Új privát üzeneted érkezett!

Ballagyo
Örülök,hogy Soma már jobban van!!

Kata
Ez ám a hír :lol: jó pofa lenne,ha megint együtt lennénk pocakosak :lol: Most a kisszoba a háló,oda csak aludni járunk.A nagyszoba pedig a nappali amiben van egy játszósarok.Már elterveztem hogyan lehetne átrendezni a lakást.Gondoltunk szekrényágyra is,de az ára elég húzós sajnos :(

Málna
Sajnálom és nagyon drukkolok nektek,hogy ne kelljen ilyen drasztikus megoldáshoz folyamodni!!

Nika
Milyen kis ügyes Ati :D Akkor neked is egy cserfes kisfiad lesz :lol:

Elan
Na az lenne a legnagyobb poén ha megint együtt gömbölyödnénk,de akkor most együtt is szüljünk ha lehetne kérnem :lol:
Sajna ilyen gyerekbarát szállást nem tudok :( csak gyerek nélkülit.Mi most külföldön gondolkodtunk,de olyan drága hogy már én sajnálom rá a pénzt nem a párom.Macedóniába találtam egy szupit csak az út minősége miatt elég hosszú lenne az utazási idő,Botival meg képtelenség.Bár mivel szereti a meséket nézni lehet,hogy egy hordozható Dvd lekötné egy darabig.Pénteken Futrinka utcát néztünk,amikor meghallota a zenéjét közölte kapcsoljam ki,de ahogy elkezdődött a mese már tetszett neki.

Share
Nem is tudom kívántam e Boldog szülinapot Máténak :oops: Ha nem ezer bocsi, akkor így utólag sok puszi az ünnepeltnek :D Képeket csináltatok?Futókerékpár jó ötlet csak az ára egy kicsit húzós.Nálunk a motor megy megint ezerrel,a háromkerekű biciglijét most nagy ívben kerüli.Nekem most azt ajánlották,hogy inkább a rendes bicajt próbáljuk meg,mert annak közelebb van a pedálja és könnyebb megtanulni tekerni mint a 3kerekűt.

Juci
Szerintem egy gyerekkel sem lehet pihenni nem hogy 2 és féllel :D Melyik szállodában voltatok?
gabicsibe
 
 


Lányok!
Én jó wellnes szállodát keresek,tudtok valami jót?Áprilisban ünnepeljük a 10 éves fennállásunkat a párommal és kettesben szeretnénk megünnepelni. :D
gabicsibe
 
 


Málna,
olvastam, amit írtál, nagyon sajnálom, mint a többiek is és remélem, hogy minden rendben lesz veletek!!
Kívánom, hogy kicsilányod a pocakban érezze jól magát még egy darabig!
Drukkolunk nagyon értetek!!!!
Ballagyo, sajnálom Somát, szörnyű lehetett úgy rohanni be a kórházba:-( Jobbulást!!!

Kép
baby.81
 
 

 
 

Kép
egy kép Bendegúzról, játszótéren voltunk, imádja:)
Gabicsibe,
előre gratula a 10 évhez, Bükfürdőn vannak jó szállodák:-)

Kép
baby.81
 
 


ballagyo
 
 


Kedves Málna! Szívből kívánom, hogy minden a legjobban alakuljon!! Nagyon drukkolunk!

Ballagyo, nem tudom, hogy segíthet-e nálatok, de egy barátunk kislánya sokszor befulladt és volt nekik ilyen Só Fániuk: http://www.velemeny.com/termek/Sofani-S ... yerekeknek
torolve_20130114141731
 
 


Málna!

Drukkolok, hogy minden rendben legyen!!!

Kép
nika28
 
 


Málna,

Most csak Neked írok! Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!

Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Vikkata!

Nagyon köszönöm! Megnézem :wink:
ballagyo
 
 


Sziasztok Csajok!

Édesek a bébik!
Vikkata! Gratulálok!!!
Málna! Szorítok, hogy ne legyen baj!!!
Ballagyó! Ez a kruppos sztori tényleg horror!

Betegeknek jobbulást, szülinaposokat Isten éltesse!
Drukk mindenkinek a tesóprojekthez!

Jól el vagyok tűnve, Gabi, köszi az érdeklődést! Eddig még olvasni csak-csak volt időm, de az utóbbi hetekben már arra sem futotta...

Anna szépen növöget, már 9 kg fölött van. Beindult a mozgásfejlődés is rendesen: 8 hósan még ülni is alig tudott, karácsonykor kezdett kúszni, most meg már rendesen mászik is, sőt, pár hete kapaszkodva feláll. Úgyhogy nincs nyugtom, csak ha alszik. Mindenhova mászik, felkapaszkodik, aztán elcsúszik, megüti magát, sírdogál, utána megy tovább. Mindent pakol, próbálom tanítani a "nem szabad" jelentésére, de vagy nem akarja megérteni, vagy ha megérti, akkor elpityeredik. Mert ugye a játékok nem igazán érdeklik, sokkal izgibb a papucs, zokni, számítógép, telefon, toll, papír, zacskó, stb. Nálatok milyen játékok jöttek be ebben a korban?
Amivel igazán lefáraszt, az a pelenkázás és öltöztetés: nem marad meg hanyatt, pucér fenékkel mászik mindenhova, ha erőszakot alkalmazok, sír, szép szóra meg nem igazán hallgat. Van valami jól bevált módszeretek?
Amúgy persze tündér, az éjszakát változatlanul átalussza, annak ellenére, hogy most egyszerre jön a négy felső metszőfoga. Lassacskán mindent megeszik, persze még összetörve, de épp ma próbálkoztunk az önálló almaevéssel. Hát, még kell gyakorolni, de nem reménytelen.
Közben haladgat a házfelújítás, de sajna ez a sok fagy nem kedvez neki.
Január végén azt hittem, én is jöhetek a meglepke-hírrel, de sajnos kiderült, hogy méhen kívüli... Szerencsére nem volt akut veszély, de február végén megműtöttek. Anna egész jól viselte, hogy 1 hétig nélkülem volt a szüleimnél, utána még 10 napig én is ott voltam vele, kicsit kényeztettek, meg emelgették helyettem, míg lábadoztam. Most már itthon vagyunk, próbálok visszarázódni.
És egy kis pihi után folytatjuk a tesóprojektet! Ez a mostani valami reményt ad, hogy spontán is sikerülhet, bár most már mindig ott lesz a félelem, hogy megint baj lehet.

Kép
Kép
vuki124
 
 


És egy kép az örökmozgónkról:
Kép

Kép
Kép
vuki124
 
 


Vuki!

Nagyon sajnálom a kisbabátokat :cry: Viszont - közhely, de - él a remény :wink: És Anna gyönyörű!

Lányok!

Fejben már készülődöm húsvétra, és megint nagy dilemmám, h mennyi ajándékot rejtsünk el Somának? Nem tudom. Egy nagyobbat vagy több kisebbet? Ti hogyan csináljátok?
ballagyo
 
 


Vuki
édes a kis örökmozgód :wink: :wink:

bocsi lányok nem tudok most visszaolvasni,minden oké velünk,várom avércukor eredményt,remélem jó lesz.

na meg belevágtam a ruha bizniszbe,ami minden időmet elveszi :oops: :oops:

ha érdekel valakit nem bálás,gyönyörű,márkás babaruha,nagyobb méret is,szóljon küldök albumot és lehet szemezgetni :wink: :wink: általában egy gyerek viselte,nem foltos stb,szépk és olcsók!!200-800ft ig általában!

ha érdekel irj privit,lányból több van de fiúk is vannak szép számmal!

izelitő:
http://picasaweb.google.hu/113450104542 ... 010_02_27#

http://picasaweb.google.hu/113450104542 ... 010_03_01#

bocsi hogy most csak ennyi de tényleg semmire nincs időm :cry: :cry:

bibar
 
 



Egy kérdés:
Most készülünk új gyerekülést venni. 0-13 kg-os van most, de nem nagyon használtuk, mert nincs saját kocsink egyelőre, csak a nagyszülők fuvaroztak néha. Persze, majd szeretnénk kocsit venni és hosszabb utakra is menni.
Szerintetek milyet érdemes venni? Egyből 9-36 kg-ost, vagy célszerűbb először a 9-18-ast? Kinek melyik típus vált be? Esetleg melyik márka?
Előre is köszi a tanácsokat!

Kép
Kép
vuki124
 
 


Ballagyo
Elolvastam a blogot,szegények még szerencse,hogy higgadtan tudtatok gondolkodni!
Még nem gondolkodtam el a húsvéton pedig indjárt itt van :shock: Bár vannak ötleteim,de odáig el sem jutottam még hogy utána járjak.A karácsonyon okulva szerintem 1-2 darabot veszünk,hiszen az első volt a favorit a többit pedig nagy unszolások árán nézte csak meg.

Baby
Édes Bendegúz,jó nagyot nőtt ő is.Szoktam nézegetni Iwiwen a képeket :D
A Caramellbe szerettem volna menni,de most voltak barátnőmék,volt egy két dolog ami nem tetszett így le is tettem róla.Szentgotthárdon találtam egy jót,elküldtem a foglalást de még nem igazoltak vissza :(

Vuki
Azta mekkorát nőtt Anna is!Sajnálom a kisbabát,fel a fejjel!Sikerülni fog majd meglátod!Kicsi az esély (szerintem) arra,hogy megint méhenkívüli legyen,ne is görcsöl rajta!
Mi eleve úgy vettük,hogy csak egyszer kelljen kiadni rá a pénz.Recaro Kép ez 9-36 kg van,mosható a huzat,annyira nem kényes.Én elégedett vagyok vele.Brendonba most akcióba van.,bár így sem egy olcsó :(

Bibar
Örülök,hogy jól vagy :D Engem a fiús cuccok érdekelnének 92-es től!Vastag hálózsákod nincs véletlenül?
gabicsibe
 
 


Sziasztok!

Egy újabb elveszett bárányka jelentkezik... :) Nagyjából próbáltam visszaolvasni, de most csak néhány dologra tudok gyorsan reagálni...

Málna,
nagyon sokat gondolok rátok!!! Tudom milyen veszélyes dolog ez az amnion-szalag, de bízni kell, és reménykedni, nem lesz semmi gond!! Az Istenhegyin meg profi szakemberek dolgoznak, ha ott azt mondják, hogy rendben vagytok, akkor az úgy is van!

Vikkata,
szívből gratula a kistesóhoz!!! :D

Elan,
ha jól emlékszem te kérdezted Ausztriát. Mi 5 évvel ezelőtt voltunk Werfenweng-ben, és nagyon-nagyon tetszett!! Akkor még nem volt gyerkőcünk, és teljesen véletlenül mégis egy nagyon gyerekbarát szállodát sikerült választanunk. Mindennel maximálisan elégedettek voltunk. http://www.werfenweng.at/ Igaz, nincs éppen közel, de nekünk annyira bejött a vidék, hogy szeptemberben is erre a tájra mentünk vissza, csak másik szállodába. :wink:


Mi amúgy jól vagyunk, már a 30. hétben járok. Voltak gondok, kórházban is voltam néhány napig, de most úgy tűnik minden rendben van. :) Zsófi időközben két éves lett, igazi nagylány, és egyfolytában jár a szája... :D
Hétvégén hazamegyünk anyuékhoz, lesz aki figyeljen a csajra, úgyhogy akkor remélem vissza tudok olvasni rendesen, és lesz idő mindenkinek reagálni.
Addigis jók legyetek, pusza mindenkinek! :D

Kép

Kép
mamm
 
 


Vuki!

Mi olyat vettünk ami 9-25-ig jó, mert Ati állandóan elalszik a kocsiban ezért olyan kellett ami dönthető.

Nekünk ilyen van:
Kép

Kép
nika28
 
 


Mamm!

Örülök, hogy jelentkeztél! :)
Sajnálom, hogy kórházban is voltál, de az a lényeg, hogy most minden oké!

Majd tehetnél képet is Zsófiról. :)

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Ballagyo,
jól csináltátok!
Húsvét: nos, én konzervatív típus vagyok. Nem gondolom, hogy ajándékozni kellene. Persze, anyósom nem így gondolja, és vesz ezt-azt, amit odaad a gyerekeknek. Nálunk max. tojás lesz elrejtve, esetleg egy-egy nyuszi figura, de azt még kitalálom.

Vuki,
sajnálom a vakvágányra szaladt meglepkét. Ne parázz azon, hogy ismét mellésikerül, mert akkor azért is az fog bekövetkezni. pozitív hozzáállás!
Mi Máténak ugyanolyan 9-25 kg-s ülést vettünk, mint Nika, éppen azért, mert sokat aludt kocsiban, jó volt a dönthetősége. De azt kell, hogy mondjam, 2,5 éves korára ki is nőtte szépen. Már nem volt kényelmes neki. Így az most a Kornél ülése lett, és Máténak egy saját öves, később ülésmagasítóként használható ülést vettünk. 9-25 kg-s kategóriában nekün nagyon jó volt a pierre cardin, de Máté 9-36-os pc ülésével ráfaragtunk. Nehéz bekötni, nem elég hosszú az öve, sokat kínlódunk, de amúgy kényelmes neki. Lehet, le is lecseréljük, de nem igazán találok közepes árfekvésű saját öves 9-36-os üléseket.

Pelenkázáshoz: valami érdekest próbálj meg adni a kezébe, amit addig még nem látott. Nem tudom, hol pelenkázol, nálunk van ott egy polc, amin lázmérő, fültisztító, stb. apróságok vannak, és abból nyomok valamit a kezébe, ha már nagyon nem bírja. Pl. a lázmérő tokját, a popsikrém tetejét (gyógyszertárit használunk), popsitörlős zakcsó, pelenka, de volt már nála az alapozóm is (még nem tudja lecsavarni a kupakokat :wink: )
Játékok: hát adj neki olyan játékokat, amiket ti is használtok. Pl. régi táskádba tegyél 1-2 apróságot: 0,5 literes ásványvizes flakon (ha még nem csavarja le, tegyél bele pár szem babot, imádni fogja), műanyag kanál, kanál, üres popsitörlős zacskó, ha van régi mobiltelefon (ha nincs, szólj, szívesen küldök nektek egyet:lol:), kinőtt zokni. Aztán ezeket cserélgesd. Régi pénztárca is jó lejárt bankkártyával, vagy más plasztikkártyával. Vagy egy kisebb kartondobozba is lehet tenni apró konyhai dolgokat (műanyag szűrő, tölcsér, pohár, tényér).

Kicsit őrület, de nálunk néha bazár van a sok marhaság miatt, de aztán gyorsan megunják, jöhet a következő dolog. Nem tart sokáig ez az időszak, és ők nagyon élvezik, és számukra is az a legjobb, ha megismerkedhetnek a felnőtt világ dolgaival. Persze, mindig ügyelni kell, hogy biztonságos legyen a dolog. Igaz, minden héten elmondom, hogy akkor mi a fenének veszünk játékokat.
Friss példa, hogy Máté a vágódeszkámat rakta a küszöbre, és 2 napig ott volt egy híd, azon kellett közlekedni. Még szerencse, hogy jó masszív darab, és bírta a strapát.

Mamm,
jó hallani rólatok. Mi volt a baj?

Gabi,
igen, elég húzós a futókerékpár ára. Ezért is gondolkodok még nagyon rajta. Máté még csak a motorozást kezdte a télen, nem hiszem, hogy hirtelen bátorságot kapna, egy számára instabil járgányhoz. Egy jó, széles kerekű motorra gondoltam, ami elég stabil, hogy kellő jártasságot szerezzen a manőverezésben, mielőtt váltunk. Bár, a mi időnkben nem volt ilyesmi. Volt tricikli, utána a pótkerekes bicikli, és jöhetett a rendes bicaj. Legalábbis, nekem és a tesóméknak nem volt kismotorja.
Szülinap: köszönjük a köszöntést!!!
Igazán nem várom el senkitől, egyébként. :D Az az igazság, hogy eléggé trehány vagyok ezen a téren, nem is vagyok rendszeresen írogató, így biztos, hogy kimaradnak sokan.

Nálatok is meg vannak kergülve a gyerekek? Jön a hó.... :roll:

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok,

Málna, nagyon sajnálom, ami Veletek történik :( Szorítok, hogy legyen valami megoldás, és ne legyen semmi baja a babának... nekem is a méhen belüli sebészet jutott az eszembe, ilyet nem végeznek Magyarországon?

Ballagyó, tök jó, hogy linkelted a blogodat, én nagy blogolvasó vagyok :) Be is raktam a kedvencek közé, és rendszeresen olvasni fogom. A krupp szörnyű lehet, részvétem miatta :( Remélem, azért már jobban vagytok! Nálunk nem szokás a húsvéti ajándékozás, mi maximum egy kis kekszet, kindertojást, gyümölcsöt fogunk eldugni a kertben.

Share, ez a kukis sztori nem semmi :-o Nálunk szerintem nem ez a helyzet, mert az utóbbi napokban volt pár teljesen átaludt éjszakánk, és néhány, amikor csak egyszer ébredt, és rögtön vissza is aludt. Viszont az lehet, hogy melege van, köszi a tippet! Most hűvösebbet csinálok a szobában, és látszólag jobb... Jók az ajándékos tippek is! A futókerékpárról jókat hallottam, lehet, hogy majd nekünk is lesz. Egyelőre a kismotorozás fortélyait próbálom megtanítani Gábornak.
Kérdezted, meg vannak-e kergülve a gyerekek... hát az nem kifejezés... egész nap állt a bál.

Gabicsibe, gyerek nélküli szállásunk nekünk is lenne... már voltunk nyaralni arrafelé, nagyon szuper volt. De biztosan akad előbb-utóbb valami jó, nézegetjük már. Mi is valami közelebbit szeretnénk.

Vuki, nagyon sajnálom a méhen-kívülit :( De az tényleg bíztató, hogy ezek szerint sikerült spontán teherbe esni! Édes a lányod! Autósülésből neki Maxi Cosi Priori XP van, használtan vettük ismerőstől. Újonnan sajnos nagyon húzós az ára :( Különben elégedettek vagyunk vele nagyon, ez is dönthető 3 fokozatban! Pelenkázáskor Gábor sem maradna nyugton, de ilyenkor rágyújtok valamelyik kedvenc nótájára, és rögtön fényt kap a boldogságtól :D

Bibar, engem nagyon érdekelnek a ruhák, várom a nagyobb méretűeket ;)

Mamm, nagyon köszi a szállás-tippet! Megnézzük a zurammal, lassan tényleg foglalni kéne valahol... Olvasom ám a blogot, cuki a csajod nagyon :) Vízibogár!

Velünk az van, hogy lejöttünk vidékre a szüleimhez 2 hétre, jusson nekik is a srácból :) Kész kikapcsolódás, végre nem csak engem nyúz... meg itt könnyebben elmegyünk erre-arra sétálni is, jó kis sík alföldi terep.
A kajálással most gondok vannak... ugyanis elhatároztam, hogy nincs több turmixolás, itt az ideje megbirkózni a normális főzelékekkel (szendvicset, kekszet, pogácsát, ilyesmit már simán eszik Gábor, de a meleg étel csak pépesen volt jó neki). Egész jól haladunk, de a zöldborsó- meg a zöldbab nem nagyon megy, nem tud mit kezdeni a héjával, fuldoklik tőle és kiköpi. Hogy kéne rávennem, hogy megrágja és lenyelje? Különben az ízét szereti, és össze is töröm neki villával, de még így is küzd vele.

Dobok pár képet, ma csináltam róla...

Kép

Kép

Kép
elan
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is. Lányok jól vannak, hála az égnek, bölcsit elég jól viselik, reggel van egy kis sírás, de napközben szépen játszanak.

Vikkata, mennek a csajok oviba, már ha felveszik őket. Úgy gondolom délelőtt Panna mellett tudok majd főzni és házimunkázni és akkor mire hazajönnek, már csak az övék leszek és Ati Pannázik. Attól félek, ha négyesben lennénk itthon, akkor semmire sem jutna igazán időm és csak stresszes lennék, az meg nekik sem jó. De nincs semmi kőbe vésve, majd kialakul.

Vuki, sajnálom a méhen kívülit, de azért az jó, hogy van esély a spontán bébire.

Bibar, 92-től felfelé kislány rucik érdekelnének. Mesélj hogy-hogy belevágtál?

Húsvét, én nem vettem idén édességet, mert úgyis kapnak a nagyiktól, szerintem tojást fogunk festeni, mert azt szerintem már élveznék. Kapnak egy-egy kardigánt és egy-egy készségfejlesztő fa kirakót. Lidl-ben mától 1290 darabja és egy normális csokinyúl is közel ennyi, inkább ilyesmit veszek és a lányok imádnak rakosgatni.

Judit

jucicuki
 
 


Itt a hó! :evil: :evil: :( :(

Elan,
még Máté sem igazán szereti enni a borsót és a babot. Úgy szoktam, bár macerás, hogy a borsót kiszedem a főziből v. a levesből, és kevés lével összeturmixolom, majd vissza a többihez. Krémes lesz tőle a kaja, és a borsó is benne van. Főleg finomfőzi és z. leveseket szoktam. Húslevesnél nem foglalkozok vele, ha megeszi megeszi, ha nem nem. Sima borsófőzit pedig nem csinálok. Érdekes, hogy rizottóban simán lenyeli mindkét fiú.
Ja, és K-nak régebben a zöldbabot is így csináltam. Ő más kategória, nála az a baj, ha nem darabos a kaja. :wink:
Alvás: próbáld ki, hogy csak body-t adsz neki a hálózsák alá, vagy vékonyabb pizsit, esetleg body+pizsialsó. Nem tudom, milyen pizsamákat használtok...

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok!

Na jöttem kicsit bővebben. Kérdeztétek bébike történetét. Igazából spontán jött, jó nagy meglepetést okozva. :D Volt aranyos sztori is, majd elmesélem egyszer. :wink: Valahogy olyan hihetetlen az egész. Kiszámoltuk mekkora, de olyan béna vagyok, hogy nem emlékszem, hogy mikor mensiztem utoljára pontosan, a hetet kb. tudom, de a napot nem, amire emlékszem, az meg nem jó a baba méretéhez. Vagyis legmaxabbmax. január 21.-22. (De amúgy szerintem napokkal korábban.) Szóval elvileg a legkésőbbi napot alapul véve most vagyok 7+0. Nemistudom, kicsit el vagyok keskenyedve. Tegnap volt a kórházas UH-m. A múlt héthez képest megduplázta a méretét bébike, (ez jó :D ) de nem érte el a még ezt a legkésőbbi nap szerint számolt méretet sem, csak kb. 6+2 vagy 6+3. A múlt héten is a hat hét helyett csak 5+3-nak mondta egy másik doki, szóval mindketten kisebbnek mérték. Majdnem egy héttel, mint ahogy én a mensimre emlékszem. Látszott ugye már akkor a kezdetleges szívműködés múlt héten is, tegnap is, de még mindig nem volt annyira erős, ahogy pl. Lőrincnél anno. Tudom, hogy nem lehet összehasonlítani két különböző babát, de mégiscsak aggaszt a gyenge szívműködés. Szóval most ez van. A doki szerint nem kell aggódni, mert még fiatalka (na jó, de ugye mihez képest :oops: ) majd a 10. heti terhesgondozáson már biztosan többet látunk. Végülis nem hívott vissza kontrollra, ez talán jó, mert gondolom, ha annyira gyengus lenne a szívműködés ránézne még egyszer. Meg annyit mondott, ha valami gond lenne keressem. Szóval ezvan. :roll: Hát azt gondoltam, hogy másodszor már parázik az ember annyira.. De én überelem magam.. :lol: :oops: Na ezt elküldöm gyorsan, és körbenézek.
torolve_20130114141731
 
 


Vikkata!

Ne izgulj! Tudom, könnyen beszélek.. :roll: De mindig Juci írja, h bízni kell, meg hinni! És ez így van :wink:

Málna!

Sokat gondolok Rád! Minden rendben?

Nálunk lassan meggyógyul Soma. Én még ezen a héten sem dolgozom, olyan jó vele itthon :roll: Csak kisüthetne végre a Nap! Köszönöm a húsvéti hozzászólásaitokat! Úgy döntöttünk a férjemmel, h a rengeteg ajándékötletet, ami eszembe jutott, "szétszórjuk" a családban. Mindenki választhat egy apróságot :wink: Édességet én sem veszek, úgy is el fogják halmozni.. Inkább majd én készítek neki valami szépet :lol:
ballagyo
 
 


Köszi mindenkinek a gratulákat! :D

Juci, mi is pocakosan voltunk anno Sopronban, mi csak 2,5-en, de nagyon fárasztó volt úgy is, de nagyon szép. Jól elfáradtunk! :lol: Megértem, hogy Ti is. :wink: Az ovira nálunk esély sem lenne, de még a bölcsire sem, ha van tesó, nálunk itt a lakótelepen csak 5 évesen veszik fel a tesók mellől a nagyot. Ami érthető is egyfelől, de szerintem azért kicsit túlzás is. :wink:

Elan, nagyon szép Gabi!! Nálunk csak a pürék mennek, a babból és a borsóból kiszippantja Lőrinc a belsejét és a külső részt a pofizacsiba gyűjti, aztán egyszercsak kiköpdösi.. :lol: :oops: Így eszünk. Amúgy a szalámit is csak kiszívja, amíg van íze. Aztán meg kiköpi vagy ha nem vagyok elég elővigyázatos, akkor átteszi a számba egy szempillantás alatt, kifigyeli, mikor nyitom a számat. :oops: :?

Vuki, sajnálom a méhen kívülit!! Autósülésünk: Pierre Cardin 9-36 kg. Elég car bekötni, viszont olcsó. :oops:

Share, mi is így pelenkázunk, meg nálunk is ezek az "érdekes" cuccok a menők.. Jók a könyves ötleteid! :D Nálunk húsvétra babát hoz a nyuszi. Már, ha találok nem horror árban valamit. Túl drágát sem szeretnék.

Meg kismotort a nagyiktól, de ennek nem tudom, hogy mekkora méretűnek kell lenni. Lányok mini vagy maxi kismotort vegyünk?

Gabi, szállástippem sajna nincs, mi idén is maradon nyaralunk. Nagyon drukkolok a kistesóhoz!!!!!!!!!!! Elan, nektek is ám!! :wink: ÁÁ mennem kell, mert unja Lőrinc a banánt..
torolve_20130114141731
 
 


Málna,
izgulunk értetek, hogy mit mondott a doki, ha lesz időd és kedved írj!
Vikkata!
Gratulálok a spontán babához! Minden rendben lesz, próbálj ne aggódni nagyon:-)
Remélem egyszer nekünk is ilyen szerencsénk lesz:-)

Kép
baby.81
 
 


Share, Vikkata, köszi a megnyugtatást borsó-ügyben :) Ezek szerint nekem vannak túl magas elvásáraim Gáborral szemben (már megint :D )

Share, Gábor most eléggé fel van öltöztetve, body-talpas pizsama-hálózsák, de most, hogy hűvös van a szobájában ez úgy tűnik oké is neki. Tavasszal majd úgyis pizsi-csere lesz, mert ezeket kinövi addigra, akkor majd body-pizsinadrág lesz.

Vikkata, ha a doki azt mondta, ne aggódj, akkor tényleg ne! Nincs két egyforma baba, ki tudja, lehet, hogy most kislány lesz. Milyen babát kap Lőrinc? Képzeld, van egy régi babám, 3 éves voltam, amikor kaptam... Gábor nagyon szereti, hurcolja fel-alá, pedig majdnem akkora, mint ő :) Sajnos a szüleim kutyája elintézte kicsit, a két sarka ki van rágva, de most viszem majd a babaklinikára, és remélem, megcsinálják.
Kismotorból Gábornak mini van, Enduro. Őszintén szólva szerintem már egy picit kicsi neki, jó régen vettük... de nem tudom, mekkorának kell lennie...

Kép
elan
 
 


Vikkata, nekem két héttel kisebb Panna, mint ahogy az utsó mensi szerint kellene, pedig én pontosan emlékszem rá, mert írom (nem tudom miért, megszokás), de nekem hol 31, hol 45 napos ciklusaim voltak előtte, így valószínűleg Panna egy hosszabban fogant meg. Az elején is kisebb volt és ahhoz képest egyenletesen fejlődött.

Remélem most is így lesz, mert kedden megyünk UH-ra és december óta nem láttam a kisasszonyt, de sokat mocorog, szóval nagy baj nem lehet :lol:

Ne aggódj!

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


MÁLNA?????
MI VOLT UH-N?
share
 
 


Sziasztok! Köszi a megnyugtatást!! :wink: Aranyosak vagytok! Én már ilyen paralány maradok. :oops:

Elan, kérdezz bátran, ha valami problémád van, mi azt biztos csináljuk kajálás terén! :lol: Valamit úgy akartam Neked írni, de megint elfelejtettem. :roll: Jajj az üres szekrénypolcok! Kb. előtte még 10 perccel full tele voltak ám! :oops: :shock: :D

Juci, a Te hsz-ed olvastam el még este utoljára, csak már reagálni nem tudtam, köszi a megnyugtatást! Te most kihez jársz dokihoz? Maradtál Batánál? Hogyhogy nem láttad dec. óta? Én nem is bírnám ki. :lol:

Málna, írj! Izgulunk értetek!!
torolve_20130114141731
 
 


Üdvözöllek benneteket, Witch anyukája vagyok. Sajnos Ő még hetekig nem tud írni. Február25-től kórházban van, 26-án megoperálták kivették a bal petefészket és amit az endometriózis tönkre tett a hasüregben rendbe tették.Másodikán kedden hazajött, de alig egy óra múlva elindultunk az orvosához, mert szörnyű fájdalmai lettek. Megállapította, hogy a kis medence be van gyulladva, irány vissza a kórház, ahol már várták. Infuzió éjjel nappal, antibiotikum, fájdalomcsillapító. Több vizsgálat, több ultrahang vizsgálat történt, de semmi jel nem mutatott arra, hogy újra operálják. Napról napra gyengébb lett, ezért pénteken az orvosa miután megvizsgálta mondta, hogy meg kell operálni. Még mindíg nem lehetett tudni mi van a pocijában.Kedd regggeltől nem evett csak ivott. Előtte kapott kontrsztanyagot, hogy műtét közben lássák, ha valami nem jó helyre folyik. Pénteken délután megtörtént a műtét, de a szines folydék nem jelent meg. A hasüregben genny volt, átmosták a hasüreget. Este már a hasüregből kijövő zacsiba megjelent a kontrszranyag. Másnap délután egy egész orvoscsoport volt a műtőben, és újra felvágták, megtalálták a baj forrását, a vizelet a hasüregbe is ürült. ez okozta a bajt. Öt napig volt az intenzíven, most szerdán került osztályra. Remélem 15-én reggel hazhozhatjuk. A pénteki műtét volt a kritikus akkor életveszélyes állapotban volt. Gondolhatjátok mit éltünk át ez idő alatt. De az én fájdalmam semmi ahoz amit Ő átélt. Szerencsére az orvosa mindíg mellette volt, mindenben segíítette. 19-én a szülinapján veszik kiaz egyik katétert, de van olyan is ami a hasüregben van azt három hónap múlva távolítják el. De van örömhírünk is a jobb petefészek beindúlt, iagaz most kihagyta volna ezt a mensit, de nagyon örülünk neki. Jamina csodálatos kislány jól viseli a megpróbáltatásokat. Mindíg azt mondta Anita a terhesség allat, hogy tökéletes gyreke fog születni sajnos elfogult vagyok de engedjétek meg nekem Jamina az első unoka szerintem is tökéletes. Nagyon lefogyott, alig van ereje. Még kettő hétig szigorú ágynyugalomra van szüksége. Röviden ennyi rólunk , mindenkinek sok puszi szépek a babák.

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Elán Szomoruan közlöm Marcellnak sikerült a Linuxba belenyulnia.
Azóta tiltjuk a gépezést. Örülök, hogy megint aludtok. Nem semmi, hogy éjjel fel kell játszani, Nálunk meg 2-3 alkalommal felsir, de alszik tovább, de pont elég hangos, hogy mi is ébredjünk hozzá.
Na valamiben ti előbb vagytok mint mi. Beszéd még mindig csak a maga nyelvén. Gábor nagyon ügyes már a beszélgetésben. A lovas kép nagyon jó. Nagyot nőt a fiu.

Gabi Boti megszokta már az uj ágyat? Ott lemaradtam, hogy rácsot vetettek hozzá. Sajnálom és/vagy örük, hogy nem találtál bölcsit.
Nem egyszerü ott hagyni a gyerköcöt, de ezen is túl kell lenni.
Nálunk a szüleim paráznak, hogy ha beteg lesz, hogy lesz ellátva a gyerek.(Pedig 2 gyereket neveltek fel. Én nem mardhatok itthon vele, ha felveszem a munkát.)
Ugy látom nem igazán akarják vállalni betegen. De közöltem velük, hogy ha nem 2 évesen esik át a gyerek betegségeken, akkor meg majd 3 évesen az oviban. Legfeljebb 1 év haladékot kapunk. 3 évesen ugyanaz a helyzett lesz.
De ugy néz ki a sogornőm vállalja betegen is. Az ő unokái már nagyobbak. Neked igazán szerencséd van a munkahelyeddel.
Hajrá kistesó!

Vikkata Gratulálok a kistesóhoz! Jót nevettem, hogy nem tudod a pontos dátumot. Akár magamat hallanám. Ha nem irnám, akkor még ennyire sem emlékeznék. Vigyázz magatokra. Jó pocakosodást.
Lőrinc polc mászása nem semmi. Nálunk még ezt nem találta ki a fiam. Mindig a nyomába kellene lennem. Mostanában , ha valamit el akar érni, tesz valamit a földre és arra áll rá és ugy szerzi meg a kiszemelt dolgot. De egy a próbléma, mikor a kismotorra áll rá. Természetesen potyan is le róla. Van sirás. De ismétli.

Share Nagyon jók a képek a fiukról. A szövegek is jók.
Köszönöm a kaja tippeket. Gyorsan el is mentettem. Párat már eddig is alkalmaztam, de jól jönnek.
Mátének Boldog 3 évet kívánok! Aranyos lehetet az orvosnál.
Nálunk is volt orvosos történet. A gyerekdokinál sokan vannak a vároban. Az orvos ajta nyilik, csukódik. Az asszisztens jön megy.
A kicsi fiam egy percig nem ül meg az ölembe. Les fel szaladgál. Erika egyszer csak kinyitja előtte az ajtót és ő usgyi be. Közben ment a rendelés, ő meg bent játszott. 5 perc után eszébe jutott, hogy van anya is valahol. Vároban mindenki jót nevetet, mikor megjelent.

Tubikriszta Uche is nagyot nőt. Megoldódott már a kaki próbléma?
Ebben nem tudok segiteni, ezzel nincs gond. A fogyihoz kitartás.
Hu az ára nem semmi az ételnek....

Rebe Iwiwen szoktam látni a csajokat. Nagyot nőttek. Jó volt olvasni rólatok. Ha tudsz gyere gyakrabban.

Ballagyo Olvastam a blogot. Nagyon sajnálom a betegséget. Szerencse, hogy tudtátok, hogy mit csináljatok. Most, hogy nálunk is tüdőgyuszi volt, nagyon csunyán köhögöt, 2 fajta kup sem használt neki, szuri lett belőle. De elküldtek pulmonológiára, ahol az eredmény jó lett.De fél év mulva kontroll és ha megint előjön, akkor megint oda vissza. Soma mostmár jobban van?

Vuki Jó volt olvasni rólatok. Anna nagyot nőt.

Kicsi fiam mostanában reggel 6-kor kell, még a reggeli netezés is ugrott. Most csoda, hogy fél hét és még alszik.
Multkor nem irtam, védőnőknél lett mérve. 11kg és 86 cm.
Na megyek elszoltam magam, már hallom a hangját. Ébren van.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Witch anyukája. Köszönjük a szomoru hirt Witchről. Jobulást, gyógyulást kívánunk neki.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Volt szó a járgányokról. Nekünk ezek vannak. Régebbi képek.

Kép

Ezt ősz óta rendszeresen az uton.

Kép
Ezt kb 1 hónapja engedem az uton. Lehet borulni vele.

Kép
Ezt még csak a lakásban.
De meg van már a piros 3 motor is, csak azt még eltettem, mert nem igazán ér le a lába.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Málna Minden nap eszembe juttok. Ha tudsz jelentkezz.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Witch,
nagyon sajnálom, hogy ennyi szörnyűségen kell, kellett keresztül menned! Jobbulás és kitartást kívánok!
Málnácska:), tényleg nagyon izgulunk értetek, hogy vagytok???

Kép
baby.81
 
 


Witch, jobbulást kívánok én is! Még olvasni is szörnyű volt, mi minden történt Veled. Remélem otthon, Jamina közelében gyors lesz a gyógyulás!

Málna, nagyon drukkolok!

KépKép
süni76
 
 


Wich,

Szegénykém, gyógyulj meg minél hamarabb. Borzalmas amiken átmentél. drukkolok nagyon.

Málna neked is nagyon szorítok hogy jó vége lergyen a dolognak.
vic12
 
 


Witch!

Szőrnyű dolgok történtek Veled!
Mielőbbi gyógyulást Neked!!

Kép
nika28
 
 


Witch!

Mielőbbi felépülést kívánok én is!

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Witch,
Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen! Remélem, hogy már otthon pihensz az ágyikódban.

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Witch, ez valóban szörnyű, nálad őrület mit csinál ez a rohadt endó, tudod én is ezzel küzdök. Jobbulást kívánok, Jamina meg igazi ügyes kis gyönyörűség!!

Képzeljétek ezer év óta most megtaláltam a 2008 április babatali videóját. Rami szinte megbűvölten nézte, totál oda volt végig azt dumálta, hogy ott még kicsi voltam. :lol:
Annyira jó volt Lányok, ilyen már nem lesz többet?

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Jéé, eddig nem ilyen volt a vonalzom...nahát...
vicuska2007
 
 


Witch!
Remélem, már otthon vagy, és Jamika ápol! :wink:
Olvasni is szörnyű volt, amiken keresztülmentél! Vigyázz magadra, erősödj, hagyd Magad kényeztetni! Mielőbbi jobbulást kívánok!

Kép
Kép
vuki124
 
 


Lányok!
Köszi az együttérzést, Anna dícséretét és a tanácsokat!

Share!
Olyan jó olvasni az írásaid!
Jópofa lehetett a hidas játék! Annánál is próbálok hasonló trükköket bevetni, hol sikerül, hol nem. Karácsony óta egy heverőn pelenkázom, ott aztán van minden: popsikrém, Nivea, popsitörlő, takaró, játékmaci, néha a vasalnivaló. :oops: Szóval mindig talál vmit, amivel játsszon, most pl. a niveás doboz a sláger. Csak az a baj, hogy fél perc után hasrafordulva nézegeti tovább, vagy a falnak támaszkodva föláll, úgy meg nehéz ráadni az új pelust. Most bugyipelenkával próbálkozom, ezt legalább menet közben is rá lehet adni. :)

Gabi!
A Recaro üléssel én is szemezek. Ez viszont alig dönthető. Boti tud benne aludni?
A Minimanóban is akciós, de ott inkább a 9-18-asra próbáltak rábeszélni, mondván, hogy hosszabb úton kényelmesebb, és biztonságosabb is, mint a 9-36-osak (bár a Recarot ott is dícsérték).
Amúgy gratula előre is a 10 évhez! Sajnos wellnesst én se tudok ajánlani, a páromat nem lehet elrángatni ilyen helyekre. Egyszer kapott DanubiusHotels utalványt, azt is én használtam föl, de csak itt a Hotel Heliában egy kis masszázs-szauna-pilates kényeztetésre. Elég színvonalasnak tűnt, de nem olcsó ez a szállodalánc.

Elan!
Gábor nagyon édes a képeken! Sajnálom ezt a sok küzdelmet az alvással, szerencsére nekem sincs ebben tapasztalatom. Illetve, nekünk általában a kisebb felsírásoknál az működik, hogy be se megyek hozzá, magától visszaalszik. Míg ha felveszem ilyenkor, néha még jobban elkezd sírni. Talán mert álmos még, csak valami (zaj, kényelmetlen testhelyzet?) felriasztotta.

Erika!
Marcell milyen aranyos, mosolygós mindig! Hát, Anna is negyed hétkor szokott mostanában ébreszteni. Na, nem sírással, most éppen "brümm-brümm" megy állandóan. Lassan én is veszek neki egy motort. :wink: Cserébe ő is minden éjszakát átalszik, szóval, egy szavam se lehet.

Mindig van valami újdonság: ma egész almát (hámozva) adtam a kezébe. Persze, alig tudja tartani, a szája is pici még hozzá, de lelkesen majszolgatta.
A bújócskát, kukucskát eddig is szerette, de ma teljesen huncut módon, hosszan játszotta, hogy fejére húzta a takarót, hosszú másodpercekig várta a reakciókat, majd vigyorogva lehúzta.
Jaj, csak ennek a szeles, hideg időnek legyen vége! Tegnap-tegnapelőtt ki se mozdultunk, de ma muszáj lenne már egy kicsit levegőzni.
Na, megyek, eltakarítom az almamaradványokat a konyhából, mielőtt fölébred.

Kép
Kép
vuki124
 
 


Witch és Anyukája!
Döbbenten olvastam mi történ veletek!Witch neked mielőbbi gyógyulást!Witch Anyuka nem baj ha elfogult is vagy,egy nagymaminak ez a dolga :D Kitartás és sok erőt kívánok nektek!!

Elan
Nagyon helyes Gábor!Nézd az evés jó oldalát legalább megeszi,majd megbírkózik a héjjával is :D Amúgy hogy haladtok a darabos kajával?Örülök,hogy megoldódni látszik az alvás dolog is!Boti anyóséknál a 19-20 fokba alszik talpas pizsibe és egy kicsit vastagabb hálózsákba,ha már 21 fok van ebben is melege van.Ez történt a hétvégén is,aztán kicsit letekertem a radiátort és aludt mint a bunda.Itthon 26 fok van(panel átka :evil: )rövid ujjú body és lehellet vékony pamut hálózsák.

Erika
Legalábbb van ki elvállalja,ez a lényeg!Jó lehetett ez a dokis sztori :D tényleg milyen kis mosolygós Marcell!örülök,hogy minden rendben volt a kontrollon és meggyógyultatok!

Kata
Mindig megtudsz mosolyogtatni!!Vizuális típus vagyok és hát elképzeltem ahogy kiköt a szádban a megcsócsált kaja.Szegény,hogy bírod?
Picurkád miatt pedig ne aggódj,biztosan rendben van minden!Ha nagy gáz lenne biztosan vissza hívtak volna kontrollra!
Botinak mini motorja van,most még tud vele menni,de lassan nagyobbat kell vennünk.Nekünk van touragoo is ami nagyon bejött és van olyan ami hátul kicsit szélesebb.Azt viszont nem szereti Boti,mindig bele akad a lába.

Vuki
Valóban minimális a hátradöntés,de minket nem igazán érint a dolog,Boti nagyon ritkán alszik a kocsiban.Ha még is nem igazán zavarja,hogy nem fekszik.Szerintem minél nagyobb lesz annál kevesebbet fog benne aludni a gyerkőc.Nem értem (vagy is sejtem) miért mondták,hogy a 9-18-ig vegyétek!A miénket teljesen szét lehet szedni,most még a saját biztonsági öve van,majd 18 kg felett az autó biztonsági öve fogja,amikor már nagy akkor pedig már csak a magasító van.

Vicuska
Veletek mi újság van?Én sokat gondolkodtam egy tali megszervezésén,de arra az álláspontra jutottam,hogy az lesz a legjobb ha megvárjuk a jó időt.Aztán lehet menni a szabadba és nem fizet rá senki,a rágcsát és az inni valót pedig ugyan úgy hozzuk mint anno.Tényleg nagyon jó lenne egy tali!

Share
Boti nagy motoros,de múltkor kipróbálta a futót és nem tetszett neki,nem tudott vele igazán menni.Biztos ez is csak szokás kérdése,de azt hiszem mi majd pótkerekes biciklit veszünk.

Nálunk most semmi extra,vasárnap a Tropicáriummal próbálkoztunk,de annyian voltak,hogy vissza fordultunk. :( Helyette a szomszédos állatkereskedésbe mentünk be ez is bőségessen kielégítette Botit :D
gabicsibe
 
 


Witch nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz és szomorú dolgokon kellett keresztül menni. Jobbulást és gyors felépülést kívánok neked. Szorítok neked.

remény73
 
 


Witch!
Nagyon sajnálom, ami Veled történt :cry: Mielőbbi gyógyulást kívánok!

Valójában Jucinak akartam megköszönni a Lidl-es ötletet (kirakó Húsvétra). Sikerült vennem+még a Mamiék is választottak :wink: Azt hiszem, csak nem kerüljük el az "ajándékhalmozást" :roll:

Soma már szerencsére jól van. A hétvégét anyósoméknál töltöttük, szuper volt, mi tudtunk egy kicsit pihenni, Soma foglalkoztatta a többieket :roll:
Kapott az egyik unokatestvérétől egy biciklit, igaz, h egyedül még csak hátrafelé hajtja, de ügyesen próbálkozik :roll:

Kép

Málna!

Miújság?

Vicuska!
De jó, h írtál! Rami hogy van? Megszokta már a bölcsit? És te a munkát?[/img]
ballagyo
 
 


Ballagyo, örülök, hogy tudtam segíteni :wink: remélem Somának tetszeni fog, én már alig várom, hogy odaadhassam a lányoknak!

Judit

jucicuki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: