Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tündi - Remek, hogy viszonylag jól megy a beszoktatás, mondjuk a betegség után is remélhetőleg tetszeni fog neki... Gyógyuljatok meg mihamarabb ebben a szép időben!

Veronika - Mi is voltunk ovi nyílt napon ami nagyon tetszett Alexandernek :D nekem kissé kevésbé... De őt biztos felveszik a mamáék miatt. :roll: Mondjuk azért anyagilag biztos jobb lett volna a sima ovi nektek. Vagy nem?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga - ha kiírt időpont lesz (holnap kiderül), akkor császár. Szombaton már majdnem bementünk éjjel szülni. Iszonyat erős fájásaim voltak, de aztán elmúltak és még mindig egyben vagyunk. Ambival a szülőszobán voltak ilyen erős fájásaim, amik már 2 percesek voltak. De Dorka szót fogadott, hogy várja még. De holnap már jöhetne, hogy 5-én a bölcsis anyák napjára már itthon legyünk :) Ez már úgyis az utolsó hét.

Melyik oviban voltatok? Én nem mertem elvinni nyílt napra, nehogy megjegyezzék a nevét, és hogy pocakos vagyok. Így is kicsi az esélye, hogy felveszik, mert csak augusztusban tölti a hármat, ha meg megtudják, hogy kistesóval itthon vagyok, alapból fel se veszik... :(

dytke
 
 


Dytke - Mi az ÁMK-ban voltunk és hogy őszinte legyek azt se tudom, hogy a közeli másik 2 ovinak (Lakkozó és Park ovi) mikor van a nyílt napjuk, sőt lehet, hogy már le is késtük :( . Nekünk mondjuk annyiból szerencsénk van, hogy a mamáék ott dolgoznak így tuti, hogy felveszik.
Viszont nektek nincs azzal előnyötök, hogy Ambi már közösségbe jár idén és, hogy ebből ne legyen kiszakítva nem mehet tovább oviba? :shock: Csak azért kérdem mert vannak itt rengetegen így ilyen helyzetben mint amibe most ti is kerültök... És simán mentek tovább a most már nagy tesók oviba bölcsi után. Jobb lehetett volna ha inkább elmentek és akkor simán tudtál volna beszélni az ovi vezetőkkel és gondozókkal is... Egyébként szerintem mindenképpen írasd be több helyre hátha valahova fölveszik... Annyira egyik ovi sincs vészesen messze tőletek itt a telepen. És addigra meg már Dorka is jobban bírja ha többet kell menni... :wink:

Aztán mennek a drukkok a rendes szülésedért és ha az időpontod is meglenne akkor is elindulhat még magától is! :wink:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Látom az ovi dolog mindenhol nehéz. Nálunk most jól alakultak a dolgok szerencsére :)

dytke, várjuk már a babahírt :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Kinga- ma mentünk a nátha után először "oviba" de nem volt most se sírás szerencsére. Nagyon szeret oda járni Kristóf.

Dytke- én is szorítok nektek

Panndi- titeket is felvettek a Szent Erzsébet oviba?? Múlt héten jött a levél hogy mi is fel vagyunk véve ha betölti Kristóf a 3 évet decemberben.
tüni75
 
 


tüni, igen, nálunk is bekerültek a lányok :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Nálunk a bölcsi dologra vagyok kíváncsi. Sajnos nem sikerült előbb bejutni. Kaptam egy állás lehetőséget, de a Lakkozóba nem vették fel, pedig 14.ek vagyunk, tehát idén már kezdünk, ha minden igaz. De ha előbb akartam volna beadni, akkor csak egy másik bölcsibe vették volna be, és később nem lehet átjönni ide a Lakkozóba. Így ugrott a munka, pedig nem tudom mikor lesz másik lehetőségem. Szar ez a helyzet nagyon.

Gergő taknyos, köhög, alig alszik a sok váladéktól, ami nem előre jön, csak hátra. Vízszerű. Nincs láza, csak kicsi hőemelkedés.

Teljesen kikészít, mert egyfolytában visít, sikít. iszonyat hisztis lett. Csapkod, holott ezt soha egyikünktől se láthatta. Nem értem miért csinálja. Ha nem figyelünk rá, ha nem vele foglalkozunk, ha dühös, ha mérges, csapkod. Meg sikít. Ez a legújabb. Nem értem miért???
Ráadásul az utcán, ha sétálni megyünk és nem arra amerre Ő akar, olyat lerendez, hogy a hajam is kihullik a visításától. Leveri magát a földre. A párom valamelyik nap látta először. Totál kiakadt. Mi a fenét csináljak???? Mert hisztizik, de úgy, hogy oda bújik hozzám, a lábamhoz. Ha eltolom azért visít, ha nem, akkor meg ..... áááá.

Ötletek? :)

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Sziasztok!

Dytkétől sms- t kaptam. :lol:

13 óra 41 perckor megszületett Dorka 2600 gramm és 50 cm

Szívből gratulálok nekik! Jó egészséget, legyetek boldogok!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Dytke! Szívből gratulálok! Jó egészséget és sok boldogságot!

Panndi! Fruzsi is mehet oviba, ha betölti a hármat? De jó!

A csanából pedig 3-an megyünk a Szent Erzsébet Óvodába :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Dytke, gratulálok, jó egészséget Nektek! :)

Gabi, mehet majd igen :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Dytke, szívből gratulálunk Dorka érkezéséhez :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Dytke,
én is gratulálok! Sok erőt a kezdetekhez és jó egészséget! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Dytke!

Szívből Gratulálok Dorka babához! :lol:

Kriszta

Dávid, Zézé, Csana, és Sára baba Anyája
futrinka33
 
 


Dytke én is gratulálok kislányotokhoz. Minden jót kívánok nketek!
tüni75
 
 


Andi,
most olvasom Gergő dolgait... hát szerintem alakul ki az akarata, nem fogod megúszni te sem a dackorszakot... :)

Én olyat hallottam gyereknevelős műsorokban, hogy ilyenkor leguggolni hozzá, kérni, hogy nézzen a szemedbe, vagy figyeljen rád, és nyugodt kedves hangon mondani, hogy tudod, hogy dühös, mert ezt és ezt szeretne, de sajnos most a másik irányba kell menni / mást kell csinálni.
Elmondani, hogy te is szoktál dühös lenni, az nem baj, de sajnos nem mindig lehet úgy, ahogy szeretnénk...

Azt mondta a tv, hogy fontos, hogy kimondd hogy ő valójában mit érezhet: dühös / mérges, stb., hogy tudatossá váljon, hogy mi ez amit érez. És tudatni, hogy ez mással is van így, és te megérted őt, hogy miért érez így. Esetleg elmondani, hogy a te életedben mi olyan van, amit szeretnél, de nem lehet és akkor dühös leszel (de ne vele kapcsolatos legyen)

Ezt be szoktam vetni Pálminál, ugyan rögtön nem nyugszik meg, bár a nyugodt hangvételtől valamennyit nyugszik, még ott ölelgetem kicsit, de tartom magam az eredeti tervhez, hogy merre kell menni, mit kell csinálni, és előbb-utóbb, mikor látja hogy feleslegesen ellenkezik, akkor beadja a derekát.

De sajnos időt kell rá szánni, hogy magában helyre tegye a dolgokat, lenyugodjon és magadnak is le kell nyugodni, mert a szavak csak szavak, a te lelkiállapotodat érzi elsősorban... és csak utána induljatok el mást csinálni, mikor már valamennyire megnyugodott...

Kiabálás, veszekedés vele semmit sem ér, attól csak még rosszabbul érzi magát...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika, igen ez jó módszer, amúgy a Beszélj úgy, hogy érdekelje... című könyvből van, ami egy nagyon jó olvasmány. Míg törött lábbal feküdtem kiolvastam, sajnos nem mindig sikerül kiviteleznem, pedig jó ötletek vannak benne.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi,
De jo, hogy mondod ezt a konyvet! Kivancsiva tettel, beszerzem!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Nálunk hiszti esetén csak az segít, ha ott hagyom, és lenyugszik egyedül.
Bármit mondok, nem figyel, ha meg szeretném ölelni, még hisztisebb lesz, szóval néála ez nem jött be. Anno Zsófinál sem, bár ő közel sem volt ennyire hisztis, mint Fruzsi.
És Fruzsi is csapkod, pedig soha nem ütöttük meg egyiküket sem, nem tudom, honnan vette :?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Fruzsit Isten éltesse sokáig szülinapja alkalmából! :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi, köszi szépen, aranyos vagy :) Hihetetlen, hogy már ekkora...

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Panndi - Fruzsit Isten éltesse!!!!

Andi - Ez a dackorszak. Minden gyereknél más válik be, ki kell tapasztalnotok. Az a legfontosabb, hogy követekzetes legyél. Magyarázd el neki, hogy miért nem lehet, amit szeretne, és ne is engedj neki, ha már egyszer nem-et mondtál. Ha következetes vagy, akkor idővel egyre rövidebb ideig tartanak a hisztik. Ambi még ma is képes patáliát csapni dolgokért, de ha látja, hogy nem kapja meg, pár másodperces hiszti után lecsillapodik. Mi arra figyeltünk, hogy azért néha engedjünk, hogy az ő akarata is érvényesüljön.

És akkor rólunk.
Hajnal 3-kor ébredtem nagyjából 10 perces fájásokra, reggel felhívtam a dokimat (amúgy csütörtökön kellett volna CTG után mennem, hogy burokrepesztéssel megindítsa a szülést), elvittük Ambrust a bölcsibe, onnan mentünk a kórházba. 3/4-ed 9-re értünk oda, méhszáj alig 1 ujjnyi (kedden a doki nyitotta meg), 10:10 burokrepesztés, oxitocin, picit később EDA és így Dorka 13:41-kor meglátta anyát és apát :) Nagyon nagy élmény volt. (Talán emlékeztek, hogy Ambrus 31 óra után császárral született és ez nekem nagyon nagy csalódás volt). Apa vágta el a köldökzsinórt, aztán bő 1,5 óráig apával "beszélgettek", amíg engem varrtak. Repedt a hüvelyfalam, kétszer kellett varrni, mire elállt a vérzés, ezért tartott eddig. EDA miatt még 2 órát voltunk együtt a szülőszobán.
Dorka nem sírt fel, csak nyögött egyet és mosolygott. A dokim mikor másnap bejött hozzám meg is jegyezte, hogy milyen nyugis kislány, most is mosolyog, mint mikor megszületett :) A kórházban alig hallottam a hangját, ha sírt is, csak felsírt, aztán várt. Itthon is ilyen. Minden 2. éjszakát átalszik (este 7-től reggel 6-ig), amúgy 1-2-szer kel. Ambrussal egy szobában alszanak, nem zavarják egymást.
Ambi nagyon örült neki, már a kórházban jobban érdekelte, mint én. Nekiadta a maciját, simogatja, puszilgatja. Segít fürdetni.
Azért a viselkedésén látszik, hogy féltékeny, fel kell dolgozza az eseményeket, mondott már olyat, hogy menjen vissza a pocakomba, de igyekszünk sok figyelmet szentelni neki. Szerencsére Dorka elég nyugis, így könnyű dolgunk van.
És akkor néhány kép:
Kép
Kép
Kép
dytke
 
 


És a kedvenc képem:
Kép

dytke
 
 


dytke, nagyon szép gyerekeid vannak és ügyesek voltatok, még egyszer gratulálok :) Ambrus mennyi idős is most?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Dytke! Gratulálok még egyszer. Gyönyörű mindkét gyerkőc. Örülök, hogy sikerült kipróbálnod a hüvelyi szülést is!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Dytke, hihetetlenül szép Dorka babád! :wink:
Ambrus milyen nagy fiú már! :D

Te is Szabó dokival szültél, igaz?

Kriszta

Kriszta

Dávid, Zézé, Csana, és Sára baba Anyája
futrinka33
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek!

Kriszta- nem. Aszódi doktornőnél szültem.

Panndi- Ambrus 2,5 éves múlt. (2 év 9 hónap)

dytke
 
 


Nagyon nagyfiú lett :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


sziasztok!
Bocs, a betolakodás miatt, most találtam rá a fórumra, és egy kérdéssel jönnék.
Mit szükséges bevinni a baba részére a kórházba? Voltam két hete egy rögtönzött szülőszoba viziten, de elkéstem...lehet, hogy volt róla szó az elején, de lehet, hogy nem is említették. Köszönöm előre is a válaszotokat. :)
Panni
panini
 
 


Panini! Pelenka, popsitörlő, textilpelenka, pelenkázólap (amit ráteritesz a közös pelenkázóra), szerintem más nem.

Panndi! Jók az új képek! :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Köszi :) Megnőttek a lányok, muszáj volt újítani :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Gabi,
Akkor rucit nem kell bevinni ezek szerint. Köszönöm! :)
panini
 
 


Panini! Ruhát adnak benn, esetleg beviheted, amiben hazahozod, de szerintem ráér apa behozni azt később, csak legyen összekészítve.

Hoztam egy képet a gyerekekről

Kép

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


köszönöm szépen! Szépek a gyermekeid! :)
panini
 
 


Veronika- Pálminak nagyon boldog névnapot kívánunk!

Panndi- Fruzsinak utólag is nagyon boldog szülinapot!
tüni75
 
 


KÖSZÖNJÜK SZÉPEN! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Köszi szépen :)

Pálminak boldog névnapot kívánok :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok.

Lányok!

Kérdezni szeretném, hogy az ÁEK-be kell az eredeti (300 napnál nem régebbi?) házassági anyakönyvi kivonat, vagy elég egy másolat?
Készítem a dolgaimat össze és ezt nem tudom.

Előre is köszi.

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Sziasztok!

Fruzsinak boldog szülinapot és Pálminak boldog névnapot így utólag... :roll:

Mindenkinél nagyon jók az új képek lehet én is frisítek mert nagyon gyorsan nőnek az tény! :lol:

nammado - Én úgy tudom, hogy hiteles másolatot kell vinni ami tényleg 300 napnál nem régebbi, de pontosan nem tudom mert mi nem vagyunk házasok a párommal...
Tényleg végül kihez jársz? Lett választott orvosod? hihetetlen hogy már te is a végét járod mind Panndi.

Andi - Jó volt megint találkozni! :D Mindig ledöbbenek milyen nagy a kisfiad :shock: . Tényleg akkor most csak figyelni kell rá és aztán majd hozzászokik előbb vagy utóbb, hogy nagyobb a teste mint amit a kora elbírna?

Hiszti: Hát nehéz kérdés mi már Alexandernél sok mindent próbáltunk, de nem igazán használ semmi ha nagyon behisztizik :? Mostanában talán az hat rá hogy közöljük vele hogy hagyja abba mert amit akar azt nem lehet éppen akkor. Aztán most már Ákos is elkezdett hisztizni, mert piszkálják egymást... (Elveszik egymástól a játékokat vagy mind a ketten ugyan azzal akarnak játszani... :wink: )- tiszta testvér féltékenység... :lol: Egyébként Alexander 2 évig nem nagyon hisztizett nagyon jó természetű gyerek volt ami Ákos miatt megváltozott egy kicsit... :? de még mindig alapvetően nyugodt gyerek Ákos már más kérdés ő nyugis baba volt aztán most már rendesen kinyílt a csipája... :wink: És végre néhány napja kibujt végre az első foga hegye! Ugyan úgy mint anno Alexandernél fölül a bal 2-es :D

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Liliommanó

Köszi. Majd még érdeklődöm azért. Gulyás István dokihoz járok. Tényleg rettentő gyorsan megy az idő... Lassan ismét anyuka leszek. :D

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Sziasztok!

Dytke
Gratulálok itt is még egyszer.
Én az EDA- n kicsit ledöbbentem, császár után nem hagyják máshol, mert ha szét válik a heg, nem érzed... érdekes ez nekem.
Na és milyen volt így szülni?:)

Minden ünneplőnek sok boldogságot kívánok!

Kép
Kép
susytunder
 
 


nammado - Gondolom Berci is alig várja már haza a kis tesót...

Suzy - Látom nálatok is lassan szülinap közeledik... :wink: Mível készültök a kis hölgy 1. szülinapjára?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok.

Liliommanó
Igen, nagyon várja. De azért tartja a sorrendet. Most arra készül, hogy Apával lesznek ketten, vagy megy nyaralni a Mamuhoz (Anyum :)). Szerencsére ez az "apró" mozzanat sem maradt ki nála. :)

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Sziasztok,
már nagyon régen voltam, és most olvastam a híreket!
Dytke, sok szeretettel gratulálok és sok boldogságot kívánok Dorka babának, nagyon örülök, hogy a második gyermeked ilyen nyugis baba lett, ajándék ez :), és klassz, hogy nemcsak a természetes szülést, de ezt is megtapasztalhatod! :)

Gabi, nagyon helyesek a gyerekek! Adél eléggé hasonlít rád, nem?

panndi, tényleg jók a képek, én is csak elcsodálkoztam, hogy megnőtt Fruzsi haja! Már igazán nagyos! Boldog szülinapot neki!

Veronika, Pálminak boldog névnapot! :)

Bocs, ha kimaradt valami fontos!

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szalamandra! Köszönöm szépen. Sokak szerint Adél tiszta apja, szerintem is. De a szeme, szája , orra az enyém és talán a mosolya is, talán ezért tűnik úgy, hogy nagyon hasonlít rám. Az alvása viszont az apjáé.

Már hónapok óta agyalok az alvásán. Este későn alszik el, kb fél 10 vagy még később, reggel nem lehet felkelteni. 7.15kor próbálom kelteni, de kiabál, hogy "jóéjt van". Délben max 2órát alszanak, legkésőbb 15.15kor keltik őket. Általában 4kor már itthon vagyunk és lenn vagyunk fél 7-ig. Rohangál, biciklizik. Nyolcra alváshoz kész, olvasom a mesét. És nem bír elaludni, forgolódik, kiabál Ákosnak stb. Van valami ötletetek?

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi,
Palmi ugyanez, csak 1 ora csuszassal.
22:30-23:00 fele alszik el, reggel 8:30-kor olyan melyen alszik, hogy keptelenseg felverni.

Csanaban nem alszik el 13-kor csak 14-kor es 15-kor keltik, ugyhogy az csak 1 ora hossza bent.

Megyunk levegore 1-2 orat, de este 10-kor meg ugral ezerrel...
Kb. egy ora hossza mire elalszik.

Most is itt forgolodik meg...

Ovono szerint a keltessel kellene atallitanom, de nem megy. Reggel zajonghatok, simogathatom, felhuzhatom a redonyt, semmi...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


veronika, nem próbáltad azt, hogyha nyolckor szeretnéd felkelteni, akkor már hétkor elkezdesz zajongani? Lehet, hogy csak nagyon lassan ébred, és több idpre van szüksége reggel.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Hát igen, lehet hogy itt a baj, hogy én is későn kelő vagyok :)
Akkor csöng az óra, amikor Pálmival kelnünk kellene a csanához, egyébként én aludnék még :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hát, akkor esetleg próbáld meg hamarabb ;)

Gabi, szépek a gyerekek :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi,
41 nap... hú, már mindjárt itt van Gáborka! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Hát igen sok helyen gond az alvás annyira ez alól mi sem vagyunk kivételek, mondjuk engem csak a lefekvés időpontja zavar egy kicsit, de ebben is hozzánk igazodnak a fiúk ahogy nagyjából a kelés is így alakul. Mi olyan 7:00 - 7: 30 között kelünk reggel Ákos néha hamarabb de az is csak 6:30 környéke és akkor még kap cicit mondjuk vissza nem alszik csak nagyon ritkán...
Dél után változó attól függ mikor érünk haza a sétákból és milyen hamar kajálnak meg (ha hajlandó Alexander enni :( -ezzel most 2-3 hete nagy gondok vannak!). Így Alexander csak 1 és 2 között megy aludni. igaz 2-3 órákat alszanak délután nagyjából együtt.
Este Ákos 9 körül megy aludni Alexander 10 táján. És ez így megy mondjuk ez nyáron mindig megváltozik most kíváncsi leszek tényleg így lesz e :roll:
Ja és Alexander csak úgy alszik el hamar ha melléfekszem a mai napig, pedig már volt olyan is hogy saját magától elaludt... de csak délután este még sose sikerült (szerintem apa miatt van... :wink: :?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: