Új privát üzeneted érkezett!

Tüüüncciii: hát ezen akkorát, nevettem, hűű de mélyen beszúrták a tűt! Azért nehogy leüsd a dokit!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jajj, de utálom én is oltásra vinni őket, de sajna muszáj. Ezért is nem adatom be a nem kötelezőeket, csak amit a doki javasol, bár a mienk nem sokat javasol.
Kismuci jó súlyban van!!! Most mondtad, hogy sovány. Aztán kiderül, hogy kispocok!!!

Bocsi, most nincs több időm, dokinál voltam velük, csúnyán köhögnek mindketten.

Beze: megy a drukk délutánra, minden rendben lesz!!!
Vendég
 


Védőnő: mi a 6.-ra várunk, illetve az 5. az 1. is volt, de megint elmegy és várjuk a következőt.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos mi még mindig betegek vagyunk :( hét elején kb 2 napra jobban lett Hannus tegnap meg már lázas volt,elvittem doki nénihez picit piros a torka a tüdeje tiszta úgyhogy továbbra is orrcsepp cebion nurofen ... :(

Tünci:Bátorkának nagyon boldog hófordulót kívánunk :D Hihetetlen milyen gyorsan megy az idő.


Betti:Ati nagyon helyes :D :D :D olyan édesen mosolyog :D

Beze:Biztos minden rendbe lesz nagyon szorítok nektek :wink:
Sajnos a doki bácsink nem nagyon szokott képet adni :( Bár amikor szóltam neki akkor adott de az 4 d volt.

Ancsi:Jaj pedig de jó lett volna :D Továbbra is kitartást kívánok a felújításhoz.
Gyógypuszikat küldünk Dorkának.Mariettának megvan a baba szép súlya van a kislegénynek :D

Anyany:Olyan rossz a helyzet pároddal hogy elköltzésen gonolkodsz?Ha fáradt vagyok akkor én is feszültebb vagyok olyankor hajlamos vagyok a páromon levezetni :oops: Sajnos.Ilyenkor inkább alszok egyet délután Hannussal.
Amúgy hála égnek mi nagyon ritkán veszekszünk talán 2-szer fordult elő az 5 év alatt.

Winchi:Anyósodék hova költöznek?Maradnak fehérváron?


Bende:Örülök hogy minden rendbe veletek :D Mi is játszóházba megyünk ha rossz idő van.Nem szeretek itthon ülni ,meg Hannus is megszokta már hogy mindig úton vagyunk.

Szösz:Mi újság veletek?
Vendég
 

 
 

Mancsa,jobbulást nektek!Azért viszed őket sétálni ?Még most is fúj a szél nagyon.:(
hát a mi védőnőnk leszámolhatna..a másik olyan aranyos...:(

bedták azt a pneumo..izét, pedig azt mondták az nem kötelező, aztán mire megnyikkantam volna, már szívta fel.. :shock:

Betti, amit a múltkor beszéltünk így tök fura ,nem.Mert mégiscsak két kilót hízott két hónap alatt..de ettől még a legsoványabbak közé tartozik.És 57 centinek mérték,nőhetett két hónap alatt 9 centit??? :shock:

Az uram az előbb odafeküdt a kanapéra Kismuci mellé..aztán egyszer csak megkérdi:Tünci ,Te is szoktál sírni ,ha csak úgy nézed??? :)

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Mancsa:Jobbulást a gyerekeknek.Úgy néz ki most sokan belekeverdetünk :cry:

Tünci:Ezen én is jót nevettem :D Hannus is 2 hónaposn 2 oltást kapott és olyan rosszul viselte hogy délután 4 töl hajnali 3 -ig folyamatosan üvöltött utánna már csak egy oltást kapott egyszerre mert szóltam a doki néninek.
Vendég
 


Megint esik az eső....elegem van.

Tünci és a rotát akkor mikor kapja, vagy nem is lehet neki beadni?

Két oltást kapott Attila is, nem viselte meg, következőre is annyit kap majd.
Az én védőnőm mindig csak a szoptatást szajkózza....ha kell ha nem.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Minden kis betegnek jobbulást, jól benyelte mindenki...

Tüci én az elején nem bírtam nézni ha megszúrták Matyit direkt nem néztem oda. Gratulálok a 4 kilóhoz! :wink:

Lara anyósék maradtak panelban, most lett volna lehetőség, hogy váltsanak de nem akarnak, elkényelmesedtek, nekik nyűg lenne egy kis kert is, kissé problémásak.

KépKép
winchi
 
 


Betti ,azt mondta, h 16 héttől 24 hétig kell adni,Ő most még 9 hetes, szóval ejráérünk...addig tartsam hűtőben.

Nektek is 3 hósan lesz a köv oltás?

Winchi,
hát én odanéztem8de legközelebb az apja viszi) és tényleg mélyre nyomja.. :twisted: már ahhoz képest is ,h mennyire vastag a combja, a tű majdnem teljes hosszában bement.. :twisted: aztán mikor sikított, mondta a dokinő, h jaj ,tudom ez fáj és aztán mondta, h gyorsan vegyem fel.De nem kellett, csak ráhajoltam a kis testére, átöleltem úgy fekve és megpuszilgattam, akkor csend lett.De most félek ,h mi lesz később, h sírás lesz, v láz, v mittomén..

Lara,
kösziiii..jaj, hát Hannusnak is jobbulást, ez az idő akkor betett mindenkinek.:(
Mi az ,h kétszer vitatkoztatok??? :lol: Mi heti kétszer!(min.) :lol:

Szösz,
el is felejtettem ,h még nem gratuláltam az új lakáshoz!4Remélem szívetek szerint alakulhat belőle igazi otthon!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Na eldöntöttem, hogy mégsem főzök. Ez a leggyorsabb. :lol:
Tegnapról van maradék, apának meg a gyerekeknek elég, így majd holnap csinálok krumplis tésztát.

Tünci: kiviszem őket délután, engedélyt is kaptunk rá a dokibácsitól, szerencsére nem lázasodtak be egyikük sem, "csak" köhögnek. Ez az ovisbetegség, amit Dorcsi is folyton elkap.

A pneumo tényleg nem kötelező, a mi dokink beadta Dorkának, de nem elsőre. Mikor született Dorcsi Levi nem volt még ovis, akkor lett 3 éves, de kihagytuk az első évet. Így azt mondta a dokink, hogy ez annyira ritka betegség, az ő keze alatt még nem is volt, pedig már praktizál jó ideje, nem járunk állandó zárt közösségbe, így nem szúrja meg 3x pár hónaposan, ha 1 éves kora után 1 oltással ugyanolyan védettséget kap. Én meg nem vagyok az az anyuka, aki vitázik a dokival, hogy márpedig én most akarom azt az oltást, elfogadtam a véleményét, hiszen én is olyan bizonytalan voltam ezzel kapcsolatban, hogy kell-e oltatni. Mi a sima háziorvoshoz járunk, de a szomszéd faluban a gyerekorvos is olyan, mint a tied, kérdezés nélkül beadja, mert őszerinte nagyon fontos már ilyen piciknek. Épp ezért kérdeztem rá én is többször a mienknél, hogy biztos nem kéne?
Mindegy túl vagyunk már ezen, csak még mindig nem értem, hogy nem lehetnek ilyen fontos dologban egy véleményen a dokik.
A mienk a bárányhimlőset sem javasolta (bár az már nekünk nem is aktuális) arra is azt mondta, hogy esetleg majd ha ovis lesz, de végül összeszedtük egy mikulás ünnepségen. Egyedül a kullancsosat javasolta a gyerekeimnek, mert tudja, hogy pecás család vagyunk, sokat járunk erdőbe, rétre.

Lara: jobbulást Hannusnak is, milyen rossz, mikor betegek. Főleg a láz kiüti az enyémeket is. Dorcsi még csak 1x volt lázas, Levi már többször, bár ritkán lázas szerencsére ő is, de olyankor olyan kis bágyadtka, kedvetlen. Mikor utoljára lázas volt Levi feküdt, mesét nézett, tök fura volt, soha nem ilyen nyugodt. Apja is megjegyezte, mikor hazajött, hogy milyen rend van, nem volt kedve kupit csinálni.
Most nincs ilyen gond, akkora kupi van itt a nappaliban, szerintem a szobájában nem is maradt játék.

Ancsi: nektek is küldünk gyógypuszikat!!! Nem lehet egyszerű a felújítás. Mi 4 éve építkeztünk, de akkor az volt a jó, hogy abbahagytuk az aznapi mukát, aztán mentünk anyósékhoz haza, addig nem költöztünk be, míg nem lett "kész" (sose lesz) inkább azt írom lakható. Így is nehéz volt Levivel, hát még úgy, ha ott laktok a felfordulásban. nem irigyellek, de szép lesz a végeredmény, megéri!!!

Idén lesz 15 éve, hogy együtt vagyunk az urammal, mi nagyon-nagyon ritkán veszekszünk. Főleg azért mert velem nem lehet. Az első rossz szónál sírva fakadok. Nem direkt csinálom, egyszerűen ilyen vagyok. Apukám is ilyen, vele sem lehet veszekedni, ő kimegy a lakásból, de volt már olyan, hogy neki is könnyes volt a szeme, mikor anyu kiosztotta valamiért. Párom az elején még próbálkozott, aztán feladta. :lol: Mindig az lett belőle, hogy vígasztalt a végén és elszállt a mérge. Már megtanultuk nem egymáson levezetni a feszültséget, bár néha még előfordul, kisebb vitáink azért vannak, de semmi komoly.
Az uram régebben nagyon hirtelen haragú volt, ha nem sikerült valami falhoz vágta a kisszéket pl, vagy belerúgott a falba, kiabált a tanáraival, vagy egy kétajtós szekrény kinézetű pasival, aki nem adta meg az elsőbbséget, de hozzám szelídült. Vagy benőtt a feje lágya.
Vendég
 


Tünci: ha nem lenne hurkás Kismuci combija, akkor nem döfné olyan mélyre. Mert át kell szúrnia a babahájon, hogy jó helyre menjen az oltócucc. Levinek a 4 hós oltáson körbenézte a gyerekemet a doki, hogy hova adja, mert ezek az oltások tűvel együtt vannak és rövid volt a tű a kicsi fiam ici pici combijához. Nézte a popsiját, de ott még rosszabb volt a helyzet, végül a combjába kapta, de kicsit lejjebb a térde fölé.
Vendég
 


lara: én is nagyon sajnálom, tök jó lett volna, de sajna nem kap szabit. Fene vigye el. Gyógypuszikat küldünk Hannusnak. Gyógyuljatok meg hamar. Pont ma akartam írni, hogy megvan a baba a Mariettáéknál. Igen szép, 4 kg 20 dkg-os baba, és sima szülés, gátseb nélkül....hát nem tudom hogy csinálta....
Remélem majd hamar tesz fel képeket az iwiw-re, és megnézhetjük a kismanót. Nem tudod mi lett a neve?

mancsa: nektek is jobbulást kívánok, mennek a gyógypuszik ezerrel. Nekem is tök fura volt, Dorka kedden csak feküdt és mesét nézett, néha nyüszizett szegénykém, pedig nálunk sem marad kő kövön, ha nem lázas. De inkább legyen kupi, csak beteg ne legyen. Úgy sajnáltam, simogatta az arcom, bújt hozzám úgy aludt el, hogy ütögetni kellett a fenekét, pedig amúgy egyedül szokott aludni.
Annyira kis védtelenek, elesettek ilyenkor, nem?
Hát nem könnyű így a felújítás, hogy Dorka is itt van, tőle nem könnyű takarítani, meg főzni, meg minden itt a kupi közepén, de megpróbálom lesz@rni az egészet, és így valahogy kibírom. :)
Jajj, hát ez a sose lesz kész ez ismerős. Mi is épp csak megint csinálunk valamit. Nem könnyű a párom nagyszüleié volt a ház, és tömésfal, nem régi ház, csak azért mégsem tégla. Minden évben festeni kell, falat javítani, dehát mindig annyit csinálunk amire épp futja....

tünci: most eszembe jutott mikor Dorka az első oltást kapta a védőben, hát én bizony sírva fakadtam, a védőnő vígasztalt, hogy ne sírjál anyuka, semmi baj, átérzem a helyzeted, de gondold azt, hogy ezzel jót teszel, és a későbbi betegségektől óvod meg őt. Szép kis súlya van Bátor babának, látod milyen szépen gyarapodik. Férjurad jajjdeééééédi!!!!!!!!

any: nem könnyű a helyzeted, az biztos. Ne is okold magad a lakásgondok miatt, az nem a te hibád, de nem lehet könnyű minden nap idegeskedni, hogy mi lesz, miért kell albiban lennetek.
Egyedülállóként gondolkodsz? Én bele sem mernék gondolni, mit kezdenék egyedül Dorkával.
Munka is nehéz ügy, ha nincs aki segítsen. Sajnos nálunk is az én részemről nincs segítség, még jó, hogy anyósom ilyen normális.
Párod milyen időbeosztásban dolgozik? Ő nem tudná hozni, vinni Zsófit a bölcsibe, oviba? Remélem azért nem olyan rossz a helyzet, hogy ne maradnátok együtt, hiszen nemrég házasodtatok össze. Csak meg tudjátok beszélni valahogy a dolgokat....

Mi 11 éve vagyunk együtt, nem mondom, hogy nem veszekszünk néha, de nem üvöltözünk, ordibálunk egymással, jobban mondva, inkább csak én emelem néha fel a hangom, de nem Dorka előtt. Apa csak nyugodtan közli velem a tényeket. Ettől akadok ki néha, hogy ő olyan hulla nyugodt. :) De már rájöttem, hogy inkább várok egy kicsit, és később megbeszéljük a dolgokat, ha akkor épp mindketten rossz passzban vagyunk. Most inkább az a bajom, hogy nem nagyon van időnk leülni, és beszélgetni egymással...

beze: várunk!!

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


vagyok én is csak valahogy el vagyok havazva idővel.

Betegeknek jobbulást!

KisAti nagyon helyes pasi!

Oltás: hmm. és is szoktam sirni. 2-án mind a kettőt viszen egyszerre. Mi lesz?
:shock: Olivér a 6 éveset kapja. Lotti meg a 18 hósat.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


anyany privi ment

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


mi 14 éve vagyunk együtt.és nyáron lesz 8. házassági évfordulónk. mióta újra kezdtük azóta nincsenek nagy veszekedések, inkább viták aztán öt perc múlva már puszika meg simike van :D

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Sziasztok!

Ancsi:Marietta írt sms-t.Bendegúz Pál lett a neve.Nekem 4530g-ot írt meg 60 centi.Gátseb nélkül?Nem semmi.Írta hogy jól vannak és már kész férfi a kis manó :D Remélem majd nyáron összefutunk velük :D Szerintem bizti hamar tesz fel képeket.Láttam hogy tett fel olyat mikor ott voltak a csajok :D

Kriszti:Örülök hogy minden rendbe van a pároddal :D

Mancsa:Hannus is eddig csak egyszer volt lázas nagyon sajnáltam szegényt és éjszaka nem sokat aludtunk.Én meg reggel fogorvoshoz mentem.Viszont 3-kor lefeküdtünk aludni is 18:30-kor keltünk fel.De jó volt végre 3 nap után aludni egy jót.
A mi gyerekorvosunk javasolta a bárányhimlő oltást mert mondta hogy pár éve elég durva esetek is voltak nála igy inkább javasolja.Hannus már tavaly megkapta.Nektek meg már nem kell :)

Tünci:De aranyos a párod :D
Hogy van szived veszekedni vele heti kétszer? :lol:
A párom nagyon nyugis ha szólok is valamiér akkor úgy rámhagyja.
Én még soha nem mertem odanézni mikor oltást kapott :oops:

Júniusba szigetelik a házunkat :D
Szösz nálatok mennyi ideig tartott a szigetelés?
Vendég
 


Sziasztok!

Először is, a kis betegeknek gyors gyógyulást!

Beze????????

Lara: Köszi jól vagyunk, mostanában nem történt velünk semmi különös. Nálunk volt ablakcsere is + a szigetelés, és a mi lakásunk egy ötlépcsőházas házsorban van, augusztusban kezdték az ablakcserét, és karácsonyra bontották el az állványokat. Utálatos volt! Ezért is néztük csak olyan lakást, ahol már kész van a szigetelés!

Oltás: én sosem nézek oda! De mostanában már annyira ellenkezik Réka, hogy hárman alig bírjuk lefogni. :shock:

Veszekedés: hát mi elég sokat vitatkozunk. Sok-sok apróságon. Anyu szerint mind a ketten nagy pukkancsok vagyunk, és amikor két pukkancs összekerül.... De aztán gyorsan megbékélünk. És a nagy dolgokban meg egyetértünk. És ez már a 13. évünk együtt. :D

Anyany: Minden nap van ingyenes játszóház a Szabadművelődési Házban, nincs is tőletek nagyon messze. Este 7-ig nyitva van, egész sok játék van.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Én végignéztem mindkét szurit, hogy hogy adják a lábába...... :oops:

Betti
Kép
betti0412
 
 


Szösz:Hát én se várom a szigetelést de ha megvan talán elöbb megveszik mert előny meg ha még télen itt fogunk lakni akkor melegebb lesz.A mi házunkban az ablakcsere nem jött össze,de nálunk ki van cserélve mi már igy vettük.
Pukkancsok :lol: Látod a 13 év a bizonyíték rá hogy összeilletek :wink:

Beze?Remélem minden rendbe
Vendég
 


Sziasztok!

A betegeknek mihamarabbi jobbulást kívánok! :)

Ti cseréltek pelust éjszaka? Peti megitta a 1,5 dl tápszerét, meg még vizet is ivott rá egy kicsit, amennyit szokott, és éjfélkor cserélhettük a pelust, mert bekakilt. Aztán 4 órakor a ruháját is lepedővel együtt, mert annyit pisilt, hogy mindene olyan lett. :roll: Pedig nálunk eddig úgy volt, hogy lefeküdt aludni 9-10 fele, és reggel 8-ig nem kellett pelust cserélni. Mondjuk az utóbbi időben előfordult több ivás, ahogy több szárazat eszik, meg ilyen ruhacsere.

Any: Én is azt kérdem, hogy nem lehet valahogy megbeszélni a helyzetet, hogy kibéküljetek, és együtt maradjatok továbbra is? Vagy annyira rossz a helyzet, hogy így külön gondolkodsz? Csak mostanában vagytok ilyen rossz passzban?

Oltás: Én saját magam is meglepődtem, milyen jól bírom. Igaz Peti is, nem nagyon szokott sírni. Nálunk elég oltáspárti az orvos. :) Adattam neki rotát, pneumot, kullancsos agyhártyagyulladás ellenit. (több most nem jut eszembe) Még később szeretnék neki meningot és barihimlő ellenit is, mielőtt oviba menne. Viszont egyiket sem engedtem a kötelezővel beadatni, hanem egyenként kapta, kivéve most utoljára. Hát azt meg is szenvedtük! Szóval soha többet!

Mi sem vagyunk egy veszekedős pár. Max vitatkozni szoktunk, de nem emelt hangon, vagy politikai vita stílusban. :lol: Csak úgy mondjuk a saját érveinket, aztán előbb-utóbb valamelyikőnk belátja, hogy igaza van a másiknak. Vagy belátjuk, hogy mindkettőnknek igaza van, de attól még nem értünk egyet. Az se tragédia. :D

Tünci: A férjed nagyon aranyos! :D:D Bátor szépen gyarapszik, ezután nem hiszem el neked, hogy kis sovány! :D
Nőhetett ilyen sokat, valami hihetetlen ütemben képesek nyúlni!

Kép

Kép
nikuc
 
 


Ancsi: Szerencsére nekünk könnyen jöttek a fogacskák, csak forgolódás volt 1-2 éjszaka, de bekentem Dologéllel, és már aludt is, mint a bunda, ráadásul ízlik a kis belesnek, így hagyja a kenést. :) Esetleg próbáljátok ki.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Én úgy döntöttem, hogy beadatom a kötelezőt és az ajánlottakat is.
A h1n1-et nem vettem fel, mert ismeretlennek kategorizáltam, de hátha ezek már kipróbált oltások.
Remélem rosszat nem teszek vele, a gyerekdoki csak annyit mondott, hogy én döntöm el, kezembe nyomott egy rakás prospektust róla, se rá, se róla nem beszélt le, a döntés az anyukáé. Nálunk ez az orvosi segítség.... :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


lara: köszi, közben tegnap már írtam Mariettának sms-t. Én csak hallottam, hogy mekkora a súlya a babának, meg ezt a gátmetszés nélküli dolgot is innen a szomszédból, de akkor rossz volt az infóm. Tudod, falurádió beindul...
Szegényke azt írta tegnap, hogy ő már hazajöhet, de Bendegúz még nem, mert tüdőgyulladást kapott. Tudtál róla, intenzíven van, és lélegeztetőn, de kapott antibiotikumot. Állítólag odabennt, vagy születés közben kapta el. Szegénykém, remélem hamar rendbe jön, de nem tőlem tudod ám, nem akarok pletykafészek lenni.

kriszta: mindkét gyerkőcöt viszed, hajjajjjajajj......

szosz: két pukkancs... :) A lényeg, hogy kitartotok egymás mellett. :)
Tényleg akartam már kérdezni, Réka szeret fürödni mostanában? Az egyik barátnőm kisfia, majndem 3 éves, most kezdte el az este nem akarok fürödni cirkuszt, de már du. 3-4 órától kezdődik náluk a fesztivál.

nikuc: mi a neve? Így, hogy Dologél? Már nem tudom, de valami kéne, mert ez borzasztó kínlódás ez a fogzás. Ma megyek is chamomilla golyóért a patikába....dentinox meg kutyakakit sem ér...
viburcol kúpot meg nem akarom most dugdosni a fenekébe.
Pelust én is szoktam cserélni éjjel legalább 1-szer, Dorka nagy ivós, este tejcivel alszik el, cumisüveggel, és éjjel is iszik egy üveg tejet, meg néha teát is, úgyhogy reggelre csatak víz lenne, ha nem cserélném ki. Kéne valami stratégiát váltani, de követeli éjjel a tejcikéjét. Mondjuk már ez is haladás, mert régebben még min. 3-4 szer kelt éjjel tejciért. Most "csak" 1 tejci, 1 tea. Úgy irígylem azt, akinek a gyerkőce átalussza az éjszakát...az enyim kölök sose fogja....

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


betti: te meg ne kínozd magad, ne nézz oda, ha szúrják. :)

oltások:Én is beadattam a meningo-t meg a h1n1-et. Nem lett tőle semmi baja szerencsére. Rotát akartam, de lebeszélt a dokinő, meg bukós volt Dorka is, féltem kibukja majd. Még a kullancs ellenin gondolkodom, de abból meg 2-3-at kapna, és már nincs szívem megböketni.
Bárányhimlővel meg úgy vagyok,hogy állítólag csak 20 évig véd, jobb ha gyerekkorban átesik rajta, mint felnőtt korban. Felnőtt korban veszélyesebb.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


betti!
ez van. a dokinéni nem dönthet helyetted, nem sugallhatja mi a helyes döntés. és nem is válllalhatja a felelősséget, ezért a szülőnek kell dönteni.

nikuc!
nem annyira rossz a helyzet, de az ilyen veszekedésekkel nagyon ki tud készíteni. abban igaza volt, hogy nem vittem túlzásba a szülinapi köszöntést, de a veszekedést akkor sem érdemeltük meg.
nagy ember, nagy hanggal. Zsófi azóta is kész van. nagyon szereti az apját, de több mint egy hétig rémálmai voltak, és szaladt előle, bújt hozzám, amikor meg akarta szeretni.
mert miután kiadta a mérgét, lecsillapodik. elég hamar. csak ne mi szenvednénk el.
nem sokat veszekszünk, csak ha előfordul, akkor elég gáz.


jah és Zsófi megint beteg...
nem a torka, nem volt baj, hogy nem kapott antibiotikumot.
most lázas és ma már hányt is.
lehet, hogy lelki eredetű a dolog.
jah és megyünk a másik dokinénihez. mostmár odaviszem. és kérnem kell laborra is beutalót.
Vendég
 


a pneumot mi is megkaptuk. és igen, volt hogy kettőt kapott egyszerre. de az sem volt vészes. hazajöttünk, azonnal borogattam, másnap pici hőemelkedés és ennyi.
mostmár a meningot kellene beadatni, de húsvét óta egyfolytában beteg...

azon gondolkodom, hogy lehet, hogy többet kellene otthon lenni, hogy lenyugodjanak a kedélyek. a hugom nagoyn szeretné, ha többet lennénk nála. és jó lenne Zsófinak is,ha más is lenne mellette, nemcsak az idegroncsa anyukája...
Vendég
 


Áh, de szar éjszakánk volt.Azt hiszem máskor nem lesz két oltás egyszerre.Este elkezdett sírdogálni, aztán éjjelre frankón lázas lett.tudom, h le kell vonni fél fokot, de még így is 38 volt.Az első kúpot meg kikakilta.Aztán az ordítástól bukott és bukott és bukott..De most végre alszik.

Lehet megfogadom Bende múltkori tanácsát és megpróbálom eladni a rotát ,ha másnem kicsit olcsóbban.Szerintem ez a bukás lócart se fog javulni pár hét alatt.csak halogatjuk már egy hónapja.

Any, csak még annyit akartam mondani, megint saját tapasztalat, a saját gyerekkoromból.Nagyon szerettem az aput, addig amíg az értelmem annyira ki nem nyílt, h megértettem a sok veszekedést..utána már nem szerettem..Anyut mai napig szeretem,de egy csöppet sem tisztelem..mert mindig is őt fogom hibáztatni a szívem mélyén, h nem óvott meg minket ezektől.
Ne jussatok idáig.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Hannusnak, Levinek, Dorcsinak, Bátornak, Zsófinak gyógypuszik, jaj, mennyi beteg pici. Ilyenkor megszakd a szívem. Csak nekik ne legyen semmi, mi azért könnyebben átvészeljük. :(

Mi is elég sokat vitázunk, én meg könnyen megsértődöm, de azért hamar túljutunk rajta. Pedig alapból nem vagyok sértődékeny. :roll: Nyáon lesz a 7 éves évfordulónk, 1 hét múlva pedig az 5. házassági. Két kritikus pont. :lol:

Szösz,Lara, ancsi, köszönöm a hiányolást, hulla fáradt voltam,mire hazaértünk, már nem volt erőm géphez ülni. Már 17 mm a picikénk, és élénken ver a kis szíve. :D Haematómából már csak egy alig látható vákony csík van, el fog az is tűnni. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Szia Beze,már vártunk nagyon!!No ,akkor tessék tenni mostmár vonalzót!!! :wink:

Olvasgatlak Titeket és azért szerintem nem mindennapi ,h a tárasaság jó része milyen régen együtt van a párjával..főleg ,h nagyjából mind harminc körül vagyunk, nem?És akkor a 7-9-10-14-15 évek..aztaaa.
Bár én néha azt gondolom, h nem lett volna rossz a 20-as éveim elején megtapsztalni az életet,h biztosan tudja az ember, ki Ő, hová tart, mik a céljai.Mert akkor még annyira alakul az egyéniség.S, h a már ott a végleges társ ,akkor óhatatlanul befolyásoltak vagyunk.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci drága, majd 14 hetesen teszek, addig nem, lexivel se csináltam korábban. :wink: Ma vagyok egyébként 8 hetes.
24 voltam, amikor megismertem a férjem, előtte szerintem nem is lettem volna alkalmas komoly kapcsolatra, annyi minden mással volt tele a fejem. :roll:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Betegeknek továbbra is mennek a gyógypuszik!

Beze navégre! :lol: Örülök, hogy minden rendben!!!! Vonalzót, vonalzót, vonalzót!!! :lol:

Huh Tünci gyors számoltam mi kb 13-14 éve ismerjük egymást, 7 éve vagyunk együtt és augusztusban már a 4ik házassági évfordulónk lesz! :lol:
De tényleg szép számokat produkál mindenki :lol:

Jaj ma láttam egy két hetes babát, majd elolvadtam tőle :lol: Ráadásul kispasi :lol: bocs lányos anyuk de hamarabb megdobogtatja a szívem egy kiskukacos :lol: ha lányom lenne biztos fordítva működnék :lol:

Tünci Bátor hogy van?

Matyi este alakított: lefekvés után keservesen sír fájt valamije. A popsijához mutogatott meg fogdosta nem tudjuk mi lehetett kapott egy fél glicerinkúpot hátha a kaki bántja bár kétszer termelt aznap. Eredmény azóta sincsen, fél óra alatt megnyugodott, párom kapcsolt neki egy kis vivát,, hogy táncoljon hátha a mozgás jót tesz a kis pocaknak. Ropta is ladygaga-ra :lol: (hogy az micsoda egy car zene és elkeserítő, hogy ilyen ronda példát látnak a fiatalok)
aztán simán aludt szóval nem tudjuk mi volt a bibi, a popsija most nem piros.

KépKép
winchi
 
 


Beze: jaj, de örülök, hogy eltűnik a haematoma! És annak is, hogy minden rendben van! Milyen jó a szívdobogásukat hallgatni, olyan megnyugtató nem?
Nekünk is most volt az 5. házassági évfordulónk, de elfelejtettem. :oops:
Teszel fel esküvős képet magatokról?

Tünci: pici fiad belázasodott az oltástól, sajnálom. Szerencsére Dorcsival megúsztuk mindig simán, még hőemelkedése sem volt tőlük soha. Levinél volt hőemelkedés, de őt még a régi oltásokkal szúrták. Neki mindig "lyukas" volt a bőre tőlük. Mivel nem tudták átszúrni a vastag combját, így beszűrődött a bőre az oltás helyén, a kisujjam körméig simán belefért az ujjam. A doki meg a védőnő mindig csodájára jártak, hogy ilyet még nem láttak, engem meg a frász kerülgetett, hogy biztos oltási szövődmény. Ááááá, nem is vagyok paraanyu.

Any: férjed biztos szarul érzi magát, hogy fél tőle Zsófi, azért ilyenkor átgondolja nem, hogy nem kéne Zsófi előtt veszekedni.

Betti: én is végignézem az oltásokat, sőt most már lefogni is segíteni kell.
Vendég
 


Winchi: nem lehet, hogy ráesett vagy ült valamire, ami megnyomta a popsiját? Nem feltétlen lesz nyoma, de attól még fájhat. Bár az ágyában nem üthette meg, most olvasom, hogy lefekvés után.
Hmm, rejtély...
Vendég
 


Mancsa jól mondod rejtély :wink:

Beze ok akkor kivárjuk a vonalzót! :wink:

Matyit leraktam aludni és most az ágyában gurgulázva kacarászik, mintha a macija meg a manója vicceket mesélnének neki :lol: :lol: :lol:

KépKép
winchi
 
 


Winchi: Réka is éppen ezt csinálja! Csak az Ő társasága a kockásfülü nyúl és a kisegér! :D

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Lara: Nemrég megérkezett a scamp csomag! Szépek! :D Amúgy pont egy hét alatt ért ide, múlt pénteken rendeltem. Már éppen aggódni kezdtem. Találtatok nyaralós-társat?

Ancsi: Réka most éppen szeret fürdeni. De kicsit izgulok, hogy tartson ki még kb. két hétig, mert akkor megyünk "nyaralni", és eddig még amikor elutaztunk valahova, ahol lehetett volna fürödni, mindig éppen a nemszeretemavizet időszak volt.

Beze: De jó, hogy eltűnik a heamatóma! Ugye, mondtuk? :D Még az nagyon sok idő a vonalzóig. :cry:

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Dorcsi meg 1/4 11 óta alszik, én már azt várom, hogy felébredjen. Már végeztem a főzéssel, takarítással a papánál, most itt kéne porszívóznom, de megvárom, míg felébred. Végre ki tudtam rakni a szárítót a teraszra, már úgy utáltam, hogy nem száradnak a ruhák.

Levinek rendeltem supináló talpú szandit, meg egy zetpol vászoncipőt, tegnap megérkezett. Tök jó. 1 nappal csúsztam le az akcióról, 1000 ft-al volt olcsóbb április 30-ig, én meg másnap rendeltem meg és képzeljétek küldtek emailt, hogy nekünk is akciós áron adják.
Katinka, végül itt vettem meg a zetpolt, ugyanolyan áron, ahogyan te mutattad, csak így egy postaköltséggel eljött.

Levi most a zetpolban játszik itthon, pedig sose vett fel benti cipőt.
Elvonult a gyerekem rendet rakni a szobájában, hogy tudjak nála porszívózni. Ilyenkor kicsuk a szobájából és jól meg kell dícsérni, ha megmutatja mit végzett. Csak szekrényajtót nem szabad kinyitni nála, nem mondom miért, úgyis kitaláljátok.
Na, végzett is :lol: :lol:
Vendég
 


na Mancsa,úgy jártam, mint a papád.. :? épp csak feltettem a fazekat, aztán gyorsan kiviszem a Mucit ,aztán ha már kinnt vagyunk leülök mellé olvasni,aztán...mire bejövök már nincs víz az edényben...9 ablakkal szellőztetem a házat,, meg bedugtam az összes elektromos illatosítót, h mire a férjem hazaér "csökkentsem" a katasztrófát..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Mi szerencsére megúsztuk az első lázat, két oltás volt, plusz a rota...nagyon paráztam én is. Dokinéni mondta, hogy láz nélkül is, mikor hazaérek egy fél kúp azonnal.
Én még nem használtam eddig a lázmérőt neki, de azért kéznél van, ha kell. Remélem minél kevesebbszer, bár ez már kiszámíthatatlan.
Tünci, sajnálom, hogy megviselte szegényt, de inkább egyszerre legyen túl rajta, mint külön-külön lázasodjon be nem?
Igazából nálunk nem is kérhetem, hogy máskor adja be az oltást, ne egyszerre.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, holnaptól kedd reggelig itt lesznek sógornőmék az ikrekkel meg a picifiúval, arra készülődök a héten. Mosok ezerrel, mert nem lesz hová raknom a szárítót, tele lesz a ház. Szerveztünk jó kis programokat, remélem, az idő tényleg jó lesz meg a gyerkőcök is élvezni fogják.

Beze, jaj, de jó hírek!!!!!! :D :D :D Szupi, hogy eltűnőben a haematóma!

Képzeljétek, Nati tegnap közel 1 órás hisztirohamot produkált :shock: Pontosan azt sem tudom, mi okozta, de semmivel sem tudtam kizökkenteni, pörgött a földön, csapkodta a lábát és sírt. Közben pelenkáztunk, átöltöztettem, csinálta tovább. Végül felöltöztettem és kimentünk, na akkor végre megnyugodott. Hát én erre kérem nem vagyok felkészülve. :roll: Lili sosem csinált ilyet.

Mi 8 éve vagyunk együtt és 5 éves házasok leszünk szeptemberben. Nálunk sem ritkák a viták, mindketten jó makacsok vagyunk, szóval nem egyszerű ilyenkor közös nevezőre jutni. Arra rájöttem az évek során, hogy a férjemet jobb ilyenkor békén hagyni, akkor hamar elpárolog a mérge. Aztán nyugodtan megbeszéljük a dolgot és szent a béke.

Szösz, merre mentek nyaralni?

Oltás: én is szoktam nézni :oops: , de mentségemre legyen szólva, hogy ha engem böknek, akkor is nézem.

Mancsa: Lili is nagyon szereti a Zetpolt, mamánál is van neki egy. Natinak most nem rendeltem, itthonra van a tanodás szandi, kintre meg kapott dr. puntot. Majd a bölcsibe összel.

Na, közben beszéltem a sógornőmmel skype-on, meg Nati is felébredt, úgyhogy tényleg csak ennyi voltam. :oops:

Szép hétvégét mindenkinek!

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


tünci: szegény Bátor baba, remélem hamar elmúlik a láz. Gyógypuszik mennek. Igen, ilyenkor még félő, hogy kikakilják a kúpot. Borogasd az oltás helyét, hogy ne fájjon neki. Még jó, hogy nem égetted le a házat. :)

beze: de jó, mondtam én, hogy monnyon le a haematóma. Úgy látszik megijedt tőlünk. :D:D:D
Sok idő még a vonalzóig. De lényeg, hogy minden rendben van veletek. JUHEJJJJJ!!!

any: gyógypuszik mennek Zsófinak ezerrel. Remélem hamar rendbe jön. Az biztos nem tesz neki jót, ha apa hangosan veszekszik, főleg ha utána rémálmai is vannak, meg fél tőle. Dorka annyira apás, hogy nem is tudom mi lenne, ha félne tőle. Szerintem a párom sírva fakadna. Neki több puszit ad, mint nekem, meg este mindig hancúroznak. Remélem alakulnak azért a dolgok nálatok. Te meg próbálj megnyugodni, kikapcsolni, hogy legalább rajtad ne érezze a feszültséget, az neked sem jó, és neki sem.

mancsa: Levi de rendes kisfiú. A szekrény meg nem számít, oda nem lát be senki, csak max, ha kinyitod az ajtaját. :D:D:D:D

winchi: édes ez a Matyi gyerkőc. :) Mi lehetett a popsi probléma... Nálunk mostanában Dorka azért mutogatja a popóját, hogy ütögessem, úgy alszik el... :) És mondogatja, simodatod a szeddedet... :)

Hallelujah!!! Megint esik az eső, dörög az ég. Na, nekem már olyan de olyan elegem van az esőből. Az előbb vittem ki a szárítót (én is mancsa) erre, most meg behoztam, kb. 3 napja száradnak a ruhák....grrrrr :twisted:

Végre megjött a csempénk, ami a konyhabútor felső és alsó eleme közé lesz majd rakva (na, ez jó magyaros megfogalmazás). Holnap fel is rakja a mesterember. Még egy lépés előre...

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


tyű, még villámlik is. utááááálom a vihart, meg félek is tőle... :roll:

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


itt is már megint eső...

mi még "csak" 4 éve vagyunk együtt, és ugye a nyáron házasodtunk...

ez a veszekedés dolog nehéz. én próbálom, hogy Zsófi ne vegye észre, játszunk is, meg minden, de én amúgy is eléggé rágódód vagyok mindenen, képes vagyok apróságokon is napokon át agyalni. aztán meg tök egyszerűen megoldom... :oops:

egyelőre annyi van, hogy délután nehezen alszik el. éjszaka mostmár alszik. de ma is ringatni kellett.

Katinka!
hát ilyen nekünk is volt egyszer. abban a változatban, hogy áll a szoba közepén és üvölt. a végén fogtam és langyos vízzel megmosdattam. akkor aztán már csak hüppögött és bújt. fél óra múlva aludt.

ancsi!
tök jól haladtok a felújítással.

szosz!
Zsófinak az ágya teljes játszótér. mindig sorolja, hogy mit kér alváshoz. ott van a sárkánya, Zénó, kéri az apja fehér párnáját, az én békásomat már régen ellopta. :)
kéri a két tabit, a zöldet meg a pirosat. öleli a kistakaróját és amit hugom megelőlegezett szülinapjára takartót, azzal takarom be.
utána ha már elaludt, a fele játékot mindig kilopkodom tőle. :)
Vendég
 


voltunk a dokinéninél is, át is jelentettem Zsófit.
nagoyn alaposan megvizsgálta, de érdekes, mert Zsófi eleinte sírt, utána már elég volt fognia a kezem és riadt tekintettel, de nem sírt és hagyta, hogy vizsgálja a dokinéni. :)
valami vírusfertőzése lehet. de mivel sokat volt beteg mostanában, kaptunk antibiotikumot is,azt vasárnaptól kell adni, meg kiderült, hogy keveset iszik, azért olyan furcsa, meg normaflore, meg elektrolit oldat, meg vitamin...
meg megyünk majd laborba, meg kaptunk kakis dobozkát is, visszük majd ántszhez.

amikor végzett a dokinéni, és már felöltöztettem, odafordult hozzá, és nyújtotta a kezét, hogy ő kér matricát. a dokinéninek nem volt, úgyhogy odafordult az asszisztenshez is. :) és kapott egy cicásat, amit beletehetett a zsebébe. :D

csütörtökön viszem vissza.

jah és ahogy hazaértünk, azt mondja éhes. mit szeretne enni, a válasz: ebédet. mit kérsz ebédre? leveskét. úgyhogy gyorsan csináltam levest. és végre evett belőle!!!
nem sokat, de evett.
Vendég
 


Winchi, Mancsa, Szösz, Katinka,ancsi, köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok!

Mancsa, oké, de a képek férjem gépén vannak, de majd 1-2-t kicsinyítek.
A cipőnél tök rendesek voltak, örülök!

Itt is szakad, dörgött is, UTÁLOM MÁR EZT AZ IDŐT!!!!!!!! Kb 5 percig sütött a nap! :evil:

Szösz, igen, és igazatok lett. :D Hétvégén szeretnél sütni?

ancsi, ez aranyos. :lol: Tegnap gondoltam rátok Cecén. :wink:

Katinka, én 2naponta mosok, a lenti konyhában ennyi idő, míg megszáradnak a ruhák, téboly, komolyan... :roll: És még 3 adag vár türelmesen a sorsára...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Lara, ancsi, tegnap vittük Lexit is, Ágit és a dokit is levette a lábáról, megkérdeztem őket, kire hasonlít, Ági szerint vegyes, doki szerint inkább rám. Én nem látom benne magam, de tény, hogy egyre többen mondják, hogy rám hasonlít. :D
Kint van a 15. és 16. fogunk. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Ancsi: nálunk még tök jó idő van, süt a nap is, fülledt meleg van, bizti jön erre a vihar. Most készülődünk kimenni, megnézzük az árvizet, most arra sétálunk mindennap. Az egész focipálya víz alatt van.
Akkor úgy készülök, hogy viszek nekik esőkabátot.

Katinka: itt ahol rendeltem van sima tanodás szandi is jóval olcsóbban, mint a boltokban. Legalábbis én tavaly Levinek 7500-ért vettem, itt meg 4600. :( Ha ezt tudtam volna.
Érezzétek jól magatokat a rokonokkal! :wink:

Tünci: még jó, hogy nem lett nagyobb baj!!!
Most nem kell festeni legalább. Most jött a keresztapám, ő festő, mindig ő fest a papánál. Kérdezte tőle, hogy papa ez az új divat? Márványminta? Ajánlhatom máshová is? :lol: :lol: :lol:
Mi is befújtunk mindennel, papa légfrissítővel én parfümmel, gyorsan kiöblítőztem a függönyöket, 3 nap volt így is, mire elment a szag.
Vendég
 


Levinél volt 1x ilyen nagy hiszti, én bevittem a fürdőbe és kapott 1 pohár vizet az arcába. Hatásos volt. Utána csak kérdezni kellett, hogy kérsz vizet az arcodba és már be is fejezte a hisztit.
Vendég
 


Szegeden éjjeli sötétség van, még jó, hogy kora délután kimentünk sétálni, de csak itt a szomszéd utcákba, mert nem mertem eltávolodni, már érezhető volt, hogy valami készül.....hát megérkezett.
Kitartás lányok, holnaptól szuper időt mond, de kedden jön az újabb front!

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek ma volt itt egy fiatal pár megnézni a lakást nagyon tetszett nekik :D De sajna még ez volt az első amit megnéztek,úgyhogy még nézelődnek de lehet hogy megnézik a szülők is.
Itt van a lakásunk:http://openhouse.hu/hu/ingatlan/reszletek/17681_veszprem_tarsashazi_lakas/

Betti:Hú de jó holnapotól jobb idő lesz :D

Képzeljétek nálunk tegnap bekapcsolták a fűtést :)

Beze:Elhiszem hogy el voltak ájulva tőle,hiszen egy kis tündér :D
Hannus már régen volt velünk de mindig megkérdezik hogy van.
Örülök hogy eltűnik a haematoma. :D Nagyon izgultam ám értetek!
ok. akkor 6 hét múlva várjuk a vonalzót :D
Pár hónap múlva én is szeretnék pici dobogó szivecskét :D

Jaj most mennem kell mert sül a pizza mindjárt jövök :D
Vendég
 


Ancsi:Ezt nem tudtam aznap írt mikor született de akkor azt írta hogy mindketten jól vannak lehet hogy utánna derült ki.Jaj szegényem :cry: :cry: :cry: Én is nagyon remélem hogy hamar rendbe jönnek és hazamehet Bendegúz is.

Szösz:Sajnos senki nem akar velünk jönni :(
Néztem egy előrejelzést és május 28-júni 4 -ig esőt mondanak nin-be(oda mennénk)valószínű nem megyünk,de megnéztem és szeptember 4-töl is ennyibe kerül lehet hogy akkor elmegyünk.Örülök hogy tetszenek a ruhák szerintem is nagyon szépek és tök jó anyaguk van.

Nikuc:Egy időbe nálunk is kellett pelust cserélni de mostanába nem iszik éjjel és igy nem kell meg azóta nagyobb pelust használunk.Azt nem próbáltad még?

Katinka:Nagyon jó utat kívánunk nektek!És jó babázást :D

Tünci:Jaj szegény.Remélem sikerült eltüntetni a szagokat.

Mancsa:mi is picit voltunk kinnt még jó hogy csak a ház elött mert olyan hirtelen eleredt az eső.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: