Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöma drukkolást, rám fog férni... :D A lakás glédában, szennyestartók üresek, ruhák kivasalva, ágynemű felhúzva, hűtő feltöltve, akvárium kipucolva, cucc összepakolva, fontos dolgok hűtőre kifüggesztve... :D :D :D Jó voltam!!! 8)

Reggel megyünk, ha hétfőn megérkeztem haza, írok, addigra már úgyis géphiányom lesz valószínűleg. :oops: Egyik ismerősünk felajánlotta a laptopját, de azért ennyire nem akarok netfüggőnek tűnni... :roll:

Puszi minden mamának és babának! Jók legyetek, a betegek meg gyógyuljanak mihamarabb!!!

Judit, Panda! Mi még azért találkozhatunk a kórházban, ki tudja... :D

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!
hú, full ház van a kórházban! ma is van 3 császár, meg egy rakás baba :D a frontok biztos :D

volt uh is, de persze mit várok én a fiamtól, ha eddig nem mutatta az arcát, most miért tenné ugye? :D bezzeg a kukit azt igen :D szép kis formás 3 kg-os, és nagyon nem volt ínyére a mai macera. már motyóval mentünk, hátha, de még nem nyíltam tovább, pedig én már szugerálom :D

visszaolvasok!

Kép
panda_maci
 
 


hoppá, előbb lesz egy séta :D amíg süt a nap, férjem szólt most kéne menni :D
majd utána jövök olvasni!
Pusszantás!

ui:bigike gondolok rád/rátok holnap!

Kép
panda_maci
 
 

 
 

Sziasztok!

Panda, Bigike! Mi van akkor, ha a sok a szülés és nem tudnak külön szobát adni? Mit tudtok erről? Szülőszoba az bizti elég, végül is van 2 hagyományos, meg egy alternatív, de mi van a normál szobával?

Panda! Az én lánykám is inkább a punciját mutatja, mint az arcát. NIncs egyetlen norális arcképünk sem róla. Vagy homályos, vagy a lepény takarja. :(

Egyébként várhatnál még egy kicsit és akkor jönnék én is.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


na itten vagyok :) lefagyott a fülem :)

hablaty: növekedési ugrás van Lucánál?

peni: tényleg, akartam kérdezni /csak szita az a dudor a nyakamon/, hogy a hpv oltásnak van valami "tünete" vagy csak egy szuri és kész? férjem immunerősítő szurit kap most, kettő már lement, még van kettő, de eddig mindegyikre máshogy reagált. uhh, te egy hős vagy! /gyomorkukkolás/

mona: Daniról is jöhetne már egy kép :D

Sheila: a barátainknál is ilyen lázas valami van, és az anyukát is kiütötte már, de nem tudom mi a neve :( Maya az oltást hogy viselte? kicsit nyűgösebb volt? Melissának mit mondott a doki?

judit: örülök, hogy jól vagytok! :D

petramama: nekem sem jelzi még semmi, hogy itt lassan szülés lesz, virgonc vagyok, max néha azon nyafizok, hogy tolja magát egyik oldalra, de már "elfogyott" a bőröm, és az kellemetlen. na igen, ezen morfondíroztunk hazafelé, hogy ilyen esetben mit csinálnak, mert ugye mindenki fizet, tehát kivételezés sincsen, de elfelejtettem megkérdezni, mindenki pörgött a szülészeten.

mákolaj: hát talán bio boltban? Herba házban talán van /Bp. Százados út, a ttl-nél/

bigike: lehet, sosem lehet tudni, mikor kell nekünk is indulni :D laptop, na igen, asszem mi nem viszünk :) így is tele a kocsi :D ó, holnap Ti már találkoztok, egy kicsit irigy vagyok :D

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

Hú lányok de a finishben vagytok, de jó nektek! Jó lenne ha együtt szülnétek legalább lenne kivel pletyizni egy kicsit ha szunyálnak a bébik :) .
Szerintem tuti van elég szoba, amikor ott voltunk Somával, sétáltunk mert nem bírt a szobában maradni amikor márjól volt, és tök sok szobát láttunk:-)

Pandamaci: semmilyen tünetem nincsen igazából. Az első után 2 nappal bedagadta a karom, lett rajta egy ilyen tyúktojás nagyságú kőkemény duzzanat, ami vörös volt és forró. EZ 3 nap alatt lement. A másodiknál már semmi nem volt..........A harmadikat meg nyáron kapom, majd beszámolok:-).
Milyen immunerősítőt kap a férjed? Mi a neve? Milyen tüneteti vannak tőle?

KépKép
peni
 
 


Na, ez most nem kellett volna így estére, mert tuti ezen fogok lovagolni holnapig... :oops: Maradjunk annyiban, hogy szerintem is tutira van elég szoba, mert másra gondolni sem szeretnék... :D :D :D

Még egy utolsó pusszanat, holnaptól 4 fős család vagyunk!!! :shock: :D :D :D

Jó éjt!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


hűű, bigike, panda_maci valakinek dobjatok ám sms-t, kiváncsiak vagyunk mindenre :wink:
Nagyon drúkkolok nektek, de természetesen minden rendben lesz. Jajj de izgi :D

Kép
mona76
 
 


Köszönöm a jókivánságokat, meg a marasztalást is, de talán majd csak inkább beleolvasok a topicba néha, esetleg a következő gyerkőcöt is bejelentem itt, ha lesz! :wink:
kna
 
 


PandaMaci, miből gondolod a növekedési ugrást? A nyűgösség miatt? Gondoltam rá, de kevesebbet evett, mint eddig, elgalábbis időben! Tegnap amúgy szuper napunk volt, nem is volt sírás. Ma meg még mindig alszik, 3/4 8-kor evett. Szegénykém egész éjjel nyögött, kéne valamit adnom a pocakjára? Meg olyan kis szürcsögős, aggódom, nem lesz-e beteg :(
Bigike már lehet, babázik? Remélem, hamar jelentkezik!

Kép
hablaty
 
 


vagyis 3/4 7-kor evett... huh, már azt se tudom néha, reggel van vagy délután... :oops:

Kép
hablaty
 
 


Tudom, hogy kicsit megkésve, de meghosztam a szüléstörténetem, ha még érdekel Titeket... :oops:
Szóval január 31-én reggel negyed 9-kor felültem az ágyban, és elfolyt a magzatvíz. Szaladtam ki a wc-re, hogy megnézzem, ugyan mi folyik, bár előtte mindig azt hangoztattam, hogy nem tudom, hogy lehet a magzatvizet azzal összekeverni, hogy valaki bepisilt, most mégis ez jutott eszembe nekem is :) A wc-n aztán kiderült, hogy nem pisiltem be, ahogy a tankönyv megírja, a magzatvíz tök átlátszó és szagtalan volt (IGEN, megszagoltam). Rohantam be a telefonomért, hívtam a Párom, aki egyből mondta, hogy majd visszahív, mire én elég határozottan közöltem vele, hogy nem, jöjjön haza. (elmondása szerint még legalább 5 perc volt, mire el tudott indulni, mert a főnöke épp telefonált, és mondta, hogy várja meg, míg leteszi, mire a Párom próbált közbeszólni, hogy „de…”, mire a főnöke, hogy várjon… közben bejött egy kolléga, akinek a Párom mondta, hogy mondja már meg a főnöknek, hogy ő most elmegy, mire a főnök újra közbeszólt, hogy várjon már… aztán csaksikerült annyit mondani, hogy „elfolyt a magzatvíz”, mire a főnöke közölte, hogy menjen már, mire vár??! :lol: )
Itthon pánikban kezdtem kapkodni, aztán csak sikerült felöltözni, terhes kiskönyvet felkapni, kutyának búcsúpuszit adni, és indulás befelé.
Odafelé még vitáztunk, hogy nem, biztos nem kell itt szülnünk, hiába mondták előző este szülésfelkészítőn, hogy ilyenkor már… drága Párom bizakodott (én már nem, már tudtam, hogy MA szülünk).
Na, dokim pont ügyelt persze ¾ 9-kor felvettek, azt mondta, a méhszáj 1 ujjnyi, „ma baba lesz”. És nincs más teendő, mint várni, ha 5-6 órán belül nem lesznek fájások, akkor majd segítünk. (MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII hogy 5-6 órán belül??) Addig csak feküdjek, ctg a hasamon. Párom hazarohant a cuccokért, meg szétosztani a kutyákat (nah, ebből a szülők is tudják – elkezdtek idegelni meg egymást hívogatni :lol: ), én meg feküdtem, és a Hugomnak bőgtem a telefonba. Fél óra alatt sikerült megemészteni, hogy igen, ITT szülök és igen, MOST, utána már csak előre néztem. Meg idegeltem, hogy ha feküdnöm kell, hogy fog haladni ez az egész.
10 körül éreztem, hogy „na ez már fájás”, el is búcsúztam Hugomtól, hogy nemigen fogok én beszélni, ha ez ilyen lesz… meg ment az sms Páromnak, hogy húzzon bele…
10 perc múlva ott is volt, közben tőlem vért vettek, bemutatkozott a szülésznő, meg együtt röhögtünk, mikor panaszkodtam, hogy a terheskönyvekben csak a 8. hónapig jutottam… Kérdezte, hogy de hát mit akartam olvasni, majd ha ott tartunk, ő segít, azt nem lehet könyvből megtanulni… Erre én, hogy de akkor is, elméletben tudni akartam volna… (azt már nem is mondom, hogy a Hugomnak meg azt panaszoltam, hogy nem voltam kozmetikusnál, és a hajam sem festettük be – ő bölcsen hallgatott, nem tudom, hogy bírta ki, hogy ne röhögjön).
10-től 12-ig a vajúdóban voltam, addigra szabadult fel az egyetlen apás szülőszoba, ahol az összes alternatív vajúdás-segítő eszköz egyetlen egy darab labda. Mikor Párom megjött, kikéredzkedtem wc-re, így lekerült rólam a ctg, és már nem is rakták vissza, délig mászkáltam, amikor épp nem fájtam (nem voltak túl hosszú séták, mert 2 percesekkel kezdtem). Közben meg magyaráztam Lucának, hogy most már túrjon lefele, ha belekezdett… :lol:
Fél 12 körül jött a dokim, a szülésznő kérdezte, hogy előkészítsen-e, erre a dokim, hogy beszéljük meg, mit szeretnék, beöntés, borotválás… Ekkor kezdtem megnyugodni, hogy a dokim szem előtt tartja, hogy én SEMMIT nem akarok,az egész szülés alatt, csak amit muszáj.
Megegyeztünk a borotválásban, utána mehettem zuhanyozni. Az egyetlen, amihez szüléskor ragaszkodtam (volna) a melegvíz, ezért is akartam máshol szülni… na mondom, ki se jövök a zuhany alól… erre… nem hiszitek el: NEM VOLT MELEGVÍZ!!! Hát én ott álltam, fájtam, és röhögtem, de nagyon. Párom azt hitte, meghibbantam…mondtam neki, mi van, ő is csak nézett, hogy ilyen nincs…
Na délben bejutottunk a szülőszobába, ott felfeküdtem, szülésznő megnézett, azt mondta, papírvékony a méhszáj, a baba lenn van, de még nem tágultam, jobb lenne, ha feküdnék. Na, ez volt a legrosszabb, feküdni. ¾ 1-kor voltam bő egy ujjnyi. Megjött a dokim, mondtam, hogy nem jó így, ő megkérdezte, nem kelhetek-e fel, mire a szülésznő mondta, hogy de. Kérdezte a doki, hogy „fájdalomcsillapítás szóba jöhet?” Mondtam, hogy epidurál kizárt, van más? Erre ő eltűnt, mondták, hogy kapok valmai injekciót.
Míg ő elvolt, kiderült, hova tűnt (szülésznő pletykált). Az az injekció drága, ezért nincs mindig az osztályon. Nem fájdalomcsillapít, inkább bódít, de „odalent csodákat tesz” azaz segíti a tágulást. Mivel nem volt, a dokim lement a gyógyszertárba és saját zsebből vett és hozott nekem!!!!! 1-kor ráültem a labdára, megkaptam ezt, meg próbát az antibiotikumból, hogy nem vagyok-e rá érzékeny (az elfolyt magzatvíz miatt kellett, a kicsinek, fertőzés megelőzése miatt). 1-3/4 2-ig labda, én már kezdtem érezni, mintha… de nem szóltam, mert hát ilyen gyorsan gondolom tuti nem… szülésznő mondta, hogy majd 2-kor megnéz. Na, már minden bajom volt, közben Párom rakta a számba a homeopata bogyókat, mikor mi kellett, mire végre 2 lett. Akkor fölfeküdtem, hozták az antibiotikumot, közben szülésznő megnézett, és…
Mint a filmekben, elkezdtek rohangálni meg kiabálni, hogy „Hol van X Doktor??!!! Szülünk!” Nekem meg mondta, hogy tartsam vissza, ne nyomjak. Na HAHAHA… Majdnem csúnyát mondtam… Szerencsére a közelben volt a doki, jött, és fél 3-ra meglett Luca. Sajna a szénhidrát-diéta miatt nagyon le voltam gyengülve, ezért volt picit hosszabb a kitolás, de nagyon rendesek voltak, bíztattak, ha már a végére nem volt erőm, mindig mondta a doki, hogy nem baj, majd a következőnél.
A „koraszülés” miatt gátvédelem nem jöhetett szóba, de dokim becsületére legyen szólva, ő nem engedett nagyobbat vágni a szülésznőnek, azt mondta, „ez van, ezt kell szeretni”, így végül 4 öltésem lett csak.
Ahogy megszületett a kicsi, Párom elvágta a köldökzsinórt, Lucust elvitték, a doki meg a szülésznő meg levette a köldökzsinór-vért. Páromat közben kiküldtem, hogy csináljon fotókat, ő hozta az adatokat, hogy 3100 g és 51 cm.
Ezután Lucát vitték fel (kicsit berakták az inkubátorba, mégiscsak „koraszülött”), engem meg rendbetettek. A doki megnézette Párommal a gátat, hogy „jó lesz-e így”, meg hogy „nézze meg, a magáé!” :lol: 5 körül már a szobámban voltam Párommal és hozták Lucát is.
Az kiderült, hogy dokit jól választottunk, a Telkiben biztos más lett volna, de szavam sem lehet, jól sült el minden. Hát ennyi!

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty!
Nekem nagyon tetszett, aranyos kis történet volt. És baromi szerencsés vagy, mert nem szenvedtél sokat. :lol:
Azon el vagyok képedve, hogy a doki, mennyire emberi és segítőkész volt. Ráadásul saját zsebből injekció... :shock: Ez ritkaság. Jól választottál orvost. :D
De mi volt utána, azt nem írtad? Milyen volt a gyermekágy?

Bigike, már biztos megszült. Vajon hogy van?

Szerintem a szoba miatt semmiféleképp ne aggódjatok kismamik! Az biztos lesz. :)

Sheila!
Mi újság veletek? Maya, nagyon megszenvedett az oltástól?
És Melissa? Elmúlt már a láz?
Én úgy döntöttem, hogy szeptemberig már nem viszem Zolit oviba, mert csak a betegséget hozza haza, abból meg köszönöm nem kérek. Az utolsó kötelező évre viszem csak oviba, az iskola előkészítőre.

Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Hablaty!

Örülök, hogy ilyen jól jöttetek ki az egri szüléssel és csak jó élményeid maradtak utána.

Milyen homeós bogyókat szedtél és milyen adagolásban a szülés alatt? Én már most szedek napi 5 Caulophyllum-ot.

Lucának próbálj meg Chamomilla Vulgaris-t adni. A Boironos könyv azt írja, hogy ez jó a hasgörcsökre. Húgom is ezt adta a lányának, amikor fájt a pocija.

Ezt találtam:
http://homeopatia.info.hu/index.php?lan ... ticle_id=5

Hasfájás, hasi görcsök

Az első élethetekben nagyon gyakori panaszt jelentenek a fájdalmas hasi görcsök nyugtalanság, az általában etetés után, illetve elsősorban a délutáni órákban jelentkező, csillapíthatatlannak tűnő sírás. A panaszok leggyakrabban az első hat hétben, három hónapban gyötrik a babát.
A háttérben állhat mohó szopás, túletetés, sok levegő nyelése; esetleg a szoptatós anyuka olyan ételt fogyaszt, amely irritálja a kicsit. Talán a belek fejlődése elhúzodó, és az emésztés során keletkező gázok miatt húzódnak görcsösen össze.

CHAMOMILLA VULGARIS 15 CH, napi 2-4x5 golyó
A csecsemő élesen sír, nyugtalan, gyakran egyik arcfele piros. Széklete zöldes, spenótszerű. Állapota este rosszabb, csak a ringatás nyugtatja meg.

COLOCYNTHIS 9-15 CH óránként 5 golyó
Görcsös hasfájás esetén, ha a panaszok a has masszírozására enyhülnek.

DIOSCOREA VILLOSA 9 CH óránként 5 golyó
Hirtelen kialakuló, periodikusan visszatérő görcsök, melyek hátradőlve és a hát masszírozására enyhülnek.

Én 5 éve gyógyszertárban kapható csodaszerrel probálkoztam, de semmit sem segített.

A homeós bogyót csecsemőknek egy pici vízben feloldva lehet beadni.

Remélem segíteni fog!!!

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Köszönöm Petramama a tippeket és hogy kikerested nekem! Egy homeopátiás bogyót már vettem, a középsőt, amit írtál. Csak azért nem adtam még neki, mert a babavíz nem olcsó, és ha napi 1 kiskanállal használok el, akkor nagy eséllyel kiönthetem a 90 %-át... és eddig filóztam azon, hogy hogy legyen. De most már mindenképp kipróbálom, hátha bejön.
Judit, VIP szobában voltam, hihetetlen szerencsénk volt, mivel nem foglaltuk le ugye előre, arra a 4 napra volt egyetlen üres! Egyágyas szoba, elvileg benn nem aludhat más, de nekem végig benn volt Párom, még fotelt is hoztak neki, hogy tudjon aludni. Így azért jó volt, első éjjel nem volt velünk a kicsi, merthogy "koraszülött" és megfigyelték, de másnap délelőtt megkaptuk, és már csak reggelente vitték el fürdetni meg vizitre. Csütörtökön szültem, vasárnapig rám se nézett senki (csak pénteken meg szombaton a dokim), vasárnap a VIP-es nővérkének szóltunk, aki nagyon kedves volt, áthívott egy csecsemőst, hogy egyáltalán jól teszem-e mellre Lucát... Megtanított fejni is, de őszintén, nagy szerencsém van, hogy annyit olvastam a szoptatásról, és hogy Luca olyan ügyes, mert tényleg magunkra voltunk hagyva. Épp ezért is nem akartam itt szülni, de így, hogy Párom ott volt, és hogy végül minden jól alakult, már nem agyalok rajta.

Kép
hablaty
 
 


Hablaty: Nagyon helyesen leírtad a szülésed. Jól jöttél ki belőle és gratula a doki választáshoz!!!
Babavíz: a tobbit megihatjátok ti a pároddal ásványvíz helyett és akkor nem kell kiönteni. Vagy forralj fel csapvizet hűtsd ki és abból adj 1 kanállal Lucának......az is jó:-)
Bigike már tuti babázik....... :)

KépKép
peni
 
 


petramama, ma beszélt a párom a dokival (jó barátok), és mondta hogy szülésnél van. Rögtön te jutottál eszembe,lehet hogy már a babóka a kezedben van :D .
Jelentkezz mert ez nagyon izgi :wink:
panda_maci, hogy vagy? Küldesz itt valakinek sms-t?

Kép
mona76
 
 


hablaty, nagyon tetszett a születéstörténeted. Örülök, hogy minden jól sült el. Tetszett hogy a doki megnézette a pároddal a gátat, hogy jó lesz- e úgy :lol: . Ez nálunk is megtörtént, mondta a doki apának, hogy nézze meg jó munkát végzett-e :lol:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Mona, nem én szültem. :D Még jól vagyunk, egyelőre semmi jele nincs, hogy ki akarna bújni. Egy hetet még én is várnék. Mondtam is a dokinak, hogy 15-én fogunk szülni. Most ezt szuggerálom magunknak.

Panda, te hogy vagy?

Ha valaki megadja a telcsi számát, akkor küldök SMS-t, ha meg van a bébi.

Pusz mindenkinek, és jó hétvégét.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


petramama, igen, én szeretném azt az sms.t :lol:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

húha, pont azzal akartam nyitni, hogy nem találom a telefonszámot, nem tudom hová kutyultam el :S na de majd visszakutakodok érte :)
képzeljétek tegnap elhagyott a nyákdugóm, most meg nem tudom eldönteni, hogy "bepisiltem" vagy magzatvízet csorgattam zuhanyozás közben. :D :D volt valami pukk féle is, de nem tudom eldönteni, hogy azt most csak odaképzeltem vagy nem :D teljesen zizzent vagyok :)

peni: férjuramon herpesz jött ki, de persze nem a száján, hanem a sejehaján :( amire kapott kenegetős izét, meg gyógyszert, de nem használtak, fent van a papír, megnézem majd mi a szuri neve, valami r betűs. egyébként taknyos, tüsszög, és fejfájós lett, meg folyton aludna. ezek mind szokatlan tünetek nála.

bigike: Ti már szép nagy család vagytok :D de jó! remélem minden simán ment! :)

hablaty: igen, ezért gondoltam, hogy növekedési ugrás volt, a kora is pont olyan, hogy akár lehetne is. szörcsög? az orrában van váladék? anyám, azért nem semmi a születés történeted! drága szuri, arra még azt mondja az ember, hogy nagy nyeléssel okés, de hogy meleg víz sem. a dokid meg tényleg nagyon emberséges volt :) de a lényeg a lényeg, hogy Lucának és neked nincsen semmi bajod :)

babavíz: egyelőre nem tudom eldönteni mennyire "kamu" mármint miben különbözik a felforralt és lehűtött sima víztől :)

hümm, keresem azt a számot :) remélem meg lesz, az tuti, hogy egy lapra írtam fel, de azt hová tettem :roll: :lol:

Kép
panda_maci
 
 


Panda, én ugyan nem szagoltam, de a magzatvíz állítólag teljesen szagtalan.

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Panda, ment privi. Nekem küldhetsz SMS-t.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Bekukk újra. közben felkerült a lámpa a hálóba, a régi kipukkant, de úgy, hogy a körte foglalata is meghalt, most van helyette halogén és nagy fényár. sétáltunk is egy jót.

peni: megnéztem a szuri nevét, és remélem jól emlékszem rá /még séta előtt volt :) / roferon-A a neve.

petramama: köszi a számod! megy is a mappába, hogy itthon ne maradjon, ha netántán menni kell :D

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, valahogy mindig el vagyok havazva.

Bigike, már biztos babázik, nem küldött senkinek üzit??? :D :D :D

Panda:hűűű nyákdugó elindult és volt pukk is vízzel??? :lol: Nekem anno csütörtökön indult el a nyákdugó és következő hét szerdán volt szülés indítással. VISZONT amikor éreztem a két pukk-ot a hasamban utána rögtön jött a magzatvíz! :shock:

Mi is megjártuk a héten Telkit, Ricz doktornőnél voltunk. Dani az utóbbi két hétben ugyanis nem kakil rendesen kb. három naponta és általában csak kuptól, amit viszont nem szeretnék rendszeresíteni + a héten elég furcsa szinű micsodák is voltak a kakiban. Szóval elvittem a körzetes gyerekorosunkhoz, de kicsit gyors volt a vizsgálat, kb. 1 egész percig tartott ill. adott az Ántsz-hez beutalót. Az a helyzet, hogy nem igazán nyugodtam meg ettől a gyors vizsgálattól, így másnap irány Telki. Ricz doktornő nagyon alapos volt, egy órán keresztül bent voltunk nála és volt hasi uh. vizsgálat is. Dani valószínűleg benyalt valami bacit, amit nem is csodálnék, mert az ökle állandóan a szájában van, a cumit meg nem tudom ráerőszakolni, egyszerűen kinyomja a szájából.

Mona, Ti hogy vagytok?

Üdv. Mindenkinek

Judit

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!
tegnap este beszéltem Enikővel, hogy most viz vagy nem víz, de a téves riasztás rész jött be. brühüpp, pedig már teljesen odáig voltam meg vissza /hú ez értelmes fogalmazás volt :) /, hogy szülünk. már tűkön ülök :D

jud: sajnálom a bacit, de gondolom kaptatok rá valamit. kakimintát nem kellett vinni? asszem abból tenyészteni szoktak mindenféléket.

kérdés: férjuram kérdezi, hogy amit ő fogyaszt /kaja pia/ azt hozzáírják a számlához, vagy azt mindig rendezni kell? ez azért érdekli, mert kp-t nem nagyon vinnénk, csak kártyát. csak ne ott kelljen esetleg rohangálni.

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

Panda_maci!
Hozzáírják a számlához. A végén rendezed a többivel, külön tüntetik fel a számlán a férjed fogyasztását.

Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Sziasztok!
Pandamaci: igen, szörcsög, de fura mód inkább éjjel, nappal nem annyira. Dokinéni megnézte, meghallgatózta pénteken, de azt mondta, a tüdeje tökéletes, így gyógyszert sem kaptunk. Most próbálok rá egy homeopata bogyót, hátha... Te már nagyon a végén vagy! Tök jó izig lehet, nekem ez kimaradt :lol:
Bigikéről ha valaki tud, írjon ám!!!!
Képzeljétek, este negyed 7-kor evett Luca, utána fürdés, alvás, és következőleg csak reggel negyed 6-kor :o Persze én fél 4-től fenn voltam, hogy mikor eszik már?? :lol: :lol:

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty!

"SAMBUCUS D6-C30
Leggyakrabban újszülöttek, csecsemők esetén használhatjuk, ha az orr szörtyög, dugul. Ez akadályozza a szopást is, mégsem lehet jelentős mennyiségű váladékot leszívni. Száraz, hideg időben, éjszaka, különösen éjfél körül romlik az állapot."
Részlet A Homeopátia kézikönyve c. könyvből. Én már használtam Antóniánál, és bevált.
Az adagolás: 2*2 golyó forralt és lehűtött vízben feloldva, lehet ásványvízben is feloldani, 2 napig. Aztán 3-4 napig 1*2 golyó.
Én D6-os potenciált vettem, az osztrákot, nem a franciát, állítólag könnyebben oldódik.

Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Sziasztok!

Csak gyors helyzetjelentés :) Március 6-án 9:28-kor megszületett Lilien, 3430 gr, 52 cm, 33 cm-es fejkörfogattal. 8) Az utófájások nagyon gázosak voltak... Tegnap délután jöttünk haza, a sebem húz, mint atom, pedig varratszedés csak 1 hét múlva lesz... :? Kiscsaj tüneményes, egyenlőre jó alvónak és evőnek néz ki, majd meglátjuk... Még jövök majd, amint lesz egy kis időm...
Többgyerekesek!!! Együtt vagy külön szobába a 3 gyerkőcöt? Ez a jelenlegi traumánk, please segítsetek!!!

Pusz-pusz
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Szia Bigike!

Gratulálok a pici lányodhoz, reménykedtünk benne, hogy minden rendben zajlott veletek. Kívánok nagyon sok boldogságot és sok-sok tejcit.
Nem is értem egyesek miért ragaszkodnak a császárhoz, nekem ugyan nem volt és nagyon remélem, hogy nem is lesz, de a sebgyógyulás nem lehet egy leányálom.

A beszámolót várjuk!!!!!

Alvás: Nálunk a nagyok külön szobában aludtak/alszanak. Petrához én költöztem be a kezdeti időkben egy matracra. De nálunk elég nagy a korkülönbség.
Pocaklakó egyelőre velünk lesz a hálóban. Sajnos "csak" 3 szobánk van fent a tetőtérben. És nem akarom egyikhez sem betenni. Legalább ők tudjanak aludni.

Ha megtehetitek szerintem rakjátok külön szobába őket.

Rólunk: Ma ismét voltunk dokinál. Pocaklakóval minden ok, lepény ugyan már másod fokban érett, de semmi egyéb szülési tünet nincsen. És már 3784 gr-nak mérték. Hova nő ez a gyerek???? Én most emiatt parázok.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

BIGIKE: Szívből gratulálok Lilienhez! Ha lányom lett volna ő is Lilien lett volna, gyönyörű neve van. Örülök, hogy jó alvónak tűnik a nagylány, maradjon is így! Minden jót kívánok nektek!!! :)

Bigike amikor a múlt hét hétfőn voltál a korházban, a férjed és a kisfiad nem volt veled? Mert amég a leletemet vártam a büfében egy olyan 2 év körüli kisfiút nagyban etetett az apuja kakaóscsigával és velük volt egy nagy pocakos rövid hajú anyu is..........nem ti voltatok?? :) Csak egy megérzés...... :)

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Bigike!
Gratulálok a pici lányodhoz, nagyon sok boldogságot kívánok Nektek.
A sebem nekem is baromira fájt. Kitartás! Egy-két hét, és jobb lesz.
A negyedik héten már alig éreztem. Gondolom ez sovány vigasz. De ilyenkor mindenhol fáj. :) Viszont én fájdalomcsillapítóként éltem meg a lányomat.
Én a fiam szobájába tettem be a picit, örült neki, és nem is ébred fel a sírására éjszaka, bár Antónia éjszaka sose sír, ha éhes is csak nyögdécsel. De majd meglátjátok, hogy jó Nektek. Én nem akartam a hálószobánkba tenni, mert nem akartam, hogy a férjemet éjszaka felsírja a pici, hisz másnap ő ment dolgozni.

Mégegyszer nagyon sok boldogságot az új családtaghoz, aki fenekestül felfordítja az életeteket. :D

Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Judit köszönöm! Megpróbáljuk, már nézegettem, de az adagolást nem tudtam. Nekem "Homeopátia napjainkban" van, de abban nincs ilyen részletességgel semmi. Amúgy rámhoztad a frászt, Luca szokott ugyan sírni, de éjjel folyton azon idegelek, hogy lehet, hogy éhes, azért nyögdécsel? Most ugye aludt hajnali negyed 6-ig, de mi van, ha azért nyögdécselt, mert éhes volt és nem azért, mert erőlködött? Mindig attól félek, valami baja lesz, meg hogy keveset eszik, meg hogy éhesen vár szegénykém, és csak vár... honnan tudjam, hogy éhes, vagy "csak" nyög??
Bigike nagy-nagy gratula és sok boldogságot, jó egészséget!!! És kérünk fotót!!

Kép
hablaty
 
 


Bigike nagyon gratúlálok!
Sok boldogságot, és sok tejcsit kívánok!

Kép
mona76
 
 


Bigike!

Nagy-nagy gratula a babához, jó egészséget kívánok nektek!
Várjuk a képeket és a beszámolót!

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!!!

Lányok, millió puszi a sok kedves szóért!!! :D

Peni! De, azok mi voltunk!!! :D

A külön altatást egy éjszaka után beváltnak mondanám, mert a kisfiam, bár lehet, hogy ezt csak én képelem bele a helyzetbe :oops: , mintha megkönnyebbült volna, egész éjjel zavartalanul aludt a saját ágyában, ami nála nagyon nagy szó, főleg az elmúlt napokat tekintve, amikor is Apa meg sem kísérelte áttenni elalvás után a saját ágyijába... Férfiak, no comment... Nálunk ondjuk a másnap mennie kell dolgozni szitu annyiban más, hogy a férjem itthonról dolgozik, és ha lapleadás van, így sem, úgy sem alszik, ha meg nincs, akkor ráér.
Nálunk az itthoni állapot nagyszülőkkel egyenesen katasztrofális volt... :twisted: Mindenki jött a nyakukr szegénykéméknek, de érdemben senki sem segített semmit szegény Uranak, csak b'szogatták, meg a gyereket hülyíttték össze-vissza... :twisted:
Szóval örülök, hogy végre magunkban vagyunk és így ha lefut ez a nyomorult újság, amin férjem épp szenved, akkor teljesen lehiggad mindenki :) bár lehet, hogy kissé naív vagyok... :oops:

Még jövök, amint tudok!
Puszi és még1x köszi a jókívánságokat!!!

Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Bea: tudtam, hogy ti voltatok!!!!!!!! Úgy éreztem!!! Amikor odaértem a korházba pont kint álltatok a korház előtt és rámnéztél mintha mosolyogtál volna akkor fordult meg a fejemben először, hogy ti vagytok :)

Örülök, hgoy kezd helyreállni a rend nálatok! Biztos egy kis idő amég összerázódik a négy tagúra bővült család bár ha magatok vagytok akkor hamar rendeződtök, ha a nagyszülők jönnek "segíteni" akkor nehezebb lesz, ez saját tapasztalat :lol: .

Minden jót nektek!

KépKép
peni
 
 


Panda! Merre vagy? Még nem jött SMS, nem ér így eltünni!!!!!

Bigike! A nem segítő szándékkal érkező rokonokat próbáljátok meg egyelőre távol tartani. Én is csak anyukámat engedem hozzánk szülés után, mert ő nem várja el, hogy kiszolgáljuk, hanem tényleg megcsinál helyettem mindent, amire nekem már nem jut energiám. És önmagától észreveszi a feladatokat. Főleg pedig nem neveli a gyerekeket, nagyon sokat játszik, foglalkozik velük.

Hablaty! Ha Luca éhes, akkor nem "csak" nyögdécselni fog, hanem erőteljesen sírni. Ne parázz ennyit a kajáláson, nehogy emiatt ne legyen tejed. Tudom most ezt könnyű mondani, aztán egy hónap múlva én is ilyen leszek....
Nem tudom, hogy méred-e a szopikat. Én nem mértem, de figyeltem, a pisis és kakis (ez nagyon változó lehet szopós babáknál - akár napi több, vagy csak 2-3 naponta egy, de mindegyik normális) pelusokat és hetente egyszer elvittem súlymérésre. Ugyis az a fontos, hogy a heti hízása meglegyen. Tényleg most mekkora a súlya? Kérünk fotót!!!!

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Most csak pár szóra tudok jönni, elsősorban gratulálni szeretnék Beának:

SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NEKTEK A PICI LÁNYHOZ!!!!

magunkról: Melissának hajszál híján tüdőgyulladása lett :(
már harmadik hete van itthon :roll:

Maya jól viselte az oltást (azért sírás volt :wink: )
a Rotarixet mind megette :)
utána semmi probléma nem volt (se láz, se nyűgösség) kopp-kopp

Hablaty, Neked jövök a napirenddel, mihelyt lesz szusszanásnyi időm! :wink: Kép


LILIEN tiszteletére küldöm ezt a képet!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Petramama igenis, értettem! :lol: Nem parázok, ígérem, csak nagyon ingadozik a hangulatom még mindig, folyton idegelek (még mindig) meg ilyesmik... egyszer mértük a szopit, pár naposan, mikor hazajöttünk a kórházból, akkor 92 g-ot evett. akkor azt mondtam, ha ennyit eszik, én ugyan nem méregetem :lol: Hetente egyszer vasárnap mérjük meztelenül a konyhai digitális mérlegünkön (már nem sokáig, mert csak 5 kg-ig mér :lol: ), tegnapelőtt volt 4260 g. A kórházból 5 hete 3000 g-mal jöttünk haza. Kakis pelus eddig rengeteg volt (majdnem mindig), most pár napja kevesebb van, meg hasmenése szegénykémnek. Már néztem rá homeopata bogyót, este már kap is.
Sheila köszi, várom a napirendet epedve!! :D
Ja, és fotó :) Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok,

Ismeri valaki Schwarczinger dr. urat? Ha valaki szült már nála, kérem ossza meg velem a tapasztalatait.
Köszönöm: Vikcsi
vikcsi80
 
 


Sziasztok!

Bigike! Szívből gratulálok Lilienhez! Jó egészséget, sok tejecskét kívánok! :lol: :lol: :lol: Ha lesz időd, gyere majd a részletes szülésbeszámolóval is!

Hablaty! Nagyon édes Luca, és az utolsó képen milyen kis bokszoló. :lol: Ezek szerint heti átlag 250 gr.-ot hízik, az tök jó! Miért parázol? Danim csak heti 100 gr. gyarapszik (Ricz doktornő le is szúrt érte egy kicsit), de hát az én gyerekem ilyen, kezdettől fogva nem hízott többet. Én már nem idegelem magam rajta, jól érzi magát, vidám, izgő-mozgó.

Petramama, Panda, már nem sok pocakos napotok van hátra! :D Panda nagyon eltűntél!!!

Vikcsi! Én nála szültem és nemsokára Panda is nála fog szülni. Teljesen meg voltam vele elégedve, lelkiismeretes, alapos, emberi. Én indítással szültem - zselés anyagot helyeznek a hüvelybe-a 41. héten, reggel fél tízkor kezdődött és éjfélre született meg Dani,szóval elég sok időt töltöttünk együtt.

Nálunk baci probléma megoldódott, vagyis az Ántsz-nél nem találtak semmit a kakiban. Csak az nem derült ki még mindig, hogy mik lehettek/lehetnek azok az apró barna pöttyök a pelusban, vagy lehet, h. ennyi vizsgálat után már nem kellene ezzel foglalkoznom? :roll: Viszont a kaki a napi egyről beállt a három napi egyre.

Judit

Kép
jud71
 
 


judit, az augusztusi topicban volt egy babó, akinek 4-5 naponta volt kakija (szopizott). Hordták mindenféle vizsgálatra, de semmit nem találtak nála, azt mondták neki, hogy az ő szervezete teljesen hasznosítja az anyatejet. Mióta főzelékeznek, gyümiznek, mindennap van kaki :lol: . Szóval ha jó kedve van, vidám, ne idegeskedj :wink: .

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Lányok!!

Kedves Bea!

Sok szeretettel gratulálok Lilien érkezéséhez!!! :D


Remélem minden szépen alakul nálatok! :)

Lányok!

Bocsi, hogy ilyen ritkán jövök, de azért olvasgatlak Benneteket!
Kicsit sok az elfoglaltság, és amióta Anna mászik, nincs el egyedül a játszószőnyegen, csak a mászás és a pakolás érdekli! :lol:
Így állandó készenlétben kell lennünk :D
Nagyon élvezi, hogy egyedül el tud jutni mindenhova, ahova szeretne!
Imád olvasni :wink: , már felismeri a legtöbb háziállatot, és a gyümölcsöket is, amit mondok, azt mutatja.
Bár még csak két foga van, de már ügyesen rágcsál, minden falatot szépen megrág, nagyon szeret enni.
ennyit rólunk, remélem mindenki jól van, babákkal és pocakokkal együtt!! :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, miért kellett még két telkis topicot nyitni :evil: :evil:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Most jött sms Pandától:

"Máté vagyok 3080 gr, 54 cm, végre kibújtam 2008.03.12. 23:53-kor anya, apa nagy örömére!"
Panda, ezúton is szívből gratulálok és sok-sok tejcsit kívánok:

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Naaaaaaaaaaaaagy gratula Nekik!!!!! Várjuk majd a beszámolót, és jó egészséget, sok boldogságot!!

Én most kicsit eltűnök, megérkezett mamim 400 km-ről, így most 4 generáció tobzódik nálunk: dédimami, nagymami, anya (én), gyerek - és mind a 4 nő Vasárnapig marad, és mivel 78. évében van, valószínű csak őt hallgatjuk, hisz pótolhatatlan dolgokat tud mesélni, és pótolhatatlan fotókat készítünk... (én vagyok a legnagyobb unoka, Lucus az első dédunoka).

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a bébihez!

Akkor senki nem ismeri közületek Schwarczinger doktort? :(
vikcsi80
 
 


Sziasztok!

Panda! Szívből gratulálok! :lol: :lol: :lol: Jó egészséget, sok tejecskét kívánok és kitartást az első hetekhez! Milyen érdekes az én Danim is 23.53-kor született. :lol:

Vikcsi! Írtam Neked kicsit feljebb, hogy én Schwarczinger dokinál szültem és ha minden igaz Panda is nála szült!

Macmam! Már ilyen ügyes dolgokat csinál Anna? Én azt hittem, hogy csak később értik meg a dolgokat, mármint, hogy miről beszélünk. Hiába mi még nem tartunk ott. Azért, ha tudsz gyere majd gyakrabban is!

Kép
jud71
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: