Új privát üzeneted érkezett!

Nyafi!

Marci is folyamatosan taknyos, de nincs láza, hőemelkedése se és amikor szívjuk az orrát, akkor ha jön is valami a megfelelő színű... A dokink eddig azt mondta nincs baj, de lehet, hogy nekünk is el kellene menni orr-fül gégészetre??
Amúgy lehet, hogy arra gondolt, hogy akkor ki kell venni az orrmanduláját. De amíg lehet várnak, mert az visszanőhet!
Jó kis hétvégéd volt akkor!!! :)

Kép
makkmarci
 
 


kúszunk!!! Orrmandula viszont ugyanolyan dagi...
Lányok mi van veletek?
Marcika meggyógyult?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Szerintem mindenki élvezte a szép időt, azért jövünk ritkábban. :) No meg a bébik is növögetnek, van mit csinálni velük.
Gézu múlt hét szerdától végig nyűgi volt (várjuk a hatodik fogat), tegnap már lehetett tőle valamelyest takarítani.
Hétvégén múzeumi majálison voltunk, 7 óra levegőn. Csibe úgy elfáradt, hogy aznap éjjel elfelejtett felébredni! :lol:

Nyafi! Gratula a kúszáshoz! :) Orrmandula meg remélem, megoldódik műtét nélkül is!

Makkmarci! Ilyen láz nélküli náthásság nálunk is volt majdnem két hétig, szívogattuk, sterimaroztuk, aztán elmúlt. Remélem, nálatok is így lesz!

Brinza! Tízóraira mit adsz Rebekának? Ki kéne váltani a délelőtti szopit, de nem tudom, mivel.. :shock: :o Ezenívül az ivással is bajban vagyok. Cumisüveget kitolja, csőrös poharat rágja, utána szopi közben meg harap, pohárból meg amilyen szépen kortyolgatott picinek, most olyan szinten játéknak veszi és kiüti/kirúgja a kezemből és úszik az egész ház. Viszont ha még egy szopi kiesik, muszáj lesz folyadékot pótolni. Most kiskanalazunk, de az sem megoldás hosszútávon. Bár a sört remélem, már nem kiskanállal kell adagolnom! :lol:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszönjük megvagyunk, a nátha is elmúlóban szerencsére. Már nem szívom neki olyan gyakran, csak ha hallom, hogy kell és este mindenképpen, lefekvés előtt.

Néhány hete a kakival szenvedünk, mert csak kúppal tud kakilni, azt is olyan 5-6 naponta. A doki azt mondja, hogy anyatejes babáknál nem ritka, hogy csak 6-8 naponta kakilnak és ez csak nekem furi. Hát nem tudom, az 5.napon már neki sem annyira jó, ezért szokott kúpot kapni.
Viszont azt mondta a doki, hogy kezdjem el neki adni a sütőtököt és az őszibarackot, mert az hajt. Kezdhetném neki adni az almát, banánt, sárgarépát, de azok fognak, így az napolódik. Bár almát ő már elég régen kap, csak mióta nem kakilt, nem adtam neki.
Szóval, ma megkóstoltuk a sütőtökpépet és jelentem nem kis sikert aratott a dolog!! Igaz, utána a tejcit nem igazán akarta, de gondolom, nem passzolnak az ízek! :)

Nyafi! Nagyon édes lehet Abigél, ahogy kúszik!! :)
Marci felfedezte, hogy van keze és azt már teljesen tudatosan is lehet harapdálni! Annyira édesen csinálja! :)

Kép
makkmarci
 
 


sziasztok

dolli: most ez fura lesz,de nálunk nincs tízórai: mert az van,hogy rebeka 7-8 körül reggelizik és utánna meg 11-12 körül már ebédel fözelékfélét, uzsira meg gyümölcsöt 3-4 körül, és utánna este 8 vacsira tápszer.Szerintem tízóraira gyümölcsöt kell adni, vagy ha már ehet túrót,akkor valami nass-t...a bölcsibe anyuéknál gyümit adnak.
rebekának most jön a 4. foga,hirtelen beindúltak a fogak. ma próbálgatott felállni...
voltunk a szemészeten, és még sem kell takarni a szemét,mert állítólag még pici, és magától is elmúlhat ,4 hó múlva megyünk kontrollra.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


amúgy rebeka egésznap sok folyadékot iszik : megiszik egy 2dl-es gyümilét, vízet is kb annyit és néha még teázik is,ha ez nem volt elég...

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Marci! Én most bunkó leszek és semmi közöm hozzá és vágd nyugodtan a fejemhez...de amíg van tejecskéd miért eteted mással? Ha nem kakál, hát nem kakál. Majd kakál kúppal, vagy hőmérővel. Rászokni nem tud és baja sem lesz tőle. Barinőmnek ugyanannyi idős a kisfia, mint a tied, volt, hogy 8 napig nem kakilt. Az ő dokinője azt mondta, hogy amíg a napi 7 és a heti egyben benne van, nincs gond, hiszen anyatejes. Ha meg mindenképp etetni akarod adj neki szűrt szőlőlevet, vagy szilvát. Mind a kettő adható már négy hótól. Azért pampogok, mert ha 4 hó elött adsz neki mást mint tejet és tápot, akkor nagy valószínűséggel lesz allergiás úgy ételre, mint pollenre. Sajna már ilyen rossz az immunrendszerünk. És a mi generációnk is ettől lett ilyen cefet...
Bocsi befejeztem.
Teki! Mi iszunk, Hipp instant gyerekteával kezdte cumisüvegből, aztán egyre kevesebb kellett neki. Most már vizet iszik...
Tízórai nálunk tápi...Ma volt, hogy már reggel se volt elég a tejcsi...El fog fogyni sajna. :cry: Kép

Kép
nyafi
 
 


bocsi barinőmnek annyi idős a tücske mint az enyém... :oops:

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!
Nem haragszom, ha kifejted a véleményedet, hiszen mindannyian másképp gondoljuk. Sajnos nem az a probléma, hogy nekem rossz, hogy nem kakil, hanem neki rossz már az 5.nap környékén. Akkorra már nagyon szenved.
Nem egy orvos mondta, hogy nyugodtan adjak neki már mást a tejen kívül. Napi egyszer, este már amúgy is kap tápszert, mert a tejci nem mindig elég neki. Nem mennyiségileg, minőségileg...
A hasfájás miatt Marci már nem cicizik, cumisüvegből meg nagyon gyorsan felszívódik az anyatej, sokkal gyorsabban, mintha ciciből enne.
Amúgy én nem vagyok ellensége annak, hogy mást is egyen. A környezetemben minden gyerek hamar kapott mást is, mint tejcsit és semmi bajuk nincs. Aki meg sokáig csak tejcsit kapott nagyon nehezen szokott hozzá máshoz.
A gyerekorvosunk is azt mondja, hogy az a lényeg, hogy arányában több legyen az anyatej, mint más, akkor nem gond, hogy mást is eszik. Ehhez meg mi is tartjuk magunkat!!!

Kép
makkmarci
 
 


Ja, és nem komplett étkezés helyett kapja Marci ezeket, hanem tejci után egy kis kiegészítésként!

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Anyatej-hozzátápi kérdés: Én 5 hósan kezdtem neki pár kanál almalevet adni, 5 és fél hósan ismerkedtünk az almapürével, sütőtökpéppel... Nálunk nincs gond/nem is volt az egyéb kaják bevezetésével sem, mindent szívesen fogad, szereti a hasát nagyon! :)

Makkmarci! Akkor fejegetsz neki folyamatosan? Az nem semmi! Én a végén már nagyon utáltam a fejést, főleg éjjel, de muszáj volt, ha nem akartam, hogy begyulladjon.

Kriszti! Köszi az infot, csak gondoltam, mást kéne adni a változatosság kedvéért. :) Napi négy kajcival elvan Rebeka? Nálunk szopi reggel, délelőtt, 1-kor főzi, 4 körül gyümölcs/kása/joghurt/stb, 6-7 körül kis nyammogás zsemlén, sajton, sonkán, aztán 8-9 között szopi, meg ugye az éjjeli etetés is. :o :roll:

Mi is iszunk mostmár, csak kanállal adagolás macerás nagyobb mennyiségben. :)

Nyafi! Tejci miatt ne búslakodj, így is tök sokáig szopizott Abigél! Nálunk 5 hósan volt egy mélypont tejciügyben, aztán sokszor került mellre Gézu, és visszajött! :) Abigél meg nagylány (és milyen szépszemű! :) ), jön a hozzátápi is! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Makkmarci,

nálunk sem volt kakilás ám!Csak anyatejet kapott.
Vegyél szélcsövet, nagyon hasznos egy dolgog és arra tutira nem tud rászokni a gyerek!
Nálunk a hozzátápitól sem volt kaki ( 4 hó után kezdtül el) aztán egyszer csak kakilt és onnantól kezdve többször is naponta, ma már semmi gondja.
Nálunk sem az őszibarack, sem a sütőtök nem segitett, az almát meg egyenesen felejtsd el, mert fog. A te babácskádnak még bőven elég megemésztenie a leveket, én nem adnék még pépet a helyedben. Akkor már inkább a tápszer.

Pár kép az én szemem fényéről:
Kép Kép

Heni
KépKép
heni81
 
 


Teki még mindig szopiztok éjszaka? mi is :cry: 4-5 körül ébred és csak cicin alszik vissza. Kivi vagyok meddig tarthat ez még?

Heni
KépKép
heni81
 
 


Mi is adtunk már leveket (alma, őszi...) Enikőnek, és igazán izlik neki. Szopizik több mint egy fél órát folyamatosan utána néz rám "éhesen" és cuppogtatja a kezit mintha nem is evet volna, igy én is adtam neki. Nem fogom nézni hogy éhes. Tápszert pedig én teljesen kizártam, inkább kaja és tejcsi, mint tápi és tejcsi , én e hive vagyok, úyhogy Makkmarci én egyet értek. Én is korán kezdtem enni és tesóm is, a körülöttem lévők is szint úgy és nincs semmi bajunk és allergiások sem vagyyunk.

Kép
trimi2003
 
 


dolli: rebeka már elvan 4 etetéssel, és jó húsban is van :lol: nekünk valahogy így jött ki.
a nem kakilásról én is azt hallottam ,hogy anyatejes babánál az egy hét sem gáz, de mondjuk ha neki rossz,akkor azt meg kell oldani. nekem azt mondta a védőnéni,hogy ha fözök fözeléket csempésszek bele picike olajat ,mert az hajt. de én adtam rebekának néha laevolac-szirupot,mert a doki azt mondta,hogy arra nem lehet rászokni, és neki bevált,már nem is kell.csak addig kellett,amíg átállt az új kajákra (főzelékek)

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Trimi az volna az érdekes ha nem izlene neki, hiszen édes!
Én is úgy voltam vele mint te, teljesen elzárkóztam a tápszertől, este fejtem és azt adtam kiegészitésképp, majd 4 hósan kezdtük el az ismerkedést az izekkel. 6 hós kora óta pedig este kap Mildibé szép álmokat rizzsel dúsitott tápszert, mert 2x is kellt éjszaka szopizni és sajna én már nem birtam, igy már csak 1x :cry: :cry: :cry: kel 4-5 között. De szerintem nem éhes, csak cici kell ( avagy anya)
Tudod ha véletlenül lesz valami gond, akkor meg majd magadat fogad okolni, hogy miért is adtam, miért nem vártam meg a 4 hót.

Dolli, Brinza az én fiam egész nap majszolgatna, de amúgy elég a napi 4x kaja, ma én is kihagytam az uzsit, mivel 3 kor ebédelt.

Heni
KépKép
heni81
 
 


Dolli!

Igen, folyamatosan fejegetek, nem egy leányálom, eléggé utálom is, és inhüvelygyulladásom van tőle, de amíg tudom és van, addig adom neki az anyatejet. Hangsúlyozom, továbbra is az a fő kaja, még ha nem is annyira tápláló már.

A szélcsövet nekem nem ajánlották, mert arra azt mondták rászokik a gyerek, ahogy a lázmérőzésre is, mi egy darabig azt csináltuk.

Nem hiszem, hogy gond lenne, hiszen akkor a gyerekorvos nem mondaná, hogy szabad enni ezeket. És ismét hangsúlyozom, hogy Triminél sem és nálunk sem komplett étkezést váltunk ki, hanem csak adunk hozzá még. Én hiszek a gyerekorvosomnak és másik orvos is mondta, valamint valóban mi is így nőttünk fel.

De sztem ezen kár is tovább rágódni, mert mindannyiunknak mások a nézetei és másnak hisznek.

Szóval vita lezárva! :)

Kép
makkmarci
 
 


Ja, és még annyit, hogy laevolacot én is vettem, de nem nagyon mertem neki adni, mert abban meg laktóz van, ami a lehető legjobban allergizál. Ha tápszert nézel, az is mind laktózmentes, pont emiatt.

Kép
makkmarci
 
 


Miért nem táplál a tejed Marci? Valami baj van? Betegség, vagy menzesz? Vagy nem fejlődik a kicsi?

Kép
nyafi
 
 


Erre nincs külön magyarázat, előfordul, hogy egy idő után már nem annyira tápláló.
Nekem valószínű azért, mert a fejéstől inkább nagyobb mennyiségű lett az előtej, ami ugye csak szomjat olt és a tápláló rész a kevesebb, és mivel fejésnél keveredik, gondolom ezért. De nem tudom, nem értek hozzá. A védőnő is mondta, hogy előfordul, hogy egy idő után már nem olyan a minősége.
Az egyik barátnőmnek kezdettől fogva nem volt tápláló, a teje. A tesómnak a kisfia 3 hónapos volt, amikor rájöttek, hogy nem jó a teje.

Kép
makkmarci
 
 


Amúgy fejlődik Marci. Ma voltunk mérésen, 6580 gramm és 65 centi. 550 grammot hízott, szemben az előző haviakkal, amikor 1 kg-t hízott minden hónapban. Ebből is látszik a tejci minőségének romlása.:(

Kép
makkmarci
 
 


Amindenit! Szép nagy kölök. abigél 5 hósan volt ekkora. Mekkorával született?

Kép
nyafi
 
 


Makkmarci szép mértek! Ne viccelj, olyan nincs hogy nem elég tápláló! Nagyon szépet hizott a babád! Nem is szabad 1 kgt hiznia, 60 dkg az átlag hizás. Én csak akkor táplálnám hozzá, ha stagnál a súlya, fölöslegesen terheled a kis szervezetét új anyagokkal.

Szélcső: tévedés, éppen hogy arra nem lehet rászokni, a hőmérőre igen. Lárom még nem léttál szécsövet, vékony rugalmas gumiból van, szinte meg sem érzi a gyerek. Én minden este megkakiltattam a fiamat kb 3 hónapig mégse szokott rá! Egyszerre meg csak magától ment neki.

Persze régen már 1 hós kortól adták az almát, de gondolj csak vissza, akkor még nem permetezték, mindenki a saját kertjéből adta! Ma már a talaj is szennyezett, ezért a nagy óvatosság! A mi feleadatunk megvédeni a gyermekeinket! Marci szopizzatok, ha kell óránként, én is igy csináltam, este még lefekvés előtt fejjél és azzal pótolj napközben.

Persze gy csinálod ahogyan akarod, csak leirtam a véleményem :wink:

Heni
KépKép
heni81
 
 


Makkmarci,
szerintem is nagyon szép Marci súlya, nemcsoda, ha most egy kicsit vissza fog venni. Hisz nem hízhat mindig olyan sokat.
Mi lenne, ha soha nem állítaná le ezt a tempót? :D
Én a többit rád bízom. Nekem egy idegesítő macera lesz a hozzátápi elkezdése, úgyhogy én tuti addig húzom, ameddig csak lehet.

Hőmérő-hozzászokásról én is hallottam régen, de már nagyon rég volt.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Marci 3800 grammal és 58 centivel született.

És sajnos van olyan, hogy nem tápláló eléggé a tej, kérdezzetek erről orvost, védőnőt.

De mondom, hagyjuk a témát, mert nem fogunk egyetérteni ahogy elnézem és felesleges ezen vitatkozni! Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja és ahogy tanácsolják neki, és ez alapvetően így helyes, az a jó, hogy nem vagyunk egyformák! :)

Anikó!
Rolcsinak boldog 2. szülinapot!! Ha jól látom a vonalzón, pont most van!! :)

Kép
makkmarci
 
 


Kriszti!

Rebekának is boldog 10.hófordulót!!! :)

Kép
makkmarci
 
 


Igen, köszi a köszöntést. Korban valóban léptünk egyet...
Olyan rossz fiú lett, hogy megdöbbensz, ha újra látod. Az a baj, hogy tudja, hogy én mennyire kihasználható vagyok, legalábbis Ő megteheti velem.
A problémák nem múlnak el, csak más lesz a nevük az idő előrehaladtával. Bocs, ezt csak a fáradtság hozza.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Igen, köszi a köszöntést. Korban valóban léptünk egyet...
Olyan rossz fiú lett, hogy megdöbbensz, ha újra látod. Az a baj, hogy tudja, hogy én mennyire kihasználható vagyok, legalábbis Ő megteheti velem.
A problémák nem múlnak el, csak más lesz a nevük az idő előrehaladtával. Bocs, ezt csak a fáradtság hozza.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


ÁÁÁ, direkt itt vártam, hogy elsőre megjelenik-e.
Na mindegy. Írjatok sokat, hogy új lap kezdődjön minél hamarabb.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Heni! Nagyon vagány sityak! Passzol a huncut szemekhez! :)
Van szopi éjjel, de változó, hogy mikor ébred, 1 és 4 közt kéri általában, de eszik is rendesen! :) Más topicban olvasom, hogy amíg szopi van, addig éjjeli kelés is van általában… Úgyhogy próbálom ezt elfogadni. Igazából az egy keléssel nincs nagy gondom, csak ha nehezen tudom visszaaltatni. Most hajnalban is egy órát ébren voltam, míg biztosra elaludt.
Ja, és klassz nyárias az új vonalzód! :)

Makkmarci! Hát le a kalappal! Olvastam már másról is, aki 6 hós koráig folyamatosan fejt és azt adta a babának! Nem tudom, hogy bírnám, de igazad van, amíg van, addig minden cseppje aranyat ér! :)
Marci egyébként teljesen jól hízik! Amikor először mértek nálunk „csupán” 450 gramm gyarapodást, akkor én is kicsit ledöbbentem, de aztán végiggondoltam, hogy csúnya lenne, ha egyéves koráig havi egy kilókat hízna. :o
Még annyit, hogy valóban az a fontos, hogy az orvosotok/védőnőtök olyan ember legyen, akiben megbízol! És általában abban bízunk meg, akinek hasonlóak a nézetei, ezáltal megerősítenek bennünket!
Nekem mondhat bárki bármit, ha az nem közelíti az én véleményemet, akkor nem fogadom el a tanácsait, és megyek a saját fejem után. Pl.: Mostani védőnénink nagyon szuper, minden védőnéninek ilyennek kéne lenni (szerintem), de amikor azt mondta januárban, hogy éjjel adjak vizet (akkoriban 3-szor keltünk), akkor nem fogadtam meg. Ennek valószínűleg kényelmi okai is voltak, mert egyszerűbb volt mellre tenni és gyorsan visszaaludt, mint vizezni és hallgatni a sírását (úgy, hogy ráadásul a cumisüveget nem fogadja el máig sem). Viszont a gyakorlat eddig engem igazolt, egy-két hét alatt visszaálltunk az egyszeri éjjeli szopira, minden konfliktus/sírás nélkül.

Anikó! Én most kezdem érezni hozzátápit macerának. De lehet, hogy csak azért, mert még nem vagyok gyakorlott benne. Állandóan agyalok, hogy mit, mennyit, mikor… De majd belejövünk. :)

Rebekának és Rolcsinak is gratula az hó/évfordulóhoz. :)

Remélem, elég hosszú voltam! :wink:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


dolli: szerintem probáld meg emelni a nappali kaja mennyiségét, a lefekvés elöttiét is, és akkor lehet,hogy nem kell majd eteni őt hajnalban. erre jó lehetőség most,hogy adsz neki gyümölcsöt: próbálj mondjuk uzsira másfél banánt adni, vagy egy banán egy alma.evett már banánt? valahogy növeld neki a mennyiségeket,mert szerintem akkor éjszakára már eltelitődik annyira ,hogy ne kelljen enni. rebekánál így van, ő már nem kel fel csak reggel 7-kor.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


rebeka is rentgeteget hízott ,amíg el nem kezdett mászni, 6 hósan ő is 1kg-kat hízott, most már 1-2 hónapja meg szinte alig :lol: szóval ez majd le fog lassulni,nagyon.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Marcii!
Boldog 3. hónapfordulót!

Kép
trimi2003
 
 


Köszönjük!!!
Enikőnek is nagyon boldog 3.hófordulót!!!!:)

Kép
makkmarci
 
 


Gratula a két tücsöknek! 3 hós képet várunk!!! :D

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Ezer éve nem jártam erre, hol a gépünk volt rossz, hol a nettel voltak gondok....
Ha jól emlékszem, Tekirollal voltam egyszerre a kórházban, olyan, mintha tegnap lett volna mégis eltelt már 10 hónap! :lol:
Nálunk is megy még a szopizás, azt hittem csak én kínlódok még az éjjeli szoptatással, de látom, ti is ebben a cipőben jártok. Nálunk is reggel szopi, délelőtt, délben főzi, délután szopi meg nyammogás kiflin, almán, husin ilyesmi. Jó lenne már éjjel aludni egy jót, nekem is a cicimen alszik el. De mégis egyszerűbb, mint tápszert keverni, mosogatni meg ami ezzel jár.
Csak nem fog 18 éves koráig szopizni, ezzel bíztatom magam :lol:
Van pár oltás, amit 1 éves kor után lehet beadatni de nem kötelező. Ti fogtok beadatni ilyet? Agyhártyagyulladás meg nem is tudom mik ellen vannak......
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Képeket majd teszek cssk még elöbb át kell őket méretezni.

Az lenne a kérdésem tapasztal anyukák :D hogy a sütőtököt mivel lehet kimosni a ruhákból????

Kép
trimi2003
 
 


tuti módszer...etetés elött elkészíted a lavórt meleg vizet, mosóport, beleteszed evés után, :D mikor mosás van elötte megdörzsi, mosás, aztán napon szárít a foltot tedd úgy, hogy érje a nap.

Kép
nyafi
 
 


repülős gizi: Kép
mosolyalbum: Kép

Kép
nyafi
 
 


szia barbi

mi találkztunk szerintem,amikor a kórházat lehetett megnézni anno :lol: emlékszem rád, de szülésnél nem taliztunk: üdvözöllek a fórumon :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Barbi, ezek szerint Te még nem éltél a lehetősséggel, hogy beadasd az agyhártyagyull. elleni védőoltást? csak mert Zuglóban visszafizetik egy éves korig. Én már bedattam az elsőt és két hónap múlva jön a következő. Ha nagyon sietsz, akkor még beleférhettek, ha gondolod. Egy formanyomtatványt kértünk a faházból (ügyféliroda?) és ezt kell a dokinak kitölteni.
Boldog hófordulókat!
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Ani, mi 14be vagyunk bejelentve, de 15ben lakunk, ide is jár a kiscsaj dokihoz. Meg tudnád kérdezni, hogy jár e neki?

Kép
nyafi
 
 


Nyafi, ez kerületi lakosoknak jár. Mi is a nyolcba járunk vissza dokihoz, mert onnan költöztünk. Pénteken jön a védőnő, tőle is megkérdezem, elvileg tudnia kell.
Bennem ilyen fel sem merült, de érdeklődöm majd.
http://www.zuglo.hu/wps/wcm/connect/Zuglo/%C3%9Cgyint%C3%A9z%C3%A9s/Online+%C3%BCgyint%C3%A9z%C3%A9s/Ig%C3%A9nyl%C5%91+lap+0-1+%C3%A9v+k%C3%B6z%C3%B6tti+zugl%C3%B3i+gyermek+fert%C5%91z%C5%91+agyh%C3%A1rtyagyullad%C3%A1s+elleni+v%C3%A9d%C5%91olt%C3%A1s%C3%A1nak+%C3%B6nkorm%C3%A1nyzati+t%C3%A1mogat%C3%A1s%C3%A1hoz
hirtelen, csak ezt találtam, bővebb leírást nem.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Trimi: Én is hasonlóan járok el, mint Nyafi. Evés vagy kakilás után egyből kézzel átmosom egy kicsit a cuccot, aztán beteszem a nagymosásba....
Emlékszem már Brinza :D
Kissani: Azt nem tudtam, hogy igénylőlapot is ki kell tölteni, nekem nem mondta a doki. Azt mondta, hogy csak 1 éves kor után lehet beadni ezt az oltást, és hogy mikor 11 hónapos lesz a pici, akkor megírja a receptet, váltsam ki. Az önkormányzatnak kell, hogy még egy éves ne legyen a kicsi a recept szerint, akkor fizetik vissza, de a doki csak 1 éves kor után adja be. Azt se mondta, hogy ez több oltásból áll, marha jó, pedig direkt rákérdeztem! 9-én kell mennünk, rákérdezek megint.....Köszi az infót. :)
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok!

A héten nem igazán tudok jönni, mert egyedül maradtunk Marcival. Apa elutazott és csak szombaton jön haza. :( Elég kimerítő teljesen egyedül... Az egy dolog, hogy egyedül vagyok napközben, de akkor legalább a tudat, hogy este már Apa is otthon lesz, más, mint így. Szóval hulla vagyok, pedig Marcival nincs semmi baj!
Hétfőn megkaptuk a 3.hónapos oltást. Tegnap kicsit nyűgösebb volt, de alapvetően nem volt semmi gond!

Hogy bírjátok a meleget? És a gyerekek??

Kép
makkmarci
 
 


csak pelusban, földön, behúzott függönynél. Séta 5 után árnyékban.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!
Mi is ezeket a taktikákat alkalmazzuk, de még így nehezen viselhető, nagyon meleg van a lakásban is! :(
Bár, ma remélhetőleg kicsit viselhetőbb lesz a dolog!

Kép
makkmarci
 
 


makkmarci: nekünk a jövőhéten utazik el apa :cry: együtt érzek veled, húzós lesz :lol:
rebeka jól bírta a meleget, vizeztem a fejét, de ugyanolyan aktív volt,szerintem a felnőttek rosszabbul viselik a hőséget
dolli: neked felállt már gézababa? ti mikor vesztek cipőt? rebeka már próbálkozik a felállással...aranyos

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Jó nagyot alszik Marci, így tudtam főzni magamnak ebédet és most itt is vagyok egy kicsit.
Kriszti! Nektek is kitartást a jövő hétre. Én már hulla vagyok, pedig semmi baj nincs alapvetően Marcival. Eszik, alszik, játszik, sétálunk, de azért rossz, hogy 5 perc pihenőm sincs csak amikor már este lefekszem.

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Ismét jó rég írtam! :oops: Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem egyre kevesebb az időm. Csak akkor tudok valamit csinálni, ha bébi alszik, akkor kell mindent pótolnom.

Makkmarci, Brinza! Kitartás az apamentes napokra! Sejtem, milyen nehéz. Nálunk jövő hét lesz szintén húzós, bár hazajár a párom, de valószínűleg már csak alva talál minket. Makkmarci! Gézuval sincs semmi extra gond, de azért olyan jó, amikor apa átveszi kicsit este. :)

Brinza! Nálunk egy hónapja volt egy-két felállás, aztán semmi, most viszont egy hete mást sem csinál, úgyhogy minden időmet/energiámat/figyelmemet leköti, a derekamat már alig érzem, de annyira cuki! :)

Meleg: nálunk lakásban viselhető a dolog, ha a napos oldalt nem felejtem el leárnyékolni. :) És reggel megyünk boltba (legkésőbb 9-ig), délután 5-6-kor pedig séta.

Barbi! De rég láttalak! :) Örülök, hogy jelentkeztél! Mi a meningococcus ellenit adattuk be, illetve az ismétlő oltás jövő héten lesz. Pneumot egyéves kora után adatom.

Nyafi! De édes Abigél! :)

Trimi! Én is azonnal mosom a cuccot evés után, ha kell. Egyébként nem tudom, megfigyeltétek-e, de pl tökfőzelékkel/krumplifőzivel nem csinál olyan maszatolást a baba, mint sütőtökkel, céklával vagy spenóttal. :lol:

És képzeljétek, ivásprobléma kipipálva. Janás üvegből iszunk. :) :o

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: