Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

szalamandra: én akkor hidalok le, amikor olyanokat kérdez Zsófi, hogy mi mikor halunk meg, mert akkor végre találkozhatnánk Réka babával.

Nagyon boldog, békés karácsonyt mindenkinek!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!!!!!

:)

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Boldog karácsonyt mindenkinek!

Panndi,
ez tényleg megdöbbentő, kombinálnak a kis fejükben :)

Susy,
hát igen, úgy nekem se menne a külön altatás, ha sírna, akkor rögtön bemennék hozzá. De állati szerencsém van... és úgy tűnik így még hamarabb is alszik el, mint velem :shock:

Szalamandra,
örülök, hogy jól vagytok :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

 
 

Sziasztok!

Szerintetek baj, ha betegen jött össze esetleg a baba? Paracetamolt is szedtem :roll:
Tökre le vagyok robbanva, de tegnap jelzett a teszt és próbálkoztunk. Ma gondoltam csak át, hogy gyógyszert is szedtem és az se feltétlen jó, hogy épp beteg vagyok... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

veronika, szerintem ne aggódj, maga a beágyazódás még pár nap, addig nem kerül a baba összeköttetésbe a testeddel, tehát nem adódik át neki semmi. Nekem is volt egy ilyen parám, rengeteg algopirint szedtem akkoriban, de aztán kiszámoltam, hogy akkor még csak vándorolt a sejtecske :)
Persze amúgy jobb, ha egészséges vagy (csak ugye, tökéletes dolgok ritkán vannak :))

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok Lányok!
Nem tudja valaki dr. Túri Zsuzsanna magán rendelőjének az elérhetőségét?
csagnes76
 
 


Szalamandra,
igazad van, tökéletes dolgok ritkán vannak :)

Ági,
sajna én nem ismerem őt.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Márciusban fogok szülni a régi Mávban, tudnátok róla vmit mondani, mi változott, 4,5 éve voltam ott utoljára.

Azt hallottam szülésznőt már nem lehet választani! :cry:
Anno Irén segitett nekem, de mostmár csak az ügyeletes fog.

Köszönöm előre is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Veronika - Én hónapokig beteg voltam az elején amikor Ákossal terhes lettem kb 10 hetes lehetettem amire felgyógyultam igaz én csak homeos gyógyszereket voltam hajlandó szedni... :roll:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Boldog Új Évet Minden Anyának és Babának illetve Pocaklakónak! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
most nézem, Kristófnak közeleg a szülinap! :) Apukám is február 15-ei :) Anyukám meg május 19-ei, az meg majdnem a lánykád szülinapja! :lol: :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Pálmi és a szakszerű bilihasználat:

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Nos az én fiam ezt soha nem próbálta ilyen formában! Találékony. :lol:

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Sziasztok!

Új felhasználó vagyok itt, szeretnék minden infót összegyűjteni az ÁEK-ről és közelebbről dr. Unk Péter dokiról.

Tudna nekem valaki esetleg segíteni? 30 hetes vagyok (március elejére vagyok kiírva) és most költöztem Bp-re. Unk doktorhoz jutottam be leghamarabb és azt mondta az egyik kismama a váróban, hogy innentől ő fogja a terhesgondozásomat kísérni. Végülis így elsőre nincs is semmi gondom a doktor úrral, csak jó lenne valami infó róla. Azt sem tudom hogyan kell itt fogadni dokit, meg hogy kell-e. Egy vidéki kisvárosból jöttem, ahol volt dokim, de már sok éve hozzá jártam előzőleg is.

Minden segítségnek, infónak nagyon örülnék, kicsit el vagyok most veszve, meg tanácstalan is vagyok. Vidéki butuska lánykának érzem kicsit magam :D :oops:

Köszönöm előre a segítséget!
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Szia.
Üdv itt. Látom, megérkeztél. :D

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


veronika :)
Rózám használta ugyanígy, szerencsére mióta rendeltetésszerűen is megy, nem próbálkozik ezzel :)
Hogy vagytok?
Nálunk minden okés, Júlia továbbra is egy csodababa, csak most meg dolgozom, azért nem tudok írni, de puszi mindenkinek, olvasok, aztán majd írok is.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


ja, és Róza is csodababa :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szalamandra,
gratula mindkét csodalányhoz :)

Mi jól vagyunk, cumiról véglegesen leszoktunk, kiállta január 3-án a bölcsipróbát is, mikor látta, hogy a többi gyerek azzal alszik... :) Elég jól tudomásul vette, hogy ő nem kap olyat, pedig azért mikor látta a többieknél, kérte.

Alvása sokat javult, de az egyedül elalvást egyelőre szüneteltetjük, mert bár első 2-3 nap jól ment, utána volt olyan, hogy nagyon nem volt álmos többször is, vagy 1 órán keresztül volt ott egyedül a sötétben és megviselte. Utána sokszor ijedten felsírt éjszaka és nagynehezen lehetett csak megvígasztalni, látszott, hogy ez viselte meg. Volt, hogy a kézfejem a két kezébe vette és úgy fogott, hogy ne menjek ki :roll:

Úgyhogy egyelőre most szüneteltetem ezt, mert most az a fontosabb, hogy ráálljunk a rendszeres pontos időben való lefekvésre, viszont akkor még nem elég álmos. Szerintem majd ha hozzászokik 2-3 hét alatt, hogy minden este 21:30-kor alvás és megszokja a szervezete, akkor fogom újra próbálni az egyedül elalvást.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


BÚÉK lányok

Üdv az újabbaknak. Sajnos én egyik kérdezett dokit sem ismerem.

Susy- Nóri és a férjem egy napon születtek:) pár évtized különbséggel persze

Veronika- de ügyes Pálmi, nekünk is már el kéne hagyni a cumit. A bilivel azért máshogy is próbálkozik??
Írok privit is mert ma voltunk Kristóffal a felmérésen és ígértem ha megyünk írok.
tüni75
 
 


Sziasztok!

Szeretnék kérdezni tőletek valamit. 36 hetes terhes vagyok és az AEK-ben fogok szülni, Kazár Tibor a fogadott dokim. Nem tudjátok véletlenül, hogy mennyibe kerül nála a szülés???
Előre is köszönöm.

B75
bongyorka75
 
 


Tüni,
várom akkor a privit, kíváncsi vagyok mi volt! Pálmi szép lassan szedegeti magára a szavakat (mindenki azt mondta,hogy ha elkezdi akkor már gyorsan beindul - hát erről azért szó sincs :) vagy én vagyok türelmetlen :) )

Bilire néha ráül, néha sikerül is belepisilni, de teljesen ráhagyom, amikor neki van kedve. Ez azt jelenti, hogy van hogy 1-2 hétig semmi, aztán egy nap meg 3-szor is :shock: :lol: De csakis azért kezdte el, mert látta a családi napköziben a többiektől.

Bongyorka, sajnos én egy ÁEK-s dokit se ismerek, engem külsős vitt oda.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

BUÉK mindenkinek!

Orvosok:
-Én csak Kazár dr. ügyben tudok nyilatkozni, mert Ákost vele szültem (ügyeletes) Meg voltam vele elégedve 100%-ig, de a tarifáról nem tudok nyilatkozni...
-Illetve Turi dr. nő-nél szült ha jól emlékszem a szobatársam és ő 100% -ig meg volt vele elégedve és a pénztárcája se sínlette meg... Eléretőséget nem tudok... :(
-Unk dr.-ról, meg egyáltalán nem hallottam még...

pruncoke1 - Szülésznőt nem lehet választani 2008 Augusztusa óta. Ügyeletesnél is nyugodtan szülhet, ha nem jön be anyira a dr. úr. (Én mind 2 fiamat ügyeletesnél szültem 100% -ig meg is voltam elégedve mindig mindennel!) A későbbiekben meg majd segítünk a kórházi csomag összeállításához is ha akarod...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga,
hogy vagytok? Most jól van mindkét gyerkőc, nem vagytok betegek?
Amúgy hogy lehet ügyeletesnél szülni? Előtte terhesgondozásra kihez jártál? És ő nem sértődött meg, hogy nem vele szültél?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Wertzuz Andi,
rólatok is rég hallottunk, minden oké?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika Nagyon boldog névnapot kívánok neked!
tüni75
 
 


Tüni,
jaj de aranyos vagy :) Mindig meglepődöm az ilyeneken, én annyira nem tudom mikor valakinek névnapja van :oops: :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kinga!
Köszönöm szépen a segítséget. Bárhol olvasgatok fórumokat, dr. Unk Péter főorvosról sehol sem hallottak szinte. Na mindegy. Lehet hogy tényleg az ügyeletes doki lesz a vége. Amúgy meg legfőképpen az a gondom, hogy mi cirka 40 km-re lakunk Bp-től és nekem még lehet az is necces, hogy bejussak a kórházba. Ha párom nincs otthon, akkor nem sokmindenkire számíthatok, főként ha nem időben jön a baba. Tehát szerettem volna előtte befeküdni a kórházba, de mint hallottam nem szoktak előre befektetni senkit, ha nincs baj. Na mindegy...majdcsak valahogy megoldjuk ezt is.
A kórházi csomag összeállításában pedig majd szívesen fogadom a segítséget, tanácsot.
Itt a nővérkéknek amúgy szokás adni pénzt vagy bonbont-kávét??

Köszönöm a segítséget előre is!
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Pruncoke,
mi mind a kétszer 35-km-ről simán beértünk, pedig a lányok gyorsan jöttek, nem olyan vészes az a 40 sem :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi,
na de jó, hogy te is írsz! Mi van veletek?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Azta, Léni, mindjárt egy éves lesz :shock:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Megvagyunk!
Lilla éppen bárányhimlős :roll:
hihetetlen nekem is, hogy Léni 1 éves mindjárt :lol:
majd igyekszem, de már sose fogom utolérni magam :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Veronika, megvagyunk köszönöm az érdeklődést! :)
Kicsit besűrűsödtek a napjaink. Gergő rengeteg időt követel, és ez nem baj. Jó érzés nagyon vele lenni. Csak a munka és a pénztárcánk sínyli meg. De ez van. :lol:

Tesztelsz???

pruncoke1 én is, mint Kinga ügyeletesnél szültem. Nem voltam hajlandó senkinek se pénzt adni. Nemhogy egy orvosnak, aki akár 100ezret is kérhet egy szülésért. max annyi, hogy többször benéz esetleg, nyájasabb. Én azt a pénzt amit mások orvosnak-szülésznőnek-nővérnek adnak azt a kisfiamra költöttem. Nekünk nem volt erre keretünk.
És nem bántam meg!!! Pedig messze nem volt sima és egyszerű szülésem. De az orvos orvos, és nem csak 1 van ilyenkor ott. Ráadásul az ÁEK egy nagyon kulturált, tiszta, minőségin felszerelt szülészet, nagyon jó orvosokkal, fantasztikus szülésznőkkel.
Így én csak ajánlani tudom, hogy legalább meggondold az ügyeletes dolgot. Hiszen sokkal jobb a kicsinek venni a szép holmikat, mint egy majd idegen embernek a zsebébe tuszakolni a pénzt.

Egyébként ez úgy működik, hogy én az SZTKba jártam itt Újpesten terhesgondozásra, és amikor jött az idő és be kellett menni az kórházba ott mondtam a szülészeten, hogy nincs orvosom, ügyeletesnél szülök. Nem kaptam rosszabb, vagy másfajta bánásmódot, sőt kifejezetten nagyon kedvesek voltak velem végig.

Hol laksz, hogy az ÁEKbe tartozol? Honnan jöttél fel?

Panndi, nagyon örülök Nektek!!!!!!

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Szia Wertzuz!

Köszönöm a választ, tényleg nem tudom már, hogy mit tegyek. Komolyan mondom már ott tartok, hogy inkább hazamegyek szülni. A lényeg, hogy én Szabolcs megyéből költöztem ide, 350 km-ről. ÁNTSZ-es dolgozó vagyok, így otthon nyilván máshogy bántak velem és most nekem fura az itteni szokás úgymond. Itt jóval lazább a terhesgondozás is, legalábbis én úgy érzékelem. Oké, hogy nincs problémám a terhességgel, de nekem akkor is fura.
Párom BM-es, így megkértük a befogadó nyilatkozatot az ÁEK-ba, mivel ott úgy hallottuk, hogy jók a körülmények meg az ellátás is. Csak nekem minden kissé nyögvenyelős. Mondom én, hogy vidéki libácska vagyok én itt :oops:
Az otthoni dokimhoz képest tény, hogy én itt nem szívesen adnék pénzt a dokinak, hiszen össze sem lehet hasonlítani őket, ezért is hajlok mégis az ügyeletes doki felé. De még nagyon meggondolom, hogy lehet tényleg visszamegyek inkább a régihez és otthon szülök. Csak így meg a páromnak lesz rossz. Viszont nekem meg jó, hogy otthon anyukám fog tudni mindenben segíteni. Első baba, kicsit így félek.
Meg én a Szentendrei szigeten lakom itt, aztán kompoznom is kellene lehet, meg mint írtam ha párom nincs itthon, nem is tudok kinek szólni hogy bevigyen. Mindenki dolgozik.
Lehet csak én lihegem túl a dolgot amúgy és tök egyszerűen lemenne minden. Szerinted túllihegem??

Heni
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Sziasztok!

Veronika én is utólag boldog névnapot kívánok!

Heni - A mentő is bevisz ha kell én is simán hívtam volna ha a párom apukája éppen nem ért volna rá... Én is az újpesti sztk-ba jártam és úgyan úgy volt mind a 2x mint Andinál a szülés. Mindig kedves voltak meg minden. És lehet adni ajándékot is meg pénzt is ha akarsz, de nem kell!

Sietek hívnak!...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


pruncoke1 írta:Szerinted túllihegem??


Nem liheged túl egyáltalán!
Természetes, hogy aggódsz, tele vagy félelemmel. Jézusom, hogy én mit rinyáltam itt a lányoknak!? :roll: Tuti a hajuk égnek állt tőlem. :lol:
De ez normális. Most már én is sokkal lazább vagyok és a második babánál nem leszek parás. Persze ezt most mondom, ki tudja.... :wink:

Szóval, igen, a mentő is bevisz, és inkább Őket hívd, mint ismerőst, de ha megszülsz útközben a kocsijában, legfeljebb bekerülsz a hírekbe. :lol:

Én egyébként egyetértek az "otthoni" szüléssel, hisz ott van anyukád. Az én párom rettentő megértő és neki, hiába volt rengeteg problémánk az elején, tuti nagyon rosszul esett volna, ha nem lehet velem. Ezt nektek kell megbeszélnetek, Ő hogyan áll ehhez a dologhoz?

A kórházat csak ajánlani tudom, tényleg nagyon szép, kulturált, tiszta, felszerelt, jó dokikkal.
Az, hogy itt Pesten minden nyögvenyelősebb, és nem olyan komoly a terhesgondozás, én nem érzetem. Én veszélyeztetetten voltam itthon az elejétől, és nekem nagyon komoly volt végig a felügyeletem. Rengeteg vizsgálat, folyton a dokiknál ültem. Engem zavart, hogy ilyen macerás. Inkább hagytak volna békén....ez persze nem igaz. :wink:
Meg engem rögtön befektettek, ahogy kicsit nem voltak rendben a Gergő értékei. Szóval ehhez nem tudok hozzászólni, de mivel neked más volt otthon, így persze, hogy ezt jobban megérzed. Talán a saját nyugalmadért érdemes haza menni. De lehet, hogy a párod öröméért érdemesebb kicsit beleugrani a mély vízbe, edzésnek is nagyon jó. :wink:

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Szia Andi!

Köszönöm a választ, meg a segítséget-tanácsot.
Nem is tudom, a mentőt eddig még senki sem mondta, hogy jönne. Az ÁEK-ből is jönne? Merthogy területileg nem illetékes, vagy csak szimplán hívnám a mentőt és mondanám, hogy oda vigyen? Még sohasem mentőztem :) Mondjuk ez jó is, hogy még sohasem volt szükségem rá.
A párom valóban szeretne jelen lenni a szülésnél, de ahogy hallom itt a dolgokat a vajúdás első baba lévén várhatóan úgyis elhúzódik. Addig meg még oda is ér. Hisz ha vajúdok 8-10 órát, akkor a 3,5 órás autóutat simán meg tudja tenni és ott tud velem lenni. Viszont ugyanezt az időt úgymond itthon egyedül mentőre, vagy valakire várva máshogy élném meg. Otthon anyukáméktól 10 perc alatt a kórházban vagyok.
Amúgy hogy őszinte legyek a párom ötlete volt, hogy inkább menjek "haza" szülni, ő is nyugodtabb lenne, hogy "állandó felügyelet" alatt vagyok. Ma éjszakára sem tud pl hazajönni a munkája miatt, így egyedül leszek és ez akármikor előfordulhat a jövőben is.

Na mindegy...jövő héten megyünk haza a szüleimhez és addigra letisztázzuk magunkban, hogy hogy is legyen és akkor megbeszéljük az ottani orvossal, hogy ő így vállal-e stb, stb.

Köszönöm tényleg, hogy kétségeimet hallgatjátok (olvassátok) és segítettek. Köszönöm :)
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Heni,
nekem anno azt javasolták, hogy kiskönyvbe legyen beírva, hogy fogad az Áek-es orvosod.
Ha nincs semmi vész se veled, se a babával oda fognak vinni a mentősök is. Ha baj van nyilván a legközelebbi kórházba. Ezt nekem mentőtiszt ismerős megerősítette.
Te tudod, hogy jobb, de én Apa nélkül nem szülnék :oops:
Azt ne sajnáld, hogy nem ültél mentőbe. Minket Léna 6 hetes korában vitt szirénázó mentő, hát azt senkinek se kívánom. A történet vége jó volt, mert Léni meggyógyult.
Na jó szülni azt kicsit vidámabb dolog :lol: , drukkolunk Neked :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Heni - Ez a ti döntésetek lesz, hisz fontos a nyugalom. Nekem az elejétől benne volt mindig, hogy mentő lesz a szülésből, de megbeszéltem a fiúkkal, hogy inkább várják meg mindig a papát és, hogy mikor ne akarjanak születni és bejött :D :wink: Elsőre mindenkinek van egy csomó parája és tullihegi a dolgot, de ez tényleg normális! Ha meg úgy érzed, hogy nem jó dokihoz kerültél itt pesten akkor váltsál! Azt lehet egy darabig. Tényleg hány hetes vagy? :wink:

Veronika - Köszi az érdeklődést. Most már kb 1,5 hete teljesen meg gyógyúltuk mind a 4-en, mondjuk a fiúk hamarabb tul voltak rajta.

Andi - Én is sokat gondoltam rátok mostanában ha lent vagyunk mindig nézem ott vagytok e valahol... :oops:
Tesón gondolkoztok már az előző után...?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy törődtök velem :)

Ildi: Még meg sem fogadtam az ÁEK-ban a dokit. Egyszer találkoztam még vele összesen.
Köszönöm a mentős infót, jó tudni hogy hogy is van ez. Az ember legalább tud tervezgetni kicsit, hogy tudja a lehetőségeket.
Még átgondoljuk nyilván ezt az otthoni-Szabolcs-i szülést.
Hogy is mondjam: írtad, hogy apa nélkül nem szülnél. Én egyedül nem akarok szülni. Nyilván apával lenne a legjobb szülni minden téren. De ha meg otthon szülök és amíg nem ér oda, addig ott lesz velem anyukám, vagy a nővérem. Szóval a lényeg: ne egyedül kelljen ott lennem és szenvednem.

Kinga: 33 hetes terhes vagyok. Nyilván még tudok váltani dokit, de amúgy Unk dokival sem tűnt úgy egy találkozásunk alkalmával, hogy valami baj lenne, bár nyilván kevés egy alapján megítélni. Csak hát igen, a biztonság és bizalom-érzet ennyiből még nem alakult ki.
Amúgy meg úgy tervezzük, hogy a szülésre kiírt idő (márc 11) körül párom szabin lesz és otthon lesz velem hogy tudjuk együtt szülni :) Csak az idő előtti szüléssel van gondom és azon parázok jó nagyokat.

Csajok tényleg...tudom egyénenként változó, de ki mennyit vajúdott első babájával? Mennyire számítsak úgymond? Arról nem is beszélve, hogy ha nem folyik el a magzatvíz, ami ugyebár egyértelmű jel a szülésre, vajon rá fogok-e jönni hogy az amit érzek az már vajúdás. Csak ilyen marhaságos félelmeim vannak. Kész téboly vagyok, néha úgy érzem :oops: :cry:

Köszönök minden segítséget-támogatást-tanácsot! Igazán sokat jelent nekem. :)
pruncoke1
Szigetmonostor
 
 


Heni- hát igen kinek mennyi a vajúdás. Általában azt mondják hogy főleg első babánál hosszó idő akár 10-12 óra. Nekem mindkét gyerkőc 3 óra alatt lett meg. Baromi szerencsés voltam velük, mert nem kellett sokáig "szenvednem". A dokim mondta is szülésznőnek a kisfiamnál (második gyerkőcöm) hogy én gyorsan szülő típus vagyok. A magzatvíz nekem se folyt el egyiknél sem. A kislnyomat túlhordtam azért repesztettek magzatburkot, a kisfiamnál meg a CTG vizsgálaton magas volt a vérnyomásom ezért nem engedtek haza hanem ott is megindították a szülést a 38. héten. Nekem mondjuk mindkét szülésnél ment az oxitocin , és az rögtön 2 perces fájásokat hozott.
tüni75
 
 


Kinga, a napokban jövőhéten megyünk le valamikor Gergővel a 15hós oltásra, de nem időpontra, mert azt nem lehet már kapi csak februárra, ami vicc!

Heni, én összesen 19 órát voltam lent a szülészeten, abból csak 14,5 órát vajúdtam. Ennyi idő alatt tuti odaér a párod még Szabolcsba is :lol:
Engem se engedtek haza a 40.héten CTGről Gergő rossz szívhangja, és fájások miatt (amiket nem éreztem), másnap burokrepesztéssel megindították a szülést, kaptam oxit is, de még így se akartak rendesen beindulni a fájások, nem is tágultam. Végül császáros lettem.

Egyébkét én Szabolcsra szavazok ha a párod is azt javasolta. Akkor teljesen más így. Én nem is gondolkodnék a helyedben. Hiszen ott van veled anyukád (bárcsak velem is ott lehetett volna :oops: ) és biztos odaér a párod is, nem fogsz 1 óra alatt megszülni. Ismerős környezetben nyugodtabb, magabiztosabb, kiegyensúlyozottabb lennél.
Ráadásul ahogy írtad, most sokat vagy egyedül, és az nem jó. Én rengeteget voltam egyedül, és nagyon megviselt. Mennék haza anyukámhoz, aki óvna, és vigyázna rám. És még a párom is nyugodt lenne, nem idegeskedne, max folyton a telefont lesné, mikor lesz éppen az a hír, hogy pattanhat a kocsiba. :wink:

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Heni,
nekem Lillával nagyon erős jóslóim voltak, de az igazi vajúdás alig 5 óra volt. Gyorsan született. Nála burkot repesztettek.

Léna ezt magától megoldotta. Nála nulla jósló, nulla fájás. Oxitocint kaptam, víz elfolyás után kb.5, fájás kezdődés után 1 órával született. SZóval még gyorsabban.

De ezért lett volna Apának 3 órája, hogy mindent elhajítva leérjen. Tudom minadannyian mások vagyunk, de én apa nélkül nem érezném jól magam. Úgy csináld, hogy Te biztonságosnak érzed.
(én itt maradnék :oops: :oops: :oops: :oops: ) bocsi, ha megkavartalak, de ezt érzem, többet nem javasolok. Hallgass a szívedre.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Heni, én is maradnék!

Zsófi indított szüléssel érkezett, reggel indították, este hatra lett belőle baba :)

Fruzsi viszont jött, mint a villám :) Voltak fájások, de magamtól nem mentem volna mgé kórházba, végül a férjem rábeszélt, 19:50-kor csöngettünk a szülőszobán, 21:00-kor baba volt. Délután négykor éreztem először egy fájás féleséget, de akkor még nem riasztottam volna senkit, szóval nem biztos, hogy odaért volna a férjem, ha messze vagyok.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi,
annyiszor akartam már több helyen kérdezni, fiú vagy lány érzésed van? mikor mentek uh-ra?

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Heni - Én akkor is rosszul érzem magam ha a párom 24 órában dolgozik. És mondjuk valamit segít, hogy a fiúk már itt vannak, de hosszú időt nem tudnék nélküle tölteni, mert a telefon az nem bújik az emberhez ha arra van szükség...
Érdekes nekem mind a 2x 12 óránál tovább tartott ha úgy vesszük a szülés Alexandernél hajnali 5 körül éreztem az első fájásokat, de mivel 20 percesek voltak és nem túl fájdalmas vissza is aludtam aztán 7 körül keltem megint akkor már jobban fájt és megvártuk, hogy 5-6 percesek legyenek kb fél órát és csak utána indultunk 8:30 körül Alexander így 15:55 kor született volt burokrepesztés, EDA és oxitocin is. Aztán Ákosnál 23 óra körül volt az első fájás, de teljesen máshogy fájt mint Alexandernél Akkor is aludtam éjjel, és csak reggel Alexander ébresztet minket, de voltak fájások. Összepakoltuk a kórházi táskát és úgy indultunk szintén 8:30 körül. Ákosnál volt beöntési bent, meg véreztem is mire beértünk 11:55 kor burokrepesztés és oxitocin és Ákos 12:25 kor már meg is volt. :lol: :D

Kiváncsi vagyok majd hogy hogy döntötök nem akarlak rábeszélni én se.

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Ildi: holnap megyünk UH-ra, és lányt érzünk :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

panndi, én is nagyon kíváncsi vagyok, ki lakik benn :)

pruncoke, ha aggódsz szerintem cuccolj haza, de azt tudd, hogy a párod nem biztos, hogy oda fog érni :) de én is tartanék attól, mi lesz, ha egyedül vagyok. Mondjuk, ha elmegy a víz, akkor tudod, hogy indul a szülés, és akkor rögtön hívhatod a mentőket. Ha fájásokkal indul, akkor nem tudom, hogy megy, ebben nem volt részem :) Én az első lányommal kb 10 órát, a másodikkal kb 7 órát vajúdtam, bár az elsőnél a valódi fájások csak jóval később jöttek.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Panndi, akkor majd gyere és mesélj :lol:
de régen volt, amikor még Lillut és Zsófit hasonlítgattuk :wink:
Neveket szabad kérdezni???

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Egészséges, szép kisbaba, kisfiú :lol:
Gábor lesz a neve.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: