Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, 

most értem haza a munkából és annyit írtatok, alig bírom követni!

pár dolog eszembe jutott arról, amiket írtatok,de bocs, hogy nem bírok Mindenkinek külön- külön írni!

Edina,
 ez szuper,!!!! Az a lényeg, hogy 15 alatt van és méghozzá nem is épp, hogy! Jó lesz az a hosszú protokoll, múltkor is az vált be neked, ha elsőre nem is jött össze, emlékszem.

Sese, 

szerintem se pánikolj, önmagában semmit nem jelent, higy nem jött meg, láttam már ilyet, akinek így volt, mégis kezdhette a következő fázist. Majd meglátjuk, mit hoz a holnap...


Lexi, szerintem legkorábban a 12. Nap érdemes tesztelni a beülti után, de minél később, annál jobb és én nem vennék 10- es érzékenységűt csak 25- öset, mert egy 10 - es hcg az kutyafüle, bármi lehet belőle. Szerintem A pozitív terhességi teszt az 25- ös és még abból is bármi lehet. Különben bármelyik gyógyszertári teszt jó és biztos a drogériákban kaphatók is jók. Jól gondold meg, mert lehet negatív a 12. Napon és mégis terhes vagy, akkor meg csak arra volt jó, hogy frusztráljon. Én soha nem teszteltem a klinikán csak most. Volt, amikor előre készültem arra, higy nem sikerült, volt is rá utaló tünet. Most úgy tűnt, higy sikerül es bíztam benne az utolsó percig és akkorát csalódtam, higy elmondhatatalan és mégis azt mondom, jobb volt így megélni, mint amikor készültem a rosszra. Azt hiszi az ember, higy csalódni nehezebb de nekem nem így van, most már tudom ennyi tapasztalattal. Összegezve én azt tanácsolnám, hogy végig bízzál a sikerben erősen, és ne kockáztasd a lelked nyugalmát korai teszteléssel mert lehet, hogy még fals eredményt ad.

Bbvirág,

üdv. Itt! Nagyon jó, higy jelentkeztetek, a többit elmondták a Lányok, én csak annyit mondanék 7 év, 2 inszem, 8 lombik után, higy aki azt mondja neked, higy ne görcsölj az nem tudja, mit beszél. Egyik füleden be, a masikon ki! Aki gyereket szeretne és nem jön, az görcsöl. Persze vannak fokozatok és fázisok, de te, ti most egy jó intézethez fordultatok segítségért, ahil fény derül a problémára és megkapjátok a megfelelő segítséget, és remélhetőleg hamarosan sikerrel jártok. A legfrusztrálóbb amikor az ember nem tudja, mi az ördögtől nem jön össze, na ez most valószínűleg kiderül majd.

Janula,
te is mész biztos holnap, drukkkolok!

mmzs75
 
 


Sziasztok

Mzsó köszönöm nekem is meglepetés volt ez a 13 érték és szerintem M doki is örült neki. Bár tudom hogy 10 alatt lenne a tökéletes de nekem már 2 éve nem volt ennyi. Szerintem ezért nem is akarja most elnapolni a kezdést nehogy rosszabb legyen megint. A 20. napon kell mennem uh és ha minden oké akkor kezdjük a hosszút.

Gabci Évike remélem ti is kb egy időben kezdtek velem.

Janula Sese várjuk ma a jó híreket. Minden rendben lesz odabent és kezdhetitek a fostit.

Lexi Mira  pihi ebben a csúnya szeles időben Kismamik ti is óvatosan pocaklakókra vigyázni most már.
edina71
Budapest
 
 


Sziasztok! Pár hónapja olvasgatlak benneteket és sokatokat már láttam is a Klinikán, amikor vizsgálatokon voltam, így "ismerőseim" lettetek  Eddig még nem éreztem késztetést arra, hogy megszólaljak, mivel november óta, azt az egy elkezdett kezelést leszámítva, amit félúton abbahagytunk, mivel nem termelődött tüszőm, csak a várakozás hónapjai teltek. Most azonban fordult a kocka Az áprilisban elkezdett closty-s és fosti-s kezelés meghozta a várva várt álmot és 2 tüsző ért be. Inszemet végzett M. doki, habár én ezt szerettem volna kihagyni, mivel már 40 éves vagyok, de 1-et meg kellett próbálni a lombik előtt. Most azonban úgy néz ki, hogy 14 év után, egyszer csak úgy döntött a sors, hogy megérdemeljük a férjemmel, hogy teljes család legyünk Ma reggel készítettem a 3. tesztet és napról-napra erősebben látszódik az a fránya 2. csíkocska Addig is, amíg nem találkozom a dokival, a már várandós anyukáktól kérdezném, hogy természetes-e, hogy több napja fáj az alhasam, de mégsem olyan menstruációs görcs jelleggel a melleim szuper érzékenyek, farkaséhség tört rám Tegnap volt egy kis maszatolásos folyásom is. Természetesen már töviről-hegyire összegugliztam mindent, de ilyen közel 2 hete tartó hasi fájásról szóló írást nem találtam. Az is igaz, hogy mindez mára majdnem teljesen elmúlt Tehát érdeklődnék, hogy ti tapasztaltatok e hasonlókat, illetve miután pozitívat teszteltetek, azonnal jelentkeztetek e a klinikán, időpontért? Köszi a segítséget és mindenkinek sok sikert és nektek is teljesüljön a nagy álmotok
leszezjobb
 
 

 
 

sese

Szió.
Én is úgy vagyok most mint te , tegnap kelett volna megjönnie de még semmi.
Tuti a Gona miatt késik !!!! 
Kíváncsi vagyok hogy mit mond erre  a késésre a dr. !
Írd meg légyszi :D

Hát lányok elég ragadós itt a fórumon ez a megfázős torokfájós betegség :D
Ma én is itthon maradrtam inkább pihizni hogy ne legyek még betegebb ...
Remélem hogy a babás mamik is így megfertőznek minket a nátha ... :D
evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok!
Tegnap írtam egy csomót, és elszállt az egész 
Megpróbálom újra összesezdni a gondolataimat...
Zsó, nem is tudom, mit mondhatnék Neked...Annyira drukkoltam, annyira bíztam benne, hogy az új intézet meghozza a várt babát...De nagyon remélem, hogy most ez egy próba volt, hogy hogyan tudtok együtt dolgozni a Tanár úrral, és ősszel sikerrel jártok. Addig is pihenj, töltődj, és azért jelentkezz néha ;-)
Lexi, én nem tesztetlnék. A múltkor írtam Zsónak, hogy nekem a nagyoknál is sokáig negatív volt a teszt, pedig ott volt a baba. Az első lombiknál teszteltem, pozitív lett, és mégsem maradt velünk. Akkor megfogadtam, hogy soha többet nem tesztelek. KisMackónál a 2. vv után nem tudták megmondani, hogy mi a helyzet (elcserélték valószínű a leletemet), de akkor sem teszteltem, inkább megvártam a következő vv-t. Ha mégis szeretnél tesztelni, Kamilla egyszer írt egy oldalt, ahol egész olcsón lehet rendelni teszteket (10-es, 25-ös különböző formában, kiszerelésben) f a s t e s t . h u Ha az eredményhirdetéskor nincs bent orvos, Katiék mondják meg, hogy sikerült e, emiatt sem kell aggódnod ;-) Sok C vitamin, vígjáték és kímélő életmód ;-)
Mira, Neked is vígjáték, vörösbor ;-) Neked mikor kell tesztelni?
Edina, szuper fsh! Hajrá, hajrá!!
Echo, de jó, hogy lombik előtt kiderült ez a fránya mióma. MIkor lesz a műtéted? Utána rögtön kezdhetitek a kezelést, vagy várni kell pár hónapot?
Gabci, Neked hosszú vagy rövid lesz most?
Sese, üdv itt! Ne aggódj a kimaradt vérzés miatt, nem jelent semmit! És akkor se keseredj el, ha ma nem kezdeted a stimut. Nekem mind a két kezelés alkalmával rá kellett húzni +1 hetet a Gonára, de ez nem befolyásolta a sikerességet ;-) Szóval nyugi, ne pánikolj ;-)
Bbvirág, üdv a csapatban. A lányok már elmondtak mindent előttem :-)
Janula, én is emlékeztem rá, hogy már szurizol, előttünk voltál a klinikán ;-) Drukkolok, hogy ma kezdődhessen a stimus szurizás ;-)
Leszezjobb, örülök, hogy sikerült az inszem :-) Látod, nem mindigh a lombik a tuti ;-) Mikor teszteltél? Hívtad azóta a klinikát? Teljesen természetesek ezek a tünetek, ne izgulj ;-) Gratulálok!!
Évi, mielőbbi jobbulást!! Pihizz!!

Én, ahogy egyre többet gondolkodom, egyre jobban nem értem, mi is van most...Miért kellett szednem a Norcolutot? Alapból hétfőn jött volna meg, de dr M kitolta pár nappal, így tegnap jött meg. Erre miért volt szükség? Ha ez nem lett volna, még meg tudta volna csinálni a punkciót a konferencia előtt... Mikor múlt héten felhívott, hogy nem tudunk kezdeni pénteken, miért beszélt megint a FET-ről?? Ha azt kezdenénk pénteken, az nem esne bele május utolsó hetébe...Ha április 30-án nem lett volna tüszőmaradványom, elkezdi a FET-et...És ahogy itt sorra írjátok, hogy május utolsó hetében kell mennetek dr M-hez, még jobban bosszant, felháborít, elkeserít    Útálom a bizonytalanságot 
maci80
 
 


Sziasztok Lányok!

leszezjobb,
üdv itt! Én lombikos vagyok és a beültetésem 26-án volt. Rá kb. egy hétre elkezdtett folyamatosan görcsölni a hasam. Mintha meg akarna jönni, de mégse jött. Aztán amikor mentünk vérvételre és megtudtuk a pozitív eredményt, akkor rákérdeztem a dokitól, hogy ez a folyamtos alhasi fájdalom normális-e,  azt mondta, hogy igen, mert a méhszalagok nyúlnak és emiatt fáj a hasunk (vagy valami ilyesmi, csak ő szebben fogalmazta meg) Még most is szokott fájni a hasam, főleg ha fekszek és egyik oldalról átfodulok a másikra, akkor belenyilal egy kis görcs. vagy csak úgy a semmi miatt elkezd fájdogálni... de ha a doki azt mondta hogy ez belefér, akkor nyugodt vagyok   A mellérzékenység nálami is megvan
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!


Edina, bizony, most sikerülnie kell a lombiknak! :) Valamiért én most nagyon bizakodó vagyok, remélem igazam lesz.
40 fölött kevesebb lombik "jár"? Vagy még korán van és nem jól értem? :) Ha jól tudom 5 lombikot finanszíroz az OEP, és azt gondoltam ez kortól független.


Mira,
szurokolok nagyon! :) Te is vigyázzál nagyon magadra!


Lexi,
ez az idő pont otthon ülésre és pihegésre meg szerelmesfilm nézésre lett kitalálva :). Meg finom kaják készítésére, úgy hogy minden melletted szól :).


Szia Leszezjobb,
nekem mindig azt mondta M doki, hogy a 14-én napon teszteljek (inszem, vagy együttlét után) a legkorábban és ha pozitív lett a teszt, akkor kereken egy hét múlva jelentkezzek, mert korábban amúgy sem mutat ki semmit az ultrahang.


Remélem minden rendben és te is csatlakozol a kismamik sorába :).

Mindenkinek szép napot ebben a mogorva időben!

cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a gyors válaszokat! :))

Edina: Azt meg tudod mondani, miért kell két spermavizsgálat?

Sese: Írtad, hogy kérjünk minél előbb időpontot...úgy érted, hogy már most kérhetünk? Vagy miután már voltunk a Klinikán?

Mmzs: Köszi a bíztatást :) Igen, én is így gondolom, hogy aki ilyen tanácsokat ad, még nem volt ilyen helyzetben... Egyetértek Veled, tényleg az a legidegesítőbb, mikor nem tudod mi a probléma! :) Remélem, Neked is meghozza hamarosan az élet a várva várt Csöpséget :))

Leszezjobb: Gratulálok!! Hűha, a te történeted is az itt említett csodák közé sorolható!! :)) A hasi fájdalmat említette itt már más is a fórumon... szerintem ne aggódj! Biztos minden rendben lesz!!

Elég rendszertelen a ciklusom mostanában (hol 33, hol 28, most 25! napra jött meg...) és nézem a nyálamat ilyen ovulációs mikroszkóppal, ami ugye az ösztrogén szintet jelzi (bár nem tudom, mennyire megbízhatóan...) és nekem ez is elég összevissza... egyáltalán nem úgy alakul, ahogy az a tájékoztatóban van...:S Szóval arra gyanakszom, hogy a hormontermelődésemmel nincs vmi rendben. Ha a vérvizsgálatok után beigazolódik a gyanúm, szerintetek akkor is kell átjárhatósági? Vagy rögtön kezelnek vmilyen hormontartalmú gyógyszerrel?

Köszi, hogy ilyen segítőkészek vagytok! :) Szorítok mindenkinek a pozitív teszthez ;)
bbvirág
Budapest XIV. kerület
 
 


Mmzs, Maci, nem akarok amúgy feltétlenül tesztelni, ha lehet megpróbálom kibírni, hogy ne, vagy minél tovább húzni. Nyilván nem véletlenül mondta a doki, ne teszteljek, mert a pozitív és negatív teszt sem feltétlenül jelent bármit, meglátjuk majd :).

Maci, tényleg nekem is elég zavaros szitud, hogy akkor most mi ez az egész, meg hogy is van ez, tényleg bosszantó lehet.

Janula, írj majd mi volt ma, remélem kezdheted a stimut :).

Leszezjobb, üdv itt, és gratula Neked, van itt már kismamink, akinek szintén az utolsó inszemmel sikerült, és reméljük hamarosan lesz még egy Mira személyében :).

Cermiák, hát igen, csapnivaló idő van, de nem hagyom, hogy lehangoljon :). Mondjunk pont ma muszáj vagyok kimozdulni, de jól felöltözöm majd, holnap viszont ki se dugom az orrom. Jövő héten meg állítólag jön a meleg, úgyhogy akkor végre tudok majd nagyokat sétálni :).

Mira, vigyázz Te is nagyon magadra :).
lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok!
Köszi, hogy velem örültök Hívtam a Klinikát, és ők is örültek. Hétfőn beszéljük meg az uh időpontját, ami kb. csütörtökön lesz. Az nap leszek 40 éves és nagyon remélem, hogy életem legszebb szülinapi ajándékát fogom kapni a sorstól és az orvostudománytól
leszezjobb
 
 


Leszezjobb,
én is megyek csütörtökön :) és én is 40 leszek, csak 25-én :). Szívből kívánom, hogy a legszebb szülinapod legyen! :)
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Annak ellenére, hogy ma van a ciklusom 35. napja azaz nem jött meg, ma simán elkezdhettem a stimulálást! Nagyon örülök neki! a Prof. azt mondta amikor rákérdeztem, hogy ne foglalkozzak vele! Sőt amikor rákérdeztem, hogy mi van ha a Menopur adagolása alatt jön meg arra is az volt a válasza, hogy ne foglalkozzak vele...  Érdekes.

Evi89
Azt írják a csajok,hogy a Gona-tól szokott késni pár napot! (Nekem brutálisan késik)
Majd ha menned kell vv-re akkor dől el, hogy stimulálható vagye már, az én esetemből kiindulva nem a menzitől függ!

Bbvirág

Szerintem már most kérjetek időpontot!!! Ha sokára kapnátok, és a pénztárcátok engedi javaslom a magánt! De vigyázzatok mert csak a SOTE-s Andrologusi szakvéleményt fogadják el!!!!!!
Elérhetőségük: 06-20-825-1134.    munkanapokon 10-12között.
Ha magánhoz mennétek javaslom ahol mi is voltunk: Dr. Riesz Péter 06-30-429-2196. (Ő a SOTE egyik andrológusa) az ő szakvéleményét elfogadják.

Janula

Nagyon örülök, hogy találkoztunk ,jókat beszélgettünk, hamar eltelt az idő
sese
 
 


Sziasztok Lányok,

végre itthon! :)
Sokat vártam, de megérte: kezdhettem a Fostikat! :) Találkoztam Sesével, jót beszélgettünk! Majd biztosan ő is ír nektek, ha hazaért!

Én máshogy gondolom, ami a tesztelést illleti, mert én nagyon nagyot csalódtam, amikor azt éreztem, hogy ez most talán sikerült és a prof fa arccal közölte, hogy nem...én ott nagyon sírtam és nagyon rossz élmény volt ott megtudni. Az elsőnél teszteltem, akkor számítottam mindenre. A teszt világosan és pontosan mutatott, aznap csináltam, amikor a 2. vv-re kellett menni. Nekem segített, ezek szerint ezzel mindenki másképp van. Én most is fogok tesztelni.
janula
 
 


Sese,

Köszi, holnap felhívom őket. Magánra sajnos nincs pénzünk, úgyhogy akármikorra kapunk időpontot, kénytelenek vagyunk megvárni. Ki tudja? Addig még az is lehet, hogy csak úgy összejön a baba ;)
bbvirág
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Szuper hírek, célegyenesben vagytok! :) Sokat kellett várni az ultrahangra?
És mikor kell még mennetek?
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Janula,

szuper! A 2. vv. napján már nem korai tesztelni és olyan szempontból érdemes is, hogy a prof képes órákig váratni az eredmény közlésével ami kb. 60 másodperc mindennel együtt és tényleg faarccal közli, olyan részvétlen....uuuuuu! A Murber más káposzta.
Na de neked most a szurik jönnek és hajrá!

Sese,

na ugye, mondtam  neked is hajrá!

Leszezjobb, 
üdv. itt és gratulálok! Nekem is többen mondták, hogy hetekig fájtak terhesen.

Jajj csajok, ma is elpityeredtem magam az Árnyék nélküli próbáján, a végén, mikor megkapja az árnyékot...
mmzs75
 
 


Cermiák,

tőlem kérdezted?
Ha igen, elég sokat vártunk, de nem volt uh, csak megbeszélés.
Hétfőn újra megyek! :) Ki jön még?
janula
 
 


Sese,

egyszerre írtunk! :)

Bbvirág,

az én férjem is Riesz Péternél volt, gyorsan ment és minden rendben volt.

Mmzs,

nem tudom elképzelni, hogy te ne kapd meg a saját árnyékodat!!!!
janula
 
 


Janula,
igen :). Tőled és Sesétől. Azt hittem mielőtt elkezdődik a stimu mindenkit megnéznek utrahangon.
Hétfőn még sajnos nem megyek :).
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Mmzsó,
megértem, hogy elpityeredtél :(.
De én is hiszem, hogy meg kell kapd az árnyékodat!
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Cermiák,


a tényleges kezdés előtt megnézte, hogy van-e ciszta. Legközelebb már csak a tüszők növekedését nézi! :) :)


Kár, hogy nem jössz!

janula
 
 


Értem. Hátha csütörtökön is menned kell:).
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Cermiák

Szia! Nem csinált semmit, azt hittem megvizsgál mielőtt engedélyezi a stimut.
Bementem, bepöttyözte a gépébe a Gona-s napokat, megnézte a vérvételes papírt és már nyomtatta is a Menopur adagolását, jó ha bent voltam 2 percet.
Legközelebb hétfőn vv.
sese
 
 


Janula

Tök jó, hogy lesz velem valaki aki hasonló cipőben jár, nagyon örülök Neked!
Remélem babásak is leszünk
sese
 
 


Sese,

én is örülök! :) És úgy legyen! :D
janula
 
 


Sziasztok Lányok!

Tudja valaki, hogy dr. M-nek hol van a magánrenelése?
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Szia Cicuci,
a III. kerületben a Kiskorona utca 20-ban: http://dunamed.hu/.
Jól vagy? Minden rendben?
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok csajok,

atya gatya, nem vagyok 3-4 napot és alig bírom behozni magam annyit írtatok!

Na kivel kezdjem..

Cermiák,
köszönöm szépen jól vagyok, a lábzsibbadást leszámítva!
Szerintem már 1 hónap vitaminszedés is számít, bár nem tudom hogy ezek segytenek-e az enzimtermelés fokozásában, de rosszat biztos nem teszel velük...látod nekünk milyen csodát tett a sok vitamin!Itt a lottó 5-ös esélyes manó a pocómban. hajrá a vitaminokkal!!!!Áh...és nagy gratula a saját szuri beadáshoz!

Évike
Koponya Mr eredmény? Akkor te jövő héten kezdhetsz?

Évi,
5 nap múlva UH és vv.!!!Az aspirin protectete szedem én is, még most is mivel nekem véralvadási problémám is van (Leiden mutáció, heterozigóta), de anna megkérdeztem a nődokimat, és a hematológusomat is a honvéd kórházban(Dr. Nemes), és azt mondták az Aspirin protect jó, és szedhetem ha lesz lombik mert segíti a megtapadást, csak leszívás előtt 2 nappal abba kell hagyni(vérzés miatt), de utána újra lehetszedni!

Mira,
pihizz sokat, küldöm az egymásra találós, aztán tapadós energiát! Ez volt az utolsó lombik mint Magdipetinél!!!

Sese,
Üdv itt!
szorítok az 1. lombikodhoz!Május végére mire jön a leszívás, kívánom h sok-sok szép egészséges tüszőcskéd legyen!

Edina,
Hajrá utoló lombik, hajrá hosszú protokol!Akkor tényleg hatott a DHEA!!Juhuu!! Tényleg érdekes, kíváncsi leszek én is , h akkor ki csinál majd hó végén Uh-t ha se a prof se dr. M. nem lesz.

Mzsó,
milyen volt múltkor a pároddal a közös szabadnap? Mit csináltatok?Remélem feltöltődtél picit!
Hidd el megkapod majd azt a nagy kerek  árnyékod... mert akkora pocód lesz majd  a következő lombik után pár hónappal!

Bucsok,
Türelem babót terem, tarts ki!Feltétlen írj majd 4-én mi lett a párod és a te eredményed!!


Lexi drága,
nagyon vigyázz magadra, magatokra! Gratulálok a két kis manóhoz odabent!Augusztus végére már a fürdőruciban tuti látszani fog a pocid...mert babós leszel, nem kérdés!!!
Én dpo 16-on  produkáltam 25-tesztel halvány pozitívat!


Cicuci,

üdv a folyton éhes , mindig álmos kismamik között!!Nekem az első 8 hétben sűrűn szurkált a pocakom, ez normális.Csak akkor van baj, ha menstruációs görcsök vannak, és nem múlik fél órán belül, éspersze ha vérzel.Amíg ilyen nincs addig semmi pánik, a méhed tágul, nyúlik a szalag. Még 8 nap és jön az UH...tiszta izgatott vagyok, majd írj!!!

Bbvirág,
üdv közöttünk!
Ha eddig nem volt, akkor petevezeték átjárhatósági tuti kell, főleg ha inszem, ha az eredményitek olyanok, akkor lehet egyből lombik jön, ahhoz viszont HSK kell (méhtükrüzés), anélkül nem is csinálnak lombikot. Mivel a SOTE-én csak alap hormonokat néznek, mi elmentünk külön IR és pajzsmirigy kivizsgálásra egy endokrinológushoz. Ezeket itt legtöbbünk  magánban megcsinálta, vagy kérd beutalót a háziorvostól.
Az andrológushoz mindenképp jelentkezzetek be mihamarabb ha nincs pénz magánra, mert sajnos sokat kell várni. min. 2-3 hónap. Az 1. sperma vizsgálatot bárhol meg lehet ám csináltatni, de tény hogy a 2.at csak a SOTE-én lehet, 2.-ra csak azt fogadják el!
Sok sikert kívánok nektek, és h mihamarabb kiderüljön hol került porszem a gépezetbe!

Leszezjobb,
Üdv itt!! Szívből garulálok  a két csíkocskához, a 40 szülinaodhoz is!
Ahogy Cicucinak isírtam nekem a 8. hétig szúrkált elég sűrűn a pocakom, és az normális, most a 19 . hétbe léptem és még most is néha szúr, mert nyúlnak az inszalgok...és manó átrendezi a "szobát" odabent!

Maci,
Már én se értem mit csinál veled dr. M!!
Tényleg a vitaminokat amirőlirunk/írtál elkezdtétek??

Echo,
mikor lesz a mióma eltávolító műtét?Szorítok nagyon!


Janulám,
ma mit beszéltetek? Hogy hogy nem volt UH? Most akkor csak hétfőn derül ki hogy keződhet-e a stimu??Szorítok hétfőre!! Már rá vagyok készülve a zilás sütire!


Magdipeti drága,
jobban vagy már??? íRJ!!!!
paurora81
 
 


Megjött!!!!

Ugye a Gona-t továbbra is használni kell a Menopur mellett?
sese
 
 


Sziasztok Lányok!!!!

Úristen jó sokat írtatok!!!!
Üdv az új lányoknak!!!!

Nekem ma kellett volna hogy megjöjjön de szerintem holnap fog. Így csak hétfőn megyek vv.-re,és utána a 20.-ok naponkezdeném a szurit de így nekem most,június 4.-e lesz és akkor most hogy lesz a uh???? Úristen remélem megcsinálják!!!!!
De hétfőn ha megyek úgyis megmondják.
Edina nem hívtad őket hogy hogy lesz???

Puszi.

Maci sajna hosszú lesz nekem is!!!
gabci75
Érd
 
 


Paurora,


elkezdhettem a Fostit! Azért nem volt uh, mert még nincs mit nézni! :)


Te hogy vagy, csodamami? Mindenkinek írsz, de magadról most nem árultál el semmit! :) :)


Sese,


:D :D


Igen, a Gonát egész végig szúrni kell ugyanúgy, minden nap egyet!


Lányok,


eddig mindig úgy volt, hogy megjött a menzeszem időre a Gona alatt is (vagy csúszott egy-két napot), majd elmúlt, ahogy szokott. De most barnázgattam még utána és most, mióta hazajöttem, kicsit pirosabb is van. Tudom, hogy a Gona változtathat a cikluson, csak most olyan más, mint eddig volt. Ez rendben van szerintetek?

janula
 
 


Pauróra,
már a 19. hét? Lassan félidő eltelt! :) Milyen jó! :) Mikorra várható a csodababa születése?
Lábzsibbadás mitől? Vagy az rendjén van ilyenkor?
Meg sem köszöntem még a vitamin kombót, de most itt megteszem, szóval nagyon köszönöm :), szedjük is szorgalmasan, én ráadásul szedem még a napi két elevitet és napi 2*3mg folsavat is. Meg méhpempőt is. Szóval mint egy öregmaminak annyi gyógyszerem van :).
Éppen most szúrtam meg megint magam. Hát nem mondom, hogy még mindig nem hezitálok mikor magamba kell szúrnmom a tűt, de csak arra gondolok, hogy ezzel is egyre közelebb kerülök ahhoz, hogy nekünk is legyen egy csodababánk. :)

Gabci,
nem tudom elképzelni, hogy lehet olyan, hogy senki ne legyen bent a klinikán és ne fogadjanak minket, ha már elkezdtük a protkollt.
Azt megkérdezhetem, hogy miért mondod, hogy sajna hosszú lesz neked is? Mert több idő? Vagy több szuri? Csak mert nekem is hosszú van, és már az elején nem értettem, hogy miért így döntött M. doki, ugyanis nekem vérvételem nem volt, csak műtét utáni kontrollba mentem. Nem igazán világos még a protokollok közti különbség... bár evidens, hogy a vérkép meg UH alapján akinek van, de akinek nincs? A "múltja" alapján? Ismeri már a doki betegét és tudja mi jobb neki?
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Janula,
a Fostimont is be tudod adni magadnak? Mert azt már ugye vegyíteni kell, vagy hogy is mondjam :). És napi mennyit kapsz?
Nem tudtam azt sem, hogy a Gonát végig kell adni :(.
Szurkolok nagyon a jó sok petécskéért! :)
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Cermiák, én csak a magam nevében tudok beszélni, de nekem azért csinált rövid protokollt a doki, mert 3 cikluson keresztül sem tudtam elkezzdeni a hosszút, mert a 20. napra mindig volt sárgatest cisztám, és úgy nem lehet elkezdeni a szurizást... úgyhogy amikor az utolsó alkalommal mentem a ciklus legelején és éppen nem volt cisztám, akkor mondta a doki, hogy elkezdjük rövidet.
Nekem amúgy nem Fostit, hanem Menopurt kellett adnom, az is keverős, de nem vészes egyáltalán, simán benyomtam azt is magamnak :).
Ügyesen a szurikkal, mindig jusson eszedbe, miért csinálod, szurkolok nagyon, hogy a vitaminok is meghozzák a hatásukat :).

Janula, Sese, örülök Nektek, hogy kezdhettétek a stimut, hajrá a Fostival, érjenek azok a tüszőcskék. Szerintetek mikor lehet kb. a leszívás?

Gabci, remélem maholnap Neked is megjön végre, és mehetsz :).

Paurora, de jó, hogy itt vagy :), hiányoztál már, remélem jól vagy és minden ok Veletek :).

lexi01
Budapest
 
 


@cicuci:


Ha gondolod megírom Neked dr M magánasszisztensének a számát, akitől tudsz hozzá időpontot kérni :)
lexi01
Budapest
 
 


Ja és még valami, aztán ma már többet nem írok esküszöm :) : maradt két Cetrotide-em, ha valakinek szüksége van rá, kedvezményes áron átadom.
lexi01
Budapest
 
 


Cermiák! 
Igen azért mert olyan sok szurit be kell nyomni a rövid csak 10 nap ,de nekem az első is hosszú volt és azt mondta Mdoki hogy az nekem nagyon jó volt és megint az lesz. De amúgy általában az első az mindíg hosszú!!!

Lexi igen remélem reggelre megjön.

Nagyon kíváncsi vagyok hogy mit mondanak az uh-ra.

gabci75
Érd
 
 


Cermiák,

igen, be tudom! :) nem egyszerű a kevergetés, de 2 lombik után már rutinos vagyok. Andi ma nagyon örült, hogy engem nem kell megtanítani, mert nagyon sokan voltunk és sokaknak az első, nekik meg kellett mutatni.
Napi 2x3-at szúrok ma és holnap, utána hétfőig 2x2-t. Hétfőn meg majd újra nézi a Prof.

Lexi,

köszi a drukkot! Tőlem is megy neked! :) Szerintem a hónap végén valamikor. 26.-áig van a táblázatomban hely, valószínűleg addig lesz Fostimon. A Prof. is kb 2 hetet emlegetett, amikor próbáltam érdeklődni.
janula
 
 


Paurora, 

örülök, hogy jól vagy és remélem lehet valamit tenni ami csökkenti a lábzsibbadást ( séta vagy ilyesmi).
hétfőn tök jó volt, a hajnali csodás élmény után ( tesztelés) bőgés részemről, majd 10-ig alvás. Gyakorlás, ebéd, jót sétáltunk délután a Duna- parton és a Müpa kávézójában a teraszon ( akkor még tavasz volt) sütiztünk egyet. Estére sütöttem pizzát, szóval jól megünnepeltük a sikertelenségünket

Lányok, a szurik és a mensi : a Gonától jobban vérzik az ember, mert lenyomja a hormonszinteket és nem kezd el úgy épülni a nyálkahártya, ahogy egy természetes ciklusban. Ámde jön a Fosti/ Menopur, kinek mi, és attól viszont par nap múlva elmúlik a vérzés, mintha elvágták volna, majd meglátod Janula, Sese, neked meg baromi hamar vége lesz, ha csak ma kezdődött, de a stimulálót is elkezdted ma. Igen, a Gona végig kell, a tüszőrepesztő adásának napján adod be az utolsót. Nekem is volt ilyen stimum, úgyh. tudom, milyen.

Hogy melyik protokoll, az az előzményektől függ, a kivizsgálastól. Jobban szeretik a hosszút mert kiszámíthatóbb a műtő és a Murber phd értekezése szerint több vele a jobb eredmény, nekik ez a vesszőparipájuk. Ettől függetlenül láttam a M. Nek olyan betegét, aki 2x nem esett teherbe a hisszúval és a röviddel hármasikreket fogant...

Gabci,

neked vajon minek a vérvétel, ha tudod, higy hosszú lesz és a 20. Napon kell menni? Mondták, h. Menj ciklus elején vv.re?

Maci,
miattad totál ki vagyok akadva és nem értem egyáltalán, én nem hagynám békén a Murbert a helyedben, hogy magyarázza el tisztességesen.
mmzs75
 
 


 
Lehet, hogy tényleg vannak csodák? Keddtől-péntekig bebizonyosodott, hogy igen  Mindenkinek ilyen csodát kívánok! 14 év reménytelen várakozás után, végre elindult hozzánk a mi Angyalunk 
leszezjobb
 
 


Sziasztok Lányok,

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a magyarázatokat. Most már világosabb.
És igen, megértek mindenkit, aki tart kicsit a hosszútól, én először csinálom és már most nagyon hosszú ez a hosszú protokoll, pedig alig kezdtem el :). Reméltem legalább a Gonát nem kell végig szúrni. Néha azért nekikeseredek, mert sokszor az az érzésem nem fogok tudni annyi szurit beadni . Szóval sok ez mindenből (idő, szuri, hormon, pénz, türelem), de hátha meglesz az eredménye…


Gabci,
remélem már meg is jött és te is kezdhetsz.


Lexi,
további jó pihegést, még mindig vigyázzál magadra! Mikor is tesztelsz? Vagy még nem döntötted el?


Janula,
napi 2*3 + a Gona? Tehát napi 7 szuri? Hát tényleg adja a jó isten, hogy sikerüljön Neked is és mindenkinek, aki ezt végig csinálja, mert nem kis  áldozat…


Leszezjobb,
nagyon babásak a tesztjeid!:)  Gratulálok!

Mmzsó,
napok ott van bennem, meg kell kérdeznem. Miért kell neked augusztusig várnod az újabb próbálkozással? A te választásod? Vagy el kell teljen annyi időnek? Vagy várni kell valamennyit és nyáron a Forgáchban is szabadságon vannak?


Nagyon köszönöm mindenkinek a bíztatásokat!

cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


leszezjobb


Gratulálok !!!
Vigyázz nagyon magadra !!!

Remélem sokan láthajuk a 2 db csíkot hamarosan !!!
evi89
Vecsés
 
 


És remélem nem voltam túl nyafogó, nem lehangolni akartalak :). Sem panaszkodni, csak kicsit az idő is olyan ami kihoztam belőlem a szomorúbb énemet, meg sajnos ott van bennem (mint oly sokunkban) a félelem, hogy mi lesz megint ennek is a végkimenetele... a

Szóval szép napot Lányok! :)
Péntek van egyébként is :).
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!!!!

Még nem jött meg de a hasam már nagyon fáj,ma tuti megjön. 
Mmzs én kértem a vv-t mert azt hittem lehetne rövid de ahogy kiszámoltam nincs meg a 90nap így tuti hosszú lesz. de ha már kaptam papírt vv-re akkor bemegyek,és hátha találkozok bent valakivel innen a fórumról. Jaa és megtudom hogy akkor lesznek juni elején vagy ki fog uh-t csinálni!!!!

Cermiák!
Igen tudom hogy milyen érzés addig míg a gonát szúrtam még nem is volt semmi de mikor csatlakozott a Menopur akkor már reggel 1 és este 2 szuri van ugye és az már sok. De amikor 2 vagy 3 menopurt vagy fostit kell majd szurnod akkor a kettőt vagy a hármat egy fecskendőbe szívod fel ugyhogy akkor csak egyszer szúrod meg magad,de majd ezt bent az aszisztensek elmondják illeteve megmutatják neked.

Leszezjobb!!!!!

Gratulálok neked! Vigyázz magadra!!!!


Puszi.

gabci75
Érd
 
 


Leszezjobb

Gratulálok!

Lányok lenne két kérdésem: Beültetés után milyen gyógyszerek illeve injekviók kellenek még???
A másik: mennyibe kerül a SOTE-n az embrio fagyasztás??

sese
 
 


Leszezjobb, gratulálok :)!! Teljesen meghatódtam ettől a képtől... mindenkinek ilyet kívánok itt!!!

Cermiák, csak pozitívan :). Mindenkinek vannak nehéz időszak, és ez teljesen normális, de muszáj megmakacsolni magunkat, és újult erővel tovább küzdeni :). Gabci már írta, de nekem is amikor a Menopurt kellett szúrni, és kettőt kellett egyszerre beadni, akkor úgy csináltam, hogy a két porampullához egy oldószert használtam, ezt lehet csinálni akár hárommal is és akkor egy tűvel egyszerre be lehet adni a kettőt, vagy éppen hármat. nem kell két-három külön szurit szúrni, így azért jobban hangzik :).
Még nem döntöttem el, hogy mikor tesztelek, már ha tesztelek, de ha igen, akkor igyekszem minél tovább húzni, jövő csütörtökön lesz az első vv, utána kedden pedig a második.

Sese a beültetés után valamilyen progeszteron tartalmú kúpot/zselét kell használni, én most egy ilyen klinikai kutatásban veszek részt, de erről már többen is írtak korábban, akik szintén részt vettek benne, egy új progeszteron tartalmú kúpot tesztelnek, úgyhogy ezért nem kellett fizetni, amúgy nem tudom mennyibe kerülnek.
A fagyasztást sajnos nem tudom, mivel nálunk nem tudtak mit lefagyasztani :(, de reméljük nem is baj :).


lexi01
Budapest
 
 


Hali,

na igen írtam mindenkinek csak magunkról nem.
Köszi Cermiák, Janulám, Lexi,Mzsó az érdeklődést... :)

Minden rendben velünk, ahogy írtam 1-2 apróság van csak .
Először is Pötyi szépen nő, tegnap a védőnéni már a Doppler készülékkel hallotta a hangját, így azt mondta akkor a buborékolás és az az 1 erősebb bökés már Pötyi volt bizony, nem képzelődöm.
Utálta a dopplert, először 130-as szívverés, 1 mp-cel később már 150-es. Felidegesítette a készülék, bár azt mondják minden manót.
Tüneteim, amik enyhék és elviselhetőek: mentolostól és csirkétől hányás, szó szerint, pedig az első 12-13 héten max. pici émelygés volt, semmi hányás.Így csirkét nem eszünk, és paradontaxot használok, bár az se fini, de legalább nem jön ki a reggeli  fogmosás közben!

Nehezebben viselem viszont hogy vérzik az orrom, ami persze normális a kismamiknál,...több vér, több orrváladék így több orrfújás miatt, de erre kaptam Rutascorbint ami enyhítette az orrvérzésem.
Amit nagyon nehezen viselek az a jobb lábam zsibbadása, néha olyan szinten hogy már ég!
Azt mondta a nőgyógyász hogy sajnos ez is normális tünet, van akinek a keze van akinek a lába zsibbad..ez vagy azért van mert Pötyi nyom 1 ideget, vagy mert már sajnos most elkezdi a szervezetem visszatartani a vizet. Még semmim nem dagad szerencsére (le is kopogom).
Ezzel a zsibbadással semmit nem lehet tenni sajnos, max úszás, mozgás ami segíthet, de azt mondták hogy szülés után fog majd elmúlni. Addig meg nincs más csak a kitartás, amiből van bőven.
Sokan kérdeztétek, jövö héten leszek félidős bizony, repül az idő!
Eddig 3 kg-ot híztam, viszont a pocakom alapján 6 hónapos is lehetnék már olyan nagy.
Elvileg ez nagyon jó, hogy +3-nál tartok, mert eddig átlagban 5-7 kg-ot szednek fel a mamik, persze van aki többet van aki kevesebbet.

Jövő héten csütörtökön megint UH, szorítsatok hogy ezúttal Pötyi ne legyen szégyenlős! ;)


@ Cermiák: Hajrá a vitaminokkal és nincs mit!
Az én férjem nálunk a "reggeles nővér", ő osztja a vitaminokat, amiket a femibion (ha elfogyott akkor majs a One a day-t szedek Maci ajánlásával) mellé még most is szedek. Így a reggeli kissebb marok vitamin adagra mindig viccelődik hogy tuti reggelizek???.... mert ez akkora adag hogy ezzal már akár jól is lehetne lakni!!


Puszi és ölelés nektek csajok!
paurora81
 
 


Gabci, Lexi,
így már tényleg kicsit jobban hangzik :).
És igen, tudom, igazatok van, igenis, igyekszem pozitív maradni :).
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Paurora kedves,

de jó hallani rólad! :) Biztosan nagyon kellemetlen, de azért irígylem a kismama-gondokat! Remélem azért nem fogsz vele sokáig küzdeni és zavartalan lesz minden a továbbiakban! Nagyon drukkolok már, hogy Pötyi ne legyen szégyenlős! :)

Cermiák,

ez nagyon rosszul hangzik, tudom, de azért ennyire nem vészes. Hamar rutinszerűvé válik az, ami a kezelés elején még soknak, hosszúnak, nehéznek, fájdalmasnak tűnik. És hát ahányszor megszúrom magam, mindig eszembe jut, hogy milyen célért is vállalom ezt! :)
janula
 
 


Pauróra,
persze vannak dolgok amik kellemetlenek a terhesség alatt, viszont mindenek ellenére én azt gondolom, hogy te most egy nagyon boldog kismama vagy és ez a legfontosabb. Kívánom neked, hogy továbbra is legyen szép és boldog a terhességed és ne fájjon sehol! :)

Janula,
Igen, igen, tudom. És mégis néha olyan nehéz bizakodónak lenni.
De nektek köszönhetőem, sikerült ma is összekapni magam és megint kicsit optimistábbnak lenni :).
Hajrá szurik! :)
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: