Új privát üzeneted érkezett!

jaspis sajnálom a lázat! Remélem a fogacska zavart be az éjszakai kelésekbe. Torka nem piros? Látom nagyon megértik egymást a fiúk :lol:

Zizi27 köszi a dicséretet! :D GYógypuszi Flóra oltására. A 15 hós oltásnál nekünk egy hét múlva lett láza de csak egy napig tartott. Mikor alszik el este? Nem a foga kínozza? :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Zizi,
millye-hez hasonlóan, nekünk is majd 4-5 nap múlva kezdődött lázzal, majd utána pöttyös is lett...ugye jól emlékszem ez a rubeolás...szóval ne ijedj majd meg ha ilyet tapasztalsz.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Jaspis,
jobbulást nektek! Mi is betegek voltunk 2 hétig, mi valószínű még a Balatonon szedtük össze a vírust. Állítólag megint sok lázzal járó vírus kering a levegőben.

Zizi,
nálunk is ez a műsor megy. Pedig látom Bogin, hogy álmos, de a kezemből is feszíti ki magát, az ágyába téve meg úgy ordít, mint még soha. Általában már a fürcsi utáni öltözködésnél kezdődik a balhé. Mi még mesét olvasunk a Bogi szobájában, ha nagyon nem megy, akkor lejön velünk a nappaliba és még játszunk kicsit és aztán szépen lassan csak elalszik.
Fura, mert napközben meg nagyon hamar elalszik. Nálunk ez az egy alvásra beállás is bonyolítja a helyzetet, mert sokszor az egy alvás még kevés, a kettő viszont túl sok.

Egyébként, ahogy Bogi betöltötte az 1 évet folyamatos hisztik vannak. Szerencsére, ha elmondom neki, hogy most miért nem az történik, amit ő akar, akkor azért elég nagy százalékban - viszonylag hamar - abbahagyja.
Valószínű a fogai miatt is ilyen hisztike a kisasszony, mert most, hogy 3-4 foga tört át 2-3 napon belül, a hisztik száma is csökken.

Képzeljétek, Bogit el akartuk vinni a gasztroenterológiára, hogy kiderítsék lisztérzékeny-e. Csakhogy ez nem olyan egyszerű, mert előtte néhány hónapig terhelni kell gluténtartalmú ételekkel a szervezetét... szóval most küzdünk, mert még mostanában is a tápszer a főtáplálék. Mindent megkóstol, ebédelni még egész jól szokott, de utána mutatja a cumisüvegét, hogy most már ne játszadozzunk, adjak neki rendesen enni, tápszert... bár lekopogom, 3 napja ez az evés dolog is jobban megy.

Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én teljesen lehangolódtam ettől az őszi, ronda időtől… :(

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 

 
 

Bogi és a nem rendeltetésszerűen használt jármű:

Kép

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 


Zita,
nagyon boldog születésnapot kívánunk!!! :D

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 


Kriszta, köszönöm szépen. Sajnos nem a legjobban telt a szülinapom, játék közben véletlenül megrántottam Julcsi kezét, mint utóbb kiderült kifordult a könyöke. Még aznap délután helyretették, de tegnap még a Jánosba is elvittem röngentre, mert továbbra sem használta a jobb kezét. Nem találtak semmi problémát, és azóta már sokat javult is szerencsére. Szegénykémnek nagyon fájt, úgy sajnáltam. De most már sokkal jobb a kedve szerencsére...

Bogi milyen nagy lány már! Micsoda hajkorona! :D A kajával kapcsolatban, hát lehet be kellene szigorítani a tápival és fokozatosan kiiktatni az étkezésekből. Legalábbis nálunk azóta eszik Julcsi rendes kajákat, mióta elkezdtem megvonni tőle a cicit. 13 hónapos koráig szinte csak azon élt ugyebár :roll:

Jaspis, gratula a honlaphoz és sok sikert az üzlethez! :) Marci jól van? Jött újabb fogacska?

Claire, Kubu, kérünk szépen újabb fotókat a bébikről! Biztos már sokat nőttek :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Zita


Sajnálom a balesetet. :( Olyan furcsa, hogy ilyenek meg bírnak történni ezekkel a kicsikkel, mikor maguktól meg olyan nagyokat esnek, és semmi bajuk tőle. Remélem, Julcsi hamar rendbejön végleg.

Új fog még nem jött ki, nálunk mindig 2-3 héttel a kibújás előtt van a szenvedés, szerintem olyankor törnek át a csonton az állkapocsban. Mindent rág hátul és ömlik a nyála, de ezek az utolsók, ha kijöttek, egy időre nyugtunk lesz. :)
jaspis
 
 


És köszi a gratulációt. :)
jaspis
 
 


Zita,
nem kell megijedni, bárkivel előfordulhat, hogy picit megrántja, csak arra kell ezután vigyázni, hogy azzal a kezével óvatosan bánj, mert ha egyszer kifordult akkor könnyebben következik ez be megint.
Egyik barátnőm kislánya ilyen, csak neki azt hiszem a válla, de nem biztos, nagyon sokat tették már neki vissza.
Hogy vagy egyébként?

Jaspis,
milyen honlap??? Küldj már nekem is valami hivatkozást, nagyon kíváncsi lettem. Régen azokról a cipőkről volt szó....

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!
bizony, állítólag időnként az is elég, h kicsit felhúzod pl a járda szélen, vagy hogy ne essen el felrántod. A barátnőm kisfiának úgy ugrott ki a válla, h apja anyja között ment, és rájuk csimpaszkodott. náluk is János, sebészet lett belőle! szegény kicsik, ez biztos fáj, tényleg, meg a visszarakás sem lehet kellemes.

Honlap:én is, én is!!! :lol:

Ma egész békés este van, két nagy elment apjukkal kirándulni, két kicsi bebugyolálva elaludt szopi nélkül fürdés után, ezalatt tudtam normálisan vacsit adni a két középsőnek, meg mesét olvasni, aztán még mosogatógép bepakolás, egy kis füzet bekötés, és most keltek enni a kicsik!

tudom, h lógok új képekkel :oops:
Claire
claire
 
 


Krisztacsillag nálunk sem egyszerű az esti elalvás... mondjuk arra már rájöttem, hogy nem szabad hagyni sokáig fürödni mert ez is bezavar nála. Édi ez a kép Bogiról :lol:

Zita978 utólag is Boldog születésnapot! Sajnálom a balesetet :( ilyen sajnos előfordul. Nálunk a tegnapi nap volt katasztrófa.... először a falról esett ránk egy kép aminek a széttört üvege megvágta a fiamat utána a komódot fejelte le az orrával ami bedagadt és bekékült neki aztán majdnem elütött egy tolató autós ugyan azon a helyen ahol 2 hete szintén egy tolató autós jött majdnem nekünk.... :?

Jaspis nekem is elküldöd a honlapod címét? :D

Silverlion hogy vagytok? :D Pocakod növekszik?

Claire te aztán soha nem fáradsz el :shock: én pár napja zsongok a lányom szülinapja miatti előkészületben de ma már hulla voltam este 7 órakor.....

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 18:49-kor.
szonce82
 
 


Millye!
Én is el szoktam fáradni :( , akkor hirtelen kipukkadok, mint a lufi, de ha hagynak kicsit aludni, akkor feléledek, és megint pörgök, kipukkadásig :D . Hülye szokás egyébként!
Hú, BOLDOG SZÜLINAPOT a lánynak!!! Fantasztikus! Ilyen dátum körül nem csoda, ha nyüzsögsz! Nagy buli lesz???
Tortacsoda?

Claire
claire
 
 


millye,
Nagyon Boldog Születésnapot a Lányodnak.
Akkor most felnőtt??? :-)
A pocakom, háááát igen nagy, sajnos éjjel már nem alszom jól tőle,
pakolni kell fordulásnál, de szerencsére szép...még.....:-)


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Millye,
nagyon nagyon boldog születésnapot kívánok lánykádnak.


Jaspis,
én is nagyon kivi vagyok, elküldöd nekem is lééééccci :-)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Millye, boldog szülinapot Szandrának! Tortáról fotót kérünk!

Szilvi, köszi kérdésed, én most jól vagyok nagyon, leszámítva az ijedelmet. Julcsival egyre könnyebb az élet, mostanában még olvasni is jut időm, nem alszom el rögtön a könyveken 8)

Julcsi keze ma már újra a régi volt, hát nagy kő esett le a szívemről, olyan rossz volt nézni, hogy félkezű. (És döbbenetes is volt, hogy egy nap alatt gyakorlatilag megtanult egy kézzel csinálni mindent :o ) Az biztos, hogy mostantól igyekszem minél jobban odafigyelni, nehogy megrántsam.

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!

Millye, nagyon boldog szülinapot a nagylányodnak! Milyen tortát kapott?

Zita, úgy sajnálom Julcsi balesetét, de a lényleg, hogy már jól van!

Szonce, szóval Zalán lesz a második kisfiú? Nagyon szép név.

Szilvi, ti hogy álltok nevekkel?

Kriszta, nálunk dettó ez van az esti altatásnál. Az a fura, hogy délután öt perc alatt elalszik, sőt sokszor ő mondogatja, hogy "aszunk-aszunk", de este meg az istennek nem akar. Tök nem értem! Ti mit tudtok csinálni?
Mi sajna visszatértünk a szopival elalvásra, pedig már hónapok óta elhagytuk ezt a módszert.

Jaspis, elküldöd nekem is a honlap címét?

Mulan, mi van veletek? Olyan rég nem jelentkeztél?

Kubu, Claire, nagyon várom a képeket a Picikről!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Szonce82 hogy vagy/tok? Milyen volt a játszóház?

Claire köszi! Nem volt olyan nagy buli csak babzsúr 20-an voltunk a hangulat nagyon jó volt. Sajnos az eső miatt nem tudtunk kint lenni... Este még elment bulizni a lányom és reggel jött haza. Én persze nem voltam nyugodt :roll: de épségben hazaért. 8)

Silverlion köszi! Hogy felnőtt-e? Jó kérdés... nekem mindig gyerek marad... A sógornőm is terhes 7. hónapban van és hatalmas nagy a hasa. Ő is arra panaszkodik, hogy nem tud aludni a pocakja miatt.. pedig neki "csak" egy baba van a pocakban

Kubuspace köszi! :D Nagyon el vagy tűnve! Minden rendben van veletek? Képek a lánykáról? Írj pár sort magatokról.

Zita978 köszi! :D Tortafotót már töltöm is fel. Örülök, hogy Julcsi keze javul! :D

Zizi27 köszi! :D az egyik egy tejszínes csokis torta volt a másik egy tejszínes kókuszkrémes. A bonbont mogyorókrémmel töltöttem meg és egy egy egész mogyoró volt a közepében.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Hát ! Fantasztikusak a torták!! És a bonbont is te gyártottad? :o :shock: Claire
claire
 
 


Claire köszi! Igen a bonbont is én készítettem :D Az a baj, hogy a fényhatások miatt a playboy-os torta nem olyan a képen mint "élőben" volt. Arra a "gyémánt" cukrokat is én öntöttem.

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 18:49-kor.
szonce82
 
 


Annyian kérdeztétek, hogy beírom ide a honlap címét: www.mumoos.hu

Ha tetszik, kérlek benneteket, terjesszétek az ismerőseitek között!

Előre is köszönöm. :)
jaspis
 
 


Húha, most mindenkit elriasztottam a mumoo'ssal? :(

Mi tegnap megkezdtük a bölcsibe való beszoktatást. Marci elsőre elég jól feltalálta magát, játszik, rohangál, néha egy-két útban lévő gyereket meg is püföl (erre nem vagyok büszke, de látszik, hogy nincs elveszve). Ma már kézenfogta a gondozónőt és elvezette az asztaltól, hogy menjen vele játszani, és az ölébe is felkéredzkedett. Ma bent is ebédelt, szinte teljesen egyedül ette végig a menüt.

Szóval Marcinak jól megy, nekem nehezebben. Ma mikor délelőtt elfáradt, és a homokozó partján bevackolt az ölembe, arra gondoltam, hogy nemsokára már nem leszek itt, hogy így idebújhasson, és majdnem elsírtam magam. :(
jaspis
 
 


Szonce82 örülök, hogy minden rendben van veletek! :D Köszi a dicséretet! Allergiát sajnálom! VAn rá homeos bogyó. Nem próbáltad még? Gratulálok a 12. foghoz!

Jaspis szuper a honlapod! Tényleg nagy a pangás.. nem tudom mi az oka... de tuti nem a honlapoddal ijesztetted el a csajokat! :wink: Örülök, hogy zökkenőmentesen megy a beszoktatás! :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, végre jár Flóra!!! Pénteken tette meg az első lépéseit és tegnapra már 10 métereket ment. Persze még nagyon bizonytalan, sokszor popsira ül, de a lényeg, hogy megy. Szóval már nem csak egy dumagép, hanem egy igazi totyogós nagylányom van. :-)

Reméljük, az MMR utóhatását megússzuk. Ez már a 9. nap és még nincs semmi, csak el ne kiabáljam.

Szonce, köszi én jól vagyok már. Elmúlt a hányinger és a rossz hangulat is szerencsére. Most épp Fló elalvásán/nem elalvásán parázok, de úgy tűnik mindig van idegeskedni való.
De jó, hogy végre elmúltak a rosszulléteid!

Jaspis, nagyon klasszak a ruhák. Ti is gyártjátok vagy csak forgalmazzátok őket?

Millye, arra már nem is találok szavakat, hogy a bon-bonokat és a cukorkákat is te csináltad! Fantasztikus!

Mulan, miért nem jelentkezel?

Többiek?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


sziasztok!
Én vagyok, csak küzdök az év elejével. Össze kell hoznom a fiúknak a különóráit, meg a kicsikét is, időpontokat kell szereznem a legkisebbek vizsgálataira, el kell intéznem, intéztetnem a különböző papírokat: anyasági, csp, nagyok menzája, stb. És semmi nem megy simán, mindig 5 kört kell futni mindenért :( . Hócipőm tele...

elszakadás: elhiszem, h nehéz beszoktatni, leválasztani, még ha ő jól is viseli. Lehet, h buggyant vagyok, de nekem minden új produkciónál, állomásnál egyik szemem sír, a másik nevet...
Még egy ilyen örömtelinél is, mint hogy egyedül jár!! ahhoz különben gratula!
És minél többedik gyerekem, annál inkább így van!Ez nagy hülyeség?

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Látom, ez a rum már kicsit átalakult egy összeszokott gyerekes társaság beszélgető topicjává, és nagyon nehéz a 300 oldalból pont oda visszagörgetni, ahol a tényleges témáról (mármint ami a fórum címében szerepel) van szó:(
Így hát hozzátok fordulok kérdésemmel: előző babámat a Kútvölgyiben szültem, de most annak privatizációja miatt új kórházat - és orvost - kell keresnem. Mivel a János ott van a Kútvölgyi mellett, egyszerűnek tűnne, ha oda tudnék járni.
Viszont ott senkit nem ismerek:( Mivel az előző szülésem császár volt, így most is arra készülök, így ennek fényében kérdezlek benneteket, kit ajánlotok? Az is érdekelne, hogy miért őt?
Vagy, ha esetleg még tudjátok, hogy melyik oldalakon volt erről a témáról ténylegesen szó, akkor az oldalszámokat is megköszönném, és ott megnézem. Segítségeteket előre is köszönöm!
caramel
 
 


természetesen a rum=fórum:)
caramel
 
 


Szia Caramel! azért gyere nyugodtan, én is így cseppentem ide néhány hónapja.
Én az előzőeket szintén nem a Jánosban szültem, csak a régi dokim már nem vezet szüléseket, így "beajánlott" itt egy dokihoz, nekem meg amúgy is ez a körzeti kórházam. mondjuk nálam plusz szempont volt, h értsen az ikerszüléshez, és ha egy mód van rá, hagyja természetes úton megszületni őket. Ő ezt hagyta is egy darabig, de azátn mégis császár lett.
Ő Dr Szathmáry Gábor. régi motoros a szakmában, 40 éve praktizál. az, h szimpi vagy sem, Olyan műtéti technikát alkalmaz, melyben nem vágja át a hasizmokat, csak félre tolja azokat, így a gyógyulás gyorsabb, egyszerűbb. ezt valóban tapasztaltam. Sajna nekemm a spinál nem hatott elsőre, így kaptam mégegyet, így nem kerültem el az iszonyú fejgörcsöt, de ez nem a doki hibája.
az nagyon jó volt, h minden nap bejött utána is hozzám.
Én 20. hét után kerültem hozzá, terhesgondozásra a magánjába kellett mennem, ami Gazdagréten van. :(
Én ilyen kérdezős vagyok, de tök normálisan elmagyarázott mindent.
6 hetesen még nem voltam.

Érdemes érdeklődni, mert rengeteg a doki, én pl azt tapasztaltam, h a fiatalok, akik ügyeltek, nagyon lelkesek voltak, meg odafigyeltek.
a csecsemősök egy része, és az ápolónők nem voltak vmi nagyok.
amikor az én dokim szabin volt , gondoskodott róla, h addig átadjon vkinek, ez Dr Balogh volt, és elég szimpi. remélem sikerült segíteni. Ja, a terhes gondozós csaj, aki a ctg-t is csinálja, nagyon rendes. A labor kevésbé nyerő.

Claire
claire
 
 


Sziasztok,

Picit elmaradva :lol:

Zita,
Hál istennek nálunk még nem ismert a nem szó, max az én részemről de „várom” már azt az időszakot.
Sajnálom könyökbalesetet. Mielőbbi jobbulást, gyógyulást ! De olvasom is hogy már ok minden, szupi.
Utólag is boldog születésnapot kívánok !

Millye,
Sajnálom főnök csúnya viselkedését, hogy nem fizetett. Azért visszavár ?
Időközben elkezdtem mindenevő lenni, persze remek hogy Liza hasfájós és asszem még olyan szert nem találtak fel ami az ő fájdalmait enyhítené :?
Kép, komód, tolatós autó: jaj hát vigyázzatok Magatokra.
Torták gyönyörűek, nagyon ügyes vagy. Profi szinten csinálod, versenyen nem gondolkozol vagy egyéb szakmai megmérettetésen ?
Szóval reggelig bulizott nagylányod ? :lol:
Köszi kérdésed, velünk minden rendben, sokat játszunk, jövünk, megyünk. Szinte minden napra jut valami külsős progi.
Hasfájást leszámítva egy tündérmanókám van, jön-megy az ágyban már hihetetlen mennyire ügyes a kiccsaj.
Marci holnaptól bölcsis, ma megyünk és megnézzük a helyet, amit választottunk, apa tanul itthon én készülök a jövő héten kezdődő sulira, öröm az élet :lol:

Claire,
Babaprojekt: álláspont változott :lol: asszem nekünk elég kettő, túl öregek vagyunk már újabb izgalmakhoz.
Gondolom szamárlétrán van még egy-két cél kitűzve, ugye ?
Nálunk időjárásváltozás szerintem leginkább nekem tesz be, gyerkőcök h lekopogjam bírják.
Fáradság hasonló nálam is, pörgök, egyszer vége mindennek, elég egy kis alvás és indulhatok tovább.
Hajrá logisztika :!: ügyes csajszi vagy ! Mi 27-én megyünk uhura, tegnapelőtt meg voltam MÁK-ban leadtam csp, anyaságit, illetve munkahelyen ahol Liza-Marci dögönyözés mellett elintéztem a Tgyást.
Ja MÁK-ban 50 perc alatt végeztem és utána olyat csináltam amit még soha :shock: tömegközlekedtem :oops: haza, mert az én autómmal az uram volt aki a két bébit transzportálta, miután a munkahelyemről eljövet kitaláltam hogy én beugranék a MÁK-ba :lol:

Jaspis,
Uram is folyamat és rendszerszervezőként dolgozott.
Remélem nincs már folt Marcin.
Húúú de kivi vagyok Marcinak hogy fog tetszeni a bölcsi és arra is hogy fog Neked menni a meló napi 8 órában.
Örülök hogy zökkenőmentes a beszoktatás. Hát igen ez leginkább a szülőket viseli meg.
Szegény Marci olvasom lázas-fogzásos mizériát.
Tök jó apával közös kép !
Honlap nagyon jó, mindenképpen továbbküldöm az ismerőseimnek !
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kubuspace 2010.09.09 04:30-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Kattja,
Welcome back.
Szupi hogy Bogi gyorsan meggyógyult.
Barátnőd nem cicizni akaró bébije lesz akkor előttem a példa, majd beszélek Liza fejével 8)
Köszi képdicsit.
Nyugi jönnek majd azok a fogak !
Csini a csajod 2. és uccsó kép a favorit.

Zizi,
Remélem Fló megúszta oltást lázmentesen.
Alvásra nem tudok mit mondani, nálunk Marci akkor és úgy alszik el ahogy akar :lol:
Ígérem jövök képekkel.
Gratula járáshoz !

Kriszta,
Sajnálom betiséget.
Hajrá fogak.
Nagyon jó a kép !

Szonce,
Hova jártok játszóházba ?
Örülök boldog időszaknak.
Hajrá fog.
Remélem allergia nem bánt már !
Név tetszik :lol:

Caramel,
Üdv itt, hát igen átalakult a fórum, PEDIG MINDIG NAGYON VÁRJUK IDE AZ ÚJAKAT !!!
A dokim Dr. Molnár László, nagyon ajánlom, kedves, aranyos, nagyon nyugodt ember, hihetetlenül jó szakember, én imádtam hozzájárni.
Félszavakkal csak ennyi, egyébként oldalakat tudnék írni róla :lol: de hííí a gyerek :lol: :lol: :lol:
CTG-s csajszi (Adrienn) tündér.

Pocakosok pocakfotót nem kapunk ?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Kubu!
Öregek??? És ezt nekem mondod??? :lol: Én is fogadkoztam, h 40 után már nem szülök...májusban voltam 40...necces volt :D .

Szamárlétra :lol: :lol: iá, iá, ambícióm, célkitűzésem nincs, de alkalmasint ugyis odarugdossák az ember lányát :D .

A képek tök jók! Krémes: Törppapa ! :lol:

Beus! A szobatársamnak is a Molnár volt a dokija, meg egy barátnőmnek is, ők is dicsérték!
claire
 
 


Zizi27 nagyon ügyi Flóra, hogy elindult! Szuper, hogy nem lázasodott be oltás után!

Claire hogy telnek az éjszakáitok? Lassan van kialakult napirendjük? VAn tejcsid bőven? Nem könnyű semmit elintézni az már biztos... :roll: A férjed már dolgozik ugye, Hogy bírod egyedül?

Caramel üdv köztünk! Én az első gyermekemet Zsolnai Csabánál szültem. Rendes doki csak állítólag már túlvállaja magát és nincs annyi ideje a kismamáira... A másodikat Pálmai Bálintnál. Vele is nagyon meg voltam elégedve (segítőkész, figyelmes, türelmes) és ha esetleg lesz egy harmadik babám akkor nála fogom szülni. :D A szülésznők nagyon rendesek. Szathmáry Gáborhoz genetikai UH-ra jártam mert a legjobb diagnoszta.

Kubuspace de jó, hogy bejelentkeztél! Már kezdtem aggódni mert nagyon el voltál tűnve! :lol: A főnök visszavár... de nekem az ő helyében nem lenne pofám a tükörbe nézni sem.... Chamomillát próbáltad hasfájásra? Van több szer is pl a Magnesium carbonicum, Lycopodium, Colocynthis, Dioscorea... ezek mint 9CH kivéve a Chamomilla az 15 Ch Áááá nem gondolkodtam versenyen :lol: ahhoz én nagyon kis halacska vagyok! Vannak nálam sokkal profibbak.. én valahol a béka feneke alatt vagyok :roll: Bizony a nagylány reggelig bulizott :lol: elkezdődött a "felnőtt" kor :? remélem problémamantes lesz ez is és nem lesz vele gondom... 2 pici mellett még tanulsz? Mennyi van még hátra a suliból? Bölihez minden jót! Hogy oldjátok meg Marci bölibe szállítását és hazavitelét? Apa viszi te hozod? JAj nagyon cukik a képek! A lányod milyen édibédi :lol: Marci krémezése :lol: Belefeküdt a hugi pihiszékébe? :lol:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Zizi

Gratula az önálló járáshoz! :) Emlékszem, nekem mekkora megkönnyebülés volt, mikor már nem kellett végre Marcit kézenfogva kísérgetni mindenhová. Ez pocakosan gondolom méginkább igaz.

Eredetileg csak a mintákat akartuk magunk készíttetni, de egyetlen nagykerben nem lehet minta nélküli, egyszínű bodykat kapni. Többen ki is oktattak, hogy azért nem gyártanak olyat, mert nem lehet eladni. A szín ötleteimtől meg fel voltak háborodva, hogy 20 éve vannak a szakmában, de soha az életben nem kerestek még náluk pl. feketét.

Úgyhogy végül kerestünk egy céget, és legyártattuk a ruhákat is. A fazont és a színeket is mi választottuk, a mintákat pedig egy barátnőm rajzolta. Úgyhogy elment a nyár ezekkel az intéznivalókkal, hamarabb szerettünk volna nyitni, de persze soha semmi nem megy elsőre le rendben.

Kubu

Párod hol dolgozott? Köszönöm a tovább ajánlást!
Milyen érzés kétgyerekes anyukának lenni? Tényleg sokkal lazábban veszi az ember a dolgokat ilyenkor?

millye
Úgy tűnik, lemaradtam valamiről, mi ez a nem fizetés? És hogyhogy ezek után még visszavár?
jaspis
 
 


Beszoktatásról.

Marci ma már az egész délelőttöt bent töltötte egyedül. Reggeli után elmentem bevásárolni, és mondta a godozónő, hogy ha nem hallok sírást mikor visszaérek, ne menjek be a szobába. Időközben egyszer kijött a gondozó, mondta, hogy minden rendben, úgyhogy megpróbálják egyedül az ebédet is. Így végül ebéd után kaptam vissza a fiamat, aki amikor meglátott, egyből vigyorogni kezdett, és a nyakamba ugrott. :) Enni is szépen evett egyedül, alig lett foltos a ruhája.


Azért nagyon furcsa volt délelőtt egyedül boltba menni, majd itthon pakolászni, végig ott volt valami tompa hiányérzet.
jaspis
 
 


Elszállt, amit írtam :twisted:

Millye! azért ne értékeld le magad, a lelkesedésed meg a tehetséged még messze vihet! Én olvastam anno a "Szamos marcipán", meg a "Szabó marcipán" (akié Szentendrén a Marcipán Múzeum) történetét, igen tanulságos!

Apjuk csak az apanapokon volt itthon, szerencsére van nagyszülői segítség! Azért ahogy reggel elindítok 2 iskolást (mehetnek egyedülis), 2 óvodást (nagypapa szívesen lekíséri őket), közben itt a két mini, azért az egy esemény :roll: :D ! Szóval azt látni kell!

A gyerkők szopiznak, 20-30akat híznak hetente. hétfőn fogja látni a drnéni, remélem OK velük minden. Joni köldöke még nagyon kiáll :( , kissé hasfájósak, főkén a kisfiú. :(

Kubu! Én is akartam kérdezni, hogy mit tanulsz? Párod hogy áll állásilag?

Én a chamomillát fogzásra, nyugtalanságra ismerem, de lehet, h erre is jó.

claire
claire
 
 


Jaspis csini rucikat árultok :D és hogy megy az üzlet? Dolgoztam neki (elég sok munkát megcsináltam) aztán "elfelejtett" kifizetni.... van bőr a pofáján... és megint küldött melót 2 hete, de hozzá sem nyúltam... :evil: Örülök, hogy szépen megy a beszoktatás! Ügyi a fiad az evéssel!!

Claire a csipet csapat :lol: akkor a nagyszülők közel laknak hozzátok? Szuper, hogy van segítséged! Nálam lelkesedésben nincs hiány torta ügyben de tudom, hogy vannak nálam ezerszer jobbak is :roll: Nálunk amikor a fiam hasfájós lett akkor a Chamomilla volt ami "rendbe tette" a pociját :lol: Szerintem neked is érdemes kipróbálnod a hasfájásra. :wink: Örülök, hogy szépen gömbölyödnek!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Zizi, gratula Flónak a járáshoz! Nem lett lázas? Julcsi is múlt hétfőn kapta a 15 hóst, és tegnap este lett meleg, pedig már reménykedtem, hogy megússzuk. Ma is volt még kis hőemelkedése és elég nyügi is volt szegényem.

Kubu, ez a Liza milyen gyönyörű! A pihenőszékes-hálózsákos, hát mintha rajzolták volna a helyes kis pofiját! Marci is aranyos, nagy csibész a popsikrémmel :lol: Hajrá bölcsi!

Jaspis, elhiszem, hogy nagyon fura érzés Marci nélkül. Belegondoltam, hogy milyen lenne most visszamenni dolgozni, hát nem lennék feldobva. De mondjuk később sem lesz jobb sokkal :D

Millye, szerintem is nagyon profin néznek ki a tortáid! Nyithatnál cukrászdát :D

Claire, továbbra is elismerésem, nem semmi ennyi gyerkőc életét igazgatni! :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Jó estét,

Claire,
Na az a pár hónap 40 előtt vagy után :lol:
Képzeld kedden beadtam az anyaságis igénylőt is a MÁK-nál erre ma reggel jött az utalás. Hihetetlen 8)
Nemzetközi gazdálkodást tanulok most.
Állás talán alakul, ennek érdekében hétvégére elzúzok a gyerekekkel barátnőzni hogy apa nyugodtan lehessen itthon és készülhessen bizonyos dolgokból.
Hasfájással Te csinálsz valamit ?

Millye,
Sajnálom főnök csúnya viselkedését.
Homeón túl vagyunk, nem sok eredménnyel sajna, de úgy tűnik a gripe water műxik. Mindenesetre a többit felírom, hátha 8)
Azért a helyedben nem vetném el a lehetőségét egy megmérettetésnek, hihetetlen amiket készítesz.
Drukk hogy problémamentes nagylánykorotok legyen.
Uccsó évem a suliból, de kár hogy anno halasztottam (nem volt más lehetőségem) akkor most már végeznék.
Marci bölcsi: apa viszi-hozza. Habár hogy Marci nagyon apás, így lehet h én fogom szállítani, akkor nem olyan nagy törés neki hogy otthagyom.
Köszönjük képdicsiket, jaja Marci mindent használ ami Lizáé, cumit, cumisüveget bármit.

Jaspis,
Egy magyar tulajdonban lévő informatikai cégnél (ha érdekel priviben megírom). Aztán recesszió stb. stb. úgyhogy pont 1 éve nem kapott már fizetést, agyrém.
Való igaz hogy minden más két gyereknél, amit Marcinál görcsösen csináltam, az totál természetes Lizánál.
Nem csinálunk gondot fürdetésből, sterilizálásból, cumileesésből stb. stb. persze azért az alapvető dolgokat be(meg)tartjuk.

Zita,
Julcsinak jobbulást.
Köszi képdicsiket.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Kubu! Nem a pár hónap a gond, hanem a 40 év :lol: :lol: !

Ez a tanulás nagyon komolyan hangzik. Most kell írnod szakdolit is?

Hasfájás: infacol (néha espumisan), melegített meggymagos párna, pocak masszírozás, ilyesmik. Hellyel-közzel használ. most pl felváltva nyögtek éjszaka, ö-vissza szoptak, fárasztó volt. Jonatán most éppen köp, meg termel a gatyójába, nagy nyomások közepette. Éjjel sem sírnak többnyire, de hangosan nyöszörögnek, és ha egy ideig nemoldódik meg a bánatuk, akkor jön a bőgés.
Pedig ebben a ronda időben nem is érdemes mást csinálni, mint szundikálni! hol van itt a beígért indián nyár?

claire
claire
 
 


Zita978 láza lett vagy hőemelkedése Julcsinak?

Kubuspace most úgy néz ki, hogy egy vízórát kell csinálnom tortából :shock: ... de még nem 100% mert még variálnak... még fogalmam sincs hogy oldom meg... :? Szuper, hogy már csak ez az éved van :D Akkor van sírás a böliben apa után? MArci hogy tud felkelni reggel? Mert nagyon szeret aludni. Liza is olyan jó alvó és nyugis mint MArci?

Claire azért jó lenne ha jönne egy kis meleg még mert pár hónap híján végigfűtjük az egész évet :?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Vízórát???? :roll: Piros mercedes buszt, vulkánt, sünit, katicát már én is gyártottam tortából, de vízórát??? Csavarkulcsot is tudsz???
Csinálj inkább napórát, vízből úgyis túl sok van most :lol: :lol:

Kubu! Azért adtad bölcsibe, mert tanulsz? Amíg suliban vagy, addig ki vigyáz Lizára?

claire
claire
 
 


Claire vízszerelő a srác és az lenne még a kérés hogy az születési száma legyen benne a vízórában :roll: de még nem biztos.... remélem kitalálnak egy egyszerűbbet... :shock: fotó van a tortáidról? szívesen megnézném :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Vhol van, de nem digitális. de azért ha egyszer a szekrény készítés-pakolásban odaérünk és előjön, akkor beszkennelve átküldöm, vagy felrakom, jó? Ne számíts azért torta csodákra. Ja, tavaly ürhajót csináltunk a párommal egyik fiunknak, marcipán egér ült benne :lol: :lol: az pl konkrétan egy kürtőskalácsból készült! :D

Claire
claire
 
 


Jó hajnalt,

Claire,
Igen igen rövidesen elkezdhetek gondolkozni a szakdolin is, brrrrr.
Lehet már írtam, szita az agyam, infacol nem jött be, meggymagos talán 1-2 alkalommal okés volt, leginkább a pocakmasszír a befutó, de mondjuk nem szeretnék egész éjszakákat azzal tölteni.
Marcinál nem emlékszek nyögésre, de Lizánál állandó, nekem olyan furi 8)
Veletek vannak a bébik éjszaka ? Vagy Te vagy az ő szobájukban ?
Vasárnap végre esőmentes nap volt, mondjuk szombaton barátnőztünk egésznap Sárbogárdtól 15 km-re egy pici faluban, felkaptam a két gyerkőcöt és hagytuk apát állásinterjúra készülni.
Azért adtuk Marcit bölcsibe, mert itthon unatkozik, mi meg, én úgy érzem nem vagyunk elég társaság (lehet hogy ciki), szóval próbálunk minél többet játszani vele és soha nincs olyan hogy jaj Marci most hagyj kérlek mert ezt vagy azt kell csinálni, de én úgy gondolom biztosan jót tenne neki ha korosztályával lehetne együtt.
Lizavigyázást még nem tudjuk, persze most még oké a helyzet hiszen apa is itthon, de egyébként nem tudom, lehet barátnőt kérek majd meg segíteni, vagy anyósékat, mondjuk a legvalószínűbb hogy párom akkor aznap itthon fog maradni munkából.
Egér a Marson ötletes.

Millye,
Amilyen ügyes és találékony vagy tutira már gondolatban elkészült a vízóra, na végül az maradt vagy változtattak ?
Bölcsit ma kezdjük, reméljük nem lesz sírás. Azért is vagyok ébren (meg persze Liza előbb evett) készítem a csomagját a fiatalúrnak, huh nagyon kivi leszek.
Marci mostanság azért már 7 óra körül fut egy kört a lakásban, remélem ez ma sem lesz másképpen így 7.30-kor tudnak indulni a fiúk, mert 8-kor van a reggeli és azon már szeretnénk ha ő is ott lenne.
Liza ha éppen nem hasfáj és nem sír (amire lehet hogy nem tudjuk a megoldást) akkor alszik, zajban, zörgésben, legosdoboz éppen 1 méter magasról történő kiöntés közben :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Jaspis, sajnálom a lázasodást, nagyon aranyos a fotó. Mekkora nagy fiad van! :) Az oldal jópofa, én is reklámozom majd a kismama ismerőseim között. Egyébként a feketéről annyit, hogy én bevásároltam egy teljes AC/DC kollekciót Boginak, minden darabja sötétszürke, de imádom rajta és mindenkinek tetszett, aki látta rajta. :)
Jó hallani, hogy zökkenőmentes a beszoktatás, drukkolok, hogy így is maradjon. Mi most néztünk meg egy magánbölcsit. Szép, kedvesek, de elég drága és közlekedés szempontjából nagyon rossz helyen van. Szóval nagyon várom, mi lesz Anyu nyugdíjkérelmével. Olyan picike lesz még Bogi! Másfél évesen, mire felvesznek minket az állami bölcsibe már OK, de 1 évesen bölcsi? Hát, nem tudom. Egyébként gratula, jól viseled. Én tuti, hogy végigbőgöm majd az első heteket...

Zizi, volt jó időnk és esős, csúnya nap is (pl, amikor hazajöttünk), de összességében nem volt rossz az idő. Kellemes meleg volt, egy-egy esős nappal. Persze, nem az a tuti strandidő, de most nem bántuk, Bogival még úgysem lehetett rendesen strandolni.
Fló alvásproblémát sajnálom. Nálunk Bogi nagyon könnyen elalszik este, nappal meg, ha nem akar elaludni, beteszem a kiságyába és kijövök a szobájából. Egy ideig játszik vagy nyavajog, aztán hirtelen álomrohamot szokott kapni. Vicces pózokban tud elaludni. :)
És nagy gratula a járáshoz! :)

Kriszta, Balaton-betegség? Hát, úgy látszik mi is elkaptuk. A párom akkor volt lázas, amikor hazajöttünk, még mindig köhög időnként, én meg enyhe tünetekkel bírtam múlt hétig, akkor begyulladt a mandulám. Még mindig nem lábaltam ki teljesen belőle, de már sokkal jobb. Sajnálom a hisztiket, drukkolok, hogy javuljon a helyzet. Bogi nagyon nagylányos már! Szépséges! :)

Zita, boldog szülinapot utólag is! Jaj, szegény Julcsi keze! Örülök, hogy nem lett komolyabb baj. :)

Millye, boldog szülinapot a nagylányodnak! Nagyon szépek a torták. Nem semmi, hogy a bonbont és a cukorkát is megcsináltad. Mennyi idő egy ilyen csoda elkészítése? Én imádok cukrászkodni, de most annyira sajnálom rá az időt! A bonbonos egyszerűen csodálatos. Persze a másik is gyönyörű, de én jobban vonzódom a bonbonos dobozokhoz... :)
Első nagy buli? Nem irigyellek. Időnként belegondolok, hogy fogom majd viselni, ha nagyobb lesz és egyedül akar majd elmenni ide-oda. Hát, nehéz lesz majd nem hisztianyuvá változni. A párom szerint el kell menni vele bulizni...
Vízóra torta? Az szép! Majd mindenképp tegyél fel képet róla, jó? Át tudnád küldeni nekem is a marcipán receptedet? Priviben megküldöm az emil címem. :)

Claire, ennyi gyerkőc mellett még kreatív sütigyártásra is van energiád? Hát, tényleg nem vagy semmi! A kürtőskalácsos megoldás engem nagyon érdekelne! :)

Caramel, nem tudom, hogy aktuális-e még, de én is nagyon tudom ajánlani a dokimat, Szuromi Andrást. Fiatal doki, a normál rendelést a MOM-ban tartja. Természetes szülés párti, csak akkor vág, ha nincs más megoldás és homeopata. Engem császárra készítettek fel, de hála neki, sikerült természetes úton szülnöm, még gátmetszésem sem volt. Egy fórumos, Csézjang szült nála császárral, akit ismerek, ő a szülést "csodaszép élmény"-nek írta le nekem a szülés után. Nagyon lelkiismeretes, még a vért is ő vette le, nem küldött laborba. Az első jelre, ami bármi gondot jelenthet, azonnal berendelt vizsgálatra és soha nem kellett rá hosszan várni. Aranyos, mindig jókat mulatott rajtam a kérdéslistáimmal. Amíg bent feküdtem, minden nap legalább egyszer megnézett. Ha elkerültük egymást, akkor addig járkált vissza, amíg meg nem talált. Nagyon ajánlom. :)

Kubu, hogy álltok a cicizéssel? Irtó édesek a képek, főleg a hason alvós. A pozíciót hosszas kísérletezés eredményektént találtátok? :)
Hasfájás. Nekünk semmi nem működött. Amikor az 5. csodaszert próbáltam és nem működött, sőt, Bogi talán még jobban üvöltött, megkérdezte, meddig akarok még kísérletezni szegényen? Akkor abbahagytam, és nem sokkal később végre hasra tudtuk tenni, a sírás meg elmúlt...
Nagyon szorítok, hogy jól menjen a bölcsi! Majd mesélj!

Bogi múlt hét óta áll. Kapaszkodik mindenbe, az asztalba, a lábamba, kezembe, ágy szélébe, bármibe és már húzza is fel magát, topog, meg röhög. Nagyon édi! Meg persze irtó gyorsan mászik már és az ülés is profin megy már. Esni is megtanult, már ügyesen kézzel tompít, így sokkal ritkábban lesz bőgés a mutatványokból. Élvezi, hogy egyedül fedezheti fel a lakást, a nappaliban már kerülnek egyre feljebb a könyvek, újságok, kábelek. :)
Szeret kimenni a télikertbe és ott rosszalkodni a függönnyel. Mondjuk, a múltkor a nagy játékban hanyattvágta magát, az üveg meg persze mögötte volt, jól beverte a fejét. Nagyon sírt szegény. De persze minden nap van legalább egy olyan mutatványa, aminek nagy bőgés a vége...
Ma egyébként nagyon nyűgös, persze megértem. Ilyen párás, gusztustalan időben...

Szép, napos, játszóteres időt mindenkinek!

Kati

Kép
katjja
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Fló alvásgondjai odáig fokozódtak, hogy eldöntöttük, megtanul egyedül elaludni. Azt hittem, hogy én leszek a világon a legutolsó, aki Ferberizálni fogja a gyerekét, de egyszerűen nem volt már más választás.
Csak cicin volt hajlandó elaludni a lány, kb. 1/2-3/4 óra után, mindezt úgy, hogy már nem volt tejem, a melleim a terhességtől iszonyat érzékenyek lettek és még harapott is időnként Flóra. Szó szerint sírtam a fájdalomtól naponta kétszer, és nagyon szégyelnivaló gondolataim lettek.
Az volt a pláne, hogy semmilyen más módszer (ringatás, simogatás, mellé fekvés stb.) nem volt jó neki, úgy ordított, mint akit ölnek, pedig érezhetően tök fáradt volt.
Szombaton megvettem a Minden gyerek megtanul aludni című könyvet, vasárnap meg belevágtunk.
Úgy néz ki a dolog, hogy az esti rituálé után be kell tenni a babócát az ágyába, el kell tőle köszönni és kijönni. Ha sír először 3 utána 5 majd 7 percenként kell bemenni hozzá, megnyugtani, simizni, viszont kivenni nem szabad az ágyból.
Tegnap este 40 percet sírt szegény mielőtt elaludt, de az a vicc, hogy volt, hogy ennél sokkal többet ordított, mikor ringatva próbáltuk altatni.
Ma délután már picit sírt csak, egyáltalán nem ordított és 20 perc után aludt. Szóval most tök bizakodó vagyok!
Azzal nyugtatom magam, hogy szerintem az sokkal többet ártott volna a kapcsolatunknak, ha ha hagyjuk, hogy tovább menjen ez az ordítós/mellharapós játék.
Ugye szerintetek sem annyira gáz ez?

Katjja, nagyon ügyi Bogi az állással!

Kubu, írj, hogy sikerült Marci első napja a bölcsiben!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi, szerintem nem gáz. Nálunk is volt párszor ilyen sírni hagyás, én úgy gondolom, hogy Julcsinak is jót tett, neki is jobb most, hogy átalussza az éjszakát, mint amikor nyolcszor felkelt cicizni. Amúgy meg mindegy, hogy mások mit gondolnak, úgyis te érzed, hogy mi a legjobb Flónak és neked. No meg neked már kistesóra is gondolnod kell. Szóval hajrá, szorítok, hogy sikerüljön!

Katjja, nagyon ügyes a kis Bogi, hogy már ennyi mindent tud! :D Bölcsi nehéz ügy lehet. Én még most is nehezen hagyom másokra Julcsit, ma a szomszédok vigyáztak rá egy órát, majd kibújt a bőréből, mikor visszajöttem. Pedig gyerektársaságban volt, és jól érezte magát, és én is tudtam, hogy jó kezekben van, mégis nehéz az ilyen, még szokni kell :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Claire hűűű kíváncsian várom a tortáidról a képeket! Biztos nagyon klassz dolgokat csinálsz//csináltál! :D

Kubuspace nem változtattak rajta és maradt a vízóra :lol: Jó korán keltél! Remélem azért visszafeküdtél egy kicsit! MAjd írd meg milyen volt az első nap a böliben! :wink: Gondolom hogy így egy picit több időd maradt másra is hogy MArci nem volt :roll: na meg a tanulás is ott van...

Katjja nem kaptam még privit. Átküldöd még egyszer az email címedet? Köszi a köszöntést! :D Mennyi idő egy egy torta elkészítése? Változó.. van amelyik megvan 1-2 óra alatt de van amelyik sziszi-fuszibb és az 3-4 óra sütéssel együtt.... Úgy oldom meg hogy délelőtt megsütöm a tortát vagy előző este és másnap amikor a fiam alszik délben akkor töltöm meg és díszítem fel. A tortát mindenképp felteszem majd :D NAgyon ügyi Bogi a felállással! Lehet hogy hamar elindul. Emlékszem tavaly én is féltem hogy ne essen ne találjon meg semmi olyat a ház feltérképezésekor ami veszélyes :roll:

Zizi27 teljesen egyetértek vele hogy változtattatok az alvási szokáson.... ebben nincs semmi kivetnivaló. Amúgy elkezdtétek az elválasztást is a pocaklakó miatt?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: