Új privát üzeneted érkezett!

Szia Gabci

Az egyik szemem sír a másik nevet. Sajnálom, hogy nem lett pozitív a teszt és nem te vagy a következő csodamamink. A másik nevet mert kb együtt csináljuk végig majd egy kicsit visszafogom magam és akkor egyszerre megyünk majd vizsgálatra oké?

Nekem nem kellett vissza mennem délre mert megvártem a M dokit megbeszéltük mi fér bele és délben csak telóztam hogy milyen lett az fsh-m. Akkor mondta hogy a 20. napra kérjek időpontot akkor csak uh és ha minden oké akkor kezdünk.

Évike te is lehet Gabcival méssz akkor dokihoz bár nem tudom a prof mikorra hív de lehet meg kellene próbálnod átkérni magad M dokihoz mielött kezdenél bármit is.

Hajrá csajok itt a mi időnk.
edina71
Budapest
 
 


Edina és Janula,

Ti javasoltátok, hogy legyen zárt ez a fórum. Nagyon aranyos Tőletek, de szerintem igazából én vagyok az egyetlen, akit elkezdett zavarni a nyíltság. Ezért kár lenne zárttá tenni. Másrészt ahogy Janula írta, hogy milyen sok hasznos infózoz lehet itt hozzájutni, ha zárttá teszitek, tesszük, ez a sok hasznos info nem lesz hozzáférhető az újak számára. Harmadrészt nekem az a tapasztalatom, (2009 ősze óta, amióta jelen voltan itt kisebb szünetekkel meg más néven), hogy azért ez nem egy örök baráti társaság, akik itt összejövünk, hanem idővel cserélődik. Vannak, akik már kismama korukban el- elmaradnak, és vannak, akik a szülés után maradnak ki egyre jobban a beszélgetésből, mert megoldódott a problémájuk, és ez így természetes.

Nekem meg nem árt, ha kicsit lejövök a témáról megint...

Nagyon drukkolok Nektek, Mindenkinek!
mmzs75
 
 


mmzs

Sajnálom, de megértelek ! Most az a fontos hogy te ott legbelül mit érzel !!!
Kitartást és sok erőt kívánok !!!


Maci 
Írtam privet !
evi89
Vecsés
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Én is megyek holnap.
Gabci, Évike, találkozunk? :) Hányra mentek?
Ha jól emlékszem, Leszezjobbis jön holnap.
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Zsó,

akkor nem lehetne, hogy ne töröld magad, csak ha kedved lesz, benézel? Ha meg nem lesz...akkor sajnálni fogjuk.
De persze tégy úgy, ahogy neked a legjobb, igazad van!
janula
 
 


Janula

Szia!
Írd le légyszi mit mondott Neked konkrétan a prof.
Mondtad, hogy a bal oldalon vannak a tüszők... és mi van a jobb oldallal?
Nálam pont fordítva van, a jobb oldalon vannak és a balban nincsenek, de akkor miért akarja minden áron beindítani a balt, miért emelte a dózist 2-2 ről, 3-3ra . 5 nap van még a stimuból, még ha be is indulna (amit kétlek) kizárt, hogy 5 nap alatt 20mm- esre fejlődnének.
Még mindíg nem mondta meg hány tüszőcske van," VANNAK" ez lehet 2 is, ez már megmagyarázná miért fontos neki,hogy beinduljon... de legalább mondana konkrétumot, most itt ülök kétségek között,hogy mi lesz.
sese
 
 


Sziasztok.Sese,sajnos nem fog konkrétumokat mondani,velem sem volt közlékeny,én ezért váltottam is..Legyél egy picit érdeklődöbb hát ha.. Edina már átkértem magamat M.dokihoz.Igen talizunk,már reggel megyünk Gabcival vv-re,és meg kell várjuk a 12-órát...Te is korán jössz?Akkor leszünk egy páran a fórumról csajok,de jóóóó...
évike1224
 
 


Sese,


nem mondott semmi konkrétumot a jobb oldalról.


De ne izgulj, tudja, mit csinál! Mi laikusként, mindenféle folyosón hallott információ alapján csak izgulunk! Bízd rá magad, annyit fog "gyártani" nekünk, amennyit csak tud! Lehet, hogy az emelés nem azok miatt van, amelyek nem indultak meg, hanem a másikat akarja kicsit megnyomni. Ez még nem nagy dózis, semmi gond nincs! Csak szúrjad rendesen! :) Pénteken már többet fogunk tudni! Lehet, hogy ilyen méretnél még nehéz neki megszámolni! Annyira jól azért nem lehet látni! De ki fog derülni, mennyi van! :) Konkrét szám úgyis a leszívás után lesz, utána pedig arra várhatunk, hogy mennyi termékenyül meg!

janula
 
 


Gabci Évike én nem holnap megyek mert nekem már volt vv és rendben volt az értékem hanem jövő csütörtökön és ha az uh is rendben van és miért ne lenne akkpr jövő hét végén már kezdem a gonát .

Nektek holnapra nagy kalappal és mindenkinek aki holnap megy a klinikára bárhol is tart.

edina71
Budapest
 
 


Sziasztok! Már kedden megtudtam, hogy egy kis bogyóka van a pocakomban  Jól helyezkedik el és szerencsére elkerül az émelygés és a hányás is. Tegnap töltöttem az 5. hetet. Sok sikert mindenkinek.
leszezjobb
 
 


Halihó!

Gabci, Évike, Cermiák, meséljetek, mi volt tegnap?

Leszezjobb, gratulálok Neked, ezek csodás hírek, bárcsak többen is itt tartanánk már :)!

Janula, Sese, 8 körül voltam ma vv-n, még ücsörögtem ott egy negyed órát, hogy hátha befuttok, de gondolom ti később mentetek, kár hogy elkerültük egymást :(. Majd meséljetek mi volt, remélrm érnek szépen a tüszőcskék mindkettőtöknél? Lehet már tudni kb. mikor lesz a leszívás?
lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Lexi,
ez az első vv, igaz? Ennek meg sem mondják az eredményét? Hogy érzed magad? Ezek a legnehezebb napok.. a várakozás.

Én tegnap reggel voltam vérvételen, majd berohantam dolgozni, majd fél egyre vissza, és valamikor fél három magasságában sikerült bejutni olyan sokan voltunk.
A lényeg, hogy a vérvétel alapján minden rendben volt (mert Uh-n nem nézett meg). Felírt napi 1-1 Fostimont. Jövőhéten kell mennem H-Sz-P, remélem akkor is rendben lesz minden.

Gabcit, meg Évikét próbáltam felismerni, de mivel semmit nem tudtam róluk, így kicsit nehéz volt. :)

Leszezjobb,
még egyszer gratula, vigyázz magadra és pötyidre! :)

Sese, Janula,
ti lassan a szurik végére értek. Mikor lesz a leszívás?
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Jobb oldalról még mindig nem tudok semmi bíztatót, de a bal oldalamon 6-7 tüszőt látott. Kedden reggel megyek a leszívásra!

Lexi,

én sajnos mindig fél 9 után érek oda, nem láttalak már! :(
Nem csinálsz tesztet? Nagyon drukkolok!
janula
 
 


Lexi01

Szia! Én kb. olyan 8-ra érhettem oda, ültek ott egy páran de mivel nem ismerjük egymást személyesen, ezért nem tudhattam, hogy ki is vagy...

Az én szomorú végletem:a Prof.közölte, hogy a bal petefészekben van egy ciszta, a jobb-ban pedig csak 2 tüsző azok is túl kicsik így a 9. stimus napon, adagolnom kell tovább a Menpurt 3-3 adagban
és ha hétfőre nem történik csoda akkor leállítja a kezelést. Annyira bíztam benne, hogy menni fog de sajna nem. Annyira szíven ütött amit a prof.mondott hogy a folyosón "eltörött a mécses" Janula próbált belém lelket önteni, olyan bíztató volt

Mire hazaértem vidékre, végig sírtam az egész vonatos utat és eldöntöttem,hogy feladom.
Még beszúrom amit a prof kiírt szurikat, hétfőn bemegyek, megnéz és vége. 
Belőlem még a remény is elszállt.
sese
 
 


Sziasztok Lányok!

Segítségeteket szeretném kérni az ügyben, hogy melyek azok a vizsgálatok amelyek a lombikhoz kellenek? Mellkas röntgen, EKG? Hepatitisz, HIV, méhnyakrákszűrés megvannak (ezek most lettek újra csinálva).
Mivel márciusban műtöttek a klinikán (meg tavaly háromszor), azt gondoltam, hogy nem kellenek új vizsgálatok, hanem azokat használni tudják a lombik alatt is. Hát kiderült, hogy ez nem ilyen egyszerű... Hétfőn futok még egy kört, hátha sikerül mégis megszerezni őket, de azért jó lenne legalább tudni, hogy mik kellenek. Lesz egy hetem elintézni... .

Köszi előre is a válaszokat.
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sese,
a ciszta most lett? Vagy csak most derült ki?
Ne add fel, van még esély, hogy hétfőig változzon a helyzet! Hány kellene legyen ahhoz, hogy folytatni lehessen?
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Cermiák

Igen a ciszta most lett, szerdán még nem volt ott, ma már van...
A doki erre a kettőre van ráálva, hogy nőljenek, de nem emelt az adagomon...
Hétfőig stimulál, ha addig nem történik CSODA akkor vége.
sese
 
 


Cermiák, igen ez az első vv volt, úgyhogy itt nem mondanak eredményt. A vv-s néni aranyos volt, mondta, hogy ha eddig nem jött meg, akkor már nem is fog, mondtam, hogy hát az jó lenne, úgy legyen. Amúgy jól vagyok, szerencsére a mai nap gyorsan elröppent, mert állatkerben voltam nővéremmel és az unokaöcsémmel. Amúgy nem igazán érzek semmit, nincs tünet, ami furcsaság, hogy rengeteget járok pisilni, még éjjel is kétszer-héromszor, pedig nem szoktam, illete napok óta valahogy úgy fel van puffadva kicsit a hasam, de ki tudja, ezek mitől vannak.
Hú akkor tényleg nagyon sokan lehettek tegnap, nekem is volt egyszer ilyen, hogy odamentem fél 12-re és 2 után hívtak be, de szerencsére azért általában nem kell ennyit várni.
Szurkolok, hogy minden rendben legyen Nálad :).
Figyi, mondtad az ARO-n az asszisztenseknek, hogy műtöttek a Klinikán? Mert én is mondtam nekik, és simán előkeresték  és kinyomtatták a rendszerből ami kell az altatáshoz (labor, EKG, röntgen), így azokat nem kellett újra csináltatnom. Vagy ők nem tudták kiadni? Amúgy ha jól rémlik, ezek kellenek. De nekem pl. a HEPATITIS, HIV-re is ők adtak beutalót, átmentem ott a Klinikán egy másik épületbe és levették hozzá a vért, viszont annak kb. 2 hét kellett mire megvolt az eredménye.

Janula igen sejtettem, hogy később mehettél. Nekem az volt a papíron, hogy 8 és fél 9 között, azért mentem előbb, no sebaj :).
Kedden kell mennem a 2. vv-re és eredményhirdetésre, úgyhogy hétfőn tesztelek, nagyon bízom benne, hogy addig nem jön meg.
Hú akkor kedd reggel lehet, hogy látni foglak még mielőtt bemész a műtőbe :). Az szupi, hogy a bal oldalon 6-7 van, hátha még a jobb is beindul keddig, nagyon szorítok Neked :)!!!!

Sese, igen nem is kérdeztem hogy nézel ki, mert arra számítottam Janulával leszel, és őt megismerem :(.
Jajj nagyon sajnálom ezt a fránya cisztát :(. De ez most került oda a stimu alatt? Hogy a fene vinné el :(. De ne add fel még azért, nem szabad, még van majdnem 3 nap hétfőig, hátha. Próbálj meg bízni benne, tudom, hogy ez most nagyon elkeserítő, de amíg van egy kis remény, addig nem szabad feladni!!!! 

lexi01
Budapest
 
 


Lexi01

Igen ez most került oda, sőt... szerdán még azt mondta a Prof., hogy a bal petefészek üres erre másfél napra rá egy hatalmas fekete folt tátong benne! Na ez hogy lehet?

Felkészültem a legrosszabbra, már könnyem sincs, kisírtam mind

Az én életemben sosem történt még csoda, nem hiszek benne.
Nem tudok pozitívan hozzá állni, mert mélyen érzem, hogy ebből nem lesz semmi

Én ott szoktam lenni 8 kor kb. Janula 8:30 körül szokott odaérni.
sese
 
 


Sziasztok lányok Gabci Evike mi volt tegnap mikor mentek uh? Remélem minden oké volt tegnap. Janula gratulálok a petesejtekhez szép szám a 6-7 nem is kell több inkább kevesebb legyen de jó minőségű. ügyes vagy és kedden sok szép sejtet tud majd leszívni a prof, minden oké lesz. Meddig szúrod még magad? Vasárnap este tüszőrepi ugye? Lexi kezdhetünk izgulni érted és Miráért. Remélem mind a ketten pozitív tesztet hoztok nekünk. Paurora Magdipeti veletek mi újság hogy bírjátok ezt a hirtelen jött meleget? Sese sajnos én is voltam hasonló cipőben. Két éve az első stimunál nekem is le kellett állítani a szurikat a vége elött de nekem nem volt cisztám csak nem indult be a petesejt termelés. Tudodm most mit érzel,csalódottságot. Nem tudhatjuk miért így reagál a szervezet a hormon szurikra .De én is nagyon kiborultam. Nem kellett várnom 3 ciklust utána hanem a következőre rövid protok. csinált M doki és akkor már minden oké volt. Szóval ne add fel . Van még lehetőséged és a babáért tudod mindent.. Drukkolok neked hogy elmúljon a ciszta és ha ez sikerül akkor lehet csütörtökön ha megyek összefutunk amikor lesz a leszívás neked. Csuriban a kezem érted.
edina71
Budapest
 
 


Sziasztok.Nem hiába vagyunk eltünve Gabcival,mert ami tegnap volt azt nem kívánom senkinek sem..Szóval röviden  annyi,hogy Gabcival csak augusztusban kezdhetjük el a stimut,mivel nem fértünk bele  se röviddel,se hosszú protokollal.4-5nap miatt van ez az egész..mert ugye ha nincs meg a 90nap a két beülti közt,akkor ki kellett volna fizetnünk a beültit.Aranyos volt M.doki,le a kalappal előtte,mindent megpróbált,hát ha mégis valahogy össze tudja hozzni,de sajnos nem.Úgy hogy most jól kinyaralhatjuk még magunkat,és teljesen újult erővel csapunk bele augusztus hónapban Gabcival...Lányok nektek kitartást kívánok,sikerüljön mindannyiótoknak amit kitűztetek...Jók legyetek.

Ivanov Éva
evike1224
Fót
 
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos jól lemaradtam a fórumban, mert a nap egyik felét átalszom, a másikban azon vagyok, hogy ne aludjak el Állandóan fáradt vagyok, de végül is nem panaszkodom, mert bőven van időm pihenni.
Mi ma voltunk a klinikán, uh-n. Reggel 09-re mentünk és 13-kor hívott be a prof. Azért dél felé már elfogyott a türelmem. Az Andi azt mondta, hogy hiába úgy adja be a prof-nak a kartonokat, hogy érkezési sorrebdben, ő össze-vissza hiv be mindenkit. Már majdnem mindenkit behívott, aki utánam érkezett, szóval nem értem, hogy akkor mi értelme van annak, hogy egyáltalán időre kell menni! Na mindegy, azért aorra kerültem. Lányok 1 baba van a hasamban Fura, mert már napok óta azt éreztem, hogy 1 pici van és be is jött a megérzés. Ma vagyok 6 hetes terhes és 5-én kell mennem megint a klinikára! VV és uh, ekkor már lesz szívhang is.

Lányok mindenkinek kívánom, hogy minél hamarabb jöjjön a várva-várt baba vagy babák! 

Lexi, Mira remélem követtek és a babák már ott vannak a pocakokban!

Janula, drukkolok neked a leszíváshoz és kívánom, hogy minden úgy alakuljon ahogy szeretnéd

Sese, kitartás, fel a fejjel! Hátha hétfőre elmúlik a ciszta! gyorsan jött és gyorsan el is fog tűnni! Gondolj erre!

Nagy-nagy ölelés mindenkinek
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Evike nagyon sajnálom és egyben dühös is vagyok mert nem lesztek velem. Hogyhogy nem fértetek bele hiszen júliusban van még klinika és akkor a hosszúval bőven 90 nap felett lesztek- Nekem volt március 4-én a beültim és nem volt gond hogy május 14-én mentem a klinikára. Igaz mire pocaklakóm lesz az min júni vége lesz. Nektek is kb akkor volt a beülti tehát nem értem ezt az egészet, mondjuk nekem a korom miatt lehet hogy nem akarja húzni M doki az időt és azért mert most végre jü lett az fsh is . Sajnálom nagyon.Mikor kell menni augusztusi ciklusban vagy szeptemberben ? Puszi neked is és Gabónak is.

Cicuci gratulálok a pocaklakóhoz és vigyázzatok magatokra. Séta sok gyümölcs és pihenés.
edina71
Budapest
 
 


Edina71

Nálam sem indult be rendesen, 2 lett és sajnos túl kicsik, hétfőig nem lesz belőlük nagy, hogy leszívják őket!
Még most hétvégén beadom a napi 3-3 menopurt hátha segít , de kétlem.
sese
 
 


Edina pont úgy lett volna júliusban a hosszú,hogy akkor sem fértünk volna bele,akkor persze már nem a 90nap volt a sorsdöntő,hanem már a leszívást nem tudták volna megcsinálni...Ne légy dühös,elég ha mi azok voltunk.Te most koncentrálj,hogy minden jól menjen tovább is,szurkizunk neked is ezerrel.....Puszi.

Ivanov Éva
evike1224
Fót
 
 


Sese,
ha jól értem, ha az a kép petesejt növekszik, megcsinálják a leszívást.
Ne add, fel bármennyire is nehéz most. próbálj inkább kicsit kikapcsolódni valahogy.


Janula,
csak így tovább, szorítok hogy minél több egészséges petesejt legyen.


Lexi,
nem is értem miért nem mondanak az első vv. után eredményt. Hányadik nap is a beültetés után?
A pisilés is egy tipikus terhes tűnet, reméljük nagyon nálad is erről van szó :).


Ami a leleteket illeti, M. doki mondta, hogy nem kellenek újak, mert ugye most (is) volt műtét, csupán szóljak Andinak, hogy nyomtassa ki és tegye ezeket a papírjaim közé. Mivel tegnap ezt elfelejtettem mondani neki, ma felhívtam mire azt mondta, hogy ezt nem tudja megcsinálni, nekem kell kikérni onnan ahol műtöttek, azaz a második emeleti nővérszobából. Fel is hívtam őket, ők is azonnal lepattintottak, hogy jajj nem ők, hanem a betegfelvételről kell kérnem. Csak az a baj, hogy velük már van tapasztalatom, ugyanis márciusban éppen ott csesztek le mikor a 2. méhen kívüli kiderült, hogy hol vannak a korábbi papírjaim, mert hiszen a klinikán műtöttek már hányszor. Tőlem kérdezik...erre mondta az egyik doki viccből, hogy már rég dobozolták… hát no comment. A lényeg, hogy nem tudom, hogy akkor előkerültek-e, mert sürgősen műteni kellett, de kétségeim vannak, hogy ezek után meglesznek L. Ezért próbálom kideríteni, hogy mik kellenek, legalább tudjam merre induljak hétfőn, ha nem kerülnek elő a korábbi leletek. A labort szerencsére két hete megcsinálták.


És köszönöm a szurkolást! :)

cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Évike, Gabci, nagyon sajnálom, hogy így alakult. De, ha már így alakult akkor tényleg pihenjétek jól ki magatokat és akkor megújult erővel sikerülnie kell a következőnek :). Az lehet, hogy egyiketeknek hosszú barna haja van, másikatoknak meg majdnem vállig érő szőke? :)


Cicuci,
szuper hírek, pihenj is minél több, az jót tesz a babának is:).

cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sese,

nagyon sajnáltam, hogy így alakult...de tényleg ne add még fel, nőhetnek még hétfőig! Valószínűnek tartom, hogy a ciszta miatt nem lehet emelni az adagon. Látod, Edina is megírta neked, hogy neki is volt ilyen esete és a következő meg gyönyörűen sikerült! És nem is kell annyit vátni!!!
Sírd ki magad, utána pedig próbálj megnyugodni és csak a célra koncentrálni!

Edina,

 igen, vasárnap este repesztés! :) Nekem is tetszik a 6-os szám, remélem szerencsét hoz!
Te csütörtökön mész?

Lexi,

nekem is az ven írva a papíromra, hogy akkor kell érkezni, de én mindig fél 9 után megyek! :) Így is olyan rengeteget kell várni!
Lehet akkor, hogy kedden találkozunk!:) 9-re kell menni, 10-kor megyek be elméletileg. Biztosan nagyon izgatott leszek! Hűűű, hétfőn teszt!!! :) Nagyon drukkolok neked! Írj majd!!!


Évike, Gabci,

sajnálom, hogy nem tudtatok kezdeni! :( De tényleg, nyár után újult erővel megy majd a dolog!


janula
 
 


Janula, msot esett le, hogy kedden odamegyek korán vv-re, mivel a tanulmány miatt éhgyomorra kell mennem, viszont amikor kijössz a pihengetésből, akkor már biztosan ott leszek. Jajj annyira szorítok Neked, hogy szép tüszőcskéid legyenek  :).

Cermiák, hát igen, az első vv-nél csak odamegy az ember, leveszik a vért és lehet is menni. Amúgy ma vagyok 11 nappal a beültetés után.
Én esküszöm nem értem ezt a mizériát a papírjaiddal... januárban nekem is mondta M doki, hogy mivel decemberben műtöttek ott, szóljak Andiéknak, és kinyomtatják a papírokat és így is történt. Sajnálom, hogy most újra meg kell őket csináltatnod.

Évike, jajj nagyon sajnálom ezt az egészet, hogy így jártatok Gabcival :(, ez most így nagyon rosszul jött ki, nem csodálom, hogy dühösek és csalódottak vagytok, hiszen tényleg csak pár napon múlt. Töltödjetek fel testileg, lelkileg, pihenjetek sokat, ha már így alakult, hogy aztán augusztusban majd szép barnán és kipihenten kezdhessetek bele, az lesz a ti hónapotok ;). A nyár mindig olyan gyorsan elszalad, használjátok ki.

Cicuci, de jó gratulálok Nektek a babócához :). Nem is dolgozol már amúgy?

Sese, fel a fejjel, látod Edina is volt már hasonló cipőben és végül mégis jól alakultak a dolgai. Biztos vagyok benne, hogy mindent meg fognak tenni azért, hogy Nálad is így legyen.

Mira, mi a helyzet Nálad, eltűntél- Ugye nem jött még meg? Képzeld, nekem tegnap óta fájdogál az alhasam, mintha meg akarna jönni, úgyhogy totál frászban megyek mindig pisilni, hogy nehogy valami olyat lássak, amit nem szeretnék. Nagyon nem szeretném, ha megjönne. Amúgy nagyon szarul aludtam ma, 2 és 4 között semmit nem aludtam, cikáztak a gondolataim, ezek az utolsó napok baromi nehezek.

Kismamik, hogy vagytok :)?


Szép hétvégét mindenkinek :)!
lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok lányok

Janula csütörtökön  fél 10-re megyek uh és ha minden oké akkor hétvégén már én is kezdem a szurikat. Tudod nem szeretek lemaradni tőled nagyon, szóval követlek ha kicsit késve is.

Ennek most sikerülnie kell mert azt mondják hogy az első két lombik csak próbálkozás de általában a 3. sikerül. Szóval bízom benned nagyon és remélem nekem is végre sikerül és már pocaklakóval telik ez a nyár.

Sese nekem nem lett cisztám de sajnos csak 1 petesejt lett a sikertelen stimunál, akkor azt mondta Murber hogy mehetek vele a műtőbe de nem biztos hogy megtermékenyül. Szóval akkor inkább úgy döntöttem hogy leállunk. Várnom kellett a következő mensiig és utána kezdtem is a rövidet-.azzal 4 petesejtem lett. A doki szerint nagyon domináns volt a szervezetembe a gona hatása és leállította a saját hormonjaimat is és hiába szúrtam magamba négyesével a Menopurt akkor sem termelődött még a normális 1-2 petesejt sem rendesen. De a röviddel meg minen rendben volt. Ott nem állítják le a hormonokat hanem a saját hormonjaidat erősítik meg szurival és próbálják a petesejt számot is növelni . Ha neked ez most nem vált be akkor szerintem nálad is ez lehet a baj. De nem én vagyok itt az egyetlen aki így járt .

Azért drukkolok neked nagyon hogy hétfőn már ne legyen ott a ciszta

Nagyon szép hétvégét kívánok mindenkinek és d vitamin töltődést a kismamáknak és a leendő kismamáknak

Lexi és Mira nektek két csíkos tesztet ha teszteltek a hétvégén.
edina71
Budapest
 
 


Sziasztok! csajok

lexi, már nagyon izgi, már csak néhány nap! Szorítok ezerrel neked! Jövő héten meg majd jelentkezem, hogy mi volt kedvenc orvosunknál :)

cicuci, egy pocaklakó az több mint jó :) az szuper :) kívánom, hogy problémamentes, szép terhességed legyen!

janula, neked is külön szorítok kedden!!!!!!!

edina, remélem el tudod kezdeni a szurikat! 

mira, hol vagy????? mizujs veled???

évike, gabci, hát nem is tudom, mit írjak! Sajnálom! Nem értem ezt az egészet! És tudjátok, hogy miért is nem értem? 
Mert én június 3-án megyek dr M-hez, ő kérte hogy júni első két hetében menjünk hozzá, mert így még beleférek a nyári szünet előtt egy protokollba, mivelhogy férjemnek és nekem is jók az eredményeink és nem kell vizsgálatokat ismételni. Akkor én hogyan fogok beleférni szerintetek? Most teljesen elkenődtem, és nem értem az egészet...
cicmorgo
 
 


Ja és nekem április 4-én volt a beültetés, a 90 nap július 4-én telik le..
cicmorgo
 
 


Sziasztok Csajok!

Lexi
Nekem még nem jött meg elvileg holnap nem kéne. Több napja hőemelkedésem van olyan 36,9 és 37,4 között. A 6-7 napomon (szerdán-csütörtökön) volt egy kis rózsaszínes barnás pötyörgés a bugyimon. Én is sokat pisilek. Ma vagyok amúgy a 11 napon úgyhogy izgulok. Párom szerint kicsit hisztis is vagyok .

Csajok voltak nektek ilyen tüneteitek, mint hőemelkedés ...stb.

Janula és Edina sok szép petesejtecskét kívánok nektek. Janula kedden nagyon szorítok neked a leszíváskor.

Puszi
mira08
Budapest
 
 


Sziasztok csajok,

Bocsánat az elmaradásért, de nem vagyok jó formában lelkileg.
nem akarok litániát írni,és panaszkodni se akarok annyira hisz csoda Pötyi velem van!
Röviden azért leírom, hogy is áll a ti csodamamitok, és mik is zajlanak körülött.:
A múltkori családi "botrány" már lecsillapodott, viszont apukámmal azóta se beszéltem (több mint 1 hónapja), és ez megvisel, ezt nem is fejteném ki,h  miért történt így..
Köszben kaptam egy rossz hírt, egy fiatal  közeli rokonom haldoklig rákos, már áttétel.Két ikerkisfiú édesapja, a fiúk még csak 2,5 évesek.
A lábzsibbadásra nincs ugye gyógymód, max úszás vagy torna ami javíthat rajat. Na én elkezdtem tornázni, ahogy a doki javasolta, erre nem becsípődött egy ideg. Menni és ülni is alig bírtam. Ezért sem tudtam nagyon írni nektek. Szerencsére magától kicsípődött az 5 napon.
Tudjátok egyik baj elmegy jön egy másik..már kezdem megszokni.
Szóval csütörtöki nap...Honvéd kórház, reggel fél nyolcra behívtak éhnyomri vv-re, a haematológiára a familiáris trombofíliám miatt, csak  elfeledkezett rólam a doki, és nem írta ki előre mit kell nézni nálam így nem vették le a vért, csak 11-kor, mikor már szédelegtem az éhségtől...Pötyi tombolt bent, levették a vért és a csodamami elájult, meg is ilyedtek, egy nővér pofozott, a másik locsolt vizzel...mire magamhoz tértem...erre megkérdezték h ma még nem ettem?? Jó fejek, nagyon ideges lettem!!
A doki végül behívott és közölte, hagyjam abba az aszpirin protectete és menjünk biztosra nehogy baj legyen manónak  és elveszítsem Pötyi, inkább kezdjem magam szúrni!.
Így most  napi 1 0,6 mg Fraxaparint szúrok, most pocóba, amíg van mit összefogni (remeg is a kezem féltem Pötyit), aztán bordák alatt, majd a végén csípőnél.
Így  én is csatlakozom a szurisokhoz, csak nekem végig kell, és szülés után is egy darabig.
Persze nem érdekel mivel kell még megbírkózni, mert a lényeg ,h manóval minden rendben legyen!!
Érte mindent kibírunk!!
Hogy jót is írjak ám, mert van az is...20. heti UH szupi volt, minden rendben,és kiderült hogy kiscsaj!! Anasztázia lesz! . Sajnos a gerincem felé fordult befelé, így nem tudtak jó képet csinálni róla...szégyenlős a lelkem, de legalább már tudjuk hogy puncis a csodamanó!

folytatom hamarosan, csak most fel kell állnom picit zsibbad a lábam...1 óra volt mire behoztam olvasva  titeket  a lemaradásom 1 hét alatt! :)
paurora81
 
 


Edina71

Köszönöm az információt, most már kicsit bizakodóbb vagyok az üzid után.
Tegnap is és ma is nagyon szúrkál a jobb petefészkem... hátha beindult az a két kis tüszőcske.
Bár nem számítok pozitív hírre holnap, de hátha valami más alternatívát ajánl majd a Prof.
Egy olyan kérdésem volna, hogy ha holnap leállunk mert még mindíg túl kicsiknek fogja találni a tüsziket, akkor mi fog történni a tüszőkkel? Felszívódnak? Talán be érhetnek szuri nélkül is?

Paurora81

Sajnálom, hogy ennyi mindenen mész keresztül, de vígasztaljon a kis Pötyike a pocidban

Janula

Szurkolj nekem holnapra, ha nem is azért hogy nagyok legyenek, csak, hogy valamit kitaláljon a Prof. talán rövid protokol vagy valami ami segít.
Mára ismét erőre kaptam és csak pozitívan.............
sese
 
 


na akkor folytatom :)

El is felejettem írni, hogy a milyen szupi dologgal jár még hogy Anasztázia a pocakban van. Akár 9 napig bírom hajmosás nélkül, annyira száraz lett, pedig eddig szírosodó hajom volt eléggé, és alig nő a szőröm, 8 hét alatt nő ki gyantázás után...hát ez valami áldás!

Na de magamról már elég volt...

Cicuci,
Graula a kis pocaklakóhoz, hamarosan a szivecskéjét is hallod majd! Én elbőgtem magam ,mikor először hallottam!


Drága janulám,
Hogy én miylen dinka voltam múltkor mikor írtam...Uh mikor a stimu el se indult...tiszta lökött lettem a hormonoktól!
 Most már viszont 6-7 tüszőcske, hát ez fantasztikus!!Kedden csuriba a kezem érted, ügyes légy a leszíváson, nagyon szurkolok!! Érik az a zilás sütizés!!

Mira,
Holnap teszt!!Nagyon várom hog írj, ott lesz az a két csíkocska meglásd!!

Lexi,
remélem neked se jött meg, és holnap két csíkkal jösz hozzánk te is! Nekem már az elején pisiőrület volt, mikor még nem is tudtam, h terhes vagyok, akkor azt hittem felfáztam...de nem az volt hanem Anasztázia. Nagyon szorítok neked csajszi!!! Holnap írj!!!

Gabci Évike,
Nagyon sajnálom, hogy nem lenne meg a 90 nap, a csuda vigye el!.Nagyon ki van ez számolva, igazán lehetnének rugalmasabbak...pl. ciklus fügően 5-10 nap eltérés engedélyezése..vagy valami ilyesmi.
Viszont akkor használjátok ki a nyarat, most még baba nélkül mehettek strandra is akár. Én már nem, hisz nagyobb az esély hogy ilyen zárt fürdőkben elkap vmit az ember, így idén nekem strandmentes lesz a nyár...de megéri.
Pancsoljatok sokat helyettem is és töltődjetek fel! Augusztusban pedig szupi erősen indulhat a lombik!Kitartás lányok!

Bucsok,
szorítok, h a férjednek jók legyenek az eredményei, és júniusban kezdhessetek!

Edinám,
örülök hogy te majd  kezdhetsz, írj csürörtökön mit mondtak bent!!!!
Majd szeptember közepéig szándékozom dolgozni ha bírom, mivel nem éri meg táppénzre menni. T-GYÁS majd úgy jár lre hogy jövőre, így ha jövőre igényelem a GYED-et akkor az iei fizum átlagából számolnak, és ha most táppénzre megyek, akkor azátlagomat rontja.Hülye egy világot élünk , de ezt is szem előtt kell tartanom. Persze ha azt mondják hogy muszáj, táppánzre menni akkor maradok itthon, de remélem minden rendben lesz, ahogy eddig is. Most az idegbecsípődéssel is itthonról tudtam melózni,mivel infromatikus vagyok.A babaszobát majd júliusban csináluk meg, festés, aztán majd a többi.
Nagyon szorítok, h a mostani sikeres lombikod után,mirt annak kell lenni, decemberben már ti is mindenkitől babakelenygyés ajándékot kapjatok majd!!

Echo,
akkor 1 hét és jön a kisműtét.Szorítok, ahogy az utána jövő lombikhoz is! Te most pontosan hová is jársz?Lehet írtad már, csak én vagyok dinka! Biztos sikerülni fog most, jók az eredményeitek is, ez már jó ohmen!Meg lesz az augisztusi szülinapi ajándék meglásd!!

Drága Mzsó,
nagyon szomorú lennél ha itthagynál minket, de ha neked most így jobb, és nem akarod magad kiadni, akkor megértelek. Viszont a szívem mélyén remélem hogy úgy döntesz velünk maradsz és néha néha azért írsz nekünk. Te már a családunk rész vagy, olyan voltál nekem személy szerint mint a nővérem, aki tartja bennem a lelket és jó tanácsokkal lát el!! Köszönök mindent!!Nagyon fogsz hiányozni!! Ha nem írnál többet akkor szívből kívánom, hogy kitartásod gyümölcsét hamarosan sok pici árnyékkal jutalmazza a sors!
Ja nem csuklottál? Valamelyik nap volt riport az MTV1-en ,a  híradóban Az árnyéknélküli asszonyról. nagyon dícsérték. Eszembe voltál csajszi!

Cermiák,
remélem hatnak azok a vitaminok, és kezdheted a lombikot! Szerintem menj be, telefonon lerázzák sokszor az embert, meg kell legyenek a  régi papírjaid!! Szorítok,hogy előkerüljenek és ne kelljen megint megcsináltatni a vizsgálatokat!

Évi,
Indulhat a FET, juhuuu!! Szorítok, csak ügyesen!

Sese,
szorítok hogy holnapra ne legyen ott az a fránya ciszta, vagy ha ott is marad, akkor is a két tüszőcske a másikoldalon csudaszépek, és nagyok legyenek!!! Sose add fel!!!! Csuriba a kezem érted!

Maci,
akkor most mi a helyzet??Nincs hír rólad!! Most akkor kezdhetsz vagy nem??
Kismaci hogy bírja a cici/tejcsi nélküli életet?

Leszezjobb:
gratulálok kismami!!Nagyon vigyázz magatokra!!!

Magdipeti drága,
Olyan jó volt hogy küldtél sms-t!! Köszönöm!!!!!!
Junius 4-ét várom már, remélem neked lesz jó képed Cseresznyéről és megosztod majd!
Én is azért váltottam, mert a dokim Uzsokis volt, és nekem messze volt(Bp. ellenkező vége), de ő meg a viszgálatokat se tudta nekem kiírni TB-re..  és drága is volt,nem érte meg.
Akkor még a Merckformint még kb. két hétig szeded? Aztán egyből, vagy fokozatosan kell leállnod róla, mit mondott Koppány doktornő?
Örülök hogy kijöttél ebből a fránya náthából..nekem anno terhesen 3 hét volt...lasabban megy.
Miért kell ilyen hamar a terheléses cukor vizsg.? Általában 24. hét körül van csak. neked az IR miatt kell hamarabb?  A magzatvízvizsgálatnál minden rendben lesz, ne félj! Mikor mész integrálra, végül hová?
Ölellek, vigyázz magatokra!!

Cicmorgó,
hogy vagy? Régen írtál magadról!

Ölelünk titeket Anasztáziával! Kiratás mindenkinek, vigyázzatok magatokra! Puszi

U.I.:
Hamarosan írok a priv. üzikre is ígérem!
paurora81
 
 


Nahh, szépen elveszett, amit írtam, kezdem akkor elölről.

Paurora drága, köszönöm a drukkot. Sajnálom, hogy ennyi minden összejött Neked, vigyázz magadra nagyon és a születendő kislánykátokra is, csodaszép nevet választottatok neki :). Sajnálom, hogy szuriznod kell végig, de a csodababóért mindent ugyebár, szorítok, hogy minden rendben legyen. Amúgy ezek az "előőnyök", amiket írtál, nem elhanyagolhatók, hiszen egyre növekvő pocakkal nem lehet könnyű megcsinálni ezeket :D. Szorítok, hogy rendben legyen minden mind testileg, mind lelkileg és a körülményekhez képest nyugodt várandósságod legyen :).

Sese, örülök, hogy sikerült új erőre kapnod :)!!! Szurkolok, hogy holnap a prof mindenképpen valami biztatót mondjon Neked :). Majd írj mindenképpen :)!

Cicmorgó, köszi a drukkot :). Most így tényleg kíváncsi vagyok, mit fog mondani M. doki, mert már én sem értem mi van :(. Az endó miatt meg nem lenne jó, ha még kéne várnotok a következő kezdéssel :(. Képzeld, múltkor mikor jöttem el az ARO-ról, az alagsorban összetalálkoztam Bokor dokival, rámmosolygott és rám is köszönt, tökre meglepődtem, hogy megismert, mert csomó betege van, de jól esett. Kíváncsi vagyok, mit mondta majd Neked, aztán remélem legközelebb csak akkor kell menned hozzá, ha babát vársz :).

Mira, jajj de jó, hogy Neked sem jött még meg, most már nem is fog egyikőnknek sem, nem lehet. Tegnap vettem tesztet, és szívem szerint ma már csináltam volna, de a férjem lebeszélt, hiszen megbeszéltük korábban, hogy csak hétfőn fogok tesztelni, úgyhogy valahogy kibírom addig, bár baromi nehéz, én holnap leszek amúgy a beültetés utáni 13. napon.
Amúgy nálam ugyanez a szitu, mint Nálad, a hőm is ennyi kb, bár most azért meleg is van, illetve péntek óta van ez az alhasi görcsölgetés, tényleg olyan mintha, bármelyik percben meg akarna jönni, megőrülök tőle, de nagyon remélem, hogy nem fog. Írj majd reggel mi volt a teszttel, én is fogok, jajj nagyon izgulok mindkettőnkért.

Janula, Nálad mi a szitu, hogy vagy? Ma este kell beadnod a tüszőrepesztőt, ugye?

Edina, remélem kezdheted csütörtökön a stimut és szép tüszőcskéid lesznek :).
lexi01
Budapest
 
 


Sese kedves,

hát persze, hogy szorítok!!!! Sajnálom, hogy holnap nem leszek melletted! (Bár a múltkor sem voltam hasznos segyítség.) Ne add fel semmiképp, bármi is lesz a cisztával vagy a tüszűcskékkel! Ha most nem, akkor a következő ciklusban biztosan jöhet a rövid protokoll és te is sikerrel jársz! Örülök, hogy most már pozitívabb vagy, ezt csak így lehet csinálni...:( Sokszor kihúzzák alólunk a talajt, de mi talpra állunk és folytatjuk tovább!! :)

Pauróra drága,

nagyon sajnálom, hogy ennyi rossz árnyékolja be ezt a csodálatos időszakot az életedben! Nagyon koncentrálj magatokra! Próbáld élvezni!
Nem tudom mi történt apukád és teközted, de ha ez bánt, zavar, akkor mindenképpen beszélj vele!!! Nem éri meg sem a büszkeség, sem a várakozás! Mégiscsak a család, itt nem számít semmi! Muszáj kibékülni, megbocsátani, hiszen te sem fogod magad jól érezni nélküle és biztosan ő sem nélküled!!
A fiatal rokonodnak mondd meg azért, hogy édesapám a ph diéta nagyon kemény betartásával mászott ki ebből az állapotból. Tudom, nem csodaszer, de mindent érdemes kipróbálni, ami csak segíthet!
Az szuper, hogy  a szőr és a haj így viselkedik!!! :D :D Remélem ezt én is megtapasztalom hamarosan! :)
Szegénykém, hogy te még szurizhatsz ezután is...de hát mit nekünk egy kis szuri a manóért!!! :) Ez a legkevesebb! :)
Sok szeretettel ölellek téged és Anasztáziát! :)

Edina,

nagyon drikkolok, hogy minden rendben legyen csütörtökön és villám sebesen kövess! :) Remélem azon az úton, hogy ez a harmadik sikert hoz! :)
janula
 
 


lexi!
ugyanezek a tüneteim voltak alhasi görcs, hőemelkedés, sok pisi plusz még irdatlan fáradtság én nem csináltam tesztet a második vérvétel előtt, a lelkem mélyén már éreztem, hogy megvan a baba, úgyhogy a vv. előtt tök nyugodt voltam. Viszont a vv. után 2 tesztet is csináltam  

mira,
 nekem is pont ennyi volt a hőm, mint neked, csak nekem közrejátszott még egy kis megfázás is!

Drukolok csajok nektek nagyon
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Lexi,

egyszerre írtunk, eddig nem láttam, amit írtál!
Nagyon izgulok érted!!!! A tünetek jók, bár tudjuk, hogy nem kell foglalkozni a tünetekkel. Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre! Akkor holnap reggel??? :)

Igen, én ma adom majd be 11-kor a tüszőrepesztőt. Valaniért 10-re vagyok kiírva a leszívásra. Ezt nem igazán értem, mert eddig úgy volt, hogy mondjuk ha este 8-kor kellett beadni, akkor reggel 8-ra kellett menni a műtőbe....de hát biztosan tudják, miért így...lehet, hogy biztonságból, a múltkor nem kerültem be időben...

Mira,

neked is megy a drukk!!!
janula
 
 


Janula

Szerintem azért olyan későn kell beadnod a tüszőrepit mert sokan lesztek az nap leszívásra! Akikkel együtt kezdtünk "rajtam kívül" mindenkinek kedden lesz a leszívás! minimum 6 ember! És lehet, hogy a Murbel dokinak is lesznek páciensei akiknek kedden lesz a leszívásuk!
Jaj de nagyon izgulok értetek!!!!!!,
Én már nagyon szenvedek a hasamtól, nem tudom mi tőrténik benne, de folyamatosan szúr, feszít
remélem ez jó jel!
sese
 
 


Sziasztok lányok :D

Paurora 

Vigyázz magatokra nagyon , elég rossz ha a családban nem kerek valami és ez miatt idegeskedik az ember . De szerecsére van kire koncentrálnod a pociban :D
Már biztos elég nagy a pocid 



Lexi , Mira 

Holnap izgatottan várom a híreket rólatok ! Nagyon Nagyon szurkolok !!!!!!






evi89
Vecsés
 
 


Sese,

igen, tudom, hogy sokan leszünk! :) Csak az időpontok eltérésén csodálkozom, mert eddig nem így volt. De lehet, hogy biztonsági ráhagyás.

Nagyon drukkolok neked, hogy a történések a hasadban  a tüszők növekedése és a ciszta felszívódása legyen! :)
janula
 
 


Mira Lexi hajrá két csíkos teszt holnap. Korán reggel megyek holnap dologzni de délután az első lesz hogy olvasni fogom a jó híreket

Janula kedden ügyes légy és sok szép petesejtet kívánok neked.

Sese holnapra jó híreket kívánok neked és ha mégsem folytatjátok akkor a következő rövid sikerülni fog . De azért én nagyon bízom benne hogy holnap oké lesz minden.
edina71
Budapest
 
 


Jajj lányok, nagyon rosszul aludtam éjjel.. voltam pisilni 2-kor is, meg 4-kor is, és utána már nem is tudtam visszaaludni, úgyhogy 5-kor megcsináltam a tesztet. Bár nem tudom, hogy az reggeli első vizeletnek számít-e, mivel előtt egy órával is pisiltem, mindegy.
A lényeg, hogy két csíkos lett. A második halvány volt, de egyértelműen ott volt és látható volt. Hát nem is tudom, nem nyugodtam meg, hiszen a doki azt mondta, hogy megtévesztő lehet a teszt, de nagyon remélem, hogy nem véletlenül volt ott az a másik csíkocska. Holnap minden kiderül, nagyon-nagyon izgulok, és nagyon bízom benne, hogy sikerült.

Mira, Nálad mi a helyzet????

Sese, nagyon izgulok érted, hogy mit mond ma Neked a prof.

Janula, Neked meg mindjárt itt a nagy nap, remélem holnap találkozunk bent ha kijössz a pihiből, de szerintem eléggé sanszos :), nagyon-nagyon szorítok és a legjobbakat kívánom.


lexi01
Budapest
 
 


lexi

Már alig vártam hogy írjál !!!!
Juj de örülök , Nem véletlen , higgy benne !!!! 
Továbbra is nagyon szurkolok !!!! 
Olvastalak és bekönnyeztem 

Belegondolva hogy jövőhéten én is visszakapom a kis fagyimálnáinkat , elönt az öröm aggódás félelem ...

Mira 

Várom hogy te is írjál !!!
evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok!
Lexi, nagyon szurkoltam, nagyon szuper hír!! Elhiszem, hogy kavarognak Benned az érzések, és hidd el nyugodtan, hogy lakik odabent valaki ;-)
Mira, Nálad mi újság? Te teszteltél?
Sese, nagyon szorítok Neked, hogy ma jó hírt mondjon a professzor!
Janula, ez a hét a Te heted is ;-) Holnap szép nagy, érett sejtecskéket fognak leszívni, és a jóképű pasisejtek egyből beléjük szeretnek majd ;-)
Gabci, Évike... Nem is tudom, mit írjak... Rettenetesen sajnálom, hogy várnotok kell:-( Olvasva a soraitokat elbizonytalanodtam, hogy vajon én kezdhetek e majd egy rövidet kb 2 hét múlva... Elvileg annak bele kell férjen még, mert számolgatva június 10 körül jön meg. Annak bele kell férjen, ugye??? (ha belegondolok, hogy a héten lett volna a leszívás+beültetés, ha nem hív M doktor...)
Paurora, gratulálok Anasztázia hercegnőhöz :-) A családi nézeteltérést és a sok kellemetlenséget sajnálom :-( Kívánom, hogy minden téren jól alakuljanak a dolgok!
Zsó, én is gondolta Rád szombaton, az M2-n ment a Parázsfuvolácska, és az Operáház zenekara kísérte az előadást, nem tudom, abban játszol e. Remélem, ha nem is rendszeresen, de néha azért hírt adsz magatokról!
Évike, hajrá matricák ;-) meglátod, nemsokára Te is boldog kismami leszel ;-)
Magdipeti, majd gyere az uh hírekkel! Én az Uzsokiban szültem, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan ;-)
Leszezjobb, gratulálok a kis pöttyhöz :-)
Cicuci, hogy vagy? Mi újság Veled?
Cicmorgó, szerintem menj be Andiékhoz, és kérd úgy a leleteid nyomtatását. Személyesen nem fognak elküldeni ;-)
Edina, Te a héten mész vagy jövő hétén?
Elnézést, ha kihagytam vkit de telóról írok, és így nem tudom visszanézni, ki mit írt.
Puszi, ölelés mindenkinek!
maci80
 
 


*Évi, a matricáknál Rád gondoltam, csak nem enged már változtatni a rendszer :-(
maci80
 
 


Lexi,

ez csodálatos!!!!! :) :) Szerintem azért lett halvány, mert elötte annyit pisiltél! :) :) Nagyon drukkolok, hogy holnap a legjobb hírt kapd a világon!!!! :) Találkozunk akkor!
Te mennyit pihentél a beültetés után?

Én valamiért nagyon izgulok a holnap miatt, talán ennyire még egyszer sem! De majdcsak túl leszek rajta! Az izgalom meg utána is folytatódik....
janula
 
 


Maci, Edina,

köszönöm, hogy gondoltok rám! :)

Mira,

mi újság??

janula
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: