Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Doktor úr!

Január közepén szülök majd a J.F kórházban.
2 kérdésem lenne:
Milyen régi lehet a házassági anyakönyvi kivonat, amit vinnem kell a gyerek anyakönyveztetése miatt?
Ezt a lányoktól is kérdezném, akik mostanában szültek, és férjnél vannak.

A másik, hogy a 31. héten az uh. szerint 1,7 kiló a kisfiam. Ebből lehet arra következtetni, hogy kb. mennyi lesz a születési súlya?

Üdvözlettel:

Anett
anettka
 
 


Szeretnem megtudni, hogy a vajudasnal mellettem lehet a ferjem, vagy csak a szulesnel?
En majd juniusban fogok szulni a J.F korhazban.
Ma lattam vegre a babamat, 21mm. El sem hiszem. Nagyon aranyos az orvosom, vegre jol valasztottam!

Koszonom Doktor Ur a valaszat!
Meg egy kerdes. Megkaptam a vervetel, vizelet eredmenyeket, es kicsit aggodom, mert a vizeletben a laphamsejt: 216,1 db/ul es a bakterium: 13999,4 db/ul
Ez nagyon rossznak szamit. Semmi tunetem nincs, nem erzem, hogy baj lenne. Aggodjak?

Udv:
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Kedves Doktor Úr!
köszönöm a válaszát,és örülök, hogy kérdésemmel ön is tanult (nem csak mi,kismamák)
Ezek szerint a harmadik babámnál is legyen genetikai vizsgálat a biztonság kedvéért?
arra a kérdésre nem kaptam választ, hogy a folsavat receptre írják, vagy megkapom a gyógyszertárban simán?
üdv,Trixi
trixi1973
 
 

 
 

Kedves doktor Úr ! 20 hetes kismama vagyok és 5 hete tartó köhögés után, ill. 2 napig mindent kihánytam a körzeti orvosom Retardillint írt fel. Azt szeretném tudni, hogy árthat -e babának az antibiotikum. Köszönettel Monika
monazsu
 
 


Sziasztok!

Anettka: a baba súlya nagyon eltérő lehet. Van, amikor nagyon nő a terhesség alatt, van amikor lassabban, szóval szerintem, amennyire én értek ehhez, nem nagyon lehet ezt megmondani. Én most a 38. hétben vagyok, a baba 3,18kg, és még most sem tudják, hogy mekkora babára kell számítani a szülésnél. A doki szerint 300-400 gr-ot is hízhat a baba az utolsó 2 hétben hetente. Szóval bármi lehet.

Ezvicc: a Doktor úr biztosan fog válaszolni neked, én csak az én esetemet tudom elmondani. Nekem a terhesség eleje óta előjönnek ilyen baktériumos és gombás problémák. Ilyenkor állítólag a nyálkahártyák sokkal érzékenyebbek megduzzadt állapotban, könnyebben elkap a mama mindent különösebb ok nélkül, és anélkül, hogy kockáztatna nyilvános fürdőkkel, akár otthoni ülőfürdővel. Az immunrendszer ilyenkor mással van elfoglalva. Állítólag, egyes fertőzések kivételével, amiket egyébként úgyis szűrnek, a többi ártalmatlan. Néhényra tudnak kezelést adni a terhesség alatt is (kúpok, hüvelytabletták, esetleg néhány antibiotikum), de a többi kezelése a szülés utánra tolódik, viszont a babára és a terhességre ártalmatlan. Szóval szerintem ne izgulj! A szervezeted is dolgozik azért ellenük.

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Trixi, recept nélkül megkapod a Folsavat (vagy bármelyik terheseknek készült, folsavat is tartalmazó multivitamin készítményt pl. Elevitet).

Monazsu, penicillin tartalmú az injekció és adható terhességben (eddig magzati károsodást nem írtak le).
oneil42
 
 


Eszty!
Koszi a megnyugtatast. Jo, hogy irtal. Nem magam miatt izgulok, csak a piciert. Ma hallottam vegre a babuskam szivhangjat, es lathattam is. 21mm "nagy" Olyan nagy a buksia, a pici testehez kepest. Viszont ramijesztettek, hogy ha tovabbra is igy hanyok, be kell fekudnom par napra, infuziora. Most boszen neki alltam inni, nehogy ez bekovetkezzen. Olyan nagyon boldog vagyok!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Kedves Oneil42!
Köszi!
trixi1973
 
 


Anettka!

300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot kérnek a baba anykönyvezéséhez.
A baba súlyával kapcsolatban: én úgy tudom, hogy a baba súlyát különböző, az orvos által az uh-n mért adatokból (combcsont hossza, stb.) becsülik. Az adott adat mérésének néhány mm-es eltérése befolyásolja a súly becslését is. Én a szülés előtti napon voltam uh-n, ahol 2400 grammot mért az orvos. Másnap manó 2800 grammal született. Nem hiszem, hogy 1 nap alatt enniyt hízott volna:-) Mivel itt a miliméterek is számítanak, nem igazán lehet 100%-os pontossággal mérni.


Ezvicc!

A férjed a vajúdás és a szülés alatt is veled lehet.

Üdv,
Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


A legtöbb válasszal megelőztek.
Trixi!
Rád továbbra is az vonatkozik: a Down nem öröklődő jellegű betegség, az esély minimális, ugyanannyi mint másoknak, tehát önmagában az, hogy a testvéred Downos nálad nem igényel genetikai vizsgálatot.

Az ultrahang vizsgálat nem méri, hanem csak becsüli a magzat súlyát. A normál szórás kb +/- 10%. ez egy 4kg ujszülött esetény azt jelenti, hogy jó mérés az, ha az újszülött súlya 3600 és 4400 g közé esik!!!!
Az ultrahang nem erre való.
gyuri
Szeged
 
 


Anettka!

Judit írta, hogy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell, én szept. elején szültem a JFK-ban, akkor pont azt mondták, hogy megszünt ez a gyakorlat, és jó az eredeti (így mivel én 2000-ben mentem férjhez "4 éves" házassági anyakönyvi kivonatomat is csont nélkül elfogadták).
Á.
hÁgnes
 
 


Sziasztok!

Ezvicc: Örülök, ha segíthettem, és mivel a Doktor úr nem javított ki, nem írhattam nagy hülyeségeket. :-) A hányással kapcsolatban: az elején nekem is nagyon rossz volt, egész nap hánytam, és emellett 12 órákat dolgoztam. Igazából nem törődtem vele, bár a közérzetem nagyon rossz volt, és el tudtam volna sokszor ájulni, de hányás után mindig ittam és ettem valamit, sok gyümit, aszaltat is, frisset is. Nem kell várni semmire: ez nem olyan, mint a normális hányás, így nem kell várni, hogy a gyomor megnyugodjon, stb., sőt nekem mindig jót tett, ha ettem pár falatot. Próbáld úgy, hogy soha ne legyen teljesen üres a gyomrod: nekem bejött. Ha csak 2-3 szem kekszet megeszel, már az is jó. És igyál sokat! Gyümiteát, meg ilyeneket. A gyümölcslével vigyázz, mert abban sok cukor van.

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Lányok!

Köszönöm szépen a választ. Judit, te mikor szültél, hogy neked még 300 napnál nem régebbi házassági a.könyvit fogadtak el?
Ági! Mi is 2000-ben házasodtunk, akkor ezek szerint az jó. Na, ennek örülök, 1 gonddal kevesebb.

Sziasztok:
Anett
anettka
 
 


Kedves Doktor Úr !

20 hetes kismama vagyok és 5 hete tartó köhögés után, ill. 2 napig mindent kihánytam a körzeti orvosom Retardillint írt fel. Azt szeretném tudni, hogy árthat -e babának az antibiotikum. Köszönettel Monika
Azért küldem el újra a kérdésem, mível nem válaszolt és gondolom elkerülte a figyelmét.
monazsu
 
 


Oneilnek köszönöm az infot. Monika
monazsu
 
 


a hüvelyi fertőzésekről.

A terhesség alatt az összes nyálkahártya "aktívabbá" válik, több nyál, orrváladék, gyomornedv, epe, stb termelődik, és több váladékot termel a hüvelyhám is. Ez tehát normális dolog. A fertőzés nem. Ha tehát panasz van, akkor éppugy kell eljárni, mint nem terhes állapotban, azzal a különbséggel, hogy én az első három hónapban csak kivételesen súlyos panasz esetén adok kezelést (gyógyszert) és akkor is csak helyi hatásút. Egyetlen speciális dolog van az un. beta-streptokokkusz, ami ha jelen van igen súlyos újszülött és anyai fertőzést okozhat, nem is ritkán halálos. Ezért, bár szűrése nem kötelező (nagyon ritka) szokták nézni.
Az antibiotikumok közül a penicillin és utódai ártalmatlanok, de a legtöbb egyéb antibiotikum sem árt, minden esetre, ha ilyen kezelés kell, a penicillin származékokhoz kell első sorban nyúlni.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Én most kedden voltam bent a kórházban és külön a lelkemre kötötték, hogy egy új rendelet alapján 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot fogadnak csak el a gyerek anyakönyveztetéséhez. Ez biztosan így van, mert mindenütt ki volt javítva, ahol láttam...
Erika
erika2004
 
 


Kedves Doktor Ur!

Nagyon erdekelne, hogy On mit szol a vizelet eredmenyemhez, en kicsit aggodom, mert a vizeletben a laphamsejt: 216,1 db/ul es a bakterium: 13999,4 db/ul
Ha az On paciense lennek megismeteltette volna velem a vizeletleadast, vagy ezzel nem foglalkozott volna?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Anettka,

Október közepén szültem.

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Anettka,

Nekem a vérvételen mondták és az UH-nál és a CTG-nél is ez van kiírva. Rá is kérdeztem, és azt mondták, hogy kb. 1 hónapja változott a rendelet. Ha nem így van, akkor a Doktor úr biztosan kijavít majd. Én elvileg 1 hét múlva szülök, így gondolom, azért hívták fel rá konkrétan a figyelmemet...
Erika
erika2004
 
 


HÁgnes! Láttam az írásodfból hogy szeptember elején szültél. Mettől meddig voltál kórházban? mert lehet hogy találkoztunk.Kép
rgabriella
 
 


Szia Erika!

Nagyon izgulsz mar? Ugye majd reszletesen beszamolsz mindenrol? Papas szules lesz?
Bocs a sok kerdesert.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Kedves Doktor Úr !

Köszönöm a válaszát. Még szeretnék egy dolgot kérdezni. Mikor ma voltam a körzeti orvosnál, hogy beadják a szúrit, a doktornő megkérdezte, hogy néztek e UH-al a picit, hogy magától a virustól nem -e lett valami baja. Egy kicsit megijesztett. Ezért az lenne a kérdésem, hogy maga a betegség, hogy ilyen hosszú ideje fennállt (október közepe) okozhat -e problémát. A betegségem száraz köhögéssel kezdődött, ami annyira kellemetlen volt, hogy ha vízszintesbe tettem magam akár éjjel vagy nappal, rámjött a köhögési roham és nem tudtam abbahagyni, elmentem a szülész orvosomhoz, de ő azt mondta, hogy teázzal és természetes gyógymóddal kúráljam magam. A köhögés nem múlt el, bár csökkent. Kb. 4. hét múlva elkezdtem hányni, de úgy, hogy minden kijött belőlem és a torkom is nagyon fájt. Lázam az öt hét alatt nem volt. Visszamentem a körzeti orvoshoz, aki ekkor írta fel a Retardillint. Aminek a hatására most már sokkal jobban vagyok, de még nem gyógyultam meg teljesen. A leírtakból ítélve mi lehet(ett) a bajom és okozhatott -e valamilyen problémát.
Köszönöm Monika
monazsu
 
 


Szia Ezvicc!

Lassan már másfél hete vannak joslófájásaim, így állandóan azt hiszem, hogy beindul a szülés. Mivel a múlt éjszakát is végiggörcsöltem, és persze semmi sem történt, ezért most megpróbálom kicsit másképp felfogni a dolgokat. Majd szülünk, amikor szülünk, állítólag rá fogok jönni, hogy mikor indul be valójában.
Apás szülés lesz és a férjem már sokkal jobban izgul, mint én.
Erika
erika2004
 
 


Monazsu!
Valószínüleg nem okozott bajt, de egy UH nem árt, mondaj azt a vizsgáaltot végzőnek, hogy egy feltehető virus ferőzése volt, ezért nézze meg.

Ezvicc!
Ha nincs vizelési panasz, és a vizelet nem csapolt vizelet volt akkor nem.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Doktor úr, Lányok!

Hogy lehet megállapítani, hogy jóslófájás-e vagy már indulni kell? Mindenki azt mondja, hogy érezni fogom. Tegnap este két órán keresztül görcsölt, fájt a hasam, különbözőképpen, egyfolytában. Semmi rendszeresség nem volt benne, pedig nagyon figyeltem. Végül elmúlt, és tudtam pihenni, de ma is fájdogál. Persze ezek nem nagy fájdalmak, csak várom már a történéseket.
Erika is írja, hogy már jó ideje vannak fájásai, és nehezen tudja eldönteni, mikor is induljon.
Tényleg nem akarok feleslegesen berohanni a kórházba.
Csak a rendszeresség az, ami megkülönbözteti a két fájást?

A dokim azt mondta, hogy én már negyedórás fájásokkal induljak be a kórházba, de nem indokolta meg. A lányok itt 4-5 percesekkel mentek be. Valóban induljak el olyan hamar? Észre fogom egyáltalán venni a negyedórásakat?

Köszönöm a segítségeteket előre is.

Sziasztok, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Kedves Gyuri! Kép

Ismét kérdéssel fordulok Hozzád.

Ma lett meg a terheléses cukor vizsgálatom eredménye, azt a cukros "löttyöt" ittam, majd 2 óra múlva újra szúrtak, és adtam új vizeletet is. A vércukor eredmény jó: éhgyomri: 4,5 mmol/l, glükóz terhelés után 120 perccel: 4,5 mmol/l. Vizelet cukor fr. 1. : 0,0 mmol/l, vizelet cukor fr. 2. : 3,9 mmol/l. /Az igazság az, hogy az első vizeletvétel előtt (még itthon ébredés után) megittam egy tejeskávét, a védőnőm engedélyével (vérnyomásom miatt iszom reggelente egy kávét). Ez a második vizelet adása előtt 4 órával történt. Lehet, hogy emiatt magas a 2. eredmény? / Mit jelent ez az eredmény?

Ha lesz időd válaszolni, előre is köszönöm.

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Gyuri! Kép

Pontosítanék, a tejeskávét cukor nélkül, 1,5%-os tejjel ittam. Kb. 0,5-0,7 dl tej lehetett benne.

Beatrix
beatrix28
 
 


Gyuri! Kép

Megint én. (Bocs, hogy ilyen szétszórt vagyok és 3 hsz-ban kérdezek.)

A terheléses vizsgálatnál nem úgy van, hogy mindenkinek ugyanazt a "dózisú" glükózt kell meginni vízzel? Itt úgy csinálták, hogy az éhgyomri értéket azonnal meghatározták és annak függvényében kavarták az oldatot. Ezt azért tudom, mert hárman voltunk kismamák és mindenki különböző italt kapott.

Beatrix
beatrix28
 
 


Bea!
Én ebből egy szót sen értek. Szerintem a cukorterhelés úgy történik, hogy
1. kb 10 órás éhezés után
2. reggel 7h kor
3. 75g glukoz oldatot ("cukros lötty") meginni
4. 2 óra nyugalom után vérvétel
5. Kóros (terhességi cukor) ha ez az érték 7.8 mmol/l felett van.

mindenkinek.
ha nem így csinálják értkelhetetlen.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Köszi a választ. Kép
Akkor nem egészen értem az itteni terheléses vizsgálatot. Kép
De mit jelent a vizeletben levő terhelés utáni magas cukor éték? Vagy az annak tudható be, hogy nem a protokoll szerint történt a vizsgálat (részemről a kávé miatt is)?

Beatrix
beatrix28
 
 


Kedves Csákány Doktor Úr!

Nekem még nincs pocaklakóm, de már nagyon szeretnénk. Múlt héten készítettek egy röntgenfelvételt a lábszáramról, amit 1 hónap múlva ismét meg kell csinálni. Ezért a sebész főorvos úr azt mondta, hogy 1 hónapig még ne legyen babánk. Azt szeretném megkérdezni, hogy csak az számít, hogy a babánkat ne érje röntgensugárzás (vagyis még ne legyen baba a pocakomban a röntgenfelvétel készültekor), vagy az is, hogy az a petesejt se termékenyüljön meg, ami akkor vár a megtermékenyítésre? (Utóbbi esetben az 1 hónap várakozás ugyanis 2 hónapnak/ciklusnak felel meg...)

Köszönöm a választ előre is!
Zsuzsi

Kép
hbzs
 
 


Rgabriella!

Szept. 2-án szültem és 5-én de. jöttünk haza a kórházból, ha jól emlékszem az akkori levelezésből, Te egy pár nappal ezután szültél (de lehet, hogy tévedekKép

Á.
hÁgnes
 
 


Bea!
A vizeletben akkor jelenik meg cukor, ha a vérben egy bizonyos értéket meghalad, ez az érték terhesen alacsonyabb ezért terhesnek lehet cukor a vizeletében normális értékek mellett is, de ez lehet a terhelés alatti magasabb érték is, önmagában semmit sem jelent.

Hbzs!
A dolog úgy áll, hogy abban a ciklusban ne legyen terhes, melyben a rtg vizsgálat készült. Ez ugyanaz a "hónap". De ha a vizsgálat nem érinti a kismedencét (nemi szerveket), vagy azt ólommal jól le lehet takarni, akkor a dolog csak elvileg veszélyes, gyakorlati jelentősége minimális.
gyuri
Szeged
 
 


Vantal!

Mi van veled?
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Köszönöm szépen! Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Kedves Doktor Úr!

Köszönöm szépen én is a választ! Bár úgy látom, nem értette meg a Doktor Úr teljesen, hogy miről írtam, de a válasza alapján megtudtam azt, amit szerettem volna. (Én ugyanis két röntgenvizsgálatról beszéltem: az egyik volt a múlt héten, amikor az egyik ciklusom kezdődött, a másik 1 hónap múlva lesz, amikor a 2. ciklusom elején leszek. Azaz a Doktor Úr válasza alapján 2 ciklust kell "kihagynunk", hacsak nem kapok valami ólomtakarót a medencémre a 2. röntgenfelvétel idejére. Kép)

Kép
hbzs
 
 


Hbzs4
Az én válaszom elvi volt, nem a konkrét esetre vonatkozott, és ezt jól értette meg, ezért.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok, egy rokonom miatt érdeklödöm. Van valaki vonalban aki május körül szül a Délpestiben?
timili
 
 


Szia Timili!
Én elvileg május végére vagyok kiírva és a Dél-pestiben fogok szülni. Mire vagy kíváncsi?
vadri
 
 


Vadri, láttad már ott a tett szinhelyét? Milyen a körülmény? Alternativ, vmi? Szülöszoba/k? Rendes szobák?
timili
 
 


Doktor úr!

Szeretném megkérni, hogy az alábbi röviditéseket magyarul írja meg nekem -mi mit jelent-.

BPD; HC; Fl; Th; AC.


Timili!

November első hetében erről írogattunk, ha gondolod lapozz vissza, az nem olyan sok idő.

A legpraktikussabb szerintem az lenne, ha a rokonod elmenne egy ilyen szülésfelkészítő tanfolyamra, és akkor a saját szemével látná, hogy milyen és dönthetné el, hogy megfelel-e az igényeinek vagy sem. A szülésfelkészítőre bármilyen következmény nélkül bárki elmehet és kérdezhet bátran a szüléssel és egyéb dolgokkal kapcsolatban!!! Azt hiszem havonta van ilyen, de ha tévedek akkor a doktor úgyis kijavít!

Válaszát előre is köszönöm!!!!

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Hbzs!
Nekem a fogamzás előtt 5 nappal volt egy röntgenfelvételem, a kisfiamnak semmi baja. Ez csak az én példám, de hátha megnyugtat egy kicsit Kép.

MTücsök!
Amíg nem jön a Doktor, addig leírom, amit én tudok: BPD: fejátmérő HC: fejkörfogat, Fl: combcsonthossz, Th: mellkasátmérő, AC: haskörtérfogat.

Üdv, Virág
virga
 
 


Köszi, Virág! Igen, megnyugtat! Kép

Üdv:
Zsuzsi

Kép
hbzs
 
 


Mtücs!
Virga jól tudja.

Hbzs!
Ez elvileg egyáltalán nem megnyugtató, bár gyakorlatilag igen. Az ok: az elváltozás, amit a rtg okozhat csak nagyon ritkán fordul elő.

Timii!
Gyere nézd meg. Bármikor jöhetsz, "tanfolyam" minden kedden van.
gyuri
Szeged
 
 


Virga, Doktor!

Köszönöm a válaszokat.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Szisztok!
Sürgősen kéne egy nőgyógyász,ha lehet a Dél-pestiben.
Kit tudtok ajánlai,aki jó?
süni65
 
 


Kedves Süni65!
Én tudom neked ajánlani a saját dokimat. Terhesgondozásra is hozzá járok. Nagyon megbízhatónak tartom. Ha megírod a privát mail-címedet, elküldöm a nevét.
E-mail címem: adrvir@axelero.hu
vadri
 
 


Dottore, többiek, löszönöm. Rokont postázom, remélem az egyik keddre odaér!

Viszlát!
timili
 
 


Kedves Süni65!

Én is nagyon szívesen elküldöm neked az én dokim nevét. Én 10 éve hozzá járok, nagyon szeretem mint embert, nagyon meg vagyok vele elégedve, mint orvossal. Küldd egy privát mailt.
j_karpati@yahoo.com

Üdv,

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?