Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Juhééééééééééé! Végre nincs kánikula! Nagyon élvezzük! :))

fruzsa
Beni nagyon helyes kislegény! :) Sajnálom, hogy nem tudtok jönni a talira, de remélem a következőn már találkozunk!

Lányok, asszonyok!
Jövő hét utáni hétfőn (aug. 17.-én) találkozó!!! Aki szeretne/tud jönni szóljon, és küldöm a címet! Remélem sokan leszünk! Időpontot még nem is beszéltünk meg!!! Délután, jó nektek???

szép napot! puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Marcsi!

Sajnos én sem tudok menni, mert igaz kocsival nem lennél messze az új 0-áson egy 20 perc lenne max. de mivel ugye férjem dolgozik nem tud elvinni, bkv-val meg nagyon sok lenne még egy csecsemővel Felsőpakonyról. :-(
De a képeket várom én is nagyon!!

Tünde
tücsi85
 
 
 


Sziasztok!

Januárban fogok szülni a Bajcsyban és hamarosan mennem kell a 19. heti genetikai UH-szűrésre. Arra lennnék kíváncsi, hogy a férjemet beengedik-e majd a vizsgálatra, hogy ő is láthassa a babát. (A korábbi UH-okat máshol csinálták, ezért nem tudom, hogy a kórházban mi a szokás.)

Előre is köszönöm a választ!

Kati

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 

 
 

Üdv a fórumon Kati! Nekem minden uh-on bent volt a férjem és együtt moziztunk. :wink: ahol eddig csinálták, oda nem mehetett be? :shock: Van választott orvosod? Mi ma vagyunk 3 hetesek. :wink: Nagyon jó kislány. Eszik, alszik. :lol: Mindenkinek szép napot! :D
cunci
 
 


Sziasztok!

Minden újdonsült anyukának hatalmas gratuláció!!! Minden újonnan érkezetett üdvözlök! :)

Elég nyüzsgősek a napjaink mostanában. Marcsi, nekem nem biztos, hogy sikerül eljutnom hozzád, sok mindentől függ, de azért küldd el a címed légyszi. Remélem, hogy sikerül, jó lenne kimozdulni kicsit!

Gyors helyzetjelentés: Emma baba szépen fejlődik :lol: Vasárnaponként szoktam mérni, legutóbb 4500 g volt. A védőnő kb. 2 hete 56 cm-t mért! Már nőtt 4 cm-t!!! :lol:

De nagyon jó baba! Szerencsére már kezdi kinőni a nyűgösséget mert egyre jobban figyelgeti a játékait, elszórakoztatja magát ha fennt van. Nagyokat vigyorog nekünk, annyira élvezzük!!! Csak akkor nyűglődik ha jön a kajaidő. Nagyon szereti a hasát, naponta 6-szor eszik 130 ml tápszert. De ha egész nap etetném neki az is jó lenne!! :lol: Vettünk neki pihenőszéket meg járókát, azokban egész jól átvészeli a hőséget is. A babakocsiban már nagyon beizzadt szegénykém. Jövőhét szerdán kapja az első két oltását. Már előre rettegek tőle, azt hiszem engem jobban megvisel majd mint őt!!! Annyira sajnálom szegényt! :cry: Meg nagyon félek tőle, hogy belázasodik estére. Babás kismamák (akik már megkapták az oltást) nektek ez, hogy volt? Belázasodtak utánna??!! Még sosem adtam be kúpot senkinek!!!! :shock:

Kati, nekem is bennt volt a férjem minden uh-os vizsgálaton! És azonkívül is minden vizsgálatra elkísért, igaz mindenhova azért nem jött be velem, de szerintem azért sem szóltak volna! Nagyon rugalmasak!

4d-s uh-n mi kétszer voltunk a savoya parkban és utoljára pedig a praxisban. Mind a kettővel meg voltunk elégedve. Nálunk Emma volt nehéz eset, mert nem akarta megmutatni magát! :lol: Arról meg ők nem tehettek.

Végignéztem a képeket, nem sorolok fel mindenkit külön, mert mindenki babája nagyon-nagyon éééédes!!!! Gratulálok hozzá!! Teszek fel egy pár képet én is Emma babáról!

Pocakosoknak kitartás!! Mindenki vigyázzon magára meg a babákra! :D

Kép Kép Kép Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok!

Friss Beni baba képek:

Kép Kép Kép
fruzsa7
 
 


sziasztok!

tücsi
Sajnálom, hogy ti sem tudtok jönni! :( Talán majd legközelebb!?!

crissy
pü. ment! Várunk sok szeretettel!Emma szépen fejlődik! Eddig Bogi is 6x130ml. evett. 1hete 6x140ml eszik. Szerdán kapott oltást (dtpa+ipv+hib), szerencsére nem lázasodott be! Mikor megkapta nem is sírt. Igazi kis hős! :) A doktornő javasolta, hogy borogassam, a szúrás helyét. De Bogi addig fickándozott, hogy mindíg lecsúszott a borogatás, így feladtam! De már nem is látszik a nyoma! Aug. 26.-án kapja a következőt (Prevenal), remélem azzal sem lesz gond!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Cunci, Crissy: Köszönöm, hogy válaszoltatok. Igen, van fogadott orvosom Dr. Kálmán Sándor, de az UH-ot nem ő fogja csinálni.
Korábban a budaörsi szakrendelőbe jártam UH-ra, mert az sokkal közelebb van a lakóhelyünkhöz, Törökbálinthoz -a férjem nem tud mindig autóval elvinnni-, de mivel úgyis mennem kell a Bajcsyba az AFP-leletért, ezért logikusnak tűnt, hogy akkor egyúttal az UH-ot is ott csináltatom meg. Budaörsön bemehet az apuka is a vizsgálatra, de pl. amikor a most már három éves kisfiamat vártam, a Szt. Imre Kórház rendelőjében nem engedték be a hozzátartozót. (Oda is csak azért jártam, mert közelebb volt, de már akkor is a Bajcsyban szültem.)
Mégegyszer köszönöm, nagyon örülök a hírnek és gratulálok nektek meg itt mindenkinek a szép babákhoz! :D

Kati

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Köszi, Kati! Szép babavárást kívánok. :wink:
Fruzsa! Beni nagyon szép kisfiú! Emma Babyke sem piskóta. Nagy gyönyörű szemek, hosszú haj. Csudaszép! :lol:
cunci
 
 


Sziasztok!
Beni nagyon helyes fiú, nagyon tetszik!
Emmának hódító szemei lesznek! :wink: Apja majd vigyázhat rá!

Gabi! üdv újra itthon!
Rita! Crissy! ilyen gyorsan nőnek a babák... több újszülött ruhát már akkor nem fogok venni... :) olyan jó, hogy írtok a friss tapasztalataitokról, okulok én is :)

Tegdi! mi is szerdán néztük meg a szülőszobát, a franciaágyast. Nagyon tetszik, és jó sok mindent meg is tudtunk beszélni a dokimmal. Most már én is érzem, hogy közeleg az idő... a cuccokat azért még félek összepakolni... :roll:
Mi este 9kor voltunk, és ahogy vártunk 3 babát is beadtak a csecsemősökhöz estére. Nekem ez fura volt...

A 4d-s tippeket köszönöm mindenkinek!!!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dícséreteket! Hát apára már most nagyon szerelmesen néz Emma! Tudja, hogy hogyan kell majd elbűvölni. És persze apa elolvad egy perc alatt! Azt hiszem nekem kell majd a szigort tartani! És persze be kell vásárolnunk neki vadászpuskából!!!! :lol:

Nikilány, nekem Emma 3300 g-al és 52 cm-el született, akkor még hatalmasak voltak rá az 56-os rucik, most 4500 g és 56 cm és most kezd pont jó lenni. De látszik, hogy még bőven bele fog férni! Nekem azt mondták, hogy ne vegyek 56-os rucikat, mert jó ha pár alkalommal fogja hordani aztán se perc alatt kinővi. (sőt olyat is mondtak, hogy ahogy hazaérünk a kórházból már nem lesznek jók! :shock: )
Na, ehhez képest el kellett mennem betankolni belőle, mert nem volt mit ráadjak!

Marcsi, üzit megkaptam, igyekszem ejutni és talizni veletek!!!!

Jó hétvégét mindenkinek!

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok!
Nikilány! Ki a dokid? Nekünk is nagyok még az 56-os ruhák, pedig már kb. 4 kg Eszter. Amikor a nagylányom született 2900g és 52cm-el még 3 hónaposan is jók voltak az 56-os cuccok. Nekem is mondták, hogy ne vegyek sok kisruhát, mert hipp-hopp, kinövi. Még külön venni is kellett néhány bodyt+rugit. Mit mond a dokid? Mekkora a baby? Hú de izgi. Nemsokára mész szülni. Nem izgulsz? Érdekes! Mikor én álltam szülés előtt, nem féltem. Jobban izgulok értetek, akik még szülés előtt vagytok. :shock: :oops: Vigyázzon mindenki magára és a babákra. Pocakon belül és kívül! :lol:
cunci
 
 


sziasztok!
végre van egy kis időm. :D
El aludt a kis Roli baba.
Nekem nem volt fogadott orvosom,fölöslegesnek tartottam.De így visszagondolva lehet,hogy kellett volna,mert akkor talán nem hagytak volna ennyit szenvedni!! :?
De ki tudja??!!
Szerencsére nagyon jó baba.2 napja kicsit nyűgös napközben,de éjszaka 1 óra körül és 4-5 körül kel fel.40-et eszik.
Imádom!! Megérte szenvedni!!
éjszakai fény van nektek?? Mi a véleményetek róla??Én egy kis lámpát hagyok égve éjszakára,de a férjem mindi9g magyaráz,hogy minek az....
Holnap leszünk már 2 hetesek!! Nem kevés a 40 neki??Ti mennyit esztek?? Kép Kép Kép Kép Kép
baba0727
 
 


Kép
baba0727
 
 


Ismét elvarázsolódtam a sok gyönyörű Baba láttán!

Nikilány: még én sem pakoltam össze. :D Szerintetek kellene már? Még meg sincs mindenem.
A lakásfelújítás kicsit elhúzódik, sajnos csak jövő hét közepén lesz vége. De már eléggé unom...meg fárasztó nagyon.
Baba0727-en kívűl van olyan, akinek nincs(nem volt) választott orvosa :?: Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Szép napot!!!

Kép

Kép
esztke
 
 


Sziasztok!

Anyumék tegnap elmentek,párom rallí versenyen,Hanna alszik én meg most végeztem a házimunkával.elkezdtem minden vastag takarót kimosni,mivel ebben a nagy melegben könnyen megszáradnak,múlt héten megvolt az összes ablak pucolás,,ma ágyneműt cseréltem.szóval már csak a nagy halom vasalás vár.

de szerintem majd holnap,most már pihizek.

baba: nagyon édes a kislegényed,jaj Hanna mikor volt ilyen pici,úgy ,megy az idő.ma 4 hónapos a kis manóm.
etetés:hát én talán pár hétig néztem mennyit eszik,olyan 60-90 között volt,de aztán nem méregettem,hanna mindig annyit evett amennyitől jól lakott,elengedte a cicit és kész.szerintem majd roli eldönti mennyi elég neki.

esztke: én már 34 hetesen összevoltam pakolva és mindennek kész voltam,mivel a vége már annyira nehéz volt,hogy örültem,ha a minimális házimunkát eltudtam végezni,szerintem te is tedd ezt.és a végén már csak a pihenés maradjon.
nekem sem volt választott orvosom és csöppent sem bántam meg,nagyon kedvesek és segítőkészek voltak velem. és a babára költhettük a pénzt.a dokinő csak összevarrt és utána színét sem láttam, a szülésznők nagyon tünemények voltak.

fruzsa: beni is milyen nagy már,örület hogy nőnek ezek a kis manók.

cryssy: manókádnak is milyen nagy haja van?

most megyek pihizni egyet.

mindenkinek kellemes hétvégét!

Marcsi,Gabi,Tengdi remélem veletek is minden okés.

ha valakit hagytam bocsi

jó babázást és babavárást.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!
Dilemmában vagyok!
Nem tudom,hogy ezt a K vitamint(Konakin) 2 hetesen is be kell neki adni vagy csak egy hónaposan?A kórházban kapott egy 2 mg ampullával.Csak nem tudom,hogy azt most adjak-e neki??!!
A D vitamint reggel oda adtam neki.Azt naponta kell.
baba0727
 
 


baba: d vitamint én fürdetés után minden este adom neki.
k- vitamint,pedig úgy kell,hogy 7. és 14. napon ,egy hónaposan,aztán minden hófordulókor.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Köszönöm szépen.akkor az most nem baj,hogy nem ma adtam be neki hanem holnap reggel?nem voltam biztos benne és nem mertem beadni.
Védőnőhöz A naplás útra járok!(még régebben kérdeztétek)
baba0727
 
 


szerintem nem baj,képzeld nekem is ma kellett volna beadnom,de leejtettem az utolsót szóval én csak hétfőn tudok neki adni.
így jártam.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


minden kisbaba drága aranyos tünemény!!!

az nlc-n vagyok egy szeptemberben szülők kismamás fórumban, és ott már megszületett az első baba múlt hétfőn, holott nem volt semmi jele, minden rendben volt...na kapott is mindenki a fejéhez, hogy jajj még nem vagyunk összepakolva....olyan szórakoztató volt, mindegyikünk elkedzett mosni, vasalni vásárolni....ami még nem volt meg :D :D :D
de tényleg nem szabad babonásnak lenni, nem tudhatjátok, amit Andy is írt, hogy a végére milyen passzabn lesztek, lehet egyik pillanatról a másikra iszonyú nehéz lesz, vagy elkezd fájni valami, s szinte csak a fekvés jó...vagy szimplán csak nagyon fáradékonyak lesztek, de még ennél is egyszerűbbet vegyünk, mondjuk nem fogtok tudni aludni fél éjszaka a pisilés és nagy pocak miatt, és napközben a hátatok közepére kívánjátok a bevásárlást, meg a normál házimunkán kívüli pluszt, babaruha mosást, vasalást....én már így is ülve vasalok...szóval szerintem érdemes naponta valamit összepakolni. S azt ki lehet húzni a listáról. Különben is OLYAN SZÉP EZ A KÉSZÜLŐDÉS, ÍGY MEG KI LEHET NYÚJTANI....

Baba én nem néznéám menniyt eszik, látod itt is egyik baba 130-at is, másik alig, az számít, hogy ne legyen éhes. Ha nem az, akkor neki annyi tökéletesen elég. Hidd el, tudják ezt ők, nem butuskák, hogy éhesen naradjanak, ott a tejcsi és ne egyen többet, holott kapna....ha annyi akkor annyi Rolinak éppen annyi kellett.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem holnap megveszem, amik hiányoznak a kórházba menő cuccok közül és elkezdek bepakolni. :)
Képzeljétek, most, hogy sok a teendő itthon ugye nem igazán tudok pihenni és minden nap egyszer - kétszer szúr a hasam alja. Ez normális?

Kép

Kép
esztke
 
 


köszönöm a segítséget!!
reggel beadtam neki,szegénykém olyan grimaszokat vágott hozzá.... :D
Most édesdeden alszik!!Olyan kis édes!
Reggel jól rám hozta a frászt!Az oldalán feküdt és olyat bukott,hogy csak úgy repült a cucc maga elé! :? Kicsit megijedtem. :wink:
A batyus buliról van már valami újabb fejlemény??17-én lesz akkor,ugye??Mert akkor aznapra nem csinálok semmi programot!
baba0727
 
 


Sziasztok!
Akkor mégis veszek még 56os ruhákat. Minden méretből vannak már ruhák, de abból van a legkevesebb. Nem akarok ruhák után rohangálni, amikor már itthon vagyunk. Így is lesz egy csomó dolgunk... pénteken volt nálunk a védőnő, azt mondta, hogy egyik gyerekorvos se fogja előre felírni a kencéket, amik majd kellenek a babának. Majd a páromnak kell menni, miután megszületett a Babó. Ez milyen baromság, nem elég, hogy a hivatalt is akkor kell intéznie, meg még a dokit. Alig lesz velem a 3 nap alatt a kórházban :evil:
Ismét utálom a bürokráciát!

Egyébként eddig én sem féltem a szüléstől. Úgy vagyok vele, amit Évi szokott mondani, hogy még egy baba sem maradt bent :) De mikor szerdán 1 órát vártunk a dokimra, dr. Toldi László (vki kérdezte), szülésnél volt bent - na akkor hallottunk egy szülő nőt. Párom halál nyugisan olvasgatta az újságját, rajtam meg a hideg futkosott :shock:

Esztke! én is emiatt akarok összepakolni. Már most olyan lusta és fáradt vagyok, hogy nehezemre esik bármit megcsinálni itthon. Inkább szép lassan nyugiban összerakom a táskát, kimosoml,kivasalom a ruhácskákat. Még a fürcsit akarom kisuvickolni, aztán már nincs semmi plusz.
Nem lehet, hogy a méhösszehúzódásokat érzed? Én még nem érzek ilyet, de talán ez is belefér. Mindenesetre próbálj meg többet pihenni! Napközben is!
Hétfőn megyek tornázni! Lehet találkozunk? :)

Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


Marcsi!
jelentkeznék a buliba menők listájára! :)
autóval megyek, mit vigyek? fényképezőgép és sütin kívül?

20 után megyünk a párommal egy utolsó kettesben töltött "nyaralásra" Zánkára. Szóval a 17-e szabad!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!

Nikilány! Mekkora már Hunor baby?

Lányok! Szülés után csak az anyakönyvit tudjátok személyesen intézni, mert az OEP-nél változott a rendszer és nem adják ki, hanem kipostázzák. Én szülés után 20 nappal kaptam meg. Gondolhatjátok! Férjem direkt bement, hogy kikérje, erre 1.5 órás várakozás után közlik vele, hogy bocsi, de majd postázzuk. Férjem nem volt ideges! :evil: Ááááááááááááá dehogy!!!! Most intézzük az anyaságit + a családit. Kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz belőle valami. :? Remélem, mindenki jól van. Ki fog mostanában szülni?
cunci
 
 


Sziasztok!

Mindenkit várok szeretettel 17.-én!!!!!!!!!!!
Eddig nikilány, andy és baba jelezte, hogy "tuti" jön!
Én délutánra gondoltam! Nektek megfelel???
Én veszek ásványvizet (menteset) és üdítőt! Vegyek bubis vizet is? Milyen üdítőt innátok szívesen????
Süti felajánlásokat szívesen veszem, mert én sütni nem igazán tudok! (nikilány már ajánlott sütit)
Esztke,Tengdi,Trinky,Viccvucc,Crissy,Törpiri,Susytunder,Nikike(elnézést, ha valakit kihagytam!)!
Ti már egyszer jeleztétek, hogy jönnétek! Most akkor jöttök??? Aki jön jelezze, és küldöm a címet!

További szép napot minden babának, mamának és pocakosnak!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


nikilány
Szerintem hozd magad és a sütit! Vagy hozz egy üveg vagy doboz üdítőt amit gondolsz!

puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok

Elöbb elszállt amit írtam 8sokat) de nagyon dühös vagyok!!! :twisted:

Nem is tudom újra írni.

Marcsi
Én szeretnék menni akkor 17-én a talira, kérlek a címet küld el!

NAgyon édesek a babák és tényleg milyen aprók.... :roll: Hogy milyen gyorsan felnőtt Hanna, őt már szombaton le is kövér babázták... :twisted: pedig csak anyatejcit eszik bár igaz fejlett kiscsaj!

Kép


Kép

Kép
viccvucc
 
 


Mindenkinek szép napot.
Vigyázzatok magatokra! Bár hála egy kis enyhüléás érezhető az időjárásban... :lol:
viccvucc
 
 


Szia Évi!

Örülök, hogy előkerültetek! :)
Nyaraltatok? Vagy talán már visszaköltöztetek anyóshoz? Vagy már a sajátba? Majd hétfőn elmeséled, ha nincs kedved leírni! (Valamelyik nap én is így jártam és bizony nekem sem volt kedvem még egyszer bepötyögni azt a sok mindent.)
Hanna baba valóban szép gömbölyű! De szerintem ez nem gond, mert ha egyszer nekiindul úgyis lemozogja!
A közös fotótok is nagyon helyes!

Várunk titeket hétfőn!!!!!!!!!

puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Évi!
Pü. ment!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Én is viszek üdítőt!Meg fényképezőgépet is!
Ha Roli engedi akkor sütit is sütök!Milyen legyen,édes vagy sós??
Nekem jó bármikor az időpont!

Kép
baba0727
 
 


Sziasztok!

Marcsi:hányórakor gondoltad a talit?

viccvucc: rég jártál itt,örülök,hogy te is jössz,végre megismerhetjük majd egymást,hát a kis Hanna egy kis tündér ebben a ruhában.nagyon sokat nőtt.

nagyon kipihentem magam,Hanna most 6 kor kellt elősszőr,ilyen még nem sok volt,így az átaludt éjszaka miatt,most nagyon fitt vagyok,vissza sem feküdtem,csak teszek veszek,

nincs valakinek kölcsönbe keresztelő szoknyácskája,annyira drágák,hogy egy alkalomra fáj szívem kiadni ennyi pénzt.

tengdi: végre kicsit lehűlt az idő remélem már jobban bírod így,és hurrá nem sokára keezedben lesz a kis Ábel.Szólj ha van kedved talizni és egyeztetünk.

pusszantás

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Marcsi: Én is úgy tervezem, hogy megyek! Bár ma elég vacakul vagyok. Már két napja nagyon nehezen alszom, mert nagyon fáj a csípőcsontom, se hanyatt, se jobb, se bal oldalt nem tudok sokat feküdni. Volt ilyen valakinek? Biztos már készülődik a testem...de még van ideje!!! Még egy hónapot várjon.
Még mindíg nincs vége a lakásfelújításnak, szerintem még egy hét!
Mondjuk a nagy munkák már kész vannak, még az ajtókat kell mázolni és a radiátorokat kicserélni. De már elkezdtük a takarítást is. Anyukám egész hétvégén segített, ma meg jön egy takarítónő és lemossa az ablakokat. Ilyen jó dolgom még sosem volt. :) De még akkor is annyi pakolnivaló van, néha úgy érzem sohasem lesz vége...

Mit szóltok milyen szuper idő van? Nagyon jó a levegő... :lol:

Kép

Kép
esztke
 
 


Esztke: hát igen a tested készül a nagy melóra. az a fájdalom meg is marad már.és majd jön hozzá a szeméremcsont fájdalom,de addigra már megszokod.pihenj minnél többet és a lakásfelújításban is kérj segítséget,ne te pakolj semmit.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Nem tudom érdekelne e valakit,ha a talira elvinnék pár kisruhát a leendő babáknak vagy a kissebb babáknak.
olcsón adom és szép állapotban vannak.Ha nem akkor teszem fel a netre őket.
csak gondoltam szólók,hátha valakinek kellene-

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Marcsi! Én megyek, egyedül akkor nem, ha addig szülnék, sütit viszek, mert én nem eszem tojásos dolgokat, így már csak magam miatt is. :oops: Mi Andyval együtt megyünk, ha hajlandó elvinni :D .

Andy holnap, szerdán lemegyek Mátéval ide a játszótérre, ami előttünk van, 10-fél 11 fele, ha nektek is jó, akkor ott tudunk találkozni. Ha nem, akkor hívjuk egymást, egyeztetünk más időpontot. Szerintem a kocsiban elfér a ruha, hozd csak nyugodtan...
A meleg elmúlta nagyon jó, de már harmadik napja úgy 5 körül elkezdődtek a jóslófájásaim, de valami hihetetlen intenzitással. Szabályosan, mint a vajúdás, sem mozdulni sem beszélni nem tudok azokban apercekben, próbálok jól lélegezni, edzek az élesre. Ugyanabban az időpontban mindegyik nap, kíváncsoi leszek a maira. Nem baj, ezt mind megspórolom a vajúdásnál. :D Érzem, ahogy Ábel csúszik egyre lejjebb, feszít mindenem ékeli be a kis fejecskéjét, úgyhogy elkezdett készülni a kis drágám, bár ebből még sajnos sokat nem lehet levonni a kibújás időpontjára vonatkozólag.

Esztke! emiatt mondtam, hogy nem érdemes várni az összepakolással, nem tudhatod, hogy az utolsó hetek napok milyenek lesznek, lehet elég lesz pusztán létezni.. :D igen, tágul a medencéd, szélesedik a szeméremcsontod...az meg semmit nem jelent, hogy papíron van még egy hónap. Ennél kiszámíthatatlanabb esemény, mint a szülés megindulása nemigen van...

Viccvucc Hanna kész grófkisasszony ebben a ruhában, mint egy kis arisztokrata úrinő, ill úrikisasszony! :D

Gabi, Katus ...és még páran el vagytok tűnve!!!!
Gabi neked mi a tapasztalatod, ahogy a szülés utáni utófájás egyre erősebb, minél többedszer szülsz, úgy az előtte levő jóslók is? Mert sok kismama írja, akinek első, hogy nem is igazán van jóslója, viszont másik harmadik gyermekes anyuka is nagyon megkínlódja, szóval erről nem olvastam sehol, de úgy látom valahogy ez is hasonlóan működhet. Nálam is így van, de nagyon sokm más anyukánál is ezt hallom. Elsőnek nekem nem volt, Mátéval már hetekkel szülés előtt, de pl volt., hogy eltelt 3-5 nap is két jósló között, most meg napi szinten, és erősebbnek is erősebbnek de sokkal.

Kép
Kép
tengdi
 
 


tengdi: okés,akkor holnap odaugrom a játszótérre,ha nem seik az eső.és pesze,hogy elviszlek a talira

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


sziasztok!

Esztke, Tengdi
Titeket is várlak szeretettel!

Andy
Nem tudom hánykor legyen! Várom az ötleteket! Nekem délután bármikor jó! Sőt! Egész délután itt lehettek! Bogi este 8-9 között fürdik, addig ráérünk!! :wink: (párom is csak 8 körül ér haza, ő sem fog zavarni!)

Popsitörlő(Neogranormon), popsikrém(gyógyszertári és neogranormon) és Pampers (2-es, Mini) pelus van itthon bőven, ha megfelel nektek, akkor azt nem kell cipelnetek!

Nagyon klassz, hogy nincs kánikula!!!!! Hurrááááááááááááá! :D
Remélem hétfőn jó idő lesz! Akkor mehet a kerti party! De ha nem az sem baj, a házban is elférünk!!

További szép napot, jó hűsölést!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Katus nyaral, de hétfőn majd Ők is átjönnek!

Andy szerintem is hozd a rucikat! Nekünk is vannak jó állapotú kinőtt rugik, bodyk, ha valakit érdekel!

A szomszédunknak nagyon olcsón vannak eladó baba szandálok, kis zoknik és harisnyák! Ha érdekel titeket, megnéznétek, akkor áthozom!

puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


marcsi: akkor csináljunk egy kis börzét,hátha mindenki talál a másé között neki megfelelőt

tali: szerintem olyan 1-2 körül érdemes lenne elkezdeni ,mert akkor este már mindenki otthon tud fürdetni és szoptatni.
én olyan 4-5 ig gondoltam.de ez csak az én felvetésem,mindenki írja le és akkor összegyúrún egy időpontot.

esztke: mivel kislányod lesz,így rád is gondoltam ruha téren,tündéri melegebb rucijaim vannak,érdemes átnézni,hátha beleszeretsz valamibe.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Ma megvettem a patikában, ami kell a kórházi csomaghoz. És szerintem meg is kezdem az összepakolást. Bár az Orsival megbeszélem mindíg, hogy szeptember előtt ne bújjon ki. :D
Pénteken este megyünk a dokihoz. Kiváncsi vagyok mit fog mondani. Biztos jövő héten kell mennem uh-ra, meg labor vizsgálatra.

Andy: Érdekelnek a ruhák, bár van már egy csomó! De mindenképp érdekel! Köszönöm!

Kép

Kép
esztke
 
 


Sziasztok

Itt vagyok ám.

Én talira nem megyek, 4 gyerekkel még nem merek bevállalni egyedül ilyeneket. Párom meg már dolgozni fog.

Tengdi: nekem elsőnél is voltak jóslók, de annyira már nem emlékszem, hogy mennyire volt erős. A többinél már elég hamar elkezdődtek a 36. hét környékétől. Viszont most Nórinál már a 34. héttől voltak jóslóim, amitől szépen ki is nyílt a külső méhszájam.
És egészen a 39. hétig tartott a jósló. Ami igen elég erősek voltak, és ráadásul rendszeresek is, de mindig elmúltak.
A szülés utáni méhösszehúzódás tényleg mindegyik szülés után fájdalmasabb volt. Így mondhatom hogy a 4. után volt a legfájdalmasabb, viszont hamar összehúzódott amennyire kellett mert kaptam oxitocin infúziót is szülés után és ergam cseppeket is, mivel negyedik gyerek, nehezebben húzódik a méh és nagyobb is volt, mivel a gyerek nagy volt.

Nálunk minden ok, most épp alszik Nóra. Tegnapi napunk elég rossz volt, gondolom érezte a hidegfrontot, 1,5 óránként szopott. Este elaludt 3/4 10-kor és aludt hajnal 3-ig. Utána viszont nem akart vissza aludni, csak fél 5-kor, Viszont aludt 8-ig.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Cunci!
Hunor 2300 g és nehéz :?
Esztke! egyébként már nekem se jó egyik oldalamon sem feküdni, csak akkor, ha alátámasztom a hasam, mert már olyan nehéz, hogy a másik oldalon húzódik. A szeméremcsontom most már csak akkor szokott fájni, ha sokat jártam napközben.

Marcsi! nekem bármikor jó, úgyhogy igazodom a már babás anyukákhoz! :D
jA! elküldöd majd a címedet priviben?

Tegdi! írtam vissza, megkaptad?

Jó pihit!
Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


sziasztok!

Andy
Az időpont nekem tetszik! Többiek! Ti mit szóltok??
Börze is jó ötlet! Szerintem akinek van felesleges, kinőtt cucca elhozhatja!

Nikilány
pü. ment!

Jó éjszakát!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


nikilány megkaptam a levelet, de nem találkoztunk, nem ti voltatok a másik pár.

kár, hogy nem jössz gabi de érthető 4 gyerekkel én sem hiszem, hogy bevállalnám.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Nekem is jó az időpont!

A tapasztalatotokra lenne szükségem hasfájással kapcsolatban.Tegnap este óta fáj a kis Roli hasa.Köményes teát itatok vele ma délután óta.De nem tud aludni sem.Mit tegyek?Van valami gyors és hatásos módszeretek??A védőnő ezt az Infacol szirupot ajánlotta.Ez mikorra fog hatni??
Kép
baba0727
 
 


sziasztok!

baba!
Némelyik picinek az Infacol, másoknak az Espumisan segít!
(Mi az Infacolt használtuk.) A köményes teát már sokan nem javasolják, mert még jobban szelet csinál!
Mi ánizs teát iszunk és bevált! Ez is görcsoldó és szélhajtó hatású, csak kíméletesebb mint az édeskömény!
Tegyél meleget a pocijára, az is segít! (Melegített pelus, vagy van aki hajszárítóval meleg levegőt fuj a pocakra)Mi ezeket nem próbáltuk, de többen esküsznek rá!
Sajnos a fiúk hasfájósabbak mint a lányok! ( szegény fiammal is sokat szenvedtünk)
Kitartás! Állítólag 6. hét után elmúlik! (fiamnál sajnos tovább tartott)

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


baba!
Remélem tudtam segíteni!?!
Holnap írj majd!

Hasfájás mentes nyugodt éjszakát kívánok!

Jó éjszakát mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: