Új privát üzeneted érkezett!

jbeby írta:Sziasztok!

Holnap reggel én is megyek CTG-re. Ha minden igaz akkor az utolsóra:) Bár nem úgy néz ki, hogy Jázmin 19-én kibújik. Én még nagyon jól bírom. Emma családdal lehet, hogy találkozom majd:))) Addig is kitartást:)


A jós beszéljen belőled, nekünk 11 nap vissza van még, de nagyon nem szeretnénk már kivárni :)

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Sziasztok!

Én is holnap megyek ctg-re és remélem valamit produkál is majd csöppségem.
Én is szuper jól vagyok, de már nem bánnám, ha kibújna láthatnám, hogy minden okés és nem mellékesen ura lennék végre a testemnek. Elvileg még 18 nap :lol:
symont
 
 


symont írta:Sziasztok!

Én is holnap megyek ctg-re és remélem valamit produkál is majd csöppségem.
Én is szuper jól vagyok, de már nem bánnám, ha kibújna láthatnám, hogy minden okés és nem mellékesen ura lennék végre a testemnek. Elvileg még 18 nap :lol:


Akkor lehet, hogy összefutunk a kórházban :lol:

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 

 
 

Fél 9-kor már ott leszek, aztán 9.15-től UH is lesz. Ha látsz egy 154 cm-s, nagy pocakos, rövid hajú, enyhén ívelt lábú kismamát, az én leszek :lol:
symont
 
 


Ez a front egyenelőre nem az én frontom. :)
Én is holnap CTG az Örsön.
Nekem 8 napom van vissza.
Tegnap éreztem pár jóslófájást, de nem túl sokat.
Nekem a derekam egyre jobban fáj, ennyi.
Vendég
 


symont írta:Fél 9-kor már ott leszek, aztán 9.15-től UH is lesz. Ha látsz egy 154 cm-s, nagy pocakos, rövid hajú, enyhén ívelt lábú kismamát, az én leszek :lol:

weronica írta:Én is holnap CTG az Örsön.


Ahogy elnézem kerülgetjük egymást, én szerdán megyek CTG-re :)

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Hát ma jó sokan voltunk a CTG-n. De hogy ki kicsoda nem tudom:))) A szülészeten telt ház van, a front van akiken segített. Segítsetek, hogy tudok vonalzót varázsolni a leveleimhez??? Elkezdődött a 40.hét és a méhszájam teljesen zárva:( Lehet, hogy ráhúzok??? [/url]
jbeby
 
 


Sziasztok!

Előre is bocsi a zavarásért!!!
Én a XV.ker.-i SZTK-ba járok, és megtudtam, hogy az orvosom régóta nem vezet le szülést. Az Uzsokiba szeretnék szülni, egyrészt ajánlották, másrészt pedig közel van. A segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik orvost válasszam, lehet-e majd rá számítani, mennyiért vezet le szülést stb....
Előre is köszönöm!
Szilvi

Kép
Kép
szilvancska
 
 


szilvancska írta:Sziasztok!

Előre is bocsi a zavarásért!!!
Én a XV.ker.-i SZTK-ba járok, és megtudtam, hogy az orvosom régóta nem vezet le szülést. Az Uzsokiba szeretnék szülni, egyrészt ajánlották, másrészt pedig közel van. A segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik orvost válasszam, lehet-e majd rá számítani, mennyiért vezet le szülést stb....
Előre is köszönöm!
Szilvi


Olvass vissza szerintem, akiknek saját orvosa van az mind dícsérte, neked kell valamilyen elv alapján dönteni. Én az SZTK-ba járok Lukács dokihoz, nagyon meg vagyok vele elégedve.
Szülni az ügyeletes dokinál fogok.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


szilvancska írta:Sziasztok!

Előre is bocsi a zavarásért!!!
Én a XV.ker.-i SZTK-ba járok, és megtudtam, hogy az orvosom régóta nem vezet le szülést. Az Uzsokiba szeretnék szülni, egyrészt ajánlották, másrészt pedig közel van. A segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik orvost válasszam, lehet-e majd rá számítani, mennyiért vezet le szülést stb....
Előre is köszönöm!
Szilvi


Szia! Én is így coltam (csak nem Szunyoghy dr?), aztán félidősen kerestem magándokit. Most Habermajer Lászlóhoz járok, ismertem őt régebbről, és nagyon kedvelem, megnyugtató jelenség. (találsz róla topikot, de ha kéred priviben megírom az elérhetőségeit stb.)

Jó gömbölyödést!
Maricka

Kép
maricka
 
 


Sziasztok!

Jbeby! Vonalzot ugy tudsz csinalni,ha belepsz a www.nagyonbaba.hu-ra (legalabbis az enyem onnan van),ott valasztassz egy vonalzot,ami tetszik,kitoltod az adatokat,aztan bemasolod az alairasodhoz es mar kesz is. Az alairasodat a Segedletek kozott talalod meg a profilod menuben. A segedletek pedig a topic tetejen van. :D

ole85
 
 


Sziasztok! Köszi ole85 akkor megpróbálom így megcsinálni a vonalzómat. Kedves szilváncska. Én is így jártam az SZTK-val. Sőt én olyan peches voltam, hogy a 8. hónapban szintén új dokit kellett választanom! Megkérdezhetem te kihez jártál?? Én az uzsokiban a Halász dokit ajánlanám neked. Nagyon kedves, megbízható, lelkiismeretes. Én is nála szülök hamarosan. Ha gondolod privátban elküldöm az elérhetőségeit.
jbeby
 
 


Csütörtökön jön valaki CTG-re?

Kép

jbeby
 
 


Köszi Lányok!
Nem, a Sziklai dr.
Mégegyszer bocsi a zavarásért!
Mindenkinek kellemes babavárást kívánok!!! :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szaisztok Lányok!

Én hétfőn voltam CTG-n az Uzsokiban, elég nagy volt a csúszás... Ez mindig így megy? Az azért megvigasztalt, hogy Pocok szépen mozgott. :) Bár nem attól a fél tábla csokitól amit leküldtem neki, hanem inkább a szőlőtől. Itt írta valaki korábban, hogy az segít - köszi az ötletet! :)
Ti visztek be plusz takarót, sapit a babának? Nekem kissé huzatosnak tűnt a folyosó...


http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-50- ... goston.jpg
rozinante
 
 


Sziasztok!

Rozinante! Szerintem a het elso feleben szoktak sokan lenni a ctg-n,mivel penteken,amikor kertem az idopontot mondta a telefonos holgy,hogy ha nekem jo a szerda ,akkor menjek inkabb akkor,mert kevesebben szoktak lenni,mint a het elejen.Aztan ma meglatjuk,hogy mennyire igaz ez a dolog.
En mar be is keszitettem a korhazi csomagba egy kis takarot es sapit is,mert mondta az egyik szuleszno,hogy vigyek,eppen ezert,mert huzatos a folyoso. A latogatasok idejere pedig ki kell menni a kortermekbol.

ole85
 
 


ole85 írta:Sziasztok!

Rozinante! Szerintem a het elso feleben szoktak sokan lenni a ctg-n,mivel penteken,amikor kertem az idopontot mondta a telefonos holgy,hogy ha nekem jo a szerda ,akkor menjek inkabb akkor,mert kevesebben szoktak lenni,mint a het elejen.Aztan ma meglatjuk,hogy mennyire igaz ez a dolog.
En mar be is keszitettem a korhazi csomagba egy kis takarot es sapit is,mert mondta az egyik szuleszno,hogy vigyek,eppen ezert,mert huzatos a folyoso. A latogatasok idejere pedig ki kell menni a kortermekbol.


Takarót nekünk is ajánlották, de a sapi jó ötlet mi is beteszünk egyet a csomagba.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


ole85 köszi a tippet - de sajna marad a hétfő, ugyanis akkor van ott a dokim. Így hetente randizom vele. ;)
Nekem a védőnő csak listákat adott, de arról nem beszélt, mire számítsak a kórházban... Felkészítőre pedig nem jutottam el, a munka miatt... Okt. végéig még aktívkodom - ha Pocok is úgy akarja.

emma család jól tudom, hogy ruha csak távozáskor kell a picinek?

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok a frontot? Nekem egyenlőre semmi bajom tőle.

Ruha csak távozáskor kell a gyereknek.
Vendég
 


rozinante írta:ole85 köszi a tippet - de sajna marad a hétfő, ugyanis akkor van ott a dokim. Így hetente randizom vele. ;)
Nekem a védőnő csak listákat adott, de arról nem beszélt, mire számítsak a kórházban... Felkészítőre pedig nem jutottam el, a munka miatt... Okt. végéig még aktívkodom - ha Pocok is úgy akarja.

emma család jól tudom, hogy ruha csak távozáskor kell a picinek?


Igen, csak távozáskor kell a ruha.

Most jöttem haza a CTG-ről, a kisasszony nem volt hajlandó mozogni, hiába ettem/ittam. Az aláíró doki azt mondta, ha úgy érzem nem mozog eleget menjek be, akár éjszaka is.
Viszont az nem tetszik, hogy csak jövő szerdára adtak időpontot, pénteken már szülnöm kellene, elötte elég 1 vizsgálat?

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Vigyetek kis kesztyűt,mert ha hosszú lesz a körme akkor összekarmolja az arcát!!!!!

sutimano76
 
 


sutimano76 írta:Vigyetek kis kesztyűt,mert ha hosszú lesz a körme akkor összekarmolja az arcát!!!!!


Az már bent van a csomagban :)

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Haat... emma család, biztosan jól van a Kisasszony, csak éppen ez a csúnya front nincs rá jó hatással. Szurkolok Nektek, csak semmi pánik! ;)
Bár tudom, könnyen beszélek én...

Itt ülök a KFKIban, és esik a hó már pár órája... Lehet, hogy néhény baba meggondolja magát és előbújik. ;)
Az enyém még marad azt hiszem - rugdos rendesen, és még csak a 36. héten járunk. Szóval van még időnk.

Kép
Kép
rozinante
 
 


Emma család: én kedden voltam CTG-én, és legközelebb majd csak a terminusom napján, jövő szerdán megyek. Szóval engem sem vizsgálnak extrán.
És mit jelent, ha keveset mozog? Janka is néha "eltűnik" aludni. Ezeket olyan nehéz egzakt módon megmondani.
Ő az előbb jelentkezett amúgy, kapott egy kis csokit. Én nem tudom, hogy a vége felé ki hogy van, de az utolsó hónapban elég sok csokit kívántam... :oops:
Vendég
 


weronica írta:Emma család: én kedden voltam CTG-én, és legközelebb majd csak a terminusom napján, jövő szerdán megyek. Szóval engem sem vizsgálnak extrán.
És mit jelent, ha keveset mozog? Janka is néha "eltűnik" aludni. Ezeket olyan nehéz egzakt módon megmondani.
Ő az előbb jelentkezett amúgy, kapott egy kis csokit. Én nem tudom, hogy a vége felé ki hogy van, de az utolsó hónapban elég sok csokit kívántam... :oops:


Megnyugodtam, ezek szerint az Uzsokiban nem viszik túlzásba a vizsgálatokat. Barátnőm a Szent Imrében szült, az utolsó héten kétnaponta kellett vizsgálatra mennie.

Reggel majdnem kinyomta a ház oldalát, de azóta csak nagyon visszafogottan mozgolódik, bár én is teljesen be vagyok lassulva.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Sziasztok!

Ma nálunk is teljes lassulás, egyet-egyet jelez, de nem viszi túlzásba. Talán az idő miatt.
A szülésznő a 3 kg-os jóslatra azt mondta, hogy kicsit kevés, de én nem érzem így. Október 30-ig még azért van idő, és egyébként sem kell óriásnak lennie. Meg aztán meg is kell szülni azt a gyerkőcöt.
symont
 
 


Sziasztok!
Ma en is voltam ctg-n es mi sem mozogtunk,csupan ket kis rugast tett a kis huncut.Ma nem voltak sokan,igazabol ahogy odaertem,mar mehettem is be ugyhogy feltizenegyre mar vegeztunk is.
Symont ne aggodj,az en babam sem lesz egy egimeszelo,es nekem sem josoltak tobbet,de nekem a vedono erre nem mondott semmit,ugyhogy nem lehet olyan veszelyes.

ole85
 
 


ole85 írta:Sziasztok!
Ma en is voltam ctg-n es mi sem mozogtunk,csupan ket kis rugast tett a kis huncut.Ma nem voltak sokan,igazabol ahogy odaertem,mar mehettem is be ugyhogy feltizenegyre mar vegeztunk is.
Symont ne aggodj,az en babam sem lesz egy egimeszelo,es nekem sem josoltak tobbet,de nekem a vedono erre nem mondott semmit,ugyhogy nem lehet olyan veszelyes.


Akkor látnunk kellett egymást, én 10-re mentem. :)

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Viszont most latom,hogy Emma csalad 28 hetes es 5 napos es ma volt o is CTG-n.Szerintem mi talakoztunk ma,eggyutt ultunk benn es a papirt is eggyutt irattuk ala az orvossal.Meg beszeltunk is egy par szot,amig megjott az orvos.En is jovo het szerdara kaptam ugyanakorra idopontot.Lehet hogy ujra osszetalakozunk? :lol:

ole85
 
 


Mostmar tuti ,hogy ti voltatok.En voltam a barna haju,coffos lany.

ole85
 
 


ole85 írta:Viszont most latom,hogy Emma csalad 28 hetes es 5 napos es ma volt o is CTG-n.Szerintem mi talakoztunk ma,eggyutt ultunk benn es a papirt is eggyutt irattuk ala az orvossal.Meg beszeltunk is egy par szot,amig megjott az orvos.En is jovo het szerdara kaptam ugyanakorra idopontot.Lehet hogy ujra osszetalakozunk? :lol:


Remélem szerdán már nem CTG miatt leszek bent :)

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Drukkolok nektek,hogy ugy legyen :lol:

ole85
 
 


ole85 írta:Drukkolok nektek,hogy ugy legyen :lol:


köszi :lol:

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


ne aggódjatok a babó mérete miatt csajok, tiszta gáz, hogy össze vissza beszélnek a dokik... nekem 2,5 kilótól nem jósolták nagyobbra, sőt mondták, hogy a combcsontja olyan rövid, hogy az már magzati retardáció... ehhez képest 52 cm, 3080g lett Lilien, és olyan egészséges, mint a makk...erről ennyit. Pedig hogy szétaggódtam magam, olvassatok vissza:D

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sütimano76 köszönöm az infókat!

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Látom a fentiekbol, hogy szinte mindenkit lelassított ez az idő.
Nekem is csak hetente kell mennem CTG-re, es UH-t is csak a 38. hét végén csinál a doki - addig csak sejteni lehet, hogy ilyen méretű pocakból nem lesz pici baba... ;)

Korábban olvastam nyuszimuszi esetét és igazán sajnáltam, hogy paráztatták! Annyi marhaságot tudnak mondani néha a "hozzáértők" is. A sok jóakaróról nem is szólva... Én ez utóbbitól akadtam ki párszor...

Kitartás kismmamik! Minden baba tudja, mi a jó neki! ;)
rozinante
 
 


Sziasztok Lanyok!

Nyuszi,Rozinante koszi a pozitiv gondolatokat,en is ugy gondolom,hogy nem lessz itt semmi baj.Ket ilyen apro embertol,mint mi vagyunk nem is lehet egy oriasi baba. A Nyuszi tortenetet olvasva pedig a maradek ketsegem is elszall.
Ma megyek dokihoz,es ezeket az alkalmakat mindig nagyon varom. :D Olyan jo mar csak beszelni is rola,hogy mindjart itt az ido.

ole85
 
 


ole85 írta:Sziasztok Lanyok!

Nyuszi,Rozinante koszi a pozitiv gondolatokat,en is ugy gondolom,hogy nem lessz itt semmi baj.Ket ilyen apro embertol,mint mi vagyunk nem is lehet egy oriasi baba. A Nyuszi tortenetet olvasva pedig a maradek ketsegem is elszall.
Ma megyek dokihoz,es ezeket az alkalmakat mindig nagyon varom. :D Olyan jo mar csak beszelni is rola,hogy mindjart itt az ido.


Nem kell túl komolyan venni a méret témát, az egyik barátnőm 2600-al szűlt egy egészséges kisfiút.
Semmi baja sincs.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


:) Olyan jól meg tudok nyugtatni másokat... Vajon hogy fog menni, ha az én kis Pocokomról és a szülésről lesz szó?!

Csak kíváncsiság; fájdalomcsillapítást kér valaki? Illetve javasolta orvos bárkinek is? Németországban, illetve USAban két-két gyereket szültek barátnőim, ők mindig kértek és kaptak. Nem kellett előre eldönteniük, hogy kell e, csak szólni, hogy most kell...
Kétségeim vannak, mert biztos tompít, de akkor nem is érzem, hogy mikor jönne baba...?

Kép
Kép
rozinante
 
 


rozinante írta::) Olyan jól meg tudok nyugtatni másokat... Vajon hogy fog menni, ha az én kis Pocokomról és a szülésről lesz szó?!

Csak kíváncsiság; fájdalomcsillapítást kér valaki? Illetve javasolta orvos bárkinek is? Németországban, illetve USAban két-két gyereket szültek barátnőim, ők mindig kértek és kaptak. Nem kellett előre eldönteniük, hogy kell e, csak szólni, hogy most kell...
Kétségeim vannak, mert biztos tompít, de akkor nem is érzem, hogy mikor jönne baba...?


Az Uzsokiban nem egyszerű az epidurális érzéstelenítés kérése, mert előre kell igényelni (ha jól értettem), és van egy tarifája is.
Én nem tervezem, hogy igénybe veszem.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Sziasztok!

Nekem nem javasolták, mert tompítja ugyan a fájdalmat, de a tolóerőt és ösztönöket is.

Nálam a tegnapi teljes punnyadáshoz képest, ma buli van, egyfolytában jelzi, hogy itt van és kevés már neki a hely. Még 15 nap :lol:
symont
 
 


Nekem nem volt az elsőnél, fel sem merült.
Amúgy, ha elég gyorsan megy a szülés vagy későn mész be, akkor már be sem adják, mert a kitoláshoz (ha jól tudom) el is kell múlnia a hatásának. Szóval fájdalom így is űgy is van, max lehet több órával kevesebb. De nekem már az is jó volt, hogy a férjem masszírozta a derekam. Na ezért jó, ha bent van valaki ismerős, akit lehet így ugráltatni. :D
Vendég
 


Finisben levők,drukk és kitartás nektek.
Én egy kicsit lemaradtam.Beszippantott Barnabás :lol: :lol:
Olvaslak benneteket.

Nyuszi,sajnálom a szemecskéjét,jobbulást nektek.

Én egyik gyerekemnél sem kértem EDA-t.Fáj,fáj,na de ki emlékszik arra már :wink: :lol: :lol:

Kép
v.andi
 
 


Én már nem bánnám, ha "úgy" fájna. Látni akarom a fososkámat!
Megfogni, simogatni, beleszagolni a kicsi bőrébe :lol:
symont
 
 


Lányok!

Mi van ma? Majd szét rúgja a kis pocok a hasam, kidülled egyik helyen, éppen kezdem magam összeszedni és jön a következő rúgás. Szisszenés szisszenés után.
symont
 
 


Lányok, köszi a véleményeket az EDAról. Igazából én kicsit félek is tőle, hogy nem érezném amit kell. Nem fogom kérni, de elbizonytalanodtam a másik oldalt hallva.
Ha arra gondolok, hogy ez amolyan modern kori újítás... hiszen nagyon régóta meg tudnak születni a babák enélkül is! :) Szerencsére!

Látom symont Pindurija behozta a lemaradást! :)
Az én Pockom is változóan mocorog, de mocorog minden nap. :) Eddig még nem fájtak a rúgásai, inkább járás közben húzza a pocakom lefelé és úgy érzem egyik lábam itt, a másik Szegeden...

Kép
Kép
rozinante
 
 


symont írta:Lányok!

Mi van ma? Majd szét rúgja a kis pocok a hasam, kidülled egyik helyen, éppen kezdem magam összeszedni és jön a következő rúgás. Szisszenés szisszenés után.


Nálunk nagy nyugalom volt egész nap, este viszont hasonló szétfeszítések voltak.
Remélem kicsinek érzi már a helyet és kijön :)
Még 7 nap :lol:

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Aludjatok nagyokat,és kitartás!!!!

sutimano76
 
 


Ha elfogadtok egy tanácsot...kérjetek edát...Nem értem azokat, akik nem kérnek, bár na igen, az uzsokiba ára van.. a mávba csak szóltunk, és már adták is be, ingyen.Életem egyik legszebb pillanata volt, tudom, hogy lehet egy szülést élvezni is!És igen, a tolófájásokat érezni kell, de az edától még fogod...

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


nyuszimuszi írta:Ha elfogadtok egy tanácsot...kérjetek edát...Nem értem azokat, akik nem kérnek, bár na igen, az uzsokiba ára van.. a mávba csak szóltunk, és már adták is be, ingyen.Életem egyik legszebb pillanata volt, tudom, hogy lehet egy szülést élvezni is!És igen, a tolófájásokat érezni kell, de az edától még fogod...

Ez csak a Te véleményed, nem mindenki gondolkozik így, fáldalommal is lehet élvezni minden pillanatát :)
Utólag elmondom, hogy így éltem-e meg.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: