Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

most érkeztünk meg a nyaralásból, hamarosan részletesen is írok, addig is egy összefoglaló:
http://soma.blog.hu/2010/08/08/balatonfenyves_fonyod_badacsony
ballagyo
 
 


Sziasztok!

Málna hírek!!!!
Megszületett a kis Málna:-) a héten (kedden) (császárral), 54cm és 3250 gr, pénteken elkellett szállítani az I.számú gyermekklinikára,mert nem evett, bágyadt volt és sokat aludt, ezt írta Málna anyu pénteken este, ma írtam neki sms-t, de még nem jött válasz, ha lesz, megírom, hogy mizu.....remélem minden ok velük!!!
Szép napot mindenkinek!!!

Kép
baby.81
 
 


Isten hozta KisMálnát!

Reméljük nincs semmi baj és hamar hazamehetnek!

jucicuki
 
 

 
 

Baby!

Gratulálunk Málnának a picihez, pusziljuk őket. Valószínűleg a sárgaság, remélem, az én lányom is ilyen volt... De a lényeg, hogy egszéségesek legyenek :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok Málnababához, nagyon szorítok, hogy ne legyen komolyabb baj és hamar hazamehessenek! Várom a további híreket nagyon.

Chesti, Mesélj, mi újság a kis eszkimóiddal!

Süni, kicsit irigykedem a melóért, nekem is jól jönne valami rendszeres kis "agymunka". Sajnos én nem tudom megoldani a felügyeletet, így ezzel várnom kell az oviig.

Witch, egyelőre még a kiságyat használjuk, de én is rétegezett kókuszmatracot fogok venni Gábornak. Most is kókuszmatraca van, nekünk bejött. A lányod már határozottan nem baba, hanem egy hölgy :) És nagyon hasonlít Rád!

Nika, sajnálom ezt az egészet :( Azt, hogy elviszi Attit az apja, hogy viseli? Egész hétvégén nála van?

Erika, nálunk nem nagyon van evészet a játszón, különösen nem csipszezés. Ha esznek is a gyerekek, gyümölcsöt, kölesgolyót szoktak. Volt, hogy kivittem egy nagy doboz felvágott gyümölcsöt, mert nem sikerült otthon tízóraizni, és Gáboron kívül a hozzánk közelebb álló gyerkőcök is sorrba álltak és kértek, de a mi játszónkon az a szabály, hogy mindig megkérdezzük egymást a többi szülővel, hogy adhatunk-e a gyerekeknek kaját. Volt, hogy kértem, hogy inkább ne, mert túl közel volt az ebédidő, ezt tiszteletben tartja mindenki, nincs sértődés.

Gabicsibe, nekem a Zalán nagyon tetszik, ismerünk a játszón egy kisfiút, akit így hívnak, és nagyon szeretem :)

Gombahölgy, sokat gondolok Rátok, jó, hogy jelentkeztél! Nagyon helyesek a fiúk, kérünk történetet is a képekhez!

Bibar, tiszta Olivér a lányod, hihetetlen, mennyire hasonlítanak :) Nagyon édes!

Rólunk: szerencsére nagyjából elmúlt a fájdalom, csak akkor szúrkál itt-ott, ha megerőltetem magam. Azért ezt igyekszem elkerülni. Várom a szeptembert, a nyaralást, meg hogy végre rendbejöjjek teljesen. Gábor szerencsére általában vidám meg együttműködő, de persze vannak napok, amik nehezebbek, ezerrel hisztizik, nyávog, meg kell tőle őrülni. Szobatisztaság sehol sincs, egyáltalán nem érdekli a WC vagy a bili. Este fürdés előtt ráültetjük, de csak nagyon ritkán sikerül bármi, inkább megvárja, míg berakjuk a kádba... no comment :D Egyáltalán nem izgat a dolog, őszintén szólva, maximum annyit jegyzek meg pelusozásnál, hogy ez mehetett volna a WC-be, és szóljon nyugodtan, ha érzi, hogy pisilni vagy kakilnia kell; ennél többet nem akarok tenni az ügy érdekében egyelőre.
Mamm, multkor olvastam, hogy Zsófit még etetned kell általában, megnyugtattál :) Gábor is ilyen, egyáltalán nem akar egyedül enni. Más dolgokban cirkuszol, hogy ő akarja egyedül, de speciel az evés nem ilyen :D Pedig tudna, ha akarna, mert nagyon jó a kézügyessége, ő adagolja magának a tápszert a cumisüvegbe, sokat játszik azzal, hogy kikanalazza a lisztet vagy a sót a tartójából (imádom), csakhogy esze ágában nincs megpróbálni, milyen lenne egyedül enni :-o

Szombaton leutazunk vidékre a szüleimhez, már várom, ez is jelent majd némi változatosságot.

Kép
elan
 
 


Sziasztok!
Isten hozta KisMálnát!!!!! Baby, várjuk a további híreket! Remélem Ti is jól vagytok! Láttam Bendiről az új képeket, szuperek!!!!

Gombácska, csodaszép a családod. Milyen nagyok már a fiúk!

Elan, örülök, hogy javulgatsz. Biztos jót fog tenni az utazás. Szerintem jól teszed, hogy nem erőltetsz Gáborra dolgokat. Biztos ha megérett rá, szólni fog magától. Ahova mi járunk játszótérre, ott sem tapasztaltam szerencsére chipszezést, max. gyümölccsel kínálták a gyerekeket.

Jerika, kórházas témában nem tudok segíteni. Bilizést én lehet, hogy úgy csinálnám, hogy mivel családiházban laktok Ti is, ha jó az idő, tuti hagynám pelus nélkül játszani. Kitenném feltűnő helyre a bilit és ha kedve van, hátha ráül. Zéti a lakásban is rá szokott ülni. Igaz, eddig csak 2x sikerült belepisilni, tudom, ez sem tudatos volt, de még bőven van időnk.

Bibarci, csodaszép Kamilla. Továbbra sem tagadhatja le a bátyját. Lukiékról tudsz valamit?

Gabi, szép neveket választottatok.

Mostanában elég kevés időm van netezésre. A munkás napokon igyekszem délután bepótolni a délelőttöket. Egyébként meg nem nagyon marad meg a lakásban. Állandóan mehetnéke van, így kint vagyunk sokat a kertben. Homokozik, hintázik, bár a játékok nem nagyon kötik le, inkább a ruhacsipesz pakolászás, spenót pucolás, locsolás, slagszerelés, gyomlálás. Néha úgy néz ki, mint a kismalac, de szerintem úgy a legszebb :D

KépKép
süni76
 
 


Málna
Gratulálok Melinához!nagyon sok boldogságot,egészséget kívánok!Remélem minden rendben van a leányzóval!

Elan
Örülök,hogy jobban vagy!Az evés miatt pedig ne izgulj Boti sem eszik egyedül csak ha a kedve úgy tartja!A kádba pisilés pedig nálunk is szokás,pedig mindig mondjuk,hogy nem illik.

Erika
Nem is kell eröltetni a bilizést,majd megérik rá ő is!Mikor anyósoméknál voltunk Botin sem volt ebben a jó időben pelus.Próbáld meg amit Süni javasolt!A mi játszónkon is van nasizás,dew szerencsére gyümi,köles esetleg keksz kerül elő.Mi is mindig megszoktuk kérdezni egymástól adhatunk e a gyereknek.Szerintem ez lenne a normális!Én sem szeretem,de ott legalább megeszi a gyümülcsöt is :D

Bibarci
Nagyon jó a közöskép (is)!Csak azért nyaralunk ennyit,mert a szállásért nem kell fiztni,különben nem igazán mennénk sehova mi sem.Ami az időt illeti nem nyaralás volt ez inkább őszölés :D

Gomba
De jó hogy jelentkeztél!Jó nagyot nőttek a te fiad is!

Ballagyo
Már alig várom :D

Rólunk:Hát az időnk hagyott némi kívánni valót,de nem panaszkodom.Szerencsére 1X volt csak hogy nem tudtunk kimozdulni a lakásból,a többi napokon pedig kirándultunk.Vízben csak kedden voltunk térdig,nagyon hideg volt.érdekes volt nem is igazán érezte jól magát,mert kb. a 3.nap után elkezdte hajtogatni,hogy mennjünk haza,pedig mindig csináltunk neki programot.Inkább teszek képeket,azok magukért beszélnek.Igazi pocakfotó még mindig nem készült,de talán az egyik képen kicsit látszik milyen óriási.Pedig megnéztem a kismamakönyvemet és Botival ilyenkor már 7 kilónál,Pöttömmel most csak 3 kilónál járok,de az mind a pocakomra ment.
És akkor a képek:
Kép Városnéző vonaton
Kép Kép Kép
Kép A kép magáért beszél :D
gabicsibe
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Kis Málna megékezéséhez!!

Friss Rami képet csatolok:

Kép

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Gabicsibe,
nagyon jók a képek, igen látszik a pocak és milyen jól nézel ki!
Még sajna nem tusok semmit Málnáékról, pedig már küldtem több sms-t is, hívtam is és sajna nem kaptam visszajelzést, remélem csak azért mert már otthon vannak és nagyon elvannak foglalva egymással!!!
Vicuska,
Rami nagyon szép kislány!!!
Jól vagy, rosszullétek?
Jó éjt!

Kép
baby.81
 
 


gratula akis Málnának:))én láttam is az iiwiwen a manót:)))drukk hogy ne legyen baj!!!

Vicuska
jézusom meg sem ismertem volna Ramit,nagyon sokat változott!!!nagyon szép természetesen!!!hogy vagy??

Sünikém
Lukiék jól vannak,azt irta hogy még nincs honvágya:))szeptemberben jönnek haza majd akkor talizunk:)az én fiam is egész nap a kertben,igazi paraszt gyerek:)))

Gabi
nagyon jók a képek,és te nagyon szép kismama vagy:))))

Elan
örülök hogy már nincs olyan fájdalom!!
szobatisztaság meg majd csak megérkezik:))

Milkám még mindig tündér baba,lányok ilyen külömbséget hihetetlen,Olivér volt az orditó gép annó,Millámnak meg hangja nincs,annyira nyugi baba,egyszer kel éjszaka,szóval álom baba:)))Olivér még mindig hisztis,zakkant,de csak megszokja,egyébként imádja a hugit:))))

és egy kép: Kép Kép

bibar
 
 


Baby, köszi a Málna híreket! Nagyon szorítunk értük! Gratulálunk a picihez!!

Süni! Irigy birigy vagyok a kismalacoskodásért. :lol: Én is úgy szerettem volna egy kis saját kertet, de majd talán jövőre..

Elan, nagyon örülök, hogy már jobban vagy, mindig olvasom, mi van veled. Kívánom, hogy hamar múljon el, a nyaralásra már csak rossz emlék maradjon. Önálló evésileg mi teljesen visszaestünk. Sőt gyakorlatilag a fényevés kategóriáját súroljuk. Friss gyümölcs csak a barack, de kb. 3 falat, ami piros pl. azt meg sem kóstolja Lőrinc. Igazi heppjei lettek. Zsemle, kenyér semmi nem megy nálunk, most megint a bébikajákat vesszük, hogy legalább valamit egyen. Minden nap van itthon főtt kaja, de van, hogy Lőrinc meg sem hajlandó nyalni, azt mondja tele a hasa.

Gabi, gratula a kiskukishoz, szerintem szép neveket választottatok. Lőrinc is hisztizik ezerrel. Egész nap képes nyekeregni, meg itt nyüszög, ott nyűgik, nem egyszerű vele, remélem hamar elmúlik. Nálunk nincs kádba pisilés, de amikor kicsi volt volt. Ma csak sajnos pelenkába pisilés van. :lol:

Erika! Nem semmi Marcell, Lőrinccel is mindig van valami. 2 hete mi is bent voltunk az ügyeleten, mert magára rántotta a dohányzóasztalt, azt hittük eltörött az ujja. Szerencsére nagyobb volt az ijedség. Nálunk a játszón szintén kajálás van. Egyszer megkínálták még kisebb korában Lőrincet fél szőlővel és nem engedtem neki, mert akkor még kisebb volt, a szőlő meg óriási szemű, azóta meg sem kérdezik. Ami pl. valahol rossz is, mert a múltkor mindenki ropit evett a kisházban, Lőrincet meg nem kínálták, így oda sem mert menni, szóval kicsit kellemetlenül éreztem magam. De én nem vagyok híve a játszótéri evésnek, pl. kifejezetten zavar, hogy vannak anyukák, aki ott „élnek” pl. a padon teszik tisztába a gyereket, mivel csap nincs a játszón, utána meg „caros” kézzel simán etetik itatják a többiek gyerekeit is. Hát nem tudom, én haza megyek, ha tisztába kell tenni és enni is itthon szoktunk. De nem is vagyok menő anyuka a játszónkon.

Bibar, remélem nálunk is hasonló lesz a helyzet, és lánykánk csendes szelíd lesz. Lőrinc már picinek is állandóan kézben volt, mert mindig volt valami sírás- rívás itthon. Nagyon örülnék én is egy ilyen kis tündérkének..

Vicuska, Rami nagyon nagyot nőtt. Gratula a picihez!

Gyors rólunk:

Tegnap voltunk nődokinál. Egész jó híreket kaptunk. Megint eltelt 4 hét. Elvileg még a 27. héten vagyunk, bár legalább már a végén, eddig mindig az elején voltunk, szóval csökken a lemaradás, már „csak” bő egy hét, ezért ez is valami.. Azt hittem sose érünk el idáig. Méhszáj szerencsére nem romlott az elmúlt vizsgálat óta, szóval a befektetést most is megúsztuk. Viszont már az előző két alkalommal sem látszott a neme, szóval csak remélni tudom, hogy nem kukacosodtunk be.. A meleget és a fekvést is elég rosszul viselem, de meleg sincs mindig, meg megvallom feküdni sem tudok mindig. Ma pl. bűnöztem, mert vásárolni voltam, ugyanis hétfőn leszek szülinapos.

Na és végül két fotó:
Kép Kép
torolve_20130114141731
 
 


Sziasztok!

Málna Gratulálok a kilányod megszületéséhez. Remélem már egészségesen otthon vagytok. Sok boldogságot, jó egészséget és sok tejcsit kívánok.

Lányok köszönöm a játszótéri hozzászólásokat.
Azt nem bánnám, ha csak gyümi lenne a nasi. Hátha rá kapna a gyerek, de nálunk a csipsz a menő. Eddig még mindig más társaság volt ott. Mi tényleg csak vendégek vagyunk ott. De két szülővel is összeütközésbe kerültem. Ő akarta eldönteni, hogy a gyerekem vacsizik e még a sok sós csipsz után. Nálunk nem kérdeznek, hanem tömnek.

Köszönöm a bilizéssel kapcsolatos hozzászólásokat is. Megfogadtam Süni tanácsát. Néha már előtte is csináltam.
Udvaron játszás meztelenül. Rózsa bokor locsolás bejön neki, de bilit mesziről kerüli. Bent viszont csak pelus. Megnyugodtam, hogy van még gyerkőc aki ragaszkodik a pelushoz.
Multkor találkoztam 2 anyukával is akiknek a gyerekük egy két hónappal idősebb és dicsekedtek, hogy nappal már nem kell pelus csak éjszakára. Néztek ránk, hogy nálunk meg kell. De elfelejtik, hogy mindkettőnek van nagyobb tesó akitől jobban tanulnak.
De abszolut nem érdekelt a megjegyzésük.

Elan Örülök, hogy jobban vagy. Most meg biztos, hogy pihenhetsz anyukádéknál. Lefoglalják Gábort.

Gabi Csinosak vagytok a képeken. Szép helyeken jártatok.

Süni Az a jó, ha gyerek "kis mocskos". Nálunk is Marcell próbál mindent csinálni amit lát tőlünk. Játékosan tanulnak. A homokozó csak akkor érdekes, ha van játszópajtás, vagy ha mi leülünk vele játszani.

Vikkata Lőrinc rengeteget nőt, és gyönyörű kék szeme van.
Örülük, hogy jól vagytok és sikerült meguszni a befekvést. De azért pihenges. Ne haragudj, de amit irtál az evészetről, hu....
Semi rossz indulat. Szerencsés vagyok, hogy a fiam azért eszik. Igaz néha külön csinálok kaját neki. Idén még egyszer kellett bébi ételt elővenni. Igaz most is van vésztartalékként 3 üveggel itthon.
Balesetek mindig előfordulnak, már nem igazán tudok meglepődni rajta. Multkor a saját lábában bukot fel, most elkezdte tépni a disznád levelét és elvágta az uját. Nem hallgatott rám, hogy ne csinálja. De a sirás csak akkor volt, mikor már a két keze és a ruhája is véres volt. Már csak nevettem rajta. Abba is hagyta gyorsan.
Boldog születésnapot!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Sziasztok!

Jól van Málna és Melina is, otthon vannak és egészségesek:-)
Bibar,
nagyon klasszak a képek, akkor milyen szerencséd van a kicsi Kamillával:-)
Ügyes baba, hogy csak egyszer ébred éjszaka, Olivérnek meg még biztosan furi a helyzet, hogy nem csak ő van a középpontban....majd hozzászokik:-)

Kép
baby.81
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép

jucicuki
 
 


Kata
Örülök,hogy nem romlott a helyzet és minden rendben van veled is és a babával is!Jó nagyot nőtt Lőrinc,ő is igazi nagy fiú már!A kajáláson pedig ne aggódj!Az én fiam egy szupi evő volt és már második hete alig eszik valamit,válogat.Reggel csak a vajas kifli vagy zsemle,semmi felvágott,ebédre ha tészta van csak üresen!Szóval nálunk sem egyszerű az élet,tudom nem vígasztal,de remélem kicsit megnyugtat :D És nagyon boldog szülinapot így utólag is!!!!

Erika
Nem kell foglalkozni az okoskodó anyukákkal én csak mosolygok és otthagyom őket!Boti is állandóan csinál valamit,sosem hiszi el,hogy baj lehet belőle,aztán meg megy a sírás és az ugye-ugye.(ezt ő szokta mondani :D )

Bibar
Nagyon édesek a gyerkőcök!Én is ilyen mentalitású kistesóra vágyom :D :D

Vicuska
Milyen szép még mindig Ramika,igazi kész hőlgy!Hogy vagy,hogy viseled a várandósságot?

Juci
Szépek :D és a szemük sem áll jól :D

Velünk semmi különös nem történik.Úgy tűnik Boti kezd hozzá szokni,hogy az ő játékaival is játszanak,igaz elég sok fejmosást kapott egy -egy hiszti alkalmával.VOlt pár napig,belé bújt a kisördög és nem a bilibe pisilt hanem vigyorogva oda ahol ép volt.Ez általában a szőnyeget jelentette.Úgy tűnik ez is átmeneti volt,de le is kopogom!Pöttöm jól van,már sokat mocorog és érezni is lehet már a pocakomon.Most megint nagyott nőtt a pocim és tele a hócipőm a rácsodálkozó megjegyzésekkel :evil: Mindenkinek szép hétvégét!!
gabicsibe
 
 


A nagyok után, egy Panna sorozat:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

jucicuki
 
 


GAbi, tojd le a megjegyzéseket, tudom könnyű mondani, de ha nagy, akkor az a baj, ha kicsi, akkor meg azon sopánkodnak, hogy csak ekkora. Tudod, leszarom tabletta :wink:
Lényeg, hogy jól vagytok!

Hát igen, angyalbőrbe bújt ördögfiókák :lol:

jucicuki
 
 


Elan !

Örülök, hogy jobban vagy, a vidéki levegő pedig jót tesz majd:)

Gabi!

Boti édes nagyon:) Jucinak igaza van, nálam meg mindig az volt, hogy milyen kicsi a hasad...?! Na akkor most mi a jó? A lényeg,hogy egészségesek vagytok :)

Vicus!

Rami hatalmas nagylány lett...

Bibar!

Kamilla álom szép, annyira csodás az arca, és olyan kis zabálni való :)

Vikkata!

Édes a pici fiad :) Jó hogy babóval minden rendben, már nincs sok hátra :)

Erika!

Nem kell más gyerekhez mérni Marcellt, én is találkozok ilyennel, az én gyerekm már beszél, meg ezt csinál meg azt... az enyém nem és akkor mivan? Majd fogja, erre szoktam mondani, tudja ő is, csak még nem akarja megmutatni :) :lol:

Juci!

Édesek a lányok, Panna pedig egy kis cuki bogyó :)

Rólunk :

Jamicica 88 cm és ruhástól (mert ő már nagylány :)) 15 kg. :)
Hatalmas lett, nem győzöm kapkodni a fejem...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witsh, nem semmi méretekkel rendelkezik Jami, Dorka most 89 cm és 13 kg :lol:

jucicuki
 
 


Sziasztok, lehet néhányan tudjátok ki vagyok, a BMC-be járunk topicban (is) nyomulok még, bár már nem kellene :D hiszen 28. hetet töltöttem a héten!
Szeretnék kérdezni valamit tőletek, ha nem gond?!
Kellett valamelyikőtöknek Ferrlecit injekciót (vagy más vénás vasat)kapni a várandóssága alatt, mert rossz volt a vérképe???
A vasam jó, de valszín nem szívódik fel rendesen... hemoglobinom 100 (120-155 között kellene lennie)! Kaptam Ferr-Fol-Gammát, Maltofert, de nem segetíttek, most meg már a hajam is elkezdett hullani, úh. hétfőtől vénásan kapom a vasat.
Kicsit félek a mellékhatásoktól, főleg, ami a babát illeti!
Előre is köszönöm és gratulálok a spontán babákhoz is! Amúgy a képeket szoktam lesni! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Juci Jók a képek. A nagyok igazi kis huncotok. A kicsitől meg el vagyok ájulva. 3 hónaposan ilyen szépen tartja magát.

Navared Sajnos nem tudok segíteni. Nekem nem volt ilyen próblémám. Csatlakozhatnál hozzánk! Időnként beleolvasok a topikba.

Witch Igazad van. Nem is foglakozom vele. Hu. A kislányod tényleg megnőt. De képek a tanubozonyság rá. Igazi kishölgy.

Gabi A megjegyzésekkel ne foglalkoz. Élvezd a kismamaságot.
Jó lehet a kismocorgot érezni. Boti hogy reagál a változásokra? a növekedő pocakra, kistesóra?
Nálunk is van játék féltékenység. Van játszópajtás, aki eljön hozzánk. Na hozzák. 5 hónappal fiatalabb. Bizony a fiam kitépi időnként a játékot a kezéből., vagy szorja rá a homokot. Résen kell lenni. De így tanulja meg, hogy rajta kivül van más is. Anya nem csak vele foglakozik, hanem más babával is. Pedig mi rendszeresen járunk Tipegőre is. Ott is van, hogy más babával foglalkozok, de ott nem vette fel. Szerintem most ért el abba a korba, hogy ez az enyém, más ne nyuljon hozzá.

A vonalzóban segitséget kérek vagy nem lesz. Nem megy ez nekem.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Sziasztok,

Gabicsibe, nagyon szépek vagytok a fotókon! Boti nagyon nagyfiús már, és nagyon ügyes a csigárajzolásban! Nálunk még én gyártom a csigákat :D Miért csodálkoznak rá a pocakodra? :-o Ne foglalkozz vele, olyan izé, hogy valaki azzal van elfoglalva, hogy másnak mekkora a hasa... Csodálkozz vissza az övékre :D

Vicuska, Rami csodaszép, nagyon hasonlít Rád! Miújság a kistesóval, hogy vagy, nem émelyegsz nagyon? Álomkór van?

Bibar, édesek a gyerekeid, látszik, hogy Olivér milyen büszkén feszít mellette :) Tényleg szerencséd van, hogy Milka ilyen nyugis, kívánom, hogy maradjon így!

Vikkata, boldog szülinapot! Nagyon örülök, hogy nem romlottak az értékeid és főleg, hogy már itt tartotok! Külön köszi, hogy raktál képet Lőrincről, teljesen lenyűgöz ezekkel a szemekkel, hihetetlen :D
Ami Lőrinc "fényevését" illeti, tudod, Gábornak is vannak ilyen időszakai. Én nem tartom olyan borzasztónak, hogy bébiételt adsz neki, na és? Gábor is eszik néha, ha épp úgy alakul, hogy nincs időm főzni. Örülök neki, hogy szereti és megeszi, egy gonddal kevesebb. Most a nyaralásra is viszünk magunkkal, hátha nem alakul úgy mindennap, hogy be tudunk ülni valahova meleget enni. Szóval az a fő, hogy ne stresszelj ilyeneken most... de hát úgyis tudod ;)

Baby, köszi a Málna híreket, nagyon örülök, hogy a sok aggodalom alaptalan volt, és jól vannak.

Juci, egyre jobban hasonlítanak a lányaid, hogy csinálod? :) Panna meg egy sportlady, már hogy tartja magát! Nagyon édes :)

Rólunk: már lassan 1 hete itthon vagyunk vidéken a szüleimnél. Gábort kicserélték: sokkal nyugodtabb, délután és este kb. 5 perc alatt elalszik egyedül, és legmélyebb megdöbbenésemre annyit eszik, mint egy napszámos. Mindegy, mit adok neki, csak eszik és eszik :-o Sokat vagyunk kint persze, mert itt lehet motorozni, minden sík, de szerintem inkább az lehet a magyarázat, hogy megint növésben van. Jövő hét közepén utazunk haza, aztán meg - ha nem jön közbe semmi - Ausztriába.
Én is jobban vagyok sokkal. Az erőnlétem már a régi, de persze még nem emelem fel Gábort. A hegem még érezteti magát mindennap, főleg este nagyon szurkál, pedig már lassan 1 hónapja a műtétnek. De azért lassan csak helyrerázódom. Már csak lelkileg kéne...
Na, dobok egy képet a zseboroszlánokról és megyek... most ennyire futotta :)

Kép

Kép
elan
 
 


Erika, köszi! Hátha valakinek van tapasztalata... majd kivárom! :D
Most még, remélem min. 11 hétig egyben leszek, aztán majd meglátjuk ezt a csatlakozás dolgot, de köszi!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Elan, többen mondják, hogy nagyon hasonlítanak, nekünk annyira nem tűnik fel, így, hogy minden nap látjuk őket. Ma délután voltak itt ismerőseink, akik régebben látták őket és ők is ezt mondták.

jucicuki
 
 


sziasztok:))
köszönöm a dicsiket:))Milla egy álom baba,aki ide jön nem győzi dicsérni,soha nem sir,csak eszik,alszik,mosolyog:))hááát ez számomra is új:))

Juci
édesek a gyerekek:))nagyon szép a picúrka is:)

Gabi
gömbölyödjél csak:)))mások meg dumáljanak ha akarnak....

Witch
jó kis súlyban van:))ha erre jártok gyertek majd be,úgy megdögönyözném:)))))

Navared
nekem csak kapszullában kellett a vasat szednem,igy nem tudok sajna segiteni:(((

Elan
jajj de cuki:)))hát igen jót tesz a sok levegő:))örülök hogy ilyen jól vagytok!!!!!

Baby
igen fura neki,de hozzá kell szoknia!!
érdekes módon mindig akkor kell kakilni,pisilni mikor szoptatok:(((ilyenkor ugy sajnálom Millát,le kell raknom és elvinni Olivért,nem merem hagyni,nehogy bekakiljon...szóval cseles gyerek!!

Vikkata
akkor most biztos te is kapsz egy ilyen tündért:))
örülök hogy jó hireket kaptál,kitartás továbbra is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bibar
 
 


Sziasztok Lányok,

Juci, gyönyörű Lányaid vannak!
Elan, ez a kisfiú egy huncut kis ennivaló kiskrapek!! Belőle biztos sok erőt tudsz meríteni.

Rami is alig eszik, szinte csak a napfény ad neki energiát, pedig ő aztán evett. De nem izgulok 15 kg.

köszönöm a sok érdeklődést felőlem.
Az émelygés teljesen kikészít, reggeltől estig tart, komolyan kész vagyok már. Meló után elvánszorgok Ramiért a bölcsibe és onnantól csak egy darab használhatatlan valami vagyok, már többször hánytam is de rásegítettem, annyira kínlódtam.
A másik durva a pocakom mérete. Mindenki 4 hónaposnak néz, buszon már átadják a helyet...hát mások ilyenkor még lazán letagadják...na, nem mintha le akarnám de akkor is miért ilyen nagy?
Na,nem nyafogok, a babónak nagyon-nagyon örülök de ez a mostani terhesség nem semmi!!

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Sziasztok csajok!

Most csak erre az oldalra reagálnék,mert hulla vagyok!

Málna!
Gratulálok a kis Málnához és örülök,hogy nincs semmi baj!

Bibarkám!
Gyönyörűek!

Juci!
Kész csajok a mindjárt 3éveseid:)A pici zabálnivaló:)

Elan!
A vidéki levegő meghozza a legényke étvágyát!Édes,ahogy pózol!
Örülök,hogy jobban vagy és hajrá pihenés!

Vicuska!
De szar ez az egésznapos émelygés!Urad nincs otthon estére,hogy felváltson hamar?Szép nagylány lett Rami!

Witch!
Nem semmi a mérete Jaminak:)

Süni!
Hogy bírja Zéti,hogy melózol?

Jezsoerika!
Játszón az enyémek játszanak és ezért nem mennek koldulni az anyukáktól!De én elmagyarázom az enyémeknek,hogy nem kapnak és kész!Én sosem ülök a játszón,mert azt két gyerekkel nem lehet,így nem is tudnak odamenni kunyerálni!

Gabicsibe!
Tojni mindenki véleményére!Szép pocakos mami vagy és Boti meg hatalmas,nem győzök csodálkozni,helyes!
Klassz lehet a mocorgás:)

Vikkata!
Nem irigyellek ezért a nem evészetért,hogy ilyen válogatós,bár ha jól belegondolok az én fiam is ilyen!
Jó,hogy nem kellett befeküdnöd.Hatalmas kék szeme van Viktornak:)


Mi jól vagyunk,kicsit a dackorszak kezd előjönni.Dumálnak,cuki!Néha még van ,hogy csak én értem mit akarnak!Dóri már május óta 3kerekűzik,Balu nem hajlandó!Most akarok venni rollert Dórinak,mert az unokatesójánál próbálkozott és tetszett neki!
Totál szobatiszták csak Dórira adok éjjelre pelust,mert ő olyan kómás,hogy nem ébred fel,ha bepisil:)))
wc,bili,fű,mindegy hova intézik a dolgukat!
A kajálás nálunk is necces,főleg Balunál!Minimális főtt kaja!
Rántott hal,rántott hús,sült krumpli,krémlevesek,tészta pörivel,rántott gomba,flekken csirke,tojásos nokedli,szalámi,párizsi,lekvár és süti!
Nagyjából ennyi!Főzelék semmi,bár most rákaptak a nyers répára!Viszont gyümölcsöket esznek!

Igyekszem még jönni majd!
Vendég
 


Elfelejtettem!

Keresztanya lettem!A tesómnak megszületett a babája aug.18.-án!4kg és 55cm Tamara!Már van teje.Császáros volt,de elcseszték az epidurált,rettenetesen fáj a feje és újból kellett tegnap szúrni a gerincét,hogy befecskendezzék a szúrás helyére a saját vérét.Így sajna még nem jöhetnek haza!Majd teszek róla is képet!
Vendég
 


Benszi, gratula tesódnak. Szép méretek!

Szegény, ezzel a szúrással, gyors jobbulást neki!

Képeket tieidről is kérünk!

jucicuki
 
 


Lányok!

Lenne egy gyors kérdésem. Írta valaki, hogy a Disney-nél dolgozik... Ki az? Majd el mondom miért kérdezem :lol:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


JUci
Nagyon édes Panna is :D

Elan
Jó nagyot nyúlt Gabi is!Olyan vékony az arcocskája!DE látom most van étvágya,hátha egy pár kilót fel szed most :D

Vicuska
SAjnálom,hogy rosszul vagy,de kitartás hamarosan vége :? Látod én is ezen kesergek,hogy nagy a pocakom,de tegnap a védőnő megnyugtatott hogy butaság és ne is foglalkozzak vele!Ott már lakott bent egyszer valaki,természetes hogy nagyobb.Én pl.most mindent oda hízok,míg Botival eloszlott.Szerintem nálad is ez a helyzet :D

Benszi
Gratula a keresztlányodhoz!Szegény anyuka,remélem gyorsan helyre jön!Ügyes nagy gyerkőceid vannak!

Witch
Sajna én nem emlékszem ki volt :( ,de rémlik valami.

Navared
Lehet,hogy már nem aktuális és túl vagy már az első kezelésen is és nem okozott nálad panaszt!Ezt találtam neked
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... eg__148195
http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?pid=56653

Képzeljétek van kölcsönbe egy méreg drága 3 kerekű biciglink,de Boti nem tudja hajtani.Tegnap a játszón kölcsön kaptunk egy olcsó,elég egyszerűt,Boti rá ült és úgy ment vele mint aki hónapok óta megy vele.Itt is igazolódott,hogy nem mindig jó a drága.Valószínű nagyon elöl van a pedál és ezért nem tudja hajtani.
gabicsibe
 
 


Köszönöm szépen Lányok!
Gabicsibe, hát már az elsőn túl vagyok és nem volt annyira gáz, a dokim szépen lassan csinálta és nem lett semmi bajom! Amúgy sem magamat féltem/tettem, hanem a kisbabcit! Mert én már kemény legény, azaz leány vagyok :lol:
Köszi a linkeket!!!
Látom, pár héttel mögöttem vagy... jól viseled? Vérképed okés? :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Navared,
most csak gyorsan neked írok. Én kaptam Ferrlecitet, a terhességem legelején, mert cudarul alacsony volt a vasam. Pontosabban a kúra hamarabb kezdődött, minthogy teherbe estem volna, de az utolsó néhány ampullánál már várandós voltam. Kicsit én is izgultam, hogy nem árt -e a babának, ezért csak a felírt dobozt adattam be, aztán átváltottunk tablettára. Viszont nem lett gond, Benedek makk egészséges szerencsére! :wink:


Próbálok alaposabban visszaolvasni, csak amilyen a formám, úgyis mindjárt felébrednek... :D

Kép

Kép
mamm
 
 


Mamm, nagyon szépen köszönöm neked is!
Amúgy az első 12. hétben kifejezetten nem ajánlják, a többi héten meg csak szimplán nem :) Ma beszéltem egy házidoki volt osztálytársammal, ő gyakran ad be vénás vasat és szerinte ez még kevésbé "káros", mint a tabletta... hát ki tudja!
Örülök, h. minden redben volt a kisfiaddal is!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég nem voltam itt. Visszaolvastam mindent, és mostantól felveszem újra a fonalat! :)

Gratuálok minden újszülött (már nem is olyan kicsik) babákhoz!
A kismamáinknak is, nagyon szorítok értetek!

Ne haragudjatok, ha most név szerint nem reagálok senkinek, ígérem, hogy lassacskán újra beszállok és írok!

Mi jól vagyunk, megyünk bölcsibe szeptembertől. Hamarosan írok többet is!

Sok puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Juci,
nem tudok írni a vendégkönyvetekbe, úgyhogy itt írom:
Isten éltesse a csajokat!!! :D :D :D

Kép

Kép
mamm
 
 


Juci!

Boldog szülinapot a csajoknak :)

Puszi

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Juci,

Boldog Születésnapot kívánunk a lányoknak!

Üdv
Uche és Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Köszönjük szépen a köszöntést!

Kép

jucicuki
 
 


Életem! Kép

Kép
timy28
 
 


Sziasztok!

Juci, utólag is Boldog Szülinapot kívánok a Lányoknak!
Micsoda hercegnős torták...nem semmi!! :lol:

Timy: GYÖNYÖRŰ!!!

Velünk minden oké, megvolt a 12. hei UH, nyakiredő rendben.
Mindene megvan, a nemét még nem tudjuk. :D

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Juci
Boldog szülinapot így utólag is a csajoknak!Mit szóltak a tortához?Ezt is te keráltad?

Vicuska
Örülök,hogy minden rendben veletek!Növesztgesd csak a pocakod :D Rami tudja már,hogy kistesója lesz?

Timy
Nagyon szép a lánykád!!!Írnál magatokról bővebben???

Kriszta
Na hogy viseli Uche a bölcsit??Te visssza mész dolgozni?

Mi jól vagyunk,Boti 1000.rel táncol az idegeimen.Dúl a dackorszak kőkeményen!Szegény Pöttömöt sajnálom,elég stresszes a pocakbeli élete,remélem mire megszületik már Boti is túl lesz a nagyján!Vagy hiú ábrándokat kergetek :?

Lányok
A picinek keresek bundazsákot van ötletetek hol találok ilyet jó áron?A brendoné kicsit húzós anyagilag!
gabicsibe
 
 


Gabi!

Én annó a Brendonba, a Tescoba és a Kenguruba vettem, de leárazva, ahogy nőtt a baba, a H&M, C&A, és az angol használtruhásak is jók :), de ami számomra tuti: www.babaholmiolcson.hu, vagy googleba: Bippa Kft. Annyi, hogy ott nem lehet kártyával fizetni. Meg érdemes előtte felhívni őket hogy már van e... Remélem tudtam segítnei.

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Gabicsibe, én sütöttem, igen.

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Juci! Boldog szülinapot a lányoknak. Milyen nagy már a te picikéd is:)

Timi! Én is dec. 28-án születtem, csak egy pár évvel korábban, mint a gyönyörű lányod.

Gabi! Olvasom, hogy dackorszak, meg minden. Én is féltem mi lesz a picivel, mikor terhes voltam, meg persze a lelkiismeret, hogy vele nem tudok foglalkozni. Abszolut oda sem tudtam figyelni a terhességre, Benedek annyira lefoglalt. Mikor vele voltam terhes, akkor elmentem táppénzre már szinte az elején, jártam terhesjógára, kapcsolatanalízisre, úszni, olvastam a könyveket, pihentem stb. stb. , Bonifáccal pedig semmi ilyen nem volt, úgy mentem be szülni, hogy még Benét folyó magzatvízzel elaltattam, mégis Bonika egy tök nyugis, mosolygós, türelmes, egyedül is sokat eljátszik baba(gyerek). Nálunk a féltékenység elég durva volt az elején, aztán enyhült idővel, de még most is napi szinten bántalmazza szegénykémet, nagyon oda kell figyelni. Bene még most sincs 3 éves se, szóval önkontrollja még elég ingatag. Ha nem jut rá idő, hogy csak vele töltsek időt egy nap, akkor teljesen megbolondul. Persze minden gyerek más, de szerintem 2-3 éves kor között azon kívül, hogy egyre többet megért dac tekintetében nem sok változás van, csak a módszerekben. Gratula, amúgy az új babához neked :)!!

Gabi! Nekünk van egy újszülött azt hiszem 56-os Brendonos bundazsákunk, még Benének vettem 3 éve. Ha esetleg érdekel küldj egy privit lefotózom neked és megbeszéljük az árát. Alig használtuk, mert Bene hamar kinőtte, Bonikánál meg elő sem vettem, mert mire kellett volna már kicsi volt.

Mamm! Most látom, hogy nálatok is Benedek van! Benedek rulez

Evés témában szeretnék veletek egy pár gondolatot megosztani. Bonikával egészen máshogy kezdtünk neki a hozzátápláláshoz, mint annak idején Benével. Úgy hívják, hogy igény szerinti hozzátáplálás (baby led weaning). 8 hónapos koráig szinte semmit nem fogadot el csak szopizott. Ez Benussal is így volt. Utána viszont nem kezdtünk el pürézni, hanem rögtön darabosat kezdtem el neki adni, és nem úgy, hogy én etettem kanállal, hanem odatettem elé a darabokat (főtt zöldségeket, puha gyümölcsöket) és hagytam, hogy ő egyen ahogy és amennyit akar. Mostanra szól, ha éhes és kézzel, de nagyon szépen eszik egyedül, csak beültetem a székébe és tolja be, amit elé rakok. Soha!! nem kell és kellett etetni, nem is hagyja magát, és nagyon ügyes. Egyszer sem kezdte el dobálni a kaját és nem is köpködött soha, szemben azzal, ha anya akarja megmondani mennyit egyen és mikor nem éhes elkezd játszani a cuccal. Az egésznek az az alapja, hogy rábízzuk a gyerekre mikor és mennyit akar enni. Azt, hogy mit persze a szülő dönti el, azért sokat kell takarítani az etetőszéket, de nekem ennyit megér. Benével mi is püréztünk, aztán darabos, aztán rendes kaja, de nekem ez a módszer sokkal jobban bejön, kevésbé macerás (nem kell pürésíteni, etetni) és a gyerek keze is olyan sokat ügyesedik vele. Persze mindig együtt eszünk, de így olyan békés. Ja és ha befejezte akkor is jelzi, hogy ki akar szállni a székből és akkor vége.

Na most már jó éjt mindenkinek.
gombahölgy
 
 


Gabi
hiúábrándokat kergetsz:)))))))))))))csak rosszabb lesz,nem akarlak elkeseriteni:(((Olivér iszonyú rossz,dacso akaratos,ezt hozta ki belőle Milla,közben imádja puszilgatja,szereti,őt nem bántja csak engem....sirós,ujra felébred éjszaka stb,nagyon meg van zuhanva:(((készülj fel!!!!

Juci
boldog szülinapot utólag a csajoknak!!!szépek vagytok!!!!

Vicuska
örülök hogy minden oké veletek:)))))))))))))))))))))

jól vagyunk csak semmi időm semmire,ruha biznisz beindult hogy itt az ősz,na meg a skacok lefoglalnak:))Milla még mindig a legjobb baba a földön,szavam nem lehet rá,Olivérre annál inkább.........ja milla kapott fülbevalót:))))majd rakok képet,nagyon cuki!de nem most mert most mennem kell:))jó éjt:)

bibar
 
 


Witch
Köszi,a honlapot már láttam!Csak azt nem tudom mikor jutok el oda :?

Juci
Nagyon ügyi vagy!!!

Gomba
Örülök,hogy jelentkeztél!Hát igen az ember a másodikkal sokkal következetesebb :D Köszi a gratulációt!Bundazsákkal kapcsolatban kár,hogy csak 56-os :( mivel nekem minimum 3 hónapra kell így csak a 68-as jöhet szóba!Azért neked is köszi az ajánlatot!

Bibar
Nálad a gyerkőcök egy szobában vannak?nem kergetek hiú ábrándokat csak magamat szeretném nyugtatgatni :D Tudom,hogy nem lehete,de lelkiekben már felkészültem a legrosszabra :D inkább kellemesen csalódjon az ember :D

Kata,Elan
Hogy vagytok???

El is felejtettem mesélni nektek,hogy Boti megoldotta magától a kuki kérdést!Egyiknap lefekvés elött pelus nélkül üldögélt a szőnyegen és nagyon csendben volt.Természetes most is a kukiját húzugatta,de már nem előre hanem hátra.Az alvás után panaszkodott,hogy elzsibbadt a kukija és úgy szúr.Aztán este fürdéskor nézem elég csúnya neki,másnap irány a doki.Semmi különös teendőnk nem volt vele,kamillás ülőfürdő,körömvirág krém.Két nap alatt rendbe is jött,sőt már rendesen hátra is húzható.Sajnos a szobatisztaságban vissza esés van,pisilünk mindenhová csak a bilibe vagy wc-be nem!A kaki is csak a pelusba megy :( Olvastam a netbaby.hu-n hogy ilyenkor már csak dacból sem pisilnek,kakilnak a bilibe.Ott azt írták inkább a 2 éves kor második felétől érdemes elkezdeni a bilire szoktatást!Szóval Elan,ERika,Kata nem vagytok lemaradva semmiről,sőt!
Tegnap voltam uh.-on, a babával semmi gond,nagyon szépen fejlődik!Viszont a méhlepényem szélei nem a legtökéletesebbek,cisztás képletet mutat.Legrosszabb esetben nem válik le az egész és műtéti úton távolítják el.Jövőhéten mennem kell kontrollra,hogy változik e a mérete.
gabicsibe
 
 


Sziasztok!

Benszi, gratulálok a keresztlányodhoz, nagyon szép nevet válaszottak!

Kriszta, szorítok Uchenek a bölcsihez. Majd írj, hogy sikerült beszoknia! Visszamész a régi munkahelyedre?

Juci, utólag is nagyon boldog szülinapot a lányoknak, gyönyörű tortákat sütöttél. Nagyon ügyes és kreatív vagy!

Timy, milyen szép a lányod!

Vicuska, nagyon örülök, hogy minden rendben veletek. Rami mit szól?

Gomba, nagyon érdekeset írtál ezzel az igény szerinti hozzátáplálással, nekem szimpatikus is a dolog... azt viszont nem tudom, mi van, ha tápszeres, vagy részben tápszeres a baba, ilyenkor korábban el kell kezdeni a hozzátáplálást ugye, de a darabosat még kitolja a nyelvével... vajon olyankor hogy megy ez?

Bibar, követelem a fülbevalós fotót :)

Gabicsibe, ez a Boti csúcs :) Milyen jól elintézte a kukiját! Most újra pelusoztok akkor? Nem irigyellek a hisztik miatt, nálunk is gyakran kiborul a bili :( Ez most ilyen, nincs mit tenni. Állítólag ez az egészséges.

Nyaralni voltunk, azért nem jöttem (azért olvasni olvastalak Benneteket!). Bécstől 1 órányira voltunk egy eldugott kis farmon. Eléggé hideg volt, de szerencsére csak ritkán volt olyan, hogy esett volna az eső, és emiatt ne tudtunk volna kimozdulni. Nagyon jól éreztük magunkat, egy igazi édenkert volt Gábornak: 25 tehén, 7 macska, nyuszi, kutya, a pajtában oldtimer traktor-múzeum egy rakás traktorral, amikre fel lehetett mászni, a kertben játszótér... sokat kirándultunk, és megállapítottuk, hogy nagyon strapabíró a kölyök: a 4 km-es sétáknak csak kb. a felében kellett vinni az apjának (nyakbanülősen oldották meg).
Most kicsit alábbhagyott nálunk a dackorszak, nem kell annyit harcolni Gáborral. Viszont rettenetesen félénk lett (eddig sem szerette annyira az embereket mondjuk), a felnőttekkel csak aranyosan szégyellős, de a gyerekektől egyenesen retteg. Ha csak a közelébe jön egy, zokogni kezd és elrohan. Ez nagyon kellemetlen, nem tudunk kisgyerekes helyre menni vendégségbe például. Annak ellenére, hogy a szűk környezetével megállás nélkül beszélget, hihetetlen fantáziával, összetett mondatokban mesél, szaval (most már németül is), ismerősökkel sem áll szóba, idegenekkel pláne. Egyszóval szorong.
Sajnos ez genetikai, én is ilyen voltam, de annyira szeretnék valahogy segíteni rajta, hogy neki ne legyen olyan nehéz a dolga az oviban majd, mint nekem volt... most a dokinőnk tanácsára szerepjátékokkal, mesékkel próbálom majd oldani a feszültséget, meg persze próbálunk járni megint zenebölcsibe meg játszóra, meglátjuk segít-e.
Sajnos fitymaszűkűlete van, úgy fest a helyzet, hogy 3 éves kora után műteni kell majd, ha addig nem javul. A krém sem segítene ezen, mert nem letapadásról van szó. Próbálom óvatosan tágítgatni, de semmi eredménye.
A fentiektől eltekintve nagyon jól vagyunk most :)



Kép

Kép

Kép

Kép
elan
 
 


Sziasztok!

Elan,
Nagyon aranyos Gábor, és látszik, hogy mennyire jól érezte magát Veletek! Traktor mánia még mindig meg van nála látom :)
(nem akarok sebeket feltépni, de könnybe lábadt a szemem, amikor olvastam, hogy min estél keresztül, remélem, hogy minden rendben van és tudom, hogy nem vigasz ebben az esetben, de hajrá kistesó projekt!)

Erika,
Marcell hogy van, minden rendben vele? Gondolom, ha nem esik attól még sokat vagytok kint! Szerintem is, ha még nem akar bilizni, akkor ne erőltesd. Igaz Uche még csak játszik a bilivel, már ha pisil vagy kakilt mindig jön és szól és fogja a pelusát. Unokatesoméknak pl a bili szóba se jöhetett a gyereknél, vettek wc szűkítőt és oda ment az első pillanattól.
Kukaccal van valami?

Málna,
Gratulálok Neked is a babához! :) Sok tejcsit kívánok! Majd ha lesz időd, akkor írj!

Baby,
Bendegúz gondolom már nagy kópé, majd tegyél fel róla képet!
Jól vagytok? Minden ok?

Juci,
Nagyon édesek az ikrek, sokat akarnak játszani Pannával? Gondolom azért jön náluk is a pelenkázás, meg a szoptatás játéknak, mert mindig látják Tőled :)
Panna sorozatképek egyszerűen fenomenálisak! :)

Süni,
Zéti jól van? Jó gyorsan fejlődik! Képet rakhatnál Te is róla :)

Gomba,
Nagyon helyesek a fiúk így együtt! :)

Bibar,
Nagyon szépek így együtt a gyerekek, Olivéren látszik mennyire szereti a kishúgát! :)

Gabicsibe,
Neked is gratulálok a kismamasághoz! Ne aggódj biztos nem lesz semmi baj a méhlepényeddel, de azt lehet tudni, hogy mi hozta ezeket a kis cisztaszerűségeket? Boti nagyot nőt, és nagyon szép nagyfiú már! Várja már a kistesót? Nálatok van valami a kukaccal?
Nagyon szép kismama vagy :)

Vicuska,
Nagyon szép Rami és milyen jól áll neki ez a haj! Gratulálok Neked is a kistesóhoz!

Vikkata,
látod, gyorsan telik az idő, nagyon szorítunk! Lőrinc már igazi nagyfiú! Jók a képek! Hogy bírod a fekvést? Lőrinc jó fiú gondolom, nem?

Benszi,
Hogy vagytok? Majd tegyél fel képet Dóriról és Balázsról!
Gratulálok a keresztanyaságodhoz! :)

Timy,
Nagyon szép a nagylányod!

Nika,
Nagyon sajnálom ami történt! hogy vagy? Ati? Néha azért jelentkezz! Iwiw-en szoktam kukkolni a képeket! Nagyon aranyos Ati :)

Ne haragudjatok, ha valakit kihagytam!

Rólunk:
Uche a nyáron nagyon sokat fejlődött, rengeteg szót mond magyarul és angolul is, van hogy felváltva ugyanazt. Néha csak nézünk. Nagyon hamar elkezdett beszélni 16 hónapos korától kb. Egy hónapja mondja az anyát is, és azt most már előszeretettel használja :)
Eszik egyedül, de csak még elég nagy kupival, de nem baj takarítgatok utána. :)
Visszamegyek dolgozni jövő hét utáni héttől, mert visszavesznek, igaz megszűnt a munkáltatóm, de végül is ugyanarra a munkahelyre megyek vissza, csak más munkáltató alatt. Szerencsém volt. De kb háromszor annyi pénzt kapok, mintha itthon lennék, és így nem hagyhattam ki a lehetőséget. Meg az -az igazság, hogy sokszor érzem, hogy Uche-nek már nem vagyok elég, hiába játszok vele egész nap...meg jó is a közösség szerintem. Jelentkeztünk már bölcsibe januárban, de nem vettek fel, és fellebbeztem, de arra is nemleges választ kaptunk. Megbeszéltük itthon, hogy akkor magán, kerestem itt a közelben, mert még így is jobban jártunk volna...erre a magánban lebeszéltem mindent és utána két napra felhívtak az állami bölcsiből, hogy még mindig visszamennék dolgozni, mert akkor felveszik Uche-t, mondtam hogy igen. Ez volt két hete, és hétfő óta bölcsizünk. Az első három nap eltelt valahogy 9-12 óráig voltunk ott, jól érezte magát, semmi különös nem volt, kicsit majd át kell állnia, mert ő már 11 óra körül szokott aludni, de itt csak 12-kor ebéd után teszik le őket. Nagyon fáradt már addigra. Minden kaját megevett a bölcsibe, szinte csak főzelékeket kapnak, eddig volt spenót, brokkoli, tök, karalábé, finomfőzelék.
Tegnap már ott kellett hagynom reggel a reggeli után, hát hallottam, hogy sírt, mondták, hogy fél 12-re menjek vissza. De csak 13 óra után tudtam elhozni, mert ebédelt nélkülem és el is aludt a dadussal :) Mondták, hogy sírt, de le tudták foglalni, meg sokat játszott is.El sem hittem, mert annyira anyás, hogy hihetetlen, hogy ilyen ügyes!
Ma már reggel fél 8-ra vittem, és majd csak egy - fél kettő körül kell mennem érte.
Az első pár napban, püfölte a gyerekeket, eszméletlen irányító típus...már most látszik rajta...azt mondta a dadus, hogy a gyerekeknél is kialakul egy sorrend, szóval ne aggódjak, hát nem aggódtam, csak nem szeretném, ha verekedős maradna...az ok, ha megvédi magát, de ő az erejét fitogtatja.
Kíváncsi leszek ma mit produkált :)
Lehet szerencsém van vele, hogy ilyen "könnyen" ment eddig, igaz még változhat, de remélem, hogy nem. Szerintem engem jobban megvisel, hogy nincs itt. Sokszor halkan közlekedek a lakásban, és utána felfogom, hogy nincs miért, mert ő nincs itt, na ez elég furcsa:(
Van ott egy kisfiú, egy hete hozták először, ő két napon keresztül a lelkét kisírta és be sem akart reggel menni a bölcsibe, meg csak a dadusnál volt hajlandó lenni, két napig három -négy órán keresztül sírt...az anyukája meg a váróban hallgatta...hát nem lettem volna a helyébe..de mára már ő is jobban kezd lenni. Szóval van, hogy könnyebben vagy nehezebben megy, de olyan nincs sajnos, hogy ne sírjanak nagyon :(

Pár kép Uche babáról :)

Nyaralás közben :)
Kép

Reggelizünk:
Kép

Kép

Kép

Így aludt a strandon!
Kép

Kép

Bocsánat, ha most egyszerre sok voltam, de most volt időm írni :)

[/b]

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Na akkor én is gyorsan bejelentkezem.. :wink:

Velünk minden oké, már 2,5 kiló a "reméljük" kislányunk, mivel ma sem látta a doki a micsodánkat :oops: , így kb. 12 hete csak vaktában veszem a bébicuccokat!! :lol: De legalább kiéltem lányos vásárlási lázam és ez sem maradt ki az életemből, ha véletlenül meglepetés ér a szülőszobán.. :D Behoztuk az összes lemaradást és elvileg 30-án megyünk már az első NST-re, amin majdnem dobtam is egy hátast. Már nem is vizsgálgattak, szóval azt hiszem a legnehezebbeken talán túl vagyunk, bár a baba kereszben fekszik, szóval a szülés még így ebben a formában érdekes lenne..

Málna! Nagyon szép nevet választottatok! Gratulálok kislányotokhoz!! :D

Erika! A szobatisztaság nálunk egyáltalán nem kérdés itthon, még csak nem is próbálkozik Lőrinc, pár hete a WC közelébe sem megy. Mióta nincs az a nagy meleg. Szerintem még jó sokára leszünk bugyisok. Szerintem Marcell sem érett még meg rá, de a kisfiúknál amúgy is később jön el a "nagy pillanat". Nekünk sokat lendített a nyáron a Dobd el a pelust Elmo. Akkor sokszor ücsörgött a wc-n, mikor sláger volt, de aztán megunta. Most a tesó miatt nem is erőltetjük. Így egy vagyon lesz a pelus, de evvan. :roll:

Elan, nagyon édes Gabi! :D A félénkség miatt szerinem ne aggódj, Lőrinc sem beszél idegenekkel, és szerintem ebben a korban még nem kell egymással játszaniuk.

Kriszta, Uche nagyon nagyot nőtt, és milyen bátor, hogy így bemegy a nagymedencébe.. :D

Juci, húú nagyon jók a torták!!! :D Most ezeken a fotókon már nem látom annyira Dorkásnak Pannust. Nagyon szép kislány! :D

Bibar! Hááát apám, mindenkinek megmutattam amit írtál. Jól becarattál vele. Lőrinc így is iszonyat hisztis, szóval nagyon próbálok készülni, de sajnos tudom, hogy erre nem lehet.. :lol: Más: Ha esetleg mégis fiam lenne majd értekezhetünk csere ügyben?

Gabi! Én sokat teszveszelek, új cuccok is vannak szinte harmadáron, és Bibarnál is láttam overállokat! Én vettem 3-at is 500-600 Ft-os áron a teszveszen, abból 2 új, de a 3. szerintem szebb, pedig azt hordták csak elvileg. :wink: A hisztikről sajnos én is tudnék mit mesélni. Őskáosz ami néha itthon van. :oops: :cry: :lol: Nem is tudom mi lesz jövő hónapban.

Timy, nagyon szép a kiscsajod! :D

Most ennyi, mert Lőrinc.. :lol:
torolve_20130114141731
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: