Új privát üzeneted érkezett!

Liliommanó, az egyedül elalvásért mi is küzdöttünk Zsófival anno, de ne aggódj, nem kell örökké altatni, emiatt ne aggódj :) Mi akkor szoktattuk le arról, hogy mellette maradjunk, mikor már besokalltunk :oops: Most jó, mert elköszönünk, és elalszanak. Igaziból én most az alvásukra nem tudok panaszkodni, korán kelnek ugyan, de azt már megszoktam :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Nórinak boldog születésnapot! :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Nórit Isten éltesse!

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

 
 

Sziasztok!

Nórinak Boldog Szülinapot Kívánunk mi is.

Panndi - Egyébként ahogy írtam annyira nem aggaszt az alvásuk, és most ma megint korábban keltünk Ákos 6 körül és mire majdnem befejezte a cicizést Alexander is fölkelt szerintem olyan 6:30-6:45 környékén, de az óra fejem fölött van így csak saccolok. És most dél körül ebéd és már alszanak is igaz Ákos most nem evett mer annyira elfáradt a sétában, hogy följöttünk és mire Alexandert elintéztem (vetkőzés, lábmosás, kézmosás -játszótér után) szinte magától el is aludt. Mire elővettem a cicit (pedig az nem nagy idő) már aludt a kezemben... :lol: csak így éhesen ment aludni :? :( -igaz így is tud aludni 2-3 órát is ha nagyon fáradt de lehet megcsinálom most gyorsan a főzelékét, felkeltem megkajáltatom és vissza altatom... Alvásra visszatérve nálatok mondjuk annyival könnyebb, hogy külön szobákban alszotok. Mi sajnos nem így mindig ránk vár... De Szerintem se lesz gond az egyedül alvással, mert lassan ovis lesz és így ez alá a címke alá egy csomó mindent próbálok neki tanítani, hogy a nagy ovisok ezt meg azt így meg úgy csinálják és mivel már ő is az lesz így neki is úgy kéne csinálni és ahogy elnézem használ. :D
Tényleg mennyire várják már a lányok Gábor érkezését?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Hát igen, egy szobában biztos nehezebb :(

Nagyon várják, főleg Zsófi, de Fruzsi is nagyon lelkes :) Remélem majd élőben is azok lesznek :wink: :wink:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi,
Gábor érkezését kitől fogjuk megtudni?

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi, ha írsz nekem egy mobilszámot, akkor tőled :) Ha megkérhetlek rá :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


persze, nagyon-nagy örömmel :lol: írok egy privit :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszi :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!
Új vagyok még itt, az ÁEK-ba szeretnék járni. Hallottam, hogy nagyon jó az ellátás. :)
Most mennék először nőgyógyászhoz. Bármikor odaállíthatok, csak ki kell várni a sort, vagy időpontot kell kérni? Van ott azonnal UH? Lehet délután is vérvételre menni, munkaidő után? Hétvégén is nyitva vannak?
Vendég
 


Sziasztok!

dorka2010 - Ha Veresegyháza környékén laksz nyugodtan járhatsz oda is orvoshoz és elég beírni a kis könyvbe, hogy az ÁEK-ben akarsz szülni és választott orvos se muszáj. (Nekem egyik fiúnál se volt.) Csak bementem és szültem és szerintem semmivel nem volt másabb az ellátásom mintha lett volna választott orvosom. És nem is a kórházba jártam nőgyógyászat-terhesgondozásra így nem tudom, hogy hogy zajlik a kórházban...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Dorka2010 - Nem kell időpont az orvoshoz. Odamész, (a Dózsa Gy. úti épületben be kell jelentekezni) az ambulanciára és kivárod a sort. UH is van. Vérvételt nem tudom lehet-e menni délután, mert nekem a dokim osztályán vette le az egyik nővér mind a 3 alkalommal.
Tényleg jó az ellátás. Éppen 4 hete szültem Dorka nevű lányomat :) Előtte pedig a kisfiamat is.

Susy - utólag is Isten éltesse Nórit!!! Én nem tudtam, hogy császár után nem adnak EDA-t. Fel sem merült, hogy nem kaphatok. Lehet azért mert 5mm a heg. (3 mm alatt már nem engednek természetes úton szülni)

Szalamandra - köszönöm szépen! Igen, élvezem, hogy Dorka nyugis baba :) Éjszaka sem zavarják egymást, így szerencsére teljesen jól működik nálunk az egy szobában alvás. Dorka 2 körül ébred, utána meg 6 körül. Néha van egy-egy óra csúszás, de nagyjából így kel. Fura, mert már van napirendünk (kb. 2 hetes kora óta). Ambival még 3 hónaposan sem volt :)
Ambi egyszer kel változó időpontban, de újabban megint volt pár átaludt éjszakánk.
Pénteken hozzák az új gyerekszoba bútort, alig várom. Eddig csak egy pelenkázó komód+egy polc és a két ágy van a szobában. Végre igazi gyerekszoba lesz :)

Pálminak is boldog névnapot így utólag :oops:

dytke
 
 


Dytke - Jaj most jut eszembe, hogy legutóbb nem is válaszoltam az ovis privire... :oops: Érdekes, de nekem eszembe se jutott, hogy autóval vagy BKV-val járnátok oviba káp 2-ről, én is gondolkoztam azon, hogy hozzátok is beíratom oviba Alexandert, de nem ajánlották az anyukák... Meg ott több gyerek kevesebb helyre így tuti fel se vették volna. És végül sajnos meg se próbáltuk a jobb ovikba beíratni, mert azt mondták idén kicsi az esély mert nagyon magas a túljelentkezés minden felé és gyesen is vagyok... igaz a Lakkozóba felvették volna szerintem mert nekünk az a körzetes, de inkább a tutira mentünk... :roll: És végül is beírattátok a Lakkozóba?
Jó hogy minden rendben van veletek!
(Egyszer ha van kedved majd összefuthatnánk... :roll: )

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a köszöntést!
Aranyosak vagytok!

Hoztam pár képet nektek.

Kép
Kép
Kép
Kép

Dytke
A heg vastagsága mindegy, egy császár után nem adhatnak EDA-t. Mindegy a vastagsága, szét válhat és ha el vagy zsibbasztva és nem érzed? Még szerencse, hogy minden rendben ment.
A kórházba végül nem jutottam be hozzád, de amint úgy érzed szeretnélek majd meglátogatni.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
hát egy tünemény Nórika! Én is sok boldog szülinapot kívánok neki! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Liliommanó: köszi:)

Dytke: Neked is Dorka a kislányod, de jó:) Valamelyik délután odaszivárgok majd az orvoshoz. Az a bajom, hogy 2 hete nem jött meg és negatív a tesztem, szóval, nem értem. Biztos kell vérvétel és UH, aztán meglátjuk. Még sosem volt ilyen bajom, így meg vagyok ijedve.

Amúgy a 4. épületbe kell menni? Az 1-es villamos útvonalán van, ugye? Ott a nőgyógyászat is?
Na, másodszorra már rutinos leszek, az biztos.
Vendég
 


Sziasztok!

Ezer és egy éve nem jártam erre, vagy max olvaslak titeket a telefonon, ha útközben vagyok. Rengeteget írtatok!

Dytke, lehet még nem is gratuláltam? Olyan jó, hogy engedtek természetesen szülni! :-) Sok örömöt a leányzóhoz!

Kinga, én is mindig örülök, ha összefutunk. Tényleg mehetnénk már együtt játszóterezni. :-)

Susy, Nórinak boldog szülinapot, nagyon gyönyörű kislány!

Panndi, hogy rohan az idő, mindjárt megérkezik Gábor! :-) A kis ajándék! Jaj, akartam említeni, hogy ha kell esetleg szülés utánra olyan bugyi, amiben van betét, szólj, mert van most 38as is, mosható, minőségi, és olcsó!

Mi nagyon szerencsések vagyunk a alvással, ahogy titeket olvaslak.
Gergő teljesen egyedül alszik el, este 8kor rakom le, kapja tápit, mesedalolás és általában max a 20 perc, ami el szokott telni az alvásig. És akkor is max csak magyaráz az egerének. Így fél 9re teljes nyugalom van. Mi a párommal igényeljük is, hogy legyen este egy, másfél óránk egymásra. Beszélgetni, összebújni.
Reggel mostanában viszonylag korán kelünk, 6.30 körül. Mivel nem húzom le a redőnyt teljesen, a világosság ébreszti. De nem baj, mert így 12kor simán le tudom rakni aludni, és rögtön be is ájul, egész 3ig, de van, hogy fél 4kor úgy kell kelteni.
Én szeretem ezt a rendszert. Gergő nyugodt, kiegyensúlyozott. És mi is kipihentek vagyunk, hiszen szépen átalussza az éjszakát.

Ami most nagyon foglalkoztat, az a bölcsi-munka-háztartás összehozása lesz. Már most aggódom, hogyan, vagy hová megyek dolgozni, mivel alig van munka, és a cég ahonnan eljöttem egyértelműen kimondta, hogy nincs már meg a helyem. Persze adnak munkáltatóit, meg stb, de nem tudok vissza menni.
Így fogalmam sincs mihez is fogok kezdeni. Mert olyan állás kell, hogy reggel tudjam vinni a Gergőt a bölcsibe, mert délután a párom tud érte menni. De hol találok ilyen munkahelyet?? Áááá

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Dorka - Nem az 1-es villamos vonalán van. Ott a régi Honvéd kórház van, a szülészet a régi MÁV-ban van. De nőgyógyászati rendelés van a Honvédban. Oda viszont időpont kell. És augusztustól újra csak 13. ker-i lakosok illetve rendvédelmisek és hozzátartozóik mehetnek...

dytke
 
 


Dytke, köszi. Rendvédelmi hozzátartozó vagyok :wink: Épp szenvedünk az igazolás beszerzésével, hogy tudjak dokihoz menni végre.

Tehát a MÁV kórházba menjek?
Vendég
 


Dorka!

A vérvételek zöme éhgyomri szokott lenni, ezért reggel kell intézni.

Joli.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Nóri nagyon szép nagylány lett!

Andi: köszi, már vettem tena eldobható bugyit, nekem az bejött nagyon a lányoknál is :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


susy, én is gratulálok Nórinak, és tényleg nagyon helyes kislány, hihetetlen hogy ő is ilyen nagy már :)

panndi, most nézem, hogy neked is hamarosan eljön az időd, a lányok hogyan születtek, előbb, vagy túlhordtad?

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!

nahát hogy beindult a fórum :shock: :D

Suzy - Nagyon jók a képek a kis hölgyről és mi van a fiatalúrral? A tortát te csináltad?

Andi - Mi nem járunk játszótérre :roll: nincs sok ruhánk és most cipőnk se. Csak olyan helyre megyek a fiúkkal ahol gumitégla van és homokozni nem engedem őket... Na nem mintha Ákos a hintán kívül bármit szeretne a játszótereken... Aztán most nemrég találtam egy nagyon árnyékos szuper játszóteret! :) Meg úgy vagyok vele ha sétálni megyünk akkor az tényleg legyen sétálás.
Tényleg mióta jártok együtt biciklizni? Tök jó hogy van nektek! Gergő is biztosan élvezi.

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


szalamandra: Zsófit túlhordtam, Fruzsi a 39. héten jött :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Tiszta szülinapos lázban égek de, nincs se torta se ajándék ötletem... :( Mondjuk lehet Ákosnak is almás rizstortát csinálok majd... Szegényemnek még mindig csak 1 foga van, így darabosat nem tudna enni!...
Nem tudom volt olyan akinek az egyéves gyereke nem tudott rendes kaját enni? (darabos)

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Lilommanó! Nekem az Adél 1 évesen még nem nagyon evett darabost. Egyedül kenyeret és felvágottat volt hajlandó darabosból enni.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi - És akkor milyen tortátok volt? - Igaz Alexandernek se volt foga csak 2, de rendes tortája se... :roll: + ő tejallergiás is/volt...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga: rendes tortánk volt, tej és tojásmentes, de csak leszedte róla meggyet és dobálta. Ákosnak is ilyen volt, ő evett is belőle, pedig kevesebb foga volt, mint anno Adélnak. Adél akkor volt hajlandó darabosat enni, mikor kijött 16 foga és normálisan a 20 tejfog után kezdett el enni, azaz 2 évesen. Addig küzdöttünk. Most ugyanez van Ákosnál. Ha éppen fogzik igen keveset eszik, darabosat ő sem szereti.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Akkor most már nem aggódom a torta miatt :o lehet csak az én vágyam volt, hogy ha kap tortát egyen is belőle... :roll:
És úgy csináltattátok a tortát vagy te alkottad meg?

Többiek? Ki mit csinál mostanság? - megint kihalt a fórum!... :(

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi mostanság bölcsi után spurizunk ki a levegőre és estig be se jövünk :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kinga: én csináltam.

Veronika: ma reggel jutottál eszembe, hogy teszteltél már? Bocsánat, ha tolakodó vagyok.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi,
megjött :) De nem bánom, most inkább még kiélvezném a nyarat... :roll: Meg kiderült, hogy ősszel viszérműtétem lesz, lehet, hogy jobb lenne még azt is kivárni és azután...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Csak éeltjelre jöttem. Megvagyunk, bár én mér egyre nehezebben bírom. Fáj, görcsöl, remélem eredménye is lesz egy-két héten belül :)

Lányok amúgy jól vannak, Fruzsi szobatiszta lett, pedig nem akartam belekezdeni szülés előtt, de így alakult :) Nagyon hamar ráérzett, nem bánom, azért könnyebb lesz így :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi: most már mindjárt itt van Gábor baba. De jó lesz. Azért jövő pénteken a szülőin még ott leszel?
Fruzsi nagyon ügyes. Adél is végre szobatiszta lett, egyik napról a másikra, 3 hete. Csütörtökön még pelenkás volt, péntek délutántól pedig bugyis nagylány. éjjel sem pisil be, de nem hajlandó pelenka nélkül aludni :) Már csak a cumit kellene elhagyni.

Veronika: akkor hajrá nyári pihenés, aztán ősszel jöhet a kistesó!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Adél is ügyes! Fruzsi sem pisil be éjjel, holnap jön meg a nedvszívó lepedője, aztán éjszakára is leveszem ról a pelenkát.

Nem tudom, tegnap volt az ovi felszentelése, mondtam az ovivezetőnek, hogy meglátjuk a pénteket, remélem csak Apa tud menni ;)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi, Te már nagyon szülni akarsz :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi, igen :oops:
A múlt hét elég izgulósra sikerült, Gábor szíve hol túl gyorsan vert, hol túl lassan, magas volt a vérnyomásom, beteg voltam, ráadásul rengeteget görcsöl a hasam, esténként már nagyon készen vagyok, szóval nem bánnám, ha kibújna :) De hát ő a főnök :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi: szerintem, akkor már nem sok van hátra! Készülget Gábor baba! Kitartást!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Szerintem sincs sok már hátra, addig kitartás Panndi :lol:

Lányokra ki vigyáz majd?

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Fruzsi keresztszüleivel egy házban lakunk, hozzájuk mennek a lányok, ha mennünk kell. Aztán a kórházi napok alatt az alapfelállás az, hogy délelőtt csanában vannak, aztán Apa értük megy, onnantól vele vannak. Így Apa is tud fél napokat dolgozni, és a lányok élete sem zavarodik össze teljesen.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi,
jaj de izgi! Drukkolok én is, hogy úgy alakuljon, ahogy szeretnéd! :)

Más.
Pálmi mostanában nagyon sírós lett. 1-2 hete. Ez lenne már a dackorszak? Mindenen elkezd sírni, apróságokon is, pl. orvososat játszunk, beteszi a játék hőmérőt, majd rögtön ki akarja venni, én meg mondom neki, hogy még egy kicsit bent kell tartani. Erre máris sírás... :shock:
Sokszor nem is igazán értem min sír... Jó persze, olyankor ha nem úgy van valami ahogy szeretné... de egész apróságoknál is...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Panndi - De szuper nemsoká babázhatsz megint! :D Mert ahogy írtad lehet nemsoká tényleg megérkezik Gáborka! Gondolom most már azért Fruzsi is jobban várja Zsófi meg biztos :)

Veronika - Nem tudom hogy ez a dac korszak nem hullámzó e inkább. Szerintem sok mindentől függ hogy mikor mitől milyen reakciót vált ki belőlük. Alexander mostanában kifejezetten szófogadatlan! Senkire se hallgat és nagyon buta dolgokat csinál pl: elszalad de nagyon az utcán és nem áll meg akkor se ha jön egy autó verekszik, hisztizik, bánt minket és Ákost is, de most nem tudom részletezni a többit meg ezt se nagyon, mert sítek éppen pogit sütök :lol:

Dytke - Ma szó szerinte egymás mellet mentünk el az utcán egymással szemben csak én szaladtam Alexander után te meg telefonáltál éppen...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Panndi, lassan már le kell naponta jelentkezned, mert itt fogunk izgulni miattad :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Még egyben ;)

Elromlott a mosógépünk, most kézzel mosok, király :twisted:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi én is drukkolok , bár holnap találkozhatnánk az oviban :)

Fruzsi és Adél is milyen ügyesek. Mi nagyon nem haladunk a bilizéssel, szólni nem szól Kristóf még ha bekakil akkor sem. Annyit értem el nála hogy már hajlandó ráülni a bilire és naponta többször (általában reggel és este fürdés előtt bele is pisil) de magától sose menne így nem is merem levenni róla a pelust. Az oviban ha jó idő van leveszik róluk a pelust de az én fiamat az se zavarja ha bemegy minden a kisgatyóba. :(

Kép

Kép
tüni75
 
 


tüni, ráér még :)

Kristóf mikor kezdi az új ovit?

Holnap még tuti ott leszek szülőin, szóval találkozunk :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi- Kristóf decemberben lesz 3 éves így csak akkor kezdünk majd.
Holnap ha a lányokkal jössz akkor tuti megismerlek, ha nem akkor majd keresem a legvékonyabb kismamát :)

Kép

Kép
tüni75
 
 


Fruzsi is decemberben kezd, de jó :)

Lányok nélkül megyek, ők már túl otthon érzik magukat az oviban, jobb ezt nélkülük lebonyolítani :lol: Viszont Apa velem lesz, és vékony sem vagyok :D

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Tüni: majd én megmutatom neked Panndit, és tuti ő lesz ott a legvékonyabb kismama :) Ne izgulj a szobatisztaság miatt. A bölcsiben látják egymástól is, Kristóf is rá fog érezni, ha megérett rá. Ha nem látom saját szememmel nem hiszem el, hogy ilyen van: csütörtökön még Adél is a szoba közepére pisilt, másnaptól pedig már nem. Nem lesz itt semmi gond.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Panndi: az éjjel azt álmodtam, hogy megszültél :) Sőt, én is szültem egy kisfiút, aki a harmadik gyermekünk volt és Áron lett a neve. Pedig nem vagyok terhes és még egy pár évig nem is szeretnék az lenni. :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: