Új privát üzeneted érkezett!

Jó hajnalt,
Jelentem 1 óta ébren, olvasgatok, fórumozok, aztán mindjárt ébred Törpilla és etetés van :lol:

Naaa ahogy ezt leírtam már jelez is, úgyhogy jövök majd később.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Claire köszi a dicséretet! :wink: A férjed is tanít? Mert többször írtad, hogy kezdődik az iskola, vagy a nagyobb gyerekek miatt írtad? A fiam cicifüggő... nekem is elég nehézkesen ment hogy a cumisüveget is elfogadja amire akkor volt szükség ha mentünk valahova. Érdekes, hogy a cumisüvegből nem ette meg az anyatejet :shock: csak a vizet és a teát. :? valahogy az eredeti csomagolást jobban díjazta/díjazza :lol:

Kubuspace na végre, hogy jelentkeztél! Már azt hittem, hogy valami baj van. :roll: Szívesen megsütöm MArci tortáját :lol: A héten Eszterházy tortát sütöttem http://millyefinomsagai.gportal.hu/gind ... g=33226116 kicsit átvariáltam a hozzávalókat de nem bántam meg mert nagyon finom lett. Örülök, hogy van tejcsid! Ez szuper hír! CSak így tovább!!! :wink: A cumisüveggel el tudod rontani mert abból könnyebben jön így hamar megszokja.... :? Bilizés hajrá nálatok is!!! Jó kirándulást nektek! MAjd élménybeszámolót kérünk és fotókat is. :lol:

Katjja szia!! DE jó, hogy te is írtál! MIkorra tervezitek a következő babát? Köszi a dicséretet! Bilivel igyekszünk. Nem erőltetem neki és csak játékosan. Egyenlőre élvezi :lol: Sajnálom, hogy Bogi belázasodott :? remélem semmi komoly! Boldog születésnapot neked! majd kérünk fotókat a tortáról is és rólatok is :lol:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!
Millye! Eredetileg a párom is tanár, de jelenleg köztisztvisel, a tanév azért érdekes, mert a nagyok ugye sulisok, plusz egy rakat különóra, a kisebbek idén még oviznak, de ők is járnak úszni, meg zeneoviba. Idén szerencsére a saját órarendem kimarad :lol: :lol: , de mire összerakom, h ki mikor hova és hogyan, az egy komoly logisztikaz feladat. Ráadásul idén le kell osztanom ebből, tavaly csak a munkám zavart be, de idén, ha nem akarom, h a két apró folyton autókázzon, akkor felköthetem a gatyát, no meg a nagyszülők is! :D
de az kb 2 hét, mire összeáll a dolog.
Csak hogy lásd: Ábel 5.es lesz, mellette sakkozik, az a suliban van, dobol, és ahhoz van szolfézs, ezek a zenesuliban, karatézik, az a szomszéd iskolában van, és úszik-vizilabdázik, az ugye az usziban.

Dávid 4.es lesz, neki a zongora a suliban van, eddig a szolfézs is, de lehet, h idén nem. Ő szintén sakkozik, meg viziz8ik, az együtt van a két fiúnak. Ja, és ezekhez bejön még némi hittanóra, meg miegymás. Dávid a suliban kezdett kézilabdázni is, de az nem fért be időbe. Idén vagy a vizilabda számát kell emelni, vagy kézizni fog.

Eszter és Ádám járt logopédiára, de szerencsére az az oviban volt, oviidőben. eszternek az idén már nem kell. tavaly ott az oviban focizott mindkettő, de idén ha lesz újra torna kislányoknak, E arra szeretne. 2x úsznak egy héten, tavaly másik usziban, mint a két nagy, és ez valszeg még idén is marad. És 1x jártunk zeneovizni a művházba, ami szerencsére a zenesuli mellett van, legakább ezzel lehetett kalkulálni.
Na, csak ennyi a szervezni való, utána már csak működtetni
kell :lol:.
A párom alapból elég korán megy reggel, Ábelt ő szokta karatéról hozni, esetleg a fiúkat az usziból, de kib f7-7 előtt rendszeresen nem lehet rá számolni, max alkalmanként :(
Nem részletezem tovább, asszem így is érted :D !

Kubu!
Váltottuk egymást, én kb 1-kor kapcsoltam ki, addig búcsúkártyaparti, (nővéremék utaznak haza), tüzijáték, pizzázás, István a király volt itt a program, éjfélkor zavartuk el a kölyköket
aludni!

Katjja! Köszi! Igyekszünk!.

Claire
claire
 
 

 
 

Claire :shock: :shock: :shock: Hogy van ennyi energiád? És még ide is írogatsz rendszeresen. Hihetetlen, komolyan. És ha nem vagyok indiszkrét, ezeket a bébiket terveztétek vagy csak jöttek véletlenül? Fürdéssel nálunk sem volt gond a kórház után, talán csak első nap volt bömbi. :)

Kubu, te sem vagy semmi, hajnalban itt dorbézolsz :o A fejés tényleg strapás lehet... már nem is próbálkozol a szopival? Kérünk majd fotókat a kis csomagról meg az együtt alvó tesókról!

Millye, nagyon helyes fiú András, az új frizura tényleg pasisabb :wink:

Szonce, tényleg fura ez a sajnálkozás, mintha már lenne 5 fiatok és most jönne a hatodik... mert akkor azért érhető, hogy már kislányt akar inkább valaki, no de egy fiú után mért ne lenne jó még egy? :o

Tegnap találkoztunk a strandon Jaspisékkal. Marci nagyon nagy kópé, és hihetetlenül barátságos. Egyszer csak azt vettem észre, hogy a nyakamon csüng és vigyorog rám :lol:

Kép

Kép

Kép

Sajnos ma véget ér a nyaralás nekünk is, pakolunk, aztán este irány haza. Kíváncsi vagyok, hogy fogadja majd Julcsi, hogy Apa megint dolgozni megy. :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Claire le a kalappal előtted! Nem lesz könnyű az iskolakezdés az tuti de biztos, hogy megoldod. :wink: Gondolom akkor a nagyszülőket is befogod az oviba/suliba cipelésre vagy a pesztrálásra. :lol: Még jó hogy ők segítenek.

Zita978 de szuper, hogy taliztatok Jaspisékkal :D irigy vagyok nagyon :wink: NAgyon aranyosak a gyerekek. Julcsinak micsoda formás combija van. Édesen eljátszottak ahogy látom.

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!
Többek szerint már kaphatnék egy diplomát logisztikából :lol: :lol:
A nagyok a suliba már lemehetnek egyedül, meg a nagyszülőkre fogok apellálni, reggel apósom szokott ajánlkozni, h leviszi az ovisokat, mert az egy kis séta is neki egyben, meg a sógornőm gyerekei is odajárnak oviba suliba, az ő legkisebbje 1 éves, be szoktuk osztani, h :lol: melyikünk hozza-viszi őket, csak persze neki is 5 gyereket kell összeszervezni, de azért besegítünk egymásnak. Meg messzebbre, zenesuli, uszi, anyám hajlamos kísérgetni őket.

Energia? azért néha én is elfáradok, de én anno a saját életemet is így csináltam, suli, sport, szakkörök, stb, aztán muka mellett sport, doktoriiskola meg disszertáció írás... néha én is azt gondolom, nem vagyok normális, de amint kicsit kifújom magam, kitalálok vmi "csinálni valót"!Születési hiba :lol:

Tervezett? Amikor a kicsik ovisok lettek, én ajánlgattam az apjuknak, h én úgy babáznék még 1-el (ikrekre ugyi nem számol az ember :D ), aqz apjuk nem hajtott el, de kérdezte nem elég-e a zajszint itthon. Aztán ennyiben maradtunk.... A gyerekek persze nyaggattak kistesóért, de ez nem igazán döntő érv. Szóval kicsit meglepik voltak, nem volt az akció kiszámolva, stb, így az, hogy ikrek, még engem is meglepett. Úgy gondolom az utolsó esélyem volt, mert azt mondtam 40 után nem szülök. Nemigen tudok velük betelni, de azért létezik józan ész is. Meg nem lehet aa végtelenségig feszíteni a húrt, amikor 2ből 4 be váltottunk, az elég nehéz időszak volt, főként kapcsolatilag. Most tök jól vagyunk, ezt sem szabad agyonterhelni. No, meg intőjel volt számomra ez a császár dolog is :(

amúgy ma elpoénkodtunk, h van 2 téli, 2 tavaszi, 2nyári gyerekünk, na, mi hiányzik a sorból??? :lol: :lol:

Tanév: kicsit stresszelni szoktam rajta, de aztán kialakulnak a dolgok. Most annyi szerencse van, h ezek mind már futó elfoglaltságok szinte, így "be vannak járatva" az edzők, zenetanárok, stb.

Majd belejuttok ti is ebbe, használjáok ii, amíg otthon vannak, meg Ti is. Már az ovi is változás, de aztán a suli totál!!

claire
claire
 
 


Jó hajnalt !

Claire,
A helyzet az hogy általában a két hajnali etetés között nem szoktam lefeküdni, tekintettel arra hogy mostanság napközben nincs igazán időm netezni így azt most eltoltam éjszakára, legalább ilyenkor senki sem zavar.
Először etetek, utána leülök a gép elé, iszom egy rakat folyadékot, fejek és várom hogy újra ébredjen Liza, etetés és dőlök be az ágyba 8)

Totál igazad van, sokkal könnyebb a csak cicizés, de nekem kezdetben nem evett annyit hogy azzal kellő tejserkentést értünk volna el. Ezért kénytelen voltam nekiállni fejni. Tény és nem tagadom lusta vagyok kicsit, az nekem nem menni hogy a nap 24 órájában csak cicizéssel együnk, meg azért már léptem le úgy itthonról pár napja hogy távollétemben párom etetett.
Úgyhogy tessék az ikreknek megköszönni hogy ők ilyen ügyesek !

Köszi drukkokat, én is nagyon bízom benne hogy szept végére már tudjuk merre tovább 8)

Hihi, azt írtam hogy akkor éjszaka a szülőszobán nekem is durrant a vénám ? A 3. szúrás volt a jó, akkor végre már jó helyre csöpögött az oxi. Elsőnél durranás, másodikből a cucc az elsőbe csepegett (brutál felduzzadt a kezem, ja és kb. két napja múlt el a feketeség, ami kb. akkora volt mint egy megtermett férfikéz).

Jézusom a progikat még elolvasni is sok, nemhogy összeállna hogy ki kivel mikor és hova. Hát le a kalappal előttetek meg a szülők előtt is !

Kattja,
Végre hogy jelentkeztél ! Köszi habcsók dicsit. Nekem olyan furi most Marci után Lizát pelusozni, tényleg picike, igaz amikor Marcit dögönyözöm akkor meg attól vagyok „kibukva” hogy milyen nagy már az én fiam.
Boginak jobbulást, remélem semmi komoly ! Esést sajnálom, lényeg hogy nem lett nagy baj ! De ügyi már Bogi !
Nagyon boldog születésnapot kívánok Neked !

Millye,
Nyami nyami, az Eszterházy az egyik kedvencem :lol: Rendben tortát megbeszéljük, habár a gond az hogy Marci szülinapja annyira közel van karácsonyhoz :!: szóval nem terhelnélek.
Na még nem jutottunk messzire, tegnap négyesben sétáltunk, persze órákba tellett mire rájöttem hogy mit is adjak Lizára 8) de olyan jó volt menni együtt.

Zita,
Általában cicivel kezdek először, de nyünnyög rajta, képes egy órát is, hát lehet h car anya vagyok de arra nékem nincs kapacitásom :shock:
Julcsi, Marci közös képek nagyon jók !

Ígérem hozok majd képeket :lol:

Megyek etetni, na de zárszónak mit is mondhatnék:

Claire !
Hajrá ősz :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Kubu, dehogy vagy rossz anya, elhiszem, hogy Marci mellett nincs egy órád a szoptatásra. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak érzi. Nekem ugye nem volt ilyen gondom, Julcsi egy szopigép volt, vele meg most nehéz, mikor abba kéne már hagyni ezt a dolgot :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!
Kubu! köszi, majdcsak túléljük az őszt!
És végül mit adtál Lizára? sokadik gyerekeim, és én is itt bénézok, mert a két nagy téli volt, ott egyértelmű a helyzet, a következők tavasziak, ezek meg nyáriak..... Én meg elég jól bírom a hideget, mindgi félek, h a gyerekeimet is alulöltöztetem, szólván, h szeritnem meleg van. De én télen is képes vagyok pulcsiban járni.

Én sem azért írtam, h izgasd magad a gyerek etetésén, biztos kap annyi anyatejet, ami elég neki (az én párom 2 hósan allergiás lett az anyatejre, aztán felnőtt húslevesen :lol: , nem egy ideális megoldás, de nálatok nem is ilyen szigorú a helyzet!)
Ráadásul szerintem is fontos, h Te is jól érezd magad, és élvezd az egészet!

Zita! Ez ismerős, nekem is mindig a leszoktatás volt a gond :D , kiváncsi leszek jonatán és noémi követi-e a családi hagyományt :lol:

TÉnyleg olyan minik, főként, hogy hipp-hopp elszokik az ember ezektől a méretektől! Nonira még az 50-es ruhák is nagyok, ezeket az eddigi gyerekeimre kb rá sem tudtam adni, max 1-2 hétig (58, 59, 56, 54 cm-kel születtek, és persze a súlyuk is jó volt hozzá. :lol: ) noémi meg éjjel "kiesett"" a legkisebb (2-4 kg-os pelusból)!

claire
claire
 
 


íme a " Hatok" :D Claire
Kép
claire
 
 


Claire hát én még mindig csak azt tudom írni, hogy le a kalappal előtted! Ügyi vagy nagyon! :D Intőjel volt a császár neked? Sejtem mire gondolsz hogy miért. 40 éves vagy? :shock: nem is látszik rajtad! Nekem annó az egy gyerekkel is nagy változás volt az ovikezdés... most meg 2 hét múlva 18 éves lesz a nagylányom... döbbenet, hogy elrepült az idő :? Noémi most hány kiló? Nagyon jó lett a közös kép a gyerekekről! Most melyik is a másik ikerpár??? Kicsit összezavarodtam.

Kubuspace ismerős a helyzet.. valahogy én is hajnalra meg éjszakára időzítem a dolgaimat mint pl a tortákhoz a díszek gyártását :lol: Örülök, hogy együtt sétált a család! Ez aztán szuper! Végül mit adtál Lizára? NAgyon csini a képen a kislányod! Ebben voltatok sétálni? :D

Zita978 emlékszem amikor a lányom volt másfél éves akkorra sikerült leszoktatni a cicizésről... az öccsével sajnos nekem sincs ilyen egyszerű dolgom.. sajnos mi megálltunk napi 3x cicizésnél és inkább több mint kevesebb ez is :roll: Nálatok napi kétszer van cicizés?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Kubu, hát Liza tiszta Marci, le sem tagadhatnák egymást :D És nagyon csini!

Claire, de jó ez a tesós kép! :)

Milllye, Julcsi már csak esti lefekvés előtt kap szopit, többször is kérné napközben, de olyankor valami elterelő hadműveletet keresek. Illetve mostanában nappal már azzal is beéri, ha jól megtapizhatja :shock: :oops: És ahogy jön az este, egyre többször mondogatja, hogy cicíjja :roll: Nem tudom, hogy fogja ezt kiverni a fejéből...

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Millye! Köszi! És ha nem vagyok tolakodó hány évesen szülted a nagylányt? Még most is nagyon fiatal vagy. És a nagylányod "babázik"?
A nővérem gyerekei is 17, illetve 14 évesek, pont ma utaztak haza. Nagyon élvezték az aprókat, még a lakli kamasz nagyfiú is, de a többit is szeretik, egyik du pl a nagyfiú altatta el a 6 éves ikreimet. Előbb mesélt nekik, aztán együtt aludtak, le is fényképeztük őket. :)

A hatos képen balról jobbra: Dávid 10 lesz decemberben, Eszter 6 volt áprilisban, Ádám 6 volt áprilisban, Ábel 12 lesz januárban.
Dávidék ölében Noémi, Ábelékében Jonatán!

Igen, sajna 40 vagyok, de egyábknt nem érzem, mikor olvasok a középkorú nőkről, meg a 40 esekről, sose esik le, h az már rám is vonatkozik :lol: :lol:

éjszaka : Én akkor szoktam dolgozni, de most megpróbálok aludni (is), mert úgyis ritka alkalom, h egyik sem akar engem!

Claire
claire
 
 


Zita978 lehet, hogy nekem is el kellene terelnem a gondolatait a ciciről.... csak az a baj, hogy azzal alszik el délben is :?

Claire 19 éves voltam. :D "kicsit" korán jött de egyáltalán nem bánom. A nagylányom imádja az öccsét és sokat foglalkozik vele (Már amikor itthon van :lol: ) NAgyon édesek a csemetéid!

Hihetetlen, hogy mennyire elrepült az idő... a fiam pont ma 18 hónapos... döbbenet :shock:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Millye, gratula Andrásnak a másfél évhez! :) Tényleg repül az idő. Eldőlt már, hogy vállalsz-e még egy picit?

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Szia! hú, az tényleg korán van, én pl 19 évesen testileg-lelkileg alkalmatlan lettem volna, de szerencsére nem mindenki :) Volt egy kolléganőm, aki szintén elég korán szült, és most, h nagyok a gyerekek időnként együtt mennek koncertre, stb. :)
Grat a 1,5. szülinaphoz! Sajna ez a pici kor olyan gyorsan elmegy
:( .
A lányod legalább nem fog azon anyukák közé tartozni, aki ott áll, h jaj, mit csináljak a gyerekkel!

Itt volt ma a védőnéni, kicsit még sárga a szemük, meg sokat kell hason feküdniük, h a köldökük jól visszamenjen, de egyébként elégedett volt velük. szépen gyarapodnak, 30-at híztak a múlt héten.

Claire
claire
 
 


Jó hajnalt,
Etetés pipa, most fejek.

Zita,
:lol:
Pl tegnap hajnal 2-kor kezdtük a napot és este 10-ig tartott, Marci ezerrel rohant, pakolt, kiabált, ugrált, nem aludt, kikészített stb. stb.
Hiába kellene nyugodt környezet a szopihoz, tegnap képtelenség volt elhallgattatni Marcit, én is feszültebb voltam. És persze Liza a nagy evészetében reggel 8 – du 6 között összesen 150-et evett, brutál kevés ! és persze ezt is órák alatt. :shock:
Bizony Liza tiszta Marci, aki tiszta apja :lol:

Claire,
Végül abba a ruciba öltöztettem amiről kép is van. Harinnya, farmerruci és body. Hát ez az, nálunk pl állandóan megy a klíma, 22 fok van a lakásban. Télen-nyáron melegünk van, szóval így ilyen paraméterekkel nehéz eltalálni hogy mit is kell Lizára adni ilyenkor :?:
A hajrá őszt alapjáraton arra írtam hogy a meglévő tavasz-nyár-téli gyermekek mellé akkor jöhetne még az őszi széria is idővel.
Persze hajrá logisztika is ! nagyon ügyesek vagytok.
Huh ilyet még nem is hallottam hogy allergiás legyen valaki az anyatejre.
Kép isteni jó, lányod tiszta Te !

Millye,
Igen igen, a képen látható cuccban sétáltunk végül.
Boldog 1,5 évest !

Hozzánk ma jön a védőnéni, idáig csak helyettessel találkoztunk, mert ő szabin volt.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Kubu!
Telehold van, ilyenkor meg vannak zizzenve a gyerekek, az enyéim is csinálták egyik hülyeséget a másik után!!! Ettők persze éppúgy idegbajt kapsz, de legalább van mire fogni! :)

Ősz: azt hiszem őszi legfeljebb majd unokánk lesz :) Bár a babázás minden macera ellenére megunhatatlan számomra, vhol a józanésznek is győznie kell!

Csini a kiscsaj a farmer cuccában :D

allergia: én is azt mondtam, h ez hülyeség, de állítólag létezik. Persze akkor még pl a tejallergiáról is kevesebbet tudtak, lehet vmi olyanra (pl tej) volt allergiás, amit a mamája fogyasztott.
Az egészben az volt még szép, h anyósomnak viszont rengeteg teje volt, szenvedett, begyulladt, mire elapasztotta. A párom sajna később is fulladós-allergiás gyerek volt, szerencsére elég jól visszaszorult, most pont erőt vett rajta, de tulképpen ennyi, egy kis parlagfű szezon.
Mivel az apjuk ilyen, fokozottan rajta vagyok, h sokáig anyatejcsin éljenek!

Claire
claire
 
 


Zita

Köszi, hogy megmutattátok a Libás Strandot, nagyon tetszett. Nekünk ugyen messzebb van, mint másik kettő, de szerintem jövőre oda fogunk járni. :)

Lányok, Julcsi tisztára vizi csibe, és pillanatok alatt megtanulta Marci nevét, utána mondogatta neki, hogy Ma, Ma. :) Mondtam is a páromnak, hogy ha azt akarja, hogy hamar beszéljen a gyerek, legközelebb lányt csináljon. ;) Ugyanis az a "mániája", hogy mire bölcsibe megy Marci, el tudja mondani, hogy mi történt ott. De hát ez már nem fog bekövetkezni a következő egy hétben.

Az idő nem volt túl jó, így strandolni csak egyszer mentünk. Hála Istennek csak éjjel esett, így napközben tudtunk kirándulni meg játszóterezni. A házzal szemben van egy kis játszótér, Marci pedig hinta mániás lett, 40 perc hintázás után is toporzékolva hisztizett, ha kivettem. :(

Féltem tőle, hogy itthon nehezen leszünk el, de úgy tűnik, az újdonság erejével hatnak rá a játékai meg a lakás, úgyhogy jobban eljátszik, mint mielőtt elmentünk.

Claire
Ha már indiszkrét kérdések: neked ennyi gyerek mellett hogy sikerült a karrier? Mert ugye mindig azt mondják, hogy gyerek mellett lehetetlen, te meg mégiscsak egyetemi tanár vagy.
jaspis
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 18:45-kor.
szonce82
 
 


Zita978 KÖszi! Jó lett volna még egy... csak a természet nem így gondolja :( legalábbis eddig semmi :cry:

Claire na igen köztünk sem anya lánya kapcsolat van hanem inkább barátnő... :lol: Amikor eljött velem UH-ra azt hitték, hogy a barátnőm... kérdezték a csajok, hogy és ez az első baba? Mondtam, hogy nem és mutattam a lányom felé :lol: Ügyik a kicsik a hízással! :wink:

Kubuspace pedig MArci nem az az izgága típus nem? Olyan jókat szokott aludni. Nem semmi volt a tegnapi napod! :shock: Gondolom fáradt voltál :?

Jaspis majd belejön a beszélgetésbe MArci. Gondolom szépen megérteti veled, hogy mit is szeretne. Amikor meg a gyerekek között lesz majd még többet fog tanulni napról napra.

Szonce82 a foga bántotta Ádámot azért kelt?

Rólunk voltunk ma a védőnőnél súlyt mérni oltás előtt (holnap megyünk a 18 hónapos oltásra) kicsit féltem tőle, hogy fogyott a fiam mert soványkának látom. Az utolsó mérés óta (ami 3 hónapja volt) 1 kilót hízott és 4 centit nőtt Pontosabban jelenleg 11 kiló 85 deka és 88 centi... szóval anya megint megnyugtatva... mondtam a védőnőnek hogy csodálom mert csapnivaló volt az étvágya... szerinte bitang erős a tejem :lol: Ezt a tortát és cipőcskéket csináltam neki a másfeles szülinapjára :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Jaspis, örülök, hogy tetszett nektek is a libás strand! És annak is, hogy találkoztunk végül :) Jövőre is bandázhatunk majd! Ha elküldöd a mailcímed, akkor küldök még pár fotót. Julcsi is egész jól elvan itthon most, rosszabbra számítottam :D

Szonce, aranyos ez a sztori :)

Millye, nem semmi ez a torta! És ha még finom is, nemcsak szép, hmm :lol: Hát, vannak, akik nem tudnak teherbe esni szoptatás alatt, főleg akiknek sok teje van. Lehet te is ilyen vagy, meg valószínűleg én is. Ezért is igyekszem, hogy elválasszam Julcsit, de még nincs szívem az egyetlen esti szopit is megvonni tőle, annyira várja már délután :roll:

Kubu, ez nagyon strapás lehet. Kicsit lusti a kishölgy, de majd belejön :wink: Mi történt Marci szuperjó alvókájával? Kistesó megzavarta talán? :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Zita

Kérlek küldd a képeket a jaspis kukac goreny pont hu címre.

Előre is köszi!
jaspis
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a Balcsiról. Az idővel nem volt valami nagy szerncsénk, elég sokat esett.
Flóra nagyon hiszis volt lent, gondolom a más környezet lehetett az oka és az, hogy mivel én nem voltam vlm jól, igyekeztem sokat "lepasszolni" Anyuéknak és Ádámnak.
Mióta hazajöttünk kicsit jobb a helyzet, de most már tuti, hogy elérkezett a hisztik kora.

Fló még mindig csak kapaszkodva jár, de annyit beszél, hogy hihetetlen. Most pl. a Hopp Juliskát éneklni, úgy hogy Hopp Júúúúka. Annyira édes!

Ma voltam 12. heti UH-n és kombinált vérvételen. Szerencsére minden rendben.

Igyekszem visszaolvasni és reagálni.

Kubu, Claire, gyönyörűek a gyerekek!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Jaspis! Nem indiszkrét, egyébknét nem vagyok egyetemi tanár, csak egy kis adjunktus :) . Hogy sikerült? nyögve-nyelve, meg mázlival, ha van olyan. Én végzés után kerültem ide tanítani, akkor még különálló főiskola volt, és először laboránsi státuszba vettek föl (diplomás kémcső mosogató, haha :lol: 9, de már azzal a szándékkal, h tanítsak, és ez elég hamar be is jött. következő tanévben felvettek az ELTE Doktori Iskolájába, de csak levelezőre, viszont emitt kineveztek tanársegéddé. Mire a 3 éves sulit befejeztem, meg begyűjtöttem a disszertációhoz az adatokat, addigra terhes voltam. Utána halasztottam is, a második gyerek után nyelvvizsgáztam, az előző ikrekkel a hasamban szigorlatoztam, és megvolt mind a 4, mire a párom hathatós segítségével utolsó határidőre öhoztuk a disszertációt. utána már "csak2 védés és miegymás. KÖzben a fősulit becsatolták az ELTÉbe, és külön kar lett, belőlem még doktorálás előtt adjunktus. Most meg nem igen készülnek kitenni, hiába a sok gyes, mert ma már csak doktorival lehet egyetemen tanítani(meg egyébként is rendesek :) ), de az idősebbeknek nincs, vagy csak régi típusú! Hát ennyi, bocs, h hosszú lett.

Az életet meg, amikor visszamentem eléggé szervezni kellett. Most meg pont beindítunk egy kutatást, abból nem fogok kiszállni, csinálom amit itthonról is lehet, és majd várnak vissza. Hogy mikor, az még kiderül.
Tudod azért a tanítás nem olyan szorító karrier, mint pl aki a versenyszférában nyomja!
Te mivel foglalozol, amikor nem gyerekezel?

Szonce! Tényleg szeretek, én sem gondoltam volna, h ennyire, nem is szültem túl korán. De ez nem azt jelenti, h nem szaladok tőlük a falra!!! Sőt. Nem tudom, h nekem nagyok az elvárásaim a gyerekeimmel, vagy mi, de a nagyobbak eléggé ki tudnak borítani, miközben imádom őket :D !Amíg ilyen picik, addig max fárasztóak, de nem kiborítóak.

Millye! Jó lehetett az UH-n :D :D Különben a lányodnak biztos klassz, h ilyen fiatal mamája van!
A torta nagyon helyes. kész marcipán masszából dolgozol, vagy te készíted?

Beszéd: a 2 év még nem gáz, de a megkésett beszédfejlődésre (3évtől) azért érdemes odafigyelni! előjelezhet olvasási nehézséget pl. persze van akinél semmit nem okoz!

Claire
claire
 
 


Zita978 finom lett :lol: és a belseje is mutatósra sikerült. Tejszínes krémmel töltöttem meg. Sajnos ezt én is hallottam, hogy szoptatás alatt nehezebb teherbe esni :? akkor erről szépen lecsúszok :cry:

Zizi27 sajnálom, hogy nem túl jó időt fogtatok ki! A rosszulléteket is sajnálom :? Örülök, hogy minden rendben van a pocaklakóval!

Claire a lányom is örül neki, hogy fiatal az anyukája :lol: Én csinálom a marcipánt illetve a fondantot mert készen elég drága lenne, házilag meg jóval olcsóbb. :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Jó hajnalt,

Claire,
Na telehold, én is tök dinka vagyok, talán a hűtőmágnesbe nem kötöttem még bele ! Én pl most vagyok nagyon úgy hogy még még még babát szeretnék, persze van még mit behoznom hogy utolérjelek Benneteket 8)
Köszi farmerrucis dicsit.
Hát én pont előbb ettem meg két főtt kukoricát, egyszerűen nem tudtam ellenállni, kiváncsi vagyok mennyire fogja Lizát zavarni, azt sem tudom hogy milyen tejterméket lehet szopi alatt fogyasztanom ? :roll:
Szép kis pályafutás ezidáig :lol: kétszer el kellett olvasnom hogy megértsem :lol: :lol: Egyébként mikor tervezed hogy visszamész ?

Jaspis,
Húúú tényleg, mindjárt kezditek a bölcsit.

Szonce,
Máskor nem igazán jutok oda a géphez, és nekem is kell egy kis társasági élet :lol: Na akkor nálatok is zajlik éjszaka az élet, hát ha szopi lesz akkor pikk-pakk 1-2 hét alatt beállsz az éjszakákra is.
Farmerrucit imádom én is, főleg h 200 Ft volt 8)
Futball :lol:

Millye,
Bocsánat rosszul írtam, Marci aludt reggel 8-ig, Liza volt akinek nem teccett semmi. A végén már nekem sem. Hát most konstans fáradt vagyok, de délután mindig próbálok pár órát én is szundizni.
Méreteitek szépek, mára drukk hogy oltással minden rendben legyen.
Gyönyörű a torta !
Már annyiszor akartam kérdezni hogy távmunkázol még otthonról a mhelyedre ?

Zita,
Milyen aranyos lehet Julcsi, ahogy írod h már délután várja az esti szopit.
Ahogy Millyének is írtam, nem voltam pontos a megfogalmazásban, sorry. Egyébként Marci alvókája úgy változott, hogy vannak napok amikor délelőtt és délután is alszik. Ki érti ezt a gyereket :?:

Zizi,
Hisztit, rosszidőt, rosszulétet sajnálom.
Szupi hogy rendben vannak az eredményeid !
Köszönjük dicsiket.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Jaspis, most próbálom épp küldeni :)

Zizi, üdv újra itthon! Hát igen, és a hisztik most egy darabig egyre durvábbak lesznek :roll: Nálunk is van már vasakarat, és az egyik kedvenc szava Julcsinak a NEM :twisted: :lol:

Millye, azért még van időd, Claire példája is mutatja :) Szorítok, hogy legyen még kistesó! Nem akarok beleszólni, mert ez a te dolgod, de Andrásnak biztos többet jelente egy kistesó, mint még néhány hónap szopi :roll: Persze nehéz ügy ez, az biztos... :(

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Kubuspace nekem nem kavart be a cicizésnél a kukorica. Rengeteg tejem lett tőle. De van amelyik babának fáj tőle a hasa. KÖszi! Aranyos vagy! Mindjárt megyünk az oltásra... :? Már nem dolgozom itthonról mert "elfelejtett" kifizetni.... :roll: szóval ennyit róla... :evil:

Zita978 köszi, aranyos vagy! Néha már úgy érzem, hogy feladom.. de igazad van azzal kapcsolatban, hogy jó lenne egy játszótárs neki :roll: remélem gyorsan megy majd a leállás :?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!
Kubu, és ez a leírás az egyszerűsített változat!!! :lol: :lol: Tényleg a doktorálást csak annak ajánlom, akinek elengedhetetlen a munkájához, illetve nagyon komoly kutatói ambíciói vannak (ez utóbbi nem én vagyok :lol: ) Hehe.
Babaprojekt: hajrá, hajrá!!! Most még kicsi Liza, de utána mi az akadálya? Párod hogy áll hozzá?

Millye! Hajrá kistesó! Lehet teherbe esni szoptatósan, csak állítólag nehezebb (azért anyám és a nővére közt 13 hó a korkülönbség :D ), egyébként én is úgy lettem terhes 2.szor, h a nagyfiam még szopott. Akkor kezdtük leszoktatni, ő is mindig várta a vacsi utána szopit "opi ninc, vaci tá" szöveget mondta el többször nagy búsan napközben :D !

Marcipán és fondan receptet kaphatok? Van egy, de nem lesz ilyen jól formálható, a kapható meg tényleg elég drága!

Most mennem kell. C
claire
 
 


Claire remélem hozzánk is hamarosan bekopogtat a "gólya" :roll: Elküldtem neked a recepteket!! Neked milyen recepted van? Amiket küldtem recepteket azok közül a másodikkal nagyon könnyű dolgozni!!! MAjd írok tippeket trükköket. :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Claire

Bevallom, halvány lila gőzöm nincs, hogy mi a különbség az adjunktus és az egyetemi tanár között, de azt gondolom, nagycsaláddal együtt bármelyik tiszteletre méltó. :)

Én egyébként folyamat- és rendszerszervezőként dolgozom.
jaspis
 
 


Millye! Köszi, megkaptam, tuti ki fogom próbálni, amint levegőhöz jutok. :D (nagymamaként, haha)

Jaspis!
semmi fontos, ez a helyi szamárlétra: tanársegéd-adjunktus-docens-egyetemi tanár. Persze mindegyik feltétel rendszerhez kötött, de különösebben nem izgat, nem vagyok elég ambiciózus :lol: Mellesleg tanítani mind tanít, óraszámban, fizetésben van különbség! :lol: Minél lejjebb vagy, annál többet dolgozol, annál kevesebb pénzért :lol: :lol:

Claire
claire
 
 


Zita

Megjöttek a képek, nagyon köszömöm! Bocsánat, hogy csak most jelzek vissza, de én is belekezdtem valami újba, mint Millye, hamarosan majd meg is mutatom nektek.

A fotókon Julcsi mellett látszik, hogy Marcinak milyen iszonyatosan fehér a bőre, pedig hát igencsak le van barnulva saját magához képest.

Már most előjöttek rajta a száraz foltok :( Nyáron meg a melegtől volt kiütéses, remélem, hogy a télen azért sikerül elejét venni majd a durva ekcémának.
jaspis
 
 


A lényeget nem is mondtam, tegnap volt a bölcsödében a szülői értekezlet. Egyelőre nagyon szimpatikus a hely, és a gondozónő is. Marci 6-án kezd, 9-en lesznek a csoportban, ebből 2 roma és 2 kínai kisgyerek. Igazán színes lesz a világnézete a gyerekemnek. :)
jaspis
 
 


Jaspis! Gyerkőc bölcsibe, és te? A gyerekeket nem szokta zavarni a multi-kulti környezet, sőt toleránsabbak lesznek, a döntő úgyis az, amit otthon lát.

Mit csinálsz az ekcémájával?

Claire
claire
 
 


Jaspis, szívesen. Nagyon titokzatos vagy, felcsigáztál :)
Biztos jól érzi majd magát Marci a bölcsiben, olyan nyitott, barátkozós kisfiú :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Claire

Én okt 1-től vissza munkába, egyből 8 órába :(, bár a főnök ígérete szerint kötetlen és rugalmas időbeosztással.

Ekcémájával annyit csinálunk, hogy BABE Urea testápolóval kenegetjük, fürdés után mindig, ha száraz a bőre, reggel ill. napközben pelenkázásnál is. Próbáltunk rá többféle gyógynövényes ill. homeopatiás krémet, de egyik se használt, ezzel egyelőre karban lehet tartani.

Ha télire bedurvul, elviszem egy homeopátiás orvoshoz. Az a baj, hogy mindig mire oda jutok, hogy na akkor kérek időpontot, addigra elmúlnak a ragyái.
jaspis
 
 


Claire nincs mit! Talán a gyermekek szülinapján ki is tudod próbálni... :D biztos jobban fog nekik tetszeni mint a cukrászdai. Én készülök a nagy napra.... remélem nem égek be vele a vendégek előtt... :roll:

Jaspis hűűű mi az mi az? :lol: Mikor tudjuk meg? Te is tortákat sütsz?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


HÁt az ekcéma az nem egyszerű eset, kiváncsi vagyok a bölcsit mit okoz majd ebben, mert sajna ennek erős pszichés összetevői is vannak! Nekem Dávid fiam volt az ekcémás, nekünk is vagy 3 féle patikai krémet csináltatott a dr néni, de egyik sem volt jó. Ráadásul usziba is hordtam, a klóros víz meg nem használ, viszont imádta a vizet!Nekünk végül egy mézes-glicerines testápoló volt a nyerő, akit én is hazsnáltam érzékeny, száraz bőrömre. :D
annyival azrét biztatlak, h nagyjából kinövik, a fiam most nem küzd vele, nekem is volt gyerekkoromban, kisiskolásként, mostmár minden szökőévben 1x ha kijön, és akkor sem olyan nagy felületen, de volt már, h 10 évig semmi.

Mmit dolgozol? Csak nehogy az legyen a rugalmas midő, h bátran dolgozhatsz 12 órát is!

Claire
claire
 
 


Claire

Mi az ekcémát úgy kezdtük, hogy fél éves korában elkezdtem a saját mosószerünkkel mosni a gyerek ruháit is, és akkor nagyon durván bedurrant szinte mindenhol a bőre. :( A combja volt a legycsúnyább, ott szinte fel is dagadt a bőr. Sajna mindig előkerült valami olyan ruhadarab, ami még nem lett átmosva, így pár hétig eltartott ez a durva állapot. A babaúszást is ezért hagytuk abba.

Sajnos mindeketten pollenallergiások vagyunk a párommal, úgyhogy esélyes, hogy a gyerek is érzékeny. Gyerekorvos szerint krupp-ekcéma-asztma kombináció várható az idő múlásával, hála istennek a kruppot eddig megúsztuk (kopp-kopp-kopp).

Mondjuk azt nem igazán tudom elképzelni, hogy egy fél éves gyerek esetében mi a pszichés tényező, hiszen akkor még az sincs mint most, hogy állandóan rászólunk valamiért.

Munka: eredetileg azért akartam csak 6 órába visszamenni, mert nálunk a 8 óra az alapból 9, projekthatáridők környékén 10-12 is akár. Mondjuk ehhez hozzátartozik az is, hogy erősen munkamániás vagyok, remélem, hogy Marci születése változtatott annyit rajtam, hogy kellő távolságot tartsak ezentúl a munkámtól.

Millye

Nekem sajnos nincs elég türelmem ilyen torta csodákat gyártani, és kézügyességem se nagyon van. :( Más jelleggű a dolog, nagyon a finisben vagyunk, már csak 1-2 nap, és kiderül a titok. ;) Akit érdekel, hogy mi is az, küldje el nekem az e-mail címét a jaspis kukac goreny.hu-ra. :)
jaspis
 
 


Szia Jaspis!
Ekcéma: nem azt mondtam, h nem kell hozzá egy alap érzékenység, sajna az én párom is fulladós gyerek volt, és maradt vissza némi pollenallergiája. Dávid fiamról már születésekor mondta a dokinéni, h kruppos alkat, szerencsére sosem fulladt, de igyekeztünk is mindent megtenni ezért. De a lelki hatások minden ilyennek csak rosszat tesznek. Volt egy csoporttársam az egyetemen, annak vizsgaidőszakban cafatokban "mállott" a keze az ekcémától, nekem gyerekkoromban suliba kerüléskor jött ki, csak akkor ezt még a higiénia hiányosságaival magyarázták. most felnőttként hosszú utazásokon szokott, amiket nagyon szeretek, lévén részben ez a szakmám (földrajz), részben meg bika szülött vagyok :) , aki nehezen bírja a változásokat.
a félévesnél nyilván kevésbé adódik ilyesmi, de pl az én fiam, akinek szintén a combján volt ekcéma, ha nagyon bőgött bébiként, akkor hirtelen bevörösödtek a foltjai.
Mindenesetre egy ilyen érzékeny gyerekre nagyon oda kell figyelni, megkönnyíteni neki a változásokat, pl bölcsi anya helyett. ezzel nem ijeszteni akarlak, mert ettől tök jól érezheti ott magát, sőt, a kettő inkább párhuzamosan fut. sokat ugyan az ekcéma ellen nem tudsz tenni, de azért ha meg van erősítve az immunrendszere, és ápolva a lelke, akkor jobbak az esélyek, szerintem.

Mosószer: nálunk is csak illatmentes fut, glicerines szappan, meg aloés tusfürdő, kicsiknek sima patikai babaolaj, illatmentes mosószer, öblítő (alig) stb. azt hiszem ez nálunk mindenkire ráfér, a párom allergiás, nekem minden a bőrömön üt ki, minek tovább terhelni a szervezetet.

Munka:Hogy ráéreztem a kötetlen 12 órára :D mit dolgozol?

Gyerekek!
Nálatok hogy bírták ezt a hirtelen időjárás változást? Nekem a kicsik elég nyűgösek!

Claire
claire
 
 


Jaspis elküldtem az email címemet. Kíváncsian várom, hogy mivel foglalatoskodsz! :wink:

Claire szerencsére nálunk nem volt nyűgösködés az idő miatt... mondjuk kitalálta tegnap hogy menjünk ki az udvarra amikor szakadt az eső... :shock: de eltereltem a figyelmét :lol:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


ASziasztok!

Hát, vége a nyaralásnak. :( Persze nagyon fáradtan jöttünk vissza, de azért mégiscsak jó volt.

Millye, nagyon köszönöm a köszöntést! A tortáról nem készült kép, de teljesen szimpla narancsos csoki torta volt, annyi extrával, hogy magyarul és szlovákul is ráírták, hogy boldog szülinapot (mivel a másik szülinapos lány szlovák). Nagyon fincsi volt, imádom! A következő babát kb. 2 éves korkülönbséggel szeretnénk, ezért megyek csak 1 évre vissza dolgozni.
Bogi láza reggel a kúptól lement, csak hőemelkedés maradt, aztán délután újra kicsit felment, aztán teljesen lázmentes lett. Persze aztán a szülőkön is végigment a nyavaja, mi rosszabbul bírtuk...
A cipőcskés torta gyönyörű! Gratula András másfél évéhez és a gyarapodáshoz is. A 3. baba pedig még beleférhet! Hajrá! :)

Claire, hajrá a szervezéssel! Tényleg nem semmi az a pörgés, amiben éltek. Én sem vagyok egy itthon ülő típus, de ezt azért nem bírnám. Le a kalappal előttetek!
Anyatej-allergia? Ez tényleg furcsán hangzik...
Szép kis család! Nagyon jó a fotó a gyerkőcökről. :)

Kubu, Neked is köszönöm a köszöntést. Az egyik kismama barátnőmnek sem ment a cicizés, de neki nagyon hamar kevés is lett a tejcsi, de a másik barátnőm babája, aki szintén nem akart cicizni, végül mégis átszokott. Kb. 2,5-3 hónapos volt. Szóval ne add fel! :)
Édi a kis farmerruhás!

Zita, de aranyos, amit írtál Julcsiról! Az egyik 2,5 éves, akivel nyaraltunk, még mindig a tapizásnál tart. Ha ott van Anya, a keze már a pólójában is van! :)

Zizi, de jó, hogy minden rendben van a babával! A hiszti úgy látszik, a Balatonnal jár. Nálunk is sok volt a hiszti. Állandóan rettegtünk, hogy melyik kezd épp el bőgni... Bogi is sokat nyafizott.

Jaspis, nagyon drukkolok, hogy zökkenőmentesen menjen a beszoktatás. Hát, én is rettegek a melótól. Nekem sem akarják engedni a részmunkát, de a 8 óra nálunk mindig kb. 10, év végén és zűrösebb időszakokban 12 óra. Olyan is volt, hogy még szombaton is dolgoztam, de ültem már ünnepnapon és betegállományban is egész nap a telefon mellett... :( Nem tudom, hogy megy majd a dolog Bogival. Nagyon szorítok, hogy Nálatok ne legyen semmi gond a munkaidővel!

Bogi már felül, nagyon élvezi. Állandóan ledobja a popóját és ücsörög, nézelődik. Aztán, amikor négykézlábra áll, általában pofival hárít, jön a bőgés. A másik, ami most kedvenc haladási módszer, hogy valamire támaszkodva halad. Annyira édi! És rengeteget dumál! :) Csak a foga nem jött még mindig ki!

Küldök képeket is, tessék!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
katjja
 
 


Katjja örülök, hogy jó volt a nyaralás! :D Köszi a dicséretet!!! Örülök, hogy Bogi hamar túl lett a betegségen! A képek nagyon jók lettek! Az utolsó előtti kép szuper lett!! Bogi édibédi baba te pedig nagyon csini vagy!!! Nálunk is későn jött ki az első foga de utána belehúzott a fognövesztésbe :lol:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


A hétvége nálunk elég vacak volt, Marci belázasodott péntek este, negyed óra alatt felment a láza 39,7-re. Éjjel már csak 38,9 volt, másnap délelőtt 37,7, és azóta se lázas. Viszont múlt éjjel is 5x ébredt sírva, amikor egyszer sem szokott. :(((

Az éjszakai nemalvást reggel/délelőtt pótolja, úgyhogy eléggé szét van csúszva a napunk.

Nagyon nyálzik, és rágja hátul az ujját, gondolom az utolsó rágófogak jönnek, és az gyötri. Még egy foggal sem szenvedtünk ennyit, mint ezzel.

Claire
Folyamat-és rendszerszervező vagyok, magyarul informatikai projektekbn próbálok fordítani az üzleti terület és a fejlesztők között, és megtalálni azt a kompromisszumos megoldást, ami mindenkinek jó. Ez általában nem egyszerű, de legalább van benne kihívás. :) Ja, és együtt jár egy csomó dokumentáció gyártással, úgyhogy én csak doksigyártó kisiparosnak hívom magam. :D

Köszi mindenkinek, aki érdeklődött az újdonság iránt, sajnos ma nem tudtunk indulni, nem készült el minden időben. :((( Új céldátum szerda, ha már élesben megy, értesítem az érdeklődöket!
jaspis
 
 


Így múlatták nálunk az időt a fiúk a hétvégén.

Kép
jaspis
 
 


Jaspis! Nagyon cuki! Micsoda kis szőke herceg! Lehet, h egy nyárvégi vírus próbálkozott vele, sikertelenül???

Néha én is úgy érzem magam, mint egy folyamat -és rendszerszervező, pl mire beindítok egy tanévet az összes gyereknek :lol: :lol:
Igen, elhiszem, a projekteknél adj uram isten, de rögtön munkák szoktak lenni!

claire
claire
 
 


Sziasztok!

Jaspis, sajnálom a betegséget. Ez a Marci-kölyök hihetetlenül édes!

Claire, olyan klassz, hogy így elboldogultok 6 gyerekkel! Én Flóra rosszabb napjain úgy érzem, hogy már ez az egy is sok. :wink:

Millye, tényleg gyönyörűek a tortáid. Ha így haladsz, tuti lenyomod a Sugar Shop-ot is. :)

Katjja, nektek nagyobb szerencsétek volt az idővel a Balcsinál?

Flóra tegnap megkapta a 15 hós oltást, ma még nincs láza.
Az a legújabb produkciója, hogy este az istennek sem hajlandó elaludni, hanem iszonyatosan ordít, de tényleg úgy, mintha nyúznánk. Csak akkor nyugszik meg, ha elkezdjük nézni/hallgatni a MiniMax-os gyerekdalokat. Eközben lassan elaszik, de van, hogy két órával később, mint szeretnénk.
Szerintetek mit csináljunk?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: