Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tünci, Mancsa, a toxo fizetős lett, ha kérem, fizessek, és csak akkor csinálják meg, ha egy háztartásban élnék kutyával vagy macskával.

Tünci, szerintem se etess rá. Kismuci így is gyönyörűen fejlődik.

Mancsa, anno 2x nekem is negatív volt, nyers húshoz, tojáshoz, földes dolgokhoz nem nyúltam, most se teszem.

any, Zsófinak extra gyógypuszik, és persze neked is. Megygógyultál már?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze, Te védőnői gondozásra is oda jársz ahová nőgyógyászhoz??Mert pont az előbb volt a védőbanyám, itt továbbra is protokoll.Szóval arra gonodltam ,h ott próbálnak ezzel is lehúzni kismamákat, h azt mnodják fizetős. :? Ha netán elkapod a terhesség alatt ,akkor az akkor fog kiderülni, mikor baj lesz???Még nagyobb bajt tud csinálni, mnit a cmv.hülyék ezek...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci: nekem is tombol az ekcémám, kezd már megint nedvedzeni is, mint anyukádnak. Ha már nagyon nem bírom ( általában akkor, mikor már az is fáj, ha bekötöm Levi cipőjét) akkor elbattyogok dokihoz és kapok egy szteroid injekciót, akkor 2-3 hét alatt rendbejön, aztán 2-3 hét múlva megint tiszta seb. Most 1 hónapja kaptam szurit, de már megint eléggé kint van, de nem fáj.
Hát igen, a légzésfigyelő akkor csak neked jelez. Nekem is úgy aludtak a gyerekek, főleg az első évben, hogy tök mindegy volt, hogy láncfűrész, vagy ütvefúró ment az ablak alatt, simán aludtak. Most is ha lerakom Dudit aludni, akkor indítom a mosógépet, pedig a szoba előtt van.


Beze: felháborító, hogy fizetős a toxo, Basszus ez a magyar egészségügy.
Egy ismerősöm fekszik a kórházban, 2 kislánya várja otthon, daganatot találtak a gerincén, de azt mondják ez már áttét és nem találják honnan indul. Sima ct nem mutatta ki, van egy spéci ct ami kimutatná talán, de csak indokolt esetben használhatják, és basszák meg ez nekik nem indokolt eset. Ki vagyok akadva, hogy nekik egy 32 éves anyuka nem indokolt eset. Persze megcsinálják mégis a ct-t neki, csak fizessen 300 ezer ft-ot. Úgy aggódok érte, el sem tudom mondani nektek hányszor eszembe jut egy nap.
Vendég
 

 
 

mancsa egyetértek.
a magyar egészségüggyel kapcsolatban.

mint kiderült (tegnap) keresztanyám súlyos gerincsérvét már nem lehet többet műteni, mert túl sokat volt vágva, és az is kiderült, hogy a kórházban nem figyeltek eléggé oda a higiéniára. a műtét helye van begyulladva neki. még mindig morfiumos fájdalomcsillapítókat szed.
szép lesz még, ha utána meg elvonóra is elküldik...

jah és örülök, hogy átvittem Zsófi ehhez a dokinénihez.
én parázós vagyok, meg feleslegesen parázós is.
két napja mondogatja, hogy fáj a háta.
a tüdeje tiszta, fél óráig hallgatta a dokinéni, viszont nem ott fáj neki, hanem lejjebb.
most a veséjével van valami. az fáj, meg a hasa is. remélem mostmár csak valami gyógyult dolgot mutatnak ki nekem...
a legutóbbi antibiotikum elvileg a felfázásra is jó volt... ha volt neki ilyen baja. tiszta ideg vagyok...
egyébként meg jól van, jókedvű, alszik eszik rendesen.
megette ma az ebédjét, és utána leültek az apjával banánt enni.
5öt ettek meg ketten. kb fele-fele arányban.
utána meg még evett egy kis fokhagymás kiflit.
:shock: :lol:

az én torkom meg még mindig ramaty. jobb már, mert tegnap már jóddal öblögettem, de leírhatatlan hogynéz ki. undorító. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.06.08 12:55-kor.
Vendég
 


mancsa!
Levi hogy van?
remélem valahogy karban tartják ezt az allergiát. anyumnak is van. :(
iszonyú...

miért fizetős a toxo?
ez egy szemét dolog.
tesóm még nem esett át rajta. én igen. :(
Vendég
 


Mancsa!
Nem vagyok tag, és bocs, hogy belepoff, a ct-ről jutott eszembe: apukámnak kellett ct-vizsgálatot csinálni öt éve, mert nyaki daganata volt (sajnos el is vitte őt), és ha nem lett volna igazolt a betegség, magyarul, ha nem derül ki, hogy beteg, akkor ki kellett volna fizetniük a háromszázezer forintos vizsgálatot...

Kép
Kép
norwell
 
 


Mancsa, sajnálom az ekcémát, és az anyukát is, borzasztó, mik vannak a magyar eüben! :evil:

Tünci, ide járok, Szekszárdra, az illetékes védőnőhöz. Még szórólapokat, és felicitas könyvet se kaptam, elvették, mert reklámnak minősítette valaki idióta! :evil:

any, fogalmam sincs, jó kérdés. :roll:

Kértem ma beutalót, persze 2-t nem kaptam meg, még jó, hogy csütörtökön egyébként is megyek a házidokihoz! :x

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám olvasok rendületlen csak közben már megint 4 nap után kész takony mindkét köc, szeptemberig el is felejtettük az ovit.
Sokat vagyunk anyunál napokat és ott nincs net plusz ma eladtuk a lakást hónap végén költözés.
Mennem is kell fürdetés vagyi egész nap kint voltunk.
Betegeskedöknek jobbulást! Mancsa :shock:

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Sziasztok!

Bocs ismét, hogy eltűntem, szórakozott a net. Írtam a szolgáltatónak, arra se méltatott, hogy válaszoljon. :evil: Egyelőre stabilnak tűnik, kérdés meddig. :? Visszaolvasgattam, de nem sokra emlékszem. :oops:
Levi meggyógyul, én is alakulok. Őkelme szombaton kidekorálta magát a gatyája tartalmával, jött a teljes ágyhúzás.
Tesót is érzem pünkösd óta. :) A visszereim viszont egyre rondábbak, ismét elkezdtem hordani a kompressziós harisnyát. :? A citológiám P1 lett. :oops: Jó lett a vérképem is.
Vasárnap este találtam a térdhajlatomban egy kullancsot. A legszebb, hogy sehol nem tudják megvizsgálni, hogy hordoz-e valami kórságot. :roll:

Nem tudom, hogy hol fizetős a toxo, nekem ingyé csinálták. :shock: Ráadásul már védett vagyok, mégis megcsinálták.
Vendég
 


Köszi lányok, Levike jól van, ma kapott tetanuszt. Kicsit égő volt, de gyerekemet felkészítettem rá, hogy szurit kap, tök jól tűrte a várakozást, de mikor bementünk és előkészítették a fecskendőt Levi kiszaladt a rendelőből és kergettem egy kört a váróban.
Persze aztán megkapta, de mi lesz így a varratszedésen? Mondjuk akkor már rákészülök, hogy szökni próbál és fogom majd a kezét rendesen.

Norwell: Hát ez nem semmi, ha nem mutat semmit a ct, akkor fizess. Ki vagyok akadva. Itt az anyukánál is volt ct, de nem mutatott semmit, állítólag van valami nagyon új nagyon szuper gép, ami az országban csak 2 van, az talán kimutatná, de indokolt esetben használhatják csak. Sajnos én is tudom min mentetek keresztül apukáddal, nemrég halt meg a nagymamám, 20 hónapot harcolt a daganat ellen, de neki az uh-n is és a ct-n is látszott mind.
Mikor kiderült, hogy áttétes daganata van, jó pár orvos látta, de senki nem fogadott el pénzt tőle. A vizsgálatokért sem fizettünk.
Csak a sok gyógyszerért.

Any: keresztanyád az, akit nagyon sokat műtöttek igaz? Nálatok sok a gerincsérves, arra emlékszem. Szegény hogy szenvedhet az állandó fájdalomtól.
Remélem Zsófi gyorsan meggyógyul, meg te is.

Zsófia: hová költöztök? Gyógyuljatok gyorsan ti is.

Gégééééééééééééééééééééééééééééé??? Életjel?
Vendég
 


Szia Jegesmaci!

Téged is jókor támadnak a kullancsok! Bennem is először terhesen volt, ráadásul a hasamban, apci szedte ki.
Szedsz valami gyogyót a visszerek miatt?
Levi meggyógyul, én is alakulok. Őkelme szombaton kidekorálta magát a gatyája tartalmával, jött a teljes ágyhúzás.
:lol: :lol: :lol: Persze csak innen vicces, nem lettem volna a helyedben.
Vendég
 


szép jó estét!

Macika!
kicsit irigyellek ám! de jó lehet a kis pocaklakó!!!
én úgy szerettem amikor Zsófi mocorgott. és már akkor kis ölelgetnivaló volt. mindig belebújt a kezembe. :D

mancsa!
te egy hős vagy!

igen, keresztanyám. eddig 7 vagy 8 műtét, szinte mindig ugyanott vágták, és még mindig rosszul van. :(

szorítsatok nagyon holnap délelőtt!!!
vérvétel, meg fel is hívom a munkahelyemet, hogy mennék vissza, szeptembertől. persze szabival kezdenék, utána meg dolgozni...
Vendég
 


Mancsa
A kullanccsal az a legbosszantóbb, hogy sehol se hajlandók megnézni, hogy fertőzött-e. Agyhártyagyulladás ellen van szurim, de Lyme-kór rondább. :?
A visszerekre nem szedek semmit. Igazából műteni kellene. :roll:
A dekoráláson mostmár én is röhögök, de akkor nem volt annyira vicces.

Any
Nálunk akkor van nagy fészkelődés, amikor apa keze a hasamon van. :)
Mi miatt kell vérvétel?
Vendég
 


Any bizti minden ok lesz. Nekem is kell holnap Zsófit vinnem ügy félek. Én hétfőn voltam végignéztem ahogy pár picit megböknek egyel alig bírtak, kétszer hívták be hátha most végül vagy fél órát szenvedtek.

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


zsófi!
hát nem tudom, mi majd ketten fogjuk le. jön a férjem is.
most egyelőre a pisivel kínlódunk.
próbált biblibe de nem sikerült. az egyik zacsit már sikerült elcsinálni.
most van rajta a másik zacsi, megkérdeztem a labort, az mondták, 2ig érjünk oda.
Vendég
 


Megy a drukk Zsófinak, hogy ügyes legyen!!! Ilyenkor már akkora erő van bennük, elég lefogni szegényeket.
Remélem a pisi is összejön addigra!

Lányok, nektek mennyit isznak a gyerekek egy nap? Levivel nincs gondom, ő sokat iszik, de Dorcsi szerintem nagyon keveset. Most raktam le aludni és eddig kb 2,5 dl-t ivott meg, ebbe benne van a reggeli kakaó is.
Délután is kb 2 dl-t tudok beletukmálni, de az már nehezen megy, este meg 1,5-2 dl kakaó.
Kipróbáltam már mindenfajta innivalót és csőrös poharat, abból 4 fajta van itthon, sima poharat, cumisüveget, de nem megy több.

Jeges maci: tényleg bosszantó ez a kullancsos ügy, engem azzal nyugtattak, hogy a Lyme-kórt könnyű észrevenni még az elején és minél korábban mész dokihoz annál hamarabb gyógyítható.
Hogy bírod a kompressziós harisnyát ebben a dög melegben?
Nekem doxivenil kapszulát kellett szednem a terhességek alatt, hogy kicsit támogassa a keringésemet, mert nekem is vannak visszereim.

Lara merre vagy?
Vendég
 


Most kaptam meg a határozatot, hogy felvették Levit a helyi oviba, szeptembertől nem kell autó az oviba járáshoz!
Jaj, csak szokja meg hamar az új helyet, igaz 12 gyerek jön vele együtt, úgyhogy lesz ismerős.
Kész az ebédünk, tökfőzelék sült oldalas. Nem tudom hogy jutott eszembe ilyen hülyeség, hogy bekapcsoljam a sütőt, bazi meleg van.
Most meg nekiállok pakolászni...
Vendég
 


Sziasztok!

Any, szorítok mindenhez, remélem, a laboron azóta már túl vagytok. Munkahelyről majd mesélj, mi volt.

Mancsa, esetleg szívószál? Vagy már azt is próbáltátok? Nálunk Natinak nagyon bejött. Szerencsére ők isznak eleget és amire büszke vagyok, hogy napközben csak vizet mindketten- Lili meg sem inna mást, Nati inná, néha kap is a vizébe ezt-azt, de ha a víz is megy, inkább azt adom.
Ja, az ovis piknik csak 5 családból állt, a legjobb barátnőkkel mentünk. Szerintem az ilyesmi Levinek is tetszene.

Jeges Maci, sajnálom a kullancsot. Egyik barátnőmnek is volt kismamaként, nála fel is merült a gyanú, hogy fertőzött, azt hiszem, antibiotikumot kapott. Amúgy ők is Bp-re mentek valahová. Ja, amúgy érdekes, mert Apukám egyszer az ügyeleten szedette ki a kullancsot és egyből elküldték bevizsgáltatni. :roll:

Beze, jaj, olyan hülyén van megcsinálva ez a beutalósdi... :? Lilivel még simán odaadhatta a védőnő is. Lexike ügyes, ezt a szót még én is értem németül. :wink:

Tegnap hívtak a bölcsiből, most már tutira van helye Natinak. 8) Ráadásul azokhoz a gondozónőkhöz került, akiknél Lili is volt, tök jó, szerettük őket nagyon. Megkönnyebbültem most rendesen.

Tegnap kimenőm volt, barátnőm férje kapott a cégnél 2 jegyet az Elton John koncertre, ő nem akart menni, így engem hívott a barátnőm. Vonattal mentünk, 40 percet késett, így épphogy odaértünk, pedig elvileg még kávézhattunk volna egyet előtte. A koncert szuper volt, közel két és fél órát játszottak, mind 60 év körüli fószerek. Elton hangja hihetetlen és virtuóz módon zongorázik. Eleinte egy számot sem ismertünk, de a végén belehúzott és az összes nagy slágert elénekelte. Hazafelé szerencsére volt fuvarunk, nem kellett MÁV-oznuk.

Ma el kellett vinnünk szerelőhöz az autót, mert valami zörög a kipufogó környékén. Remélem, olcsón megússzuk.

Megyek, végzett a mosógép.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok!

Lara: Megjött ma a liberótól a Kerekítő, puszi még egyszer a vonalkód hozzájárulásodért! :lol: Hogy vagytok?

Én ma csak gombás rántottát csináltam mi is alig eszünk ebben a melegben, Matyiba is úgy kell beletukmálni a kaját. Ő is alig iszik, reggel, este 2-2 deci kakaó de napközbe csak kb 3-4 deci vizet iszik szerintem ez kevés de nem hajlandó többet.

Any drukkolok remélem könnyen túl lesztek a szúráson!

Képzeljétek Matyi tud úgy köszönni, hogy hello! :lol: Tegnap mentünk boltba, belépünk ismerős csajnak köszönök, hogy hello, ő is vissza hello erre Matyi hello :lol: Meglepődtem, ezt eddig egyáltalán nem használta. Most napi szinten használ újabb szavakat a hét termése még a bácsi.
Szomszédba lakik a Józsi bácsi sokat megyünk át hozzá, egyik este is kint sétáltunk és elindult a szomszéd fele.
Matyi hova mész?
Bácsi, bácsi :lol:
Meg tudja a sétálunk sétálunkat: éta, éta, csüccs és legugol :lol:

Na befejeztem az ömlengést a gyerekemről :lol:

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!

Anyany! Várom a napi fejleményeket, drukk a munkához is!

Mancsa! Azt hiszem Te írtad a múltkor, hogy chilis babot főztél, tök örültem, én már régen csináltam, de így eszembe jutott, és ma az volt az ebéd! Réka meg imádta! :D

Ancsi! Képek? Várjuk ám! :wink:

Katinka! Akkor csütörtök vagy péntek délelőtt randi? A Haleszra gondoltam, az elég árnyékos, és talán végre fel is száradt ebben a melegben! Vagy most a kocsi miatt nem is aktuális?
Amúgy a múlt héten voltatok Csm-n? Erikától kaptatok valami meglepetést? Jajj, ma nagyon meleg volt! Tisztára be volt pörögve az összes gyerek!

Amúgy hogy állnak a gyerkőcök az önálló kanalazással, és ivással?

És valakinek van egy tutira bevált padlizsánkrém receptje? Mert a neten már annyit találtam, és nem tudom melyiket válasszam?

És síkideg vagyok, hogy a múlt héten nem tudott ilyen idő lenni! :twisted:

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Lara: Ha jól emlékszem Ti nemrég vettetek Cybex babakocsit? Pontosan milyet, és meg vagy vele elégedve?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


túléltük!!!

egy ügyes nőcit fogtunk ki, gyorsan levette a vért és már meg is volt.
apja fogta le (ma a szememben ő a nap hőse) , mert ő úgyis erősebb, de azt mondta, egyáltalán nem kapálódzott, de hát mostanában annyit voltunk orvosnál, hogy már megszokta a sok vizsgálatot, mindent.
jó, persze a szurit nem.
együtt sírtunk, aztán puszilgatott, hogy ne legyek szomorú. de ő még 20 percig hüpögött. nem ordított, amikor szúrták akkor sem, csak nagyon keservesen sírt... :(
1 hét múlva lesz eredmény, elég sok mindent néznek. :(

a pisitasakkal... a másodikkal már szerencsével jártunk.
vártuk hogy pisiljen, nem sikerült.
aztán lementünk a boltba, hogy kicsit eltereljem a figyelmét és akkor sikerült pisilni egyet.

aztán hazajöttünk, ebédelt egy picit, de már hulla fáradt volt, úgyhogy csak betettem a kiságyba, betakartuk a tabikat is meg Zsófit is és már aludt is.
Vendég
 


winchi!
Matyi nagyon ügyes ám!


Zsófi megiszik reggel 1,5-2 decit, aztán napközben 2-3decit, este 1-1,5decit. meg ha olyanja van, akkor addig kiabál álmában (nem ébred fel!), hogy inni, inni, hogy felébredek és megitatom.
ha kevés az innivaló, vagy mégsem arra gondolt, akkor közli, hogy tejcsit és eltolja a kezem. ilyenkor még 1-2deci tejcsi is lecsúszik.
de mondjuk nem mindig.
Vendég
 


Any,örölök ,h szerencsésen megúszta Zsófi ,h nem kellett többször böködni ,meg ilyenek.

Szösz, szegénykéim jól kifogtátok a múltkori car időt, mostm eg igazi tomboló nyár van.

Winchi,Matyi csudapofa lehet, csak ömlengj róla nyugodtan.

Katinka, de jó is ez, koncert meg minden..irigy-irigy..

Lányok köszi a Szavos tippeket, tényleg leszedi a penész, és nem veszélyesen büdi.


Jegesmaci, a lyme kórnak tényleg jellegzetes tünetei vannak ,de azért ne legyél beteg!!!Nekem pár éve a fejemből vettek ki a bőrgyógyászaton ,a házidoki nem merte.Ott meg körbehordozták, h ilyen hatalmas példány rég láttak.Nem h, azt megvizsgálaták, henam tőlem is vért vettek ,meg elküldtek neurológushoz is soron kívül.

Lányok én ki se merem vinni a Mucit, annyira dögmeleg van msot meg.Egésznap nyakalja a vizet, már kb fél -egy decit meg is ivott, meg sűrűbben kell a szopi is neki.
:shock:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Any: hurrá, Zsófi nagyon ügyes volt, meg apa is, hogy bevállalta.

Winchi: ömlengjél csak Matyin, nagyon ügyes kis kölyök!
Enyém gyerek mindenkit becézget. Ha lát egy motorost akkor az motojka bácsika. :lol:

Szösz: igen én írtam a chilis babot, nálunk is nagy kedvence a gyerekeknek, apának nem annyira, de azért megeszi.
Tavaly mi is kifogtuk a leghűvösebb, esősebb hetet, mikor nyaraltunk, én annyiból nem bántam, hogy nem kellett menekülni a nap elől, meg kenni őket folyton a naptejjel. De mi legalább tudtunk túrázni, a múlt heti idő meg tényleg pocsék volt nektek. :(

Tünci: mi is csak reggel megyünk ki, meg este. Dorcsi most is a fürdőkádban pacsál. Medencét még nem fújjuk fel egy darabig, míg Levi nem fürödhet, nem fájdítom a szívét, hogy ő nem mehet bele. Nem érheti víz a tapaszát.

Köszi az ivós válaszokat, akkor Dorcsi sincs nagyon lemaradva, kicsit kevesebbet iszik, de egyszerűen nem hajlandó többet. Szívószál a nyerő nálunk is, meg a kulacs. Sima vizet iszunk mi is általában, próbáltam a teát, gyümilevet és a limonádét, hátha abból több fogy, de nem, így marad a víz. Levi is vizezik, ő megissza a szörpöt, gyümölcslevet, ha van, de utána kér vizet. Azt szokta meg.

Winchin felbuzdulva holnap tojásrántotta lesz az ebéd, köszi az ötletet, délelőtt meg felrobbantom a gyerekszobát. Jó nagy kupi van.
Vendég
 


mancsa!
nálunk a csilis baba apa kedvence:)
lehet, hogy csinálok holnapra!

a vérvétel apánk részéről érdekes volt. miután otthon felkészítettem, hogy majd ő fogja meg Zsófit, mert erősebb, ha le kell fogni, mondta, hogy persze persze, de aztán rájött, hogy én ezt komolyan is gondolom, amikor odaértünk. :D
aztán nézi, nézi, ahogy veszik a vért és megszólal: úristen, jobb ha nem nézem, mert tűiszonyom van. (már volt, hogy szúrták, ő meg összeesett) :) persze halálsápadtan.
a nőci meg beszólt, hogy ha összeesik, akkor ottmarad a padlón, mert neki a picivel kell foglalkozni, másrészt meg nincsen aki felsegítse a súlya miatt.
talán azért is volt Zsófi nyugodtabb, mert ezt szépen előadtuk mosolyogva... :oops:

tünci!
ne is vidd ki sehova!
majd estefelé, jól leszúnyoghálózott kocsiban...

Zsófi is most alszik még, 28 fok van a lakásban. :( kint meg 37.
kb ennyi volt amikor született.
Vendég
 


Katinka!
nagyjából le tudnád írni, miket kell vinni majd a bölcsibe?
úgy általában? mert gondolom bölcsije válogatja.
Zsófi majd ide megy a szedreskertibe.

jah és köszi a szorítást!

és még kérek belőle egy kicsit, azaz inkább jó sokat!
szombaton délelőtt megyek be a madarasba leülni a hr vezetővel megbeszélni, hogy mi is legyen.
nem vagyok ám előre ideges... dehogyis... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Sziasztok. Látom ez fehérvári topik ezért csatlakoznék ha nem gond. Én pusztaszabolcson lakom, Schwarzinger Zsolt az orvosom és szülésznőnek az aszisztensét szeretném megfoadni. Erikának hívják de pontosabbat még nem tudok róla. Valakinek infó róluk esetleg?

KépKép
baricsne
Pusztaszabolcs
 
 


Baricsné üdv köztünk, jó, hogy megtaláltál minket. Én már írtam neked privit a dokival kapcsolatban.

Any: megy a drukk szombatra!

Iszonyat mennyi szúnyog van. Dorcsival most jöttem be, mert támadnak minket a buzi dögök. A fiúk még bírják kint.
Locsoltam kint és a slagból tök jó meleg víz jött, lelocsoltam vele Levit. Ő nagyon élvezte, de elfelejtettem a tapaszát :oops: , kicsit vizes lett. Hülyeanyja.
Vendég
 


szia baricsné!
sajnos nem tudok segíteni, bár nála akartam szülni, de végül nem lett fogadott dokim.

mancsa!
mi is csak úgy megyünk ki a játszóra, hogy szúnyogriasztóval. van egy, amit lehet 2 éveseknek is használni.
géles, de elég jó.
Vendég
 


Tüci: Peti is sokszor ilyeneket bukott. Én nem etettem rá, adtam neki, mikor legközelebb kért. A mérleget meg eltettem, hogy ne idegesítsem magam. Hetente ellenőriztem csak, és láttam, hogy gyarapszik. :)

Beze: Mindenhol fizetős? Mióta? Nekem tök ingyen megcsinálták már kétszer a pocakosságom alatt, pedig nem igazán érdekelt... Mondjuk kertes házban lakunk. Kint sok a kóbor macska, mindent összesz...nak. (Sőt, egy beledöglött tavasszal a kutyaházunkba, amit a leendő kutyusunknak hozott a férjem. Nem tudtuk, mitől van büdi)

Az egészségüggyel kapcsolatban meg én is egyetértek. :( Egyébként az a gusztustalan, hogy ha pakolsz az orvos zsebébe, lehet, hogy majd indokolt lesz egy olyan vizsgálat, ami addig fizetős lett volna....

Jeges Macika: Úgy tudom, valahol lehet kérni fizetős vizsgálatot (esetleg keress rá, hátha. Talán állatorvosoknál...), ahol megnézik, fertőzött volt-e. A Lyme kórnak meg általában vannak jelei. Bár nálad nem lesz semmi gond, és slusszpassz!

Mancsa: Nálunk ennyi ivás már rengetegnek számítana! Mondjuk Peti még sok pépeset is eszik, amiben több a folyadék.

Winchi: Matyi nagyon ügyes, hogy így visszaköszön! :)

Szúnyogriasztó: Van egy új fajta, amit lehet használni már csecsemőknek is, és kismamáknak is. Galaktiv bio a neve. Petit is bekentem már vele többször. Ő extrém érzékeny bőrű, de semmi baja nem lett.

Mennem kell, mert Peti hisztizik. Nem engedem ide a géphez, és megüt. Hogy ezt honnan szedte????? Mostanában olyan kis agresszív, és hisztis!

Kép

Kép
nikuc
 
 


Nem kér valaki egz ysák syunzogot? Küldök syivesen.......de ayt hisyem egz ysák nem jelentene sokat.....

Betti
Kép
betti0412
 
 


Üdv Mindenkinek!

Gyűlölöm a szúnyogokat. Olivért tegnap a szeme fölött csípte meg egy állat. Be van neki dagadva, mintha boxolt volna. Ma reggelre meg a száját, az is jó bedagadt. Nem ér semmit sem az elektromos, egész éjjel vakarózzunk. Ha meg becsukom az ablakot megfulladunk.
Délután viszem szemászhez. Voltunk a védőnőnél hétfőn és nem látta a figurákat amit mutatott és plusz hunyirít . Valószinű szemüveget kap.

A sógornőm 30 hetes és kinyílt 2 centire. Szigoru fekvés, de nem tud állandóan piheni egy 3 éves hiperaktív mellett. A orvos azt mondta, hogy jó lenne ha kihuzna még 4-5 hetet. De nem bizti hogy bent marad addig. Az anyós megint leszerepelt közben. Hosszú lenne leirni mindent . A lényeg hogy nem fogadja el a gyerekeket, mert engem anyira utál, hogy a gőge nagyobb mint az unokája iránt érzett szeretett. Nem tudunk mit csinálni a férjemmel, elzárkózik mindenféle beszélgetéstől. Hétvfégén is közölte, hogy esze ágában sincs átjönni megköszönteni Olivért. Annyira utálom már ezt a helyzetett.
Na befogom.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Jó reggelt!

Szia Baricsné, üdv!Én csak annyira ismerem a dokid, h vizitekkor sokszor találkoztunk, barátságos ,de ő is leterhelt, mint a "sztár" dokik, nagyon sok pácienssel.Első baba lesz?HÁny éves vagy?Írj magadról!:)

Érdekes csajszik h, nálunk nemigen van szúnyog,kopp-kopp, lehúztam a hálókat az ablakokban, így max az ajtón szöknek be.De tegnap kinnt voltnuk este a temetőben és ott sem lett csípésem.
Bár a két kanális teljesen összeér, a Cifrakert víz alatt, ott sok lesz, de tőlunk az 1 km, csak nem jönnek idáig.

Kriszta nagyon sanálom ami anyósodal van, a gyerekek miatt.Enyémmel nem vagyunk rosszban mégis le se tojikál minket, de engem nem érdekel különösebben, én amúgy "vonzódom" az anyukorabeli asszonyokhoz, szóval van egy közeli barátnőm, aki simán pótnagyi(21 éves a fia), meg van babanetes pótnagyi is!!!:)))

A sógornődnél biztos nem olyan vészes a helyzet, lehet, h félre is értett vmit, mert akinek a belső méhszáj így nyitva, főleg ilyen korán, az szigorúan korházban marad, antibiotikum kúrát kap(hiszen látszik a burok, tárva -nyitva minden fertőzésnek) és kórházi ágybanfekvés kell.Ha neki nem ,akkor vagy nem így van nyitva, vagy saját felelősségre elutasította a kezelést.
De egyébként volt a kórházban a szülésemkor egy kismama, akinek a 20!!!. héttől tölcsérszerűen nyitva volt a belső méhszája is és akkor volt 33 hetes.Szóval ,ha görcs nincs, akkor azt mondják bármeddig ki lehet húzni.Ő kéthetente kapott tüdőérlelőt és 3 antibogyó kúrán volt túl.
Pihenjen sokat ,ez a lényeg.Szorítok neki!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Most csak gyorsan: 10 után Szöszékkel a Haleszban játszózunk, gyertek, ha tudtok. Részünkről max. délig leszünk ott, meglátjuk, hogy bírjuk a meleget.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok.


Tünci: Első baba lesz én is és párom is 27 évesek vagyunk. Tíz éve vagyunk egy pár és négy éve vagyunk házasok. Tavaly sajnos már két babát elveszítettünk, most is veszélyeztetett kismama vagyok, de most minden rendben van. A dokimat imádom nagyon sokat segített és segít most is mindenben. Szülésznő témában vagyok még kérdéses mert nem ismerem őket viszont sokan azt mondják fogadjak egyet fel, mert akkor az csak velünk fog foglalkozni. Hát nem tudom, várom a tanácsokat aki ebben már tapasztaltabb nálam.

KépKép
baricsne
Pusztaszabolcs
 
 


Szia Baricsné!

Nagyon sajnálom az elvesztett babákat!Nagyon jó ,h most minden rendben van!!!Nagyon szép nevet választottatok!És jó fiatalok vagytok!Irigy-irigy!:)
Az biztos, h nagyon rendesek a szülésznők szerintem,talán egy van ,akivel mindig találkoztam és Ő ha kedves akar lenni ,akkor is bunkónak tűnik, sajon s ilyen a kisugárzása.:)
Én nem fogadtam ,de egy tündért fogtam ki, aztán Ő volt osztályon is, nagyon sokat beszélgettünk a 6 nap alatt.Az a gond, ha fogadsz és Ő van ügyeletben és sok a szülés, akkor azokat a kismamákat is el kell látnia, akinek inncs fogadott.Bár szerintem már majd mindenkinek van orvosa is ,meg szülésznője is.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Mancsa
A védőnőt kifaggattam ma, azt mondta, hogy kb. 10 napig kell figyelgetni, hogy jelentkezik-e valami a csípés helyén.
A harisnyát elég jól bírom, azt hittem sokkal melegebb lesz benne.
Gratulálok az ovihoz!

Katinka
Apával gondolkodunk egy vérvételen, mert még ennyit kibírok. Jövő pénteken megyek RLhez, majd őt is kifaggatom.

Winchi
Jó ez a hellós köszönés. :lol:

Szösz
Nálunk az önálló ivás és villázás remekül megy, a kanál használata még a játékra korlátozódik. :)

Any
Sajnálom a sok dokis tortúrát.

Tünci
Durva ez a bőrgyógyis sztori!
Levivel a terhesség vége fele jött ki rajtam egy csomó kiütés, az ügyeletes doki azt mondta, hogy barihimlő. :shock: Még jó, hogy ovisan voltam. Majd a dokim végigküldözgetett az infektológián, bőrgyógyászaton, végül senki nem tudta megmondani, hogy mi is az. :?

Nikuc
Az istenhelyin 4500ért csak azt nézik meg, hogy Lyme-kórral fertőzött-e. Ez meg elég karcsú, mert egy csomó más nyavaját is terjesztenek ezek a dögök.

Kriszta
Sajnálom a sógornőd! :( Anyós pedig monnyon le! :twisted:

Baricsné
Szia! :)
Szemtelenül fiatalok vagytok. :lol:
Szülésznő ügyben a dokimat kérdeztem meg, ő ajánlott egyet, akit nagyon szerettem. Most is ő van felkérve. :)

Szúnyog felénk is van, de rengeteg. Apát is megharapták és csúnyán feldagadt neki. :shock:
Voltam védőnőnél, a vérnyomásom majdnem kicsit sok lett, itthon kell majd méricskélnem. 2 kg-t híztam egy hónap alatt. :shock: Kedden megyünk pestre 4Dre.
Vendég
 


Sziasztok!!

Egy ideje olvasgatlak Benneteket most érzem azt h talán csatlakoznom kellene.
Igaz először Tüncit követtem nyomon-régóta már privátokat váltunk-
és akaratlanul is nyomon követtem a sorsokat.

A kisfiam 2008.10.30-án született Székesfehérváron, most múlt 19hónapos .
Vannak nagy tesói, akik már 17 és 20évesek.


Ha befogadtok jövök, hátha van 1-2 jó ötletem és várom én is a segítséget ha megakadok valamiben.

Eddig nem voltam nagy fórumozó, de írtam párszor már, ezért ha valakit érdekel a hozzászólásaimban talál rólunk többet.
agica1027
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!
Ágica nekem is van kisöcsém aki 15 évvel fiatalabb mint én :lol: Nálatok hogy fogadták a kistesót? A nagyok fiúk, lányok?
Nálam nagyon sokszor hitték azt, hogy az én gyerekem, mondjuk nagyon hasonlítunk is egymásra, a fiam nem hasonlít ennyire rám :lol:

Katinka hogy bírtátok a meleget ma?

Itt is rengeteg a szúnyog kint agyoncsíptek engem, este kalciumot is ittam úgy viszketett. Matyin is van pár csípés de talán nem fogják őt ennyire szeretni.
Tegnap elővettem a kismedencét nagyot pancsolt benne, egy szál semmibe szaladgált az udvaron és estig mezítláb volt hihetetlen jól bírja az egyenetlen talajon való mászkálást.

KépKép
winchi
 
 


Sziaaaa Ágiii!(((((((.))))))))) Jó ,h jöttél!!! :lol: hogy telt a pihi???

Nikuc, ááh, basszus ,még neked kell utánajárni, ehhez képest én szerncsés voltam,bár azt mondták, h vagy egy hete lehetett a fejemben, emrt akkora volt(mutatták, kb mint a hüvelykujj körme, de én azt hittem ,h seb van a fejemen.

Mucim ma sokat alszik, azt hiszem majd éjjel ráfázok.De mondjuk én is tudnék aludni.Ehhez képest, kivettem a szekrényből az összes tányért és poharat, átsikálni..a fájós csuklómmal.mert hüle vagyok. :shock:

Nekem ha van szúnyogcsípésem nagyon feldagad, és hólyagos lesz.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Winchi, a nagyok imádják-a reméltnél jobban- ezért nagyon boldog vagyok.
Igaz engedélyt kértünk a kistesóra Tőlük, amit meg is kaptunk - furán hangzik, de az élet így hozta.
A lányom 17 lesz most júl 26-án, a nagy fiam pedig jan.-ban lesz 20éves.
Igen, Tőlük is kérdezték h az övéké-e.... :roll:
De jól viselik :D

Te hogy érezted, teher vagy jó h volt???

Segítség nem sok van, de ha kérem Őket megoldják.Csak a suli, a házi,a haverok, az msn, a zene, fáradtak....szóval vannak vetélytársaink :wink:
Szüleim már nemélnek, apa anyuja sem, így nagymama nincs. Apai nagyapa él, de távol és elváltak apa kiskorában, így nem nagy a kötődés...

Szúnyogok...igen azt hiszem a nyár fő témája lesz..annyi van már most is...és hólyagosodik nagy piros duzzanat...ááááá

Tünci!!!! Szia!!!!

Húúúúúú a nyaralás,....ááááááá telelés volt...hazajöttünk és jó idő lett.
Iwiwen vannak képek róla,meglesheted őket :wink:
De a lényeg h pihentünk, kiszolgáltak bennünket kajával-nem is akármilyennel!!!!-nekem már ez is nyaralás .
Apa tudott többet pihenni így, mert aludtak Ákossal délben. Nem kellett ez alatt házimunkázni...stb...Mert azért egy kicsi gyerekkel a nyaralás is meló bőven...ezt tudjuk.
A hotelban meg minden egy helyen volt és ez volt a marha nagy szerencsénk,h nem kellett menni semerre sem tudtunk wellnessezni. Kicsi séta kabátban délelőtt meg vacsi után ha nem esett...

Szóval nehéz volt visszaállni a házi robotra az biztos :roll:

Ha valakit érdekel priviben megírom és iwiwen megtalál .
szívesen venném én is ha megadnátok az elérhetőségeteket ott.
Képeket ide én nem szívesen töltenék...hiába no én nem szeretném.

Jajj majdnem lemaradt, pedig akartam írni h a nemrég született babákhoz gratulálok, a várandósoknak meg drukkolok ám!!!
Csak lesek mennyi minden változott Ákos óta is....

Most rohanok tovább, de este jövök még...
agica1027
 
 


Sziasztok!
Most csak Ágicát jöttem üdvözölni köztünk.
De jó, hogy jöttél.
Nálunk is a bátyám és a kisebbik öcsém között 16 év van.
Én szeretnélek megnézni iwiwen, bár az én képeimet nem ártana frissíteni már rajta, régóta nem raktam fel képet.
Tünci, Betti titeket nem lehet megtalálni rajta?
Ááááá, rohanok. Igyekszem majd még jönni.
Vendég
 


Szia Mancsa, köszönöm a kedves fogadtatást :)
privi ment.
agica1027
 
 


Sziasztok lányok!

Holnap nincs kedve valakinek délelőtt találkozni velünk valahol? Játszótér, séta... bármiben benne lennénk.

Hétfőn egy barátnőmmel és a kisfiával sétálgattunk. Megnéztük a Zichy-ligeti játszóteret. Döbbenet, mi lett a parkból. :shock: :( Annyira megkopasztották a fákat, hogy nincs árnyék. Olyan jó volt nyáron az a játszótér.

Kedden délután pedig babapartit tartottunk barátnőkkel. Milu volt a legidősebb a 4 kispasi mellett. Viccesen meg is jegyeztem, hogy 15 év múlva csak felügyeletem mellett találkozhatnak így együtt. Jól kiröhögtek, hogy ugyan már! le fogja tojni a fiatalabb palikat. :roll: :)

Szombaton megint megyek vizsgázni, a valószínűségszámítás vizsgám 3-as lett, de baromira mérges vagyok magamra, mert egy pofon egyszerű feladatot elrontottam, és ezzel annyi pontot vesztettem, hogy 5-ös helyett 3as lett. :x A tanár még meg is dicsért, hogy végre valaki tud integrálni.

Mancsa! Olvastam mi történt Levivel. Remélem most már minden rendben van. Mikor mentek varratszedésre?

Nikuc! Ámulok, hogy megy az idő!!! :shock: Már 34 hetes vagy!?!?

Any! Nektek jobbulást. Remélem most már pontot tudtok tenni ennek a sok betegeskedésnek a végére!

Olvastam egy szúnyogriasztó karkötőről, amit gyerekeknek is lehet használni. Szeretnék Milunak venni és kipróbálni, főleg ha megyünk valahova kirándulni. 12 órás a hatása.

Újaknak üdv!!! Engem is meg lehet találni iwiw-en, fönt vagyok a csajsziknak az ismerőseik között, a keresztnevem ugyanaz, mint a Milué. :wink:

Pussz!

Kép
jaffa4
 
 


Szia Jaffa!!!

Nemá' csajszi,nem az a lényeg h hányas, hanem ,h tudod ,avagy nem tudod.Hogy per pilanat az ,h sikerül, mint számít majd, mikor alkalzmazni kell??Nagyon sikeres vizsgák ezek és család ,meg munka mellett ez nagy érdem!Mikor is kezdesz a melóban?

Képzeljétek Winchin felbuzdulva elővettem a liberos csomagokat, no, mondom megnézem azt a kódos ajűándékos izét.Azt hittem nem jól látok, h MINDEN csomagoláson ott a felszakításos perforáció, ahol a vonalkód! :shock: és én mindet kettészakítottam...most akkor az nem használható????

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Hú Csajszik, megrotyogunk a hétvégén.....bekapcsoltuk ma a klímát, pedig nekünk még nagyon jó fekvésű a lakás, de muszáj volt.
Persze nem 18 fokra, de kisfiam is jól érezte magát.

3 hónapos lett! És tök sokat változott a héten! Rengeteget!

Betti
Kép
betti0412
 
 


szia ágica!
küldöm a nevem priviben. iwiw.


jaffa!
irgum, burgum!
a 3mas az integráláshoz nagoyn jó jegy. nagynon nagyon ügyes vagy!!!
én nem vagyok rossza matekos, de két dolog nem ment, amit eddig tanulnom kellett. az egyik a kör egyenlete, ami mások szerint nagoyn egyszerű, a másik az integrálás.
szóval le a kalappal!!!

betti!
képet is kapunk a nagyfiúról?
mivel unokaöcsém is 3 hónapos, előkapartam Zsófi képét. és hát tényleg sokat változnak. Zsófinak egyedül a szeme maradt ugyanolyan :)
Vendég
 


Jó reggelt!

Tünci passz nekem egybe maradtak a vonalkódok...

Jaffa gratula a vizsgához!! Ma nem tudunk bemenni, pedig de jó volna...

Ági Én imádom a kisebbik öcsém, kicsiként sokat volt velem, mert anyu 1 éves korától járt újra suliba másodérettségire meg mérlegképesre. Sokmindenben jó volt, hogy volt már gyerek a kezemben amikor Matyi megszületett, én talán lazábban vettem a dolgokat mint más elsőgyerekes anyuka. :wink:

Any meggyógyultatok?

Nagyon meleg van már éjszaka is, Matyi egész jól alszik de én nem tudom kipihenni magam, jó lenne egy kicsit hűvösebb.

KépKép
winchi
 
 


Ági megvagy az iwiwen :lol:
A kicsi csodaszép, a nagyfiad jóképű, a lányod nagyon csinos :lol:

KépKép
winchi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: