Új privát üzeneted érkezett!

Nikuc
Ezt a turmixot ki fogom próbálni. :)
Nekünk is van ilyen hálós etetőnk, biztonsági etető néven lehet venni a vaterán, vagy tesz veszen is, én s répát is lereszelem és beleteszem neki és tényleg kirágja kiszívja belőle a zöldséget gyümölcsöt, bár már azt hiszem nekünk lassan felejtős lesz.

Kép

Kép
Kép
susytunder
 
 


Jajj lányok, nekem is lenne egy kérdésem...

Kullancs elleni védőoltás. Kinek mi a véleménye illetve beadatja/adatta valaki?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Ambi milyen nagyfiú lett :)

Mi beadattuk, sokat járunk kirándulni, sokat járunk erdőben, mi is be vagyunk oltva, így egyértelmű volt, hogy a lányok is megkapják.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 

 
 

Sziasztok lányok, köszi a megerősítést, akkor szabad utat adok a kenyérhéjnak/ keksznek.
Ez a hálós rágó nagyon helyes :) Majd megnézem én is bababoltban.

susy, sajnos én nem tudok tanácsot adni, mi viszonylag keveset kirándulunk, ha utazunk inkább városba-faluba, eddig nem volt aktuális számunkra.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Susy: édesek a gyerekek. Nálunk Adél most kapta az első kullancsot, Ákos idén még nem kap, a gyerekorvosunk nem javasolta még neki (1 év felett lehet, de 1 hónap alatt 2 kell).

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Ambi nevében köszönöm a dícséreteket. Sokan mondják, hogy nagyon hasonlít rám. A férjem családja szerint tiszta apja, úgyhogy valószínűleg mindkettőnkre hasonlít :)

Salamandra - én is úgy tudom, hogy az orvostudomány legújabb álláspontja szerint minél előbb találkozik gluténnal a baba (nyilván fél éves kora után), annál jobb, mert ha allergiás, akkor hamar kiderül. Rájöttek, hogy a lisztérzékenység veleszületett betegség, ellentétben a tejfehérje allergiával, ami akár 25 évesen is előjöhet. Ezért a tejjel minél később találkozik annál jobb, gluténnal pedig minél előbb, hogy kiderüljön allergiás-e. Allergia ügyben ki vagyok művelve Ambrus allergiája miatt :)

Susy - nagyon édes Nóri, ahogy majszol :) Mi nem adattuk be a kullancs elleni védőoltást, mert nem sokat járunk kirándulni, de tavaly anyósom 60. születésnapját egy erdészházban ünnepeltük, ahol Ambi fenekébe belemászott egy kullancs. Szerencsére nem volt fertőzött és ki tudtam szedni csipesszel, nem volt semmi gond. De ha járnánk sűrűbben kirándulni (ami tervben van, csak idő nincs valahogy rá...), akkor beadatnánk.

dytke
 
 


Sziasztok!

Gabi
De jó, hogy te is jelentkeztél.
Hogy vagytok, mi újság?

Dytke
Hát hogy veletek mik történnek? És ott hogy vetted észre a kullancsot? :shock:

Mi sokat kirándulunk, ezért szeretnék, csak ahogy Gabi is írta Kristófot lehetne Nórit még nem. :?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy - pelenkázás közben vettem észre. A farpofája közepén volt. Először azt hittem, hogy egy rászáradt kaki, de mivel nem tudtam letörölni, jobban megnéztem, akkor láttam, hogy kullancs.

dytke
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk, bár ismét van egy kis nátha. 4 napot Kehidán töltöttünk, vegyes érzelmekkel. Az utazás rémes volt. Alvás időben utaztunk és persze nem aludtak: Ákos Pest határában már fenn volt, Adél akkor aludt el, de Ákos 20 perc után felkiabálta. Én ekkor beköltöztem hátra és szórakoztattam őket. Áki a Kehida táblánál ismét elaludt :) Hazafele Fehérváron ki kellett szállnunk. Ti hogy utaztok, ha ilyen hosszú útra mentek?
A fürdő jó volt, nagyon élvezték a vizet. Ákinak nincs bőr a térdén, annyit mászott a medencében. Az időjárás pocsék volt, így sajnos nem tudtunk kirándulni. A gyerekeket megviselte, hogy nem a saját ágyukban aludtak, ma reggel 9ig húzták a lóbőrt.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Susy- köszi a fotókat. Kristóf igazi nagyfiú már. Nóri meg egy kis tündér. Jobbulást neki.

Dytke- Ambrus is hogy megkomolyodott. Ő is jó szöszi.

Veronika- igen Kristóf 13 hós volt amikor egyedül elindult de mire tutira járt az volt 14 hónap.
A beszéd miatt járunk logopédushoz de mivel ott is "csak" játszanak mint amiket itthon játszunk túl sok értelmét nem látom.
Az elmúlt egy- másfél hónap alatt Kristóf is belelendült a beszédbe. Mivel januárban a felmérésen még alig 10 szó volt amit tudott mostanra ez meghaladta az 50-et. Számoltam mert azt mondták hogy számoljuk hogy 2,5 éves korára meg lesz-e a minimum elvárás (ez az 50 szó). Hát az már tuti megvan pedig még csak 27 hónapos. Napról- napra lep meg minket új szavakkal. Persze sok van amit csak én értek.

Köszi lányok a megnyugtatást evés ügyben. Látom nem csak Kristóf ilyen kis különc. :)
tüni75
 
 


Logopédusról jut eszembe...
Kristóf nagyon szépen beszél(t)
Most meg, ha mondani akarja, hogy mikor, akkor annyira megnyonja az m betűt, hogy alig tudja kimondani. úgy mondja, hogy mmmmmmmikor megyünk? Nagyon hosszan mondja az m- et. És úgy vettem észre, hogy csak az m- et.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy, szerintem egyelőre ne foglalkozz vele, várj pár hónapot, hogy elmúlik-e. Mi Zsófival járunk a Beszédjavítóba Pestre, de nekünk is azt mondták anno, hogy fél évet várjunk, hogy megoldódik-e a problémánk. Nem oldódott...

Fruzsi egy évesen kapta meg a kullancs elleni oltást, most kapja majd az emlékeztetőt.

Gabi, nem tudom, Ti amúgy mennyit utaztok, mi mindkét lány hathetes korától sokat, anyuék 140 km-re laknak, az a táv ugye adott, és megszokták. Nagyon hosszú útra alvásidőben megyünk, de ébren is elvannak órákig a kocsiban, mióta Fruzsi is rendes ülésben ül (8 hónaposan ült át), nem is ülök hátra, elvannak együtt. Lehet, hogy idő kérdése, és megszokják!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi: apu Szegeden, anyósom Székesfehérváron, havonta 1x megyünk mindkét helyre, mindketten rendes ülésben ülnek már, van nekik kaja, játék, innivaló, alvás időben, jóllakva indulunk és így is megy a cirkusz :( Remélem idővel változik majd.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Ja és Ákos 2 hetes korában utazott először, akkor volt anyu temetése Szegeden. Aztán augusztustól rendszeresen, napi 2x autózott, mert én vittem, hoztam Adélt a csanába. Szóval szokva van, csak nem szereti :) Na majd ez is elmúlik, mint sokminden és majd mindjárt ő kéri el az autót :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Nálunk nincs gond utazás közben. Pedig mentünk már fertődről Edelénybe egyhúzomban. Egyszer álltunk meg, igaz akkor még csak Kristóf volt. De Nóri is utazott már mindenfelé velünk. Sosem volt gond vele (sem)

Panndi
Nekem nem mondták, hogy a kistesó miatt van? Nekem ma ismerős ovónő ezt mondta.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Adél, akkor passz :?

Susy, mi voltunk nevelési tanácsadóban, látta pszichológus, aki megállapította, hogy kiegyensúlyozott gyerek, nincs vele semmi probléma. Most csoportterápiára járunk, logopédus és pszichológus is jelen van, és nagyon szereti Zsófi, sokat javult is azóta :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Bemutatom Botond fiamat :) Itt kicsit csücsörít, kaja utáni békés elégedett állapotában van.
Kép [/img]
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Prucoke: Botond nagyon édes!

Ákos ma "elfogyasztotta" élete első üveg vörös borát. Miután délelőtt együtt feltakarítottunk és felmostunk (ő a hátamra kötve), feljöttünk a sétából és én beszaladtam átöltözni, ő addig levert egy üveg bort, ami el volt barikádozva :) De hiába a barikád, ő megharcolt a borért. Most megyek szétszedem az előszoba szekrényt, mert befolyt alá

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi
Azt mondják semmit nem lehet elég korán elkezdeni. :lol: :lol: :lol:

Pruncoke
Nagyon édes a kisfiad és úgy irigyellek, hogy ilyen pici babád van. Élvezz minden pillanatot, mert nagyon gyorsan el fog repülni. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Heni- nagyon aranyos Botond

Susy- ha nem felejtem el megkérdezem holnap a logopédust mmmmmmmmm betű ügyben.
tüni75
 
 


Sziasztok!

Heni, nagyon édes kis csöppség!

Gabi, hajrá! :) Amúgy Rózának is volt olyan időszaka, amikor nagyon rosszul viselte az autót, és bármit csináltunk, csak akkor lett nyugalom, amikor teljesen kimerülve elaludt. Aztán nagyobb lett, jobban le tudja kötni magát, most jobban viseli.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!

Micsoda élet a topikban! :D

Most annyit olvastam vissza, hogy nem is emlékszem mi volt az elején...

Mindenkinek nagyon szép gyereke/i vannak és hogy nőnek!

Dytke - Jó hogy újra jöttél már nagyon hiányoztatok!
Mennyi idő alatt gyógyul egy ilyen törés? Egy ilyen pici gyereknél gondolom az evéssel így még jobban gond volt... Egyébként nekem is sokkal nagyobb pocakom lett Ákossal mint Alexanderrel és (számomra) sajnos le se ment rendesen... :( de ez a legkevesebb baj! :wink:

Heni - Nagyon szép a pici fiad! Szerintem is felesleges fejni. Tényleg mikor készültök haza?

Utazás: Nálunk ünnepnap ha autóba ülünk mivel nincs se autónk se jogsink így mi csak Auchan-ba járunk vagy más boltba ha kell valami és egyenlőre imádják szerintem bírnák a hosszabb utat is de nem tudom...

Evés: Nálunk a Alexander most már szinte mindent megeszik (kivéve a tejtermékek az allergiája miatt.) Igaz a kenyeret és társait héj nélkül eszi, mivel nagyon későn kezdtek jönni a fogai így nem kapott és most ahogy megvannak még mindig nem tudja el rágni, harapni ha héjastul kapja katona ként akár megpróbálja elrágni aztán feladja és inkább kiköpi az összes kaját ami éppen a szájában van... :? így körbe vágom a kenyeret és úgy eszi. 1-2 karé kenyeret viszont simán megeszik! :) Egyébként mostanában kezdett el válogatni. Mondjuk a menza kaját nagyon szereti a házi kosztot ő se mindig még jó hogy mama ovikonyhán dolgozik... :D
És Ákos is megeszik már mindent amit szabad neki. Mondjuk ki vagyik néha a bébiételektől, mert amikben van hús (kecskeméti) van só :? és volt olyan, hogy még nekem is túl sós volt! egyébként sajnos a kecskemétinek a gyümölcsében is előfordul a cukor. Nem értem minek 4 hó-s kajákba ilyenek :evil: De mondjuk azt is megeszi Ákos amit én főzők :lol: .

Kullancs ellen meg nem fogjuk beoltani őket, mondjuk nem is lenne rá... Igaz apa most már szeretne majd kirándulgatni igaz csak itt a farkaserdőben, de ez is erdő! Autó nélkül kicsit nehéz messzebb eljutni...
Mondjuk azt beszéltük ha lesz valamelyikünknek munkája megpróbálunk majd félretenni belőle egy kicsit hogy legalább néhány napra eltudjunk majd menni valahova ahol végre csak mi 4-en vagyunk!

Ja és végre teret adtunk Ákosnak és mint kiderült gyönyörűen tud mászni próbál mindenben felkapaszkodni, hogy ülni tudjon meg az állással is próbálkozik, úgyhogy lehet, hogy lesz belőle valami! :wink:

És sajnos elkezdődött a testvér féltékenység nálunk elveszi Ákostól a játékokat próbálja eltolni tőlünk. Néha meg olyan édesen visz neki mindent és bújik hozzá próbálná felvenni hogy ő vigye meg minden amit ugye nem hagyunk stb...

Bocsi, hogy ilyen hosszú lettem! :oops: És még tudnák írni.... :roll:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga, ne fogd vissza magad, én örömmel olvastalak! Én is most láttam újra, hogy a kecskeméti konzervben van cukor, pedig én is azt vettem Júliának, amúgy iszonyat drága a bébikaja (tudom, van banán meg alma, de szeretek neki őszibarackot is adni). Múltkor Müllerben voltam, és tényleg kedvező az ára a bebivita (vagy bebevita?) termékeknek, sajnos Júliának kevéssé jött be, Rózának annál inkább :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szalamandra,
ezt jó tudni a jövőre nézve, hogy esetleg a másik gyerek majd nem szeret ezt-azt, amit meg Pálmi igen, és érdemes esetleg próbálkozni akkor mással is :)

Kinga,
én is szívesen olvaslak :)

Érdekes dolog ez, amit itt tapasztalok a babaneten, hogy rengeteg anyukának pici-baba "komplexusa" van :lol: Hogy azt az időszakot szeretik a legjobban :) Persze édesek, meg minden, de én most sokkal jobban érzem magam, hogy lehet már vele jönni-menni, játszóterezni, dumál hozzám, stb :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika, szerintem is nagyon klassz a nagyobbacska kor, én is nagyon élvezem a Rózával való együttlétet, épp a napokban gondoltam arra, hogy milyen kár, hogy hamarosan oviba megy, és kevesebbet leszünk együtt. Még sosem volt ennyire játékos meg elengedett a kapcsolatunk (most nem a durva hisztis időszakokról beszélek, hanem legalábbis a hisztik szüneteiről :)). De, a pici babával is nagyon jó, és szerintem nehéz azt megélni, hogy többé már nincsen kicsi babánk, aztán az ember újra meg újra vágyik az újszülöttre, csecsemőre :) Mert olyan semmi más nincs, mint ők :) Én is már most vágyakozom, pedig Júlia is még csak hat hónapos :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Na igen, pontosan erről beszélek! :lol: Belőlem ezt valahogy kihagyták :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hát én is oda vagyok a picikért :oops:
De az is nagyon jó amilyenek most már, de nagyon nagyon hiányzik egy pici baba. :lol:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy-megkérdeztem a logopédust. Így látatlanba azt mondta hogy ez élettani dadogás lehet Kristófodnál. Állítólag azért van mert előrrébb jár már a kis gondolatuk mint ahogy ki tudja azt fejezni, ki tudja mondani. Magától elmúlik majd (kb fél év) és a legfontosabb hogy nem szabad rászólni emiatt.
tüni75
 
 


Azért ezzel az élettani dadogással óvatosan! Nekünk is ezt mondták, hogy biztos ez a baj, vártunk is türelmesen, mindent betartottunk, amit ilyenkor kell (mindig kivártuk, amit mondani szeretne, sosem javítottuk ki, sosem szóltunk rá, sokat énekeltünk, mondókáztunk, bábozunk, gyurmáztunk, festettünk), mégsem múlt el magától. Remélem Nálatok el fog! De azért ha pár hónap múlva is fenn áll, én nem várnék tovább. Zsófinál hamarab kezdődött, és 3 éves kora előtt sehol sem foglalkoztak vele, de szerencsére ősztől már igen :)

Még most is hullámzó, hol jobb, hol rosszabb, nem tudom, mikor fog végleg elmúlni :?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Kinga - azt mondta a doki, hogy a törés teljes gyógyulása kb. 6 hét. Lehet picit hamarabb, mert a gyerekek csontjai gyorsabban regenerálódnak. Szerencsére nem volt gond az evésse. Az első pár napban sírdogált, ha nagyra nyitotta a száját, vagy valamit rágni kellett, de a bölcsiben is odafigyeltek rá, mert kértük, hogy csináljanak neki a kenyérből falatkákat, meg törjék össze villával a krumplit, stb. Szerencsére nem kellett neki pépesíteni. A szájsebész amúgy azt mondta, hogy nagyon okosak a gyerekek, mert magának kíméli, ha fájni fog neki, akkor nem fog enni. De szerencsére pár nap után már mindent megevett. Kenyérhéjat is, mindent.

Ambrusnak is 1 évesen még csak két foga volt, és nagyon későn kapott darabos kaját is. Eleinte mindig ökelendezett minden pici darabtól, riogattak is sokan, hogy majd turmixolhatok neki évekig... Szerencsére nem hallgattam rájuk, és egyik napról a másikra Ambrus megtanult darabosat enni. A kenyérhéjjal sincs semmi gond. Büszke is vagyok rá, mert megeszi :)

Alexander még mindig allergiás? Nem nőtte ki? Szerncsére Ambrus kinőtte 1,5 éves korára. Már tejet is iszik.

Vera- nekem Ambrussal az első fél év minden napja kínlódás volt. Egész napos hasfájós sírás, fogzás miatti nyűgösség, napközben összesen 2 óra (majd a 4. hónaptól összesen 1 óra) alvás, éjszakai nem alvás stb. Fél éves volt, mikor az első olyan napunk volt, hogy jó kedve volt, nem sírt/nyafogott egész nap. Én ahogy Szalamandra is írja és Te is, sokkal jobban élvezem ezt az időszakot, mikor már beszélgetni lehet vele, komoly dolgokról is akár, önálló gondolatai vannak, kommunikál, meg lehet beszélni vele a dolgokat stb. És azért várom a "babaszagot", azt az ici-pici törékeny kis emberkét. És most hasított belém a héten, hogy ki kell élveznem a terhességem minden hátralévő pillanatát, mert talán soha nem leszek már kismama (egyelőre 2 gyereket terveztünk). Eddig tudtam, hogy egy gyerekünk még lesz, de most olyan rossz, hogy lehet, hogy többet már nem lesz ilyen. Pedig nem sokat élveztem ebből a terhességből, mert még most is dolgozok 35 hetesen, igaz már csak a héten.

bocsi, hogy ilyen hosszú lettem :oops:

dytke
 
 


Azt a mindenit, milyen nyüzsi lett itt hirtelen!!!!! :shock: :lol:

Most sajnos nem tudok vissza olvasni, mert rohannom kell főzni.

Egy kérdésem lenne gyorsan. Gergő a múltkor szétverte a fejét. A heg alatt lett egy dudli. Kemény, mint egy kis csomó. Aggódnom kell szerintetek?

Ja, és egy másik, hogy Gergő folyton beüti magág, megint szétverte a fejét, neki rohant az ajtófélfának, most a másik oldalt lett egy függőleges csíkja, szerencsére nem nyílt szét, csak nagyon lila, és bedagadt neki. De mindennek neki megy. A radiátor hőfokcsavarójának, az asztalnak, ajtónak, szárítónak.
Lehet hogy nem jó a szeme? Vagy a fülével lenne gond, az egyensúlyérzékkel? Motorozni se akar, el se indul vele, ezért gondolok az egyensúlyra. Vagy csak túlparázom? És annyi, hogy figyelmetlen? Állandóan rohangálni akar. Hiába szólok rá, akkor is csinálja, hiába üti meg folyton magát.

Szerintetek?

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


dytke, remélem, a lányotokkal könnyebb napok lesznek. Az jó, ha ugyanerre készülsz, mert akkor legfeljebb pozitív meglepetés lesz. Nagyon kívánom neked, hogy a második babád kis nyugis legyen, mert akkor is odavan értük az ember, meg ők a világ középpontja, ha nehéz velük, de nekem is másodszorra adatott meg átélni, hogy milylenek a nyugalmas kisbabás napok, és míg nekem is az első időszak korábban igen nehéz volt, most könnyed, jókedvű, alig fáradt - és ez igen nagy minőségi különbség. Szóval, hajrá Dorka! :)

wertzuz, én nem tudom, hogy ez okot ad-e az aggodalomra, de én biztosan megbeszélném a dolgot a védőnővel és/vagy gyerekorvossal. Szerintem ők tudják megmondani, hogy van-e teendő, vagy szépen kinövi majd ezt a korszakot.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Andi,
Pálmi is sokat esik-bukik, mert ő is folyton rohangál, nekimegy dolgoknak... :roll: Én nem érzem úgy, hogy kóros lenne a mi esetünk, mert csak 1-1 komolyabb eset volt, de ha te a sajátodat úgy ítéled meg, akkor én is rákérdeznék a dokinál...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


wertzuz - én is megkérdezném a védőnőt/gyerekorvost. Remélhetőleg kiderül, hogy nincs okod aggodalomra!!!

Szalamandra - azért nem mondom, hogy titkon nem reménykedek, de azért hiú ábrándokat nem kergetek. :) Annyival biztosan könnyebb lesz, hogy már nem fogok azon parázni, hogy mit csináltam rosszul. Mert a legrosszabb Ambival az volt, hogy jött a sok okos, hogy azért nem alszik mert..., azért nem eszik mert... stb. Én meg folyton azon tipródtam, hogy mit rontottam el. Ma már tudom, hogy semmit, ő ilyen. Dorkával ennyivel biztosan könnyebb lesz :)
Köszönöm a jókívánságot ;)

dytke
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a gratulációkat Botondhoz :)

Jó hogy olvaslak itt titeket, mert épp a védőnőnél rákérdeztem a kullancs elleni oltásra, mivel ugyebár mi erdő mellett lakunk, de tényleg olyan formán, hogy miénk az utcában az utolsó ház és a kerítés mellett már az erdő kezdődik. Na szóval a védőnő azt mondta nekem, hogy csak 2 éves kora után adható az oltás, Titeket olvasva meg látom, hogy már 1 éves korban adják az elsőt. De jó, hogy ilyen jól tájékozottak a védőnők védőoltás ügyben! :?
Tavaly volt kullancsírtás...remélem most is lesz!

Komolyan mondom azt hittem ez a ciciltetés dolog tök egyszerű lesz, szopik a gyerek amennyi kell neki és aztán alszik, vagy játszunk és kész. Erre nem oly egyszerű ez.
Botondom leállt az evéssel. :( 30-40 grammal eszik kevesebbet mint eddig és mára már a szükséges mennyiséget sem eszi meg napi szinten. Védőnővel beszéltem ez ügyben, fel is rendelt tanácsadásra, hogy megnézzék mitől lehet.
A történethez az is hozzátartozik, hogy ez azóta van, mióta az angol (grippe) vizet adom neki a hasfájására. Várjuk hogy hasson, állítólag 4-5 nap kell hozzá, mert eddig nem sok változás. Az a baj, hogy szegénykémnek zübörög a hasa, órákig!!! Meg kaksi sincs már minden pelusban. Szerintem ez is közrejátszhat abban, hogy nem eszik, mert ugyebár mi sem eszünk, ha fáj a hasunk. Ugyanakkor meg ugyanúgy alszik erről a mennyiségről is, mint előtte a többtől. Mintha elég lenne neki.
Szerintetek mi lehet? A hízással is leálltunk :(

Köszönöm előre is a hozzászólásokat, tanácsokat!

Sziasztok! Heni
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Pruncoke
No akkor nyugi!!!! Nincs itt semmi gond. Gondolj csak bele. Előírt mennyiség? Kinek? Nekünk sem írja senki elő, hogy mennyit együnk. Eszünk amennyit kell, amennyi jól esik. Nekem senki ne jöjjön ezzel az előírt mennyiséggel, mert ez egy nagy baromság az én szememben. tudod mennyi tápszert eszik a 10 hónapos lányom? Max, de az nagyon max 180- at. Hízás? Ez sem lehet előírt. nekünk volt olyan, hogy 2 hét alatt hízott Nóri 10 dekát! és? Azt mondta a védőnő, hogy ő ilyen, de ezt már csak akkor ismerte be amikor ráálltunk a tápszerre, mert nem hízik, és a tápszertől ugyanúgy ennyit hízott. Most 10 hónaposan 8 kiló.
A pocifájásra van a Babynoss pocakmasszázs krém nagyon sokat segíthet, talán 300 ft. próbáld ki és tornáztasd a kis lábát. Fektesd hasra és ahogy mocorog kidolgozza a pukikat is. karodra is fektetheted hasra, azt is szeretik a babák.
Ha meg nyugodtan alszik, ne aggódj, biztosan nem éhes. A tejcsid is lehet táplálóbb és kevesebb elég neki. nyáron a nagy melegben meglátod majd, alig fog enni.
Szóval fel a fejjel. :)

Dadogással kapcsolatban, az elmúlt 2 napban szinte teljesen eltűnt. nem értem, de figyelek és ha kell segítséget kérünk.

Dytke
Te sima szülésre készülsz?

Kép
Kép
susytunder
 
 


pruncoke,

tényleg kérdéses, hogy mi a "szükséges" mennyiség. Én hüvelykújjszabályként azt tudtam, hogy testsúly kg (pl. enyémke most 6,25 kg) x 1,2 - 1,5 a normál napi mennyiség (vagyis Júliának minimum 750 ml - max 940 ml a "szükséges". Mérjed, ha napokig ez alatt marad, akkor lehet, hogy pusztán a kevesebb folyadékmennyiség miatt azt lehet mondani, hogy keveset eszik (ő még nagyon kicsi, muszáj hogy elég folyadékhoz jusson). A hízást legfeljebb hetente mérd (napi szinten semmiképpen), és a napi kajamennyiségben is lehet pár napig alatta akár.
Pocakfájásra torna és masszázs is jó, nézz meg akár itt a neten pár babamasszázs cikket, több olyan mozdulatsor van, ami kimondottan a hasfájós piciknek jó. Lábacskáit emelgesd, nyomd oda a mellkasához, úgy is, hogy jobb térd a bal váll felé és fordítva, meg bicikliztesd. Nem tudom, büfizik-e a fiad, lehet büfiztetni a combodra ültetve is, nekünk Júliánál ez jött be (Rózánál nem, ő nem büfizett,). Hasfájásra szerek még: Infacol, Espumisan. Espumisan csak egy hónapos kor felett használható.
A nyugodt alvás szerintem is jót jelent, ha éhes, akkor nyugtalan a gyerek.
Júlia súlya másfél hónapig állt (4350 és 4450 gr között), egy idő után mértem a szopizott mennyiséget, és akkor láttam, hogy effektíve kevés a folyadék egy napra, azóta pótolom tápszerrel, de így is kicsiket hízik. Ő ilyen, és Róza is ilyen volt.
pruncoke, nem készítesz vonalzót? Akkor látnánk mekkora Botond, ez amiatt is jó, hogy mást mond az ember egy kéthónapos, és mást egy féléves vagy idősebb gyerekkel kapcsolatban.

susy, tök jó hogy elmúlt! :)

Nálunk most ekcémaszerűség van, fogalmam sincs mitől lehet :(

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!

susytündér: köszönöm a tanácsokat, meg a biztatást. Amúgy időközben lenyugodtam, nem aggódom. Valóban igazad van, hogy nem aludna ha éhes lenne szopizás után 4 órát nyugodtan. Szóval lehiggadtam, meg hogy őszinte legyek gyanakodtam a gripe vízre (angolvíz), hogy az okozta az "étvágytalanságot", mert mióta azt elkezdtem neki adni azóta csökkent a mennyiség. Elhagytam és láss csodát már kicsit többet is eszik. Védőnőm szerint eddig túlzabálás volt, most meg beáll úgymond a normál mennyiségre, amennyi kellhet ténylegesen neki.

Szalamandra: köszönöm neked is tanácsokat, meg a biztatást. Végigpróbáltunk már mindent: Infacollal kezdtük, semmit sem ért, espumisan csepp az már jobb volt, de kevesebb mennyiséget adtunk, mondván kicsi, de amúgy adható kisebb korban is, mint 1 hónap. 1 hónaptól a gripe víz adható, ami nálunk mint írtam susytündérnek étvágytalanságot okozott úgymond. Viszont tényleg csinálom a tornát, az nagyon jó neki, akkor végre tudnak menni tőle a szelek. Meg visszatértem az espumisanra mellette növelt adaggal és így már jobban használ szerintem.
Próbáltam csinálni amúgy vonalzót, de nem sikerül valahogy. Eljutok odáig, hogy megkapom a kódot és be is másolom és nem történik semmi :( Amúgy Botondom 1 hónapos és 1 hetes pont ma. Az evett mennyiség pedig 120-150 gramm közötti :) Tud enni a Kisbékám :) Hason úgy alszik, hogy felhúzza a lábait, mint a béka :) És erről a mennyiségről ment le 100-110 grammra, ami megijesztett kicsit. De most már tényleg nyugi vagyok. Eszik amennyit eszik, éhen nem hal és nyugodtan van ennyiről is.

Köszönöm mégegyszer mindkettőtöknek!! :)
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


pruncoke, örülök, hogy minden rendben :) A vonalzózásban nekem eddig mindig a férjem segített, nekem sem ment :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Pruncoke,
a profilodnál az aláírások részbe kell bemásolni a kódot.

Kód is többféle van, azt a fajtát keresd meg, ami ilyesmi (én csak az elejét és a végét nézem, ha az stimmel ok):

[url=http://..................................................[/img]http://..................................................[/img[/url]

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Dytke - Hát igen Alexander eddig nem nőtte ki a tejallergiát, pedig már volt próbálkozás talán 1 félév lehetett. Imádta a sajtot, túrórúdit és néha a tejfölt. Mondjuk a joghurtok és pudingok nem jöttek be neki. :lol: Aztán csináltak vérből tesztet tavaly szeptember végén és az szerintem a tejtermékek miatt enyhe pozitivitást mutatott így egy ideje megint tejmentesen vagyunk... :?

Tényleg most voltunk Szerdán és Csütörtökön tejterhelésen. Apa itthon maradt Ákossal és így csak 2-en mentünk, de könnyebb is volt így! Szerda reggel 8 órára kellet mennünk akkor még sok gyerek volt különböző terhelésekkel tej, tojás és hal, de a végére csak 1 nagyobb fiú és mi maradtunk. 3-as típusú normál tápszerrel csinálták a terhelést, és Alexandernek nagyon ízlett! :D szerdán volt először bőr teszt ami szerencsére negatív lett és így utána fokozatosan emelve az adagot kapta a tápszert délig voltunk és apa meg ő Ákos lent voltak éppen sétálni így megvártak minket és a villamosról ahogy leszálltunk felkéreckedet apához és jól el is aludt. :lol: Aztán tegnap 1 órára mentünk itthon megebédeltünk és mentünk akkor kapott 50 ml-t és szerencsére aludhatott így könnyebb volt majdnem aludt 2 órát 3 kor már hívtak is tünete nem lett tegnap se, de így is tejmentesen kell tartanunk... :? Csak az új tápszerből kaphat és azt is csak 2-3 naponta emelkedő mennyiségben... aztán 2,5 hónap múlva vissza és akkor talán már mi is okosabbak leszünk.

Andi - én mindenképpen mennék vele az Ágihoz vagy fölhívnám és a dr. nénivel is konzultálnák a dolgokról!

Heni - Engem is rengeteget piszkáltak a szoptatással igaz engem nem tudtak rábeszélni a folytonos mérésre. És ahogy a többiek is mondták mindeniknek vannak jobb és rosszabb napjai! :wink: És ha a víz nem válik be szerintem váltsatok! Édeskömény teát próbáltatok már? Te is ihatod mert átmegy a tejen és neki is adhatod egyszerre akár, de a torna és masszírozás is fontos segítség egy hasfájós babánál! Ezt tapasztalatból mondom, mert Alexander nagyon sokáig hasfájós volt!

Hát szinte mindenki a pici babákra vágyik ahogy elnézem , és ez alól annyira én sem vagyok kivétel igaz én inkább azt vártam mindig, hogy mikor leszek már kismama megint és valahogy ez most sincs másként, habár lehet, hogy az élet úgy hozza, hogy több gyerekünk nem lesz igaz ezt elképzelhetetlennek tartom de előfordulhat. És persze a végén mindig boldogan nézi a már megszületett kis apróságot valahogy mindig olyan hihetetlen volt számomra, hogy már vége a várandóságnak, de szép pici fiaim hatalmas ajándék az élettől és minden percet élvezem amit velük tölthetek. Szerintem mindegyik életszakaszban vannak jó részei gyermekeinknek mert mindig máshogy kell hozzájuk állni és már maga megismerni napról napra milyen kis személyiségek is ők. Emlékszem Alexandernál amíg nem tudott beszélni sokszor néztük vajon most mire gondolhat és ez annyira most sincs máshogy és amikor babák még akkor is ezen gondolkozunk.

Mennem kell és tudom össze vissza lett csak siettem!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hát igen, a picibabakorszak jó. Bár én nagyon élvezem Fruzsi korszakát is, ahogy egyre okosabb, egyre többet beszél, ahogy felfedezi a világot, az lenyűgöz. És nagyon élvezem Zsófi korszakát is, mert ő meg már sok dologban partner, és teljesen más vele elmenni valahova kettesben, lehet vele komoly dolgokról beszélgetni, minden körülmények között tud viselkedni, igazi nagylány :)

De én nagyon szeretem azt is, ha baba van a hasamban, szeretek izgulni, hogy mit mutat a teszt (na persze csak egy két hónapon át maximum :lol: ), és ha épp nem hányok, akkor nagyon szeretek terhes lenni :wink:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok ! Én új vagyok, de nem mai csibe. Van már 3 gyermekem. És most ismét jön a gyermek áldás. :-)
A segítségeteket szeretném kérni. Kérlek segítsetek, a ti tapasztalataitokra tudok egyedül támaszkodni.
Most vagyok 10 hetes terhes, és nincs nőgyógyászom. Lakóhely szerint az ÁEK-ben szülök, de nem tudom kihez mehetnék. Rendelési időben. Nem magán rendelőbe.
Mert tudom "ingyen" nincs nőgyógyász, de amiket olvasok, hogy alkalmanként 8-10 ezer, szülés a 10x-ese. Fúúúú, sajnos ez nekem ha megszakítom magam se megy. Tudtok olyan jó és lelkiismeretes orvost ajánlani, aki nem akarja az embert erején felül megterhelni?????? Előre is nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat.
mancipont
Budapest
 
 


mancipont, üdv itt!
Kinga és Én is ügyeletes orvosnál szültünk, egy fillérbe se került. És nem kaptunk más elbánást, mint a magán betegek. Én valami doktornőnél szültem, nem emlékszem a nevére. Igaz az SZTKba jártam terhesgondozásra, egy teljesen más dokihoz. Amit más kifizet (egy vagyon) az orvosnak, azt én a kicsi fiamra költöttem.
:D

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Kedves Wertzuz !
Köszönöm, hogy válaszoltál. Én is így vagyok vele, a baba jönni akar, úgyis jönni fog, csak félek. Nem vagyok egy könnyű eset. Úgy kezdődött a terhességem, hogy bevitt a mentő, vetélés gyanúval, majd hála Istennek nincs semmi baja, de szendnem kell az utrogestant napi 2x. Közben kiderült, hogy van egy máj cisztám, és nagyon félek., és az utrogestan mellékhatása májkárosító. Így mégjobban félek. Magamat is, de a pici érdekében szednem kell, nem kérdés.
És igen, én is sztk-ba járok terhes gondozásra, de nem tudok orvost fogadni, mert amit kapok a picire, az az ővé is lesz.
Az a legelborzasztóbb az egészben, hogy már itt tartunk, hogy félni kell egy kismamának, hogy pénz nélkül is kellő figyelmet kapjon, kaphat. Ha nem lesz orvosom ez lesz, sztk, és ha menni kell, megyek és az szüleszt meg, aki az ügyeletes lesz...
Szia,
mancipont
Budapest
 
 


mancipont, teljesen meg tudlak érteni. Én az első pillanattól itthon voltam, mert annyi bajom, vizsgálatom volt, most nem sorolom. Én is féltem, de mindenki biztatott, hogy a kórház nagyon jó, az orvosok nagyon jók. És tényleg. Kedvesek, segítőkészek, nem néztek ki, vagy le, mert nem volt orvosom. A szülésznők űber kedvesek, minden hülyeségemet eltűrték (én se vagyok könnyű eset :D ), és még egy szót se szóltak, hogy a családi hadsereg átjáróházat csináltak. (csak 1 ember lehet nálad bent, nálam bent volt a fél család szinte folyamatosan :lol: )
A kisfiam egészséges, és biztos fájt volta a szívem azért a sok pénzért, amit egy idegen zsebébe tuszkoltam volna. Én már csak ilyen "zsugori" vagyok.
Amit tudok javasolni, hogy az SZTKs orvosoddal minden vizsgálatot csináltassatok meg ami csak felmerülhet (nekem még AIDS tesztet is csináltak, a trombózis veszély miatt, csak, hogy semmi ne maradhasson ki, jobb a biztonság!). Ne stresszeld magad, mert árt a babának.
És a legfontosabb, hogy ha az ügyeletes mellett döntesz, akkor határozd is el magad! Ne rágódj rajta, mert az rosszabb, ha folyamatosan bűntudatot és félelmet generálsz magadban.
Az, hogy nem vagy könnyű eset, senki nem az! :lol: Minden anyuka egy külön eset, nekem ezt a szülésznő mondta. Én pl adtam fejfájást nekik. Hú, még mennyit! Maximum Te kicsivel több fejfájást okozol. :wink:

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Mancipont - üdv :) Tényleg nem kell aggódnod, ha nincs választott orvosod. Nekem ugyan volt, de nem volt akkor még 2,5 éve magánrendelése, ergo egy fillért sem kapott, de mindig kedves volt. Megkérdeztem, hogy mibe kerül, ha azt szertném, hogy mindenképpen ott legyen a szülésnél. Azt mondta, hogy neki ez a munkája, és egyébként is kéri, hogy őt hívjam először, ha indulunk szülni, hogy a két gyerekéről gondoskodni tudjon. És azt is mondta, hogy ha nem kap semmit, akkor is szívesen vár a köv. terhességemmel, vagy akármilyen nőgyógyászati problémával/szűréssel. Azért adtunk neki a szülés után 20e Ft-ot, egy bon-bont és egy családi állatkerti belépőjegyet. Most már van magánrendelése, de a 38 hét alatt 4-szer "kellett" ott megjelennem (4x8e Ft). Mikor most másodjára terhes lettem, elkezdtem keresni másik orvost, akinek nincs magánrendelése, de nem nagyon találtam már ilyet az ÁEK-ben, és mivel a dokinőmet ismerem, bízom benne (komplikált volt az első szülésem), nagyon meg voltam vele elégedve, inkább kifizettem ezt a pénzt.

Susy - van esély a természetes szülésre, de azért próbálom nem beleélni magam. Most hétfőn voltam a dokinál. Azt mondta, hogy most nagyon úgy látja (ami persze nem készpénz, de most ez az esélyesebb), hogy Dorka nem nagyon akar egyedül megszületni. Még nagyon fent van, a méhszájam teljesen zárt. Lehet, hogy a köldökzsinór úgy van rátekeredve, hogy nem engedi lejjebb, vagy ki tudja miért nem akar lassan beékelődni. Azt mondta, hogy nem híve annak, hogy rögtön kés alá, de az eslő szülésemet nézve, hogy 31 óra vajúdás után is csak 2 ujjnyira tágultam inkább készüljek fel lelkileg a császárra. Utolsó hétig várunk, hogy esetleg beindul-e a szülés magától (ami persze még mindig végződhet császárral, mint Ambrusnál). Ha nem, akkor megvizsgál, hogy esetleg nyílt-e a méhszáj, és annak függvényében megbeszéljük a továbbiakat, hogy van-e értelme várni még, vagy kiír egy időpontot. Nagyon elszomorodtam :( Tudom, hogy az a lényeg, hogy egészségesen szülessen, de azt hiszem ha ez is császár lesz, akkor ezt még nehezebben fogom tudni feldolgozni...

Pruncoke - remélem azóta már meg is oldódott Botond evés-hízás ügye :) De ahogy a többiek is írták, tényleg ne aggódj. Ha jó kedélyű, alszik, nem sír sokat (ami persze relatív), akkor elég neki amit eszik. Nálunk a Gripe water az elején bevált, de utána sokkal rosszabb lett. Az édesköményt ha kipróbálod, akkor figyeld, hogy esetleg nem fáj-e jobban tőle a hasa. Mert bár hasfájásra van, van akinél hasfájást okoz. Én eléggé tönkrevágtam egy napunkat, mikor adtam neki ilyen teát. Jobban fájt szegénykémnek.
Hasfájós babamasszázs: alsó bordáitól lefelé simítsd végig párszor a pocakját úgy, hogy a kezed külső felét kicsit "benyomod". Mintha a buborékokat lejjebb akarnád "söpörni". Ez a mozdulat tulajdonképpen pont ezt szolgálja. Utána 5-6-szor rajzolj köröket 2-3 ujjaddal a pocakjára (a vékonybél vonalán haladva segíti a buborékok előre jutását), és minden kör között egy félkört a pocakja bal oldalán (ez a vastagbél vonala). Utána 5-6szor nyomd fel a lábacskáját a pocakjához. Ezt a mozdulatsort 3-4szer egymás után elég végezni. Nálunk ez bevált. Evés után, ha láttam, hogy küzd a pocakjával, akkor masszíroztam. Látszott, hogy jólesik neki, és a végén ott volt minidg a pukisorozat :)

Kinga - drukkolok, hogy végül Alexander is kinője az allergiát!!

Wertzuz - végül megkérdezted a dokit vagy védőnőt az esésekről? Mit mondott?


Bocs lányok, hogy megint hosszú lettem.

dytke
 
 


Sziasztok!

Dytke - Szurkolok nektek hogy a végén minden rendben legyen nálatok a szülésnél! Ha tervezett szülés lesz akkor mindenképpen császár vagy oxitocinnal indítanák?
És mi is nagyon bízunk abban hogy most már nem lesz semmi gond a tejjel Alexandernél... már adtunk neki túrórúdit és semmi gond eddig. :D

Mancipont - Én a két terhességem és szülésem után teljesen ügyeletes szülés híve vagyok és sokan vannak akik így is adnak pénzt mondjuk mi nem így tettünk... :wink: Egyébként ha dokiddal meg vagy elégedve akihez most jársz akkor szerintem felesleges váltani.

Andi - Én is akartam kérdezni mi van veletek? Látás és egyensúly vizsgálaton voltatok végül? És mi van a puklijával a buksiján?

Mi egyébként jól vagyunk Ákosnak beindult a súlya. Egyre többet játszanak együtt a fiúk és szépen haladunk Alexanderrel a bilire szokással is

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! Jó rég voltam erre.
Kristóf elkezdte a családi napközit. Csak délelőttre viszem , ott ebédel és azután hozom haza. Az első 2 nap sírt (állítólag kb 5 percet, de azt erőteljesen:) de utána nagyon szépen megértette hogy nem hagyom ott örökre hanem jövök érte. Azóta nagy vidáman megyünk reggel.
Most azonban éppen náthásak lettünk mindketten így nem megyünk már a héten, de már ma is kérdezte reggel hogy "Ági néni??"
Azt hiszem lekopoghatom hogy nagyon könnyen ment neki is a beszokás, én viselem nehezebben:)

Kismamák jól vagytok ebben a frontos időkben?

Veronika te is rég voltál. Hogy vagytok?
tüni75
 
 


Tüni,
szia! örülök, hogy jól ment a beszoktatás! :) Jobbulást nektek!
Mi jól vagyunk köszönjük, most nincs semmi különös... viszonylag jól alszik, bent a csanában eszeget (itthon kevésbé :)), mostanában nem volt beteg, szóval elég jól vagyunk :)
A dumája meg hihetetlen :) Meg veszi át a szavaimat, viselkedésemet, úgyhogy mostmár figyelnem kell magamra :D

Voltunk oviban nyílt napon. Egyrészt nem is volt szimpi, másrészt valószínű nem jut be amúgy se idén, mivel október végi és szeptember 1-ig feltöltik az üres helyeket az addig 3 évet betöltött gyerekekkel... az óvónő azt javasolta, hogy tartsam még egy évet ott ahol most van és jövőre tuti bejutunk.

Ez tulajdonképpen egyezik is azzal, amire gondoltam.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: