Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Heni - Itt is gratulálok ha nézel minket...

Tündi - Alexandernek is a feje tetején illetve elől egyenesebb máhol tiszta göndör. Mondjuk mi még csak 2x vágtuk a haját...

Suzytunder - Én úgy tudom, hogy még mindig nem lehet szülésznőt választani.

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=https://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Heni, gratulálok én is a fiadhoz! Nem lehet könnyű ez az állandó fejés... én ilyet még nem is hallottam. Nem akarsz a La Leche ligához fordulni? (www.lll.hu) Adnak tanácsot telefonon, és nagyon profik. Csak azért mondom, mert így, hogy a szopi mellett állandó és erős fejés van, mitől is csökkenne a tejmennyiség? Lehet, hogy a gyulladást kellene csökkenteni (pl káposztalevél a melltartóba, de én ebben nem vagyok otthon, nekem nem volt ilyesmi), és valahogy elérni, hogy ne kelljen fejned. Ha itt lennél Bp-en, tudnék ajánlani szakembert, akit személyesen is meg lehet keresni. Mindenesetre, a legjobbakat, és kitartás!!!!!

susy, téged érdekel vagy másnak kérdezed? Más szóval: csak nem úton a harmadik baba? :)

tüni, nálunk Róza ilyen fürtös, és nagyon remélem, hogy az is marad :) Kristóf nagyon helyes, már a tavalyi nyaralós képeken is nagyon tündérbogár volt!

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Susy,
nekem is az ugrott be rögtön, hogy jön a harmadik Susy? :D

Szalamandra,
ti hogy vagytok?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

 
 

Neeem lányok, MÉG nem! :lol:
Majd talán az év második felében :wink:

Egy ismerősömnek kellene, ott fog szülni, és gondoltam megkérdem neki.

Veronika
Nálatok mizu?

Szalamandra
Nem mennék vissza, maradnék a bajcsynál, pontosabban a dokimnál.
Nálatok milyen a 2 gyerekes lét?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
na, tényleg? Ennyire belejöttetek, hogy akár jöhet majd a harmadik nemsokára? :)

Kristóf 3 évesen elkezdte az ovit? Vagy majd csak ősztől?

Ó, nálunk mindig van valami történés... most épp a hülye orrcseppentővel megszúrtam Pálmi orrát belül :oops: Ömlött belőle a vér... Amúgy mérges vagyok, mert szerintem ilyen sima gyógyszertári cseppentőt nem is szabadott volna adjanak ilyen picurka orrhoz, főleg aki még rángatja is a fejét mikor be akarod cseppenteni... úgyhogy vettem sprays üveget és azzal lőjük be mostantól... :roll:

Mi rajta vagyunk a tesón, de még nem jött össze...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Suzy - Én is akartam kérdeni amit a többiek, csak nem mertem... :oops:

Veronika - Remélem a tesó most már jön majd hozzátok, ha ennyire várjátok biztosan hamarosan itt lesz már.
És én úgy csináltam a gyógyszertárival, hogy nem dugtam bele az orrába csak fölé raktam és az alkalmas pillanatban ment a csöpp. mondjuk mi már régóta spray-set használunk.
Tényleg Pálmi még kiságyban alszik? Mert mintha a bilis képén a háttérben láttam volna...

Nálunk meg Ákos folyton kimászik a földön kialakított helyéről pillanatok állat. Szerencsére baja még nem esett mindig odaértem időben.

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=https://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga,
Nem, nagy ágyban alszik már Pálmi, csak az egyik szobában ott áll még a rácsos ágy is... remélhetőleg hamarosan úgyis kell majd :)

Illetve most nem az ágyában alszik, mert vettünk egy matracot, amit letettünk az ágya mellé a földre, és most kitalálta, hogy azon alszik. Jó, hogy vettünk neki nagyágyat :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Micsoda huncut lány ez a Pálmi :lol: Na akkor már legalább értem a kiságyat.

Mondjuk nálunk nem jutott még eszébe Alexandernek, hogy a bilit kalapnak használja, lehet azért mert zenélős... :wink: Meg ő inkább busznak és autónak szokta használni, de hát ő mégis csak fiú! :lol:

Tényleg direkt téli babát szeretetek volna?

Többiekkel mi van? Élet jel...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=https://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Veronika
Mi mindig 3 gyereket akartunk és Nórika ebben csak megerősített. Nagyon jó kislány, nem ment el a kedvem a harmadiktól. Csak azt sajnálom, hogy soha többet nem élhetem át a szülés azon részét, amit Nórival, mert az újabb szülés már csak programozott császár lehet. :(
Oviba majd jövő hónapba íratkozunk be, de hogy felveszik e azt nem tudom. Tavaly sem vették fel, mert itthon vagyok Nórival.

Kinga
nyugodtan megkérdezhetted volna, nem eszlek meg. :)

Képzeljétek! Nóri péntek óta megy. Tudom nagyon korai, de nem köthetem le. :) Ez van.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
gratula, nem semmi a lányzó! :)
Remélem nekünk is hasonlóan jó gyerekünk lesz, mint Pálmi :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Susy! Gratulálok, hogy Nóri ilyen kis ügyes. A férjem 10 hónaposan indult el, csak a lépcső tetején volt, utána egy darabig nem ment. Nagyon bátor vagy, hogy bevállalsz egy harmadik császárt, én nem merném, de biztos csak a most a közelemben tapasztaltak miatt.

Veronika! Hajrá kistesó.

Mi jól vagyunk, de nagyon lefoglal a 2 bébi. Mi most nem szeretnénk harmadikat, mert én képtelennek érzem erre magam. Ákos még szopik és borzalmasan fogzik, valamint nagyon anyás és huncut. Adél pedig ügyes nagylány. Kényszerűségből (eltörtem a lábujjamat és nem tudtam menni) egész napra ment csanába és annyira bejött, hogy mostmár ottmarad. Nagyon szereti és nagyon jót tesz neki. A füle (amit meg akartak műteni, de nem engedtem) szépen meggyógyult, ma voltunk kontrollon. Kicsit hitetlenkedtem, hogy tényleg elkerülhető-e a műtét, de ma már semmi kétségem.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Suzy - Jó nektek, hogy ilyen szépen fejlődik Nóri.

Ákos nagyon lusta :? olyan fura nekem Alexander után ő már hat hónaposan ült és 7-8 hónaposan már elindult... Ő meg még ülni se tud és már 9 hónapos! Igaz most már kúszik pörög forog bárhova eljut, de azért ez nem olyan jó mert így nem merem simán a szőnyegre engedni, mert a kő és a szőnyeg szerintem így játékra nem megfelelő az ő kevés tartásával még nem elég! Pedig szegénykém folyton kimászik a kis helyéről, mert már nagyon játszana Alexanderrel :wink: :(

Gabi - Valahogy megértem ha most nem érzed képesnek magad még 1 aprósághoz igaz fogzás nálunk még nincs, de tényleg nem lehet őket felügyelet hagyni 1 percre se... És remélem a lábad is jobban van már!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=https://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

De beindult itt az élet :)

Nórinak itt is gratula :) Nagyon ügyes!

Nálunk most Zsófi itthon van, mert vírusos kötőhártyagyulladása volt, most meg bárányhimlős, előtte Fruzsi volt bárányhimlős, szóval hetek óta itthon vagyunk, gyerekek közé valaki miatt nem mehetünk, Zsófi sem jár csanába. Én nagyon élvezem most (leszámítva a betegségeket), hogy mindkét lány itthon van, igaz, nálunk már nagyobbak, de nagyon jól lefoglalják egymást, sokat játszanak együtt. Sokszor van, hogy ők a szobájukban vannak, én meg takarítok, főzök, zuhanyzom, vagy bármi, mert már nem kellek. Sőt elég régóta szokásuk, hogy becsukják a szobaajtót, és csak ketten lehetnek benn :) Kb azóta vannak ilyen jól el, mióta Fruzsi is stabilan jár, mióta bezsél, azóta meg még jobb nekik együtt :) Nagyon komoly eszmecserét szoktak folytatni :lol:
Amúgy meg nőnek nagyon, nagyon durva, de már csak egy ruhaméret van köztük, simán rájuk adhatom egymás ruháit, nem feltűnő :lol:

És hoztam egy friss pocakfotót is :)

Kép

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi,

eszméletlen csinos vagy, ha még azt is hozzá vesszük, hogy mindez 2 gyerek után, akkor meg egyenesen elképesztő! Ráadásul a 6-ik hónapban!!!

Tök jó, hogy így eljátszanak! Hát igen, emiatt nagyon jó a kis korkülönbség...

Zsófinál volt olyan korszak, amikor durva volt? Azért kérdezem, mert Pálmi unokatestvére, aki nála fél évvel idősebb annyira durva mostanában... Anyukám azt mondta, majd lesz ilyen korszak nálunk is... :roll:
Én arra gondolok, hogy az oviban ilyen vele a többi gyerek és azért vette át...

Pl. mindig elszedi a játékait és durván félrelöki, ha meg Pálmi nem hagyja, akkor megüti, meg belehajol az arcába és beleüvölt :shock: És az sem zavarja, hogy én ott vagyok :shock:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Köszi :)

Nem, nálunk Zsófi nem volt durva, ha Fruzsi megüti őt, akkor sem üt vissza. Fruzsi viszont csapkodós, nem is értem, honnan szedte. Mindig megy utána büntetésbe, de még mindig oda-oda csap :?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

De régen jártam már erre. Talán még emlékeztek rám. Nem nagyon van időm olvasni, és a jövőben sem valószínű, hogy nagyon rá fogok érni jönni, de most gondoltam bekukkantok :)

Mindenkinek gratula a babákhoz, pocaklakókhoz!

Panndi - hihetetlen, hogy ebben a pocakban egy 25 hetes baba van :) Nekem már most nagyobb a hasam, mint mikor Ambrussal szülni mentem, pedig nekem sincs nagy :)

Susy - nem lehet szülésznőt választani még mindig.
Nóri nagyon ügyes!!

dytke
 
 


Vera - nem feltétlenül lesz Pálmi is durva. Ambrus sem volt soha az. És a bölcsi óta sem változott e téren semmi. Néha kicsit irigy (nem mindenkivel), de meg lehet beszélni vele, hogy ez nem szép dolog, és oda is adja a játékot.

dytke
 
 


Dytke,
én már hiányoltalak régebben :) Akartam kérdezni, hogy az alvás-gondotok megoldódott-e!
Neked mekkora a pocaklakód? Mikorra vagy kiírva? Tudod már a nemét?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Nikuc is benézhetne néha... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Vera- :)
Az alvás nem oldódott meg teljesen, még most is kelünk 2-szer általában. Bölcsi előtt már volt pár éjszaka, amit végigaludt, aztán az elválás miatt sokszor sírva kelt, aztán megint jól aludt, akkor ha beteg volt azért kelt, aztán most két hónapja kb. megint kelünk 2-szer minimum. Nem tudom miért :(

Holnap lesz Dorkánk 34 hetes. Április 30-ra vagyok kiírva.

dytke
 
 


Dytke,

ja, hát 1-2 kelés az nálunk is van... és még csak 3-4 hónapja esett vissza ennyire, előtte 4-5 volt... Nálunk a cumiról való leszokással esett vissza 1-2-re.

Csak arra emlékeztem, hogy mindig teljesen ki voltál készülve és alig aludtál. Akkor azért ahhoz képest lényegesen jobb, nem igaz? Meg mint mikor állandóan a fogzás miatt sírtak... :roll: Bár még nekünk hátra van 4 rágó fog...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Panndi
Azta! Rajtad sosem látni, hogy terhes vagy. :lol:

Dytke
Jajj mindig akarok neked írni, csak időhiány...
hogy vagytok?

Veronika
Nekem Kristóf és Nóri között oltári nagy különbség van fejlődés terén is szokások terén is, teljesen más a két gyerek mentalitása is.

Kinga
Nóri nagyon hamar csinál mindent. Okát nem tudom...

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy-Nóri milyen ügyes. Nem teszel fel képet róluk, olyan jó fotók szoktak lenni.

Panndi- te hihetetlenül vékony vagy.

Kinga- Kristóf se csinált szinte semmit 9 hónaposan , ő is csak csúszva-kúszva közlekedett. Be is ijedtem vittem ide-oda felmérésre. Aztán végül 13 hónaposan indult el és azóta meg se áll.

Dytke- gratulálok Dorkához , én valahogy lemaradtam erről az örömteli hírről.
Ha jól emlékszem Ambi evésével is volt "gond", nem ő volt aki pár szem borsót szemezgetett :) Változott ez?

Kristóf sose volt jó evő de most szinte csak levegőn él. Hiába teszek elé több fajta ételt , már az egészséges táplálkozási elveimet is kezdem feladni. Próbálom a tésztákat, virslit mert ezeket még úgy ahogy megeszi. De én még nem láttam olyan gyereket aki nem szereti a tejbegrízt, se a palacsintát se a szilvás gombócot. Legjobban a túrót eszi tejföllel és a sima joghutot, így fehérje hiánya tuti nincs :) :(
tüni75
 
 


Vera - igen, volt idő, mikor félóránként, sőt 10 percenként kelt (sírt fel) éjjel. Ahhoz képest nagyon jók vagyunk :):)

Susy - az időhiány ismerős. Mióta dolgozok semmire nincs időm. Jól vagyunk. Én kicsit fáradtan, de jól :)

Tüni - igen, Ambinak volt időnként az ebédje 5-10 borsószem :) Mióta bölcsis, mindent megeszik. De csak a bölcsiben. 3 napig koplalt, semmit nem evett, a 4. napon elkezdett enni, azóta mindent megeszik. Otthon válogat, és maradt a tészta, rizs, túrógombóc mint korábban. Kicsit bővült a lista rántott sajttal, sült krumplival, néha a rántott húst is megeszi. De kijlenetni, hogy nem szereti a husit, csak a bölcsiben. Szerintem nem szereti a házi kosztot. 6 hete egy hétvégét töltöttünk a Bethesdában megfigyelésen agyrázkódás miatt, és a kórházi kosztot is kétpofára ette.

dytke
 
 


Tüni
De teszek:)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Dytke
Na mi történt, hogy agyrászkódásotok volt?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
tündéri kislány Nórika! :) Micsoda égszínkék szemek és szöszi hajacska! :)
Kristóf meg nagyon vagány :)

Dytke,
jó is hogy tudsz aludni, terhesen azért nem árt :)
Pálmi is ezeket eszi :) Krémtúró, joghurt, sajt és virsli a favorit :) A krumpli, rizs is megy. Meg persze a ropi, perec, csokis dolgok... :roll: Túró rudit és banánt ette egy időben, most ezeket se... Zöldséget-gyümölcsöt alig, szinte csak az almát hajlandó enni... meg néha a levesből kitúrkássza a répákat és azokat megeszi, de mást belőle nem... Ja meg legújabb, hogy lenyalogatja a májkrémet a kenyérről :lol: De ő a bölcsiben sem sokkal lelkesebb... :roll:

Tüni,
nálatok mi a helyzet? Igen, végülis 13 hósan indult? Azt hittem később, mert úgy aggódtál :) Pálmi csak 15 hósan indult el :) Dumával hogy álltok? Nálunk az most nagyon megindult, csak még sokminden nehezen érthető :)

Susy,
igen, mondják, hogy a két gyerek teljesen más... Hát izgulok kicsit, mert Pálmi nagyon jó baba volt, nehogy kifogjak egy hasfájósat, aki folyton csak sír... az elég idegörlő lehet...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika
köszi:)
Azért nálunk szerencsére egyik gyerek sem volt hasfájós. Az tényleg nagyon rossz lehet.

Kristóf piciként rengeteget és mindent evett. Most meg... aki ránéz (18 kiló) monndja, de jó evő lehet... na ja... húst hússal, meg hozzá egy kis húst. :lol: Még a krumplis tésztába is a húst keresi. A másik kedvenc a sült krumpli és paradicsom minden mennyiségben. Szerencsére mindenféle zöldséget megeszik, salátaként is.
Nóri pedig a bébi ételt nem akarja enni, bezzeg a mi kajánkat meg két pofára. Már nem is érdekel, küzdöttem vele eleget, meg már most lazábban veszem a dolgokat, egy fél zsömlét simán megeszik, Kristóf ilyenkor még azt sem tudta mi az, hogy zsömle. :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Dytke, gyere máskor is :lol:

Tüni, de van még gyerek, aki nem szereti a palacsintát, szilvásgombócot, sem a tejbegrízt... Lilla, de a fánkot se.
Ő inkább husi, zöldség, gyümölcsös. Néha egy kis pogácsa vagy linzer, többre nincs igény :lol:

Zsuzsa, szuperek a képek :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi, nem semmi pocak, ha nem láttam volna korábbi Zsófis-Fruzsis pocakfotóidat el se hinném, hogy ilyen idős terhes vagy :lol így már nem akadok ki hova dugdosod el a babát, megszoktam :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszi a kép dicséretet. :wink:

Ildi
Kristófnak sem kaja a tejbegríz- rizs, túrógombóc és társai. :lol:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Még van kicsi időm fürdetésig, gondoltam jelentkezem.

Jelentem alakul a cicigond. Már nem járok a kórházba fejni és Botond mindkét ciciből tud cicilni. Bő 3 hetesek vagyunk és a 3 óránkénti adag 120-140 gramm közötti. Hogy őszinte legyek nem is tudok utána már fejni. Ez szerintetek baj? Mármint mindenki azt mondja, hogy fejjek utána. Ugyebár kórházi gép hozta is, aztán az itthoni egyik gép (a négy közül) is hozta, de most meg fél óra alatt jön ki 10-20 ml, azért meg szinte nem is éri meg szenvedni vele.

Szerintetek mit tegyek? Fejjem ki azt is, vagy elég ha a baba kiszopizza ami kell neki és így is lesz tejem ahogy egyre többet kér majd? Vagy idővel nem lesz mégsem elég neki így a tej, hogy nem fejek?
Kérlek segítsetek!

Köszönöm előre is! Heni
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Heni
Szerintem beállt a kereslet kínálat. Van annyi, amennyi Botondnak elég, és kész. Ne gyötörd magad a fejéssel. Én Kristófnál rengeteget fejtem, bár más okból, Nórival már időm sem lett volna.

És a legfontosabb, hogy ne aggódj! :wink:
Botond mindig megcsinálja magának azt a tej mennyiséget, amire neki szüksége van.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Heni, maximálisan egyetértek susyval, hagyd a fejést. Van elég tej a fiadnak, ha többre lesz szüksége, akkor a szopizással megcsinálja magának.
Fejni akkor kell, ha beteg a baba és nem tud szopni, ha nincs elég tejed, vagy ha tejet akarsz leadni. Ha minden okés, miért fejnél, hogy álljon a hűtőben? :) Örülök, hogy jobban vagytok, nagyon szépen eszik a fiacskád! :) majd tegyél fel róla képet!

susy, örülök, hogy látlak, és a gyerekeket is! Kristóf igazán nagy már, és Nóri nagyon édes! :)

panndi, ez nem pocakfotó :) Enyém is majdnem ilyen :)))) de gratulálok, örülök, hogy jól vagytok és szépen fejlődik Gábor!

dytke, akkor hamarosan itt a baba! Lesz külön szobájuk a kicsiknek? Nálunk sajnos nincs, és minden előzetes reményem ellenére sajnos zavarják egymás álmát :(

Veronika, szorítok! :)

Gabi, örülök, hogy rendbejött Adél füle!

Nálunk meglehetős nyugalom van. A testvérféltékenység nagyja az első hónapokban lezajlott, úgy tűnik, mindenki megtalálta a helyét az átrendeződött családban (Rózának volt nyilván a legnehezebb, de ma már látom, hogy egyértelműen családtagnak tekinti Júliát, számon tartja, neki is kér dolgokat, kérdez róla (tipikus a "Júlia hol van?")). Júlia álombaba, nyugodt, egyáltalán nem sírós, általában jól alszik, éjjel kétszer szoptatok, amúgy meg alvás van. Persze ha valamelyik beteg, akkor nehezebb, vagy ha valami okból egyikük vagy mindketten nyugtalanabbak éjjel, de szerencsére nem ez az általános. Júlia forog egyik oldalról a másikra, gagyarászik, és sokat kacag, főként esténként lendül bele :) Ha rátámaszkodik valami játékra, akkor már ül is egyedül (nem erőltetem, csak épp ma csodálkoztam rá), és kinyomja magát állásba, rugózik :)
Róza rengeteg verset, mesét tud fejből, nagyon sokat "olvas": lapozza a könyveket és mondja fel a meséket. Rajzol is, lerajzol bennünket: fej, szem, száj, homlok, szemöldök, fül, kéz, láb. Egyik nap macskát rajzolt, volt két füle és normális bajusza - nem akartam hinni a szememnek! És amikor a családot rajzolja, vannak egyedi jegyek: Júlia a többieknél kisebb, nekem hosszú hajat rajzol, magának "táncos" lábat (olyat, ami kis hurokban visszahajlik).
Látom rajtuk, hogy kezd beérni a közös játék is, együtt csapkodják az asztalt, Róza magához húzza Júliát, ölelkeznek, vigyorognak :) Persze nem minden fenékig tejfel, de igazán jó velük :) (Bocs, hogy hosszú lett! :))

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szalamandra,
dehogy lett sok, én még olvastam volna! :) Olyan jó kis idilli hangulatot áraszt az említett kellemetlenségek ellenére :)

Nem semmi milyen ügyesen rajzol! Pálmi csak firkálni tud, még egy egyenes vonalat vagy kört se képes összehozni, nemhogy szemet, lábat :)

Mondjuk megállni se tud egy pillanatra se, folyton mozgásban van, így nehéz rajzolni :D Sajnos már a tévé sem érdekli, nem lehet leültetni egy percre se. Tudom, hogy ez alapvetően jó, hogy nem tévézik, csak nálunk ugye az angol-tanulás miatt volt a tévézés, hogy angolul nézte a meséket. Most is megy, remélem így is használ valamit, hogy a háttérben megy az angol duma, miközben ő mást csinál... végülis úgyis csak azt akartam, hogy a fülében benne legyen...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Mi nagyon nehéz éjszakán vagyunk túl, Nórinak hűtő fürdő kellet, most jöttünk az ügyeletről, kaptunk egy csomó orvosságot. :(

Szalamandra
Kristóf is így volt, hamar túl lendült a féltékenységen, majd mikor már Nóri ült, állt, lépkedett, elkezdte bántani. Remélem nálatok ne így lesz.

Kristóf nem tud rajzolni. Vésőként használja a ceruzát. Gyurmázni szeret, a könyvek sem kötik le. :( Viszont ő is versel, mondókázik, énekel, táncol és ezt a tudományát mindenhol be is mutatja. :)

Egész sokáig elszámol, visszafelé is. És olyannyira segítőkész mindenben ,hogy az nekem már inkább hátráltatás. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy - nagyon édes Kristóf és Nóri. Hihetetlen, hogy Nóri is már ilyen "nagylány"! Még csak most született :)
Remélem jobban van szegény!!!! Mihamarabbi gyógyulást Nektek!!!
Ne aggódj azon, hogy Kristóf nem rajzol. Nem kell mindenkinek szeretnie rajzolni. Az viszont, hogy gyurmázni szeret, azzal a finommozgások megvannak.
Ambrus a bilin ülve szokott főleg énekelni, verselni. Egyébként is, de ilyenkor ordibálva. De csak nagydolognál. Innen tudjuk, hogy csak pisil, vagy más is lesz :)

A bölcsiből hazafelé jövet még a bölcsi udvarán egy járdahibába beleakdadt a kismotor kereke, Ambi meg átesett rajta. Eszméletvesztés, állkapocsrészcsont törés. Nekem meg enyhe infarktus... Pedig lépésben ment, éppen indult el, nem ment gyorsan, csak nagyon szerencsétlenül esett szegénykém.

Szalamandra - nálunk sem lesz külön szoba a gyerekeknek. Megpróbáljuk őket egy szobába tenni, ha zavarják egymást, akkor Ambrus majd velünk alszik, vagy ő apával, én Dorkával. A kiságyat nem tudjuk a hálóba rakni, mert egyáltalán nem fér be.
Tényleg nagyon jó volt olvasni a soraidat, hogy milyen édesek együtt a csajok :) Róza nagyon ügyes, hogy így rajzol. Ambi egyelőre perecet (ez a jele a bölcsiben), csigabigát, kört és almát tud felismerhetően rajzolni. Embert is rajzol, kezet lábat neki, de nem felismerhető. Közben mondja, hogy mi micsoda. És általában minden embernek van a pocakjában egy pici baba :):)

Ildi - megpróbálok jönni, de nem ígérek semmit. Most még 1,5 hétig dolgozok (így gép előtt vagyok, a munka pedig már kevés), aztán ha Dorka engedi, akkor még 4 hetet leszek otthon egyben, akkor is tudok jönni, de ha olyan lesz, mint Ambrus, akkor örülök, ha levegőt venni lesz időm :) Ilyenre készülök, hogy ne érjen nagy csalódás, mert ennél csak jobb lehet :)

Heni - szerintem sem kell fejned, ha a kisfiadnak elég a tejed. A fejéssel további tejtermelés generálódik. Ha majd Botondnak többre lesz szüksége, sűrűbben fog kérni, amíg beáll a töblettermelés. Nagyon jól kitalálta ezt a természet :) Ha abbahagyod a fejést, és feszül a melled, akkor mindig csak annyit fejj ki, hogy ne feszüljön, így nem fog begyulladni a melled.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lettem :oops:

dytke
 
 


Susy,
jobbulást Nórikának, szegénykém :(

Dytke,
hát ez cuki, hogy az embereknek baba van a hasában! :D

Nem semmi a motoros esés! :shock:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Dytke
Te jó ég! Hát tényleg zajlik az élet mindenhol!
Nem mondod, hogy már csak ennyi időd van hátra? :shock: :shock: :shock: Ledöbbentem.
Mikorra vagy kiírva pontosan?

Én olyan szivesen rajzolnék Kristóffal, bár nagyon gyér a rajz tehetségem, de nem érdekli. Bezzeg a létra meg a fúró meg kalapács annál inkább. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Hát nem kívánom senkinek azt a 15 másodpercet, amíg eszméletlen volt...

Bizony, már csak 6 hetem van :) Április 30 a kiírt időpont.

Hát, Kristóf igazi pasi, nem? Minek rajzolgasson, ha fúrni is lehet :) Amúgy Ambrus is imád "fúrni". Borzasztó magas hangot ad ki hozzá, és nem is halkan. Szerintem minden szomszéd hallja :D

dytke
 
 


Dytke
Dobj már majd egy képet a nagy fiúról. Olyan kíváncsi vagyok rá!!! :)

Hát ma megszületik Dorka meglátogathatlak majd a kórházban? Meg jó lenne találkozni is, beszélgetni kicsit.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Farsangkor készültek a képek:

Kép Itt azt mondták neki, hogy mosolyogjon. Ilyen fejet vág, ha mosolyog :)

Kép
dytke
 
 


Susy - naná, hogy meglátogathatsz :) Tényleg jó lenne talákozni, beszélgetni.

dytke
 
 


Sziasztok!

Panndi: Gratulálok a szép kis pocakodhoz! Én erről már teljesen lemaradtam. :D Nagyon csinos kismami vagy!

Azon csodálkozom épp, hogy milyen nagyok már a gyerekek! :lol:

Én teljesen elúsztam a 2 gyerekkel. :oops: Minden tiszteletem azé, akinek 3, vagy több van. Én biztos nem bírnám. :shock: Mondjuk a férjem szerint Pancsi nemhogy ikrekkel, hanem hármasikrekkel is felér. :lol: Egyébként hihetetlen kiscsaj! Már most mindig Peti húzza a rövidebbet, mert Ő is aranyos nagytesó, és soha nem él vissza az erejével. Panna viszont rámászik, elveszi a cumiját (pedig nem cumizik), a kaját a kezéből, a játékait, Peti meg sokszor csak menekül. Egyenlőre még az ágyon biztonságban van. :lol:

Susy: Peti is csak azt eszi, ami nem édes, kivéve a reggeli turmixot, mert ahhoz ragaszkodik. (1 alma, 1 banán, 2 dl tápszer, 10 háztartási keksz). Nasinak is kölesgolyót vagy abonettet rágcsál, a csokit nem hajlandó megenni. Még a hideg is kirázza tőle. :roll: Egyébként a pörkölt a menő, spagetti, Gála karaj, virsli, szóval minden ami hús. Panna meg dettó olyan, mint Nóri. Van hálós etetőm, kirágja belőle az almát az utolsó falatig, pedig még nincs is foga. A kukoricás abonettet már Ő is eszi, és a kiflit is el akarja venni.

Kép

Kép
nikuc
 
 


dytke, hogy hasonlít rád Ambi :) Látom, jelmezt készítettél :) Sajnálom a balesetet, borzasztó lehetett!

nikuc, jó hallani rólatok! Nem semmi lehet Panna baba, hogy ilyen kis élénk, és Peti is biztos nagyon helyes, ahogy kedvesen bánik vele.
A hálós etetőn megakadt a szemem, az micsoda?

Meg, ha már így megélénkültünk, lányok, mikortól is lehet a baba kezébe adni kenyérhéjat, babakekszet? Júlia már nagyon enné, annyira akar ő is valamit fogni, rágni míg velünk van az asztalnál, de tiszta stressz vagyok egyelőre ha adok is neki kenyérhéjat :(

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Dytke
Azta! :shock: Rá sem ismerek Ambira. Hatalmas nagy fiú és nagyon helyes.

Szalamandra
én úgy tudom, hogy most a legújabb szemlélet az, hogy kizárólagosan anyatejes babának 9 hónapos koráig találkoznia kell a gluténnal. Anyatejes védelem mellett. A mi dokink azt mondja, nyugodtan lehet neki adni kenyérhéjat, úgy sem azzal lakik jól, csak majszolja. Nóri már kenyeret és zsömlét eszik sajttal, ton hallal.

Nikuc
Nekem olyan "szerencsém" van Nórival, sokszor úgy érzem ,hogy még mindig csak 1 gyerekem van. Nagyon jó kislány.
Ezt a turmixot hogyan adod neki? Cumisüvegből, vagy pohárból issza?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szalamandra
Még azt akartam, hogy Nóri úgy eszi a darabosat, mint ha mindig azt enné, a banánt is egyedül eszi. Kristóf pedig folyton fuldoklott. Ki kell tapasztalnod majd, hogy Júlia milyen evő.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szalamandra,
bőven adhatod már neki szerintem. Pálmi nem emlékszem mennyi idős volt, mikor már háztartási kekszet majszolt... de 5-re tippelek.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Nikuc!
Te is előkerültél, de jó! :)
Fura ez nekem, hogy nem szeretik az édeset, Pálmi nagyon is szereti... :roll:

A hálós etetőből kieszi fog nélkül... :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hálós etető: http://yoops.hu/etet%C3%A9s-speci%C3%A1 ... 91kupakkal
Múltkor egy üzletben láttam, és nagyon ötletes. Régen úgy hallottam, pelenkába csomózták a babáknak a gyümölcsöt. Ez a modern verzió.
:D
Nálunk nagyon bevált. Beleteszem a gyümölcsöt, Panna meg szépen kirágja belőle, és nem kell félni, hogy félrenyel. A banánt szét szoktam kicsit törni a villával, de nem túlzottan.
A turmix Petinek olyan, mint egy kása, kanállal eszi (vagyis lapátolom, mert nem hajlandó). Nálunk ez van tejbegríz helyett, hogy egyen tejet is, meg gyümölcsöt is, mert egyébként nem akarja megenni egyiket sem.

Susy: Azt hiszem, akkor én is kipróbálom nemsokára Pannának a kenyeret valami finomsággal. Nem szeretném, ha Ő sem lenne hajlandó enni, mint Peti, ráadásul Ő nem ekcémás.

Kép

Kép
nikuc
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?