Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Share, köszi, hogy írtál a bilizésről! Én is hajlamos vagyok arra az álláspontra helyezkedni, hogy erre a dologra meg kell érni, és nem szabad erőltetni. Ha nem érdekli, nem érdekli, a bili szem előtt van, gyakran beszélünk róla, hogy mire való, de egyelőre ennyi. Én is arra számítok, hogy majd nyáron talán...
Mellesleg Gábor enni se akar egyedül, hát így jártam :)
Ami az allergiát illeti, én sem lennék nyugodt a helyedben, jobb otthon... bár az egyik jóbarátom kislánya lisztérzékeny, 3 éves volt, amikor kiderült. Már oviskorban... na ott például az ovi megoldotta, hogy diétásat kapjon a kislány. Mondjuk ez a lányka nagyon fegyelmezett, hiába kínálják meg itt-ott lisztes dolgokkal, kategorikusan elutasítja, és mondja, hogy azt neki nem szabad... az oviban is volt rá példa. De azért ez szerintem ritka kivételes dolog.

Brigi, mi nem adattuk be, dokinénink nem ajánlotta. Egyelőre megúsztuk.

Gabi, nálunk ma volt először Bob-mester, de nem jött be Gábornak. Cserébe megnézett 3 kockásfűlűt :) Ma apás délután volt, míg én haldokoltam aerobikon. Megnyugodtam, hogy Boti is cipelteti magát :D Remélem, ha jön a tavasz és nem eszkimónak öltözve kell közlekedni, megoldódik ez is.

Hoztam egy friss képet Gáborról, azt hiszem, rég nem volt...

Kép

Kép
elan
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, de csak olvasóban mostanában.

Minden baba gyönyörű!!!

Nincs sok időm, így csak rólunk pár sor.

Sajnos még mindig nem jött renbe a fiam. Már a harmadik hete van benne a hörghurutba, köhög, néha már annyira, hogy hány is.
Tegnap óta reggel, este szurit kap. Ma vihetem tüdő röggenre.
Tegnap reggel 6-tól este 10-ig alvás nélkül volt. Hu... Ő jól birta, de én már nap végére nyügi voltam. Igy halsztjuk a 18 hós oltást, nincs dévény torna. Csak renbe jöjjön már.

Gabicsibe Botinak jobbulást. Hátha meguszátok a mütétet.

Share, Agnese Jó hogy jelentkeztettek. Jó volt olvasni soraitokat. Én személy szerint csak tanulok mások tapasztalatából, gyakorlatából.

Tubikriszta Ügyes vagy a fogyival.

Elán De jó, hogy végre kint van a fog.

Na megyek, felébredt a gyerek. Kezdődik a nap.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


5,25 az nálam 6, 25

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 

 
 

Sziasztok, jó reggelt!

Mindenkinek köszi a hozzászólást!
Szeretnék segítséget és tanácsot kérni elsősorban fiús anyukáktól, a problémám, a kukival van, gondolom tudjátok, miről van szó, húzogatni vagy sem.....itt a gyermekorvos már újszülött kortól javasolja, de aki előtte volt, ő azt mondta, hogy két éves koráig hagyjuk békén a kukit, nem tudom, ti hogy csináljátok, ez érdekelne most engem, mert a doki azt mondta nekünk, hogy v.színű Benit elkell majd vinni sebészhez, megmutatni, de lehet, hogy be is kell avatkozni szegénykémnek nem lehet hátrahúzni a bőrkéjét...szerintem még korai lenne bármit is csinálni vele, így még halogatom, legalább a nyárig....szerintetek?
Hallottam erről a csúnya "felrántásról"ami elég drasztikus, meg valami "szondázásról" is, na meg a szikés megoldások, amit szeretnék elkerülni!
Most rendeltem a neten egy keveréket, levendulás illóolaj, amivel kell masszírozni, toráztatni a kukit, hátha segít valamit...
Akit tudna tanácsot adni szívesen venném, vagy leírná esetleg az ő fiával hogyan van ez a 'kuki'ügy?! Köszike

Kép
baby.81
 
 


Kép

És egy kép Bendegúzról:-)
Így szeret játszani mostanában!

Kép
baby.81
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek köszi a válaszokat!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Gabi!

Örülök hogy Boti füle jobban van, az hogy nóziból jön a váladék pedig jó, és ha ki is tudja fújni akkor az tökéletes :)

Elan!

Gábor tiszta anyja, annyira édesen mosolyog. az én lánykám sem szereti ezt a sok ruhát, várom már a tavaszt, mert komoly gondot okoz az öltözés művelete :oops: :lol:

Erika!

Mi volt röntgenen? Írj majd, hasonlókkal küzdünk, csak mi már voltunk röntgenen. Ha hányás nem a gyomorba jutott váladéktól van? Jaminál már volt ilyen, az jobb ha kijön...

Baby!

Igaz nem vagyok fiús anyuka, de sok kis barátunk van, és náluk is téma ez a dolog. Anyukám is mindig azt mondta, hogy igen is kell huzogatni, mert anya pl. öcsinél huzogatta, és semmi baja nem volt, a szomszéd gyereket meg műteni kellett, mert az ő anyukája nem huzogatta. Bár én azt mondom, nem drasztikusan, de nem árt huzogatni, mert nagyobb baj lehet belőle. De mint mondtam nem vagyok fiús anyuka, és ez csak az én véleményem :) Hátha a fiús anyukák jobbat mondanak :) Édes a picikéd játék közben :) Nálunk a játéktartó kosár a sztár, ha az el van döntve, derékig matat benne :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Baby, na ez olyan kérdés, mint a cipőválasztás, vallás dolga: ki miben hisz :D A mi dokinénink huzogatáspárti, hát én bőszen húzogattam is kb. 3-4 hós korától Gábornak. SEMMI értelme nem volt. Komolyan, egyáltalán nem látom, hogy jobban hátra lehetne húzni neki, mint régen. Bár volt egy időszak, amikor megelégeltem és egyáltalán nem húzogattam, na akkor mintha lett volna kis előrelépés :) De őszintén, nem tudom mi a jó megoldás. Biztos van, akiknél bevált a húzogatós módszer, de nem lehet tudni persze, mi lett volna ha nem csinálják.
Én azt olvastam, hogy 3 éves korra kell teljesen hátrahúzhatónak lenni a fitymának. Hát én ezelőtt nem biztos, hogy hagynám hozzányúlni.
Mellesleg most épp olyan korszakunkat éljük, hogy Gábor nem is hagyja. Nem tudom, ennek örüljek-e jobban, vagy annak, amikor kifejezetten húzta oda a kezem és kérte :oops: Eléggé zavarbaejtő volt.

Erika, nagyon sajnálom a betegséget, kívánom, hogy minél előbb túl legyetek rajta!

Kép
elan
 
 


Hello!
Ismét egy érzékeny téma: kuki! :lol:

Örök dilemmám. Nálunk gyerekorvos és védőnő sem javasolja a húzogatást. Máté 2 éves státusz-vizsgálatán mondták először, h fürdéskor húzogassuk kicsit vissza. Eddig is úgy mostuk, de különösebb előrelépés nem történt. Féloldalasan le van egy kicsit tapadva, és nem akar semmit sem mozdulni. Kornélnak is úgy mossuk, és neki egész jól halad. Szóval, szerintem, alkatfüggő ez is.
Nálunk az a stratégia, hogy, ha nem haladunk sehová, és szól a doktornő, h csinálni kellene valamit, akkor először krém, ha az sem válik be, akkor felmegyünk Bp-re, Veres doktorhoz. Ő fájdalommentesen szokta felszedni valamilyen szondával, előtte fájdalomcsillapító krémmel bekenik. Azt nem hagynám, hogy helyből felrántsák neki v. műtsék. Szerencsére, ennyire nem rossz a helyzetünk.
Összefoglalva: fürdés közben úgy mossuk, h hátrahúzzuk, ameddig enged, de nem erőltetjük. Mi így teszünk. Máté, már magának is szokta mosni. :wink:

Baby,
érdekel az olaj, amit rendelni fogsz. Majd írj róla, légyszi, mik a tapasztalatok!

Gabi,
Máténál szerintem az motivál kaka ügyben, hogy félti elengedni. Szokott ücsörögni a WC-n, szűkítővel, aztán mégiscsak peló lesz a vége. Néha 1-2 apróság bele is pottyan, de aztán feladja. Érdekes egyébként, mert amúgy a WC-be szoktuk küldeni a kakát, a halacskáknak a tengerbe. :lol: :wink: Mindig elég kemény volt neki, így gyorsan belepottyantottam, és együtt lehúztuk. Soha nem tiltakozott, köszönünk, hogy pá-pá kaka, menj a halacskákhoz. Na, de biztos nem fog örökké pelenkát kérni.

Thomas a gőzmozdony megy nálatok is?

Mostanában kezdett el meséket nézni Máté, és akkora a szerelem, hogy csak nézünk. Pom-pom a következő, valamint Pampalini. Kornéllal szokott pampaliniset játszani. Máté Pampalinit alakít, és Kornél a vad, akit meg akar fogni. Akkorákat röhögök!!

Egyébként, éjszakára még mindig kell neki a pelenka. NAgyon mélyen alszik, és képtelen felébredni, ha pisilni kell. És lássuk be, Máté igen kényelmes gyerek. Szereti a könnyebbik végét megfogni a dolgoknak.

Elan,
nagyot nőtt Gábor! Igazán kisfiús, kinőtte a babás pofiját.

Hááát, én most azt gondolom, hogy ne bánd, hogy nem eszik egyedül. Ma olyan szinten ment a disznólkodás, hogy az etetőszék a kádban végezte, és fél óráig vakartam a tésztamaradványokat. Hja, itt volt a dédi, meg kellett neki mutatni mit tud Kornél baba.

Valóban fegyelmezett kislány lehet az ismerős. Azért bízom benne, hogy K is ügyes lesz, ha úgy alakul. Máté tudja, h nem ehet tejes dolgokat, és mondja is mindenkinek. Baromi felnőttesen kezeli a helyzetet. Csak lesek!

Jerika,
a kétgyerekes létről szóló dolgokból tanulsz? Így érted?
Kitartást a hosszú napokhoz!!!! Ez is el fog múlni egyszer.
Jobbulást nektek! Majdcsak kikeveredtek belőle. Otthon nem tudod egy kicsit Te is tornáztatni?

Kép
Kép
share
 
 


Oh, és még a cipős témához.
Én a Kossuth Rádió, Vendég a háznál műsorában hallottam egy direkt gyermek-ortopédus doktornőtől, hogy minél többet mezítláb. És rá is kérdeztek, hogy sima talajon is, és a válasz igen volt. Máté kb. akkoriban kezdett járni, és meg is nyugodtam, hogy jó idebent a zokni.
Valahogy úgy vagyok vele, mint Agnese, hogy nem tudom elképzelni egész nap cipőben őket. Talán azért nem, mert én is utálok idebent cipőben lenni, munkahelyen is váltottam rögtön papucsra (irodában szerencsére megtehettem). Ha belegondolok, mennyi kacat van egész nap a földön, amire v. szeg rá-rálépnek, nem aggódok. :wink:

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a segítséget és tapasztalatokat!
Én is így teszem, hogy húzogatom neki, amikor engedi, de általában fürdésnél, csak addig amíg enged a bőr, nem szoktam feszegetnineki, de nem nagyon látom a javulást, sajna....most használjuk azt az illóolajat, levendula és olívaolaj keverék, (illoolaj.hu-n rendeltem,kimondottan fitymaszükületre), majd kiderül nyárig,hogy használ-e, ha nem változik csak elviszem megmutatni egy sebésznek és utánna annak függvényében eldöntjük mi legyen...
Share,
majd leírom mit tapasztaltam a kence után...remélem javul majd:)

Kép
baby.81
 
 


Elan
Nagyon édes Gábor,olyan huncut mosolya van :D Látom most nem vágjátoka haját.Viszont megszokhatnád már,hogy Gabi mindent később csinál :D Igaza van Sharenak,addig örülj neki míg ne eszik egyedül!Boti is malackodik rendesen és ő ráadásul nem hajlandó beleülni a székébe,csak a fotelban hajlandó enni.Még szerencse,hogy bőr és könnyen tisztítható!

ERika
Jobbulást Marcellnak,remélem hamar kikeveredtek belőle!

Baby
Az első dokink a nem huzogatós pártba tartozott,a mostani pedig az igen táborhoz!Ő azt mondta 1 éves korára hátra kell húzni,ha nem megy sebészre kell bízni.Először használtunk receptre kapható krémet ami segített is,de nem lett tökéletes.Így a sebészeten kötöttünk ki ahol a prof.asszony azt mondta húzogassam hátra minden fürdésnél,mossuk is meg és törölközésnél pedig szárogassuk meg.Aztán 3 éves korában menjünk vissza,ha nem lehet teljesen hátra húzni.Bár valamicskét javult a helyzet,de még nem tökéletes.Viszont egyik rokonnál most 2 éves a gyerek és ők nem nyultak eddig hozzá a házio. tanácsára.Ők most ott ttartanak,hogy egyáltalán nem lehet hátra húzni,kaptak krémet és ha nem használ jön a műtét.
Kíváncsi vagyok én is erre az olajra,engem is érdekel a végeredmény!

Share
Nálunk a Thomast csak 1X volt hajlandó megnézni és akkor is inkább a végén lévő dalocska kötötte le.Marcipán cica mesejátékot kezdtük el nézni,egy ideig tátott szájjal nézte majd kérte kapcsoljam ki.Azóta sem reklamált érte :?
gabicsibe
 
 


Baby81.

Most csak neked írok, a többieknek majd később.
Sajnos a húzogatáshoz nem tudok hozzászólni, mert a fiamnak 5 hetesen megcsinálták a műtétet. Remélem, hogy nem lesz rá szükségetek, de ha mégis, akkor majd elmondom, hogy mi hogy van.
Amúgy egyáltalán nem bánom, hogy akkor megcsináltatuk több szempontból is jobb szerintem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Jó reggelt!

Köszi megint a tanácsokat!
Tubikriszta,
hogy hogy már 5 hetesen megcsinálták a kisfiadnak? Akkor még nekünk nem is foglalkoztak ezzel! Vagy te kérted, vagy már ezt javasolták?
Ja, gondolom, hogy mire gondolsz, hogy jobb hogy megcsinálták, de ha meg nem is kell, akkor minek kitenni ilyennek, bár ezt ki tudja előre.....szóval arra gondolsz, hogy nem emlékszik rá, meg nem tartja vissza a pisit esetleg olyan picinek?? És hogyan viselte, meg hogyan csinálták szikés megoldás volt vagy a 'szondázás'?
Megköszönném, ha már most leírnád nekem:-)érdekelne!
Félek tőle, hogy szükség lesz rá....Köszi

Kép
baby.81
 
 


Hali, még egy kérdésem lenne, Gabicsibe,
milyen krémet kaptatok rá? Ezt csak bizonyos esetekben írható fel, vagy kor függő? Azért kérdezem,mert nekünk nem is mondta ezt a lehetőséget a gyerekorvos?!Bár valamit olvastam már erről, ez a krém szteroidos nem? Köszi

Kép
baby.81
 
 


Sziasztok!

Bocs a bepoff ért, még a küzdősben nyomulok :)
Swanny szokott még ideírni? Szupertitkos ügyben keresném 8) :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Baby,
Nekünk a szikés megoldás volt. Az elején elleneztem, de a férjeméknél szokás, pedig keresztény vallásúak, de náluk mindenkinél megcsinálják.
Egy napot kell csak bent lenni, mármint reggel mentünk korán és délután 17 óra körül jöhettünk haza. A baj nála az volt, hogy éhgyomorra kellett menni, igaz olyan 1 órági éjszak még ehetett, csak utána már nem. Ez volt nehéz nála, hiszen ő ha éhes sír. De érdekes volt, mert aznap valahogy nyugisan viselte a reggeli nem evést.
Nem mondom, hogy nem féltem, hiszen altatás stb. Igaz nem mély altatásban csinálják az ilyet. A műtét mindennel együtt kb fél óra volt, utána Uche nagyon jól viselte, én csodálkoztam is rajta. kapnak rá a műtét után lidocain krémet és tetránt- Ezzel folyamatosan kengetni kell, meg egy olyan tapaszt, ami nem olvad bele a sebbe, mert vazelines(ennek, ha kell majd aneve, akkor szólj, de elvileg a dokik felírják). Szóval a fiam hősiesen viselkedett. Inkább nekünk volt feladatunk, mert a műtét után többször kellett naponta kötözni + krémezni+ varratszedésre is menni kellett. Na azt viszont nagyon nem szerette, meg is értem miért :(
Aznap, amikor Uche-t műtötték volt egy négy év körüli kisfiú, neki letapadt, meg állandóan begyulladt és ezért muszáj volt megcsinálni. az elején csodálkoztam, mert a műtét után másfél óra után már ott játszadozott, és úgy nézett ki, mintha minden ok. Aztán amikor először pisilt minden megváltozott, nem volt hajlandó pisilni, utána már fel sem akart kelni az ágyból, az apukáját elküldte mindenhova...., amikor menni kellett volna haza, ahogy öltöztették vagy megmozdult üvöltött, hogy fáj-fáj anya fáj...és akkor gondoltam át, hogy jobb, hogy tényleg megcsináltuk, mert tudom, hogy a picinek is fáj, igaz Uche utána nem nagyon sírt. De amikor ezt hallgattam a kisfiúnál a szívem szakadt meg...azért ők már nagyobbak felfogják és verbálisan is jelzik, ami nagyon rossz volt.
Remélem, hogy nálatok nem kerül sor a műtétre, szorítok ezért!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok,

Share, azért ne gondold, hogy megúszom a maszatolást, igaz, egyelőre csak minimális. Ugyanis mindig adok neki egy kanalat, hogy próbálkozzon, és ezzel össze-vissza pacsmagolja a kaját a tányérban, persze az etetőszékre is jut.
A cipős infót köszi! Megnyugtató. Azt a műsort mi is hallgatjuk, pontosabban anyósom, és kivonatolja, amikor van valami érdekes :)

Gabicsibe, hát igen, Gábor nem az a kapkodós fajta :D De nem bánom, mert a lényeges dolgokban (okosodás) azért eléggé a topon van :) Vagyis... persze csak körülbelül tudom, hogy más gyerekek hol tartanak, miket csinálnak és mondanak, de a sajátomon nap mint nap elámulok. Elfogult vagyok, na!

Kriszta, kicsit én is bánom, hogy nem csináltattuk meg még Gábor babakorában. Én mindenkitől azt hallottam, hogy sokkal higiénikusabb, az USÁban szinte minden baba átesik már ezen, vallási hovatartozástól függetlenül. És sajnos tényleg azt olvastam és hallottam, hogy minél később csinálják meg, annál rosszabb a lábadozás, a srácok félnek pisilni, kialakul egy pszichés blokk, ami meggátolja őket a pisiben, akkor is, ha már nagyon kell :((( Szóval van bömbölés rendesen. Nem mondom, hogy nincs bennem para ezzel kapcsolatban, de még bizakodom, hogy 3 éves koráig megoldódik. Én addig tutira nem engedem, hogy műtsék...

Csajok, a Ti gyerekeitek is pörögtek éjjel? Gábor most épp nem fogzik, már egész jól aludtunk, erre ma éjjel fent volt fél 1-kor, és 3-4:30-ig. És mindezek után 6-kor kelt :-o Valami front van, vagy mi a fene? Furcsa...

Kép
elan
 
 


Sziasztok Csajok!

Rég nem írtam már tudom.....

Megpróbáltam visszaolvasni, ami igazán csak egy gyors átfutást jelent, de azért próbálkozom :lol: :lol:

Bibarci,

Annyira tudtam, éreztem, hogy lány lesz. Bár nem tudom milyen egy fiúval, de egy kislánnyal nagyon jó, elsőkézből való info!!!
Szép neveket találtatok. Olivér mit szólt, hogy hugi lesz?
Emlékszem, mikor már 8 hónapos terhes voltam meglátogattuk a férjem tsójáékat. Az ő 3éves kisfiuknak már nagyon mondták, hogy nemsokára megszületik az unokatesója. Mondták neki, hogy ott van a hasamban. Erre azt mondta, ő nem látja, odajött hozzám és felhúzta a pólómat, hogy alatta van-e? Akkorát röhögtünk. De milyen sok eszük van már ilyenkor is hihetetlen. Ezt csak azért meséltem mert rém aranyosan tudják ezt a témát lereagálni, kivéve, amikor nem , mert már ilyenkor féltékenyek. De ezt mi még nem tudjuk, de remélem megtudjuk majd. Szóval gratula a kis nunishoz.

Kriszta,
Én is hallottam, hogy higiéniai okokból érdemes minél hamarabb megcsináltatni a műtétet, vagy ezt a felhúzást, hát kuki témában én egyelőre nem vagyok otthon, már,ami a babákat illeti :oops: :oops: de én is inkább pici korban csináltatnám meg ha muszály, azt úgyis elfelejti, később meg már rossz emlékként él benne, és ki tudja, milyen maradandó lelki problémát okoz neki egy ilyen rossz élmény, ha csak a pisilést vesszük.
De ettől a kuki felrántós dologtól már most ráz a hideg, nekem
fáj, ha rágondolok, pedig nincs is kukim, de azét most örülök, hogy lányom van.
Uche apukája honnan származik? Tök jó az új sérója a kiscsávónak.

Gabi,
Jó lehet 50-szer meghallgatni ugyanazt a mesét. Az unokaöcséméknél a Kisvakond megy 100x egy nap, mondjuk abban legalább csak makognak. :D Jobbulást Botinak.

Elan,
Végre végre kijött az a fránya fog. Hát front az van, nekem is majd leszakad a fejem 2 napja. Néha Rékának is vannak nyűgösebb napjai, amikor fogalmam nincs mi baja, legutóbb a fogzásra gyanakodtunk, mert már mindent töma szájába, kezd rágni, de a dokinéni azt mondta még nem látná. Lehet, csak a frontot érzi ő is.

Cipőtéma: vizsgáztam ortopédiából (mielőtt még kérdezné valaki nem nem vagyok orvos), és azt tanultam, hogy a gyerekeknek a hosszanti és a harántboltozata a lábán 4 éves korra alakul ki, és a legjobb neki, ha minél többet van mezítláb. Szóval lakásban szerintem legjobb a csúszásgátlós zokni, persze kintre adjatok rá cipőt.

Rólunk: Réka napról napra ügyesebb, hihetetlen mértékben fejlődik, már oldalra fordul, néha hasról átbillen hanyattfekvésbe, egyre több tárgyat fog meg, játszik vele, van , hogy 2 kézzel. Sokat gügyög, köpködi a nyálát, egész nap vigyorog mindent be akar tömni a szájába, van hogy órákat értekezik az ágyára lógatott plüss pandával. Napközben nem sokat alszik, így elég nehéz bármi mást csinálni mellette, de nem szoktatom hozzá a kézbenlevéshez, így néha kénytelen elfoglalni magát és hagyni anyát mást csinálni. De a kézben levést amúgy sem igényli.
Szóval még mindig áldott jó baba, egy szavunk se lehet, csak akkor ordít, ha éhes, meg amikor kivételesen nemtom mi baja, de ez ritkán van. Az éjszakákat továbbra is átalussza, reggel fél hat körül eszik, utána még szundizunk általában 8-ig. (anya is :D )
Már nagyon várjuk a nyarat, totál elegem van a télből, hogy nem tudunk rendesen kimozdulni, a séták egyre nagyobb cirkuszok mostanság, 20 perc üvöltés a beöltözés miatt, utána már annyira felhergeli magát, hogy kinn is ordít, aminek nem örülök, mert megfázik a torka. Már alig várom, hogy egy szál napozóbanm kirakhassam a kertbe. Én egyre jobban bekattanok, hogy nemt udunk még rendesn kimozdulni, már nagyon utazhatnékom van, de amúgy meg nagyon boldogok vagyunk.

Bocsa, kinek most nem írtam.

Képet raknék, de nemtom, hogy kell. :oops:
vic12
 
 


Köszi Tubikriszta!
Remélem nem kell majd megműteni Bendegúzt! De ha mégis akkor megcsináltatjuk szerintem most idén nyáron, attól teszem függővé, hogy mit mond a sebész,hogy szerinte fog-e változni, ha nem sok esély van rá, akkor minek várjunk..... csak először keresnem kéne egy jó gyereksebészt itt!
Uche nagyon aranyos különben!
Szép napot mindenkinek!

Kép
baby.81
 
 


Baby,
biztos, hogy sebészt akarsz megkérdezni? Azok vágnak, ha kell, ha nem! :shock: Inkább gyerekorvost vagy urológust. De egyébként abban maximálisan egyetértek, hogy inkább korábban, mint amikor már nagyok, és tényleg felérik ésszel.
A szteroidos kenőcsről jókat olvastam, amúgy.
Mekkora a letapadás? Zavarja a pisilésben?

Kriszta,
azért picibabával nem lehetett egyszerű az a műtét! Emlékszem, amikor írtad, úgy összeszorult a szívem, de én is azt gondoltam, hogy nektek legalább nem lesz gondotok belőle.

Vic,
szia! Akkorát röhögtem, hogy azért kintre adjunk rájuk cipőt!!! :lol: :lol:
Gratulálok Rékához, nagyon ügyes kislány!
Tél-utálattal egyetértek! Jöjjön a tavasz!!!!

Kép feltöltése: alul, az ablak alatt, amibe írsz, találsz egy "melléklet feltöltése" nevű, kék színű linket. Erre rákattintasz. A "tallózás" gombbal kiválasztod a helyet, ahonnan fel akarod tenni a fotót a sz.gépedről. Ezután a "feltöltés" gombra kattintasz. LEhet, le kell majd kicsinyíteni a fényképet, hogy fel tudd tölteni.

Elan
Mi v.szeg megvárjuk a 4 éves kort. Máténál szakaszosan működik. Elválik egy darabon, aztán semmi mozgás hetekig, utána megint egy kicsit. Most kb. fél éve ugyanolyan.
Evés: gyorsan bele fog jönni. Bááár, barátnőm kisfia májusban lesz 3 éves, de még mindig eteti magát. Elkezdi egyedül, aztán megunja, és az anyja kezébe nyomja a kanalat.
Ááá, nálunk tényleg horror az evés. sokat harcolunk Kornéllal. Máté már szépen eszik kb. mióta K megszületett. Önállósította magát teljesen. Se előke, se etetőszék. Nem is nagyon vannak balesetek, csak, ha hisztiből csinál valamit. Kornél viszont 7-8 hós kora óta nem eszik pépeset, a miénkre hajt, és egész korán elkezdte, hogy ő egyedül akar. És hiába próbálom, hogy majd én etetem, becsukja a száját, elfordítja a fejét. Volt, hogy 10 percig üvöltött a székben, és nem engedett. AMikor elé került a tálka a kanállal, elégedetten elkezdett kajálni. Dagonyázásnak hívjuk, ha eszik. Ma egész jól ment. Levesnek csak a végén idétlenkedett - itta a tálkából a levét, ami kicsorgott azt módszeresen szétkente maga előtt a terítőn. Merthogy etetőszék tálcája az nem játszik, nehogy már ő ne az asztalnál egyen! Utána zöldséges rizs és párolt hal volt. Miután kezdett jóllakni, jött a bohóckodás. Evett ő, de közben integetett a kezével erre-arra, a rizsszemek repültek. Savanyú kápit is ettünk, azt is lóbálta. Mire odakapok, már mindegy. Hiába mondom neki, ne csinálja, csak vigyorog. Tegnap a tésztás tálat a fejére borította, amikor már csak kevés volt benne. Képzeld el a kölyköt, ahogy spagettiszálak lógnak a fejéről. Biztos az extra fürdésre hajtott. :wink: :lol:
Arra is rájöttem, Máténál miért nem voltam ennyire kiborulva a dagonyázástól. Ő is így kezdte, de később, így nem tartott hosszú ideig. Máté evett szépen az etetőszékben úgy, hogy a tálca fel volt téve. A tálcát kente össze, azon úszott a leves, a sóska, bevágtam a fürdőkádba, lezuhiztam, és kész. A ruhája, a padló általában megúszta. Tálca nélkül minden az asztalra és Kornél ölébe folyik.

GAbi,
Máté 2-3 hónapja kezdett el Thomast nézni. Addig nem is igazán érdekelte semmi. Néha mutattunk neki valamit, de nem erőltettük. Nem vagyunk TV-zősek, hétszámra nincs bekapcsolva.
Thomast is azért mutattuk meg, mert voltak vasútmodell-kiállításon az apjával, és ott volt thomas-modell. A gyerekek oda-vissza voltak, Máté pedig csak nézett. Nem zavarta különösebben, inkább mi gondolkodtunk el azon, hogy, ha majd oviba megy, akkor nehogy hátránya legyen abból a többi gyerek között, hogy nem ismer semmilyen mesét-mesehőst. Ez így leírva elég hülyén hangzik, de tényleg így megy az életben.
Kornél viszont már most nagy függő! Ha véletlenül bekapcsolják a TV-t, azonnal ott terem, ha Máté Thomast akar nézni, ő is ott ugrabugrál, hogy lássa. Leginkább a főcímdal, és a bevezető rész tetszik. Amikor köszön a mesélő Thomsasnak: "Szia, Thomas", akkor Kornél is szokott pá-pá-zni.
Az egyszervolt.hu-n szoktuk még nézni az animációkat. Ezekért is odavan.

Agnese,
hogy álltok Milóval pelenka ügyben? Szeptemberben elkezdi az ovit?

Megyek aludni. Sziasztok!

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok!
Pár napja nyálkás a széklete Ádinak, a feneke luka piros felette kis piros kipattogzások, kevesebbet eszik, mint korábban, és ma reggel 38,2-t mértem neki. 4 hónapos még csak, nem látok semmit az ínyén, igaz jár a nyelve, s alig engedi megnézni. Nyálzik időnként erősen, időnként semmi.
Tapasztalt vki hasonlót fogzáskor? Lehet ez fogzás?

Ma hívtam a rendelőt, mert ma mentünk volna oltásra, de a láz közbeszólt. Doki még nem volt, az időpontok fullra tele, és közölték különben is egy napig nem tudnak mit mondani ha lázas, csak utána. Hát megkaptam a "beosztásom" a rendelőben, mikor hívtam őket, hogy nem jönne-e ki a doki, s nézné meg. Mondták ma nincs időpont, hívjam később a dokit, s majd megmondja mikor vigyem be. Mondtam lázasan ebben az időben? Na mindegy. Kapott kúpot, megszenvedte mire benyomtam neki. Sugárban lökte a kakit, 5 pelenkaváltás után benn maradt.
Csak én aggódom túl a dolgot?
Köszi a válaszokat előre is.

remény73
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam,de esélytelen vagyok a személyes reagálásokra!

Boldog szülinapot minden babának,aki most ünnepelt!

Enyémek most úsznak a takonyban,voltunk ikeázni,lehet ott nyelték be!Semmi láz,csak takony!

Elán,Süni,Gabi,Witch!
Titeket mindig leslek az iwiwen! :lol:


Rotáról!
Én beadattam nekik,mert úszni mentünk és a doki a közösség miatt javasolta!

Bilizés!
Nálunk tegnap óta Dóri pelus nélkül van napközben,egyedül letolja a gatyát bugyit és ráül a bilire.Mindig szem előtt van a bili,így könnyebb.Alvásnál visszaadom persze!Balu ráül,de őt ez nem érdekli,így nem is eröltetem!


Kuki!
Én első naptól húzogatom neki és soha semmi baja nem volt vele,sőt most már ő húzza magának fürdetésnél és mossa meg!

Gabi!
Egy barátunknál is tubust raktak a fiának be,egy napos volt az egész procedúra!

Bibarkám!
Jövőhéten kijutok ígérem!

Share,Agnese!
Ügyesek a gyerekek!

Witch!
Sajnálom a petevezetéket!

Elán!
De jó,végre kint a fog!Alvás miatt meg ne add fel,szép lassan rendeződni fog!Már nálunk is több az átaludt éjszaka!

Chesti!
Kész nagylányod van!


Dóri kezd beszélni,Balukám lusta,mint atom hozzá!
Gyönyörűen kivehetően rajzolnak és színeznek!
Teósóm babát vár,Dóri ezért begyűri a pólóba a rongyiját és mondja baba!Tök cuki,annyit lehet már rajtuk röhögni!
Általában egyedül vagyok velük rengeteget,így egyedül hárman nyomjuk a Tropicariumot,ikeát is!Egyedül alszanak el nappal és éjszaka is!Most értek meg rá!Néha Baluhoz még be kell menni kicsit átölelni,de nincs sírás és már viháncolás sincs!Napközben is 2-3 órákat alszanak!


Megyek,mert főznöm kell!Próbálok majd jönni többet!
Vendég
 


Sziasztok!

Witch Most csak neked irok. Rögenen kiderült, hogy a hörghurotból baloldalon ujbegyni nagyságu területen tüdőgyuladása van. A hányás a lenyelt váladéktól volt. Ahogy irtad is. Azóta nem volt.
Tegnap el kellett vinem gyermek allergologushoz ( remélem jól irtam).
Lényeg adott laborba beutalot és annak fügvényében haladunk tovább. A szuritól mintha javulna, de még mindig hörög.
Vérvételnél egy pici nyafi és nézte , hogy mit csinálnak vele. Nem sirt. Majd nem én lettem rosszul. Eredmény 3 hét mulva lesz.
Jamika javul? Azóta voltatok valahol vele?

Remény Lehet a fogátol. De ha tudod vid el az orvoshoz, hogy megnyugodjál. Nálunk a kuppal nem volt ilyen gond.
Viszont volt olyan, hogy délután alvásból 39,2-vel ébredt és egészkup plusz nurofen 2,5 ml-rel lelet huzva. Már 1 óra mulva 37,2 volt. Mindez a fogától. De én az orvossal tartottam a kapcsolatot telefonon keresztül.
A fogzástól lehet hígab a széklet is. Ja és 3 hónaposan már fogunk volt.

Baby Az én orvosom azt mondja, hogy ne huzogasam a kukit. Attól függetlenül azért időnként csinálom. Ő, nem hive neki. Majd két éves korában nézi meg és ad irányitást vele kapcsolatban.

Na megyek kell a gyerkőc. Próbálok este jönni.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Remény,
Szerintem is lehet fogzás, főként, ha más tünet nincs a lázon kivül pl orrfolyás, köhögés stb. A híg széklet is lehet attól, ahogy Erika írta.
Nekünk 3 hónaposan kezdődött a fogzás és 7 hónaposan bújt ki az első, szóval lehet attól is!
Azért a dokitokat nem értem. Én bármikor felhívhatom az enyémet és ha gáz van jön vagy mi megyünk, ha meg tudjuk oldani. Eddig sosem utasított el! Ha továbbra is így viselkedik szerintem gondolkodj el, hogy nem célszerűbb-e orvos váltani.
A kúppal még mi sem jártunk így ahogy Ti, remélem, hogy ez is majd megoldódik!
Majd írj, hogy mi a helyzet Ádámmal.

Üdv
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!
Share,
a pisilésnél nem okoz gondot, vagyis nem vettem észre, sugárban pisil, ezt tapasztaltam a ruhámon is:)a gond az, hogy csak gombostűfejnyi a luk a kukacán, szerintem ez eléggé szűk, így nem is tudom hátrahúzni neki, feszegetni meg nem akarom, és azért sebészetre, mert itt azt mondták, a gyerekorvos, hogy oda vigyem... a krémet meg nem is említette, de j.héten megyünk szurira, úgyhogy rákérdezek tőle....
Remény,
én is megnéztem a képeket a kisfiadról, nagyon szép baba:-)milyen picuri volt! Nincsen már láza Ádámnak, biztosan a foga lesz a bűnös! Bendegúznak is kipirosodott egy kicsit olyankor a feneke és láza is volt két nap....

Kép
baby.81
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan, míg anyós nem ér ide (anyós nap van ma).

Remény, valószínűleg a fogzás miatt van. Először mi is így jártunk a kúppal. Férjem próbálkozott vele, aztán végül a 3. kúp maradt benn. Ha bedugod, fogd össze a popsiját. Elsőre nekünk is nehéz volt. Szegény Ati már sajnálta a gyereket, mert még így is szivárgott a kaka...
Remélem már jobban van!
Most Zéti is küzd a felső két metszővel. Egyszerre jönnek. Szerencsére nem sír miatta, csak nyöszörög és mindent rág.

Benszi, helyesek lehetnek az ikrek. :D Látod, a sok küzdelem meghozta a gyümölcsét! :wink:

Mot, elfelejtettem írni, hogy szenzációs a kép a két lányzóról. Csodaszépek!

Kuki: Nekünk azt mondta a doktornéni, hogy 1 éves koráig ne csináljunk vele semmit. Azért mi is a kezdetektől picit szoktuk húzni neki fürdés után. Abból szerintem baj nem lehet.

Gabi, sajnálom, hogy Boti küzd a fülével. :( Remélem hamar megoldódik!

Jerika, nektek is jobbulást!

Lukival mi van? Lehet róluk valamit tudni?

Bibarci, Te hogy vagy?

Én kezdek depis lenni ettől az időtől. Már nagyon várom a tavaszt, a napsütést, a madárcsicsergést!

Bocs, tudom, sokmindenkit kihagytam, de visszaolvastam mindent.

Szép napot!

KépKép
süni76
 
 


Köszi lányok. Tegnap dokinéni megnézte és közölte középfül gyulladás vigyük fülészetre. Persze csak a János kórház ügyelete volt, így ott megnézte a doki s közölte semmi gondot nem lát a fülével. Na akkor most kinek higgyek? Antibiotikumot írt a gyerekorvos, azt szedi, szedán vinnem kell újra dokihoz.
A popsija ki van csípve a sok macerától, még 2x kapott kúpot, de este már zöldes híg löttyit lövellt ki üvöltve, és mire beadtuk a kúppt az apja is és én is készek voltunk. Úgy sajnáltam, annyira ellenáll neki. Először nálunk is csorgott mellette a kaki délután, de úgy üvöltött mikor fogtam neki a záróizmokat hogy 1 perc után elengedtem, s kilőtte a kakit ahogy volt. Hogy abban volt-e kúp vagy sem nem tudom, de nem próbáltuk akkor többször. Ma jeleztem a dokinak és mondta hát nem szokás ennyi idős gyereknek szirupot adni, de pici lázra megpróbálhatom.

A doki váltáson gondolkozok. Tud valaki Békásmegyeren jót?

Ja és poén volt. Aznap meglátogatott a védőnő és szerinte szájpenésze van attól van minden. Délután kérdeztem a dokinőt, hogy csak a füle? Mondta elég baj az is, mást nem lát. Mikor a fülész közölte nem lát gondot már nem tudtam kinek higgyek. Most szedheti az antibiotikumot, s remélem a láza elhessen, s és mindenki megnyugszik.
Már nagyon kell, mert csak szopizni hajlandó, s annyi tejcsim meg nincs sajnos. Pótlást nem fogad el sehogy.

remény73
 
 


Remény,

A szájpenész pont az antibiotikumtól van!!! Az én babám 4 hónapos szopizik és tápszert is kap, egyszer nekem kellett szednem antibiotikumot, és másnapra totál szájpenészes lett.
Szájpenésztől nem hinném, hogy ilyen baja lenne.
Vegyél glicerines boraxot a gyógyszertárban, attól elmúlik. Többször töröld át vele a száját, ínyét egy nap, ha cumizik kenhetsz a cumira is. A zöld kaki lehet bakteriális bélfertőzés is, a szomszédom kisfiának az volt, neonzöld volt a kakija, hőemelkedése volt a babának. Érdekes, nem is tudtam, hogy a középfülgyulladásnak ilyen tünetei lennének :shock: :shock: . Persze nem vagyok orvos, nem akarok okoskodni. Viszont, ha antibiotikumot szed adjál neki mellé Normaflore-t vagy Protexin bébit különben az antibiotikum kinyírja a bélflóráját. Rékának 2 naponta adok a tápszerébe.
De igazuk van a csajoknak lehet a fogzás is. Nálunk is most kezdődik, igaz még csak nyűgös, meg mindent rág, töm be a szájába, beveszi a két ujját, azt rágja és közben meg jajonj. Nagyon cuki, de úgy sajnálom, hogy nem tudok rajta segíteni. Esetleg próbáld neki masszírozni az ínyét, és ha jó neki, lehet, hogy attól van.
Hát nem egyszerű beadni azokat a szar kúpokat. A Germicidet ráadásul lehetetlen félbevágni, csak farigcsálni lehet, és szétmállik teljesen. Egy dobozban van 5 kúp. Egy kúpozáshoz, legalább 2-3-at el kell használni, hogy egy felet be tudj nyomni a gyerek fenekébe. Röhej.

Share,

Köszi. Majdnem sikerült. Mostmár csak azt mondjátok meg, hogyan kell lekicsinyíteni, hogy ide be tudjam csatolni.
vic12
 
 


Vic, a kép/foto kicsinyítésről van szó?
Ha igen, netes progi:
http://www.meretezdat.hu/
Kiválasztod a képet a gépedről, majd feltölti és majd méretezd át gombbal a legkisebb jó ide. Ott látod a képet mellette. Ha ok, kiválasztod s mented. Ide meg a melléklet feltöltéssel felteszed.

Köszi hogy megosztottad velem a tudásod.
Lányod is 4 hónapos?

remény73
 
 


Remény,

Köszi megpróbáltam, de sajna az 1. pontnál nem enged tovább, betölti a kép adatait és utána nem tudok továbbmenni, rákattintok a méretezd át gombra és nem csinál semmit, a kép nem jön fel semmilyen méretben. Igen 4 hónapos, Rékának hívják és kemény 1,5 év BMC-s küzdelem után született a 2. fagyis beültiből. Zeke doki rakta be. :D
vic12
 
 


Mondanám küld át a képet s átméretezem, de gondolom magad szeretnéd.
Javaslom töltsd le az irfanview progit és azzal tudok segíteni.

remény73
 
 


Csak gyors bekukk, igérem később jövök:

Juci!

Boldog szülinapot :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Köszönöm szépen Witch, aranyos vagy!

Megvagyunk ám mi is, de múlt héten gégegyulladással voltak itthon a lányok, a héten mentek négy napot és pénteken már maradtunk itthon, mert Dodónak tüdőgyulladása van.
Hála égnek nem annyira vészes, időben elkaptuk, de azt hiszem ebben a hónapban már nem engedem őket, mert március 1-4ig megyünk Sopronba, az utolsó négyesben töltött pihenésünkre (karira kaptuk) és szeretném, ha addig már nem szednének össze semmit.

Én jól vagyok, Panna iszonyat mozgékony baba, már most van, hogy éjjel nem hagy aludni, mert úszóedzést tart v. boxol. 22-én megyek majd UH-ra már ezer éve nem láttam, nagyon várom.

Gabicsibe, sajnálom a fülgondokat, nem tudom, mi a jobb ilyenkor.

Elan, dehogy haragszom :lol:

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Juci
Boldog szülinapot :lol: :lol: sajnálom a betegséget :oops: :oops: jobbulást!!

Süni
jól vagyunkmnövöget a manócska :wink: :wink: én is depis vagyok már ettől az időtől,de már érzem a tavaszt :wink: :wink: Lukiék jól vannak,növöget Lili :wink: :wink: tesó még nincs utban sajna :oops: :oops:

Gabi
nem tudtam rendesen visszaolvasni de akkor most hogy is álltok ezzel a fül dologgal???

bibar
 
 


Húú, alig találtam meg a fórumot, jól hátrapakolták! :shock:

Adóbevallok, így nem nagyon van időm, mindig van valami. :roll:

Most is csak kereskedelmi célzattal jöttem, ide is bemásolom, hátha valamelyikőtöket érdekel egy testvérfellépős babakocsi:

Szerintem teljesen szép állapotú, a télen- hóban már nem babakocsiztunk, nem látszik használtnak sem és rengeteg extra van hozzá. Pl. a kupoláját egészen le lehet hajtani, merevíthető, az anyaga pedig UV szűrős, testvérfellépő van rajta, 2 különböző táska, az első részre csatolható műanyag kiesésgátlós italtartó, bevásárló kosár az alján, vastag lábzsák, újszülötteknek puha szűkítő, a tolókar 2 magasságban fixálható, esernyőre csukható és így önmagában megáll, és csak 9 kg.

PIKOLO márkájú. Itt tudjátok meglesni:

http://kata.mws.hu/index3.html

Ha valakinek megtetszik, írjon privit és megbeszéljük a többit.

Üdv: Kata
torolve_20130114141731
 
 


Remény
Remélem jobban van már a Manód!Kiderült már mi okozza a hőemelkedést?Fogzásnál nekünk is volt hígabb széklet,piros popó,de a Sudocrem nagyon jó volt rá.A szájpenésznél ha már hasmenést okoz akkor nagyon sírós,nyügös kisfiad lenne és sem a cicit,sem a tápit nem fogadná el!Nekünk is ilyen orvosunk volt én rögtön váltottam és jól is tettem.Próbálj meg fórumokon vagy a játszótéri anyukáknál érdeklődni másik után!

Juci
Így utólag is boldog szülinapot,a lánykáknak pedig jobbulást!érdekes most ez a tüdőgyulladás olyan lesz mint a nátha?!Annyi gyerek szenved tőle az ismeretségi körömben.Ha meglesz a sztárfotó velünk is megosztod? :D

Erika
Nektek is jobbulást,de gondolom már jobban van Marcell az antibiotikumtól.

Süni
Már nekünk is tele van a bakancsunk ezzel az idővel,de talán most már van remény :D olyan szépen süt a nap :D

Bibar
Végre te is jelentkeztél!Lukinak pusz és ha van közös képed a gyerekekről megoszthatnád velünk :D

Ma voltunk Botival kontrolon és semmit nem javult se a füle,se az orra :( Doktronéni azt mondta most már nem úszhatjuk meg az antibiotikumot.Így ma elkezdtük szedni és jövőhéten kedden újra megyünk.
gabicsibe
 
 


Gabicsibe, köszi. Nekünk egyből antibiotikumot írt fel.
A láza elmúlt aznap, és tegnap azt mondta a fülész beszáradt váladékot lát benne, korábbi hallójárat-gyulladásból származhat. Holnap megyünk kontrollra.
Engem a legjobban az aggaszt, hogy alig eszik, a minimum adagját sem eszi meg legtöbbször a nap végére. A cicin kívül más nem kell neki. Van mikor megeszi a 160-170-et, de van mikor 60-80-at csak. Volt valakinél ennyire kis étkű 4 hósan a gyereke? 5,9 kg vagyunk, de most nagyon megállt a súlygyarapodás, és a kajából is visszavett. Tegnap kicsit jobban evett, ma megint alig. Sajnos a vizet sem issza meg, pár kiskanálnyi megy csak be :( Aggódjak? A dokinéni közölte adjak neki de ne erőltessem, mégis legyen meg a napi adag, de hogyan, ha nem kér?
Amúgy mozgékony, és jókedvű, tehát nagy baja gondolom nincs.

remény73
 
 


Remény!
Mi 3 hósan visszavittük a mérleget, pedig Annának mindig adtam pótlást is, emiatt méricskéltem. Utána nagyjából beállt az adagja, én nem stresszeltem tovább magam a méregetéssel. Egyébként se hiszem, hogy mindig pontosan sikerült mérni. Most is vannak olyan napok, amikor kevesebbet eszik, máskor meg semmi nem elég neki. Ha nem tartós, és nincs súlycsökkenés, akkor nem hiszem, hogy nagyon aggódni vagy erőltetni kéne. Vizet Anna se volt hajlandó inni, amikor még csak tejen és tápon élt, sőt, most is alig iszik.

Kép
Kép
vuki124
 
 


Szia Remény,

Mi is 3 hónaposan vittük vissza a mérleget, mert talán jobban az első hónapban használtam, utána már csak heti mérések voltak, pedig 5 hónapig szopizott is, akörül kellett neki pótlás.
A kisfiam is hasonló étkű volt mint a Te Ádámod, és mégis szépen fejlődött, igaz nem duci baba, de hosszú és nagyon erős. Most is csak a 210ml-et issza meg többet nem egyszerre. Amikor ő kisebb volt olyan 4-5 hónapos és még nagyobb korában sem, a 90-100 ml-nél több nem ment le, és mégis fejlődött, én akkor mondtam a dokinéninknek, és megnyugtatott, hogy amíg nem fogy addig nincs baj, ha neki ennyi kell, akkor ennyi. Amúgy én is azon paráztam akkor, hogy hát de meg kéne innia már a 160-at??? stb. mert ezt olvastam meg mondták. utólag belegondolva hülyeség volt, mert minden gyerek más és más, de ezt az tudja a legjobban megmondani, akinek már kettő vagy annál több gyereke van :)
Amúgy én sosem számoltam ki egy napra, hogy mennyit kéne ennie, szerintem TE se számolgasd, mert bele fogsz zanzulni, annyit eszik úgy is, amennyit ő akar. Szerintem ha az megnyugtat, akkor kétnaponta mérd a súlyát és ha nem fogy akkor nincs gáz, szerintem.
Ne aggódj, ha vidám és jó hangulatú ahogy írtad, akkor biztos, hogy nincs baja!
Azért majd írj, hogy mi van vele!

Üdv
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


tubikriszta, vuki köszi a bátorítást, most nagyon kell. Tudjátok amiatt zavar, mert az első 3 hónapban min. 800-at evett, volt, hogy reggel 190-et, este 210-et. Most meg reggel eszik 160 körül, napközben és utána 80-100 körül. 2,25-tel született, most kb. 5,9 kg. Nem kövér szerintem. A dokinéni mindig kérdezi mennyiket eszik. Eddig szépen hízott, most meg szinte stagnál. Pénteken mérek megint, múlt hét pénteken volt 5,94 a mérleg szerint fürdés előtt. Mivel ruhával 6,11 körüliket mérek így nem hiszem hogy hízott volna. Mozgásigénye nőtt, így emiatt sem értettem, hogy miért nem kell neki több. Félek mi lesz ha cici kevés lesz, mert sehogy nem fogad el mást, csak cicit, de azt mindig. Ha üres, akkor is.
Ma este már mindent kipróbáltam, de nem tetszett neki, amint cicit kapott megnyugodott, de szinte alig volt benne. Nem tudom mennyi lehetett, mert -10g-ot mértem :)
Ha mértem hétvégén, jelzem hogy áll a súlya.

remény73
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép

jucicuki
 
 


Sziasztok,

Kicsit most megint leült a fórum, gondolom, mindenki lélegzetvisszafojtva várja a tavaszt :)

Gabicsibe, elfelejtettem válaszolni a hajvágással kapcsolatban. Hát ugye Gábor nem engedi, hogy géppel vágjuk, így anyukám szokta levágni neki, de most már sajnos jóideje nem találkoztak. Ezeken a képeken már nincs is hosszú haja! Pont előző nap nyestem le röptében a füle mellől meg a nyakáról. Már komoly rockerfrizurája volt, a vállára lógó tincsekkel, meg minden :) Nem tudom, mi lesz nyáron, találnom kell egy fodrászt, aki rendesen levágja neki és nem riad vissza egy kis ordítástól.
Sajnálom, hogy Boti nem javul, de az antibiotikum csak segít... ha muszáj, hát muszáj, van, amikor muszáj durvább eszközökhöz nyúlni.

Share, rendeltem Thomas-DVD-t Gábornak, hát nagyon kíváncsi leszek, mit szól hozzá. Nálunk is mennek ám a mese.tv meg az egyszervolt.hu zenés animációi, most épp a Kárókatona a főkedvenc. A youtube-ról is szoktunk nézegetni dolgokat, az Elmo's Song a Sesamy Streetből a favorit :)

Jerika, nagyon sajnálom a betegséget, rátok jár a rúd :(

Remény, én is mindig paráztam a mennyiségeken :( Nagyon sokáig méregettem Gábort. Így utólag belegondolva, kár volt. Ha van naponta kaki meg sok pisis pelus, nincs beesve a kutacsa a babának, akkor szerintem elég, ha hetente 1x méred.

Juci, nagyon szépek a csajok, és nagyon jók a képek!!! A hattyúk nem voltak agresszívek? A lányoknak tetszettek, mi? :)

Nálunk szokás szerint történnek a dolgok :) Most épp az van, hogy Gábor vasárnap este lenyelt egy kb. 1 centis hegyes csavart. Eléggé megijedtem, felhívtam a dokinéninket, aki azt mondta, hogy nyugi, majd kijön, és hogy adjak Gábornak kenyeret, banánt, meg krumplit 1 napon át. Hát így tettünk és várjuk azóta is a kis csavar világrajövetelét, eleddig hiába. Szerencsére szemmel láthatólag semmi gondot nem okoz.

Kérdés: Gábor kinőtte a téli bakancsát, de most már nem ruháznék bele egy újba. Gondoltam veszek egy félcipőt meg egy kis gumicsizmát és ezekkel kibekkelem a tavaszt. Persze harisnyanadrággal, vastag zoknival. Ti mit gondoltok?

Kép
elan
 
 


Elan,
valahogy a te írásaid mindig sos írásra késztetnek. :wink:
Csavarhoz: eltart pár napig. Anyós férje a hídját nyelte le (ami a fogsorban van), és nem 1-2 nap volt amíg előkerül. De meglett, és visszatették neki. :shock:

Félcipő: szerintem, szerintem.... :wink: :lol: magas szárú (ezt nem tudom, hogy írjuk egybe v. külön?) cipővel kihúzhatjátok. Mondjuk, elég hideg van még odalent.
Van olyan félcipő, amiben van egy kis bunda, de nem téli bakancs. Hányast hordtok? Ha kölcsönbe elfogadtok, lehet, hogy lenne Gáborra való arra a pár hétre, ami még visszavan. Írj privit, ha érdekel.

Juci,
merre voltatok?

Remény,
gyanítom, hogy a betegség miatt visszaesett a fogyasztása. Nekünk sem kell a kaja, ha betegek vagyunk. Akkor legyél majd résen, ha újra visszajön az étvágya. V.szeg sokat akar majd szopizni pár napig, hogy visszatermelje a tejet. Húzós lesz, de tarts ki!!!
Jobbulást!

Gabi,
Botinak is jobbulást!
Én úgy vagyok az antibiotikummal, hogy szükséges rossz.
Amikor Máténak napokig nem tudtuk 38 alá lehúzni a hőjét, inkább a 39 körül volt, állandó lázcsillapító, hűtőfürdő ellenére, akkor mi is azt mondtuk jöhet. Az első adag után lement a láza, aludt 16 órát egyhuzamban (szerintem lett volna több is, csak felébresztettük az ivás miatt, és a köv. adag antibiotikum miatt), mintha kicserélték volna. Szimpla torokgyuszi volt!

Kata,
nekem tetszik a babakocsi, de pár hete vettem tesókocsit. Éppen elkerültük egymást. Nagyon érdekelt volna.
Tesófellépőnket árulom, de hetekig senki nem jelentkezett, most, amikor elígértem egy lánynak úgy, hogy csak hó elején fizet majd, ha fizetést kapnak, rögtön hívott más is, hogy azonnal kellene neki. De én a becsületesek táborához tartozom, és tartom tovább. Aztán lehet, h megszívom.

Benszi,
akartam már írni, hogy milyen ügyesek a gyerkőcök rajzolás-ügyben! Fantasztikus!!! Ámulok és irígykedem! Mátét nem igazán érdekli az ilyesmi, bár, mióta Kornél aktívkodik, nincs elöl ceruza - Máté asztalán, ahol hozzáférhet, azonnal, ha érdekli - mivel K azonnal enni kezdi. Gyurma, zsírkréta szintén kaja-félének számít K-nál. Máté 1x azt is mondta, h nem rajzol, mert béna! Nem tudom, ki mondhatta neki v. honnan vette, mert én mindig csak dícsérem, a legkisebb pöttyről is megbeszéljük, hogy micsoda. Na, mindegy. Lassan K is cerkaérett lesz, és majd talán az oviban kedvet kap M is.

Erika,
nektek is jobbulást!

Baby,
az tényleg szűk kuki. Azért kérdeztem a sebészt, mert valahol olvastam, hogy a kuki-témában a sebészek vágnak rögtön, az urológusok pedig adnak még esélyt.
Olajat használtatok már?

Megyek, mert apa van a fürdőben velük, Máté elkezdett kiabálni, hogy "anya gyereeeee!", K pedig megrémült, és most bőg!

Kép
Kép
share
 
 


Share, itt voltunk délelőtt a volt vidámparki tavon.

Elan kicsit féltettem a csajokat, mert elég szemtelenek voltak a hattyúk, de végül nem bántották őket és a lányok meg élvezték.

Judit

jucicuki
 
 


Juci
Tényleg nagyon bátrak voltatok,én eddig még csak agresszív hattyúval találkoztam.(Félek is tőlük)Tök jók a képek :D

Elan
Drukk,hogy mielőbb viszont lássátok :? Én is gondolgodtam ősszel a gumicsizmán,de nem ajánlották,mert állítólag nem fogja jól a bokát és nem tudnak benne rendesen szaladgálni.Szerintem én is bajban leszek cipő ügyben hacsak nem rögtön 20 fok lesz.Vagy majd nézek a kínaiba valami olcsó átmenetit,úgysem kell hosszú ideig.

Remény
Nyugi,mint ahogy a többiek is írták valószínű a betegség miatt nem eszik.Botinak sincs most olyan nagy étvágya mint szokott,majd ha rendbejön vissza szedi.Ő sem ivott ilyen kicsinek vizet,úgy kellett eröltetnem nekem is,hogy pár korty lemenjen.

Vuki
NIncs kedved magatokról írni egy pár sort,esetleg egy fotó Annáról?

NIka
Te merre kószálsz?

Rebe
Ha olvasol minket te is írhatnál már magatokról pár sort!
gabicsibe
 
 


Sziasztok Lányok,

Csak egy gyors kérdés, hány hónaposan oltattatok bárányhímlő ellen? Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy 14 hónaposan beoltja Uche-t, ha mi is szeretnénk. Illetve mennyibe került az oltás darabja, gondolom, hogy kettő kell, ugye?

Köszönöm a válaszokat
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Share
Amikor volt hó az úton, és sokáig nem járt erre a hókotró, akkor mindkét lurkót szánkón húztam, lényegében szánkózni mentünk ki, vagy a boltig is azzal mentünk.
Gyaloglás során azért javul a helyzet, mert már van úgy hogy leszáll a motorról és sétál, a motor meg megy a babakocsira. Ha jók vagyunk délelőtt és délután is kint vagyunk, két rövidebbet, vagy dél körül egy hosszabbat. Ez Zalántól is függ, meg attól is, mit tudunk kint csinálni. Mert ha babakocsival megyünk, abban tud aludni a Zalán, de ha szánkózunk, akkor figyelni kell arra, hogy ne legyen álmos, mikor megyünk.
Pelenkaügy: Én nem biliztettem Milót, mert nem láttam értelmét, míg nem ért meg rá. Aztán nyáron lett majdnemszobatiszta. :wink: A nyaralás alatt sokat volt pelus nélkül kint a parton, és szólt mikor kellett neki pisilni. Éjszaka is többnyire száraz volt a pelusa. Akkor közösen vettünk bugyit, azóta az van rajta. És egyből Wc-vel kezdtük. Baleset egyszer kétszer fordult elő. A majdnemet azért írtam, mert a kakit ő is csak pelusba hajlandó kipakolni. Az elején kakilt kb kétszer a Wc-be, de nem nyerte el a tetszését. Ha kakilnia kell, kér pelust. Mostanában volt egy-két alkalom, mikor mondta, hogy a wc-be kakil, de csak próbálkozás volt, mert nem jött semmi, csak utána a pelusba, de legalább magától megpróbálta. :wink:
Oviba beíratom, de nem sok esélyünk van, mert kevés az ovi és rengeteg a gyerek, én meg ugye itthon vagyok a Zalánnal.


Jezsoerika, Remény, Jucicuki, Gabicsibe
Mielőbbi gyógyulást a kisbetegeknek!

Kukitéma
Mi nem húzogattuk, Milánnak majdnem teljesen hátrahúzható, az alján van még egy kicsit letapadva, de ő maga húzza hátra. Mi egyelőre nem megyünk vele dokihoz, várjuk a lenti cikkben említett keratinizációt. Zalánét még nem húzkodjuk. Ha mégis kell menni orvoshoz, egy nagyobb gyermeknek már el lehet magyarázni mi fog történni és miért. Milónál ez bevált pl oltásnál is. Szerintem kicsi korban is fáj meg nagyobb korban is, csak a nagy már mondani is tudja, hogy fáj, nem csak sír.
Két érdekes cikk:
http://www.gyermeksebesz.hu/fityma_letapadas.php

http://www.babainfomagazin.hu/cikk/435/ ... zukuletrol

Benszi
Képet is, ha lesz időd!!!

Remény
Szerintem ne mérd meg ennyiszer, mert csak bezavar a sok mérés. Tudom, hogy nehéz megállni, de hidd el nincs értelme naponta, többször is mérni.( Persze első lurkónál én is ezt csináltam az elején. :wink: ) Hetente egyszer mérd meg este fürdés előtt vagy után pucéran. Akkor látod, hogy mennyi a heti gyarapodás. Általában a szoptatós babáknál négy hós körül leáll az addig nagy gyarapodás, sőt stagnálhat is a hízás. Nálunk is így volt mind a két lurkónál. Addig 800-1000g-t híztak, aztán 400g-t, majd hat hós kortól 200g volt a havi gyarapodás. Igaz egyik fiam sem lesz szumós, de hát mi sem vagyunk azok. :D

Na mennek fürdeni a lurkók, most ennyire telt

Kép

Kép
agnese
 
 


Sziasztok Csajok!

Egy gyors bekukk!
Megvagyunk, Kriszti ovis, szépen beszokott, ott alszik délután. Kincső 5,25 kg cicit nem kedveli, lefejt tejet iszik, éjszaka kétszer kébred.Kriszti imádja, nem bántja.
Azért Krisztinában dúl a dackorszak, az ovi, a kishug hármas egység. Szép műsorokat produkál, de kezelhető. Kaki ismét pelusba, de nem erőltetjük, volt szép wc-zés de most megint pelust kér, hát megkapja. Utána olvastunk, a szobatisztaság lényege, hogy szabályozni, tartani tudja a pisit a kakit. Ez megy, a többi majd kialakul.
A telet utáljuk, mire elindulunk leizzadunk, lent meg megfagyunk. Anya ügyesen viszi a dolgokat, ovi 10 perc gyalog, szépen mennek minden nap, hármasban.
Le a kalappal előtteket Anyák előtt akik itthon vagytok és terelgetitek a törpéket, háztartás, férjeket, ügyeket, mindent!

Millió puszi
Majd jön Anya és mesél még!
Ígérem visszaolvasok én is!
Csajszi megy mamáékhoz hétvégén, szabad éjszakánk lesz Kincsővel, már volt egy múlt héten, nagyon kellett már és nagyon jó volt. Sajnos nem nagyon van "NAGYIHÁTORSZÁG" ezért volt öröm, hogy végre mehetett egy éjszakára. Na mindegy! Ami nem öl meg az megerősít!

Csók csajok!!!
Ja, és akkor a csajok!!!

Kép
mot
 
 


Gabi
szegény Boti,jobbulást :oops: :oops: most hogy vagytok??
majd rakok Lilis képet,Lukiék Olaszorzságba költöznek pár hónap múlva,ott kapott a férje munkát :oops: :oops:

Elan
atyaég,lenyelt egy csavart??nem semmi :roll: :roll: kijött már??

Juci
hú én is féltem volna a hattyuktól,nagyon jók a képek :lol: :lol:

Kukitéma:mi nem huzogattuk 1 éves koráig,de megbántam,most szenvedünk vele :cry: :cry: :cry:

bibar
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: