Új privát üzeneted érkezett!

Helló!

Jumam,
Lehet még kérni? :oops: Ha már mindenki kéri, akkor azt az 1000 szavast kérem szépen még én is.

Bubek,
Én nem is néztem a gatyád. :(

Timi,
Cipit lefotózod?

Sajti,
És Te is, ok?
Én is voltam ma C&A-ban és totál kiakadtam. Alig van fiú ruha. :evil: Tudom, hogy tegnap beszéltük, hogy ez nem mindig van így, de most igen. Olyan bosszantó.

Szilvi,
Üdv. Köztünk. Én is G.E-nél szültem. Jó választás! :wink:
Én neki is és a szülésznőnek is akkor adtam oda, mikor kijöttünk a kórházból.
Nekünk is ilyen légzésfigyelőnk van, én a mai napig használom. :oops: Én így vagyok nyugodt, sőt nekem kattogóra van állítva, ha elfelejtem bekapcsolni éjjel felébredek rá.
Mi a Madarász utcai kórházban voltunk az előadáson, 2000Ft-ba kerül, szerintem jó volt.
Felesleges: a sok ruha. Beninek van olyan ami sose volt rajta. Illetve nagyon hamar kinőtte a rugikat a hosszú lába miatt, holott felül még lógott rajta, így majdnem mindig harisnyában volt, vagy lábfej nélküli rugiban.
Bendegúz nálunk is listás volt. :wink:

Mancs,
Mikor is teszel fel képeket?

Tücsimami,
Szuper jó a cipi! Hányas?
Talira jövő hét nekem totál kilőve sajna.
De utána!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Képzeljétek ma elhagytam Beni egyik szandiját, aztán meglett. :D
Persze, hogy Apja keze van a dologban! :twisted:
Tegnap ő vette le róla és a babakocsi lábtartójára rakta. Én ma bevágtam a gyereket a kocsiba, ma már ugye cipőt kapott és robogtunk Tücsökzenére. Barátnőm hazafelé vette észre és kérdezte, hogy direkt van a lábtartón 1db szandál? :shock:
Azt hittem a guta üt meg.
Aztán András délután elment a Műv. házba, ott nem volt, de az úton megtalálta, egy kerítésre feltették. Lekakálta egy kutya kicsit, meg megtaposta :shock: :shock: :shock: , de meglett.
Neki kellett megpuculni. :twisted:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
ez a lehető legjobb büntetés A-nak, a kakapucolás! :twisted:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

 
 

Ilba jól megbüntetted apucit! :lol: :lol: Csúnya apák annyira nem értenek a gyerek gondozáshoz!

Kép
vanília
 
 


hahó!

Könyvrendeléseket vettem, lehet, hogy teherautót kell bérelnem majd a talira :D , ha viszem.
Pénteken veszi meg őket a párom, Vanília a zZsipp-zsupp-ot megnéztem az interneten, úgy tűnik, már nem kapható, de azért megpróbáljuk.

Gabuska, libabőrös lettem mikor olvastam az írást az állatokról :!: . :(

Belenéztem a Suttogóba, hát nem tudom, hogy fogom alkalmaazni az ott leírtakat. Kiderült, hogy szinte semmit nem csinálok jól :shock: .
1 nincs rendes napirendünk
2 akkor szopik a gyermek, amikor akar
3 cicin vagy a kezemben alszik el
4 éjszaka is cicit kap
5 előfordul, hogy a fél éjszakát a hasamon alussza, mert felveszem büfizni, és én is elalszom

Pedig még el sem olvastam, csak belelapoztam! Mi lesz még!?A "rendbehozatalhoz" kellene kb két hét nyugalom (magunk körül). és szigorúság :? és türelem a részemről, hogy betartsam, a könyvben leírtakat, hogy lehet rászoktatni a babát a napirendre, az elalvásra és az éjszaka átdurmolására.

Valószínűleg a többieknél is "rosszul" csináltam mindent, mert mindkettőnek kb másfél éves korában volt az első átaludt éjszakája :oops:

Nálatok hogy működik az elalvás? leteszitek, kicsit duruzsoltok, aludj szépen kisbogaram, és alszik is?
Nálunk ez azért sem megy, mert Julcsi is (és a többiek is ilyenek voltak) nagyon sokat büfizik. Még 1 óra múlva is képes (ritka kivétellel) házrengetőket produkálni! Ha meg elalszik cicin, akkor ha leteszem, fél óra-óra múlva felsír emiatt, és vagy fel is ébred, vagy nem, attól függően, az álomnak melyik szakaszában van. Ma délelőtt pl ritka kivétel volt, 9kor evett, elaludt, picit böffentett, és 12kor ébredt :shock: . Délután viszont már csak fél órát aludt (evés után 1 órával!), hatalmas levegő jött ki és fel is ébresztette. később volt megint fél óra, ugyanezzel a menetrenddel. Este próbáltam úgy altatni, hogy fölvettem, leraktam, duruzsoltam, énekeltem, paskolgattam, de nem sikerült, pedig már sokszor csukott szemmel nyöszörgött. Végül 1 óra múlva felmentünk a nagyokhoz mesélni, altatót énekelni, ott hatalmasakat vigyorgott, utána nagy nehezen és kézben aludt el :roll:

szerintem ez nálunk már így marad, nem tudom, mit csináljak.
jumam
 
 


Kedves Jumam megosztanám veled alvási tapasztalataimat.
Amikor még nem tudott felállni a kiságyban napközben volt rá példa, hogy elaludt magától.Játszott néha kicsit nyűglődött max. 10 percet és elaludt. Viszont este csakis cicin hajlandó azóta is elaludni. :cry: Napközben is így van, mert mihelyst beteszem a kiágyba azonnal feláll és bömböl, így nehéz lenne elaludni.
Akkor az a suttogós könyv ua. mint a Minden gyerek megtanul aludni c. Abban is nagyon meggyőzően érvelnek amelett, hogy egy fél éves gyerek képes egyész éjjel aludni és ha nem alussza át az éjszakát akkor már akkor két évesen sem fogja.
Van benne egy szokatási napirend, hogyan vegyük rá gyerekünket az egyedül alvásra és átalvásra.
Véleményem szerint nem számolnak azzal, hogy a gyerek felkel éjjel, ha fáj a foga, hasa stb.
Tehát én gyermekem is totál el van rontva alvás ügyben. :cry: Most esély sincs rá, hogy rendeződne a helyzet.

Kép
vanília
 
 


Jumam,
ne is mondd, nálunk is cicin alvás van. De nekem jó, neki jó, így is marad. Csak mi lesz, ha már nem szopik??? :shock:
Eddig ringatva altattam napközben, este cici volt, de mivel már ugye 1 hónapja újra szopizik napközben, akkor is cici van. Leülünk és már tátog a kis fecském. :)
Éjjel meg mikor többször ébred, én cicivel tudom megnyugtatni simán. Dokinéni jól leszúrt miatta, hogy ne adjak neki éjjel, de az első nap már elvetettem ezt, mikor annyira nyűglődött, hogy felébredt totál és fél óra volt, mire visszaaludt 3 perc helyett. Na, ehhez én álmos vagyok éjjelente.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia köztünk, Szilvi, én még nem üdvözöltelek!

Én a szülés után kb 2 héttel kerestem fel a szülésznőmet, (előtte felhívtam, hogy megyek), leróni a hálámat. Orvosnak nem adtam, mert az enyém külföldön volt, az ügyeletes pedig épp hogy bejött a végére, végignézte a kislányom születését, kicsit rekonstruált rajtam aztán eltűnt. Még a nevét sem tudom. ( Julcsi születését elolvashatod a Ki tud valamit dr. Boros Juditról c. topikban)

K
jumam
 
 


Lányok, akkor elmesélem a továbbiakat. :roll:

Az első kettő cumis is volt (Julcsi kiköpi), tehát mikor elaludtak cicin, és kivettem, cumi rögtön be! Mikor már nem szopiztak (ez Zsónál 17 hónapos korában, Dadánál 10 hónapos korában volt) cumi, séta és ringatás. Mikor már nagyon nehezek voltak, emiatt a délutáni alvások elmaradtak, mert képtelenség volt őket egyhelyben tartani, voltak is harcok emiatt mind a kettővel, emlékszem Danival egyszer 1 óra küzdelem után mindketten sírva jöttünk ki a szobából :cry: . Daninak még néha szüksége volt a du alvásra, akkor egy még rosszabb megoldáshoz folyamodtam, mikor itthon volt az autó, beraktam és mentünk néhány kört a környező utcákon :oops: .Tudtam, hogy a harmadik ásítás után alszik :wink: . Viszont ebből szinte mindig sírva ébredt.
Este pedig ott kellett ülni mellettük,míg meg nem jött álommanó :( . Este nyolc órás filmet nem láttam kb 11 éve, csak mikor nem voltak itthon. :x . Annyira nem is érdekelnek, manapság is csak akkor nézek tv-t ha Zsolttal elkezdünk együtt nézni valamit, ő elalszik, én meg kapcsolgatok össze vissza és mindig találok vmi érdekeset :wink:

Azóta is nagyon igényli mind a kettő, hogy alvás előtt meséljek és énekeljek, Dani még mindig kéri, hogy kicsit maradjak utána.

Azt hiszem, azért csináltam/lom így én is ezeket a dolgokat, mert mindkettőnknek jó van/volt/lesz!!! Kicsit időigényes az igaz!!
jumam
 
 


Remélem nem haragszotok meg érte, de szerintem ezek a könyvek baromságok.
Minden gyerek más (hittétek volna :lol:), lehet, hogy valamelyiknél bejönnek ezek a praktikák, lehet, hogy nem. És ahol nem jön be, jön a "jaj, valamit rosszul csináltam!". Nagyobb babáknál, mint amilyenek itt is vannak, meg már pláne értelmetlen azzal görcsölni, hogy egy könyv útmutatásai alapján megreformáljuk az életritmusát. Pelenkázás, táplálás meg a többi persze okés, azokról én is mindent elolvastam annak idején is meg most is, de az alvás sztem olyan, hogy csinálhatunk akármit, nem tudjuk befolyásolni. Persze biztos van kivétel. Amíg nem tudjuk, hogy miért alszik rosszul, csak találgatunk, addig kár a gőzért. Márpedig nem tudjuk. Csak plusz idegeskedés, hogy mit csinálunk rosszul.
Livi soha nem volt szoktatva semmihez, úgy értem szigorú napirend meg hasonlók, magának alakította a dolgokat, nem azért alszik jól éjjel, mert anyukája olyan ügyes. Hanem fene tudja miért. Ha a fogával egész nap kínlódik, éjjel akkor is alszik, pedig akkor is biztosan fáj neki. Gondolkodtam rajta, hogy hogy a túróban lehet ez, de nem jöttem rá. Ilyen a bioritmusa, ha éjjel van, alszik, akármi történjen. Ezt a szakmailag magas ívű következtetést sikerült levonnom. :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Na, megjöttem hollandról meg barátnő taliból. Hiányoztam, ugye? Látom, szóhoz sem jutottatok unalmatokban, csak 3 oldalt kellett visszaolvasnom..hm.

Légzésfigyelő: nálunk is Angel Care, újonnan vettük huszonezerért, hihetetlen drága, mai rutinommal másodkézből oldanám meg. Amúgy indokaim, érzéseim ugyanazok, mint Ilbánál, és máig használom. Megnyugtat, hogy valaki akkor is ébered őrködik Noki felett, ha én durmolok. Nem akarok állandóan minden idegszálammal figyelni, szeretnék lelazulni ha lehet, és akkor is ezt a nézetet vallom, ha bizony volt téves (remélem) riasztásunk néhány, mikor legurult a szerről.

Altatás: nálunk piszok egyszerű. Ha előadja az álmos sírását,
1, leteszem, besötétítek, becsukom magam mögött a szobaajtót, és 10 másodperc nyöszinyösz hüppögés után alvás van.
2, Ha erősödik a sírás volumene, akkor adok neki picit enni, ettől relaxálódik, vissza az ágyba, és lásd 1. pont.

Kép Kép
coolasa
 
 


Na,
Noki úgy működik ahogy a nagykönyvben meg van írva!!!!
Persze, mert te még szülés előtt olvastad el (fel neki :lol: ) a könyvet!!!
jumam
 
 


Közben Zsódajumam az utols mondatában megírta, amit az előbb kifelejtettem! :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Coolasa, és amikor te ilyen későn érsz haza, Noki hogyan és kivel alszik el?
jumam
 
 


Légzésfigyelőnk egyiknél sem volt, bár a Julcsi-terhességnél aazt gondoltam, most már biztos, hogy beszerzek egyet! A gondolatig jutottam :oops: .
jumam
 
 


Zsódajumam,
szerintem Nokinak mindegy, hogy ki sötétít be. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Látom, mindenki alszik, megyek én is.
Jó éjt mindenkinek!!
jumam
 
 


Akkor is válaszolok, ha közben mindenki eltűnt, hiába minden trükkötök.
Nokit mire hazajöttem, apukája megfürdette, lefektette. Én meg kb. fél 11kor felkeltettem (milyen pompás anya vagyok), hogy éhségre ne ébredjen fel éjszaka (meg én se pukkadjak ki így, hogy 4kor mentem el itthonról), aztán le is tettem, és mivel telehassal elpilledt, alszik is.

Jumam, nemnem, az alvásreceptet a suttogóban kb Noki 2 hónapos korában olvastam. Addig nem tettem le napközben ilyen szabályosan az ágyikójába aludni, mert nem tudtam, hogy az evés-játék-alvás szakaszok ilyen precízen követik egymást, azt gondoltam, az egész folyamat eshetőleges, így folyton játék közben a nagy ágyon aludt el Noki a fáradtságtól, ott nyugtalanul aludt, ráadásul én sem tudtam biztonságban a légzésfigyelőmentes felületen. És onnantól kezdve, hogy tudatosodott bennem az a könyv fejezet, ez így működik. Valószínűleg Noki alvásilag remek alapanyag, amilyet csak elrontani tud anyuka, korrigálni nincs mit rajta.

Kép Kép
coolasa
 
 


Sziasztok!

Suttógóról csak annyit tudnék mondani, hogy így látatlanban sem venném meg. Egy olyan gyereknek, mint a Gabi még az se használt volna. Alvásügyileg próbáltam mellette ülni az ágyában, és simizni próbáltam, meg mesélni neki "duruzsolva", de sajnos nem hallotta a hangomat, úgy üvöltött... itt aztán abba is maradt a dolog.
A Dani tökéletes alany lehetett volna egy ilyen könyvhöt, úgy mint Coolasa Nokija! Csak rontottam rajta egy kicsit :wink:
Geri is megy az ágyikójába, ha már látom, hogy álmos és már se cici, se semmi nem kell. Kicsit be kell hozzá hajolni puszizkodni, meg simizni, mert különben megsértődik, de aztán alszik.
A napirendet, meg a gyerekek saját maguk alakítják

Jumam!
Írd le léci, hogy milyen egy napotok!!! Pl reggel hánykor ébred, kajcsi időpontok, miegymás. Ha leírod, lehet kiderül, hogy igenis van napirendje a Julcsinak, csak egyedi!!! Gabinál anno így jöttem, rá, hogy jé ez egy tökéletes napirend, csak én vagyok kusza :wink:
Az 1000 szó kicsiknek majd nekem is kellene!!!! Igen, megvan már egyszer, de olyan saláta, és több lapja szakadt, hogy kell mégegyszer! (még a Gabi amortizálta le, aztán innentől nem tartott a Daninak semeddig, amíg totál lapozhatatlanná tette.) Decemberben lesz a 2. szülinapja a tökinek és majd akkorra... Vagy novemberi gyeskor, vagy a decemberi gyeskor... tudod, nálam minden ekörül forog :wink: Hát aki egyből elkölti a gyest- családit az így jár, de legalább egész hónapban nincs gondom se pelusra, se más gyerek kiegészítőre...
Légzésfigyelővel én is mindig a gondolatig jutottam.

Ja egyébként még az jutott eszembe a suttogóval kapcsolatban, hogy a minap néztem az Animal Planeten a majombiznissz és nagyon érdekes volt, ahogy a kis gorilla kapaszkodott a mamijába és el nem engedte volna semmi pénzért és az anyukája sem. A majombébik is eléggé védtelenek, noha jóval fejlettebben születnek, mint az embergyerekek.
A legtöbb kisbabától nem várható el, hogy a számára legbiztonságosabb helyről kiszakítsák, ők nem tudják, hogy már nem ősemberek vagyunk és nem leselkedik ránk a kardfogú tigris... bárhol biztsonságban van. Csakhát olyan nehéz a helyükbe képzelni magunkat, hogy mit élhetnek át. Gondolom ez elég sokáig eltart, míg rájönnek, hogy nem jön a kardfogú, legalábbis a Gabinál sokáig tartott. :wink: Danci is minden reggelre a szülői ágyban köt ki.

Coolasa!
Neked mennyivel a regisztráció után jött meg postai úton a Tesz-veszre a kódod?

Kép
sasha
 
 


Sziasztok,

Jumam, szerintem nem csinálsz semmit rosszul, a Suttogóban szerintem nagyon sok megvalósíthatatlan dolog van. Pl. hogy ha elalszik cicin, ébresszük fel.... :shock: Én örülök, hogy elaludt!! :)
Nálunk is cicin alvás van, de én szerencsére le tudom utána tenni a kiságyba, és aztán már alszik. Nem tudom, egyelőre el sem tudom képzelni, hogy ne cicin aludjon el, de pár barátnőmnek már sikerült, szóval egy idő után biztosan nem lesz rám ennyire szüksége.
Az éjszakákat viszont szerencsére átalussza, már másfél hónapja, amióta vacsorát is kap rendeset (főzit). Illetve volt azért egy időszak, amikor annyira eldurvult a helyzet, hogy egész éjszaka csak cicivel a szájában akart volna aludni. Aztán amikor eljutottunk odáig, hogy ahogy kivettem a szájából a cicit, ő felébredt és sírt, akkor másnap amikor először felsírt, nem mentem be hozzá azonnal, 10 percet bömbizett és aludt reggelig.
Lehet, hogy sokak ezért elítélnének, de én már csillagokat láttam a fáradtságtól, és nem hiszem, hogy Bencének is az lett volna a jó, ha megerősítést kap abban, hogy igen, csak cicivel a szájban jó aludni. Szóval akkor ott egy kicsit bekeményítettünk, másnap már éppen csak, hogy nyöszörgött egy picit, azóta pedig nem is ébred.

Na, hát nálunk így vannak a dolgok.

Amúgy szerintem a Suttogóban az a legdurvább, hogy svájci óra szerint kéne működni a gyereknek a könyv szerint, ami szerintem lehetetlen, merthogy embergyerekről van szó és nem svájci óráról. :roll:

Azért biztosan fontos, ha nagyjábóli rend van az életében, pl. nálunk ilyen az esti szertartás, fürdés, előtte játék apával, aztán szopi, alvás. Ez mindig, mindenhol így van, plusz a kellékek, takaró szorongatni és a plüsbizgiri.

Bence meg most nappal teljesen összevissza alszik, szerintem most akarna átállni a napi egy alvásra, ami tegnap gyönyörűen sikerült, 2 órát aludt délelőtt, aztán délután már egy percet sem, de amúgy máskor meg összevissza: néha alszik 1 órát, aztán meg csak 10 perceket.

Bubek, Ilba, így egyelőre nem tudok menni se Tücsökzenére, se Törpike klubba, mert teljes mértékben kiszámíthatatlan, hogy mikor ájul be, avagy nem. :?

Natasa, a spenót úgy csúszott, mint a fene, szóval örülök, ma csinálom meg a másik felét! JUHHHÉÉÉÉ!

Puszi
Vendég
 


Sasha, nekem kb 1 hétig tartott a teszveszes regisztráció, mert ha jól emlékszem, kb ennyi idő amíg leellenőrzik, hogy tényleg létezik-e ilyen lakáscím, és azalatt tényleg én búvok-e meg licitálásra lesbeállva. Nekem könnyebb dolgom volt, mint neked, mert én nem eladni akartam, ahhoz asszem tényleg meg kell várni a lakcím csekkolást, én vásárolni akartam, azt meg tehettem rögtön, ahogy megadtam magam vonatkozásában egy logint a hozzátartozó választott jelszóval.

Eszti, egyetértek a suttogós álláspontoddal, ezért is írtam a múltkor, hogy én abból a könyvből csak erre az alvás tudatosító részre emlékszem, és ezért egyáltalán nem tartom azt a könyvet szentírásnak, mert 1 bekezdés hasznosítása 500 oldalból nem az az egetrengetően jó arány. Nekem is volt egy svájcióra filingem amikor olvastam, és azt gondoltam, biztos lehet babákat kiskortól kondícionálni az ilyen percrepontos napirendhez, már ha akarnám, de eszemben sincs, mert szeretnék teret engedni Noki kényekedvének is. Amúgy nálatok is úgy tűnik az alvásban volt hasznosítható ez a könyv, vagy legalábbis hasonló koncepció szerint működtetek, mert talán emlékszel, ott olvasható az a rész, ami arról szól, hogy a szerzőt, aki védőnő, hívják kétségbeesett családok segítségül, hogy mit ronthattak el, mért visít egész nap a gyerek. Ő ilyenkor kiszáll a helyszínre, ott tölt a családdal 1-2 éjszakát, és míg a szülők éjjel édesdeden hortyognak, ő mint jótündér az éjszaka közepén felébred gyermeket szépen vízszintbe helyezi és visszaaltatja. És 1. éjszaka általában 1000x kell lefektetni azt a babát, akit addig anyukája mindig az első nyöszörgésre evéssel altatott el éjszaka, aztán 2. nap már csak 50x, 3. nap meg egy nyik nélkül végigalszik. Csak az a probléma, hogy nálunk, akik még most egy szobában vannak bébijükkel, ha Noki nem lett volna ilyen mértéktartó az éjszakai sírásban, hát én is rászoktattam volna a "rossz"-ra, mert dehogy hagynám percekig sírni, ha mellettem ott az apukája, akinek másnap dolgozni kell menni frissen, kipihenten, hogy kedvenc családjának hazacipelhesse az elejtett mamutot..

Kép Kép
coolasa
 
 


Halihó!

Én sem azért szeretném a Suttogót most megvenni, mert a 11 hónapos fiamat most szeretném "megnevelni", hanem mert annyit hallottam róla - nemcsak itt Tőletek - hogy kiváncsi vagyok rá. Ha meg esetleg lesz 1 mondat, amit még hasznosíthatok, akkor az csak plusz lesz.
Beninek van napirendje, az ő és én igényeimet figyelembe véve, közösen alakítottuk ki.
A napközbeni nem alvós babókákhoz akartam már írni, hogy nem próbáljátok meg a napi 1 alvást? Ez nálunk tök jól bejött.

Zsófi és Bogi! Nagyon boldog szülinapot kívánunk Nektek!!! Kép

Na húzok a fodrászhoz.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Csajok, segítsetek már nekem.
Én most Bencének minden kajáját az Aventes cumisüvegben tárolom, mert az műanyag, és tud belőle inni is. Viszont nekem csak két darab olyan tetőm van hozzá, amivel le lehet fedni, dehát az ifiúrnak a mennyisége legalább négy üveg, így mindig fóliáznom kellene, ami nem is baj, de ha elmegyünk, jobb lenne, ha nem folyna ki.

Na, hát ezt a műanyag izét, amit rá kell csavarni, ezt nem lehet külön kapni.
Valaki látott már valahol ilyet, hogy ezt külön is lehet kapni?
Ha ti sem tudtok, akkor esetleg van valaki, akinek erre nincs szüksége, és átadná nekem? Megköszönném.
Vendég
 


Eszti, olyen hirdetést találtam a babanet adásvétel rovatában, hogy egy anyuka 20db, 1x használt aventos pohártól, tetővel együtt akart megszabadulni 6000 ft-ért, de részletekben is hajlandó eladni, természetesen ár-érték arányban. Ez a mailcíme, esetleg érdemes próbát tenni..

edinakollarne@hotmail.com

Kép Kép
coolasa
 
 


Esztipeszti lehet külön kapni azt hiszem 6 zárókupakot, nekem is így lett.

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Az Aventos pohárra is van külön 10 tető, de ha cumisüvegről beszélünk az külön 6-os kupak.

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Coolasa, de ez nem az Aventes pohár, nekem olyanom nincs, hanem ez a cumisüveg tartórésze, és arra megy rá a cumi, de ha kivesszük a cumirészét, akkor a helyére be lehet illeszteni egy kis műanyag lapocskát, így már zár. Na nekem ilyen kis lapocska kellene a rácsavarható műanyaggal.

Vuka, de ugye nem a pohárra, hanem cumisüvegre? És ha igen, hol?
Vendég
 


Eszti egyről beszélünk, fehér lapocska amit bepattintasz a rácsavarható részre. Nekem apósom hozta még. Szóval létezik a dolog csak nem tudom hol lehet kapni. Nézd meg a DM-ben, ott elég sok Aventos dolog szokott lenni, vagy a Mária nagykerben a Visegrádi úton, de az Aventos internetes oldalon (promama azt hiszem) biztos találsz, ill. azt hiszem a Dolozsmai úton van kimondott Aventes bemutatóterem és bolt.

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Sziasztok csajszik!

Szonja kép: csemetém pont 2 hetes volt, amikor a kép készült. Rendes fényképésznél, mert akkor úgy tudtam, hogy a útlevelesek nem készítenek róla képet. Ez téves infó volt, de így van róla +3 "aranyos" képkockánk :wink:
Egyébként itthon így nézett akkor ki:
Kép

Én szerettem olvasgatni a Suttogót, de annak elenére, hogy ott is több babatípust különböztet meg, a viselkedésformákat aztán eléggé egyre szabja :roll:
Jumam, egy anya szerintem ha jól érzi magát és közben a gyerek is jól érzi magát akkor nem rontott el semmit!
Én is kaptam hideget-meleget amiért együtt aludtunk Szonjeccal és minden másért. Viszont engem igazol az, hogy Szonja egy boldog kiegyensúlyozott baba és én sem vagyok annyira elcsigázva mint lehetnék. Szerintem néha nem ártana olyan emberekről példát venni akik még nem rabjai a modern világnak. De ez a gorillás dolog is elég példamutató. A másik véglet az óceánon túli hozzáállás. Regisztráltam pár amerikai oldalon,...aztán küldték a fenomenális írást, hogy miért jó az nekem meg a gyereknek ha már 6 hetesen dolgozni megyel ő meg idegennel van :shock: Tőlem nagyon távol áll ez a felfogás, de természetesen ott is felnőnek a gyerekek :)

Eszti, örülök, hogy sikere volt a spenótnak :) Szívesen adnék neked üvegzárót, de nekem nincs olyanom noha van cumisüvegem :roll: Mi aventes poharakban tartjuk a kaját, igaz Szonja kanalaz.

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Peszti, ja, félreolvastam..

Kép Kép
coolasa
 
 


Vuka, ez az, igen, köszi. Sajnos az említett helyeken még nem találtam, de honlapot megnézem. :)
Vendég
 


Eszti, ha az adott helyeken nincs hívd fel a MiniManót is, mert nekik is vannak Avent cuccaik, lehet van nekik vagy tudnak rendelni,
www.minimano.hu

N

Kép Kép
natasa1975
 
 


Eszti megtaláltam, ezen az oldalon tuti van
www.pro-mama.hu

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Vuka, már meg is találtam, és már meg is rendeltem! JUHHHÉÉÉÉ! :)
Bár nekem elég lett volna kettő is, de ha hat, hát hat. :)
Vendég
 


Eszti a kupakfogyasztó, Ilba a csillagfogyasztó :D
N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Megdöbbentő válaszlevelet kaptam az örs vezér téri cserepesháztól:

"Tisztelt coolasa!

Havonta 1-2 alkalommal lehetőséget tudunk biztosítani anyukás-
kisbabás összejöveteleknek délelőtti időpontokban.
Alkalmanként 1000 Ft-ot kérünk terembérletre.
Az időpontot mindig előre meg kell beszélni.
Ha megfelelő Önnek ilyen feltételekkel, akkor kérem, hogy telefonon
vagy személyesen keressen meg."

Erre muszáj volt visszaírnom tisztázni a részleteket, mert nem volna jó ott szembesülnünk a ténnyel, hogy félreértés történt:

"Kedves Katalin, már csak az volna a kérdésem, hogy jól értem-e tehát, hogy az 1000 ft alkalmanként és nem személyenként értendő, és hogy ezzel az összeggel egy kb 3 órát ott-tartózkodhatunk a cserepesházban gyermekeinkkel.
Köszönettel: coolasa"

Kép Kép
coolasa
 
 


Hú Coolasa nagyon kíváncsi leszek a válaszukra!

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Cool, ha alkalmanként van akkor igen jutányos kis áracska ez! Kíváncsi vagyok a válaszlevélre!

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Szeretnék pozitívan csalódni!!!! :)
Vendég
 


Vanília köszi a Milupa barackos teagranulátumot, Petrának ízlik, sajnos. :? Miért ezeket a cukros löttyöket szereti csak?!

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


De jó lenne, ha tényleg ennyi lenne... :) Nagyon kíváncsi vagyok...
Itt vannak a képek, végre le lettek töltve a pendrive-ról :wink:

Kis ejtőernyős Kép
Förszt súz Kép Kép
Tükörben pózol Kép
Ezt külön Timinek :D :wink: Kép

Kép
mancs
 
 


Csajok, Szonja sztrájkol :? Nem eszik meg semmit azaz mindenből csak 1-2 kanállal. Mondjuk én sem feszültem meg, adtam neki főzit majd, amikor elutasította kapott gyümit. Az sem kellett neki :roll: Kíváncsi vagyok meddig lesz ez így. Most csak szopizik, de az lehet nem lesz neki elég. No, mind1 ha megéhezik tuti eszik majd mást is. Azt hiszem elképzelhető, hogy a fogait érzi :!: :?:

Közben felcsavartam a szőnyeget. Így már Szonja sem lesz szöszzabáló :wink:

Olyan hülye egy idő van :?

N:

Kép Kép
natasa1975
 
 


Mancsusz, szupik a képek! A förszt cipő is édes :)
Apropó, nekünk is ilyen tükrünk van az előszobában csak Szonja nem pózolni szokott hanem rugdosni a darabjait amikor ölben van :shock:

Ja, ez a cipő kocsicipő vagy már amolyan talpbetétes fajta?

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Most vettem észre, hogy még mindig vannak képek, amik nincsenek letöltve :shock: Na majd ráálítom Mbát :lol:

Kúszik-mászik a labdáért
Kép

Óriási habtapi-őrület :D
Kép

Játszanak a gyerekek
Kép

Kép
mancs
 
 


Mancs Petike annyira nagyfiús lett mióta nem láttam!!!
Rettentő édes mindegyik képen. Rakjál még fel!!!

Natasa valószínűleg a foga miatt nem éhes annyira, ne izgulj! Egyébként hanyadik is jön neki?

Petra most bealudt, neki kell állnom a 8 hónapos körlevél megírásának, mert már nagyon lemaradtam, de most annyir minden történt velünk a héten, hogy ki is ment a fejemből. Na megyek is.

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Natasa,
nem, ez egy sima puha talpú cipellő, csak azért, hogy ne zokniban legyen. Mert amíg nincs olyan idő, overallt nem adhatok rá sétára :roll: Kapott egyébként bundás kocsicipőt is, az se járó babáknak való. Írtad a Cicibant. Eszembe jutott, hogy amikor még gyerekkoromban Nagyatádon laktunk és tudtuk fogni a jugó 1-2-t a tv-n, akkor ment ez a reklám, hogy Cipelice Ciciban :lol: Meg Rönó csitíri. Ilyen dolgokat vettünk odaát, ha nagy ritkán kimentünk, hogy: rizses csoki, Baltazár rágó, Yassa cipő, Cézár konyak... :lol: hirtelen ennyi jutott eszembe. Gondolom, nem kell bemutatnom egyiket sem. Nálunk akkor még nem voltak ennyire eleresztve a boltok árúkínálatilag, ott meg szinte kánaánnak tűnt 1-1 ABC készlete.
Petike a kezével csapkodja a tükröt, szépen néz ki utána. :lol:

Vannak még jó képek, da úgy sejtem, azokkal majd Mbá szeretne eldicsekedni Nektek, majd meglátjátok, miért... :wink:

Kép
mancs
 
 


Mancsusz, a számos haptapit honnan???
Vuka, körlevél???? Az mit takar ha nem titok? Szonjának van egy web-oldala a családtagoknak. Csak fényképek először hetekre majd hónapokra bontva. Nem mondom meg, hogy hol járunk. Apa csinálja és egy kicsit lemaradt a drága :evil:

Szonjának most a 6. foga jön. Valójában egyszerre jött neki a négy felső, de ebből 3 már 1-2mm-t kinn van a 4.meg most van az íny határán.

Édes lötyi,.... Én vettem a vastartalma miatt Nestle baba gyümölcslevet, de mivel én nagyon felhigítom vízzel és Szonja nem iszik rengeteget így vagy én iszom meg vagy megy a WC-be :? Ezért nem is nagyon eröltetem. Szintén a vas miatt kapott még céklalevet, az is édes /sima lé, ami megmarad célkafőzés után/. Viszont mivel ő az elején szinte csak vizet kapott /sokáig nem is kellett neki/ meg a fenn említetteket nem is tudom inna e a babateát. Valószínűleg igen ha édes. Bár, én nem bízom az édes level szomjoltó képességében :roll:

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Na jó.... :oops: :lol:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
mancs
 
 


Nosza rajta Mancsbá,...ne várass meg minket! Ide azokat a képeket!

Mancs, igen! A Ciciban cipőket én valóban kiskoromból ismerem (én is azt hordtam), de ha jól tudom nem ottani gyártmány. Viszont nagyon szépek :oops: Eddig csak a Brendonban volt szerencsém találkozni velük :evil:

Hát igen, Szonjának is kell vmi tappancsra amikor kinn vagyunk. Szomszéd csaj a CA-ban vett egy tuti cipőcskét persz, mire odeértünk már nem volt :twisted: Helyette megleptem magunk 3 akciós mókusos body-val :D /80-as, mert én már akkorát veszek/.

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
a habtapit a Mária babanagykerben vettük. 36 db-os, és vegyesen vannak benne betűsek meg számosok is. (összes betű, összes szám benne van). Cicibant én is csak a Brendonban láttam. Mennyibe kerülnek ezek a cipellők, nem tudod?

Mbá valszeg ha jön, akkor is majd csak este. Ugyanis holnap német szigorlatozik, és arra készül Kép

Kép
mancs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?