Új privát üzeneted érkezett!

Bibar!

Rendbe jött már Olivér??
Szép nagy pocakod van!! :)

Juci!

Gondolok Rátok holnap!

Gabi!

Ajándék ügyben sajnos én nem tudok segíteni. :(

Elan!

Igen, emlékszem a balesetetekre. Ati is olyan, mint a szemfényvesztő! Akkor tudok kiakadni amikor fut ki a szobából a feje, meg hátrafelé van, mert még valami érdekeset meglátott. :shock:

Süni!

Ez valóban nem könnyű időszak. Mi is sokat kínlódtunk. Ati is korai kelő volt. Ha fél 7-kor kelt, akkor én már összetettem a 2 kezem. :)
Mi is úgy csináltuk, mint Elan. Mindig kicsivel kitoltam az alvást, és szép lassan megszokta. Igaz volt olyan, hogy ebéd közben már majdnem elaludt, de olyan is, hogy mire beértem Vele a konyhából a szobájába, már aludt a vállamon. :)

Rólunk:

Hétfő óta hőemelkedése van Atinak. Kedden voltunk a dokinál, mert ugyan én a fogára tippeltem, de mivel nem tudtam megbizonyosodni róla, mert a fiatalúr nem enged benézni a szájába, így volt a legjobb. Tényleg a fogai jönnek. 4 egyszerre, ebből 3 őrlő. Szegénykém alig akar enni. :( Mondjuk van miből leadni, de akkor is rossz nézni, hogy mennyire kínlódik.

Dobok pár képet:
Kép reklám néző póz :D

Kép ebédelek

Kép
nika28
 
 


Benszi!

Jó, hogy végre itt vagy! :)

Sajnálom a gerincsérvet!! :(

Nagyon jók a képet! Hatalmasat nőttek a gyerkőcök!

Köszönöm a kérdést! :)
Panna nincs még itthon, de már 1790 gr, és lassan kikerül az inkubátorból. Szépen van teje a sógornőmnek, nemsokára szoptathatja is. 45 gr-okat eszik. :)
Hála az égnek egészséges baba, csak még nagyon csöpp. :)

Kép
nika28
 
 


Juci!

Gondolunk rád holnap :)

Benszi!

Csodásak az ikrek :) Fogjuk rá hogy megvagyok, még szedek antibogyót, amitől candidás vagyok...

Nika!

Ati édes nagyon :) A reklám nálunk is sztár :) Az evés nálunk még több kosszal jár :)

Igérem jövök még, de sok a meló :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!
Tudom, hogy kellett volna írnom, de örültem, hogy élek. :( Hát jó hosszú volt az első 12 hetünk. Nagyon megviselt, sokkal jobban, mint Lőrincnél. Berobbant a hátam, a talpam, a szám, alig tudtam kinyitni, valami ízületi gyulladás, gyógyszer persze nuku. Hányingerem volt egész nap és az extra fáradság és migrén. Szerencsére már egyre jobban vagyok. A 15 hét ellenére még szerintem alig látszik rajtam valami. Holnap megyünk a terhesgondozásra. Remélem minden rendben lesz, ilyenkor mindig izgulok. Voltunk tarkóredő vizsgálaton, 2 mm lett és mindene megvan, aminek lennie kell.. :) Kombinált teszten is voltunk, annak is jó lett az eredménye, szóval elvileg már csak az AFP-n kell kicsit izgulni. Meg persze, hogy kiderüljön a neme. De szerintem fiút várunk megint, mintha láttam volna valamit.. bár Viktor szerint csak a köldökzsinór lehetett, mert a 12. héten, ha csak be nem terpeszesít, akkor még nemsok látszik. Hát majd kiderül.

Háznézés projekt egyelőre leállt, idén már nem megyünk sehová. Állítólag visszahozzák a szocpolt, az meg nem jönne rosszul, szóval kivárjuk az idei évet. De, hogy őszinte legyek, nem találtunk olyat, ami tetszene csak drágán, ami meg lett volna a mi kategóriánkban, azt háát nem merném bevállalni olyan állapotú. Most meg már nem mernék nagyon költözni, nehogy baj legyen a méhszájammal a cipekedéstől. Próbálunk vigyázni. ha most akadna valami, akkor csak a nyár közepe körülre lehetne belemenni, az meg már 7. hónap. Hát evvan.. :(

Most nálunk elég jó időszak van, ami Lőrincet illeti. Zsiványkodik, jópofa dolgokat csinál, és viszonylag könnyen helyre lehet tenni az egóját. A dühkitöréseit sikerült visszaszorítani, bár volt pár nehéz hetünk, mire megértette, hogy nem az van, amit ő akar. Nekiállt rendesen beszélni, irtó zabálnivaló, és múlnak a hisztik is, vagyis hamar leszerelhető, szóval összességében alakulunk. Mire Lőrinc megalakul, épp lesz egy új alakítanivalóm.. :) Szerencsére nem betegeskedünk.

Elan, nálunk is kicsit befele áll a lába Lőrincnek, de szerintem, ahogy egyre jobban megy, úgy múlik neki, a tél végén rendesen csámpás volt. Egy professzor beszélt erről valamelyik adón, hogy a legtöbb gyereknél van ilyen és, hogy nem kell vele különösen foglalkozni, magától elnövi majd. Látom még Ti sem esztek önállóan. Mi sem, szerintem ezt is csak kamaszként lesz hajlandó egyedül. :lol: :oops: :cry:

Gabi, az ajándékozás nálunk is nagy fejtörést okoz mindig. Lőrinc nemigazán játszik semmivel tartósan. Ami most megy az a gyöngyfűző, a Duplo és a rajzolás. Ezeket csinálja a legtovább. De ő leginkább unatozni szokott. :oops:

Benszi!! nagyon nagyot nőttek a gyerekek, el sem tudom dönteni kire hasonlítanak inkább. Nagyon helyesek. Hihetetlen, hogy ovisok lesznek. Az enyém úgy tűnik, csak 5 évesen lesz ovis.. Annyira ki vagyok akadva. Azt mondták az oviban, ha anyuka gyesen van tesóval, nem veszik fel korábban, mert a rászorulók elsőbbséget élveznek még egy 4,5 évessel szemben is. :evil:

Süni, sajnos csak tényleg ez a módszer válik be, amit a többiek írnak, pár hét alatt szerintem sikerül délig kihúzni, hogy addig ne aludjon el. Aztán majd hidd el, jó nagyokat alszik délután, Lőrinc, ha nem ébreszteném fel képes lenne 4 órát is egyhuzamban aludni. Régen meg összesen 1-2 órát aludt, amíg részletekben aludt.

Bibar, gyógyuljatok meg mihamarabb!! Jó nagy a pocakod. :D Olivér nem rúgja meg altatáskor, vagy ha az öledben van?

Bocsi, de most csak ennyi, mert Lőrinc szétszedi a lakást.

Na azért még gyorsan két kérdés: más gyerkőcnek is vannak ilyen barnás csíkok a fogán? Mivel szeditek le? Ez nem fogszuvasodás, hanem valami ledörgölhető csík. A doki szerint sok gyereknek van, nem kell vele foglalkozni, de elég ronda, szóval 5leteket plíz. A másik, hogy ki milyen pelust használ, amiből nem pisil ki a gyerkőc? Lőrinc még irtó messze van a szobatisztaságtól, így valami nagy nedvszívóképességű pelust próbált valaki?
Kép Kép
torolve_20130114141731
 
 


KAta,
Libero, és a pelenka súlytartományának alsó részbe essen Lőrinc súlya. Mi Mátéval 7-es mérettel fejeztük be a pelenkázást. Az éjszakát kibírta 15 kg-osan.

Bocsi, csajok, csak kutyafuttában, de már akartam valamit reagálni. Szia Mindenkinek!

Fotók továbbra sincsenek. Még a szülinaposokkal is lógok. :oops:

Gabi,
azt hiszem Te kérdezted a 2 éve szülinapi ajándékokat. Írom tapasztalattal együtt. Ha jól emlékszem volt
- Play-Douh gyurmakészlet és hozzá fa vágódeszka nyújtófával (de még mindig eszi, és azzal telik a gyurmázás, hogy "Máté ne edd meg", úgyhogy ritkán kerül elő),
- halom könyv - Böngésző 1 része, Bartos E. Bogyó és Babóca, ill. Anna, Peti, Gergő, Ha majd hatéves leszek verseskötet, (ezek azóta is mennek),
- egy tricikli déditől (de ezt idén kezdte el használni, amikorra már kinőtte)

Witch,
van egy jó candidás összefoglalóm. Elküldjem emailben? Jobbulást?

Nálunk az van, hogy költözködtünk április közepén. Még mindig tart a kipakolás, de nyár végéig nem is gondolok arra, hogy végzek. Szerencsére a gyerekek elég jól vették az akadályokat, legalábbis eddig. Számítok rá, hogy később talán lesznek gondok, de nem biztos. Én nagyon jól érzem magam, és ez v.szeg a gyerekekre is kihat majd.

Mátét beírattam a óvodába. Szeptemberben kezd. Kis-középső osztott csoportot választottunk. 7-en lesznek újak a csoportban.
Kornélt beírattam a bölcsödébe, de még nem tudom, hogy novemberben vagy januárban kezdjük. Függ attól, hogy sikerül visszamenni dolgozni.

Fiúk nőnek, mint a gomba. A kisebb náthákat leszámítva jól elvannak.
Máté néha hajlandó ceruzát venni a kezébe, és rajzolni. Hiszti hegyek, de egyre jobban kezeljük. Mindent szét akar szedni, megnézni hogy működik. Az óvodai nyílt napon a kazánház és a takarítóraktár a porszívóval tetszett neki a legjobban. Már látom, hogy lelép a csoportból, és a karbantartónál találják majd meg.
Szókincse folyamatosan bővül, választékosan beszél, és bárkivel leáll dumálni, ha érdekes témát talál. Néha igen égő, hogy vadidegen embereket leszólít az utcán. Pl. cekkeres nénit: Mit viszel néni a tologatós táskádban?

Kornél, mint egy kis díjbírkózó. Zömök, de nagyon mozgékony. Továbbra is tejmentes diétán van. Várom a gyümiszezont, hátha sikerül megállítani a hízását. Jelenleg gyakorlatilag szénhidráton él. Na jó, eszik párolt zöldségeket is, de csak ebédre. Délután nagy kegyesen belök egy kis almát, banánt, v. meggybefőttet, de elvárja a zsömlét, kekszet, tésztát, amit lehet kézbe fogva hurcolni, és közben tenni-venni. Továbbra sem képes végigülni egy evést.

Nagy cipőbevásárlást tartottunk a múlt héten. Két pár szandál, és Kornélnak egy cipő, mert nem bírja ki őszig, és eső idején kell egy zárt is.

Máté 3. születésnapja:

Kép
Kép
Kép

Puszi Mindenkinek!

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok!

Jó hírekkel jöttem:

"Örömmel tudatjuk, hogy Meiszter Panna Lara 2820gmal és 49cm-rel megérkezett. Csodaszép!"


És valóban csodaszép, kaptam mms-ben képet is, de azt sajnos nem tudom feltenni ide.

Szívből gratula még egyszer Juditéknak!!!! :D :D :D :D

Kép

Kép
mamm
 
 


Jajjdenagyonjóóóóó!!!!! Ezért ugrottam be, hogy érdeklődjem Juciék iránt.
GRATULÁLOK A CSODASZÉP PANNÁHOZ!!! Képeket minél hamarabb!!!

KépKép
süni76
 
 


Juci!

Gratulálok!!!!!:)
Egész nap vártam a híreket! :)

Kép
nika28
 
 


Gratulálok Juciéknak!!!!

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Sziasztok!

Juci

Gratulálok Panna megérkezéséhez. Jó egészséget, sok tejcsit kívánok.

Benszi Nagyot nőttek a gyerekek. Így elszaladt már az idő, hogy már óvodába mennek. Dóra utolsó két képen igazi kis huncut. Sajnálom a gerincsérvet, jobbulást neked.
Nekünk a doki azt mondta, hogy meg kell várni, hogy 2 éves legyen Marcell és utána lehet műteni. Júliusban lesz 2, ősszel konroll és műtétre időpont kérés. Próbálok szeptember első hetében bekerülni a dokihoz, hogy minnél előbb túl legyünk rajta.

Nika Ati reklám nézős póza nagyon jó. Nem irigyelek a fogzás végett, de hamar kijönnek. Nálunk december és június ment el úgy, hogy 4-4 fog jőt egyszere és még nem volt 1 éves. Szószerint óránként kelt éjjel. Semmi nem használt rá, amitől jobb lett volna neki. Sógornőd hogy van? Kislány szépen fejlődik.

Vikkata Sajnálom ezt a betegséget, De tul vagy rajta. Most már jobb lesz. Lőrinc nagyot nőt. A foggal kapcsolatban nem tudok segiteni. Nekünk nincs ilyen gondunk. Pellust mi régóta Pennyset használunk, néha Liberót. Mindkettővel meg vagyok elégedve. Nálunk is volt nem egyszer másfajta pellusoktól ilyen baleset.
A lakásvásárlással megértelek. Szerintem is várjatok, hogy mit hoz az uj kormány. Mi felujitani szeretnénk a lakást és mi is kivárunk. Állitólag vissza hozzák a Széchenyi programot, hátha lehet pályázni rá, lesz olyan lehetőség amit mi is ki tudunk használni.

Share Boldog születésnapot igy utolag is Mátének. Nagyot nőt a fiu. Nálatok is már óvoda, bölcsöde kerül szóba. Szalad az idő.

Gabicsibe Kérdezted az ajándékozást. Na én a fiamból kiindulva.
Fa gyurótábla, nyujtófával. Müanyag edénykészelet. Nem drágát nézek, csak olcsót, mert időnként repülni is fog. De ha főzök ő is azt akarja csinálni. Taliga. Apa utánzás. Játék autó.
Pellus, pellus. Na ezeket szét osztom az ajándékozni kívánok között és osszák be ki mit vesz a gyereknek.
Tőlünk most kapot egy rakás könyvet. Az alexandra könyvkiadónál 50-80% kedvezménnyel volt gyermekkönyv akció és jól bevásároltunk belőle.

Most csak erre az oldra tudtam reagálni, próbálok vissza olvasni.

Rólunk. Visszamondtam a m.helyemen a melót. Rögtön tp-zel nem akarok kezdeni. Ilyen betegen, hosszú távon nem vállalja senki a gyereket. Igy ezt az évet itthon töltöm, de ha sikerül a lakás felujitáshoz kezdeni akkor jövőév ősszig kihasználom a gyest.
Na meglátjuk mi lesz belőle.
Marcell most jól van. Gyorsan le is kopogom. Jön a 17, 18 fog.
A 17-es fog egyik sarka kint van. Eleven kis köjök.
Tegnapi történet. Lakásban raktunk ki egerragasztot, jól eldugva.
Már egy ideje kint van. Mig én az uzsonna maradékát szedtem össze, ő képes volt előhalászni. Sirva jött, hogy nézem a kezét meg. Mind a kettő csuklóig ragasztos. Nem győztem sebbenzinnel szappanos vizzel surolni. kb félóra. De az én teljesen kiakadtam.
Hivtam a dokit is, hogy csináljak-e valamit még vele, de ez elég volt. Szerencsére szájába nem vitte. Egy hete, annyira motorozot, hogy bele eset a rózsába arccal. Szép vonásai lettek a homlokán.
Azóta is incselkedik a rózsákkal.
Mondták, hogy eleven lesz, de ennyire. Sejtésem szerint ez még a kezdet. Na jól elárultam magunkat.
De imádom. Mikor csak ugy odaszalad és nyakamba borul, minden el van felejtve.

Na megyek, kezdődik a nap.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Juci!

Szívből gratulálok! Jó egészséget, sok boldogságot kívánok!!!!

Kép
Kép
share
 
 


Juci,
Szívből gratulálok Nektek! sok örömöt az új kis jövevényhez!

Ígérem hamarosan írok, csak nagyon nincs időm Uche mellett, de jövök. Olvasni olvaslak Benneteket!
Minden gyerek csodaszép és irtó nagyot nőttek!

Puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Juci!! Szívből gratulálunk!!!! :lol:

Erika! sajnálom a műtétet, annyira szorítok, hogy addig valami csoda folytán mégis megoldódjon a probléma. Lehet, hogy hülyeség, de gyógymasszőr rendszeres masszírozással nem tudna segíteni?

Rólunk: tegnap voltunk dokinál, méhszáj meg van kicsit rövidülve, kímélő életmód, szerencsére nyitva nem vagyok. :oops: Megint visszafokoztak 14 hetesre. És a nagy hír, hogy valószínű, hogy KISLÁNY, vagyis a szakavatott szemek nem találtak fütyköst. Persze még ne éljem bele magam.. hehe.. :roll:
torolve_20130114141731
 
 


JUCI!

Szívből Gratulálok, ma csak a hírekért néztem be, sokat gondoltam rátok tegnap :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok

Juci, szívből gratulálok Pankához, teljes egymásban nagyon sok örömötök!

Annyira jó, hogy lassan mindenki visszaszállíngózik! Örülök neki nagyon!

Benszi, köszi a bokabedőléssel kapcs. tapasztalatokat, nekünk is ezt mondta a doki! Várom a meleget, amikor majd mezitlábaztatni lehet Gábort, biztos lesz nagy nyafi a kavicsos talaj miatt :) Hiába, a selymes talpacskák hátránya :D
Nagyon szépek a srácaid, örülök, hogy szemmel láthatólag nincs bajuk a főtt-kajanélküliség miatt, jó ilyet látni ;)
Sajnálom a gerincsérvet, jobbulást! Januártól visszamész dolgozni? Akkor addigra rendbe kell jönnöd, ugye?

Nika, sajnálom szegény Attit :( Hanem milyen ügyesen eszik! Jó ilyen látni, legalább fotón! :)

Vikkata, először is, irigy vagyok a kiscsajszi miatt! :D Lőrinc még mindig csudajóképű, olyan nagyfiús már ezeken a képeken! Sajnos fog-témában nem tudok segíteni, Gábornak nincs ilyenje. Mármint csÍkja. Pelusból mi Liberózunk. Úgy van, ahogy Share írta, mindig akkor váltottunk méretet, amikor elérte a súlya a peluson jelölt alsó határt. Nálunk csak nagyon ritkán van kipislantás, inkább csak ha extrém sokat iszik Gábor, és elfelejtem cserélni ...

Share, gratulálok az új otthonotokhoz! Jót nevettem ezen a sztorin Mátéval a karbantartóknál :D Nagyon jók a képek, ez a torta!!!??? Nálatok is dúl a Thomas-mánia? Nálunk most kis pihi van e téren, de azért mindig örül, ha meglátja valahol a mozdony képét.

Erika, hát nem egyszerű a fiad :D Gábor ennyire nem csintalan, de lehet, hogy csak alkalma nincs rá, se rózsa, se egérragasztó :) Nálunk a locsolás megy, állandóan vizezne, töltögetne egyik edényből a másikba, na de jön a nyár, majd csak kijátssza magát ezzel.

Nálunk minden okés, csak a régi nóta megy: válogatás kaja téren meg alvásgondok. A legújabb, hogy délután nem nagyon akar aludni, egy héten belül már a második alkalom, hogy kihagyja. Persze délutánra már olyan zizi, de hiába teszem le, visít, hogy fel akar kelni. Kaja: szénhidrátfüggő, gyümölcsöt már csak hosszas rimánkodások árán tudok belediktálni, főtt kajáról lassan nem is álmodom. Pogácsa, joghurt, keksz, tészta menne minden mennyiségben továbbra is. Hogy kitől örökölte ezt?

Kép
elan
 
 


Benszi, csodaszépek az ikrek! Sajnállak a gerincsérv miatt.

Nika, édesek a fotók Atiról!

Elan, Gábor mindig ilyen problémás volt az evéssel? Vagy picinek azért többmindent evett? Azért remélem megoldódik idővel! Nem lehet könnyű Neked se. Én tuti idegbajt kapnék miatta.

Jerika, milyen jó lenne, ha nem lenne szükség a műtétre! De ha mégis, biztos minden rendben lesz. Húúú, veszélyes Marcell a növényekre :shock: Én is azt vettem észre egyik nap, hogy a rózsákat fogdossa. Szerencsére nem nyúlt bele a tüskékbe. Muszáj lesz körbenéznem a kertbe és eltüntetni a veszélyes növényeket.

Share, én is olyan jót nevettem Máté óvodai nyíltnapján, illetve azon, hogy hol fogja majd a legtöbb időt tölteni :D

Vikkata, csak csendben gratula a kislányhoz! Akkor most szorítsunk, hogy a következő uh-ig ne kerüljön a lába közé semmi?

Zéti már tegnap és ma is kibírta ebédig alvás nélkül. Azért nem vitte túlzásba az ebéd utáni alvásokat. Tegnap 1 órát, ma 1,5-et aludt. Viszont délután be tudtam tenni úgy a kiságyba, hogy ugyan aludni nem aludt, de szépen eljátszott egyedül legalább fél órát. Úgy látszik, az volt a csendespihenő. :D Eddig a húslevesen kívül szinte mindent külön főztem neki, de asszem holnaptól lassan hozzászoktatom a mi kajánkhoz. Tegnap már egy kis fasírozottat kóstoltattam vele. Eddig úgy tűnik, nem lesz gond az etetésével. kopp-kopp-kopp

KépKép
süni76
 
 


Elan,
bízz abban, hogy ez időszakos!
Máténál is kb. ennyi idősen kezdődött a válogatás. Pedig ő addig szinte mindent megevett (talán a karfiol, a kelkáposzta és a kelbimbó nem ment neki), és hatalmas mennyiségben. Gyümiket is.
Próbáltam, hogy nem adtam neki azt, amire éppen rá volt kattanva - pl. főtt tésztás időszak nála is volt, de nem evett mást, és pár óra után szinte kezelhetetlenné vált - szerintem az éhségtől, úgyhogy végül feladtam, és kapott. Azt mondják, a gyerekek tudják, hogy mire van szükségük. Ha mindig felkínáljuk neki a lehetőséget - vagyis főzöl, ahogy szoktál, és tálalsz neki is, akkor éhen nem fog maradni, de tukmálni nem szabad, csak megmakacsolja magát. Nálunk tényleg így van. Ha kapott az áhítottból, akkor mellé be lehetett csempészni mást is. Nem mindig, de előfordult. Most pl. borsó megy, répa nem. 1 hónapja fordítva volt. Kap mindkettőt, és szépen kiszedegeti, ami nem kell.
Kornél is szénhidrátfüggő, pedig ő dagi is. Annyira féltem, hogy majd így marad, és csúfolni fogják. Én is duci gyerek voltam, és sokat szenvedtem emiatt. Szerencsére, mozgékony, ezért bízom abban, hogy rendszeres sporttal nem lesz nála gond.

Alvás: próbálkozik a fiatalember! Tartsatok ki!!!!! Következetesség! Bölcsiben és oviban úgy csinálják, hogy rögtön evés után teszik őket ágyba, nehogy eszükbe jusson játszani. Kicsit elpillednek a kajától
Szintén volt ilyen időszakunk, rengeteget küzdöttünk Mátéval, de megérte. Csak havonta 1-2 alkalommal fordul elő, hogy nem akar jönni aludni. Még mindig alszik 1-2 órát, ezért tudom, hogy igényli, így nem engedem, hogy kínozza magát és bennünket is. Viszont, ha úgy alakul a programunk, hogy 3-ig nem tud aludni, akkor már nem engedem, mert este megy a tiltakozás.

Süni,
Nektek is kitartás az alváshoz. Menni fog! És a kaja is.

Csajok! Egyre inkább be kell látnom, hogy a következetesség általában célravezető. Azt is be kell látnom, hogy erre nem mindig képes egy anya. Egyensúlyozni kell. Talán későnérő típus vagyok, hogy erre csak 3 év alatt jöttem rá. :oops: :roll: :lol:

Nika,
kitartás a fogzáshoz!!!!!!!! Gyorsan vége lesz ennek az időszaknak is.

Bár Máténak még csak most jön az utolsó rágó foga. :shock: Nem kapkodja el. Frászt kaptam, amikor közölte múlt héten, hogy fáj a foga. Nem győztem nézni, hogy hol a fenében lyukas, mi van vele, hiszen mossuk, és szépek. Aztán rájöttem, hogy ő lent mutatja, hogy fáj, ahol már kint van a foga, de éppen fölötte jön az utolsó fog. V.szeg feszített neki az egész állkapcsa, és inkább ott érezte a fájdalmat. Jó lecke volt arra, hogy hajlandó legyen normálisan fogat mosni, és megengedni, hogy időnként én is átsikáljam. :twisted:
Ha már fogzás. Kornél lassan utoléri a bátyját. A költözés hevében észre sem vettük, hogy a 4 szemfoga egyszerre bújik kifelé. Néhány éjszakai ébredéstől, nyálzástól, és nappali nyűgösségtől eltekintve semmi extra nem volt. Ezek amúgy is vannak.

Jerika,
mit mondjak, nem semmi fiacskád van! Elevenségből ő is ott van az élvonalban. Egérragasztó! Durva!!!
Sajnálom a munkát, de, szerintem, jól döntöttél. Főleg, ha más terveitek is voltak.

Nem akarom elkiabálni, és mivel nem mondhatom még el senkinek, elmondom hát mindenkinek alapon... neeeem, nem lesz még egy kistesó :wink: .....
Szóval beszéltem a főnökömmel, és egyelőre úgy néz ki, hogy januártól vissza tud majd venni (amíg itthon voltam, lejárt a határozott idejű szerződésem). Munkakör egyelőre bizonytalan, elég nagy a szervezet, de nem nagyon válogathatok. Komolyan, én már ott tartok, hogy a portán is elüldögélnék, csak ne gyesen kelljen tengődnünk januártól.

Agnese,
nálatok hogy alakulnak a dolgok???????

Jók legyetek!!!!

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok!

Sikerült az előző oldalt is visszaolvasnom.

Bibar Jobbulást a fiadnak. Sajnos ismerős érzés. Nagyon szépek vagytok. Kamilla nagyon aranyos, Olivér meg igazi nagyfiu már.

Baby Jobban van már Bendegúz. Utólag is boldog névnapot a fiadnak.

Süni Zéti egy igazi kis vasgyuró. S jól látom, hogy kis huncut?

Gabi Szopival kapcsolatban. Mikor sokkat volt mellen, akkor néha nagyon elegem volt. De most, hogy egyszer esetleg kétszer, akkor pillanatok alatt elintézi. Ugynéz ki, hogy a délutáni alvás után kell neki, az esti már nem érdekli, ritkán kéri csak. Szóval most ugy érzem, hogy egy korszaknak vége. Furcsa, picit fájdalmas az elszakadás.

Vikkata 9 hónapos korától hordtam Dévény tornára. Az sokat segitet. Mindkét oldalra szépen forditja a fejét. De baloldalra billenti. Most már nem irták fel a Dévényt neki, nem hordom, s látom, hogy bizony áll neki vissza a fejtartás. Hiába tornáztatom, kenem. Muszály túl lenni rajta.
Halkan gratulálok a kislányhoz. Akkor a nemek aránya egyforma lesz a családban.

Elán Ismerős a kaja téma. Nálunk is volt jó egy hónap-irtam is-, hogy turmixoltam a levesbe a zöldséget. Na mostmár nem kell eszi belőle. A gyümit is eszegeti. Csak kitartás az etetéshez. Hatalmas türelmet.
Alvás nálunk ugy megy, hogy rögtön ebéd után fektetem is lefele.
Ujabban délutáninál nem kell altatnom, beteszem a kiságyba és magától alszik. De az esti változott megint mellettem hajlandó elaludni, pedig már esti is kiságyban történt. Mindig változik.

Süni Mi is 2 órát alszunk délután. A fiad is szépen át áll az egyszeri alvásra. Az étkezéshez kitartás. Visszaemlékezve, örültem mikor a mi kajánkat eszegete és izlet neki.
A balesetveszélyről csak annyit, hogy mindentől nem tudod megvédeni. Neki minden uj, és megfog, megvizsgál. Nem is gondolná az ember, hogy mi lehet rá veszélyes. Ismerkedik a környezetével és folyamatosan tanul.

Share Teljesen egyetértek a soraiddal, jobban én sem tudtam volna megfogalmazni. A következetesség a lényeg. Csodálkoznak, hogy ragaszkodom az étkezések időpontjához, a délutáni alváshoz, s az asztalnál evéshez. Nem engedem kajával rohangálást. Főleg a szobában való étkezést tiltom. De a gyerek ezt megszokta és igy természetes neki. S mostmár páran igazat adnak nekem.
Az utcában az egyik anyuka az uzsonát a fia biciglizése közben adja oda. De szó szerint fut utána és dugdosa fia szájába be a falatokat. Még a hideg is kiráz tőle.
Szoritok, hogy januárban kezdhes a munkában.
Nekem is jó lett volna dolgozni, valami mást csinálni, de...
Ezzel nem érzem magamat rossz anyának, s látom, hogy a gyerek meg igényli a közösséget.

Na megint hosszú lettem. Ritkán jövök.
Bevallom néha benézek a bmcbe járunk forumba is. Rengeteg a kismami. Szívesen olvasnám itt a sorikat. Remélem benéznek hozzánk.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Málna Hogy vagytok? Sokszor gondolok rátok, rég olvastam rólatok.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Juci!

GRATULÁLOK!!!
Sok boldogságot, jó egészséget, sok tejcsit kívánok!

Bibar!
Nagyon szép Kamilla, nemsokára a kezedbe foghatod Te is!!! Csini kismami vagy! Remélem, Olivér túl van már a betegségen!

Witch!
Neked jobbulást, Jaminának gratula az elinduláshoz!

Benszi!
Nagyon helyesek az ikrek! Sajnálom a gerincsérvet, jobbulást!
Hát, azt én is szeretném tudni, mikor költözünk! Az ígérték, május végén kész lesz a ház, akkor költözhetnénk júniusban. De biztos, hogy csúszni fognak, szóval lehet, hogy csak július végén. (Ugyebár közbejön a fociVB, azalatt meg persze nem lehet költözni! :evil: ) A tető még kb. két hét, utána még színezővakolás és az udvart is kicsit rendbe kellene tenniük, most katasztrofális. Ráadásul most a burkoló is tetőt fed, szóval a parkettacsiszolás sincs még sehol. Az eredeti határidő április 30. volt! :twisted:

Vikkata!
Sajnálom a nehéz heteket, remélem, mostantól már csupa öröm lesz a tesót kihordani! Halk gratula a kislányhoz, én is egy kicsit irigy-birigy... Gyerekdoki mindig megkérdezi, nem megyek-e még vissza dolgozni, mondom, még maradok, erre ő: ja, várják az öcsikét. Hát persze, tényleg szép lenne, dolgozunk is rajta, de ahogy a védőnő is mondta, azt még össze kell kalapálni (ő tud a lombikról meg a méhenkívüliről, a dokinő sztem nincs képben).
Sok szerencsét a házprojekthez, mi majdnem egy évig kerestünk, építkezni nem akartunk, de végül csak olyat találtunk, amit teljesen át kellett alakítani. Még a kiírt időpontomban is házat nézni jártam, nem volt egyszerű! Bár nekem nem voltak méhszáj-gondjaim, sőt, mindezek ellenére se akart Anna magától kibújni. :oops:
Lőrinc nagyon édes lehet, én is alig várom, hogy Anna elkezdjen dumálni!
Fogproblémát mi sem ismerjük, pelenkából nekünk is a Libero ill. a DM Babylove vált be, most már bugyipelenka, mert ezt állva/hason fekve is rá tudom adni. (Szintén mindig az aktuális legnagyobb méret.)

Jerika!
Nagyon vagány Marcell a fogmosós pózban! Drukkolok, hogy minél előbb túl legyetek a műtéten! Igazad van a következetességgel, nekem sajnos nem mindig megy, de igyekszem.

Süni!
Nyugodtan adhatod már Zétinek azokat a kajákat, amiket magatoknak főzöl, ha nem túl zsíros ill. fűszeres. Én kb. 2 hónapja álltam át arra, hogy Anna nagyjából ugyanazt eszi, amit mi. Alvás nálunk még most is kicsit összevissza van. Én is mostanában próbálkozom azzal, hogy csak délután aludjon, de elég változó, hogy jön össze: ha pl. délelőtt sokat mászkálunk, van, hogy hazafelé elalszik a babakocsiban, olyankor nincs szívem felébreszteni, mikor hazaérünk. Ilyenkor délután nem mindig sikerül elaludnia, múltkor nálunk is volt ilyen "csendespihenő". :) De tegnap pl. 2*2 órát aludt, igaz, szombaton egész nap bútorboltoztunk, akkor csak 2*1/2-et a babakocsiban. Éjjel szerencsére nem ébred, este 6-kor szokott rendes vacsit kapni (azt, amit ebédre), meg fürdés után még babatejet. Ezzel elvan reggel 7-8-ig.

Nika!
Ati milyen vagány a tévénézős pózban! És nagyon ügyesen eszik! Anna még inkább csak kézzel, most kezd próbálkozni a kanállal is, de még forgatja, nem tudja, melyik végére, hogy tegye rá a kaját, meg az ujjával turkál benne. De fő, hogy érdekli, próbálkozik, ha elveszem tőle a kanalat, visít. Csak legyen türelmem utána takarítani meg mosni... Drukk, hogy hamar túl legyetek ezen a fogzáson!

Share!
Máté milyen nagyfiús már! Szerintem nem ciki, ha ilyeneket mond az utcán, teljesen normális gyermeki kíváncsiság-őszinteség. Ha ez valakinek nem tetszik, az ne érdekeljen. Persze, szép lassan meg kell majd tanulnia, hogy nem szólítunk le vadidegeneket, de mi van azokkal, akik felnőtt létükre minket szólítanak le folyton vadidegenként: de aranyos, de szép, hány éves, az én unokám is ekkora, stb.? Persze, jó ez az anyai büszkeségnek, de néha már uncsi meg fárasztó...

Elan!
Jó lett Gabi sérója! Nem irigyellek az alvásgondokért meg a válogatásért, de remélem, hamar kinövi!


Anna-leltár:
81 cm, 10400 g, 8 fog. Közlekedés: kapaszkodva, babakocsit tolva és négykézláb. Beszéd: dallamos gagyogás, értelmes szavak még nem, csak mammma (ha panaszkodik), brümbrüm, dedede mostanában. És fejrázás mindenre, leginkább játékból, mert olyan vicces. Ráncigálom szegényt mindenhova: ha a háznál kell valamit intézni, ha vásárolni kell, ha lámpákat, bútort nézünk. Vagy néha kiviszem a szülőkhöz 1-2 éjszakára, jól elvan a kertben, imádja őket. Szerencsére úgy néz ki, jól viseli mindezt. Azért néha eljutunk Ringatóra, babás jógára, meg játszótérre. A hinta a sláger, de ismerkedik a homokozóval is. Nagyjából mindenevő, tejjel most kezdek próbálkozni, egyelőre csak kajába (pl. krumplipürébe) keverve.

Na, megyek, úgy hallom, felébredt...

Kép
Kép
vuki124
 
 


Juci
Tiszta szívünkből gratulálunk Pannához! Sok boldogságot, jó egészséget, sok tejcit kívánunk! :D :D :D
Puszi:
Mot család


Velünk minden rendben, zajlik az élet ezerrel ..., de imádom! :) Sajnos egyáltalán nincs időm gép elé ülni, néha olvaslak Benneteket és gyönyörködöm a babákban, gyerkőcökben és várom a nagyhíreket a pocakosoknál ill. az új pocakosokat! Sajnos csak ennyire telik... :(
Kriszti februártól ovis nagylány, Kincső meg egy igazi tündérbaba. És imádják egymást! :)
Dobok egy friss képet a lányokról!

Miilió puszit küldök Mindnekinek!
Motné

Kép

Kép

Kép
motné
 
 


Erika,
ha nem is tudsz kezdeni a munkáddal, azért valami másba belefoghatsz, ami érdekel, és csak egy kicsit vesz el a családtól. Neked is szükséged van rá. Nem nagy dolgokra kell gondolni, csak rendszeres legyen.

Vuki,
nagyon jól mondtad az idegenekhez való viszonyulást. És igen, sokszor nekem is az agyamra mennek, amikor leszólítanak, főleg amiatt, mert Kornél a kisebb a babakocsiban, és főképp őt babausgatják, Máté pedig hiába beszél szépen, azt mintha észre sem vennék. Így a vége az lesz, hogy Máté megunja, és elkezd rosszalkodni. Sajnos, családon belül is sokszor előfordul a kivételezés (na, nem a mi részünkről, hanem a tágabb családban), és bizony szólnom kell, hogy ezt azért nem kellene. Mindig azt szoktam mondani, hogy ennyi idősen Máté is kis angyalka volt, és, ha majd K is 3 év körüli lesz, ő is ugyanúgy hisztizik és ellenkezik, és nem azt akarja csinálni, amit mi szeretnénk. Egyébként, teljesen jogos a viselkedése, ha azt látja, hogy az öccsével jobban foglalkoznak. Ő is érvényesülni akar, ezért tesz valamit - pl. szétdobálja a cipőket, akkor majd odafigyelnek rá is.

Egy kis lelkiismeretfurdalást éreztem a részedről, amiért Annát cipeled magaddal a ház ügyeiben, ahelyett, hogy babás helyekre vinnéd. Szerintem, Ő sokkal jobban élvezi azt, hogy mehet veled ilyen helyekre, mint azt te gondolnád. Nekik még az a fontos, hogy velünk lehessenek, és nem hiszem, hogy reklamálna, ha tudná, hogy most babajóga helyett lámpaboltban vagytok. :wink:
TEJJEL CSAK ÓVATOSAN!

Krisztikém!
Gyönyörűek a lányok!

Kép
Kép
share
 
 


Juci,

Isten hozta a gyönyörű Panna Larát. Sok-sok tejcit és sok boldogságot kívánunk Nektek.

Majd visszaolvasok, és reagálok, csak felébredt a manóm.

Ja csak annyit, hogy 2 hete rendesen mászik, és tegnap előtt felállt a járókában, pedig még nincs 7 hónapos. :shock: :shock: Én csak néztem.
Valaki azt mondta, hogy ne hagyjam, mert ehhez ő még túl pici, és ne terheljem a gerincét. Ok, na de szerintetek, ő most erre rájött, tetszik neki, naná, hogy állandóan csinálja, én meg nem állhatok 0-24 óráig mellette, hogy visszategyem ülő helyzetbe. Arról nem beszélve, hogy egyre jobban utál a járókában is lenni és hiszti hegyek vannak. Néha akkorákat esik, hogy nekem fáj, de hogy lehet ezt kivédeni?
De ugyanakkor annyira büszke vagyok rá, hogy ilyen ügyes, de a szívem is fáj, hogy már ilyen nagy még csak most született.
vic12
 
 


Vic,
ha ő magától csinálja, mert van rá lehetősége és igénye, és fizikálisan elég erős hozzá, akkor mindent bele! És igenis legyél büszke rá.

Ismét saját példa, mert mi mással is jöhetnék :lol: : Kornél 6 hónapos kora körül mászott és felállt, 10,5 hónapos kora óta önállóan jár. Szerintetek volt időm erőltetni? :wink: Jött utánunk, én pedig hagytam....
Most ott tartunk, hogy mindenhová felmászik. Elég kreatív a lelkem, mert már arra is rájött, hogy pl. széket lehet tolni a szekrényhez, és úgy egyszerűbb a feljutás. Bár, ezt inkább Mátétól leste el, de mindegy. Alkalmazza.

Esésekről: abból is tanul.

Máté nagyon tud esni. Neki szinte semmi baja nincs, védi a fejét az első perctől kezdve. 1-2 nyelv-ajakelharapás volt eleinte, és ennyi. Soha nincs horzsolása. Kék-zöld foltok előfordulnak, de nem vészes, inkább a lábszárán, combján, ha beüti valamibe.

Ezzel szemben Kornél nagyon vakmerő, és úgy esik, mint egy lisztes-zsák. Az orrát már 2x horzsolta le úgy, hogy hetekig nem jött helyre. Alvás közben mindig ledörzsölte.
Költözés után néhány nappal Máté triciklijével akart menni, és hatalmasat esett bele a bokorba, rábolrult a járgány. Felrepedt a szemhéja, amolyan díjbírkózósan. Nem győzök magyarázkodni anyósomnál, hogy nem lehetek ott állandóan a gyerek mellett. És, ha ott is vagyok, nem fogom korlátozni. Kornél, egyébként, nem is tűri, hogy segítsünk neki, ő egyedül akar mindent csinálni.

Kép
Kép
share
 
 


Jezsoerika,
köszönjük a köszöntést:-)
Még mindig foltos Bendegúz karja, már lassan egy hónapja, de egy hete kiderült, hogy nem is allergia, hanem gombás fetőzés, voltunk bőrgyógyásznál, adott rá krémet, nappalra, estére meg fürdetőt is, de még mindig nem múlt el, fránya dolog ez az izé....emiatt nem is kapta meg a 15 hónapos kötelező oltást, most csütörtökön megint viszem dokihoz, remélem mond valami okosat.
Juciéknak
gratulálok, jó egészséget kívánok!!!
Málna,
mi van veletek,minden rendben az eredménnyel, mikorra vagy kiírva??

Kép
baby.81
 
 


Sziasztok!

Nagyon régóta nem voltunk, visszaolvastam és megpróbálok Mindenkinek írni, ha valaki kimarad, nem direkt! Köszönöm a hiányolást jólesett!

Juci,
Hatalmas Gratula Nektek még egyszer! Majd mesélj, ha lesz időd, hogy milyen volt hazamenni és hogy fogadták a testvérek Pannát. Milyen baba? Ha lesz időd képet is kérünk!

Málna,
Mizu van Veletek! Írj magadról néhány sort!

Baby,
és ezt ennyi idő után vették észre? Komolyan nem értem az orvosokat. Bendegúznak ez okoz bármi nemű bajt ettől függetlenül? Viszketés vagy valami? Mit mondanak, hogy mikorra múlik el?

Share,
Máté és Kornél elég rosszcsontok lehetnek :) Megértem Mátét és tök jó a hozzáállásotok, meg az is, ha szólsz, hogy ne kivételezzenek Kornéllal. Az esésekről annyit, hogy nálunk Uche még nem esett olyan nagyot, hogy bármi nemű sérülése legyen, pedig ő is esik, de valahogy ügyesen használja a kezét és így a fejünk még egyben van. Remélem, hogy ez változni nem fog.

Vic,
Szerintem is legyél büszke a kisfiadra. Ha látod hogy feláll, hogyan gondolják, hogy ne erőltesd, nem is Te erőltetted, ő próbálgatja a határait, szerintem ha nem akarná nem csinálná.
Meg ha megpróbálnád visszafogni, akkor lehet hogy rosszabb dolgot tennél vele a fejlődése szempontjából. Szóval tényleg tessék büszke anyuka lenni :)

Moték,
Kincső és Krisztina egyszerűen gyönyörű! Nagyon szépek! Látszik, hogy Krisztina mennyire szereti a kishúgát! Kriszti hamar beszokott az oviba?

Vuki,
Szerintem sem gond, hogy magaddal viszed Annát, hiszen veled a legjobb, ha tudna beszélni akkor sem hiszem, hogy azt mondaná, anya ne vigyél magaddal. Én már háromhetes korában vittem magammal mindenhova Uche-t, és úgy látom, hogy sokkal jobb lett az "elfogadó" képessége is más irányába.
Ha nem tudod valakire hagyni, akkor vinned kell magaddal másnak nem adhatod, akit nem ismertek.
Nagyon sokat nőt ő is, ha tudsz majd képet tegyél fel.

Witch,
Itt is Gratula Jamina elindulásához! Nagyon szép azon a képen amit felraktál, de iwiwen is meg szoktalak lesni Benneteket!

Bibar,
Nagyon szép a pocid és Olivér milyen büszkén áll ott melletted :)
Bírsz még a ruhákkal foglalkozni?

Benszi,
Sajnálom én is a gerincsérvet, valamit javul a kezelésekkel? Reméljük, hogy műtétre nem lesz szükség, apukámnak anno volt, mondjuk ő nagyon jól viselte és azóta nem is jött neki elő újra.
Nagyon szépek az ikrek, jó gyerekek?

Vikkata,
Remélem, hogy már túl vagy a nehéz heteken és mostantól tiszta felüdülés lesz a terhességed! Gratulálok a kislányhoz, csak remélni tudom, hogy tényleg kislány! Amúgy mit mondott a doki, hogy mikor tudja pontosan megmondani?
Lőrinc hihetetlenül nagyot nőt és nagyon tetszik mindkét kép!

Jezsoerika,

Nagyon tetszett nekem is a fürdős kép, amin bibis volt a szája az már nem annyira, látszott rajta, hogy milyen kis szomorú.
Szorítok én is a műtéthez, mikor is lesz? Milyen előkészületek vannak még előtettek ezzel kapcsolatban? Mit mondanak az orvosok mennyi a felépülés?

Nika,
Nagyon vagány ez a beállás Atinál :) Mi tátott szájjal nézzük a reklámokat :D
Fogzással hogy álltok, túl vagytok már rajta?


Folyt köv. a többiek, csak Uche felkelt.

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Juci
Nagyon sok boldogságot,egészséget és sok-sok tejcit kívánok!!

Elan
Úgy tűnik tényleg általános a befelé dőlő boka,Botinak is így áll a lába!Jövőhéten megyünk a dokinéninkhez rákérdezek mi a véleménye.Botinál is eljött a válógatós korszak!Ami eddig a kedvence volt nem hajlandó megenni,közli 2 kanál után,hogy nem izlik.Ha nincs más akkor inkább nem eszik,viszont uzsira akkor tetemes mennyiséget!Gábornak alvás terén mindig vannak ilyen korszakai,nem vetted még észre?Valami oka bizti van,nyugi pár nap és elmúlik :?

Kata
Sajnálom,hogy ilyen rosszul viselted az első trimesztert,de azt mondják most már a nagy boldogság jön :D Lakás vásárlás terén megértelek én sem szívesen vágnék bele egy költözésbe és persze meg kell várni hátha jól alakulnak a dolgok.Nálunk a Libero jött be,általában reggelre van baleset,ha lefekvés elött túlzásba viszi az ivászatot.Régebben próbáltam a bugyis változatát,de nekünk az nem jött be.Boti fogán sincs ilyen barnás csík,így sajna nem tudok segíteni :( Viszont nagy gratula a nunishoz :D

Share
Ritkán jössz,de feldobod a napomat!Olyan jókat tudok rajta nevetni :D Helyes nagyfiad van már!örülök hogy jól érzitek magatokat az új lakásban!Köszi a tippeket,emlékszem a gyurmás ajándék sikerére,de félek nálunk nem aratna nagy sikert.Boti fél percig nem hajlandó megülni.Kevés az a játék ami leköti a figyelmét,inkább a mozgás megy nála.Nem emlékszem,hogy írtam-e már,de egyik hétvégén reggel megszámoltuk hány kört fut a fotel körül,majd lemértük és nem túlzok !!!58 méter híján 1 km-t futott!Triciklije már van régóta,ritkán ül rá és nem is hajlandó tekereni.Próbáltam már tanítgatni,de nem vevő rá!

Benszi
Nagyon helyesek a skacok!!Dóri igazi kiscsaj lett :D gerincsérvet sajnálom,tudom min mész keresztül.Viszont rendszeres mozgással,úszással karban tartható.Nekem kicsit nehéz legyőznöm a lustaságom,így inkább heti 1 alkalommal eljárok gyógytornászhoz :oops:

Nika
Ati csuda helyes a tv nézős pózban :D komoly nagyfiú már!

Süni
Alvás leszoktatás nálunk is így ment,még a mai napig van,hogy az ebéd rovására megy!Eszik pár falatot és közli,hogy megyünk csicsizni,2 perc alatt alszik is.Mi annó nyaralni voltunk egy nagyon szép,csendes helyen.(ha cím kell csak szólj :D ) Az én rossz alvó fiam mormotává változott,éjszakánként 11 órákat aludt és napközben is 2-3 órát.Sajna a 11 óra lecsökent 9-re ,de a du.-i megmaradt :D Én hagyom Botit ismerkedni,szólok előre mire számíthat,de nekem sosem hisz :?

Na mennem kell,Boti felébredt,folyt köv....
gabicsibe
 
 


Sziasztok!

Gabicsibe,
Lassan Boti is már két éves, hogy szalad az idő! Milyen bulit fogtok neki szervezni? Uche is hasonló mint Boti, ő is állandóan csak menne és futna :) Majd képet tegyél fel róla!
Majd írd meg, hogy mit mondott a doki Boti lábával kapcsolatban.

Elan,
Azóta már változott kaja ügyben Gábor. Régen is rossz evő volt ő, vagy csak a szénhidrátokat ette meg? alvással küzdötök még?
Nagyon jó hajat csináltak Gábornak :) Uche még a hajmosást is végigüvölti és a hajszárítást stb. sem a kedvence, viszont fürdeni imád. Nem tudom, hogy mi lesz vele, ha majd visszük vágatni a haját :?
Mi is Salus szandált viselünk, mondjuk nekünk az orvos elővigyázatosságból mondta, amióta elindult mi azt hordunk és eddig nagyon jól bevált.

Süni,

Zéti igazi nagyfiú már!:) Alvással azóta nincs gond, alszik délután újra vagy sem? Amit a Ti ételeitekből adtok elfogadja?

Mamm,
Veletek mizu? Zsófival minden rendben?

Vicuska,

Te is írhatnál néhány sort magatokról!

Rólunk:
Uche napi egyszer alszik már, ha engedek neki még egy alvást délután, ami néha elég későn lenne, akkor 23-24 óra előtt nem alszik el, így viszont fél 9, kilenc körül alszik. Reggel változó, de olyan 8 óra körül kell fel és már 11 óra körül újra alszik 2,5-3 órát. Nagyjából beállt a napi rutinunk, én is úgy vagyok, mint Erika, hogy szeretem, ha van egy "napirend", persze ha hétvégén a mamáéknál vagyunk, akkor minden felborul :)
Eszméletlen étvágya van Uche-nak, amikor tud mindig enne, ha valakit meglát enni, akkor rögtön rohan hozzá és mammammama :D, az a baj, hogy ezt közértbe utcán is eljátsza kaja látványára is :) múltkor mondta egy néni, hogy ilyen éhes a gyerek :D hát most mit mondjak neki? :D
9 fogunk van már, az utóbbi hármat alig vettem észre neki, hogy kibújt.
Kb egy hónapja külön szobába alszik a saját ágyán, amit nagyon élvez, igaz éjszaka van, hogy mocorog és fel-felsír, de ébredni szerencsére nem ébred.
A 15 hós oltástól lázunk nem lett, viszont egy kis náthát bekapott, mert hogy lezárták a fűtést és azért kicsit hideg volt a lakásban.
Egyedül még nem eszik csak próbálkozik, néha két kanállal :)
Kb két hónapja egyáltalán nem mond magyar szavakat csak angolt :shock: Mondja már angolul, hogy kocsi, cica, labda, maci, bus, duck, magyarul: baba, vauvau, papa. Anyukámék teljesen meg vannak ijedve, hogy nem fog tudni magyarul, érteni ért mindkét nyelven, de én is azt vettem észre hogy jobban ért angolul, pedig többet beszélünk hozzá magyarul....
Motorozni nem akar, hanem aminek kereke van csak hajtani akarja, még a nagy autóét is :D

és pár kép a nagyfiúról:
Kép

képes a kenyeret még a spejzból is kihozni a mamáéknál :)
Kép

mondókázás közben
Kép

vagány vagyok
Kép

fürdés mamáéknál
Kép

végre itt a nyár :D
Kép

a két törpe :)
Kép

Kép

bocsi lányok, ha kicsit sok voltam.

Üdv
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Tubikriszta,
nagyon aranyos Uche, nagyon jók a képek, főleg, amikor a kisasztalnál ülnek a napernyő alatt, az király!!
Igen, én is kiakadtam, hogy feleslegesen diétáztattam Benit, mivel nem is allergia volt, mondjuk ez a jobbik eset, de hogy ehhez 3 orvos kell, hogy megmondják, hogy gomba....ma viszem oltásra a 15 hónaposra, de a múlt héten sem adták be neki,mivel megvoltak a pettyei, de szerintem így most sem kapja még meg....aztán du. megyünk bőrgyógyászhoz ismét:(
Én is tegnap vettem észre Bendegúznak, hogy kinnt van felül, alul is egy-egy foga, na meg úgy látom, hogy a rágófoga is kezd bújni, így van nekis is 9, de semmi baja nem volt vele, ez utóbbikkal, még, remélem nem is lesz.... ez így tök jó, hogy nem nyűglődik vele, neki is nekem is:-)
Málna,
ha olvasol bennünket néha...írhatnál, hogy mi van veletek???!!!! Jól vagytok?

Kép
baby.81
 
 


Küldök pár képet a kis manónkról...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Ezek a képek Alsópáhokon a Kolpingban készültek, nagyon szuper hely, ajánlom mindenkinek:-)

Kép
baby.81
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk.

A babák gyönyörüek :) Sajnos csak olvasni van időm, de igérem reagálok is :)

Szorítsatok ma, ma viszem Jamit a pullmonológushoz, mert kedden befulladt... :shock: :cry: Lehet hogy allergia teszt lesz :( Féltem...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Kép

Benszi, jó hallani rólatok, nagyon szépek a gyerkőcök és hogy nőnek!

Witch, szorítunk, remélem minden rendben lesz, mi még mindig járunk Dorkával, bár már csak fél évente ellenőrzésre.

Baby, klassz lehetett, jók a képek!

Kriszta, Uche valami csodaszép!

Motné, nagyon szépek a csajok!

Share, Vikkata, Nika jók a képek!

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Juci!

Csodaszép Panna!! :)
Micsoda hajas baba!!

Jó egészséget és sok tejcit kívánok!! :)

Kép
nika28
 
 


Juci,
Nagyon aranyos Panna baba és milyen pici :) gondolom nagyon jó babázni újra! Lányok hogy fogadják? Ha lesz kis időd majd írj!

Witch,
Szorítunk nagyon! Remélem, hogy nem lesz semmi, majd írj, hogy mi volt a dokinál.

Baby,
Nagyon jók a képek Bendegúzról, nagyon ügyes fiú! Szép helyen voltatok! Gondolom ez ilyen bababarát hotel, ugye?
Remélem, hogy már beadják neki az oltást, majd írj, hogy mi volt meg a bőrgyógyásznál is!

(köszönöm Mindenkinek a fiam dicséretét)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Juci,
nagyon aranyos Panna baba, olyan szép kis hajasbaba, én is szeretnénk egy ilyen szép kislányt:-)hamarosan:-)))majd meglátjuk...
és milyen baba? lányok örülnek? gondolom még azért szokni kell egymást:-)
tubikriszta,
ok, majd megírom, hogymi volt a bőrgyógyásznál, énis nagyonkíváncsi vagyok rá...az oltást most sem kapta meg...mennünk kell jövőhéten is, hátha akkor!!
Witch,
Szorítok, hogy rendben legyen Jaminával minden!!!!! Majd jelentkezz!

Kép
baby.81
 
 


Juci!

Gratulálok, csoda szép baba :)

Kriszta, Baby Nika!

Édesek a kis fickók :)

Jami és az allergia teszt:
A lányom egy hős, meg se nyikkant amikor megkarcolták a kezecskéjét :) Most semmit sem mutatott a teszt, de a dokinéni szerint nincs kizárva, így ventolin nélkül nem indulunk el itthonról, és cseppeket is kaptunk... Szóval túléltük :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch, csak a karcolásost csinálták, rendes vértesztet nem?

Köszi csajok, aranyosak vagytok!

Lányok tündérien fogadták Pannát, simogatják szopi közben, tegnap leültem melléjük a szivacsukra, olvastunk, beszélgettünk, nézegették Pannát, hogy milyen picike, egyelőre nem látom nyomát féltékenységnek. Mondjuk miután megjönnek a bölcsiből igyekszem minden szabadidőmet velük tölteni, hogy ne érezzék úgy, hogy ki vannak rekesztve. Tegnap együtt fürdettük Pannust, mindent el kellett nekik magyarázni, miért kell a köldököt ápolni, miért krémezem a popsit stb.
Remélem később sem lesz gond.

Panna nagyon jó kislány, eszik, alszik, éjjel már csak kétszer kellett hozzá kelni, mondjuk hetveneket benyom egy evésre.

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Juci!

Igen, csak a karcolást, de később még ismételni kell... Csodás lehet ahogy az ikrek szeretgetik a kis Pannát :) Sok boldogságot :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Juci Igazi kis hajasbaba Panna. Nagyon jó, hogy a nagyok is könnyen fogadják. Van segítséged? Olvastam a lapodat és ott még a többi képet is megcsodáltam.

Lányok MINDEN GYEREK GYÖNYÖRŰ ÉS NAGYOT NŐTEK!

Witch Jobbulást Jaminának. Sajnálom, hogy allergiás lett. Kinőheti majd ezt? Mi is voltunk pullmonológán. De tőlünk vért vettek. Ami jó lett. Fél év múlva kontroll. Én féltem ettől a karcolásos allergia vizsgálatól. Nem a karcolástól, hanem, hogy utána, hogy tartom egy helyben a fiam. Ne érjen semmi a kezéhez. Mikor a váróban egy percig nem hajlandó az ölemben ülni. Mondtam is, hogy oda kell kötözni a székhez, ha ez lesz. Jót nevetek a csajok.

Folyt köv.

Felkelt a srác.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Erika!

Szerencsére felitatták a csöppeket, és így Jami mozoghatott, én sem tudtam volna egy helyben tartani...
Nálunk még nem hozták fel a vérvételt, de valószínüleg nem ússzuk meg...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Bele-beleolvasgatok a topikba, gratulálok Panna babához, tényleg szép baba.
Megint kérdezni jöttem Ádi 36. hét előtt 1 nappal született, már elmúlt 7 hónapos és csak eddig 2x mutatta meg tud forogni hasról hátra, de nem nagyon aktivizálja magát ezen a téren. Hívtam gyógytornászt hozzá, valamikor kijön s megnézi. Volt valakinek olyan, hogy később kezdett el forogni? Aggódjak? Köszi.

Időnként elnézegetem a képeket is, nagyon nagyot nőttek a gyerekek, és mind nagyon édes. Ha tudok jövök néha hozzátok is.

remény73
 
 


Remény, az én lánykám elég későn kezdett forogni, mászni is csak 10 hónaposan, és járni is csak 12 hónaposan, akkor még kézenfogva... Azóta sem szeret forogni, bár az utóbbi napokba hason alszik el :)
Ne aggódj, érdemes megmutatni gyógytornásznak, de nem lesz gond :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Share, köszönöm a soraidat, Te mindig meg tudsz nyugtatni :) Én is igyekszem úgy hozzáállni az összes furcsasághoz, hogy biztosan átmeneti. Eddig végülis bejött... Szorítok a munkához, gondolom, már vágysz vissza! Néha én is, néha meg nem... kár, hogy az én cégemnél nincs részmunkaidő, úgy biztosan visszamennék, de napi 9 órában (plusz utazás) nem... Ami az idegeneket illeti, sajnos tényleg jellemző, hogy a picit ugyuli-bugyulizzák, és a nagyot semmibe veszik. Saját magamon is észrevettem ezt, de eddig még sikerült időben "kapcsolnom", és leállítanom magam.

Erika, én is szeretem, ha van rendszer a napunkban... a baj csak az, hogy nem mindig reagálom le időben, ha Gábor újítani akar :) De azért idővel szerencsére "le szokott esni", hogy hoppá, talán érdemes lenne fél-1 órával eltolni a dolgokat erre-arra. Az evés nálunk is csak székben megy (vagy úgy sem), menet közben még soha nem sikerült kaját juttatnom Gáborba. Különben azt olvastam, hogy a zárkózott gyerekeknél jobb, ha van napirend, biztonságérzetet ad nekik. És Gábor eléggé az (most kezd kinyílni), szóval neki is jobb így.

Mot, tündérek a csajok! Szuper, hogy ilyen jó tesók, hiába, mondják, hogy a lányok befogadóbbak ;)

Vic, gratulálok a felálláshoz! Butaság, hogy ne hagyd, ha megtette, és gyakorolja, akkor elég erős is hozzá. Légy büszke rá, ő tutira az a fajta baba, aki után már 10 hónapos korában futni fogsz ;)

Kriszta, Uche hatalmasat nőtt, és nagyon édes :) Kérdezted a kaját, hát, régen nem volt gond Gábor kajálásával, mindent megevett, amit elébe raktam. Kb. 2 hónapja kezdett el nagyon válogatni. Szerintem Uche azért favorizálja az angol szavakat, mert ezeket könnyebb kimondani, kevesebb szótaguk van! Majd rákap a magyarra is, ne aggódj. Mégiscsak magyar környezetben él.

Gabicsibe, igazad van, Gábor már csak olyan, hogy mindig beújiít valamit evés meg alvás terén :) De gondolom, minden gyerek így működik.

Baby, nagyon aranyos Bendegúz, az esőkabátos kép a kedvencem! Sajnálom ezt a gomba-dolgot, remélem, hamarosan túl lesztek rajta!

Witch, jaj, szegény Jami :( A befulladásnak voltak előzményei? Lázas is volt?

Juci, annyira szép a pici Panka, és tényleg, mennyi haja van! Nagyon nagy boldogság lehet látni őt az ikrekkel!

Remény, ne aggódj nagyon a forgás miatt, Gábor is rém lusta volt. Igaz, arra nem emlékszem, pontosan mikor fordult meg, de tutira nem siette el.

Mi még lent vagyunk a szüleimnél, de vasárnap már utazunk vissza Budapestre. Nem is bánom, mert sajnos Gábor beteg lett (eddig nem nagyon fordult ilyen elő vele, tőlem sem kapott el semmit egyszer sem), valószínű valami légcsőhurutot sikerült összeszednie. Nagyon rondán köhögött, szerencsére a házban lakik egy kedves belgyógyász ismerősünk, aki meghallgatta és javasolt gyógyszereket. Így most kap köptetőt meg kálciumot, meg ma Fenistil cseppet is adtam neki. Ennek köszönhetően ma már alig köhögött, remélem, tényleg túl leszünk rajta.
Éjjel volt durva, aludni sem nagyon tudott a köhögéstől, kikérezkedett az ágyából, a nyakamba csimpaszkodott és rágyógyult a felsőtestemre; így kb. egy órán át rajtam aludt, én meg levegőt alig kaptam :) Utoljára 6 kilós korában csinált ilyet, hát, mit mondjak, éreztem a különbséget. El kellett telnie egy órának, míg elaludt annyira, hogy óvatosan magam mellé tudtam gurítani és így aludtunk reggelig egymás mellett. Azért ebből remélem, nem lesz rendszer, szerintem elmeszesedtek az artériák a nyakamban, azon pihentette a fejét :D

Kép
elan
 
 


Kép

jucicuki
 
 


Juci, micsoda varázs!!!!

Kép
elan
 
 


Judit!!!
Nem ér megbőgetni egy mindenórás kismamát!!! :D :D :D


Zugolvasó üzemmódban itt vagyok ám én is lányok, és igyekszem majd írni is... :wink:

Kép

Kép
mamm
 
 


Juci!

Csoda szép ez a kép :)

Elan!

Nem volt előzmény, csak eddig nem jártunk olyan helyen ahol száll a pöszmő, és aznap a parkba mentünk ami nem messze van tőlünk, és sétálás közben fulladt, nem mondom megrémültem...
Jobbulást Gábornak, Jaminak is folyik az orra és fáj a torka napok óta, nekem mára jött ki... Nem valami jó :(

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Mamm!

Tessék azért jelentkezni :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Juci
hatalmas gratula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!gyönyörű ez a lány:))))))))))))))))))

köszönjük a jókivánságokat,Olivér meggyógyult végre:)))

Tubikriszta
édes a fiad:))))igen ruházok még ezerrel,bár nehezen birom,egyre fáradtabb vagyok,itt fáj ott fáj,de most nagyon sokat vásárolnak mert ugye jön a nyár és mindenkinek nyári ruci kell:)))igy csinálom ezerrel:)))

Vikkata
aranyos a fiacskád és milyen nagy!!örülök hogy jól vagytok!!!!nem rugdossa Olivér a pocakomat,vigyáz rá nagyon,olyan drága:)))
altatásnál sincs gond:))

Benszi
na legalább láttam ezeket a manókat:)))nagyon cukkerek:))

Witch
jó volt találkozni:))))))))))megzabálom a lányod combikáját:))))

na majd folyt köv csak szólitanak:))

bibar
 
 


Na, akkor jöttem is gyorsan. :)

Benszi,
tüneményesek a srácok! :D Ha ők ovisok lesznek, akkor Te meg mész vissza dolgozni? Biztos nagyon furcsa lesz ennyi idő után...

Nika,
kibújtak már azok a fogacskák, amik így megviselték a fiatalembert? Nekem olyan furcsa, hogy sok kisgyereknél ilyen "hamar" kibújnak... Persze inkább ez a normális, nem az mint ami Zsófinál volt, mert neki elég későn jöttek ki. Az unokatesójának 1 évesen már kint volt 16, Zsófi ezt az eredményt 2 éves korára érte el... :D

Vikkata,
sajnálom hogy nehezen viselted az első trimesztert, de a lényeg az, hogy minden rendben van a tesókával!! 15 hetesen alig látszik? Nem semmi! :) Nekem már a 11. héten megkérdezte egy nő a boltban, hogy "jéé, jön a kistesó?" :shock: Ez is biztos alkati kérdés. :wink: Lőrinc olyan helyes krapek! :D Hogy viszonyul a tesó kérdéshez? Mondtátok már neki? Szorítok, hogy tényleg kislány legyen az a kislány! :wink:

Share,
hová költöztetek? Jók a szülinapi képek!! :D

Erika,
micsoda eleven kis gyerkőcöd van!! :D :D


Na, úgy látszik én is csak két részletben tudok jönni, úgyhogy folyt. köv., addig is nagyon szép hétvégét mindenkinek!!!

Kép

Kép
mamm
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: