Új privát üzeneted érkezett!

Winchi: Akkor láttuk a hirdetést, még gondolkodtunk is rajta, de mivel alacsonyan volt, és még szigeteletlen a ház, így nem néztük meg. De elég gyorsan eladták, mondjuk elég jó áron hirdették.

Katinka: hogy Ti mennyit jártok bulikba! :shock: Szegény Nati! De tök jó, hogy szereti a gyógyszereket! :lol:

Navared: mindjárt írom a privit

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Navared: mi fával fűtünk. Egész télen 26-28 fok volt nálunk. Körbe vagyunk szigetelve rendesen, meg a fejünk fölé is raktunk 30 centi gyapotot. A papámnál kevesebb van mindig 3-4 fokkal, ott nem cseréltünk ablakot, meg a tetőt nem szigeteltük le nála. Mert akkor nem akarta, hogy jóóóvanezígyleányom, most meg nincs rá pénz. Mondjuk nincs nála sem hideg, csak ha nála normális hőmérséklet van, akkor én szellőztetem a meleget. De majd ha egyszer sok pénzünk lesz megcsináljuk rendesen.
Vendég
 


Szösz, kösz :lol:

Mancsa, hát igen, megvannak az előnyei a családi háznak! Amúgy nálunk is tök jó idő szokott lenni, addig amíg az északi szél neki nem veselkedik... :roll:
Régebben, amikor még nem volt fűtés korszerűsítés, nálunk is 26 °C volt fűtésszezonban és imádtam, bár azért az tényleg túlzás volt kissé, h. rövidnaciban grasszáltam itthon :D Most télen kb. 22-23 °C volt, az nem rossz, csak a szél zavar(t) be :(

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 

 
 

Navared: én simán nyomom 28 fokban hosszú gatyában, pólóban. Régen zokniban aludtam, de erről már leszoktam. :D
Vendég
 


Mancsa! Te vagy az én emberem! Én is nagyon bírom a meleget! :lol: Most 23 fok van, de nagyon fázom! Mindjárt bedugom az olajradiátort. Csak az a baj, hogy akkor Rékának az lesz a mai legérdekesebb játéka. De csak azért, mert nem szabad. :shock:

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szösz: pedig én kövér vagyok, engem melegíthetne a hájam, rólad ez nem mondható el. :lol:
Én is bírom a meleget, bár a 40 fokot nem szeretem nyáron, kiegyeznék akkor is 28-30-al.
Nagymamám ha fázott a sütővel fűtött a konyhában.
Vendég
 


Mancsa én is most gyújtottam be a kályhába, ez a 3ik nap hogy újra fűtünk :shock: Apu is mondta tegnap a telefonba, hogy nekik is jól működik ismét a cserépkályha és ott még kisgyerek sincs :lol:

Szösz mázlijuk volt az eladással egy pasi beleszeretett a lakásba látott benne fantáziát és megvette.

KépKép
winchi
 
 


Anyóséknak most szólt az önkormányzat, hogy Bicskénél áttörte a gátat a tó, jön az ár. Azt mondták 3-4 óra múlva ideér. Ők a Szent László patak mellett laknak. Az ő telkük eléggé fel lett töltve, de a kert végén van a folyó. Mi lesz itt? A falunk közepén is átmegy a patak.
Vendég
 


Mancsa párom is nézte a vízállást és hozzánk később de ideér majd a víz ami most Mórnál meg a környéken okoz gondot. Mi veszünk most vizet palackba meg van egy műanyag hordónk abba nehogy az legyen hogy elzárják a vizet és ne legyen semmink.
Ennyit lehet hogy nálatok sem ártana

KépKép
winchi
 
 


Köszi Winch máris intézkedek. Eszembe sem jutott.
Vendég
 


Ú lányok, látom mindenhol vészhelyzet van, basszus :(
Remélem, mindenki megússza nagyobb baj nélkül!!!

Mancsa, nekem (babásodás előtt) amíg nem volt 24 °C kint, addig jég hideg volt a kezem, lábam :D

Szösz, mi a tűzhellyel fűtünk, mert a sütő villannyal megy :)

Holnaptól már jobb lesz talán!!!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Hát pár éve éjjel nappal raktuk a homokot mi is a Tisza mentén....de sajnos az összes víz itt fog majd lejönni még pár hét múlva.
Fura volt, a hálószobám a vizszint alatt volt két méterrel.....

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Még egyszer köszönjük mindenkinek!
Ma újra mentünk oviba. Apa vitte és átöltözés után szó nélkül berohant a terembe :shock: kíváncsi leszek a holnapra.
Zsófin múlnak a pöttyök negyedannyival megúszta mint a nővére, két hét múlva kapja a 18 hó oltást. Lemértem most 82cm és 11.20 kg a kis törpém.

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


nikuc!
ez durva. remélem hamarosan rendben lesztek.
a bébikaják nekünk is mennek. alibikajának nevezem őket. azt még betegen is megeszi.

navared!
ha hideg lesz, kell egy hősugárzó.
anyuméknál télen elég hideg van, ejszakára be is szokott lenni kapcsolva, úgy, hogy kb félóránként bekapcsol egy kicsit.
most nálunk is hajnalban már hideg van, úgyhogy szintén bekapcsoltam.

és tényleg utálatos ez a bezártság.
Zsófival nem lehet bírni. csikorgatja a fogát, meg újra tépi a haját.
nagoyn rosszul jött ez az idő nekünk. legalább kint lefoglalnám valahogyan.
a múlt heti veszekedés óta eléggé tart az apjától.
ma sikítozva ébredt és ha az apja közelített, újra sivalkodott.
sürgősen ki kell találnom valamit.

viszont ami jó hír, hogy ma már evett rendesen. de nem 2 normafloret adtam neki, hanem többet. reggel tejcsi mézzel, tízóraira fél muffin, meg egy kiflicsücsök, ebédre leves, meg sült kolbi krumplival, (a kajájának a felét sikerült megennie), uzsonnára 2db banán, meg vacsira is evett szépen, meg egy nagy cumisüveg mézes tejcsi is lecsúszott. !!!!!
örömtánc!
Vendég
 


Sziasztok!

Nikuc, hú, ez durva, jó, hogy idejében megnézted, mi van lent. :shock:

Betti, Ati nagyon ügyes, csak így tovább!

Mancsa, remélem, nálatok nem lesz gond, néztem a híradót, örülök, hogy nem vízparton, vagy közelében lakunk. :roll:
Köszi, megvagyunk, a mindennapi epegörcsöm nem akar elhagyni. :roll:
Tetszett, hogy a sógornőddel vagyok egyidős, bár én szerintem még nem híztam.

Katinka, szegény Nati, puszi neki, a kissráccal meg kellene értetni, hogy ilyet nem szabad csinálni!
Lexi utálja a gyógyszereket...

any, Zsófi nagyon ügyes, csak így tovább!

Winchi, gyönyörű függöny, de nekünk már van. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Jó estét Lányok! :)

Képzeljétek, itt egy csomó helyen dőlnek ki a fák, annyira meglazult a talaj. :shock: A szomszédunk diófáját is már csak a kerítésünk tartja. Szegény, annak is annyi. :cry:

Mancsa: Remélem, ott nem lesz gond. Nagyon durva ez az idő! :shock:
Néztem a híradót, és komolyan összeteszem a két kezem, hogy ennyivel megúsztuk! :shock:

Any: De nekünk mindig szinte csak az van. :? A napi menü úgy néz ki, hogy reggelire gyümölcsturmix tápszerrel és Sinlaccal. Aztán ebéd gyümölcspüré ugyanígy dúsítva, 3 fele az igazi ebéd egy húsos bébikaja (szintén dúsítva), és vacsira egy zöldséges bébikaja. Közben ehet egy kis abonettet, kölesgolyót, esetleg háztartási keksz. :( Ha olyat főzünk, amiből ehet, akkor azt kapja 3-4 órakor. (mi akkor ebédelünk, mert általában olyantájt jön haza a férjem.) Olyankor oda kell figyelni, hogy csak nyersanyagokat használjunk. Ilyen, hogy leveskocka, bolti szalámi, stb szóba sem jöhet. Most az arca jobban néz ki, de a nyaka telelett piros kiütésekkel, meg a testén is kijött több helyen az ekcéma. :( Már nagyon várom az allergiavizsgálatot. Nem tudom, miért kellett eddig szenvednünk. Egyszerűen nem tudom már, hogy mit ne egyen???? Na, én emiatt vagyok elkeseredve sokszor nagyon. Nem hiszem el, hogy ezen nem lehet segíteni! Szegénykém ezért is olyan vékony. Mi egy mozgékony kisfiúnak a zöldség-gyümölcspüré?

Egyébként érdekesek az orvosok. :) Mi még sosem kaptunk antibiotikumot semmire. :) Az nagyon el bírja venni az étvágyat. Remélem, Zsófi majd helyrerázódik most már, hogy nem kapja.

Betti: Ez nagyon durva! Te jó ég! Gondolom milyen "jól" aludtál!

Ti tényleg jó fázósak vagytok! :) Mi 21 fokban már pólóban vagyunk itthon. A tesóm meg fázik pulcsiban. :D Peti 21 fokban már nem tud aludni, estére 20 fokot kell csinálni. :)

Kép

Kép
nikuc
 
 


nikuc!
ez a sinlac pontosan micsoda? tápszer? vagy valami hasonló?
krumplit rizst kaphat? abban jó sok a szénhidrát.
szorítok, hogy valami olyan legyen a gond, amit könnyen tudtok nélkülözni!

azért én is kivontam már mindent, ami káros lehet.
a levesbe csak zöldségeket és sót teszek. szalámi van, meg vaj, általában az a vacsora.
de azért sokat számít egy jó tejbegríz a picinek.
valószínűleg a torokgyulladásos vírustól ment el az étvágya. 3 napig volt beteg, 6 napig nem evett. :(
asszem megint tömni fogom, hogy kicsit visszanyerje önmagát.
lehet, hogy azért is olyan kis hisztibéka, mert éhes, de nem tetszik semmi neki.
Vendég
 


Van valami probiotikum, amit a barátnőm ad a másfél éves fiának, annak is tele volt az orra két hete és meghozza az étvágyat, valami protexin kid vagy ilyesmi, azt mondja úgy eszik a pici, mint a gép.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Any örülök, hogy jobban evett Zsófi csak így tovább!!! :wink:

Nikuc ezen ledöbbentem, hogy ennyire semmit eszik Peti :shock: Kenyérfélétől is ekcémás lesz? Gluténmentes liszteket nem próbáltad?

KépKép
winchi
 
 


betti!
köszi a tippet, majd utánanézek.
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk nincs ár egyelőre, a bicskeiek megfogták a vizet, nem szakadt át a gát. Valamennyi biztos átjött, mivel az önkormányzatok szóltak, de nincs gáz még. A patak csordultig van vízzel, nem tudom meddig bírja.

A migrénem kitartó, én már nem. Egész éjjel lüktetett az agyam, most már csillapodhatna ez a buzi szél, ilyenkor mindig ez van. A kisebb viharokat is megérzem, de ez brutális. Alig várom, hogy Dorcsi aludjon, megyek én is .

Nikuc: ennyire semmit nem ehet Peti? Ez nagyon durva. Mikor mentek allergiavizsgálatra?

Any: Sinlacot Dorcsinak is adtam, mikor elment a tejem. Olyan pép, amitől nem lehetnek allergiásak, de most nem jut eszembe mi van benne. Dorcsi tök szerette, nagyon nagyon tápláló és egészséges. Később én is ezzel sűrítettem a gyümijét is, de simán is megette. Recept nélkül elég drága. Libaf@s színű fura szagú izé, de az íze jó. Szentjánoskenyérmag vagy mi a túró, Nikuc biztos jobban tudja.
Vendég
 


Mivel nem tágítottam, és azt mondtam, hogy most már allergiavizsgálatra akarunk menni, mert elegem van, így kaptunk időpontot júni 10-re (kb. jó egy hónapja).
Elvileg a gluténnel nincs baja, bár én már ebben sem vagyok biztos. A bolti kenyérféle eleve bukta, mert vannak benne adalékok. 10 percen belül csupa piros tőle az arca. Egy helyen tudunk venni adalékmenteset, és a krumpli, rizs is mehet, de magában én sem enném meg egyiket sem. Krumplit szoktunk főzni húslevesben, így etetjük vele, meg abonettet rágcsál, rizst meg pépként kap. A Sinlac az is egy rizspép végülis, direkt allergiás gyerekeknek, vitaminnal dúsítva, de kiírják minden babának. Viszont azért sem mindegy az allergiavizsgálat, mert most teljes áron vesszük a Pepti Plust, és féláron a Sinlacot, de ha allergiás, akkor 10-ed áron kapnánk. Ha meg nem allergiás bizonyos dolgokra, akkor sokkal többfélét ehetne.

Mancsa: Azt mondják, hogy most már végre megszűnik a szél. Remélem, a migréned is.

Any: Mi a kedvenc mese nézése közben etetünk, úgy több csúszik. :)

Kép

Kép
nikuc
 
 


Sziasztok csajok!

Csak gyorsan bekukkantottam, gondoltam adok életjelet magunkról.
Dorka kicsit hőemelkedéses, szerintem a foga miatt, de azért ma bevittem dokihoz, persze, szabadságon volt, így megnézte az én dokim. Kicsit a torka is piros, de nem kapott gyógyszert...
Felújítás: alakulgat, csak lassan. Az ablak kicserélve, a csempézés a konyhában félig kész. A gépeink már megvannak, csak még nem hozzuk el, amíg nincs kész a bútor. A konyha ki van festve, de hadd ne mondjam milyen állapotok vannak itt, lavórba mosogatok, meg ilyenek, zsákokból öltözködünk..... :roll: de majdcsak lesz jobb.

A vihar itt is tombol, úgy néz ki ki kell vágnunk a házunk előtt lévő hatalmas diófánkat, megrepedt a föld körülötte, és kb. 5 cm-t mozog, mikor fújja a szél. Remélem nem dől rá sem a házra, sem a garázsra...

Remélem mindenki jól van, próbálok visszaolvasni, de olyan sokat írtok....

Ez a hülye idő meg monnnyon máááááár leeeeeee!!!!!!!!!!!

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


winchi: tök szupi a függöny, én is most akarok Dorkának venni, csak az a baj, nekünk ez keskeny. Honnan vetted az anyagot?

nikuc: aztaaaa, akkor ti nagyon megjártátok ezzel a fosi idővel. Még jó, hogy időben észrevetted. Na, még ez hiányzott neked, mi?
Peti ennyire allergiás, te jó ég, hát nem lehet könnyű etetni. Nem semmi. Nagyon sajnálom.

tünci: nagyon gyönyörűséges bátor baba a képeken. Sajnálom, hogy nem tesznek semmit, hogy elmúljon ez a hányás, bukás. Istenem, hogy fájhat neki, drága csöpp kis mazsola. Próbálj meg másik dokit is, ha nincs más lehetőség. Ez így nem jó, ha nem is alszik szegénykém.

any: Zsófinak jobbulást. Gyógypuszi a pocójára. 11 kg nem olyan kevés szerintem. Dorka erős csontú nagyon, meg hurkás lábú, pocakos, így 13 kiló. Szerintem nem olyan kevés az a 11. Ha olyan típus, mint te, nem is lesz kövér.

szosz: gratulálok a lakáshoz, és szorítok a hitelhez. Hol sikerült megtalálni a megfelelőt?

lara: beszéltem apával. Mennénk is veletek, de úgy néz ki nem ad szabadságot a főnöke, most volt itthon egy hetet, azt mondta jövő hónapban nem mehet. Brühühühühüüüüü

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Minden Zsófiának boldog névnapot kívánunk! Így utólag is!

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Sziasztok!

Nikuc, nagyon sajnálom szegény Petit, remélem, hamar megoldódnak a gondjaitok. Allergia-vizsgálathoz drukk!

Dorkának gyógypuszikat küldök express!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Kép 2. h ónaposan 05.11.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Kép

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti, hát de édes a kicsi nyuszi-muszid! :D (bocs, h. így nyenyergek :lol: ) Nagyon cuki!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Nati is lázas :( , tegnap este majdnem 39 volt, reggel 38,2, de az éjszakát végigaludta. Még mindig náthás, de amúgy más nincs, már nem köhög. Viszont ezerrel jönnek a felső szemfogai, azoktól lehet ilyen magas láz? Amúgy egész jól elvolt délelőtt, játszott, nem hagyta el magát. Most alszik, ha nagyon nem lázasodik be, csak holnap délelőtt viszem el dokihoz. Pedig végre ma kimozdulhattunk volna Csupamókára... :? (Bár tegnap házhoz jött hozzánk, Erikáék (ő tartja) voltak itt látogatóban)

Betti, naggyon édes-helyes a kis Ati!!!! :D Az a toka a felső képen! :lol: Te meg jó vékony vagy. 8)

Ancsi, jó hogy jöttél. :) Dorkának jobbulást!

Mancsa, migrén húzzon már el! :evil: Tegnap nekem is úgy fájt reggel, még a nyakamba is kisugárzott, de szerencsére egy gyógyszer helyrerakta.

Nikuc, huh, ez az étrend nem hangzik valami jól... :shock: A Sinlac miatt kell pürésítened mindent? Remélem, az allergiavizsgálat tényleg segít majd és több dolgot kaphat Peti.

Szösz, mi már csak ilyen menősök vagyunk. :wink: Sajna ma meg mi nem mentünk CSM-re.

Megyek, hasznossá kéne tenni magam, bár semmi kedvem. :? :oops:

Kép
Kép
katinka31
 
 


betti!
ejha!
nagoyn szép, és hatalmas!

katinka!
lehet a szemfogtól is, nálunk is az egyik lázat okozott, meg megfázás szerű tüneteket. de majd a doki megmondja.

nálunk Zsófim meggyógyult, eszik is, de most meg a délutáni alvások nyűgösek. szörnyű, hogy nem tudom kivinni, mert így megint ringatni kell, mert másképp akáb 1 órán kersztül is ordítana.

jah csajok valamiért megint van tejem. terhes nem vagyok, de majd még tesztelek is. de utánaolvastam egy kicsit. ez valami hormonzavar lesz. el kell mennem dokihoz...
úgy is időszerű lesz már a nőgyógyászat...
Vendég
 


Sziasztok!

Katinka: Sajnálom, hogy kerülgetjük egymást! :( Natinak jobbulást!

Betti: KisAti nagyon édi!

Beze: Ha jól emlékszem egyszer írtál vmi tuti sajtós-sós receptet, de nem találom. Leírnád még1x?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Hello Lányok!

Képzeljétek, Dorka tegnap olyan szinten belázasodott, hogy 39,5 volt, nem akart lemenni sem a kúp, sem a hűtő fürdő nem használt. Erre gyorsan ügyelet... az a doki volt, aki délelőtt megnézte, írt gyorsan augmentin szirupot, bár azt mondta, csak kicsit piros a torka. Én nem értem. A múlkor a tüszős mandulától sem volt lázas, bár neki is jön most 3 foga egyszerre, alsó szemfogak.... Katinka, lehet egy hajóban evezünk..
Szerencsére reggel már lement a láza, de még éjjel fél 3-kor is kellett egy kúpit adnom neki, mert akkor is 39,2 volt. Huhh, ma már jobban van, elég eleven, csak most meg hasimasi van az antibiotikumtól, és persze alig eszik valamit.

betti: Cukorfalat!!!!!Gyönyörű a fiatalúr, és már járni is tud? :D:D:D Csoda kis manó! És ez a mosolygás....levett a lábamról :)

any: épp most panaszkodott a szomszédasszonyom, hogy neki is csöpög a teje, már 18 hós a kisebbik lánya. Ő valami homeós cuccot szed most rá, mert a nődokija felírt valami hormon gyógyszert, de attól rosszul volt.

katinka: jobbulás Natinak, és sok sok gyógypuszit küldök én is.

beze: köszönjük, ránk fér a gyógypuszi, aranyos vagy. Hogy vagytok? Mikor mész legközelebb dokibácsinkhoz? Nekem is kéne mennem lassan. De szerintem majd csak júni elején valamikor.

szosz: sajtos-sós recept, hmmmm, hmmmm, küldjél ide is fénypostán, ha elkészült. :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Betegecskéknek gyors gyógyulást kívánok!

Ma kész lett a dioptriás napszemcsim, úgy örülök neki, végre, évek óta nincs napszemüvegem, mert a simát a hajamra kenhetem...most ebben járkálok a lakásban bent... :D persze nap még véletlen sincs, hogy kipróbáljam, de tök jó, hogy látok benne olvasni, írni.
De hátha a hétvégén már ki lehet élesben is próbálni.

3 napja annyit változott a kisfiam, tök értelmes lett most, sokat figyel, nevet, sikít, meg minden nap van valami új hangja. Eddig úgy elvolt, de most tök értelmesen néz, ha beszélek, nem üvölt rögtön, ha felébred vagy sétálunk, hanem nézelődik. Pár hét is sokat jelent még náluk, csoda.

Betti
Kép
betti0412
 
 


ancsi!
dorkának jobbulást kívánok!
lehet, hogy én is kipróbálok valami homeosat.
piszokul zavar ez a tej.

betti!
ez így van. napról napra változnak az elején. szinte minden nap csinálnak valami újat.
Vendég
 


Sziasztok! :)

Betti:
Csodaszép kisfiad van! Nekem a 2. kép tetszik jobban, de mindkettőn nagyon pasis. :) Ráadásul milyen vékony vagy! Csodálatos időszak ez, amikor már nyílik az értelmük! :) Talán most már a látása is élesedik, és így jobban érdekli a körülötte lévő világ. :)
A szemcsidhez gratula! Én 1 napos lencsével szoktam hordani napszemcsit, de ilyenkor terhesen nem lehet, mert szárazabb a szem (én érzem is), és kényelmetlen a lencse.

Any: Pf... csak úgy elindult? Nem történt valami érzelmi megrázkódtatás, vagy valami nagy élmény Zsófival kapcsolatban, ami kiválthatta?

Ancsi: Ez nem hangzik valami jól! Küldök én is sok gyógypuszit! :) A fogak csúnya dolgokat bírnak csinálni sajnos. :( Lehet, hogy tényleg attól gyengült le szegény.
A felújításos állapotok ismerősek, mi kb. tavaly tartottunk ugyanitt. :D:D:D De hamar túllesztek rajta! :)

Katinka: Amiatt kell pürésítenem, mert a tápszert valahogy bele kell tenni. Mivel Ő tejet nem iszik, magában meg utálja a tápszert. Bár most valami lett vele, tegnap este egyszer csak elfogadta (babakakaóval), sőt kevesellte. Pedig két hete még szó szerint hozzámvágta. Délben már 1 decit lehúzott, és még kért volna, most este meg már jött az "adagjáért". :shock: Tudnátok, hányszor próbáltam már neki adni...
Szóval ma a vacsit velünk ette pépesítés nélkül, holnap pedig próbálunk virslit enni reggelire. Vettünk allergén menteset.
Natinak is küldök gyógypuszikat! Úgy olvastam, hogy magas láz nem lehet fogzástól, csak hőemelkedés, de a fogzás legyengíti az immunrendszert, így mindenféle vírusos betegséget össze tudnak szedni, amitől viszont már belázasodnak.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Sziasztok!

Natinak, Dorkának gyógypuszik, szegénykéim. :( Fogzástól szerintem se lehet ilyen magas láz. :roll:

Szösz, megkeresem a receptet és beírom megint, legkésőbb hétvégén, remélem, nem lesz késő.

ancsi, holnap megyek, nagyon remélem, hogy minden rendben és a haematoma eltűnt... :roll: Cytológiát is le kell vetetnem.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


nikuc!
a múlt héten volt egy jó nagy veszekedés nálunk. Zsófi is kész volt, 1 hét kellett, hogy az apjával jóban legyen megint.
sajnos nagyon ki tudok borulni anyós aranyköpésein is.

és igen, csak úgy megindult. elmúlt a mensi, a hétégén, most meg azon kaptam magam tegnap este, hogy csöpög. megnyomtam, volt benne.
kicsit utánanéztem a neten, hát nem valami jó jel. eléggé megijedtem. de útba fogom ejteni hamarosan az endokrinológiát megint. inkább nem a nőgyógyászhoz megyek. az okra vagyok kiváncsi.
Vendég
 


Sziasztok!

Beze!
Kezem-lábam csuriban,és várom a pocakmaci képeket!!

Dorkának jobbulást!!(jaj ,a láz olyan ijesztő, néha én is méregetem..)
Felújítás(okádósszmájli),remélem gyorsan kész lesztek, a világ egyik legúúútálatosabb dolga..7 év kulimunkája után, őszre mindenne lekészültünk, de már azon agyalunk ,h a fürdőt jövőre fel kéne újítani..:(

Mancsa,migrén--ááá..ebben az időben nem csodálom ,h odavagy..

Remélem minden anyuka és baba átvészelte ezt a hüle időt, mi tegnbap már voltunk picit sétálni, már én is be voltam kattanva..


Any
Remélem nem haragszol meg az alábbiakért,már egy párszor akartam írni, most leírom, legfeljebb elküldesz a sunyiba, de jószándékból írom,jó?
Igazából csodálkozom, h a többiek még sose mondták, v legalább BEnde ,mert Ő egy megmondós csajszi, nem tököl..de talán, én ,mint idegen őszintébb merek lenni.szóval..
Nem gondoltál még rá, h Zsófi nemevése, sok-sok betegsége javarészt lehet pszichés alapú??Elég sokszor írsz a vitákról a férjeddel ,meg a kis lakás(nem lehet elvonulni),most, h Zsófi fél az apjától...Ő már van olyan értelmes, h simán látja mi van, érzi a feszültséget is nagyon.
Át kellene gondolnotok, h előtte vitázzatok-e, még ha csak szóváltás is.
Tapasztalat.A szüleim is ezt csinálták.A bátyám amíg otthon lakott állandó, gyógyszerrel sem kezelhető hasmenéssel küzdött ,én meg a gyomorfájással, hányással(emlékszem gyerekdoki azt mondta, ha így folytatjuk, én leszek a legfiatalabb fekélyes páciense)És láss csodát mindkettőnknél szinte rögtön megszűnt mikor elköltöztünk 17 évesen.
Hát ennyit akartam, h érdemes lenne ezt számításba venni.

Jó éjt, alszunk még kicsit.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


csak gyorsan aztán rohanok...
hajnalban elolvaslak benneteket, de írni már sosincs időm...
Jól vagyunk....fáradt vagyok, de minden oké. Nyanyó is jól bírja, de nagyon várom a hétvégét, mikor 3 napot együtt lehetünk.

Tünci: bende megmondóember:) megmondta a véleményét sokszor Anyanynek, csak személyesen. :wink: bár nem konkrétan Zsófika nem evéséről volt szó, hanem inkább a férjével való vitákról.

Anyany: az antibiot nem csak addig kell adni, míg jobban nem lesz- le nem megy a láza stb..hanem végig kell csinálni egy kúrát. 5, vagy 10 naposat. Ne játssz ezzel a dologgal. Zsófi tavasz óta egyik betegségből a másikba esik, ennek lehet az is az oka, hogy egy korábbi betegség nem lett rendesen kikezelve. Minden második héten orvoshoz viszed, meg az ügyeletre. Kap valami gyógyszert, azt adod neki pár napig, aztán mikor úgy látod, hogy már semmi baja, akkor abbahagyod.
Az étvágyára ( mondom én- bár mostanában Niki sem egy nagyevő)a legjobb szer az, ha friss levegőn lehet. ( Persze érdemes lenne elgondolkozni azon is amit Tünci írt, mert sok igazság van benne).
Tudom egy hete szinte ki sem lehet mozdulni, de mikor jó idő volt egyszer írtad, hogy kint voltatok 3, vagy 4 órát és Zsófi utána milyen jól evett.
Nekem nem tűnik extrém soknak, 3- 4 óra kintlét. Nyanyóval ilyenkor délután 3 - kor lementünk a játszótérre és 7- nél előbb nem jöttünk fel. Délelőtt meg 2,5 órát voltunk lenn. Elfáradt, jól aludt, jól evett.
Persze átszervezést igényel, mert reggel kell főzni, de ez nem hiszem, hogy probléma lenne.
Egyébként rossz időben a párod elvihetne benneteket a játszóházba. Havonta egyszer 800 pénz, talán belefér...

Most már nem én vagyok vele, de mikor még jó idő volt, egész nap kint volt a Dédinél az udvaron, csak aludni vitte be Anyu.

Na ennyi voltam mennem kell készülődni. Hétvégén megpróbálok egyik este jönni.
Nappalom a Nyanyóé:)))))))

Bocsika az okoskodásért, meg a beleszólásért....

KépKép
bende
 
 


A lelki dolgok valóban tudnak zavarokat okozni, nekem volt egy idióta nevelő apám, fiatal koromban kényszerevő lettem tőle meg 75 kiló 16 évesen. Azóta is stessz és feszült helyzetben kajáért nyúlnék......ha nem lenne az a sok mozgás mellette, amivel le tudom vezetni. Most is futok és tornázok, mert a pici baba okozta kellemes stresszt, aggódást is kajával nyomnám el.
Szóval van alapja az előttem szólóknak, a gyerekkori érzéseket keményen visszük a felnőttkorba is.

Antibigyókat tényleg végig kell szedni még akkor is, ha tünetmentes a kicsit, mert csak akkor használnak. A szülés utáni felfázásom egy nap alatt rendbejött a gyógyszertől és másfél hétig szedtem még utána az antibigyót, míg le nem telt a doboz.

Betti
Kép
betti0412
 
 


én már megint vérzek, ez nem igaz..nem tudom miből gondoltam ,h a szülés rendbehozta a hormonzavaromat..áá.most majd megint ez lesz kéthetente. :? pedig fejek..mért van az ,h vki már csak napi kétszer szoptat és nem jön meg neki, nekem meg minden héten van vmi, meg nincs is?Legalább ez lenne jó a gyermekágyban.
Így aztán baromira lehet használni a dokim által javasolt naptármódszert.

Épp a minap olvastam Betti ,h amelyik csecsemő akármilyen sírását az anyuka úgy reagálja le ,h megnyugtatásképp megeteti ,az ezt átviszi magának úgy, h :ha bajom van ,eszek..ki a franc gondolná, h ez ilyen hamar kezdődik nem?

futok,Kismuci felébredt, szólítja a szolgáit!:)

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Kismuci két hónapos! Nahát!

Betti
Kép
betti0412
 
 


tünci: kösz a bíztatást, előbb utóbb tényleg túl leszünk a felúljításon, csak már olyan nyűg az egész. Szerintem lehet Dorka is akkor fázott meg, mikor itt volt a kőműves, elég nagy huzat volt. Persze jól felöltöztettem, de úgy látszik kevés volt. Vagy nem tudom..
Sajnálom a vérezgetést. Én amíg szopiztattam nem volt vérzésem. De lehet ám, hogy te még tisztulsz, mármint a méhed. Én mondjuk 6 hétnél sokkal tovább véreztem szülés után. Nekem is volt olyan, hogy azt hittem vége a gyerekágyas időszaknak, és néha még ha emeltem, sokat dolgoztam akkor volt valami vérzés, folyás. Azért majd kérdezz rá a nődokidnál. Igen, ez mennyire így van, sír a baba, egyből etetjük...

Mi is voltunk kinnt tegnap egy fél órát,
Dorka is már hiányolja a sétát, levegőt. Tegnap este már elállt a szél. Itt volt az ideje.

bende: örülök, hogy jól viselitek a munkát mindannyian. :) Mindjárt itt a hétvége, kitartás, remélem addigra már jobb idő is lesz.

betti: dioptriás napszemcsi tök jó dolog, nekem is van, imádom, főleg vezetés közben szuper. Olyan jó, mikor okosodnak, és már figyelnek a babák. Olyan szép időszak, mikor először rádnevet, mikor annyira figyel rád, meg majd elkezd magyarázni. :)

beze: szorítok neked, kérjük a beszámolót, remélem a haematoma eltűnt örökre.

nikuc: köszike, én is úgy gondoltam, hogy nem lehet ilyen magas láz csak a fogtól, de hogy ez legyengíti, arra nem gondoltam. Amúgy meg tiszta véraláfutásos a fogacskája. Kenegetem dentinox-al, de nem sokat ér.
Peti ügyes, hogy megitta a kakaót, így azért könnyebb dolgod van.

any: tényleg, nem lehet, hogy a stressz is okoz nálad tejci beindulást? Zsófinak biztosan tényleg nem tesz jót a stressz, veszekedés. Beszéljétek ezt át a pároddal.
Én azt vettem észre Dorkánál, ha megyünk valahová, sok inger éri napközben, nem alszik olyan nyugodtan éjjel.

Bátor babának, és Kisatinak is boldog hófordulót, így utólag is. Hű, szalad ám az idő. :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Sziasztok!

Betegeknek jobbulást!!! Én is arra tippelnék, hogy legyengül az immunrendszerük főleg a szemfognövesztésnél és még plusz valamit összeszedtek ami ebben az időben nem csoda. Mi megúsztuk taknyossággal a szemfogakat de összetettem a két kezem, hogy mind a 4 kint van.

Bátor és Kisati is már két hónapos! :lol: :lol: Rohan az idő! Öregszenek a gyerekek! :lol:

Nikuc remélem tovább folytatja a tejciivást Peti, ahogy értelmezem sokat változna az étkezése ha nem a kajába kellene kutyulni.

Bende már kezdtelek hiányolni, irni akartam de hamarabb jöttél! :wink:

Beze csuriban az ujjam értetek de úgyis minden rendben lesz! :wink:

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!

Tünci, ancsi, Winchi, olyan aranyosak vagytok, nagyon jólesik ám. Este mindenképp jövök, bár képet nem hiszem, hogy kapok. :cry:

Tünci, teljesen egyetértek veled. :wink: Hogyhogy ilyen későn fent vagy még? Egyébként szerintem is a méhed tisztul, ez még nem hiszem, hogy mensi. Nekem 5,5 hónappal Lexi születése után jött meg, pedig akkor még simán legalább 6x szoptattam.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


sziasztok!
sajnos a dolog nem egyszerű.
ma már jobbnak tűnik az idő, lemegyünk és elmegyünk a családsegítőbe. ott van pszichológus is, megnézetem Zsófit.
a veszekedéseket meg nem lehet kivédeni.
kicsit átgondoltam a dolgokat a múltkor. egy egyszobás albérletet sem tudnék fenntartani. a munkahelyem nem biztos, ha meg visszavesznek, és nem lesz aki Zsófira vigyáz, mert én még a 8hoz képest 14et dolgozok, akkok mi lesz? és akkor megint ugyanott tartok. bébiszitter, ugyan már...
persze meg lehet kérni ismerősöket, hogy néha hozzák el Zsófit a bölcsiből-oviból, de nem minden nap hosszú időn keresztül.
haza nem mehetek, anyám úgy átalakította a házat, hogy nem férünk el. egyébként attól meg még idegesebb lennék, anyummal ha már 3napot otthon vagyunk, lazán összeveszünk.
nagymamánmhoz mehetnénk, de az még mindig a dél-alföld, ahol piszkosul nehéz munkát találni. és ha már egyszer hazamentem, akkor nem tudok majd visszajönni.
szóval mindenképpen abban kell gondolkodnom, hogy itt fehérváron. a szüleim nem tudnak segíteni, apum le van százalékolva, évek óta nincsen rendes munkája.
Vendég
 


betegségek: valamit félreérthettetek.
az áprilisi megfázással azért vittem ügyeletre, mert hétvége volt, és minden orrszívás után hányt és minden alvás után.
akkor antibiotikumot nem kapott, de legalább megnézte orvos és a tüdeje rendben volt.
az előző torokgyulladással, amikor magas volt a láza, akkor kapott antibiotikumot, és azt végigszedtük. 8 napig volt elég az üveggel.
most amikor visszavittem már nem volt láza, másnap a nemevés miatt nézettem meg és persze megint hétvége volt, úgyhogy ügyelettel. ezért adom a normafloret.

a lakás meg ház-dolgoka túlmutatnak rajtam. amit tudtam, megtettem, de a többi már nem az én feladatom megoldani. ha ez lenne, már régen túllennénk rajta.
Vendég
 


Any, hát ez nem egyszerű..de jól értem ,h abban gondolkodsz, h egyedülállóként???
Meg nem baj, ha vitáztok, ne gondold, h mi nem..Bettinek panaszkodtam a múltkor, h igen nehezen szokunk össze háromfős családdá és igen, vannak vitáink.ÉS bár BÁtor még pici és a szavakat nem érti, de a hangsúly, a hangom remegése, a hangerő mind hat rá..én vigyázok ,h ne előtte.ha felemelem a hangom, vagy a párom, becsukom az ajtót, v átmegyek másik szobába.(kicsi lakásnál konyha?)
De egyébként, ha azt a nagy hitelt tudja a férjd fizetni ,akkor valószínű nem alacsony a fizetése és ne tekints el egy esetleges gyerektartás összegétől..ami azért segíthet fenntartani egy albérletet.(ovi, bölcsi gond:gyermektelen pótnagymama kerestetik????van már ilyen,szeretet-szeretetért cserébe...)

Megvolt az oltás, hú, de mélyen beszúrják a tűt,majdnem volt ingerem megütni a dokit...( szegény felsikított...de ahogy magamhoz öleltem azonnal elhallgatott.a rotát megint csak megsétáltattam, mert pont bukott egyet, azt mondta a doki, kár próbálkozni.Kapott kettőt, két combiba.

Jaaa és lemérték..kérem szépen(dobpergés) Kismuci hivatalosan is átlépte a 4 kilot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Védőbanya:háááát, nem egyszerű esetek maguk... :twisted:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci, elég szépen kapkodja magát Kismuci is! Még a végén ha nem vigyázunk itt beér minket! :D :D

Betti
Kép
betti0412
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: