Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak beugrósban, gyorsan...

Share, köszi a reagálást mindenre, meg a privit is! Már találtunk megfelelő cipellőt, olyat, amit mondtál, a Deichmannban! Gumicsizmáról mindenhonnan rosszakat hallottam, így azt kihagyjuk egyelőre.

Kriszta, Gábor 17 hósan kapta meg a bárányhimlő elleni oltást, és csak egyet. Az ismétlőt kihagytuk, szerintem nem is adatjuk be már... Így is megússza majd pár pöttyel, ha esetleg elkapja. Hú, nem emlékszem, mennyibe került, talán 7 ezer körül... rémes számmemóriám van.

Bibar, húúúú, akkor a szerelmesek távkapcsolatba kényszerülnek? :( Mennyi időre mennek Lukiék? Akkor nem is mennek vissza kistesóért?

Rólunk: ma voltunk röntgenen, mert a csavar csak nem akart megszületni. Nagyon féltem, hogy mi lesz, mert Gábor az utolsó két alkalmat végigordította a dokinéninél, de most mintagyerekként viselkedett, jött-ment, barátkozott mindenkivel, csacsogott, pedig ott voltunk több órán át, és közben azért történtek furcsa dolgok. De a röntgenasztalon is csak feküdt nyugodtan és komolyan nézelődött meg mondogatta, amit lát. Na a lényeg, hogy a csavart nem látták sem a felvételen, sem az átvilágításon, egyszóval 1. nem nyelte le csak eldugta, vagy 2. kikakilta és nem vettem észre (kizárt), 3. megemésztette (ha-ha). Mindegy, a lényeg, hogy nincs benne és kész :)

Kép
elan
 
 


Elan
hát hosszú távra,amig lehet ott maradnak sajna :oops: :oops: távkapcsolat lesz bizony,na meg jönnek sürün haza mi meg megyünk majd ritkán ki :wink: örülök hogy nincs csavar,és hogy ilyen ügyi volt Gábor :lol: :lol:

bibar
 
 


Bibar!
Nem olvastam vissza, de gratulálok a 2. babához. Hogy bírod egy 2 éves mellett? Lombikos ő is?
Többször elgondolkozok rajta, hogy mi legyen októberben, vállaljam-e a 2. babát, vagy sem. Mondjuk nekem a terhesség alatt voltak problémák, emiatt félek tőle, hogy egy pici mellett hogy menne majd...

remény73
 
 

 
 

Sziasztok!

Elán, Gabicsibe, Witch, Süni, Share, Agnese köszönjük a gyors gyógyulás kívánságokat.
Jelenleg jól van a srác. Már gyógyszert sem kap, de nem is viszem a közösségbe. Remélem csütörtökön megkapjuk a 18 hós oltást. Addig nincs sehova menetel. Legfeljebb az utcában séta.

Elán Látom volt nagy riadalom csavar ügyben. De jól végződött.
Engem a fiam azzal lepet meg, hogy mosoporos doboz volt a kezében, azt hittem, hogy bele is nyelt. Gyors száj mosás volt és figyeltem, hogy lesz-e baja.
Ti neten keresztül nézitek a mesét? Én nem engedem a gép közelébe, mert rögtön egerezik vagy billentyűzik. Félek olyat nyom rajta, hogy nem tudom utána visszaállitani a gépet.
Teszveszeltem Thomas gőzmozdonyos DVD-t, na azóta naponta többször is azt nézi. A zenéjét kifejezeten szereti, arra táncikál is.
Jársz még tornára?

Benszi Ügyesek a gyerekek. Dóri aranyos lehet pocak utánzásban.
Látom nálad is igaz, hogy a lányok hamarabb kezdik a dolgokat, mint a fiuk. Fiuk kényelmesebbek.

Gabicsibe Jobbulást Botondnak. Jobban van már? Használ a gyógyszer?

Share, Agnese Nektek is azt tudom mondani, hogy ügyesek a gyerekek.

Share Én ugy érzem, hogy az irásaitokból lehet tapasztalatot gyüjteni. Barátnőmmel is szoktam értekezni, hogy csinálja ezt vagy azt. Neki is 2 gyereke van.

Jelenleg azon töröm a fejem, hogy ha megyek dolgozni, hogy oldom meg, hogy este meleg étel legyen az asztalon. (Kedd, szerda, csütörtök) Ami az előkészülettel együtt 1 óra alatt kész van. Már van pár receptem, ha van ötletetek, akkor irhatok.
A gyereken kivűl nem eszünk meleget délben, igy este kell meleg ételnek lenni. Étel rendelés kilőve, apa nem szereti, viszont én meg valami összetevőre allergiás lettem, ezért nem eszek délben főt ételt.

Remény Mérlegeléssel kapcsolatban. Kezdetektől hetente egyszer mértem és irtam az adatot. Védőnő mondta, hogy naponta mérjem, hogy mennyit szopik. Na azt kihagytam. Hetente láttam, hogy hizik, fejlődik, szopik, ahogy kell, így nem paráztam rajta.

Witch Hogy vagytok? Jamina rendbe jött? Mi még a véreredményt várjuk, de még 2 hét addig. Ugy néz ki a tüdőgyuladásból felépültünk. Le is kopogom gyorsan.

Tubikriszta Ti hogy vagytok? Fogyival hogy állsz?

Nika Nagyon eltüntél! Mostanában nem olvastalak.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Lényeget elfelejtettem.

Minden baba gyönyörű!!! Tegyetek fel róluk minnél több képet!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


pár kép róla Kép
Elaludva
Kép
Vajon 10 év mulva is ilyen segitőkész lesz?
Kép
Végre eszek almát is.

Kép Az uj frizurával.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Agnese
Köszi a linket,nekem nagyon szimpi ez a doki,megjegyzem a nevét és ha netán sor kerülne a dologra lehet felkeresem.

Bibar
Sajnálom,hogy ritkán fogtok találkozni :( Kívánom Lukiéknak érezzék jól magukat és jöjjön be nekik ez a munka.Várom a képeket :D Te jól vagy?Miért szenved Oli kuki ügyben?

Elan
Hát nem semmi sztori!Megnyugtató,hogy nem találtak semmit!Viszont Gabi egy angyal!nálunk üvöltés lett volna végig az biztos :?

Erika
Örülök,hogy jobban van Marcell!És minden kívánságod így teljesüljön :lol: :lol: :lol:

Bár már a múlté,de ő volt a kedvenc
Kép
Szombaton játszóházban voltunk
Kép Kép

Boti jobban van az antibiotikumtól,már nem kell szívnom az orrát szerencsére.Persze a hasmenés mellékhatásként kijött,de Normaflorral enyhítettünk a tüneteken.A rejtélyes kiütések is múlóban vannak,gondolom jót tett ennek is az antibiotikum.Holnap megyünk kontrollra.
Decemberben nyílt tőlünk nem messze egy 4000nm-es játszóház és szombaton megnéztük.Azt hittük eleinte,hogy kidobott pénz lesz,mert semmire nem volt hajlandó felülni,felmászni.Aztán a nagyoknak való labirintus és mászóka felé rohanó gyerekek magukkal ragadták és neki indult ő is.Annyira élvezte,hogy nem akart haza jönni pedig hulla fáradt volt.A kijáratnál hatalmas kutya,azt hittem az én kisfiam legörbülő szájjal fog rimánkodni,hogy mennjünk már haza,de nem ez történt.Megfogta a kutya mancsát és húzta magával,közben meg magyarázott neki.Olyan jót nevettünk rajta.A szinpadon felléptek és le kellett ülnünk hallgatni,pedig még egy pár hete a Tv-t is kikapcsoltatta ha valaki énekelt benne :D Egyszóval ha valaki erre jár nézzen be,megéri még a felnőtteknek is :D
http://www.elevenpark.hu/?gclid=CIu_2am ... Zgodlm2XsA

Lányok!
Ti már adtatok gyurmát a gyerkőc kezébe,Szerintetek érdemes már vele próbálkozni?Csütörtökön tésztát gyúrtam és Botit is bevontam.Nagyon tetszett neki,de ez a play-doh nem egy olcsó ezért érdekelne a tapasztalataitok.
gabicsibe
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy így hiányoltok....:)

2 hete úgy felkaptam a vizet, mert 2-szer álltam neki írni litániát és mind a 2-szer elszállt!! :evil:

Este, ha Ati elaludt megpróbálok visszaolvasni...

Ati elkezdett járni, és mindent pakol. Már azon gondolkoztam, hogy felveszem magnóra a "nem szabad" szóösszetételt, mert már rongyosra dumáltam a számat. :)
A virágok lassan kihalóban lesznek a lakásban. :) Odamegy és letör egy levelet, és hozza oda nekem. Olyankor nem tudom, hogy nevessek vagy sírjak, mert sajnálom szegény növényeket, de olyan édes pofával nyomja oda a kezembe.....:)
Az egészben az a vicces, hogy tudja, hogy mit nem szabad, mondja is, hogy nem-nem, rázza a fejét, de csinálja. :twisted:
A hülyeség lerí Róla. Nem tudom mi lesz később, ha már most ilyen. :D :D
Kép Kép
nem lehet elég korán kezdeni :)

Kép
nika28
 
 


Gabicsibe!

Most csak neked.
Mi már régóta gyurmázunk. Én crayola termékekkel kezdtem, egy éves kortól adható, de ma már magam készítem.

20 dkg liszt
20 dkg só
1,25 ml víz
1 ek. olaj
ételfesték 1-2 evőkanál

Zacskóban hűtőben hetekig eláll, csak használat előtt kicsit vedd ki, hogy puhuljon. Jól lehet vele dolgozni és akkor sincs baj, ha esetleg megkóstolja ;-)

Judit

jucicuki
 
 


Este nem sikerült visszaolvasni....

Witch!

Sajnálom, hogy műteni kell!! :(

Gabi!

Örülök, hogy Boti javul! Nagyon szuper a játszóház! :) El is hiszem, hogy Boti jól érezte Magát! :D
Atinak nagyon tetszettek a képek! :) Főleg a nagy kutyusos. :)

Elan!

Hűűűű!! Én is megijedtem volna!! Az a lényeg, hogy "felszívódott" a fránya csavar.

Share, Agnese!

Jó, hogy itt vagytok!! :)

Remény!

Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz.....ne mérd sűrűn, mert csak stresszeled Magad rajta.

Erika!

Nagyon jó Marcell új frizuja. :) Édes az alvós képen!
Egy szavad sem lehet, milyen segítőkész nagy fiad van :)

Kriszta!

Hogy áll a fogyival??

Én 3 kg-ot fogytam......de centire több ment le. A derekamból 2 hét alatt 6 centi. Azt hiszem az elég jó.... :?

Ha valakit esetleg kihagytam bocsi érte!

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Fogyókúrázóknak gratulálok a kitartáshoz!

Nika, most talán még gyorsabban mennek majd le a kilók, ha rohangálsz Ati után :D Nagyon aranyos. Hát, a növények meg pótolhatók. Nálunk is megtépázott egy nagylevelűt, pedig még a mászás se megy.

Gabi, nagyon helyes Boti a képeken. Örülök, hogy tetszett a játszóház. Nem semmi a mérete. Ott aztán tuti nem lehet unatkozni.

Elan, jól leizzaszthatott a csavaros sztori. Vajon hova tűnhetett? De a lényeg, hogy megoldódott.

Jerika, édes a nagyfiad. Szuper, hogy van segítséged :wink: Ha jól láttam az iwiw-en, holnap ünnepelsz. Előre is Boldog születésnapot kívánok!

Bibarci, szoktalak lesni iwiw-en, de nem láttam mostanában új képet. Ha tudsz, tegyél már fel! Sajnálom, hogy Lukiékat olyan messzire sodorta az élet, de nem mindegy a mai világban, hogy milyen az állasa az embernek. Annál nagyobb lesz az öröm, ha találkoztok.

Mi jól vagyunk. Zéti továbbra is "csak" 2 foggal nyomul, de napok kérdése és kijön a felső 2 is. Kúszás, forgás, kutyázás már nagyon megy, de még nem jött rá a mászás technikájára. Kicsit lusta. Csütörtökön voltunk mázsáláson: 8690g és 76cm. Nem panaszkodom, továbbra is átalussza az éjszakákat, igaz 1x felébred, iszik, cumi be és húzza általában 7-ig. Jófej, nyugodt, mosolygós kölök.

Kép

Kép
süni76
 
 


Mot, elfelejtettem írni, hogy a csajok csodaszépek!

KépKép
süni76
 
 


Sziasztok!

Süni Köszönöm a köszöntést.
Hát neked " egy szavad sem lehet". Akinek ilyen jó alvókája van. MI még ennyi idősen max ha 3 órát aludtunk egyhuzamba. Viszont ügyes fiu, hogy már a mászást gyakorolja. Jók a képek.

Luki Ha olvasol. Minden jót kívánok nektek messze távolban. Kívánom, hogy a számításotok bejőjön.

Nika Próbáld elzárni a növényeket Attila elől. Mi külön szobában tartjuk azt a keveset, ami nincs üvegházban. Marcell is intézi őket, ha közéjük szabadul. Fiad is edzet gyerkőc lesz. Aranyos a képen.

Gabi Jó, hogy gyógyul Botond. Irigylem a játszóházat. Már a képek is nagyon jók. Nekünk hiányzik már nagyon a tipegő. De talán már jövőhéten megyünk. Boti is feloldódott a sok gyerek között. Talán most már megpróbálhatod ujra a Tipegőt is.
A hóemberes kép nagyon jó. Ez az a hóember amelyiket "lefejeztek"? Amit egyszer irtál?

Juci Ezt a gyurmát én is kipróbálom. Eddig még nem mertem adni neki gyurmát. Mikor tésztát gyurtam abból adtam egy darabot, azzal játszot. Mindent megkostol.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Juci
Köszi az ötletet!Anno én is nagyon sokat só-liszt gyurmáztam,de a szinezés eszembe sem jutott!Te jól vagy?Lányok?

Süni
Nagyon édes a kisfiad :D Majd nagyobb korában bepótolja :lol: ,nem lesz ám mindig ilyen minta gyerek :D Csak irigykedem ám!

ERika
Boldog szülinapot!Igen ez volt akit lefejeztek :( A ringatót azt hiszem hanyagolom továbbra is!nem vagyok benne biztos,hogy a hely láttán nem fog megismétlődni a dolog.

Nika
Édes Ati ezzel a géppel :D Gratula a fogyihoz és a kitartáshoz!Nálunk szerencsére a virágok megúszták (még).

Voltunk ma délelött a kontrollon és gyógyultnak nyílvánítoptták Botit.Egyenlőre nem kell műteni,viszont majd el kell mennünk hallás vizsgálatra.Azzal biztosan nem lesz gond előbb meghall dolgokat mint én!Szóval ha minden jól megy megkaphatjuk végre a 18 hós oltást.
gabicsibe
 
 


Jó gyurmázást csajok!

Mi jól vagyunk, lányok meggyógyultak, rosszak mint hét ördög és ma meg ráadásul esik az eső, ki sem tudunk menni.

Én is jól vagyok, méhszáj zárt, így engedélyt kaptam rá, hogy pancsoljak a csajokkal jövő héten Sopronban, már alig várom, hogy menjünk. Jó lesz kicsit kiszakadni az itthoni környezetből. Panna igen aktív kiscsaj, már most van, hogy fél éjszakát nem hagy aludni, nem tudom, mi lesz később :roll: :wink:

Judit

jucicuki
 
 


Erika, boldog szülinapot!

Süni, Zéti nagyon helyes kis pasi, és nagyon ügyi a mozgolódással!

Gabi, de jó, hogy nem kell a műtét.

Luki, mikor mentek? Jó utat!

Mamm, továbbra sem tudok belépni hozzátok :cry: :cry: :cry: lehet én vagyok a béna, de nem megy :?

Judit

jucicuki
 
 


Remény
igen ő is lombik,Olivér fagyasztottjai :wink: :wink: hááát nehezebben birom mint gyerek nélkül,fáradt vagyok,nincs pihi és megállás :oops: :oops:

Gabi
nagyon jók a képek.
még mindig nem lehet felhúzni neki,fél oldalt le van tapadva,nyúzom,kentem stb,semmi változás,dokinéni lesz belőle :oops: Örülök hogy jobban van Boti
én jól vagyok,ma megyek uh-ra,de minden oké,érzem a mozgást is,ja és Kamilla lesz a neve,de mi csak Milla babának hivjuk :wink: :wink:

Lukiéknak átadom a jókivánságokat,nyáron költöznek egyébként!

Sünike
édes vagy és csuda szép a fiad!!!mostanában semmi időm,de majd pótolom a képet igérem :wink: :wink:

Nika
fő a sport ugy látom :wink: :wink:

Jezsóerika
cuki képek nagyon :wink:

és akkor 2 kép Kép

Kép a szerelem:)))

bibar
 
 


Sziasztok!

Gabi, Juci Köszönöm a köszöntést!

Gabi De jó, hogy Boti meggyógyult! Megkaptátok már a 18 hós oltást?

Juci Jó pihenést!

Bibar Szép pocid van. Jók a képek.

Süni Boldog Születésnapot!

Meg kaptuk a 18 hós oltást. Remélem jövőhéten már tudunk menni Tipegőre és a tornára is.

Elán, Rebe, Vikkata és a többiek. Hol vagytok?

Na megyek, vár a munka. Végre süt a nap.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Hú Lányok csütörtök óta senki ?:shock: :shock: :shock: :shock:

Bibar
Szép nevet választottatok :D Szépek vagytok,jó nagy már most a pocid!A szerelmespár pedig egyenesen zabálni való :D

Erika
Marcellnál kijött valami mellékhatás az oltástól?ha minden igaz mi holnap megyünk.Remélem nem jön elő semmi fránya betegség!

Tegnap nagyszülőkkel strandolni volt (dokinéni engedélyével)
és hát nem igazán lehetett kivadászni a vízből csak a gyomra hajtotta ki. :D Vigyázztak rá,hogy ne mennjen víz a fülébe remélem nem is ment!Én már második hete küzdök a derekammal és nem javul inkább rossz.Tegnap egésznap feküdtem és most is megyek az ágyba ha itt végeztem :D

Viszont kiváncsi vagyok a véleményetekre főleg Elan,Erika,Kata a tiétekre hiszen majdnem egyidősek a gyerkőcök!(Máséra is kiváncsi vagyok ám!)
A régi mh-ről hívtak dolgozni más pozicióba és főleg ide a pesti irodába.Igaz,hogy rövid időn belül kellene vissza mennem és megoldanom Boti elhelyezését.Ami vonzó benne mint említettem itt lenne Pesten és több pénzt is kapnék.DE belegondoltam,hogy az én pici fiamtól már most elszakadjak hát mit mondjak a sírógörcs kerülget.Én annyira imádok vele itthon lenni,de ha bele gondolok júliustól amit kapni fogok pénzt még pelenkára sem nagyon lesz elég.Sajnos kistesót nem tudunk vállalni a helyszűke miatt,tudom ez nem lehet kifogás (már a fejemhez vágták egy páran),de minek szorongjak ha nem muszáj.
Szóval lányok ti elvállalnátok,mi a véleményetek?
gabicsibe
 
 


Sziasztok!

Azt hittem vége a topiknak.

Gabi Marcellnak az oltás után este 37,6 volt. Kupot adtam neki. Persze oltás után is rögtön. Azóta semmi gond vele. Ennyivel megusztuk.
Munkahely kérdés nehéz. Bölcsibe be tudod adni? Vagy a nagyszülők vigyáznak rá? Ha beteg kivel lesz? A közösséget hogy viseli Boti?
Rögtön ezek a kérdések jutottak eszembe.
Ha ezekre tudod a választ akkor választhasz. ( Hu de okos gondolatok... Bocs érte).
Szóval én vállalnám.
Valószinű szeptemberben én is kezdek dolgozni. Legalább is nagyon remélem. Költségvetési intézmény és jön a választás. Kitudja milyen változásokat hoz. Igy decemberben gyorsan beirattam Bölcsibe. Tavasszal valamikor kezdődik a beszoktatás.
Viszont nálam még mindig kérdéses, hogy ha beteg akkor anyuék vagy a sogornőmék vállalják-e. (Anyosomék sajnos nem élnek, de ők biztos vállalták volna.) A közösségtől nem féltem a gyereket, mert láttom most is hiányzik neki. Pedig nagyon anyás korszaka van.
Tesó kérdéseket meg enged el a füled mellett. Ezt csak is ti tudjátok.
Remélem tudtam segíteni.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Sziasztok,

Hát igen, elég nagy a pangás... és még nincs is olyan jó idő, mi lesz később? :)

Erika, amikor hazajöttünk a dokinénitől (akinek persze volt számunkra 1-2 jó sztorija a különböző dolgokat lenyelt gyerekekről) az összes vegyszert és mosószert biztonságos helyre menekítettem; remélem, ezzel megelőztem a további riadalmakat. A Thomasnak tényleg jó a zenéje, én is vettem DVD-t Gábornak, de a mese még nem köti le. Mi netezünk esténként, mármint neten nézünk zenés videókat. Szerencsére nincs billentyűzet-nyomkodás, de ha lenne is, ha a Linuxot el tudja rontani, csak gratulálni tudnék neki :D Ügyesek vagytok az almaevéssel, nálunk ilyesmi még nincs ;) Mi volt az oltás után, nem lázasodott be Marcus?

Gabicsibe, aztaa, mekkora volt ez a hóember! :-o Nagyon jó fej volt Boti a játszóházban!!! Hallottam már erről a helyről, de sajnos nekünk elég messze esik :( Gyurma: eddig még nem próbálkoztam vele, talán valamelyik esősebb napon kipróbálom, mit szól hozzá...
Kérdezted az oltás mellékhatást... Gábor délelőtt kapta meg, és éjszaka lázasodott be, de nagyon durván. Szerencsére a Panadol-szirupra jól reagált, a Nurofen-kúp kijött belőle hasmenéssel :( Egész utána következő napon lázas volt, csak estére ment le...
Ami a melót illeti... nehéz kérdés. Épp a napokban döntöttem el, hogy nem adom Gábort bölcsibe szeptembertől (a férjem teljesen rám bízta a döntést, szerencsére), de az én munkahelyem olyan, hogy napi 9 órát kellene bent lennem, plusz utazás. Este 7 előtt nem érnék haza, hát ezt így nem tudom bevállalni. Részmunkaidő sajnos nem létezik a cégnél, egyszóval kellene keresnem valami mást, de hát mutasson nekem valaki egy olyan melóhelyet, ahol jó szemmel nézik, hogy a frissen felvett ember hónapokon át 1 hetet dolgozik, hármat meg otthon van a beteg gyerekkel (mert azt azért borítékolni lehet, hogy a bölcsi első hónapjaiban sokat betegeskedik a gyerek). Így mi áprilistól elkezdünk próbálkozni kistesó-ügyben, meglátjuk, hogy sikerül.
Te részmunkaidőben dolgoznál? Boti bölcsiben lenne? Ezek fontos kérdések... mert ha este 7-re érnél haza Te is, az elég rossz lenne :(

Nika, sportos fiad van :D Mi ez az eszköz, amit használ? Ami meg a fogyit illeti, nagyon büszke lehetsz, le a kalappal! Sajnos én sehol sem tartok e téren, de nem is csoda, most nincs lelkierőm a fogyihoz.

Süni, nagyon édes a fiad, látszik rajta, hogy kiegyensúlyozott, elégedett baba.

Jucicuki, hajj, de irigyellek a pancsolásért! Majd tegyél képeket :)

Bibar, nagyon szépek vagytok! Olivér kész férfi már... tényleg, mit szól a kistesóhoz, érti már valamennyire?

Nálunk az van most, hogy Gábor bedurvult megint alvásilag; az elmúlt két hétben éjszaka másfél-két órán át fent volt. Nem jókedvűen, hanem látszik rajta, hogy iszonyú álmos, de hiába aludtam a szobájában a nagyágyon, állandóan felállt és sírva hívott; odamentem, elaludt, 5 perc elteltével kezdte előröl. Nagyon kikészültem, mert részben fel-felugráltam hozzá, részben ültem mellette a széken. Magam mellé is akartam venni, de annyira ordított, hogy tegyem vissza a kiságyába, hogy végül feladtam. Már tiszta hulla voltam, ezért felhívtam a védőnőt, hogy mit csináljak. Ő azt tanácsolta, hogy tegyek egy matracot a gyerek ágya mellé, és az első ébredéstől aludjak ott mellette, így pihentebb leszek, mert nem kell felugrálni, csak bedugom hozzá a kezem és kész. Igaza lett, tényleg bevált. Így is ébred, de nem annyira megterhelő. Különben nem fogzik, állítólag a szeparációs szorongás egy erőteljes tünetét produkálja. Tudom, hogy túlleszünk ezen is, de elég nehéz... nagyon pechesek vagyunk ezzel az alvás-dologgal, csak remélni merem, hogy a kistesó majd jó alvó lesz, ha lesz, mert egyébként nem tudom, hogy merjünk-e belevágni :(

Kép
elan
 
 


Szisztok!

Most csak teszek fel egy csomó képet, mert elkészültem végre a kicsinyítésekkel. Aztán írni is fogok valamikor a napokban. Remélem... :oops:

NÉZD CSAK, KORNÉL ITT A TAVASZ!
Kép

NEM, MÁTÉ, HATÁROZOTTAN ÁLLÍTOM, HOGY OTT A TAVASZ!
Kép

BELESÜT A SZEMEMBE A NAP
Kép

TALÁN, HA ERRE FORDULOK JOBBAN LÁTOK
Kép

O-Ó, LEBUKTAM! ISMÉT A FÖLDET TÚRTAM, DE, HA EGYSZER BORZASZTÓAN ÉRDEKES ELFOGLALTSÁG, MIT TEGYEK?
Kép

NA, NEEEEM! ELÉG VOLT A FOTÓZÁSBÓL!!
Kép

FÖLDMUNKÁS FÜRDÉS UTÁN, SEBES ORRAL
Kép

MUNKA UTÁN ÉDES A PIHENÉS! MIT IS JÁTSZAK?
Kép

ANYA, MÁR MEGINT FOTÓZOL?! MIT KÉPZELSZ TE?
Kép

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok Lányok,

Nagyon eltűntem, sokat voltunk a szüleimnél, meg állandóan elvagyok mostanában a gyereköccel, hogy itt a jobb idő!

Megpróbálok mindenkinek írni, mert amióta nem voltam azért voltak történések!

Share,
Haláliak a képek, nekem a mutogatósak nagyon tetszettek! és a képaláírások is :)
Nagyon nagyot nőt már mindkét fiú!


Elan,
Gábor mosolygós képe nagyon jó, tiszta nagyfiú már! Ő szereti, ha fényképezed? Sajnálom a nem alvást és hogy annyiszor fel kell kelned, de reméljük, amit a védőnéni javasolt, az bejön és hamar megszokja majd, hogy egyedül alszik és nem fog felébredni. Örülök, hogy a csavarral sem lett semmi.
Szorítok a kisteso projekthez :)
Boldog Születésnapot szeretnék kívánni, mert holnap nem biztos, hogy tudok jönni!
Írtad, hogy Te három éves koráig nem engednéd, hogy megműtsék Gabit, miért pont a 3 éves kort akarod megvárni?

Nika,
Neked is gratulálok a fogyihoz! ATi elég nagy fiú már, és milyen aranyos azzal a haspaddal :) a növényeket ments, olyan biztos nincs nálatok aminek mérgező a levele gondolom, mert azt nem lenne jó, ha benyelné.

Erika,
Marcell jól van? Minden rendben van vele?
Nagyon jók a képek, főként, amin almát eszik! Nagyon aranyos, hogy mindenben segíteni szeretne Nektek! Jó kis kopasz lett a feje :)

Baby,

Ti hogy vagytok? Kuki ügyben javult már valami? Bendegúz nagyon aranyos! Emlékszem unokatestvéreméknek amíg úgy volt, hogy kisfiú lesz akkor ők is így akarták elnevezni, de az anyukája nagyon nem szerette volna. Pedig szerintem is nagyon jó név! A végén kislányuk lett :) Nálatok a családban senki nem szólt a neve ellen?

Gabi,
Hogy álltok a fülével Botinak? Minden ok? Orvosok mit mondanak? Remélem, hogy a fürdőzés után sem lett semmi baj!
Nagyon aranyos a nagy Vippo kutyussal, a mesét nem szokta nézni a tévében? Jó ez a játszóház, csak nekünk is nagyon –nagyon messze van sajnos!
Majd írd le, hogy milyen döntésre jutottál munkaügyben, sajnos én tanácsot nem tudok adni, de biztos nekem is nehéz lesz elengedni Uche-t.

Witch,
Jamina hogy van? Te? Műtét? Nagyon el vagy tűnve, majd írj, ha lesz időd!

Vic,
Rékáról kép? :) Hogy vagytok?

Benszi,
Ti hogy vagytok? Dóri és Balu? Balunak megy már valami dumálás, nem tanulja el Dóritól? Gondolom ők is élvezték a jó időt!
Gratula az egyedül alváshoz! Nagyon jó, hogyan szokták meg?

Süni,
Zéti hogy van? Minden rendben?

Mot,
Nagyon aranyosak a lányok a képeken! Hogy vagytok?

Juci,
Utólag is boldog születésnapot!
Gyerkőcök most nem betegek? Panna hogy van a hasadban?
A hattyús képek nagyon jók :) elég bátrak a gyerkőcök és Te is, hogy ilyen közel engedted őket hozzájuk, még jó, hogy a szelídebb fajtából voltak!

Rebe,

Ti hogy vagytok? Szoktam kukkolni a képeket az iwiwen! Néha írhatnál magatokról!

Bibar,
Mi volt a terheléses cukorvizsgálaton ma? Minden ok?
Nagyon aranyosak a képen a szerelmes pár! Falatka eszméletlen nagyot nőt és nagyon nőies kislány! Sajnálom én is, hogy Lukiék olyan messze vannak, de üdvözöljük őket is és szorítunk a babásodáson!

Vikkata,
Lőrinc hogy van? Minden rendben veletek is?

Vuki,
Te is tehetnél fel képet magatokról! Anna már biztos nagyon nagy baba!

Agnese,
Friss képet majd tegyél fel a fiúkról! :) Még mindig dúl néha a harc közöttük? Milán és Zalán is nagyon jó fiúk lehetnek és gondolom, hogy Zalán elég sok dolgot tanul Milántól is!

Rólunk majd később, mert Uche felébredt és most már nem hagy, hogy itt üljek a számítógép előtt!

üdv
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Biztos a jó idő miatt senki nem járt itt! Azért remélem, hogy a topik nem fog kihalni:(

Egy hete elég nagy szorulása van Uche-nak, az a furcsa, hogy ilyen nem volt amióta normális kajákat eszik. Csak kúpra kakil, hiába próbáltam meg már laveloc-ot, rostosakat, elhagytam a krumplit , húsból is kevesebbet.
Van valakinek ötlete? mert így félek, hogy egyszer kórház lesz belőle. Mert nyomná ő, de nem jön semmi, ha kúpot dugok be neki, akkor meg akkorát nyom, hogy egy felnőtt ember is nehezen bírná, ilyenkor amúgy eszméletlen üvölt is amikor nyomja....
Eszméletlen akaratos, hisztizik, ha nem úgy van valami, amit ő akar. Illetve a nem szabad kifejezést mindig elérti :lol: szabadra, mert ha mondjuk neki tuti, hogy azért is csinálja :)
Kint is már nagyon sokat megy, a héten is voltam már lent vele gyalog a közértbe, élvezi, amikor elfárad akkor felveszem egy kicsit, majd lekéredzkedik újra.
A fogyókúrám most úgy áll, hogy 7 kg-val vagyok kevesebb, mint voltam. Tegnap óta egyedül nyomom, mert kaját már nem kapunk, rendelni meg nem tudom, mert 65eft lenne egy hónapra ami nekünk nagyon sok. Így kitartok és figyellek, hogy mit mennyit eszek, remélem, hogy egy hónap múlva kb még ennyivel leszek kevesebb.
És néhány kép a kis lurkóról :)
Kép

Kép

Kép

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!
Share, nagyon nagyok már a fiúk. Szuperek a képek és a kép aláírások! :D

Kriszta, sajnálom ezt a szorulásos esetet Uche-nél. Iszik elég folyadékot? Neked gratulálok a -7 kg-hoz. Szerintem ha odafigyelsz, nem lesz szükséged 65 ezer-ért speckó menüre. Kerüld a szénhidrátot, cukrot. De ezeket biztos tudod. Azért tavasszal, nyáron könnyebb lenne a zöldségek miatt. Nagyon édes Uche a képeken. Milyen nagy már ő is!

Gabi, szerintem a mai világban meg kell becsülni a munkahelyet, főleg, ha az embert visszavárják. Ha Téged hívtak, akkor tisztában vannak legalább azzal, hogy ott van Boti, s ezek szerint még az sem zavarja őket, ha esetleg hiányozni is fogsz néha betegség vagy egyéb dolog miatt. Egyébként mikor kellene kezdeni? Miután betöltötte a 2. évet? Hogy viszonyul Boti a gyerektársasághoz? Én is úgy tervezem, hogy Zéti betölti a 2-t és visszamegyek. Már beszéltünk is róla a főnökömmel és visszavárnak. Persze, ez még elég távoli, így könnyű nekem okosnak lennem. Biztos okos döntést fogsz hozni :wink:

Elan, hú, nem lehetnek egyszerűek az éjszakáitok. Remélem beválik a védőnő tanácsa hosszú távon is!

Mi jól vagyunk. Zéti picit lusta. Még mindig nem megy a mászás, pedig kutyázik ezerrel. Mindegy, egyszer majdcsak rájön. Jön a 3-4. foga. Picit küzdünk vele, de nincs sírás, hiszti, éjszakai ébredés, csak akkor sikongat, ha belehasít a fájdalom.

KépKép
süni76
 
 


Tubikriszta,
szia, köszönöm kérdésedet, jól vagyunk, éppne ma voltunk Bendegúzzal gyereksebésznél magánrendelésen és képzeld, feltudta neki húzni a bőrt, tehát úgy néz ki, hogy nem kell műteni!!!!!NNagyon örültünk neki, amikor csinálta a doki, akkor nagyon rossz volt, mert én fogtam a lábát a férjem a kezét és a doki meg húzta neki fel:-(szörnyen rossz volt, ahogy ordított, nagyon fájt neki, na meg az első pisi, csípte....adtam nekimost estére Nurofent, remélem jó lesz neki és nem ébred fel a pisilésre, hogy csípi...most holnaptól kell húzogatni neki, és bekenni parafin olajjal, hogy ne tapadhasson vissza, mert le is volt neki tapadva egyik oldalon, de azt is megoldotta a doki...szóval kuki ügyileg ennyi...pedig, azért mentünk ma, hogy biztosan ad időpontot műtétre a doki, és láss csodát, sikerült neki!!! megusztuk:-)
Nagyon aranyos a kisfiad! Olyan eleven lehet, mint Bendi, ahogy írod....a neve, hát volt pár rosszaló megjegyzés a családban, nagymamám pl., de már megszokták:)
Mindenkinek jó éjt!!

Kép
baby.81
 
 


Erika
Na ez most nem dobott fel!Nem mondta most a doki,hogy belázasodhat :twisted: Viszont nagyon nagy hős volt az én kicsi fiam :D Egyetlen egy könnycseppet sem ejtett.Mire legörbült a szája már készen is volt,ez úgy meglepte hogy csak bámult. :lol: Remélem mi megússzúk láz nélkül.
Holnap megyek bölcsi ügyben 2 helyre,ezek vannak itt a közelben,magán is lenne havi 60 ezerért,de párom azt mondta ennyiért oda nem.Nekem nagy szerencsém van a céggel,mert család barát,tisztában vannak vele mivel jár egy gyerek.Sőt még azt is felajánlották,hogy mehetek 8-16-ig vagy akár 6 órában csak mennjek.Ha Boti betegeskedne anyósom szerencsére ki tud segíteni,de az semm lenne nagy gond ha én maradnék itthon olyankor.(persze ha nem 2 hetente van!)Most megbeszéltem a dokival ha megy akkor milyen oltásokat javasol.

Elan
Szegények,nálatok tényleg durván kijön ez a szorongás :( Sajnálom az éjszakáitokat,kitartás tudod lesz ez jobb is!Kistesó ügyben pedig drukk!!!Ha nekünk lenne legalább még egy szobánk én bevállalnám :D

Share
Szuperek a képek és az írások is :D

Kriszta
Szegény Uche :( tényleg iszik eleget?Régen én is ilyen voltam,átérzem szegényke mennyit szenvedhet.Boti is székrekedéses volt kb.3-4 hónapos koráig,ő is csak kúppal tudottkakilni.Borzasztó volt látni mennyire erőlködik.
65 ezer :shock: ez nagyon durva!Egy kis odafigyeléssel és ha van időd tornával olcsóbban is kijön.Viszont ügyi vagy a -7 kilóval!!!!

Süni
Ne izgulj Elan kisfia is így kezdte és mára már behozta magát :D kis "lusta" pasi :D És ti hogy álltok kistesó ügyben,ti szeretnétek másikat?Igazad van az ilyen mh-et meg kell becsülni!

Baby
Remélem ennyivel megúsztátok és nem fog fájni neki!Most teljesen hátra húzható mint a nagyoknak?
gabicsibe
 
 


Jó reggelt mindenkinek, olyan klassz süt a napocska:-)

Gabicsibe,
igen most teljesen hátrahúzható neki! Remélem ez így is marad majd, ma lesz a főpróba fürdés után, hogy sikerül-e, remélem nem fog neki fájni....éjjel aludt ügyesen, nem sírt fel, most reggel sírt, amikor pisilt, csípi, adtam neki nurofent, kicsit jobb lett, amúgy jól van:)
Veletek minden ok, jól vagytok?

Kép
baby.81
 
 


Sziasztok!

Hú jó rég voltam, és látom vannak történések!!! :shock:

ELAN!!! Atyaég, hát nem semmi ez a csavaros sztori, hát én biztos frászt kaptam volna. Kicsit durva, hogy nem rögtön küldtek benneteket röntgenre, de nagyon örülök, hogy végülis nincs csavar.. Ez a megemésztette dolog, háááát, hogy mondhat egy felnőtt ilyet?? :lol: :oops:

Gabi, örülök, hogy meggyógyult Boti, és nem kell műteni!! A munka miatt meg irigyellek is és nem is. Szerintem az nagy dolog, hogy a mai világban van hova visszamenni, pláne ha ilyen jófejek. Én lehet, hogy egy 6 órással próbálkoznék kezdetben vagy csak 4 órással és nem aludna ott a manó, később meg fokozatosan felemelném az időt, pláne, ha ilyen rugalmasak. Lőrinc délelőtt tuti ellenne nélkülem, én az alvás miatt aggódnék csak. Szóval nálunk egy félállás lenne a megoldás. A régi melóhelyemre esélytelen visszamenni, mert 13 órát kéne ellenni itthonról. Szóval mi nem tudom mit csinálunk még júniustól. Vagyis kb. már tudom. :lol: Mekkora a lakásotok amúgy?

Erika, Marcel nagyon cuki lett az új séróval!!!!!!!!!! :D Nagyon ügyesen eszi az almát!! Ezért az evés dologért rettenetesen irigy vagyok mindenkire!!!!!!!!! Lőrinc alig valamit eszik, főleg püréket, és a kanál megfogásától is irtó messze vagyunk, kb. 5 évesen lesz hajlandó enni egyedül. :oops: Irtó gáz. :oops:

Baby, nagyon jó, hogy megoldódott a fütyi ügy műtét nélkül, Lőrincnek sem hátrahúzható, részekben le van tapadva, de nem aggaszt egyelőre, szerintem 4 éves korig ez magától rendeződik. :roll:

Kriszta, sajnálom a kaki dolgot, nem eszik sok banánt Uche?

Megyek, mert rívás van.. :?
torolve_20130114141731
 
 


Na visszajöttem.. :lol:

Hát megvallom, hogy ezeket a kétgyerekes mindennapokat elég borzongva olvastam. :lol: Hááát néha elég hajtépős lehet! :shock:

Juci, lehet, hogy írtad, csak elsiklottam felette, a lányok mennek oviba, mikor a pici megérkezik vagy mind a hárman otthon lesznek?

Bibar, nagyon helyesek a képek!! Olivért már szoktatod a nagyágyba? Vagy 2 kiságyatok lesz? Hogy oldjátok meg?

Lukiéknak jó utat kívánunk!! :D

Most hirtelen ennyi, bocsi, akit kihagytam, már a végén nem tudtam követni, kinek akartam írni!
:lol:
Fotók gyönyörűek!!! Mindegyik!!

Most még végül rólunk is 2, ez a legújabb dilink, a polcramászás, Gabi figyelj!! :lol: Kép Kép
torolve_20130114141731
 
 


Gabi!

Főként neked írok munkaügyben. Nagyon-nagyon nehéz a dolog. Én tavaly augusztus óta dolgozom, Soma akkor volt másfél éves. Nem ment bölcsődébe, anyu és a férjem vigyáz rá, ha dolgozom. Én félállásban szerződtem újra, ami azt jelenti, hogy hetente kétszer dolgozom, napi 12 órát, reggel 9-től este 9-ig. Annak ellenére, hogy sikerült kialkudnom ezt a szerződést, és Somának sem kellett intézményesülnie, én majd' belehalok a munkába. Hol gyomor-, hol sírógörcsöm van, én nagyon szeretek vele otthon lenni, de a pénz miatt muszáj volt legalább az egyik lábamat újra betennem a céghez :roll: Szóval, szerintem nagyon gondold meg, aludj rá sokat, mielőtt döntesz!
Remélem, nem rémísztettelek meg! Csak azt akarom mondani/írni, hogy nekem nagyon nehéz a kicsi mellett dolgozni, de hát különbözőek vagyunk..
ballagyo
 
 


Sziasztok!

Share, csudahelyesek a srácok! Hasonlítanak! Ki zongorázik nálatok? Elég profi gépnek tűnik ;)

Kriszta, Gábor eléggé szereti, ha fotózzák, ha mondom neki, hogy itt repül a kismadár, elkezd aranyos lenni :) De csak kb. 2 képet lehet róla csinálni, utána lerohanja az embert, hogy megszerezze a gépet. Köszi a szülinapi köszöntőt! ;)
Azért a 3 éves kort szeretném megvárni, mert úgy tudom, addigra kell teljesen hátrahúzhatónak lenni a figymának, addig még fejlődhet. Nagyon ügyes vagy a fogyival, csak így tovább! Kakiügyben nem tudok segíteni, nálunk nem volt soha gond...

Süni, úgy van, ahogy Gabicsibe írta, Gábor is rettentő kényelmes gyerek volt mindig :) Ő is sokáig kutyázott, aztán 9 hónaposan kezdett el mászni. És hát 17 hónapos koráig mászott, csak ekkor indult el. Most meg kettőt nézek, és a játszótér túlsó sarkában levő mászóka legtetején van, én meg kamillázok :)

Gabicsibe, látod, milyen bátor fiad van!? Megúsztátok a lázat? Mizújs bölcsi-ügyben? Amit írtál a cégedről. Hát én sem hagynám ki, ha meg tudnám oldani... kincs az ilyen családbarát cég.

Baby, örülök, hogy megúsztátok a műtétet!

Kata, hiányoztál! Mesélj csak, mi az, amit kb. már tudsz? ;) Ne akard, hogy találgassak ;) Lőrinc még mindig csudapofa, és mekkorát nőtt!? Hmm... hogyhogy nektek ilyen üres polcaitok vannak? :) Nálunk Gabi, ha akarna se tudna hova mászni. Kivéve persze, ha lerámol előbb. Lehet, hogy ezért csinálja?

Ballagyo, én úgy emlékeztem, hogy könyvtárban dolgozol, vagy összekeverek valamit? Sajnálom, hogy ennyire megvisel ez a dolog :( Ti nem próbálkoztok kistesóval?

Nálunk kicsit jobbak most az éjszakák (kopp), ma meg is szüntettem az ágy melletti matracot, kíváncsi leszek, meddig tart a jó világ :) A nappalok romlottak el, Gábor nagyon hisztis, úgy tűnik, neki muszáj az egyik napszakot átakcióznia :) Ha éjjel jól alszik, nappal kezelhetetlen és fordítva. Megint elkezdtünk a játszótérre járni, igaz, ma nem mentünk a hideg miatt. Most látom, mennyit fejlődött mozgásban a gyerek, számomra hihetetlen dolgokat megcsinál, felmászik a tökmagas csúszdára egyedül, fent leült, lábakat előrerakja, ellöki magát és lecsúszik mindenféle külön segítség nélkül. Az őszi játszóterezéskor még messze nem tartott itt.
Elkezdett mondatokat összerakni, ragoz, többetszámot használ, elképesztő :) A névelőkkel még gondok vannak, azokat nem rakja ki, gondolom az egy következő fázis.
Hétvégén elutazunk 2 hétre a szüleinkhez, alig várom :) Jól fog esni egy kis változatosság.

Kép
elan
 
 


Sziasztok :D

Hű el voltam veszve rendesen, jó rég voltam. :oops: Valahogy nem megy ez a fórumozás nekem mostanság. :oops: Pedig olvaslak benneteket, de az írás .. :shock: De megpróbálok mostantól jönni. :wink:
Bocsánat, csak ezt az oldalt olvastam el részletesen.

Bibar én még nem gratuláltam a kiscsajhoz! Most megteszem, örülök nektek! :D Azt viszont nagyon sajnálom, hogy Lukiék elköltöznek. Nagyon szép nevet választottatok, nekem nagyon tetszik! :wink:

Mot, Csajok nagyon cukik! :D

Elan, Hű az a csavar dolog nem semmi! :shock: Nem csoda, hogy megijedtél. Mi még csak túrórudi papírt nyeltük le, de az kijött úgy ahogy bement. :lol: Sajnálom, hogy ilyen rosszul alszik Gabi!

Erika, Ti is jól megnőttetek, helyes a fiad! :D

Gabi, Jók a képek, ezt a játszóházat szerintem mi meg fogjuk nézni, az ára is teljesen jó. :D Mi gyurmáztunk már, igaz jobbára még csak én. :wink: Nekünk Crayola-nk van. Sajnálom a betegséget, de örülök, hogy nem kell műtét.
A munka kérdés nagyon nehéz: ha visszamehetsz 6 órában, akkor végülis az nem rossz szerintem. Mi nem tervezzük a bölcsit, majd csak az ovit 3 évesen. Az én munkahelyem messze van, autóznom kéne sokat, na meg oda szerintem vissza se tudnék menni, mivel vettek fel a helyemre mást, szóval majd a környéken fogok nézelődni. :wink:

Nika, Virágletörős fiad nagyon cuki! :wink: Szerencsére nálunk nem gyepálják őket túlzottan, na nem mondom néha kap némelyik egy-egy pofont! :lol: Grat a fogyáshoz!
Süni, Ne aggódj, majd beindul a mászás is! :wink: És nagyon jó, hogy jól alszik. Na én sem panaszkodom! És nagyon édes Zéti, meg kell zabálni! :D

Share, Nagyon helyes fiaid vannak! :D

Kriszta, Nem tudok sajna segíteni kaki ügyben. :( Nálunk soha nem volt ezzel gond. Gratula a fogyáshoz!

Kata, Polcramászós képek szuperek! Engem is érdekel, mi az amit már kb. tudsz? :lol:

Akik mostanában ünnepeltek, sok boldog szülinapot kívánok! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rebe 2010.03.04 17:07-kor.

Kép
rebe
Dunaharaszti
 
 


Két képet is hoztam :wink:
Kép Kép

Mi jól vagyunk egyébként, eltelnek a napok gyorsan. :wink: Szerencsére alvás fronton nincs változás azóta sem, jól alszanak éjjel is, meg napközben is. Mindent esznek amit mi is, önállóan is egész jól megy már. Mondjuk ha pl. tészta van, vagy husi-krumplival vagy zöldséggel, szóval darabosabb, akkor ott kézzel és villával váltva esznek. :lol: Zsani elkezdett karácsonykor beszélni, most már azért egész sok szót tud, Blanka drágám még csak a saját kis nyelvén kommunikál, egy-két szótól eltekintve. :lol: Nem izgatom magam rajta, majd elkezd ő is.

Kép
rebe
Dunaharaszti
 
 


Kata
És mi is megtudhatjuk,hogy mit fogsz csinálni?? :D :D nagyon jók a képek!Nálunk sincs üres polc amire mászhatna,viszont a kanapé tetejére előszeretettel!A lakás 48 nm és másfél szobás.jelenleg a fél szobán osztozunk hárman.Ti hogy álltok lakás ügyben?

Ballagyo
Egy kicsit azért sikerült :D Velem is az a baj(vagy is nem az),hogy imádok vele itthon lenni!Én nem is mennék csak párom erölteti a dolgot,vagy is már nem annyira! :?

Elan
Jajj boldog szülinapot így utólag is :oops: Már korábban is akartam írni,de elfelejtettem mire oda értem :oops: :oops:
Látod van amiben Gábor előrébb jár mint Boti!Ő például még csak most próbálkozik a mászókára felmászni,de inkább a segítségemet kéri.Pedig sokat kéne kapaszkodnia a befelé eső mellkasa miatt!Lázat megúsztuk viszont hatalmas piros pupli égtelenkedik a szúrás helyén.Próbáltam borogatni,de sirva fakadt és közölte anyuci leveszi.
Érezzétek jól magatokat és reméljük az idő is szuper lesz,jövőhét közepétől már igazi tavaszt jósolnak!Majd meglátjuk.

Rebe
Na végre!Szólj mikor jöttök hátha tudunk ott talizni!!Tündériek a csajok :D

Munka úgy tűnik elúszott :( :( Egyetlen egy bölcsiben sincs szabad hely!Volt ahol nagyon kedvesek voltak és hát volt ahol kevésbé.Ott közölték,hogy ne is álmodjak mert az azonnali helyekre is várólista van!Ez volt a második alkalom,hogy ott jártam és most meg is győztem magam Botit ide nem viszem bölcsibe az biztos!Magánba pedig kb.80 ezer lenne akkor meg minek mennjek vissza dolgozni?!találtam egy jót ahol úgy hirdették magukat 58 ezer ft. étkezéssel együtt csak én az apróbetűs részt is elolvastam!8 óra elött és 16 óra után ügyeleti dijjat számolnak föl!!!Ezek hol élnek?Hol van ilyen mh ahol 9-15-ig kell dolgozni??Anyósom tudna vigyázni Botira,de vidéken laknak igaz 20 perce tőlünk,de párom azt mondta ő nem hajlandó az anyjáékhoz költözni.Úgy tűnik maradunk itt,átrendezzük a lakást és bele vágunk mi is a kistesó projektbe :D Bár tudom nem lesz fenékig tejfel,de azzal vígasztalom magam mire megszületik a kisfiam ovis lesz és talán könnyebb lesz!Vagy nem :roll: :roll:
gabicsibe
 
 


Hajrá Gabicsibe :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
ballagyo
 
 


Sziasztok!

Ideértem... :lol:

Először is köszönjük a dícséreteket! Igen, hasonlítanak a fiúk, dehát mindketten belőlünk vannak, csak Mátét a biológus csajok válogatták, Kornélt pedig a természet. :wink:

Gabi,
látom, mire tudtam volna írni neked, addigre megoldódott a dolog. Örülök neki. Borzasztó dolog dilemmázni napokat, akár heteket is egy-egy helyzet miatt.
Hogyan osztoztok a fél szobán? Az a háló-gyerekszoba?

Rebe,
már hiányoltalak. NAgyot nőttek a csajok! Beszéd miatt tényleg ne aggódj, gyerekenként eltérő.

Elan,
de akkor hol a csavar??!!!! :roll:
Kistesóhoz drukk!
Én spec. könyvtáros vagyok. :wink: (vagyis nem abban dolgoztam, csak az egyik végzettségem) Lehet, erre emlékszel?
Jó 2hetezést nektek! Én is mindig anyukámnál töltődtem fel, amíg élt.

Jerika,
megtisztelő, hogy úgy gondolod, lehet tanulni az írásaimból. Néha az az érzésem, hogy csak panaszkodni tudok.
Gyors kajaötletek. Van ami egészséges, van ami nem annyira, de finom. :wink: Attól is függ, hogy mennyire vagytok húsevők. Sokszor írok majd virslit és sonkát, de nem azért mert mi ezen élünk, hanem mert az tényleg gyors kaja.
Mirelit zöldséget pedig azért írom, mert a tisztításra már nem kell akkor időt szánni. Én szoktam úgy, hogy előre megveszem a zöldségesnél a friss levesbevalót, tisztítva, darabolva lefagyasztom, és csak bele kell dobni a fazékba. Egyszer szánok rá több időt.

- rizottók (mehet bele ízlés szerint mirelit zöldség, sajt, virsli, konzerv kukorica, tonhal, csirkemáj hagymával, stb... persze nem egyszerre :wink:)
- lecsó (üveges, hozzá hagyma, rizs, virsli v. sonka)
- mirelit zöldségből főzelékek (borsó, sóska, spenót, zöldbab, tök, gyümölcsök), feltétnek főtt v. tükörtojás, virsli
- csirkemellcsíkok kicsit kiverve, tojásos-lisztes ízlés szerint fűszerezett lötyiben megmártva, olajban kisütve, mellé, amit szerettek
- tepsis burgonya (vékony karikákra, hozzá császárszalonna v. sonkakockák v. füstölt kolbász, hagymakarikák)
- tészták (darált húsból többféle szósszal el lehet készíteni - paradicsomos olaszos fűszerezéssel, tejszínes), vagy lehet csak túrós-sajtos-tejfölös
- tojásleves, utána
mirelit gombóc-nudli-derelye v. tejbegríz
- mirelit zöldségből leves,
ezt szoktam úgy is, hogy darálthúst teszek bele, 1 óra alatt tényleg kész, kevés aprótésztát dobok bele
Huhh, egyelőre ennyi, de, ha eszembe jut még, majd írok neked.

Közben véletlenül elküldtem előnézeti képre, és most nem tudom kinek akartam még írni. Elküldöm és visszanézek....

Kép
Kép
share
 
 


Ballagyo,
most már engem is érdekel, hogy mit dolgozol. :wink: Egyébként mire értetted a gyomorgörcsöt és sírást? A munkát nem bírod v. azt, hogy Soma nélkül kell lenned egész nap?

Kata,
Nagyon ügyes Lőrinc.
Mi van a szomszéddal? És a lakáskereséssel?
Eszembe jutottál, mert a szomszéd nálunk mindig akkor kezdett fát vágni és befűteni a nyári konyhájába (az udvarunkra jön a füst, mert hátul van a kémény), amikor Kornélt kitettem a teraszra ebéd után aludni. Aztán rájöttem, hogy v.szeg akkorra hűlik ki nálunk a főzés után, és azért ilyenkor fűt.

Baby,
nos, akkor vége a kuki-ügynek nálatok. Szegényke, borzasztó lehetett neki, és nektek is.
Akkor most nem derül ki, hogy jó-e az olaj.... :wink: :roll:

Elan,
kérdezted a zongorát. Apa zenél, de csak hobbiból. Ez a kép, nem nálunk készült, hanem anyóséknál. A mi gépünk jobb. :wink:

Mátéval voltunk 3 éves vizsgálaton. KUKI: még mindig le van kicsit tapadva, mondjuk ezt tudtam, de gyerekorvos szerint nem vészes, húzogassuk óvatosan fürdéskor, és rendbe jön. Szerintem is. :lol:
100 cm, 15,5 kg, feje-mellkasa arányos, 19 foga van (ezt is tudtam, ill, csak 18-at, de mire odaértünk a 19. fogának már áttört a hegye :wink: ).
Kuncogott, amikor a doktornő hallgatta, megkérdezte tőle, hogy Mit akarsz csinálni? amikor lefektettük hastapizásra. Továbbá a kisfiamnak klassz az alsógatyája a védőnénik és doktornéni egybehangzó véleménye szerint. Máté szerint inkább autós. :wink:

Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok!!

Micsoda egy kíváncsi társaság.. :lol: Igazából csak jövő héten akartam elmondani, mert akkorra van a kórházban időpontunk, de ma elmentünk egy potya uh-ra :oops: , mert már öregszem és sokkal türelmetlenebb vagyok és nem bírtam jövő hétig várni.. :? :lol: :oops:, és dobog a szíve.. :D Szóval úgy tűnik októberben: nálunk is kistesó születik.. :D Remélem, mostmár nem lesz semmi, azért még izgulok rendesen és remélem minden okés lesz.. :oops:

Gabi nekünk is kb. ekkora a lakás, 52 nm, nálunk a kisebb szoba Lőrincé, a nagyobb pedig nappali és a hálónk egyben. Ha októberben bővülünk, akkor még nem tudjuk hogy leszünk, Lőrinc alszik-e majd apával a nappaliban én a babával a másik szobában, vagy ki, ahol tud. :lol: Sajnálom, hogy elúszott a munka! A kistesó projekthez nagyon drukkolok!!!! Nekünk van bölcsihelyünk, még újszülötten kellett beíratni Lőrincet. :shock: De remélem nem lesz rá szükség, már beleéltem magam, hogy babázunk megint. :wink:

Share, hát a házcseréről egyáltalán nem mondtunk le, nagyon szeretnénk, de egyelőre még nem találtuk meg a mi otthonunkat! Remélem októberre már meglesz. Az biztos, hogyha betöltjük a 12. hetet, elmeséljük az alsó szomszédnak, hogy jön a tesó. :D Azt persze nem, hogy költözni is szeretnénk. :lol:

Rebe, de édesek a csajok, annyira jó a ruhatáruk!! És nagyon nagyot nőttek!! Jó, hogy írtál magatokról!!

Bocsi, most csak ennyi, mert megyek mosogatni, mivel végre 2 nap után elmúlt a hányingeres fejfájásom. :oops: Irtó carul vagyok néha, Lőrinccel nem volt ilyen extrás.
torolve_20130114141731
 
 


Vikkakat, és ezt csak ííííígy????? Gratulálok!!!!!!!!!!!!! Spontán sikerült?

Rebe, édesek a csajok!

KépKép
süni76
 
 


Vikkata, TUDTAM!!!! :D Gratulálok és várom a részletes beszámolót mindenről :) (_annyira_ nem kell, hogy részletes legyen ;) )

Rebe, végre idetaláltál Te is! Nem ér rejtegetni a csajócákat, hihetetlen, mekkorák már! És nagyon csinosak.

Gabicsibe, ez az, hajrá kistesó! Kiváncsi vagyok, melyikünk jön először a nagy hírrel, drukkolok nektek!

Share, a csavart elnyelte a föld :) Komolyan nem tudom... nagyon ügyes nagyfiad van, és ezek szerint fel van vágva a nyelve :D

Csajok, úgy néz ki az osztrák Alpokba megyünk nyaralni, de még nem találtunk szimpi szállást. Ti nem jártatok arrafelé gyerekkel? Valami vendégház-szerűség kellene nekünk, de nem ártana, ha lenne a közelben valami pancsolda, és a házban játszószoba, meg kiságy, etetőszék, esetleg az udvaron hinta, ilyesmi. Ha van valami konkrét ötlet, priviben is szívesen fogadnám, jó lenne olyan helyre menni, ami már bevált.

Kép
elan
 
 


Köszönjük a dicséreteket! :)

Süni!

Nagyon helyes pasi Zéti! Ati is hasonló kaliberű volt ennyi idősen. :)
8 hónaposan 1 évesnek nézték. A héten meg 2-nek. :) Mondtam, hogy ennyire ne tolják az időt. :)
Nálunk is későn indult meg a mászás.....9 hónaposan kezdte Ati. Hamar felállt, és jobban szerette, ha a kezünket fogva sétálgathat. :)
Most meg 13 hósan, meg már fut. Szó szerint, mert úgy fut előlem meztelen fenékkel, hogy elég utolérni a lakásban. :D

Baby!

Örülök, hog megoldódott műtét nélkül is ez a kuki dolog. Most már biztos nem lesz gond. :)

Elan!

Nem lehet egyszerű ez az éjszakai "műsor"! :?
Nem irigyellek! Örülök, hogy már azért jobbak az éjszakáitok.
Ati haspadozik...:) Nekem kéne, de én előbb állok neki tornázni, minthogy ráfeküdjek. :)

Share!

Nagyon jók a képek, na meg a szövegek is. :)
Édes pofák ezek a fiúk.
Jó lehetett Máté a dokinál. :)

Kriszta!

Te is ügyi vagy a fogyival!! :)
Sajnálom Uche szorulását! Szegénykém...:(
Sajnos okosat nem tudok mondani ezzel kapcsolatban, mert hála az égnek ilyen gondunk nem volt.
Ügyes Uche, hogy így elsétálgat Veled. Nálunk az a gond, hogy Ati nem hajlandó hosszabb ideig fogni a kezem, és itt nagyon nagy a forgalom, így mi még kocsival megyünk a boltba. :)

Gabi!

Sajnálom, hogy elúszott a meló! DE...! Szorítok a kis tesóhoz!!

Rebe!

De jó, hogy jöttél!! :)
Nagyon szépek a csajok! Iwiw-en szoktam meglesni Őket! Kész hölgyek lettek! :)

Kata!

Na végre!!! :D Azt hittem, hogy még borzolod egy darabig a kedélyeket! :D
Nem volt egyszerű magamban tartani.....:D :D :D


Rólunk:
Ati egész nap dumál! Hol érthetően, hol a maga kis nyelvén. De be nem áll a szája, még kaja közben is mondja! :D
Kész vagyok, néha olyan dolgai vannak. :)
Nagyon szereti az állatokat, főleg a kutyákat. :) Mondja is, hogy kutya, meg, hogy vau-vau.
Valamelyik nap ebéd közben hallotta, hogy ugat lent a kutya, és tök komoly arccal rám nézett és mondta, hogy kutya. Kérdeztem, hogy és mit mond a kutya. Erre azt mondja: kuty-kuty-kutya. :D :D :D
Még jó, hogy nem kutykurutty. :D :D Olyan édes volt. :)

Kép
nika28
 
 


Vikkata!

Yessssssssssssssssssssssssssss!

Végre valami jó hír :lol: Nálunk mostanában csak rossz van: Soma újra befulladt, kruppos a lelkem, és a vírusos torokgyulladása ismét kruppba váltott, az éjszakát a Heim Pálban töltöttük, de hajnalban hazaengedtek. Már előre rettegek a köv. éjszakától :(

A munkámról csak annyit, h a Magyar Televízió egyik műsorának szerk.-riportere vagyok. Soma naplójában ([url]www.soma.blog.hu) többször is utalok rá :wink:[/url]
ballagyo
 
 


Kata,
ez az!!!! :lol: Örülök nektek! Kicsit részletekre én is kíváncsi vagyok. :wink:
Jó politika a szomszéd beavatása. Esetleg meg lehetne pendíteni, hogy lehet ikrek lesznek. :wink:

Ballagyo,
húú, így már emlékszem. Még régebben olvasgattam Soma blogját, de aztán elmaradt.
Kruppos rohamnál nem használhattok kúpot, ill hideg párásítót? Vagy próbáljátok, csak nem segít? Homeós bogyó is van erre.

Tubikriszta,
neked akartam még írni szorulásra. Gyümölcsök közül a szilva és a barackok lazítanak. A hippnek van sárgabarack bébiétele (igaz, cukros), ami Máténál bevált, és a házi szilvalekvár. Házi helyett jó a bioboltos is, vagyis inkább az a lényeg, hogy cukor ne legyen benne, mert az viszont fog. Érdekes, h a sárgabaris bébiétel ennek ellenére is jó volt nálunk. Ja, és van szilvás bébiétel is, ami használ.

Továbbá sok-sok folyadék, főleg víz. De most, hogy írom az ivást, eszembe jutott, hogy csipkebogyó teát adott anyukám a tesómnak. Nem emlékszem, h használt-e.

Nika,
akkor nálatok is a járás beindulásával együtt jön a beszéd beindulása is. Lassan jöhet a füldugó. :wink:

Máténál elkezdődött a miért? korszak. Érdekes, korábbra vártam. Miért van éjszaka? Miért van sár? Miért alszunk? De vannak cifrábbak is, csak most persze egy sem jut eszünkbe. Én nagyon élvezem, hogy választ kell találni másodpercek alatt, különben addig ismétli, amíg valami választ nem kap. Legvégső esetben, lepasszolom az apjának. :wink:

Kép
Kép
share
 
 


Helló lányok!

Baby örülök, hogy megoldodott a kuki dolog, van egy krém a betadine ezt mondják nekünk kuki húzás után.

Gabicsibe, sajnálom, hogy nem jött össze a bölcsi. nálunk a magánbölcsi havi 35000 ez még elfogadható.

én 18 hetes vagyok, és rendszeresen járok ultrahangra a méhszalag miatt, hogy nem-e e beleakad a baba. szerdán is voltam, és közölték, hogy most már kettő szalag van. dupla veszélyforrás. és a baba kényszerhelyzetben fekszik, olyan mintha nem tudna mozogni.

másnap megnéztek a Baross utcán genetikai ultrahangon, ahol szintén úgy feküdt, elmondták, hogy adnak egy hetet, majd megvizsgál egy híres professzor asszony és utána döntenek, mert így nem maradhat a baba. teljesen kikészültem. egyébként kislány lenne, ha engedik megszületni. ha megszakítják a terhességet, akkor császármetszés lesz, mert nem jó helyen van a méhlepény. Ennek örülök, mert képtelen lennék megszülni egy 20 hetes kisbabát.

Teljesen padlón vagyok.... pontosabban megszakad a szívem. és az ultrahang előtt már vasárnap mondtam a páromnak, hogy érzem, hogy baj van.

Kértem időpontot az istenhegyi klinikára, ahol a doktornő szerint minden rendben van, ő látta kinyújtózni a babát.

ez ad nekem reményt, hogy van esély arra, hogy csütörtökön rendben lesz minden, de mi van akkor ha pont szerencsénk volt és kinyújtózott, de többet nem fog.

3-4 hét van ameddig tudom halasztani a műtétet. Szurkoljatok nekünk....

nincs szerencsém....
málna79
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, túléltük, majd mesélek!

Jaj, Málna, én nagyon drukkolok nektek, hogy meg tudják oldani valahogyan és rendben legyen minden a kislányotokkal!

Share, nagyon jók a képek, édesek a srácok!
Mi keményen benne vagyunk a miért korszakban, a miértnek is van miértje, de édesek, csak néha nehéz mindenre válaszolni...

Ballagyo, sajnálom a kruppot!

Vikkata! Gratulálok!

GAbicsibe, sajnálom a melót, ha megnyugtatóan el tudod helyezni a gyerkőcöt én azt javasoltam volna, hogy menj vissza, a mai világban tényleg meg kell becsülni az ilyen munkahelyet. Viszont akkor hajrá kistesó!

Egyenlőre ennyi, mert felébredtek a csajok, holnaptól bölcsi, majd jövök és még olvasok vissza, meg írok is kicsit Sopronról!

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Málna

Szoritok, hogy minden rendbe legyen a kicsi lánnyal.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Sziasztok!

Málna,
sokat gondolok rátok, és drukkolok, hogy minden rendben legyen.
Mit mondnak az orvosok? Nincs valami lehetőség? Méhen belüli sebészet?

Elan,
neked akartam még az alvással kapcsolatban írni, bár nem saját tapasztalat, csak egy itteni lány beszámolója. A kisfiuk 3 éves koráig nem aludt végig egyetlen éjszakát sem, sokat ébredt. 3 évesen megműtötték a kukiját, és azóta alszik. V.szeg fájdalmat okozott neki éjszaka, amikor megduzzadt, és húzodott rajta a bőr.

Bár már lefutott téma, de muszáj leírnom, hogy Máténál pedig az volt a gond, hogy melege volt a 19-20 fok ellenére. A hálózsák alatt csak egy body-t tudott elviselni. Most már hálózsákot sem vesz fel, csak pizsit, és állandóan kitakarja magát, mert melege van, pedig nem vastag a takarója. ÍGy viszont elkezd fázni, én pedig takargathatom az éjszaka közepén.
Kornél viszont fázik, ha csak body és hálózsák van rajta, neki kell a pizsi is.

Juci,
én már kíváncsi vagyok hogy éreztétek magatoka?

Nálunk tegnap lezajlott Máté szülinapi bulija. Nagyon jól sikerült. Hozok majd képeket. Addig az ajándéklista, hogy tudjatok később Ti is szemezgetni. :wink: Tavaly is nagy sikere volt.

- Az elmaradhatatlan könyvek. Bár rendszeresen veszek neki, mégis ezeknek örült a legjobban. Az anyjára ütött a gyerek. :lol:
Bartos E: Anna, Peti és Gergő egy újabb kötete http://www.bartoserika.hu/konyvrendeles.htm
Marék V.: Boribon születésnapja http://www.libri.hu/konyv/boribon-szuletesnapja.html
R.S. Berner: Éjszakai böngésző (már cak az őszi kell, és teljes a sorozat :lol: ) http://www.naphegykiado.hu/index.php?hol=ismerteto&kereses=Keres&kereso_szo=b%C3%B6ng%C3%A9sz%C5%91&menu=1_24&menu=1_24_25&mode=dinamic&mode=konyv
- Mágneses rajztábla http://www.jateknet.hu/index.php?main_page=product_music_info&products_id=736&ref=depo
- Helikopter
- Újabb párna (Máténak nincs kifejezett kedvenc dolga, amit hurcol magával, hanem alváskor ragaszkodik a párnáihoz), ezúttal Thomas-os.
- Thomas DVD
- Dominó - állatos
- Kismotor (eddig nem érdekelte, de amikor felhoztam Kornélnak a nyuszimotort, akkor rákapott). Még nem vettük meg neki, mert nem tudtuk, kap-e valakitől.
- Ruhaneműk.

A futókerékpár érdekel mostanában, de mivel még a motorozást sem tudjuk, hogy megy-e majd neki lakáson kívül, elhalasztjuk a nyárra a kerékpározást. Van egy kis triciklije. Olyat kapott a déditől, amin hátul van egy pótülés, és oda Kornél alapból feltelepszik, Máté pedig nem bírja eltekerni kettőjük súlyát, így, amikor kipróbáltuk (tavaly kapta, de nem volt hajlandó felülni rá, most volt a debütálás), én toltam őket.
Nálatok mi a helyzet járművek terén?

Szép napot!

Kép
Kép
share
 
 


Share, jó volt, csak kicsit fárasztó, két és fél gyerekkel nem igazán nevezném pihenésnek.
Ráadásul Lili nagyon nehezen viseli a változásokat és volt két iszonyat altatásunk, hétfő és szerda. Napközben édesek voltak, mentünk kirándulni, fürödtünk, bár étterem még nem nekik való. Büféreggeli és vacsora volt, finoman főztek nagyon.

Már megírtam a honlapra a szöveget, megszerkesztettem a képeket is, majd Ati felvarázsolja és belinkelem, ha valakit érdekel bővebben is.

Nálunk kismotor van, most tavasszal cseréljük eggyel nagyobbra, ill. tavaly húsvétra kaptak háromkerekűt, de nem tudták még tekerni, majd most próbálkozunk újra.

Judit

jucicuki
 
 


Drága Málna!

Annyira összeszorult a szívem! Szorítok, h minden rendben legyen!

Nálunk az utóbbi 2 éjszaka rendben telt, nem kellett Somával a kórházba rohanni. Még köhög, de legalább már nem fullad :wink: Van erre az esetre spec. kúpunk, adtam neki péntek éjjel, de semmit sem használt :cry: Annak ellenére, hogy másfél órát ült anyu ölében a teraszon, a mínusz 4 fokban, majd megfulladt, úgy ahogyan volt, pizsamában, plédbe tekerve rohantunk vele a kórházba :cry: Senkinek sem kívánom! Egyelőre még gyűjtöm az erőm, hogy megírjam az elmúlt napok történéseit a blogjára..

Share!

Nem is tudtam, h hoemós bogyó is létezik kruppra, de jó, h írtad! Majd utánanézek :wink:
ballagyo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: