Új privát üzeneted érkezett!

Tünci: én egyet eltéptem, de azt ki is dobtam. Szerintem kérdezz rá a liberónál, annyit megért, mielőtt kidobod.
Levinél még más volt. Nyuszikat kellett gyűjteni.
Akkor még korhoz volt kötve, mármint az első 6 hónapban ha beküldtél 5 nyuszit, kaptunk egy csörgőt, aztán köv fél évben 10 nyuszi egy textilkönyv és az utolsóban egy liba báb. Több nem volt, ez a 3 ajándék. A báb már nem jött össze, mert nem lett annyi nyuszim fél év alatt, mert már dm-es pelust használtunk nappalra. Ezért gyűjtögettem tovább, hogy majd most felhasználom. Vonalkódot persze nem raktam el.

Jaffa: gratulálok a vizsgádhoz, a szombatihoz meg egy kalappal!
Levinek hétfőn lesz varratszedése.

Ágica, Betti bejelöltelek titeket iwiwen, köszi a privit. Megnéztem a képeket is, nagyon szépek vagytok. Most már én is rakok fel friss képeket, ha lesz egy kis időm.

Dorcsika idejött hozzám, megfogja a lábam, azt mondja: mi asz anya?
Elájulok miket dumál. Az előbb néztük a képeket, Ágica kisfiára már kiabál, hogy Bákos. Bettiére meg Atika babaka.
Vendég
 


wnchi, köszi már jól vagyunk.
azaz a fene tudja. minden nap többször fogja a hátát, hogy fáj. és már nem fölül, hanem lent a veséjénél. de nem fáj neki egész nap.
1 hét múlva eredmény, remélem, hogy semmi komoly.
még arra gondolok, hogy lehet, hogy mégis valami felfázásféle lehetett, amit meg azért a legutóbbi antibiotikum kezelt. de valami mégis vissszamaradt belőle, mert sokáig nem foglalkoztak vele.
azt mondták, hogy egy ilyen kicsi gyerek nem szokott felfázáni... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Zsófi is nehezen alszik. melege van, nagoyn izzad. este a piszkot mosom le róla, reggel meg az izzadtságot...
29fok volt este tegnap, kereszthuzattal sikerült lehűteni 27re.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Köszönöm a dicséreteket a gyerekek nevében.

Winchi, hát remélem a nagyok is így élik meg nálunk ezt a a babázós korszakot mint Te.
Ha vele vannak látszik h imádják, de még 1000 a dolguk, no de jön a nyár, kicsit mindenkinek könnyebb lesz majd.
Remélem bejelöltél és mehetek képeket nézni én is

Mancsa, nagyon szépek vagytok a képeken, tényleg rég raktál már, de ami van azokon aranyosak vagytok.... kíváncsian várjuk majd az újakat.......
Bákos :D :D :D

Any, sajnálom ezeket a kínlódásokat amik folyamatosan jönnek egymás után. Remélem az új doktornéni végre tud segíteni Nektek!!
Megérdemelnétek már legalább egy nyugodt hétvégét kezdésnek...
A nagyokkal már végigkínlódtunk mi is sok dolgot, de elmondhatom h nem számít sokat ha Ákos van valami parázok, hiába a tapasztalat....egy kis higgadtságot azért ad, de félvállról nem tudom venni a dolgokat az biztos.
Asztma,fulladás, légcsőszűkület, laktóz allergia, zúzódások..volt már minden.
Ja és Zsófi fürtjei...varázslatosak!

jajj Tünci akartam írni csak lemaradt, h láttam Bátor képeit!!!!!
Nehogy már kicsi meg retardált meg .....áááá DEHOG!!!!!!
Egy gyönyörű formás kis pasi, aki már simán husikás és micsoda fejtartás!!!!No meg a z a séró!!!
Hidd el minden rendben lesz Nála!!!!

Jaffa, gratula a vizsgákhoz, tudom micsoda izgalmak, de szépen teljesítesz.
Nagy fiamnak is már csak 2vizsga van vissza és vége a szemeszternek...már várom.
Igaz most már itthon van, de év közben kollégium...ne tudd meg micsoda csomagokkal megy vissza...kaja egy hétre, főzök egész hétvégén. No meg van barátnője, aki ha jön természetesen kap dobozkákba ellátmányt.Hétvégén konyha, konyha....



Nagyon jólesett h írtatok, elmondhatom.
Igazából az tetszett meg itt h nem vagyunk sokan, talán mindenki követhető, nincs zűrzavar .
A melegben kinlódtunk éjszaka, de hajnalra jó idő lett...25fok.
Nappal délelőtt udvarozunk, szerencsére van 2nagy diófánk és elmondhatom h legalább 5fokkal kevesebb van az udvarban, mint az utcán.
ezt kihasználjuk a magunk módján.

Most megyek, hintázni kell úgy látom.....
:lol: :wink:
agica1027
 
 

 
 

Winchi..meglestelek, hát gyönyörű ez a gyerek!!!!szép család vagytok!
Vigyázz mert a hátadra nő! :wink:
nagyon jó h hordozós vagy..sajnos nálunk ez most kimaradt, de nosztalgiával gondolok rá..anno használtam igaz csak kenguru volt akkor, de jó volt.
agica1027
 
 


Hello!

Bettiati!
Boldog három hónaposságot!:)

Maaaarha meleg van, egész nap izzadok mint egy csataló, nem győzök fürdeni szoptatás előtt.
A kezeimben minden izület annyira odavan ,h alig bírom a Mucit kiemelni az ágyból és amúgy is mindent elejtek.

KÉpzeljétek két napja játszik a kezével, imádom!Először azt hittem fáj neki, olyan furán fogdosta egyikkel a másikat!:)

Ági ,tényleg már egyre ügyesebben tartja a fejét,már ritkán sír ha hasra teszem.ééééés ma reggel igaz, h ruhástól ,de evés után ezt mutatta a mérleg, amit még sosem:5000!!!!!!!!!!!!!!!:)

Mancsa, én nem vagyok az iwiwen, csak a férjem.Ha gondolod az Ő nevét átküldöm, néha teszünk fel képet oda is.

Any, én egész délután elsötétítek a lakásban, minden redőny le, így van kb 25-26 fok.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci, gratula Kismucinak a súlyához, nagyon ügyik vagytok!!!

Betti, igaz még nem találkoztunk, de gratulálok a hófordulótokhoz!!!
Ez az egyik mérföldkő ebben a korban :)

Ákos elaludt, gyors ebéd és egy kis pihi, mert kidögöltem.
Lasange az ebéd,minden sk benne, csak a husi nem :wink:
agica1027
 
 


Sziasztok Lányok!

Ideértem végre :oops:
Elöször is üdv az új tagoknak :D :D :D Ágica bejelöltelek iwiwen Nagyon szépek a gyerekeid :D :D :D


Jaffa:Nagyon ügyes vagy a vizsgákkal :D Nekünk szerdán lesz az évzáró,már nem bánom hogy vége az évnek mert úgy elfáradtam év végére :oops:

Mancsa:Jaj szegény Levi rossz volt olvasni is.Egy kis hős...mond meg neki :D Aranyos vagy hogy hiányoltál.A helyzet az hogy Hannusal egész nap kinnt vagyunk ha meg ideülők akkor jön az ölembe hogy süsü meg kacsatánc meg ilyenek úgyhogy nagyon be se kapcsolom a gépet nincs is nagyon időm igy hogy egész nap kinnt vagyunk a lakás meg szalad :(

Szösz:Én nagyon szeretem ezt a babakocsit nekünk az egyszerübb fajta van ,nagyon könnyű kényelmes Hannusnak mi akciósan vettük a brendonba 18-ér. Kép


A lakással mi újság?


Betti:Nagyon boldog hófordulót kívánunk Atikának :D :D :D :D Kérünk ám képet is :)

Tünci:Ha megyünk Anyósékhoz összehozhatnánk egy sétát vagy játszóterezést ha van kedvetek(persze Bátorkának még nem kell homokozni :lol: )

Beze:Hogy vagy?Hogy birod ezt a meleget?

Anyany:Szorítok hogy jó legyen az eredmény.Nálunk is nagyon meleg van :(

Bende:Nagyon szorítok nektek hogy összejöjjön a nagyobb lakás :wink: Niki tündéri a képeken. :D :D :D
Vendég
 


Winchi:Voltatok már idén a balcsin fürdeni?
Mi még eddig csak sétálni.De holnap megyünk strandra de még a balcsival várunk picit hátha nagyon hideg.
Vendég
 


Szia Lara!

Talán még itt vagy! Igen azt hiszem mi is ilyen babakocsit néztünk, most is akciós a brendonban, igaz nem ennyire!
Csak az az egy bajom van, hogy nincs az elején kapaszkodó-karfa. Nektek nem hiányzik? Mert így mindig szorosan be kell szíjazni Hannust, vagy Ő nem szokik ki a babakocsiból?

Többiek! Majd még mindjárt visszaolvasok!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Sziasztok!

Először is üdv az újaknak! Ágica, küldök majd privit iwiw-ügyben.

Atinak nagyon boldog hófordulót kívánunk! :D :D Képet, képet, képet!

Bátornak pedig gratulálunk az 5 kg eléréséhez, ügyesek vagytok nagyon Tünci! :D :D

meleg: lent egész elviselhető, 25 fok van, reggel kitekerem a napellenzőt meg becsukok minden ablakot. A tetőtérben délutánra 27-28 fok is van, annak ellenére, hogy le sem veszem a sötétítőket. Lányokat mondjuk nem zavarja, alszanak, mi meg lefekvés előtt behűtjük a szobát az ősöreg, de működő klímával, úgy elviselhető.

Mancsa, jó ötletet adtál, tegnap én is kivittem a kiskádat meg kaptunk kölcsön a szomszédból egyet és pancsiztak a Lányok, nagyon élvezték. Felfújható medencénk csak viszonylag nagyobb van, azt nem akartuk még felfújni. Dorcsika édes, ahogy dumál. :lol:

Jaffa, ügyes vagy 8) , a lényeg, hogy görbüljön, egyébként is, soha sehová nem fog számítani, hányast kaptál. Szombatra drukkolok.

Tegnapi Haleszozás jó volt, a középső részen voltunk nagyrészt, az volt a legárnyasabb. Lányok homokoztak, mászókáztak, hintáztak, a csúszda sajna napon volt.

Szösz, íme a padlizsánkrém recept:

A padlizsán héját bevagdosod, fokhagymagerezdeket tűzöl bele, így teszed be a sütőbe, 200 fokon kb. 20 perc. (Amúgy férjem szerint akkor az igazi, ha faszénen sül) Ezután a héja könnyen lejön. Leturmixolod a húsát, teszel bele apróra vágott vöröshagymát (akár nyers, akár olajon megfuttatott is jó bele), kis fokhagymát még lehet, sót, borsot és végül majonézt.
Ez egy alaprecept, lehet még cifrázni ezzel-azzal ízlés szerint. (Pl. a faszénen sült padlizsán apró darabokra vágott héjából is szoktak bele tenni)

Kriszta, mi volt a szemészeten? Anyósod nem semmi :evil:

Any, huh, mi is kellett a bölcsibe? Pelust, popsitörlőt, krémet kellett bevinni, meg váltóruhát, váltócipőt. Ha jól emlékszem, papírzsepit, wc-papírt nem kellett, meg ágyneműt sem. De ez mondjuk már intézménytől függ szerintem. Az oviba pl. utóbbiakat kell, az ágyneműt is én mosom, de nem minden oviban van így. Más most nem jut eszembe, kérdezz nyugodtan, igyekszem majd megerőltetni az agyamat. :wink:

Jövő hétre nem próbálunk összehozni egy közös játszizást?

Kép
Kép
katinka31
 
 


Ágica, végül inkább megkerestelek Winchinél és be is jelöltelek. :wink:
Csudiszép család vagytok, a Lányod nagyon hasonlít rád szerintem. A fiúk is nagyon helyesek. 8)

Kép
Kép
katinka31
 
 


Szösz:Elöször én is olyat szerettem volna amin van de azok súlyra nehezebbek volat mert ott a váz is erősebb volt,nekünk meg buszozáshoz kellett úgyhogy beleraktam Hannust tetszett neki,így megvettük.Annyira erősen nem csatolom be de kimászni sem tud.
Vendég
 


Hú, lányok én olyan rosszul vagyok ,mnit az állat..úgy szédülök, h alig élek, alig vártam ,h befejezze a szopit, már dőltem is el vele együtt.most visel csak igazán meg ez a plussz 10 kilo..:(

LARA,naná hogy, naná!!!!Csak szólj legalább egy-két órával hamarabb, h úgy etessem a Mucit!Telefonszámom megvan Neked, Tied is elmentve nálam!!

Szösz, tényleg, h áll a házügy?És Lara?

Ancsi végeztetek a felújítással?

Mi most állunk majd neki a düledező tákolmány kerítésünknek, ha a férjem tud kivenni szabit ,mert Ő csinálja majd.De baromi drága az anyag is, majd 100 ezer lesz.:(


Jaj a padlizsánkrémrecept:

Ez nálunk nagy sláger, eddig bárkit kínáltam mindenki falta.Sütőben megsütöm a megmosott padlikat, úgy, h ropogós legyen a héja, de ne égett.Én műanyag késsel utána megnyúzom, összetrancsírozom a húsát(azért nem turmixxal mert a késétől bebarnul,mint a cukkini),aztán megy bele hagyma, fokhagyma, mustár, majonéz, apróra vágott főtt tojás,néha egy kevés tejföl ha túl vad az ize, az lágyítja.só, meg bors is.adagot nem írok, mert sose mértem, csak úgy izlés szerint.tudom, h utálatos ha ezt írja vki, de tényleg nem lehet, mert függ attól is h mennyire friss, meg mikori, meghát ki hogy szereti a fűszereket.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Jaj Mancsa elfelejtettem: sajnálom Levit. A hideg kirázott mikor olvastam.

Üdv: újak!!!

Olivér szemüveges lesz. ugyan olyan a szeme mint az apjáé. cillinderes. a dioptriát nem tudom, azt mondta a doki bá', hogy nagyon összetett kell. nekem soha nem volt gond a szememmel, nem tudom mi mit jelent.ugyhogy ha meglesz a szemüveg akkor majd az apja kiokosit. De nagyon jól fogadta, ügyesen próbálgatta a kereteket. Van egy kis haverjának is. Mondta, hogy hasonlitanak majd egymásra.

Ma lesz a kert parti az oviban. pont jól jött ki, mert a játszó ami a házunk elött van nagyon jó mert teljesen árnyékban van, de viszont a szél fújja a homokot ezerrel. az oviudvarban meg jó sok a fa.


Szösz nem lehet a kocsira külön venni karfát?

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Sziasztok!

Hú, de meleg van kint!

Tegnap Katinkáékkal jót játszótereztünk! Elég jó a Halesz délelőtt, vannak árnyékos részei. Sajnos a legtöbb játszótér amúgy délelőtt szerintem használhatatlan, legalábbis ebben a melegben!

Ma apában is találtunk egy kullancsot, úgy látszik idén tényleg sok van! Eddig gondolkodtam, hogy Rékát oltassuk-e, de ma már biztosan tudom, hogy igen! Én meg szúnyogcsípéssel vagyok tele, pedig nálunk a lakásban nincs szúnyog, de minden séta alkalmával beszerzek párat! Csodásak!

Baricsné! Szia! Szerintem is érdemes szülésznőt fogadni. Az én szülésznőm pont ügyeletes volt aznap, mikor szültem, de szerencsére nem voltunk sokan, ezért így is sokat tudott velem foglalkozni. De a fogadott szülésznő, azért nemcsak a szüléskor van jelen, legalábbis az én terhességemet végig figyelemmel követte, sok minden meg tudtam tőle kérdezni a pocakosság alatt. Ha érdekel küldök róla priviben részleteket!

Ágica! Neked is szia! Kinél szültél? Merrefele laksz?
Ti is a múlt héten voltatok nyaralni abban a szép időben? Hát mi is úgy jártunk! Nekünk is szerencsére a szálloda szuper volt, és azért tudtunk pihenni, meg együtt volt a család. De sajnos kinti fürdőzésről szó sem lehetett, meg a kirándulásokról sem nagyon. Ti hol voltatok?

Jaffa! Nekünk lett volna kedvünk találkozni Veletek, csak mára már másik ismivel beszéltem meg sétát! Esetleg jövő héten valamikor? Nekünk szerda kivételével egyenlőre semmi programunk nincs! Katinkával is beszéltük, hogy valamelyik délelőtt megint Haleszozunk, esetleg összeegyeztethetnénk? Ügyi vagy a viszgákkal!

Tünci! Én már volt hogy összetéptem a vonalkódot, de cellux-szal összeragasztottam, beküldtem, és elfogadták!

Lara: Állítólag hétvégére már 24 fokos lesz a Balcsi is! Mi is kint vagyunk minden délelőtt, meg estefele is, és nálunk is szalad a lakás!
Lakás folyamatban, de várakozunk.

Ágica, Betti: Megpróbállak titeket megkeresni iwiwen! Most van egy kis időm, Réka alszik!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Na, közben meg mennyit írtatok! Olvasok tovább!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Köszi a padlizsánkrém recepteket! :D

Katinka! A gondolataimban olvastál! Hozzunk össze egy közös játszóterezést! Én a Haleszra szavazok, mint helyszín, a nagy fák miatt, és az egyik homokozót úgyis most újították fel! Amúgy rájöttem, hogy a homokozás a legjobb játék, mert közben legalább a gyerekek egy helyen vannak, anyukák meg tudnak beszélgetni! :D
Lányok, melyik délelőtt legyen?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Sziasztok Lányok!

Megint sikerült jól eltűnnöm, de most itt vagyok. Hoztam gyorsan két képet a konyháról, ilyen before/after képeket. Most ilyenek vagyunk, bár még a konyhából sokminden hiányzik, pl. spot lámpák, a páraelszívó, a mosogatógépem eleje, egy hosszú fűszeres polc a konyhaszekrény felső részéről....de majd alakul. Még Dorka szobája van hátra, meg fürdő, folyosó, de kb. a nagyja már megvan. Na, ennyit a felújításról. A kupit ne nézzétek, meg a rokonokat sem :D:D:D

Kép
Kép

Ez pedig két friss kép a drágaangyalbögyöllővirágszálamról. :D:D


Kép
Kép

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Kép

Betti
Kép
betti0412
 
 


Kép

Betti
Kép
betti0412
 
 


Lara, Katinka , megtaláltatok, köszönöm...vissza is jelöltem gyorsan :)
Nagyon örülök Nektek is.
Dicséreteket bezsebeltem a család nevében!!

Lara, Hannusnak még a szeme sem áll jól, csuda huncut egy kis csajnak látom-ugye az?
Az udvarra menéssel pont így vagyunk mi is.
Lopva végzem el a benti teendőket...hú pedig lenne bőven....

Katinka, szépek a gyerkőcök. A nagylányod szépsége már most kitűnik, apa vigyázhat rá pár év múlva!!!!
Szép család vagytok Ti is..olyan jó h itt mindenkinek a gyereke az elsőőőőő!!!!
Jövő héten megyek én is orvoshoz, ha ott lesztek a Halesznál meglátogatlak Benneteket!!!
Pontosat még nem tudok,műtétre készülök és az előtte lévő vizsgálatokra járok majd.

Szosz remélem végül megtaláltál.....
Hát igen azon a héten voltunk mi is.
Zalakaroson a Hotel Vitál****-ban voltunk máj. 30-jún.-4-ig.
Pont ekkor volt a car idő.
Amikor mentünk akkor sütött a nap és a hazafele úton. :?
De pihenni tudtunk és együtt voltunk-ezt mondtuk mi is.
Nagyon örültem h ilyen szállodát választottunk, mert egy kicsivel ebben az időben fürdőbe járogatni nem is tudtunk volna.
Nyaralni meg most kellett, mert frissen műtve nem lehet, meg egy darabig még utána sem ildomos, meg emelni, meg semmit sem....
Nagyok meg mennek majd egyénileg barátokkal erre-arra a nyáron-az igazi nyáron :wink:
A fiatal Orosz dr.-nál és Berzsenyi dr.-nál szültem császárral, itt Fehérváron.Szakács dr-nőhöz jártam terhesség alatt, de nem tudott bejönni sajnos, így az ügyeletes maradt.
Apa velem volt, meg gyorsan történtek az események.
Ti merre voltatok nyaralni??? Ki tudtátok cselezni az időt?
Közben látom megtaláltál...megnéztelek Benneteket!
Nagyon aranyos család, szimpatikus pár vagytok. Az események így szépen sorban követhetők Nálatok is...
Réka baba kis gyönyörű és huncut!!!

Itt minden baba csudaszééééép!!!!!

Padlizsán recepteket szépen lenyúltam én is 8)

Nekem olyan kérdésem lenne hozzátok h ki hogyan oldja meg a mosást, takarítást.
Na nem a gépre gondolok, hanem a mosó-és tisztítószerekre.
Mostanában sokat keresgélek ezzel kapcsolatban h mit mivel lehet kiváltani h természetesebb és olcsóbb legyen.
Ha valakinek van ilyen tapasztalata az ossza már meg velem is!!!

bocsi ha sok lettem.... :oops:
agica1027
 
 


szúnyogok: nálunk is van bőven. Épp tegnap vettem ilyen rázós folyadékot, amivel kenegetem Dorkát, meg ilyen pumpás bőrre fújható spray-t ami két óráig véd. Már van olyan, amit gyerekeknek is lehet használni Off, meg Wape, na kíváncsi vagyok milyen lesz. Már alig merünk kimenni az udvarra.

any: Zsófi egy hős, szegény jól bírta a szurkálást....
és most hogy van? Jobban van már? Eszik már?

mancsa: Levi is egy kis hős! Sok puszi neki. Dorcsika meg tündéri lehet ahogy beszélget már. :) Néha én is meglepődök Dorka mennyi mindent tud...

szosz: kullancs...te jó ég. Én még nem is láttam kullancsot. Kopp-kopp, de úgy félek, remélem erre felénk nincs olyan sok. Most ez a szúnyogűző spray jó kullancs riasztásra is. De az oltáson én is gondolkodom erőteljesen.

betti: kicsi Atinak boldog 3 hónaposságot. Kérünk képet a nagyfiúról. :)

tünci: nagy meleget mi is nehezen viseljük, de nekünk szerencsére, vagy nem tömésfal a házunk, így nyáron nincs több bennt, mint 24 fok. Épp ideális. :)
Édes lehet Bátor baba, olyan kis cukik amikor már rácsodálkoznak a világra, nézik a kis kezüket, meg gagyognak az embernek. Hogy van a pocikája? Bukósság javult már?
Imádom a padlizsánkrémet, én is szoktam csinálni, általában elfogy egy nap alatt. Jó ötlet a tejföl bele, meg a tojás, majd kipróbálom én is. Bizti nagyon finom. Én egyszer ettem olyat, amit grillen sütöttek, hmmmmm azt a füstöltes ízt.....nyááááááám

kriszta: Sajnálom, hogy Oli szemüveges lesz. Reméljük mire suliba megy már nem is kell neki. Barátnőm kislánya is az lesz, két éves sincs, ő meg kancsalított néha, és elvitték szemészetre, hát kell neki szemcsi, de azt mondták kinőheti a sulira.

lara: házzal mi újság? Aláírtátok már a papírokat? Strandolás.....irigy-irigy irigysmile!!!!!
Ma taliztam Mariettával a patikában, és megnéztem Beni babát, épp aludt a babakocsiban. Nagyon édes, kis pufóka, de milyen hatalmas nagy baba. Már 5 kiló....nem semmi. :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Ancsi! Nagyon szép lett az új konyha! Hát itt már öröm a főzés, ugye?
Dorka pedig nagyon szép! Nagyon nagylány már!

Betti! Megtaláltalak, jelöltelek iwiwen! Kisati is szépen nődögél! Nagyon kisfiús már a pofija!

Ágica! Téged is jelöltelek!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


betti: gyönyörűűűűűűű, és az a mosoly, meg kell zabálni!!!

ágica: írtam privit!
mosás: én mosószódát használok, a mosóport nem hagytam el, de fele annyi mosóport teszek a gépbe, és ahhoz rakok egy két kanállal. Nálunk itt lehet kapni a CBA-ban 799 Ft azt hiszem az egy kilós, lehet vele áztatni is, meg felmosni, takarítani.
A lányok régebben írták, hogy van aki használ öblítő helyett ecetet. Én mondjuk nem, mert Dorka bőre nem kényes szerencsére, de vízkő oldásra tökéletes. Ezek legalább környezetbarátok, és nem is olyan drágák.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Milyen mozgalmas most a fórum! Mire írok valamit, mindig új hsz-ek kerülnek elő! :D

Szösz

KépKép
szosz
 
 


ágica: akkor jó közel vagy hozzám. :)

Épp akartam írni Winchi-nek, hogy jövő hét végén lesz Bogárdi napok, ma láttam a plakátot nálunk. :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


És most nézem, még egy helyen is dolgozunk.... :):)
Nagyon szépek a gyerekek, és te is csini vagy nagyon a pároddal együtt.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Jah, és még a babakocsink is ugyanilyen kék giraffe klub-os, mint Ákos babáé.
Na, mostmár bedugulok. :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Ágica! Mi is pont így voltunk, 30-án mentünk, 3-án jöttünk! :evil: Mi Tapolcán voltunk, a Hotel Pelionban! Azért kicsiket tudtunk kirándulni, meg a szállodában is el lehetett tölteni az időt!
Milyen műtéted lesz?
A fiatal Orosz dr-ral meg voltál elégedve? Nem sok jót hallottam még róla, meg nekem sincs vele jó tapasztalatom, bár szerencsére nem sokszor találkoztam vele! Azért az nagyon bosszantó lehet, ha a választott orvosod nem ér be a szülésre!
Köszi a dicsit! Ti is nagyon szépek vagytok, bár csak futólag néztem meg a képeket, már nagyon régóta itt ülök a gépnél! :oops: De a nagylányod nagyon hasonlít Rád!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


szosz: köszi, aranyos vagy, igen, már olyan nagylány. És annyit beszél.....néha felesel is. :D:D
Igen, itt már öröm főzni, bár még a sütőben nem sütöttem sütit, csak husit, meg még nem működik a mosogatógép, de kicsit már komfortosabban érzem magam, mint a tábori körülmények közt. :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


szosz visszajelöltelek, ancsi Téged is!!
ennyi huncut babát én már rég láttam!!!!!!!

ancsi, tényleg közel vagyunk nagyon egymáshoz-ez jóóóóó.-majd minitalizunk!!!
Igen a Bogárdi napokról nagylányom informált, mert ő oda jár gimibe és naprakész belőle... :wink:

Mosószódát hallottam, de még nem alkalmaztam-kerestem is, de nem találtam még-majd a rossmannba kellene benézni....de veszek az bizti....és kösz a tapasztalatot.

Betti, kisati cuki nagyon ...és micsoda NAGYFIÚÚÚÚÚÚÚ :shock:
agica1027
 
 


Ok, Ágica, majd megbeszéljük a minitalit :)
Megyek mert apa jön mindjárt és átugrunk a Tesco-ba, feltöltjük az éléskamrát. :) Na, meg Dorkát is keltenem kéne, mert éjjel lesz ám nemulass...

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Lányok, én itthon "szabad-időmben" bölcsi-ovis jeleket hímzek. Akit esetleg érdekelnek a részletek, küldöm priviben.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


húúú csajok ennnyi infóóó, de jó ám....

igen ancsi a munkahely a kocsi a huncut kölök-egyezik :wink:
Sőt a konyhánkat mi tavaly újítottuk, hasonló a színe. fazonja....
A Tiéd szebb, nekem sütő meg ezek már nem jutottak sajnos....
Dícséretet köszi

Szosz a dokival megelégedve nem voltam, de ide nem írhatom amit gondolok.... :twisted: Se a sajáttal,mert számítottam rá, sem aki csinálta, még jó h ott volt a Berzsenyi, mert Ő egy tapasztalt, higgadt, orvos, akinek a jelenléte megnyugtatott...
Most gerincsérvem van, azzal készülök műtétre.
Január óta kivizsgálások, mire kiderült a baj oka.
Március óta tudjuk, de a vakációt vártuk, h Ákossal legyenek a nagyok.
Erős fájdalomcsillapítókkal húzzuk az időt....

Kriszta, nagyfiam szemüveges 2éves kora óta, soha nem volt a viselésével gondja.
Sajnálom h hordania kell Olinak, de jobb h kiderült most a baj, hamarabb korrigálhatják...
agica1027
 
 


Anyám annyit irtatok, hogy nem is tudok mindent észben tartani :shock:

Ancsi mennyasszonykánk csodaszép! Már tényleg kell találkoznunk, szinte csak veletek nem találkoztunk még a topikból! :wink:
A konyhában óriási a változás és nagyon szép lett! Bár nekem az a régi konyhabútor is szép emlék olyan mellett nőttem fel :lol:

Szösz Matyi tegnap kapta meg a második kullancsos védőoltását szerencsére nem volt mellékhatása.

Ági én a színes ruhákat mosódióval mosom és ecettel öblítek, mi nem szeretjük a nagyon illatos ruhákat, mosóparfümöt kapok majd kipróbálásra, arra kíváncsi leszek és a mosószóda is tervben van, hogy kipróbálom :wink:
Remélem a műtétet könnyen viseled majd és hamar túlleszel rajta!
Hozzánk is közel laktok nekem csak Fehérvár úgy maradt az iwiwen :lol:

Betti Ati nagyon sokat változik, helyes kispasi! :lol:

Balcsiba még nem fürödtünk idén a múlt hétvégén voltunk lent de még a víz akkor hideg volt, nem tudom mikor tudunk újra lemenni.

KépKép
winchi
 
 


Ágica
Szia! :)
Az exszomszédunknál is elég nagy volt a két nagyobb és a legkisebb között a korkülönbség, de jól megvannak.
Én is mosódiót és mosószódát használok, fehérítésre szódabikarbónát, fertőtlenítésre ecetet, de ajánlották már a teafaolajat.
(Mosódiót a neten vettem, mosószódát meg a müllerben vettem.)

Jaffa
A valszámom másodjára sikerült, akkor is 2-re, de nekem nagyon megfelelt. :D

Any
A 27-29 fok nagyon durva!!!!! :shock:

Tünci
Jobbulást a kezednek!
Gratula a hízáshoz!

Kriszti
Nekem is cilinderes szemcsim van.

Szösz
A kullancsos oltáson én is gondolkodtam Levinek, de a "kalandom" után tutira be fogjuk oltatni. (amúgy nekem is van ilyen szurim)

Ancsi
Nagyon jó lett a konyhátok!
A lányod azokkal a copfokkal!!!

Betti
Micsoda komoly nagylegény lett a fiad!
Vendég
 


Írok pár sort magunkról h kicsit közvetlenebb legyek.

Egy megromlott házasság után elváltam.Mindkettőnknek volt már új kapcsolata csak egy házban éltünk- külön. kb 5 év telt ilyen idillben, mire végre megértette a volt férjem h el kell válni.
Nehezen, de sikerült. Mindegyikünk összeköltözött barátjával és össze is házasodtunk.Neki egy 18 évvel fiatalabb csaj a felesége,gyerek 6 éves már.
Összeszoktunk, kialakultak a mindennapok, felvettük a sok kölcsönt h újrakezdés után mindenünk meglegyen.
Azt mondhatom h addig soha olyan boldog nem voltam kapcsolatban.
Sajnos nem tartott sokáig. A 2. házassági évford. előtt egy hónappal meghalt. Hirtelen ,10 perc alatt otthon a kezemben. Mire jött az orvos halott volt.
Szóval leszakadt az ég!!!!

Sikerült mindent elintézni, de nagyon sok idő volt mire a végére értem a dolgoknak.Rögtön azt mondtam h nem maradok egyedül.Szörnyű volt, mert a gyerekeket nem terhelhettem az én anyagi és lelki problémáimmal.
Szüleim már nem élnek, de ez is egy szép történet .

Szóval ennek 5. éve, úgy gondoltam újra kezdek megint mindent- utoljára- mert lelkileg nem bírom ki többször ezt az egészet.Szerettem volna nagyon de nem mindenáron.

Talán2005 decemberben regisztráltattam társkereső oldalakon.Tudtam nem egyszerű.18 évesen sem, ilyenkor meg.... rengeteg szempontra figyelni kell. Valamint volt egy hülye vágyam, h az első pillanatban érezzek "valamit". Sok idiótával találkoztam. Már épp feladni készültem az egészet amikor az én drágám megtalált engem.Sokat írtunk egymásnak, sms, msn -en beszélgettünk .....szóval mire először találkoztunk már tudtunk egymásról "mindent".
Azóta szinte elválaszthatatlanok vagyunk.
Persze vannak gondok, mint mindenkinek...De sikerült mindent megoldani eddig.
Ő Pesten lakott, leköltözött, munkát kellett keresni.
Aztán ami még nagyon fontos !!!!!
A gyerekeim az első pillanattól úgy viselkednek vele h szinte hihetetlen.Végre megint igazi családként működünk!!!!!!

Az első talinál megbeszéltük h se gyerek, se házasság Laughing .
aztán itt tartunk Rolling Eyes .

A gyereket ő mondta először.Van egy 13 éves kislánya, de válás után anyánál maradt.Párom 37 éves Vele be mertem vállalni.
ez is egy csoda, mert eszembe sem volt már nekem ilyen!!!!
Először a gyerekeket kérdeztük meg, engedélyt kaptunk! Wink
Ősz elején nődoki, h megkérdezzem mit szól hozzá.
Azt mondta nagyon helyes h így döntöttünk Rolling Eyes
Mindent rendben talált, spirálomat levette.
A bébi sikerült!!!!!! Rolling Eyes dolgoztunk rajta sokat... Embarassed
2010.10.30-án megszületett Ákos

Most ennyi.Remélem nem untattalak Benneteket.
Szívesen válaszolok minden kérdésre.

Szép estét Nektek!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára agica1027 2010.06.14 10:32-kor.
agica1027
 
 


Szia jeges macika!
remélem pocakosan jól bírod ezt a meleget!
Mosódió hm hallottam már róla, de még senkivel sem találkoztam, aki használta.
kicsit megnézem még a neten mit írnak róla.
Ha Te és Winchi is használjátok és nem mondotok róla rosszat kipróbálom...
Csajok, mennnyit érdemes venni kezdésnek?

Szódabikarbónát már vettem gyógyszertárban, de ha tudtok olcsóbb helyet mondjátok!!

Jajj lassan el kellene dugulnom....
agica1027
 
 


ágica!
ez nem semmi történet!
én biztosan nem lennék ilyen erős... bár ha ott vannak a gyerekek, nincsen választás. de ennyi újrakezdéssel...
hát le a kalappal!!!

folttisztításhoz mit használtok?
midnenféle foltra kellene. a hypo hosszú távon tönkretesz mindent... a szódabikarbónát hogy használjátok?
és a mosószóda jó? gondolkodtam rajta, hogy lehetne e felesben használni a mosószerrel... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

az ecetet én is szeretem. most azon gondolkodom, hogy van egy régi szórófejes flakonom, abba fogok 20%sat tölteni, vízkőoldónak.
a leggyorsabb meg a legjobb is. öblítő helyett is. :D
Vendég
 


Ágica basszus min mentél keresztül! Olvasni is szörnyű. Iszonyatos erő van benned, hogy ezt végigcsináltad, de gondolom muszáj volt talpra állnod újra és újra, hisz ott vannak a gyerekek.
Amúgy elárulod hány éves vagy?
Mosódiót küldök neked postán ha gondolod, kipróbálod és eldöntöd veszel-e többet. Ja igen én is használom, de fehér ruhákhoz nem csak a színesekhez. Szódabikarbónát néha dobok a fehérekhez, mosószódát még nem próbáltam, de most már tutira veszek.
Öblítésre régebben használtam ecetet, most van még 10 liter silan koncentrátumom, azt használom.
A mosódiós mosáshoz vettem 100 %-os citrom olajat, pár csepp megy a gépbe, nem hagy foltot a ruhán. Bár most azt is sima öblítővel mosom, mert anyum mosodában dolgozik és tök sokat kap kedvezményesen.
Mosódióval annyi a bajom, hogy ha végez a gép rögtön ki kell teregetni, különben kicsit savanyú szaga lesz a ruháknak (vizesen), ha nincs rá időm akkor visszaállítom egy + öblítésre és már nincs is gond.

Annyit írtatok, hogy már nem is emlékszem miket olvastam.

Betti: nagyon szépséges háromhónaposod van! Annyit változnak folyamatosan, hihetetlen.

Tünci: Nahát már 5 kg Kismuci? A sok bukás ellenére igen szépen hízik.

Ancsi: szép a konyhád nagyon, és Dorka milyen szépséges nagylány lett már.

Kriszta: sajnálom, hogy szemüveg kell Olinak. Mi az a cilinderes szemüveg? :oops:

Lara: Jó, hogy jöttél. Mi délelőtt 1 órát vagyunk kint, meg este többet. Ma pl este 8-ig kint voltunk, de dög meleg volt, nem győztem őket az árnyékba terelgetni, meg kenni őket a naptejjel, itatni. De itt is rengeteg a szúnyog. Levi szegény agyon van csípve, tegnap apja elvitte a tóra etetni, persze nem fújta be a riasztóval áááá nem is mondok semmit, naponta többször kenegetem fenistillel, 30 csípés biztos van rajta és tök nagy, már szinte hólyagos. Milyen mutáns szúnyokok ezek?

Nem is tudom mit akartam még írni, ja Tünci, az izületi gyulladással voltál dokinál? Anyósom testvérének volt anno szülés után, de nagyon durva, nem bírta el a gyerekét addig fajult a dolog.

Katinka, Tünci én is köszi a padlizsánkrém receptet.

Most bedőlök a gyerekek mellé, már azt sem tudom miket írtam össze vissza. Apa ma éjjel pecázik, csak reggel jön. Most őt eszik a szúnyogok.
Vendég
 


mancsa!
a cilinderes olyan, amikor belenézel, hogy van benne egy kis torzítás. nekem is volt régen. a legjobban úgy tudom leírni benne, hogy akinek nem cilinderes a szeme, az úgy látja az egyenes vonalakat a cilinderes üvegben, mintha hullámzana.
elvileg most is kellene, de nem bírom megszokni. :(

ancsi!
tényleg jó az új konyha!
és az a régi konyhabútor! :) nagymamámnál van olyan, még a színes is ugyanolyan.

Zsófi saját magához képest szépen eszik! de a meleg visszafogja az étvágyát. holnapra közölte, hogy jejeskét jépásat csigájaj kéj =leveskét répásat csigával kér. ki kéri? baba Zsósi... :)
délelőtt csak a HA tápi meg a gyümölcs. utána ebéd, aztán joghurt vagy krémtúró uzsira, és végül vacsira valami virsli vagy felvágottas kenyér, paradicsommal. most ezek a kedvencei.
de a hátát még most is fájlalja. én meg parázok, hogy 1 hét mire készen lesznek az eredmények...

és ahogy már az iwiw-en is írtam! nagyon édes Dorka!

betti!
Attila most mekkora?
igazi nagyfiú már!
Vendég
 


délután a férjem felhívott, hogy gondolkodjak, hogy lehetne valami hűtés félét megoldani a lakásban. most 28fok a szobában, ahol kereszthuzatot csináltam.
sajnos a ventillátor nem sokat ér... :(
Zsófi ma pelusban aludt, úgy, hogy egy picit érte a ventillátor szele és egy textilpelussal letakatam a hátát. de neki a legrosszabb, iszonyatosan izzad. a haját reggel csak öblítem, de este mosni kell, mert csípi a fejbőrét az izzadság. meg az arca, nyaka, háta is ki van teljesen pirosodva...
Vendég
 


jó reggelt!

Azt hiszem így fél hat magasságában kijelenthetem ,h Muci átaludta az éjszakát!Hm, tök furi, éjfélkor feküdtem le, de kettőtől óránként néztem ,h még alszik..még alszik...lassan fel kell keltenem ,mert nem lesz meg a hat evés egy nap alatt.

visszavonom ,h itt nincsenek szúnyogok.Kitaláltam ,h majd késő este viszem a Mucit ki..ahaaaa, 5 perc alatt lett 6500 csípésem, úgyh menekülőre fogtam.

éjjelre nyitva hagytam a gyerekszobában is az ablakot, meg a Muci csak egy bodyban nyomja..így is 27-28 fok van, megdöglök, szabályosan csorog egéyz nap a hátamon, a fejemen a víz.

Mancsa,de most azzal ,h fáj a kezem, hová kell menni dokihoz?Nem elég ,ha itthonk enegetem?egyáltalán mivel eleheet nem is tudom.De tényleg már alig bírom BÁtor felemelni, nagyon figyelnem kell ,emrt amúgy mindent elejtek.még sosem volt ilyenem.

mosás:hááát, én úgy spórolok, h
-amit lehet sokszor kézzel mosok, mert akkor elég egy lavórnyi víz, csak centrizek a gépben(áramot is spórolok)
-nagy hőfokon kizárólag munkásruhát, meg törölközőt mosok
-áztatok(forralt vízben, lavórban)
-a nagyon enyhén szennyezett ruhákat(pl 1 óráig viselt póló) rövid programon mosok(ha nem kéézel)
-foltokra mosószappan.( a régi fajta kocka 150 ft))Nekem nagyon bevállt, így mosom az esetleges kakis pelust, pedig azt aztán nem könnyű kimosni, amit betrottyantanak.
jaé s a legolcsóbb nonémosan:) mosószer(4 liter 800ft), ugyanez az öblítőből.úgy kezdtem ,h Ariel,tomi,dosia..aztán mentem egyre lejjebb, nagy különbség nincs, csak az illatban, de a szekrényben úgyis minden bebüdösödik idővel, amit nem használunk ,azt mindig újra kell öblíteni,szóval tökmindegy.

Lányok én hogyan tudnék leskelődni iwien?Nem pontosan isemrem, h lehet vele találatokat szűkíteni.Ági és Hettuli a férjem ismerősei, ha kijelölöm, h kit isemrhetek akkor megtaláltam szoszt és winchit, de kinél van meg mindenki?

Ági,:( és ez még nem is a teljes történet..:( dehát beszéltük, hihetetlen erő van benned!Megnéztem az új képeket!!:))

Jaa ,KIsmuci nem ám 5 kilo..csak ruhástól hajszál pontosan azt mutatta a mérleg és úgy örültünk neki.De 4800.Két nap altt 200 grammot hízott.de előtte napokig állt a súlya egyhelyben.Pedig tényleg sokat bukik, tegnap még bőgtem is, emrt megint minden előjel nélkül 3 órával evés után egyszercsak kiömlött az orrán.És olyankor tágra nyílt szemmel kétségbeesetten kapálózik úgy fuldoklik és annyira visít, úgy fáj neki..:(

na, ébresztgetem.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Köszönöm a sok ötlete mosással kapcsolatban!!
Annyira jó h ilyen sok jó dologra rábukkanhatunk, de igazán az a jó ha olyannal beszélünk aki használja őket-és itt most ez történik.

Mancsa, köszi h felajánlod h küldesz, szívesen kipróbálnám, ha nem okozok vele nagy gondot.
Köszönöm az együttérzést.....Igen az élet gyötör, de remélem a végén én győzök. próbálok pozitívan,mert csak így lehet túlélni...
de figyelek mikor akar támadni :wink:
privi ment.

Any, hú panelban ez a meleg még jobban gáz!!!-sajnálom.
Igazán talán még a mobil klíma ami jó lenne-ezeknek az árát nem tudom, de érdemes kicsit utána nézni az áraknak, hátha valami jó kis akcióra bukkansz.
Ha nem tudtok vagy nem akartok költeni rá akkor sajnos marad a besötétítés, a kereszthuzat, hideg vízzel felmosás, ventilátor továbbra is-no meg elbújni nappal.

Sajnálom Zsófi kínjait, remélem hamarosan kiderül már a bajok forrása és nem kínlódtok továbbra is ennyit.
Köszönöm a kedves szavakat!!

Tünci, amikor nekem ezek a hirtelen éles fájdalmak lettek a csuklómban-vettem ki Ákost a kiságyból és majd eldobtam a fájdalomtól-vagy egy kupakot letekerni nem tudtam, belenyilallt -tavaly- akkor inhüvely gyulladásom volt meg is műtötték szépen tavasszal mindkettőt...fásli, krém, kímélés..nem segített.
agica1027
 
 


Tünci!!!!!!
Szia!!!! Persze h nem az egész történet....ide sem férne a sok rossz
Kézsebész!!!! Tudok egy tutit-apa által tudod-, ő csinálta, de nem műt rögtön ám!!!! :wink:
Tudod az a dokibácsi aki tavaly nyáron a motorosnak bicskával gégemetszést csinált-tv-ben volt sokat akkor meg fókusz meg minden-nos ő a dokibácsim volt!!!!! :roll:
agica1027
 
 


Akkor ünnepélyesen kijelenthető h Kismuci Nagymuci lett!!!!!
ÁÁÁÁ ez a bukás...
Lehet h találkozunk ám nemsokáraaaaaa!!!
Képdicsit köszi.
Erőőő-nálam csak Te tudnál kacifántosabbakat írni.....

Most megyek borsót szedni, már kiteregettem...
agica1027
 
 


Én meg már kitakarítottam a fürdőt, emg hjat mostam..mostmár nyekereg a Mucika, megunta a csörgőzést.

Hát csak nem az inhüveyl..még azért próbálkozok a borogatással.

Jaj, arra a pasira emlékszem ,tök laza volt..áá, hát gégemetszés, bicskával, mi az neki?!:)

Hol talizunk???Remélem nem a sebészeten!:)

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci, én is így jártam éjszaka....fél kilenckor tettem le és fél 4-kor ébredt enni először.
Tegnap reggel 9-kor keltenem kellett, mert 10-re jöttek a festők, kisfiam kelj már fel, mert anyának is addig el kell készülnie. :D

Nekem is cilinderes szemüvegem van, nem egyenes a szemgolyó. Ezért nem lehet kontaklencse az ilyennek.

Any Atika 3 hónapos most, 6,41 kg.

Meleg. Én klímázok. A lakás nagyon jó fekvésű, napközben csak 25 fok van kb. kereszthuzattal. Este, mikor lefekszik a pici, kinyitjuk az ajtaját, klima bekapcsol, 23 fokra, az ő szobájában így kb. 24 van, mert oda nem fúj be. Egész nap csak egy kis body van rajta, néha zokni, de van, hogy a pelust is leveszem.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Hú, jó sokat írtatok, nem fogok tudni mindenre reagálni.

Baricsné, Ágica, üdv!

Ágica, nagyon erős vagy, le a kalappal, és gratula a gyerekekhez!

Tünci, Bátor gyönyörűen fejlődik, örülök!

Szúnyog itt is van, talán még nem vészes annyira, bár engem úgy megcsípett egy, hogy 2 napig fel volt dagadva a kézfejem. :(

Nálunk lent 24 fog van, fent minimum 27, aludni alig lehet, szerencsére Lexi még tud. Enni viszont nem igazán, néha csak tápi van, de nem erőltetek semmit.

ancsi, nagyon szép Dorka, rengeteget változott, a konyhabútor nagyon tetszik! :D

Lara, köszi, jól vagyok, de nagyon nem bírom a meleget.

Folttisztításos tippeket én is kérnék, hasmenésen vagyunk túl, a vanish nem szed ki semmit. :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze, jól számolok, h jövő héten lesz a 12 hetes uh?hol csináltatod a vértesztet hozzá?

jaj csajok meg kell osszak egy gonodatot veletek, hát én akkorát röhögtem.Az a helyzet, h kutakodok a neten, fórumokon, cikkekben a gátmetszés utáni regenerálódásról, mert úgy tűnik ,h a javulásom rosszabbodásra váltott, úgy nézem hamarosan találkozom a dokimmal ha nem változik a helyzet.Na, ezt találtam egy fórumon, ahol erről beszélték a csajok:
"Mi is ritkábban eszünk kekszet és nekem is fáj tőle a fogam..." :lol: még most is röhögök, mint egy fakutya, pedig mennyire nem vicces.. :?

KépKépKép
tünci28
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: