Új privát üzeneted érkezett!

6-ra értünk haza, ide utána ért az eső. Kicsit pecázott Levi a focipályán, Dorcsi meg motorozott, aztán már nagyon jött a vihar és hazajöttünk.
Most már pizsiben vacsiznak, megyek is, mert apa ma pecázik, egyedül vagyok velük.

Nikuc: éjjel Dorcsin nem kell pelust cserélnem, Levin anno kellett, mert éjfélre már átázott mindig.

Lara: pizzarecept jöhet, de fénypostán kóstolót is küldhetsz. :wink:
Vendég
 


Mancsa:Ok küldöm nyisd ki az ablakot!Nagyon finom lett :D
Ez a Stáhl Judit receptje idemásolom:Hozzávalók:

1 kiló liszt

2 lapos evőkanál só

1 evőkanál szárított oregano

frissen őrölt fekete bors

2 tasak szárított élesztő

2 teáskanál cukor

6 deci langyos víz

6 evőkanál olívaolaj



olívaolaj a tál kikenéséhez

Először langyosra melegítem a lisztet a mikróban úgy, hogy a legalacsonyabb fokozatra zacskóstul beteszem 1 percre, aztán beleszitálom egy nagy tálba és hozzákeverem a sót, a szárított oregánót és tisztességes mennyiségű frissen őrölt borsot.

Utána a legnagyobb keverőtálamba amim csak van, beleszórom a szárított élesztőt és a cukrot. Langyos vízzel simára és hozzáteszem az olívaolajat is.

Előszedem a kézi robotgépet, beleillesztem a tésztadagasztó-karokat, majd lassú fokozatra kapcsolom és elkezdem az élesztős-olajos vízbe apránként belekeverni a fűszeres lisztet. Amikor már az összes lisztet beledolgoztam, akkor nagyobb fokozatra váltok a gépen és 6-7 perc alatt hólyagosan simára dagasztom a pizzatésztát.

Még 1-2 percig kézzel is átdolgozom a bucit, aztán vékonyan kiolajozott tálba beleforgatom, hogy sehol ne száradjon ki és konyharuhával lefedve 45 perc alatt meleg helyen a duplájára kelesztem.

Utána újra átgyúrom a tésztát és elosztom 4 egyenlő részre. Amíg az egyiket jó centis vastagságúra kinyújtom, addig lefedve tartom a többi cipót. (Ha a várakozás alatt nagyon duzzadoznának, akkor hűvösebb helyre költöztetem őket.)

A kis jóindulattal körlapnak is nevezhető pizzát enyhén megolajozott sütőlapra teszem és 15 perces pihenő után jöhet rá vékonyan a pizzamártás meg azok a toppingok, amelyekre épp kedvünk támad. Előmelegített 220 C-os (gázsütőn 7-es fokozat) 20-25 perc alatt sülnek a pizzák ropogósra attól függően, hogy mivel pakoltuk meg őket.

4 tekintélyes méretű pizza lesz belőle 8 ember számára.


Most a kenyérsütő gépbe csináltam a dagsztást kelesztést és nagyon jó lett :D
Vendég
 


Köszi Lara, jövő héten kipróbálom. Ma nem főzök, maradt leves meg krumplis tészta, holnap meg bográcsozunk kint, kerítésgyártás lesz, én meg kint főzök pörit majd.

Kenyérsütőm nekem is van...a bátyámnál. Elvitte kipróbálni, hogy vegyen-e...kb 1 éve. :D
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Mancsa:Szívesen :D Ez tényleg nagyon finom pizzatészta.
Én is most hoztam el Anyutól a kenyérsütőt mert ő nem használja és van egy tuti kenyér és kalács receptem már párszor megcsináltam mindegyiket és nagyon finom volt :D
Hm bográcsozás............de jó nektek :D
Vendég
 


lara!
leírnád azokat a kalács meg kenyérrecepteket?
nekem is van kenyérsütőm, jó lenne valami újat is kipróbálni. nem csak az alap kenyeret.
Vendég
 


Anyany:Persze leírom.

Foszlós kalács

2,5 dl tej
5 dkg vaj
5 dkg porcukor
50 dkg liszt
1 kávéskanál só
2 tojássárgája
1 cs száríitott élesztő vagy 1 dkg sima
1 cs.vaniliás cukor

Édes kenyér prpgram és világos sütési mód.


Kenyér

3 dl víz
30 dkg liszt
24 dkg kenyérliszt(Bl 80)
2 teáskanál só
1,5 evőkanál cukor
1 csomag szárított élesztő vagy 1 dkg sima
2 evőkanál olaj
2 evőkanál kefír
tetszés szerint magok

Sima kenyérsütős program én világosra szoktam sütni.
Mindegyiknél langyos vizet,tejet rakok a gépbe és mindig a folyadékot kell először beletenni.
Vendég
 


Anyany:Ennél a kenyér receptnél variálhatod a lisztet teljes kiörlésüvel vagy kukoricással.
Eddig én még csak a simát próbáltam de a barátnőm már többfélét sütött.

Jó étvágyat hozzá :D

Zsófi hogy van?
Vendég
 


Sziasztok!

Lara, köszi, nagyon aranyos vagy! A receptek tök jók, nekünk is van kenyérsütőnk, mi már évek óta nem veszünk kenyeret, csak lisztet és élesztőt.

Mancsa, bográcsozás jól hangzik. Férjem holnap grillezni fog, kivételesen ő találta ki. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


sziasztok!

Zsófi nincsen jól. délután azért kimentünk egy órára, mire hazaértünk jól belázasodott. :(
de mostmár adom neki az antibiotikumot. a dokinéni azt mondta...

lara!
köszi a receptet. leírom, majd kipróbáljuk. :)

beze!
örülök, hogy jól vagytok! el vagyok magunkkal nagyon. hanyadik hét ez már?
uh képed van?
Vendég
 


Sziasztok!

Any Zsófinak jobbulást, remélem hamar kikeveredtek a betegségből!!!

Hehe mennyien sütjük a kenyeret :lol: Kenyeret sütök én is meg kalácsot, buktát, kakaóscsigát, brióst éppen amihez kedvünk van :lol:
A kalácsot én úgy szoktam, hogy csak kelesztem a gépben, összefonom és a sütőben sütöm meg, hmmm tegnap mazsolásat csináltam.

Anyuék bejelentkeztek holnapra, úgyhogy most meg gyorsan üdítős szeletet csináltam, holnapra pont jó lesz, a lakást tegnap már végignyaltam pedig akkor még nem is tudtam, hogy jönnek :lol:

Tegnap délután Pákozdon voltunk a Sárkányeresztő fesztiválon, tök jó volt! Ma is van még akinek esetleg van kedve mennyjen ki délután! Pákozd honlapján fent vannak az infók.

KépKép
winchi
 
 


Kép
Kép
Kép
mackóárnyék :lol:
Kép
Kép

KépKép
winchi
 
 


winchi
de szépek vagytok!

Any, szegény Zsófi, remélhetőleg az antibigyók használnak már neki.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Tegnap este vacsi után elaludt a kezemben, bevittem a kiságyába, de még megálltam a kiságy mellett, dudorásztam neki.
Azt a dalt is elkezdtem, amit a kislányomnak énekeltem az utolsó éjjel, mikor még együtt voltunk. Nem tudtam végigénekelni, pedig azt hittem menni fog.
Most hogy anya lettem, csak álltam ott a kezemben az alvó kisfiammal és simogattam a fejét, közben folytak a könnyeim és egy rövid ideig azt gondoltam a kislányom buksiját simogatom, és bocsánatot kértem tőle, hogy ezt soha nem tehettem meg vele. Tudtam, hogy a kisfiam van a kezemben, mégis Franciska után sírtam, hogy neki semmit sem tudtam adni, még egy simogatást sem, még a születése után sem, mert elvitték, nem tudom élt-e még, nem tudom szüksége lett volna-e rám.
Azt hiszem örök élet és egy nap ez az emlék. Ritkán már, de még visszajön.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti: Biztos, hogy mindig lesz hely a szívedben Neki is, akármennyi gyereked lesz még, és akármi történik, Ő is a Te babád marad, de Neki jobb volt úgy, ahogy történt.

Winchi: Nagyon édes mosolygós kisfiad van! :)

Mi battáról hozzuk a kenyeret, ott van egy pékség, ahol nagyon finom, minden adaléktól mentes kenyeret lehet kapni. Még olcsóbb is, mint a hipermarketesek, mert szó szerint 1 hétig meg lehet enni. Nem lesz olyan ocsmány már másnapra. Nem tudom, mi lesz ezután, mert jövő héttől a férjem más központban dolgozik, csak ritkán fog oda bemenni.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Betti ölellek! Ez az érzés mindig ott lesz a szívedben hihetetlen erőtök van, hogy ezt túl tudjátok élni!
Én érzem, hogy a kis angyalkák vigyáznak az öcsikékre Nálatok és Tünciéknél is!

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!

Winchi:Nagyon nagyon boldog névnapot kívánunk neked :D :D :D :D Kép


Tök jó helyen voltatok Matyi nagyon kis huncut a képen :D

Betti:Nagy-nagy ölelést küldök neked!!!!!!!!!!!!

Beze:Hogy vagy?Hogy birod Lexivel?Nem vagy fáradt?Mikor mész a doki bácsihoz?Na jó több kérdésem nincs egyenlőre :lol:
Vendég
 


Lara, Winchi! Boldog Névnapot Kívánok Nektek!!!!!!!!!!!!!! :D

Winchi: Nagyon szupi képek!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szösz:Köszi szépen :D
Képzeld pénteken megnézték a lakásunkat és holnap visszajönnek a szülőknek is megmutatják,úgyhogy szoríts nekünk :wink:

Hogy vagytok?
Vendég
 


Sziasztok!

Lara:

Kép

Winchi:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


any, ma elég sz.r napom volt, fájt is a hassam, nem is tudtam délután aludni, valahogy semmi se volt jó. :? Zsófinak továbbra is gyógypuszik, hogy van ma?

Betti, Franciskának mindig is lesz helye a szívedben, ez így van jól. Ő fentről vigyáz rátok, és biztosan boldog, hogy született egy kisöcsije.

Lara, én már most szorítok. :wink: Köszi, megvagyok, ma valahogy nem az igazi. Lexivel úgy bírok, hogy a szüleim besegítenek, különben nem menne. Nem könnyű kisgyerek mellett várandósnak lenni. :roll: Majdnem mindig fáradt is vagyok, de én akartam. :wink: Dokinkhoz júni 3-án megyek, az még olyan messze van... :roll:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Aranyosak vagytok köszönöm szépen! :lol:

Lara neked is Boldog névnapot! Mi aztán nagyokat bulizhatnánk mi is és a férjeink is együtt ünnepelnek! :lol:

Huh drukkolok a lakáshoz ez jó jel, hogy megmutatják a szülőknek! Anyóséknál is így volt és azok vették meg! :wink:

Anyuék ma itt voltak, bográcsoztunk jó volt nagyon de hulla vagyok Matyi fél 6kor ébresztett minket igaz ő visszaaludt.

KépKép
winchi
 
 


lara! winchi!
boldog névnapot kívánok!

beze!
azért jó nagyon, ha van aki segítsen.

lara!
szorítok nektek!
leírnád, hogy mi volt a taktika az eladásban? hogy csináltátok?
bár én csak a hirdetéseket tudom intézni, a többi anyós dolga lenne...

winchi!
Matyi is sokat nőtt !!!
Vendég
 


Zsófi jobban van sokkal.
hat az antibiotikum, és próbálok nem előtte idegeskedni.
de nagyon érzi a feszültséget.
nagyon félek, hogy mi lesz akkor, ha már csak gyest kapok. mert lehet, hogy még többet fogunk veszekedni...
mert egyre inkább biztos vagoyk benne, hogy emiatt beteg olyan sokat. emiatt nem akar enni stb.

evés: Zsófi egyedül eszik kiskanállal. ma levest evett. kézzel tette rá sokszor a kanálra a répát, meg a tésztát, de a szájába beletalált ügyesen. aztán amikor a levest megunta, turkált benne.
a husit megette szépen, a zöldésges rizsből meg kiválogatta a kukoricát. amikor az övéből elfogyott, kiválogatta az enyémből is. :)
szemenként beletette a kanalába és így ette.
nézni is rossz volt. de ha nem hagyom neki, akkor semmit nem enni.
vacsira virslit evett, tejföllel. amikor megunta a virslit, evett egy falat kenyeret, de nem tetszett neki, úgyhogy kiköpte, aztán kanállal evett egy kis tejfölt, de megunta a kanalat és belemászott kézzel...

mostanában mesenézés közben nem akar enni.

nálatok hogy megy az evés?
Vendég
 


Sziasztok!

Bográcsozás..... írígykedem!

Lara: köszi, jól! :wink: Akkor holnapra drukk, majd írj, hogy mi volt! Hannus meggyógyult? Sajnálom, hogy nem találtatok utastársat. Mi szívesen mennénk, csak az időpont... Meg most ugye a lakás is itt van. De akkor most végül Ti sem mentek?

Anyany: evés... szerencsére mostanában Réka elég szépen eszik. Persze a tejet nem, azt semmiképpen! De amiket szeret, abból szépen eszik, szépen hízik is folyamatosan. Nem sokat, de hízik. Én még nem nagyon hagyom egyedül enni! :oops: Csak a krémtúrót. Azon azért gyakorlunk. Tévé közben csak akkor eszünk, ha máshogy nem megy. De csak nagyon ritkán. De ha nem tévézünk, akkor valamit kell közben csinálni, mert csak enni, az nagyon unalmas! :shock:

Katinka: Hogy sikerült a vendéglátás? Sikerült kirándulni? Végül elég jó idő volt! Remélem szerdán talizunk.
Tapolcára megyünk pár napra.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


lara,winchi Boldog névnapot kívánok nektek! :lol:

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Lara, Winchi boldog névnapot nektek!

Betti: arany szivem, annyira sajnállak benneteket, mindig-mindig hiányozni fognak az angyalkáitok, de ők vigyáznak rátok és ők sem felejtenek el soha. Hihetetlen ez az erő, ami bennetek van, belegondolni sem lehet, min mentetek keresztül...

Any: Nekem Dorcsi eszik rendesen, most kezd kanalazni, de hangulatfüggő, hogy adok-e a kezébe, mert sokszor egy mozdulattal kiborítja a tányérját. A villa jobban izgatja, ha olyat főzök, hogy rá lehet szúrni, akkor ügyesen eszik vele. Tésztát, virslit de van hogy kenyérdarabokat is villával eszik.
Ja és Dorcsi szeret menet közben enni. Az adagjának a felét megeszi ülve, aztán jön megy játszik és mindig visszajön 1-1 kanál ételért.

Winch: tök jó lehetett ez a sárkányeregetős program, mi kerítésépítésben voltunk egész hétvégén, még így is maradt munka belőle.

Dorcsi tegnap este úgy belázasodott, hogy elvittem az ügyeletre. Írtam nektek, hogy ő is köhög Levivel együtt, most meg hirtelen felment a láza 39-re, féltem, nehogy tüdőgyulladás legyen, de azt mondta az ügyeletes adjak neki lázcsillapítót és ugyanúgy a köptetőt tovább, más nem kell.
Szegénykém úgy veszi a levegőt, tök gyorsan és mikor kifújja pattog.
2 után lesz csak itt dokink, alig várom már, hogy ő is megnézze.
Most is meleg, éjjel is fel-le ment a láza.
Levi is köhög még mindig, de neki legalább már felszakad.
Vendég
 


Kép Vigyori

Betti
Kép
betti0412
 
 


Vendég
 


betti!
Attila csodaédes! nagoyn szépen mosolyog!

nekem is van egy angyalkám. és sokszor eszembe jut. de tudom, hogy ő azért ment el, hogy Zsófi velem lehessen. az érzés mindig ottmarad, egy anyuka ezt nem tudja elfejteni, vagy túltenni magát rajta. együtt marad velünk. olyan nehéz ezt megfogalmazni...
Vendég
 


Ennyit az ügyeletes dokiról... egyáltalán nem negatív a tüdeje Dorcsinak, de Levinek sem. Most mindketten antibiotikumot kaptak, anyu most ment el kiváltani.
Most direkt rákérdeztem megint, hogy kivigyem-e őket, mert engem mindenki azzal cseszeget, hogy azért lett lázas, mert kivittem betegen. De hát "csak" köhögtek, úgy gondoltam kivihetem. Most is azt mondta a doki, hogy fontos a friss levegő, Levi már kint is van, mert ő nem lázas, Dorcsit majd talán holnap, ha akkor már nem lesz hője. Taknyosan is ki szoktam őket vinni az udvarra, egyedül lázasan nem. Az őseim meg ne cseszegessenek. :roll: :? :(

Betti: csodaszép!!!!!!!!!!!!!

Any: pont ma hallottam én is erről a ciklonról!
Zsófi hogy van ma?

Lara: szurkolok a lakás miatt nagyon!
Vendég
 


mancsa!
pont most bőgtem egy nagyot.
aludtunk Zsófival, erre arra ébredünk fel, hogy köhög erősen és hányni kezdett.
pedig örömtáncot jártam, mert kint voltunk délelőtt is meg délután is és a sok mozgás meg levegő meghozta egy kicsit az étvágyát.
ruha is volt rajta, hosszúnadrág meg body meg vékony pulcsi. 26-27fokot mutatott az uszodánál a hőmérő. ilyenkor csak nem adok rá sapkát...
mivel nem lázas, sokat próbálunk kint lenni mi is. a kis hőemelkedéssel még kint voltunk, persze csak olyankor mentünk a játszóra, amikor nem volt bent más. vagy csak a babakocsival mentünk egy kört, vagy csak a boltba mentünk ki.
amikor nagyon meg volt fázva, olyankor nem vittem ki, meg amikor nagyon lázas volt.

a férjem próbált nyugtatni, mert nagyon ideges lettem.
nem a mi hibánk. ez az ocsmány, esős, párás szeles idő nagyon kedvez minden betegségnek.
szóval mancsa nem a mi hibánk...
Vendég
 


Köszi Any!

Neked meg nyugi! Itt az utcában is van egy kisfiú, aki minden köhögéses betegségnél hányni szokott pár nap köhögés után. Az anyukája azt mondta ő már megfigyelte, hogy akkor kitisztul a gyomra a sok slejmtől, amit lenyel és utána 1-2 nap múlva már nincs semmi baja. Ők "örülnek" amikor hány, az már a gyógyulás jele náluk. Lehet, hogy nálatok is így van, hisz már többször írtad, hogy hányt Zsófi.
Levi is néha hány a köhögéstől, de ő főleg éjjel és inkább az 1.-2. napon.
Én sem öltöztettem volna fel jobban Zsófit, ha túlöltözteted az sem, jó, mert beizzad, akkor is megfázhat. Levi ugyanúgy volt kint tegnap, mint Zsófi.
Dorcsi most már jobban van, de este nagyon sajnáltam szegénykémet. Ennyire beteg még nem is volt. 38.5 volt a láza, és olyan gyorsan vette a levegőt, fulladva. Most reggel már normálisan köhögött, felszakad neki is. Este alig kapott levegőt, mikor bebújtunk az ágyba, de azért énekelt velem, vagyis inkább csak részleteket mondott, mit kér.
Levi még csúnyán köhög, de más baja nincs, nagyon eleven és folyton szekálja Dorcsit. Már nem győzök kitalálni neki izgi elfoglaltságot. De ha elvan, akkor meg Dorcsika piszkálja.
Ha egyikük nincs itthon, akkor meg keresik egymást. Tisztára, mint mi voltunk a tesómékkal.
Betegeknek gyógypuszit küldünk!
Vendég
 


Sziasztok!

Jobbulást a kis betegeskedőknek! Ebben az időben nem is csodálom, hogy ilyen sok a kis beteg. :? Natinak szerencsére hamar elmúlt a láza, el sem mentünk végül dokihoz.
Az azért elég durva, hogy ilyen gyakori, hogy összevissza állapítják meg a dokik a diagnózist. :roll:

Mancsa, ez a testvéresdi nálunk is így van. Ha Lili hazajön az oviból, egymás nyakába borulnak, ölelgetik egymást, 10 perc múlva meg már hallom a visítást. :wink:

Betti, el lehet olvadni ettől a mosolytól! :D Nagy ölelés Nektek!

Lara, nagyon szép a lakásotok, bele lehet szeretni. Szorítok, hogy a vevők is így tegyenek.

Winchi, Lara, utólag is nagyon boldog névnapot kívánok Nektek! :D :D

Kaja: nálunk ezen a téren nagy a szigor, enni csak az etetőszékben/asztalnál lehet, nincs játék, tv, ilyesmik. Mondjuk olyan helyzetben még nem voltunk egyik lánnyal sem, hogy ne ettek volna és amiatt trükközni kellett. Ha Nati nem eszik szépen, kiszállítjuk az etetőszékből, amikor meggondolja magát, visszaülhet és folytathatja. Kanalazás/villázás egyelőre módjával, előbb-utóbb még kézzel evéssé fajul.

Winchi, szupi képek! Mosolygós Matyi mindig elvarázsol enegem, mint lányos anyukát. :wink:

Szösz: Tapolca biztosan jó lesz, mi is voltunk ararfelé pár éve.
Remélem, ma találkozunk végre Csupamókán.

Beze, remélem, azóta már jobb napjaid vannak.

Vendégeskedés egész jól alakult, minden program összejött. Szombaton a belvárosban néztük meg a virágdíszítéseket. Tök véletlenül pont akkor volt az esküvője annak a lánynak, aki megvette tőlünk a lakásunkat, tudtunk nekik gratulálni. Vasárnap a pákozd-sukorói arborétumba mentünk, ott bográcsoztunk. Jó volt, a gyerekek is élvezték a játszóteret, és még mi felnőttek is tudtunk tollasozni, golyózni. Hétfőn ebéd után meg a dunaújvárosi fürdőbe mentünk, már a kinti rész is nyitva volt. Azért ez a három nap ekkora lakásban nem kevés, kisebb súrlódások voltak, elég különbözőek a gyereknevelési elveink, főleg emiatt. :roll:

Lili meg ma ment élete első kirándulására, a veszprémi állatkertbe az ovis csoporttal. Reggel készítettem neki szendvicseket, tettem innivalót a kis hátizsákba, jaj, olyan nagylány már...

Szép napot!

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi szépen a névnapi köszöntést :D :D :D aranyosak vagytok :D

Tetszik a szülőknek is a lakás :D ma találkozunk megint mert még az árba nem sikerült megegyezni de már csak 100-200 ezer külömbség van :) Szóval további szorításokat kérnék :wink:

Katinka:Köszi :D Nekem is nagyon tetszik ezért kicsit sajnálom is,de tudom hogy a ház is szép lesz majd :D :wink:

Betti:Gyönyörű a kisfiad csudaédesen mosolyog :D :D :D

Tünci:Mi újság veletek ?Remélem jól vagytok.

Mancsa Anyany:Jobbulást a gyerekeknek mi is még csak most keveredünk ki.

Szösz:Így most mi sem megyünk a lakás miatt,meg kicsit az idő miatt is.

Winchi:Akkor jövőre rendezünk egy nagy bulit
:D Én is gondoltam rá hogy a férjeink is együtt ünnepelnek :D

Beze:Még jó hogy van segítséged.Gondolom hogy nem egyszerü de talán a 2-ik trimeszter kicsit könnyebb lesz.Hányingered is van?

Anyany:Semmi titok nem volt,beadtuk ingatlanoshoz mert a telket 10 ezrekér hirdettem hónapokig és senki nem jelentkezett úgyhogy mondtam hogy a lakással nem csináljuk ugyanezt igy beadtuk kb 4 hete.Ti nem próbáltátok még ingatlanossal?
Én is hirdettem a lakást 200 ezerrel olcsóbban érdekes akkor senki nem jelentekezett nem tudom miért jobb ingatlanoson keresztül drágábban megvenni :roll: Na mindegy.
Vendég
 


Lara: nem csodálom, hogy tetszik nekik a lakás, nagyon szép, olyan hangulatos, kellemes lehet ott lakni.
Sül a pizza! Levi pakolta rá a hozzávalókat. Fél adagot csináltam és egy nagy tepsibe raktam, kicsit vastagnak tűnik így, de majd meglátjuk. Legközelebb 2 tepsivel lesz.
Mondjuk így is elfogy, szeretik ha vastag a tésztája. :D

Beze: hát igen, jó hogy van segítséged. Levi 2 éves múlt, mikor Dorcsit vártam, a nyár nehéz volt. Dög meleg volt, az is fárasztó nagyon, meg Levi nyaggatott folyton, hogy menjünk ki. Kora délelőtt meg késő délután kimentünk, de a legnagyobb melegben nem, mindenfélét kitaláltam, hogy lekössem bent, ráadásul akkor szokott le a délutáni alvásról. Pont mikor én is elhatároztam, hogy majd jól ledőlök vele délután pihenni.
Egyszer képzeld az akkor szokásos esti sétánkra mentünk 7-8 óra felé nyáron, mikor azt mondta: anyuci, ugye azért sétálunk, hogy elfáradjak.
Azt hittem megzabálom, mondtam neki igen kisfiam, mert anyád már akkor elfáradt, mikor még el sem indultunk.

Na közben kisült a pizza, Levi már fújja, hogy ehessen, én meg kiteregettem, meg gyorsan le is szedtem a ruhákat, mert szakad az eső.
Vendég
 


lara!
sajnos az ingatlanos meg effélék nem az én hatásköröm. ha a férjem beadja, akkor oké, vagy anyós. én hirdetéseket intézek, de ennél többet nem tudok. sajnos.

tegnap volt egy beszélgetésünk, miután Zsófi elaludt végül.
az volt a kérdés, hogy a hugomék hogy tudnak kevesebb pénzből is megélni. szépen elmagyaráztam, hogy az ő házukat a sógorkám apja fizeti, nam fizetnek albérletet, a hűtőjük tele van, mert kaptak egy fél disznót, tojást hugom anyósától kapják, mert van egy csomó csirkéje, zöldséget meg ilyesmit meg az én családomtól.
olyan dolgok, amikre mi sokat költünk.
mi is amikor 2havonta hazamegyünk, persze jól megpakolnak, és sokat is számít. a keresztanyám annyi húst meg zöldséget adott, hogy majdnem 1 hónapig elég volt. érezhető is volt a múlt hónapban.
és azt is elmagyaráztam, mert kiakadt, hogy miért nézek kis családi házakat folyton. mert a kert is sokat számít.
de hát ezt ti is jól tudjátok...

na jól kifilozofáltam magam.
Vendég
 


lehet, hogy igazatok van, csak az az érdekes, hogy Zsófi megfázva nincsen. és nem tudom miért hányt éjszaka.
kiszívtuk az orrát, de nem is jött semmi.
a fogait néztem, nem igazán indultak még el a hátsók.
holnap megyünk vissza a dokinénihez. majd ezt is mondom.
reggel még egy picit köhögött, de ennyi. azóta még egy pici köhintés sem volt.

ma fél7kor kérte a tejet, olyankor még visszaalszik, 8ig. odavettem magamhoz, mert olyankor mindig bújnia kell. a tabikat meg odatesszük a fejünk fölé.

beze!
ha majd aktuális lesz, kérünk pocakfotót!!!
Vendég
 


Szösz:Nagyon-nagyon boldog születésnapot kívánunk neked :D :D :D :D Kép
Vendég
 


Valami gond van a babanettel kb. fél órája próbálom küldeni Szösznek a képeslapot,mindjárt kivágom :lol:

Anyany:szerintem beszélj a pároddal az ingatlanos jutalékával többér adjátok be hátha ő el tudja adni.

Zsófi bölcsis lesz?Már nem emlékszem :oops:

Mancsa:Hm.akkor küldjél nekünk pizzát :D remélem nektek is izleni fog :wink:
A lakást én is nagyon szeretem csak nincs udvar meg itt olyan egyedül vagyunk itt nincsenek barátok társaság,de reméljük már nem sokáig.



A rossmannba 1500 ft-ér van ilyen belebujós törölköző a manóknak ha valakit esetleg érdekel,strandra tök jó.
Vendég
 


Lara: a szomszédunk háza eladó, idejöttök és nem leszel egyedül. :lol: Pizza repül!

Szösz: boldogságos szülinapot neked!
Vendég
 


Sziasztok!

Szösz boldog szülinapot!!!!! :lol:

Lara drukkolok továbbra is, remélem összejön!

Kisati édespofa, az a vigyor imádnivaló! :lol:

Szegény Zsófi Any elhiszem, hogy te is megijedtél a hányástól én is frászba lettem volna.

Fehérváron voltunk ma, dokinál az eredményemért, semmi bajom meg a melóhelyemen és kicsit csatangoltunk is. Jó lett volna játszizni is de Matyi nagyon elfáradt, a busztól hazafelé bealudt alva raktam át a kiságyba :lol:

Tünci? Gégéé?

Katinka az újvárosi fürdő még mindig olcsó?

KépKép
winchi
 
 


lara!
Zsófi bölcsi lesz, ide fog járni a szedreskertibe. közel is van, meg elég jónak is tűnt.
ez a nincs udvar dolog engem is nagoyn nagyon zavar. :(
hova fogtok költözni?

szösz!
boldog szülinapot kívánok!!!
Vendég
 


nah, Zsófinak sikerült kerek 45percet aludnia...
megyünk a dokinénihez.
Vendég
 


Sziasztok!

Szösz, nagyon boldog születésnapot kívánok!

any, elhiszem, hogy megijedtél, mit mondott a dokinéni?
Pocakfotót majd rakok, de egyelőre olyan lapos vagyok reggel, mint a szahara, semmi nem látszik... :(

Lara, igen, még mindig mindennap legalább 1x van hányingerem, de nem bánom, ha nem lenne, rögtön elkezdenék kombinálni. Még mindig szorítok nektek!

Mancsa, egyedül nem bírnék Lexivel, ha rajta múlna, egész nap a várost járnánk. Persze nem rajta múlik... :) A nyártól én is tartok már most... :roll:

Katinka, de jó olvasni, hogy a lányaid így szeretik egymást, remélem, az enyémek is jó testvérek lesznek! :)

A változatosság kedvéért borzalmas epegörcsöm van, hogy én ezt hogy unom!!! :evil:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


beze!
jobbulást!

dokinéni: tovább szedjük az antibiotikumokot, még legalább hétfőig, hasa fáj nagyon, kötelező lesz a reggeli, próbálgassam, előbb utóbb majd megeszi, mert eddig nem reggelizett sohasem. tejcsi és kész.
legyünk sokat kint.
remélem hamar elmúlik, mert ez így piszok rossz.
most alszik, remélem nem lesz gond később...
Vendég
 


Szosz: Boldog szülinapot kívánok!

Any: Sajnálom, hogy antibacit kell szedni. :( Remélem, utána már végre jól fog enni. :(
P. is folyton hány mindentől. Oltástól, megfázástól, fogzástól, meg csak úgy is néha. :( Mi már "megszoktuk". :(


Beze:
Örülök, hogy ilyen szépen alakulnak a dolgok! :D:D A járkálást ne is említsd... én is nagyon sportos kismami lettem a fiamnak hála. :D Órákat sétálunk, szerencsére még bírom. :D

Betti: Imádnivaló a kis vigyorid! :lol:

Kép

Kép
nikuc
 
 


nikuc!
te már 32 hetes??????
nagoyn elvagyok asszem... :(
pocakfotó? petifotó?
Vendég
 


Sziasztok!

any, köszönöm. Zsófinak gyógypuszik, remélem, hamar meggyógyultok. Lexi nagyon bélpoklos, utálja, ha üres a pókhasa...

Múlt héten kibújt a 15., 16. fogunk. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Szevasztok Pufók Ufók! :lol: (Most kapcsoltam be Natinak az Alma koncertet, így kezdődik :wink: )

Liliék nagyon élvezték a tegnapi kirándulást, egészen estig eszébe jutott egy-egy újabb dolog, sokat mesélt. Pénteken délután meg gyereknap lesz az oviban, arcfestéssel, bábszínházzal, ugrálóvárral.

Beze, úh, epegörcs, az nem lehet valami kellemes. :(

Winchi, igen, még mindig ugyanazok az árak. 8) Állítólag valami jogvita van és addig, amíg nem rendeződik, próbaüzem áron működik.
Csupamóka nem fért volna bele tegnap? Jó lett volna összefutni, Szöszékkel végre sikerült.

Itt Fehérváron tegnap csak kora reggel esett, tök fura volt, végre tudtunk a teraszon vacsizni.

Any, remélem, ha Zsófi meggyógyul, egész nyáron elkerülik mostmár a betegségek.

Ja, akartam írni, hogy jövő héten a gyerekkönyvhét keretében lesznek jó kis programok Fehérváron a Főtéren, csütörtökön Szalóki Ági, pénteken meg Alma koncert. Mondjuk mindegyik este 6-kor kezdődik, szerintem mi azért legalább az egyikre elmegyünk.

Na, bepakolok egy adag ruhát és elsétálunk a játszótérre, talán már nincs olyan nagy sár.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok!

Katinka sajnos tegnap nem fért bele a csupamóka anyagilag sem, nagyon hóvége van....

Huh viszont a jövő heti Almára beneveznénk én is imádom :lol: Valahol van a neten róla valami?
Addigra gyed is lesz :twisted: Utálom, hogy mindig kevés a pénz...

KépKép
winchi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: