Új privát üzeneted érkezett!

Én is szeretnék a jövő heti almára menni a gyerekekkel, meglátom apjuk mit szól hozzá...péntek az éjszakai pecázós napja.
Kacérkodom a gondolattal, hogy vonatozzunk egyet, de lehet inkább egy fehérvári játszóterezésre nevezek be majd vonattal velük.

Winch: én abban bízok, hogy már holnap jön a gyedem...buzi pénztelenség.

Megyek palacsintát sütni...
Vendég
 


jajj csajok. megint rosszul van a Zsófi. ez már nem tudom mi lehet.
a hasa fáj nagyon, meg ugye most már a köhögés, torokfájás, nátha...
szedi az antibiotikumot, meg még egy rakás gyógyszert.
és ma emellett jó kis hőemelkedéssel ébredt.
én meg olyan tehetetlen vagyok...

ha jobban leszünk, mi is kimegyünk valamelyik koncertre.
a szalóki ágit én is szeretem. :)
Vendég
 


jaj Any ez már nem tudom mi lehet Zsófinál...

Csajok nektek mennyi idő múlva írták jóvá a Libero pontokat???

KépKép
winchi
 
 

 
 

any, Zsófinak sok-sok gyógypuszi, jaj, szegénykém...

Katinka, itt a héten még nem esett, csodálkozom is... Vacsizni mi is a teraszon szoktunk. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Itt megint mindjárt vihar lesz, a szele már itt van, meg dörög az ég.
Minden nap ez van, már kezdem unni.
Gyerekeim meg én is már megfürödve, pizsiben játszanak itt a nappaliban. :lol:
Napok óta úgy jövünk be, hogy egyből irány a fürdőszoba, muszáj, mert így a kád alján marad 1 kiló homok, legalább nem hordjuk szét a lakásban. Anyukám rosszul volt, mikor meglátta őket. Kaptak 1-1 vödör vizet, abba hordták a homokot és festették a füvet. Bár tök meleg volt, de gumicsizmát adtam rájuk, nem akartam azért, hogy a vízben taporogjanak, még nem gyógyultak meg.
Élvezik a sározást nagyon.

Any: szegény Zsófi. Egy alaposabb kivizsgálás kellene neki. Barátnőm fiának (most 10 éves) csináltak allergia vizsgálatot régen, mert egymást érték a betegségek nála, kiderült, hogy a tojásra érzékeny, 1 évig kellett tojásmentesen étkeznie, aztán lassan fokozatosan visszaállni rá. Azt magyarázták neki, hogy mivel kapott tojást addig, az gyengítette az immunrendszerét.
Ez mondjuk akkor volt, mikor Levi született, azon csodálkoztunk, hogy addig miért nem derült ki a tojásérzékenység. Tök furi.
Levit is el akarom vinni allergia vizsgálatra, nekünk azért javasolta a doki, mert mindig elhúzódik a köhögéses betegsége. Télen 6 hétig köhögött, kisebb szünetekkel. Persze most mindent az ovira fogunk, de azért azt mondta a doki nem árt, ha elvisszük. Én is allergiás voltam minden sz@rra gyerekkoromban, meg asztmás, mára csak az ekcéma maradt. Sajnos van honnan örökölniük.
Mit mondott nektek a doki? Hogy van most Zsófi?
Vendég
 


köszi mancsa, majd meglátjuk. de majd lehet, hogy megkérdezem a dokinéninket.
egyelőre a vérvértel meg a vizeletvizsgálat lesz.

egyelőre kicsit jobban van. kihányta azt ami a gyomrába hátrafolyt, utána evett is pár falatot.
de nagyon fáj a hasa, gázos egyfolytában. egész nap hőemelkedése is volt.

holnaptól (egy barátnőm javaslatára) kipróbálom, hogy szépen felírogatom, mit evett és mennyit a Zsófi.
ma is felírtam így emlékezetből, de az eredmény siralmas.
a dokinéni meg azt mondta, hogy állítsak fel egy napirendet, írjam is le, és ahhoz tartsam magam. és étkezések között ne legyen az, hogy kiveszi a túrórudit, meg kér gumicukrot.
és kötelező a reggeli.

az orrát nem kellett szívni, csak kicsit folyt, úgyhogy becseppenetettem és már kap is levegőt. meg is lepődött, amikor lefogtam, de már el is engedtem szinte azonnal. :)

köhög, de ez a gyógszertári köptető nálunk úgy néz ki, elég jól beválik. (gyorsan le is kopogom). olcsó is, nem is olyan erős, és nem is kell belőle sok.

talán az antibiotikumos kezelésnek is betudhatom. és reménykedem, hogy holnapra már sokkal de sokkal jobban is lesz.
Vendég
 


Any: Ezt a hasfájást nagyon sajnálom! Gondolom, hogy el lehetsz keseredve, hogy mindig valami baj van. :( Lehet, hogy tényleg pár napig nem szabad neki adni édességet, akkor jobban megeszi a "normális" kaját, és jobb lesz a pocija, de tudom, hogy mikor egy gyerek rosszul eszik, akkor úgy érzi az ember, hogy mindegy, csak egyen valamit. (én is ilyen vagyok, de szerencsére Peti nem ehet édességet pl., meg nem is szereti)

Mancsa: Az allergia nagyon alattomos dolog. Sokmindenben megnyilvánulhat. Mi is most 1,5 éves kora után megyünk, az én kérésemre. Egyébként a doktorbácsink azt mondja, hogy 2 éves kor alatt nem hoz megbízható eredményt, de ha már menni kell, akkor mindenképp csak a vérvételes. A karcolgatós ilyen korban teljesen felesleges. :(

Majd valamikor csinálok fotókat, és hozok. :) Petis van egy pár, csak le kéne szedni a gépről. Rólam meg sose csinál a Férjem. :D:D Nem vagyok olyan vicces, mint a Csemetém. :D:D

Kép

Kép
nikuc
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket, aranyosak vagytok! :D

Tegnap Réka kapott két szurit, és sajnos mára nagyon belázasodott! Alig bírtam levinni a lázát, remélem ma már jobb éjszakánk lesz, bár nagyon nehezen aludt el.

Winchi: Volt olyan, hogy pár nap alatt jóvá írták, de volt hogy kb. két hét is eltelt.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Nikuc: ahha, nekünk is azt mondták, hogy 2 éves kor után, Levinek már a karcolósat csinálják majd, legalábbis most volt az unokahugi, aki annyi idős, mint Levi és neki karcoltak. Törökbálintra megyünk majd.
Én magamnak fotóztam a pocimat, ha a férjemre várok, akkor nincs pocifotóm, az tuti. Ő a gyerekekről se nagyon csinál képet.

Szösz: Rékának megy a gyógypuszi! Milyen volt az éjszaka?

Any: Zsófi jobban van?

Mi megjártuk a dokit, ma kellett visszamennünk. Levinek már tiszta a tüdeje, Dorcsinak még nem. Az antibiotikumot végig kell szedniük, de Dorcsit még hétfőn meg akarja hallgatni. Levinek kaptam igazolást az oviba, de nem viszem már. Jövő hét szerdán lesz az évzárójuk, utána már úgysem megy, erre a 3 napra már nem viszem. Úgyis készülnek az évzáró műsorra, az én gyerekem meg az ölembe ül mindig. Elmegyünk az évzáróra, viszünk az óvónéniknek virágot, elbúcsúzunk tőlük, szeptembertől már ide jár Levi a helyi oviba. Félek tőle, hogy hogyan veszi majd a váltást, de nem egyedül jön át, kb 10 gyerek lesz a régi csoportjából, meg ismeri az itteni gyerekek többségét is, csak hát új hely, új óvónők...
Vendég
 


sziasztok!
hát Zsófi még nincsen jól, de végre evett. persze van egy kis hőemelkedése.
nem kapott sem gumicukrot sem túrórudit. hajnalban tejcsi, utána szépen hányt egyet, természtesen hol máshol, a franciaágy közepén.
nagyon kell már a matraccsere meg az áthúzatás. :(
utána aludt 10ig. meg egyszer fent volt inni. délelőtt is hányt kétszer, de az is csak a hátrafolyt cucc volt, tisztul a gyomra. :)
és reggelire bevágott egy fél vajas kiflit. a másik felével meg engem etetett meg.
szerencsére már inni iszik eleget, és ebédre is magához képes rekordot döntött. levest evett, szépen kiválogatta ami neki kell. :)

bocsi, hogy részletezem, de itt ujjongok magamban.
Vendég
 


mancsa!
örülök, hogy már jobban vagytok!

rékának is jobbulást!

petinek meg szorítunk, hogy ne legyen semmi komoly!!!
Vendég
 


hozok is egy képet a göndörkémről!
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

any, nagyon szép Zsófid! Gyógypuszik mennek neki továbbra is, valamint Dorcsinak és Rékának is!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


jajjnekem!
ma este megint az ügyeleten kötöttünk ki. már 1 hete szedi az antibiotikumot és belázasodott a picikém.
úgyhogy mostmár tényleg tüszős mandulagyulladása van. még valami felfázásfélére gyanakodtak, de Zsófi nem volt hajlandó a zacsiba pisilni.
úgyhogy még egy újabb hét antibiotikum. és kaptunk egy másikat, ami mindkét betegségre jó. a mandulára meg a felfázásra is. (ha van).
nem vagyok ám tiszta ideg....
Vendég
 


na most majd kiesett a szemem:
http://velvet.hu/poronty/2010/05/28/aki ... yuloli_ot/

pont most sikerült az ellenkezőjéről megbizonyosodnom. :)
Vendég
 


Sziasztok!

any, Zsófinak extra sok gyógypuszi, jaj, szegénykéim, rátok jár a rúd rendesen... :cry:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


a zetpol szandikról mi a véleményetek?
találtam egy teljesen szandálszerűt, azaz nyitott az orra is és nem takarja benne túl sok textil a lábát a gyerkőcnek.
nyárra jó az?
Vendég
 


Any: én is zetpol szandit vettem Levinek nyárra, szerintem jó. Könnyű kis vászoncipő, sarka részénél meg van erősítve az anyag, nekünk az ortopéd orvos ezt ajánlotta, hogy a sarka legyen stabil a cipőnek, tudod, a bokasüllyedése miatt. Azt mondta az olyat felejtsem el, ami hátul csak egy pánt. Nekem tetszik, Levi is szereti.

Mindenki gyereknapozik?

Most végez apa a kerítéssel mára, mert esik az eső :twisted: , aztán megyünk anyósékhoz, ott ma van a búcsú. Remélem addigra már nem esik és tudnak körhintázni a gyerekek.

Pussz mindenkinek!!!
Vendég
 


mancsa!

köszi a segítséget. akkor a kis csámpikámnak, mert Zsófi is csámpika, olyat veszek nyárra, meg ha nem növi ki, jó lesz a bölcsibe is. :)

mi nem gyereknapozunk. Zsófi elég rosszul van, úgyhogy a gyereknap elmarad. de megveszem neki a két hiányzó tabiját, a sárgát meg a kéket. :)
Vendég
 


Any: Elolvastam, amit belinkeltél. Én teljesen kiakadtam! Az ilyet ugyanúgy össze-vissza verném, mint ahogy szerinte kell a gyerekeket. Már az is felháborító, hogy nincs mindenhol betiltva ez a könyv, és ilyet bűntetlenül le lehet írni, ki lehet adni.
Zsófinak sok-sok gyógypuszit küldök! Az eső miatt ez a gyereknap sajnos egyébként is elmaradt sok helyen. :( Nincs arra felétek valami nagyon jó immunológus doki az sztk-ban? Én ennyi antibaci után már kikérném valami nagyokos véleményét a témában, mert a "mezei" gyerekorvosok sokszor csak felírkálnak mindenfélét.
Szandi témában sajnos nem tudok segíteni. Mi sima kínais szandit vettünk, de belül bőr, és jól lehet tisztítani, nagyon szeretem.

Mancsa: Remélem, hogy addigra ott nem esik. :(
Hja, én is mindig mondogatom, hogy kéne pocit fotózni. Bezzeg első gyereknél más minden. :D Teljesen le volt dokumentálva végig. :D Persze nem lettek beragasztva a képek a babanaplóba, na meg annyi UH-ra senki nem jár, mint abba kellett volna, úgyhogy most már olyat választottam, amiben nincsenek ilyen hülyeségek. :D
Én is jobban örültem volna a karcolásos vizsgálatnak, de ha ők mondják, hogy nem jó... nagyon félek a vérvételtől, már előre sajnálom szegényt.

Anyum most hívott, hogy náluk jég is volt, meg két nagy felhőszakadás, összesen valami 50 mm eső esett, ömlött be a pincébe (szerencsére a földön semmi olyan nincs, aminek árthat, mert már előfurdult ilyen párszor)

Szosz: Remélem, Réka is jobban van már!

Kép

Kép
nikuc
 
 


nikuc!
köszi, majd kitalálok valamit.
vérvételre mi is megyünk. a vizeletvizsgálat is külön műsorszám lesz. szerintem reggel elkezdjük a zacsival, aztán rajta lesz sokáig, hogy pisiljen is.
pénteken akartak tesztet felfázásra is, de csak akkor pisilt, amikor már lekerült a zacskó. inkább tartotta, pedig már fájt is neki, mert folyamatosan itattam. :?

amúgy én nem bírtam végigolvasni. annyira kiakadtam. az első két bekezdésig jutottam.
Vendég
 


ZSófi nagyon köhög. ma volt a legrosszabb. egyfolytában köhög. délután is alig aludt valamit. :(
elvileg holnap-holnaputánra már jobban kell lennie.
és persze az erős antibiotikum is meghozta a hatását, a hasmenést. nem annyira vészes, de azért van.
asszem holnap felhívom a dokinénit, vigyem e, hogy megnézze.
Vendég
 


Halihó!

Hozom az igazolást a távollétről. :D
Másfél hetet voltunk szegeden, volt nagy szülinapi ereszdelahajam. Alig 25en szaladtunk össze, rettentően elfáradtam. Levi kapott egy fűnyírót, dömpert, új gyerekülésrevalót meg édességet.
Szerdán jöttünk haza, csütörtökön akkora jégesőt kaptunk.
Apának tegnap kellett volna melózni menni, de a főnöke elfelejtett fizut utalni. :shock: :evil: A nagy éjszakában még ment az SMSes ütésváltás, így maradt itthon. Holnaptól intenzív melókeresés.
Pénteken voltam RLnél, tesó jól van, 35 mm-es buksija van. Elfelejtettem megkérdezni, hogy még mindig fiú-e. :roll: :D
Vendég
 


szia Macika!
Levinek boldog szülinapot!!!
örülök hogy jól vagytok!
remélem hamar lesz munka!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Any, hogy van ma Zsófi? Lehet, hogy tegnap végre felszakadt Neki, azért köhögött annyira. Jobbulást Neki, sok-sok gyógypuszit küldünk, nem lehet most könnyű Nektek.

Macika, Levinek boldog szülinapot így utólag is! :D Remélem, hamar talál munkát a férjed.

Nikuc, pont most nézegette Nati keresztapja a babanaplót, hogy nem vezetem valami szépen :oops: . Hát persze, olyan hülyeségeket kell benne leírni, meg csomó fényképet beragasztani, de az első szavak, az első felállás, mikor indult el stb. nincsenek benne. :? Én Liliét, Natiét is úgy kaptam, nem tudtam választani.

Mancsa, sikerült végül körhintázni? Mi nem jutottunk be a programokra, mire du. felébredtek, pont körbeborult, nem indultunk el. Délben Anyuéknál voltunk, ott kaptak ajándékot, délután meg Nati keresztszülei jöttek át. És tegnap kivételesen reggelire, uzsira és vacsira is lehetett édeset enni, így a reggeli csokis croissant, az uzsi túró rudi, a vacsi süti és rétes volt. Bírták is a csajok. :wink:

Lányok, akkor az Alma koncertre összejöhet akár egy minitali is, nem? Jó lenne. :wink:

Hétvégén kaptunk a szomszéd nénitől tuti füst- és vegyszermentes bodzát, én üdítőt csináltam belőle, a férjem meg nekiállt bodzabort készíteni. Hát kíváncsi leszek. (Az üdítő nagy része már elfogyott.)

Lilinek szombaton lesz a balettbemutatója, ma és szerdán már helyszíni főpróbák vannak, gyakorolják a ki-bevonulást. Már nagyon várom, ő lesz az egyik fő cigánykerekező, nagyon szépet, szinte tökéleteset tud, mondjuk nagyon sokat gyakorol is.
Vasárnap meg az ovis barátokkal tervezünk pikniket, a tavalyi nagyon jó volt, remélem, az idő is megjavul, bár azt ígérik, hogy igen.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Tünci, hogy vagytok???? Régen írtál már.

Kép
Kép
katinka31
 
 


katinka!
köszi a kérdést, én is arra gondolok, hogy az lehetett, hogy felszakadt a cucc és azért köhögött annyira, mert most alig köhög.
de nehéz volt az éjszaka.
pláne, hogy valamit jól el is kaptam tőle, mert én is lázas voltam, +nem is aludtam semmit.
úgyhogy a férjem itthon is maradt ápolni minket. most egy kicsit jobb, de délután mindketten megyünk majd a dokihoz.
:(
Vendég
 


Any, sajnálom, hogy elkaptad. :( Jobbulást Neked is! Puszi!

Kép
Kép
katinka31
 
 


megjártuk a dokit, jól elkaptam.:(
de a jó hír, hogy Zsófi jobban van már. gyógyul, a dokinéni is azt mondta. remélem, nem lesz már beteg a nyáron és összekapja magát. a bölcsiben meg úgysem ússzuk meg.

DE MA CSAK ÉN VAGYOK???
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Mi most futkározunk a ház ügyben,ma a bankba voltunk holnap ügyvéd a lakásvárálókkal holnapután megint ügyvéd a házunk tulajdonosaival aztán a bank ül a papirokon pár hétig és kiderül hogy átvihetjük-e a jelenlegi hitelünket a házra ha igen akkor egyböl költözünk :D alig várom.
Mondták hogy most kicsit gyorsabban megy a papirmunka mert nem sok hitel van folyamatba.Hála égnek nekünk azt nem kell felvenni.

Anyany:Jobbulást nektek!De jó hogy párod otthon maradt.

Katinka:Lili bizti nagyon ügyes lesz :wink: Majd kérünk képeket :D

Hogy tellt a gyereknap?Mi sárváron voltunk fürdeni nagyon jó volt de lehetett volna jobb idő is mert nagyon szuper kinti gyerekmedencék vannak ott de olyan hideg volt a víz hogy Hannust nem engedtük bele.De igy is nagyon élvezte mert barátokkal voltunk igy jól elvoltak.

Macika:Szorítok hogy találjon a párod munkát.Külföldön keres?
Hogy vagytok?

Zsófi nagyon édes a képen :D :D :D

Mancsa:Ügyesek vagytok hogy kész van a kerítés :D Milyen lett?
Vendég
 


Hoztam pár képet :D :D :D :D
Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Tünci, boldogságos névnapot kívánok!!!!!

Kép
Kép
katinka31
 
 


Szépen kezdődik a nyár... :evil: Kicsit unom már ezt az időt, be vagyunk zárva, mintha tél lenne.

Lara, nagyon jók a képek, Hannus nagyon szép! :D Olyan nagylány már, meg a haja is milyen hosszú.
Már meg is van a ház? Hol van, az is Veszprémben? (Bocs, lehet, hogy már írtad, de nem emlékszem :oops: ) De jó, hogy nem kell hitel. 8)

Any, remélem, ma már Te is jobban vagy.

Kép
Kép
katinka31
 
 


tünci!
boldog névnapot!

lara!
nagyon szép!!!!

olyan régen esett, kellett már egy kiadós eső megint...
Vendég
 


Sziasztok!

Tünci, boldog névnapot!

Lara, nagyon szép Hannus!

Katinka, én már befordulok ettől az időtől, komolyan! :evil: Állítólag az egész nyár így telik... :cry:

any, hogy vagytok?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tüncinek Boldog névnapot!

Remélem jól vannak, Betti sem jön mostanában...

Any hogy vagytok? Remélem jobban, bár ez az idő alapból is letöri az embert :evil: Gyönyörű a fürtöskéd! :lol:

Lara milyen házat vesztek meg? Nem emlékszem, hogy írtad volna csak az eladást. Hannus nagyon helyes :lol:

Szösz ti hogy álltok az eladással?

Matyit teljesen lenyomja ez az idő képes 12 órát aludni éjszaka ez nálunk nagy szó, már nézegettem nincs e baja...

Pénteken nagyon remélem, hogy már jó idő lesz, nagyon menni akarunk az Almára, ki jön? :wink:

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok! :)

Nagyon régen voltam felétek, de mindig olvasgatlak benneteket, hát ez a topic tényleg sosem áll-ahogy Beze mondta.
Úgyhogy jövök egy kicsit "pörögni" :)

Any :? Szegény Zsófika!De szerencsére lassan javulgat, ez jó! :)
Neked is jobbulást.
Egy kérdés, már kiváncsi voltam erre:Te azért vagy Any, mert Zsófi így hív?
Ugyanis Marcinak én Any vagyok, apa meg Apííííí :lol:
Gyönyörű kis fürtös Zsófi :D

Tünci, Betti :) Olyan nagyon helyesek a kispasik!!!!
Tünci!Isten éltessen!!!!

Lara :) nagyon szép a kis Hanna :)

Macika!Szia!!!!
Jól látom, akkor újabb kisfiú érkezik?
Apa-munkaügyben privi megy!

Katinka! :) Lili balettozik....tök szuper!Képeket majd hozz!
Lányiok, mi ez az Alma-koncert?
Vendég
 


Ja, Macika, elfelejtettem kérdezni, hogy az a genetikai tanácsadás miből állt?
Láttam írtad, hogy párod 40 éves lesz?És akkor is kell?Én párom meg 42 :shock:
Aztán mire összejön a tesó, lehet lesz 45 is :P
Vendég
 


Fürtöske, szia! Pénteken Fehérváron a Főtéren lesz Alma együttes koncert, nem tudom, ismered-e őket, egy nagyon jó kis gyerekeknek játszó zenekar.
Amúgy Veletek mizújs mostanában?

Winchi, mi szinte tuti ott leszünk a koncerten. :wink: Ha jó idő lesz, szerintem a Szalóki Ágira is kinézünk csütörtökön.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok ,h nem jöttem,nem voltam vmi jó hangulatban.Meg igazán mnidig ugyanazt tudtam volna írni ,nem akartam ezzel fárasztani az egész társaságot.NÉha gyorsban olvastam ,de majd minden ki is esett afejemből.

köszönöm a köszöntéseket, igazából tényelg msot tartom, csak a múltkor olyan kedvesen köszöntöttetek ,h nem volt szívem szólni.Én nem is tudtam ,h máskor is van Tünde nap!

Szóval a muci napjai nagyon válotoóak.Vannak igazán jó napok, mikor látom is ,h elégedett, jókedvű.Aztán vannak olyanok(erősen többségben ,amikor az evést kivéve megállás nélkül sír.Ezek a napo nagyon bedarálnak,órákon át tehetetlenül hallgatni a sírást..:(
Bukás ugyanaz, nagyon-nagyon ritka, h evés után CSAK egy-két alkalommal bukik.Így a gyógyszer és az AR táp segítségével is.A fejéssel tejem egyre kevesebb,az ő igénye meg egyre több, emiatt is kivagyok, nagyon akarom fenntartani, abban bízom, h 2-3 hónapon belül javu la bukás és legalább napi 1-2 szopi lehetne...
Dehát van ,h hulla fáradtan fejek még éjfélkor ,h éjjel elgyen tej,háát.És most a vihar miatt napok óta csak kb 3 órát alszok, mert nappal egyszerűen nincs időm lepihenni..fél órára nem érdemes, csak rosszabb lenne.

De Mucikám nagyon szépen fejlődik, határozottan belenőtt a 62-es ruhákba:) és már 4.5 kilo.

Szerintetek kell még a 2-es libero.Mert a múltkor amikor 3 kilo volt, rendeltem még az 1-esből és ne mtudtuk elhasználni.Ha elérte a 3-as alsó határát, akkor jó lesz már az?Ez sos, mert ma meg kell rendelnem!!!!!!
Előre is köszi a választ.

hja és küzdök a koszmóval két napja, nem tudom eltávolítani.Azt ugye mondanom se kell, h saját magam kellett rájöjjek ,h ez az ,emrt EZT nem mondja a védődőn, csak azt ,h :jaaaj, milyen enhéz eset maga...

A rotaoltást még mindig nem tudták beadni a bukás miatt, lehet tényleg itt marad a nayakamon.De mi a francért nem mondták, h bukós babának felesleges??

bosszankodok a szomszédok miatt is, a vihar rádöntötte a telkünkre az egyik kerítését, szerintetek van eszében megcsinálni..ááá, 10 méteren ott van a telkünkön, Ő meg lazán palántázza a sajátját.Meg oda teszi a kacsáit, ahol a gyepet telepítettük és mit használ az ólja hátsó oldalának?A kettőnk között lévő drótkerítést!!Szóval amit azért csináltunk ,h kiüljek Mucival a gyepre, ott van két méterre 30 kacsa.Szerintetek, szag??????????????:(

na, ennyit rólunk.látjátok ,ezért jobb, ha ne mírok semmit ,csak rontom a hangulatot.

Winchi, Lara nagyon szép kis képeket tettetek fel, oyan nagyok már, olyan fura nekem mnidig, a szemem előtt nőttek fel és már mindjárt jönnek nálatok is a kistesók.

Kismamák, örülök, h mindenki jól van, írjatok és tegyetek sok-sok képet, uh-t és pocakost is!!!!

Any, remélem találtok vkit aki végre pontot tesz Zsófi betegségeinek végére!

Fürtöske, olvastalak amott,Nono miatt olvasom azt a topikot, sajnálom ,h nem sikerült ez a hónap, no ,de majd a következő!!!:)

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Katinka :)
Köszi a kérdésedet, most hál'Istennek egész jól vagyunk.Apa dolgozik már, igaz ritkábban van itthon, nemzetközizik.
De valahogy kell is ez a kis távolság az életünkben :) Marcival is jól megvagyunk amikor ketten vagyunk, már sokmindent mondogat, egyre jobban nyílik a kis értelme, és olyan jó ez.Sokkal könnyebb!!!
Benéztél a novemberiekhez?Csuri nemsokára szül :)

Tünci, úgyhogy kitartás!!!!!Amikor már ekkora a gyerkőc, hihetetlen sok pozitív élményben lesz részed.Csak ki kell várni!!!!
Hát ez a védőnő mekkora paraszt! :evil:
Liberorol:hány kiló most Muci?
nekünk pl. a 7-14 kg-ig pampers már kicsi, a 9-20-ig használom, pedig Marci 11 kg.Úgyhogy az egyel nagyobbat használjuk.Mondjuk Marci meg ráadásul magas is, lehet azért kicsi a 7-14-es.
Rotáról annyit, hogy én nem adtam be Marcinak, mondhatni szerintem felesleges, mert a rotának rengeteg válfaja van, és ez a védőoltás csak a 25 közül kb.10 ellen véd.Én így tudom.Fosás-hányás nélkül meg úgysem ússzák meg gyerekkorukban.

Hát igen...valami elkezdődött, de abbamaradt... :? de nem olyan nagy baj, jobb is így talán, amíg Marci még pici és a párom sem mindig itthon.Sokszor attól félek, hogy mi lesz, ha valami történik velem, a gyereket kire hagyom?Anyumék Tolnában, rokon nincs, aki barát itt van, ő is egyedül pici gyerekkel....anyósomra még a kutyámat sem bíznám.Akkor maradnak a szomszédok :?
Vendég
 


köszi, már jobban vagyunk.
én mindenképpen. Zsófi most köhögött egy fél óráig, szakad fel a cucc. úgyhogy adtam neki hörgőtágítót, hogy gyorsabban kijöjjön.
szegénykém, szólt, hogy porszívózzam ki az orrát, mert már nem bírta kifújni. most mesét néz, mert kifáradt a nagy köhögésben.
egyelőre még szedi az antibiotikumot, úgyhogy étvágy az nincsen.
nem erőltetem, de azért kínálgatom, hátha.

tünci!
eleje nehéz. a védőnőd meg egy hülye.
koszmó: babaolajjal vastagon bekenni, kissapit ráadni. egy óra múlva én egy használt fogkefét kiáztattam, kifertőtlenítettem, azzal jól átdörzsöltem. erősen kell csinálni, mert másképp nem jön le.
de van koszmó elleni sampon a piciknek. fel kell íratni, asszem. gyógyszertáris.

dönsétek vissza a kerítést. ekkora bunkót és még finom voltam meg nőies.

ez az idő tényleg nagyon gáz. jó, nem akartunk nagyon kimenni, de azért délután jó lett volna egy kicsit. :(
Vendég
 


fürtöske, épp az előbb mértem ,emrt akkorát cart:), h még a takaróját is ki kell mosnom..4.5 kilo.Még van kb egy hétre való a 2-esből, aztán elérjük az alsó határát a 3-as liberónak ,emg veszek pampers active baby 3-ast, annak 4-9 kilo a határa.Akkor most vegyek 2-es liberot is???áá, ezt sose tudom, múltkor a nyakamon maradt egy csomag 1-es.


Fürtöske, ilyenen én is agyaltam ,ha az emberrel van vmi ,aki egyedül nevel(mert a férj külföldön dölgözik, v más) gyereket és van vele vmi ,ami miatt kórházba kerül és nincs kire hagyni a gyerekekt, akkor m is van?hová teszik???


Az a gáz a rotaoltással ,h ugye kiváltottam 15 ezerért, és itt áll a hűtőben.

akkor este nekiesek Muci fejének, csak azért durván nem mertem.Azzal a babahajkefével csináltam ,ami a szőrös kefe.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Ma folyton bedugul a fülem. :D

Tünci: Boldog névnapot kívánok! :)
Szerintem teljesen babafüggő, hogy melyik pelus a jó. Én mindig csak kis csomagokat vettem, amíg ilyen gyorsan nőte ki. Volt, ami mindenkinek bejött, az én gyerekemnek meg kifolyott belőle minden. Alig vártam, hogy elfogyjon.
Ráadásul amiből bejöt az 1-es, abból nem biztos, hogy a 2-es is be fog jönni. :(
Nekünk a Babé koszmó elleni sampon bejött nagyon. Még mindig azt használjuk. Drága, de egy évig simán elég, és nem is jött vissza soha a koszmó.

Any: Akkor végre kezd jobban lenni Zsófi? Ez a köhögős szakasz is olyan borzalmas! :? Ügyesen felköhögi? Nem nyeli vissza?
Neked is jobbulást kívánok! Remélem, már jobban vagy!

Na, hozta a gyerekem a szalagos számológépet, hogy valamiért nem működik. Be kellett üzemelni. :D (nem volt bedugva egyszerűen. :D:D)

Fürtöcske: Ismerős a helyzeted! Nekünk a legközelebbi rokon is 40 km-re lakik. :D Senkire nem tudjuk bízni Petit, a Férjem meg elég messze dolgozik. (Most épp 70-80 km-re, és még a telefont sem viheti be bizonyos helyekre) Izgulunk is a szülés miatt. :) Szerencsére nagyon segítőkész szomszédaink vannak, így vészhelyzet esetén vigyáznak majd a fiunkra. :)

Lara: Hannus gyönyörű szép kislány! :) Hova költöztök?

Kép

Kép
nikuc
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi szépen a képdicséretet :D Hát igen Hannuska már nagylány :D

Tünci:Mi is liberot használunk,ha elértük az alsó határt akkor már nagyobbat vettünk neki néha olyankor oldalt kijött a kaksi kb 2-szer aztán utánna már nem.
Mi babe koszmo elleni sampont használtunk úgy emlékszem 3 ezer körül van de több mint fél évig elég egyszer babaolajoztunk aztán utánna ezt a sampont használtuk és nem volt gondunk a koszmóval.
Kész vagyok a védönődtől :evil: Hogy mondhat ilyen még jó hogy megkérdezed ha bizonytalan vagy valamibe,neki meg az a dolga hogy segítsen.ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Anyany:Örülök hogy jobban vagy remélem Zsófi is most már meggyógyul.

Fürtöske:Szorítok a kistesónak hogy gyorsan beköltözzön :wink: Pár hónap és mi is szeretnénk :D

Winchi:Ott veszünk házat ahol Anyuék is laknak na meg a barátok úgyhogy nem leszek egyedül.
Nekünk van hitel a lakáson és azt visszük át a házra igy hogy a lakást megveszik gyorsan lealkudtuk a ház árát mert nekünk egyböl kell valami amire ráterhelik a jelzálogot.
Egy kétszintes 35 éves ház 1525 nm- es füvesített udvar gyümölcsfákkal :D

Katinka:A ház veszprémtöl 18 km-re lesz herend mellett.Á veszprémbe nem tudnánk venni.

Beze:Én is utálom ezt az időt :( Hogy vagy?
Vendég
 


Tüncinek nagyon-nagyon boldog névnapot kívánunk :D :D :D :D :D Kép
Vendég
 


...
agica1027
 
 


mi pelusból első méretnek 1-est, 2-5kg közöttit használtunk. 6hetesen lett kicsit, akkor kezdtük a 2. liberoval, mert a bella már nem volt jó. amíg anyatejet kapott a ZSófi, addig liberóztunk, azóta a dm-es van. most kezd kicsi lenne, de még 1 hónapig azt használjuk, mert van egy csomó. éjszakára meg lehet veszek valami nagyobbat.
nappal még jó a 7-14kg-os.
Vendég
 


Any és mikor kezdtétek a 3-as liberot?A kor nem mérvadó, mert BÁtor talán fél éves korára hozza be a lemaradását.Milyen súlynál?

Lara, köszönöm, szép ez az idézet!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Tünci megnéztem hogy is van a Libero méretezése és nekem az rémlik hogy tovább használtuk a 2est. ha jól rémlik olyan 5,5 kilónál váltottunk. De ezt te tudod megtippelni, hogy mekkora most Bátoron a 2es, meddig ér neki, kifolyik e a cucc belőle.
A húsos combik miatt nekünk még soha nem kellett váltani :lol: :wink:

Lara de jó, hogy akkor már a ház is megvan amit megvesztek :wink:

Katinka akkor nagy eséllyel találkozunk pénteken. :lol:

Remélem addigra jó idő lesz.. voltunk kint 20 percet az előbb de Matyit majdnem feldöntötte a szél meg is ijedt, nekem lefújta a szél a baseball sapkát és volt pillanat amikor szinte megesküdtem volna rá, hogy havas eső esik :evil:
Matyi akart nagyon kimenni, öltözött egész nap meg húzott az ajtóhoz, hogy éta-éta :lol:

KépKép
winchi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: