrvábbakat rúgdos! Néha azért már nem mosolygok rajta!
Amúgy minden ok, amennyire lehet tűröm a meleget, meg a lábdagadást. Ma megyek a cukorterheléses eredményért, remélem minden ok lesz.
Tegnap voltam haematológián, emeltek a vérhigító adagomon, mert már megint gyarapodott a súlyom. Már +7 kg-nál járok. Júli 10-én idul a 7. hónap. Még hátra van dúrván 3 hónap és már+7 kg...atya gatya mi lesz velem csajok??


Puszi mindenkinek!
paurora81
 
 


regi1978
Halásztelek
 
 


Sziasztok lányok!

Paurora, nem csodálom, hogy nehezen bírod ezt a meleget, de most elvileg jön az enyhülés pár napra, remélem kicsit fellélegzel Te is. Tökjó, hogy ilyen jófejek a melóhelyen. Szerencsére nekem is azok, bár most hogy sűrűbb időszak jön, nem tudom mennyire lesznek elnézőek, de ha muszáj vagyok elmenni dokihoz, akkor mennem kell, szóval ezen nem fogom idegesíteni magam. Nagyon durva, hogy már a 7. hónap jön, nagyon szalad az idő :D!
Ha ez megnyugtat a hízással kapcsolatban, én még csak 10 hetes vagyok, de már feljött 1-2 kiló... :D.
Vigyázz magatokra nagyon!

Magdipeti, de jó lehetett a Balcsin. Viszont a munkahelyi szitu miatt nem irigyellek :( De ha menni kell, hát menni kell, ez van, mit lehet tenni. De ha nagy gáz van, tényleg inkább írasd ki magad, annyit nem ér az egész. Remélem minden ok lesz a teszten meg a tanácsadáson, de miért is ne lenne :).

Edina, nagyon várom majd, hogy mit mond Czeizel.

Maci, ha jól emlékszem Ti most Egerben vagytok, remélem jól telik a hét, aztán hétvégén megjön, és kezdhetsz végre, majd mindenképpen írj mi a helyzet :).

Echo, Te tegnap voltál vv-n, ha minden igaz, remélem minden ok volt, és kezdhetted a stimut, írj Te is, nagyon szorítok :)!

Cicuci, Te hogy van, hogy állsz az esküvő szervezéssel :)?


Nekem is most sűrűsödnek a dolgok a munkában, kb. szeptember elejéig lesz egy húzósabb időszak. Jövő héten még lesz egy hét szabim, akkor megpróbálom alaposan kipihenni magam és feltöltődni, mert utána nagy szükségem lesz minden engergiámra a munkában, remélem bírni fogom, aztán valószínűleg szeptember végén kiiratom magam, mert pont addigra lesz elegem a nagy hajtás után.
Ma voltam védőnőnél, szerencsére tök normális, bár totálisan összezavart, hogy most hány hetes is vagyok tulajdonképpen... Ő a beültetés napja alapján számolta a szülés várható idejét, és február 5-öt írt be, amit nem értek, mert a kalkulátorral ha a beültetés napjától számolok, akkor nekem február 3-at dob ki, jó mondjuk két napról beszélünk. De aztán meg mondott egy ilyet, hogy most 8 hetes vagyok, na ezt végképp nem értettem hogyan jött neki. Ha most én is a beültetés napjától számolom, akkor pont ma vagyok 10 hetes, úgyhogy én most ebből indulok ki. EKG-n már voltam ott minden ok, bár arról is tudnék mesélni milyen tapló volt a nő, aki csinálta... holnap megyek vérvételre, aztán remélem jövő héten Bokor dokihoz is eljutok, remélem ő meg majd mond egy tök más időpontot, hogy hány hetes vagyok :D.  Ja meg jövő pénteken fogorvos, szerencsére a sógorom fogdoki, úgyhogy tőle legalább nem parázom :D.
22-én megyek utoljára az ARO-ra, 24-re pedig már bejelentkeztem kombinált tesztre.
Amúgy én is nehezen viselem a meleget, úgyhogy örülök, hogy most kicsit lehűlt az idő. Elég fáradt vagyok, a reggeli felkelés kínszenvedés, ja és kb. 2-3 óránként ennem kell, rendesen farkaséhes vagyok 2-3 óránként, úgyhogy muszáj vagyok enni, mert különben rosszul vagyok. Persze igyekszem sok zöldséget, gyümit, meg egészséges dolgokat enni, de néha csak az segít, hogy bekapok egy kiflit. Szóval így a 10. hétre már híztam is 1-2 kilót, nem tudom később mi lesz, már félek előre :D.

Puszilok mindenkit

lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok!

megvolt az első vv és prof látogatás a Gonapeptyl 2 hetes adása után :-(((
Még egy hétig szúrnom kell, mert magasak voltak a hormonértékek. 
Csajok, lenne pár kérdésem..  (gyakorlatlan első lombikosként) 
Szóval: nem jött meg, 34. napon vagyok. Andiék azt mondták, hogy lehet el is maradhat a vérzés, de azt nem kérdeztem meg, hogy terhesség lehetséges e?
Ha jövő héten elkezdhetem a stimut (csütörtökön lesz megint check), akkor az hány nap szokott lenni?

A munkahelyekkel kapcsolatban:

4 év után bezárt a cég, ahol dolgoztam és ahol 100%-ban támogattak a kezelések során.
Elhelyezkedtem, de ott meg próbaidő alatt valahogy kitudódott a baba vágyunk és próbaidő alatt megszüntették a munkaviszonyom
jah, meg MINDEN állásinterjún rákérdeztek (még hogy nem lehet megkérdezni!), hogy mikor akarok szülni. Volt, ahol közölték, hogy benne vagyok a korban!!! Én meg állandóan csak tagadtam, meséket találtam ki, hogy miért nem szülök. Ebből elég volt.
Úgyhogy itthon vagyok.....
dekatka82
Vácrátót
 
 


Sziasztok csajok,

Láthatóan itt a nyár, kevesebbet írtok, most nem tart 1 órát mire utólérem magam!
Aki nyaral annak nagyon jó, kellemes pihit!

Edina,
Szerdán megkaptad a papírokat?

Lexi,
az enyhülésnek én is örülök, most valahogy kedvező a nyár, mert vannak meleg napok, de nem hetekig van kánikula, mint tavaly amikor már a lakás sem volt képes éjszaka visszahülni...most legalább váltakozik a hidegebb és a meleg időszak , és így elviselhetőbb.
A kilóggal meg ne foglalkozz...én mondom.., de a védőnéni megnyugtatott szerdán, hogy alkat kérdés, és van aki alig eszik mégis sokat raktároz a szervezete...meg ha azt nézed a véred is több lesz kb. 2 literrel a terhesség végére, akkor ott a magzatvíz ami 1 liter lesz, meg a víz amit a szervezet raktároz...meg még a babó...így +7-8 kg nagyon átlagos.
A lényeg hogy kevés fűszereset egyél, és sok, sok zöldség ahogy írtad!
A sógorod a fogdokid...máááázlista vagy!! nem mindenhol normálisak, még jó hogy eddig csak az EKG-n voltak veled azok, de az ilyenekkel ne foglalkozz...sajnos vannak bunkó emberek.
Az meg megint nem számít annyira ha pár nap különbség van a terhesség korában...mindenki máshogy számolja...tudod ezt írtam neked privben is.

Pl. képzeld tegnap voltunk megint 4D UH-n, és ez volt a papíron: vérzés alapján terghesség 27+1
Biometriai adatok alapján 24+6.
Na erre varjatok gombot...azt mondta  doki, hogy Anasztázia picit le van maradva. Pedig nem is diétázok!!Ha a zsíros kenyeret kívánom meg , akkor azt is betolom...persze lilahaygmával. Imádja a manó odabent.

Amúgy nem volt szerencsénk megint. Ani még mindig medence fekvéső , bal oldalamon van bekuporodva, fenék lent, és most a lábát is felhúzta , de olyan szinten, hogy láttuk ahogy a nagylábujja hozzáért a nóziához! A kis jógi mesternő!
Azt mondta a szonográfus,akkor menjünk vissza 4D-re ha befordult a lina, addig meg csak pár képet kaptunk...így most várunk.

Viszont képzeljétek a terheléses cukrom nagyon jó lett. Éhgyomri:4,6 volt,  a  cukrostrugyi megivása és 120 perc után pedig 4,8.
Annyira örültem neki, mert azért lássuk be 100kg felett igen esélyes a cukor..
Szerdán a védőnő meg teljesen ledöbbent a vérnyomásomon..120/70 volt. Talán szűzjány koromban volt ilyen jó!.
Fura csajok, azt mondta  védőnő, hogy van olyan kismama, aki a manó gyógyít belülről...érdekes, de biztos van ilyen, hisz ha az ember boldog az kihat a testére.

Vigyázzatok magatokra, sok-sok puszi, és tankoljatok szeptemberre, mert akkor babaözön lesz!
paurora81
 
 


sziasztok lányok,

bocsi az offért, nagyon sok munka van, meg most ARO-n pici pihi nekem. ugye 3 hónapos offon vagyok a fogi gátló miatt...beszedtem az első levelet, és most nagyon nagyon örülök, mert a levél szedése alatt végig volt kicsi vérzés, azt hittem miikor lerakom az utsót az elsőből, akkor nem fog megjönni amgától, és lám, megjöööööööööött!! :) lehetséges hogy tényleg helyre állítja a hormonjaim ez a fogigátló? nagyon örülnék neki, nagyon várom a szeptembert! bár megyünk nyaralni aug-ban, de most a szept-et várom nagyon!!! lányok mindenkinek nagyon nagyon szép nyarat kívánok, olvaslak titeket folyamatosan és igyekszem reagálni is! :)

puszillak titeket.
bucsok
 
 


Sziasztok lányok

Szerdán bent voltam a klinikán Anna volt ő a kedvencem egyébként és kiadták a zóróimat itt 2011-től visszamenőleg a hormon labor leleteimet. Nagyon aranyos volt mert kérdezte hogy kihez megyünk és mosolyogva mondta hogy ugye szeptemberben találkozunk majd ? Hát én csak reménykedem benne.

Dekatka ha jövő csütörtökön rendben lesz minden akkor kb 5-8 nap a stimus szuri és leszívás . Attól függ hogy nőnek majd a petécskék, de ezt már 2-3 naponta fogják ellenőrizni és észre sem veszed már a műtőbe is leszel.

Bucsok reméljük a legjobbakat hogy a fogi bogyó beállítsa a hormonjaidat és tudjál szeptemberbe a nagy csapattal kezdeni. Ovu tesztet nem csinálsz közbe mert az kimutatná hogy van-e peteérés és a vaterán elég olcsón lehet már venni. Ezt csak önellenőrzés miatt gondoltam mert ha az pozitív akkor minden remény megvan arra hogy középidőben baba közeli állapotba kerülhetsz szeptemberbe.

Paurora örülök hogy ennyi pozitív változás van az egészségi állapotodba értem itt a vérnyomásodat ill a vércukor eredményedet. A kicsi lány biztosan jól érzi magát odabent és ezért érzed te is magad ennyire jól . Kívánom hogy maradjon is így a végéig. Olyan hihetetlen hogy már lassan a szülés miatt izgulhatunk érted de ott is minden rendben lesz és egy gyönyörű kicsi lányod lesz hamarosan.
Ha van uh  kép Anasztáziáról akkor szívesen megnézem persze csak ha nem baj.

Kellemes nyaralást mindenkinek és a pocaklakós kismamiknak pocaksimi .
edina71
Budapest
 
 


Edina, nem csináltam tesztet...őszintén most kicsit el is bizonytalanítottál :D a fogigátló nem meggátolja a peteérést? nem pont azért szedi a legtöbb nő, amikor még nem akar babát, hogy meggátolja a peteérést?
bízom benne én is hogy helyre rak szeptemberre!
bucsok
 
 


Sziasztok Lányok!

Gondoltam benézek hozzátok

Mi jól vagyunk, szerdán voltunk a 12. heti genetikai uh-n. Már 7 cm. kis Paca! És most már nem úgy nézett ki a fotón, mintha egy paca lenne a képen, hanem úgy mint egy igazi pici baba! :-) Az uh. alapján minden rendben van, mindene magvan, aminek ilyenkor meg kell hogy legyen! Az uh. után volt egy vv. (kombinált tesztre mentünk) annak is megjött az eredménye pénteken, azzal is minden rendben van, úgyhogy mostmár tényleg nyugi van!
Mivel ez csak egy kb. 3 perces uh volt, és én nem is láttam, mert az anyukák monitora rossz volt, így 28-án elmegyünk egy a Minimanóba, egy kis kukucskálásra (akit érdekel www.csodabent.hu).

Az esküvőszervezéssel jól állok. Megrendeltük a gyűrűket és a ruhát is (mindkettő csodálatos) és vettem már cipőt is. A meghívó mindenkinél nagy sikert aratott! Jövő héten megyünk az étterembe és a házasságkötőbe pontosítani, meg a párpmnak öltönyt venni. Aztán majd fodrász és sminkes, aki csinál nekem egy próbát. És majd ruhapróbára is mennem kell. Szóval nem fogok unatkozni, már kevesebb mint 4 hét van hátra! De én attól félek, hogy a  házasságkötőbe majd nem tudom szépen kimondani az "igen"-t, hanem majd elnevetem magam! Nem vagyok valami komoly típus

Kismamik! csodálatos kismama ruhákat vettem a Waiting for you kismamaruha szalonban. Most végkiárúsítás van náluk, féláron adták a ruhákat és olyan a szabásuk, hogy most is jó, pocakosan is jó lesz és szülés után is tudom majd hordani őket. A menyasszonyi ruhámat is itt rendeltem meg. Érdemes benézni hozzájuk :-) Amit felpróbáltam (3 ruha, 1 felső és a menyasszonyi ruha), azt mindent megvettünk, a párom is odáig volt   Már látszik a pocakom, és végre nem úgy nézek ki, mint aki meg van hízva. Szerencsére a testem többi része nem változott, csak a pocakom gömbölyödik Igaz odafigyelek arra, hogy mit eszek-iszok, szerencsére egyáltalán nem eszek kenyeret és tésztaféléket sem, krumplit is csak ritkán, de nem is kívánom őket. Bár az első két hónapban csak ezeken éltem, de ahogy elmúlt a rosszullétes időszak, azóta ezek egyáltalán nem kellenek. És a kávé sem kell. Viszont rendszeresen iszok kólát és szénsavas vizet. Úgy vagyok vele, ha ez esik jól, akkor ezt kell inni Igyekszem nem túlkomplikálni a terhességet! Azt gondolom, ha én jól érzem magam, akkor a baba is, és ami nekem jól esik,ccaz a babának is jó 

lexi,
olvastam valahol, hogy a terhességet úgy számolják, hogy az utolsó mensi napjához hozzáadnak 7 napot, majd ebből elvesznek 3 hónapot! Nekem ez alapján ez a dátum január 18. Ezt számolta a dokim és a védőnő is. De a netes kalkulátorral jan. 16-a lenne a szülés napja. Bár ezen a két nap különbségen szerintem semmi nem fog múlni :-)
Szerdán az uh-n 12+5 naposan voltam, de a szonográfus a papírra azt írta, hogy a méretei alapján 13+1 napos Paca! De ezekkel nem foglalkozok. Szóval szerintem neked is relax

Paurora,
szuper a cukrod és a vérnyomásod is! Tuti jó hatással van rád a várandósság Ha esetleg szervezed a Zilás talit, akkor nekem aug. 7 és 23-a között nem jó, az összes többi napon ott tudok lenni 

Szép napot nektek és bár nem írtam mindenkinek, de azért mindenkit puszilok
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Cicuci: biztos minden rendben lesz az esküvőn!! Mikor lesz a nagy nap?  És ha valami becsúszik, akkor pont az lesz benne a legjobb!! Az én lagzim már hajnalban azzal kezdődött, hogy egy pár az ablak alatt akart szakítani, a pasi sírt a nőnek, mi meg röhögtünk rajtuk, (ezzel meg is adták az alaphangulatot nekünk), majd elaludt a fodrászom, aztán a kozmetikus szőrpamacsára allergiás lettem(tiszta vörös volt a nyakam..a ruhám meg mellig ért.. irány a kálciumért), a polgári esküvőn apu és az öcsém úgy sírtak, hogy végül már én is törölgettem a szemem, aztán elmentünk fényképezkedni...ott letört mind a két cipőm sarka( nem túlélő táborban voltunk, hanem egy parkban), de eljutottunk a templomig, ahol az elöttünk levő pár addig fényképezkedett a templom előtt ( figyelmességből 0 volt a csapat) hogy én nem bírtam bevonulni..2x elkezte a kántor a zenét, az atya meg nevetve közölte, hogy "téves riasztás"..és akkor a vacsorán megjelent egy eszre pár..ők nem is voltak meghívva 
Szóval legalább van mit mesélni az esküvőnk napjáról!!

Örülök, hogy jó lett az erdményed a kombinált teszten.

Edina: 16.-án szurkolunk neked!!

Dekatka: ne idegeskedj, nem éri meg! Nekem is nehezen megy, de minig szem előtt van a Cseresznye, és ha úgy alakul otthon fogo maradni, mit te. Bár már jó pár interjún hazudtam én is a gyerekkérdés kapcsán, tök aljas dolog, persze egy pasit sem kérdeznek, hogy esetleg akar-e gyesen lenni

Paurora: tök jók az eredményeid!! A súlyod is jó!! Ne aggódj!!  Anasztázia tudja mi a jó neki!! De azért remélem most már láthatod is őt!! A nátrium szulfuricumot szedem, szerintem valamit használ, mert csak annyira dagadok mint eddig.

Maci: mi újság, milyen volt Eger? Mikor kezdesz?


Nekem  a cukornál az  éhgyomri 4,4. a 120 perces  5,7 . De az inzulinom felment 146 ra, látszik, hogy nem szedem a Merckformint. Az integrált tesztem eredményét már nagyon várom, elvileg már pénteken is jöhetett volna, de majd holnap!! Voltunk genetikai tanácsadáson, a Bajcsyban..Hát elég lepra egy kórház! A Genetikus doktornő meg minden csak nem kedves..minket nagyon lehordott, (szerrinte felelőtlenek vagyunk, és hogy belefér e az életünkbe, ha egy beteg gyerekünk lesz ) amikor közöltem, hogy nem hagyom, hogy a koromra való tekintettel megszúrja a pocakot..majd ha olyan lenne az integrált eredmémyem, akkor inkább elmegyek a Prena tesztre. Hát nem mondom, hogy jó kedvűen jöttünk el onnan, arról nem is beszélve, hogy 4 órát ültünk ott..

Holnap megyünk uh-ra, mert most vagyok 17h+ 3n idősek, és ez már a 18 heti uh lesz. Kíváncsiak vagyunk nagyon, hogy milyen most Cseresznye! A genetikán is ránéztek 2 perc alatt, de csak Péter látta, mert úgy ált a monitor Én eddig 4 kg híztam, de csak a pocakra..már szépen látszik.

Kismamik, és többiek, (mert tudom, hogy szeptemberben követtek bennünket), most tudtam meg, hogy a terhesgonozással kapcsolatos vizsgálatokra a munkatörvénykönyve alapján el kell, hogy engedjen a főnököd és igazolt fizetett távollétnek minősül. ( nekm most szólt a HR, mert a főnököm rendre szabit vetettt ki ezekre a napokra

Szép napot mindenkinek, és jó pihenést a nyaralóknak!! Puszi
magdipeti
 
 


Sziasztok,

Bucsok,

ez szuper, tuti rendbe fogja hozni a ciklusod. Hogy pontosan a fogigátlót miért is adják...no igen hivatalosan a peteérést akadályozzák meg vele, de számtalan más esetben is felírják, pl. mint a tiéd. Biztos tudják a dokik mit miért írnak fel.Biztos helyre fogja hozni a ciklusod.

Cicuci,
örülök, hogy jók lettek az eredmények, és az esküvő szervezés is már ilyen szuperul halad.Ha lehet akkor oszthatnál meg ruha és frizurapróbás képet!
Esküvői story..ha már itt tartunk.ne aggódj, nálunk mikrofonba kellett volna mondani az boldogító igent, csak nem volt bekapcsolva..., mindenki kuncogott de főleg mi...végül be lett kapcsolva, és mindenki hallotta az igent.
A dátumot jegyeztem a Zilás talihoz!

Maci,
megjött a hétvégén? Most kellett neki ugye???

Edinám,
örülök ,hogy megkaptad a papírokat pikk-pakk. Holnapután mész a Czeizelhez, írj feltétlen.
Köszönöm, én is örülök hogy jó hatással van rám a manó, remélem így is marad.Csak forduljon be ez a kis panka!
Ja igen van kép, azt adtak, csak videó nincs róla, mert nem volt érdemes, úgy begubózta magát odabent, hogy csak 1-2 kép lett jó a ...félprofil, meg az orros mutatványa.
Scannelek be képet, és elküldöm neked!
Edina te is jösz Zilába ugye???

Magdi drága,
Voltatok Uh-n, megjött végre az integrál eredménye?Írj!!!!!!!!
Ja a Bajcsy...én is oda tartoztam anno mikor otthon laktam, tudnék mit mesélni róla...szóval átérzem a dolgot.
Bizz az anyai ösztönödben!! Én is megvárnám az integrált eredményét bármilyen szúrka előtt.
Biztos minden rendben lesz, és nem kell az a mintavédel!
Hány gramm már
Cseresznye?...szerintem ekkorát már a piacon nem kapni!Extra nagy és extra szép ..biztos germersdorfi.
Tényleg buborékol egyre intenzívebben ugye? Védőnőnél nézték a doblerrel a szívhangot?
Biza így van a vizsgálatokkal, én is tudtam, de sajnos nem mindenkit engednek el  a melóhelyen, ahogy te is írtad. Pedig tényleg hivatalosan nem is kell szabit kivenni.
Nekem mázlim van, mert bárhová elengednek. Te azért nem hagyod  már ugye hogy 16-17 órát dolgoztassanak!!??
Vigyázz magatokra!
Neked augusztus bármikor jó a Zilára?



Csajok még csak páran írtatok a Zila miatt időpontot.
Janula, Maci, Cicuci..köszönöm.

Eddig ezek alapján, arra gondoltam hogy hogy ezek lennének jó időpontok:

aug. 5-6 (kedd, szerda), viszont ez hétköznap, meló miatt lehet nem mindenkinek jó
vagy
aug 24. (vasárnap)
aug 29..(péntek)
aug 30.(szombat)

Lexi,Cermiák..Mira..most nehéz lenne felsorolni mindenkit, de aki jönne, kérlek írjatok ki melyik időpontra szavaz az 5 közül!!

Puszi nektek!
paurora81
 
 


Sziasztok Lányok!

Rég nem írtam, de folyamatosan olvastalak.
Egyrészről nem akartam írni mert ideges voltam nagyon, bármennyire is nem akartam, másfelől meg azért nem mert nagyon sok munkám volt meg itthon is folyton akadt valami. Na meg egyfolytában fáradt vagyok és aludhatnékom volt :).
Lányok, pénteken voltam M. dokinál és képzeljétek egyelőre minden a legnagyobb rendben! Még hihetetlen számomra... 11 mm-es gyönyörűséges kis duci Pötyikénk van . Olyan szépen vert a szíve, el voltam ragadtatva a gyönyörtől. Azt mondta a doki is, hogy most nagyon úgy néz ki, hogy minden rendben lesz, de azért még egyszer szeretne látni mielőtt „elenged”. Érthető sajnos az előzmények alapján . De én most már nagyon bizakodó vagyok, nagyon bízok a mi kicsikénkbe. Most jól elviszem a tengerre és felhizlalom a mediterrán levegőn :). 29-én kell megint mennem, addigra remélem óriásit nő a drágaságunk. Pénteken voltam 7 hetes és egy napos, az én számításaim alapján.


Pauróra,
bocsi, bocsi, hogy nem válaszoltam. Egyelőre úgy néz ki, hogy nekem bármelyik általad javasolt időpont jó. Hétköznap is, ha hat óra magasságában, vagy utána szervezzük.
Örülök, hogy nagyjából minden rendben van most nálatok! Bízzál a kicsi lányban, tuti meg fog fordulni, csak most még kicsit így kényelmes neki :).
Ja és az Anasztáziás fotókat én is szívesen néznék, ha nem baj :).

Edina,
meglásd hasznos lesz Czeizel doki, én nagyon hiszek benne! Várom nagyon a híreket.


Cicuci,


örülök, hogy minden rendben a 7 cm-es Pacával és az esküvői készülődéssel is jól haladtok. Csodálatos napotok lesz! :)


Magdi,
mi volt ma az ultrahangon?
Sajnos bunkó emberek voltak és lesznek, meg kell tanulni nem foglalkozni velük, még akkor sem, ha orvosok… hallgass a szívedre és a megérzéseidre. Nem csodálkozok, hogy nem kockáztatod a hasi szúrást 39 évesen…
Köszi a felvilágosítást a terhes gondozással kapcsolatos vizsgálatokkal. Én sem tudtam róla és bizony én is szabit vettem volna ki. Ahogy eddig is… Vajon már nekem is terhes gondozásnak minősül mikor voltam most M. dokinál? Vagy majd csak akkortól mikor védőnőhöz megyek és kiskönyvet kapok? :)


Echo,
remélem minden rendben! Ha jól emlékszem 7-én kezdtél? Szorítok ezerrel!


Maci,
tőled is várjuk ám a híreket! Remélem kezdesz hamarosan.


Lányok,
bocsika, de nincs időm most mindenkinek külön írni, csomagolnom kell, indulunk nyaralni :), de mindannyitokra sokszor gondolok és veletek vagyok!


PS. Ami a plusz kilókat illeti, sajnos rám is feljött már egy kiló, pedig nem eszem többet. A hasam meg kifejezetten óriási, olyan mintha jól  meghíztam volna hasra… Persze a sok vitamin is közre játszik, meg az hogy sportolni sem lehet. Na de nem panaszkodni akartam . Futok dolgomra.


Puszi mindenkinek!


 

cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak gyorsan leírom a tegnap történteket:

Janula: lesz még egy névrokonod Cseresznye Bori lesz:)  Illetve már most az, mert láttunk minden olyan részt, ami a lányokra jellemző 238gr a súlya, és már elég jól formálódik, vaskosabb a keze és a lába is Az uh szerint egy héttel megelőzi a korát. A down szűrésnek az eredménye 1:1500., a nyitott gerincre 1:4200, az AFP 1,31 . Szóval negatív lett szerencsére, és alacsony kockázatú besorolást kaptunk.

A Zilás időpontot még egyeztetem otthon, mert mi is aug elején megyünk Balcsira, de Pétertől függ, hogy az első vagy a második héten.

A terhes gondozásról a Munkatörvénykönyve 32 pont 55§1 c, 2 rész, 2 pont 2 második bekezdés, és a 73. pont 146§ 3/ b. Ez a 3 pont minden tartalmazz, a lényeg, ha hozol róla igazolást, és nem tudod munkaidőn kívül elintézni, akkor fizetett távollétnek minősül!

Cermiák: Ezek nagyon jó hírek!!! jó nyaralást!! De azért vigyázz magadra nagyon!!

Bocsi, de most futok, mert mindjárt jön a hajcsár főnök

Szép napot kívánunk Nektek!! Puszi
magdipeti
 
 


Sziasztok!
Eljutottam odáig, hogy írok.
Magdipeti, örülök, hogy végre megmutatta magát a kis Cseresznye Bori ;-) A genetikussal ne foglalkozz, nem szabad magadra venni a beszólásait. Gyerek mellett egyre több kéretlen tanácsadód lesz, rosszindulatú anyukatársak, egyszerűen nem kell velük foglalkozni. Örülök, hogy ilyen szuperek lettek az eredményeid ;-) Amúgy a kor nem minden, a szervezet lehet fiatalabb és öregebb is, nem a születési idő számít ;-)
Paurora, rám is jótékonyan hatott a várandósság, elmúlt az allergiám  A Zilás talihoz nekem bármikor jó, a lényeg, hogy nekem 7-8 óra felé haza kell érnem, KisMackó fürdetés/altatás project. Küldesz képet Anasztáziáról?
Cicuci, nagyon ügyesen leszervezted az esküvőt ;-) Mikor lesz a nagy nap? Nászútra mentek?
Ednia, drukkolok, hogy tudjon segíteni Czeizel doktor.
Echo, mi újság Veled? Megy a szurizés remélem ;-) 
Lexi, sikerült beszélni Bokor dokival? A kiírás időpontja általában 1-2 nap eltérést mutathat (doki és védőnő számítása), ezzel nem kell foglalkozni. Ugyanúgy a mensi első napja alapján kell számolni, nem a beültetéshez képest. Úgyis akkor jön a pici, amikor ő készen áll az útra ;-)
Cermiák, csak így tovább, ügyesek vagytok! Meglátod, minden rendben lesz ;-)
Dekatka, nekem is mind a két kezelésnél rá kellett húzni 1 hetet a Gonára. A terhességet szerintem ők látnák a vv alapján.
Macska, mi újság Veled? 
Leszezjobb, hogy vagy? Remélem, pihizel ;-) Én is kihasználnám ám a 100% táppénzt. Ez egy olyan időszak, ami megismételhetetlen, élvezd ki minden pillanatát ;-)

Nekünk letelt a nyaralás :-( Nem indult túl jól, még el sem foglaltuk a szállást, amikor kizuhant a kocsi hátuljából az egyik dög nehéz bőrönd, rá a jobb lábfejemre. 1 percig megmozdulni sem bírtam, utána meg 1órán keresztül felállni nem bírtam, léptem kettőt és majdnem elájultam. Nagy valószínűség szerint vmi eltörhetett vagy elszakadhatott, mert azóta is nagyon fáj (a duzzanat már lejjebb ment, és a lila színből most szép lilássárgászöldes színben pompázik) Hozzáérni nem lehet, mert akkor üvöltök és a mozgathatósága is behatárolt még. De nem mentünk dokihoz, hisz nem azért fizettünk ki 160ezer forintot és utaztunk 230km-t, hogy én feküdjek a szállodai szobában. Na, meg lombikozni is nehézkes gipszben...Úgyhogy megpróbáltam nem tudomást venni a dologról, és élvezni a nyaralást. Jól éreztük magunkat, KisMaci sokat pancsolt az apukájával. Hazafelé pedig meglátogattuk a debreceni papát és dédiket, élvezte nagyon a kirándulást.
Még ott a szállodában megjött, pénteken indulás előtt hívtam Andit, aki megadta dr M magánrendelőjének a számát, amit felhívtam, majd az aszisztens kérte, hogy hívjam később, mert egyeztet a doktor úrral. Amikor 2 perc múlva megcsörrent a telefonom, tudtam, hogy vmi gáz van...Dr M hívott vissza, majd megkérdezte: "mi is történt április 8. óta? Akkor FET-ben maradtunk, de azóta mi történt?" Elmondtam neki az újabb cisztát, hogy újra stimulálni akart írt Norcolutot, aztán lemondta, aztán a júniusi szabadságuk miatt elmaradt kezelést, és hogy most itt vagyok, készen állok a lombikra. Majd elmondta, hogy sajnos nem férek bele a "keretbe", majd szeptember-október hónapban talán lombikozhatok. Mert az egyetem meghúzta a határt, nem csinálhatnak bármennyi kezelést, meg van szabva, hogy egy hónapban hány stimu lehet. Na, ekkor lettem igazán pipa, elmondtam neki, hogy február óta húzódik a kezelés, én mindent megtettem, és bízom bennük, de ez így nem oké. Majd a fejemhez vágta: "a cisztájával nem tudok mit kezdeni, arról nem tehetek". És hiába mondtam el mindent, ami ettől a lombiktól függ, nem hatotta meg. Azt mondta, megérti, de nem tud mit tenni, várólistát kell bevezessenek, telefonáljak Andinak, hogy írjon föl a szeptemberi listára...Itt tartunk...Igyekszem higgadtan kezelni az ügyet, de nehezen megy...És hogy még jobb legyen a kedvem, ma bölcsis szülői (már a bölcsi gondolatától is összeszorul a torkom, nem tudom, hogy fogjuk kibírni KisMackómmal a válást) 
Bocsánat, hogy ilyen negatív lett a bejegyzésem, igyekszem összekaparni a kis lelkem, addig is ölelés mindenkinek.
maci80
 
 


Sziasztok Lányok!

Gondoltam bekukkantok megint én is, a héten szabin vagyok, úgyhogy jobban ráérek olvasgatni a történéséket.

Maci, el sem tudom mondani mennyire sajnálom, hogy így alakultak a dolgak, ez egyszerűen hihetetlen, és gondolom mennyire nehéz ezt most higgadtan kezelni, ez nagyon bosszantó lehet :(. Nehéz most bármi biztatót is írnom, de ennek valamiért valószínűleg így kellett lennie. Anno én is nagyon nehezen dolgoztam fel, hogy hónapokig nem kezdhetettem, bár nyilván az okok mások voltak, de aztán csak megérte több mint 3 hónapot várni a kezdéssel. Remélem Neked is hasonlóan jó vége lesz majd a dolognak. Amúgy durva ez a várólista, hogy már ennyien vannak, ez eddig nem volt ugye?

Magdipeti, nagyon örülök, hogy jók lettek az eredmények, és minden rendben a kis cseresznyétekkel, vagyis Borival :). Remélem a továbbiakban is jóhíreket kapok, vigyázz magatokra :).

Cermiák, többször is eszembe jutottál, hogy vajon minden rendben van-e Veletek, de nagyon örülök, hogy igen. Tényleg csak pozitívan szabad hozzáállni, az nagyon fontos :). Rendes amúgy a dokitól, hogy megnéz majd még egyszer. Nagyon vigyázz magadra és a babóra :).

Paurora, örülök, hogy Nálad is minden ok, és ilyen jók az értékeid :). Émelygéssel hogy állsz mostanság? Nekem a Zilás talira egyedül talán az augusztus 5, amit tutira nem jó, de a többi dátumra egyelőre még nincsen semmi :). Amúgy nekem hétköznap is jó lehet munka után, csak akkor később érek oda.

Cicuci, hú már nagyon jól állsz az esküvővel, remek lesz minden tutira, élvezd ki minden percét, mert olyan hamar elszalad az a nap.
Amúgy mostanság én is úgy vagyok, mint Te voltál az elején, hogy kb. 3óránként hihetetlen éhség tör rám és kb. csak szénhidráttal tudom csillapítani, pedig én előtte nem nagyon ettem ilyesmiket. De most már úgy érzem talán kezd elmúlni, úgyhogy remélhetőleg visszatérhetek majd az egészségesebb kajákra, és próbálom újra kiiktatni a kenyérféléket meg ezeket. Amúgy nálunk sajnos családilag kódolva van a hízás, rajtam kívül kb. mindenkinek van valamennyi túlsúlya, és szerintem nálam csak azért nem, mert odafigyelek mit eszem, de az elmúlt hetekben ez nem igazán ment, úgyhogy fel is jött legalább 2-3 kiló, na mindegy, remélem most már tényleg csillapodik ez az éhségérzet.

Bucsok, örülök, hogy a fogigátló ilyen jól működik, szurkolok, hogy tényleg rendbe hozza a ciklusodat és aztán szeptemberben indul a mandula :). Addig is jó pihenést és nyaralást!

Edina, szuper, hogy kiadták minden leletedet, aztán mindenképpen írj majd holnap, hogy mi volt, nagyon várjuk a híreket.


Nálam, hú, hol is kezdjem: ugye tegnaptól volt Bokor doki a SOTE-n, és hívtam párszor, de nem vette fel. Mi most vidéken vagyunk a szüleimnél ezen a héten, de a férjemnek tegnap be kellett mennie Pestre, mondom bemegyek én is vele, bemegyek a SOTE-ra, hátha el tudom ott csípni a dokit. Odaértem, mondták, hogy éppen műtőben van, na mondom mindegy, várok, hátha nem lesz bent órákig. Szerencsére fél óra múlva fel is bukkant, úgyhogy "letámadtam", annyira helyes volt, konkrétan elkiabálta magát a folyosón, hogy hát " Maga terhes!!! Ez nagyon jó hír!". Mondta, hogy menjek vissza ma reggel, és megvizsgál, meg elküld UH-ra is. Így is volt, az UH-n nagyon rendes volt a hölgy, aki vizsgált, nagyjából minden rendben van, a terhességet a baba méretei alapján 11 hét 4 naposra írták, na ez már kb egy harmadik időpont :D. Nagyon megható volt látni a babát, a kezecskéit, meg lábacskáit, vigyorogtam végig, egészen addig, amíg nem mondott pár aggasztó dolgot...
Egyrészt azt mondta, hogy nagyon furcsa alakja van a méhemnek, talán ezzel a jellel tudnám leginkább szemléltetni: ~ . És a baba asszimetrikusan a jobb oldalon van, a bal oldalon meg egy "üreg" van. Kérdezte, hogy nem nézték korábban a méhemet? Mondtam, hogy decemberben voltam méhtükrözésen a lombik miatt, meg is mutattam a zárót és akkor azt mondták, hogy szabályos, szép méhem van, erre most kiderül, hogy hát ez egyáltalán nem szabályos... azt mondta, hogy ez most nem baj elvileg, de mindenképpen mutassam majd meg a dokinak.
Aztán a bal petefészkemben van valami 3 centis "valami". Gondoltam, hogy esetleg nem-e a stimu után maradt ott vissza valami, vagy esetleg valami sárgatestciszta, ami volt korábban is, úgyhogy ezen annyira nem is túráztattam magam.
Illetve ami a leginkább aggaszt, hogy volt egy ilyen mondat a leleten, hogy a "ductus venosusban hiányzó A hullám"... ezt nem is hallottam, amikor mondta, így nem kérdeztem rá, csak utólag láttam, utánanéztem és rendellenességre utalhat, és ezt most baromira aggaszt megmondom őszintén, nyilván az ember ilyenkor egyből a legrosszabbra gondol, de nagyon remélem, hogy feleslegesen aggódom, próbálok megnyugodni, de ez most kicsit szíven ütött. Jövő kedden megyek még utoljára az ARO-ra, illetve 24-én megyek a kombinált tesztre, hátha ott esetleg jobban látják mi a helyzet, vagy nem is tudom. Most eléggé izgulok, jajj, mindig van min...
Bokor doki mondta, hogy 2 hét múlva menjek a rendelőjébe a mindenféle leleteimmel, ne kérjek időpontot az asszisztenstől, mert úgysincs már addigra szabad időpont, csak menjek 30-án hétfőn.

Bocsi, ha kicsit hosszú voltam, nem akartalak titeket fárasztani, csak annyira vártam ezt a mai UH-t és nagyon felemás érzésekkel jöttem el, de próbálok azért pozitív maradni és nem aggódni folyamatosan.

Puszi mindenkinek!


 

lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok, jöttem én is megnézni, kivel mi újság, pláne, h itt van júli közepe. Szoktam azért telefonon lesni a híreket, csak arról nem tudok írni, itt a befőzőszezon közepén időm meg energiám a szgépezéshez már nem volt.

Maci, nagyon sajnálom, hogy M dr így szórakozik veletek. Nagyon szurkoltam, h összejöjjön a júliusi kistesó. Azért a dokit nem értem. Nehogy már nem érzi, hogy itt vastagon benne van abban hogy feb óta jószerivel nem haladtatok semerre, és erre egy ciklusban egy ciszta nem magyarázat :evil: Reméljük, Lexinek lesz igaza, és nem is dr M szórakozik, hanem a sors alakítja úgy a dolgokat, hogy az mégis a legjobb legyen Nektek.

Lányok, köszönöm az érdeklődést és, hogy gondoltatok rám. Szerencsére nálunk 7én indult a stimu. Hétfőn uhn sok mindent még nem lehetett látni, de holnap is megyek, remélem lesz fejlődés. Itt viszont nincs vv az uh előtt, de a nyálkahártya vastagságát nézik, arra pedig újabb bogyót kaptam. Lassan 2 lábon járó patikának érzem magam, ami annyira azért nem jó érzés.

Örömmel láttam, a kismamák jól vannak, a babák szépen nőnek :-)

Cermiák, örülök, hogy Pötyi szépen növöget! Csak így tovább!

Lexi, ne idegesítsd magad, inkább hívd fel a dokid, és kérdezz rá ezekre. A méh alakja lehet, hogy a Sote-n slágertéma. Nekem uez volt ott a 12 heti uh-n. Ott derült ki, h van egy méhsövényem. Soha előtte fel se merült. Nyilván, ahogy a méh nő a babóval, úgy lehet ezeket meglátni. Az uhs hölgy viszont úgy ata elő, hogy kétszarvú méhem van, és jaj ebből még mi lehet. Na, én meg se álltam a dokimig, de megnyugtatott, amikor megnézte a leletet, hogy semmi komoly. Nem is volt semmi gondom a terhesség alatt ezzel. Szóval szerintem beszélj a dokival, hogy ne kelljen ezzen aggódni napokat.

Cicuci, jó készülődést az esküvőre :-)

Edina, remélem Czeizel dr tud Nektet bíztató jó ötleteket mondania folytatáshoz!

Dekatka, szorítok, hogy ez a lombik sikeres legyen, és a munkahely kérdésébel pár évig ne is kelljen foglalkoznod :-) Tényleg gáz egyébként, hogy így felvételiztetnek :-(

Mindenkinek további szép nyarat!
echo95
 
 


Sziasztok lányok,

Cermiák,
Már a 8. hetet taposod,és minden rendben ez csodálatos!Elvileg terhesgondozásba engem a 12. héten vettek, azt mondták az SZTK-ban hogy hivatalosan onnnantól veszik a kismamikat terhesgondozásba.
Ti is Pötyinek hívjátok?? Ugye milyen jól hangzik, hisz tényleg egy olyan ez elején mint egy kis pötty!! Nagyon vigyázz Pötyire és magadra!

Magdi drága,
kiscsaj lesz Cherry!! Juhuuu!Akkor majd lesz mit kölcsönadnom mikor Anasztázia kinövi .Tényleg mennyi is..2 hónap lesz közöttük ugye? Nagyon örülök az integrált jó eredményének is.Akkor inkább aug. vége felé lesz a Zilás tali, így nem baj ha mentek nyaralni, perzse azért mihamarabb írd meg ha tudod az időpontot.Meddig akarsz melózni?

Leszezjobb,
hogy vagytok?

Maci drága,
gyógyító energia megy a bibis  lábidra!
Teljesen kiakadtam ezen a várólistán. Mi az hogy nem csinálhatnak annyit?? Hát nem a TB állja? Aki önköltséges az meg magának???Hihetetlen!! Tényleg abban bízom, hogy ennek is oka van, és a sors nem véletlen rendezte így a dolgokat. Kitartás neked!!!
Képzeld valahogy olvasgattam régi írásokat itt, és mit láttam 2013 február...Kismaci képe mikor 2,5 hónapos volt! :) Milyen kis cukorborsó. Elhiszem h nehéz lesz az elválás.Sajnos ez az élet rendje, de lehet nagyon aranyos kis pajtásokat szerez majd ott.... Tényleg én muszáj leszek mihamarabb visszajönni melózni, így nem tudom hogy bölcsibe mikor kell jelentkezni? Mihamarabb? Hallottam,h van aki már születéskor beadja a jelentkezést...igaz ez?Maci ebben tudsz segíteni?

Lexi ,
kérlek ne aggódj, ha valami nagy baj lenne biztos mondták volna, és egyből tovább küldenek! Nem lesz semmi baj...valahol olvastam hogy ez a ductus venosus egy összekötö ér ami a hasból indul, de egy darabig nyitott állapotban van...és a szívhez kapcsolódik. Lehet annyi lesz hogy majd később elküldenek szívUH-ra. De ilyen kicsi korban(1. trimeszter), állitólag az áramlás nehezen bemérhető.
Ne aggódj minden rendben van odabent!

Echo,
ma többet láttatok az UH-n?Remélem szuperül halad a stimud!

Edinám,
Ceizel dokinál mi volt?




Csajok egyre inkább úgy tűnik augusztus vége felé hétvégi napon lesz az Zilás tali!
Így a munka miatt nem kell 6 után találkozni, és így Pl. Maci is tut jönni, és este haza tud menni a szép szemű Kismacihoz.
Szóval.
Szavazásra bocsátom eme 3 időpontot!


aug. 24-én vasárnap
aug. 30 szombat
aug. 31. vasárnap


Nálunk sajnos nincsenek jó hírek. Alig várom, hogy szabiról megjöjjön a dokim. Lehet semmi baj, és tényleg csak az a fájdalom amit sokan átélnek a 2-3 trimesztertől, de nekem olyan fájdalom ami lassan elviselhettlen. Kicsit pityeregtem is, mert ilyet még nem érzetem.
Tegnap reggel indult..csípő, forgó fájdalom, majd egész medence, majd a szeméremcsont.
Ma reggel mikor felkeltem úgy éreztem, hogy szét szakad a medencém, és szó szerint mintha a hüvelyem ki akarna szakadni.
Felhívtam egy ismerős gyógytornászt, aki azt mondta ez normális mert már most elkezdett a medence tágulni...és mozdulnak el a csontok, készülve a szülésre, és hogy ez csak jó nekem, mert lehet szüléskor nem fog úgy fájni, mert már előre tágul a medence.
Remélem tényleg csak ennyi....de mint mindig én lökött rá-googliztam, és persze olyat is találtam hogy lehet nyílik ki a méhszáj. Na erre most jól beparáztam.
Lehet nem is várom meg a dokim, elmegyek máshoz, ha nem múlik ez a fájdalom.


Puszi mindenkinek
paurora81
 
 


Ja, a kép scannelés alatt, csak a melóhelyen nem volt jó a kép minőség így fotóshoz viszem scannelni.Hátha ott jobb lesz. Amint kész már rakom is fel nektek lányok.
paurora81
 
 


Sziasztok lányok !

Megvolt ma a vizit Czeizel dokinál. Családfa állítással kezdett kinek van gyermeke stb. Utána mentünk be  a profhoz aki nagyon kedves volt és emberséges- elmondtuk neki eddig min mentünk keresztül inszemek és lombikok és elmondta a véleményét is . Tudom hogy ő nagyon lombik ellenes és ezt nekünk is elmondta . Kiemelte azt a 7 dolgot  amiért nem sikerül spontán teherbe esni akkor érthető a lombik- Mondtam neki hogy átjárhatósági volt oké minden. Peteérés van még apa anyaga is rendben. Amh eredmény szerinte is oké. Mondtam hogy pajzsmirigy probléma volt de már az is jó ill az ir is rendben van., Erre megkérdezte hogy miért lombikozunk ? Na ez jó kérdés. Most levetette velünk a genetikai vizsgálathoz a vért mert még ez lehet a gond nálunk . Az eredmény 2 hét múlva lesz meg és 3 hét múlva kell megint mennünk a profhoz. Szerinte 45 éves korig normális a gyermek utáni vágy és a terhesség de utána már egészségileg sem jó szerinte. Szóval azt mondta hogy nyugodtan merjek babát vállalni még. Most izgulhatunk 2 hétig és reméljük találnak valamit ami kezelhető bogyóval és akár spontán baba  is lehet.

Azt mondta a kóros osztódásra hogy 10-ből genetikailag 7 embrió nem is életképes de mivel csak a Mzsó féle klinikán vizsgálják 150000 ft-rt sok olyan baba kerül beültetésre ami alapból életképtelen lenne. Szóval nálam előre kideríti a szervezetem hogy nekem csak olyan baba kell ami ott is akar maradni. Vagy valami hasonló volt a válasza.

edina71
Budapest
 
 


De jó Edina, hogy Czeizel prof ilyen pozitív volt és biztatott, hogy sikerülhet :D :D :D
echo95
 
 


Sziasztok lányok!
Sajnos az elmúlt időben rossz napjaink voltak  Ugyan babócánk jól érezte bent magát, az értékei tökéletesek, szépen növöget, de nekem sokszor volt szokatlan alhasi fájdalmam. A legnagyobb problémáim az emésztéssel voltak/vannak, így össze nem illő dolgokat eszek, hogy könnyű legyen a helyzet. Azonban hétfő reggel egy kicsit nehezebben mentek a dolgok, majd ezt követően apával elmentünk a helyi kórházba a laboreredményeimért. Kifelé jövet éreztem, hogy valami szivárog. Amint apa elszaladt a kocsiért és ültem be, reflexszerűen a lábam közé nyúltam és véres lett a tenyerem  Az első sokkot követően hívtam az orvosom, aki mondta, menjek be a klinikára uh-ra van szükség. 200-al mentünk a pályán, közben apa életében először sírt. Odabent megvizsgáltak, majd uh. Babóca rendeben bulizott odabent és semmi bajt sem találtak. Szabiról eközben bejött a dokim, aki hazaengedett, mivel csak a pihenés lehetséges erre a helyzetre, más gyógymód nincs. A vérzés elállt, mi hazajöttünk. Este elkapott a hasmenés -szerintem az egész napi idegeskedés miatt- majd újra vérezni kezdtem, de olyan erősen, hogy az első pillanatban más nemjutott az eszembe, csak az, hogy a fürdőkád szélére üljek, hagy follyon. A mennyiségtől nagyon megijedtünk, hívtuk újra a dokit, aki mondta, fekvés azonnal. Reggel dobtam neki egy sms-t, hogy a vérzésem erősebb volt az éjjel, mint egy menstruáció, így újra megkért, hogy menjünk a klinikára. Ekkor már bőrönddel mentem, mert bíztam abban, hogy bentfognak. Újra uh, ahol minden ok volt és a dokinéni talált egy 5x14mm-es leválást, ami a méhszájtól indul ki. Befektettek, ahol pntek délutánig voltam. A pénteki uh szerint a leválás nem látszódik már és babóca gyönyörűen aludt  4 napig székletem se volt, mert szerintem pszichésen ellenkezik a szervezetm, de ma már sikerrel jártam, igaz apa az ajtóban izgulta végig a dolgokat 
Bocsi, hogy hosszú voltam, de azt hiszem a kórházi élmények is megérnének egy fejezetet. Mindenkinek kellemes nyaralás, pihenést és babavárást kívánok, nagyon vigyázzatok magatokra 
leszezjobb
 
 


Sziasztok Lányok,

tegnap jöttünk meg a nyaralásból! Nagyon jól éreztük magunkat attól függetlenül, hogy feltörték az autónkat és elvittek minden értéket, illetve elég soszor volt esős, felhős időnk.

Szomorúan olvasom, hogy majdnem minden kismamának van valami gondja!!!! :( Lányok, nagyon vigyázzatok a kis bogyócskáitokra, próbáljatok meg nem idegeskedni. Mihamarabb járjatok utána, hogy mi miért van. Nem írok most személy szerint mindenkinek, ne haragudjatok, mert még nem értem utól magam.
Mindenkire sokat gondolok!!!
Puszi nektek!
janula
 
 


Sziasztok Lányok!

Leszezjobb: remélem minden oké most már!! Pihenj, és ne is vedd észre a porcicákat..csak semmi pakolás!! Nagyon szorítok neked!!

Paurora: jobban vagy? Remélem csak a medencéd tágul és nincs semmi baj! Ani biztos helyezkedik! 
Nekem mind a két vasárnap jó a 24 és a 31 is. 
 
Edina: remélem a vérvétel megadja a választ a kérdéseitekre és a prof tud segíteni! Nagyon szurkolok nektek! 

Janula: remélem azért sikerül pihennetek is, nem csak bosszúság volt! 

Maci: sajnálom ezt mizériát és dr M hozzáállását is! Nem is értem, miért történik veled!! De remélem, minden rendben lesz szeptemberben és akkor megfogan a kistesó

Lexi: ne izgulj!! Biztos tovább küldtek volna, ha látnak valami kórosat!! Nekem is ezt mondta most a védőnő, hogy attól, hogy valamit látnak uh-n ,és megjegyik a leleten, az nem biztos, hogy gond, csak azt jelenti, hogy jobban kell figyelni erre a területre, és a nőgyógyászod majd figyelemmel kísérni a tehesgondozás során, és a ha kell, akkor a megnyugtatásodra elküld további vizsgálatokra!

Nálunk minden rendben van. Szerintem Borinak abszolút hallása lesz, mert ma fellázadt a misén az orgonaszóra ( hát a kántor bácsi kicsit furán énekel és zenél) és nagyon mozgolódós lett . Most jöttünk haza Balcsiról ott voltunk a hétvégén, de holnaptól újra meló van.. A héten lesz a szív uh, a védőnő és a doki bácsi is. 

Vigyázzatok magatokra! Puszi Mindenkinek! És már várom a Zilás talit, remélem sokan leszünk és találkozhatok veletek személyesen is!!  Puszi
magdipeti
 
 


Halihó!

Leszezjobb, örülök, hogy végül minden rendben van! Ez a legfontosabb, nagyon vigyázzatok magatokra, pihenj sokat, szurkolok, hogy minden rendben legyen.

Edina, de jó, hogy Czeizel ilyen pozitív volt. Kíváncsi vagyok mit lesz az eredménye a genetikai vizsgálatnak, és hogy mit mond 3 hét múlva, de ez mindenképpen jó, hogy ő biztatott. Én amúgy nem is tudtam, hogy ő lombik ellenes.

Janula, jajj de sajnálom, hogy ilyenek történtek Veletek :(, de azért örülök, hogy jól éreztétek magatokat.

Echo, nálad most mi a helyzet? Várjuk nagyon a fejleményeket :)!
lexi01
Budapest
 
 


Na elküldtem még mielőtt befejeztem volna :D!

Magdipeti, de jó lehet, hogy már így mozgolódik :D!! Együttérzek Veled a munka miatt, én is mától dolgozom megint...

Paurora, Te hogy vagy, remélem már jobban, és enyhült a fájdalom, hihetetlen mi minden történik, nem tud az ember kicsit se megnyugodni.

Nekem sem volt legjobb a hétvégém: szombaton barnázására ébredtem és nagyon megijedtem, úgyhogy vidékről bementünk a SOTE-re, de szerencsére mindent rendben találtak, és vasárnapra el is múlt.
Én holnap megyek utoljára az ARO-ra, aztán csütörtökön meg a kombinált tesztre, arra jönni fog a férjem is, ő most fogja először látni a babát, úgyhogy nagyon várjuk már mindketten, remélem minden rendben lesz :).

Szép napot mindenkinek!

lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok lányok,

Edina drága,

nagyon örülök, h ilyen normális volt Czeizel papa , látod ő is azt mondja hogy spontán is jöhet. Lehet nem is kell megvárni a szeptemberi lombikot...de jó lenne még 1 csodamanó a csoportba.
Tessék sokat pihizni, lazítani, és sokat kexelni
3 hét múlva úgy is kiderül, hogy minden ok...meg meg nem akkor reméljük tényleg 1-2 bogyóval orvosolható lesz!
Én is olvastam anno a dokiról hogy mivel a természetes szelekció "megszállotja", így a lombikot nem annyira támogatja, hacsak  nincs rá komoly indok.

Leszezjobb,
nagyon vigyázz magadra!Nem mondták mitől lehetett a leválás?Megerőltetted magad?Tényleg hol voltál kórházban..milyen volt a tapasztalat?

Janula,
sajnálom a történteket, de remélem azért nem sok érték volt a kocsiban. Iratok, pénz azért nálatok volt?

Magdi drága,

Szív UH volt már? Melyik nap lesz?Tényleg már nem csak buborékolást érzel?Érzed Borit rendesen?

Lexi,
te se eröltesd túl magad! A barnázás mitől lehet, nem kérdezted meg ma az ARO-n? Csütörtökre pedig jó babanézést neketk a pároddal!

Én még mindig szenvedek a fájdalmaktól sajna.El is mentem a dokihoz, de a sajátom szabin volt így egy másik öreg "róka" fogadott. Barna doki, az idősebbik. Nem sok jót olvastam róla, mégis nagyon rendes alapos volt.
Méhszáz zárva, attól nem lehet, Ani kisasszony tökéletes állapotban van, már 1kg!
Viszont érdekes volt mert a a szeméremcsont domború elülső resze annyira nem fájt, inkább a cumbom tövénél, és a hüvely bejáratánál a csontok, de ami nagyon fájt az a hüvely bal fala.
Kérdezte is van-e folyás. Mondtam van, de semmi csípés, égés..sima átlátszó ami azt hittem normális...de azt mondta  doki lehet van egy kicsi gyulladás.
Fel is írt egy Klion kúpot, 10 napig kell használni. Fura hogy még kenetet se vett (mert a labor felújítás miatt nem üzemel..vicc!!, és ez nem olyan sürgős eset), szóval vakon felírta a kúpot, remélem segít.
Viszont azt mondta hogy mivel szúrom magam vérhigítóval így a terhestornát hanyagoljam, mert terhesség alatt így is a medencék jobban telítettek vérrel, és nekem a hígabb vérem miatt bevérzések keletkezhetnek, és persze hozzá tette, h nem mindenkinek tesz jót a terhestorna. Ő anno a magyar kézilabda válogatott dokija volt, és ott volt pár sportos csak, és közülük is párnak kimondottan rosszat tett ez a fajta mozgás...mert a lazább inszalagok miatt egy két csont rosszul mozdult el.

Így menjen az ember terhestornára. pedig olyan lelkes voltam,jól is esett, csak  kár hogy nekem nem tesz jót!
Szóval szumma szummárum...nem tudták megmondani mitől vannak fájdalmaim. Vagy a medencém tágul, vagy a torna, vagy fertőzés...hihetetlen, ez a bizonytalanság a legrosszabb.
A kúpot 5 napja szedem, de semmi javulás...főleg ha melóba ülök sokat, utána szörnyen fáj ha felállok.
Lehet augusztus közepétől mégis táppénzre megyek, most Anasztázia a legfontosabb!

Persze kemény vagyok és tartom magam!

Hoztam nektek meglepit, ha már ígértem.

http://kep.psharing.com/804379.jpg
http://kep.psharing.com/804379.jpg


ZILA!!!

Augusztus 24-én lenne  14 órától (esetleg 31-én ha sokaknak nem jó)

Kérnék mindenkit, aki jön hogy jelezzen, hogy jó-e neki, és én akkor lefoglalom az asztalt ahány főre kell majd!


Ölelés nektek! :
A&A
paurora81
 
 


Paurora,

nekem úgy fest, hogy jó a 24 :).
Sajnálom, hogy még mindig küzdesz az ismeretlen eredetű fájdalommal, és az meg pláne bosszantó, hogy csak találgatnak, mi miatt lehet... :( Jó lenne ha enyhülne, hogy ne kellene emiatt szenvedned. Kár hogy a terhestornát sem ajánlják Neked, pedig biztos jól esik azért az a kis mozgás :(.

Szombaton mikor bementem a SOTE-ra, azt mondták lehet amiatt volt a barnázás, mert ugye ilyenkor nagyon érzékeny és sérülékenyek ott a dolgok és esetleg túl mélyre tettem a progeszteron kúpot, vagy székrekedés miatti erőlködéstől is lehet (kérdezték volt-e nemi élet, mert attól is szokott lenni, de mondtam, hogy nem volt, még nem mertünk egyelőre ).
Viszont ma mikor mondtam az ARO-n M dokinak, ő kb. azt mondta, hogy felesleges volt bemennem emiatt szombaton... Én meg mondtam, hogy hát ok, de megijedtem, mert nem tudtam, hogy mi miatt van és inkább bementem. Most már tudom, hogy a legközelebb ilyen van, akkor nem kell feltétlenül egyből odarohanni.
Amúgy aranyos volt ma a doki, gyorsan csinált egy UH-t, mondta, hogy jó nagy már a baba, "igazi nagy embergyerek" ezt mondta, és gratulált :). Kérdezte, hogy vagyok, meg hogy majd kérnek egy értesítést a "végkimenetlről" és kb. ennyi volt.
Ja meg még ki kellett töltenem egy majdnem 20 oldalas kérdőívet a Cyclogest kúpról, de nem is baj, elvoltam vele legalább, mert kellett azért várni, 3 leszívás is volt, és csak utána kezdett el behívni a doki.
lexi01
Budapest
 
 


Paurora,

Ani már most gyönyörűűűű!!!! Annyira jó látni! :) Sajnálom, hogy ennyi gubanc van most, de az a lények, hogy semmi komoly baj nincs!

Sajnos minden iratom, pénzem, bankkártyám, telefonom a táskában volt, mert csak 2 percre ugrottunk ki az autóból fotózni.... :( :(

Nekem jó a 24 és a 30 is!

Többi kismami,

hogy vagytok??? Ugye már rendeződtek a dolgok?

Edina, mikor mond a doki eredményt?

Lexi,

hát ezt jó tudni, hogy nem szabad minden barnázásnál a legrosszabbra gondolni, de azért érthető, hogy izgul az ember! Főleg egy ilyen várva várt és nehezen összehozott kis élet esetében!
janula
 
 


Sziasztok Lányok!

Paurora,
Csodásak a képen Anasztáziáról, csodálatosan szép kislány
Nekem jó a 24 és a 31 is Ha fájdalmaid vannak, akkor irány táppénzre! Pihenni kicsit, feküdni. A pici a legfontosabb, dolgozni ráérsz még sok-sok évig, de várandós most vagy! nekem is van egy kis folyásom, pont ma voltam vele dokinál, de mivel nekem sem csíp, vagy ég, ezért nem is írt fel semmit. Megvizsgált és azt mondta, hogy ez a terhességnél normális és ha kicsit is csípni vagy égni kezd, akkor vegyek Gynoxin hüvelykapszulát és azt használjam egy-egy alkalommal. Plusz most vasat kell szednem, mert a vasam már most az alsó határon van. Aztán csinált uh-t is, Paca már 9 centis! Jó nagy! És mozgott, meg rám nézett! Ne jó nem rám, de a monitoron nézve úgy tűnt hogy rám néz és a kezét is az arcához tette! Biztos puszit dobott nekem

lexi,
a helyedben és is bementem volna a klinikára! Szerintem normális ha megijed az ember! De a lányeg, hogy végül minden rendben van

leszezjobb,
vigyázz magadra! Pihizz sokat és ne foglalkozz semmivel! Nálunk az eslő időben a párom porszívózott   Mennyi idős terhes vagy? 


Lányok, már szépen nő a pocim, behúzni már nem tudom Igaz már  14 hetes és 4 napos Paca! Az esküvőn pont 17 hetes leszek, péntekhez 2 hétre lesz! A ruhában már biztosan látszódni fog a hasikám! Csütörtökön megyek a ruháért, addigra kész lesz és nagyon szép lesz! Térdig érő, mell alatt varrott és a teteje csipkés, hátul ziprárral záródik az alja pedig kissé A vonalú szatén anyagú! Olyan szép esése van   Lassan már mindennel kész vagyunk, Szombaton megyek próbafrizurára és sminkre! Egy neves szalonba megyek, remélem ügyesek lesznek!
Szerencsére sok energiám van még mindig, teszek-veszek, tornázok, takarítok, főzőcskézek! Még mindig túl jól érzem magam és valahogy eszembe sincs aggódni! Remélem ez normális Igaz ma a doki is megnyugtatott, hogy minden rendben! Pedig mondtam neki, hogy néha kicsit fájdogál a hasam, nem görcsöl, inkább szúrkál... de azt mondta, hogy azon nem kell aggódni, a terhesség során ez normális dolog. De ha tényleg huzamos ideig görcsölnék, akkor irány a kórház! De remélem ilyen nem lesz! Képzeljétek, mivel a párom még nem látta Pacát, ezért bejeletkeztünk 5D uh-ra! A jövő pénteken megyünk, nagyon kíváncsi leszek

Lányok vigyázzatok magatokra, szépe estét mindenkinek

cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok lányok

Bocsánat hogy eltűntem de szinte reggel 6-tól estig dologzom és örülök ha hazaérek. Olvaslak azért benneteket csak erőm nincs este már írni.

Janula remélem a kellemetlenséget leszámítva minden jól sikerült és kipihentétek magatokat. Gondolom azért lesz még szeptemberig egy kis nyaralás itthon is.

Leszezjobb szigorú pihenés semmi megerőltető dolog és csak a babára koncentrálni.

Magdipeti mekkora nagyra nőtt már a kicsilány biztosan jól érzi magát a pocakba. Szerintem is ha úgy érzed akkor jobban jársz ha tp maradsz otthon és nem dologzol már augusztusba a baba az első.

Paurora Anasztázia már most egy gyönyörűséges baba . Győzd majd a pasikat elhessegetni 15 év múlva hát nem irigyellek. Szerintem a baba növekedése miatt na és lehet a torna miatt fájdogálsz mostanába. A 20. hét után kezdenek el igazándiból nőni és kell nekik a hely. Tágul a medence csont az izmok is húzódnak szóval semmi aggódás minden rendben lesz csak vigyázzatok magatokra.

Cicuci nagyon szalad veled is az idő lassan már a 2. trimeszterbe lépsz te is . Várom majd a képet ha tudsz küldeni a babáról. Írok majd holnap mailt mert több időm lesz.

Lexi te is nagyon vigyázz a babára és persze magadra is hiszen ezért a babáért mindannyian nagyon sokat tettetek és most ők a POCAKLAKÓK A LEGFONTOSABBA AZ ÉLETETEKBEN.

Jövő szerdán kell hívni a Czeizel asszisztensét az eredmény miatt és szerintem augusztius első szerdáján kell mennünk megint konzultációra. Akkor derül ki hogy kinél van a baj. Vagy legalábbis reméljük hogy valami kiderül. Ezért drukkolunk most mind a ketten a párommal.

Czeizel azért ennyire lombik ellenes mert szerinte a magyar meddőségi kp nem elég alaposak mielött kijelentik hogy önnek lombikkal lesz csak gyereke. Hiszen az alaphormon vv nem elég egy ekkora döntéshez. A lombik miatt sokkal elöbb kimerül a petefészek nagy megterhelés a szervezetnek és sajnos elég alacsony szerinte a siker ráta. Szóval nekünk most azt mondta hogy spontánkodjunk addig is és ne a lombikra koncentráljunk. Hát azon vagyunk most .

Mi augusztus végén megyünk valamikor nyaralni de még pontos dátumot sajnos nem tudok mondani. Ha itthon leszünk akkor szívesen elmennék én is veletek a Zilába.

Puszi mindenkinek és vigyázzatok a babákra nagyon.
edina71
Budapest
 
 


Sziasztok,

Megjöttem a genetikai szív uh-ról! Szerencsére minden rendben volt. Bori nagyon ficánkolt, sőt csuklott is, bár ezt érezhettem hajnalban, csak akkor még nem tudtam, hogy csuklik
Ha kell mennetek, akkor én nagyon tudom ajánlani a Hajdú Júlia professzor asszonyt, mi nála voltunk a Benczúr utcában..maximális vizsgálat volt, nagyon alapos és kedves is!!

Paurora: Nagyon szépséges a lányod!! Cuki!! Az ember el sem tudja képzelni, aztán egyszer csak ott látod a monitoron..és kész leszel..és mindegyik alkalommal beleszeretek..
Nekem jó a 24.-e. s már nagyon várom a Zilás talit...na nem a diétás süti miatt

Edina: sikeres spontánkodást! A nyaralás is jót tesz majd nektek!!

Cicuci: gyönyörű leszel!! És biztos minden rendben lesz!!

Lexi: megértelek teljesen, én is bementem volna..honnan tudnánk, hogy mikor kicsi a vérzés/barnázás.Én sem kockáztattam amikor vérzett. A dr M meg azért van, hogy megnyugtasson!

Cermiák, Leszezjobb: hogy vagytok? minden ok?

Szép estét Lányok!  Puszi
magdipeti
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszönöm a kedves szavakat. Már jobban vagyok, friss vérzésem nincs, csak néha egy kis barnás nyák. A méhem és a szalagok rohamosan nőhetnek, mert ma elég erős alhasi, szurkáló fájdalmaim voltak, amelyek a dokim és a védőnő szerint is a növekedéstől van  Ma töltötte Boyókánk a 14. hetet és 12 nap múlva fogjuk újra látni  igaz, a múlthéten 4x is megcsodálhattuk a mi kis boxbajnokunkat, aki mindig öklöz a pocakomban  Én azt mondom lányok, aki egy kicsit is bizonytalan, vagy szokatlan dolgot észlel magán, az menjen be a klinikára és nézesse meg, hogy minden rendben van. Ezt a túlzott aggódást, csak az értheti meg, aki ennyi áldozatot és szenvedést visel el azért, hogy gyermeke legyen, mint mi. Az orvosok és ápolók feladata a gyógyítás és az, hogy megnyugtassanak minket  Egyébként az I. klinikán feküdtem bent, ahol a terhesambulancián és az osztályon dolgozó orvosokkal meg voltam elégedve, mert a kérdéseimre mindig kedvesen válaszoltak, igaz sok olyan volt közte, amire sajnos még maga az orvostudomány sem tudja a választ. Ilyen pl. az, hogy mi okozhatta a vérzésemet, amikor 6 hete ágyban fekszek és semmilyen megerőltetőt nem végzek a pihenésen kívül  Azonban a nővérek és a takarítószemélyzet szinte kritikán aluli  A "kedvenc" nővérem az volt, aki megjegyezte, hogy: ha már hétfőn bent voltam és hazaengedtek, akkor minek jöttem vissza kedden ua problémával? Az ő személyes véleménye az, ha egy baba menni akar, akkor engedni kell  Nos, ezek után igen erősen megrendült a bizalmam a klinikával szemben  
De senkit sem akarok lelombozni  Remélem kellemesen telik számotokra a nyár, a kismamik jól tűrik a meleget és gyűjtik a D-vitamint  A szeptemberben kezdőknek kívánom, hogy minél hamarabb átélhessék a mi boldogságunkat, csak kevesebb aggódással, mint én 
leszezjobb
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát ez a hét is aggodalmasan végződik! Voltam a védőnőnél és a Pataki doktornál. ÉS tényleg minden eredményem szép és jó! Kivéve: hogy a 18. heti uh-n van egy ilyen mondat:" laza szerkezetű plexus". Na ez a pici agyában egy érgomolyagot jelent, mai állítólag majd felszívódik! DE mivel én már 39 is elmúlok, mire a baba megszületik, ez utalhat genetikai eltérésre is...És ezért fentartja a Pataki az amniócentézist vagy ha megengedhetjük magunkanak a tesztet. Hát mondtam, hogy engem nem szúrnak meg, bár nem engedhetjük meg magunknak a tesztet, de az lesz. Hazajöttem és elkeztem kutatni..Prena teszt, Nifty teszt. Az ár ugyan az..csak az egyiket 2 részben írják le, vv és uh, míg a másik egy tétel, illetve választható, hogy csak a Down szűrés 165 e Ft, Down Patau Edwards,195 eFT, vagy még valami nemi genetikai eltérés az 225 e Ft. Persze ahány oldalt néztem annyi féle leírás. De a lényeg: a Nifty tesztet csak a betöltött 18. hétig csinálják meg, és én tegnap töltöttem a 19 hetet. Tehát maradt a Prena..és a telefonálgatás, ( bár azt hittem egy ilyen vv, ennyi pénzért bármikor levehető) de sikerült, hétfőn reggel megyek a magzati géndiagnosztikai intézetbe, ahol további 2 hét izgalom után megtudom, amit most is szinte 100%ra érzek, hogy Bori jól van!!! 

Szóval remélem közületek senkinek nem lesz ilyesmire szüksége, de ha mégis, akkor hátha tudtam segíteni! De mire megyünk a Zilába már tudni fogom az eredményt!

Leszezjobb! Ne is törtödj az ilyen undok emberekkel!! Nem tudom mi motiválja őket! A barátnőm is sokat vérezgetett mind a két terhessége alatt és a keresztfiam mégis gyöngyörű kiscsávó tegnap volt 7 éves! Szóval fel a fejjel, vigyázz magadra, mi meg szurkolunk neked!!

Lányok remélem mindenki jól van és vigyáztok a babákra, illetve sok energiát gyüjöttök az őszi kezdésre!!  

puszi mindenkinek!!
magdipeti
 
 


Rakok fel egy képet Boriról..látjátok, már most fogja a fejét az anyja miatt Bori

Puszi
magdipeti
 
 


Sziasztok!

magdipeti: nagyon jó fej a kismanó! :-) ne aggódj, biztosan minden ok lesz vele! De ezek a vizsgálat árak... azért elég durva. 

Nekünk elég izgalmas volt az elmúlt hét...
Hétfőn vv, nem emelkedett a hormonszint. Az addigi 2-2 ampulla Fostimont felemelte 4-4-re!
Szerdai vv után kiderült, hogy a bal oldalon van 7 tüsző, a jobb oldalon pedig 2. Péntekre lett 6 szép és maradt a 2 a jobb oldalon. Vasárnap megkaptam a Choragont. Kedden leszívás! :-)

Nagyon-nagyon izgulok az elkövetkezendők miatt... Sajnos olvas és hall sok rosszat is az ember (itt köztünk is sok minden történt már). Andika is meg a doki is nagyon dícsért, hogy szép a tüszőszám, de én meg aggódok, mert van hogy másoknak meg 10-15 között van :-( 
Remélem ennyi is elég lesz a sikerhez!

Holnap jelentkezem, hogy mizu!
Annyit tudok, hogy még egy leszívás lesz aznap. Legalább lesz sorstárs! :-)
dekatka82
Vácrátót
 
 


Dekatka,

egy percig se izgulj!!! Mi valamiért a számok bűvöletében élünk, pedig tudjuk, hogy egyetlen egy is elég lehet! :) Nem a mennyiség, hanem a minőség számít! Én azon is szoktam izgulni, hogy nehogy túl sok legyen, mert akkor lehet, hogy túlstimuláltak, illetve esetleg a  minőség rovására megy. Arról már nem is beszélve, hogy hamarabb fogynak el a petesejeim.
Ez nagyon szép szám, pont tökéletes! :)
janula
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: